eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Członek zarządu powiatu ma nową pracę ... w szpitalu
Zbigniew Filipiak, radny, członek zarządu powiatu wygrał konkurs na stanowisko kierownika działu administracyjno-technicznego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o. o. Na konkurs wpłynęły trzy oferty, z których dla komisji konkursowej najlepsza okazała się Filipiaka.

Członek zarządu powiatu ma nową pracę ... w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/27563/01_obraz.jpg


Zbigniew Filipiak pierwszy z prawej

Zbigniew Filipiak wcześniej pracował w Urzędzie Gminy Krzyżanów. Spełnił wymagania wskazane w ogłoszeniu i wykazał się najlepszą znajomością zagadnień w zakresie zarządzania działem administracyjno-technicznym szpitala. Zarząd spółki KSS pozytywnie odniósł się do rekomendacji komisji i członek zarządu powiatu [więcej]
wandea, 21.08.2015 14:36|czytane: 4050 razy|476 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od Sasa do lasa? Nowe ławki na placu przy fontannie
W centrum Kutna przy fontannie stanęły nowe ławki. Zupełnie niepodobne do tych, które już są i do siedzisk łódkowych przy samej fontannie. Delikatnie mówiąc ma się wrażenie, że wszystkie elementy dostawiane na placu Piłsudskiego nie mają ze sobą nic wspólnego, chyba że wszystkie będą właśnie takie. 

Od Sasa do lasa? Nowe ławki na placu przy fontannie, ./upload/articles_pakiety/27562/01_obraz.jpg
Od Sasa do lasa? Nowe ławki na placu przy fontannie, ./upload/articles_pakiety/27562/02_obraz.jpg
Od Sasa do lasa? Nowe ławki na placu przy fontannie, ./upload/articles_pakiety/27562/03_obraz.jpg


Na pewno nie znamy się zawodowo na architekturze, plastyce, aranżacji wnętrz i "zewnętrz" :) nie mamy pewnie też gustu, jednak plac w oczy kłuje. A jak Państwu podoba się nowy zakup miasta? Może wśród komentatorów trafi się profesjonalista, znawca tematu i naszą opinię zmieni. [więcej]
redaktor, 20.08.2015 13:58|czytane: 3660 razy|50 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzi dla Kutna chcą oczyścić Ochnię w powiecie
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Kolejni radni powiatowy Wojciech Ziółkowski i miejski Łukasz Walczak ze Stowarzyszenia Młodzi dla Kutna chcą dołożyć swoją cegiełkę do uprzątnięcia Ochni, ale na całej jej długości, szczególnie w powiecie. 

Młodzi dla Kutna chcą oczyścić Ochnię w powiecie, ./upload/articles_pakiety/27559/01_obraz.jpg


- W tym miesiącu przekazujemy część diet na ten cel, będziemy tez prosić naszych kolegów o to samo, aby profesjonalnie uprzątnąć Ochnię na jak największej długości. Mam nadzieję, że nasz apel spotka się z dobrym przyjęciem wśród radnych i miejskich i powiatowych oraz kutnowskich przedsiębiorców - mówi Wojciech Ziółkowski. - Zainteresowanych przekazaniem pieniędzy proszę o kontakt mailowy w.ziolkowski@onet.pl.

Czas pokaże czy radnym starczy energii i środków na wykonanie planu. Na pewno warto próbować, bo każdy metr czystej rzeki i dbanie o przyrodę wokół to nasze dłuższe życie. [więcej]
wandea, 20.08.2015 11:13|czytane: 1548 razy|63 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkręceni przy fontannie
Kino Kutnowskiego domu Kultury zaprasza na film Wkręceni 2 jutro o godz. 21.00 przy fontannie. Wstęp oczywiście bezpłatny. 

Wkręceni przy fontannie, ./upload/articles_pakiety/27560/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 20.08.2015 11:22|czytane: 681 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zacięta walka o polubienia na profilu Facebook RÓŻANA RODZINA 2015
Pierwszego sierpnia rozpoczął się konkurs towarzyszący obchodom tegorocznego Święta Róży. Tym razem do udziału zostały zaproszone rodziny. Na dwa dni przed zakończeniem pierwszego etapu facebookowy profil wrze. Rodziny zacięcie walczą o polubienia, a nowi uczestnicy prześcigają się w kreatywnych pomysłach na fotografię!

Zacięta walka o polubienia na profilu Facebook RÓŻANA RODZINA 2015, ./upload/articles_pakiety/27558/01_obraz.jpg
Zacięta walka o polubienia na profilu Facebook RÓŻANA RODZINA 2015, ./upload/articles_pakiety/27558/02_obraz.jpg
Zacięta walka o polubienia na profilu Facebook RÓŻANA RODZINA 2015, ./upload/articles_pakiety/27558/03_obraz.jpg


Przypomnijmy, że pięć rodzin z największą ilością polubień przejdzie do kolejnych dwóch etapów: niedzielnej sesji filmowej do klipu promocyjnego, oraz finału, który odbędzie się 6 września o 14:30 na scenie pod Ratuszem Miejskim.
Na 5 laureatów czekają cenne nagrody: laptop, tablet, aparaty fotograficzne, rodzinne sesje fotograficzne w plenerze od Agencji Fotograficznej Der Blitz, różane gadżety i dyplomy.
Zwycięska rodzina- ulubieńcy widowni zgarną tytuł Różana Rodzina 2015, zostaną także nagrodzeni wysokiej klasy sprzętem elektronicznym- konsolą X-BOX.

Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwać będzie Adwokat Aneta Sulej, reprezentująca Kancelarię Adwokacją Aneta Sulej. Do wyłonienia laureatów pozostały dwa dni- jest jeszcze chwila by wysłać swoje konkursowe foto!

Zachęcamy do udziału w konkursie i głosowania na swoją ulubioną rodzinę! [więcej]
wandea, 20.08.2015 11:08|czytane: 1084 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jest pytanie - jest odpowiedź. Prezydent Kutna o zbiorniku retencyjnym
- Panie prezydencie czy zaniechanie budowy ogromnego zbiornika retencyjnego było decyzją trafną? - pyta Czytelnik eKutno.pl

Jest pytanie - jest odpowiedź. Prezydent Kutna o zbiorniku retencyjnym , ./upload/articles_pakiety/27557/01_obraz.jpg


- Nie zrezygnowaliśmy z realizacji tego zadania. Wcześniej nie było możliwości realizacji tej inwestycji ze względów planistycznych i finansowych. Zbiornik nie był ujęty w wieloletnich planach inwestycyjnych Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi. Obecnie zadanie to zapisane jest w Programie Małej Retencji Województwa Łódzkiego - odpowiada Zbigniew Burzyński, prezydent miasta. - Inwestycja ta ma szansę realizacji w ramach projektu „Dolina Ochni – zielona oś Kutna i regionu”. Miasto we współpracy ze Związkiem Gmin Regionu Kutnowskiego oraz Gminą Kutno opracowało projekt zakładający szereg działań inwestycyjnych o charakterze rewitalizacyjnym na terenach zielonych wzdłuż rzeki Ochni. [więcej]
wandea, 20.08.2015 10:58|czytane: 1727 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w powiecie: likwidacja szkół i nowy przewodniczący komisji rewizyjnej
28 sierpnia o godz. 10.00 odbędzie się sesja Rady Powiatu w Kutnie. W porządku obrad znalazły się zmiany w budżecie, zmiana uchwały o planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego oraz likwidacje niektórych szkół wchodzących w skład placówek oświatowych podległych starostwu w związku z brakiem chetnych w ostatnim naborze.

W związku z przeniesieniem Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii do Żychlina radni zmienią nazwy i siedziby szkół wchodzących w skład MOS, odwołają i powołają przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. [więcej]
wandea, 20.08.2015 10:07|czytane: 2276 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa wolne etaty w starostwie
Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło dwa konkursy na etat podinspektora i inspektora w Wydziale Drogownictwa. Dokumenty aplikacyjne należy skladać do 31 sierpnia. 

Warunki dotyczące inspektora TUTAJ
Warunki dotyczące podinspektora TUTAJ

[więcej]
wandea, 20.08.2015 10:21|czytane: 1515 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Róży: Konkurs na najpiękniejszą różę ogrodową wystawy
Na Wystawie Roż i Aranżacji Florystycznych co rok uznajduje się ekspozycja róż ogrodowych na dolnym holu Kutnowskiego Domu Kultury.  Od lat towarzyszy jej konkurs, w którym odwiedzający mogą oddać swój głos na najpiękniejszą odmianę wystawy.

Święto Róży: Konkurs na najpiękniejszą różę ogrodową wystawy, ./upload/articles_pakiety/27554/01_obraz.jpg


Głosować można w piątek, sobotę oraz w niedzielę do godziny 16.00. Wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody. Szczegółowy regulamin TUTAJ
[więcej]
kultura, 20.08.2015 09:48|czytane: 710 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę sprzątanie Ochni. Radny Serenda zaprasza
Bartosz Serenda, radny powiatowy z SLD zaprasza mieszkańców Kutna i oczywiście radnych oraz władze samorządowe do wspólnego czynu spolecznego - sprzątania Ochni. W sobotę, 22 sierpnia o godz. 14.00 trzeba stawić się pod mostem przy ulicy Sienkiewicza z rękawiczkami i workami.

W sobotę sprzątanie Ochni. Radny Serenda zaprasza, ./upload/articles_pakiety/27537/01_obraz.jpg


- Nosiłem się z takim zamiarem kilka dni, a jak dziś zobaczyłem apel mieszkańca Kutna to utwierdziłem się, że to dobry pomysł. Radnym miejskim będzie raźniej :) Zapraszam mieszkańców do wspólnego sprzątania, to wyjątkowa okazja. Ochnia nigdy nie wyschła, a pamięta przecież czasy kiedy łódki po jej wodach pływały, wszystkie śmieci dobrze widać więc praca pójdzie szybko - mówi Bartosz Serenda. [więcej]
wandea, 19.08.2015 08:01|czytane: 1289 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Radni z Kutna mają okazję wykazać się pozytywnym działaniem
Redakcyjna poczta eKutno.pl w ostatnim czasie przeżywa prawdziwe oblężenie. Idzie rok szkolny, po wakacyjnej labie zauważacie więcej, bardziej się interesujecie sprawami społecznymi, za co wielkie dzięki. Dziękujemy bardzo wszystkim Czytelnikom za sygnalizowanie problemów, spraw, za pytania i komentarze. Dziękujemy również za słowa wsparcia. Mamy nadzieję, że Czytelnicy nadal jak dotychczas będą z nami tworzyć portal eKutno.pl a dziś propozycja do radnych miejskich od mieszkańca i pytanie do pana prezydenta. 

Czytelnicy piszą: Radni z Kutna mają okazję wykazać się pozytywnym działaniem, ./upload/articles_pakiety/27552/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Radni z Kutna mają okazję wykazać się pozytywnym działaniem, ./upload/articles_pakiety/27552/02_obraz.jpg


- To są dwa ujęcia fotograficzne naszej kochanej Ochni z mostu na Mickiewicza. Rzeka prawie wyschnięta, to każdy wie. Na dnie rzeki (lub tego co po niej zostało) leży trochę śmieci, głównie butelek i butelkopodobnych plastyków (a metal wybrali już złomiarze). A może tak wzorem warszawskim warto by było oczyścić dno Ochni z tych śmieci, bo na kolejną okazję trzeba będzie poczekać wiele lat? W Warszawie na ten cel wydano, jak podają media około 300 tysięcy złotych. Zapewne w Kutnie koszt takiej pracy może wynieść jakieś kilkaset złotych, w porywach może kilka tysięcy. Fundusze łatwo znaleźć. Kutnowscy radni będą mieli okazję przekazać na ten cel część swoich diet. A może ze swojej pensji dorzuci małe co nieco pan prezydent, a i zastępcy mogliby do tej akcji się podłączyć... - pisze Czytelnik eKutno.pl.-  Pamiętam, że jakieś 10-12 lat temu ekipa pana Burzyńskiego zrezygnowała z budowy zbiornika retencyjnego. Na łamach portalu pani Aleksandry Rzadkiewicz ośmielę się zapytać - panie prezydencie czy zaniechanie budowy ogromnego zbiornika retencyjnego było decyzją trafną? Znam życie i wiem, że na odpowiedź pana prezydenta nie ma co liczyć. Dlatego poproszę redakcję o oficjalne skierowanie do pana prezydenta Kutna powyższego pytania. [więcej]
wandea, 20.08.2015 08:10|czytane: 1131 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gwiazdy 41. Święta Róży - Scena na Placu Piłsudskiego
Wkrótce różany weekend w Kutnie pod patronatem eKutno.pl. Oprócz stałych punktów programu Wystawy Róż i Aranżacjji Florystycznych, Jarmarku Różanego i Lunaparku są też koncerty. Co roku organizatorzy Święta Róży przygotowują dwie sceny koncertowe. Małą na placu Piłsudskiego i dużą nad Ochnią. Dziś przybliżymy gwiazdy małej sceny. 

4 września
17:00 Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie
19:00 Kabaret KaŁaMasz
20:30 Koncert zespołu PaRasSol

Gwiazdy 41. Święta Róży - Scena na Placu Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/27550/01_obraz.jpg
Gwiazdy 41. Święta Róży - Scena na Placu Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/27550/02_obraz.jpg
Gwiazdy 41. Święta Róży - Scena na Placu Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/27550/03_obraz.jpg


Kabaret KaŁaMaSz to najmłodszy kabaret w nienajmłodszym składzie. Lekkostrawny koktail „starego kabaretu Długi” z aktorami popularnego serialu „Ranczo”. Autorami tekstów są Robert Górski (Kabaret Moralnego Niepokoju) i Jacek Łapot (kabaret Długi). Muzykę skomponował Dariusz Szweda. Nazwa kabaretu to akronim. 

Zespół PaRasSol powstał z inicjatywy braci Jakuba i Wojciecha Utyra pod koniec 2007 roku w Solcu Kujawskim. Grupa wykonuje szeroko pojętą muzykę reggae i dub. Grający na instrumentach perkusyjnych bracia Utyra zaprosili do składu PaRasSola Pawła Pietkiewicza (gitara rytmiczna, wokal), Tomasza Bartza (instrumenty klawiszowe, melodyka, wokal), Łukasza Roszczynialskiego (gitara prowadząca) i Tomasza Musiała (gitara basowa). Pierwsze kroki formacja stawiała, jak wiele początkujących zespołów, koncertując w rodzinnym mieście. Dość szybko zyskała lokalną sławę, a w kwietniu 2009 roku otrzymała nagrodę Grand Prix Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Reggae – KINGSTON TRAIN Reggae Connections. Kolejny rok przyniósł już sukcesy na arenie ogólnopolskiej. W sierpniu 2010 roku PaRasSol został laureatem prestiżowego Konkursu Młodych Polskich Zespołów Reggae w ramach Ostróda Reggae Festival. (rfm.fm)

5 września 2015 (sobota)
19:00 Tonam & Synowie
20:30 Horpyna

Zespół Tonam & Synowie powstał w 1987 roku w Tychach z inicjatywy Wojtka "Garbatego" Plewi - późniejszego kapitana s/y "Zawisza Czarny". Tuż po powstaniu zespół wygrał krakowski festiwal Shanties, nagrody zdobywali także na festiwalach w festiwali w Łodzi, Tarnowie, Stalowej Woli, Gdyni i Wrocławiu. Kilkakrotnie uczestniczyli też w imprezach w Holandii, Niemczech, Francji, koncertowali również w Czechach i Estonii. [więcej]
kultura, 20.08.2015 08:46|czytane: 894 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taekwondo AZS WSGK Kutno rozpoczyna sezon treningowy
Taekwondo AZS WSGK Kutno rozpoczyna sezon treningowy 3 września.
- Junior, godzina 17 - 18 (wtorek i czwartek)
- Senior, godzina 18 - 19 (wtorek i czwartek)[więcej]
redaktor, 20.08.2015 08:34|czytane: 727 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Egzotyczne wakacje w Drugim Niebie
Zachęcamy państwa do tworzenia z nami cyklu czytaj z eKutno.pl Zapraszamy do przesyłania do redakcji recenzji ostatnio przeczytanych książek (redakcja@ekutno.pl). Bardzo chętnie je opublikujemy i nagrodzimy ... książką zawsze w czwartek.

czytaj z eKutno.pl: Egzotyczne wakacje w Drugim Niebie, ./upload/articles_pakiety/27518/01_obraz.jpg


Powieści fantasy często tworzone są w oparciu o mitologie i wierzenia. W „Sadze o wiedźminie” Andrzeja Sapkowskiego są to wierzenia nam bliskie, bo słowiańskie oraz mit arturiański, w „Khai z krainy Khem” Briana Lumleya wierzenia egipskie. Maja Lidia Kossakowska sięgnęła natomiast po mitologię jakucką i wierzenia ludów syberyjskich. Tak powstała „Ruda Sfora”.

Głównym bohaterem powieści jest Ergis młody człowiek, który ma zastąpić swojego dziadka Kitej Serkena na stanowisku szamana naslegu. Traf chce, że Dyraj Bogoj odbiera mu tę szansę udając przed ludźmi opętanie przez duchy i przebieg szamańskiej choroby. Na jego nieszczęście duchy zaczęły się gniewać i same wybrały Ergisa na przyszłego szamana. Dyraj wraz ze złowieszczym nożownikiem Rosjaninem Wasylem otruwa chłopca, ten natomiast umierając, przenosi się do zaświatów, jak to się dzieje z szamanami, którzy chcą zdobyć moc i uzdrawiać innych.

W Drugim Niebie poznaje swojego rumaka Bębenka, który jest jego szamańskim bębnem (bęben to podstawowy instrument szamana, uosabia wierzchowca przenoszącego szamana w magiczną rzeczywistość) i razem udają się w podróż w poszukiwaniu zaginionej duży Ergisa. Po drodze dołącza do nich tupilak Iwaszka, pieśniarz Ellej i półbogini Tujaryma, razem zostają przez sytuację zmuszeni do uratowania upadającego świata przed tytułową Rudą Sforą. [więcej]
MaciejW, 20.08.2015 07:39|czytane: 600 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto Plonów w gminie Bedlno[więcej]
redaktor, 20.08.2015 07:40|czytane: 519 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konsultacje Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020 rozpoczęte
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyły się konsultacje Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020. Stawiło się około dwudziestu przedstawicieli organizacji pozarządowych, reprezentujących mieszkańców Kutna. 

Zebranych przywitał rzecznik starostwa Jacek Saramonowicz. - To bardzo ważny dokument, będzie on wyznaczał kierunki rozwoju powiatu na najbliższe lata - mówił. - Dziękuję w imieniu starosty za przybycie pomimo, że są wakacje. Jednak musimy się spieszyć, bowiem strategia powinna być już dawno przyjęta.

 Konsultacje Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020 rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/27545/01_obraz.jpg
 Konsultacje Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020 rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/27545/02_obraz.jpg
 Konsultacje Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2020 rozpoczęte, ./upload/articles_pakiety/27545/03_obraz.jpg


O szczegółach strategii mówiła Anna Chmielecka, inspektor w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu, najpierw przedstawiła harmonogram prac nad strategią z początkiem w lipcu 2013 roku, a końcem, który nastąpi już niebawem na sesji Rady Powiatu w Kutnie. Dokument ten zostanie poddany dyskusji i głosowaniu radnych. W trakcie prac, po wyborach została zmieniona wizja i kierunek rozwoju powiatu. 

WIZJA: POWIAT KUTNOWSKI – MIEJSCEM, GDZIE WARTO ZARABIAĆ I WYDAWAĆ PIENIĄDZE CZYLI PRACOWAĆ I MIESZKAĆ ORAZ PROWADZIĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ I INWESTOWAĆ

MISJA: POWIAT KUTNOWSKI – ŚWIADCZĄCY USŁUGI PUBLICZNE I PROWADZĄCY ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ SPOŁECZNO-GOSPODARCZY CZYLI OFERUJĄCY ATRAKCYJNE MIEJSCE ZAMIESZKANIA, PRACY, EDUKACJI, WYPOCZYNKU, PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INWESTOWANIA W PRZYJAZNYM ŚRODOWISKU

Mocne strony powiatu wymienione w projekcie strategii
umiejętność tworzenia korzystnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości, tradycja rolnictwa zwłaszcza w dziedzinie uprawy zbóż i hodowli, zróżnicowany charakter gospodarki powiatu (przemysł, handel, usługi, rolnictwo), wysoka udatność gruntów rolnych, potencjał ludzki, dający możliwość realizacji programów inwestycyjnych, istnienie organizacji działających na rzecz współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, Kutnowski Klaster Technologiczny, funkcjonujący Intermodalny Terminal Kontenerowy, duża liczba osób młodych i w wieku produkcyjnym, wysoki poziom zaspokojenia potrzeb w zakresie melioracji, zwodociągowania i telekomunikacji obszarów wiejskich, dobrze rozwinięta sieć elektroenergetyczna, występowanie złóż kopalin - kruszyw naturalnych, surowców ilastych wapieni oraz soli kamiennej ,,Łanięta”, rozwinięta baza gastronomiczna. [więcej]
MaciejW, 19.08.2015 15:47|czytane: 1742 razy|48 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jadłodajnia Caritas przy ulicy Kochanowskiego potrzebuje wsparcia
We wrześniu ruszy jadłodajnia Caritas w Kutnie już w nowym miejscu. Zamiast na 3 Maja teraz bezdomni będą mogli przychodzić na posiłki do nowego budynku przy parafii p.w. bł. Męczenników Kutnowskich na ul. Kochanowskiego 26.

Do tej pory jadłodajnia podlegała pod parafię św. Wawrzyńca, od maja podlega pod nowopowstałą parafię. Działalność funkcjonuje dzięki dotacjom z urzędu miasta i wsparciu sponsorów. Jadłodajnia wydaje posiłki bez ograniczeń, więc każda głodna osoba będzie mogła liczyć na obiad.

- Zachęcamy każdego do wsparcia jadłodajni choć małą ofiarą, wiadomo głodnych ludzi w Kutnie nie brakuje - mówi ks. Rafał Wiśniewski, proboszcz parafii p.w. bł. Męczenników Kutnowskich. [więcej]
wandea, 19.08.2015 12:32|czytane: 1093 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rajd rowerowy z Krośniewic już w sobotę


[więcej]
redaktor, 19.08.2015 12:58|czytane: 615 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Ciśnienie na Życie w Kutnie
Dziś od godz. 10.00 do 18.00 na pl. J. Piłsudskiego kutnianie mogą skorzystać z mobilnego centrum badań „Ciśnienie na Życie”, w którym można bezpłatnie dokonać podstawowych badań. Zapraszamy mieszkańców. 

Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Ciśnienie na Życie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27543/01_obraz.jpg
Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Ciśnienie na Życie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27543/02_obraz.jpg
Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć. Ciśnienie na Życie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27543/03_obraz.jpg


Pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, oznaczenia poziomu cholesterolu oraz badanie wieku serca wykonuje wykwalifikowany personel medyczny, który udziela także porad z zakresu chorób układu krążenia.

Wiek serca pomaga określić innowacyjna aplikacja, przygotowana specjalnie na potrzeby kampanii, która pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia. [więcej]
MaciejW, 19.08.2015 11:59|czytane: 1058 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Letnia Akademia Dzieciaka i cacane kotki
Od wczoraj dzieci z Kutna i okolic uczestniczą w zajęciach Letniej Akademii Dzieciaka w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Milusińscy zapoznają się ze sposobami przerabiania rzeczy zalegających w domach, pozornie bezużytecznych na coś nowego i pięknego lub do zabawy.

Letnia Akademia Dzieciaka i cacane kotki, ./upload/articles_pakiety/27542/01_obraz.jpg
Letnia Akademia Dzieciaka i cacane kotki, ./upload/articles_pakiety/27542/03_obraz.jpg
Letnia Akademia Dzieciaka i cacane kotki, ./upload/articles_pakiety/27542/04_obraz.jpg


Dzisiaj mali kutnianie poznali tajniki decoupage'u, techniki zdobniczej, dzięki której zdobiły drewniane koty. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy i tworzyły swoje Filemony, Bonifacych, Garfieldy i inne kotki.

Warsztaty prowadzi Lidia M. Olesińska-Dolech z pracowni Cacane Patchworki. Popołudniu w ramach Artystycznego Studia Rodzica dorośli będą dekorowaćserwetkami tace lub drewniane chlebaki. A jutro od godz. 11.00 kolejne zajęcia dla dzieci, [więcej]
MaciejW, 19.08.2015 11:55|czytane: 783 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Horrendalne rachunki za prąd. ENERGA weryfikuje rozesłane faktury
Czytelnicy eKutno.pl alarmują o podejrzanie bardzo wysokich lub niskich rachunkach za energię elektryczną. Okazuje się, że prawdopodobnie Energa S.A. ma jakiś problem z systemem. 

Horrendalne rachunki za prąd. ENERGA weryfikuje rozesłane faktury, ./upload/articles_pakiety/27540/01_obraz.jpg
Horrendalne rachunki za prąd. ENERGA weryfikuje rozesłane faktury, ./upload/articles_pakiety/27540/02_obraz.jpg


- Myślałam, że dostanę zawału jak zobaczyłam prawie 3 200 zł na rachunku za energię, szybko porównałam licznik ze stanem wpisanym na rachunku i oniemiałam, bo jest sierpień a na liczniku jest o wiele mniej niż na rachunku za maj-lipiec. Do tej pory płaciłam za prąd średnio 300 zł - mówi pani Zuzanna z Kutna. - Usłyszałam na infolinii Energi, że mogą mi uśrednić rachunek, ale to jawne oszustwo, skoro mam o wiele niższy zapis na liczniku. Niech ktoś przyjdzie sprawdzi i wystawi inny rachunek.

- Zamiast 120 zł dostałem rachunek na 1200 zl, w domu nie mam żadnych urządzeń, które by czerpały taką energię, nie było nas z rodziną dwa tygodnie, więc jestem zdziwiony. Przybyło zero do rachunku, a na pewno nie było takiego poboru energii. Nie wiem czy zgłosić się do rzecznika praw konsumenta czy Energa uzna reklamację? Na pewno takiego rachunku nie zapłacę - mówi pan Kazimierz z Kutna.

Z kolei pani Julita twierdzi, że otrzymała rachunek na 14 zł i najchętniej zapomniałaby o całej sprawie, ale to nieuczciwe, bo stan licznika mówi co innego. Nie wie co zrobić, bo boi się że Ęnerga przyślę jej drugi taki jak sąsiadce, na 500 zł. 

Zapytaliśmy Aldonę Niedzielak, rzecznika prasowego Oddziału Energa w Płocku o to czy firma ma jakiś problem z systemem informatycznym skoro rachunki nie odzwierciedlają stanu faktycznego i co mają zrobić klienci, którzy zauważą taki problem. 

- W wyniku problemów technicznych do części klientów z Kutna zamiast faktur uwzględniających rzeczywiste wskazania licznika, w ostatnim czasie wysłane zostały faktury z szacunkowym zużyciem. Część z tych szacunków może odbiegać od rzeczywistego zużycia klientów, a faktury, które otrzymała część klientów mogą być zawyżone - mówi Aldona Niedzielak. - Pragniemy uspokoić klientów, iż firma zdaje sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i nie będzie egzekwować płatności zawyżonych faktur. Klienci nie są też zobowiązani do opłacenia rachunków, które znacząco odbiegają od ich faktycznego zużycia. Energa jest w trakcie wewnętrznej weryfikacji rozesłanych faktur. Po wykryciu w systemie nieprawidłowo wystawionej faktury lub po uzyskaniu i zweryfikowaniu informacji o zawyżonej fakturze od klienta, rachunek zostanie niezwłocznie skorygowany [więcej]
wandea, 19.08.2015 08:52|czytane: 2358 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Inwestycja pn. Jakoś to będzie. MOS przeprowadza się do Żychlina
Inwestycja przeniesienia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Nowej Wsi do Żychlina okazała się dla nowego Zarządu Powiatu w Kutnie zbuczym jajem podrzuconym przez poprzednią ekipę. Roboty budowlane wykonano od 24 lipca do 28 listopada 2014 roku, roboty budowlane związane z montażem windy dla osób niepełnosprawnych wykonano w terminie od 9 grudnia 2014 roku do 24 lutego 2015 roku, ale ... na każdym etapie doglądania inwestycji okazywało się, że nie zaplanowano wielu niezbędnych wręcz koniecznych wydatków umożliwiających prawidłowe działanie ośrodka albo prace wykonawców wyłonionych w przetargach pozostawiają wiele do życzenia. 

Karkołomnym pomysłem poprzedniej ekipy była propozycja aby MOS w Żychlinie funkcjonował już po feriach zimowych. Na szczęście ta decyzja została zmieniona, tak aby pracownikom dać dwa miesiące wakacji na przeniesienie i urządzenie placówki dla podopiecznych nim trafią tu w roku szkolnym. Jednak z powodu niesprawnej windy i ogromnego upału przenosiny do Żychlina były gehenną, a liczba usterek po wykonaniu projektu inwestycji zaskoczyła wszystkich. 

Celem powiatowej  inwestycji było dostosowanie obiektu w Żychlinie do potrzeb Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Realizowane ono było na podstawie projektu opracowanego przez Biuro Usług Projektowych Budownictwa Ogólnego inż. Przemysława Rybczyńskiego. Roboty budowlane wewnątrz budynku wykonał Zakład Budownictwa Ogólnego KARBUD z Sochaczewa, montaż windy dla osób niepełnosprawnych wykonał Jerzy Burzyński Zakład Metalowo – Elektrotechniczny „BAJPAX”. Nadzór inwestorski dla w/w robót sprawowała Dyrekcja Inwestycji w Kutnie sp. z o.o.

Ile powiat wydał na niedoróbki? 
Łączna wartość inwestycji to 1 143 530, 39 zł w tym m.in: roboty budowlane wewnętrzne – 955 850, 18 zł, roboty budowlane i montaż windy dla osób niepełnosprawnych – 117 771, 86 zł, nadzór inwestorski 35 670 zł.

Powiat musiał jednak ponieść dodatkowe nakłady finansowe związane z tym, że w planie inwestycyjnym nie przewidziano na przykład kanalizacji odpływowej z kuchni oraz innych urządzeń niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania obiektu.

- Uchwałą nr 58/XI/15 Rady Powiatu w Kutnie z dnia 24 czerwca 2015 roku wprowadzono do budżetu planowane wydatki w wysokości 116 481 zł przeznaczeniem na dokończenie wykonania niezbędnych prac i zadań w nowej siedzibie MOS w Żychlinie. Wydatki bieżące w wys. 37 761 zł oraz wydatki inwestycyjne 78 720 zł (instalacja kanalizacyjna, instalacja okapu i klimatyzatora w kuchni, monitoring, zakup patelni uchylnej do kuchni).
Wyposażenie  MOS w meble na kwotę 140 007, 21 zł - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Panie, zrobi się... usterek ciąg dalszy
8 lipca dokonano przeglądu inwestycji i wskazano dodatkowe usterki do naprawy. Usterki w dźwigu dla niepełnosprawnych: (uszkodzony rygiel drzwi szybowych na I piętrze, wadliwie zamocowany próg drzwi szybowych na I piętrze, niedomykanie drzwi szybowych na przystankach) naprawiono w lipcu. 27 lipca po ich usunięciu przedstawiciele starostwa dokonali jazdy próbnej i stwierdzili sprawność dźwigu. [więcej]
wandea, 19.08.2015 07:38|czytane: 1303 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie integracyjne absolwentów i przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie serdecznie zaprasza na spotkanie integracyjne przy muzyce i grillu. Spotykamy się 28 sierpnia (piątek) w siedlisku Koła Łowieckiego „Dzik” (w lesie raciborowskim). Koszt uczestnictwa 50 zł od osoby. Początek o godzinie 18:00.

Spotkanie integracyjne absolwentów i przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza, ./upload/articles_pakiety/27535/01_obraz.jpg


Wpłaty prosimy przekazywać na konto Stowarzyszenia nr 82 2030 0045 1110 0000 0299 9130 lub w sekretariacie szkoły do dnia 23.08.2015 r. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 607 608 538 lub 502 324 905.

Licząc na Waszą obecność i miłe spotkanie pozdrawiamy i zapraszamy gorąco. Odwiedzajcie nas także na facebooku https://www.facebook.com/stowarzyszeniekasprowiczkutno [więcej]
pismak, 18.08.2015 13:00|czytane: 649 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Śmietanka rycerstwa zawita do Łęczycy
W najbliższy weekend Łęczycę opanują rycerze polscy i zagraniczni. Zgodnie z wieloletnią tradycją na zamku królewskim odbędzie się trwający dwa dni turniej rycerski. W tym roku, jak zapewniają organizatorzy, impreza będzie wyjątkowa. Cena biletu, czyli wejście na część turniejową, która odbywa się na dziedzińcu zamkowym wynosi 12 złotych za 1 dzień. O szczegółowe informacje na temat turniejowych atrakcji poprosiliśmy Wiolettę Stefaniak z promocji Urzędu Miejskiej w Łęczycy.

Śmietanka rycerstwa zawita do Łęczycy, ./upload/articles_pakiety/27534/01_obraz.jpg


- W tym roku zaprosiliśmy rycerzy polskich i zagranicznych, którzy staną w szranki na zamkowym dziedzińcu i dadzą popisy najwyższej jakości kunsztu w jeździe konnej i posługiwaniu się wszelkimi rodzajami średniowiecznej broni i uzbrojenia - powiedziała dla eKutno.pl Wioletta Stefaniak. - Należy podkreślić, że nasza impreza ma charakter familijny i jest adresowana do szerokiego, wielopokoleniowego grona odbiorców. Niezwykle brawurowe pokazy walk są starannie wyreżyserowane, dzięki czemu nasz codzienny, siedmiogodzinny blok programowy jest prowadzony niemal z minutową dokładnością, co pozwala turystom precyzyjnie wybrać odpowiedni segment turniejowych atrakcji i bezproblemowo zaplanować czas pobytu w Łęczycy. Należy podkreślić, że zaproszone przez nas grupy z Sandomierskiego Ośrodka Konnego i czeskiej grupy „Armentum” przedstawią widowiska według nowych scenariuszy i z nowymi elementami scenografii. Oprócz pokazów walk rycerskich i prezentacji arsenału broni palnej, turyści mogą podziwiać celność oka łuczników podczas turnieju łucznictwa historycznego (indywidualni mistrzowie z kraju i zagranicy, w tym autorzy podręczników łucznictwa historycznego, posługujący się replikami wykonanymi według historycznych wzorców). [więcej]
redaktor, 19.08.2015 07:37|czytane: 588 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piknik zdrowotny w Dąbrowicach
Przed mieszkańcami powiatu kutnowskiego kolejny piknik zdrowotny w ramach projektu Żyjesz dla siebie i innych -zadbaj o zdrowie, tym razem w Dąbrowicach. 

Piknik zdrowotny w Dąbrowicach, ./upload/articles_pakiety/27536/01_obraz.jpg


Wyróżnikiem tej edycji jest konkurs na pieczywo wieloziarniste i mus warzywno - owocowy. Piknik rozpocznie się o godz. 14.00 a zakończy wieczorem zabawą przy muzyce. [więcej]
redaktor, 19.08.2015 07:36|czytane: 602 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wzrasta atrakcyjność terenów budowlanych w gminie Kutno
Blisko 600 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa drogi gminnej w Woźniakowie. W najbliższych dniach położony zostanie dywanik asfaltowy. Droga została utwardzona. Wybudowano przepusty i nowe wjazdy na posesje. Jest to droga równoległa do tzw. drogi kasztanowej łączącej Woźniaków z Leszczynkiem.

Wzrasta atrakcyjność terenów budowlanych w gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/27538/01_obraz.jpg


Na budowę tej drogi samorząd zabezpieczył ponad 900 tysięcy złotych. Jednak w wyniku przetargu wybrno inwestora, który wyliczył koszty na blisko 600 tysięcy złotych. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będą przeznaczone na budowę dróg w innych miejscowościach gminy Kutno, bo stan wielu traktów gminnych jest fatalny.

Budowa drogi w tym miejscu jest kontynuacją polityki gospodarczej i społecznej gminy Kutno, która jest prowadzona konsekwentnie od wielu lat. Nowe drogi w miejscowościach graniczących z Kutnem to działanie mające na celu ściągniecie jak największej liczby chętnych do zakupu gruntów budowlanych, a tych w gminie nie brakuje. Jak na razie udaje się to skutecznie.

- Bardzo mnie cieszy ta inwestycja – mówi właściciel jednej z dużych działek. - Ostatnio działki budowlane straciły na wartości i nie ma już tylu chętnych co kilka lat temu. Nowa nawierzchnia na naszej drodze na pewno zwiększy atrakcyjność położonych tutaj terenów. Mam nadzieję, że teraz więcej osób będzie chętnych do zakupu działeczki pod budowę domu. Jest tu cisza i spokój charakterystyczne dla terenów wiejskich. Jednocześnie miasto jest na wyciągnięcie ręki. [więcej]
redaktor, 19.08.2015 07:35|czytane: 665 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno
Dla Czytelników eKutno.pl Aquapark Kutno przekazał cztery zaproszenia na wakacyjne wodne pluski. Wygrali je: Jarosław Góralski, Edyta Wicińska, Tadeusz Waszak,Małgorzata Jóźwiak.

Wygrali zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/27519/01_obraz.jpg


Zaproszenia będą do odebrania w aquaparku w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników.

[więcej]
redaktor, 18.08.2015 19:34|czytane: 870 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszyło Artystyczne Studio Rodzica
Dziś o godz. 17.00 w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu pn. Artystyczne Studio RodzicaWarsztaty prowadziła Lidia M. Olesińska- Dolech. Zgromadzone panie miały szansę wykorzystać i podszkolić swoje zdolności manualne, tworząc lampiony.

Ruszyło Artystyczne Studio Rodzica, ./upload/articles_pakiety/27539/04_obraz.jpg
Ruszyło Artystyczne Studio Rodzica, ./upload/articles_pakiety/27539/07_obraz.jpg
Ruszyło Artystyczne Studio Rodzica, ./upload/articles_pakiety/27539/08_obraz.jpg


Podstawowym składnikiem lampionu jest solidny słój, który należało przyozdobić. W ruch poszły kolorowe wstążki (także różowe zgodnie z kolorem miasta róż) i gałązki mocowane za pomocą kleju na gorąco. Kutnianki pracowały w skupieniu chcąc zrealizować swoje artystyczne projekty. [więcej]
MaciejW, 18.08.2015 18:19|czytane: 1113 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wylosowano skład komisji referendalnych
W czwartek, 13 sierpnia w Urzędzie Miasta Kutna odbyło się losowanie składów obwodowych komisji referendalnych, które policzą głosy w ogólnokrajowym referendum 6 września. Rolę „sierotki Marysi” pełnił Sekretarz Miasta Jacek Korowajski.

Wylosowano skład komisji referendalnych, ./upload/articles_pakiety/27533/01_obraz.jpg
Wylosowano skład komisji referendalnych, ./upload/articles_pakiety/27533/02_obraz.jpg
Wylosowano skład komisji referendalnych, ./upload/articles_pakiety/27533/03_obraz.jpg


Losowanie przeprowadza się zawsze wtedy, gdy zgłoszonych kandydatów na członków komisji obwodowych jest więcej niż miejsc w komisjach. Tym razem dotyczyło to 21 kutnowskich komisji na 25 ogółem.

Wnioski do Państwowej Komisji Wyborczej o zezwolenie na udział w kampanii referendalnej (możliwość prezentacji swojego stanowiska w bezpłatnym czasie antenowym w mediach publicznych oraz zgłaszanie kandydatów do komisji referendalnych) złożyło 157 organizacji. PKW odmówiła zaledwie 24 podmiotom. W Kutnie z prawa do wystawienia swoich przedstawicieli w komisjach referendalnych skorzystało 11 organizacji spośród 133 uprawnionych w całym kraju. Były to (w kolejności zgłaszania): Prawo i Sprawiedliwość, Twój Ruch, Stowarzyszenie Świętokrzyski Komitet Obrony Społecznej, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Platforma Obywatelska, Fundacja Lepsza Polska, Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu”, [więcej]
redaktor, 18.08.2015 11:53|czytane: 1560 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Mission: Impossible - Rogue Nation
Kino Kutnowskiego Domu Kultury od 21 sierpnia zaprasza na film Mission: Impossible - Rogue Nation. Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia, wygrali je: Aleksandra Kamińska i Sebastian Baranowski.

-Bezgraniczne oddanie Toma Cruise'a budzi podziw, ale uświadamia też, jak wiele traci współczesne kino akcji, sięgając bez opamiętania po bezduszne CGI. Kierując się szlachetną dewizą "więcej człowieka, mniej karty graficznej", gwiazdor i reżyser dostarczają widowni ekranową rozróbę na najwyższym poziomie - pisze Łukasz Muszyński z filmweb.pl

[więcej]
kultura, 18.08.2015 12:16|czytane: 762 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kierownicze stanowisko w szpitalu na oku radnego
Każde zatrudnienie nowej osoby w Starostwie Powiatowym w Kutnie i podległych mu jednostkach również w szpitalnej spółce w tej kadencji samorządu budzi wyjątkowe kontrowersje.

Powody zainteresowania opinii publicznej są różne, a to obsadzanie stanowisk osobami znanymi społeczności ze swojej działalności politycznej czy zawodowej, które pojawiały się tu i ówdzie, a to fatalne decyzje jak wybrana przez komisję konkursową Iwona Z. na stanowisko głównego specjalisty ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Wydziale Zarządu i Rozwoju Powiatu, albo podanie na konferencji prasowej nazwiska dyrektora ds. lecznictwa w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym przed ogłoszeniem konkursu. O tym wszystkim na forach piszą Czytelnicy prasy internetowej, często wieszcząc jak Sybilla decyzje komisji.

Kierownicze stanowisko w szpitalu na oku radnego, ./upload/articles_pakiety/27524/01_obraz.jpg
Kierownicze stanowisko w szpitalu na oku radnego, ./upload/articles_pakiety/27524/02_obraz.jpg


Z kolei radni powiatowi zainteresowali się konkursem na stanowisko kierownika działu administracyjno-technicznego w szpitalu i na tę okoliczność przepytali zarząd spółki podczas posiedzenia wspólnego komisji Rady Powiatu w Kutnie.

- Od lat wiemy, że szpital boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi, sytuacja jest taka, być może upraszczam, że tylko lekarze są potrzebni, a wszystkich innych jest za dużo. Dotyczyło to palaczy, personelu administracyjnego i technicznego. Tymczasem jest ogłoszony konkurs na kolejnego szefa w spółce w kolejnym pionie, niektórzy szepczą "szef szefów" czyli na kierownika administracyjno-technicznego - mówił Bartosz Serenda radny SLD. - Jakie jest uzasadnienie rozpisania konkursu zwiekszającego zatrudnienie w tej spółce? Czym się państwo kierowaliście, że takie zostały przyjęte kryteria wobec kandydata? Bo taka osoba powinna mieć wykształcenie i kwalifikacje typowo techniczne, mówię tu o politechnikach, inżynierach czy wykształceniu związanym z budownictwem, z nadzorem budowlanym. A z tego co pamiętam to wymogi konkursu są administracyjne. 

- To nie jest stworzenie nowego stanowiska, tylko zatrudnienie kierownika działu - odparł Robert Wilanowski, prezes sp. z o.o. - A druga rzecz działu, który zawsze istaniał w tym szpitalu i musi mieć on kierownika, a na dziś go nie ma. Zakres działań, za które odpowiada kierownik działu technicznego bezpośrednio przekłada się na kandydata i jego wykształcenie jakiego od niego oczekujemy. Dział techniczny bezpośrednio odpowiada za to aby cała infrastruktura szpitala niezbędna do świadczenia usług medycznych poprzez infrastrukturę budowlaną, elektryczną, gazy medyczne, cały system odbioru materiałów na oddziały i odbioru odpadów, pod jego nadzorem są również remonty, to nie jest funkcja tylko administracyjna, to musi być osoba, która na tym wszystkim się zna. Uważam, że wskazane kompetencje dają szansę, że ta osoba która złoży dokumenty będzie dobrze realizowała swoje zadania. [więcej]
wandea, 18.08.2015 08:27|czytane: 2902 razy|156 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku
Dzięki wsparciu ze środków unijnych został doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku w Zespole Szkół w Gołębiewku, w funkcjonalne i kolorowe meble przedszkolne i inne wyposażenie (m.in. dywan, materace do odpoczynku, obudowa grzejników, ozdoby ścian), pomoce dydaktyczne, artykuły plastyczne, zabawki, sprzęt ICT (laptop, rzutnik multimedialny, drukarka laserowa, skaner), sprzęt audiowizualny (telewizor, odtwarzacz DVD, radiomagnetofon) i tablicę interaktywną. 

Doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27532/01_obraz.jpg
Doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27532/02_obraz.jpg
Doposażony oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/27532/03_obraz.jpg


W Gminie Kutno w okresie od 1 marca do 31 sierpnia realizowany jest projekt POKL w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, [więcej]
redaktor, 18.08.2015 11:46|czytane: 715 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W gminie Kutno: Problem suszy w kranach rozwiązany?
Ta informacja powinna ucieszyć mieszkańców gminy Kutno. Prawdopodobnie w przyszłym roku nie zabraknie wody w kranach. Kłopotów w zaopatrzenie w wodę nie pownni już mieć między innymi mieszkańcy Gołębiewa. Miejscowość ta zostanie podpięta pod wodociąg kutnowski. Problemy z dostawą wody powinny zniknąć także w innych miejscowościach gminy.

O trudnościach w zaopatrzeniu w wodę pisaliśmy na naszym portalu w czerwcu. Wtedy nikt nie przypuszczał, źe to dopiero początek wręcz katastrofalnej suszy. Mieszkańcy wykorzystywali duże ilości wody do podlewania ogródków, trawników i upraw. Efektem tego było słabe ciśnienie wody w kranach, co uniemożliwiało normalną egzystencję. W wielu gospodarstwach domowych nie było wody w kranach, a w najlepszym przypadkuy życiodajna ciecz jedynie kapała. Wójt wydał zarządzenie zakazujące podlewanie ogródków, trawników, itp. Jerzy Bryła w czerwcu w trakcie rozmowy z reporterem eKutno.pl obiecał, że gmina podejmie konkretne działania.

Zapytaliśmy wojta, czy są już jakieś ustalenia.
- Jestem po rozmowach z szefem kutnowskich wodociągów – infomuje nas wójt Jerzy Bryła. - Zapadła już decyzja o podłączeniu Gołębiewa do wodociągu miejskiego. Jesteśmy blisko sfinalizowania sprawy podłączenie pod kunowską wodę Bielawek i Starej Wsi. [więcej]
redaktor, 18.08.2015 11:26|czytane: 646 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany w organizacji ruchu na ul. Łęczyckiej
Od czwartku 20 sierpnia zostanie zamknięta całkowicie ulica Łęczycka na odcinku od ul Żeromskiego do drogi krajowej nr 92. Ruch będzie się odbywał od ulicy Chopina tylko do ulicy Wyspiańskiego. Odcinek do ul Żeromskiego pozostanie jako "ślepa ulica".

Zamknięcie ruchu na w/w odcinku spowodowane jest koniecznością wykonania sieci sanitarnych, które przechodzą na dużej głębokości. Po wykonaniu robót instalacyjnych i częściowo drogowych zostanie przywrócony ruch jednokierunkowy w kierunku DK 92 . [więcej]
redaktor, 18.08.2015 11:12|czytane: 489 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odebrali rowery za hasła i logotypy w projekcie zdrowotnym starostwa
Dziś w Starostwie Powiatowym w Kutnie przekazano nagrody laureatom konkursu na hasło i logo kampanii promującej zdrowy styl życia, zrealizowanego w ramach projektu „Żyjesz dla siebie i innych – zadbaj o zdrowie”.

Odebrali rowery za hasła i logotypy w projekcie zdrowotnym starostwa, ./upload/articles_pakiety/27525/01_obraz.jpg
Odebrali rowery za hasła i logotypy w projekcie zdrowotnym starostwa, ./upload/articles_pakiety/27525/11_obraz.jpg
Odebrali rowery za hasła i logotypy w projekcie zdrowotnym starostwa, ./upload/articles_pakiety/27525/15_obraz.jpg


Najlepsze hasła i logotypy zgłosili Bartłomiej Kaszubski, Maciej Pawlak, Paulina Nikodemiak, Paweł Stańczuk, którzy otrzymali  rowery turystyczno-miejskie.

- Jak widzę Państwa symbole, które w sposób zwarty pokazują, to co chcieliście Państwo przekazać, to jestem dumny, że mamy takich świetnych grafików na naszym terenie i myślę, że nie tylko w tym projekcie będziemy zapraszać Państwa do współpracy i uczestniczenia w ewentualnych następnych konkursach - mówił Starosta Kutnowski Krzysztof Debich. - Mam nadzieję, że te symbole i te hasła rzeczywiście wypromują zdrowy tryb życia do wszystkich grup wiekowych i że te piktogramy spotkają się z zainteresowaniem wszystkich mieszkańców powiatu kutnowskiego. [więcej]
MaciejW, 18.08.2015 11:04|czytane: 966 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
9 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności