eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutno.pl: W Leszczynku nauczysz się strzelać z łuku
Trwa Odyseja Historyczna Akt VI Kutno- Leszczynek. W Leszczynku na terenie Ośrodka Kultury Gminy Kutno licznie zgromadzeni mieszkańcy Kutna, okolic, a także goście z całej Polski uczestniczą w żywej lekcji historii. Specjalnie dla czytelników eKutno.pl Jan Kucharski z łódzkiej drużyny wczesnośredniowiecznej "Leśny Witeź" prezentuje jak powinno się strzelać z łuku.

Pod patronatem eKutno.pl: W Leszczynku nauczysz się strzelać z łuku, ./upload/articles_pakiety/27330/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: W Leszczynku nauczysz się strzelać z łuku, ./upload/articles_pakiety/27330/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: W Leszczynku nauczysz się strzelać z łuku, ./upload/articles_pakiety/27330/03_obraz.jpg


[więcej]
MaciejW, 18.07.2015 17:39|czytane: 1031 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rajd rowerowy z Krośniewic na Odyseję Historyczną
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zachęca do udziału w Rajdzie Rowerowym "Odyseja Historyczna", który odbędzie się w najbliższą sobotę. Start o godzinie 10:00.

Rajd rowerowy z Krośniewic na Odyseję Historyczną, ./upload/articles_pakiety/27292/01_obraz.jpg


Szczegóły na plakacie.   [więcej]
pismak, 18.07.2015 12:56|czytane: 881 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W niedzielę spektakl muzyczny Posag
W najbliższą niedzielę, 19 lipca o godz. 17.00 w Zamku na Oporowie odbędzie się spektakl muzyczny Grupy Teatralnej "Metafora" pt. "Posag". Artystom akompaniować będzie kapela Dobrzeliniacy.

W niedzielę spektakl muzyczny Posag , ./upload/articles_pakiety/27287/01_obraz.jpg


[więcej]
MaciejW, 18.07.2015 12:57|czytane: 790 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiada się moc atrakcji na VI Odysei Historycznej
Dzisiaj w centrum Kutna przeszła parada grup rekonstrukcyjnych co mogło oznaczać tylko jedno - rozpoczęcie Odysei Historycznej Kutno Leszczynek Akt VI. Przed organizatorami stoi trudne zadanie dorównania zeszłorocznej edycji, która została uznana przez dobroni.pl za Najlepszą Imprezę Rekonstrukcyjną 2014 roku.

Zapowiada się moc atrakcji na VI Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/27327/03_obraz.jpg
Zapowiada się moc atrakcji na VI Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/27327/09_obraz.jpg
Zapowiada się moc atrakcji na VI Odysei Historycznej, ./upload/articles_pakiety/27327/19_obraz.jpg


- W imieniu organizatorów Odysei Historycznej Akt VI zaproszonych gości, przechodniów i wszystkich którzy nas wspieracie, Odyseję VI uważam za otwartą - rozpoczął Zlot prezes Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 Wiesław Paluchowski.

Licznie zgromadzeni na placu J. Piłsudskiego kutnianie mogli podziwiać pojazdy pancerne, bojowe, karetkę Niemieckiego Czerwonego Krzyża, a także zamienić parę słów z członkami grup rekonstrukcyjnych. Tych w Kutnie było sporo, a i tak to tylko 10% z grup zgromadzonych na terenie Zlotu w Leszczynku. Szczególną popularnością wśród publiczności cieszył się sokolnik wraz ze swoim ptakiem, który chętnie podgryzał podstawiane mu paluchy, robił to przy tym bezboleśnie, wręcz pieszczotliwie.

Przed zgromadzonymi zaprezentowały się pierwsze grupy rekonstrukcyjne. GRH Skierniewice przedstawiło umundurowanie i ekwipunek polskiej armii z września 1939 roku. Najciekawsze z prezentowanych elementów były ciężki karabin maszynowy mauser kalibru 7,92 z taśmą na 330 nabojów, do którego obsługi potrzebnych było 5 żołnierzy i obsługiwany przez strzelca wyborowego karabin przeciwpancerny UR. Karabin ten był tajnym projektem polskiej zbrojeniówki, dopiero w czerwcu 1939 wojsko dowiedziało się o jego istnieniu. [więcej]
MaciejW, 17.07.2015 21:30|czytane: 1722 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Od dziś VI Zlot GRH Odyseja Historyczna
Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, Miasto Kutno, Gmina Kutno, Ośrodek Kultury Gminy Kutno i Muzeum Regionalne w Kutnie zapraszają na szóstą odsłonę Odysei Historycznej. Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych trzydniowa impreza, która na stałe wrosła w kalendarz wakacyjnych propozycji dla mieszkańców województwa łódzkiego i turystów z całej Polski.

Zlot rusza dzisiaj o godz. 16.00 paradą Grup Rekonstrukcji Historycznych z Placu Wolności na plac Piłsudskiego, piętnaście minut oficjalne otwarcie  i powitanie gości oraz uczestników zlotu.

Pod patronatem eKutno.pl: Od dziś VI Zlot GRH Odyseja Historyczna, ./upload/articles_pakiety/27255/01_obraz.jpg


Co odróżnia tę edycję Odysei Historycznej od poprzednich? 

- Podczas tegorocznej edycji zaprezentować Państwu aż 4 czołgi: dwa to francuskie czołgi z okresu I Wojny Światowej Renault FT1, które później walczyły w Polskiej armii; Panzerkampfwagen II czyli popularny Panzer II – niemiecki czołg lekki, który do 1941 roku był podstawowym czołgiem III Rzeszy oraz niemiecki niszczyciel czołgów MARDER z okresu II Wojny Światowej. Po raz pierwszy na Odysei Historycznej zaprezentujemy samolot. Przedstawimy replikę francuskiego myśliwca z okresu I Wojny Światowej – Nieuport 11 – który miał być francuską odpowiedzią na niemieckie konstrukcje Antona Fokerra - mówi Rafał Ambroziak, wiceprezes Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37. - Kolejną atrakcją, która niestety nie zmieściła się już nam na plakacie, a która toczona będzie równolegle z walkami wojów, to „MMA rycerskie” czyli walki rycerskie w pełnych zbrojach. Z grup konnych zaprezentujemy rycerzy konnych z przełomu XV i XVI wieku oraz husarię. Jeśli ktoś się odważy, będzie mógł zrobić sobie tatuaż, ponieważ będziemy gościć rekonstruktorów, którzy zajmują się odtwarzaniem dawnych technik tatuowania. Po dwóch latach wracamy do inscenizacji nocnej. Tym razem ze wsparciem pirotechników z firmy „Demony Ognia”, którzy specjalnie na tą okazję przygotowali efekty pirotechniczne. W niedzielę natomiast, na koniec zlotu przedstawimy widowisko pokazujące walki w Czechach 2 Dywizji Piechoty USA i Brygady Świętokrzyskiej z niemiecką XIII Armią. [więcej]
kultura, 14.07.2015 11:50|czytane: 1932 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacyjne promocje w emka MEBLE
Jeśli kuchnia to tylko z emka MEBLE
[więcej]
pismak, 15.07.2015 10:38|czytane: 620 razy|komentuj|czytaj cały
Zapisz się na bezpłatną mammografię
LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie jakie odbędą się w dniach 1-3 sierpnia w Kutnie przy sklepie Carrefour, ul. Oporowska 6A i 4 sierpnia w Żychlinie przy Żychlińskim Domu Kultury, ul. Fabryczna 3.

Zapisz się na bezpłatną mammografię, ./upload/articles_pakiety/27326/01_obraz.jpg
Zapisz się na bezpłatną mammografię, ./upload/articles_pakiety/27326/02_obraz.jpg


Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:
50 – 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

40 – 49 oraz 70 – 75 lat
Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. [więcej]
redaktor, 17.07.2015 15:00|czytane: 758 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Radosne pluskanie na miejskim basenie
Basen miejski przy ulicy Narutowicza cieszy się wśród kutnian popularnością. Jest to znakomite miejsce, w którym można zażyć kąpieli, także tej słonecznej.

Radosne pluskanie na miejskim basenie, ./upload/articles_pakiety/27325/03_obraz.jpg
Radosne pluskanie na miejskim basenie, ./upload/articles_pakiety/27325/04_obraz.jpg
Radosne pluskanie na miejskim basenie, ./upload/articles_pakiety/27325/09_obraz.jpg


Najmłodsi mają szansę nauczyć się pływać pod okiem ratowników, a starsi udoskonalić umiejętności pływackie. Do dyspozycji mieszkańców jest duży basen i mniejszy brodzik dla najmłodszych. Dzieciaki chętnie pluskają się w wodzie, korzystają z zabawek i miło spędzają czas w koleżeńskim gronie. [więcej]
MaciejW, 17.07.2015 13:18|czytane: 1546 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Powitanie młodych baseballistów w Kutnie
Dzisiaj o godz. 17.00 przed Urzędem Miasta Kutna na pl. Piłsudskiego odbyło się uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw Regionu Europy i Afryki 2015 i Parada Małej Ligi. Podkreślono, że w tym roku mija 15. rocznica nadania honorowego obywatelstwa Edwardowi Piszkowi i Stanowi Musiałowi.

Powitanie młodych baseballistów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27322/01_obraz.jpg
Powitanie młodych baseballistów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27322/02_obraz.jpg
Powitanie młodych baseballistów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27322/03_obraz.jpg


- Jestem przekonany, że wartości jakie niesie ze sobą baseball, czyli solidarność, uczciwość, fair play będą dla was najważniejsze, tak jak były ważne dla naszych honorowych obywateli - witał zgromadzonych Wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutna Mariusz Sikora. - Wszystkim zawodnikom życzę osiągnięcia jak najlepszych wyników i wielu miłych wspomnień z pobytu w Kutnie.

Beata Kaszuba-Baker dyrektor  Małej Ligi Baseballowej również powitała uczestników i gości turnieju.

- W tym roku gościmy drużyny z 14 krajów. Zwycięzca tego turnieju będzie reprezentował Region Europy i Afryki na Mistrzostwach Świata w Williamsport - mówiła pani dyrektor. - Życzę wam miłego pobytu w Kutnie i Centrum Małej Ligi. Trzymamy za was kciuki.

Zapraszamy na mecze na stadion Małej Ligi. Terminy i godziny meczów TUTAJ
[więcej]
MaciejW, 16.07.2015 19:55|czytane: 1443 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum w Kutnie zaprasza. Wystawa dla małych i dużych chłopców
Stare powiedzenie mówi, że za mundurem panny sznurem. Od dzisiaj mundurowych, w dodatku o twarzach gwiazd kina i nie tylko, nie brakuje w Muzeum Regionalnym w Kutnie, a to ze względu na otwarcie wystawy „Żołnierze największych armii II wojny światowej. Figury z kolekcji Jacka Sułowskiego”. Co prawda to mundurowi w skali mikro, ale i tak warto obejrzeć edukacyjną wystawę, tym bardziej, że jutro rozpoczyna się Zlot GRH Odyseja Historyczna.

Muzeum w Kutnie zaprasza. Wystawa dla małych i dużych chłopców, ./upload/articles_pakiety/27321/01_obraz.jpg
Muzeum w Kutnie zaprasza. Wystawa dla małych i dużych chłopców, ./upload/articles_pakiety/27321/02_obraz.jpg
Muzeum w Kutnie zaprasza. Wystawa dla małych i dużych chłopców, ./upload/articles_pakiety/27321/08_obraz.jpg


Zgromadzeni w muzeum podziwiali ponad 150 figur w nietypowej skali 1:6. Można było porównać je wysokością z obecnymi na wernisażu rekonstruktorami ze Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37. Figurki żołnierzy pochodziły z wszystkich rodzajów formacji wojsk alianckich i niemieckich. Warto zwrócić uwagę, że zostały one wykonane z niezwykłą pieczołowitością i dbałością o detale. Ich mundury, oporządzenie i broń są dokładnymi replikami.

- Fakt, że czasem przesadziłem z odznaczeniami, ale to wszystko - mówił Jacek Sułkowski, właściciel kolekcji. - Figury sprzedawane oryginalnie mają przedziwne twarze. Z czasem młodsi koledzy mówili mi "słuchaj masz tego i tego gościa", gdzieś tam za mną jest David Beckham. 

Rzeczywiście wśród wojaków odwiedzający wystawę dostrzeże fizys znanych postaci m. in. Jeana Reno i Hugh Laurie'ego. Ciekawe czy czytelnicy eKutno.pl rozpoznają kogoś jeszcze?Zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Kutnie. [więcej]
MaciejW, 16.07.2015 18:18|czytane: 1785 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Do końca września nowy system identyfikacji miejskiej w Kutnie
Do końca września Miasto Kutno musi zamknąć realizację projektu Kutno - miasto róż. Firma Utal sp. zo.o. wygrała przetarg na System Identyfikacji Miejskiej związany z nową marką i logo miasta. 

Do końca września nowy system identyfikacji miejskiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27320/01_obraz.jpg


SIM dla Kutna zostanie wykonany za 3 145 325, 63 zł. Czas realizacji zadania to tylko 60 dni. Zmienione zostaną tablice informacyjne z nazwami ulic, miejsc użyteczności publicznej, obiektów, informacje dla kierowców i pieszych, powstanie informacja przystankowa, uliczna, plany miasta. 

Autorem SIM oraz jego dokumentacji technicznej jest Przedsiębiorstwo Projektowo -Usługowe Linia z Wrocławia za  65 tys. zł i 394 500 zł.

Projekt nie obejmuje prywatnych posesji, jednak później miasto przewiduje podanie informacji gdzie taką tabliczkę można będzie zamówić, aby była zgodna z SIM. [więcej]
redaktor, 16.07.2015 17:04|czytane: 1245 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Susza w Parku nad Ochnią
- Może warto podlać rośliny w Parku nad Ochnią. Jest okropna susza. Czy władze Kutna jej nie zauważają? Czy slużby zajmujące się zielenią miejską dbają w ogóle o kwiaty? Zupełnie tego nie widać w mieście, w parku jest jak na patelni, róże i inne kwiaty zwyczajnie usychają z tygodnia na tydzień - pisze do redakcji pani Anna z Kutna. - Proszę o reakcję Urząd Miasta Kutna i podległe mu służby. 

Czytelnicy piszą: Susza w Parku nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/27319/03_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Susza w Parku nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/27319/06_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Susza w Parku nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/27319/08_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 16.07.2015 16:32|czytane: 1081 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sto pytań do zarządu powiatu, sufler i zerwana sesja
Trzy tematy na dzisiejszą sesję Rady Powiatu w Kutnie zaplanowali jej wnioskodawcy grupa radnych opozycyjnych (PiS), a mianowicie: omówienie przez Zarząd Powiatu funkcjonowania Referatu Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie, działalności Jacka Saramonowicza, rzecznika prasowego starostwa oraz przedstawienie sytuacji finansowej Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, realizacji programu naprawczego i strategii. Niestety przy omawianiu pierwszego punktu porządku obrad, po około dwóch godzinach radni koalicyjni zaczęli wychodzić z sali, aż do ogłoszenia przez wiceprzewodniczącego Rady Andrzeja Karniszewskiego (PSL) braku kworum.

Sto pytań do zarządu powiatu, sufler i zerwana sesja, ./upload/articles_pakiety/27313/01_obraz.jpg
Sto pytań do zarządu powiatu, sufler i zerwana sesja, ./upload/articles_pakiety/27313/02_obraz.jpg
Sto pytań do zarządu powiatu, sufler i zerwana sesja, ./upload/articles_pakiety/27313/03_obraz.jpg


Radni Marek Drabik (PiS), Konrad Klopotowski (PiS) i Bartosz Serenda (SLD) mieli wiele pytań o promocję powiatu kutnowskiego nawiązując m.in. do hasła ... do nas zawsze blisko!, obsługi i zawartości nowej strony internetowej starostwa, poszczególnych zadań Referatu Promocji i Informacji, bezpośrednich zadań i działań członka zarządu powiatu odpowiadającego za promocję i informację czyli Artura Gieruli (PO). Panowie zadawali pytania od najprostszych: kto prowadzi czy też jest odpowiedzialny za administrowanie stroną starostwa, jakie kampanie promocyjne przeprowadzono przez ostatnie pół roku, jakie sukcesy ma członek zarządu powiatu od promocji związane z funkcjonowaniem w tej dziedzinie, po pytania o misję i wizję powiatu kutnowskiego wynikające ze Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego, działania Rad Muzeów (Oporów, Krósniewice), funkcjonowanie Gieruli w Miejskim Komitecie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie i wiele wiele innych. 

Bartosz Serenda wielekroć kiedy nie otrzymywał żadnej bądź satysfakcjonującej odpowiedzi od zarządu powiatu i Artura Gieruli przypominał że ten za 9,5 tysiąca zł z naszych podatków otrzymywane za każdy miesiąc pracy jest zobowiązany jako radny - czlonek zarządu do choćby zainteresowania wyżej wymienionymi sprawami. Serenda raz po raz obnażał ignorancję i brak kompetencji Gieruli i zauważył, że bez podpowiedzi Jacka Saramonowicza rzecznika starostwa, ten nie radził sobie z najprostszymi pytaniami. Jednak kiedy radni zapytali o stosunek służbowy rzecznika, Gierula wyrecytował: - Rzecznik starostwa podlega bezpośrednio Staroście, nie funkcjonuje w Referacie Promocji i Informacji.

- Ale umie jak widać odpowiedzieć na wszystkie te pytania i spokojnie może się z panem zamienić miejscem - powiedział Serenda. 

Gierula niestety nie wiedział nawet, że zarząd desygnował go do Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie, uważał że został tam zaproszony, nie umiał powiedzieć co tam robi, czym ten komitet się zajmuje. Nie wiedział, że stroną starostwa zajmuje się podległy mu Referat i rzecznik starostwa. Nie wiedział o niedawnym (poniedziałek 13 lipca) sukcesie powiatu związanym z przyznaniem przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacji trzem powiatowym placówkom na ekopracownie. Nie znał misji ani wizji ze strategii, nie umiał wytłumaczyć dlaczego powiat ma nowe hasło promocyjne i co się z tym wiąże. Wiele razy też kolegę próbował ratować wicestarosta Zdzisław Trawczyński, ale przecież to nie jego "działka". [więcej]
wandea, 16.07.2015 15:10|czytane: 3172 razy|80 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowe fotografie Kutna
Cafe Zamenhofa zaprasza na mini wystawę 17-letniego kutnianina o pseudonimie Mike Ocean, który podjął się trudnej sztuki uwiecznienia Kutna na fotografii za pomocą dwóch wyjątkowych aparatów. 

Wyjątkowe fotografie Kutna, ./upload/articles_pakiety/27318/01_obraz.jpg
Wyjątkowe fotografie Kutna, ./upload/articles_pakiety/27318/02_obraz.jpg
Wyjątkowe fotografie Kutna, ./upload/articles_pakiety/27318/03_obraz.jpg


Aparty pochodzą z 1949 (exa) r i 1967 (start 66). Pasjonat sam wywołał zdjęcia. Zachęcamy do odwiedzenia kawiarni. [więcej]
redaktor, 16.07.2015 15:51|czytane: 829 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Dziecko wypadło z balkonu
Jak podaje radio RMF FM, roczna dziewczynka wypadła z balkonu na pierwszym piętrze bloku mieszkalnego w Łęczycy. Dziecko z bardzo ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala. Prawdopodobnie był to nieszczęśliwy wypadek.

Do zdarzenia doszło przy ul. Ozorkowskiej. Dziecko było pod opieką mamy i babci. Obie kobiety były trzeźwe. Gdy przyjechało pogotowie dziewczynka była nieprzytomna. Jak podaje RMF FM dziecko z wielonarządowymi obrażeniami trafiło do szpitala Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Aktualizacja: Życiu rocznej Wiktorii nie zagraża niebezpieczeństwo. Stan dziecka jest stabilny, nie ma poważniejszych obrażeń, z wyjątkiem stłuczeń i siniaków. [więcej]
redaktor, 16.07.2015 14:12|czytane: 1200 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uwaga wyborcy głosujący w OKW nr 1 w Kutnie. Głosowanie podczas referendum w USC
Rada Miasta Kutna dokonała dziś zmiany siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 1 w Kutnie z uwagi na odbywające się  6 września (termin referendum ogólnokrajowego) obchody ŚWIĘTA RÓŻY. Zamiast w Muzeum mieszkańcy podczas referendum zagłosują w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy 29 Listopada. 

Mieszkańcy ulic: Berka Joselewicza, Bł.Ks. Michała Oziębłowskiego, Bł.Ks. Michała Woźniaka, Królewska, Krótka, Miła, Nawrot, Norberta Barlickiego, Pereca, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Podrzeczna (z wyłączeniem nr nieparzystych od 15 do 29), Szaloma Asza, Teatralna, Wincentego Witosa, Zamenhofa, Zduńska [więcej]
redaktor, 16.07.2015 13:32|czytane: 771 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Będzie boisko przy Szkole Podstawowej nr 5
Firma Budrox z Gostynina wygrała przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie.  Dziś podpisze umowę z inwestorem Miastem Kutno.

Do przetargu stanęło aż dziewięć firm. Budrox jednak złożył najkorzystniejszą dla miasta ofertę. Koszt inwestycji to 264 211, 86 zł. [więcej]
redaktor, 16.07.2015 12:59|czytane: 530 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wspaniały występ Nicola Palladiniego w Kutnie na początek muzycznego festiwalu
Mocnym akcentem rozpoczęła się wczoraj II edycja Festiwalu "Świat Muzyki - Muzyka Świata". Na scenie w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie wystąpił Nicola Palladini z monodramem "Ciao, Ciao Bambina". Artyście akompaniowali Piotr Bogutyn i Dominik Dudzik.

Wspaniały występ Nicola Palladiniego w Kutnie na początek muzycznego festiwalu, ./upload/articles_pakiety/27310/03_obraz.jpg
Wspaniały występ Nicola Palladiniego w Kutnie na początek muzycznego festiwalu, ./upload/articles_pakiety/27310/04_obraz.jpg
Wspaniały występ Nicola Palladiniego w Kutnie na początek muzycznego festiwalu, ./upload/articles_pakiety/27310/06_obraz.jpg


Spektakl muzyczny, monodram, dotyczył życia i twórczości znanego polskiej publiczności śpiewaka Marino Mariniego. Towarzyszymy Mariniemu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.

Każdemu omawianemu wydarzeniu z życia muzyka towarzyszyła piosenka, która powstała w tym czasie. Kutnowska publiczność usłyszała między innymi ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', “Azzurro”, “Marina”, ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', “Mamma”, “Guarda che luna” i ''Nie płacz kiedy odjadę''.

Wielokrotnie zgromadzeni kutnianie pomagali artyście, zwłaszcza przy utworach "Marina", "Volare" oraz "Nie płacz kiedy odjadę". Nicola Palladini z łatwością przeniósł publikę w lata 40-te ubiegłego wieku, oddając przy tym nostalgiczny klimat epoki. Mocnym atutem artysty oprócz wokalu był ruch sceniczny, zwłaszcza twist rozpropagowany na świecie przez bohatera monodramu. Dzięki diecie Twist, przez którą Marini stracił 23 kilogramy zarówno on jak i taniec zyskał ogromną popularność. Ostatnią piosenką spektaklu był wzruszający utwór miłosny ''Nie płacz kiedy odjadę''. Jednak wbrew słowom piosenki na twarzach niektórych pań pojawiły się łzy. [więcej]
MaciejW, 15.07.2015 20:43|czytane: 940 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W przyszłym roku pojeździmy kutnowską Syrenką?
Kutnowska firma AMZ produkuje syrenkę, która ma trafić do sprzedaży już za rok. W tej chwili powstało kilka prototypów, które są testowane i wciąż unowocześniane. 

W przyszłym roku pojeździmy kutnowską Syrenką?, ./upload/articles_pakiety/27314/01_obraz.jpg


Ze względu na prawa autorskie do pierwotnej nazwy samochód będzie nazywał się Syrenką, a nie Syreną. Do końca roku ma być przyznana homologacja auta. W drugiej połowie 2016 roku ruszyłaby produkcja na szerszą skalę. Według założeń z taśmy mogłoby zjedżać nawet 500 Syrenek rocznie. [więcej]
redaktor, 16.07.2015 12:46|czytane: 1257 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wnioski o uchylenie mandatu Gieruli i obniżenie pensji zarządowi nie znalazły się w porządku sesji
Dziś radny Bartosz Serenda zaproponował wprowadzenie do porządku obrad sesji powiatowej dwóch punktów. Jednego o obniżeniu pensji staroście, wicestaroście i członkowi zarządu, a drugi o wygaśnięciu mandatu Artura Gieruli.

Wnioski o uchylenie mandatu Gieruli i obniżenie pensji zarządowi nie znalazły się w porządku sesji, ./upload/articles_pakiety/27311/01_obraz.jpg
Wnioski o uchylenie mandatu Gieruli i obniżenie pensji zarządowi nie znalazły się w porządku sesji, ./upload/articles_pakiety/27311/02_obraz.jpg
Wnioski o uchylenie mandatu Gieruli i obniżenie pensji zarządowi nie znalazły się w porządku sesji, ./upload/articles_pakiety/27311/03_obraz.jpg


Brak pełnego składu wnioskodawców sesji spowodował niegłosowanie zmiany porządku obrad. Tym samym porządek sesji nie został zmieniony. Wnioskodawcami sesji nadzwyczajnej byli radni PiS, zabrakło Marka Ciąpały. [więcej]
redaktor, 16.07.2015 08:05|czytane: 2189 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
BOKWA FITNESS za 10zł/miesiąc oraz zajęcia taneczne i fitness dla każdego!
STREET DANCE STUDIO przygotowało dla Państwa szereg zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na które można uczęszczać w okresie wakacyjnym.

BOKWA FITNESS  za 10zł/miesiąc oraz zajęcia taneczne i fitness dla każdego!, ./upload/articles_pakiety/27275/01_obraz.jpg


OFERTA ZAJĘĆ:
Dla dzieci i młodzieży:

Hip-Hop i taniec nowoczesny 4-5 lat
Hip-Hop 6-9 lat
Hip-Hop 9-11 lat
Hip-Hop 12-15 lat
Hip-Hop pow 15 lat
BOKWA KIDS ( zajęcia taneczno - fitnessowe połączone ze sztukami walki dla dzieci od 6 roku życia) NOWOŚĆ!

Dla młodzieży i dorosłych:
3w1- aerobik - gimnastyka - taniec
3w1 TURBO superspalanie - modelowanie - wzmacnianie
FAT KILLER - zajęcia fitnessowe
BASIC STEP - zajęcia fitness ze stepem
DANCEHALL - zajęcia taneczne dla kobiet! poczuj słońce na parkiecie! - zajęcia dla początkujących
BOKWA FITNESS (zajęcia taneczno - fitnessowe połączone ze sztukami walki) NOWOŚĆ! [więcej]
kultura, 13.07.2015 10:12|czytane: 890 razy|komentuj|czytaj cały
Kolejny rok koszykarskiej ekstraklasy z Polfarmex SA
We wtorek 14 lipca Zarząd POLFARMEX SA podpisał umowę sponsoringu strategicznego z KKS PRO BASKET Kutno SA na sezon 2015/2016. Wspierając męską drużynę koszykarską, POLFARMEX SA od lat ma swój wielki udział w integracji społeczności lokalnej powiatu kutnowskiego. Wspólne kibicowanie łączy nie tylko pracowników firmy, ale także ich rodziny i mieszkańców miasta.

Kolejny rok koszykarskiej ekstraklasy z Polfarmex SA
– Z kutnowską koszykówką jesteśmy związani od początku budowania jej sukcesu. Byliśmy razem w drugiej lidze, potem w pierwszej, wreszcie od dwóch lat gramy w ekstraklasie. Nie wysiada się z samochodu w czasie jazdy – mówi Mieczysław Wośko, Prezes Zarządu POLFARMEX SA, komentując podpisanie we wtorek umowy.

Umowa określa wzajemne zasady współpracy i formy finansowania męskiej drużyny seniorów w sezonie 2015/2016. Firmie Polfarmex SA przysługuje w dalszym ciągu tytuł Sponsora Strategicznego męskiej drużyny seniorów Polfarmex Kutno. Z drugiej strony zabezpiecza finansowo KKS PRO BASKET Kutno SA działający od grudnia 2012 w formie spółki akcyjnej. [więcej]
redaktor, 16.07.2015 10:07|czytane: 722 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Nasi podbijają świat!
Zachęcamy państwa do tworzenia z nami cyklu czytaj z eKutno.pl Zapraszamy do przesyłania do redakcji recenzji ostatnio przeczytanych książek (redakcja@ekutno.pl). Bardzo chętnie je opublikujemy i nagrodzimy ... książką zawsze w czwartek.

czytaj z eKutno.pl: Nasi podbijają świat!, ./upload/articles_pakiety/27303/01_obraz.jpg


Akcja i intrygi to składniki większości książek fantastycznych. Andrzej Ziemiański w trylogii „Achaja” pokazał jak wiele jednych i drugich potrafi zmieścić na kartach powieści. W „Pomniku Cesarzowej Achai” autor wręcz przechodzi samego siebie.

Chwała oręża Rzeczpospolitej! Polska wyprawa ekspedycyjna za Góry Pierścienia znajdujące się na równiku osiągnęła sukces. Tymczasowa baza w Dolinie Sait, przyczółek dzielnych polskich żołnierzy, to tylko pierwszy przystanek na drodze do dominacji nad nowymi ziemiami. Tam armia potworów, wzbudzających przerażenie w Cesarstwie Arkach i dziesiątkująca służby specjalne cesarstwa została wybita w pień, dzięki znacznej przewadze technologicznej naszej marynarki wojennej. Karabiny maszynowe, gazy bojowe, samochody, czołgi, wiatrakowce, żelazne okręty, łodzie podwodne- tego na półkuli, którą tysiąc lat wcześniej zamieszkiwała Achaja nie uświadczysz.

Drugi tom „Pomnika Cesarzowej Achai” uwypukla  różnicę cywilizacyjną między Cesarstwem a wojskami Rzeczpospolitej, potężniejszej niż moglibyśmy się tego spodziewać po żołnierzach z epoki dwudziestolecia międzywojennego. Polacy jednak nie idą podbijać napotkanych ludów dysponujących co najwyżej bronią skałkową. Szukają cennych surowców, jakie pozwolą im funkcjonować, a przede wszystkim ropy naftowej do ich pojazdów. Z Cesarstwa Arkach chcą uczynić swojego sojusznika, takiego który rozumie, iż współpraca będzie dla niego korzystna. Dzięki lepszej technologii Polacy szybko zyskują miano zbawców: doktor Siwecki dzięki penicylinie leczy zapalenie płuc syna jednego z  książąt, zyskując famę wielkiego uzdrowiciela. Wieść o przybyciu ludzi z żelaznych statków po dotarciu do dworu rozpoczyna grę wywiadów Marynarki RP, Służb Specjalnych Arkach i Organizacji Randa. [więcej]
MaciejW, 16.07.2015 08:06|czytane: 616 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzygodzinne utrudnienia na A1 Kutno Wschód- Kutno Północ
Dziś o godz. 18.31 w Kutnie na A1 samochód dostawczy uderzył w barierę energochłonną.

Został zablokowany pas wolny i awaryjny w kierunku Gdańska. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba.

Przewidywany czas utrudnienia na trasie to około 3 godziny. [więcej]
redaktor, 15.07.2015 18:51|czytane: 756 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK wygrał miejski przetarg na organizację konferencji poświęconej pielęgnacji róż
Tym razem Kutnowski Dom Kultury wygrał powtórzony przetarg na Kompleksową organizację i realizację konferencji popularnonaukowej poświęconej pielęgnacji i życiu róż. 

KDK wygrał miejski przetarg na organizację konferencji poświęconej pielęgnacji róż, ./upload/articles_pakiety/27304/01_obraz.jpg


Wcześniejszy wygrała firma SUN&MORE Sp. z.o.o ze Szczecina kwotą 252 tysiące złotych. Impreza miała być zrealizowana 21 maja. Miasto Kutno odstąpiło jednak od umowy, bo wykonawca w odpowiednim czasie nie przedstawił zamawiającemu do akceptacji harmonogram realizacji zadania. 

KDK wykona zadanie za 215 tys. zł podczas tegorocznego Święta Róży,  dodatkowo musi zrobić po 100 sztuk różnych gadżetów. [więcej]
redaktor, 15.07.2015 17:20|czytane: 749 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie Stowarzyszenia Serce dla Kutna w sprawie uchwały podjętej przez Radę Powiatu w Kutnie
Oświadczenie Stowarzyszenia Serce dla Kutna w sprawie uchwały podjętej przez Radę Powiatu w Kutnie w dniu 09.07.2015r.

W związku z podjętą 9 lipca 2015 przez Radę Powiatu Kutnowskiego uchwałą dotyczącą zgody na wystąpienie prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o rozpisanie konkursu na świadczenie usług w zakresie kardiologii z jednoczesną likwidacją jednego z trzech oddziałów chorób wewnętrznych, Stowarzyszenie Serce dla Kutna oświadcza co następuje.

Mając na względzie setki mieszkańców powiatu kutnowskiego cierpiących z powodu chorób układu krążenia, jesteśmy usatysfakcjonowani podjętą przez Radę Powiatu uchwałą. Jednocześnie przedkładamy głęboką nadzieję, że podjęte kroki umożliwią objęcie chorych kompleksową opieką kardiologiczną zgodną z europejskimi standardami jakości. Przypominamy, że od czasu zawieszenia działalności dotychczas funkcjonującego oddziału kardiologii inwazyjnej mieszkańcy naszego regionu oczekiwali z rozpoznanym zawałem mięśnia sercowego na rozpoczęcie procedur inwazyjnego leczenia nawet do ośmiu godzin. Sytuacja ta stwarzała realne zagrożenie dla ich życia. Podjęta uchwała daje w przyszłości szansę chorym na przebycie zawału bez narażenia ich na śmierć lub kalectwo z powodu powikłań. [więcej]
redaktor, 15.07.2015 15:29|czytane: 854 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy plan budowy sieci rowerowej w Kutnie może być poddany konsultacjom społecznym? 18 lipca wielki przejazd jednośladów. Dołącz
Przypominamy, już 18 lipca o godz. 11.00 wspólny przejazd rowerzystów przez Kutno. Łukasz Gajewski, mieszkaniec Kutna w felietonach na Facebooku "Kutnowskie Drogi Rowerowe" opisuje mankamenty każdej drogi rowerowej w naszym mieście.

Czy plan budowy sieci rowerowej w Kutnie może być poddany konsultacjom społecznym? 18 lipca wielki przejazd jednośladów. Dołącz, ./upload/articles_pakiety/27252/01_obraz.jpg


- Wiele osób jeżdżących rowerami po kutnowskich drogach rowerowych zauważa, że są one nie do końca dobrze zaprojektowane i posiadają sporo mankamentów: brak odpowiednich wjazdów na drogi rowerowe i brak zjazdów, brak przejazdów dla rowerów w ciągu dróg rowerowych, zwężenia dróg rowerowych, mało efektywne poprowadzenie dróg rowerowych w planie, brak odpowiednich wyokrągleń na łukach, słupy na środku drogi rowerowej,nawierzchnia z kostki zamiast nawierzchni bitumicznej  - mówi Łukasz Gajewski. - Sądzę, że każdy by chciał, aby te błędy zostały usunięte i nie powtarzane przy kolejnych inwestycjach. Brakuje też odpowiedniego zaplanowania sieci rowerowej w naszym mieście, tak aby można było miło i bezpieczniej przedostawać się z jednej części miasta do drugiej.

Jednym z celów akcji kutnianina jest zwrócenie uwagi osobom odpowiedzialnym za inwestycje rowerowe i drogowe na rowerowe środowisko. Ważne jest też aby urzędnicy większą uwagę przywiązywali do planowania i projektowania dróg rowerowych w naszym mieście.

- Chcielibyśmy, aby plan budowy sieci rowerowej oraz projekty poszczególnych dróg rowerowych były poddawane konsultacjom społecznym. Dlatego zrodził się pomysł, aby wspólnie ze wszystkimi kutnowskimi środowiskami rowerowymi oraz indywidualnymi rowerzystami zorganizować wspólny przejazd rowerowy ulicami Kutna. Wszystko po to, aby zwrócono na nas uwagę - mówi Gajewski. [więcej]
redaktor, 15.07.2015 14:16|czytane: 1254 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przebudowa sali gimnastycznej, szatni i łazienek w "Jedynce"
Miasto Kutno uzyskało dotację Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 433 300 zł na zadanie pn.: „Przebudowa i remont sali gimnastycznej z zapleczem szatniowo - sanitarnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie". Jutro na sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Kutna zostanie podjęta uchwała , która wprowadzi dotację do budżetu. 

Przebudowa sali gimnastycznej, szatni i łazienek w


Zakres inwestycji w "Jedynce" obejmuje wymianę podłogi na sali gimnastycznej, malowanie ścian sali, korytarza, dwóch magazynów na sprzęt oraz antresoli, remont zaplecza szatniowo-sanitarnego, wymianę instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej i elektrycznej, wymianę okładzin ścian i posadzek, wymianę tablicy rozdzielczej sali, montaż piłko-chwytów na ścianach szczytowych, montaż wyposażenia sportowego: bramek do piłki ręcznej oraz słupków do siatkówki. [więcej]
redaktor, 15.07.2015 13:45|czytane: 763 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już niebawem powstaną parkingi przy Hospicjum i na 29 Listopada
Rusza realizacja kolejnych zadań z budżetu obywatelskiego 2015. Chodzi o dwie propozycje mieszkańców Kutna, które uzyskały aprobatę zespołu i głosy internautów „Parking dla Hospicjum Kutnowskiego i KRUS-u” i "Modernizacja istniejącego parkingu przy ul. 29 Listopada 3,5". 

Już niebawem powstaną parkingi przy Hospicjum i na 29 Listopada, ./upload/articles_pakiety/27302/01_obraz.jpg


- Umowa na rozpoczęcie realizacji zadania„Parking dla Hospicjum Kutnowskiego i KRUS-u” zostanie podpisana 17 lipca br., natomiast 20 lub 21 lipca br. zostanie przekazany plac budowy. Zadanie wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Kutna - podaje Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. -  Natomiast zadanie pn. „Modernizacja istniejącego parkingu przy ul. 29 Listopada 3,5” wymaga większych środków niż zostały przeznaczone, dlatego też na najbliższej sesji Rady Miasta Kutna będzie miało miejsce przesunięcie środków finansowych na to zadanie. [więcej]
wandea, 15.07.2015 13:29|czytane: 858 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego. Czy wytrzymamy?
15 lipca to oprócz rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Dzień bez Telefonu Komórkowego, ustanowiony przez internautów. Komórka jest nieodłącznym gadżetem, wręcz niezbędnym w codziennym życiu ułatwiającym ludziom komunikację. 

Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego. Czy wytrzymamy?, ./upload/articles_pakiety/27299/01_obraz.jpg


Początki telefonii komórkowej nie były łatwe. W latach 40. i 50. ubiegłego wieku próbowano uruchomić telefonię bez kabla. W samochody policyjne wmontowywano radiotelefony, umożliwiające około 6 rozmów, zanim padł akumulator. W 1956 roku szwedzka  firma Ericsson wypuściła na rynek pierwszy przenośny aparat telefoniczny. Telefon ten był przenośny pod warunkiem, że ktoś był w stanie udźwignąc prawie 40 kilogramowy aparat o wielkości walizki.

Z biegiem czasu telefon komórkowy stawał się coraz mniejszy. Motorola z 1973 r. osiągała wagę 0,8 kg i rozmiary cegły, w latach 90. komórki spokojnie mieściły się w dłoni, by w XXI wieku stać się lekkie i płaskie, a także wielofunkcyjne jak smartfony. Oprócz pierwotnej funkcji łatwej komunikacji z każdego miejsca, zawierają szereg innych: budzika, kalkulatora, aparatu fotograficznego, kamery wideo czy konsoli do gier i modemu. W końcu przestaliśmy wyobrażać sobie życie bez nich, a nawet uzależniliśmy się od komórek. [więcej]
MaciejW, 15.07.2015 10:25|czytane: 485 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Infolinia antydopalaczowa


[więcej]
redaktor, 15.07.2015 08:59|czytane: 552 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zaginęła Dorota Wiewiórowska z Raciborowa
Policja poszukuje zaginionej Doroty Wiewiórowskiej. Kobieta wyszła z domu 30 czerwca i do dziś nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Zaginęła Dorota Wiewiórowska z Raciborowa, ./upload/articles_pakiety/27297/01_obraz.jpg


Dorota Wiewiórowska ma 50 lat, mieszka w Raciborowie w gminie Kutno. Rysopis: wzrost 165 cm, 50 kg wagi, szczupła budowa ciała, włosy krótkie proste, nos garbaty, blizny na twarzy po trądziku. W dniu zaginięcia ubrana była: jeansowe  spodnie jasnego koloru ,  jasną  koszulkę  na krótki  rękaw,  na nogach nosi sandały.

Osoby które posiadają informację na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie, ul. Toruńska 14  lub  telefonicznie na numer 997. [więcej]
pismak, 14.07.2015 18:17|czytane: 767 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Kina KDK na W głowie się nie mieści
Kino Kutnowskiego Domu Kultury od piątku 17 lipca zaprasza na film W głowie się nie mieści . Dla Czytelników eKutno.pl mamy dwa podwójne zaproszenia, które można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem. Wygrali je: Małgorzata Trzeciak i Adrian Korycki.

Życiem bohaterki kieruje 5 emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Gdy przeprowadzi się z rodzicami do San Francisco, górę nad Radością wezmą inne emocje.

[więcej]
kultura, 14.07.2015 18:04|czytane: 855 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stop dopalaczom! Letnie darmowe zajęcia sportowe


[więcej]
redaktor, 14.07.2015 18:11|czytane: 523 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękowanie[więcej]
pismak, 14.07.2015 13:43|czytane: 648 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
5 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
18 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności