eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dwa wypadki, sześć kolizji i pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów
Od Wielkiego Piątku na drogach powiatu kutnowskiego doszło do 2 wypadków oraz 6 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Dwa wypadki, sześć kolizji i pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów, ./upload/articles_pakiety/33532/01_obraz.jpg


Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło 14 kwietnia około godz. 20.28 w Krzesinie, gdzie kierująca samochodem volkswagen golf kobieta w wieku 34 lat na prostym odcinku drogi, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechała na lewy pas drogi, a następnie do rowu. W wyniku zdarzenia kobieta jak i pasażer trafili do szpitala.

Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia około godz. 23.45 w Miłosnej, gdzie kierujący samochodem peugeot mężczyzna w wieku 26 lat nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na lewy pas drogi, a następnie do rowu. Kierowca również trafił do szpitala. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi.

Pijani w święta na drogach
W świąteczny weekend rekordzista miała ponad 2,4 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyznę, 33 letniego mieszkańca naszego powiatu zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego 17 kwietnia w Pleckiej Dąbrowie. Ponadto mężczyzna prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sąd prawomocnego zakazu. 16 kwietnia w Bedlnie również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę w wieku 50 lat, który kierował samochodem mając 0,80 promila w wydychanym powietrzu. [więcej]
redaktor, 18.04.2017 18:07|czytane: 1202 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sromotna porażka kutnowskiej drużyny z mistrzami Polski
Stelmet BC Zielona Góra w Wielką Sobotę pokonał przed swoimi kibicami Polfarmex Kutno 94:48, (25:16, 24:9, 27:14, 18:9). Mistrzowie Polski z łatwością wygrali z kutnowską drużyną tym bardziej, że Polfarmex dysponował tylko jednym środkowym, Michaelem Freaserem.

Stelmet BC: Dragicević 16, Djurisić 12, Matczak 10, Hrycaniuk 9, Gruszecki 9, Florence 9, Moore 8, Mokros 8, Koszarek 4, Kelati 3, Der 0.
Polfarmex: Fraser 13, Thompson 10, Grochowski 8, Kowalczyk 7, Emegano 4, Kobus 4, Pruefer 2, Pawlak 0, Sobczak 0, Marek 0. [więcej]
redaktor, 18.04.2017 16:11|czytane: 334 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czerpanie papieru na Rodzinnej Niedzieli w kutnowskim muzeum
23 kwietnia w godz. 11:00-12:30 Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na Rodzinną Niedzielę w Muzeum poświęconą czerpaniu papieru.

Czerpanie papieru na Rodzinnej Niedzieli w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/33528/01_obraz.jpg


Rodziny wysłuchają krótkiej opowieści o historii papieru, a następnie zajmą się jego własnoręczną produkcją. Wykorzystując makulaturę, stworzą pulpę papierową – płynną zawiesinę, z której będą czerpać swoje własne arkusze papieru, a następnie dekorować je, m.in. suszonymi kwiatami.

Zajęcia są bezpłatne. Muzeum zapewnia wszystkie materiały plastyczne niezbędne do zrealizowania warsztatów.
[więcej]
kultura, 18.04.2017 13:33|czytane: 372 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty origami
Kutnowski Klub Origami "Kwadracik" oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie zapraszają nauczycieli oraz innych miłośników sztuki origami, na kolejne warsztaty pod hasłem: KWIATY

W programie nauka składania prostych modeli płaskich oraz modeli przestrzennych kwiatów.
Termin warsztatów: 21 kwietnia 2017 r. (piątek)
Przewidywany czas trwania: 16:30-19:30
Miejsce: świetlica w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, ul. Zamoyskiego 1
Koszt: 20 zł (ponadto uczestnicy przynoszą ze sobą; nożyczki oraz klej w sztyfcie) [więcej]
wandea, 18.04.2017 13:02|czytane: 185 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lis Przechera - spektakl odwołany
Zaplanowany na najbliższą niedzielę (23 kwietnia, godz. 11.00) spektakl Teatru PUSZEK "Lis Przechera" zostaje odwołany z powodu choroby aktora.

Zakupione na niedzielny Poranek Teatralny bilety podlegają zwrotowi w kasie KDK lub CTMiT. [więcej]
wandea, 18.04.2017 12:28|czytane: 340 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Regionalny Kalejdoskop Gospodarczy odcinek 3
[więcej]
wandea, 18.04.2017 12:49|czytane: 148 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: US Army na naszych drogach
Od jesieni trwa operacja US Army wysyłania sprzętu do Polski. Dziś przed południem w powiecie kutnowskim można było zobaczyć kolumnę transportu.

Czytelnicy piszą: US Army na naszych drogach, ./upload/articles_pakiety/33520/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: US Army na naszych drogach, ./upload/articles_pakiety/33520/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: US Army na naszych drogach, ./upload/articles_pakiety/33520/03_obraz.jpg


- Amerykańska brygada pancerna jest obecna w krajach operacji Atlantic Resolve, czyli na wschodniej flance NATO, w Polsce od stycznia. Być może coraz częściej będziemy napotykali amerykańskie samochody na naszych dziurawych drogach :) Skądinąd ciekawe co Amerykanie myślą o polskich drogach? - pisze pan Bartek. [więcej]
pismak, 18.04.2017 12:11|czytane: 2239 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarabiać na sprzedaży
Zarabiać na sprzedaży, to myśl która się pojawia w niejednej głowie. Sprzedaż jest związana z człowiekiem już od wieków. Nie jest to chleb tak łatwy jak się wydaje, o czym już się przekonał niejeden kupiec, który musiał zamknąć podwoje swojego sklepu.

Zarabiać na sprzedaży, ./upload/articles_pakiety/33498/01_obraz.jpg


Aby kupiec mógł zarobić, to jego sklep musi spełniać wiele wymogów, które przyciągną do niego spragnionych klientów, którzy zostawią u niego swoje pieniądze. Tak się dzieje nie zależnie od tego, czy ma się do czynienia z tradycyjnym sklepem, czy też z umieszczonym w wirtualnej sieci.

W sieci nie jest lepiej.
Mogłoby się wydawać, że założenie oraz prowadzenie sklepu w sieci nie jest takie trudne. Niższe koszty prowadzenia, wielki rynek zbytu, nie ograniczony żadnymi granicami, to powinno sprawić, że sprzedaż sama pójdzie. Rzeczywistość jednak przynosi niejednemu chętnemu na zostanie właścicielem sklepu internetowego rozczarowanie. Sieć daje możliwość dotarcia do większej ilości osób, jednak takich, którzy chcą w ten sposób zarabiać jest mnóstwo i każdego dnia pojawiają się nowi gracze na rynku. To sprawia, że trudniej się jest przebić przez tą całą masę. Otworzenie i prowadzenie sklepu w sieci wymaga od jego właściciela wiele inwencji twórczej, pomysłowości, by przyciągnąć do siebie klientów nie tylko przez chwilę i na początku, ale przez cały czas.

Jak zacząć?
Biznes w sieci zaczyna się zazwyczaj od pomysłu na nazwę. Musi być chwytliwa i przyciągać klientów. Jak twierdzi pracownik z firmy http://pollyart.pl/ z Bydgoszczy, nazwa sklepu ma być wyróżnikiem, który będzie związany z firmą przez lata. Trzeba się wiec zastanowić, czy będzie ona zawierać słowa kluczowe, związane z branżą, a może zupełnie będzie oderwana od tego. Pojawia się tu słowo „branża”. Ważne jest, by wiedzieć, co będzie sklep oferował, w jakiej branży będzie on działał. Jak wskazuje doświadczenie niejednego u sprzedawać sanek na Saharze, a strojów do opalania na Arktyce. Tak samo nie warto otwierać kolejnego sklepu, który niczym się nie wyróżni z tłumu podobnych działających na rynku. Chętny na otwarcie sklepu, musi wiedzieć, jaki ma pomysł na sprzedaż, do kogo ma trafiać oferta i przede wszystkim jak wielki jest rynek na który ma jego oferta trafić i jaka jest na tym tynku konkurencja. [więcej]
redaktor, 18.04.2017 09:43|czytane: 194 razy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursu Świat w kolorach
Za nami kolejna edycja cyklicznego konkursu plastycznego „Świat w kolorach” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie przy współudziale Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Kutnie. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego.

Tym razem tematem wiodącym konkursu był „Powiat kutnowski – moja mała Ojczyzna”. W konkursie wzięli udział uczniowie z aż 26 szkół, w tym z 14 szkół podstawowych, 8 gimnazjalnych i 4 ponadgimnazjalnych. Do konkursu zgłoszono łącznie 169 prac.

Jury w składzie: Anna Dębska (plastyk, kierownik świetlicy w SP nr 1 w Kutnie – przewodnicząca), Dorota Modlińska (plastyk, Muzeum Regionalnego w Kutnie ), Lilia Marciniak (nauczyciel plastyki MDK w Kutnie),
Anna Góra (prezes koła origami „Kwadracik”) po zapoznaniu się z pracami konkursowymi jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Kategoria I – szkoły podstawowe
Natalia Szcześniak – SP w Żeronicach – I miejsce
Olga Ranachowska – SP nr 2 w Żychlinie – II miejsce
Natalia Krysińska – SP nr 1 w Kutnie – II miejsce
Justyna Wódka – SP nr 4 w Kutnie – III miejsce
Szymon Lipski – SP nr 1 w Krośniewicach – III miejsce
[więcej]
kultura, 18.04.2017 09:09|czytane: 760 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na wodne pluski
Cztery zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno wygrali: Grzegorz Frydrysiak, Oskar Niedźwiecki, Jolanta Święcicka, Paweł Stańczuk.

Wygrali zaproszenia na wodne pluski, ./upload/articles_pakiety/33505/02_obraz.jpg


Zaproszenia należy odebrać w dwa tygodnie od ogłoszenia wyników konkursu.

[więcej]
wandea, 18.04.2017 08:59|czytane: 1955 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro roboty na Zdrojowej - zmiana organizacji ruchu
W środę, 19 kwietnia br. w ul. Zdrojowej w Kutnie będą prowadzone roboty drogowe polegające na wykonaniu nakładki bitumicznej. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

Jutro roboty na Zdrojowej - zmiana organizacji ruchu, ./upload/articles_pakiety/33511/01_obraz.jpg


Kierowców prosimy o dostosowanie się do zmiany organizacji ruchu w tym rejonie na czas budowy.
[więcej]
wandea, 18.04.2017 08:51|czytane: 1638 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piękna i Bestia. Rozstrzygnięcie konkursu filmowego
Od Wielkanocnego Poniedziałku w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury dwa seanse Pięknej i Bestii. Znana baśń w nowej ekranizacji Disneya jest przełomową produkcją. Obejrzyjcie jak Bella gotowa jest zamieszkać w zamku potwora, aby ratować ojca. Z czasem między dziewczyną a bestią zaczyna rodzić się uczucie. Jednocześnie o rękę Belli zabiega przystojny myśliwy Gaston.

Dwa podwójne zaproszenia na Piękną i Bestię wygrały Ada Kopeć i Wioletta Stróżewska. Można je odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.
[więcej]
wandea, 18.04.2017 08:54|czytane: 1523 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zostań Królową Róż. Zgłoszenia do czwartku
Jeśli masz to szczęście, że reprezentujesz płeć piękną, masz nie mniej niż 18 i nie więcej niż 30 lat i zawsze chciałaś usłyszeć  o sobie, że „Królowa jest tylko jedna” - możemy pomóc Ci spełnić to marzenie. Zapraszamy na casting na Królową Róż 43. Święta Róży, który odbędzie się w sali widowiskowej KDK, 23 kwietnia, o godz. 10.00.

Zostań Królową Róż. Zgłoszenia do czwartku, ./upload/articles_pakiety/33512/01_obraz.jpg


Szukamy wyjątkowej twarzy, i nietuzinkowej osobowości, która będzie reprezentować nasze miasto podczas 43. Święta Róży oraz zostanie twarzą ogólnopolskiej kampanii reklamowej jednej z największych imprez różanych w Polsce.

Warunkiem wzięcia udziału w castingu jest nadesłanie formularza zgłoszeniowego wraz ze zdjęciem - termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia. Szczegóły znajdują się w regulaminie castingu.
[więcej]
wandea, 18.04.2017 08:49|czytane: 118 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Łączy Nas Jeden Cel. Kellogg's i Vandemoortele już pomogły
Kellogg's i Vandemoortele z Podstrefy Kutno w ŁSSE wsparły już projekt Łączy Nas Jeden Cel. Wczoraj dary od serca trafiły do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie. Finał akcji pod patronatem eKutno.pl odbędzie się  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie 26 kwietnia o godz. 16.00 (środa).

Pod patronatem eKutno.pl: Łączy Nas Jeden Cel. Kellogg's i Vandemoortele już pomogły, ./upload/articles_pakiety/33514/01_obraz.jpg


W programie przedstawienia, koncert, różne pokazy. Wtedy też odbędzie się dobrowolna zbiórka żywności, która zostanie przekazana przez Kutnowski Komitet  Obrony Bezrobotnych na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci oraz część trafi do Placówki Opiekuńczo Wychowawczej TĘCZA w Kutnie.

- Kochani przede wszystkim Wielkie Podziękowania za tak liczne wsparcie Projektu - "Łączy Nas Jeden Cel", za tak ciepłe przywitanie nas w placówce "Tęcza", za mile spędzony czas przy słodkim poczęstunku. Ogromne podziękowania dla dzieciaków z placówki za wspaniałe, ręcznie wykonane podarunki w ramach podziękowań za zorganizowanie zbiórki artykułów spożywczych. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest tyle dobrych serc w Kutnie. Wszystkim, przede wszystkim dzieciakom z Placówki "Tęcza" zdrowych, wesołych, pełnych radości  Świąt Wielkanocnych. Wszystkiego dobrego - mówi Przemas. [więcej]
redaktor, 15.04.2017 10:05|czytane: 3823 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Klaudia Badzyńska z Kasprowicza w nagrodę pojedzie do Brukseli
Klaudia Badzyńska uczennica klasy IId II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie znalazła się na 6. miejscu finału XII. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg i wywalczyła nagrodę w postaci wyjazdu studyjnego do Brukseli do Parlamentu Europejskiego.

Klaudia Badzyńska z Kasprowicza w nagrodę pojedzie do Brukseli, ./upload/articles_pakiety/33515/01_obraz.jpg
Klaudia Badzyńska z Kasprowicza w nagrodę pojedzie do Brukseli, ./upload/articles_pakiety/33515/02_obraz.jpg


Wcześniej odbyły się dwa etapy elektroniczne, które wyłoniły finałową jedenastkę rywalizującą w Słupsku o kolejną nagrodę - staż w Brukseli. Klaudii tym razem się nie udało, ale może to zrobić jeszcze w przyszłym roku.

W komitecie honorowym olimpiady znaleźli się między innymi europosłowie Michał Boni, Jerzy Buzek i Janusz Lewandowski. Są oni również fundatorami nagród. [więcej]
redaktor, 15.04.2017 10:42|czytane: 781 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić? Kutnowscy policjanci informują uczniów
Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców w ubiegłym tygodniu dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie na spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej w Kutnie. Spotkania takie odbywają się systematycznie we wszystkich szkołach powiatu kutnowskiego.

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić? Kutnowscy policjanci informują uczniów, ./upload/articles_pakiety/33510/01_obraz.jpg
Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić? Kutnowscy policjanci informują uczniów, ./upload/articles_pakiety/33510/02_obraz.jpg


Uczniowie podczas spotkań z policjantami dowiedzieli się, jakie negatywne skutki niesie niewłaściwe korzystanie z powszechnych w dzisiejszych czasach portali społecznościowych oraz komunikatorów internetowych i jak im zapobiec. Szczególną uwagę zwrócili na niebezpieczeństwo wynikające z zawierania znajomości z osobami, które mogą podawać się za kogoś innego.

Należy pamiętać o tym, że Internet, to nie tylko źródło informacji czy sposób na załatwienie ważnych dla nas spraw. Niestety niesie on ze sobą wiele pułapek, a nasza niewiedza dotycząca metod, jakimi posługują się Internetowi przestępcy, może nas kosztować utratę danych lub pieniędzy, czy też narazić na niebezpieczeństwo nas lub naszych najbliższych. [więcej]
redaktor, 15.04.2017 10:40|czytane: 870 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zorganizowana grupa przestępcza rozbita pod Kutnem. Zarzuty nielegalnej produkcji papierosów
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie Sąd Rejonowy aresztował pięciu mężczyzn 4 obywateli Łotwy w wieku od 25 do 40 lat i 43 – letniego Polaka, którzy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Ponadto, zarzucono im narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 3, 5 mln złotych.

- Jak wynika z dokonanych ustaleń, w miejscowościach województwa łódzkiego i kujawsko – pomorskiego działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów tytoniowych. 6 kwietnia 2017 roku, funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji znajdującej się w powiecie kutnowskim, w trakcie którego ujawniono profesjonalną linię technologiczną przystosowaną do wyrobu papierosów. Ponadto, w czasie trwania produkcji dokonano zatrzymania 5 mężczyzn, w tym 4 obywateli Łotwy. Ujawniono również wyroby tytoniowe w postaci ponad 2600 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 860 000 sztuk papierosów. Następnie, na terenie miejscowości województwa kujawsko – pomorskiego, w pomieszczeniach wynajmowanych przez
grupę przestępczą zabezpieczono półprodukty do produkcji papierosów w postaci rolek, filtrów, opakowań, a także etykiet - informuje Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Z zebranych dotychczas dowodów wynika, że 43 - letni Polak dostarczał produkty, odbierał gotowe papierosy, a także przywoził i odwoził pracujących w fabryce obywateli Łotwy. Przekazywał im także pieniądze jako, zapłatę czynszu za wynajmowane przez grupę lokale. [więcej]
redaktor, 14.04.2017 14:40|czytane: 1085 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pomóż Miłoszowi i Innym - zachęcają Gminy Bedlno i Piątek oraz Fundacja DKMS
Fundacja DKMS wraz z Gminą Bedlno i Piątek organizują pomoc dla 9-letnia Miłosza. 23 kwietnia odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych, dedykowanej choremu na ostrą białaczkę limfoblastyczną 9-letniemu Miłoszowi, pod nazwą: „Pomóż Miłoszowi i Innym”. Zachęcamy do pomocy choremu chłopcu. 

Pomóż Miłoszowi i Innym. Gminy Bedlno i Piątek oraz Fundacja DKMS organizują akcję

Miłosz ma 9 lat i jest młodym pasjonatem gier komputerowych i tańca towarzyskiego. ULOTKA POBIERZ

-Jest inteligentny, zaradny i empatyczny – mówi mama Miłosza. W kwietniu 2016 roku zdiagnozowano  u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tej pory życie Miłosza i jego bliskich zostało wywrócone do góry nogami. Szczęśliwie z pierwszym uderzeniem choroby Miłosz uporał się bez większych komplikacji. Po 8-miesięcznej chemioterapii rodzina zaczęła wracać do normalności. Miłosz miał nadzieję, że wkrótce wróci do szkoły i na lekcje tańca. Niestety po 2 miesiącach choroba wróciła ze zdwojoną siłą. W marcu 2017 roku okazało się, że jedyną szansą na jego powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.

Odwiedź stronę internetową Fundacji dkms.pl O szczegółach akcji poinformujemy we wtorek 18 kwietnia po konferencji prasowej.
[więcej]
wandea, 14.04.2017 09:57|czytane: 698 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Wielkanocna babka z koperkową galaretą, jajkiem, szynką i warzywami
Z eKuchnią przed Wielkanocą wypada być za pan brat dlatego świątecznie zwiększamy częstotliwość publikacji przepisów Eweliny Pędzikowskiej, bo mogą się przydać w kutnowskich kuchniach. Zapraszamy na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

 eKuchnia: Wielkanocna babka z koperkową galaretą, jajkiem, szynką i warzywami, ./upload/articles_pakiety/33509/01_obraz.jpg


Zimna, kolorowa przystawka z galaretki w kształcie świątecznej babki z szynką, jajkiem i warzywami nie tylko świetnie smakuje, ale z pewnością będzie efektowną ozdobą Wielkanocnego stołu.

Składniki:
3 jajka
300g szynki konserwowej
150g zielonego groszku (może być mrożony)
140g ugotowanej marchewki
150g kukurydzy konserwowej
8 łyżeczek żelatyny
1200ml bulionu drobiowego [więcej]
wandea, 14.04.2017 10:26|czytane: 893 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gdzie się leczyć w Święta?
Przed nami kilka świątecznych dni. Przypominamy mieszkańcom województwa, gdzie uzyskają pomoc w razie nagłego zachorowania. Prosimy pamiętać, że szpitalne oddziały ratunkowe i pogotowie ratunkowe służą przede wszystkim ratowaniu życia najciężej chorych pacjentów.
 Gdzie się leczyć w Święta?

 Pojawiając się w szpitalnym oddziale ratunkowym z banalnymi dolegliwościami, narażamy się na długie czekanie w kolejce.

Zapraszamy do korzystania z poradnika Gdzie się leczyć w Święta: http://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/nfz-blizej-pacjenta/7581-gdzie-leczyc-sie-w-swieta-2
[więcej]
wandea, 14.04.2017 10:15|czytane: 899 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Godziny pracy biblioteki, domu kultury i Aquaparku Kutno
Jeśli potrzebujecie na święta lektury czy filmu to przed weekendem, dziś do godz. 16.00 ostatni raz można skorzystać z oferty Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, w Wielką Sobotę i Wielkanocny Poniedziałek jest ona nieczynna.

Godziny pracy biblioteki, domu kultury i Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33508/01_obraz.jpg
Godziny pracy biblioteki, domu kultury i Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33508/02_obraz.jpg
Godziny pracy biblioteki, domu kultury i Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/33508/03_obraz.jpg


Jeśli chodzi o Kutnowski Dom Kultury do Wielkanocy jest on nieczynny, a w Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy do kasy KDK od 15.00 po bilety do Kina KDK na Piękną i Bestię oraz Azyl. 

Do Muzeum Regionalnego w Kutnie wybrać się można od wtorku 18 kwietnia, w dni świąteczne jest nieczynne. 

Aquapark Kutno zapewnia atrakcje w Wielką Sobotę od 6.00 do 24.00, w niedzielę jest nieczynny, a w Lany Poniedziałek zapraszamy od 6.00 do 22.00. [więcej]
wandea, 14.04.2017 10:14|czytane: 580 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dlaczego w Kutnie wciąż nie ma mieszkań dla naprawdę potrzebujących? Rodzina zastępcza mieszka w dramatycznych warunkach
Troje dzieci w rodzinie zastępczej u babci, grzyb i wilgoć na podłodze, na ścianach, dramatyczny stan okien i drzwi, ogrzewanie węglowe w kamienicy przy Sienkiewicza. Choroby dzieci od alergii po zapalenia oskrzeli i płuc. Kilkuletnie oczekiwanie na poprawę sytuacji mieszkaniowej. Babcia jest kolejna na liście, jednak zamiast coraz bliżej upragnionej zmiany warunków dla wnuków, jest coraz dalej, bo jesienią ... nie pamiętała, że do końca miesiąca trzeba było złożyć wniosek z dochodami. Złożyła go miesiąc później, odmówiła mieszkania na Przytorzu, bo było daleko od szkoły dzieci, a ona nie ma siły przemierzać pół miasta z nimi. Skończyło się karą, spadła z listy i czeka na łaskę dyrektora Zarządu Nieruchomości w Kutnie i prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego aby ponownie była na liście i dostała punkty. Wiadomo jednak łaska pańska zawsze na pstrym koniu jeździ.

Kamienica na ulicy Sienkiewicza 7, w podwórku klatka schodowa, odrapane drzwi, spróchniałe schody prowadzą do mieszkania pani Danuty Olczak. Drzwi wejściowe ledwo się zamykają, od jesieni do wiosny zabezpieczone dodatkowo grubą gąbką, bo przez lata znacznie się wypaczyły. Na podłogach wykładzina w warstwach, bo tak cieplej. Nie ma prądu w cześci mieszkania, bo instalacja zamokła, spaliła się i trzeba korzystać z kilku przedłużaczy od gniazdek w pokoju aby mieć światło w łazience czy kuchni. W rogach pomieszczeń grzyb, ogrzewanie węglowe, czuć wilgoć. 

- Jestem na liście, oczekując na mieszkanie socjalne już kilkanaście lat, widzę jak inni w znacznie lepszej sytuacji rodzinnej, finansowej i mieszkaniowej otrzymują lokale socjalne i komunalne. Czekam cierpliwie lata, składałam wnioski, słuchałam obietnic pana Mariana Sierpińskiego, dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich, jednak nasza sytuacja pogarsza się z miesiąca na miesiąc. Nasze mieszkanie jest w opłakanym stanie, staramy się naprawiać co można, ale tu chodzi o te stare mury - wilgoć, grzyb, zły stan instalacji elektrycznej, sufitu i podłogi. Obiecywano mi w Zarządzie Nieruchomości Miejskich mieszkanie na poprzednią wiosnę, potem prezydent Jacek Boczkaja mówił, że jakoś zimę przeczekam i na wiosnę 2017 będzie. Wychowuję w tej chwili troje dzieci w rodzinie zastępczej, losy ich rodziców tak się potoczyły, że ja babcia musiałam zająć się dziećmi - opowiada pani Danuta Olczak. - Nie jestem z mężem pierwszej młodości, ale jakoś radzić sobie musimy, dzieci prowadzić do szkoły,odrabiać lekcje z nimi, ostatnio sporo chodzimy do lekarza. Chorują, szczególnie Julita, która jest w II klasie. Głównie to choroby oskrzeli, płuc, podejrzenie poważnych alergii, bo w domu wilgoć, grzyb. Czekamy na wyniki z Łodzi. Pani spojrzy, dramatycznie to wygląda, no i na głowę zaczyna się sypać  - pani Danuta pokazuje mieszkanie i odpadujący sufit, który obciąża kasetony i kawałki tynku spadają rodzinie na głowy.

Dlaczego w Kutnie wciąż nie ma mieszkań dla naprawdę potrzebujących? Rodzina zastępcza mieszka w dramatycznych warunkach, ./upload/articles_pakiety/33470/02_obraz.jpg
Dlaczego w Kutnie wciąż nie ma mieszkań dla naprawdę potrzebujących? Rodzina zastępcza mieszka w dramatycznych warunkach, ./upload/articles_pakiety/33470/20_obraz.jpg
Dlaczego w Kutnie wciąż nie ma mieszkań dla naprawdę potrzebujących? Rodzina zastępcza mieszka w dramatycznych warunkach, ./upload/articles_pakiety/33470/23_obraz.jpg


- Dostałam propozycję mieszkania na Przytorzu, niestety nie zdecydowałam się, bowiem to znaczna odległość od szkoły dzieci. Jesteśmy starsi, chcielibyśmy mieć w miarę blisko wszędzie, aby podołać obowiązkom wychowania wnuczków. Jesienią ubiegłego roku oddano budynek na Kochanowskiego, podobno z ładnymi mieszkaniami. Dla naszej rodziny mieszkania tam nie było, dostali tacy, którzy m.in. przebywają na stałe za granicą, a mieszkanie komunalne w Kutnie wynajmują - mówi pani Olczak. - Do 30 września ubiegłego roku trzeba było w Zarządzie Nieruchomości Miejskich złożyć wniosek aktualizacyjny z nowymi danymi, spóźniłam się, nie dość że odjęto mi punkty za odmowę lokalu na Przytorzu, to jeszcze okazało się, że nie mogę być na liście na 2017 rok, bo się spóźniłam. Jak złożę wniosek do 30 września 2017 roku to będę na wyższym miejscu na liście na 2018 rok. To chore zasady, które pozwalają aby Ci w lepszej sytuacji otrzymywali lokalne komunalne czy socjalne. Nie złożyłam tego wniosku w porę, bo dzieci chorowały, ja też źle się czułam, myśleliśmy już o zimie, o opale, co z węglem, jak to się mówi na śmierć zapomniałam - pani Danuta mówi ze łzami w oczach. - Pomyślałam, uzupełnię ten wniosek i zaniosę, przecież jestem na liście, tyle lat czekam, krótkie spóźnienie nie będzie miało znaczenia. Jak zwykle rzeczywistość okazała się inna i tak jak mówiłam wcześniej dostałam pismo, że może będę na liście 2018 roku, jeśli do 30 września 2017 roku złożę wniosek. Nie mam już siły...

Za rodziną zastępczą ujęły się instytucje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie - pod opieką, którego pozostaje rodzina zastępcza, szkoła, wystosowano pisma do Prezydenta Miasta Kutna o przyspieszenie decyzji przyznania nowego lokalu mieszkance Kutna. Nie pomogło. 

Sytuację pani Danuty monitorujemy od jesieni zeszłego roku. Danuta Olczak wniosek złożyła rzeczywiście po terminie, 29 listopada 2016 r.. Opóźnienie wniosku w rozmowie telefonicznej z nami bagatelizuje jednak dyrektor ZNM, nie mówi, że to poważny problem. Pani Danuta dostaje jednak pismo po tej rozmowie, że nie ma szans na mieszkanie socjalne w 2017 roku. Ma złożyć do 30 września 2017 roku kolejne uzupełnienie wniosku, które rozumieć należy w całej sytuacji, jako podtrzymanie chęci wynajmu mieszkania socjalnego, potem ZNM przyzna punkty, Społeczna Komisja Mieszkaniowa zaopiniuje, a Prezydent Miasta Kutna zatwierdzi. Projekty list pokażą się do 31 października tego roku i być może rodzina zastępcza znajdzie się na liście na 2018 rok. To w sumie kolejne dwa lata oczekiwania, bo trzeba pamiętać, że do 2016 roku pani Olczak na liście była.

- Poszłam do pana Sierpińskiego jeszcze raz, przecież tak nie może być, ludzie wokół dostają mieszkania, nie dbają, zadłużają, wyjeżdżają za granicę, wynajmują mieszkania komunalne, a my z dziećmi mamy zgnić w grzybie i wilgoci albo ma się nam zawalić sufit na głowę. Pan Sierpiński powiedział, że nie pilnowałam swojej sprawy w porę nie złożyłam wniosku, to mam za swoje - mówi rozżalona babcia. [więcej]
wandea, 13.04.2017 14:03|czytane: 6363 razy|66 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejski konkurs historyczny w Żychlinie rozstrzygnięty
Włączając się w obchody 620-lecia miasta Żychlina, wczoraj 12 kwietnia  Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum Promocji i Informacji  zorganizowały MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY „Żychlin dzieje miasta i gminy w latach 1918 – 1975”. Do konkursu zaproszono uczniów szkół z terenu Gminy. Honorowy patronat nad konkursem przyjął Burmistrz  Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak.

Miejski konkurs historyczny w Żychlinie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/33504/01_obraz.jpg
Miejski konkurs historyczny w Żychlinie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/33504/02_obraz.jpg
Miejski konkurs historyczny w Żychlinie rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/33504/06_obraz.jpg


Cel konkursu to  rozwijanie zainteresowań uczniów historią  Żychlina i gminy, kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży oraz propagowanie  wiedzy o historii małej ojczyzny. Zakres tematyczny konkursu obejmował historię Żychlina   w latach 1918-1975. Zagadnienia prawa miejskie, II wojna światowa, położenie i podział administracyjny, granice miasta,  zakłady pracy,  zabytkowa zabudowa, przemysł, ludzie  i wydarzenia. Do historycznych zmagań  przystąpiło 22 uczestników. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: w  I etapie  uczniowie rozwiązywali  zadania logiczne, w II etapie odpowiadali na pytania.

Kompetencje historyczne uczniów oceniało juryw składzie Edyta Ledzion  kierownik Centrum Promocji i Informacji UG w Żychlinie, dr Piotr A. Stasiakregionalista, historyk, autorpublikacji o regionie, Ewa Andrzejewska dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żychlinie.

Laureatami Konkursu -  specjalistami lokalnej historii zostali:
PIWOWARSKI TOMASZ – I miejsce
BANASIAK PATRYK – II miejsce
MROZIEWICZ JAN – III miejsce [więcej]
redaktor, 13.04.2017 14:36|czytane: 673 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Wiosenna jajeczna sałatka z makrelą, rzodkiewką i szczypiorkiem
Kolorowa sałatka z delikatną wędzoną rybą, która idealnie komponuje się z ostrą czerwoną cebulą, jajkami, żółtym serem, pachnącym szczypiorkiem i chrupiącą rzodkiewką to nowa propozycja Eweliny Pędzikowskiej kutnowskiej kulinarnej blogerki. 

eKuchnia: Wiosenna jajeczna sałatka z makrelą, rzodkiewką i szczypiorkiem, ./upload/articles_pakiety/33503/01_obraz.jpg


Składniki:
300g obranej z ości makreli
1 czerwona cebula
7 jajek
300g żółtego sera
10 rzodkiewek
1 pęczek szczypiorku
4 łyżki majonezu
sól
pieprz
[więcej]
redaktor, 13.04.2017 14:29|czytane: 771 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zajączki dla "Tęczy"
Fundacja Pankracy zorganizowała akcję charytatywną dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie z okazji Świąt Wielkanocnych.

Zajączki dla
Zajączki dla


 Dzieci otrzymały paczki ze słodyczami oraz kosmetykami. Upominki sprawiły ogromną radość podopiecznym. Jest to kolejna z akcji organizowanych przez Fundację  Pankracy.

- Organizatorom i darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy radosnych i pogodnych Świąt - mówi Dorota Ćwirko-Godycka, dyrektor POW "Tęcza".

[więcej]
redaktor, 13.04.2017 14:24|czytane: 509 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki Międzygimnazjalnego Konkursu Języków Obcych
We wtorek, 11 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród finalistom i laureatom XIV  Międzygimnazjalnego Konkursu Języków Obcych organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. H. Dąbrowskiego. Konkurs, jak co roku,  cieszył się ogromną popularnością.

Wyniki Międzygimnazjalnego Konkursu Języków Obcych, ./upload/articles_pakiety/33501/03_obraz.jpg
Wyniki Międzygimnazjalnego Konkursu Języków Obcych, ./upload/articles_pakiety/33501/12_obraz.jpg
Wyniki Międzygimnazjalnego Konkursu Języków Obcych, ./upload/articles_pakiety/33501/17_obraz.jpg


W tegorocznej edycji wzięło udział 273 uczniów z 21 gimnazjów z Kutna i okolic. Podobnie jak w ubiegłych latach poziom wiedzy i umiejętności językowych uczestników był bardzo wysoki. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy przyznali nagrodę specjalną dla uczestnika, który znalazł się w finale dwóch konkursów. Tegoroczna edycja została objęta Patronatem Honorowym Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz Prezydenta Miasta Kutna. Wśród pozostałych fundatorów nagród znalazło się także wydawnictwo językowe Oxford University Press. 

Nagrodzeni:
Język angielski:
I miejsce – Piotr Matczak (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)
II miejsce – David Sombati (Zespół Szkół w Szczycie)
III miejsce – Marta Michałkiewicz (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)

Wyróżnienia:
Julia Małecka (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)
Maja Podziewska (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)
Karolina Kominiak (Gimnazjum w Piątku)
[więcej]
redaktor, 13.04.2017 09:12|czytane: 927 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Złoto dla koszykarzy z "Dziewiątki"
Wczoraj w Skierniewicach odbył się Finał Wojewódzki w Mini Koszykówce Chłopców. Do finału zgłosiło się sześciu zwycięzców turniejów półfinałowych: SP 9 Kutno SP 14 Tomaszów Mazowiecki SP 10 Sieradz SP 13 Pabianice SP 12 Piotrków Trybunalski SP 199 Łódź.

W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano po trzy spotkania systemem „każdy z każdym”. W następnej fazie rozgrywek rozegrano  dwa mecze o miejsca III i I. Drużyny z trzecich miejsc zajęły 5 miejsca ex aeguo.

Złoto dla koszykarzy z
Złoto dla koszykarzy z


Wyniki poszczególnych spotkań w grupie A:
SP 14 Tomaszów Mazowiecki   -    SP 9 Kutno  33:36
SP 199 Łódź  -  SP 9 Kutno  21:50
SP 14 Tomaszów Mazowiecki  -  SP 199 Łódź  42:35

Wyniki poszczególnych spotkań w grupie B:
SP 10 Sieradz – SP 13 Pabianice   29:37
SP 12 Piotrków Trybunalski – SP 13 Pabianice  16:35
SP 10 Sieradz  -  SP  12 Piotrków Trybunalski  43:25
[więcej]
redaktor, 13.04.2017 08:54|czytane: 801 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Europejski Tydzień Szczepień. Sanepid zaprasza 26 kwietnia[więcej]
redaktor, 13.04.2017 08:49|czytane: 276 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szkoła Podstawowa nr 6: V Mistrzostwa w SCRABBLE
12 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Scrabble®, miłośnicy tej gry rozegrali V Turniej o Tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie. W finale spotkało się 10 zawodników. Pięciorundowe potyczki zakończyły się zwycięstwem Kacpra Dałka, który uzyskał komplet punktów. Na drugim miejscu, z czterema wygranymi, uplasowała się Olga Baranowska.

Szkoła Podstawowa nr 6: V Mistrzostwa w SCRABBLE, ./upload/articles_pakiety/33497/01_obraz.jpg
Szkoła Podstawowa nr 6: V Mistrzostwa w SCRABBLE, ./upload/articles_pakiety/33497/02_obraz.jpg
Szkoła Podstawowa nr 6: V Mistrzostwa w SCRABBLE, ./upload/articles_pakiety/33497/03_obraz.jpg


Na podium, „okupowanym” przez szóstoklasistów, stanął jeszcze Kamil Zarzycki (3 punkty). Tuż za nimi znaleźli się debiutujący trzecioklasiści – Jakub Krysiak i Grzegorz Zawadzki. Kolejne miejsca zajęli: Julia Tulińska, Dominik Witczak, Natalia Dębska, Martyna Witczak i Nikola Florczak. Najlepszym wręczono puchary. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci gier planszowo-stolikowych o zróżnicowanej wartości. Wieczorem, po zakończeniu rozgrywek, uczniowie czekając na rodziców wypróbowali jedną z gier – „Gorący ziemniak”. Zabawa tak ich wciągnęła, że chętnie graliby jak dłużej. [więcej]
redaktor, 13.04.2017 08:35|czytane: 488 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Żychlin: XXXIX Rejonowy Konkurs recytatorski Pięknie być człowiekiem
We wtorek Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie była organizatorem rejonowych eliminacji konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka, w którym udział wzięło 35 uczniów.

Żychlin: XXXIX Rejonowy Konkurs recytatorski Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/33496/01_obraz.jpg
Żychlin: XXXIX Rejonowy Konkurs recytatorski Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/33496/02_obraz.jpg
Żychlin: XXXIX Rejonowy Konkurs recytatorski Pięknie być człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/33496/03_obraz.jpg


Komisja w składzie Małgorzata Szymańska  - Kier. Referatu Oświaty Urzędu Gminy – przewodnicząca  Katarzyna Krzewicka – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bedlnie  Elżbieta Siemińska – bibliotekarz MGBP w Żychlinie po wysłuchaniu recytacji uczestników konkursu wyłoniła laureatów:

1.Grupa wiekowa klasy I-III szkoła podstawowa
I miejsce – Kinga Stępniak (SP nr 2 Żychlin)
II miejsce –  Oliwia Kukuła (SP nr 2 Żychlin)
III miejsce –  Antonina Zielińska (SP nr 2 Żychlin)
Wyróżnienia: Gabriela Staszewska, Dominika Wolińska, Natalia Rogacka, Sandra Parzęcka, Zofia Lewandowska, Agata Kumor, Patrycja Kaczyńska, Julia Celak.
2.Grupa wiekowa klasy IV-VI szkoła podstawowa
I miejsce – Klaudia Studzińska (SP nr 1 Żychlin)
II miejsce – Olga Ranachowska (SP nr2 Żychlin)
III miejsce – Sylwia Kaczmarek (SP nr 2 Żychlin)
Wyróżnienia : Małgorzata Babecka, Klara Jendrzejewska, Izabela Lewandowska, Karolina Ziółkowska. [więcej]
kultura, 13.04.2017 08:32|czytane: 575 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Medale dla kutnowskich pływaków z "Delfinka"
W miniona sobotę 35 zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie wzięło udział w III Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Zawodnicy startowali w kategoriach wiekowych od 2010 i młodsi do 2001 i starsi.

Medale dla kutnowskich pływaków z
Medale dla kutnowskich pływaków z
Medale dla kutnowskich pływaków z


Na krytej pływalni „Sardynka” pojawiły się kluby z Nakła, Torunia, Świecia, Gniezna, Ciechocinka, Osielska, Gryfina, Wągrowca, Konina, Piły, Rypina, Mogilna oraz samej Bydgoszczy.W klasyfikacji drużynowej UKS „Delfinek” w Kutnie zajął ostatecznie 10 miejsce na 27 klubów.

Klub reprezentowali:
Ćwikliński Mikołaj, Czerniawski Stefan, Drabik Albert, Kujawa Mateusz, Lewański Franciszek, Mazurek Adam, Morawski Mateusz, Napierała Kacper, Peda Łukasz, Sulej Wiktor, Wasiak Maksymilian, Aleksandrowicz Oliwia, Białecka Amelia, Ciesielska Barbara, Czerniawska Matylda, Florczak Nastia, Gens Blanka, Grzybowska Alicja, Kamińska Maria, Kowalewska Gabriela, Kowalik Iga, Krukowska Julia, Kwiatkowska Judyta, Michalska Aleksandra, Michalska Julia, Mikołajczyk Oliwia, Nowacka Julia, Oleksik Anna, Pirowska Maja, Sobiecka Amelia, Sobiecka Karolina i Warszawska Lidia.

Najlepiej z teamu spisała się Blanka Gens (2010) zajmując II miejsce w konkurencji 25m stylem dowolnym z czasem: 27.11, II miejsce w konkurencji 25m stylem grzbietowym z czasem: 27.17 oraz II miejsce w sztafecie 6x25m stylem dowolnym. Wśród chłopców Wiktor Sulej zajmując II miejsce w konkurencji 25m NN do kraula z deską z czasem: 27.13 oraz  II miejsce w sztafecie 6x25m stylem dowolnym. [więcej]
redaktor, 13.04.2017 08:20|czytane: 1096 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niezwykły dar mieszkanki dla TPZK
 Wtorkowe popołudnie, 11 kwietnia było dla regionalistów  niezmiernie ważnym  czasem. Do Dworku modrzewiowego przybyła pani Jadwiga Góreczna, mieszkanka Kutna, która przyniosła około 2000 negatywów fotografii. Pani Jadwiga zdecydowała się przekazać fotografie Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, które dokona ich digitalizacji i opracowania.

Niezwykły dar mieszkanki dla TPZK, ./upload/articles_pakiety/33494/01_obraz.jpg
Niezwykły dar mieszkanki dla TPZK, ./upload/articles_pakiety/33494/02_obraz.jpg
Niezwykły dar mieszkanki dla TPZK, ./upload/articles_pakiety/33494/03_obraz.jpg


Fotografie wykonał pan Marian Góreczny, ojciec ofiarodawczyni w  okresie od lat 50-tych do  lat  90-tych. Wśród nich są fotografie  uwieczniające różne wydarzenia, które miały miejsce  w Kutnie i regionie kutnowskim.  Jak  opowiadała nam pani Jagoda, jej Ojciec był pasjonatem fotografowania i poświęcał tej pasji cały swój wolny czas. Z uwagi na swój profesjonalizm zapraszany był na   ważne  wydarzenia  w mieście, które utrwalał na fotografiach.

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni pani Jadwidze Górecznej  za  zaufanie, jakim  obdarzyła nasze stowarzyszenie. W maju będziemy skanować negatywy fotografii dokonując przetworzenia ich na formę cyfrową i opracowywać materiały.  Wybrane z tego materiału najciekawsze fotografie zostaną zamieszczone w albumie  ukazującym zapomniane bądź  nieznane, ale za to  interesujące  miejsca, wydarzenia i ludzi naszego miasta – Kutna. [więcej]
redaktor, 13.04.2017 08:16|czytane: 1035 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Przegraliśmy z Polpharmą
W hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał wczoraj z Polpharmą Starogard Gdański 72:86 (22:21, 19:28, 19:17, 12:20).

Przegraliśmy z Polpharmą, ./upload/articles_pakiety/33492/01_obraz.jpg
Przegraliśmy z Polpharmą, ./upload/articles_pakiety/33492/02_obraz.jpg
Przegraliśmy z Polpharmą, ./upload/articles_pakiety/33492/03_obraz.jpg


Polfarmex: Kowalczyk 23, Emegano 11, Fraser 10 (10 zb.), Gabiński 8, Grochowski 6, Thompson 4, Kobus 4, Marek 4, Sobczak 2, Pawlak 0.

Polpharma: Flieger 29, Mirković 22, Miles 15, Sajus 13, Diduszko 4, Davis 3, Schenk 0, Paliukenas 0, Michałek 0, Poznański 0.

[więcej]
redaktor, 13.04.2017 07:39|czytane: 1748 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
Punkt porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Gminy Kutno poświęcony opłatom za wodę i ścieki przyniósł emocjonującą dyskusję i niespodziankę od radnych dla Jerzego Bryły, Wójta Gminy Kutno.  Otóż, proponowane przez wójta stawki opłat radni zdecydowali się jeszcze podwyższyć. 

- Zawsze dopłacamy do wody a do ścieków to są już dziesiątki tysięcy złotych. Niestety nadal jest problem z podpięciami poza licznikiem wody, nadal mamy wielkości ścieków przewyższającą pobór wody, co jest dziwne. Proponujemy od 1 maja podwyżkę o 25 groszy w I grupie, a ścieków o 2 grosze - mówił Jerzy Bryła.

Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki, ./upload/articles_pakiety/33489/01_obraz.jpg
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki, ./upload/articles_pakiety/33489/03_obraz.jpg
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki, ./upload/articles_pakiety/33489/04_obraz.jpg


Gmina Kutno oprócz swojej wody korzysta i płaci za wodę z Miasta Kutna oraz Gminy Strzelce w związku z okresowymi brakami i spadkami ciśnienia wody ze swoich ujęć. Radny Michał Kacprzak zwrócił uwagę na to, że w cenę wody w mieście wchodzi dbanie o infrastrukturę wodociągową przez PWiK. W Kutnie od 1 maja będzie się płacić  za wodę 3,75 zł/m3 w gospodarstwach domowych, a w Gminie Kutno ma się płacić 3,19 zł/m3. Jednak gmina na własny koszt dba o infrastrukturę, stacje uzdatniania wody i wodociągi. 

- Myślę, że warto negocjować z PWiK niższe stawki skoro to gmina ponosi dodatkowe koszty - powiedział radny Kacprzak.
- A to proszę bardzo niech radny negocjuje. My już negocjowaliśmy i z PWiK-a i z miastem - odparł wójt.

Radni dyskutowali dalej o sensie małej podwyżki ścieków w stosunku do wody, skoro gmina ma duże straty właśnie na ściekach. Radny Kacprzak powiedział o różnicy procentowej podwyżek między grupami odbiorców wody - 8% i 9% i stwierdził, żeby potraktować wszystkich mniejszą stawką. Radni zaczęli mówić o ujednoliceniu stawek i podniesieniu ich równo o 25 groszy od 1 maja co daje podwyżki wyższe od proponowanych przez wójta.

- To będą podwyżki dla mieszkańców o 50 groszy na m3 więc to znaczna podywżka, tak samo jeśli chodzi o przedsiębiorstwa na terenie gminy czy gospodarstwa rolne. Może jednak zastanówmy się i pochopnie nie decydujmy o takim skoku opłat - powiedział radny Michał Kacprzak. [więcej]
wandea, 12.04.2017 18:09|czytane: 3307 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
W środę, 19 kwietnia o godz. 10.00 Rada Powiatu w Kutnie wybierze starostę, wicestarostę i członków zarządu i oraz określi wysokość wynagrodzenia Starosty Kutnowskiego.

Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?

Jak ćwierkają kutnowskie sikorki stary zarząd będzie nowym zarządem, a Krzysztof Debich ponownie zostanie wybrany. 

Od 5 kwietnia, kiedy Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację starosty i okazało się, że Wojewoda Łódzki miał rację, odwołując Debicha z powodu niezlikwidowania działalności gospodarczej w porę, czyli po objęciu funkcji starosty dwa lata temu, trwały rozmowy koalicji KO-PSL-PO o przyszłości, że tak powiem tego trudnego związku. Pomimo niedopasowania charakterów i wydzierania sobie grup  interesów, do rozwodu nie doszło. 
[więcej]
wandea, 12.04.2017 15:48|czytane: 5310 razy|89 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
11 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
57 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
1 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności