eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Sukces GKS 2005 Bedlna na Międzynarodowym Turnieju Wrocław Trophy 2015
W dniach 9-12 lipca na obiektach wrocławskiego AWF oraz ośrodka sportowego w Łanach już po raz trzeci odbył się  międzynarodowy turniej Wrocław Trophy. W tym roku w siedmiu kategoriach wiekowych udział w imprezie wzięła rekordowa ilość dwustu drużyn z osiemnastu krajów Europy. Klub GKS Bedlno jako jeden z nielicznych reprezentantów województwa łódzkiego, a jedyny z naszego powiatu wystawił dwie drużyny w kategorii U-10.  Rozgrywki dla zawodników w tym wieku były podzielone według zaawansowania drużyn na turniej A i B, a do rywalizacji przystąpiło razem 40 zespołów.

Sukces GKS 2005 Bedlna na Międzynarodowym Turnieju Wrocław Trophy 2015, ./upload/articles_pakiety/27295/06_obraz.jpg
Sukces GKS 2005 Bedlna na Międzynarodowym Turnieju Wrocław Trophy 2015, ./upload/articles_pakiety/27295/11_obraz.jpg
Sukces GKS 2005 Bedlna na Międzynarodowym Turnieju Wrocław Trophy 2015, ./upload/articles_pakiety/27295/09_obraz.jpg


Zespół A świetnie rozpoczął piątkowe eliminacje. W swoim pierwszym spotkaniu pokonał faworyzowany Olimpic Wrocław 4:2 ( gole Holewa, Nowotniak, Nowacki i Dudkiewicz), a w drugiej potyczce przeciwko FA Leszno odnieśli jeszcze lepszy wynik wygrywając 4:1 ( gole Holewa 2, Nowacki, Piórkowski). O pierwszym miejscu w grupie miał zadecydować ostatni mecz przeciwko czeskim Pardubicom. Niestety mimo wielu sytuacji m.in. przestrzelonym rzucie karnym, GKS po dobrym meczu uległ Czechom 1:3, ale druga pozycja  w grupie dała awans do turnieju Runner Cup.

Drużyna GKS-u w tej fazie rozgrywek nie miała już sobie równych i po trzech kolejnych zwycięstwach mogła cieszyć się z pierwszego miejsca w tej rywalizacji. Oto wyniki:

GKS Bedlno Gedania Gdańsk 5:0 gole Piórkowski 3, Holewa, Głuchowski
GKS BedlnoDaugava Ryga 3:2 gole Sołtyszewski, Piórkowski , Holewa
GKS BedlnoGrad Brcko  2:0 gole: Sołtyszewski ( najładniejszy gol w turnieju) Holewa [więcej]
redaktor, 14.07.2015 14:02|czytane: 777 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowa wystawa w Muzeum. Figury z kolekcji Jacka Sułowskiego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do świata niezwykłej pasji kolekcjonowania. 16 lipca o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Żołnierze największych armii II wojny światowej. Figury z kolekcji Jacka Sułowskiego”.

Nowa wystawa w Muzeum. Figury z kolekcji Jacka Sułowskiego, ./upload/articles_pakiety/27253/01_obraz.jpg


Głównymi bohaterami wystawy będzie ponad 150 figur żołnierzy z okresu II wojny światowej, reprezentujących wszystkie rodzaje formacji wojsk alianckich i niemieckich, w nietypowej skali 1:6. Skala ta nie jest czymś nowym, już w latach 70-tych pojawiły się na rynku, były jednak bardziej zabawkami niż modelami. Dopiero pod koniec lat 90-tych skala 1:6 stała się obiektem zainteresowania poważnych kolekcjonerów za sprawą firmy Dragon. Figury te nie są już zabawkami, niektóre z nich osiągają ceny nawet kilku tysięcy dolarów.

Figury prezentowane na wystawie to repliki wiernie oddające oryginalne umundurowanie, oporządzenie, broń, z wszelkimi detalami obrazującymi realia II wojny światowej. Twarze figurek często wzorowane są na twarzach aktorów, gotowa figura może więc dodatkowo kojarzyć się z postacią z filmu wojennego.  Wytrawny widz dojrzy również żołnierza rosyjskiego o twarzy … Putina. [więcej]
kultura, 14.07.2015 12:49|czytane: 702 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianie chętnie korzystają z siłowni zewnętrznych
Lato, dzięki sprzyjającej pogodzie, jest świetnym czasem do wypoczynku zwłaszcza aktywnego. Kutnianie chętnie podejmują się aktywności fizycznej. A od czerwca zakres czynności jakich mogą się podjąć został powiększony. 

Kutnianie chętnie korzystają z siłowni zewnętrznych, ./upload/articles_pakiety/27289/01_obraz.jpg
Kutnianie chętnie korzystają z siłowni zewnętrznych, ./upload/articles_pakiety/27289/02_obraz.jpg
Kutnianie chętnie korzystają z siłowni zewnętrznych, ./upload/articles_pakiety/27289/03_obraz.jpg


Od półtora miesiąca do wykorzystania dla mieszkańców miasta są siłownia zewnętrzna i fitness park. Ta pierwsza znajduje się na terenach rekreacyjnych nad Ochnią. Można skorzystać z kilku urządzeń m.in. stepera, wahadła, , motyl, czy wiosła. Zaletą jest to, że mogą z niej korzystać także dzieci od 11 roku życia. [więcej]
MaciejW, 14.07.2015 12:10|czytane: 1461 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trening wibracyjny smovey w Żychlińskim Domu Kultury
Żychliński Dom Kultury zaprasza na trening wibracyjny Smovey. Początek zajęć we wrześniu. A już dziś w sekretariacie ŻDK można się na niego zapisać.Koszt 40 zł.

Trening wibracyjny smovey w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/27288/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 14.07.2015 11:21|czytane: 682 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa oczyszczanie Ochni
Trwa oczyszczanie rzeki Ochni w Kutnie. Na początku lipca Czytelnicy alarmowali o dramatycznym spadku poziomu wody w rzece i jej zanieczyszczeniu. 

Trwa oczyszczanie Ochni, ./upload/articles_pakiety/27290/03_obraz.jpg
Trwa oczyszczanie Ochni, ./upload/articles_pakiety/27290/09_obraz.jpg
Trwa oczyszczanie Ochni, ./upload/articles_pakiety/27290/15_obraz.jpg


- Prace związane z konserwacją rzeki trwają od początku lipca br., rozpoczęto na wysokości ul. Barei,  będą kontynuowane do ul. Troczewskiego. Wykonawcą jest  firma BUDMEL Wojciech Żuk za kwotę ok. 65 tys. zł brutto, wykonanie usługi w okresie 1,5 m-ca - podaje Joanna Brylska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
MaciejW, 14.07.2015 11:17|czytane: 1293 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro rusza festiwal Świat Muzyki - Muzyka Świata
Jutro w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie rozpocznie się festiwal "Świat Muzyki - Muzyka Świata". To druga edycja muzycznej propozycji na wakacje w mieście. Od jutra również będzie można w Centrum obejrzeć Wystawę towarzyszącą Festiwalowi "Muzycy w Batiku"- wystawa Pracowni Batiku „Mamut” z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Jutro rusza festiwal Świat Muzyki - Muzyka Świata, ./upload/articles_pakiety/27285/01_obraz.jpg


„Muzycy w batiku” to wystawa ukazująca wielkie postacie różnych gatunków muzyki, ale także przede wszystkim pokazująca pracę grupy artystycznej, którą tworzy obecnie kilkanaście osób zaangażowanych w działania pracowni. Poprzez prace plastyczne prezentujemy ludzi tworzących zgrany zespół zarażający twórczą atmosferą i pasją do batiku oraz  innych dziedzin sztuki i kultury. W roku 2014 kolekcja doczekała się wydania albumu obejmującego 94 prace, które powstały w pracowni w latach 2012-2014. 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19.00 w Centrum bądź na placu Piłsudskiego. 
15.07 - NICOLA PALLADINI "Ciao Ciao Bambina"/ CTMiT
17.07 - MACIEJ FORTUNA-SŁOWIAŃSKI "Słowiański"/ CTMiT
19.07 - PROJEKT VOLODIA "Męski świat"/ Plac Piłsudskiego
21.07 - MAZUR/MOLINA/LEWOCKI "Tablao Flamenco"/ CTMiT
23.07 - REGAN QUARTET "Świat gitary"/ Plac Piłsudskiego
25.07 - TANGOSTAN "Stan Tango!"/ Plac Piłsudskiego
26.07 - CHUDOBA "Słowiańska dźwiękomoc"/ Plac Piłsudskiego
28.07 - BRESLAUER COCTAIL "Piosenki Europy"/ CTMiT
30.07 - ANNA GADT "Oddech Północy"/ CTMiT
Na koncerty w sali Centrum Teatru Muzyki i Tańca obowiązują wejściówki, od dwóch tygodniu już ich nie ma, ale warto jeśli się bardzo chce sprawdzić czy są miejsca, bo być może ktoś z wcześniej odebranych wejściówek nie skorzysta.

"CIAO CIAO BAMBINA” MONODRAM MUZYCZNY INSPIROWANY ŻYCIEM MARINO MARINIEGO
Monodram muzyczny “Ciao Ciao Bambina” to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. [więcej]
kultura, 14.07.2015 10:59|czytane: 618 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Półmetek zajęć wakacyjnych w Żychlińskim Domu Kultury
W piątek 10 lipca w Żychlińskim Domu Kultury zakończył się drugi tydzień zajęć wakacyjnych. W tym czasie zostały zorganizowane dla uczestników dwa spotkania.

Półmetek zajęć wakacyjnych w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/27286/05_obraz.jpg
Półmetek zajęć wakacyjnych w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/27286/02_obraz.jpg
Półmetek zajęć wakacyjnych w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/27286/03_obraz.jpg


Pierwsze było spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Żychlinie, gdzie dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego, a także zostały zapoznane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom z wypadku. Drugie spotkanie odbyło się z funkcjonariuszami Policji na Komisariacie Policji w Żychlinie, gdzie największą atrakcją okazały się kamizelki kuloodporne. [więcej]
redaktor, 14.07.2015 10:42|czytane: 598 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dotacje na ekopracownie dla szkół powiatu kutnowskiego przyznane
W poniedziałek 13 lipca Wojewódzki  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił wyniki konkursu "Moja wymarzona ekopracownia - 2015". Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków znalazły się wnioski Powiatu Kutnowskiego, Miasta Kutno i gmin z naszego regionu.  Wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 95 % kosztów całkowitych, a kwota przyznanej dotacji przekraczać 40 000 zł.

Dotacje na ekopracownie dla szkół powiatu kutnowskiego przyznane

I tak 28 200 zł na Ekopracownię w ekoszkole otrzymał Zespół Szkół w Żychlinie. W pracowni będą prowadzone zajęcia przedmiotowe z chemii, biologii,  fizyki oraz zajęcia koła chemicznego i ekologicznego. W  ramach wymienionych przedmiotów, bazując na świetnie wyposażonej pracowni ekologicznej będzie  można  pogłębiać wiedzę młodzieży w zakresie problematyki środowiskowej.

Z pieniędzy WFOŚiGW w powiecie kutnowskim powstaną również: Ekopracownia "...gdy nie będzie lasu, nie będzie nas..." w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kaszewach Dwornych, "EKODETEKTYWI". Modernizacja sali przyrodniczej w Szkole Podstawowej im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie oraz wyposażenie jej w niezbędne pomoce do edukacji ekologiczno - przyrodniczej, "Mali ekolodzy" - utworzenie pracowni w Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Andersa w Nowem, Moja wymarzona ekopracownia "EKO RAJ" w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żychlinie, ekopracownia w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach pn: "Zielony szlak", "Ekologia w kształceniu zawodowym" Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, Moja wymarzona ekopracownia "Szkolna Przystań Przyjaciół Przyrody" [więcej]
pismak, 14.07.2015 09:44|czytane: 726 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Droga Strzelce Łanięta w opłakanym stanie
- Stan drogi Strzelce Łanięta jest tragiczny. Po budowie autostrady miało się to jednak zmienić. Droga już wtedy wymagała remontu, ale informacja z gminy Strzelce była następująca- rozpoczyna się budowa autostrady i droga będzie intensywnie eksploatowana. Po zakończeniu budowy nawierzchnia będzie wyremontowana. I tak się stało, po zakończeniu budowy największe dziury zostały załatane, ale tylko one. Nawierzchnia drogi jest dodatkowo systematycznie niszczona przez ciężarówki ze żwirowni, które kursują kilka razy dziennie. Nikt nie przestrzega ograniczeń tonażowych - mówi mieszkaniec gminy Strzelce. 

Droga Strzelce Łanięta w opłakanym stanie, ./upload/articles_pakiety/27256/02_obraz.jpg
Droga Strzelce Łanięta w opłakanym stanie, ./upload/articles_pakiety/27256/04_obraz.jpg
Droga Strzelce Łanięta w opłakanym stanie, ./upload/articles_pakiety/27256/15_obraz.jpg


Rzeczywiście ciężarówki kursują nieprzerwanie po tej drodze. Każda bez ładunku waży około 15 ton, a wiadomo jak zabierze ze 20 ton towaru przekracza znacznie ograniczenie do 15 ton. Taki znak drogowy stoi bowiem u początku drogi. 

Jacek Saramonowicz rzecznik prasowy starostwa informuje, że  w tym roku Powiat Kutnowski zaplanował wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni. - Planowany termin wykonania prac -  koniec III kwartału br. być może jednak uda się przyspieszyć remont jeszcze do końca sierpnia br. - podaje Saramonowicz. [więcej]
wandea, 13.07.2015 13:25|czytane: 962 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pośredniak ma dwie dyrektorki. Kochańska piastuje funkcję, a Raciborska jest na stanowisku
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się sprawa o ustalenie istnienia stosunku pracy i ewentualne przywrócenie do pracy byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie Danuty Raciborskiej. Pozwaną stronę oprócz pani mecenas reprezentowała obecna dyrektorka pośredniaka Małgorzata Kochańska. 

Sąd ustalił, że podczas przebywania w marcu tego roku Raciborskiej na zwolnieniu chorobowym Starosta Kutnowski Krzysztof Debich odwołał ją z funkcji dyrektora. Dla strony pozwanej czyli PUP znaczy to, że Raciborska pozostaje nadal pracownikiem w świetle Kodeksu Pracy na stanowisku dyrektora, a jedynie z powodu odwołania nie piastuje tej funkcji. Pani mecenas podnosiła, że powódka jeśli tylko wróci z chorobowego dostanie wypowiedzenie pracy ze stanowiska dyrektora i przedstawiła wnioski dowodowe na okoliczności drugiego żądania czyli przywrócenia do pracy. Chciała również przesłuchania stron na tę okoliczność. Sędzia Paweł Wojas uznał, że wnioski i przesłuchanie są za daleko idącymi działaniami w świetle żądań powódki i oddalił wnioski mecenas pośredniaka. 

Z kolei pełnomocnik byłej dyrektor przyznała, że jest ona w stosunku pracy, ale z racji niejasnych i niekonsekwentnych oświadczeń pozwanego chce ustalić ten fakt sądownie i ewentualnie żąda przywrócenia do pracy.  

Sąd w wyroku stwierdził, że Danutę Raciborską z Powiatowym Urzędem Pracy łączy stosunek pracy i orzekł 3 tys. zwrotu kosztów na rzecz powódki od pozwanego. Co to znaczy dla zwykłego mieszkańca Kutna?

Ano to, że w urzędzie pracy są dwie dyrektorki i dwie biorą kasę z naszych podatków. Jedna odwołana z funkcji przez starostę przebywa na zwolnieniu lekarskim, nie została zwolniona z pracy i druga, która wygrała konkurs i piastuje to stanowisko. Obie mają wynagrodzenia, czy też w przypadku Raciborskiej zasiłek chorobowy. [więcej]
wandea, 13.07.2015 12:46|czytane: 2136 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Letnie półkolonie w MDK w Kutnie
W dniach 29 czerwca - 10 lipca odbywały się półkolonie letnie zorganizowane przez Młodzieżowym Dom Kultury w Kutnie. Jak zwykle cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Udział w zajęciach wzięło aż 60 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Program półkolonii opracowany został w taki sposób, aby zapewnić zróżnicowaną rozrywkę połączona z edukacją zarówno dla młodszej (5-7 lat), jak i nieco starszej grupy dzieci (8-12 lat).

Letnie półkolonie w MDK w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27283/10_obraz.jpg
Letnie półkolonie w MDK w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27283/36_obraz.jpg
Letnie półkolonie w MDK w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/27283/05_obraz.jpg


Pierwszy dzień wszystkie dzieci spędziły na integrowaniu się. Następnie, najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w Dniu Kwiatowym, w ramach którego brali udział w warsztatach florystycznych. Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu i zabawach w Dino-Parku w Kołacinku. Dzieci uczestniczyły w warsztatach cukierniczych, zwiedziły Muzeum Regionalne, bawiły się w Fikolandzie, obejrzały film pt. "Minionki" w Kutnowskim Domu Kultury oraz spędziły dzień w Łęczyckiej Zagrodzie Chłopskiej. Podopieczni MDK mogli również rywalizować w dwóch konkursach: florystycznym i wokalnym. Odkryliśmy naprawdę wiele talentów! [więcej]
redaktor, 13.07.2015 13:25|czytane: 786 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy Kutna w Kulmhof w Chełmnie nad Nerem
W sobotę 11 lipca, mieszkańcy Kutna zwiedzali były niemiecki Obóz Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.  Jest to szczególne miejsce dla nas, kutnian, bowiem to tu zostali zamordowani kutnowscy Żydzi. Uczestnicy wycieczki złożyli  pod tablicą upamiętniającą zagładę kutnowskich Żydów wiązankę biało-czerwonych kwiatów (tablica została ufundowana przez mieszkańców Kutna i uroczyście odsłonięta  w 2006 roku) i chwilą zadumy uczcili pamięć o społeczności żydowskiej zamieszkującej Kutno.

Mieszkańcy Kutna w Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, ./upload/articles_pakiety/27281/01_obraz.jpg
Mieszkańcy Kutna w Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, ./upload/articles_pakiety/27281/02_obraz.jpg
Mieszkańcy Kutna w Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, ./upload/articles_pakiety/27281/03_obraz.jpg


Kulmhof -   miejsce zagłady powoli jest odzyskiwane z niepamięci historii.  Chełmno nad Nerem leży tylko godzinę jazdy samochodem z Kutna, za miejscowością Koło. Warto wybrać się tam, by zobaczyć na własne oczy, jak przerażający los spotkał mieszkańców Kutna podczas okupacji niemieckiej.

Pracownicy Muzeum specjalnie dla kutnian przygotowali do obejrzenia film dokumentalny z czasów okupacji  „Getto Konstancja” ukazujący codzienność getta kutnowskiego. To na podstawie tego filmu Agnieszka Arnold  nakręciła swój film dokumentalny Kutno, który widzieliśmy 15 czerwca 2015 roku podczas obchodów rocznicy utworzenie przez Niemców getta. [więcej]
redaktor, 13.07.2015 09:02|czytane: 899 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zawodniczki MKS STAL BIS Kutno w Super Pucharze Europy Juniorek w softballu
5 zawodniczek klubu MKS STAL BIS Kutno zostało powołanych do reprezentacji Polski Juniorek w softballu. Beata Lewandowska, Patrycja Kaczor, Aleksandra Naguszewska, Gabriela Michalak i Natalia Kusiak wraz z 12 zawodniczkami z innych klubów wzięły udział w Super Pucharze Europy Juniorek w softballu.

Zawodniczki MKS STAL BIS Kutno w Super Pucharze Europy Juniorek w softballu, ./upload/articles_pakiety/27280/05_obraz.jpg
Zawodniczki MKS STAL BIS Kutno w Super Pucharze Europy Juniorek w softballu, ./upload/articles_pakiety/27280/06_obraz.jpg
Zawodniczki MKS STAL BIS Kutno w Super Pucharze Europy Juniorek w softballu, ./upload/articles_pakiety/27280/08_obraz.jpg


Zawody odbyły się w dniach 8 - 11 lipca w czeskiej Ostravie. Naszej reprezentacji po pokonaniu drużyny Serbii (4 do 1) i Słowacji (9 do 8) udało się awansować do półfinałów. Jednak drużyny z Czech i Holandii okazały się za mocne i ostatecznie drużyna z Polski zajęła 4 pozycję. Końcowa klasyfikacja pucharu była następująca: [więcej]
redaktor, 13.07.2015 08:33|czytane: 807 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pożar komórek na Narutowicza
Dziś około godz. 14.00 wybuchł pożar komórek na podwórku przy ulicy Narutowicza 6 w Kutnie. Na miejsce zadysponowano dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze. 

Pożar komórek na Narutowicza, ./upload/articles_pakiety/27279/01_obraz.jpg
Pożar komórek na Narutowicza, ./upload/articles_pakiety/27279/04_obraz.jpg


Trwa gaszenie drewnianych pomieszczeń. Nad ulicą unosi się gryzący dym i smród spalenizny. 

Aktualizacja: Okazało się, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Straty dla właściciela posesji to około 4 tys. zł. W pożarze nikt nie ucierpiał. [więcej]
redaktor, 12.07.2015 14:20|czytane: 1267 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nie mogę patrzeć jak dzieciaki rujnują sobie życie. Upominki z dilerkami
- Mój znajomy doprowadził się do strasznego stanu kupując dopalacze w sklepie z upominkami w Kutnie, sprzedawane pod przykrywką nazwy udrażniacza do bidetu i różnych innych świństw. Nie mogę już patrzeć spokojnie jak dzieciaki rujnują sobie życie i zdrowie oraz nerwy rodzin. Nie mogą pracować, bo są więźniami sklepu i mieszkania, gdzie pan zwany G,  sprzedaje młodzieży dopalacze - napisała do nas pani Anna Czytelniczka eKutno.pl. - Liczę, że prokuratura zajmie się tymi punktami jawnego rozpowszechniania śmierci, i tymi, którzy świadomie ją sprzedają. 

Przegrzanie tkanek zwłaszcza mózgu i serca, zawał serca, udar mózgu, stany agresji, które mogą zakończyć się samobójstwem lub zabójstwem, śpiączka, niewydolność nerek i wątroby to tylko niektore efekty zatrucia dopalaczami lub długotrwałego ich spożywania. Bardzo często eksperymenty z dopalaczami kończą się śmiercią lub niepełnosprawnością psychiczną czy fizyczną do końca życia.

W Kutnie drogę do utraty zdrowia lub życia oferowała firma, która pomimo nałożonej grzywny, toczącego się postępowania, po kontrolach wracała w to samo miejsce pod zmienioną nazwą. Kutnowski Sanepid wraz z Policją obserwowali poczynania "przedsiębiorcy". Kolejny raz do sklepu z upominkami policjanci weszli wczoraj, po ujawnieniu u dwóch mężczyzn dilerek z dopalaczami. W piątek pisaliśmy o kilkunastu ofiarach zatrucia substancjami psychoaktywnymi, które trafiły do szpitala. Sklep działał jednak nadal. 

Funkcjonariusze kutnowskiej policji zatrzymali w sobotę dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21, którzy posiadali przy sobie dwie torebki substancji odurzających. Poinformowali oni, że kupili je w sklepie z upominkami. Tam z kolei policjanci ujawnili kolejne dwie. Teraz ich zawartość zostanie przebadana w laboratorium kryminalistycznym. [więcej]
wandea, 12.07.2015 13:15|czytane: 1772 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kutna i Dąbrowic dofinansowane
Marszałek Województwa Łódzkiego przekazał środki dla 23 jednostek Państwowej Straży Pożarnej z województwa łódzkiego.

Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło aż 70 wniosków.  Komisja, składająca się z przedstawicieli Urzędu oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, przeprowadziła analizę otrzymanych wniosków, dokonała ich oceny i wybrała 23 gminy do dofinansowania. Przeznaczono na ten cel 270 tys. złotych.

Dofinansowane miasta i gminy to: Aleksandrów, Aleksandrów Łódzki, Biała Rawska, Chąśno, Czerniewice, Dąbrowice, Dobroń, Domaniewice, Głowno, Głuchów,  Kocierzew Południowy, Konstantynów Łódzki, Kutno, Łyszkowice, [więcej]
redaktor, 12.07.2015 14:11|czytane: 869 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jerzy "Solo" Kozłowski i Spin Me najlepsi na Fireproof w Kutnie
Wczoraj zakończyła się VI edycja Festiwalu Ognia Fireproof. Przed kutnianami na pl. Piłsudskiego wystąpili Barney Tomasz Piotrowski, Spin Me, Łukasz "Buła" Słabkowski, Glingal, Anna "Lares" Sztuba", Jerzy "Solo" Kozłowski oraz duet Czupakabra.

Jerzy
Jerzy
Jerzy


Ogromne wrażenie na pubiczności zrobił pokaz lightshow Grupy Multivisual. Na zakończenie poznaliśmy zwycięzców Festiwalu: w kategorii solistów pierwsze miejsce zajął Jerzy "Solo" Kozłowski za Barneyem Tomaszem Piotrowskim i Anną "Lares" Sztubą, a wśród grup Spin Me uplasowało się przed Flow i Czupakabrą.  [więcej]
redaktor, 12.07.2015 10:28|czytane: 897 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Okradł Ukraińców, z którymi mieszkał
Prokuratura Rejonowa w Kutnie postawiła zarzuty kradzieży urządzeń elektroniczych na łączną wartość 2 tysiące złotych pochodzącemu ze Świętokrzyskiego 33-latkowi. Mężczyzna okradał swoich współlokatorów. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku ubiegłego tygodnia przy ulicy Mireckiego funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wylegitymowali mężczyznę będącego pod wpływem alkoholu. Okazał się nim 33-latek, który nie posiadał stałego zameldowania a pochodził z województwa świętokrzyskiego. Wynajmował mieszkania w różnych miejscach w związku z zatrudnieniem w jednej z tutejszych firm.

Mężczyzna podczas legitymowania zachowywał się nerwowo. Policjanci przeszukali jego ubranie. W kieszeni mundurowi znaleźli tablet oraz dwa telefony komórkowe. W skarpecie miał schowaną baterię do telefonu. Nie potrafił on racjonalnie wytłumaczyć skąd posiada te przedmioty. Po sprawdzeniu okazało się, że zostały one skradzione 5 lipca na szkodę obywateli Ukrainy, z którymi wcześniej mieszkał. [więcej]
redaktor, 12.07.2015 13:53|czytane: 612 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pierwsze pokazy artystów i teatrów ognia za nami. Trwa Festiwal Fireproof
Wczoraj podczas pokazów konkursowych szóstego Festiwalu Fireproof przed kutnowską publicznością na Placu Marsz. J. Piłsudskiego zaprezentowali się znani i nieznani kutnianom z wcześniejszych edycji festiwalu soliści i grupy. 

Pokazy wykonali: Jagoda "Anima" Wojtczak, Łatwopalni, Kamil "The Marvelus", "Flow",  Iga "Freya" Zaborska, Ardenti, Mateusz Opyrchał "Buli".

Pierwsze pokazy artystów i teatrów ognia za nami. Trwa Festiwal Fireproof, ./upload/articles_pakiety/27273/01_obraz.jpg
Pierwsze pokazy artystów i teatrów ognia za nami. Trwa Festiwal Fireproof, ./upload/articles_pakiety/27273/02_obraz.jpg
Pierwsze pokazy artystów i teatrów ognia za nami. Trwa Festiwal Fireproof, ./upload/articles_pakiety/27273/03_obraz.jpg


Dziś z kolei prezentacje konkursowe zaczną się o godz. 21.45. Wystąpią dla nas artyści Barney Tomasz Piotrowski, Spin Me, Łukasz "Buła" Słabkowski, Glingal, Anna "Lares" Sztuba", Jerzy "Solo" Kozłowski, duet Czupakabra.

Wszystkich ocenia jury w składzie: Joanna Aksman (Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Talentów, Teatr Ognia Fireproof), Krzysztof "Kiro" Kidawa - kuglarz oraz Robert Strębski z Kutnowskiego Domu Kultury.

Zapraszamy na drugą odsłonę konkursu teatrów ognia. O godz. 23.20 pokaz lightshow Grupy Multivisual [więcej]
redaktor, 11.07.2015 10:12|czytane: 1021 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ale to był koncert!
Te słowa słychać było wśród  wychodzących z Dworku Modrzewiowego mieszkańców Kutna i regionu kutnowskiego, którzy licznie przybyli w gościnne progi siedziby Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, by posłuchać  koncertu pieśni żydowskich  w wykonaniu Kameralnego Zespołu Wokalnego CANTABILE Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i ich  wspaniałego gościa  - pani Moniki Krajewskiej. Drugi gość, ks. prof.  Andrzej  Leleń,  wprowadzający słuchaczy w świat muzyki żydowskiej w sposób niezwykle interesujący opowiadał o kulturze  Żydów.

Ale to był koncert!, ./upload/articles_pakiety/27272/04_obraz.jpg
Ale to był koncert!, ./upload/articles_pakiety/27272/02_obraz.jpg
Ale to był koncert!, ./upload/articles_pakiety/27272/03_obraz.jpg


Organizatorów ogromnie ucieszyło, że tak wielu mieszkańców chciało spotkać się z kulturą żydowską, która przecież przez wieki była obecna w Kutnie. Przepraszają, że niektórzy mogli tylko słyszeć piękną muzykę, nie widząc artystów. Nie spodziewali się ponad 100 uczestników.

Przy akompaniamencie Jarosława Domagały  Kameralny Zespół Wokalny CANTABILE pod dyrekcją Joanny Domagały oraz Monika Krajewska przedstawili pieśni żydowskie:
1. Hava Nagila  (popularna pieśń zbiorowa)
2. Oseh Shalom sł. Preser, muz. Nurit Hirah
3. Tumbalalajka  (popularna pieśń zbiorowa)
4. Avinu Malkeinu Max Janowski – modlitwa (Ojcze nasz)
5. Yih’yu L’ratson   (May the Words)
6. Y’rushalayim Shel Zahav,  muz. i sł. Naomi Shemer
7. S’vivon aranżacja muz. Gregg Smith
8. V’sham’ru  muz. Dawid Shukiar
9. Shiviti muz. Michael Isaacson
 
Pieśni śpiewane przez Monikę Krajewska wraz z kutnowskim zespołem miały  bardzo różnorodny charakter. Były podniosłe, uroczyste, pełne melancholii, ale były również radosne.  Niezwykły  głos Moniki Krajewskiej wzbudzał zachwyt wśród publiczności. Budził emocje, wobec których ciężko było pozostać obojętnym.  Słynne „Hava Nagila” ogromnie się wszystkim podobało. Zgromadzona  publiczność przyjmowała każdy kolejny utwór bardzo spontanicznie, na koniec koncertu podziękowała owacją na stojąco.  Artyści musieli bisować, gdyż słuchacze  czuli ogromny niedosyt po godzinnym koncercie. [więcej]
redaktor, 11.07.2015 08:35|czytane: 3841 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tu nie chodzi tylko o mojego syna, wielu z nas potrzebuje szybko pomocy i hospitalizacji w godnych warunkach. Skargi kutnianki jeszcze nie rozpatrzone
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie zajęła się skargą pani Danuty (nazwisko do wiad. redakcji) matki niepełnosprawnego syna na Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. i Pogotowie Ratunkowe FALCK. Mieszkanka Kutna skierowała skargi zarówno do Rady, jak i Starosty Kutnowskiego. Wczoraj Komisja zdecydowała, że skargę na pogotowie odeśle do Wojewody Łódzkiego, a skargę na szpital do Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta.

Tu nie chodzi tylko o mojego syna, wielu z nas potrzebuje szybko pomocy i hospitalizacji w godnych warunkach. Skargi kutnianki jeszcze nie rozpatrzone, ./upload/articles_pakiety/27215/01_obraz.jpg


- 2 czerwca wezwałam o godz. 10.59 pogotowie ratunkowe do mojego niepełnosprawnego syna, który dostał ataku padaczki typu mięsnowego i oddechowego. Są to objawy choroby, na którą cierpi syn, pomimo podania mu leków ataki nie ustały i dlatego zdecydowałam się wezwać pogotowie ratunkowe- mówi mieszkanka Kutna.- Wyjaśniłam dyspozytorce szczegółowo całą sytuację i poprosiłam o jak najszybsze przybycie i podanie synowi zastrzyku domięśniowego. W czasie oczekiwania na FALCK sytuacja pogorszyła się, pojawiła się bardzo wysoka gorączka, ponad 39 stopni oraz duszności. Pogotowie dotarło o godz. 12.02, a lekarz stwierdził możliwość rozwinięcia się zapalenia płuc i konieczność przewiezienia syna do szpitala. Synowi w karetce podano tlen, bo nie mógł już samodzielnie oddychać i wystąpiło niedotlenienie całego organizmu. 

Kobieta dalej opowiada o tym, że na Szpitalnym Oddziałe Ratunkowym stan zdrowia syna jeszcze bardziej się pogorszył, pojawiły się problemy z prawidłową pracą serca. Po 3 godzinach walki o życie na SORze niepełnosprawnego mężczyznę umieszczono na I Oddziale Wewnętrznym. 

- Uważam, że godzinne oczekiwanie na pogotowie ratunkowe FALCK wpłynęło na dramatyczne pogorszenie się stanu zdrowia mojego dziecka - mówi pani Danuta. - Pomimo wyraźnego wyjaśnienia powagi sytuacji i poinformowania dyspozytorki o rodzaju choroby, na którą syn cierpi, moim zdaniem pogotowie nie podeszło do tego problemu z należytą starannością. Ze względu na obciążenie genetyczne zespołem Pallistera-Killana chronię swoje dziecko przed zarazkami, infekcjami, pobytami w szpitalach, aby nie pogarszał się jego stan zdrowia. Gdyby pogotowie przyjechało maksymalnie w ciągu 20 minut i podało zastrzyk domięśniowy, mój syn uniknąłby tygodniowej hospitalizacji. 

Falck informuje o wizycie nr 3685 z dnia 2 czerwca 2015 roku Pacjent mężczyzna lat 21 11:04 godz. wezwania; czas trwania rozmowy 2 min 29 sek. 11:46 godz. przekazania  do zespołu „S”, 11:47 godz. wyjazdu 11:50 godz. dojazdu 12:28 godz. przekazania w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Kutnie. [więcej]
wandea, 10.07.2015 12:53|czytane: 2441 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mocarze w szpitalu. 11 osób w ciągu trzech dni zatruło się dopalaczami
W ciągu ostatnich trzech dni w Kutnie aż 11 osób zatruło się dopalaczami i trafiło do szpitala. Pogotowie Ratunkowe w środę 8 lipca wyjechalo do jednej osoby z podejrzeniem zatrucia substancjami odurzającymi, w czwartek interweniowało aż w ośmiu takich przypadkach. Z kolei dziś po północy ratownicy medyczni dwukrotnie udzielali pomocy osobom zatrutym dopalaczami. Wszystkie te osoby, mężczyźni byli mlodzi.

Wakacje to szczególny czas kiedy można odpocząć, wyluzować się i poeksperymentować. Odważni eksperymentują, ryzykując swoim zdrowiem i życiem. I najczęściej kończy się długą chorobą lub uszkodzeniem organów wewnętrznych na całe życie. Ktoś powie, że dopalacze to nie narkotyki, że mają łagodniejsze działanie, nie uzależniają w takim stopniu. Ale czym tak naprawdę są te substancje skoro wywołują bardzo często ogromną agresję albo lekarzom tak trudno odtruć "eksperymentatorów"? Tablica Mendelejewa to mało. 

Mocarze w szpitalu. 11 osób w ciągu trzech dni zatruło się dopalaczami 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie prowadzi postępowanie administracyjne w stosunku do podmiotu w Kutnie, co do którego istnieje uzasadnione podejrzenie o świadomym naruszeniu tego zakazu.

- Kontrola działalności tej firmy na terenie Kutna, przeprowadzona w czerwcu br. skutkowała zabezpieczeniem produktów o nazwach wskazujących na wysoce prawdopodobną przynależność do grupy środków zastępczych. Produkty zostały zabezpieczone i umieszczone w depozycie, a ich próbki zostały przekazane do akredytowanego laboratorium z dziedziny kryminalistyki celem przeprowadzenia badań fizykochemicznych z opinii biegłego. Dalsze postępowanie administracyjne jest uzależnione od wyników ekspertyzy kryminalistycznej - mówi Celina Marciszewska, dyrektor PPIS w Kutnie. [więcej]
wandea, 10.07.2015 15:28|czytane: 1360 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kapela Dobrzeliniacy najlepsza na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych
Pod koniec czerwca w Kazimierzu Dolnym znowu słychać było ludowe granie. W tych dniach odbył się Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, na którym  Kapela Dobrzeliniacy zdobyła I miejsce, pokazując tym samym, że jest ona jedną z lepszych tzw. autentycznych, kapel ludowych w kraju.

Kapela Dobrzeliniacy najlepsza na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, ./upload/articles_pakiety/27271/01_obraz.jpg


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. [więcej]
kultura, 10.07.2015 19:37|czytane: 663 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oferta wakacyjna Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie
Zapraszamy dzieci i młodzież do odwiedzania gminnej placówki kultury w Krzyżanowie w czasie wakacji codziennie (od poniedziałku do piątku) w godz.9.00 – 15.00. Natomiast filie biblioteczne są  czynne wg dotychczas obowiązującego harmonogramu pracy.

W terminie od 20 lipca do 21 sierpnia w godzinach od 9.00 – 15.00 zajęcia wakacyjne odbywać się będą również w świetlicach wiejskich w Łękach Kościelnych, Kterach, Nowych Kterach i Kaszewach.

28.07. godz 9.00 wyjazd do Aquapark w Kutnie; koszt wycieczki 10 zł, 12.08. godz.9.30 wyjazd do źródeł termalnych Uniejów: koszt wycieczki 30 zł. Na dzieci czekają gry, zabawy, dobra książka, tenis, bilard oraz inne niespodzianki. [więcej]
redaktor, 10.07.2015 19:32|czytane: 661 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klinika Futbolowa w lipcu
W dniach 13-18 lipca Kutno odwiedzi Brazylijska Akademia Futbolu. Są to renomowani, zawodowi Brazylijscy piłkarze, których oprócz sportu łączy chęć motywowania innych do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Klinika Futbolowa w lipcu, ./upload/articles_pakiety/27036/01_obraz.jpg


Polska jest jednym z etapów ich międzynarodowego tournee, w którym odwiedzą Europę i Bliski Wschód. Podczas swoich podróży propagują oni wartości chrześcijańskie, równość rasową i szacunek do drugiego człowieka.

Zapraszamy dzieci i nastolatków, w wieku 7-16 lat na warsztaty futbolowe. [więcej]
redaktor, 10.07.2015 19:26|czytane: 766 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie sesja o promocji powiatu, działalności rzecznika i szpitalu
W czwartek 16 lipca o godz. 7.30 rozpocznie się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu zwołana przez grupę radnych: Konrad Kłopotowski, Jolanta Pietrusiak, Marek Drabik, Marek Ciąpała, Marek Jędrzejczak i Andrzej Szarwas. Będzie to ostatnie posiedzenie radnych przed przerwą wakacyjną, która potrwa do końca sierpnia. 

Radni zaproponowali w porządku obrad omówienie przez Zarząd Powiatu funkcjonowanie Referatu Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie, działalności Jacka Saramonowicza, rzecznika prasowego starostwa oraz przedstawienie sytuacji finansowej Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, [więcej]
wandea, 10.07.2015 15:59|czytane: 1288 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach zaprasza. Wolne miejsca na atrakcyjnych kierunkach
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 4 W KUTNIE- AZORACH OGŁASZA NABÓR DODATKOWY NA ROK SZKOLNY 2015/2016 DO TECHNIKUM ZAWODOWEGO W ZAWODACH TECHNIK SPEDYTOR I TECHNIK INFORMATYK.

Informatyk to, osoba zajmująca się nowymi technologiami w zakresie zasad gromadzenia, przekazu i przetwarzania informacji. Do najważniejszych zadań informatyka należy umiejętności tworzenia oprogramowania i znajomość specjalistycznego języka służąca do tego, zarządzanie danymi i przekazywanie ich, szyfrowanie, administrowanie systemów komputerowych, projektowanie, tworzenie i zarządzanie stronami WWW oraz znajomość teoretyczna i praktyczna sprzętu komputerowego, jego składanie i usuwanie ewentualnych usterek.

Zespół Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach zaprasza. Wolne miejsca na atrakcyjnych kierunkach, ./upload/articles_pakiety/27267/01_obraz.jpg
Zespół Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach zaprasza. Wolne miejsca na atrakcyjnych kierunkach, ./upload/articles_pakiety/27267/02_obraz.jpg
Zespół Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach zaprasza. Wolne miejsca na atrakcyjnych kierunkach, ./upload/articles_pakiety/27267/03_obraz.jpg


Spedytor troszczy się o to, by ludzie, towary, informacje czy też środki finansowe dotarły na właściwe miejsce we właściwym czasie. W logistyce najważniejsze są czas i przestrzeń, którą przebywają te dobra. Niezbędna jest również troska o zachowanie bezpieczeństwa i jakości tego, co się transportuje i składuje. [więcej]
redaktor, 10.07.2015 14:14|czytane: 657 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś koncert pieśni żydowskiej
Dziś o godz. 19.00 w Dworku Modrzewiowym odbędzie się wyjątkowy koncert pieśni żydowskiej w wykonaniu Kameralnego Zespołu Wokalnego Cantabile przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej pod dyrekcją Joanny Domagały.

Dziś koncert pieśni żydowskiej , ./upload/articles_pakiety/27244/01_obraz.jpg


Gościnnie wystąpi Monika Krajewska - mezzosopran - znakomita polska śpiewaczka, mieszkająca na stałe w Nowym Yorku. Akompaniować będzie Jarosław Domagała.

Zapraszamy wszystkich chętnych do poznawania kultury żydowskiej i do posłuchania jakże pięknych pieśni żydowskich do Dworku Modrzewiowego. Koncert jest finałem warsztatów prowadzonych dla Zespołu przez Monikę Krajewską. Zadanie jest współfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutno. Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 10.07.2015 12:29|czytane: 1023 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finisaż wystawy Alfabet mody XX wieku
W sobotę 11 lipca o godz. 16.00 w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbędzie się  finisaż wystawy "Alfabet mody XX wieku" , podczas którego będzie można wysłuchać wykładu dra Piotra Szaradowskiego (autora scenariusza wystawy i opiekuna prezentowanej na niej kolekcji ubiorów) pt. "Krawcowe i szwaczki".

Finisaż wystawy Alfabet mody XX wieku, ./upload/articles_pakiety/27238/01_obraz.jpg
Finisaż wystawy Alfabet mody XX wieku, ./upload/articles_pakiety/27238/02_obraz.jpg


Haute Couture, to przede wszystkim znakomite rzemiosło. Na czym polega jego wyjątkowość i czy zawsze obowiązywały w wysokim krawiectwie te same standardy? Wykład będzie próbą odpowiedzi na te pytania. [więcej]
kultura, 10.07.2015 13:52|czytane: 678 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oddaj krew na Królewskiej
Jutro w godz. 10.00-13.00 na ulicy Królewskiej w Kutnie odbędzie akcja pobierania krwi od honorowych dawców.  Serdecznie zapraszamy.

[więcej]
redaktor, 10.07.2015 12:27|czytane: 602 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szósty Festiwal Ognia Fireproof już dziś
W piątek 10 lipca rozpoczyna się szósta edycja Festiwalu Ognia Fireproof. Dla kutnowskiej publiczności organizatorzy Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury, Miasto Kutno i Kutnowski Dom Kultury przygotowali trzy dni niezwykłych atrakcji. 

Oprócz konkursowych pokazów fireshow warto zobaczyć pokazy kuglarskie, przedstawienie dla dzieci, koncerty i pokaz lightshow grupy Multivisual. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Kutna.

Program Festiwalu
10.07.2015 piątek

19:00  Parada kuglarzy od Placu Zduńskiego ul. Królewską  do Pl. Marsz. J. Piłsudskiego
20:00  Rozpoczęcie festiwalu
20:10  Występ zespołu Raggabarabanda
21:00 Spektakl plenerowy „Eunika” – Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop
21:45  Prezentacje pokazów konkursowych  fireshow
23:30  Zakończenie pierwszego dnia festiwalu

11.07.2015 r. sobota
12:00 Pokazy kuglarskie (szczudlarze, bańki mydlane), zabawy  dla dzieci prowadzone przez animatorów Tęczowo Fabryka Zabawy „Jazda na wysokim poziomie” - pokazy Grupy Cyklistów z Łodzi
14:00  Interaktywne, plenerowe przedstawienie dla dzieci - Tęczowo Fabryka Zabawy
15:00  „ Jazda na wysokim poziomie” - pokazy Grupy Cyklistów z Łodzi Otwarte warsztaty kuglarskie  i zabawy dla dzieci
20:00  Rozpoczęcie drugiego dnia festiwalu.
20:10  Występ zespołu Molly Malones [więcej]
kultura, 10.07.2015 12:22|czytane: 1274 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Półka bookcrosingowa w Klubokawiarni Kutnowianka otwarta
No i stało się - pierwszą plenerową półkę boocrossingową w Kutnie organizowaną przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczna w Kutnie przy współpracy z Klubokawiarnią Kutnowianka  - uważa się za otwartą. Wczoraj o godz. 17.30 miłośnicy bookcrossingu, czytelnictwa i dobrej zabawy zebrali się w Klubokawiarni Kutnowianka by otworzyć półkę z wolnym dostępem do książek w plenerze i „przewietrzyć”  wspólnie ponad 300 egzemplarzy , co przy wybitnie wietrznej aurze udało się w 300 %.

Półka bookcrosingowa w Klubokawiarni Kutnowianka otwarta, ./upload/articles_pakiety/27263/07_obraz.jpg
Półka bookcrosingowa w Klubokawiarni Kutnowianka otwarta, ./upload/articles_pakiety/27263/05_obraz.jpg
Półka bookcrosingowa w Klubokawiarni Kutnowianka otwarta, ./upload/articles_pakiety/27263/16_obraz.jpg


Wszystko odbyło się w niesamowicie sympatycznej atmosferze i pod bacznym  okiem „kaowca” prowadzącego: Krzysztofa Łobodzińskiego. Był kącik dla dzieci, które mogły bawić się i  kolorować ulubione bajki, a także  czytanie na głos Kubusia Puchatka. W godzinach wieczornych zaczęli gromadzić się fani muzyki rockowej, by wysłuchać koncertu na żywo, zaś miłośnicy filmu mogli później obejrzeć film: „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”. [więcej]
redaktor, 10.07.2015 11:06|czytane: 1386 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na powiatowej sesji o kardiologii inwazyjnej z CBA w tle
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Kutnie zwołana na wniosek zarządu powiatu poświęcona była tylko jednemu punktowi - stanowisku w sprawie rozpisania konkursu na oddział kardiologiczny przez Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Łodzi i oddania przez Kutnowski Szpital Samorządowy NFZ-owi kontraktu jednego z trzech oddziałów chorób wewnętrzych, aby ten konkurs zrobić. 8 czerwca prezes szpitala Robert Wilanowski zwrócił się do Starosty i Zgromadzenia Wspólników z prośbą o zgodę na wystąpienie przez szpital do NFZ z prośbą o rozpisanie konkursu na kardiologię z jednoczesną likwidacją jednego z trzech oddziałów chorób wewnętrznych. 

- Zakontraktowanie świadczeń zdrowotnych przez NFZ w oddziale kardiologicznym może nastąpić w najbliższym czasie wyłącznie poprzez likwidację jednego z trzech oddziałów chorób wewnętrznych prowadzonych w KSS. Z uwolnionych w ten sposób środków NFZ mógłby rozpisać postępowanie konkursowe, celem zakontraktowania świadczeń kardiologicznych - pisze do Zgromadzenia Wspólników prezes Robert Wilanowski. - KSS sp. z o.o. z uwagi na sytuację ekonomiczno-finansową oraz organizacyjną, nie jest w stanie utworzyć oddziału kardiologicznego. Dlatego, udzielanie świadczeń w zakresie kardiologii byłoby realizowane w Klinice Kardiologii Allenort sp. zo.o lub poprzez inny podmiot, który wygrałby konkurs ogłoszony przez NFZ. 

Na powiatowej sesji o kardiologii inwazyjnej z CBA w tle , ./upload/articles_pakiety/27261/01_obraz.jpg
Na powiatowej sesji o kardiologii inwazyjnej z CBA w tle , ./upload/articles_pakiety/27261/02_obraz.jpg
Na powiatowej sesji o kardiologii inwazyjnej z CBA w tle , ./upload/articles_pakiety/27261/03_obraz.jpg


Radni Konrad Kłopotowski z PiS i Mirosława Gal-Grabowska z Pokoleń Samorządowych uważali, że stanowisko Rady Powiatu w Kutnie w sprawie rozpisania konkursu przez NFZ jest zbędne bowiem to Zgromadzenie Wspólników- Zarząd Powiatu oraz zarząd i rada nadzorcza spółki mają kompetencje do podjęcia wszelkich decyzji w sprawie kontraktu i ewentualnego prywatnego partnera, który by zajął się kardiologią inwazyjną w naszym szpitalu. Jak mówiła była starosta decyzja o oddaniu kontraktu oddziału chorób wewnętrznych do dyspozycji NFZ a potem rozpisania konkursu przez fundusz aby pieniądze te przekazać prywatnej firmie jest co najmniej ryzykowna prawnie i nasuwa podejrzenia działania na granicy prawa. Wprost o działaniach korupcyjnych mówił radny Kłopotowski

Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski bronił propozycji zarządu powiatu, który w całości podczas imiennego głosowania był za przyjęciem stanowiska w sprawie konkursu i oddania kontraktu oddziału przez szpital funduszowi zdrowia.

- To jedyna droga do tego, aby do Kutna wróciła kardiologia inwazyjna. Bez tego stanowiska nie będzie możliwości ubiegania się o to, żeby zaistniał konkurs ofert ogłoszony przez NFZ. To pierwszy krok, aby podjąć starania i określone działania o organizację tego konkursu. Wydaje mi się,  że dotychczasowe działanie oddziału kardiologii inwazyjnej świadczy o tym jak bardzo jest w naszym powiecie potrzebny. Jeszcze w poprzedniej kadencji była mowy o tym, że będą kłopoty z uzyskanie kontraktu na III Oddział Chorób Wewnętrznych. Wypowiedzenie umowy NFZ na ten oddział jest niezbędne, aby NFZ mógł ogłosić konkurs oraz prawidłowe i pożądane z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu kutnowskiego  - mówił Debich. - Grozi nam, że jeśli nie uruchomimy tej procedury, nie będziemy mieli tej kardiologii inwazyjnej przez wiele, wiele lat. 

- Co to znaczy wiele, wiele lat? - zapytał radny Marek Drabik z PiS.

- To znaczy, że jeśli następne kontraktowanie będzie na 5 lub 10 lat, jak zapowiada NFZ, to przez tyle czasu nie będziemy mieli tu takiego specjalistycznego oddziału - odpowiedział starosta. 

- Nie ma 100% pewności, że jeśli oddamy 3,5 mln zł kontraktu NFZ, to one potem wpłyną do Allenortu, ponieważ jest to konkurs otwarty i taka firma, która działa w Łęczycy może stanąć do konkursu i wygrać go. Co to będzie oznaczało? A no to, że my znów stracimy pieniądze na kontrakcie, a Łęczyca będzie miała większy kontrakt - mówił Konrad Kłopotowski. - Dlaczego wcześniej Allenort przegrał konkurs w NFZ? Nie wiemy tego dokładnie. Okazuje się, że firma Pawła Buszmana (chodzi o Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca działającą w Łęczycy - przyp. red.)  jest lepiej przygotowana, bo wtedy wygrała konkurs. A jak teraz będzie taka samo? Czy ktoś otrzymał takie zapewnienie w NFZ, że ten kontrakt wróci do Kutna i trafi do Allenortu? Gdzie macie to napisane? Czy jest jakiś żelazny list od NFZ? Jeśli tak to, wiemy przecież że konkursu  NFZ są jawne i otwarte, w takim razie ten przypadek miałby znamiona korupcyjne i może tym zainteresować się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Czy ktoś się podłoży w NFZ? Podejrzewam, że nie, więc nad czym my radni mamy głosować? Taką decyzję powinien podjąć zarząd spółki i rada nadzorcza. [więcej]
wandea, 09.07.2015 21:44|czytane: 2341 razy|52 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje w krośniewickim muzeum
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza serdecznie dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w wakacyjnych zajęciach i warsztatach. W dniach 14-17 lipca i 18-21 sierpnia Muzeum przygotowało mnóstwo atrakcji i twórczych warsztatów.

Wakacje w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/27099/01_obraz.jpg


Program zajęć:

14. 07 (wt) - Papierowa tessera - czyli projektujemy starożytne mozaiki
15. 07 (śr) - Eco-pacynki - czyli bawimy się w recyklingowy teatrzyk
16. 07 (czw) - Festiwal planszówek - czyli nie samym "chińczykiem" bawi się człowiek
17. 07 (pt) - Łuk, kusze i inne katusze - czyli poznajemy średniowieczne gry i zabawy
[więcej]
redaktor, 10.07.2015 10:26|czytane: 642 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja z udziałem motocyklistki na 29 Listopada
Dziś około 22.00 na ulicy 29 Listopada w Kutnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki bmw na poznańskich numerach oraz motocykla suzuki na kutnowskich numerach. Na miejsce zdarzenia przybyły Policja i Pogotowie Ratunkowe. 

- 37-letnia motycklistka, mieszkanka Kutna nie zachowała odpowiedniej prędkości i uderzyła a bok samochodu bmw. Doznała stłuczeń. Była trzeźwa. Na motocyklistkę nałożono mandat karny - podaje asp. szt. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 09.07.2015 22:59|czytane: 1187 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
3 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
16 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności