eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Akcja pobierania krwi
W najbliższą  sobotę w godz. 10.00-12.30 na ul. Królewskiej odbędzie się Akcja pobierania krwi. Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy na wszystkich chętnych będą czekały upominki.

[więcej]
redaktor, 11.06.2015 13:48|czytane: 521 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja poszukuje sprawcy wypadku
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 10 czerwca br. o godzinie 13.00 na ulicy Skłodowskiej w Kutnie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym koloru srebrnego potracił znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych mężczyznę i odjechał z miejsca zdarzenia. 38-letni mieszkaniec Kutna doznał urazu nogi. Został przewieziony do kutnowskiego szpitala.

Osoby, które były świadkiem zdarzenia lub w inny sposób mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy wypadku proszone są o kontakt pod numerem tel. 24 253 22 10 lub pod numer alarmowy 997. [więcej]
redaktor, 11.06.2015 12:54|czytane: 674 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa strona starostwa. Do nas zawsze blisko!
Zapraszamy na nową stronę Starostwa Powiatowego www.powiatkutno.eu  Dziś debiut również nowego hasła promocyjnego ...do nas zawsze blisko!

Nowa strona starostwa. Do nas zawsze blisko!, ./upload/articles_pakiety/27022/01_obraz.jpg


- Mamy nadzieję, że obecny portal samorządowy będzie bardziej przejrzysty i czytelny zgodnie z najnowszymi standardami dostępności dla osób niepełnosprawnych. W serwisie znajdują się całkowicie nowe elementy związane z historią i kulturą regionu, a także turystyką. Stanowić to może ważny element promocji powiatu kutnowskiego - mówi Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski. - Hasło promocyjne „do nas zawsze blisko”, odnosi się do doskonałego położenia komunikacyjnego powiatu kutnowskiego, a także ma odzwierciedlać tramnsparentność działań samorządu oraz jego otwartość na potrzeby mieszkańców powiatu kutnowskiego. Mamy nadzieję, że nowy serwis internetowy spełni Państwa oczekiwania. [więcej]
wandea, 11.06.2015 12:15|czytane: 847 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie sesja nadzwyczajna Rady Powiatu w Kutnie
Radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości wystąpili z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Odbędzie się ona we wtorek godz. 15.00.

- Poprosiliśmy o informacje z wywiązywania się zarządu powiatu z zadań dotyczących edukacji publicznej, promocji i ochrony zdrowia oraz stanu powiatowych dróg - mówi radny Konrad Kłopotowski. - W projekcie porządku sesji znajdują się również sprawy różne. [więcej]
wandea, 11.06.2015 11:17|czytane: 1536 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny Ziółkowski niezdecydowany?
Wojciech Ziółkowski, radny powiatowy, który zapowiadał przejście do Komitetu Obywatelskiego i zasilenie koalicji z przyczyn osobistych nie stawił się dziś na zapowiadaną przez KO PL konferencję pod hasłem „Mniej kłopotów w samorządzie”. Radny nie odbiera też telefonu. 

Radny Ziółkowski niezdecydowany?, ./upload/articles_pakiety/27020/01_obraz.jpg


Na konferencję przybyli radny miejski Łukasz Walczak, który jak widać jest zdecydowany wstąpić w szeregi KO i radna powiatowa Edyta Ledzion, która poinformowała zebranych po akademickim kwadransie, iż konferencja zostaje przełożona. [więcej]
wandea, 11.06.2015 10:41|czytane: 1452 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nietypowa lekcja przyrody dla dzieci ze Strzegocina
10 czerwca uczniowie klas I - III i dzieci grupy przedszkolnej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie wyjechały na całodniową wycieczkę do Borysewa, w którym znajduje się ogród zoologiczny. Dzieci z okien kolejki oglądały zgromadzone na 25 ha terenie różnorodne zwierzęta.

Nietypowa lekcja przyrody dla dzieci ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/27018/01_obraz.jpg
Nietypowa lekcja przyrody dla dzieci ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/27018/02_obraz.jpg
Nietypowa lekcja przyrody dla dzieci ze Strzegocina, ./upload/articles_pakiety/27018/03_obraz.jpg


Przejeżdżając obok wybiegów dzikich zwierząt mogły poczuć się jak na prawdziwym safari. Wielką frajdę sprawiła wszystkim przejażdżka na kucyku i zabawy z wesołymi kózkami, lamą i świnkami w Mini ZOO.

O sposobach ratowania naszej planety dzieci rozmawiały na nietypowej lekcji przyrody. Podczas jej trwania poznały również zwyczaje mieszkańców terrarium. A z wężem zbożowym poznału się zupełnie blisko - wszyscy chętni mogli go pogłaskać. [więcej]
redaktor, 11.06.2015 09:08|czytane: 681 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Uwaga próby wyłudzenia haseł do kont bankowych
Czy Internet jest bezpieczny? Wiele razy Policja apeluje o ostrożność przy używaniu narzędzi internetowych szczególnie w związku z obsługą swoich kont e-mailowych czy kont bankowych. Dziś pan Krzysztof, Czytelnik eKutno.pl przestrzega nas przed próbami wyłudzenia haseł do kont bankowych. 

Czytelnicy piszą: Uwaga próby wyłudzenia haseł do kont bankowych, ./upload/articles_pakiety/27016/01_obraz.jpg


- Dziś od rana masowo wysyłany jest e-mail, który sugeruje, że konto w iPKO zostało zablokowane i należy kliknąć w link prowadzący do odblokowania - pisze pan Krzysztof. - Jest to oczywiście próba oszustwa, ale nie wszyscy pewnie o tym wiedzą. [więcej]
wandea, 11.06.2015 08:42|czytane: 939 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W gminie Kutno zakaz podlewania upraw! Czy zabraknie wody w kranach?
W niektórych miejscowościach z terenu gminy Kutno pojawiły się problemy w zaopatrzeniu w wodę pitną. Winna jest długotrwała susza oraz nadmierne podlewanie upraw. W kranach drastycznie spadło ciśnienie wody.

W opinii pracowników Urzędu Gminy Kutno powodem tego stanu może być nadmierny pobór wody przez ogrodników, którzy chcąc ratować swoje plantacje podlewają je głównie w nocy.

- Sytuacja jest trudna, bo w wielu domach ciśnienie wody w kranach jest tak słabe, że woda dosłownie tylko kapie – mówią urzędnicy. - Nocny pobór wody jest tak duży, że pompy nie nadążają z napełnianiem zbiorników. Problem nie dotyczy posesji zaopatrywanych w wodę z sieci miejskiej. [więcej]
redaktor, 11.06.2015 08:30|czytane: 1325 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Premiera Jurassic World w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na premierę w piątek 12 czerwca o godz. 16.00 18.15 i 20.30 filmu Colina Trevorrowa pt. Jurassic World.  Jest już uruchomiona przedsprzedaż biletów.

Jest 2015. Od wydarzeń ukazanych w "Parku jurajskim" mija 22 lata. Wyspa Isla Nublar wyposażona jest w pełni działający park rozrywki, w którym żyją przywrócone za pomocą klonowania dinozaury. Pewnego dnia prowadzący eksperymenty naukowcy tworzą zupełnie nowego dinozaura, który posiada cechy dwóch gadów. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy stwór ucieka z parku.

Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Łukasz Chłopicki i Włodzimierz Pietrzak. Zaproszenia należy odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 10.06.2015 23:48|czytane: 914 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Jak załapać się na unijne pieniądze?
Jak podaje samorządowy portal miejski www.leczyca.info.pl wczoraj w ratuszu w Łęczycy została podpisana umowa partnerska powołująca Lokalną Grupę Działania "Ziemia Łęczycka".

W ramach tej grupy współpracę podjęły cztery samorządy lokalne z terenu powiatu łęczyckiego: miasto Łęczyca reprezentowana przez burmistrza Krzysztofa Lipińskiego, gmina Łęczyca reprezentowana przez wójta Jacka Rogozińskiego, gmina Daszyna reprezentowana przez wójta Zbigniewa Wojterę i gmina Grabów reprezentowana przez wójta Tomasza Pietrzaka.

Celem LGD "Ziemia Łęczycka" jest wszechstronne działanie na rzecz rozwoju regionalnego, w szczególności poprzez rozwój lokalny kierowany przez społeczność. Strony umowy deklarują podejmowanie starań o pozyskanie środków unijnych na wspólne przedsięwzięcia, które będą prowadzić do rozwiązywania lokalnych problemów.

W rozmowie z eKutno.pl wójt Daszyny Zbigniew Wojtera powiedział, że to bardzo ważna informacja dla mieszkańców tych gmin. - Dzięki wspólnemy działaniu będzie o wiele łatwiej zdobyć pieniądze z funduszy unijnych - powiedział wójt. [więcej]
redaktor, 10.06.2015 23:46|czytane: 520 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Teatr Kameleon wystąpi w Płocku
Teatr „Kameleon” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie ze spektaklem „Wyjście smoka” wystąpi  w ramach XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH „HECA 2015” w Płocku.

Teatr Kameleon wystąpi w Płocku, ./upload/articles_pakiety/27014/03_obraz.jpg
Teatr Kameleon wystąpi w Płocku, ./upload/articles_pakiety/27014/15_obraz.jpg
Teatr Kameleon wystąpi w Płocku, ./upload/articles_pakiety/27014/06_obraz.jpg


Szkolny teatr amatorski na podstawie nagrań wideo postanowiła zakwalifikować rada artystyczna aż spośród dziewiętnastu grup ubiegających się o wystep na "Hecy".

Inauguracja „Hecy” odbędzie się w Spółdzielczym Domu Kultury 11 czerwca. Na potrzeby przeglądu wynajęto Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy "Mazowsze" w Soczewce k/ Płocka. Program obejmuje między innymi wiele świetnych występów, Teatralne Forum Dyskusyjne, Bal u Króla Maciusia, [więcej]
redaktor, 10.06.2015 23:42|czytane: 549 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Samochodowe roszady w OSP w Komadzynie
Druhowie z aż dwóch jednostek OSP powinny być zadowolone z decyzji komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Strażacy z Komadzyna otrzymali wóz bojowy (ciężki samochód ratowniczy na podwoziu Jelcza), który do tej pory służył ratownikom z PSP w Kutnie. A pojazd, który był na stanie jednostki OSP w Komadzynie, trafił do OSP w Wierzbiu – tą decyzję podjął Jerzy Bryła, wójt gminy Kutno.

 Samochodowe roszady w OSP w Komadzynie, ./upload/articles_pakiety/27012/01_obraz.jpg
 Samochodowe roszady w OSP w Komadzynie, ./upload/articles_pakiety/27012/02_obraz.jpg
 Samochodowe roszady w OSP w Komadzynie, ./upload/articles_pakiety/27012/03_obraz.jpg


Uroczystość przekazania obu pojazdów odbyła się w Komadzynie. Pojazd został zgodnie z tradycję pobłogosławiony przez kapelana strażaków powiatu kutnowskiego księdza Piotra Kalisiaka.
Kluczyki z dowodem rejestracyjnym wozu przeznaczonego dla OSP Komadzyn przekazał druhom komendant kutnowskiej straży Marek Myszkowski. Wóz bojowy dla strażaków z Wierzbia przekazał druhom Jerzy Bryła.

-Nie miałem nawet chwili wątpliwości, gdzie ten samochód powinien trafić – powiedział komendant Marek Myszkowski. - Jednostka z Komadzyna jest już 10 lat w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym, który funkcjonuje już od 20 lat. W okresie tym strażacy z Komadzyna pokazali jak ważni są w tym systemie.

Komendant Myszkowski dodał także, że strażacy z Komadzyna bardzo często biorą udział w akcjach ratowniczych i są w powiatowej czołówce.  Także ich postawa i poziom wyszkolenia są wysoko oceniane. 

- Bardzo mnie cieszy, że pan komendant wojewódzki przychylił się do mojej prośby i przekazał samochód tej jednostce – dodał Marek Myszkowski. - To co się dzisiaj stało, to również efekt bardzo dobrej współpracy z gminą Kutno. Marek Myszkowski korzystając z okazji podziękował prezydentowi Kutna za wsparcie dla OSP Komadzyn. Miasto Kutno przekazało na rzecz jednostki z Komadzyna sprzęt hydrauliczny – poinformował zebranych Marek Myszkowski. [więcej]
redaktor, 10.06.2015 23:00|czytane: 988 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Która prokuratura poprowadzi śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych starosty?
Prokuratura Rejonowa w Kutnie wystąpiła o wyłączenie i przekazanie innej prokuraturze do prowadzenia śledztwa w sprawie oświadczeń majątkowych Krzysztofa Debicha, Starosty Kutnowskiego. 

Przypomnijmy, Centralne Biuro Antykorupcyjne w kwietniu tego roku przekazało Prokuraturze Rejonowej w Kutnie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Krzysztofa Debicha z art. 233§1 i 6 kodeksu karnego. Prokuratura wszczęła śledztwo. O tym pisaliśmy m.in. TUTAJ

Zawiadomienie dotyczyło nieumieszczenia w oświadczeniach majątkowych (radnego a potem starosty) z dnia 22 września i 22 grudnia 2014 roku informacji o tym, że Debich był prezesem Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. i nieujawnienia dochodów, które osiągnął na tej funkcji (jeśli je miał), braku informacji o dochodach za rok ubiegły z Fabryki w żadnym z trzech złożonych w 2014 roku oświadczeń oraz braku informacji o kwocie dochodu za rok ubiegły z Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A, której był prezesem wg KRS w okresie od 01.04.2004  do 28.01.2015 r. w oświadczeniach radnego i starosty z 22 grudnia 2014 w polu do tego przeznaczonym.  W Krajowym Rejestrze Sądowym Krzysztof Debich wówczas figurował jako członek zarządu, prezes Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A.

- Wniosek o wyłączenie i prowadzenie śledztwa przez inną prokuraturę składamy aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń dotyczących postępowania, na przykład, że osobiście znam pana Krzysztofa Debicha i może to wpływać na tok postępowania - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. - Uważam, że lepiej będzie jeśli inna prokuratura zajmie się tą sprawą. [więcej]
wandea, 10.06.2015 16:03|czytane: 1218 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piknik Rodzinny w Gołębiewku
W Zespole Szkół w Gołębiewku odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Jedz owoce i warzywa – to na zdrowie dobrze wpływa”, „Dopalaczom mówimy STOP, wybieramy zdrowie”.

Piknik Rodzinny w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/26754/01_obraz.jpg
Piknik Rodzinny w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/26754/08_obraz.jpg
Piknik Rodzinny w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/26754/03_obraz.jpg


W pikniku uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami. Odbyły się zabawy oraz konkursy rodzinne z nagrodami, były występy uczniów oraz wszyscy mieli okazję zjeść zdrowy poczęstunek. Jego celem było uświadomienie uczniom oraz ich rodzicom jak ważne jest zdrowe odżywanie i jak duży ma wpływ na nasz organizm. Wyświetlona też została prezentacja multimedialna, której zadaniem było uzmysłowienie uczestnikom, iż bez narkotyków i dopalaczy mogą lepiej i zdrowiej funkcjonować, zyskiwać ciekawych znajomych. [więcej]
redaktor, 17.05.2015 12:21|czytane: 591 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na wakacje w Pieniny!
To już ostatni dzwonek, by zaplanować wakacyjne wojaże. Zgodnie z tradycję portal eKutno.pl będzie promował to co polskie, to co najciekawsze. Tym razem zapraszamy do malowniczych Pienin, których największą atrakcją jest spływ Dunajcem. Pieniny to nie tylko spływy, to także przepiękne miejscowości, wśród których prym wiedzie Szczawnica. Zamiast Hiszpanii wybierzmy polskie góry, polską kuchnię regionalną, niezapomniane widoki i wrażenia ze spływu Dunajcem.
 
Pieniny są jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. Leżą w południowej Polsce i północnej Słowacji w Karpatach Zachodnich. Pieniny w sposób niezwykły podzielone zostały przez rzekę Dunajec na trzy grupy górskie: Pieniny Spiskie, Środkowe - Właściwe oraz Małe.   

Na wakacje w Pieniny!, ./upload/articles_pakiety/27010/01_obraz.jpg
Na wakacje w Pieniny!, ./upload/articles_pakiety/27010/02_obraz.jpg
Na wakacje w Pieniny!, ./upload/articles_pakiety/27010/03_obraz.jpg


Najbardziej znanym szczytem Pienin są Trzy Korony 982 m n.p.m., ale nie jest to najwyższy szczyt  tych gór. Prym wiedzie Wysoka 1052 m n.p.m.. W tej części Pienin na szczególną uwagę zasługuje Wąwóz Homole, rezerwat przyrody Wysokie Skałki oraz leżący na granicy z    Beskidem Sądeckim przełom Białej Wody.

Perłą w koronie jest niewątpliwie rzeka Dunajec, która płynąc między potężnymi ścianami Pienin tworzy unikalny na skalę światową kanion. Najlepszym sposobem obejrzenia tego kanionu jest spływ przełomem Dunajca, jest to spływ unikatowymi tratwami cieszący się coraz większym powodzeniem. Całość trasy wynosi 18 km. Dunajec na odcinku pienińskim jest rzeką graniczną. Spływ obsługują górale polscy i słowaccy. Spływ słowacki zaczyna się w okolicach Czerwonego Klasztoru – to także wielka atrakcja Pienin, ale po stronie naszych południowych sąsiadów.

Za bazę wypadową w Pieniny można wybrać Szczawnicę, Krościenko nad Dunajcem, Sromowce Niżne czy Czorsztyn. [więcej]
redaktor, 10.06.2015 12:56|czytane: 1290 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Recytatorski sukces Emilii Mazur
Emilia Mazur, uczennica klasy IIIb Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, zajęła I miejsce w finale 37 edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Książnicę Płocką.

Recytatorski sukces Emilii Mazur, ./upload/articles_pakiety/27009/01_obraz.jpg


Gimnazjalistka zaprezentowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Sur le pont d’Avignion” oraz fragment powieści Neila Gaimana pt. „Chłopaki Anansiego”. Emilia zachwyciła swoją interpretacją recytowanych tekstów oraz ogólnym wyrazem artystycznym zarówno jurorów jak i zgromadzoną publiczność. [więcej]
redaktor, 10.06.2015 09:43|czytane: 632 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowska rzeźba w skansenie w Kwiatówku
Kutnowską rzeźbę można od niedawna obejrzeć w Skansenie „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku  - Dziale Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Kutnowska rzeźba w skansenie w Kwiatówku, ./upload/articles_pakiety/27008/02_obraz.jpg
Kutnowska rzeźba w skansenie w Kwiatówku, ./upload/articles_pakiety/27008/04_obraz.jpg
Kutnowska rzeźba w skansenie w Kwiatówku, ./upload/articles_pakiety/27008/05_obraz.jpg


Dwa zespoły rzeźb plenerowych prezentowane w Skansenie powstały w 2013 i 2014 roku podczas plenerów organizowanych przez Muzeum Regionalne w Kutnie. Rzeźby wykonane zostały przez kutnowskich rzeźbiarzy i przedstawiają Łęczycką Kapelę Ludową autorstwa:„Grajek z bębenkiem” - Antoni Kamiński, „Grajek z fujarką” - Feliks Chrzanowski, „Grajek z kontrabasem”- Robert Wucke, „Grajek z harmonią” - Jan Szymański, „Grajek ze skrzypkami” – Zbigniew Szczepański oraz Kobiecy zespół śpiewaczy autorstwa: „Kobieta” Zbigniew Szczepański, „Kobieta” Sławomir Suchodolski, „Kobieta” Jan Szymański, „Kobieta” Antoni Kamiński, „Kobieta” Jarosław Gorzelak, Romuald Olesiński. [więcej]
redaktor, 10.06.2015 09:41|czytane: 696 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nowy serwis internetowy i hasło promocyjne Starostwa Powiatowego w Kutnie
Od jutra od godz. 11.00 rusza nowy serwis internetowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. Ma to być jedna z jaskółek zwiastujących przemianę jakości działań samorządu powiatowego. 

- Stworzenie serwisu związane było z koniecznością dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych, zgodnie z obowiązującym standardem WCAG 2.0 AA. Poprzednia strona internetowa nie spełniała tych wymogów. Dodatkowo uznano, że nowy serwis internetowy powinien w znacznie większym stopniu posiadać charakter promocyjny - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie. - W serwisie znajdą się całkowicie nowe elementy związane z historią i kulturą regionu, a także turystyką. Pojawi się także hasło promocyjne, odzwierciedlające istotę i wizję rozwoju powiatu kutnowskiego na najbliższe lata. Szerzej dostępne będą również informacje dla mediów. [więcej]
wandea, 10.06.2015 09:20|czytane: 998 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Kolejny akt oskarżenia dla rodziny zastępczej w Łęczycy
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skierowała do Sądu Rejonowego w Łęczycy akt oskarżenia przeciwko 59-letniej mieszkance tego miasta, oskarżając ją o znęcanie się nad trojgiem podopiecznych. Zarzuty dotyczą lat 2010 – 2014. Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Przedstawione zarzuty to efekt ustaleń poczynionych w postępowaniu, jakie wszczęte zostało po zawiadomieniu złożonym przez kuratora sądowego, który po rozmowie z dwójką ówczesnych podopiecznych 59-latki, tj. 10-letnim chłopcem i 12-letnią dziewczynką, uzyskał informacje mogące wskazywać na znęcanie się nad nimi. Swoje czynności kurator podejmował dokonując sprawdzeń, dotyczących możliwości sprawowania opieki nad dziećmi w okresie wakacyjnym przez ich starszą siostrę.

- Pod opieką kobiety w ramach tzw. niezawodowej rodziny zastępczej od 2008 roku pozostawała czwórka rodzeństwa – dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Z czasem dwoje starszych dzieci - chłopiec i dziewczynka usamodzielniło się i pod opieką kobiety pozostało dwoje młodszych dzieci. W sprawie przystąpiono do sprawdzania informacji podanych przez kuratora. Rozpoczęły się przesłuchania świadków. Na wniosek prokuratury, w obecności psychologa, przed sądem przesłuchanych zostało dwoje młodszych dzieci - podaje Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Pozyskano opinię psychologa dotyczącą małoletnich. Zasięgnięto także opinii biegłego, medyka sądowego, co do możliwego mechanizmu powstania obrażeń stwierdzonych u chłopca, a udokumentowanych na fotografii przekazanej przez jego pełnoletnią siostrę i opisanych w zeznaniach przez szkolnego pedagoga. [więcej]
redaktor, 10.06.2015 08:41|czytane: 507 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzynie województwa z Kutna
Trzy sztafety reprezentujące Szkołę Podstawową nr 9 w Kutnie wzięły udział wczoraj w Finale Wojewódzkim VENA SPORT w Biegach Rozstawnych. Zawody odbyły się na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Mistrzynie województwa z Kutna, ./upload/articles_pakiety/27006/01_obraz.jpg
Mistrzynie województwa z Kutna, ./upload/articles_pakiety/27006/02_obraz.jpg


Najlepiej wypadły dziewczęta w sztafecie szwedzkiej (100m+200m+300m+400m), które po zaciętej walce zdobyły tytuł mistrzyń województwa łódzkiego. Uczennice z „Dziewiątki” biegnące w składzie:  Oliwia Mikołajczyk, Natalia Majchrzak, Milena Budner, Julia Myszkowska uzyskały bardzo dobry wynik 2;41,34 min;s. W najbliższą niedzielę na tym samym stadionie dziewczęta powalczą w finale krajowym.

Finał krajowy nie był pisany kolegom (Szymon Pajor, Kacper Kościelak, Krystian Bardziński, Michał Jurczak) złotych medalistek, którzy po ukończeniu biegu na dystansie 4x100m mieli trzeci czas ze wszystkich serii i już prawie czuli się brązowymi medalistami mistrzostw, jednak zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian. [więcej]
redaktor, 10.06.2015 08:19|czytane: 688 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszył proces ratowników z lewymi papierami z Aquaparku Kutno i prezesa WOPR
Cztery godziny trwała dziś pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Kutnie oskarżonych w lipcu ubiegłego roku "ratowników" z Aquaparku Kutno oraz Eugeniusza W. prezesa zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Przypomnijmy, dziewięciu byłych "ratowników" Agnieszka F. Aleksandra L-Z, Adam G., Andrzej G., Rafał W., Piotr M., Mariusz J., Michał R., Rafał K. z Aquaparku Kutno zostało oskarżonych o przestępstwo polegające na posługiwaniu się legitymacjami na przestrzeni 2011-2013 zawierającymi nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu stopnia młodszego ratownika i ratownika WOPR. Drugi poziom uprawnień upoważniał do podjęcia zatrudnienia w charakterze samodzielnego ratownika. Z kolei Eugeniuszowi W. prokurator zarzuca poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz podrabianie dokumentów. Oskarżeni, którzy chcieli podjąć pracę w Aquaparku Kutno odbywali więc jak się okazało lewe kursy i egzaminy, słono za to płacąc. Pieniądze jednak nigdy nie trafiły do WOPR tylko do kieszeni Eugeniusza W. 

Prokurator odczytał akty oskarżenia w połączonych sprawach, bowiem niektórzy z oskarżonych "ratowników"na podstawie wystawionych przez Eugeniusza W. dokumentów zawarli umowy zarówno z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kutnie,  jak i nieco później z firmą Multi Grupa. 

Eugeniusz W. w prokuraturze złożył dość szczegółowy opis uprawianego procederu, przyznał, że nie było żadnych list uczestników kursów, bo wizualnie można było określić kto przychodzi, kto nie, stwierdził że na oko wie, kto może być ratownikiem i przyznał się do zarzuconych mu czynów. W legitymacjach podpisywała się jeszcze jedna osoba, bo jak stwierdził Eugeniusz W. wymagane były dwa podpisy. Eugeniusz W. jak mówi wpłacane kwoty traktował jako formę pożyczki, a uzyskane w ten sposób około 10 tys. zł wziął dla siebie. Oskarżony twierdził, również, że dyrektor Aquaparku Kutno nie wiedział o tym procederze. Dziś jednak przed Sądem Eugeniusz W. nie przyznał się do winy, ale jednocześnie potwierdził złożone w prokuraturze zeznania. 

Wszyscy oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów, odmówili składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania prokuratora oraz sędziego. Odpowiadali jedynie na pytania swoich obrońców. Wielu z nich dodało uwagi do złożonych przed prokuratorem zeznań, głównie dotyczące informacji o udziale w lewych kursach jeszcze jednego mężczyzny. [więcej]
wandea, 09.06.2015 21:44|czytane: 1513 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek w Galerii Okno na Sztukę otwarcie nowej wystawy
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 11 czerwca o godz. 17.00 na otwarcie wystawy "Mieczysław Wejman. Grafiki z cyklu Rowerzysta". Otwarcie odbędzie się w Galerii Okno na Sztukę (II piętro KDK). Ekspozycję można oglądać do 20 lipca, wstęp wolny.

W czwartek w Galerii Okno na Sztukę otwarcie nowej wystawy, ./upload/articles_pakiety/27004/01_obraz.jpg


Na tę wyjątkową wystawę składa się 25 grafik z cyklu Rowerzysta oraz 7 innych (4 drzeworyty i 3 akwaforty) wypożyczonych specjalnie na tę okoliczność dzięki uprzejmości przez Leonharda Klosa.

Na wystawie będą prezentowane grafiki należące do najbardziej znanego cyklu zatytułowanego Rowerzysta, zaliczanego przez krytyków do kanonu najwybitniejszych dzieł polskiej sztuki XX wieku. Cyklem tym Mieczysław Wejman zainicjował powstanie nurtu grafiki metaforycznej. Jest to jedna z najistotniejszych cech wyróżniających krakowską szkołę grafiki. Głównym motywem przewijającym się przez cały cykl jest rower, z pozoru prosty i banalny, jednośladowy pojazd, który w przedstawieniach staje się zalążkiem do snucia bogatej metafory.
W grafikach Wejmana ukazani rowerzyści zamiast jechać, często leżą na ziemi; we krwi, wśród samochodów, innych rowerzystów, tłumu ludzi, lub innych maszyn. Ich kontury zdają się tworzyć swoistą siatkę-pajęczynę, w którą zaplątany jest bohater. [więcej]
kultura, 09.06.2015 20:54|czytane: 539 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ile kosztują sprawy pracowników pośredniaka?
Małgorzata Kochańska jeśli Starosta Kutnowski powoła ją na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie odziedziczy wkrótce po poprzedniczce wykonanie wyroków i sprawy z prawa pracy, odbywające się w kutnowskim i łódzkim sądzie. Wrażenie robi kwota odszkodowań z zapadłych już wyroków, jakie pośredniak reguluje. Łącznie to 144 949, 58 zł z samorządowego budżetu. 

Ile kosztują sprawy pracowników pośredniaka?, ./upload/articles_pakiety/26937/01_obraz.jpg


Ponieważ byli i przywróceni pracownicy pośredniaka, członkowie Związku Zawodowego NSZZ "Solidarność"  toczą walkę o swoje prawa i odszkodowania od 2012 roku, postanowiliśmy je wszystkie podliczyć na podstawie zapadłych już wyroków. Jak się dowiadujemy to nie wszystkie, bowiem 15 czerwca tego roku zapadnie kolejny wyrok o odszkodowanie, a w przygotowaniu są kolejne dwa pozwy. 

Przypomnijmy, poprzednia kadencja powiatowego samorządu miała można powiedzieć dwa najważniejsze punkty zapalne - szpitalną spółkę i vendettę, jak mówiło się zwolnieniach członków "Solidarności" w  Powiatowym Urzędzie Pracy. Danuta Raciborska, była dyrektorka wielokrotnie w związku z postępowaniami toczącymi się aż do wykorzystania procedury łącznie z kasacją, odpowiadała na pytania Komisji Rewizyjnej poprzedniej Rady Powiatu w Kutnie. Wówczas prawa i krzywdę pracowników pośredniaka miał na ustach i jak niektórzy twierdzili w sercu, radny opozycyjny Krzysztof Debich, dzisiejszy Starosta Kutnowski. To on właśnie zdecydował o rozwiązaniu umowy z Raciborską, kiedy przyszła zmiany warty we władzy samorządowej, a teraz decyduje o powołaniu Kochańskiej. 

Z wyroków zapadłych od 2012 roku w sprawach o odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia PUP ponosi koszty 14 039 zł.

Z wyroków o odszkodowanie za naruszenie zasad równego traktowania w zatrudnieniu - 75 517,5 zł.

W sprawach o przywrócenie do pracy, o wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy, dodatkowe wynagrodzenie roczne, wyrównanie wynagrodzenia i za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu - 54 568,08 zł.

Z wyroków o odszkodowanie 705 zł, o uchylenie kary porządkowej- upomnienia 120 zł. 
Łącznie to kwota 144 949, 58 zł. [więcej]
wandea, 09.06.2015 20:42|czytane: 1561 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital będzie potrzebował dyrektora ds. medycznych
Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, Maciej Foczpaniak, dyrektor ds. medycznych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. złożył rezygnację. Poprosiliśmy o potwierdzenie tej sytuacji i ewentualne jej przyczyny Rzecznika prasowego szpitala, bowiem pan dyrektor nie chciał komentować sprawy.

Wiadomo spółka publiczna ma zarząd, a ten swojego rzecznika więc zapytaliśmy Beatę Pokojską o to w jakim trybie szpital będzie starać się o uzupełnienie strategicznego stanowiska kierowniczego.  

- Zadane pytanie odnośnie rezygnacji dyrektora ds. lecznictwa Macieja Foczpaniaka, należy do tych kategorii pytań, na które nie uzyska Pani informacji, ponieważ Pan Maciej Foczpaniak nie jest osobą publiczną. To pytanie należy zadać oczywiście z poszanowaniem dóbr osobistych Panu Maciejowi Foczpaniakowi. Informacja dotycząca ewentualnego terminu konkursu należy do informacji publicznej i w odpowiednim czasie będzie zamieszczona na naszej stronie BIP, do której odsyłam Panią - odpowiada Beata Pokojska, Rzecznik prasowy KSS. [więcej]
wandea, 09.06.2015 18:14|czytane: 1661 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tasiemiec powiatowy w sprawie radnego Gieruli
Trwa postępowanie w sprawie skargi na Wojewodę Łódzkiego złożonej przez Andrzeja Kozłowskiego, prezesa kutowskiego Klubu Gazety Polskiej w sprawie nienależytego wykonywania zadań przez Jolantę Chełmińską w przedmiocie wygaśnięcia mandatu radnego Rady Powiatu w Kutnie Artura Gieruli. 

Skarżący został powiadomiony o nadaniu toku sprawie w Departamencie Kontroli Skarg i Wniosków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Przypomnijmy, skarga na nienależyte wykonywanie zadań przez Jolantę Chełmińską, Wojewodę Łódzkiego wysłana do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczyły przewlekłości postępowania w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego, który decyzją Państwowej Komisji Wyborczej został pełnomocnikiem wyborczym i finansowym w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna i w oświadczeniu tam złożonym stwierdził, iż nie jest funkcjonariuszem publicznym. Wygaśnięcia mandatu nie stwierdziła upoważniona do tego Rada Powiatu oraz Wojewoda. Zdaniem Andrzeja Kozłowskiego nienależyte wykonywanie zadań przez Wojewodę narusza słuszny interes obywatela. Tasiemiec powiatowy w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Platformy Obywatelskiej wciąż trwa i zdaje się, że skończy się w sądzie. 

Tasiemiec powiatowy w sprawie radnego Gieruli, ./upload/articles_pakiety/27000/01_obraz.jpg


Otrzymaliśmy również odpowiedź Łódzkiego Kuratora Oświaty, którego poprosiliśmy o stanowisko w innej sprawie dotyczącej również radnego Gieruli. Tym razem dotyczy ona łączenia stanowisk przez Artura Gierulę, nauczyciela i jednocześnie członka Zarządu Powiatu w Kutnie ds. edukacji. Poprosilismy o wyrażenie opinii czy sytuacja ta jest zgodna z zasadami Karty Nauczyciela i nie narusza nieposzlakowanej opinii, którą powinien cechować się nauczyciel. 

Przypomnijmy, od zaprzysiężenia się radnego Artura Gieruli do 15 maja 2015 roku pracował on w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Krośniewicach z uśrednienia: 5,27 godz. w systemie zaocznym, w soboty i niedziele. Członek zarządu powiatu był jednocześnie podwładnym dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego. Co więcej wówczas kiedy świadczył tam pracę  i jednocześnie nadzorował szkołę trwało postępowanie konkursowe w celu wyłonienia dyrektora CKU na następny okres. 

Ustawa o pracownikach samorządowych w kwestii pracy urzędnika i łączenia jej z innymi zajęciami wypowiada się jasno.  W myśl art.30.1. tej ustawy pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy. 

Zdaniem Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha nic się jednak nie stało, Gierula nie powinien stracić stanowiska, bo - Najczęściej do naruszenia zakazu art. 30 ust.1 ww. ustawy może dochodzić w sytuacjach, w których istnieje ryzyko, że pracownik mógłby wykorzystać swoje kompetencje urzędowe w działalności, która podejmuje dodatkowo. Relacje pomiędzy obowiązkami i kompetencjami Członka Zarządu Powiatu –Pana Artura Gieruli na tym stanowisku oraz jego zatrudnienie na stanowisku nauczyciela (soboty i niedziele) nie stwarzały stanu, w którym zachodzą racjonalne obawy o możliwość działania w sposób stronniczy i interesowny - odpowiada Starosta.

A co na działania Artura Gieruli jednocześnie nauczyciela i członka zarządu powiatu Łódzki Kurator Oświaty?
Jan Kamiński, Łódzki Kurator Oświaty odpowiada, że z brzemienia przepisu art. 6 Karty Nauczyciela wynika zakres obowiązków nauczyciela, który jednocześnie należy postrzegać jako zakres odpowiedzialności nauczyciela za naruszenie przezeń funkcji dydaktycznej, wychowawczej, bądź opiekuńczej. Odpowiedzialności jednak nie wiąże się jednak z innymi formami aktywności podejmowanymi przez nauczyciela. Kamiński wskazuje również, że oceny Gieruli jako pracownika samorządowego, członka Zarządu Powiatu może dokonać Starosta. [więcej]
wandea, 09.06.2015 17:59|czytane: 1720 razy|53 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów w Krośniewicach
W niedzielę Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego po raz czternasty było gospodarzem i organizatorem Ogólnopolskiego Święta Kolekcjonerów. Do Krośniewic, jak co roku, zjechali z całej Polski kolekcjonerzy monet, znaczków, odznaczeń, pamiątek historycznych, pierwodruków, antyków, białej broni, wyrobów rzemiosła artystycznego, obrazów… Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Muzeum – Grzegorz Dębski, który przywitał zebranych gości i przypomniał genezę i ideę krośniewickiego święta.

Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/27001/01_obraz.jpg
Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/27001/09_obraz.jpg
Ogólnopolskie Święto Kolekcjonerów w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/27001/03_obraz.jpg


Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie Honorowych Nagród Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego. Nagrody przyznawane są przez specjalną Kapitułę, a jej laureatami zostają kolekcjonerzy i stowarzyszenia szczególnie zasłużone dla popularyzacji i wspierania idei kolekcjonerstwa oraz ochrony pamiątek polskiej kultury narodowej w kraju i poza jego granicami. Tę część spotkania poprowadził tradycyjnie, niezawodny w swej roli, Bohdan Kowalczyk - Sekretarz Kapituły Honorowej Nagrody. Na uroczystości przybył również Kanclerz Kapituły dr Jerzy Huczkowski.

Kapituła postanowiła w tym roku nagrodzić pięciu kandydatów. Laureatami zostali: Ś. P. Stefan Oberleitner (pośmiertnie) – specjalista od orderów i odznaczeń, Marek Michniewski z Kielc – Prezes Stowarzyszenia Kieleckiego Klubu Kolekcjonera, kolekcjoner starych kieleckich pocztówek i rodzinnych pamiątek, Stanisław Walisch – wybitny filatelista, ekspert Polskiego Związku Filatelistów, Aleksander Haraburda – filatelista, specjalista od dziejów poczty w Siedlcach i Krzysztof Socha – kolekcjoner meteorytów, badacz spadków meteorytów. [więcej]
kultura, 09.06.2015 17:36|czytane: 827 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprawca kolizji - radny miejski czeka na mandat
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy prowadzi postępowanie w sprawie kolizji z udziałem radiowozu, która miała miejsce 30 kwietnia na skrzyżowaniu Północnej z Sobieskiego w Kutnie. Zderzyły się tam policyjny radiowóz, citroen berlingo i daewoo tico. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. 

Przypomnijmy, policyjny radiowóz wyjeżdżając z ulicy Sobieskiego nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Północną citroenowi berlingo. Doszło do zderzenia, w wyniku którego citroen wylądował na dachu jadącego z naprzeciwka daewoo tico. Jak informował nas wcześniej asp.szt. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w związku z uczestnictwem w zdarzeniu policyjnego radiowozu Prokurator Okręgowy w Łodzi wyznaczył inną niż kutnowska prokuraturę do badania tej sprawy.

Postępowanie nie zostało jeszcze zakończone. Jak mówi sprawca zdarzenia Łukasz Walczak, radny miejski, [więcej]
wandea, 09.06.2015 15:39|czytane: 1667 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mali kutnianie na Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych
W miniony weekend zespół "Figielek" uczestniczył w XVI Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych w Brodnicy. Do przeglądu dziecięcych grup cyrkowych przygotowała maluchy Nadzieja Stolińska.

Mali kutnianie na Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych, ./upload/articles_pakiety/26998/01_obraz.jpg
Mali kutnianie na Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych, ./upload/articles_pakiety/26998/02_obraz.jpg
Mali kutnianie na Ogólnopolskich Spotkaniach Cyrkowych, ./upload/articles_pakiety/26998/03_obraz.jpg


Dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie  brały udział w różnorodnych warsztatach sztuki cyrkowej. Oglądały pokazy ogniowe, fascynujące pokazy akrobatyczne i spotkały się z iluzjonistą z programu "Mam talent".

Zespół "Figielek" został bardzo ciepło przyjęty na festiwalu i co najważniejsze wysoko oceniony. Dzieci otrzymały ciekawe rekwizyty, które mogą wykorzystać na zajęciach z panią Nadzieją Stolińską. Dzięki tym prezentom będą rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność i sprawność. [więcej]
wandea, 09.06.2015 15:14|czytane: 542 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczennice z Kutna i Żychlina zagrają w finale wojewódzkim!
3 czerwca  w Łowiczu  odbyły się zawody rejonowe w  siatkówce plażowej szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt. W rozgrywkach uczestniczyło 5  drużyn z powiatów: kutnowskiego, rawskiego, skierniewickiego i łowickiego.  Powiat Kutnowski reprezentowały szkoły: I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego oraz Zespół Szkół w Żychlinie (ul. Narutowicza 88).

Uczennice z Kutna i Żychlina zagrają w finale wojewódzkim!, ./upload/articles_pakiety/26995/01_obraz.jpg
Uczennice z Kutna i Żychlina zagrają w finale wojewódzkim!, ./upload/articles_pakiety/26995/02_obraz.jpg
Uczennice z Kutna i Żychlina zagrają w finale wojewódzkim!, ./upload/articles_pakiety/26995/04_obraz.jpg


Zawody rozegrano systemem ,,każdy z każdym”. Drużyny rozegrały po 4 spotkania. I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego – 4 zwycięskie, natomiast ZS w Żychlinie 3 wygrane spotkania i jedno przegrane. W klasyfikacji końcowej najlepsze okazały się  drużyny reprezentujące nasz Powiat i one awansowały do finału wojewódzkiego w kolejności: [więcej]
redaktor, 09.06.2015 11:51|czytane: 938 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzieci brały udział w akcji Czyste powietrze wokół nas
Dzieci z  Przedszkola  Miejskiego   Nr 17 ,, Niezapominajka'' w  Kutnie  (oddziały przedszkolne  mieszczące się w  Szkole Podstawowej  nr 1 w Kutnie) oraz uczniowie  z 6  grup „O” SP nr 1 uczestniczyli  w br. szkolnym 2014/2015 w realizacji  programu  edukacji  antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. 

Dzieci brały udział w akcji Czyste powietrze wokół nas, ./upload/articles_pakiety/26994/11_obraz.jpg
Dzieci brały udział w akcji Czyste powietrze wokół nas, ./upload/articles_pakiety/26994/03_obraz.jpg
Dzieci brały udział w akcji Czyste powietrze wokół nas, ./upload/articles_pakiety/26994/06_obraz.jpg


W ramach   przeprowadzonych  warsztatów dla dzieci z "Niezapominajki"  wykorzystywano  różne  metody  pracy z  dziećmi  m.in.  spacer (poszukiwanie źródeł dymów), pogadanka, prelekcja, historyjka,  piosenka, kolorowanki, plakaty, znaczki  zakazu palenia , wystawa  prac plastycznych,  zabawy ruchowe  oraz  ćwiczenia  oddechowe i relaksacyjne. [więcej]
redaktor, 09.06.2015 11:47|czytane: 624 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Weekendowe sukcesy lekkoatletów UKS Dziewiątka
W minioną sobotę i niedzielę na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego startowały dwie grupy lekkoatletów Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”.

W sobotę rywalizację rozpoczęli młodzicy, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego. Nasi zawodnicy uzyskali kilka bardzo dobrych wyników, okraszonych rekordami życiowymi, jednak tym razem okazało się to za mało, aby znaleźć się na podium tej imprezy. Najlepiej zaprezentowała się trójka zawodników, którzy w sumie zdobyli pięć piątych miejsc:
- Błażej Wilanowski w biegu na 1000 m z nowym rekordem życiowym w czasie 2;53,10 min;s,
- Marta Budner w skoku w dal z nowym rekordem życiowym 4,87 m i w biegu na 300 m ppł. w czasie 54,32 s,
- Bartosz Ruszkowski w biegu na 300 m ppł. z nowym rekordem życiowym 48,82 s i w skoku w dal 5,23 m.
Poza tymi wynikami  zawodnicy UKS  pokazali się z dobrej strony w kilku konkurencjach;
- Mateusz Stępniak, dziewiąte miejsce w biegu na 100 m w czasie 12,63s ,
- Jakub Grams w biegu na 1000 m, dwunasty z czasem 3;24,14 min;s. [więcej]
redaktor, 09.06.2015 07:53|czytane: 589 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chodnik na Woźniakowie skończony
Zakończyły się prace przy budowie chodnika i parkingu przy cmentarzu  w Woźniakowie. Wykonawcą zadania była kutnowska firma Trakt.

Chodnik na Woźniakowie skończony, ./upload/articles_pakiety/26991/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 09.06.2015 07:53|czytane: 1076 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwóch radnych wstępuje do Komitetu Obywatelskiego
Wojciech Ziółkowski radny powiatowy oraz Łukasz Walczak radny miejski wstępują w struktury Komitetu Obywatelskiego. PL.

Dwóch radnych wstępuje do Komitetu Obywatelskiego , ./upload/articles_pakiety/26985/01_obraz.jpg


Wojciech Ziółkowski

11 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się konferencja prasowa w starostwie „Mniej kłopotów w samorządzie”, na której radna powiatowa Edyta Ledzion poinformuje o utworzeniu Klubu Radnych Komitet Obywatelski. PL w Radzie Powiatu w Kutnie i swoje oświadczenie złożą Wojciech Ziółkowski Łukasz Walczak. [więcej]
wandea, 08.06.2015 16:19|czytane: 3175 razy|113 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwierzyna w ilustracjach. Czekamy na książkę
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy Macieja Kaźmierczaka „Zwierzyna”. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie oraz KDK.

Barbara Rostek-Nowacka, dyrektor II LO w Kutnie oraz Zbigniew Leitgeber prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum powitali zgromadzoną publiczność. 

Zwierzyna w ilustracjach. Czekamy na książkę, ./upload/articles_pakiety/26988/01_obraz.jpg
Zwierzyna w ilustracjach. Czekamy na książkę, ./upload/articles_pakiety/26988/06_obraz.jpg
Zwierzyna w ilustracjach. Czekamy na książkę, ./upload/articles_pakiety/26988/11_obraz.jpg


- Nasza szkoła zawsze starała się dbać o utalentowanych uczniów i rozwój talentów. Miałam przyjemność współpracować z Maćkiem i będę do końca Życia pamiętać jego kreację aktorską w spektaklu "Co jest grane? Czechow w trzech odsłonach". Dziś możemy podziwiać efekty wyzwolonej wyobraźni Macieja - mówiła Barbara Rostek-Nowacka. 

Maciej Kaźmierczak to absolwent II LO w Kutnie, autor ponad sześćdziesięciu opublikowanych opowiadań, okładek dla wydawnictw Sumptibus i RW2010 oraz dziesiątek ilustracji; redaktor portalu Ofantastyce.pl.

Głos zabrała również Halina Kamińska, malarka, nauczycielka plastyki w "Kasprowiczu". - Po obejrzeniu kolorowych prac Maćka byłam zaskoczona, olśniona, pełna bardzo dobrych myśli, bo spotkałam człowieka, który pracuje w zupełnie innej estetyce niż prace, które były wykonywane w liceum i wiszą do teraz w galerii szkoły - mówiła Kamińska. - Maciek to niezależny duch ucieleśniony w pracach, bo wykracza ponad wszystko to co co zwykle nazywa się praktyką artystyczną. Tworzy rysunki, grafiki, książki, teksty. Jego rysy osobowości to osobowość twórcza i wielka kultura artystyczna, to po prostu indywidualista. [więcej]
kultura, 08.06.2015 19:06|czytane: 1522 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zepchnął z drogi rowerzystkę
Na skrzyżowaniu obok McDonaldsa w Kutnie dziś około godz. 18.20 samochód osobowy staranował rowerzystkę. Na miejsce przyjechało już Pogotowie Ratunkowe. 

Jak mówią świadkowie zdarzenia  kierowca auta prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo i zepchnąl z drogi kobietę jadącą na rowerze. Ratownicy medyczni wyplątali ją z roweru, bowiem bardzo nieszczęśliwie upadła. Trwa zabezpieczanie rannej i transport do szpitala.

Aktualizacja: - 61-letni kierowca volkswagena polo przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo na jadącej rowerem mieszkance powiatu kutnowskiego. Kobieta doznała obrażeń głowy i podudzia - mówi asp.szt. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.  [więcej]
pismak, 08.06.2015 18:48|czytane: 1665 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności