eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Obchody 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Pleckiej Dąbrowie[więcej]
redaktor, 10.08.2015 08:21|czytane: 500 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sierpień w MiPBP w Kutnie


[więcej]
MaciejW, 10.08.2015 08:13|czytane: 489 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno
Dziewczęta Sekcji  Piłkarskiej Róża Kutno przygotowujące do rozgrywek w III lidze Kobiet  (grupa łódzka) rozegrały pierwsze mecze kontrolne. W zeszłą środę, 5 sierpnia zespół  udał się  na turniej  o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin. W turnieju uczestniczyły oprócz dziewcząt z Róży Kutno zespół z miejscowości Zduny reprezentujący powiat łowicki i zespół gospodarzy, czyli dziewczęta z Żychlina.

Sukcesy Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27452/01_obraz.jpg
Sukcesy Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27452/02_obraz.jpg
Sukcesy Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27452/03_obraz.jpg


Dziewczęta z grodu  nad Ochnią bardzo udanie rozpoczęły zmagania na boisku wygrywając zdecydowanie całe zawody strzelając 10 bramek żadnej nie tracąc. Kapituła zawodów wybrała najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Justyna Matusiak reprezentująca barwy kutnowskiego klubu.

Wyniki poszczególnych spotkań prezentują się następująco:
Żychlin – Zduny 0 – 3  
Zduny – SP Róża Kutno 0 -1 

Bramka: Matusiak Justyna

Żychlin – SP Róża Kutno 0-9
Bramki: Karina Brulińska ,  Justyna Matusiak (3), Oliwia Wypych (2) i Sara Wypych (2)

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – SP Róża Kutno 6 pkt., bilans bramek 10 – 0
2 miejsce – Zduny 3 pkt., bilans bramek 3-1
3 miejsce – Żychlin 0 pkt., bilans bramek 0-13

[więcej]
redaktor, 10.08.2015 07:57|czytane: 757 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinna fotka Pani Renaty prowadzi w konkursie RÓŻANA RODZINA 2015
Pierwszego sierpnia rozpoczął się konkurs towarzyszący obchodom tegorocznego Święta Róży. Tym razem do udziału zostały zaproszone rodziny. Po tygodniu zabawy prowadzi Pani Renata i jej rodzinna fotka z różami i napisem: „miastoróż”, z liczbą 50 lajków.

Rodzinna fotka Pani Renaty prowadzi w konkursie RÓŻANA RODZINA 2015, ./upload/articles_pakiety/27443/01_obraz.jpg
Rodzinna fotka Pani Renaty prowadzi w konkursie RÓŻANA RODZINA 2015, ./upload/articles_pakiety/27443/02_obraz.jpg
Rodzinna fotka Pani Renaty prowadzi w konkursie RÓŻANA RODZINA 2015, ./upload/articles_pakiety/27443/03_obraz.jpg


Zasady konkursu są bardzo proste, wystarczy wysłać swoje zdjęcie rodzinne zrobione z kutnowskimi różami i napisem: #miastoróż.

Taką fotografię wysyłamy w wiadomości do profilu facebook Różana Rodzina 2015. Organizatorzy po sprawdzeniu, czy zgłoszenie zgodne jest z wymogami konkursu- publikują je, a Uczestnik… czeka na polubienia, bo to one klasyfikują go w rankingu.

W każdą sobotę znajdziecie u nas podsumowanie minionego tygodnia, lajkujcie i udostępniajcie, by znaleźć się w gronie laureatów.

Pięć rodzin z największą liczbą polubień pod zdjęciem weźmie udział w video produkcji do klipu konkursowego, który zostanie wyemitowany 6 września przed finałem konkursu na scenie przy kutnowskim ratuszu.
Podczas finału, każda z pięciu rodzinnych fotek oceniana będzie okaskami, rodzina będzie mogła także zdobyć sympatię publiczności w dowolny sposób. [więcej]
pismak, 08.08.2015 22:13|czytane: 622 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zagłosuj na najlepszego weterynarza! Są kandydaci z Kutna
W poniedziałek zakończy się głosowanie w rankingu najlepszych weterynarzy, zorganizowanym przez redakcję strony zumi.pl. Celem powstania klasyfikacji jest chęć ułatwienia właścicielom zwierząt znalezienie odpowiedniego i kompetentnego weterynarza w okolicy. Wśród przychodni możemy znaleźć także kutnowskie.

Zagłosuj na najlepszego weterynarza! Są kandydaci z Kutna, ./upload/articles_pakiety/27214/01_obraz.jpg


Odwiedzający stronę mają możliwość zagłosowania i dopisania swojej opinii o weterynarzu, którego cenią za opiekę nad ulubionym czworonogiem. Dwa kutnowskie gabinety weterynaryjne znajdują się w pierwszej setce rankingu, na miejscach 52 i 70 . Zachęcamy na wsparcie kutnowskich weterynarzy w rankingu Tutaj.
[więcej]
MaciejW, 08.08.2015 12:49|czytane: 4677 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Popołudnie mistrzów manipulacji
Po spotkaniu w Starostwie Powiatowym nie wiadomo czy płakać nad tym, że na otwarte spotkanie komisji Rady Powiatu w Kutnie o bieżącej sytuacji szpitala przyszła tak nieliczna grupa mieszkańców, czy płakać bo nie ma deszczu i rolnikom susza zagląda do portfeli, czy jak ktoś mi powiedział: bez sensu jest takie pisanie elaboratów, jak ludzie mają gdzieś szpital albo wolą poczytać o majteczkach w kropeczki, czy płakać z powodu zawiedzionych marzeń starosty i radnych, którzy liczyli, że dowiedzą się czegoś konkretnego o szpitalu, a tu trzeba było wiedzieć czy zadaje się pytanie otwarte czy zamknięte, albo dopasować pytanie do poziomu chęci odpowiedzi odpowiadającego, albo jeszcze trzymać na wodzy dociekliwość i nie próbować nawet dementować informacji, które krążą wśród mieszkańców, pacjentów i pracowników szpitala. Który powód Państwo by wybrali? Ja popłaczę nad tym ostatnim, próbując przedstawić kilka wątków kilkugodzinnych obrad mistrzów manipulacji, których na sali starostwa nie brakowało.

Rozgrzewka
- Nie uwzględnił pan informacji w prezentacji czy odprowadzacie na zakładowy fundusz socjalny? - chciał wiedzieć Konrad Kłopotowski. 
- Tak odprowadzamy - odparł prezes szpitala Robert Wilanowski.
- Jaka to jest kwota?
- Pełna, w pełnym wymiarze.
- To jest żadna odpowiedź, proszę o kwotę.
- To jest też żadne pytanie.
- Ale nie odpowiedział pan na pytanie. 
- Zapraszam pana do szpitala, jeśli pana dociekliwość jest tak duża.
- Ale po co robi pan takie tajemnice, proszę tutaj powiedzieć.

Popołudnie mistrzów manipulacji, ./upload/articles_pakiety/27424/01_obraz.jpg
Popołudnie mistrzów manipulacji, ./upload/articles_pakiety/27424/02_obraz.jpg
Popołudnie mistrzów manipulacji, ./upload/articles_pakiety/27424/03_obraz.jpg


- Ale na czym polega pana problem? - Wilanowski do Kłopotowskiego.  - Ma pan cały czas problem, a ja panu oświadczam, że robimy pełny odpis na fundusz świadczeń socjalnych. Na czym polega pana problem?
- Od samego początku prosimy aby przekazywać nam konkretne dane, sprawozdania co miesiąc. W zeszłej kadencji, jeśli opozycja sobie życzyła dostawała co miesiąc sprawozdania, spotykała się z prezesami, dostawała dokumenty, które nie były w takim powszechnym obiegu, można powiedzieć tajne - Kłopotowski mówił o Komitecie Obywatelskim. A teraz się okazuje, że pan tu robi nam jakieś problemy i nie chce pan pokazać sprawozdań.

W tym momencie Wilanowski wcina się w wypowiedź Kłopotowskiemu, przewodniczący Rady Marek Jankowski próbuje "ukulturalnić" dialog, mówiąc że przecież prezes odpowiedział, że odprowadza. 

Kłopotowski na to, że co to jest za odpowiedź na takie pytanie bez kwoty i podaje przykład prezesa, który nie wiedział co to ZUS. Nie możemy sobie przypomnieć, który to był, być może ktoś z Czytelników podrzuci nazwisko. Temat funduszu wraca trzy razy podczas obrad. 

- A teraz mamy powiedzmy kolejnego prezesa, który nie umie odpowiedzieć na pytanie czy i w jakiej kwocie odprawadza odpisy na zakładowy fundusz socjalny - skwitował Kłopotowski. - W kwietniu, maju  pana pytamy jak tam z chirurgią, a pan mówi że jest świetnie na plusie, można to zdaje się odtworzyć na nagraniach, a teraz mówi pan, że jest na minusie. Dzisiaj się dowiadujemy, że neurologia nie wyrabia kontraktu. 
- Ale pan przekazuje nieprawdziwe i kłamliwe informacje, jeśli pan potrzebuje proszę zasięgnąć informacji - odpowiada Wilanowski. [więcej]
wandea, 07.08.2015 16:36|czytane: 2883 razy|69 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiedy jest upał nie bój się kleszczy, a we wrześniu na nie uważaj
Kleszcze rozpoczynają swoją aktywność sezonową, gdy temperatury w ciągu doby przekroczą 5-7°C i jest wilgotno. Począwszy od marca po przebudzeniu ze snu zimowego muszą znaleźć żywiciela. Aktywność życiowa kleszczy jest większa w godzinach porannych i wieczornych, najniższa zaś w godzinach południowych, zwłaszcza w okresie letnim w czasie upałów ponieważ kleszcze ograniczają aktywność przy wysokich temperaturach.

Kiedy jest upał nie bój się kleszczy, a we wrześniu na nie uważaj, ./upload/articles_pakiety/27449/01_obraz.jpg


Dlatego też pierwszy szczyt aktywności sezonowej przypada na marzec-czerwiec, drugi zaś przypada we wrześniu. Aktywność kleszczy kończy się z chwila obniżenia średniej temperatury powietrza poniżej 5-7°C co zazwyczaj w Polsce przypada w październiku i listopadzie. Sezon aktywności może być zaburzony poprzez anomalie występujące w przyrodzie, kleszcza można spotkać nawet w grudniu, gdy temperatury dobowe przekroczą 5-7°C.

Najwięcej kleszczy bytuje na skraju lasu. Kleszcze nie wspinają się powyżej  wysokości 1 – 1,5 m metra, więc najczęściej można je więc spotkać w trawie, chwastach, krzewach na spodniej stronie liści. Po wyczuciu żywiciela spadają na obuwie lub nieosłonięte nogi po czym aktywnie wspinają się po skórze w okolice, gdzie skóra jest cieńsza i lepiej ukrwiona.

Ryzyko kontaktu z kleszczem można ograniczyć poprzez:
• noszenie długich spodni (nogawki należy wpuścić do skarpetek), koszul z długim rękawem,
• stosowanie repelentów (preparaty odstraszające) zgodnie z zaleceniami producenta nie należy wydłużać odstępów czasu pomiędzy ich stosowaniem, ponieważ ochrona staje się wtedy nieskuteczna [więcej]
pismak, 07.08.2015 15:01|czytane: 591 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowa organizacja ruchu na ulicy Łęczyckiej
Od najbliższego poniedziałku wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na ulicy Łęczyckiej. W związku z przebudową skrzyżowania ulicy Łęczyckiej z ulicą Matejki wprowadzony zostanie na wiadukcie nakaz jazdy prosto oraz zakaz skręcania w lewo z wiaduktu tj. w ulicę Matejki.

Z ulicy Matejki będzie możliwość jazdy na prawo tj. na wiadukt oraz na lewo w kierunku ul. Chopina. Zamknięte zostanie również skrzyżowanie ulicy Łęczyckiej z ulicą Barcewicza. Nie będzie możliwości przejazdu z ulicy Barcewicza do ulicy Chopina. Dojazd do ulicy Chopina odbywał się będzie poprzez ulicę Noskowskiego i Łęczycką. Zmiany organizacji ruchu nastąpią również na odcinku od Drogi krajowej nr 92 do ulicy Żeromskiego. [więcej]
pismak, 07.08.2015 13:14|czytane: 586 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budowa nowej fabryki dla Hoopa rozpoczęta
MIRBUD SA, jako generalny wykonawca rozpoczął budowę nowej hali produkcyjnej dla spółki Hoop Polska (Grupa Kofola). Inwestycja potrwa 7 miesięcy a będzie przy niej pracować około 100 osób, między innymi z lokalnych firm budowlanych. Symbolicznego rozpoczęcia budowy dokonali między innymi Prezes Hoop Polska, Simona Novakowa, Rene Musila, Dyrektor Operacyjny Spółki Kofola oraz Sławomir Nowak, wiceprezes MIRBUD SA.

Budowa nowej fabryki dla Hoopa rozpoczęta, ./upload/articles_pakiety/27446/01_obraz.jpg


W ramach umowy podpisanej 21 lipca między Hoop Polska a MIRBUD SA, spółka budowlana zbuduje nową halę produkcyjną wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi. Wartość umowy wynosi 17,3 mln złotych netto.

-Patrząc w przyszłość, zaspokajamy pragnienia - to Misja spółki Hoop Polska, a my działamy zgodnie z jej przesłaniem. Wiemy, że dla pozostawania konkurencyjnym dla rynku i tworzenia lepszych, bardziej innowacyjnych produktów konieczne są inwestycje. Inwestycje, dzięki którym będziemy efektywniej zaspokajać pragnienienia naszych konsumentów, podnosić przychody, a tym samym wzmacniać spółkę, jako pewnego i stabilnego partnera w biznesie - powiedziała Simona Novakova, prezes zarządu Hoop Polska. [więcej]
pismak, 07.08.2015 13:11|czytane: 726 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dożynki w gminie Krzyżanów na początku września[więcej]
wandea, 07.08.2015 12:11|czytane: 491 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jaki kierunek pokaże róża wiatrów? O Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych
Co roku od 40 lat Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych przyciaga do Kutnowskiego Domu Kultury tysiące kutnian. Oszałamiający zapach, zachwycające kolory, oryginalne pomysły na bukiety oraz floralne instalacje artystyczne to wszystko czyni kutnowską wystawę od której zaczyna się Święto Róży niepowtarzalną. W tym roku Agnieszka Dąbrowska-Walczak, kierownik artystyczny wystawy, czerpiąc inspirację z otaczającego świata wybrała za temat wystawy kompas, różę wiatrów. Wybierzemy się razem z nią i florystami z całej Polski w wyjątkową podróż.

 Jaki kierunek pokaże róża wiatrów? O Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych, ./upload/articles_pakiety/27429/01_obraz.jpg
 Jaki kierunek pokaże róża wiatrów? O Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych, ./upload/articles_pakiety/27429/07_obraz.jpg
 Jaki kierunek pokaże róża wiatrów? O Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych, ./upload/articles_pakiety/27429/04_obraz.jpg


- Ze wszystkich czterdziestu wystaw, które już za nami, każda była inna i na swój sposób wyjątkowa, a wszystko za sprawą uczestniczących w niej hodowców, różnorodności odmian róż i zmienności scenografii. Tematykę i styl każdej z ostatnich dwunastu wystaw określał konkretny temat, nadający charakter każdej z nich, np. Róże Andersena, Ogród poezji, Laboratorium florysty. Za tematem podążało myślenie autorów przy tworzeniu aranżacji, do niego odwoływały się również skojarzenia widzów - mówi pani Agnieszka. - Gdzie w tym roku powędruje Królowa Kwiatów? Gdzie poniosą ją przychylne wiatry? Jaki kierunek pokaże róża wiatrów?To właśnie temat tegorocznej Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych, który jest zapowiedzią wielu niespodzianek.

Wraz z Dąbrowską -Walczak nad wystawą pracować będą Natalia Ucwatowa z asystentami Litwa, Anna Nizińska Warszawa, Piotr Salachna Szczecin, Magdalena Miśkiewicz Łódź, Iwona Gajewska Warszawa, Katarzyna Fidura-Tratkiewicz Warszawa, Anna Więcko Józefosław, Halina Melerska Warszawa, Agnieszka Bogusz Kraków, [więcej]
wandea, 07.08.2015 12:02|czytane: 644 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kino przy fontannie już dziś
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na plenerowe pokazy filmowe.Dziś na pl. Piłsudskiego o godz. 21.00 film Sugar Man czyli historia muzyka Sixto Rodrigueza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, po drugiej płycie piosenkarz jednak zapadł się pod ziemię.

 Kino przy fontannie już dziś , ./upload/articles_pakiety/27412/01_obraz.jpg


Natomiast o 23.00 film Jesteś Bogiem - trzej przyjaciele, Magik, Rahim i Fokus, zakładają grupę Paktofonika. Nie podejrzewają, że ich utwory zmienią oblicze polskiego hip-hopu, stając się głosem młodego pokolenia. [więcej]
kultura, 07.08.2015 11:08|czytane: 954 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro można oddać honorowo krew na Królewskiej
Zachęcamy do honorowego oddania krwi w sobotę 8 sierpnia na ulicy Królewskiej w godz.10.00-12.00.Zapraszamy osoby zdrowe, po lekkim śniadaniu, z dowodem osobistym.

- W naszym magazynie  brakuje krwi. Potrzebna jest każda grupa. Nie bądźcie obojętni na ludzkie cierpienie, okres wakacyjny jest trudnym czasem dla wszystkich. Brawura, nadmierna prędkość, nieostrożność sprawiają, że w okresie letniego wypoczynku jest więcej wypadków samochodowych.  Zabiegi planowane w wyniku braku krwi muszą być przesuwane na inny termin. Prosimy o zgłaszanie się do punktu pobrań w Kutnie o oddanie cennego leku. Poinformujcie znajomych - Punkt Pobrań Kutno.
[więcej]
wandea, 07.08.2015 08:15|czytane: 485 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto nie obejmie udziałów w szpitalu
Na wtorkowym posiedzeniu wspólnym Komisji Rady Powiatu w Kutnie radny PiS Marek Jędrzejczak zapytał Krzysztofa Debicha o to czy Miasto Kutno pomoże powiatowi. Wcześniej nieoficjalnie pojawiły się informacje o możliwości objęcia przez miasto udziałów w spółce Kutnowski Szpital Samorządowy i radny chciał je potwierdzić.

- Czy zarząd powiatu występował do Urzędu Miasta Kutna, Rady Miasta Kutna o pieniądze, które mogliby przekazać na szpital, aby ulżyć w kosztach, bo przecież w szpitalu leczą się też mieszkańcy Kutna nie tylko powiatu? Czy dostał pan starosta już odpowiedź jeśli pan występował? - pytał radny Jędrzejczak.

- Występowaliśmy do prezydenta miasta, bo jedynie prezydent ma możliwość przygotowania projektu uchwały związanej ze zmianą budżetu. Występowaliśmy z propozycją odkupienia od powiatu 22 % udziałów w nieruchomości na kwotę 19 mln zł - odpowiedział starosta Debich. - Prezydent ze względu na wskaźniki zadlużenia miasta był zmuszony nam odmówić, [więcej]
wandea, 06.08.2015 16:44|czytane: 1514 razy|55 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie klimatyzacja na hali sportowej
Kolejna szkoła podstawowa w Kutnie doczekała się w te wakacje inwestycji. Miasto zaplanowało je bowiem i w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 5. W pierwszej będzie przebudowa i remont sali gimnastycznej z zapleczem szatniowo-sanitarnym, a przy drugiej powstanie boisko. Tym razem chodzi o inwestycję w "Dziewiątce".

Będzie klimatyzacja na hali sportowej , ./upload/articles_pakiety/27441/01_obraz.jpg


Miasto ogłosiło przetarg na modernizację sali gimnastycznej w postaci wykonania klimatyzacji. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 sierpnia do godz. 10.00 [więcej]
redaktor, 06.08.2015 16:22|czytane: 608 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
W poniedziałek parking na placu w centrum Kutna zamknięty
W związku z Odpustem parafialnym organizowanym przez kościół pw. św. Wawrzyńca w Kutnie w poniedziałek 10 sierpnia br.  parking na Placu Wolności w Kutnie będzie zamknięty.
[więcej]
redaktor, 06.08.2015 14:26|czytane: 494 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prezentacja o sytuacji szpitala i dyskusja o neurologii oraz kosztach
Wtorkowe kilkugodzinne posiedzenie połączonych komisji Rady Powiatu w Kutnie, którego pomysłodawcą był Krzysztof Debich, starosta kutnowski dotyczyło omówienia bieżącej sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o.

Robert Wilanowski i Joanna Trawińska -Zabłocka - zarząd szpitala oraz dyrektor ds. medycznych Jerzy Figat odpowiadali na pytania radnych po przedstawionej przez prezesa KSS prezentacji. Niestety ku ubolewaniu starosty nie została ona wcześniej dostarczona Radzie tak aby można ją wydrukować i radni mogli przygotować konkretne pytania. Prosiliśmy prezesa o udostępnienie również eKutno.pl prezentacji, tak aby przekazać Czytelnikom dokładne dane w niej zawarte, jednak pan prezes odmówił, twierdząc że musi ją "obrobić" dla radnych i dopiero wtedy będziemy mogli i my z niej skorzystać. Zarząd szpitala szybko się uwinął i przedstawiamy Państwu podsumowanie półrocza działalności Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.  TUTAJ dokument źródłowy

Prezentacja o sytuacji szpitala i dyskusja o neurologii oraz kosztach, ./upload/articles_pakiety/27431/01_obraz.jpg
Prezentacja o sytuacji szpitala i dyskusja o neurologii oraz kosztach, ./upload/articles_pakiety/27431/02_obraz.jpg
Prezentacja o sytuacji szpitala i dyskusja o neurologii oraz kosztach, ./upload/articles_pakiety/27431/03_obraz.jpg


Brakuje w nim jedynie rozliczenia poszczególnych oddziałów w związku z wykonaniem kontraktu z NFZ. Mamy nadzieję, że i tę treść otrzymamy. 

Szpital półrocze zakończył stratą wynikiem - 250 301 zł. Przychody 3 807 141 zł, a koszty 4 057 442 zł. Zobowiązania ogólne na koniec czerwca to 16 892 221 zł w tym wymagalne 3 170 429 zł przy czym kwota 1 498 660,01 – zobowiązania, w trakcie negocjacji układu ratalnego z "DIAGNOSTYKA" Sp. z o.o. KUTNO.

Oddział chorób wewnętrznych (I) po pół roku ma nadwykonania kontraktu na kwotę 2650 zł, II oddział wewnętrzny ma 122 tys. zł nadwykonań, III wewnętrzny niewykonanie kontraktu 6 tys. zł, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii nadwykonania na kwotę 640 tys. zł. 

- Oddział chirurgiczny ogólny do marca mamy nadwykonania, pod koniec kwietnia niewykonanie kontraktu w stosunku do limitu przyznanych świadczeń, to się utrzymuje przez maj i czerwiec, na koniec czerwca niewykonanie kontraktu mamy na poziomie 120 800 zł - mówił prezes Wilanowski. -Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej mamy 143 tys. zł nadwykonań w stosunku do przyznanego limitu, Oddział Dermatologiczny ma nadwykonania na poziomie 16 120 zł. Oddział Endokrynologiczny ma niestety niewykonanie kontraktu 18 300 zł, Oddział Ginekologiczno-Położniczy, tu mielimy katastrofę w styczniu, mamy bardzo dużą niestabilność wykonania kontraktu, przesunęliśmy środki na anestezjologię, na koniec półrocza mamy niewykonanie na poziomie 283 tys. zł.Oddział Neonatologiczny bezpośrednio związany z położnictwem ma nadwykonania na 81 tys. zł Oddział Neurologiczny, tu mamy bardzo duże skoki w realizacji kontraktu na neurologii, na koniec czerwca mamy niewykonanie na poziomie 6,5 tys. zł - kontynuował prezes Wilanowski.- Oddział Pediatryczny ma z początkiem roku bardzo duże nadwykonania- na koniecz czerwca 107 tys. zł, Oddział Rehabilitacyjny nadwykonania 16 tys. zł., rehabilitacja neurologiczna również nadwykonania 8600 zł. 

- Nie wiem czy pan dobrze powiedział, bo bardzo pan się spieszy. Neurologia nie wyrabia kontraktu? - powiedział radny Konrad Kłopotowski.
- Tak nie jesteśmy w stanie skonsumować kontraktu na neurologii. Trzykrotnie odbywały się spotkania z lekarzami z tego oddziału aby limity były wykonywane - odparł prezes. [więcej]
wandea, 06.08.2015 10:27|czytane: 2155 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od dziś będzie zamknięte skrzyżowanie ulic Konopnickiej, Hoffmanowej, Łęczyckiej
W związku z trwającymi pracami na ulicy Łęczyckiej w Kutnie od czwartku 6 sierpnia zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Konopnickiej, Hoffmanowej, Łęczyckiej.

Od dziś będzie zamknięte skrzyżowanie ulic Konopnickiej, Hoffmanowej, Łęczyckiej, ./upload/articles_pakiety/27415/01_obraz.jpg


Ruch samochodów odbywał się będzie z ulicy Hoffmanowej do ulicy Deotymy natomiast z ulicy Konopnickiej poprzez ulicę Brzechwy, Moniuszki, Noskowskiego do ulicy Deotymy. Skrzyżowanie wyłączone zostanie z ruchu do 10 sierpnia. [więcej]
wandea, 06.08.2015 10:45|czytane: 977 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mały Książę 3D w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Zapraszamy od jutra 7 sierpnia do Kina Kutnowskiego Kutnowskiego Domu Kultury na film Mały Książę. Adaptacja książki francuskiego pisarza opowiada historię pilota, który po rozbiciu swojego samolotu na Saharze spotyka Małego Księcia. Chłopiec pochodzi z odległej planety B-612, a Ziemię odwiedza w trakcie swojej międzyplanetarnej podróży. W tym czasie poznał wielu różnych dorosłych, o których teraz opowiada pilotowi, nawiązując z nim przyjaźń.

Dwa podwójne zaproszenia na film wygrali: Piotr CzarneckiDanuta Stańczyk. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem. 

[więcej]
wandea, 06.08.2015 10:33|czytane: 832 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie umieraj na raka szyjki macicy. 200 tysięcy zaproszeń na cytologię trafi do kobiet w regionie
Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Program profilaktyki raka szyjki macicy w Łodzi wysyła właśnie ponad 200 tysięcy zaproszeń na badania cytologiczne. Zaproszenia trafią do tych pań, które w ciągu ostatnich 3 lat nie korzystały z bezpłatnej cytologii w ramach programu profilaktycznego i są w wieku od 25 do 59 lat. W Łódzkiem zaproszenia otrzyma 209 tysięcy pań.

W zaproszeniu wskazany jest najbliższy gabinet ginekologiczny, w którym można skorzystać z badania. Oczywiście każda z pań może skorzystać z bezpłatnej cytologii w dowolnie wybranej placówce, która ma kontrakt z NFZ na realizację programu profilaktyki raka szyjki macicy – w Łódzkiem jest niemal 200 gabinetów ginekologicznych (których pełen wykaz jest dostępny na stronie www.wybierzzycie.pl).

Panie, które nie dostaną zaproszenia, a kwalifikują się do badania, mogą także skorzystać z cytologii.
Bezpłatna cytologia finansowana przez NFZ jest jednym z badań, które pomagają szybko i bezboleśniewykryć nawet najmniejsze nieprawidłowe ( w tym przedrakowe) zmiany na szyjce macicy.
NFZ podkreśla, że zrobienie cytologii w gabinecie, który ma umowę z NFZ i wykonuje badania w ramach programu profilaktycznego daje paniom gwarancję, że badanie jest właściwie wykonane i rzetelnie ocenione.

Rak szyjki macicy
W Polsce rocznie na raka szyjki macicy choruje około 3,5 tys. kobiet. Umiera – 1700. Niestety, z bezpłatnej cytologii korzysta coraz mniej kobiet. W Łódzkiem rocznie choruje na raka szyjki macicy około 200 pań.
Wiele pacjentek zgłasza się do renomowanej placówki, w której leczy się i diagnozuje raka szyjki macicy – Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Co 10. pacjentka nie korzystała nigdy z cytologii! Większość kobiet, które się zgłaszają  z rakiem szyjki, ma od 30 do 59 lat. Panie zgłaszają się, niestety, już z zaawansowanym nowotworem i często można im tylko zaproponować jedynie leczenie paliatywne – to znaczy, że nowotwór można jedynie zaleczyć i poprawić komfort życia, a szanse na wyleczenie są niewielkie . Na szczęście dzięki regularnej cytologii zgłasza się coraz więcej kobiet z  bardzo wczesnym stadium nowotworu lub zmianami przed nowotworowymi, gdy choroba ta jest całkowicie uleczalna. Pamiętajmy! Rak szyjki macicy rozwija się powoli, przez 10-20 lat. [więcej]
wandea, 06.08.2015 09:44|czytane: 564 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Tragedia na torach w Kutnie
Wczoraj o godz. 20.00 pociąg relacji Kutno Łódź na wysokości ul. Warszawskie Przedmieście i Wroniej w Kutnie potrącił 22-letniego mężczyznę. Młody człowiek zmarł na miejscu.

Jak mówi podkom. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie trwają przesłuchania maszynisty i świadków zdarzenia. Ruch pociągów w tym miejscu został wstrzymany no około 3 godziny. Okoliczności tragedii ustalają kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich ofiary. Z uwagi na charakter zdarzenia jak zawsze prosimy Czytelników eKutno.pl o kulturę [więcej]
wandea, 06.08.2015 09:37|czytane: 3949 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpitalny oddział wewnętrzny w likwidacji
30 lipca Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. wypowiedział umowę Narodowemu Funduszowi Zdrowia w zakresie kontraktu na oddział wewnętrzny. Jak mówił wczoraj Robert Wilanowski, prezes spółki wypowiedzenie jest z okresem trzy miesięcznym, czyli do końca października będą realizowane świadczenia na tym oddziale.

Szpitalny oddział wewnętrzny w likwidacji, ./upload/articles_pakiety/27428/01_obraz.jpg
Szpitalny oddział wewnętrzny w likwidacji, ./upload/articles_pakiety/27428/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, decyzja o rozwiązaniu umowy z funduszem została podjęta w formie uchwały rady powiatu na początku lipca 14 głosami za przy 8 wstrzymujących się.

- Zakontraktowanie świadczeń zdrowotnych przez NFZ w oddziale kardiologicznym może nastąpić w najbliższym czasie wyłącznie poprzez likwidację jednego z trzech oddziałów chorób wewnętrznych prowadzonych w KSS. Z uwolnionych w ten sposób środków NFZ mógłby rozpisać postępowanie konkursowe, celem zakontraktowania świadczeń kardiologicznych - prezes Robert Wilanowski 8 czerwca wystąpił do Zgromadzenia wspólników.- KSS sp. z o.o. z uwagi na sytuację ekonomiczno-finansową oraz organizacyjną, nie jest w stanie utworzyć oddziału kardiologicznego. Dlatego, udzielanie świadczeń w zakresie kardiologii byłoby realizowane w Klinice Kardiologii Allenort sp. zo.o lub poprzez inny podmiot, który wygrałby konkurs ogłoszony przez NFZ.

- Czy już wiadomo kiedy będzie konkurs na kardiologię interwencyjną w NFZ? Co pracownikami oddziału?- na początku wczorajszego posiedzenia połączonych komisji pytała radna Mirosława Gal- Grabowska. 

- Fundusz jeszcze nie ogłosił postępowania konkursowego, jesteśmy w trakcie podpisywania umów na podstawie których firma Allenort będzie przejmowała wszystkich pracowników oddziału z art. 23' Kodeksu Pracy - odpowiedział prezes spółki KSS.

- Czy to nie przedwcześnie, czy to jest zgodne z prawem jeśli nie było jeszcze konkursu? - zapytała radna Jolanta Pietrusiak. 

- Mówiłem, że termin wypowiedzenia kończy się 31 października, że będziemy obserwować czy ŁOW NFZ otrzyma zgodę od prezesa na organizację konkursu. Jeśli nie otrzyma to wycofamy się z tego wypowiedzenia, będziemy mieli pani radna duży problem z tymi pracownikami dlatego, że ta działalność jest bardzo zagrożona decyzją Sanepidu. Dlatego, że Sanepid nie dopuszcza tego oddziału do świadczenia usług i mamy termin do 31 grudnia 2015 roku wykonania tych wszystkich rzeczy aby oddział mógł działać - tłumaczył Wilanowski. [więcej]
wandea, 05.08.2015 20:35|czytane: 1979 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przyducha w stawie jest prawie co roku. Coś się zmieni?
Prawie co roku latem mamy do czynienia z przyduchą w stawie w centrum Kutna. Ryby masowo umierają, bo występuje znaczne zmniejszenie ilości tlenu rozpuszczonego w wodzie zbiornika w parku Traugutta. Problem stawu jest znany członkom stowarzyszenia Zalew, opiekującego się tym miejscem, Urzędowi Miasta Kutna oraz strażakom, którzy ratują sytuację napowietrzając wodę.

Po wczarajszej akcji napowietrzenia staw już "oddycha" swobodnie. Zapytaliśmy kutnowski magistrat czy zostaną podjęte jakieś działania w celu modernizacji stawu, aby ten problem nie wracał co roku.

Przyducha w stawie jest prawie co roku. Coś się zmieni?, ./upload/articles_pakiety/27425/01_obraz.jpg
Przyducha w stawie jest prawie co roku. Coś się zmieni?, ./upload/articles_pakiety/27425/02_obraz.jpg
Przyducha w stawie jest prawie co roku. Coś się zmieni?, ./upload/articles_pakiety/27425/03_obraz.jpg


-Staw w parku im. R. Traugutta kilka lat temu został przekazany w użyczenie Stowarzyszeniu Wędkarskiemu Zalew. Umowa na użyczenie kończy się z dniem 14 maja 2017 roku i zapewnia iż podmiot będzie dbał o zbiornik wodny, m.in.: jego czystość, stan wody oraz odpowiednie zarybienie. W najbliższym czasie nie ma w planach przebudowy stawu ani innej technicznej modernizacji tego zbiornika- podaje Izabela Sobczak-Tybura
z Biura Prasowego
. [więcej]
MaciejW, 05.08.2015 16:41|czytane: 742 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Z parku zniknie scena
Trwa demontaż sceny w Parku im. R. Traugutta. Obecnie zdjęty został dach wraz z podtrzymującymi go elementami metalowymi. 

Z parku zniknie scena, ./upload/articles_pakiety/27432/01_obraz.jpg
Z parku zniknie scena, ./upload/articles_pakiety/27432/02_obraz.jpg
Z parku zniknie scena, ./upload/articles_pakiety/27432/03_obraz.jpg


- Scena będzie całkowicie demontowana, ponieważ nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - mówi Izabela Sobczak-Tybura z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.

Parkowa scena była miejscem licznych kutnowskich imprez i koncertów m.in. z okazji Święta Róży czy Festynu na Ludowo. Występowały na niej zespoły taneczne, muzycy oraz artyści teatralni. [więcej]
MaciejW, 05.08.2015 16:37|czytane: 1953 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto startuje z PiS w najbliższych wyborach?
Grzegorz Schreiber, Marcin Mastalerek, Tadeusz Woźniak, Konrad Kłopotowski, Marek Drabik oraz Jolanta Śmiałek wystartują z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w naszym okręgu nr 11. Do Senatu kandydować będzie obecny senator Przemysław Błaszczyk

Kto startuje z PiS w najbliższych wyborach?, ./upload/articles_pakiety/27433/01_obraz.jpg


Już wkrótce rozliczenia obecnych parlamentarzystów, rozmowy z kandydatami i informacje związane z propozycjami innych partii. [więcej]
pismak, 05.08.2015 16:35|czytane: 1711 razy|113 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga dziś burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed burzami z gradem, które mają wystąpić dziś od godz. 15:00 do godz. 23:00.

Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu, lokalnie gradu. Przewidywana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm, lokalnie około 35 mm,  porywy wiatru do 75 km/h. Największe natężenie zjawisk w godzinach wieczornych.

Dyżurny synoptyk: Przemysław Szrama [więcej]
redaktor, 05.08.2015 13:24|czytane: 713 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pozorne zakupy i widmo odsiadki
Kutnowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który ze sklepu ukradł artykuły chemiczne i spożywcze na kwotę 540 złotych. Mieszkańcowi Kutna grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

4 sierpnia o godzinie 18.30 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację, że z jednego ze sklepów przy ulicy Łąkoszyńskiej w Kutnie wyszedł mężczyzna nie płacąc za artykuły spożywcze i chemiczne. Całe zajście widział jeden z klientów sklepu i powiadomił o tym fakcie obsługę. Zaalarmowane ekspedientki obserwowały oddalającego się sprawcę. Wszedł on do pobliskiego sklepu zostawiając koszyk ze skradzionym towarem przed drzwiami. Sprzedawczynie zabrały koszyk i powiadomiły o zdarzeniu kutnowskich policjantów.

Na miejscu mundurowi po przejrzeniu monitoringu rozpoznali sprawcę. Okazał się nim notowany już za podobne przestępstwa 37-letni mieszkaniec Kutna. Mężczyzna został zauważony przez policjantów na pobliskim osiedlu. [więcej]
redaktor, 05.08.2015 09:52|czytane: 580 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna w październiku
Wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna odbędą się 18 października w Okręgu Wyborczym Nr 7. Nowy radny zastąpi ś.p. Mieczysława Gałusę. 

Zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych w wyborach uzupełniających należy składać Komisarzowi Wyborczemu do 10 sierpnia w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Skierniewicach do godz. 16.00.

Kandydatów do składu Miejskiej Komisji Wyborczej w Kutnie zgłaszają pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych lub osoby przez nich upoważnione Komisarzowi Wyborczemu w terminie do 19 sierpnia w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Do 8 września do godz. 24.00 komitety wyborcze mogą zgłaszać listy kandydatów na radnego Miejskiej Komisji Wyborczej w Kutnie. 

Okręg 7: Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Ewy, Goszczyńskiego, Jana III Sobieskiego (nr nieparzyste od 51 do 77, nr parzyste od 42 do 62), Jaśminowa, [więcej]
wandea, 04.08.2015 21:13|czytane: 1409 razy|91 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 1 września neurologia w Kutnie zamknięta
Na dwa miesiące od 1 września do 30 października zarząd spółki Kutnowski Szpital Samorządowy zadecydował o zamknięciu oddziału neurologicznego z powodu remontu.

Od 1 września neurologia w Kutnie zamknięta, ./upload/articles_pakiety/27422/01_obraz.jpg


Jak mówił dziś Robert Wilanowski, prezes szpitala, remont jest konieczny z powodu powstałych od 2012 roku ubytków np. w zakresie sanitarno-epidemiologicznym. Radni chcieli wiedzieć czy nadal po remoncie oddział będzie funkcjonował i jakie plany ma zarząd wobec niego. [więcej]
redaktor, 04.08.2015 16:28|czytane: 1804 razy|49 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rędzikowski, radny miejski zachował mandat
Dziś radni na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kutna głosowali w sprawie wygaśnięcia mandatu Tomasza Rędzikowskiego. Jeden radny wstrzymał się od głosu, a 16 było przeciw. W wyniku głosowania radny zachował mandat. Rędzikowskiego nie było podczas głosowania.

Rędzikowski, radny miejski zachował mandat, ./upload/articles_pakiety/27418/01_obraz.jpg
Rędzikowski, radny miejski zachował mandat, ./upload/articles_pakiety/27418/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, Wojewoda Łódzki wezwała Radę Miasta Kutna do podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego Tomasza Rędzikowskiego (KWW Zbigniewa Burzyńskiego) z uwagi na naruszenie ustawowego zakazu łączenia mandatu radego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego miasta. 

7 maja Stowarzyszenie KUTNO PLUS skierowało wniosek do Rady Miasta Kutna o podjęcie uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego. 26 maja na sesji prezydenccy radni nie podnieśli rąk za wygaśnięciem mandatu koledze i pozostał on w radzie. Następnie 22 czerwca Stowarzyszenie skierowało do Wojewody wniosek o wydanie zarządzenia zastępczego stwierdzającego wygaśnięcie mandatu radnego w wyniku czego Wojewoda Łódzki wezwała radę do podjęcia uchwały o wygaśnięciu. [więcej]
MaciejW, 04.08.2015 14:11|czytane: 1647 razy|54 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzech koszykarzy zamyka skład Polfarmex Kutno
Skład drużyny Polfarmex Kutno na sezon 2015/2016 jest już zamknięty. Zawodnikami, którzy uzupełnili skład są juniorzy, którzy oprócz gry w pierwszej drużynie reprezentują również barwy klubowe w rozgrywkach na poziomie ŁZKosz.

Trzech koszykarzy zamyka skład Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27420/01_obraz.jpg


January Sobczak
Wzrost: 179 cm   
Waga: 72 kg
Data urodzenia: 03.12.1997
Miejsce urodzenia: Konin
Pozycja: Rozgrywający

January Sobczak z kutnowskim klubem związany jest od sezonu 2014/2015. Oprócz występów w drużynie Polfarmex Kutno January trenuje również z juniorami, wraz z którymi rozgrywa mecze w ramach rozgrywek ŁZKosz. [więcej]
pismak, 04.08.2015 14:06|czytane: 1026 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich na kongres pod hasłem Naśladujmy Jezusa !
W dniach od 7 do 9 sierpnia w Orlen Arenie odbędzie się kongres Świadków Jehowy. Ma on charakter otwarty – organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Myśl przewodnia całego programu brzmi „ Naśladujmy Jezusa”.

Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich na kongres pod hasłem Naśladujmy Jezusa !, ./upload/articles_pakiety/27419/01_obraz.jpg


- Jezus, założyciel chrystianizmu, jest uważany za najbardziej wpływowego i znaczącego ze wszystkich ludzi. Świadkowie Jehowy są głęboko przekonani , że jest on wzorem do naśladowania . Podczas kongresu  rozważane będą biblijne relacje o jego życiu. Uwypuklone zostaną praktyczne korzyści , jakie z  przykładu i nauk Jezusa Chrystusa może odnieść każdy człowiek – bez względu na pochodzenie , styl życia czy wyznawaną religię. Jednym z najważniejszych punktów programu będzie przemówienie kluczowe, zatytułowane : „W nim są ukryte wszelkie skarby mądrości”. Zostanie ono wygłoszone w piątek 7-ego sierpnia  o godzinie 11:45 - piszą organizatorzy. - Świadkowie Jehowy rozpoczęli osobiście wręczać zaproszenia na kongres wszystkim mieszkańcom Płocka i północnego Mazowsza. [więcej]
pismak, 04.08.2015 14:04|czytane: 886 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Letni Festiwal Muzyczny: W środę kameralnie, a w sobotę koncert plenerowy
Przypominamy, w środę o godz. 19.00 odbędzie się Koncert kameralny W świecie genialnych melodii Mozarta w ramach VI Letniego Festiwalu Muzycznego w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Bezpłatne wejściówki na festiwalowe zdarzenia rozeszły się praktycznie w pierwszym dniu ich odbioru. Dla szerokiej publiczności pozostają zatem te plenerowe, których również w programie imprezy nie brakuje. 

 Letni Festiwal Muzyczny: W środę kameralnie, a w sobotę koncert plenerowy , ./upload/articles_pakiety/27416/01_obraz.jpg


Środowy koncert poświęcony jest Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi. Geniuszowi wszechczasów, który w swoim tak krótkim (niecałe 36 lat) życiu skomponował arcydzieła - uznane przez cały świat. Podczas koncertu przybliżymy życie tego wielkiego artysty, a młodzi wykonawcy zaprezentują najpiękniejsze, przez siebie wykonywane, fragmenty skomponowane przez kompozytora – arie, pieśni, duety.

Zaśpiewają uczestnicy VII Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych: Karina Baradzi, Jaśmina Cieślakiewicz, Zuzanna Ciszewska, Magdalena Dydo, Weronika Grodzka, Michał Hajduk, Katarzyna Kowalczyk, Krzysztof Kraciński, Marta Matuszewska, Ewa Murzynowska, Anna Obrączka, Małgorzata Pawłowska, Anna Sikora, Wang Shanshan. Pianiści: Witold Holtz, Jarosław Domagała,Włodzimierz Sieczkowski.

Kameralny koncert zapewne będzie poza zasiegiem szerszej publiczności, natomiast sobotni na który już dziś zapraszamy odbędzie się na placu Piłsudskiego o godz. 19.00. Od przeboju … do przeboju – Koncert Młodych Talentów zaśpiewają również uczestnicy warsztatów. Na placu usłyszymy wspaniałe przeboje muzyki wokalnej - lubiane przez publiczność, [więcej]
kultura, 04.08.2015 09:23|czytane: 795 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do 10 września można zgłaszać projekty do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016
Od 10 sierpnia do 6 grudnia odbędą się konsultacje społeczne Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Do 10 września do godz. 15.30 mieszkańcy miasta mogą zgłaszać na specjalnym formularzu projekty pomysłów do realizacji w natępnym roku. A z kolei od 23 do 29 listopada będzie można głosować na te wybrane przez zespół kwalifikujący. 

Do 10 września można zgłaszać projekty do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, ./upload/articles_pakiety/27414/01_obraz.jpg


Prezydent w skład Zespołu  powołał urzędników Michała Adamskiego, Wiję Łukomską, radnych Grzegorza Chojnackiego, Jana Dębskiego, Roberta Małachowskiego, przedstawicieli organizacji pozarządowych Halinę Głogozę, Urszulę Wojciechowską oraz wnioskodawców projektów do poprzedniego budżetu Katarzynę Łaszewską, Zbigniewa Gralewskiego, Wiolettę Tomczak. 

Przypomnijmy, do 10 września projekt do KBO może zgłosić każdy mieszkaniec Kutna, który ukończył 16 lat i zdobył poparcie minimum 30 kutnian. Koszt jednego projektu nie może przekroczyć 100 tys. zł. 

Potem zespół przedstawi listę projektów prezydentowi, w tym czasie będzie trwać promocja projektów przez wnioskodawców. Mieszkańcy Kutna na projekty zgłoszone do KBO zagłosują między 23 a 29 listopada. Głosować na projekty będziemy mogli przez internet [więcej]
wandea, 04.08.2015 09:11|czytane: 730 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szkolenia dla rolników - wsparcie na inwestycje i modernizacje gospodarstw
12 sierpnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutna odbędzie się szkolenie z zakresu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tematem szkoleń będą projekty wsparcia "Premia dla rolników", "Modernizacja gospodarstw rolnych", "Inwestycje gospodarstw położonych na obszarach OSN".

Łączne środki publiczne przeznaczone na realizację PROW 2014-2020 to 13 513 295 000 euro, w tym: 8 598 280 814 z budżetu UE (EFRROW) i 4 915 014 186 euro wkładu krajowego.

Zachęcamy rolników z powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w szkoleniach i korzystania ze wsparcia.

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje też o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania "Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników" [więcej]
wandea, 04.08.2015 08:25|czytane: 592 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności