eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wyniki Trójboju Dziewcząt i Chłopców
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zorganizował Trójbój Dziewcząt i Chłopców. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy. Najlepsi zawodnicy specjalne statuetki, a szkoły puchary.

Wyniki Trójboju Dziewcząt i Chłopców, ./upload/articles_pakiety/27072/01_obraz.jpg
Wyniki Trójboju Dziewcząt i Chłopców, ./upload/articles_pakiety/27072/20_obraz.jpg
Wyniki Trójboju Dziewcząt i Chłopców, ./upload/articles_pakiety/27072/15_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Najlepsza zawodniczka to Milena Budner (SP 9 Kutno) - 161pkt.
Najlepszy zawodnik to Miłosz Myszkowski (SP 9 Kutno) - 141 pkt.
[więcej]
pismak, 17.06.2015 10:43|czytane: 1032 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dla wielbicieli folkloru Wesele Boryny
21 czerwca (niedziela), w godz. od 15.00 do 18.00 na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce odbędzie się pierwszy w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Wesele Boryny”. 

Dla wielbicieli folkloru Wesele Boryny, ./upload/articles_pakiety/27069/01_obraz.jpg
Dla wielbicieli folkloru Wesele Boryny, ./upload/articles_pakiety/27069/02_obraz.jpg
Dla wielbicieli folkloru Wesele Boryny, ./upload/articles_pakiety/27069/03_obraz.jpg


Tym razem skansen gościć będzie dwa zespoły z regionu nazywanego historycznie Księstwem Łowickim. Amatorski Zespół Regionalny im. Władysława Reymonta z Lipiec Reymontowskich zaprezentuje widowisko folklorystyczne „Wesele Boryny”  powstałe na podstawie znakomitej powieści „Chłopi” Władysława Reymonta, wyróżnionej Nagrodą Nobla w 1924 r.  Lipiecki zespół pokaże najważniejsze momenty obrzędu weselnego, których akcja dzieje się w dniu ślubu, od momentu przybycia drużyny młodego, poprzez błogosławieństwo młodych, przywitanie ich po ślubie, po kulminacyjny akt, jakim są oczepiny, a więc moment, w którym na oczach gości młoda panna staje się mężatką, co podkreślają też tańce recepcyjne włączające ją do grona zamężnych kobiet. W inscenizacji „Wesela Boryny” odnajdziemy zarówno sceny opisane przez Władysława Reymonta w jego powieści, jak również zwyczaje weselne kultywowane w przeszłości we wsi Lipce (obecnie Reymontowskie)  oraz w najbliższej okolicy. Zarówno w widowisku weselnym, jak i w występie Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki” i Kapeli Ludowej z Łowicza zobaczymy i usłyszymy wiele tańców i pieśni łowickich. [więcej]
kultura, 17.06.2015 10:14|czytane: 765 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
We wrześniu szpital się zbilansuje. Małe zainteresowanie Trawczyńskiego
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Kutnie została dziś przerwana przed godz. 23.00 po około ośmiu godzinach obrad. Radni czuli się zmęczeni, wiadomo, ... kto by tyle pracował. Przypomnimy tylko, że są wśród nas, waszych wyborców tacy, którzy pracują codziennie po 10, 12, 14 godzin (ostatni w kutnowskich obozach pracy) a są też tacy którzy mają 24- godzinne dyżury, służby itp. Oczywiście też mają inne wynagrodzenia, "trochę" mniejsze. Wstęp do pierwszej relacji z sesji może zdawać się przydługi i ktoś powie, że nie na temat, ale jedno z ostatnich zdań sesji wypowiedziane przez Zdzisława Trawczyńskiego, wicestarostę kutnowskiego zasługuje na odpowiednie wprowadzenie. 

Sesja nadzwyczajna na wniosek grupy radnych PiS składała się tylko z kilku punktów. Zarząd powiatu miał przedstawić swoje dokonania w dziedzinie edukacji publicznej, promocji i ochrony zdrowia, stanu dróg powiatowych i ostatni punkt to sprawy różne. Dziś radni zdołali omówić prawie dwa pierwsze tematy. Omawianie pierwszego punktu trwało 4,5 godziny. A dlaczego?

We wrześniu szpital się zbilansuje. Małe zainteresowanie Trawczyńskiego , ./upload/articles_pakiety/27074/01_obraz.jpg


Każdy ze śledzących społeczno-polityczne życie Kutna i powiatu wie, że Konrad Kłopotowski z PiS do małomównych nie należy, na sesjach chęć do prezentowania swoich opinii i zadawania pytań ma skumulowaną przynajmniej za pięciu radnych. Oczywiście czuje się wtedy jak ryba w wodzie, a do tego przynosi mu to nieskrywaną radość więc pytani z zarządu powiatu lub ogólnie słuchacze czują się nieco męczeni, zafrasowani, sfrustrowani aż stają się męczennikami sesji powiatowych i kwękają po kątach - Kłopotowski kończ, dość itp. My też czasem należymy do takich męczenników, ale wiadomo praca to praca, narodowi kutnowskiemu służyć trzeba. Oczywiście za sprawą tyrad Kłopotowskiego, zatwardziałości zarządu w dzieleniu się wiedzą na temat stanu edukacji oraz śmiałkowi z koalicji, który przejrzał wreszcie na oczy w sprawie radnego Artura Gieruli czyli Bartoszowi Serendzie o dłuższym punkcie obrad napiszemy jutro, bo dziś pewnie internauci znaleźliby w tekście setki literówek. 

Drugi punkt obrad dotyczył promocji i ochrony zdrowia. Na pierwszy ogień poszedł Paweł Łebkowski kierownik projektu "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa z Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu, który odpowiadał na uwagi radnego Kłopotowskiego co do realizacji tego projektu. Najpierw radny zapomniał, że to zarząd z nim jako wicestarostą wykreował projekt, podpisał i uzyskał nań spory grant prawie 3,5 mln zł i skrytykował dokumentnie dotychczasową realizację projektu. Skupił się na piknikach zdrowotnych i trudzie pani  z gminy Bedlno, która piekła ciasta na jeden z nich niejako pod przymusem i za swoje, a potem skarżyła się radnemu. Przez to radny ma jak najgorsze zdanie o pracy nad projektem. Łebkowski przypomniał radnemu, że pikniki to jedynie niewielki etap projektu, ponieważ najważniejsze to przebadanie profilaktyczne tysięcy mieszkańców powiatu kutnowskiego w kierunku chorób układu krążenia. Radny pod naporem osłabł w atakach i jedynie pozostał przy personalnych uszczypliwościach. Przy tej okazji starosta Krzysztof Debich zaprosił radnych na najbliższy piknik 21 czerwca w Oporowie. 

Radna Jolanta Pietrusiak poprosiła aby radni byli informowani o tych piknikach, zapraszani a najlepiej ponieważ jest czym się pochwalić również wraz ze starostą zapraszali nań mieszkańców. Paweł Łebkowski obiecał, że zmieni się forma zaproszenia chętnych do udziału w imrezach i badaniach profilaktycznych. 

Blamaż zaliczył radny Andrzej Szarwas z PiS, bo domagał się informacji dlaczego w projekcie Fundacji Norweskiej nie ma termomodernizacji szpitala, a przecież obiecywał to były prezes szpitalnej spółki Andrzej Musiałowicz. Radny Szarwas w ubiegłej kadencji przez cztery lata był w koalicji rządzącej, pamięć jednak zawiodła i okazało się, że pytanie co najmniej jest nietrafione. Ani fundacji norweskiej nie ma, ani Musiałowicz nie obiecywał, że termomodernizacja zostanie zrobiona w tym projekcie, chodziło wówczas o pozyskanie na nią środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

Potem wnioskodawca sesji Kłopotowski przeszedł do pytań dotyczących Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Starosta Debich zapytany o skład rady nadzorczej i sposób jej powołania, stratę za styczen i resztę miesięcy odpowiedział krótko i konkretnie. Dodał również, że w styczniu tego roku szpitalem zarządzał zarząd przymusowy pozostawiony po porzednim Zgromadzeniu Wspólników czyli Zarządzie Powiatu w Kutnie z Kłopotowskim i Mirosławą Gal-Grabowską na czele. Debich poprosił oczekującego dobre dwie godziny na zabranie głosu prezesa KSS Roberta Wilanowskiego.

I zaczęło się dość ostro, od sporu z radnym Kłopotowskim o to kto jest właścicielem szpitala, radny mówił że rada i powiat kutnowski jako emanacja społeczności powiatowej a Wilanowski, że zarząd powiatu. Prezes hardo bronił się przed pytaniami radnego, łapiąc na słówka i wykorzystując brak precyzji wypowiedzi radnych Kłopotowskiego, Marka Drabika, Roberta Fabijańskiego. Wreszcie radny Bartosz Serenda zwrócił prezesowi uwagę na niestosowność jego wypowiedzi, Fabijański zarzucił arogancję, a Kłopotowski próbował rozegrać Wilanowskiego żartem, ale z kolei jemu zarzucono, że się krótko mówiąc nabija. [więcej]
wandea, 17.06.2015 00:54|czytane: 2509 razy|59 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital potrzebuje głównego księgowego
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o potrzebuje głównego księgowego. Oferty w konkursie na to stanowisko można składać do 30 czerwca w szpitalu, a zostaną one rozpatrzone w terminie 30 dni. Tutaj ogłoszenie

Szpital również nieprzerwanie od maja potrzebuje chirurgów. Oferty w nowym konkursie można składać do 18 czerwca. Zapotrzebowanie dotyczy lekarzy chirurgów i koordynatora Oddziału Chirurgicznego Ogólnego i Chirurgii Onkologicznej wraz z Poradnią Chirurgii Ogólnej.

Dotychczasowym koordynatorem oddziału po budzącym kontrowersje konkursie jest Krzysztof Gajewski. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 14:50|czytane: 2111 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Show must go on
10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie uczniowie klas IV: Błaszyk Alicja, Brożek Julia, Czyż Martyna, Graczyk Aurelia, Jerzak Kacper, Smolarczyk Krzysztof, Stanecka Oliwia, Tomasik Nikola, Urban Klaudia i Wojtczak Jakub wystawili sztukę w języku angielskim pt.: ‘Snow White and a few funny dwarves’.

Show must go on, ./upload/articles_pakiety/27073/01_obraz.jpg
Show must go on, ./upload/articles_pakiety/27073/05_obraz.jpg
Show must go on, ./upload/articles_pakiety/27073/07_obraz.jpg


Była to opowieść wzorowana na znanej bajce: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Spektakl był podsumowaniem całorocznej pracy, a całe  przedsięwzięcie realizowane było w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

W przygotowaniu do finałowego występu, uczniowie odwiedzili Teatr Mały w Łodzi, gdzie przyglądali się profesjonalnej grze aktorskiej podczas przedstawienia „Balladyna”. Dzięki tej wizycie uczniowie mogli czerpać inspiracje, które pomogły w kreowaniu ich bohaterów. Co więcej, dzięki uprzejmości Dyrektora Teatru Małego,  Mariusza Pilawskiego mogliśmy zwiedzić teatr od „kulis” i porozmawiać z aktorami. Odwiedziny te pomogły nam w aranżacji przestrzeni scenicznej i w tworzeniu kostiumów do naszego przedstawienia. Ponadto aktorzy tego teatru po spektaklu podsunęli naszym małym artystom techniki uczenia się tekstów na pamięć. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 16:17|czytane: 927 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagrody Tauron Basket Ligi rozdane
W poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala podsumowująca zakończony sezon 2014/2015 Tauron Basket Ligi. Podczas uroczystości wręczono specjalne podziękowanie głównemu sponsorowi polskiej koszykówki, czyli firmie Tauron Polska Energia. Wyróżniono także pozostałych partnerów PLK: Milenium Zakłady Bukmacherskie, Telewizję Polsat, Spalding, Ringier Axel Springer, Suzuki Motor Poland oraz Festina Group Polska.

Nagrody Tauron Basket Ligi rozdane, ./upload/articles_pakiety/27070/01_obraz.jpg
Nagrody Tauron Basket Ligi rozdane, ./upload/articles_pakiety/27070/02_obraz.jpg
Nagrody Tauron Basket Ligi rozdane, ./upload/articles_pakiety/27070/03_obraz.jpg


Medaliści minionego sezonu Tauron Basket Ligi: Stelmet Zielona Góra, PGE Turów Zgorzelec oraz Energa Czarni Słupsk otrzymali nagrody pieniężne. Poznaliśmy również wyniki głosowania kibiców na najlepsze akcje organizowane przez kluby.

Spośród wyróżnionych koszykarzy nagrody odebrali m.in. powołani do reprezentacji Polski przez trenera Mike'a Taylora Karol Gruszecki z Energi Czarnych Słupsk, który uczynił największy postęp oraz Michał Sokołowski z Rosy Radom, jako najbardziej energetyczny zawodnik. Po raz drugi z rzędu najlepiej zbierającym graczem był Amerykanin Kevin Johnson z drużyny Polfarmex Kutno zbierając średnio na mecz 10.3 zbiórki. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 14:26|czytane: 837 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Popierasz działania Kukiza? Przyjdź na spotkanie Kutnowskiego Komitetu Referendalnego
W środę, 17 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się drugie spotkanie organizacyjne Kutnowskiego Komitetu Referendalnego.

Sympatycy Pawła Kukiza i Jednomandatowych Okręgów Wyborczych zachęcają do wzięcia udziału w spotkaniu, które  odbyć się ma pod pomnikiem Marsz. Józefa Piłsudskiego [więcej]
pismak, 16.06.2015 09:06|czytane: 2177 razy|109 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie
Technikum Elektroniczne im. Bohaterów Września 1939 znalazło się w wąskim gronie pięciu szkół nominowanych do głównej nagrody w konkursie EDUinspiracje w kategorii edukacja szkolna za partnerski projekt Comeniusa „Hands Across the World, Together for a Better World”. Koordynatorem projektu jest Iwona Kciuk.

Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/27063/01_obraz.jpg
Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/27063/02_obraz.jpg
Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/27063/03_obraz.jpg


Konkurs odbywa się w tzw. trybie oscarowym. Oznacza to, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nominuje pięciu kandydatów do nagrody w każdej kategorii. Jest to ogromny sukces ponieważ z ogromnej liczby 1295 projektów  w kategorii edukacja szkolna wybrano tylko 5 najlepszych. Do każdej z nominowanych szkół przyjadą mobilni badacze FRSE i przeprowadzą  pogłębiony wywiad dotyczący wpływu projektu na beneficjenta i jego środowisko,  odbędzie się również badanie działań upowszechniających.  Końcowego wyboru laureatów dokonuje Kapituła konkursu. Laureaci ogłoszeni zostaną podczas gali, na którą zaproszeni zostaną wszyscy nominowani. Gala odbędzie się w listopadzie 2015 roku. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 08:29|czytane: 838 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Turnieje Orlika: Piłka Nożna Chłopców
Animatorzy oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie serdecznie zapraszają dzieci szkół podstawowych na Turnieje Orlika - Piłka  Nożna Chłopców.

Zawody odbędą się na Orliku przy ulicy Jagiełły 6 w dniach: 20 czerwca dla klas IV-VI 21 czerwca dla klas I-III(mile widziane drużyny mieszane chłopcy i dziewczęta).

Zapisy do turniejów odbywać się będą  w dniu zawodów od godziny 15:30. Zespół ma liczyć max 12 zawodników: na boisku znajduje się 5 zawodników w polu + bramkarz.  Podczas trwania turnieju każda drużyna musi przebywać pod okiem pełnoletniego opiekuna. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać legitymacje szkolną w celu weryfikacji wieku. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 08:07|czytane: 529 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Wójcik Wicemistrzem Europy
Sukcesem kutnianina Łukasza Wójcika zakończyły się w niedzielę Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie 18 metrowej. Rozegrano je na terenie gościnnego Aeroklubu Ostrowskiego na lotnisku w Michałkowie.

Łukasz Wójcik Wicemistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27065/01_obraz.jpg
Łukasz Wójcik Wicemistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27065/06_obraz.jpg
Łukasz Wójcik Wicemistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27065/08_obraz.jpg


Dwa lata temu w tym samym miejscu Łukasz wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy. Tym razem rozegrano 5 konkurencji o długości od 200 do 400 km, w trudnych warunkach atmosferycznych. Wysokie temperatury dawały się we znaki także pilotom latającym pod ostrowskich niebem.

Trzy konkurencje wygrał kutnowski szybownik, co dało mu sporą przewagę punktową nad rywalami. Był to ostatni sprawdzian i trening przed zbliżającymi się Szybowcowymi Mistrzostwami Europy, które odbywać się będą już lipcu w miejscowości Ocseny na Węgrzech. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 08:03|czytane: 731 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pamiętamy o zagładzie kutnowskich Żydów
Kutno przed 1939 rokiem liczyło 26 tysięcy mieszkańców, z czego 8 tysięcy stanowiła ludność żydowska. Po wkroczeniu do miasta wojsk niemieckich rozpoczęła się jej eksterminacja. Ludność żydowską zamknięto w getcie,  utworzonym w czerwcu 1940 roku, na terenie dawnej Cukrowni „Konstancja” przy ul. Mickiewicza. Dziś pod pamiątkową tablicą na tym budynku władze samorządowe oraz lokalna społeczność oddały hołd pomordowanym Żydom. Obchody Na krawędzi pamięci... rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów, upamiętniające 75. rocznicę  utworzenia przez Niemców w Kutnie, getta dla ludności żydowskiej zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Pamiętamy o zagładzie kutnowskich Żydów, ./upload/articles_pakiety/27064/01_obraz.jpg
Pamiętamy o zagładzie kutnowskich Żydów, ./upload/articles_pakiety/27064/03_obraz.jpg
Pamiętamy o zagładzie kutnowskich Żydów, ./upload/articles_pakiety/27064/25_obraz.jpg


W Centrum Teatru Muzyki i Tańca wysłuchaliśmy dziś wykładu dr Janusza Pawlaka, pt. "Zagłada kutnowskich Żydów". Potem odbył się panel dyskusyjny  pt. „Czy zwiększenie  informacji i pogłębianie wiedzy Polaków ma wpływ na lepsze rozumienie Zagłady Żydów?”

- Przerywamy długie milczenie na temat zagłady Żydów w Kutnie, tak aby szczególnie młodzi mieszkańcy dowiedzieli się co działo się w 1940 roku z tysiącami ówczesnych kutnian - mówiła Bożena Gajewska, prezes TPZK. - 200 lat temu z kolei 70 % mieszkańców Kutna to byli Żydzi, a tylko 30 % Polacy. chcemy przywracać pamięć o naszej wspólnej przeszłości, o naszej - Polaków i Żydów. Dzisiaj to my ponosimy odpowiedzialność za to co robimy z tą wspólną przeszłością. Mówię tu o cmentarzu żydowskim przy Tarnowskiego w Kutnie. Część z nas o tym wie, część nie chce wiedzieć, przez 200 lat byli tam grzebani zmarli mieszkańcy naszego miasta, a dzisiaj chodzi się tam z psami, robi się tam imprezy.  Proszę młodzież, przejdźcie się tam zobaczcie fragmenty grobów i tablicę pamiątkową na szczycie cmentarza. Miejsce to jest wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa łódzkiego. Warto tam być.

W dyskusji wzięli udział dr Eleonora Bergman z Żydowskiego Instytutu Historycznego, Joanna Podolska-Płocka dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Małgorzata Grzanka z Muzeum Obozu Zagłady Kulmhof, Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna, dr Janusz Pawlak, wykładowca, dyrektor ZS nr 1 w Kutnie. Moderatorem dyskusji był Piotr Pilch.

- Miejsce pochówku Żydów Kirkut powstało w końcówce XVIII wieku, wcześniejsze było w okolicy dzisiejszego Miflexu, część z was na pewno nie wie, że jadąc do McDonaldsa Józefowem, kiedyś byście przejeżdżali przez Żydowo. Tam właśnie najpierw osiedlali się Żydzi - mówił Janusz Pawlak. 

- Czuję się jakoś związana z Kutnem, bo dawno temu na temat tego miasta robiłam Studium historyczno-urbanistyczne i oczuwam dziś swój pobyt w Kutnie jak powrót do przeszłości - zaczęła dr Eleonora Bergman.

Opowiedziała ona o twórcy podziemnego archiwum getta warszawskiego, zamordowanego przez okupantów niemieckich Emanuela Ringelbluma. Historyk w swoim archiuwm posługiwał się nowoczesnymi metodami przechowywania, opracowywania informacji. Zainteresowania badawcze Ringelbluma koncentrowały się przede wszystkim wokół historii społecznej polskich Żydów. Sprzeciwiał się badaniu dziejów tego narodu w oderwaniu od historii powszechnej.

- Żydzi w getcie bardzo szybko się organizowali, istniały komitety, szkoły uczące w języku polski, jidysz i hebrajskim. Zaczęto też od razu gromadzić dane o tym co dzieje się w getcie, o przemyśle, prostytucji, korupcji, mlodzieży, handlu, kobietach żydowskich itd. - mówiła Bergman. - Ringelblum zorganizował w getcie rodzaj instytutu naukowego, badawczego, który miał dokonać opracowań tych wszystkich tematów, około 90. Nic co działo się w getcie nie mogło ujść uwadze. Odnalezione archiwum Ringelbluma po kolei publikujemy. Są w nim również informacje dotyczące Kutna, sześć relacji. W archiwum znajdują się relacje z ponad 300 miejsc znajdujących się pod okupacją. Namawiam do przeczytania tych relacji. 

Piotr Pilch zaczął dyskusję o rodzajach antysemityzmu i ocenie wiedzy młodego pokolenia na jego temat. Czy młodzież potępia antysemityzm? [więcej]
kultura, 15.06.2015 22:12|czytane: 1481 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bilety na jutrzejszy mecz Polska-Grecja wylosowane
Po zwycięskim meczu eliminacji EURO 2016 Polacy będą podejmować w Gdańsku reprezentację Grecji. Pokonanie Gruzji 4-0 pozwoliło Biało-Czerwonym zachować pozycję lidera grupy D, wyprzedzając Niemcy o 1 punkt i tym samym znacząco zbliżyliśmy się do gry w przyszłorocznym turnieju. We wtorkowym spotkaniu możemy liczyć na godne pożegnanie się naszej kadry z kibicami przed nadchodzącymi wakacjami.

Jutro o godz. 20.45 mecz Polska- Grecja w Gdańsku. Dwa bilety wylosowali dziś Marcin Marciniak i Marcin Bielecki.  Bilety można będzie odebrać już jutro od 9.00 w Caffe Zamenhofa. Życzymy udanego piłkarskiego wieczoru na gdańskim stadionie.
[więcej]
redaktor, 15.06.2015 20:59|czytane: 888 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mateusz Józefkowicz i Klaudiusz Kowalski najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance
Za nami druga już odsłona Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance. W sobotę, 13 czerwca na deskach amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim królowali tancerze break dance z całej Polski, gwiazdy hip-hop’u i reggae.

Mateusz Józefkowicz i Klaudiusz Kowalski najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance, ./upload/articles_pakiety/27062/01_obraz.jpg


Tancerze zmierzyli się w czterech kategoriach: Kids Battle 2vs2 do 11 lat, Kids Battle 2vs2 12-15 lat, Power Moves Contest i bitwy ekip 3vs3. W przerwach natomiast zobaczyliśmy Longest Moves Contesty.

I miejsce w Kids Battle do 11 lat zajął zespół Monster Munch z Kutna w składzie Mateusz Józefkowicz i Klaudiusz Kowalski. [więcej]
kultura, 15.06.2015 17:00|czytane: 702 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejny wyrok o odszkodowanie za naruszenie zasad równego traktowania w zatrudnieniu w urzędzie pracy
Od 2012 roku byli i przywróceni pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, członkowie Związku Zawodowego NSZZ "Solidarność"  toczą walkę o swoje prawa i odszkodowania. Dziś zapadł kolejny wyrok w Sądzie Rejonowym w Kutnie w sprawie o odszkodowanie za naruszenie zasad równego traktowania w zatrudnieniu.

Przywróconemu pracownikowi pośredniaka na podstawie dzisiejszego wyroku trzeba będzie zapłacić 25 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny, PUP może się od niego odwołać. 

Łącznie w sprawach o odszkodowanie za naruszenie zasad równego traktowania w zatrudnieniu w urzędzie pracy zapadło do wypłaty 100 517,5 zł. [więcej]
wandea, 15.06.2015 10:44|czytane: 1781 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Umowy dla frajerów? Pozwolenie na budowę pod wiatraki w Wierzykach w połowie lipca
W maju do Starostwa Powiatowego w Kutnie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę elektrowni wiatrowej w Wierzykach w gminie Krzyżanów. Kontrowersyjna decyzja wójta Tomasza Jakubowskiego o tej inwestycji znalazła się już w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi. W związku z wystąpieniem inwestora PPH Daanpol o pozwolenie na budowę próbowaliśmy się z nim skontaktować. Niestety bezskutecznie.

Umowy dla frajerów? Pozwolenie na budowę pod wiatraki w Wierzykach w połowie lipca, ./upload/articles_pakiety/27058/01_obraz.jpg


Mieszkańcy chcą wiedzieć czy inwestor poczeka na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego czy ruszy wcześniej z budową, bez względu na tę decyzję.  Z kolei Starosta Kutnowski ma 65 dni na wydanie pozwolenia na budowę, termin mija w połowie lipca.

8 czerwca br. do Krzysztofa Debicha wpłynęło obszerne - wyjaśniające pismo Stowarzyszenia „CZYSTA OKOLICA”, w którym organizacja żąda wstrzymania wszelkich decyzji będących w gestii Starostwa związanych z tą inwestycją.

- W w/w piśmie poinformowano również Starostę Kutnowskiego, że w dniu 18.05. 2015 roku decyzja Wójta Gminy Krzyżanów została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (z powodu szeregu nieprawidłowości proceduralnych w toku jej przeprowadzania), z wnioskiem o wstrzymanie inwestycji do czasu rozstrzygnięcia sprawy - podaje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie.- Starosta Kutnowski uznając powyższe uwarunkowania w miesiącu czerwcu 2015 roku nie wyda pozwolenia na budowę. Oczekuje też, na szybką decyzję WSA w tej sprawie.

Mieszkańcy gminy Krzyżanów, jak i gminy Kutno, których dotyczyć będą skutki inwestycji twierdzą, że nie byli informowani przez wójta Tomasza Jakubowskiego o planach na nowe siłownie wiatrowe. Gmina twierdzi, że informowała wywieszając obwieszczenia na tablicach, jednak w gminie Kutno, obwieszczeń gminy Krzyżanów raczej nie było, twierdzi pani sołtys Nagodowa Zofia Kacprzak. 

W różnych gminach w Polsce trwają spory na temat wad i zalet siłowni wiatrowych. Głównie chodzi o odległości od nieruchomości mieszkalnych, użytkowych i gospodarstw, informowanie mieszkańców - konsultacje społeczne oraz o złudne jak twierdzą niektórzy korzyści płynące z dzierżawy gruntów pod inwestycje.

O konsekwencjach sprzedaży i dzierżawy ziemi pod wiatraki w gminie Stanin w Lubelskiem można przeczytać w artykule "Ziemia pod wiatraki – umowa dla frajerów". [więcej]
wandea, 15.06.2015 13:32|czytane: 1436 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianki w Finale Krajowym Biegów Rozstawnych Vena Sport
W niedzielę w Łodzi dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 9 reprezentowały Kutno na Finale Krajowym Biegów Rozstawnych „Vena Sport”.

Kutnianki w Finale Krajowym Biegów Rozstawnych Vena Sport, ./upload/articles_pakiety/27061/01_obraz.jpg


Zawodniczki SP 9 startujące w  sztafecie szwedzkiej (100m+200m+300m+400m) w składzie: Natalia Hupa, Natalia Majchrzak, Milena Budner, Julia Myszkowska prawo startu w imprezie mistrzowskiej wywalczyły sobie tydzień wcześniej, kiedy także na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego zdobyły tytuł mistrzyń województwa łódzkiego. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 15:49|czytane: 646 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Lekkoatleci UKS Dziewiątka w Mityngu Eliminacyjnym Mistrzostw Polski
W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wystartowali w Łodzi na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Mityngu Eliminacyjnym Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. O prawo startu w mistrzostwach kraju walczyli nasi zawodnicy; Piotr Kowalski (junior) i Adrian Jarosiński (junior młodszy).

Niestety zarówno Piotr jak i Adrian nie uzyskali w swoich konkurencjach wyników, które spełniałyby  kryteria kwalifikacyjne. Piotr w biegu na 400 m ppł. uzyskał przeciętny wynik 59,08 s (rekord życiowy w kategorii juniora młodszego 55,03 s) natomiast Adrian po dobrych skokach ukończył konkurs skoku wzwyż z wynikiem 175 cm (rekord życiowy 180 cm). Obydwaj nasi zawodnicy są w swojej kategorii wiekowej rocznikiem młodszym, a więc będą mogli się ubiegać o prawo startu w imprezie mistrzowskiej także w roku 2016. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 15:43|czytane: 605 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Forum Inicjatyw Pozarządowych i mini gala Bądźmy aktywni[więcej]
redaktor, 15.06.2015 15:22|czytane: 650 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żychlin: Turniej piłki plażowej mężczyzn
Zespół Szkół w Żychlinie i Wyższa Szkoła Gospodarstwa Krajowego w Kutnie zapraszają na Turniej piłki plażowej mężczyzn 23 czerwca o godz. 10.00.

Żychlin: Turniej piłki plażowej mężczyzn , ./upload/articles_pakiety/27044/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 15.06.2015 13:38|czytane: 569 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET Kutno formuje nowy skład Polfarmex Kutno
Jacek Jarecki, Grzegorz Grochowski, Mateusz Bartosz oraz Bartłomiej Wołoszyn, którzy reprezentowali KKS PRO-BASKET Kutno w sezonie 2014/2015, pozostaną w drużynie Polfarmex Kutno na następny sezon.

KKS PRO-BASKET Kutno formuje nowy skład Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27059/02_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET Kutno formuje nowy skład Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27059/03_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET Kutno formuje nowy skład Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27059/04_obraz.jpg


Sztab szkoleniowy Polfarmexu zdecydował o przedłużeniu umów z tymi zawodnikami.Nowy kontrakt został podpisany  z Marcinem Malczykiem, który również występował w kutnowskim zespole w poprzednim sezonie. Jednocześnie Zarząd KKS PRO-BASKET KUTNO S.A. dziękuje wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasz Klub w historycznym dla zespołu i miasta, pierwszym na parkietach ekstraklasy, sezonie 2014/2015.

- Szczególne podziękowania chcemy złożyć Krzysztofowi Jakóbczykowi, który z kutnowskim klubem związany był od 2011 roku. Dzięki jego umiejętnościom, wytrwałości i zaangażowaniu, kutnowska drużyna wywalczyła Puchar Polski na szczeblu PZKosz i zdobyła Mistrzostwo 1 Ligi męskiej w sezonie 2013/2014 awansując do najwyższej klasy rozgrywkowej - mówią członkowie zarządu. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 12:48|czytane: 921 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy tancerze najlepsi na zawodach w Pabianicach
Wczoraj odbył się XII Konkurs Tańca Nowoczesnego w Pabianicach na, którym nie zabrakło kutnowskich zespołów. Studio Tańca Alibi reprezentowały trzy zespoły i każdy z nich odniósł sukces, z kolei Street Dance Studio z powodzeniem na podium reprezentował zespół STREET DANCE CREW. Zmagania uczestników oceniał m.in Stefano Terrazzino.
 
Studio Tańca Alibi w kategorii wiekowej do 12 lat Kutno oraz STA reprezentował zespół Fair Play otrzymując wyróżnienie. W tej kategorii startowało 17 zespołów. W kategorii 13-15 lat nie do pokonania okazał się zespół Alibi, który zajął I miejsce zwyciężając swoich najwiekszych rywali i wielokrotnych mistrzów Polski. W najstarszej kategorii tanecznej zaprezentował się zespół Revolution zdobywając wyróżnienie.

Kutnowscy tancerze najlepsi na zawodach w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/27051/01_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze najlepsi na zawodach w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/27051/02_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze najlepsi na zawodach w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/27051/17_obraz.jpg


- Taniec ich został oceniony przez przewodniczącego jurry Stefano Terrazzino jako najrówniejszy ze wszystkich prezentacji tanecznych. Gratulacje dla dwóch instruktorek Joanny Solarskiej i Magdaleny Mikos oraz ich zespołów - mówi Dorota Ciołkowska, właścicielka Szkoły Tańca STA.

Z kolei ze szkoły Tańca SDS Joanny Zielińskiej STREET DANCE CREW zajął w Pabianicach II miejsce w kategorii powyżej 15 lat. Sam przewodniczący jury Stefano Terrazzino przyznał, że wybór dwóch pierwszych miejsc, profesjonalnych prezentacji był bardzo trudny. [więcej]
kultura, 15.06.2015 12:20|czytane: 1133 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Śmiertelnie potrącił rowerzystę
Wczoraj około godz. 20.00 w Lipiu pod Łaniętami doszło do śmiertelnego potrącenia 24- letniego rowerzysty, mieszkańca Kutna. 

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem volkswagen lt 43-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na prostym odcinku drogi podczas manewru wyprzedzania dwojga rowerzystów najechał na jednego z nich.  Śmierć na miejscu poniósł 24-letni mężczyzna. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 11:44|czytane: 3401 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Pola w Strzelcach już jutro
W tegorocznej edycji Dni Pola w Strzelcach 16 czerwca zostanie udostępniona imponująca kolekcja odmian obejmująca wszystkie wyhodowane dotąd odmiany w Hodowli Roślin Strzelce. Jest to inicjatywa mającą na celu zaprezentowanie wpływu hodowli roślin (a w szczególności zespołu hodowców HR STRZELCE) na postęp biologiczny w rolnictwie.

Ponadto po raz pierwszy zostaną pokazane najnowsze odmiany:
pszenica ozima POKUSA
pszenica jara KAMELIA i SERENADA
jęczmień jary RADEK
owies PASKAL i NAWIGATOR
pszenżyto ozime TREFL i PANTEON
rzepak ozimy METYS i MARCELO
oraz odmiany kukurydzy, ziemniaka, mieszanki traw i mieszanki poplonowe.

Tak dużej kolekcji odmian jednej firmy hodowlanej jeszcze w Polsce nie było. Co roku frekwencja (ewidencjonowana) podczas strzeleckich „Dni Pola” przekracza 1000 osób, które przyjeżdżają na to wydarzenie na zaproszenie organizatorów. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 11:08|czytane: 725 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odyseja Historyczna tuż, tuż
Ośrodek Kultury Gminy Kutno w Leszczynku ma się dobrze. Z roku na rok przybywa imprez organizowanych dla mieszkańców gminy, choć nie tylko. Już w lipcu w odbędzie się Odyseja  Historyczna, która ściąga rzesze ludzi. W ubiegłym roku przyjechało do Leszczynka około 8 tysięcy osób.

Odyseja Historyczna tuż, tuż, ./upload/articles_pakiety/27053/01_obraz.jpg


W trakcie ostatniej sesji radni wysłuchali sprawozdania podsumowującego pracę OKGK w Leszczynku za ubiegły rok. Rozmawiano również o tegorocznych planach i inicjatywach podejmowanych przez pracowników OKGK.

- W ubiegłym roku prowadziliśmy zajęcia instruktażowe gry na instrumentach, zajęcia taneczne, zajęcia wokalne, artystyczne, rekreacyjne – powiedział Michał Łuczak, dyrektor OKGK. - W zajęciach tych uczestniczyło około 170 osób. W ubiegłym roku nawiązaliśmy współpracę z kilkoma nowymi instytucjami kultury nie tylko na naszego regionu, ale także z innych części naszego kraju. Owocem tych kontaktów był wyjazd naszego zespołu ludowego do Giżycka.

Bardzo ważnym elementem działania była współpraca z mediami lokalnymi. Dyrektor Michał Łuczak z przekonaniem stwierdził, że promowanie się w mediach jest bardzo ważną częścią działalności kulturalnej i nie tylko. Także w 2014 roku podjęto działania, których celem było przygotowanie podstaw do przeprowadzenia kursu podstaw języka angielskiego, który odbywał się w tym roku w Leszczynku. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 10:25|czytane: 1075 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK: podsumowanie roku
W sobotę na scenie na placu Piłsudskiego w Kutnie wystąpili podopieczni sekcji Kutnowskiego Domu Kultury. Muzyczne popołudnie było podsumowaniem roku kulturalno-oświatowego w domu kultury. 

KDK: podsumowanie roku, ./upload/articles_pakiety/27052/12_obraz.jpg
KDK: podsumowanie roku, ./upload/articles_pakiety/27052/18_obraz.jpg
KDK: podsumowanie roku, ./upload/articles_pakiety/27052/24_obraz.jpg


Wśród kutnowskich talentów znaleźli się: Zumba Kids Jr. (4-6 lat), Zespół LUZIK JUNIOR (3-6 latki), Balet (3-5 lat)  Pas de quatre z Jeziora Łabędziego, KLUB MALUCHA - wiersze, KLUB TEATRALNY PUSZEK -zabawa z wierszem, Zespół Happy Feet (4-6 lat), Zespół LUZIK (6-8 latki), Zumba Kids (7-11 lat), Zespół VIDEOCLIP GANG (7-11 lat), Sandra Gałaj solo, TEATR PUSZEK  I nie tylko śpiaca królewna, Balet (7-11 lat), TEATR PUSZEK Bal u króla Lula - fragment, Fair Play (7-11 lat), Klub tańca nowoczesnego Faworyt, Zespół BEAT KILLERS (9-11 lat), Zespół Alibi (10-13 lat), Zespół tańca jazzowego SZOK –11 lat i dorośli, Zespół Juniors Team (7-11 lat), Zespół JUMP SDS (7-10 lat), Występ solowy Mariusza Kołodziejskiego, Zespół SMOOTH STEP (12-15 lat), Revolution , Zespół STREET DANCE CREW (powyżej 15 lat), Zumba młodzież i dorośli "Zumba łączy pokolenia". [więcej]
kultura, 15.06.2015 10:19|czytane: 788 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo dziewczęcej Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno
Wczoraj na stadionie miejskim w Żychlinie został rozegrany pierwszy z trzech turniejów piłki nożnej dziewcząt o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin. Na turniej zostały zaproszone dziewczęta z Łowicza, Kutna i Żychlina.

Zwycięstwo dziewczęcej Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27049/01_obraz.jpg
Zwycięstwo dziewczęcej Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27049/04_obraz.jpg
Zwycięstwo dziewczęcej Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27049/11_obraz.jpg


Celem imprezy sportowej było kształtowanie zdrowego stylu życia propagowanie piłki nożnej wśród dziewcząt,
aktywizacja dziewcząt do czynnego uprawiania sportu, promocja nowo powstałego pełnowymiarowego obiektu sportowego ze sztuczna nawierzchnią w Żychlinie. Kutno reprezentowała drużyna Sekcji Piłkarskiej „Róża Kutno”. Był to pierwszy historyczny mecz drużyny dziewczęcej na pełnowymiarowym boisku. Debiut przypieczętowany został sukcesem kutnowskich dziewcząt, które wygrały pierwszy z trzech zaplanowanych zawodów. Pierwszą historyczną bramkę dla drużyny SP Róża Kutno  strzeliła Karina Brulińska. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 09:12|czytane: 708 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Piknik rodzinny w Szewcach Nadolnych
W sobotę w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych miał miejsce trzeci Piknik Rodzinny. Pogoda jak zwykle dopisała, więc piknikujących było bardzo dużo. Mogli oni spędzić kilka godzin w bardzo miłej atmosferze.

Piknik rodzinny w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/27048/06_obraz.jpg
Piknik rodzinny w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/27048/23_obraz.jpg
Piknik rodzinny w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/27048/16_obraz.jpg


Najpierw obejrzeli występ dzieci przygotowany pod kierunkiem Doroty Mroziewicz i Agnieszki Miedzińskiej. Następnie korzystali z atrakcji, jakie zorganizowali rodzice wraz z nauczycielami. Aby impreza była udana, pozyskali oni sponsorów, dzięki którym nikt nie chodził ani głodny, ani smutny, a nie musiał otwierać portfela.  
Można było skosztować grillowego jadła, grochówki, ciast domowego wypieku, a dla dzieci były lody i serki. Oczywiście napojów też nie brakowało w ten gorący dzień. Swe darmowe usługi świadczyły pani pielęgniarka NZOZ "Ars-Medica" Barbara Motylewska oraz pani fryzjerka z Bedlna - pani Matysiak. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 08:54|czytane: 993 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za nami Puchar Wiosny i Bieg z Forrestem
Dzisiaj w czternastej edycji Biegu z Forrestem wystartowało około 100 osób. Tym razem odbył się on w Parku nad Ochnią,  poprzednie edycje kutnowskiego biegu odbywały się w Parku Wiosny Ludów. Jednocześnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wystartowali w Pucharze Wiosny. Organizatorem  wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Za nami Puchar Wiosny i Bieg z Forrestem, ./upload/articles_pakiety/27047/01_obraz.jpg
Za nami Puchar Wiosny i Bieg z Forrestem, ./upload/articles_pakiety/27047/02_obraz.jpg
Za nami Puchar Wiosny i Bieg z Forrestem, ./upload/articles_pakiety/27047/03_obraz.jpg


TUTAJ cała galeria 

Jak zawsze w loterii towarzyszącej Biegowi z Forrestem można było wylosować atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. zaproszenia do Aquaparku Kutno, tablety, telefony komórkowe).

Wyniki Pucharu Wiosny
Szkoły Ponadgimnazjalne 

Dziewczęta:
1.Magdalena Kołodziejska - ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego
2. Klaudia Kadyka – I LO PUL Kutno
3. Alicja Kołodziejczak – I LO PUL Kutno

Chłopcy:
1.Oskar Krauze - I LO PUL Kutno
2. Adam Pijewik - I LO PUL Kutno
3.Michał Florczak - I LO PUL Kutno

Open Kobiety:
1.Kamila Jeziorska
2.Katarzyna Pietrzak
3. Sara Łaska [więcej]
wandea, 14.06.2015 17:59|czytane: 1604 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na krawędzi pamięci... rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów. Obchody już w poniedziałek
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza na obchody Na krawędzi pamięci... rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów, upamiętniające 75. rocznicę  utworzenia przez Niemców  w Kutnie, getta dla ludności żydowskiej. Uroczystości odbędą się 15 czerwca.

Na krawędzi pamięci... rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów. Obchody już w poniedziałek, ./upload/articles_pakiety/26964/01_obraz.jpg


W Kutnowskim Domu Kultury w okresie od 7 do 28 czerwca mieszkańcy Kutna mają możliwość obejrzenia wystawy zatytułowanej „Przybyli, odeszli… są: Żydzi polscy”. Wystawa prezentowana jest na parterze w hallu głównym KDK. Wstęp na wystawę jest wolny. Oglądać ją można w godzinach otwarcia KDK, a więc od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00, a w soboty i niedziele od 15.00 do 20.00.

Program:
godz. 12.00 Zagłada kutnowskich Żydów - wykład dr Janusza Pawlaka. Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. 
godz. 12.30 – 14.00 Panel dyskusyjny  pt. „Czy zwiększenie  informacji i pogłębianie wiedzy Polaków ma wpływ na lepsze rozumienie Zagłady Żydów?” * - z udziałem  przedstawicieli Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi,  Muzeum Obozu Zagłady  Kulmhof,  studentów i młodzieży z kutnowskich szkół Centrum Teatru Muzyki i Tańca   [więcej]
redaktor, 14.06.2015 10:35|czytane: 1395 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś XIV Bieg z Forrestem
Klub Biegacza Amatora im. Forresta Gumpa i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informują mieszkańców Kutna że XIV Bieg z Forrestem, odbędzie się 14 czerwca o godz. 11.00  na terenach rekreacyjnych nad Ochnią.

Dziś XIV Bieg z Forrestem , ./upload/articles_pakiety/26983/01_obraz.jpg


„Wspólny start bez względu na wiek i płeć, dowolne tempo oraz możliwość udziału w biegu całymi rodzinami, to okazja z której trzeba skorzystać” -To motto nieprzerwanie towarzyszy organizatorom od pierwszego biegu.

- Zależy nam na tym, aby impreza promująca zdrowy styl życia, a przecież „Bieg z Forrestem” ma  taki właśnie symboliczny charakter, była  swoistym piknikiem, na którym pojawią się nie tylko biegający, ale i ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Żeby to przedpołudnie było spędzone na świeżym powietrzu w scenerii terenów rekreacyjnych nad Ochnią - mówią organizatorzy. [więcej]
redaktor, 14.06.2015 10:31|czytane: 964 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Piknik Rodzinny w Bielawkach
Wczoraj w punkcie przedszkolnym „Kolorowy Świat” w Bielawkach odbył się pierwszy w historii przedszkola Piknik Rodzinny. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Część artystyczna przygotowana przez przedszkolaków wywołała wiele radości i wprowadziła gości w miły rodzinny nastrój. Prezentacja prac i ich licytacja była zaciętą zdrową rywalizacją w walce o dzieła małych artystów. Pieniądze pozyskane w ramach powyższego zostaną przekazane na wspólne wyjście dzieci do kina.

Piknik Rodzinny w Bielawkach, ./upload/articles_pakiety/27042/02_obraz.jpg
Piknik Rodzinny w Bielawkach, ./upload/articles_pakiety/27042/11_obraz.jpg
Piknik Rodzinny w Bielawkach, ./upload/articles_pakiety/27042/15_obraz.jpg


Podczas wydarzenia odbyło się wiele konkursów. „Coś słodkiego dla każdego” - z degustacją wypieków, konkurs wokalno – artystyczny „Zdrowa piosenka”, a także „Sportowo znaczy zdrowo” – konkurencje sportowe. Laureatów i pozostałych uczestników nagrodzono prezentami i dyplomami.

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Przedszkolaki i wszystkie przybyłe na piknik dzieci mogły skorzystać z wielu zróżnicowanych kącików zabawy i relaksu. Zjeżdżalnia i mega trampolina z PARTY PROJEKT skupiały tłumy dzieciaczków. Dla zainteresowanych spędzaniem czasu w twórczy sposób zorganizowano Kącik Bobasa, gdzie odbywały się zajęcia plastyczne. [więcej]
redaktor, 14.06.2015 11:03|czytane: 1085 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na ratunek platanowi
Przepiękny, kilkusetletni platan z Głogowca jest w fatalnym stanie. Drzewo dosłownie i w przenośni chyli się ku upadkowi. Gmina Kutno podjęła próbę ratowania jednego z najcenniejszych drzew rosnących na terenie Europy. Czy to się uda? Nadzieja jest. Problem obija się jak zwykle o pieniądze. 

Na ratunek platanowi, ./upload/articles_pakiety/27041/01_obraz.jpg


Rada Gminy Kutno ustaliła zakres prac pielęgnacyjnych zaplanowanych do ratowania pomnika przyrody - platana, który od około 600 lat rośnie w Głogowcu. Platan jest pomnikiem przyrody  prawdopodobnie najstarszym w Europie i uwieczniony został między innymi na medalu pamiątkowym wybitym z okazji jubileuszu 25-lecia samorządności gminy Kutno.

Rada zmuszona była podjąć w tej sprawie uchwałę, ponieważ  wygasła ważność poprzedniej uchwały – obowiązywała ona do ostatniego dnia grudnia 2014 roku. Jest to bardzo istotne działanie, ponieważ umożliwia władzom gminy podejmowanie konkretnych inicjatyw, których celem będzie ratowania zabytkowego platana.
Platan nie jest w najlepszym stanie i wymaga systematycznych prac pielęgnacyjnych, które do tanich na pewno nie należą. [więcej]
redaktor, 14.06.2015 10:11|czytane: 1665 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzeci dzień Festiwalu Złoty Środek Poezji. Poezja wobec teraźniejszości
Rozpoczęła się jedenasta już edycja  Festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie, tym razem hasłem przewodnim będzie Poezja wobec teraźniejszości.  Zapraszamy serdecznie.  W sobotę 13 czerwca zapraszamyna spotkania autorskie, debatęliteracką i koncert piosenki literackiej. 

Trzeci dzień Festiwalu Złoty Środek Poezji. Poezja wobec teraźniejszości, ./upload/articles_pakiety/26803/01_obraz.jpg
       

14 czerwca / niedziela
Kutnowski Dom Kultury / sala tarasowa 
godz.14.00 – rozstrzygnięcie XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Złoty Środek Poezji / prezentacja nagrodzonych książek oraz pracy graficznej do wiersza z tomu zwycięzcy Konkursu Wstęp wolny 
godz. 15.00 – spotkanie autorskie z Szymonem Słomczyńskim, laureatem Nagrody Złoty Środek Poezji z 2014 r. (wejściówki do odbioru w kasie KDK od 1 czerwca)
godz. 17.00 – CZYSTA POEZJA BRUDNY ROCK / koncert z utworami pochodzącymi z projektu Artura Fryza oraz zespołu SKALP.L (wejściówki do odbioru w kasie KDK od 1 czerwca) [więcej]
kultura, 14.06.2015 10:30|czytane: 1367 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Oglądaj TO JEST TEMAT. Mieszkańcy kontra gmina Krzyżanów w TVP INFO
Jutro o godz. 17.30 zachęcamy do obejrzenia programu TO JEST TEMAT z Wierzyków w Gminie Krzyżanów. TVP INFO zainteresowała się problemem mieszkańców gminy Krzyżanów i gminy Kutno związanym z inwestycjami siłowni wiatrowych obok ich domów. 

O powstającym w gminie Krzyżanów zagłębiu wiatraków pisaliśmy  wielokrotnie. W związku ze sprzeciwem mieszkańców Wierzyków w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym już toczy się jedna sprawa o postawienie siłowni około 430 metrów od zabudowań, również w niewielkiej odległości od Lasu Strzegocińskiego. Z kolei Stowarzyszenie Czysta Okolica wraz z mieszkańcami Nagodowa złożyło już uwagi do kolejnych inwestycji. 

Dziś przed kamerami staną mieszkańcy obu gmin oraz władze gminy Krzyżanów, które wydały zgodę na takie inwestycje w Wierzykach, a teraz planują kolejne zmiany planu zagospodarowania przestrzennego gminy, aby umożliwić realizację kolejnych inwestycji tego typu.  Czy pojawią się radni z Krzyżanowa, którzy taką decyzję będą wkrótce podejmować? O tym przekonamy się w sobotę o 17.30 na antenie TVP INFO. [więcej]
wandea, 13.06.2015 11:24|czytane: 2737 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy powiatu bez WASZEJ pomocy nie wygramy placu zabaw. Kochani głosujcie
Mieszkańcy powiatu bez WASZEJ pomocy nie wygramy placu zabaw. Kochani głosujcie- tak apelują i proszą o głosy organizatorzy inicjatywy Centrum zabawy integracji rekreacji.

Został już ostatni tydzień głosowania w konkursie na plac zabaw dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Kutnie. Wystarczy bezpłatnie wysłać e-maila na inicjatywę Centrum zabawy integracji rekreacji.

TU ZAGŁOSUJ

Głosujemy do 14 czerwca, każdy kto ma e-mail może wysłać jeden głos. W imieniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie bardzo dziękujemy i liczymy na Was. [więcej]
redaktor, 13.06.2015 11:27|czytane: 631 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności