eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
eKologia: Trwa Piknik EKO przy Szkole Podstawowej nr 1
Trwa piknik ekologiczny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie. Na scenie w panelu EKO -Piosenka pojawili się mali wokaliści (z klas I-III) i trochę starsi (IV-VI). Rozpoczęły się również animacje ekologiczne oraz gry i zabawy. 

eKologia: Trwa Piknik EKO przy Szkole Podstawowej nr 1 , ./upload/articles_pakiety/26968/01_obraz.jpg
eKologia: Trwa Piknik EKO przy Szkole Podstawowej nr 1 , ./upload/articles_pakiety/26968/02_obraz.jpg
eKologia: Trwa Piknik EKO przy Szkole Podstawowej nr 1 , ./upload/articles_pakiety/26968/03_obraz.jpg


Inne atrakcje pikniku dla dzieci to kącik plastyczny zorganizowany przez Radę Rodziców, planszomania, symulacja gry w baseball, stanowisko Leo-Market, zjeżdżalnie, basen, trampolina. Nie brakuje też smakołyków, jest stoisko z potrawami z grilla, tradycyjną grochówką oraz domowymi ciastami. 

O godz. 17.00 wystąpi zespół wokalno-instrumentalny "Yard". Zapraszamy całe rodziny na EKO piknik. [więcej]
redaktor, 06.06.2015 13:19|czytane: 1573 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowoczesny FLIRT3 zawiezie nas do Łodzi
Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprezentowała dziś na stacji PKP w Kutnie pociąg FLIRT3, który od 14 czerwca będzie obsługiwał nowe połączenia kolejowe Łódź Kaliska - Kutno.

Nowoczesny FLIRT3 zawiezie nas do Łodzi, ./upload/articles_pakiety/26966/01_obraz.jpg
Nowoczesny FLIRT3 zawiezie nas do Łodzi, ./upload/articles_pakiety/26966/06_obraz.jpg
Nowoczesny FLIRT3 zawiezie nas do Łodzi, ./upload/articles_pakiety/26966/17_obraz.jpg


Uruchomionych zostanie dziesięć par pociągów zapewniających dojazd do Łodzi na godz. 7.00, 8.00, 10.00, 14.00 oraz powrót z Łodzi po godz. 15.00, 16.00, 18.00, 22.00. Czas przejazdu na tej trasie ma wynosić 80-95 minut. Bilet będzie kosztował 11 zł, a 14 czerwca pojedziemy na trasie Łódź Kutno za darmo. 

Pociągi wyposażone są w ergonomiczne fotele, bezpłatny internet WI-FI  oraz klimatyzację. Przy każdym fotelu zamontowane jest gniazdko elektryczne. [więcej]
redaktor, 06.06.2015 10:36|czytane: 1443 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Dziś Rock&Rose Fest
Anti-Violent Agency, zespół Alastor oraz Kutnowski Dom Kultury zapraszają 6 czerwca do Kutna, gdzie odbędzie się III edycja rockowo-metalowego festiwalu Rock&Rose Fest.

 Pod patronatem eKutno.pl: Dziś Rock&Rose Fest, ./upload/articles_pakiety/26592/01_obraz.jpg


Podczas dwóch poprzednich edycji na scenie pojawili się tacy wykonawcy jak Kat i Roman Kostrzewski, Turbo, Frontside, Farben Lehre, Armagedon, Pandemonium oraz wiele innych.

W tym roku zagrają dla Was zespoły Alastor, Betrayer, Chainsaw, Vedonist, Okash, Astral Queen, Concatenation, P.A.G.E. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Hate, który na początku tego roku wydał swój kolejny album "Crusade Zero". Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się przy ul. Józefów 7a w Kutnie.

Cena biletu w dniu koncertu to 40 zł. Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo (wyłącznie pod opieką rodziców). [więcej]
kultura, 06.06.2015 08:20|czytane: 1125 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Recenzja: 40. premiera Grupy Teatralnej od jutra każdego rozweseli
Spektakl "I żyli długo i szczęśliwie?" w wykonaniu Grupy Teatralnej "od jutra" to niezwykle piękna i zabawna bajka dla dorosłych.  W sam raz na 40 premierę! Sztuka na podstawie, której powstał scenariusz została napisana przez twórcę tekstów kabaretowych, Władysława Sikorę. Scenariusz i reżyseria przedstawienia Krzysztof Ryzlak.

Recenzja: 40. premiera Grupy Teatralnej od jutra każdego rozweseli, ./upload/articles_pakiety/26963/01_obraz.jpg
Recenzja: 40. premiera Grupy Teatralnej od jutra każdego rozweseli, ./upload/articles_pakiety/26963/02_obraz.jpg
Recenzja: 40. premiera Grupy Teatralnej od jutra każdego rozweseli, ./upload/articles_pakiety/26963/03_obraz.jpg


Spektakl zaczyna się od obwieszczenia - królewna poszukuje męża, zgłoszenia będą przyjmowane drzwiami i oknami. Szkopuł w tym, że wzmiankowana panna na wydaniu jest brzydka. Piękny Książę zmuszony do starania się o rękę Brzydkiej Królewny jest niechętny ożenkowi. Przeto wpada na pomysł zamienia się ubraniami ze swoim Brzydkim Giermkiem. Zapoczątkowuje to ciąg komicznych wydarzeń, bo giermek jest niesforny, królewna zdesperowana, Królowa Matka nie chce oddać córki w byle jakie ręce, książę zakochuje się w Pięknej Marysi, którą to pragnie Sekretarz Dworu. Może wydawać się, że sytuacja jest zagmatwana, jednakże zaręczam, iż podana została w prostej formie, zrozumiałej dla każdego.

Ta prostota przekazu jest mocnym punktem spektaklu. Przejawia się ona zwłaszcza w komizmie sytuacyjnym np.: gdy przebrany za księcia giermek zachowuje się nie po książęcemu, a zakochany książę jąka się przy Marysi i boi się do niej odezwać. Wybuchy śmiechu publiczności wywołują także liczne gry słowne, którymi postacie sypią jak z rękawa. "Poznaję ją po chodzeniu. Pochodzi z biednej rodziny" - to tylko próbka humoru słownego z jakim widz ma do czynienia. Nie bez przesady nazwałem sztukę bajką dla dorosłych - nie brak w niej dowcipów o erotycznym podtekście lub chwil gdy Piękna Marysia przyjmuje uwodzicielskie pozy. 

Wyrazy uznania należą się za grę aktorską. Szczególnie przypadła mi do gustu gra Przemysława Fałowskiego (nie tylko dlatego, że w obsadzie spektaklu był rodzynkiem), sprawnie odgrywającego Księcia, raz rozkazującego, raz dukającego, tchórzliwego zakochanego. Udział w przedstawieniu był udanym debiutem Malwiny Cieślak, która wcielała się w Królową Matkę. [więcej]
MaciejW, 06.06.2015 08:31|czytane: 1319 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szóstka: V Turniej im. Henryka Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły
5 czerwca, w słoneczne popołudnie, w stołówce Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie spotkali się miłośnicy szachów, żeby rozegrać V Turniej im. Henryka Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły, podsumowujący prowadzone w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych zajęcia SZACHY – „KRÓLEWSKA PASJA”.

Szóstka: V Turniej im. Henryka Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły, ./upload/articles_pakiety/26967/01_obraz.jpg
Szóstka: V Turniej im. Henryka Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły, ./upload/articles_pakiety/26967/02_obraz.jpg
Szóstka: V Turniej im. Henryka Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły, ./upload/articles_pakiety/26967/03_obraz.jpg


Zawody otworzyła pani wicedyrektor Magdalena Stępka. W szranki stanęło 22 zawodników. Grano systemem szwajcarskim tempem 10 minut na zawodnika.

Zwycięzcą po 7 rundach został Michał Kwiatkowski przed swoim bratem Pawłem. Obaj uzyskali po 6 punktów. Dla nich był to turniej pożegnalny, gdyż wkrótce zostaną absolwentami szkoły. Trzecie miejsce zajął  Kacper Szerszeń (kl. 5) z 5 punktami, tuż przed Igorem Filipczakiem, doskonale się spisującym uczniem 2 klasy (również 5 pkt.) i  Wiktorem Wiklakiem, uczniem klasy 1 (4 pkt.) Najlepszą zawodniczką była Kasia Wiklak  (2 kl.), która  uplasowała się na miejscu ósmym tuż za Jakubem Hofmanem z kl. 2  i Kacprem Dałkiem z kl. 4.   [więcej]
redaktor, 06.06.2015 09:19|czytane: 504 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał Energa Basket Cup z koszykarzami z "Dziewiątki"
W niedzielę 7 czerwca przy wielotysięcznej widowni i profesjonalnej oprawie w trójmiejskiej Ergo Arenie rozegra się finał Energa Basket Cup. Biorą w nim udział koszykarze-uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Od wczoraj trwają zmagania największego turnieju koszykówki dla młodzieży w Polsce. Do rywalizacji stanęło ponad 6000 zespołów szkół podstawowych z całego kraju. W finale zawodów zmierzą się z rówieśnikami tylko mistrzowie 16 województw. W rozgrywkach dziewcząt udział wezmą uczennice Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim, zaś wśród chłopców region reprezentować będą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Decydująca walka o Mistrzostwo Polski i nagrody dla szkół rozegra się w niedzielę 7 czerwca. Na zawodników i kibiców czekają również dodatkowe atrakcje przygotowane przez Grupę Energa, m.in. występ Dunk Elite - mistrzów świata we wsadach do kosza i koncert O.S.T.R.-a. Transmisja meczów o medale dostępna jest na stronie final.energabasketcup.pl [więcej]
redaktor, 06.06.2015 08:58|czytane: 519 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I żyli długo i szczęśliwie? Dziś 40. premiera Grupy Teatralnej "od jutra"
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się 40. premiera Grupy Teatralnej "od jutra" pt. I żyli długo i szczęśliwie? Zapraszamy na „pełnometrażową” bajkę dla dorosłych, napisaną przez wspaniałego twórcę tekstów kabaretowych, Władysława Sikorę. Spektakle można zobaczyć 5 i 6 czerwca o godz. 19.00, 7 czerwca o godz. 17.00 oraz 27 czerwca o godz. 19.00, wstęp na wejściówki, odbiór w kasie CTMiT.

I żyli długo i szczęśliwie? Dziś 40. premiera Grupy Teatralnej


- Kiedy byłem małym chłopcem, w telewizji nie działo się zbyt wiele. Były oczywiście Dobranocki, Zwierzyniec, Teleranek czy Piątek z Pankracym. Ale to, co podobało mi się najbardziej „szło” już po Dzienniku Telewizyjnym. Była to „Dobranoc dla dorosłych” prowadzona przez Jana Kobuszewskiego. Cała rodzina zasiadała wtedy przed telewizorem i oglądała aktora w roli opowiadacza. Siedział on w wielkim fotelu, witał się z widzami i snuł bajkowe historie, które miały miejsce „dawno, dawno temu” albo „nie tak dawno temu”,  z wieloma (dla mnie wówczas zupełnie nie czytelnymi) podtekstami politycznymi, obyczajowymi czy seksualnymi - mówi Krzysztof Ryzlak, reżyser spektaklu. - Były to zazwyczaj miniaturki teatralne, trwające do 10 minut, grane przez największych aktorów tamtych lat. Historyjki o znamiennych tytułach: „Niewidzialna księżniczka”, „Lekarskie sumienie”, „O smutnej doli wynalazcy”, czy „O lekkomyślnej Blance” wprowadzały oglądających w błogi nastrój nadchodzącego weekendu. Na koniec, jak przystało na prawdziwą bajkę, padał morał – dość często inny, niż ten wypływający wprost z obejrzanej opowieści. Bajkowe historie o nieszczęśliwych królewnach i smutnych rycerzach, pozwalały naszym rodzicom trochę radośniej spojrzeć na szarą codzienność czasów PRL-u.

OBSADA
Malwina Cieślak – Królowa Matka
Magdalena Komur – Brzydka Królewna
Wioleta Tuchorska – Marysia, piękna służąca
Kinga Więckowska – Sekretarz Dworu
Przemysław Fałowski – Piękny Książę (przebrany za Giermka)
Alicja Komur – Brzydki Giermek (przebrany za Księcia)
oraz głos Darka Sikorskiego
i wszechobecny (choć niewidzialny) Smok [więcej]
kultura, 05.06.2015 15:39|czytane: 612 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krukowska i Kochańska czekają na powołanie przez starostę
Komisja konkursowa zarekomendowała Beatę Krukowską na stanowisko Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta. Krukowska jest pielęgniarką, pracowała również w Starostwie Powiatowym w Kutnie w referacie zdrowia. 

Krukowska i Kochańska czekają na powołanie przez starostę, ./upload/articles_pakiety/26962/01_obraz.jpg


Jak mówi Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy starostwa Komisja swoją rekomendację złożyła, jednak Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski nie podjął jeszcze decyzji o powołaniu. Podobnie jest z Małgorzatą Kochańską, rekomendowaną przez komisję na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, tu również nie ma jeszcze powołania. 

Przypomnijmy, z sześciu chętnych na stanowiska Pełnomocnika ds. pacjenta wybrano czworo kandydatów: Roberta Bąka, Agnieszkę Cieślińską, Mariusza Kacprowicza, Beatę Krukowską i to oni stanęli w środę 3 czerwca przed Komisją.

Komisja Konkursowa obradowała w składzie: Wicestarosta Zdzisław Trawczyński, Członek zarządu Artur Gierula, Sekretarz Powiatu Dariusz Jabłoński, Anna Wieczorkowska  -Dyrektor Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu, Monika Flisiuk -Główny Specjalista ds. osobowych, Aleksandra Bielecka - Powiatowy Rzecznik Konsumentów. [więcej]
wandea, 05.06.2015 12:19|czytane: 1613 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na newralgicznym skrzyżowaniu
Dziś o 10.43 doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu Północnej z Kasztanową w Kutnie.

Kolizja na newralgicznym skrzyżowaniu, ./upload/articles_pakiety/26960/01_obraz.jpg


Na miejscu pojawiły się wozy Policji i Straży Pożarnej. 23-letni kierowca seata ibizy nie ustąpił pierwszeństwa 60-letniemu kierowcy opla corsy. Kierowca ibizy został ukarany mandatem karnym. Kierowcy trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń. [więcej]
redaktor, 05.06.2015 11:47|czytane: 1352 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Siódmy Festyn na Ludowo w Mieście Róż
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Muzeum Regionalne w Kutnie serdecznie zapraszają na VII Festyn na Ludowo w Mieście Róż, który odbędzie się 28 czerwca na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie w godz. 12-19.

Siódmy Festyn na Ludowo w Mieście Róż, ./upload/articles_pakiety/26961/01_obraz.jpg


W programie m.in. występy folklorystycznych dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych zespołów ludowych, zespołów śpiewaczych i kapel ludowych z różnych regionów Polski, prezentacja twórców ludowych, kiermasze z wyrobami pamiątkarskimi i żywnością ekologiczną, warsztaty i pokazy rzemiosła użytkowego i artystycznego, poprowadzone zostaną liczne konkursy dla dzieci i dorosłych oraz odbędzie się wspólne śpiewanie i zabawa. [więcej]
wandea, 05.06.2015 12:01|czytane: 649 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Avengers: Czas Ultrona
Od dziś w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury spektakularny film  Avengers: Czas Ultrona. Zapraszamy na godz. 20.15 fanów komiksów Marvela i superbohaterów.

Dwa podwójne zaproszenia wygrali: 
Alicja Świeżawska Sebastian Chudy. Zaproszenia można odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
wandea, 05.06.2015 11:28|czytane: 746 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień dla Zdrowia w Gimnazjum w Bedlnie
 29 maja  w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bedlnie odbyła  się impreza prozdrowotna „Dzień dla Zdrowia”, która była  podsumowaniem  realizowanego w roku szkolnym 2014/2015  programu edukacyjnego „Trzymaj  Formę”  koordynowanego przez Powiatową Stację  Sanitarno – Epidemiologiczną w Kutnie.

Dzień dla Zdrowia w Gimnazjum w Bedlnie, ./upload/articles_pakiety/26959/02_obraz.jpg
Dzień dla Zdrowia w Gimnazjum w Bedlnie, ./upload/articles_pakiety/26959/04_obraz.jpg
Dzień dla Zdrowia w Gimnazjum w Bedlnie, ./upload/articles_pakiety/26959/07_obraz.jpg


Zgodnie z hasłem  IX edycji   projektu  „Rodzino trzymaj formę”  uczniowie przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną poruszającą tematykę tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia  przebiegającego pod hasłem „Bezpieczna Żywność”. Imprezę  uświetnił spektakl profilaktyczny „Ktoś mnie ocalił”, będący podsumowaniem projektu edukacyjnego„Moje zdrowie – mój wybór”, pogadanka pielęgniarki szkolnej nt. chorób cywilizacyjnych, pokaz pierwszej pomocy oraz pokaz tańca nowoczesnego. [więcej]
redaktor, 05.06.2015 08:46|czytane: 668 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro IV Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego

IV Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego

[więcej]
redaktor, 05.06.2015 07:57|czytane: 433 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci w punkcie przedszkolnym Kolorowy Świat
Wczoraj punkt przedszkolny „Kolorowy Świat” w Bielawkach odwiedzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Powiatowej Komendy Policji w Kutnie. To zakończenie jednego z wcześniej już rozpoczętego zadania w ramach konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole”.

Policjanci w punkcie przedszkolnym Kolorowy Świat, ./upload/articles_pakiety/26956/02_obraz.jpg
Policjanci w punkcie przedszkolnym Kolorowy Świat, ./upload/articles_pakiety/26956/03_obraz.jpg
Policjanci w punkcie przedszkolnym Kolorowy Świat, ./upload/articles_pakiety/26956/07_obraz.jpg


Spotkanie dotyczyło uzupełnienia zdobytej wiedzy i pozyskania nowych informacji na temat bezpieczeństwa poruszania się po mieście i drodze, kontaktów z nieznajomymi, podstawowych zagadnień ruchu drogowego i przechodzenia przez jezdnię, znajomości znaków oznaczających niebezpieczne sytuacje i miejsca. Część merytoryczna miała wprowadzić dzieci w tajniki wiedzy na powyższy temat a część praktyczna polegała na sprawdzeniu zdobytej wiedzy podczas dzisiejszego i wcześniejszych spotkań dotyczących tego tematu. Dzieci bezbłędnie wypełniały ćwiczenia zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej. Miasteczko Ruchu Drogowego wywarło niesamowite wrażenie i pozwoliło na naukę poprzez świetną zabawę. [więcej]
redaktor, 04.06.2015 11:08|czytane: 694 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
emka MEBLE: Tylko do 3 czerwca meble bez VAT[więcej]
wandea, 02.06.2015 20:12|czytane: 542 razy|komentuj|czytaj cały
Wernisaż wystawy Macieja Kaźmierczaka pt. Zwierzyna
W poniedziałek 8 czerwca w Kutnowskim Domu Kultury o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy Macieja Kaźmierczaka „Zwierzyna”. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie oraz KDK.

Wernisaż wystawy Macieja Kaźmierczaka pt. Zwierzyna, ./upload/articles_pakiety/26955/01_obraz.jpg
Wernisaż wystawy Macieja Kaźmierczaka pt. Zwierzyna, ./upload/articles_pakiety/26955/02_obraz.jpg


Maciej Kaźmierczak to absolwent II LO w Kutnie, autor ponad sześćdziesięciu opublikowanych opowiadań, okładek dla wydawnictw Sumptibus i RW2010 oraz dziesiątek ilustracji; redaktor portalu Ofantastyce.pl. [więcej]
redaktor, 03.06.2015 15:11|czytane: 580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Snajper. Książka dla fanów militariów
Od kilku miesięcy w cyklu czytaj z eKutno.pl próbujemy zachęcić Państwa do sięgania po różne lektury, również nieustannie zapraszamy do przesyłania do redakcji recenzji ostatnio przeczytanych książek (redakcja@ekutno.pl). Bardzo chętnie je opublikujemy i nagrodzimy ... książką. Dziś recenzja odredakcyjna, bo przecież my też czytamy książki :)

czytaj z eKutno.pl: Snajper. Książka dla fanów militariów, ./upload/articles_pakiety/26928/01_obraz.jpg


Książka "Snajper" jest biografią Howarda E. Wasdina, byłego komandosa legendarnego, tajnego oddziału SEAL Team Six, którą napisał wspólnie z Stephenem Templinem. Na pierwszych stronach bohater odnosi się do operacji "Trident", której celem było pojmanie lub zabicie Osamy Bin Ladena. Wasdin nie był wtedy komandosem, ale na podstawie doniesień medialnych i wieloletniego doświadczenia odtwarza przebieg akcji.

Clou książki stanowią przeżycia Howarda Wasdina, począwszy od dzieciństwa przez karierę wojskową i życie prywatne. Historia jednak zaczyna się od środka - komandos na pierwszy ogień częstuje czytelnika akcją i opisuje misję jaką wykonywał z Teamem w Mogadiszu w 1993 roku oraz nagłe wezwanie na ćwiczenia podczas obiadu z synem. W ten sposób czytelnik zapoznaje się z podstawami snajperskiego fachu - strzelaniem i ukrywaniem się - oraz z wymaganiami przełożonych wobec elitarnego oddziału elitarnej jednostki, który to oddział ma reptuację "potrafiącego zrobić wszystko, o każdej porze i w każdych warunkach". Nocny skok techniką HALO (z dużej wysokości, otwierając spadochron nisko nad ziemią), patrol na wrogim terytorium i zestrzelenie celu pozostając niewidocznym, to tylko niektóre z zadań stojących przed SEALsami.

Bohater upatruje początków swoich predyspozycji w trudnym dzieciństwie, kiedy był bity przez ojczyma za każdy popełniony błąd. To i ciężka praca fizyczna na polu arbuzów przygotowało go do służby wojskowej w marynarce, a w konsekwencji w SEAL Team Six.

"Snajper" spodoba się zwłaszcza fanom militariów: autor posiada bogatą wiedzę dotyczącą uzbrojenia, którą dzieli się z czytelnikiem. Liczne opisy karabinów jak używany przez Wasdina karabin snajperski win mag 300, karabin CAR-15 z nabojami kalibru 5,56 mm, wraz z ich zaletami i wadami w warunkach bojowych mogą niektórych czytelników wprawić w zachwyt. Najciekawsze dla fanów militariów będą dwa fragmenty książki: szkolenie BUD/S (Basic Underwater Demoliton SEAL, czyli Podstawowy Kurs Niszczenia Podwodnego/SEAL) oraz bitwa w Mogadiszu. [więcej]
MaciejW, 03.06.2015 15:06|czytane: 539 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Utrudnienia w ruchu na Łęczyckiej
Od poniedziałku 8 czerwca nastąpi zamknięcie ulicy Łęczyckiej na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Wyspiańskiego.

Ze względu na frezowanie istniejącej nawierzchni wystąpią również utrudnienia w ruchu na odcinku ulicy Wyspiańskiego do ulicy Żeromskiego. [więcej]
redaktor, 03.06.2015 13:47|czytane: 613 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie autorskie z Peterem Galdwinem
8 czerwca godz. 18.00 na ul. Filipowicza 5 odbędzie się spotkanie z Peterem Galdwinem, autorem książki "Powstać z popiołów". Wstęp wolny.

Peter Gladwin pochodzi z północnej Anglii. Dorastał w środowisku nizin społecznych. Jako mały chłopiec brał udział w pożarze, w wyniku którego doznał ciężkich poparzeń ciała. Jako nastolatek często popadał w konflikt z prawem, co skutkowało pobytami w szpitalach, domach dziecka i więzieniach. Przed rzeczywistością uciekał w alkohol, narkotyki i hazard. Pewnego dnia wydarzyło się coś, co zupełnie odmieniło jego życie… [więcej]
redaktor, 03.06.2015 15:09|czytane: 592 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają rozmowy z kandydatami na pełnomocnika ds. pacjenta
W Starostwie Powiatowym w Kutnie trwają rozmowy  Komisji Konkursowej z kandydatami na stanowisko Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta. Ostatnio konkursy w samorządzie budzą liczne kontrowersje i duże zainteresowanie lokalnej społeczności, zatem trzymamy i tym razem rękę na powiatowym pulsie.

Z sześciu ofert wybrano czworo kandydatów: Roberta Bąka, Agnieszkę Cieślińską, Mariusza Kacprowicza, Beatę Krukowską i to oni stanęli dziś przed Komisją.

Komisja Konkursowa obraduje w składzie: Wicestarosta Zdzisław Trawczyński, Członek zarządu Artur Gierula, Sekretarz Powiatu Dariusz Jabłoński, Anna Wieczorkowska  -Dyrektor Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu, Monika Flisiuk -Główny Specjalista ds. osobowychAleksandra Bielecka - Powiatowy Rzecznik Konsumentów. [więcej]
wandea, 03.06.2015 11:46|czytane: 2304 razy|85 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mandat dla pieszej. Potrącenie na pasach
Wczoraj o godz. 15.55 osobowy volkswagen polo na gostynińskich numerach rejestracyjnych potrącił 68-letnią mieszkankę Kutna na pasach przy ulicy Kościuszki w Kutnie.

- Piesza wtargnęła na drogę, w wyniku potrącenia doznała lekkich obrażeń. Została ukarana mandatem - mówi dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. [więcej]
redaktor, 03.06.2015 10:34|czytane: 1807 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak w piątek pracują urzędy?
5 czerwca br., w piątek Urząd Miasta Kutna będzie nieczynny. Z kolei Starostwo Powiatowe w Kutnie pracuje jak w każdy inny dzień tygodnia.

Urząd Stanu Cywilnego w tym dniu będzie czynny od godz. 8.00 do godz. 15.00. Urząd Skarbowy też pracuje bez zmian, podobnie ZUS.

Jeśli chodzi o instytucje kultury to w piątek również będzie można wypożyczyć książki w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie, [więcej]
wandea, 03.06.2015 10:02|czytane: 879 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bieg z Forrestem w następną niedzielę
Tym razem chyba brak dobrej pogody nie przeszkodzi w organizacji Biegu z Forrestem. Klub Biegacza oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zapraszają w niedzielę 14 czerwca na czternasty Bieg z Forrestem.

Bieg z Forrestem w następną niedzielę, ./upload/articles_pakiety/26946/01_obraz.jpg


Start w Parku nad Ochnią o godz. 11.00,  wcześniej zapisy. Jak zawsze atrakcyjne nagrody dla najszybszych. [więcej]
redaktor, 03.06.2015 09:36|czytane: 569 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie "Szóstki" wszystko wiedzą o decoupage
W maju w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie wystawą prac rękodzieł  pt. „Decoupage czyli sztuka zdobienia przedmiotów” zakończyły się zajęcia plastyczne pod nazwą „Decoupage krok po kroku”.

Uczniowie
Uczniowie
Uczniowie


W zajęciach brało udział dziesięcioro uczniów z klas V i VI  Anna Szubka, Dagmara Marciniak, Wanesa Szczepańska, Kacper Zając, Julia Ściborowska, Weronika Bonawenturczak, Mateusz Ochman, Michał Kwiatkowski, Wiktoria Janowska oraz Martyna Kacprzak. Zajęcia prowadzone były przez nauczycielkę plastyki Agnieszkę Klepczarek w ramach kutnowskich grantów oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z techniką decoupage, która polega na zdobieniu przedmiotów za pomocą odpowiednio wyciętego wzoru z serwetki papierowej. Ozdabiać można wszystko: drewno, szkło, metal, tekturę a zastosowanie profesjonalnych preparatów pozwala przedmioty „postarzeć” albo bogato ozdobić. Wśród wystawionych prac uczestników zajęć są m.in.: pudełka, szkatułki, bransoletki, naczynia, butelki, bombki, jajka, świece, obrazki. [więcej]
wandea, 03.06.2015 08:56|czytane: 647 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Patroni naszych ulic
10 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Per Pedes” działająca przy Zespole Szkół w Gołębiewku wzięła udział w projekcie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej "Patroni naszych ulic". Wczoraj mieszkańcy kilku kutnowskich ulic mogli znaleźć w swoich skrzynkach pocztowych broszury wydane przez IPN zawierające życiorysy gen. Stefana Grota - Roweckiego, gen. Władysława Andersa, gen. Stanisława Sosabowskiego, marsz. Józefa Piłsudskiego i ks. Jerzego Popiełuszki.

Patroni naszych ulic, ./upload/articles_pakiety/26942/01_obraz.jpg
Patroni naszych ulic, ./upload/articles_pakiety/26942/02_obraz.jpg
Patroni naszych ulic, ./upload/articles_pakiety/26942/03_obraz.jpg


Wielu ulicom i placom, przy których mieszkamy i pracujemy, patronują postaci historyczne. Wybór patronów przestrzeni, w której żyjemy, świadczy nie tylko o naszej wrażliwości historycznej, lecz także wskazuje na wartości, do których chcemy się odwoływać. Godzi sie znać patrona swojej ulicy, wiedzieć, czyje nazwisko wymieniamy, podając przy różnych okazjach własny adres. Wśród patronów ulic i placów są osoby, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski XXI w. - czytamy w oferice IPN. [więcej]
wandea, 03.06.2015 08:51|czytane: 689 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uwaga kierowcy
Dziś o godz. 7.20 w Kutnie na A1 samochód osobowy wjechał na bariery ochronne. Utrudnienia na drodze mają potrwać trzy godziny. Zablokowany jest pas szybki w kierunku Łodzi. [więcej]
redaktor, 03.06.2015 08:49|czytane: 716 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
IV Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego pod hasłem Wojskowa działalność kulturalna
Stowarzyszenie Clonovia serdecznie zaprasza na IV Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego, które odbdzie się w sobotę 6 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Dąbrowskiego w Kutnie. IV edycja Seminarium odbywać się będzie pod hasłem: Wojskowa działalność kulturalna, w tym 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty na rzecz mieszkańców Kutna.

IV Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego pod hasłem Wojskowa działalność kulturalna, ./upload/articles_pakiety/26940/01_obraz.jpg
IV Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego pod hasłem Wojskowa działalność kulturalna, ./upload/articles_pakiety/26940/02_obraz.jpg
IV Seminarium Dziedzictwa i Tradycji Oręża Polskiego pod hasłem Wojskowa działalność kulturalna, ./upload/articles_pakiety/26940/03_obraz.jpg

Tak było na trzecim Seminarium

Plan IV Seminarium
10:30 – przemarsz grup rekonstrukcyjnych od ul. Kołłątaja do ul. Dąbrowskiego – zaproszenie Kręgu Rodzin 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty na Seminarium
11:00 – rozpoczęcie IV Seminarium, powitanie Gości, wręczenie podziękowań
11:15 – udział 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w życiu kulturalnym Kutna  - opowie członek Stowarzyszenia Clonovia – Aleksandra Baranowska
11:45 – działalność kulturalno – oświatową w 18 p.p. w okresie międzywojennym– przedstawi członek Stowarzyszenia Tradycji  26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty Piotr Paradowski
12:00 – służba wojskowa w okresie II Rzeczpospolitej na przykładzie jednostek 26 Dywizji Piechoty jako pole aktywności o charakterze społecznym i kulturalnym – omówi członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej 10 p.p. - Zbigniew Zagajewski
12:20 - działalność kulturalną w wojsku polskim – omówi członek Stowarzyszenia Miłośników Historii Perun z Koszalina – Zbigniew Izraelski [więcej]
wandea, 03.06.2015 08:23|czytane: 730 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Goście XI Festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie
W drugi weekend czerwca odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury i jego filii jedenasta odsłona Festiwalu Złoty Środek Poezji. Już dziś na nią zapraszamy.

Nagrodę Poetycką Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza
jury XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2014  pod patronatem Dwumiesięcznika Literackiego Topos i Miesięcznika Odra przyznało Tomaszowi Mielcarkowi za tom Obecnosć/ Presence, wydaną przez Dom Literatury w Łodzi. W niedzielę 14 czerwca o godz. 14.00 laureaci konkursu odbiorą nagrody z rąk Prezydenta Miasta Kutna, ich fundatora. 

Do programu festiwalu powrócił Ogólnopolski Otwarty Konkurs Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca, którego zabrakło w ubiegłym roku. Tym razem zgłosiło się około 80 poetów i poetek. Jeśli wszyscy stawią się 13 czerwca o godz. 11.00 w KDK to będzie to jeden z najliczniejszych otwartcyh konkursów w historii tego festiwalu. Twórczość uczestników będzie oceniać jury w składzie Maciej Melecki, Grażyna Baranowska i Szymon Słomczyński

Goście XI Festiwalu Złoty Środek Poezji w Kutnie

Przedstawiamy sylwetki krytyków literackich i poetów, którzy wezmą udział w pozostałych punktach programu. TUTAJ PROGRAM

Anna Kałuża (ur. w 1977 r.) - krytyczka literacka, adiunkt w Zakładzie Literatury Współczesnej Uniwersytetu Śląskiego. Autorka książek: Wola odróżnienia. O modernistycznej poezji Jarosława Marka Rymkiewicza, Julii Hartwig, Witolda Wirpszy i Krystyny Miłobędzkiej (2008),  Bumerang. Szkice o polskiej poezji przełomu XX i XXI wieku (2010) i Wielkie wygrane. Wspólne sprawy poezji, krytyki i estetyki (2012).
Współautorka prac zbiorowych: Tekstylia bis. Słownik młodej polskiej kultury (2007),  Miłobędzka wielokrotnie (2008), Nowe dwudziestolecie. Szkice o wartościach i poetykach prozy i poezji lat 1989-2009 (2011), Portret kobiecy w odwróconej perspektywie. 12 poetek z Czech, Słowenii, Ukrainy (2013), współredaktorka, wspólnie a Grzegorzem Jankowiczem, antologii Rodzinna Europa. Pięć minut później (2011) ) oraz z Aliną Świeściak Interpretować dalej. Najważniejsze polskie książki poetyckie lat 1945–1989 (2011).
Współpracuje z „Nowymi Książkami”, „FA-artem”, „Opcjami”, „Twórczością”, „Tygodnikiem Powszechnym”.

Grzegorz Jankowicz (ur. w 1978 r.) - krytyk i  filozof literatury; eseista, tłumacz. Redaktor serii krytycznoliterackiej „Punkt Krytyczny” czasopisma „Studium”. Wykładał literaturę polską na Uniwersytecie Indiana w Bloomington. Współpracownik Centre for Advanced Studies in the Humanities UJ. Prowadził audycję Czytelnia w TVP Kultura. Wiceprezes i redaktor Fundacji Korporacja Ha!Art. Redaktor działu kultura „Tygodnika Powszechnego”. Juror Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius”. Dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Redaktor czterech publikacji: Jesień już panie a ja nie mam domu. Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki i krytycy (2001), Lekcja żywego języka. O poezji Andrzeja Sosnowskiego (2004), Wolałbym nie (2009), Rodzinna Europa. Pięć minut później (2011). Przełożył teksty m.in. G. Pereca, R. Rorty’ego i S. Žižka. Wraz z Andrzejem Sosnowskim przetłumaczył Studium temperamentu Ronalda Firbanka wydane przez Biuro Literackie (2009). Mieszka w Krakowie. [więcej]
kultura, 02.06.2015 20:32|czytane: 605 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za nami Święto Żychlina
Święto Miasta Żychlin jest cykliczną imprezą plenerową, organizowaną przez Żychliński Dom Kultury oraz Urząd Gminy Żychlin. W tym roku święto zostało połączone z Dniem Dziecka i odbyło się w ostatnią niedzielę maja na placu koncertowym Restauracji „Pod Wierzbą”.

Za nami Święto Żychlina, ./upload/articles_pakiety/26936/01_obraz.jpg
Za nami Święto Żychlina, ./upload/articles_pakiety/26936/02_obraz.jpg
Za nami Święto Żychlina, ./upload/articles_pakiety/26936/03_obraz.jpg


Imprezę rozpoczął jak co roku blok rodzinny podczas którego zaprezentowały się dzieci z sekcji tanecznych (break dance i zumba – grupa Step Up) działających w ŻDK. Wystąpili również laureaci I Przeglądu Piosenki Bajkowej zorganizowanego przez ŻDK. Po raz pierwszy w tym roku zaprezentowała się  grupa gimnastyczno- taneczna ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Żychlina w Zakresie Sportu Kultury i Rekreacji „SKAKANKA”. Swój debiut tego dnia miał również chór dziecięcy, który został utworzony w tym roku w ŻDK.

Część koncertową otworzył zespół UNNAMED dobrze znany już wszystkim mieszkańcom Żychlina. Zespół ten to grupa czterech młodych ludzi lubiących mocne rockowe brzmienia. W niedzielne popołudnie mogliśmy wysłuchać piosenek ich własnego autorstwa. Kolejnym zespołem, który także składa się z młodych mieszkańców Żychlina był zespół FIRST  FLLOR, który wykonał covery rockowych hitów. Następnie przyszedł czas dla dzieci i właśnie specjalnie dla nich na scenę weszli pierwsi polscy celebryci w pełnym tego słowa znaczeniu Kulfon i Żaba Monika – prezenterzy programów dziecięcych w TVP 1. [więcej]
kultura, 02.06.2015 19:56|czytane: 1054 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lekkoatleci UKS Dziewiątka na podium
W miniony weekend  lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie wystartowali w  XXXII  Memoriale Ponomarenko-Majewskiego rozgrywanym na stadionie Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki w Łęczycy.

Lekkoatleci UKS Dziewiątka na podium, ./upload/articles_pakiety/26935/01_obraz.jpg
Lekkoatleci UKS Dziewiątka na podium, ./upload/articles_pakiety/26935/02_obraz.jpg
Lekkoatleci UKS Dziewiątka na podium, ./upload/articles_pakiety/26935/03_obraz.jpg


Bardzo dobrą formę zaprezentowała w tych zawodach nasza młodziczka Marta Budner, która dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium, zdobywając srebrne medale w konkursie skoku w dal z wynikiem 4,83 m (rekord życiowy zawodniczki) i w biegu na 300 m uzyskując czas 47,38 s. Medalistą memoriału został także starszy o rok kolega klubowy Marty, młodzik Błażej Wilanowski, który w biegu na 1000 m zdobył „brązowy krążek” w czasie nowego rekordu życiowego 2:55,32 min;s. [więcej]
redaktor, 02.06.2015 19:45|czytane: 646 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stanowisko Starosty Kutnowskiego w kwestii zatrudnienia Artura Gieruli w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie
W związku z potwierdzeniem informacji o zatrudnieniu Artura Gieruli, członka zarządu powiatu w Kutnie w podległej starostwu jednostce - Centrum Kształcenia Ustawicznego poprosiliśmy o stanowisko Starosty Kutnowskiego w tej sprawie. 

Łączenie stanowisk pracownika samorządowego z innymi zajęciami reguluje ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Jak pisaliśmy wcześniej w myśl art.30.1. tej ustawy pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.

Drugi punkt artykułu mówi: W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje się go ze stanowiska.

Stanowisko Starosty Kutnowskiego w kwestii zatrudnienia Artura Gieruli w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26934/01_obraz.jpg


Wydaje się, że jeśli członek zarządu powiatu zajmujący się oświatą jest osobą podwładną w szkole, którą nadzoruje, to właśnie dochodzi do naruszenia ww przepisu, bowiem wywołuje to uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność. Inne zdanie na ten temat ma Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski.

Oto jego stanowisko.
"Z ustawy o samorządzie powiatowym wynika, iż członkostwa w zarządzie powiatu nie można łączyć z członkostwem w organie innej jednostki samorządu terytorialnego oraz z zatrudnieniem w administracji rządowej, a także z mandatem posła i senatora. Analizując tą regulację prawną można stwierdzić, iż nie stanowi ona przeszkody w podejmowaniu przez członka zarządu powiatu dodatkowego zatrudnienia w szkole, posiadającej status powiatowej jednostki organizacyjnej, na stanowisku nauczyciela.

Ustawa o pracownikach samorządowych nie zawiera generalnego zakazu dodatkowego zatrudnienia. W art. 30 ustawodawca wskazał jednak na ograniczenia przedmiotowe możliwości podjęcia zatrudnienia.

„Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanymi z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy”

Analizując orzecznictwo w/w sprawie, urzędnik samorządowy nie może wykonywać następujących zajęć:
pozostających w sprzeczności z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, jeżeli wywołuje to uzasadnione podejrzenie o jego stronniczość lub interesowność. związanymi z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych jeżeli wywołuje to uzasadnione podejrzenie o jego stronniczość lub interesowność. Sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy, bez względu na to, czy wywołują one uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność. [więcej]
wandea, 02.06.2015 15:24|czytane: 2850 razy|100 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Emisja obligacji KSS sp. z o.o. pod znakiem zapytania
Emisja obligacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. uzależniona jest od sytuacji finansowej Powiatu Kutnowskiego, bo to on jako właściciel ma je poręczyć. Kilka miesięcy trwają już negocjacje z bankiem. Skarbnik Powiatu zwrócił się z zapytaniem do Regionalnej Izby Obrachunkowej o ocenę sytuacji zawarcia trójstronnej umowy między KSS, bankiem i powiatem. 

Emisja obligacji KSS sp. z o.o. pod znakiem zapytania, ./upload/articles_pakiety/26933/01_obraz.jpg


Jak się dowiadujemy nieoficjalnie RIO odmówiło oceny sytuacji, gdyż nie może przed podjęciem uchwały przez Radę Powiatu w Kutnie  wydać opinii o umowie, która nie jest jeszcze zawarta.  Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy jest bardzo ostrożny w wypowiedziach na temat emisji obligacji.

- Szpital posiada ofertę emisji obligacji ze strony banku, która przewiduje dodatkowe zabezpieczenie w postaci poręczenia oraz tzw. “umowy wsparcia” ze strony Powiatu. Aktualnie trwa wymiana dokumentów z Regionalną Izbą Obrachunkową w Łodzi celem uzyskania stosownych wyjaśnień - mówi Saramonowicz.

Starosta Kutnowski wrócił również do rozmów z potencjalnym inwestorem PZU. Kutnowskim szpitalem interesuje się również Grupa Nowy Szpital Sp. z o.o. ze Szczecina. Na jej stronie znaleźliśmy ciekawą grafikę. 

Mija trzeci miesiąc pracy nowego zarządu KSS. W zeszłym tygodniu został przyjęty plan naprawczy zaproponowany przez Roberta Wilanowskiego, prezesa spółki. [więcej]
wandea, 02.06.2015 13:17|czytane: 1063 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 1
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie zaprasza 6 czerwca w godzinach 12.00-18.00 na piknik rodzinny "EKO", który odbędzie się na "Orliku" przy "Jedynce".

W programie:
12:00 - 13:00 - Występy uczniów z SP 1 Kutno - "EKO - Piosenka"
13:00 - 17:00 - Animacje Ekologiczne - Gry i zabawy
17:00 - 18:00 - Występy zespołu wokalno-instrumentalnego "Yard"

Dodatkowe atrakcje: kącik plastyczny, planszomania, plac zabaw, strzelnica, zabawa losowa, studio tatuażu, fryzur i paznokci, [więcej]
pismak, 02.06.2015 12:37|czytane: 537 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zanim podejmiesz pracę zadzwoń do PIP
Jutro, 3 czerwca można skorzystać z kolejnego telefonicznego dyżuru eksperta Państwowej Inspekcji Pracy Starszego Inspektora Pracy Specjalisty Kamila Kałużnego godz. 13:00 -14:00 pod tel. (42) 6351203.

Kamil Kałużny odpowie na pytania z zakresu prawa pracy m.in. podstawy prawne zatrudnienia, uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem.

Dyżur odbywa się w ramach kampanii "Zanim podejmiesz pracę" www.prawawpracy.pl [więcej]
pismak, 02.06.2015 12:36|czytane: 501 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Festiwal Muzyczny ROCKOWANIE już w sobotę!
Rejonowe przesłuchania eliminacyjne odbędą się w Kutnie przy ul. Józefów 7a w najbliższą sobotę o godz. 9.30.  Oceny występów zespołów dokonuje jury, w którego skład wchodzą instruktorzy ośrodków kultury poszczególnych miast oraz przedstawiciel Rady Artystycznej (obowiązkowo uczestniczący w każdych eliminacjach rejonowych). Laureat II etapu ma zapewniony, przez organizatora eliminacji rejonowych,  transport na finał Festiwalu, który odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury.

Kolejność występów: 9.30 - 9.50 – Ritteraction 10.00 - 10.20 - Below the life 10.30 - 10.50 - Keep Rockin 11.00 - 11.20 - Eleanor Gray 11.30 - 11.50 - Przed wschodem słońca

Zespół "Below The Life", powstał we wrześniu 2013 roku,od początku zakładając iż swoją prace będą opierać na autorskich utworach. Zespół składa się z piątki zdolnych muzyków, którzy cały swój wolny czas poświęcają ćwiczeniom dokształcaniu siebie w kierunkach muzycznych.

Keep Rockin powstał we wrześniu 2008 roku pod skrzydłami Włocławskiego Centrum Kultury. Po ustabilizowaniu się składu skompletowała się garstka ludzi oddana różnym gatunkom muzycznym, by stworzyć wybuchową mieszankę o nazwie keep rockin. W 2011 roku zespół rozstaje się z Włocławskim Centrum Kultury i organizuje własną niezależną salę prób. Na przełomie 2010/2011 roku zespół wchodzi do studia celem zarejestrowania materiału na debiutancki album. W twórczości zespołu warstwa tekstowa, porusza tematy na ogół związane z człowiekiem, jego dylematami i emocjami. [więcej]
kultura, 02.06.2015 12:26|czytane: 556 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
3 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności