eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dzień Ojca - wszystkiego najlepszego
Wszystkim Tatusiom życzymy dużo radości, cierpliwości, siły i mądrości. Niech dają dobry przykład swoim pociechom!

Dzień Ojca - wszystkiego najlepszego , ./upload/articles_pakiety/27129/01_obraz.jpg


Redakcja eKutno.pl
[więcej]
redaktor, 23.06.2015 10:58|czytane: 501 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawiadom urząd miasta o problemie osiedla przez Mobile Alert
W Kutnie działa Mobile Alert. To aplikacja, która ma zachęcić mieszkańców do dbania o własne otoczenie i umożliwić szybką komunikację z władzami miasta, wydziałami urzędu i strażnikami miejskimi. 

Aplikacja jest dostępna na stronie magistratu, służy mobilnym użytkownikom, umożliwia przesłanie anonimowej informacji o problemie. Można w ten sposób zawiadomić o brudzie w mieście, dziurach w drogach, zniszczonej lub zaniedbanej zieleni, problemie z odbiorem śmieci itp. Używając Mobile Alert nie można powiadamiać o sytuacjach nagłych, wymagających natychmiastowej interwencji, ale tylko w sprawach, które rozpatruje się dłużej. [więcej]
redaktor, 23.06.2015 10:37|czytane: 683 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Luzik zakończył sezon taneczny
Wczoraj dla instruktorów STREET DANCE STUDIO Joanny Zielińskiej i Pawła Kułagi, którzy organizują i prowadzą zajęcia w Kutnowskim Domu Kultury małe Luziki przygotowały super niespodziankę. Dzieci - zespół reprezentacyjny hip-hop "LUZIK"- przygotowały wraz z rodzicami wspaniałe podziękowanie za cały sezon taneczny.

Luzik zakończył sezon taneczny, ./upload/articles_pakiety/27128/01_obraz.jpg
Luzik zakończył sezon taneczny, ./upload/articles_pakiety/27128/02_obraz.jpg
Luzik zakończył sezon taneczny, ./upload/articles_pakiety/27128/03_obraz.jpg


Zespół w tym sezonie zdobył wiele nagród na zawodach tanecznych i wspaniale się spisywał na treningach. - Dziękujemy dzieciaczkom i ich wspaniałym opiekunom na wsparcie i zaangażowanie w organizacje, za wszystkie wspólne wyjazdy, pikniki, spotkania, trud i ogromne serce i uśmiechy na twarzach. Widzimy się na zajęciach wakacyjnych- mówią instruktorzy. [więcej]
redaktor, 23.06.2015 10:40|czytane: 831 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania organizatorów Odjazdowego Bibliotekarza 2015
Bibliotekarze i amatorzy dwóch kółek pojechali w sobotę przez Gołębiewek Stary, Krzesin do przejazdu przez drogę krajową nr 92, gdzie spotkali się z grupą rowerzystów z Krośniewic i wspólnie przez Witów, Nowe, Pawlikowice dojechali na dworzec kolejowy, gdzie rozpoczęli zwiedzanie Krośniewickiej Kolei Dojazdowej. Wysłuchali krótkiej prelekcji na temat jej historii, obejrzeli stację, należące do niej budynki i zabytkowe wagony. Chętni mogli przejechać się drezyną.

Podziękowania organizatorów Odjazdowego Bibliotekarza 2015 , ./upload/articles_pakiety/27122/01_obraz.jpg
Podziękowania organizatorów Odjazdowego Bibliotekarza 2015 , ./upload/articles_pakiety/27122/02_obraz.jpg
Podziękowania organizatorów Odjazdowego Bibliotekarza 2015 , ./upload/articles_pakiety/27122/03_obraz.jpg


„Odjazdowy Bibliotekarz” to tradycyjnie już piknik czytelniczy. Tym razem zorganizowany we współpracy z Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Było wspólne grillowanie, quizy i zabawy sportowe z nagrodami. Wszystko w bardzo przyspieszonym tempie ze względu na nadciągający deszcz, który zgodnie z prognozami i mimo wszelkich „zaklinań”, …jednak się rozpadał.

-Serdecznie dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach,  Towarzystwu Przyjaciół Krośniewickiej Kolei Dojazdowej,  Grupie Ratownictwa Medycznego OSP „Dąbrowszczak”, kutnowskiej i krośniewickiej policji, patronom medialnym oraz  wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu imprezy. Dziękujemy przede wszystkim uczestnikom, którzy nie przestraszyli się ani długości trasy, ani prognoz pogody, ani deszczu, pojechali i wytrwali z nami do mety - mówią organizatorzy. [więcej]
kultura, 23.06.2015 10:13|czytane: 853 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Turnieje Piłki Nożnej na orliku przy "Dziewiątce"
W miniony weekend  na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie odbyły się Turnieje Orlika piłki nożnej dla uczniów  ze szkół  podstawowych.

Turnieje Piłki Nożnej na orliku przy
Turnieje Piłki Nożnej na orliku przy
Turnieje Piłki Nożnej na orliku przy


W sobotę odbyły się zawody dla klas IV -VI, w których uczestniczyły  trzy drużyny: FC Skrzaty,  Kid FC  oraz Drzewce. Turniej przebiegał w rywalizacji fair-play. Młodzi adepci piłki nożnej mogli wspólnie w zdrowej rywalizacji sportowej, integrować się oraz nabywać nowych umiejętności piłkarskich. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła ekipa FC Skrzaty, drugie miejsce przypadło drużynie Kid FC, na ostatnim stopniu podium uplasowali się Drzewce. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy i puchary.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili uczniowie klas I-III Mimo nie sprzyjającej pogody do rywalizacji przystąpili dwie drużyny: Ziomki spod Biedronki i GKS Kids. Rozegrano dwie połowy po 15 minut. Po zakończonym spotkaniu dodatkową atrakcją był konkurs rzutów karnych. Zmaganiom przypatrywali się i dopingowali rodzice. Końcowy wynik meczu dzieci był sprawą drugorzędną, najważniejsze, że spotkanie przebiegało w duchu fair play. Młodzi adepci piłki nożnej mogli się integrować i wspólnie szlifować swoje piłkarskie umiejętności. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek w postaci czekolady. Dodatkową porcję czekolady otrzymał Patryk Sobczyk, który zwyciężył konkurs strzałów w poprzeczkę. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w sobotnim i niedzielnym spotkaniu zagrały również dwie dziewczyny. [więcej]
redaktor, 23.06.2015 09:51|czytane: 726 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek uroczysta sesja Rady Miasta Kutna
Jak zapowiadał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak, z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego odbędzie się dziewiąta Uroczysta Sesja Rady Miasta Kutna.

W czwartek 25 czerwca o godz. 18.00 w Kutnowskim Domu Kultury zbiorą się radni wszystkich kadencji, urzędnicy i dyrektorzy placówek podległych miastu. W porządku obraz znalazło się wystąpienie Przewodniczącego Rady Miasta Kutna Grzegorza Chojnackiego oraz wystąpienia okolicznościowe [więcej]
redaktor, 23.06.2015 09:37|czytane: 728 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podsumowanie sportowych osiągnięć kutnowskich uczniów
Wczoraj hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie zapełniła się uczniami klas 0 – VI, rozpoczęto podsumowanie sportowej rywalizacji uczniów SP 9 Kutno w roku szkolnym 2014/2015. Raport na ręce dyrektora szkoły Danuty Blus złożył nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Kudła.

Podsumowanie sportowych osiągnięć kutnowskich uczniów , ./upload/articles_pakiety/27123/03_obraz.jpg
Podsumowanie sportowych osiągnięć kutnowskich uczniów , ./upload/articles_pakiety/27123/08_obraz.jpg
Podsumowanie sportowych osiągnięć kutnowskich uczniów , ./upload/articles_pakiety/27123/12_obraz.jpg


Danuta Blus gratulując uczniom i nauczycielom tak znaczących sukcesów sportowych podziękowała za pracę, zaangażowanie i liczny udział w zawodach. Najważniejsze osiągnięcia sportowe mijającego roku szkolnego przedstawiła wicedyrektor szkoły Elżbieta Mikołajczyk.

Sukcesy drużynowe na szczeblu ogólnopolskim:
X m. w Finale Ogólnopolskim IMS w biegach rozstawnych „VENA SPORT” – sztafeta szwedzka dziewcząt (Łódź, 14.06.2015 r.),
XIV m. w Ogólnopolskim Finale IMS w Minikoszykówce Chłopców (Gdańsk – Sopot 04 – 07.06.2015 r.),
Awans reprezentacji 20 uczniów do Finału Ogólnopolskiego XXI edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” (Łódź, 20 – 21.06.2015 r.).

Sukcesy indywidualne uczniów:
II m. w skoku wzwyż wśród chłopców rocznika 2004 podczas Finału Ogólnopolskiego XXI edycji  „Czwartków Lekkoatletycznych” wywalczył uczeń klasy IV A Miłosz Myszkowski.

Sukcesy na szczeblu wojewódzkim:
I m. w Finale Wojewódzkim IMS w biegach rozstawnych „VENA SPORT” 
w sztafecie szwedzkiej dziewcząt (Łódź, 09.06.2015 r.),
I m. i awans do Finału Ogólnopolskiego IMS w Minikoszykówce Chłopców (Sieradz, 13.04.2015 r.),
II m. w Finale Wojewódzkim IMS w Konkursie „5 Milionów” (Kutno, 17.04.2015 r.), [więcej]
redaktor, 23.06.2015 10:05|czytane: 806 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczennice z Gołębiewka z certyfikatem z języka niemieckiego
W czerwcu b.r. uczniowie Gimnazjum z Zespołu Szkół w Gołębiewku uczestniczyli w egzaminie z języka niemieckiego na certyfikat FIT in Deutsch 2. Egzamin ten odbył nowoczesnym  budynku w Centrum Egzaminacyjnym Instytutu Goethego przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, który jest licencjonowanym przedstawicielem Instytutu Goethego w Łodzi i całym regionie łódzkim.

Uczennice z Gołębiewka z certyfikatem z języka niemieckiego, ./upload/articles_pakiety/27124/01_obraz.jpg


Uczennice Małgorzata Lewandowska, Justyna Miziołek, Justyna Kaniewska i Łucja Gazarkiewicz doskonale poradziły sobie  z zadaniami egzaminacyjnymi i uzyskały certyfikaty FIT 2 z ocenami bardzo dobrymi i dobrymi.

-Egzamin sprawdzał podstawową znajomość języka niemieckiego i odpowiada drugiemu poziomowi (A2) sześciostopniowej skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego – mówi Teofil Trybura, nauczyciel ZS w Gołębiewku, który przygotował uczniów do egzaminu.- Przeznaczony jest dla nastolatków i uznawany na całym świecie jako dowód potwierdzający znajomość języka niemieckiego. Uczniowie naszej szkoły już od wielu lat zdają ten egzamin. [więcej]
redaktor, 23.06.2015 09:18|czytane: 663 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pożar od zatartego łożyska
Siedem zastępów straży pożarnej z całego regionu (z Kutna, z Komendy Wojewódzkiej z Łodzi OSP Wroczyny, OSP Komadzyn) gasiło wczoraj około 14.00 pożar w Kongskilde przy ul. Metalowej w Kutnie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ogień pojawił się wskutek zatarcia łożyska jednej z maszyn znajdujących się w hali zakładu.Z budynku ewakuowano około 150 osób. Nikt nie został poszkodowany. [więcej]
redaktor, 23.06.2015 08:05|czytane: 856 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV Plener Malarsko Rzeźbiarski w Wojszycach
Do dziś na terenie Domu Pomocy Społecznej w Wojszycach odbywał się IV Plener Malarsko Rzeźbiarski pt. „Tradycje wojskowe w regionie”. Organizatorem pleneru był DPS Wojszyce, Starostwo Powiatowe w Kutnie, Klub I Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej oraz Stowarzyszenie Pomocy „Laris” realizujące program „Ręka w rękę II”.

IV Plener Malarsko Rzeźbiarski w Wojszycach, ./upload/articles_pakiety/27119/01_obraz.jpg
IV Plener Malarsko Rzeźbiarski w Wojszycach, ./upload/articles_pakiety/27119/02_obraz.jpg
IV Plener Malarsko Rzeźbiarski w Wojszycach, ./upload/articles_pakiety/27119/03_obraz.jpg


Celem pleneru było przybliżenie tradycji wojskowych w regionie, jak również utrwalenie ich w twórczości plastycznej. W czwartek, 18 czerwca odbyło się spotkanie plenerowe z młodzieżą szkolną, dziećmi z POW jak również mieszkańcami DPS. W trakcie spotkania zaproszeni goście uczestniczyli w warsztatach i konkursach malarsko rzeźbiarskich oraz zawodach sportowych i zabawie tanecznej. Zaprzyjaźniony Klub I Dywizjonu Lotniczego ziemi Łęczyckiej zaprezentował sprzęt wojskowy, odzież wojskową.

Atrakcją tegorocznego Pleneru była ścianka wspinaczkowa udostępniona przez Ochotniczą Straż Pożarną z Żychlina, całość spotkania uświetnił wspólny grill, wojskowa grochówka oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. [więcej]
wandea, 22.06.2015 14:17|czytane: 858 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szkolenie w starostwie. Czy potrzebna jest Rada Działalności Pożytku Publicznego?
25 czerwca w godz. 9.30-15. 30 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się szkolenie pn. "Czy potrzebna nam jest Rada Działalności Pożytku Publicznego? Współpraca organizacji i samorządu - wyzwania i korzyści".

Organizatorem szkolenia jest stowarzyszenie Centrum OPUS z siedzibą w Łodzi, które od roku realizuje współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projekt Modelowe Rady. [więcej]
redaktor, 22.06.2015 12:59|czytane: 998 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś spotkanie z etnologią w kutnowskim muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza w poniedziałek, 22 czerwca o godz. 16:00 na wykład Anny Dłużewskiej-Sobczak z Muzeum na Zamku w Łęczycy pt. „Diabeł w rzeźbie ludowej”.

Dziś spotkanie z etnologią w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/27086/01_obraz.jpg


Jest to drugie wydarzenie z cyklu „Gościnne spotkania z etnologią”. W czasie spotkania będzie można poznać różne wcielenia najpopularniejszego diabła w Polsce, czyli diabła Boruty. Przypomniane zostaną też inne demony, funkcjonujące niegdyś w regionie łęczyckim. Opowieści ilustrowane będą rzeźbami, pochodzącymi z kolekcji Muzeum w Łęczycy, autorstwa regionalnych twórców ludowych. Zapraszamy wszystkich miłośników ludowych wierzeń i opowieści na diabelskie spotkanie z "przymrużeniem oka". [więcej]
kultura, 22.06.2015 12:59|czytane: 619 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Street Dance Studio urządziło piknik taneczny
W piątek, na terenie Małej Ligi Basseball w Kutnie odbył się piknik rodzinny STREET DANCE STUDIO - Szkoły Tańca Joanny Zielińskiej.

Street Dance Studio urządziło piknik taneczny, ./upload/articles_pakiety/27118/08_obraz.jpg
Street Dance Studio urządziło piknik taneczny, ./upload/articles_pakiety/27118/02_obraz.jpg
Street Dance Studio urządziło piknik taneczny, ./upload/articles_pakiety/27118/03_obraz.jpg


Piknik był podsumowaniem roku tanecznego 2014/2015. Nie zabrakło atrakcji, zabaw, konkursów, karaoke i przede wszystkim tańca. Była to jedna wielka integracja zespołów tanecznych trenujących w SDS oraz ich rodzin.

- Na pewno za rok taką imprezę powtórzymy, gdyż atmosfera panująca podasz pikniku była nie do opisania. Za rok planujemy jeszcze więcej atrakcji i z pewnością dużo uśmiechu - mówi Joanna Zielińska. [więcej]
wandea, 22.06.2015 12:56|czytane: 876 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego
W piątek w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytetu Dziecięcego organizowanego przez Muzeum Regionalne w Kutnie.

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/27116/05_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/27116/08_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/27116/12_obraz.jpg


Uroczystość rozpoczęła krótka relacja filmowa z zajęć, które Muzeum prowadziło przez ostatnie 9 miesięcy (realizacja – Adam Zatoński). Następnie, III edycję Uniwersytetu Dziecięcego podsumował dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie - Grzegorz Skrzynecki.

W zajęciach z archeologii, fotografii, geografii i przyrody, techniki, sztuki oraz etnografii udział brało 424 młodych studentów z 20 klas I-III kutnowskich szkół podstawowych. Łącznie w trzech edycjach Uniwersytetu uczestniczyło 1909 dzieci z 87 klas.

 Wszyscy młodzi studenci Uniwersytetu Dziecięcego otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Natomiast wyróżnienia i dodatkowe upominki wraz z życzeniami sukcesów, odebrały z rąk wiceprezydenta Zbigniewa Wdowiaka dzieci, które otrzymały w ciągu roku akademickiego najwięcej wpisów do indeksów. [więcej]
kultura, 22.06.2015 12:31|czytane: 861 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek spotkanie sympatyków Pawła Kukiza. Będzie referendum w powiecie?
Kutnowski Komitet Referendalny poraz kolejny zaprasza na spotkanie organizacyjne wszystkich sympatyków Pawła Kukiza i Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

W czwartek spotkanie sympatyków Pawła Kukiza. Będzie referendum w powiecie?, ./upload/articles_pakiety/27115/01_obraz.jpg


Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godz. 18.00 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. [więcej]
wandea, 22.06.2015 12:17|czytane: 1122 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Błażej Heleniak najlepszym wędkarzem w Gminie Kutno
W czwartek, 18 czerwca na stawie w Wojszycach odbyły się zawody wędkarskie o puchar Prezydenta Miasta Kutna pod hasłem "Czas na zdrowe hobby".

Błażej Heleniak najlepszym wędkarzem w Gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/27114/01_obraz.jpg
Błażej Heleniak najlepszym wędkarzem w Gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/27114/02_obraz.jpg
Błażej Heleniak najlepszym wędkarzem w Gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/27114/03_obraz.jpg


Technicznie zawody przygotowali wędkarze z Koła nr 109 PZW „METALURG” Kutno. W zawodach uczestniczyli uczniowie czterech szkół podstawowych i dwóch gimnazjów miejskich oraz zaproszone drużyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gołębiewku. Konkurowano o tytuł drużynowego mistrza Kutno w wędkarstwie spławikowym oraz indywidualnie o tytuł łowcy okazów.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gołębiewku w składzie: Gracjan Sobczak, Daniel Krysiak, Oskar Kozanecki i Maksymilian Kacprzak. W kategorii gimnazjum drużyna Gimnazjum w Gołębiewku w składzie: Michał Frątczak, Błażej Heleniak, Łukasz Śledziewski i Jakub Kowalski zajęła II miejsce. [więcej]
wandea, 22.06.2015 12:15|czytane: 818 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa proces byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie
W Sądzie Rejonowym w Kutnie trwa dziś proces Danuty R. byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie.Jest ona oskarżona o to, że w okresie od lipca 2011 do kwietnia 2013 r. wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy uporczywie i złośliwie naruszała prawa pracowników wynikające ze stosunku pracy, nie respektowała zasad równego traktowania i dyskryminowała pracowników (art. 218 par 1 KK w zw. z art 12 KK).

W rozprawie bierze udział 11 oskarżycieli posiłkowych, byłych pracowników kutnowskiego pośredniaka. Danucie R. grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Oskarżona stawiła się na rozprawę. Trwają przesłuchania świadków, dziś m.in. wyjaśnienia składa pracownik kadr PUP oraz zastępca dyrektora Anna Rzeźnicka.

Prypomnijmy, proces Danuty R. ruszył w marcu ubiegłego roku. Sędzia Sądu Rejonowego w Kutnie na podstawie opinii biegłego o stanie zdrowia oskarżonej uznał za zasadne wyłączenie jawności procesu. [więcej]
wandea, 22.06.2015 11:00|czytane: 1469 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy zawodnik Polfarmex Kutno
Michał Gabiński jest pierwszym nowym polskim zawodnikiem, który wzmacnia kutnowską drużynę w nadchodzącym sezonie. Pochodzi ze Stalowej Woli, gdzie rozpoczynał swoją przygodę z koszykówką. Jako bardzo utalentowany młody zawodnik był nieprzerwanie członkiem wszystkich młodzieżowych kadr narodowych, począwszy od 2001 roku i kadry kadetów U-16.

Nowy zawodnik Polfarmex Kutno , ./upload/articles_pakiety/27109/01_obraz.jpg


W 2004 roku Michał podpisał 6-letnią umowę z Anwilem Włocławek. W 2005 roku razem z drużyną z Kujaw Gabiński wywalczył swoje pierwsze wicemistrzostwo Polski. Wynik ten powtórzył razem z Anwilem w roku następnym. W sezonach 2006/2007 i 2007/2008 był wypożyczony do Sportino Inowrocław, z którym zdobył mistrzostwo I ligi grając pod wodzą trenera Jacka Winnickiego. W latach 2010-2012 reprezentował barwy PGE Turowa Zgorzelec, z którym również świętował zdobycie srebrnego medalu. W trakcie sezonu 2012/2013 przeniósł się do Śląska Wrocław, z którym wywalczył awans do ekstraklasy ponownie zwyciężając w rozgrywkach I ligi. W klubie ze stolicy Dolnego Śląska występował przez kolejne dwa sezony zdobywając Puchar Polski w 2014 roku, kiedy to został uznany MVP meczu finałowego. Poprzedni sezon zakończył wraz z drużyną na 6 miejscu. Jego osiągnięcia statystyczne to 3,8 punktu i 2,8 zbiórki na mecz przy nieco ponad 14 minutach spędzanych na parkiecie. [więcej]
wandea, 22.06.2015 10:20|czytane: 673 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zakończenie konkursu Bezpieczne Dziecko - Bezpieczne Przedszkole
Dzieci z punktu przedszkolnego „Kolorowy Świat” w Bielawkach w ramach konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole” odwiedziły Kutnowski Dom Kultury. Spotkanie składało się z kilku etapów. Najpierw pod kierunkiem Dominiki Staniszewskiej – instruktora ds. teatru uczestniczyły w warsztatach plastycznych a następnie ruchowych i tanecznych.

Zakończenie konkursu Bezpieczne Dziecko - Bezpieczne Przedszkole, ./upload/articles_pakiety/27108/01_obraz.jpg
Zakończenie konkursu Bezpieczne Dziecko - Bezpieczne Przedszkole, ./upload/articles_pakiety/27108/02_obraz.jpg
Zakończenie konkursu Bezpieczne Dziecko - Bezpieczne Przedszkole, ./upload/articles_pakiety/27108/03_obraz.jpg


Przedszkolaki chętnie brały udział w ćwiczeniach mimiki, ruchu i dykcji. Po zajęciach dzieci mogły zobaczyć jak zdobyta wiedza wygląda w praktyce. W związku z powyższym obejrzały spektakl o niewątpliwym walorze edukacyjnym pt. „Tańcowały dwa Michały” w wykonaniu Teatru Puszek. Przedstawienie w nowatorski i bardzo interesujący sposób ukazuje następstwa rozmów z nieznajomymi. To wspaniała lekcja pokazowa zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci a nawet dorosłych. Po spektaklu przedszkolaki mogły zobaczyć kulisy i z bliska przyjrzeć się pracy aktorów. Potem odbyło się spotkanie z Jadwigą Rzetelską – instruktorem ds. teatru i reżysera powyższego przedstawienia. Dla przedszkolaków to szczególne wyróżnienie, ponieważ Teatr Puszek, sekcja KDK w 2015 roku obchodzi swoje 35 – lecie. [więcej]
wandea, 22.06.2015 10:18|czytane: 684 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stal BiS Kutno debiutuje w Pucharze Polski Juniorów
Tegoroczny Puchar Polski Juniorów w Osielsku dobiegł końca. Brała w nim udział kutnowska drużyna Stal BiS Kutno. W finałowych zawodach 13-14 czerwca wystartowały cztery zespoły z Osielska, Kutna, Warszawy i Wrocławia. Drużyny rozgrywały mecze systemem każdy z każdym.

Stal BiS Kutno debiutuje w  Pucharze Polski Juniorów , ./upload/articles_pakiety/27107/01_obraz.jpg


Poniżej wyniki wszystkich rozegranych spotkań.
Sobota 13.06.2015r.:
Dęby Osielsko – Stal Kutno   9 : 7
Centaury Warszawa – KSB Wrocław  16 : 1 (5 zm.)
Stal Kutno – Centaury Warszawa   6 : 5
Niedziela 14.06.2015r.:
Dęby Osielsko – KSB Wrocław   19 : 4 (5 zm.)
Stal Kutno – KSB Wrocław   18 : 0 (5 zm.)
Dęby Osielsko – Centaury Warszawa  3 : 2

Klasyfikacja końcowa:   mecze   punkty
1. Dęby Osielsko   3 - 0   31:13
2. Stal BiS Kutno   2 - 1   31:14
3. Centaury Warszawa   1 - 2   23:10
4. KS Baseball Wrocław   0 - 3   5:53 [więcej]
wandea, 22.06.2015 08:47|czytane: 729 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Studio Tańca Alibi zaprasza w wakacje
Studio Tańca Alibi serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na wakacyjne kursy tańca do Kutnowskiego Domu Kultury.

Studio Tańca Alibi zaprasza w wakacje, ./upload/articles_pakiety/27104/01_obraz.jpg


- Pragniemy zarażać Was i Wasze pociechy naszą pasją do tańca i zdrowego stylu życia. Zapraszamy do aktywnego spędzania wakacji - mówi Dorota Ciołkowska, właścicielka STA.

Oto propozycje zajęć:
Dla dzieci i młodzieży:
hip-hop
Zumba (zaj.taneczno-fitnessowe)

Dla dorosłych i seniorów:
Gimnastyka dla seniorów
Zdrowy kręgosłup
Zumba fitness (zaj.taneczno-fitnessowe)
Cardio- Trening odchudzający (zaj.fitnessowe) [więcej]
wandea, 22.06.2015 08:42|czytane: 597 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie świetlicowego roku szkolnego w "Dziewiątce"
Zakończenie świetlicowego roku szkolnego 2014/2015  w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie w miniony piątek miało wyjątkowy charakter. Hala sportowa zamieniła się na jakiś czas w arenę cyrkową. Grupa cyrkowa "Figielek", którą założyła pani Nadzieja Stolińska, zaprezentowała wszystkim uczestnikom uroczystości barwne widowisko. Dzieci w kolorowych cyrkowych kostiumach pocieszały smutnego króla, zabawiając go cyrkowymi sztuczkami.

Zakończenie świetlicowego roku szkolnego w
Zakończenie świetlicowego roku szkolnego w
Zakończenie świetlicowego roku szkolnego w


Akrobatki wykonały układ z elementami akrobacji. Inne dzieci po mistrzowsku wirowały talerzami i diabolo, żonglowały chusteczkami i piłeczkami. Publiczność podziwiała także zręczność małych cyrkowców w choreograficznym układzie z użyciem kół. Nie zabrakło magicznych sztuczek oraz popisów klownów, którzy rozbawiali młodą i dorosłą publiczność typowo cyrkowymi gagami. Każde dziecko, korzystające ze świetlicy było docenione nagrodą w określonej kategorii.

Przyznano trzy puchary „Super świetliczaka”: dla Marii Kozłowskiej z kl. IIIA, Jakuba Sujeckiego z kl. IIIA i Mikołaja Życzkowskiego z kl. IIIB. Dzieci zdobywały ten tytuł od klasy pierwszej. Wręczone zostały nagrody i dyplomy w następujących kategoriach: „Super talent” (trzy uczennice), „Super świetliczak” (34 uczniów), „Super kolega” (29 uczniów), „Super koleżanka” (17 uczennic), za zaangażowanie w przedsięwzięcia świetlicowe (32 uczniów), za wzorowe zachowanie (68 uczniów). [więcej]
wandea, 22.06.2015 08:31|czytane: 569 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Książki przewietrzone. Trwa rajd Odjazdowy Bibliotekarz
Dzisiejsza pogoda przeplatanych przejaśnień z zachmurzeniem nie odstraszyła naszych odjazdowych bibliotekarzy, miłośników książek i rowerów. Święto Wolnej Książki zostało przez kutnian należycie celebrowane od samego rana.

Książki przewietrzone. Trwa rajd Odjazdowy Bibliotekarz, ./upload/articles_pakiety/27102/01_obraz.jpg
Książki przewietrzone. Trwa rajd Odjazdowy Bibliotekarz, ./upload/articles_pakiety/27102/14_obraz.jpg
Książki przewietrzone. Trwa rajd Odjazdowy Bibliotekarz, ./upload/articles_pakiety/27102/28_obraz.jpg


Popularnością cieszy się akcja czytelnicza "Wietrzenia książek". Na specjalnym stoisku na pl. J. Piłudskiego w Kutnie można wymienić książki 1 za 1. Wśród zebranych egzemplarzy każdy znajdzie coś dla siebie: Przewodnik encyklopedyczny po literaturze polskiej, książki z cyklu "Harry'ego Pottera", kryminały Agathy Christie, a także prawdziwe perełki jak "Oni" Torańskiej. Egzemplarze, które zostaną po akcji będą umieszczone na półkach bookcrossingowych na terenie miasta. Książki na wymianę można również przynieść wcześniej do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej lub do Biblioteki Pedagogicznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 9.

O godz. 10.30 nastąpiło uroczyste odsłonięcie pierwszej w Kutnie "Ławki Czytelnika" przez Michała Adamskiego, naczelnika z urzędu miasta i Magdaleny Konczarek dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie. Następnie na ławeczce zostały odczytane wiersze kutnowskich poetów: "Nie wierzę" i "Ulica Królewska" Artura Fryza i "Forma" Grażyny Baranowskiej. Potem odbył się krótki quiz na temat książek, w których można było wygrać... właśnie książki. Starsi i młodsi czytelnicy wrócili do domu z nagrodami. [więcej]
MaciejW, 20.06.2015 12:13|czytane: 1715 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz pojechać w wakacje do JuraParku? Dziś przed 18.00 w KINIE KDK losowanie biletów
Dla tych, którzy dziś wybierają się na film Jurassic World o godz. 18.00 Kino Kutnowskiego Domu Kultury przygotowało losowanie wyjątkowych nagród przed seansem.

Chcesz pojechać w wakacje do JuraParku? Dziś przed 18.00 w KINIE KDK losowanie biletów , ./upload/articles_pakiety/27103/01_obraz.jpg
Chcesz pojechać w wakacje do JuraParku? Dziś przed 18.00 w KINIE KDK losowanie biletów , ./upload/articles_pakiety/27103/02_obraz.jpg


- Będizemy dziś losować bilety do JURAPARKU w Krasiejowie. Vouchery ważne są do 31 sierpnia, a Kino KDK otrzymało je w ramach kampanii firmy KINADS - mówi Bożena Sapiejka, kierownik Kina KDK. 

Jedną z głównych atrakcji JuraParku Krasiejów jest półtorakilometrowa trasa, wzdłuż której ustawiono 250 modeli kopalnych zwierząt (głównie dinozaurów), a wśród nich największego znanego dinozaura – mierzącego ok. 60 m amficeliasa oczywiście w skali 1:1.

Odkryte w Krasiejowie złoża skamieniałości triasowych płazów i gadów należą do najbogatszych na świecie. Nad miejscem wykopalisk wznosi się Pawilon Paleontologiczny, zaś w sezonie letnim prace terenowe prowadzą tu paleontolodzy. Niezwykłe walory edukacyjne niesie ze sobą podróż prze Multimedialny Tunel Czasu, [więcej]
kultura, 20.06.2015 11:42|czytane: 872 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Co i za ile w powiatowym projekcie zdrowotnym?
Paweł Łebkowski kierownik projektu "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" realizowanego przez starostwo na wtorkowej sesji Rady Powiatu w Kutnie poinformował, że w projekcie łącznie z nim zatrudnione są cztery osoby. Wszystkie wynagrodzenia finansowane są z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa z Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu. Starostwo ogłosiło też wiele konkursów ofert na organizację eventów, opiekę medyczną, medialną, zakup nagród w projekcie itp. 

Co i za ile w powiatowym projekcie zdrowotnym?, ./upload/articles_pakiety/27075/01_obraz.jpg
Co i za ile w powiatowym projekcie zdrowotnym?, ./upload/articles_pakiety/27075/02_obraz.jpg
Co i za ile w powiatowym projekcie zdrowotnym?, ./upload/articles_pakiety/27075/03_obraz.jpg


Piknik w Pniewie pl13.powiatkutno.eu

Przedstawiamy wyniki ogłoszonych i zakończonych postępowań oraz tych oczekujących na rozstrzygnięcie. 

Kutnowski Dom Kultury wygrał przetarg na organizację eventów czyli czterech pikników zdrowotnych, dwóch w Kutnie, w Oporowie i Bedlnie (dwa już za nami). Kwota zamówienia 129 900 zł. Lokal Brokers Patryk Ślęzak wygrał konkurs na obsługę medialną wydarzeń związanych z realizacją projektu "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie". Starostwo Powiatowe przekaże firmie do publikacji 35 pakietów informacji każdy w cenie 230 zł brutto od czerwca 2015 do kwietnia 2016, co daje kwotę 8050 zł. Z kolei zamówienia publicznego na wykonanie badań ankietowych na potrzeby realizacji projektu "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" Starostwo udzieliło ASM Centrum Badań Rynku sp. z o.o  w Kutnie. W Biuletynie Informacji Publicznej nie ma jeszcze informacji z kwotą udzielonego zamówienia.  Organizacją punktów medycznych podczas 23 eventów w projekcie zajmie się Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. za kwotę 40 020 zł. 

PPHU Janusz Ciosek z Wielunia zajęła się wykonaniem plakatów projektu za kwotę 1463, 70 zł, Digital Art Studio Przemysław Gała z Bilcza wykona ulotki za kwotę 1557, 18 zł, BetterIT Dalius Kubylis z Krakowa wykonała stronę projektu za  2141,43 zł. Materiały biurowe na potrzeby projektu dostarczy z kolei Hurtownia Biuromax z Kutna na kwotę 9 233,49 zł. Płocka firma E-integra sp. zo.o dostarcza cztery laptopy do obsługi projektu na kwotę 12 884,67 zł. [więcej]
redaktor, 19.06.2015 17:56|czytane: 1836 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W przyszłym roku ma być lepiej... ale teraz brakuje wody w kranach!
Mieszkańcy niektórych miejscowości w gminie Kutno narzekają na brak wody w kranach. Jedni nie mają wody pitnej wcale, a inni skrupulatnie podstawiają pojemniki pod spadające z kranu pojedyncze krople wody. Sytuację w tym roku mogą jedynie rozwiązać intensywne opady deszczu. Wody brakuje, ponieważ część osób intensywnie podlewa swoje ogrody, ogródki, warzywniki i inne przydomowe plantacje. Jedni podlewają, a inni mają kłopoty z nawet minimalnym zaopatrzeniem w wodę. W gminie zastanawiają się nad rozwiązaniem tego problemu. Jest kilka pomysłów, które według zapewnień wójta, zostaną wdrożone w życie już w przyszłym roku.

- Ludzie mają prawo do podlewania ogródków, bo każdy chce mieć ładną zieleń na terenie swojej posesji – mówi wójt Jerzy Bryła. - Co prawda takie podlewanie wiele nie daje. Doskonale wiedzą o tym rolnicy, którzy przez kilkanaście godzin zasilają wodą swoje plantacje.

Wójt ma rację. Od wielu dni, a nawet tygodni nie spadł porządny deszcz. Ogrodnicy wiedzą, że podlewanie roślin mija się z celem. Plantacje wymagają nawadniania, bardzo obfitego nawadniania.

Jak podkreśla Jerzy Bryła nie można winić za brak wody ludzi, którzy podlewają swoje ogrody.
- Od kilku lat  pomimo modernizacji przepompowni w Żurawieńcu mamy poważny problem w zaopatrywaniu w wodę mieszkańców północno-zachodnich terenów naszej gminy – mówi Bryła. - Największe kłopoty mamy z dostarczeniem wody do Głogowca. Może nie wszyscy wiedzą, ale jest to najwyżej położona miejscowość na terenie naszej gminy. Dodatkowo w tej miejscowości są bloki mieszkalne. Jeśli tylko pojawi się susza, to brakuje wody w kranach.

Problem mają nie tylko mieszkańcy Głogowca. Bardzo źle jest w Gołębiewie, gdzie z roku na rok przybywa nowych domów, a co za tym idzie, przybywa mieszkańców, którzy chcą mieć ładne ogródki.

- Na razie nie mamy sprecyzowanych pomysłów na rozwiązanie tego problemu – mówi wójt. - Jest kilka koncepcji. Musimy też poradzić się fachowców.

Być może wybudowana zostanie przepompownia wody w Gołębiewie. Kolejny pomysł, to wybudowanie nowego ujęcia wody. Niewykluczone, że zamontowane zostaną bardziej wydajne pompy głębinowe, ale to z kolei może spowodować konieczność wymiany instalacji elektrycznej. A być może trzeba będzie wybudować nową stację uzdatniania wody – to rozwiązanie jest najkosztowniejsze, liczone w milionach złotych. To tylko kilka przykładów. [więcej]
redaktor, 19.06.2015 18:00|czytane: 889 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Siłownią WibroTrening Fitness Club. 7 kroków do doskonałej figury i dobrego samopoczucia
Wkrótce wakacje. Okres wyjazdów, odpoczynku nad wodą, na plaży czy w górach. Jak dobrze wyglądać na wakacjach?  

- Idealnym rozwiązaniem jest mądra dieta połączona z odpowiednim treningiem, a efekt przyjdzie sam - odpowiada Ewa Majtczak-Cichowska z Siłowni Wibrotrening Fitness Club. 

Czy istnieje dieta cud?
Nie. każdy z nas jest inny i każdy ma np. inną tolerancję glukozy. Zbilansowana dieta, 4-5 posiłków dziennie, woda, ograniczenie soli, dobre tłuszcze to podstawa. Resztę powinien podpowiedzieć trener, na przykład w naszej siłowni. 

Wakacje z Siłownią WibroTrening Fitness Club. 7 kroków do doskonałej figury i dobrego samopoczucia, ./upload/articles_pakiety/27023/01_obraz.jpg
Wakacje z Siłownią WibroTrening Fitness Club. 7 kroków do doskonałej figury i dobrego samopoczucia, ./upload/articles_pakiety/27023/03_obraz.jpg
Wakacje z Siłownią WibroTrening Fitness Club. 7 kroków do doskonałej figury i dobrego samopoczucia, ./upload/articles_pakiety/27023/06_obraz.jpg


Czy na zawsze trzeba zrezygnować z ulubionych potraw?
- Czasem wystarczą drobne zmiany w przyrządzaniu potraw, by danie odchudzić z kalorii.

Jak ćwiczyć?
- Najlepiej skorzystać z pomocy trenera personalnego, który dobierze indywidualnie trening do potrzeb i możliwości.

Trudno zacząć. A jak wytrwać?
- Zapisać się do Siłowni Wibrotrening Fitness Club, kupić karnet i trzymać się planu. Konsekwencja i systematyczność to droga do zapanowaniem nad własnym wyglądem. Doskonale wiemy co nas gubi: lenistwo, usprawiedliwianie samego siebie, słodycze,  fast foody. [więcej]
pismak, 17.06.2015 07:30|czytane: 2051 razy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Jutro Święto Wolnej Książki w Kutnie i rajd Odjazdowy Bibliotekarz
Rok temu w czerwcu Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała akcję Bookcrossingu w Kutnie, również w czerwcu przypada Święto Wolnej Książki. W związku z tym MiPBP zaprasza już jutro 20 czerwca (sobota) wszystkich mieszkańców do udziału w akcji czytelniczej „Wietrzenie książek”, zorganizowanej w ramach Odjazdowego Bibliotekarza. Trzeci rajd „Odjazdowy Bibliotekarz” oraz Święto Wolnych Książek odbywają się pod patronatem eKutno.pl

Pod patronatem eKutno.pl: Jutro Święto Wolnej Książki w Kutnie i rajd Odjazdowy Bibliotekarz, ./upload/articles_pakiety/27017/01_obraz.jpg


W godz. 9.30- 12.00 w specjalnym punkcie na Placu Marsz. J.Piłsudskiego będzie można zostawić wszystkie przeczytane, zbędne książki i zgłosić się do ewentualnej wymiany w systemie: jedna oddana- jedna wybrana. O godz. 10.00 quiz na temat książek z nagrodami. W wymianie książek wydanych po 2010 roku biorą udział  osoby oddające książki wydane również po 2010 roku. Egzemplarze, które zostaną po akcji będą umieszczone na półkach bookcrossingowych na terenie miasta. Książki na wymianę można również przynieść wcześniej do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej lub do Biblioteki Pedagogicznej w budynku Szkoły Podstawowej nr 9. A potem o godz.10.30 nastąpi również uroczyste otwarcie „Ławki Czytelnika” połączone ze wspólnym czytaniem wierszy kutnowskich poetów.Zachęcamy Czytelników eKutno.pl do uwolnienia jutro swoich książek.

Z kolei o godz. 11.00 sprzed Urzędu Miasta rusza rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filia w Kutnie oraz Klub Turystyki Rowerowej Kutno Na Siodełku. Amatorzy dwóch kółek  pojadą wraz z bibliotekarzami do Krośniewic, [więcej]
wandea, 19.06.2015 16:54|czytane: 1248 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta Kutna za osiągnięcia w dziedzinie kultury powołana
Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński powołał kapitułę Nagrody Prezydenta Miasta Kutna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Kapituła została powiększona o dotychczasowych laureatów. Do 10 maja tego roku wpłynęło sześć wniosków. 

Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta Kutna za osiągnięcia w dziedzinie kultury powołana, ./upload/articles_pakiety/27088/01_obraz.jpg


W kapitule nagrody prezydenta zasiadają: Joanna Podemska, radna miejska, Michał Adamski i Dorota Bień - urzędnicy z Wydziału Kultury Rozwoju i Promocji, Radosław Rojwski, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury, Magdalena Konczarek, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Grzegorz Skrzynecki dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie oraz dotychczasowi laureaci nagród Tomasz Czyżewski, Joanna Zielińska, Aleksandra Wiwała,Teresa Mosingiewicz.

Od instytucji, organizacji i grup mieszkańców wpłynęły wnioski nagród dla: Agnieszki Dąbrowskiej-Walczak - instruktor plastyki, florystki, kreatorki Wystaw Róż i Aranżacji Florystycznych w Kutnowskim Domu Kultury, Grażyny Baranowskiej bibliotekarki, animatorki kultury, pomysłodawczyni Wrześniowych Haustów Poetyckich, koordynatorki OKL na opowiadanie im. Szaloma Asza, poetki i krytyczki literackiej, Andrzeja Wojtczaka - rzeźbiarza, [więcej]
wandea, 19.06.2015 13:25|czytane: 898 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Celnicy z Kutna działali w Łęczycy
Policjanci łęczyckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami służby celnej z Kutna w salonie gier na terenie Łęczycy zabezpieczyli 3 automaty do gier. Funkcjonariusze podejrzewają, że ktoś po prostu "grzebał" w oprogramowaniu automatów, a celem tego działania było nielegalne osiągnięcie korzyści majątkowej gracza. Przestępstwo to jest zagrożone karą grzywny i pozbawienia wolności do 3 lat. 

Policjanci realizując działania skierowane przeciwko przestępczości gospodarczej sprawdzili salon gier losowych, Funkcjonariusze podejrzewają, że prowadzona jest tam działalność bez wymaganej przepisami prawa koncesji, a same maszyny do gier są zaprogramowane na nielegalne osiąganie korzyści majątkowej. [więcej]
redaktor, 19.06.2015 15:41|czytane: 623 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianin pobił rekord świata i został Mistrzem Europy
Sukcesem zakończył się udział kutnianina Antoniego Kalińskiego w Mistrzostwach Europy Federacji WUAP w wyciskaniu na ławeczce leżąc.

Kutnianin pobił rekord świata i został Mistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27097/01_obraz.jpg
Kutnianin pobił rekord świata i został Mistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27097/02_obraz.jpg
Kutnianin pobił rekord świata i został Mistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27097/03_obraz.jpg


Zawody rozgrywane są w miejscowości Praga (Czechy) w dniach 16-20 czerwca. Uczestniczyło w nich około 340 kobiet i mężczyzn z kilkunastu krajów Europy. Antoni Kaliński startując w kat. wagowej do 67.5 kg i kat. wiekowej 60-65 lat wycisnął 112.5 kg zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Europy. [więcej]
pismak, 19.06.2015 13:10|czytane: 872 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Absolutorium, wsparcie Policji, skargi oraz stanowisko w sprawie oddziału kardiologicznego
W środę 24 czerwca od 8.30 dokończona zostanie sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Kutnie czyli jej dwa i pół punkty -działania zarządu powiatu w kwestii promocji i ochrony zdrowia ciąg dalszy, dróg powiatowych i sprawy różne. Z kolei o godz. 10.00 rozpocznie się sesja zwykła, absolutoryjna. Zapowiada się znów co najmniej ośmiogodzinna sesja. 

Wcześniej pisaliśmy już o głosowaniu Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium, radni z Komisji  jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali wykonanie budżetu za 2014 rok i również wszyscy sześcioro zagłosowali za absolutorium dla zarządu powiatu.

W porządku obrad sesji oprócz uchwały o absolutorium znalazło się omówienie sprawozdań za 2014 z działalności Powiatowego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. Radni przyjmą też programy związane z opieką spoleczną, rozwoju pieczy zastępczej i przeciwdziałania bezrobociu, zwiększą Fundusz Wsparcia Policji w postaci środkó na blaszane garaże.

Radni zajmą sie również ustaleniem zasad przeprowadzania konsultacji społecznych, wprowadzen ie inicjatywy lokalnej, rozpatrzą dwie skargi na Powiatowego Inspektora nadzoru Budowlanego i na dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. [więcej]
wandea, 19.06.2015 10:00|czytane: 1318 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Absolutoryjna sesja w mieście
We wtorek, 23 czerwca o godz. 10. 00 odbędzie się ósma sesja Rady Miasta Kutna. Prezydent miasta przedstawi Informację na temat zamierzeń w zakresie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2015 roku oraz sprawozdanie z realizacji „Strategii rozwoju Miasta Kutna na lata 2014 – 2020”.

W porządku obrad znalazło się rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Miasta Kutna za 2014 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu oraz absolutorium dla Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna.

Radni podejmą uchwały w sprawie zmian określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Kutno oraz uchylą uchwałę z zeszłego roku w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych dla realizacji Budżetu Obywatelskiego. [więcej]
redaktor, 19.06.2015 09:17|czytane: 841 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Aquaparkiem Kutno

Wakacje z Aquaparkiem Kutno

[więcej]
redaktor, 19.06.2015 09:33|czytane: 536 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Orzeł będzie miał koronę dzięki radnemu
Robert Feliniak, radny miejski złożył interpelację w sprawie braku koron na wizerunkach orła na budynku Muzeum Bitwy nad Bzurą i płycie przy alejce przed muzeum. Jak widać historykom z muzeum radny musi przypomnieć w jakim ustroju żyjemy.

- W odpowiedzi dostałem informację, że już w czerwcu zostanie zmieniony wizerunek orła- powiedział Feliniak. [więcej]
redaktor, 19.06.2015 08:58|czytane: 1053 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
3 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
11 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
37 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
48 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności