eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wykłady Bądź zdrów
Zapraszamy mieszkańców Kutna i okolic na serię wykładów – „Bądź Zdrów” od 22 do 25 kwietnia 2017 r. /od soboty do wtorku/ o godz. 17.00. Spotkania, które zmienią twoje życie, będą odbywały się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie, ul. Wyszyńskiego 11a. Wstęp wolny!

Wykłady Bądź zdrów, ./upload/articles_pakiety/33542/01_obraz.jpg


Współorganizatorem programu jest także Polskie Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina”, Chrześcijańska Służba Charytatywna i Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia. Przed spotkaniem bezpłatne badania ciśnienia, tkanki tłuszczowej i BMI oraz przewidziana jest degustacja zdrowych potraw.

W programie spotkań „Bądź Zdrów” będą poruszane następujące zagadnienia:
1. Zdrowie, czego o nim nie wiem?
2. Zasady spożywanie posiłków, czyli dobre trawienie = dobre zdrowie.
3. Dieta w profilaktyce i walce z nowotworem.
4. Jak zadbać o tarczycę? [więcej]
redaktor, 20.04.2017 10:01|czytane: 300 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w Katolickim Liceum i Technikum SPSK w Kutnie
Dyrektor Katolickiego Liceum i Technikum SPSK w Kutnie, Rada Pedagogiczna, Uczniowie, Rada Rodziców zaprasza Was drodzy Gimnazjaliści wraz z Rodzicami na Drzwi Otwarte – 22 kwietna (sobota) w godzinach od 10:00 do 14:00 w budynku szkoły przy ul. Władysława Jagiełły 6 tel. 24-254 90 08

Drzwi Otwarte w Katolickim Liceum i Technikum SPSK w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33546/01_obraz.jpg


Jeśli chcesz uczyć się w szkole bezpiecznej, przyjaznej, bezpłatnej, gdzie każdy uczeń objęty jest szczególną troską – PRZYJDŹ!  ZAPRASZAMY! Możesz także odwiedzić szkołę w ciągu Tygodnia Drzwi Otwartych od 24 do 28 kwietnia w godzinach 10:00 - 15:00.

OFERTA TECHNIKUM
Technik logistyk,
Technik organizacji reklamy,
Technik ekonomista,
Technik informatyk,
[więcej]
redaktor, 20.04.2017 09:44|czytane: 382 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ciasto Stefania z musem gruszkowym
Ewelina Pędzikowska i jej http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl  na niedzielę proponuje tradycyjne ciasto z przepisu mojej mamy na bazie kaszy manny, które idealnie komponuje się z orzeźwiającym, słodkim musem z gruszek i polewą z mlecznej czekolady.

eKuchnia: Ciasto Stefania z musem gruszkowym, ./upload/articles_pakiety/33544/01_obraz.jpg


Składniki:
500ml mleka
1/2  szklanki kaszy manny
1/2 szklanki cukru
2 płaskie łyżeczki cukru wanilinowego
1 łyżka kakao
130g masła
około 18 sztuk herbatników pełnoziarnistych [więcej]
redaktor, 20.04.2017 08:20|czytane: 996 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Brawo ja! Brawo ty! A gdzie my - mieszkańcy powiatu kutnowskiego?
„W polityce nic nie dzieje się przypadkowo. Za każdym razem, kiedy mają miejsce jakieś wydarzenia, można być pewnym, że ich przebieg był dokładnie zaplanowany”. (F.D. Roosevelt) Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie zwołanej na wniosek 11 radnych koalicji aby wypełnić skutki wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego oddalającego skargę kasacyjną starosty kutnowskiego Krzysztofa Debicha, odbyły się wybory nowego starosty i członków zarządu. Tak jak pisaliśmy przed Wielkanocą, nie doszło do rozwodu koalicji PSL-KO-PO. Wybory były tajne, ale w związku z deklaracjami radnych o treści głosowania nietrudno było odgadnąć kto i jak głosował. Nie obyło się bez gorzkich wystąpień radnych opozycji oraz płomiennej mowy kandydata na starostę spoza rady, który bił w dzwon sumień, wspominając ślubowanie radnych z tak mi dopomóż Bóg.

Radni spoza koalicji nie przygotowali kontrkandydata, z sali odezwał się Wiesław Bryłka prezes Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska, że on byłby lepszym kandydatem niż drugi odwołany przez Wojewodę Łódzkiego z dwoma wyrokami sądów administracyjnego przyznających rację wojewodzie. Głos z ław publiczności podchwycił radny Wojciech Ziółkowski, który Bryłkę zgłosił jako kandydata. Nomen omen kłopoty starosty zaczęły się od informacji właśnie radnego Wojciecha Ziółkowskiego, o tym, że starosta Debich prowadzi nadal działalność gospodarczą po objęciu funkcji tj. po 28 listopada 2014 roku.
Radni zatem mieli do wyboru byłego starostę i mieszkańca powiatu kutnowskiego Wiesława Bryłkę, który z marszu zgodził się kandydować. Od początku sesji widoczna była też drobna rysa w klubie PSL, od 5 kwietnia od wyroku NSA Andrzej Karniszewski, społeczny członek zarządu, nie chciał bratać się z zarządem. Usiadł z radnym Robertem Fabijańskim, potem okazało się, że Karniszewskiego zastąpi w zarządzie wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ewa Ściślewska, a on z kolei ją w prezydium rady.

Brawo ja! Brawo ty! A gdzie my - mieszkańcy powiatu kutnowskiego? , ./upload/articles_pakiety/33531/09_obraz.jpg
Brawo ja! Brawo ty! A gdzie my - mieszkańcy powiatu kutnowskiego? , ./upload/articles_pakiety/33531/11_obraz.jpg
Brawo ja! Brawo ty! A gdzie my - mieszkańcy powiatu kutnowskiego? , ./upload/articles_pakiety/33531/22_obraz.jpg


Radny Bartosz Serenda poprosił o prezentację kandydatów.

- To musi być kontynuacja tego co zostało dobrze zrobione i zaplanowane. Dam prosty przykład, nakłady na drogi wzrosły dwukrotnie w ciągu dwóch lat w stosunu do tego co było w poprzedniej kadencji, to efekt nowego zarządzania w drogownictwie. Udało nam się choćby założyć gpsy na samochody w akcji zima, wiedzieliśmy gdzie one się znajdują. Braliśmy pod uwagę głosy mieszkańców i ruchliwość dróg. Zaczęliśmy opierać się na ludziach młodych i przygotowywać ich do objęcia funkcji, bo to istotna sprawa, aby dać szanse młodym - mówił Krzysztof Debich, kandydat na starostę. - Mieliśmy pewne patologie, które pojawiły się w samorządzie, przypomnę geodetów. Musieliśmy to rozwiązać. Oczywiście było to trudne, żeby rozwiązać to od początku do końca, tym bardziej, że nie ma zbyt dużo wykładni ustawy o pracownikach samorządowych. Jest jednak zapis, że jeśli istnieje tylko podejrzenie działań nieprawnych trzeba zareagować, ja takie kroki jako starosta podjąłem. Myślę, że unikamy już jakiś zarzutów ze strony geodetów, że są nieprawidłowości. Dalej, stan wyjściowy w Wydziale Inwestycji był taki, że  był tylko dyrektor wydziału, i to 48% czasu pracy nieobecny w niej i może dwóch jeszcze pracowników. My zbudowaliśmy służby inwestycyjne i zamówień publicznych, dodatkowo są tam trzy osoby. Są tam też młode osoby i mają przygotować grupę zakupową. Udało się zdiagnozować potrzeby inwestycyjne placówek podległych starostwu. Jeśli chodzi o szpital, to przy przejęciu władzy szpital był z zarządem przymusowym, było bardzo trudno. Działania zarządcy były takie, że mieliśmy oddawać 200-300 tys. zł albo sprzedawać szpital po kawałku. Szpitala by już nie było gdyby nie nasze przeciwdziałania. Prowadzimy rozmowy, żeby doprowadzić do istnienia kardiologii w szpitalu i będzie podwykonawca, w ten sposób chcemy osiągnąć II stopień referencyjności. Złożone są wnioski np. na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ja trochę nie wierzę w to, że to może się udać, szczególnie jeśli chodzi o SOR, widziałem listę wniosków, które w pierwszej kolejności mają być dofinansowane i niestety była tam tylko jedna spółka a 29 SPZOZów. Zmieniliśmy filozofię funkcjonowania w kwestii pozyskiwania środków i wspierania naszych jednostek podległych w aplikowaniu o te środki. Chcieliśmy skończyć z klientelizmem, staramy się je popierać i wspierać poprzez merytoryczne przygotowanie projektów. Sukcesem jest też realizacja projektu finansowego z mechanizmu norweskiego. Dostrzegliśmy różnicę między wynagrodzeniami pracowników już zastanych a na przykład zatrudnianych do projektów. Osoba  świeżo zatrudniona ma często większe wynagrodzenie zasadnicze niż osoba z wieloletnim stażem pracy. Staramy się dać więc ludziom odpowiednie nagrody w ramach rekompensaty. Pojawiają się sytuacjęe zwrotów nieruchomości, wydzieliliśmy referat nieruchomości aby takimi sprawami zajmował się intensywniej. Udało nam się wypracować Strategię Rozwoju Powiatu Kutnowskiego.

Wśród patologii nie zastanych a zaistniałych w trakcie działania zarządu Debicha było łączenie funkcji członka zarządu Artura Gieruli nadzorującego pracę placówek oświatowych, zajmującego się edukacją, promocją i informacją w powiecie przez kilka miesięcy z funkcją nauczyciela w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krośniewicach. Gierula był tam nauczycielem dopóki nie zapytaliśmy o tą niezgodną z ustawą o pracownikach samorządowych sytuację, rzecznika starostwa. Tę sprawę trzeba traktować analogicznie ze wspomnianą przez Debicha sprawą geodetów. Jednak różne jak wiemy było zachowanie starosty. [więcej]
wandea, 19.04.2017 21:00|czytane: 5685 razy|164 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z Troczewskiego najlepsze w piłce nożnej
Po raz piąty w  ramach rozgrywek Licealiady, zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział siedem szkół z powiatu kutnowskiego: I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS Nr 3 im. W. Grabskiego, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego, ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, ZSZ Nr 2 im. A. Toczewskiego w Kutnie oraz ZS w Żychlinie.

Dziewczęta z Troczewskiego najlepsze w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/33534/01_obraz.jpg
Dziewczęta z Troczewskiego najlepsze w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/33534/02_obraz.jpg
Dziewczęta z Troczewskiego najlepsze w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/33534/03_obraz.jpg


W turnieju finałowym, który odbył się 12 kwietnia wzięły udział cztery najlepsze drużyny wyłonione z grup eliminacyjnych. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wzbudziły wiele emocji u zawodniczek oraz licznie zgromadzonych kibiców. Mistrzem powiatu kutnowskiego w piłce nożnej zostały dziewczęta z „Troczewskiego”. W meczu finałowym dziewczęta z ZSZ Nr 2 w Kutnie wygrały 2:1 z ZS Nr 1 w Kutnie. Indywidualnością całych zawodów była Justyna Matusiak z ZSZ nr 2 w Kutnie.

Dziewczęta z „Troczewskiego” uzyskały prawo reprezentowania powiatu kutnowskiego w zawodach rejonowych, które odbędą się 20 kwietnia w Skierniewicach. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Eliminacje
Grupa A
II LO im. Jana Kasprowicza –I LO im. Gen, J.H. Dąbrowskiego 2:0
ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie -  ZS w Żychlinie 2:0
ZS w Żychlinie - LO im. Gen, J.H. Dąbrowskiego 2:0 w.o
ZS nr 1 im. St. Staszica w Kutnie - II LO im. Jana Kasprowicza 3:2 [więcej]
redaktor, 19.04.2017 20:59|czytane: 2269 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bez obniżek pensji dla zarządu powiatu
Nie było też niespodzianki na sesji Rady Powiatu w Kutnie w kwestii pensji etatowych członków zarządu powiatu.  Choć jak radni mówili w kuluarach taka była zapowiadana. Zarząd jednak nie zdecydował się stracić ani grosika ze swoich apanaży. 

W 2015 roku Krzysztof Debich z tytułu wynagrodzenia za pracę na stanowisku starosty osiągnął dochód 135 517, 84 zł, wicestarosta Zdzisław Trawczyński 125 341, 74 zł, członek zarządu ds. edukacji, promocji i informacji Artur Gierula 125 228, 23 zł.  [więcej]
wandea, 19.04.2017 22:31|czytane: 1079 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wernisaż wystawy Napoleon a Księstwo Warszawskie. Napoleonika ze zbiorów Andrzeja Nieuważnego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza 27 kwietnia (czwartek) o godz. 17:00 na wernisaż wystawy „Napoleon a Księstwo Warszawskie. Napoleonika ze zbiorów Andrzeja Nieuważnego”.

Wernisaż wystawy Napoleon a Księstwo Warszawskie. Napoleonika ze zbiorów Andrzeja Nieuważnego, ./upload/articles_pakiety/33540/01_obraz.jpg


Na wystawie pokazanych zostanie kilkadziesiąt eksponatów z przebogatych zbiorów zmarłego w 2015 r. dra Andrzeja Nieuważnego, wykładowcy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wybitnego znawcy epoki napoleońskiej, autora m.in. książek „My z Napoleonem” czy „Czasy napoleońskie”. Dr Nieuważny łączył pasję naukową z pasją kolekcjonerską. Zbierał przede wszystkim eksponaty związane z Napoleonem i jego czasami, ale także obiekty z początku XX w. i I wojny światowej.

Głównym wątkiem wystawy będą powiązania Polski z napoleońską Francją. Prezentowane będą grafiki i druki z epoki obrazujące bitwy napoleońskie z udziałem Polaków czy na ziemiach polskich, w tym najsłynniejszą szarżę w wąwozie Somosierra. Szereg rycin przedstawia księcia Józefa Poniatowskiego, w tym jego śmierć w bitwie pod Lipskiem. Ciekawostką są sceny ukazujące księcia z żoną i synem, których w rzeczywistości nie miał. [więcej]
kultura, 19.04.2017 19:54|czytane: 347 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ofiary paktu koalicyjnego trzymającego starostę?
Nowa -stara koalicja ma zupełnie nową umowę, pakt, z którego wynika, że utrzymanie stołka starosty obwarowane było m.in. kolokwialnie mówiąc głowami innych oraz znacznymi środkami z budżetu przeznaczonymi na drogi. 

Jak już wcześniej kutnowskie sikorki ćwierkały stanowisko miał stracić rzecznik starostwa Jacek Saramonowicz z Komitetu Obywatelskiego, prawa ręka starosty Krzysztofa Debicha. Dziś okazało się, że nie on jeden będzie ofiarą koalicyjnego paktu trzymającego starostę z KO. PSL dał warunek likwidacji stanowiska Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta. Saramonowicza dziś już na sesji Rady Powiatu w Kutnie nie było.

Ofiary paktu koalicyjnego trzymającego starostę?, ./upload/articles_pakiety/33539/01_obraz.jpg


Nowa umowa koalicyjna podpisana przez PSL, PO i KO

W Wielki Czwartek przy okazji życzeń świątecznych rozesłanych przez rzecznika do dziennikarzy pojawiła się informacja: W związku z moimi problemami zdrowotnymi przez dłuższy czas nie będzie mnie w pracy. Wszelkich informacji udzielał będzie Sekretarz Powiatu Pan Dariusz Jabłoński oraz Pani Ewa Chłopska – Wasielewska z  Referatu Promocji i Informacji.

Jednym słowem rzecznik wybiera się na zwolnienie lekarskie, a jak dowiedzieliśmy się dziś w kadrach starostwa, już je zapowiedział,a wczoraj miał urlop. Beata Krukowska, pełnomocnik ds. pacjenta była dziś w pracy, czyli zagrożenia jeszcze nie czuje. [więcej]
wandea, 19.04.2017 16:22|czytane: 3629 razy|100 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Kutnie
W tym roku miną już dwa lata, odkąd młodzi mieszkańcy Kutna i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa. To właśnie tu, niemal każdego dnia swoją pasję i miłość do futbolu rozwija blisko 40 młodych piłkarzy.

– W naszym klubie przygotowujemy konspekty treningowe dedykowane pod każdą kategorię wiekową. Inny sprzęt przydaje się dla 4-latków, a inny dla dzieci starszych. Najmłodsi nie mogą uczyć się gry zbyt dużymi piłkami czy rozgrywać swoich meczów na bramki przeznaczone dla seniorów. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na zachodzie, z którego czerpiemy najlepsze wzorce, a co najważniejsze, wprowadzamy je z sukcesem także w Akademii w Kutnie - stwierdza koordynator lokalizacji Damian Lech.

Dwa lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33536/01_obraz.jpg
Dwa lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33536/02_obraz.jpg
Dwa lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33536/03_obraz.jpg

 
Warto dodać, że w Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika. Jest to możliwe dzięki temu, iż biorą oni udział w stażach zagranicznych, a także dokształcają się dzięki specjalnie wyodrębnionej jednostce w klubie – Dziale Sportu, która stale współpracuje z m.in. Herthą Berlin – dwukrotnym mistrzem Niemiec czy Twente Enschede – mistrzem Holandii z 2010 roku, zdobywcą m.in. Ligi Europy i Pucharu Holandii.

Rozkwit Akademii w Kutnie aktywnie monitoruje także jej Patron – Piotr Reiss. Legenda polskiej piłki niejednokrotnie brała udział w treningach z miejscowymi dziećmi. – Po tych kilku latach widzę, że całe Kutno może być dumne z pracy jaką osoby związane z Akademią wkładają w jej rozwój. Bez wątpienia sprawne działanie nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy między władzami, trenerami, szkołami, a także rodzinami z dziećmi. Wszyscy zaufali Akademii i za każdym razem, kiedy odwiedzam Kutno słyszę same pochwały odnośnie aktywności klubu – chwali król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/07. [więcej]
redaktor, 18.04.2017 20:31|czytane: 360 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Piłkarze z ZS Nr 4 najlepsi w Licealiadzie
W ubiegłym tygodniu na „Orliku” Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbył się finał powiatu w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do  turnieju finałowego organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie awansowały trzy szkoły: ZS Nr 3, ZS Nr 1 oraz ubiegłoroczni mistrzowie ZS Nr 4.

Piłkarze z  ZS Nr 4 najlepsi w Licealiadzie, ./upload/articles_pakiety/33535/01_obraz.jpg
Piłkarze z  ZS Nr 4 najlepsi w Licealiadzie, ./upload/articles_pakiety/33535/02_obraz.jpg
Piłkarze z  ZS Nr 4 najlepsi w Licealiadzie, ./upload/articles_pakiety/33535/03_obraz.jpg


Eliminacje odbyły się tydzień wcześniej w trzech grupach, z których mistrz uzyskał awans do turnieju finałowego. Mistrzem powiatu kutnowskiego została reprezentacja ZS Nr 4 w Kutnie, broniąc tytuł z ubiegłego roku. W turnieju finałowym uczniowie „Balickiego” pokonali 3:1 reprezentację ZS Nr 1 w Kutnie oraz 3:1 ZS Nr 3 w Kutnie.
Młodzi piłkarze ze ZS Nr 4 w Kutnie będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych, które odbędą się w piątek, 21 kwietnia w Kutnie.

Wyniki  grup eliminacyjnych:
Grupa A
ZS CKR w Mieczysławowie  - I LO im. Gen, J.H. Dąbrowskiego 2:4
ZS Nr 4 im. Z. Balickiego -I LO im. Gen, J.H. Dąbrowskiego 3:3 karne 3:2
ZS Nr 4 im. Z. Balickiego  - ZS CKR w Mieczysławowie  4:2
Grupa B
ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie -  ZS w Żychlinie 2:1
ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie - II LO im. Jana Kasprowicza 6:2
ZS w Żychlinie - II LO im. Jana Kasprowicza  5:1 [więcej]
redaktor, 18.04.2017 20:50|czytane: 324 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa wypadki, sześć kolizji i pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów
Od Wielkiego Piątku na drogach powiatu kutnowskiego doszło do 2 wypadków oraz 6 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Dwa wypadki, sześć kolizji i pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów, ./upload/articles_pakiety/33532/01_obraz.jpg


Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło 14 kwietnia około godz. 20.28 w Krzesinie, gdzie kierująca samochodem volkswagen golf kobieta w wieku 34 lat na prostym odcinku drogi, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechała na lewy pas drogi, a następnie do rowu. W wyniku zdarzenia kobieta jak i pasażer trafili do szpitala.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia około godz. 23.45 w Miłosnej, gdzie kierujący samochodem peugeot mężczyzna w wieku 26 lat nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na lewy pas drogi, a następnie do rowu. Kierowca również trafił do szpitala. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi.

Pijani w święta na drogach
W świąteczny weekend rekordzista miała ponad 2,4 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyznę, 33 letniego mieszkańca naszego powiatu zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego 17 kwietnia w Pleckiej Dąbrowie. Ponadto mężczyzna prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sąd prawomocnego zakazu. 16 kwietnia w Bedlnie również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę w wieku 50 lat, który kierował samochodem mając 0,80 promila w wydychanym powietrzu. [więcej]
redaktor, 18.04.2017 18:07|czytane: 1198 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sromotna porażka kutnowskiej drużyny z mistrzami Polski
Stelmet BC Zielona Góra w Wielką Sobotę pokonał przed swoimi kibicami Polfarmex Kutno 94:48, (25:16, 24:9, 27:14, 18:9). Mistrzowie Polski z łatwością wygrali z kutnowską drużyną tym bardziej, że Polfarmex dysponował tylko jednym środkowym, Michaelem Freaserem.

Stelmet BC: Dragicević 16, Djurisić 12, Matczak 10, Hrycaniuk 9, Gruszecki 9, Florence 9, Moore 8, Mokros 8, Koszarek 4, Kelati 3, Der 0.
Polfarmex: Fraser 13, Thompson 10, Grochowski 8, Kowalczyk 7, Emegano 4, Kobus 4, Pruefer 2, Pawlak 0, Sobczak 0, Marek 0. [więcej]
redaktor, 18.04.2017 16:11|czytane: 327 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czerpanie papieru na Rodzinnej Niedzieli w kutnowskim muzeum
23 kwietnia w godz. 11:00-12:30 Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na Rodzinną Niedzielę w Muzeum poświęconą czerpaniu papieru.

Czerpanie papieru na Rodzinnej Niedzieli w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/33528/01_obraz.jpg


Rodziny wysłuchają krótkiej opowieści o historii papieru, a następnie zajmą się jego własnoręczną produkcją. Wykorzystując makulaturę, stworzą pulpę papierową – płynną zawiesinę, z której będą czerpać swoje własne arkusze papieru, a następnie dekorować je, m.in. suszonymi kwiatami.

Zajęcia są bezpłatne. Muzeum zapewnia wszystkie materiały plastyczne niezbędne do zrealizowania warsztatów.
[więcej]
kultura, 18.04.2017 13:33|czytane: 365 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty origami
Kutnowski Klub Origami "Kwadracik" oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zapraszają nauczycieli oraz innych miłośników sztuki origami, na kolejne warsztaty pod hasłem: KWIATY

W programie nauka składania prostych modeli płaskich oraz modeli przestrzennych kwiatów.
Termin warsztatów: 21 kwietnia 2017 r. (piątek)
Przewidywany czas trwania: 16:30-19:30
Miejsce: świetlica w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, ul. Zamoyskiego 1
Koszt: 20 zł (ponadto uczestnicy przynoszą ze sobą; nożyczki oraz klej w sztyfcie) [więcej]
wandea, 18.04.2017 13:02|czytane: 181 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lis Przechera - spektakl odwołany
Zaplanowany na najbliższą niedzielę (23 kwietnia, godz. 11.00) spektakl Teatru PUSZEK "Lis Przechera" zostaje odwołany z powodu choroby aktora.

Zakupione na niedzielny Poranek Teatralny bilety podlegają zwrotowi w kasie KDK lub CTMiT. [więcej]
wandea, 18.04.2017 12:28|czytane: 328 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Regionalny Kalejdoskop Gospodarczy odcinek 3
[więcej]
wandea, 18.04.2017 12:49|czytane: 135 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: US Army na naszych drogach
Od jesieni trwa operacja US Army wysyłania sprzętu do Polski. Dziś przed południem w powiecie kutnowskim można było zobaczyć kolumnę transportu.

Czytelnicy piszą: US Army na naszych drogach, ./upload/articles_pakiety/33520/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: US Army na naszych drogach, ./upload/articles_pakiety/33520/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: US Army na naszych drogach, ./upload/articles_pakiety/33520/03_obraz.jpg


- Amerykańska brygada pancerna jest obecna w krajach operacji Atlantic Resolve, czyli na wschodniej flance NATO, w Polsce od stycznia. Być może coraz częściej będziemy napotykali amerykańskie samochody na naszych dziurawych drogach :) Skądinąd ciekawe co Amerykanie myślą o polskich drogach? - pisze pan Bartek. [więcej]
pismak, 18.04.2017 12:11|czytane: 2229 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarabiać na sprzedaży
Zarabiać na sprzedaży, to myśl która się pojawia w niejednej głowie. Sprzedaż jest związana z człowiekiem już od wieków. Nie jest to chleb tak łatwy jak się wydaje, o czym już się przekonał niejeden kupiec, który musiał zamknąć podwoje swojego sklepu.

Zarabiać na sprzedaży, ./upload/articles_pakiety/33498/01_obraz.jpg


Aby kupiec mógł zarobić, to jego sklep musi spełniać wiele wymogów, które przyciągną do niego spragnionych klientów, którzy zostawią u niego swoje pieniądze. Tak się dzieje nie zależnie od tego, czy ma się do czynienia z tradycyjnym sklepem, czy też z umieszczonym w wirtualnej sieci.

W sieci nie jest lepiej.
Mogłoby się wydawać, że założenie oraz prowadzenie sklepu w sieci nie jest takie trudne. Niższe koszty prowadzenia, wielki rynek zbytu, nie ograniczony żadnymi granicami, to powinno sprawić, że sprzedaż sama pójdzie. Rzeczywistość jednak przynosi niejednemu chętnemu na zostanie właścicielem sklepu internetowego rozczarowanie. Sieć daje możliwość dotarcia do większej ilości osób, jednak takich, którzy chcą w ten sposób zarabiać jest mnóstwo i każdego dnia pojawiają się nowi gracze na rynku. To sprawia, że trudniej się jest przebić przez tą całą masę. Otworzenie i prowadzenie sklepu w sieci wymaga od jego właściciela wiele inwencji twórczej, pomysłowości, by przyciągnąć do siebie klientów nie tylko przez chwilę i na początku, ale przez cały czas.

Jak zacząć?
Biznes w sieci zaczyna się zazwyczaj od pomysłu na nazwę. Musi być chwytliwa i przyciągać klientów. Jak twierdzi pracownik z firmy http://pollyart.pl/ z Bydgoszczy, nazwa sklepu ma być wyróżnikiem, który będzie związany z firmą przez lata. Trzeba się wiec zastanowić, czy będzie ona zawierać słowa kluczowe, związane z branżą, a może zupełnie będzie oderwana od tego. Pojawia się tu słowo „branża”. Ważne jest, by wiedzieć, co będzie sklep oferował, w jakiej branży będzie on działał. Jak wskazuje doświadczenie niejednego u sprzedawać sanek na Saharze, a strojów do opalania na Arktyce. Tak samo nie warto otwierać kolejnego sklepu, który niczym się nie wyróżni z tłumu podobnych działających na rynku. Chętny na otwarcie sklepu, musi wiedzieć, jaki ma pomysł na sprzedaż, do kogo ma trafiać oferta i przede wszystkim jak wielki jest rynek na który ma jego oferta trafić i jaka jest na tym tynku konkurencja. [więcej]
redaktor, 18.04.2017 09:43|czytane: 188 razy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu Świat w kolorach
Za nami kolejna edycja cyklicznego konkursu plastycznego „Świat w kolorach” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Kutnie. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego.

Tym razem tematem wiodącym konkursu był „Powiat kutnowski – moja mała Ojczyzna”. W konkursie wzięli udział uczniowie z aż 26 szkół, w tym z 14 szkół podstawowych, 8 gimnazjalnych i 4 ponadgimnazjalnych. Do konkursu zgłoszono łącznie 169 prac.

Jury w składzie: Anna Dębska (plastyk, kierownik świetlicy w SP nr 1 w Kutnie – przewodnicząca), Dorota Modlińska (plastyk, Muzeum Regionalnego w Kutnie ), Lilia Marciniak (nauczyciel plastyki MDK w Kutnie),
Anna Góra (prezes koła origami „Kwadracik”) po zapoznaniu się z pracami konkursowymi jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Kategoria I – szkoły podstawowe
Natalia Szcześniak – SP w Żeronicach – I miejsce
Olga Ranachowska – SP nr 2 w Żychlinie – II miejsce
Natalia Krysińska – SP nr 1 w Kutnie – II miejsce
Justyna Wódka – SP nr 4 w Kutnie – III miejsce
Szymon Lipski – SP nr 1 w Krośniewicach – III miejsce
[więcej]
kultura, 18.04.2017 09:09|czytane: 753 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na wodne pluski
Cztery zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno wygrali: Grzegorz Frydrysiak, Oskar Niedźwiecki, Jolanta Święcicka, Paweł Stańczuk.

Wygrali zaproszenia na wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/33505/02_obraz.jpg


Zaproszenia należy odebrać w dwa tygodnie od ogłoszenia wyników konkursu.

[więcej]
wandea, 18.04.2017 08:59|czytane: 1943 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro roboty na Zdrojowej - zmiana organizacji ruchu
W środę, 19 kwietnia br. w ul. Zdrojowej w Kutnie będą prowadzone roboty drogowe polegające na wykonaniu nakładki bitumicznej. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

Jutro roboty na Zdrojowej - zmiana organizacji ruchu, ./upload/articles_pakiety/33511/01_obraz.jpg


Kierowców prosimy o dostosowanie się do zmiany organizacji ruchu w tym rejonie na czas budowy.
[więcej]
wandea, 18.04.2017 08:51|czytane: 1630 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piękna i Bestia. Rozstrzygnięcie konkursu filmowego
Od Wielkanocnego Poniedziałku w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury dwa seanse Pięknej i Bestii. Znana baśń w nowej ekranizacji Disneya jest przełomową produkcją. Obejrzyjcie jak Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie. Jednocześnie o rękę Belli zabiega przystojny myśliwy Gaston.

Dwa podwójne zaproszenia na Piękną i Bestię wygrały Ada Kopeć i Wioletta Stróżewska. Można je odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.
[więcej]
wandea, 18.04.2017 08:54|czytane: 1511 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zostań Królową Róż. Zgłoszenia do czwartku
Jeśli masz to szczęście, że reprezentujesz płeć piękną, masz nie mniej niż 18 i nie więcej niż 30 lat i zawsze chciałaś usłyszeć  o sobie, że „Królowa jest tylko jedna” - możemy pomóc Ci spełnić to marzenie. Zapraszamy na casting na Królową Róż 43. Święta Róży, który odbędzie się w sali widowiskowej KDK, 23 kwietnia, o godz. 10.00.

Zostań Królową Róż. Zgłoszenia do czwartku, ./upload/articles_pakiety/33512/01_obraz.jpg


Szukamy wyjątkowej twarzy, i nietuzinkowej osobowości, która będzie reprezentować nasze miasto podczas 43. Święta Róży oraz zostanie twarzą ogólnopolskiej kampanii reklamowej jednej z największych imprez różanych w Polsce.

Warunkiem wzięcia udziału w castingu jest nadesłanie formularza zgłoszeniowego wraz ze zdjęciem - termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia. Szczegóły znajdują się w regulaminie castingu.
[więcej]
wandea, 18.04.2017 08:49|czytane: 112 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Łączy Nas Jeden Cel. Kellogg's i Vandemoortele już pomogły
Kellogg's i Vandemoortele z Podstrefy Kutno w ŁSSE wsparły już projekt Łączy Nas Jeden Cel. Wczoraj dary od serca trafiły do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie. Finał akcji pod patronatem eKutno.pl odbędzie się  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie 26 kwietnia o godz. 16.00 (środa).

Pod patronatem eKutno.pl: Łączy Nas Jeden Cel. Kellogg's i Vandemoortele już pomogły, ./upload/articles_pakiety/33514/01_obraz.jpg


W programie przedstawienia, koncert, różne pokazy. Wtedy też odbędzie się dobrowolna zbiórka żywności, która zostanie przekazana przez Kutnowski Komitet  Obrony Bezrobotnych na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci oraz część trafi do Placówki Opiekuńczo Wychowawczej TĘCZA w Kutnie.

- Kochani przede wszystkim Wielkie Podziękowania za tak liczne wsparcie Projektu - "Łączy Nas Jeden Cel", za tak ciepłe przywitanie nas w placówce "Tęcza", za mile spędzony czas przy słodkim poczęstunku. Ogromne podziękowania dla dzieciaków z placówki za wspaniałe, ręcznie wykonane podarunki w ramach podziękowań za zorganizowanie zbiórki artykułów spożywczych. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest tyle dobrych serc w Kutnie. Wszystkim, przede wszystkim dzieciakom z Placówki "Tęcza" zdrowych, wesołych, pełnych radości  Świąt Wielkanocnych. Wszystkiego dobrego - mówi Przemas. [więcej]
redaktor, 15.04.2017 10:05|czytane: 3818 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Klaudia Badzyńska z Kasprowicza w nagrodę pojedzie do Brukseli
Klaudia Badzyńska uczennica klasy IId II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie znalazła się na 6. miejscu finału XII. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg i wywalczyła nagrodę w postaci wyjazdu studyjnego do Brukseli do Parlamentu Europejskiego.

Klaudia Badzyńska z Kasprowicza w nagrodę pojedzie do Brukseli, ./upload/articles_pakiety/33515/01_obraz.jpg
Klaudia Badzyńska z Kasprowicza w nagrodę pojedzie do Brukseli, ./upload/articles_pakiety/33515/02_obraz.jpg


Wcześniej odbyły się dwa etapy elektroniczne, które wyłoniły finałową jedenastkę rywalizującą w Słupsku o kolejną nagrodę - staż w Brukseli. Klaudii tym razem się nie udało, ale może to zrobić jeszcze w przyszłym roku.

W komitecie honorowym olimpiady znaleźli się między innymi europosłowie Michał Boni, Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski. Są oni również fundatorami nagród. [więcej]
redaktor, 15.04.2017 10:42|czytane: 773 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić? Kutnowscy policjanci informują uczniów
Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców w ubiegłym tygodniu dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie na spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej w Kutnie. Spotkania takie odbywają się systematycznie we wszystkich szkołach powiatu kutnowskiego.

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić? Kutnowscy policjanci informują uczniów, ./upload/articles_pakiety/33510/01_obraz.jpg
Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić? Kutnowscy policjanci informują uczniów, ./upload/articles_pakiety/33510/02_obraz.jpg


Uczniowie podczas spotkań z policjantami dowiedzieli się, jakie negatywne skutki niesie niewłaściwe korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec. Szczególną uwagę zwrócili na niebezpieczeństwo wynikające z zawierania znajomości z osobami, które mogą podawać się za kogoś innego.

Należy pamiętać o tym, że Internet, to nie tylko źródło informacji czy sposób na załatwienie ważnych dla nas spraw. Niestety niesie on ze sobą wiele pułapek, a nasza niewiedza dotycząca metod, jakimi posługują się Internetowi przestępcy, może nas kosztować utratę danych lub pieniędzy, czy też narazić na niebezpieczeństwo nas lub naszych najbliższych. [więcej]
redaktor, 15.04.2017 10:40|czytane: 861 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zorganizowana grupa przestępcza rozbita pod Kutnem. Zarzuty nielegalnej produkcji papierosów
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie Sąd Rejonowy aresztował pięciu mężczyzn 4 obywateli Łotwy w wieku od 25 do 40 lat i 43 – letniego Polaka, którzy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Ponadto, zarzucono im narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 3, 5 mln złotych.

- Jak wynika z dokonanych ustaleń, w miejscowościach województwa łódzkiego i kujawsko – pomorskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów tytoniowych. 6 kwietnia 2017 roku, funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji znajdującej się w powiecie kutnowskim, w trakcie którego ujawniono profesjonalną linię technologiczną przystosowaną do wyrobu papierosów. Ponadto, w czasie trwania produkcji dokonano zatrzymania 5 mężczyzn, w tym 4 obywateli Łotwy. Ujawniono również wyroby tytoniowe w postaci ponad 2600 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 860 000 sztuk papierosów. Następnie, na terenie miejscowości województwa kujawsko – pomorskiego, w pomieszczeniach wynajmowanych przez
grupę przestępczą zabezpieczono półprodukty do produkcji papierosów w postaci rolek, filtrów, opakowań, a także etykiet - informuje Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Z zebranych dotychczas dowodów wynika, że 43 - letni Polak dostarczał produkty, odbierał gotowe papierosy, a także przywoził i odwoził pracujących w fabryce obywateli Łotwy. Przekazywał im także pieniądze jako, zapłatę czynszu za wynajmowane przez grupę lokale. [więcej]
redaktor, 14.04.2017 14:40|czytane: 1075 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pomóż Miłoszowi i Innym - zachęcają Gminy Bedlno i Piątek oraz Fundacja DKMS
Fundacja DKMS wraz z Gminą Bedlno i Piątek organizują pomoc dla 9-letnia Miłosza. 23 kwietnia odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych, dedykowanej choremu na ostrą białaczkę limfoblastyczną 9-letniemu Miłoszowi, pod nazwą: „Pomóż Miłoszowi i Innym”. Zachęcamy do pomocy choremu chłopcu. 

Pomóż Miłoszowi i Innym. Gminy Bedlno i Piątek oraz Fundacja DKMS organizują akcję

Miłosz ma 9 lat i jest młodym pasjonatem gier komputerowych i tańca towarzyskiego. ULOTKA POBIERZ

-Jest inteligentny, zaradny i empatyczny – mówi mama Miłosza. W kwietniu 2016 roku zdiagnozowano  u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tej pory życie Miłosza i jego bliskich zostało wywrócone do góry nogami. Szczęśliwie z pierwszym uderzeniem choroby Miłosz uporał się bez większych komplikacji. Po 8-miesięcznej chemioterapii rodzina zaczęła wracać do normalności. Miłosz miał nadzieję, że wkrótce wróci do szkoły i na lekcje tańca. Niestety po 2 miesiącach choroba wróciła ze zdwojoną siłą. W marcu 2017 roku okazało się, że jedyną szansą na jego powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Odwiedź stronę internetową Fundacji dkms.pl O szczegółach akcji poinformujemy we wtorek 18 kwietnia po konferencji prasowej.
[więcej]
wandea, 14.04.2017 09:57|czytane: 689 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Wielkanocna babka z koperkową galaretą, jajkiem, szynką i warzywami
Z eKuchnią przed Wielkanocą wypada być za pan brat dlatego świątecznie zwiększamy częstotliwość publikacji przepisów Eweliny Pędzikowskiej, bo mogą się przydać w kutnowskich kuchniach. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

 eKuchnia: Wielkanocna babka z koperkową galaretą, jajkiem, szynką i warzywami, ./upload/articles_pakiety/33509/01_obraz.jpg


Zimna, kolorowa przystawka z galaretki w kształcie świątecznej babki z szynką, jajkiem i warzywami nie tylko świetnie smakuje, ale z pewnością będzie efektowną ozdobą Wielkanocnego stołu.

Składniki:
3 jajka
300g szynki konserwowej
150g zielonego groszku (może być mrożony)
140g ugotowanej marchewki
150g kukurydzy konserwowej
8 łyżeczek żelatyny
1200ml bulionu drobiowego [więcej]
wandea, 14.04.2017 10:26|czytane: 889 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gdzie się leczyć w Święta?
Przed nami kilka świątecznych dni. Przypominamy mieszkańcom województwa, gdzie uzyskają pomoc w razie nagłego zachorowania. Prosimy pamiętać, że szpitalne oddziały ratunkowe i pogotowie ratunkowe służą przede wszystkim ratowaniu życia najciężej chorych pacjentów.
 Gdzie się leczyć w Święta?

 Pojawiając się w szpitalnym oddziale ratunkowym z banalnymi dolegliwościami, narażamy się na długie czekanie w kolejce.

Zapraszamy do korzystania z poradnika Gdzie się leczyć w Święta: http://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/nfz-blizej-pacjenta/7581-gdzie-leczyc-sie-w-swieta-2
[więcej]
wandea, 14.04.2017 10:15|czytane: 892 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Godziny pracy biblioteki, domu kultury i Aquaparku Kutno
Jeśli potrzebujecie na święta lektury czy filmu to przed weekendem, dziś do godz. 16.00 ostatni raz można skorzystać z oferty Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, w Wielką Sobotę i Wielkanocny Poniedziałek jest ona nieczynna.

Godziny pracy biblioteki, domu kultury i Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33508/01_obraz.jpg
Godziny pracy biblioteki, domu kultury i Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33508/02_obraz.jpg
Godziny pracy biblioteki, domu kultury i Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33508/03_obraz.jpg


Jeśli chodzi o Kutnowski Dom Kultury do Wielkanocy jest on nieczynny, a w Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy do kasy KDK od 15.00 po bilety do Kina KDK na Piękną i Bestię oraz Azyl. 

Do Muzeum Regionalnego w Kutnie wybrać się można od wtorku 18 kwietnia, w dni świąteczne jest nieczynne. 

Aquapark Kutno zapewnia atrakcje w Wielką Sobotę od 6.00 do 24.00, w niedzielę jest nieczynny, a w Lany Poniedziałek zapraszamy od 6.00 do 22.00. [więcej]
wandea, 14.04.2017 10:14|czytane: 567 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dlaczego w Kutnie wciąż nie ma mieszkań dla naprawdę potrzebujących? Rodzina zastępcza mieszka w dramatycznych warunkach
Troje dzieci w rodzinie zastępczej u babci, grzyb i wilgoć na podłodze, na ścianach, dramatyczny stan okien i drzwi, ogrzewanie węglowe w kamienicy przy Sienkiewicza. Choroby dzieci od alergii po zapalenia oskrzeli i płuc. Kilkuletnie oczekiwanie na poprawę sytuacji mieszkaniowej. Babcia jest kolejna na liście, jednak zamiast coraz bliżej upragnionej zmiany warunków dla wnuków, jest coraz dalej, bo jesienią ... nie pamiętała, że do końca miesiąca trzeba było złożyć wniosek z dochodami. Złożyła go miesiąc później, odmówiła mieszkania na Przytorzu, bo było daleko od szkoły dzieci, a ona nie ma siły przemierzać pół miasta z nimi. Skończyło się karą, spadła z listy i czeka na łaskę dyrektora Zarządu Nieruchomości w Kutnie i prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego aby ponownie była na liście i dostała punkty. Wiadomo jednak łaska pańska zawsze na pstrym koniu jeździ.

Kamienica na ulicy Sienkiewicza 7, w podwórku klatka schodowa, odrapane drzwi, spróchniałe schody prowadzą do mieszkania pani Danuty Olczak. Drzwi wejściowe ledwo się zamykają, od jesieni do wiosny zabezpieczone dodatkowo grubą gąbką, bo przez lata znacznie się wypaczyły. Na podłogach wykładzina w warstwach, bo tak cieplej. Nie ma prądu w cześci mieszkania, bo instalacja zamokła, spaliła się i trzeba korzystać z kilku przedłużaczy od gniazdek w pokoju aby mieć światło w łazience czy kuchni. W rogach pomieszczeń grzyb, ogrzewanie węglowe, czuć wilgoć. 

- Jestem na liście, oczekując na mieszkanie socjalne już kilkanaście lat, widzę jak inni w znacznie lepszej sytuacji rodzinnej, finansowej i mieszkaniowej otrzymują lokale socjalne i komunalne. Czekam cierpliwie lata, składałam wnioski, słuchałam obietnic pana Mariana Sierpińskiego, dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich, jednak nasza sytuacja pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Nasze mieszkanie jest w opłakanym stanie, staramy się naprawiać co można, ale tu chodzi o te stare mury - wilgoć, grzyb, zły stan instalacji elektrycznej, sufitu i podłogi. Obiecywano mi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich mieszkanie na poprzednią wiosnę, potem prezydent Jacek Boczkaja mówił, że jakoś zimę przeczekam i na wiosnę 2017 będzie. Wychowuję w tej chwili troje dzieci w rodzinie zastępczej, losy ich rodziców tak się potoczyły, że ja babcia musiałam zająć się dziećmi - opowiada pani Danuta Olczak. - Nie jestem z mężem pierwszej młodości, ale jakoś radzić sobie musimy, dzieci prowadzić do szkoły,odrabiać lekcje z nimi, ostatnio sporo chodzimy do lekarza. Chorują, szczególnie Julita, która jest w II klasie. Głównie to choroby oskrzeli, płuc, podejrzenie poważnych alergii, bo w domu wilgoć, grzyb. Czekamy na wyniki z Łodzi. Pani spojrzy, dramatycznie to wygląda, no i na głowę zaczyna się sypać  - pani Danuta pokazuje mieszkanie i odpadujący sufit, który obciąża kasetony i kawałki tynku spadają rodzinie na głowy.

Dlaczego w Kutnie wciąż nie ma mieszkań dla naprawdę potrzebujących? Rodzina zastępcza mieszka w dramatycznych warunkach, ./upload/articles_pakiety/33470/02_obraz.jpg
Dlaczego w Kutnie wciąż nie ma mieszkań dla naprawdę potrzebujących? Rodzina zastępcza mieszka w dramatycznych warunkach, ./upload/articles_pakiety/33470/20_obraz.jpg
Dlaczego w Kutnie wciąż nie ma mieszkań dla naprawdę potrzebujących? Rodzina zastępcza mieszka w dramatycznych warunkach, ./upload/articles_pakiety/33470/23_obraz.jpg


- Dostałam propozycję mieszkania na Przytorzu, niestety nie zdecydowałam się, bowiem to znaczna odległość od szkoły dzieci. Jesteśmy starsi, chcielibyśmy mieć w miarę blisko wszędzie, aby podołać obowiązkom wychowania wnuczków. Jesienią ubiegłego roku oddano budynek na Kochanowskiego, podobno z ładnymi mieszkaniami. Dla naszej rodziny mieszkania tam nie było, dostali tacy, którzy m.in. przebywają na stałe za granicą, a mieszkanie komunalne w Kutnie wynajmują - mówi pani Olczak. - Do 30 września ubiegłego roku trzeba było w Zarządzie Nieruchomości Miejskich złożyć wniosek aktualizacyjny z nowymi danymi, spóźniłam się, nie dość że odjęto mi punkty za odmowę lokalu na Przytorzu, to jeszcze okazało się, że nie mogę być na liście na 2017 rok, bo się spóźniłam. Jak złożę wniosek do 30 września 2017 roku to będę na wyższym miejscu na liście na 2018 rok. To chore zasady, które pozwalają aby Ci w lepszej sytuacji otrzymywali lokalne komunalne czy socjalne. Nie złożyłam tego wniosku w porę, bo dzieci chorowały, ja też źle się czułam, myśleliśmy już o zimie, o opale, co z węglem, jak to się mówi na śmierć zapomniałam - pani Danuta mówi ze łzami w oczach. - Pomyślałam, uzupełnię ten wniosek i zaniosę, przecież jestem na liście, tyle lat czekam, krótkie spóźnienie nie będzie miało znaczenia. Jak zwykle rzeczywistość okazała się inna i tak jak mówiłam wcześniej dostałam pismo, że może będę na liście 2018 roku, jeśli do 30 września 2017 roku złożę wniosek. Nie mam już siły...

Za rodziną zastępczą ujęły się instytucje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie - pod opieką, którego pozostaje rodzina zastępcza, szkoła, wystosowano pisma do Prezydenta Miasta Kutna o przyspieszenie decyzji przyznania nowego lokalu mieszkance Kutna. Nie pomogło. 

Sytuację pani Danuty monitorujemy od jesieni zeszłego roku. Danuta Olczak wniosek złożyła rzeczywiście po terminie, 29 listopada 2016 r.. Opóźnienie wniosku w rozmowie telefonicznej z nami bagatelizuje jednak dyrektor ZNM, nie mówi, że to poważny problem. Pani Danuta dostaje jednak pismo po tej rozmowie, że nie ma szans na mieszkanie socjalne w 2017 roku. Ma złożyć do 30 września 2017 roku kolejne uzupełnienie wniosku, które rozumieć należy w całej sytuacji, jako podtrzymanie chęci wynajmu mieszkania socjalnego, potem ZNM przyzna punkty, Społeczna Komisja Mieszkaniowa zaopiniuje, a Prezydent Miasta Kutna zatwierdzi. Projekty list pokażą się do 31 października tego roku i być może rodzina zastępcza znajdzie się na liście na 2018 rok. To w sumie kolejne dwa lata oczekiwania, bo trzeba pamiętać, że do 2016 roku pani Olczak na liście była.

- Poszłam do pana Sierpińskiego jeszcze raz, przecież tak nie może być, ludzie wokół dostają mieszkania, nie dbają, zadłużają, wyjeżdżają za granicę, wynajmują mieszkania komunalne, a my z dziećmi mamy zgnić w grzybie i wilgoci albo ma się nam zawalić sufit na głowę. Pan Sierpiński powiedział, że nie pilnowałam swojej sprawy w porę nie złożyłam wniosku, to mam za swoje - mówi rozżalona babcia. [więcej]
wandea, 13.04.2017 14:03|czytane: 6349 razy|66 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejski konkurs historyczny w Żychlinie rozstrzygnięty
Włączając się w obchody 620-lecia miasta Żychlina, wczoraj 12 kwietnia  Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum Promocji i Informacji  zorganizowały MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY „Żychlin dzieje miasta i gminy w latach 1918 – 1975”. Do konkursu zaproszono uczniów szkół z terenu Gminy. Honorowy patronat nad konkursem przyjął Burmistrz  Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak.

Miejski konkurs historyczny w Żychlinie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/33504/01_obraz.jpg
Miejski konkurs historyczny w Żychlinie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/33504/02_obraz.jpg
Miejski konkurs historyczny w Żychlinie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/33504/06_obraz.jpg


Cel konkursu to  rozwijanie zainteresowań uczniów historią  Żychlina i gminy, kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży oraz propagowanie  wiedzy o historii małej ojczyzny. Zakres tematyczny konkursu obejmował historię Żychlina   w latach 1918-1975. Zagadnienia prawa miejskie, II wojna światowa, położenie i podział administracyjny, granice miasta,  zakłady pracy,  zabytkowa zabudowa, przemysł, ludzie  i wydarzenia. Do historycznych zmagań  przystąpiło 22 uczestników. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: w  I etapie  uczniowie rozwiązywali  zadania logiczne, w II etapie odpowiadali na pytania.

Kompetencje historyczne uczniów oceniało juryw składzie Edyta Ledzion  kierownik Centrum Promocji i Informacji UG w Żychlinie, dr Piotr A. Stasiakregionalista, historyk, autorpublikacji o regionie, Ewa Andrzejewska dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żychlinie.

Laureatami Konkursu -  specjalistami lokalnej historii zostali:
PIWOWARSKI TOMASZ – I miejsce
BANASIAK PATRYK – II miejsce
MROZIEWICZ JAN – III miejsce [więcej]
redaktor, 13.04.2017 14:36|czytane: 661 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Wiosenna jajeczna sałatka z makrelą, rzodkiewką i szczypiorkiem
Kolorowa sałatka z delikatną wędzoną rybą, która idealnie komponuje się z ostrą czerwoną cebulą, jajkami, żółtym serem, pachnącym szczypiorkiem i chrupiącą rzodkiewką to nowa propozycja Eweliny Pędzikowskiej kutnowskiej kulinarnej blogerki. 

eKuchnia: Wiosenna jajeczna sałatka z makrelą, rzodkiewką i szczypiorkiem, ./upload/articles_pakiety/33503/01_obraz.jpg


Składniki:
300g obranej z ości makreli
1 czerwona cebula
7 jajek
300g żółtego sera
10 rzodkiewek
1 pęczek szczypiorku
4 łyżki majonezu
sól
pieprz
[więcej]
redaktor, 13.04.2017 14:29|czytane: 765 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zajączki dla "Tęczy"
Fundacja Pankracy zorganizowała akcję charytatywną dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie z okazji Świąt Wielkanocnych.

Zajączki dla
Zajączki dla


 Dzieci otrzymały paczki ze słodyczami oraz kosmetykami. Upominki sprawiły ogromną radość podopiecznym. Jest to kolejna z akcji organizowanych przez Fundację  Pankracy.

- Organizatorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy radosnych i pogodnych Świąt - mówi Dorota Ćwirko-Godycka, dyrektor POW "Tęcza".

[więcej]
redaktor, 13.04.2017 14:24|czytane: 498 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
7 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
33 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
43 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
57 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności