eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Inżynieria finansowa w powiatowej oświacie i pęknięta żyłka Serendy
Wnioskodawcy sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie jako pierwszy punkt obrad wskazali edukację publiczną. Do tablicy został wywołany Artur Gierula, członek Zarządu Powiatu, teraz zajmujący się oświatą, kulturą i promocją powiatu i również w ubiegłej kadencji zasiadający w zarządzie pod wodzą Mirosławy Gal-Grabowskiej. 

Ten punkt obrad trwał 4,5 godziny zatem z oczywistych przyczyn nie podamy szczegółowej relacji. Sesje w powiecie bez słownego boksu po prostu nie istnieją. Boksowali się radni Konrad Kłopotowski i Marek Drabik z PiS ze starostą Krzysztofem Debichem oraz Bartosz Serenda z SLD z  Arturem Gierulą z PO. Zatem przez pierwsze dwie godziny dominowały przywołania o merytoryczną dyskusję. 

Inżynieria finansowa w powiatowej oświacie i pęknięta żyłka Serendy, ./upload/articles_pakiety/27076/01_obraz.jpg


Od lewej: Bartosz Serenda, Artur Gierula

Zacznijmy od tego, że wcześniej odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego i jak mówi radny Serenda, przewodniczący Komisji, zajmowała się ona sprawą zatrudnienia Gieruli w CKU podczas trwania konkursu na jego dyrektora oraz brakiem nadzoru nad szkołami ponadgimnazjalnymi w powiecie. Komisja odwołała Gierulę z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Edukacji, a powołała Mirosławę Gal-Grabowską. 

- Uważam, że należy odwołać radnego Artura Gierulę ze stanowiska członka zarządu powiatu nie tylko ze względu na kontrowersje z brakiem wygaśnięcia mandatu i zatrudnienia w CKU będąc jednocześnie nadzorującym tę szkołę, ale przede wszystkim, że pod jego rządami oświata kolokwialnie mówiąc leży - powiedział eKutno.pl Serenda. - W komisji takiego wniosku nie przegłosowaliśmy, uważam jednak, że to nieporozumienie, powierzenie Gieruli zadań z dziedziny oświaty.  

W Komisji Edukacji oprócz Gieruli, Grabowskiej i Serendy są jeszcze: Waldemar DrążkiewiczMarek Jędrzejczak. Ten ostatni podobnie jak jego koledzy z PiS również zadał kilka pytań na wczorajszej sesji. 

Projekt budżetu powiatu na 2015 rok przygotował poprzedni zarząd, nowi radni w styczniu go uchwalili, natomiast obecny zarząd z Debichem na czele go wykonuje. Okazało się jak mówił na sesji Piotr Łaszewski, Skarbnik Powiatu, że w dziale oświata budżet był niedoszacowany i stwierdzone niedobory finansowe w placówkach oświatowych będą najprawdopodobniej miały skutek w IV kwartale bieżącego roku. Ile brakuje? Od 4,5 mln zł do 7, 5 mln zł.  Z tym, że w budżecie powiatu aktualnie rezerwa oświatowa wynosi 694 559, 50 zł, a starosta przewiduje znaczne oszczędności w wydatkach szkół. Wydział Edukacji Kultury i Sportu jest cały czas w trakcie weryfikacji arkuszy organizacyjnych przyjętych warunkowo, mającej na celu dostosowanie wydatków w oświacie do możliwości budżetowych powiatu kutnowskiego.

Kto się tak rozhulał, gdzie są brakujące pieniądze i dlaczego Komitet Obywatelski filar koalicji rządzącej nie realizuje swoich zamierzeń w edukacji, a składał obietnice wyborcom? - pytali radni PiS w tym były wicestarosta kutnowski Konrad Kłopotowski, który tworzył w zarządzie powiatu projekt budżetu na 2015, a potem za nim głosował. To duży kłopot, kiedy władza zamienia się w opozycję i odwrotnie. W tej kadencji obserwujemy to dotkliwie, kiedy opozycjonista pastwi się nad przyjętymi kiedyś przez siebie założeniami, a z kolei były opozycjonista już jako władza obraża się za ciekawość radnych. Oczywiście dla wszystkich byłoby łatwiej gdyby to byli radni nieskażeni poprzednimi kadencjami samorządu. Jest jak jest. Opozycja ma swoje prawa, a władza obowiązki. [więcej]
wandea, 17.06.2015 20:52|czytane: 2549 razy|86 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kevin Johnson z kontraktem na kolejny sezon w Polfarmexie
Kolejnym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt z kutnowskim klubem jest dobrze wszystkim znany Kevin Johnson. W minionym sezonie 2014/2015 Kevin zdobywał średnio 12.0 punktu na mecz zbierając przy tym średnio 10.3 piłek. Podczas Uroczystej Gali Tauron Basket Ligi Kevin otrzymał wyróżnienie jako najlepiej zbierający zawodnik ligi.

Kevin Johnson z kontraktem na kolejny sezon w Polfarmexie, ./upload/articles_pakiety/27080/01_obraz.jpg


W trakcie całego sezonu najwięcej punktów, bo aż 28 Johnson zdobył dla Polfarmexu Kutno grając przeciwko drużynie King Wilków Morskich Szczecin.  Natomiast największą ilość zbiórek ( 17 zbiórek ) Kevin uzyskał podczas meczu z Polpharmą Starogard Gdański. [więcej]
pismak, 18.06.2015 10:27|czytane: 597 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn Rodzinny w Strzegocinie
Maj i czerwiec to miesiące, w których w sposób szczególny pamiętamy o naszych kochanych rodzicach. Jeden z majowych dni poświęcony jest Mamie, a w czerwcu świętujemy Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Z tej okazji odbył się 14 czerwca kolejny już Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie. Jego przebieg i organizacja to ogromna zasługa rodziców i nauczycieli.

Festyn Rodzinny w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/27079/02_obraz.jpg
Festyn Rodzinny w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/27079/17_obraz.jpg
Festyn Rodzinny w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/27079/15_obraz.jpg


Rodzinne popołudnie rozpoczął występ Gminnej Orkiestry Dętej prowadzonej przez kapelmistrza Stanisława Wasiaka. Zabawy i zajęcia sportowe, w których uczestniczyły dzieci i nauczycielki naszej szkoły przeprowadzili clowni i szczudlarze  LEO – MARKET z Kutna. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów otrzymywali upominki przekazane przez sponsorów. W szkolnej świetlicy działała kawiarenka zaopatrzona w przepyszne ciasta upieczone przez mamy. Na terenie wokół szkoły można było zjeść pyszną kiełbaskę i kaszankę z grilla.  Ogromną frajdę sprawili dzieciom niezawodni strażacy z PSP w Kutnie. Popołudnie było upalne, toteż znalazło się wielu chętnych na nietypową ochłodę w strumieniach wody ze strażackiego węża i zabawę w pianie gaśniczej. Nagłośnienie i oprawę muzyczną zorganizował właściciel sklepu muzycznego Music – Express Krzysztof Jędrzejczyk. [więcej]
pismak, 18.06.2015 10:58|czytane: 716 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzi kutnianie w Muzeum Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem
Dzisiaj młodzież z kutnowskich szkół odwiedziła Muzeum Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, by oddać hołd zamordowanym kutnowskim Żydom. Kulmhof było pierwszym ośrodkiem masowej, natychmiastowej zagłady Żydów w Kraju Warty, który powstał w grudniu 1941 r. i funkcjonował w dwóch okresach: pierwszy od 8 grudnia 1941 r. do 11 kwietnia 1943 r. i drugi od wiosny/lata 1944 r. do 18 stycznia 1945 r.

Pierwsze co ukazuje się zwiedzającym to ruiny pałacu, w którym mieścił się obóz. Tutaj w piwnicach zbierane były ofiary, które następnie prowadzono korytarzem śmierci.

Młodzi kutnianie w Muzeum Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, ./upload/articles_pakiety/27078/01_obraz.jpg
Młodzi kutnianie w Muzeum Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, ./upload/articles_pakiety/27078/14_obraz.jpg
Młodzi kutnianie w Muzeum Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, ./upload/articles_pakiety/27078/33_obraz.jpg


– Niemcy szukali jakiejś szybkiej metody zabijania i właśnie wybrali mobilne ciężarówki gazowe. Jesienią 1941 roku przyjeżdża do Chełmna Lange i inni przyszli oprawcy, oglądają wioskę, kościół, budynek gminy oraz prywatne domy, ponieważ wieś była częścią infrastruktury obozowej – opowiadała Małgorzata Grzanka z Muzeum Obozu Zagłady Kulmhof, która z kolei gościła w Kutnie w miniony poniedziałek. – Tutaj znajdowały się te ciężarówki, a następnie wyjeżdżały do lasu, gdzie na początku Niemcy wybudowali krematorium. Żydzi robotnicy, których zmuszono do pracy w lesie wykopali masowe groby. To były dwie duże mogiły i tam wkładano zwłoki. Pomordowani leżeli twarzą do ziemi warstwami. 

Kolejnym elementem zwiedzania był spichlerz, gdzie mieści się wystawa poświęcona dziejom obozu. Tam można obejrzeć rzeczy, które należały do ofiar: łyżki, grzebienie, pomadki, zabawki, narzędzia szewskie i krawieckie, znaczki i fotografie. Przedmioty te pozyskano dzięki pracom archeologicznym w Lesie Rzuchowskim i we wsi Chełmno. Elementem wystawy jest także film pochodzący ze zbiorów Yad Vashem z relacją Szymona Srebrnika, jednego z nielicznych ocalałych z obozu. Opowiadał na nim jak podczas pobytu w obozie przeszukiwał rzeczy po zmarłych i znalazł przedmioty należące do matki, o tym jak wyglądał proces grzebania i kremacji zwłok. Szymon Srebrnik miał wtedy 13 lat.

Następnie zgromadzonej kutnowskiej młodzieży pokazano film z getta Konstancja, który powstał w celach propagandowych. Aktorami byli nie Żydzi, tylko Niemcy, można było odnieść wrażenie, iż mieszkańcy getta mają pod dostatkiem pożywienia i żyją w godnych warunkach. Później odbyła się projekcja filmu krótkometrażowego pt. „Ambulans” Janusza Morgenszterna, nie będący dokumentem, ale w jasny i brutalny sposób ukazujący metodę eksterminacji jaką posługiwali się naziści w Kulmhof. [więcej]
MaciejW, 17.06.2015 19:25|czytane: 963 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powstała nowa sekcja piłkarska RÓŻA Kutno
16 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie odbyło się spotkanie z rodzicami nowo powstałej Sekcji Piłkarskiej RÓŻA Kutno przy Stowarzyszeniu Lokalnym Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS. Licznie przybyli rodzice zostali zapoznani z założeniami i sposobem funkcjonowania sekcji piłkarskiej. Pierwsze zajęcia już 1 lipca.

Powstała nowa sekcja piłkarska RÓŻA Kutno, ./upload/articles_pakiety/27077/01_obraz.jpg


RÓŻA Kutno będzie prowadziła nabór do pięciu grup, które będą zgłoszone do rywalizacji w ramach rozgrywek Łódzkiego Związku Piłki Nożnej:
grupa dziewcząt - uczennice szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (zapisy u trenera II Klasy UEFA  A Tomasza Kaby tel. 609 220 319)
rocznik 2000/2001 chłopcy (zapisy u trenera II Klasy Andrzeja Grzegorka tel. 781 779 654)
rocznik 2002/2003 chłopcy (zapisy u trenera II Klasy UEFA  A  Jacka Czekalskiego tel. 660 094 647)
rocznik 2004/2005 chłopcy (zapisy u trenera II Klasy UEFA  A  Roberta Marca Tel. 668 422 825)
rocznik 2006/2007 chłopcy (zapisy u trenera II klasy UEFA  A  Roberta Marca tel. 668 422 825).

Dodatkowa grupa będzie tworzona dla chłopców i dziewczynek (rocznik 2008 i młodsi), której celem będzie zapewnienie prawidłowego rozwoju psychofizycznego poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach o charakterze gier i zabaw. Poprzez taką formę chcemy stopniowo wprowadzić młodych adeptów w tajniki piłki nożnej i przyszłego specjalistycznego treningu. [więcej]
pismak, 17.06.2015 11:41|czytane: 1167 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki Trójboju Dziewcząt i Chłopców
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zorganizował Trójbój Dziewcząt i Chłopców. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy. Najlepsi zawodnicy specjalne statuetki, a szkoły puchary.

Wyniki Trójboju Dziewcząt i Chłopców, ./upload/articles_pakiety/27072/01_obraz.jpg
Wyniki Trójboju Dziewcząt i Chłopców, ./upload/articles_pakiety/27072/20_obraz.jpg
Wyniki Trójboju Dziewcząt i Chłopców, ./upload/articles_pakiety/27072/15_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Najlepsza zawodniczka to Milena Budner (SP 9 Kutno) - 161pkt.
Najlepszy zawodnik to Miłosz Myszkowski (SP 9 Kutno) - 141 pkt.
[więcej]
pismak, 17.06.2015 10:43|czytane: 1065 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dla wielbicieli folkloru Wesele Boryny
21 czerwca (niedziela), w godz. od 15.00 do 18.00 na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce odbędzie się pierwszy w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Wesele Boryny”. 

Dla wielbicieli folkloru Wesele Boryny, ./upload/articles_pakiety/27069/01_obraz.jpg
Dla wielbicieli folkloru Wesele Boryny, ./upload/articles_pakiety/27069/02_obraz.jpg
Dla wielbicieli folkloru Wesele Boryny, ./upload/articles_pakiety/27069/03_obraz.jpg


Tym razem skansen gościć będzie dwa zespoły z regionu nazywanego historycznie Księstwem Łowickim. Amatorski Zespół Regionalny im. Władysława Reymonta z Lipiec Reymontowskich zaprezentuje widowisko folklorystyczne „Wesele Boryny”  powstałe na podstawie znakomitej powieści „Chłopi” Władysława Reymonta, wyróżnionej Nagrodą Nobla w 1924 r.  Lipiecki zespół pokaże najważniejsze momenty obrzędu weselnego, których akcja dzieje się w dniu ślubu, od momentu przybycia drużyny młodego, poprzez błogosławieństwo młodych, przywitanie ich po ślubie, po kulminacyjny akt, jakim są oczepiny, a więc moment, w którym na oczach gości młoda panna staje się mężatką, co podkreślają też tańce recepcyjne włączające ją do grona zamężnych kobiet. W inscenizacji „Wesela Boryny” odnajdziemy zarówno sceny opisane przez Władysława Reymonta w jego powieści, jak również zwyczaje weselne kultywowane w przeszłości we wsi Lipce (obecnie Reymontowskie)  oraz w najbliższej okolicy. Zarówno w widowisku weselnym, jak i w występie Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki” i Kapeli Ludowej z Łowicza zobaczymy i usłyszymy wiele tańców i pieśni łowickich. [więcej]
kultura, 17.06.2015 10:14|czytane: 798 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
We wrześniu szpital się zbilansuje. Małe zainteresowanie Trawczyńskiego
Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Kutnie została dziś przerwana przed godz. 23.00 po około ośmiu godzinach obrad. Radni czuli się zmęczeni, wiadomo, ... kto by tyle pracował. Przypomnimy tylko, że są wśród nas, waszych wyborców tacy, którzy pracują codziennie po 10, 12, 14 godzin (ostatni w kutnowskich obozach pracy) a są też tacy którzy mają 24- godzinne dyżury, służby itp. Oczywiście też mają inne wynagrodzenia, "trochę" mniejsze. Wstęp do pierwszej relacji z sesji może zdawać się przydługi i ktoś powie, że nie na temat, ale jedno z ostatnich zdań sesji wypowiedziane przez Zdzisława Trawczyńskiego, wicestarostę kutnowskiego zasługuje na odpowiednie wprowadzenie. 

Sesja nadzwyczajna na wniosek grupy radnych PiS składała się tylko z kilku punktów. Zarząd powiatu miał przedstawić swoje dokonania w dziedzinie edukacji publicznej, promocji i ochrony zdrowia, stanu dróg powiatowych i ostatni punkt to sprawy różne. Dziś radni zdołali omówić prawie dwa pierwsze tematy. Omawianie pierwszego punktu trwało 4,5 godziny. A dlaczego?

We wrześniu szpital się zbilansuje. Małe zainteresowanie Trawczyńskiego , ./upload/articles_pakiety/27074/01_obraz.jpg


Każdy ze śledzących społeczno-polityczne życie Kutna i powiatu wie, że Konrad Kłopotowski z PiS do małomównych nie należy, na sesjach chęć do prezentowania swoich opinii i zadawania pytań ma skumulowaną przynajmniej za pięciu radnych. Oczywiście czuje się wtedy jak ryba w wodzie, a do tego przynosi mu to nieskrywaną radość więc pytani z zarządu powiatu lub ogólnie słuchacze czują się nieco męczeni, zafrasowani, sfrustrowani aż stają się męczennikami sesji powiatowych i kwękają po kątach - Kłopotowski kończ, dość itp. My też czasem należymy do takich męczenników, ale wiadomo praca to praca, narodowi kutnowskiemu służyć trzeba. Oczywiście za sprawą tyrad Kłopotowskiego, zatwardziałości zarządu w dzieleniu się wiedzą na temat stanu edukacji oraz śmiałkowi z koalicji, który przejrzał wreszcie na oczy w sprawie radnego Artura Gieruli czyli Bartoszowi Serendzie o dłuższym punkcie obrad napiszemy jutro, bo dziś pewnie internauci znaleźliby w tekście setki literówek. 

Drugi punkt obrad dotyczył promocji i ochrony zdrowia. Na pierwszy ogień poszedł Paweł Łebkowski kierownik projektu "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa z Programu PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu, który odpowiadał na uwagi radnego Kłopotowskiego co do realizacji tego projektu. Najpierw radny zapomniał, że to zarząd z nim jako wicestarostą wykreował projekt, podpisał i uzyskał nań spory grant prawie 3,5 mln zł i skrytykował dokumentnie dotychczasową realizację projektu. Skupił się na piknikach zdrowotnych i trudzie pani  z gminy Bedlno, która piekła ciasta na jeden z nich niejako pod przymusem i za swoje, a potem skarżyła się radnemu. Przez to radny ma jak najgorsze zdanie o pracy nad projektem. Łebkowski przypomniał radnemu, że pikniki to jedynie niewielki etap projektu, ponieważ najważniejsze to przebadanie profilaktyczne tysięcy mieszkańców powiatu kutnowskiego w kierunku chorób układu krążenia. Radny pod naporem osłabł w atakach i jedynie pozostał przy personalnych uszczypliwościach. Przy tej okazji starosta Krzysztof Debich zaprosił radnych na najbliższy piknik 21 czerwca w Oporowie. 

Radna Jolanta Pietrusiak poprosiła aby radni byli informowani o tych piknikach, zapraszani a najlepiej ponieważ jest czym się pochwalić również wraz ze starostą zapraszali nań mieszkańców. Paweł Łebkowski obiecał, że zmieni się forma zaproszenia chętnych do udziału w imrezach i badaniach profilaktycznych. 

Blamaż zaliczył radny Andrzej Szarwas z PiS, bo domagał się informacji dlaczego w projekcie Fundacji Norweskiej nie ma termomodernizacji szpitala, a przecież obiecywał to były prezes szpitalnej spółki Andrzej Musiałowicz. Radny Szarwas w ubiegłej kadencji przez cztery lata był w koalicji rządzącej, pamięć jednak zawiodła i okazało się, że pytanie co najmniej jest nietrafione. Ani fundacji norweskiej nie ma, ani Musiałowicz nie obiecywał, że termomodernizacja zostanie zrobiona w tym projekcie, chodziło wówczas o pozyskanie na nią środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

Potem wnioskodawca sesji Kłopotowski przeszedł do pytań dotyczących Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Starosta Debich zapytany o skład rady nadzorczej i sposób jej powołania, stratę za styczen i resztę miesięcy odpowiedział krótko i konkretnie. Dodał również, że w styczniu tego roku szpitalem zarządzał zarząd przymusowy pozostawiony po porzednim Zgromadzeniu Wspólników czyli Zarządzie Powiatu w Kutnie z Kłopotowskim i Mirosławą Gal-Grabowską na czele. Debich poprosił oczekującego dobre dwie godziny na zabranie głosu prezesa KSS Roberta Wilanowskiego.

I zaczęło się dość ostro, od sporu z radnym Kłopotowskim o to kto jest właścicielem szpitala, radny mówił że rada i powiat kutnowski jako emanacja społeczności powiatowej a Wilanowski, że zarząd powiatu. Prezes hardo bronił się przed pytaniami radnego, łapiąc na słówka i wykorzystując brak precyzji wypowiedzi radnych Kłopotowskiego, Marka Drabika, Roberta Fabijańskiego. Wreszcie radny Bartosz Serenda zwrócił prezesowi uwagę na niestosowność jego wypowiedzi, Fabijański zarzucił arogancję, a Kłopotowski próbował rozegrać Wilanowskiego żartem, ale z kolei jemu zarzucono, że się krótko mówiąc nabija. [więcej]
wandea, 17.06.2015 00:54|czytane: 2534 razy|59 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital potrzebuje głównego księgowego
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o potrzebuje głównego księgowego. Oferty w konkursie na to stanowisko można składać do 30 czerwca w szpitalu, a zostaną one rozpatrzone w terminie 30 dni. Tutaj ogłoszenie

Szpital również nieprzerwanie od maja potrzebuje chirurgów. Oferty w nowym konkursie można składać do 18 czerwca. Zapotrzebowanie dotyczy lekarzy chirurgów i koordynatora Oddziału Chirurgicznego Ogólnego i Chirurgii Onkologicznej wraz z Poradnią Chirurgii Ogólnej.

Dotychczasowym koordynatorem oddziału po budzącym kontrowersje konkursie jest Krzysztof Gajewski. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 14:50|czytane: 2135 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Show must go on
10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie uczniowie klas IV: Błaszyk Alicja, Brożek Julia, Czyż Martyna, Graczyk Aurelia, Jerzak Kacper, Smolarczyk Krzysztof, Stanecka Oliwia, Tomasik Nikola, Urban Klaudia i Wojtczak Jakub wystawili sztukę w języku angielskim pt.: ‘Snow White and a few funny dwarves’.

Show must go on, ./upload/articles_pakiety/27073/01_obraz.jpg
Show must go on, ./upload/articles_pakiety/27073/05_obraz.jpg
Show must go on, ./upload/articles_pakiety/27073/07_obraz.jpg


Była to opowieść wzorowana na znanej bajce: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Spektakl był podsumowaniem całorocznej pracy, a całe  przedsięwzięcie realizowane było w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”.

W przygotowaniu do finałowego występu, uczniowie odwiedzili Teatr Mały w Łodzi, gdzie przyglądali się profesjonalnej grze aktorskiej podczas przedstawienia „Balladyna”. Dzięki tej wizycie uczniowie mogli czerpać inspiracje, które pomogły w kreowaniu ich bohaterów. Co więcej, dzięki uprzejmości Dyrektora Teatru Małego,  Mariusza Pilawskiego mogliśmy zwiedzić teatr od „kulis” i porozmawiać z aktorami. Odwiedziny te pomogły nam w aranżacji przestrzeni scenicznej i w tworzeniu kostiumów do naszego przedstawienia. Ponadto aktorzy tego teatru po spektaklu podsunęli naszym małym artystom techniki uczenia się tekstów na pamięć. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 16:17|czytane: 967 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagrody Tauron Basket Ligi rozdane
W poniedziałek w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się gala podsumowująca zakończony sezon 2014/2015 Tauron Basket Ligi. Podczas uroczystości wręczono specjalne podziękowanie głównemu sponsorowi polskiej koszykówki, czyli firmie Tauron Polska Energia. Wyróżniono także pozostałych partnerów PLK: Milenium Zakłady Bukmacherskie, Telewizję Polsat, Spalding, Ringier Axel Springer, Suzuki Motor Poland oraz Festina Group Polska.

Nagrody Tauron Basket Ligi rozdane, ./upload/articles_pakiety/27070/01_obraz.jpg
Nagrody Tauron Basket Ligi rozdane, ./upload/articles_pakiety/27070/02_obraz.jpg
Nagrody Tauron Basket Ligi rozdane, ./upload/articles_pakiety/27070/03_obraz.jpg


Medaliści minionego sezonu Tauron Basket Ligi: Stelmet Zielona Góra, PGE Turów Zgorzelec oraz Energa Czarni Słupsk otrzymali nagrody pieniężne. Poznaliśmy również wyniki głosowania kibiców na najlepsze akcje organizowane przez kluby.

Spośród wyróżnionych koszykarzy nagrody odebrali m.in. powołani do reprezentacji Polski przez trenera Mike'a Taylora Karol Gruszecki z Energi Czarnych Słupsk, który uczynił największy postęp oraz Michał Sokołowski z Rosy Radom, jako najbardziej energetyczny zawodnik. Po raz drugi z rzędu najlepiej zbierającym graczem był Amerykanin Kevin Johnson z drużyny Polfarmex Kutno zbierając średnio na mecz 10.3 zbiórki. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 14:26|czytane: 862 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Popierasz działania Kukiza? Przyjdź na spotkanie Kutnowskiego Komitetu Referendalnego
W środę, 17 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się drugie spotkanie organizacyjne Kutnowskiego Komitetu Referendalnego.

Sympatycy Pawła Kukiza i Jednomandatowych Okręgów Wyborczych zachęcają do wzięcia udziału w spotkaniu, które  odbyć się ma pod pomnikiem Marsz. Józefa Piłsudskiego [więcej]
pismak, 16.06.2015 09:06|czytane: 2203 razy|109 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie
Technikum Elektroniczne im. Bohaterów Września 1939 znalazło się w wąskim gronie pięciu szkół nominowanych do głównej nagrody w konkursie EDUinspiracje w kategorii edukacja szkolna za partnerski projekt Comeniusa „Hands Across the World, Together for a Better World”. Koordynatorem projektu jest Iwona Kciuk.

Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/27063/01_obraz.jpg
Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/27063/02_obraz.jpg
Wielki sukces Zespołu Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/27063/03_obraz.jpg


Konkurs odbywa się w tzw. trybie oscarowym. Oznacza to, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nominuje pięciu kandydatów do nagrody w każdej kategorii. Jest to ogromny sukces ponieważ z ogromnej liczby 1295 projektów  w kategorii edukacja szkolna wybrano tylko 5 najlepszych. Do każdej z nominowanych szkół przyjadą mobilni badacze FRSE i przeprowadzą  pogłębiony wywiad dotyczący wpływu projektu na beneficjenta i jego środowisko,  odbędzie się również badanie działań upowszechniających.  Końcowego wyboru laureatów dokonuje Kapituła konkursu. Laureaci ogłoszeni zostaną podczas gali, na którą zaproszeni zostaną wszyscy nominowani. Gala odbędzie się w listopadzie 2015 roku. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 08:29|czytane: 867 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Turnieje Orlika: Piłka Nożna Chłopców
Animatorzy oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie serdecznie zapraszają dzieci szkół podstawowych na Turnieje Orlika - Piłka  Nożna Chłopców.

Zawody odbędą się na Orliku przy ulicy Jagiełły 6 w dniach: 20 czerwca dla klas IV-VI 21 czerwca dla klas I-III(mile widziane drużyny mieszane chłopcy i dziewczęta).

Zapisy do turniejów odbywać się będą  w dniu zawodów od godziny 15:30. Zespół ma liczyć max 12 zawodników: na boisku znajduje się 5 zawodników w polu + bramkarz.  Podczas trwania turnieju każda drużyna musi przebywać pod okiem pełnoletniego opiekuna. Każdy zawodnik zobowiązany jest posiadać legitymacje szkolną w celu weryfikacji wieku. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 08:07|czytane: 563 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łukasz Wójcik Wicemistrzem Europy
Sukcesem kutnianina Łukasza Wójcika zakończyły się w niedzielę Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie 18 metrowej. Rozegrano je na terenie gościnnego Aeroklubu Ostrowskiego na lotnisku w Michałkowie.

Łukasz Wójcik Wicemistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27065/01_obraz.jpg
Łukasz Wójcik Wicemistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27065/06_obraz.jpg
Łukasz Wójcik Wicemistrzem Europy, ./upload/articles_pakiety/27065/08_obraz.jpg


Dwa lata temu w tym samym miejscu Łukasz wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy. Tym razem rozegrano 5 konkurencji o długości od 200 do 400 km, w trudnych warunkach atmosferycznych. Wysokie temperatury dawały się we znaki także pilotom latającym pod ostrowskich niebem.

Trzy konkurencje wygrał kutnowski szybownik, co dało mu sporą przewagę punktową nad rywalami. Był to ostatni sprawdzian i trening przed zbliżającymi się Szybowcowymi Mistrzostwami Europy, które odbywać się będą już lipcu w miejscowości Ocseny na Węgrzech. [więcej]
redaktor, 16.06.2015 08:03|czytane: 761 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pamiętamy o zagładzie kutnowskich Żydów
Kutno przed 1939 rokiem liczyło 26 tysięcy mieszkańców, z czego 8 tysięcy stanowiła ludność żydowska. Po wkroczeniu do miasta wojsk niemieckich rozpoczęła się jej eksterminacja. Ludność żydowską zamknięto w getcie,  utworzonym w czerwcu 1940 roku, na terenie dawnej Cukrowni „Konstancja” przy ul. Mickiewicza. Dziś pod pamiątkową tablicą na tym budynku władze samorządowe oraz lokalna społeczność oddały hołd pomordowanym Żydom. Obchody Na krawędzi pamięci... rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów, upamiętniające 75. rocznicę  utworzenia przez Niemców w Kutnie, getta dla ludności żydowskiej zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Pamiętamy o zagładzie kutnowskich Żydów, ./upload/articles_pakiety/27064/01_obraz.jpg
Pamiętamy o zagładzie kutnowskich Żydów, ./upload/articles_pakiety/27064/03_obraz.jpg
Pamiętamy o zagładzie kutnowskich Żydów, ./upload/articles_pakiety/27064/25_obraz.jpg


W Centrum Teatru Muzyki i Tańca wysłuchaliśmy dziś wykładu dr Janusza Pawlaka, pt. "Zagłada kutnowskich Żydów". Potem odbył się panel dyskusyjny  pt. „Czy zwiększenie  informacji i pogłębianie wiedzy Polaków ma wpływ na lepsze rozumienie Zagłady Żydów?”

- Przerywamy długie milczenie na temat zagłady Żydów w Kutnie, tak aby szczególnie młodzi mieszkańcy dowiedzieli się co działo się w 1940 roku z tysiącami ówczesnych kutnian - mówiła Bożena Gajewska, prezes TPZK. - 200 lat temu z kolei 70 % mieszkańców Kutna to byli Żydzi, a tylko 30 % Polacy. chcemy przywracać pamięć o naszej wspólnej przeszłości, o naszej - Polaków i Żydów. Dzisiaj to my ponosimy odpowiedzialność za to co robimy z tą wspólną przeszłością. Mówię tu o cmentarzu żydowskim przy Tarnowskiego w Kutnie. Część z nas o tym wie, część nie chce wiedzieć, przez 200 lat byli tam grzebani zmarli mieszkańcy naszego miasta, a dzisiaj chodzi się tam z psami, robi się tam imprezy.  Proszę młodzież, przejdźcie się tam zobaczcie fragmenty grobów i tablicę pamiątkową na szczycie cmentarza. Miejsce to jest wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa łódzkiego. Warto tam być.

W dyskusji wzięli udział dr Eleonora Bergman z Żydowskiego Instytutu Historycznego, Joanna Podolska-Płocka dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Małgorzata Grzanka z Muzeum Obozu Zagłady Kulmhof, Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna, dr Janusz Pawlak, wykładowca, dyrektor ZS nr 1 w Kutnie. Moderatorem dyskusji był Piotr Pilch.

- Miejsce pochówku Żydów Kirkut powstało w końcówce XVIII wieku, wcześniejsze było w okolicy dzisiejszego Miflexu, część z was na pewno nie wie, że jadąc do McDonaldsa Józefowem, kiedyś byście przejeżdżali przez Żydowo. Tam właśnie najpierw osiedlali się Żydzi - mówił Janusz Pawlak. 

- Czuję się jakoś związana z Kutnem, bo dawno temu na temat tego miasta robiłam Studium historyczno-urbanistyczne i oczuwam dziś swój pobyt w Kutnie jak powrót do przeszłości - zaczęła dr Eleonora Bergman.

Opowiedziała ona o twórcy podziemnego archiwum getta warszawskiego, zamordowanego przez okupantów niemieckich Emanuela Ringelbluma. Historyk w swoim archiuwm posługiwał się nowoczesnymi metodami przechowywania, opracowywania informacji. Zainteresowania badawcze Ringelbluma koncentrowały się przede wszystkim wokół historii społecznej polskich Żydów. Sprzeciwiał się badaniu dziejów tego narodu w oderwaniu od historii powszechnej.

- Żydzi w getcie bardzo szybko się organizowali, istniały komitety, szkoły uczące w języku polski, jidysz i hebrajskim. Zaczęto też od razu gromadzić dane o tym co dzieje się w getcie, o przemyśle, prostytucji, korupcji, mlodzieży, handlu, kobietach żydowskich itd. - mówiła Bergman. - Ringelblum zorganizował w getcie rodzaj instytutu naukowego, badawczego, który miał dokonać opracowań tych wszystkich tematów, około 90. Nic co działo się w getcie nie mogło ujść uwadze. Odnalezione archiwum Ringelbluma po kolei publikujemy. Są w nim również informacje dotyczące Kutna, sześć relacji. W archiwum znajdują się relacje z ponad 300 miejsc znajdujących się pod okupacją. Namawiam do przeczytania tych relacji. 

Piotr Pilch zaczął dyskusję o rodzajach antysemityzmu i ocenie wiedzy młodego pokolenia na jego temat. Czy młodzież potępia antysemityzm? [więcej]
kultura, 15.06.2015 22:12|czytane: 1509 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bilety na jutrzejszy mecz Polska-Grecja wylosowane
Po zwycięskim meczu eliminacji EURO 2016 Polacy będą podejmować w Gdańsku reprezentację Grecji. Pokonanie Gruzji 4-0 pozwoliło Biało-Czerwonym zachować pozycję lidera grupy D, wyprzedzając Niemcy o 1 punkt i tym samym znacząco zbliżyliśmy się do gry w przyszłorocznym turnieju. We wtorkowym spotkaniu możemy liczyć na godne pożegnanie się naszej kadry z kibicami przed nadchodzącymi wakacjami.

Jutro o godz. 20.45 mecz Polska- Grecja w Gdańsku. Dwa bilety wylosowali dziś Marcin Marciniak i Marcin Bielecki.  Bilety można będzie odebrać już jutro od 9.00 w Caffe Zamenhofa. Życzymy udanego piłkarskiego wieczoru na gdańskim stadionie.
[więcej]
redaktor, 15.06.2015 20:59|czytane: 929 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mateusz Józefkowicz i Klaudiusz Kowalski najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance
Za nami druga już odsłona Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance. W sobotę, 13 czerwca na deskach amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim królowali tancerze break dance z całej Polski, gwiazdy hip-hop’u i reggae.

Mateusz Józefkowicz i Klaudiusz Kowalski najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance, ./upload/articles_pakiety/27062/01_obraz.jpg


Tancerze zmierzyli się w czterech kategoriach: Kids Battle 2vs2 do 11 lat, Kids Battle 2vs2 12-15 lat, Power Moves Contest i bitwy ekip 3vs3. W przerwach natomiast zobaczyliśmy Longest Moves Contesty.

I miejsce w Kids Battle do 11 lat zajął zespół Monster Munch z Kutna w składzie Mateusz Józefkowicz i Klaudiusz Kowalski. [więcej]
kultura, 15.06.2015 17:00|czytane: 736 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejny wyrok o odszkodowanie za naruszenie zasad równego traktowania w zatrudnieniu w urzędzie pracy
Od 2012 roku byli i przywróceni pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie, członkowie Związku Zawodowego NSZZ "Solidarność"  toczą walkę o swoje prawa i odszkodowania. Dziś zapadł kolejny wyrok w Sądzie Rejonowym w Kutnie w sprawie o odszkodowanie za naruszenie zasad równego traktowania w zatrudnieniu.

Przywróconemu pracownikowi pośredniaka na podstawie dzisiejszego wyroku trzeba będzie zapłacić 25 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny, PUP może się od niego odwołać. 

Łącznie w sprawach o odszkodowanie za naruszenie zasad równego traktowania w zatrudnieniu w urzędzie pracy zapadło do wypłaty 100 517,5 zł. [więcej]
wandea, 15.06.2015 10:44|czytane: 1805 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Umowy dla frajerów? Pozwolenie na budowę pod wiatraki w Wierzykach w połowie lipca
W maju do Starostwa Powiatowego w Kutnie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę elektrowni wiatrowej w Wierzykach w gminie Krzyżanów. Kontrowersyjna decyzja wójta Tomasza Jakubowskiego o tej inwestycji znalazła się już w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi. W związku z wystąpieniem inwestora PPH Daanpol o pozwolenie na budowę próbowaliśmy się z nim skontaktować. Niestety bezskutecznie.

Umowy dla frajerów? Pozwolenie na budowę pod wiatraki w Wierzykach w połowie lipca, ./upload/articles_pakiety/27058/01_obraz.jpg


Mieszkańcy chcą wiedzieć czy inwestor poczeka na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego czy ruszy wcześniej z budową, bez względu na tę decyzję.  Z kolei Starosta Kutnowski ma 65 dni na wydanie pozwolenia na budowę, termin mija w połowie lipca.

8 czerwca br. do Krzysztofa Debicha wpłynęło obszerne - wyjaśniające pismo Stowarzyszenia „CZYSTA OKOLICA”, w którym organizacja żąda wstrzymania wszelkich decyzji będących w gestii Starostwa związanych z tą inwestycją.

- W w/w piśmie poinformowano również Starostę Kutnowskiego, że w dniu 18.05. 2015 roku decyzja Wójta Gminy Krzyżanów została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (z powodu szeregu nieprawidłowości proceduralnych w toku jej przeprowadzania), z wnioskiem o wstrzymanie inwestycji do czasu rozstrzygnięcia sprawy - podaje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie.- Starosta Kutnowski uznając powyższe uwarunkowania w miesiącu czerwcu 2015 roku nie wyda pozwolenia na budowę. Oczekuje też, na szybką decyzję WSA w tej sprawie.

Mieszkańcy gminy Krzyżanów, jak i gminy Kutno, których dotyczyć będą skutki inwestycji twierdzą, że nie byli informowani przez wójta Tomasza Jakubowskiego o planach na nowe siłownie wiatrowe. Gmina twierdzi, że informowała wywieszając obwieszczenia na tablicach, jednak w gminie Kutno, obwieszczeń gminy Krzyżanów raczej nie było, twierdzi pani sołtys Nagodowa Zofia Kacprzak. 

W różnych gminach w Polsce trwają spory na temat wad i zalet siłowni wiatrowych. Głównie chodzi o odległości od nieruchomości mieszkalnych, użytkowych i gospodarstw, informowanie mieszkańców - konsultacje społeczne oraz o złudne jak twierdzą niektórzy korzyści płynące z dzierżawy gruntów pod inwestycje.

O konsekwencjach sprzedaży i dzierżawy ziemi pod wiatraki w gminie Stanin w Lubelskiem można przeczytać w artykule "Ziemia pod wiatraki – umowa dla frajerów". [więcej]
wandea, 15.06.2015 13:32|czytane: 1465 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianki w Finale Krajowym Biegów Rozstawnych Vena Sport
W niedzielę w Łodzi dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 9 reprezentowały Kutno na Finale Krajowym Biegów Rozstawnych „Vena Sport”.

Kutnianki w Finale Krajowym Biegów Rozstawnych Vena Sport, ./upload/articles_pakiety/27061/01_obraz.jpg


Zawodniczki SP 9 startujące w  sztafecie szwedzkiej (100m+200m+300m+400m) w składzie: Natalia Hupa, Natalia Majchrzak, Milena Budner, Julia Myszkowska prawo startu w imprezie mistrzowskiej wywalczyły sobie tydzień wcześniej, kiedy także na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego zdobyły tytuł mistrzyń województwa łódzkiego. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 15:49|czytane: 690 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Lekkoatleci UKS Dziewiątka w Mityngu Eliminacyjnym Mistrzostw Polski
W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wystartowali w Łodzi na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Mityngu Eliminacyjnym Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. O prawo startu w mistrzostwach kraju walczyli nasi zawodnicy; Piotr Kowalski (junior) i Adrian Jarosiński (junior młodszy).

Niestety zarówno Piotr jak i Adrian nie uzyskali w swoich konkurencjach wyników, które spełniałyby  kryteria kwalifikacyjne. Piotr w biegu na 400 m ppł. uzyskał przeciętny wynik 59,08 s (rekord życiowy w kategorii juniora młodszego 55,03 s) natomiast Adrian po dobrych skokach ukończył konkurs skoku wzwyż z wynikiem 175 cm (rekord życiowy 180 cm). Obydwaj nasi zawodnicy są w swojej kategorii wiekowej rocznikiem młodszym, a więc będą mogli się ubiegać o prawo startu w imprezie mistrzowskiej także w roku 2016. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 15:43|czytane: 646 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Forum Inicjatyw Pozarządowych i mini gala Bądźmy aktywni[więcej]
redaktor, 15.06.2015 15:22|czytane: 683 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żychlin: Turniej piłki plażowej mężczyzn
Zespół Szkół w Żychlinie i Wyższa Szkoła Gospodarstwa Krajowego w Kutnie zapraszają na Turniej piłki plażowej mężczyzn 23 czerwca o godz. 10.00.

Żychlin: Turniej piłki plażowej mężczyzn , ./upload/articles_pakiety/27044/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 15.06.2015 13:38|czytane: 603 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET Kutno formuje nowy skład Polfarmex Kutno
Jacek Jarecki, Grzegorz Grochowski, Mateusz Bartosz oraz Bartłomiej Wołoszyn, którzy reprezentowali KKS PRO-BASKET Kutno w sezonie 2014/2015, pozostaną w drużynie Polfarmex Kutno na następny sezon.

KKS PRO-BASKET Kutno formuje nowy skład Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27059/02_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET Kutno formuje nowy skład Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27059/03_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET Kutno formuje nowy skład Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/27059/04_obraz.jpg


Sztab szkoleniowy Polfarmexu zdecydował o przedłużeniu umów z tymi zawodnikami.Nowy kontrakt został podpisany  z Marcinem Malczykiem, który również występował w kutnowskim zespole w poprzednim sezonie. Jednocześnie Zarząd KKS PRO-BASKET KUTNO S.A. dziękuje wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasz Klub w historycznym dla zespołu i miasta, pierwszym na parkietach ekstraklasy, sezonie 2014/2015.

- Szczególne podziękowania chcemy złożyć Krzysztofowi Jakóbczykowi, który z kutnowskim klubem związany był od 2011 roku. Dzięki jego umiejętnościom, wytrwałości i zaangażowaniu, kutnowska drużyna wywalczyła Puchar Polski na szczeblu PZKosz i zdobyła Mistrzostwo 1 Ligi męskiej w sezonie 2013/2014 awansując do najwyższej klasy rozgrywkowej - mówią członkowie zarządu. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 12:48|czytane: 955 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy tancerze najlepsi na zawodach w Pabianicach
Wczoraj odbył się XII Konkurs Tańca Nowoczesnego w Pabianicach na, którym nie zabrakło kutnowskich zespołów. Studio Tańca Alibi reprezentowały trzy zespoły i każdy z nich odniósł sukces, z kolei Street Dance Studio z powodzeniem na podium reprezentował zespół STREET DANCE CREW. Zmagania uczestników oceniał m.in Stefano Terrazzino.
 
Studio Tańca Alibi w kategorii wiekowej do 12 lat Kutno oraz STA reprezentował zespół Fair Play otrzymując wyróżnienie. W tej kategorii startowało 17 zespołów. W kategorii 13-15 lat nie do pokonania okazał się zespół Alibi, który zajął I miejsce zwyciężając swoich najwiekszych rywali i wielokrotnych mistrzów Polski. W najstarszej kategorii tanecznej zaprezentował się zespół Revolution zdobywając wyróżnienie.

Kutnowscy tancerze najlepsi na zawodach w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/27051/01_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze najlepsi na zawodach w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/27051/02_obraz.jpg
Kutnowscy tancerze najlepsi na zawodach w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/27051/17_obraz.jpg


- Taniec ich został oceniony przez przewodniczącego jurry Stefano Terrazzino jako najrówniejszy ze wszystkich prezentacji tanecznych. Gratulacje dla dwóch instruktorek Joanny Solarskiej i Magdaleny Mikos oraz ich zespołów - mówi Dorota Ciołkowska, właścicielka Szkoły Tańca STA.

Z kolei ze szkoły Tańca SDS Joanny Zielińskiej STREET DANCE CREW zajął w Pabianicach II miejsce w kategorii powyżej 15 lat. Sam przewodniczący jury Stefano Terrazzino przyznał, że wybór dwóch pierwszych miejsc, profesjonalnych prezentacji był bardzo trudny. [więcej]
kultura, 15.06.2015 12:20|czytane: 1164 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Śmiertelnie potrącił rowerzystę
Wczoraj około godz. 20.00 w Lipiu pod Łaniętami doszło do śmiertelnego potrącenia 24- letniego rowerzysty, mieszkańca Kutna. 

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem volkswagen lt 43-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego na prostym odcinku drogi podczas manewru wyprzedzania dwojga rowerzystów najechał na jednego z nich.  Śmierć na miejscu poniósł 24-letni mężczyzna. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 11:44|czytane: 3436 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Pola w Strzelcach już jutro
W tegorocznej edycji Dni Pola w Strzelcach 16 czerwca zostanie udostępniona imponująca kolekcja odmian obejmująca wszystkie wyhodowane dotąd odmiany w Hodowli Roślin Strzelce. Jest to inicjatywa mającą na celu zaprezentowanie wpływu hodowli roślin (a w szczególności zespołu hodowców HR STRZELCE) na postęp biologiczny w rolnictwie.

Ponadto po raz pierwszy zostaną pokazane najnowsze odmiany:
pszenica ozima POKUSA
pszenica jara KAMELIA i SERENADA
jęczmień jary RADEK
owies PASKAL i NAWIGATOR
pszenżyto ozime TREFL i PANTEON
rzepak ozimy METYS i MARCELO
oraz odmiany kukurydzy, ziemniaka, mieszanki traw i mieszanki poplonowe.

Tak dużej kolekcji odmian jednej firmy hodowlanej jeszcze w Polsce nie było. Co roku frekwencja (ewidencjonowana) podczas strzeleckich „Dni Pola” przekracza 1000 osób, które przyjeżdżają na to wydarzenie na zaproszenie organizatorów. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 11:08|czytane: 749 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odyseja Historyczna tuż, tuż
Ośrodek Kultury Gminy Kutno w Leszczynku ma się dobrze. Z roku na rok przybywa imprez organizowanych dla mieszkańców gminy, choć nie tylko. Już w lipcu w odbędzie się Odyseja  Historyczna, która ściąga rzesze ludzi. W ubiegłym roku przyjechało do Leszczynka około 8 tysięcy osób.

Odyseja Historyczna tuż, tuż, ./upload/articles_pakiety/27053/01_obraz.jpg


W trakcie ostatniej sesji radni wysłuchali sprawozdania podsumowującego pracę OKGK w Leszczynku za ubiegły rok. Rozmawiano również o tegorocznych planach i inicjatywach podejmowanych przez pracowników OKGK.

- W ubiegłym roku prowadziliśmy zajęcia instruktażowe gry na instrumentach, zajęcia taneczne, zajęcia wokalne, artystyczne, rekreacyjne – powiedział Michał Łuczak, dyrektor OKGK. - W zajęciach tych uczestniczyło około 170 osób. W ubiegłym roku nawiązaliśmy współpracę z kilkoma nowymi instytucjami kultury nie tylko na naszego regionu, ale także z innych części naszego kraju. Owocem tych kontaktów był wyjazd naszego zespołu ludowego do Giżycka.

Bardzo ważnym elementem działania była współpraca z mediami lokalnymi. Dyrektor Michał Łuczak z przekonaniem stwierdził, że promowanie się w mediach jest bardzo ważną częścią działalności kulturalnej i nie tylko. Także w 2014 roku podjęto działania, których celem było przygotowanie podstaw do przeprowadzenia kursu podstaw języka angielskiego, który odbywał się w tym roku w Leszczynku. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 10:25|czytane: 1106 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KDK: podsumowanie roku
W sobotę na scenie na placu Piłsudskiego w Kutnie wystąpili podopieczni sekcji Kutnowskiego Domu Kultury. Muzyczne popołudnie było podsumowaniem roku kulturalno-oświatowego w domu kultury. 

KDK: podsumowanie roku, ./upload/articles_pakiety/27052/12_obraz.jpg
KDK: podsumowanie roku, ./upload/articles_pakiety/27052/18_obraz.jpg
KDK: podsumowanie roku, ./upload/articles_pakiety/27052/24_obraz.jpg


Wśród kutnowskich talentów znaleźli się: Zumba Kids Jr. (4-6 lat), Zespół LUZIK JUNIOR (3-6 latki), Balet (3-5 lat)  Pas de quatre z Jeziora Łabędziego, KLUB MALUCHA - wiersze, KLUB TEATRALNY PUSZEK -zabawa z wierszem, Zespół Happy Feet (4-6 lat), Zespół LUZIK (6-8 latki), Zumba Kids (7-11 lat), Zespół VIDEOCLIP GANG (7-11 lat), Sandra Gałaj solo, TEATR PUSZEK  I nie tylko śpiaca królewna, Balet (7-11 lat), TEATR PUSZEK Bal u króla Lula - fragment, Fair Play (7-11 lat), Klub tańca nowoczesnego Faworyt, Zespół BEAT KILLERS (9-11 lat), Zespół Alibi (10-13 lat), Zespół tańca jazzowego SZOK –11 lat i dorośli, Zespół Juniors Team (7-11 lat), Zespół JUMP SDS (7-10 lat), Występ solowy Mariusza Kołodziejskiego, Zespół SMOOTH STEP (12-15 lat), Revolution , Zespół STREET DANCE CREW (powyżej 15 lat), Zumba młodzież i dorośli "Zumba łączy pokolenia". [więcej]
kultura, 15.06.2015 10:19|czytane: 825 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo dziewczęcej Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno
Wczoraj na stadionie miejskim w Żychlinie został rozegrany pierwszy z trzech turniejów piłki nożnej dziewcząt o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin. Na turniej zostały zaproszone dziewczęta z Łowicza, Kutna i Żychlina.

Zwycięstwo dziewczęcej Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27049/01_obraz.jpg
Zwycięstwo dziewczęcej Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27049/04_obraz.jpg
Zwycięstwo dziewczęcej Sekcji Piłkarskiej Róża Kutno, ./upload/articles_pakiety/27049/11_obraz.jpg


Celem imprezy sportowej było kształtowanie zdrowego stylu życia propagowanie piłki nożnej wśród dziewcząt,
aktywizacja dziewcząt do czynnego uprawiania sportu, promocja nowo powstałego pełnowymiarowego obiektu sportowego ze sztuczna nawierzchnią w Żychlinie. Kutno reprezentowała drużyna Sekcji Piłkarskiej „Róża Kutno”. Był to pierwszy historyczny mecz drużyny dziewczęcej na pełnowymiarowym boisku. Debiut przypieczętowany został sukcesem kutnowskich dziewcząt, które wygrały pierwszy z trzech zaplanowanych zawodów. Pierwszą historyczną bramkę dla drużyny SP Róża Kutno  strzeliła Karina Brulińska. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 09:12|czytane: 740 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Piknik rodzinny w Szewcach Nadolnych
W sobotę w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych miał miejsce trzeci Piknik Rodzinny. Pogoda jak zwykle dopisała, więc piknikujących było bardzo dużo. Mogli oni spędzić kilka godzin w bardzo miłej atmosferze.

Piknik rodzinny w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/27048/06_obraz.jpg
Piknik rodzinny w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/27048/23_obraz.jpg
Piknik rodzinny w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/27048/16_obraz.jpg


Najpierw obejrzeli występ dzieci przygotowany pod kierunkiem Doroty Mroziewicz i Agnieszki Miedzińskiej. Następnie korzystali z atrakcji, jakie zorganizowali rodzice wraz z nauczycielami. Aby impreza była udana, pozyskali oni sponsorów, dzięki którym nikt nie chodził ani głodny, ani smutny, a nie musiał otwierać portfela.  
Można było skosztować grillowego jadła, grochówki, ciast domowego wypieku, a dla dzieci były lody i serki. Oczywiście napojów też nie brakowało w ten gorący dzień. Swe darmowe usługi świadczyły pani pielęgniarka NZOZ "Ars-Medica" Barbara Motylewska oraz pani fryzjerka z Bedlna - pani Matysiak. [więcej]
redaktor, 15.06.2015 08:54|czytane: 1027 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za nami Puchar Wiosny i Bieg z Forrestem
Dzisiaj w czternastej edycji Biegu z Forrestem wystartowało około 100 osób. Tym razem odbył się on w Parku nad Ochnią,  poprzednie edycje kutnowskiego biegu odbywały się w Parku Wiosny Ludów. Jednocześnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wystartowali w Pucharze Wiosny. Organizatorem  wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Za nami Puchar Wiosny i Bieg z Forrestem, ./upload/articles_pakiety/27047/01_obraz.jpg
Za nami Puchar Wiosny i Bieg z Forrestem, ./upload/articles_pakiety/27047/02_obraz.jpg
Za nami Puchar Wiosny i Bieg z Forrestem, ./upload/articles_pakiety/27047/03_obraz.jpg


TUTAJ cała galeria 

Jak zawsze w loterii towarzyszącej Biegowi z Forrestem można było wylosować atrakcyjne nagrody rzeczowe (m.in. zaproszenia do Aquaparku Kutno, tablety, telefony komórkowe).

Wyniki Pucharu Wiosny
Szkoły Ponadgimnazjalne 

Dziewczęta:
1.Magdalena Kołodziejska - ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego
2. Klaudia Kadyka – I LO PUL Kutno
3. Alicja Kołodziejczak – I LO PUL Kutno

Chłopcy:
1.Oskar Krauze - I LO PUL Kutno
2. Adam Pijewik - I LO PUL Kutno
3.Michał Florczak - I LO PUL Kutno

Open Kobiety:
1.Kamila Jeziorska
2.Katarzyna Pietrzak
3. Sara Łaska [więcej]
wandea, 14.06.2015 17:59|czytane: 1629 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na krawędzi pamięci... rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów. Obchody już w poniedziałek
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza na obchody Na krawędzi pamięci... rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów, upamiętniające 75. rocznicę  utworzenia przez Niemców  w Kutnie, getta dla ludności żydowskiej. Uroczystości odbędą się 15 czerwca.

Na krawędzi pamięci... rzecz o zagładzie kutnowskich Żydów. Obchody już w poniedziałek, ./upload/articles_pakiety/26964/01_obraz.jpg


W Kutnowskim Domu Kultury w okresie od 7 do 28 czerwca mieszkańcy Kutna mają możliwość obejrzenia wystawy zatytułowanej „Przybyli, odeszli… są: Żydzi polscy”. Wystawa prezentowana jest na parterze w hallu głównym KDK. Wstęp na wystawę jest wolny. Oglądać ją można w godzinach otwarcia KDK, a więc od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00, a w soboty i niedziele od 15.00 do 20.00.

Program:
godz. 12.00 Zagłada kutnowskich Żydów - wykład dr Janusza Pawlaka. Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. 
godz. 12.30 – 14.00 Panel dyskusyjny  pt. „Czy zwiększenie  informacji i pogłębianie wiedzy Polaków ma wpływ na lepsze rozumienie Zagłady Żydów?” * - z udziałem  przedstawicieli Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi,  Muzeum Obozu Zagłady  Kulmhof,  studentów i młodzieży z kutnowskich szkół Centrum Teatru Muzyki i Tańca   [więcej]
redaktor, 14.06.2015 10:35|czytane: 1422 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś XIV Bieg z Forrestem
Klub Biegacza Amatora im. Forresta Gumpa i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informują mieszkańców Kutna że XIV Bieg z Forrestem, odbędzie się 14 czerwca o godz. 11.00  na terenach rekreacyjnych nad Ochnią.

Dziś XIV Bieg z Forrestem , ./upload/articles_pakiety/26983/01_obraz.jpg


„Wspólny start bez względu na wiek i płeć, dowolne tempo oraz możliwość udziału w biegu całymi rodzinami, to okazja z której trzeba skorzystać” -To motto nieprzerwanie towarzyszy organizatorom od pierwszego biegu.

- Zależy nam na tym, aby impreza promująca zdrowy styl życia, a przecież „Bieg z Forrestem” ma  taki właśnie symboliczny charakter, była  swoistym piknikiem, na którym pojawią się nie tylko biegający, ale i ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Żeby to przedpołudnie było spędzone na świeżym powietrzu w scenerii terenów rekreacyjnych nad Ochnią - mówią organizatorzy. [więcej]
redaktor, 14.06.2015 10:31|czytane: 1001 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
Zatrudnimy TELEANKIETERÓW Firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko TELEANKIETERA Wymagania: • minimum średnie wykształcenie • znajomość podstaw obsługi komputera (MS O... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Aaron, Skalski:
11 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
56 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
1 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
2 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
3 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.
Bolesław Jabłonowicz:
11 godzin temu
Lew, Teofil napisał, że śmietnik jest zarządzany przez Urząd Miasta - TBS. P.S. Straż Miejska tez jest UM. Nikt tego nie zdementowal.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności