eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Prawo wyborcze - od czego zacząć zmiany?
Tegoroczne wybory samorządowe pokazały, że uchwalony z poparciem wszystkich sił politycznych Kodeks wyborczy wymaga pilnych poprawek. Można się spierać na temat ich zakresu. Wiadomo też, że tylko część postulowanych zmian można wprowadzić  ze skutkiem już od zbliżających się wyborów prezydenckich. W niniejszym opracowaniu skupiamy się na propozycjach korekt w prawie wyborczym, które można – biorąc pod uwagę ograniczenia konstytucyjne – wprowadzić w krótkim czasie.

INFORMACJA I EDUKACJA WYBORCZA
Duży odsetek głosów nieważnych i stale niezadowalający poziom frekwencji wyborczej musi skłaniać do poszukiwania nowych metod docierania do wyborców z rzetelnymi informacjami na temat prawa i procedur wyborczych. W ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu organizacji pozarządowych, udało się w tej kwestii wiele zrobić. Potrzebne są jednak dodatkowe działania. Część rozwiązań można wprowadzić już teraz:
informowanie o wyborach należy uczynić ustawowym zadaniem gmin. Obecnie jedynie Państwowa Komisja Wyborcza jest zobligowana ustawowo do prowadzenia działań informacyjnych. Ocena działań PKW w tym obszarze jest raczej krytyczna. Dla PKW działalność informacyjna pełni rolę drugoplanową względem zapewnienia zgodnego z prawem przebiegu wyborów. Dlatego też – wzorem innych państw europejskich – proponujemy swoistą decentralizację działań informacyjnych i wsparcie działań PKW przez samorząd gminny. W dalszej kolejności należy rozważyć nałożenie na władze gmin obowiązku wysyłania do swoich mieszkańców indywidualnych zawiadomień o wyborach z podaniem pełnej listy kandydatów oraz lokalizacją komisji obwodowej. Za takim krokiem powinny jednak pójść dodatkowe środki z budżetu państwa.

Część czasu antenowego w publicznym radiu i telewizji, przysługującego obecnie komitetom wyborczym, należy przeznaczyć na audycje informujące o zasadach głosowania, szczególnie przed wyborami samorządowymi. Audycje komitetów wyborczych z reguły cieszą się niewielkim zainteresowaniem widzów czy słuchaczy, a ich poziom jest często słusznie krytykowany. Rozwój internetu otworzył przed komitetami wyborczymi nowe, często skuteczniejsze metody docierania do potencjalnych wyborców. Kampania telewizyjna czy radiowa, zwłaszcza w wyborach samorządowych nie powinna też zastępować bezpośredniego kontaktu z wyborcami. Dlatego warto zastanowić się nad wykrojeniem przynajmniej części ustawowo przydzielonego komitetom czasu antenowego na materiały informacyjne przygotowywane na zlecenie PKW.
                                                                                                                                                                                   
MĘŻOWIE ZAUFANIA I OBSERWATORZY
Najskuteczniejszą metodą kontroli nad prawidłowością wyborów jest zaangażowanie ze strony członków komisji obwodowych i mężów zaufania. Mają oni bezpośredni wgląd w pracę komisji wyborczych, mogą na bieżąco monitować o naruszeniach prawa wyborczego i wszelkich zagrożeniach dla uczciwości wyborów. Proponujemy jednak wzmocnienie tego instrumentu kontroli poprzez: Doprecyzowanie przepisów określających uprawnienia mężów zaufania – należy im wyraźnie umożliwić rejestrowanie prac komisji wyborczych (utrwalanie dźwięku i obrazu). To prawo powinno być jednak ograniczone do prac komisji po zakończeniu głosowania, aby nagrywanie dźwięku i obrazu nie ograniczało swobody wyborców. [więcej]
wandea, 30.03.2015 18:57|czytane: 624 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kwamain Mitchell nie zagra do końca obecnego sezonu
Zarząd KKS PRO BASKET KUTNO S.A. z przykrością zawiadamia, iż w związku z kontuzją odniesioną podczas sobotniego meczu pomiędzy drużynami Trefl Sopot – Polfarmex Kutno zawodnik Polfarmexu Kwamain Mitchell nie zagra do końca obecnego sezonu.

Kwamain Mitchell nie zagra do końca obecnego sezonu, ./upload/articles_pakiety/26311/01_obraz.jpg


Doznał on bardzo poważnego urazu szczęki, który wymaga dłuższego leczenia. Jednocześnie informujemy, że zawodnik postanowił pozostać z drużyną do końca sezonu i wspierać kolegów w dalszej walce o play-off. [więcej]
redaktor, 30.03.2015 18:45|czytane: 691 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Karol Jakubowski wygrał VI Konkurs Przyrodniczy dla gimnazjalistów
VI Konkurs Przyrodniczy dla gimnazjalistów organizowany w II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie został rozstrzygnięty. W tym roku młodzież z gimnazjów powiatu kutnowskiego zmagała  się z zagadnieniami z zakresu wiedzy o komórce oraz chemii organicznej.

 Karol Jakubowski  wygrał VI Konkurs Przyrodniczy dla gimnazjalistów , ./upload/articles_pakiety/26310/01_obraz.jpg
 Karol Jakubowski  wygrał VI Konkurs Przyrodniczy dla gimnazjalistów , ./upload/articles_pakiety/26310/02_obraz.jpg
 Karol Jakubowski  wygrał VI Konkurs Przyrodniczy dla gimnazjalistów , ./upload/articles_pakiety/26310/03_obraz.jpg


Po bardzo wyrównanej rywalizacji najlepsi okazali się:
I miejsce - Karol Jakubowski (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)
II miejsce - Karolina Jaros (Gimnazjum w Bedlnie)
III miejsce - Justyna Mikołajczyk (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)

Wręczono również wyróżnienia: Bartoszowi Kowalskiemu (Gimnazjum nr 2 w Kutnie) i Gabrieli Tarłowskiej  (Gimnazjum nr 2 w Kutnie). [więcej]
redaktor, 30.03.2015 18:39|czytane: 767 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szpital nie płaci faktur lekarzom na kontraktach
Dziś na otwartym zebraniu z pracownikami Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. lekarze na kontraktach chcieli się dowiedzieć dlaczego pomimo upływu terminu nie płaci im się za wykonaną pracę. 

- Złożyliśmy faktury, harmonogramy, o które poprosił pan prezes, minął termin i nadal pomimo złożenia tych dokumentów nie mamy zapłacone - mówili przedstawiciele lekarzy. - Pan prezes podjął temat w ten sposób, że stwierdził, że nie wypłaci póki nie sprawdzi harmonogramów, czyli nie wiemy kiedy.

Szpital nie płaci faktur lekarzom na kontraktach , ./upload/articles_pakiety/26304/01_obraz.jpg


- Pan prezes zapytany co się dzieje, że nie dostajemy pieniędzy, powiedział że nie wie czy są środki. Jedna z pań dyrektor powiedziała nam że są, czyli on z nami tak pogrywał - opowiadała jedna z lekarek. - Harmonogramy oddaliśmy w terminie, w zeszłą środę pan prezes zażyczył sobie nowych, dodatkowych harmonogramów, do piątku je oddaliśmy. 

- Zarządzenie pana prezesa dotyczy zupełnie innych harmonogramów i jest nielegalne, bo niezgodne z umowami, jakie mamy. Naszym zdaniem to działanie nieuprawnione - powiedział dr Piotr Ziemniak, szef chirurgii. 

W podobnej sytuacji znaleźli się lekarze m.in. z oddziału wewnętrznego, chirurgicznego, dermatologicznego czy ortopedycznego. 

- Z naszej strony wygląda to generalnie bardzo niekorzystanie, bo szpital ma w statucie realizację świadczenia usług medycznych, więc raczej będzie ciężko to robić bez lekarzy - dodał Ziemniak. - Nie mamy żadnej deklaracji pana prezesa co do naszych wynagrodzeń, nie znamy jego planu. 

Robert Wilanowski, prezes szpitala niestety wyszedł z zebrania pracowników, wywołany przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej, nie udało mu się zatem publicznie odpowiedzieć na wątpliwości. Wcześniej mówił jednak o trudnej finansowej sytuacji szpitala, zgłaszaniu się kolejnych wierzycieli z wymagalnymi płatnościami na ich rzecz oraz o widmie komorników na koncie szpitala. [więcej]
wandea, 30.03.2015 18:03|czytane: 1436 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I miejsce i wyróżnienie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
Wczoraj Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczył w Wielkanocnych Spotkaniach z Folklorem- łobeska Baba Wielkanocna 2015.

I miejsce i wyróżnienie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/26306/01_obraz.jpg
I miejsce i wyróżnienie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/26306/02_obraz.jpg
I miejsce i wyróżnienie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/26306/03_obraz.jpg


Przegląd obejmował kilka kategorii. ZPiTZK zaprezentował się w dwóch kategoriach Zespoły Pieśni i Tańca i kapele ludowe. W pierwszej kutnowski zespół zaprezentował suitę taneczną z naszego regionu  z towarzyszeniem kapeli w barwnych strojach pt. Na kutnowskich łąkach muzykanty grają -  za co zdobył wielki aplauz i uznanie wśród uczestników przeglądu i publiczności.

Kryteriami oceny występu były – dobór repertuaru i jego zgodności z regionem , autentycznośc regionalna stroju, opracowanie muzyczne i skład instrumentalny kapeli, technika wykonywania tańców oraz ogólny wyraz artystyczny.

- Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi że otrzymaliśmy I nagrodę i wyróżnienie dla  naszej kapeli i zostaliśmy znowu docenieni w innym zakątku naszego kraju, tym razem w miejscowości  Łobez w woj. zachodniopomorskim blisko Szczecina gdzie godnie reprezentowaliśmy i promowaliśmy Kutno,  a dodatkowo że poznaliśmy wspaniałych ludzi którzy mają wspólną z nami pasję, miłośc do folkloru - mówi Bożena Sudomir, prezes ZPiTZK. - Cieszy fakt, że nas tam  podziwiano za to co robimy i mówiono, że jesteśmy inspiracją i motywacją do dalszego działania mimo upływających lat. [więcej]
kultura, 30.03.2015 18:25|czytane: 1725 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na sesji w gminie Kutno o bezdomnych zwierzętach
Jutro o godzinie 12.00 rozpocznie się kolejna sesja Rady Gminy Kutno. Po uchwaleniu planów prac poszczególnych komisji na 2015 rok radni między innymi mają uchwalić Program opieki nas zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kutno w bieżącym roku.

Radni ustalą również wysokość ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Kutno uczestniczących w działaniu ratowniczym lub szkoleniu pożarniczym organizowanym przez państwową straż pożarną lub gminę.

Rada zostanie również zapoznana ze sprawozdaniem z realizacji Programu współpracy Ggminy Kutno z organizacjami pozarządowymi [więcej]
redaktor, 30.03.2015 17:29|czytane: 679 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Akademia Gimnazjalisty w Kasprowiczu
W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie zainaugurowano Akademię Gimnazjalisty. Są to cykliczne spotkania, w trakcie których w sposób przystępny i zabawny przedstawiane są zagadnienia z różnych dziedzin nauki.

Akademia Gimnazjalisty w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26309/01_obraz.jpg
Akademia Gimnazjalisty w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26309/02_obraz.jpg
Akademia Gimnazjalisty w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26309/03_obraz.jpg


Młodzież liceum wraz z gimnazjalistami prowadzi zaskakujące doświadczenia, niezwykłe eksperymenty, rozwiązuje zagadki i tajemnice otaczającego nas świata.

27 marca zorganizowano warsztaty przyrodnicze pod hasłem „Tajemnicze DNA”. Młodzi odkrywcy, pod opieką nauczycielki biologii Katarzyny Goszczyńskiej i uczniów klasy biologiczno-chemicznej, izolowali DNA m.in. z owoców kiwi i cebuli oraz badali obecność katalazy w soku ziemniaka. [więcej]
redaktor, 30.03.2015 18:37|czytane: 807 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sprawdzam. A inne lampy w parku?
Cieszy nas fakt, że pokazana przez nas lampa w Parku im. R. Traugutta została niezwłocznie naprawiona. Nieśmiało marzyliśmy, że ktoś z Urzędu Miasta Kutna, zapuści się dalej w "knieje i alejki" parku i dostrzeże więcej zniszczeń, albo może zauważy, że w stawie pływa kosz z fundamentem, albo natknie się na bezpańskiego psa. 

Sprawdzam. A inne lampy w parku?, ./upload/articles_pakiety/26307/01_obraz.jpg
Sprawdzam. A inne lampy w parku?, ./upload/articles_pakiety/26307/02_obraz.jpg
Sprawdzam. A inne lampy w parku?, ./upload/articles_pakiety/26307/06_obraz.jpg


Pokazujemy zatem slużbom miejskim jak dalej wygląda kutnowski park przed wiosną w rozkwicie i ile niebezpieczęństw czeka w nim na bawiące się dzieci lub niefrasobliwych dorosłych.  Przy okazji informujemy, że od kilku tygodni biega po parku duży bezdomny pies, również go pokazujemy, łatwiej będzie zidentyfikować. [więcej]
redaktor, 30.03.2015 16:36|czytane: 1163 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gdzie jutro nie będzie ciepłej wody?
Na ulicy Troczewskiego w Kutnie doszło do nieszczelności sieci ciepłowniczej. Jutro ECO Kutno Sp. z o.o. usunie awarię.

Od godz. 12.00 do wieczora nie będzie ciepłej wody w następujących miejscach:  Aleje ZHP 1, 1B, 2, 3, 4, 6, 8, ul. Warszawskie Przedmieście 4, 4A, 6, 8, 9, 9A, 10, [więcej]
pismak, 30.03.2015 15:43|czytane: 734 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Waldemar Pietrzak ze złotym medalem
Waldemar Pietrzak, dyrektor Zespołu Szkół w Krośniewicach zdobył złoty medal w sztafecie 4x200 metrów w X Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu. 

Waldemar Pietrzak ze złotym medalem, ./upload/articles_pakiety/26302/01_obraz.jpg
Waldemar Pietrzak ze złotym medalem, ./upload/articles_pakiety/26302/02_obraz.jpg


Pietrzak został powołany do reprezentacji Polski w związku ze zdobyciem w tym roku srebrnego medalu w biegu na 400 m na Mistrzostwach Polski. 

- W Toruniu wyprzedziliśmy Brytyjczyków i Niemców. W sztafecie biegli ze mną Bogdan Żurawski, Andrzej Furmankiewicz i Janusz Cząstka. Pobiliśmy rekord Polski z czasem 1:43 minuty - mówi Waldemar Pietrzak. 

Pan dyrektor biega od wczesnej młodości, występował w Wiśle Płock, potem na studiach w AZS Warszawa, biegał na 200, 400 metrów i w sztafetach, Zdobywał medale jako junior i senior.   [więcej]
wandea, 30.03.2015 12:38|czytane: 1044 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Silny wiatr
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu informuje, że dziś do godz. 20.00 na obszarze całego województwa prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu.

Warto z balkonów i podwórek usunąć lekkie rzeczy, które wraz z wiatrem mogą odfrunąć w nieznane. [więcej]
pismak, 30.03.2015 11:40|czytane: 501 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie
- Spotkania Edukacyjne są cykliczną imprezą organizowana przez Wydział Edukacji, Kultury  i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie, przy współudziale szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym, jest Powiat Kutnowski - mówi Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. -  Od wielu lat impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, którzy bardzo chętnie na nią przybywają i zasięgają porad  od swoich starszych koleżanek i kolegów  w sprawie wyboru dalszego stopnia kształcenia.

Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26295/01_obraz.jpg
Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26295/02_obraz.jpg
Dwunaste Spotkania Edukacyjne w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26295/03_obraz.jpg


26 i 27 marca w sali konferencyjnej starostwa odbyły się już dwunaste spotkania edukacyjne. Uroczystego otwarcia dokonali wicestarosta Zdzisław Trawczyński i członek zarządu powiatu w Kutnie Artur Gierula.

Spotkania mają za zadanie pomóc w zdobyciu przez gimnazjalistów z naszego powiatu jak największej wiedzy na temat oferty edukacyjnej dostępnej w szkołach w Kutnowskiem. 

Zaproszonym na Spotkania gimnazjalistom bezpośrednich informacji udzielali nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, można było zapoznać się z przygotowaną ofertą edukacyjną oraz otrzymać  materiały promocyjne przygotowane przez społeczności szkół.

W sali Starostwa  zaprezentowana została oferta edukacyjna następujących szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie, Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie, Zespołu Szkół  Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, [więcej]
wandea, 29.03.2015 16:35|czytane: 977 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
29 marca odbył się IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Rozgrywki jak zawsze odbyły się w sali gościnnej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie.

Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/01_obraz.jpg
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/02_obraz.jpg
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/03_obraz.jpg


Startowały zespoły Hurt Pap Ars Vita Kutno, ZS Żychlin, Gostynin Team. Turniej został rozegrany systemem „Każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Wyniki Turnieju:
1. GOSTYNIN TEAM – HURT PAP ARS VITA KUTNO 2 - 1 (25 -20), (12-25), (15-12)
2. GOSTYNIN TEAM – ZS ŻYCHLIN 2 - 0 (25-19), (25-23)
3. HURT PAP ARS VITA KUTNO - ZS ŻYCHLIN 1 - 2 (17 -25), (25-20), (12-15)

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA
1. GOSTYNIN TEAM
2. ZESPÓŁ SZKÓŁ ŻYCHLIN [więcej]
pismak, 29.03.2015 16:10|czytane: 1153 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kasprowicz gościł gimnazjalistów
Drzwi II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie wczoraj zostały szeroko otwarte. Uczniowie gimnazjów mogli poczuć niepowtarzalny klimat i dowiedzieć się jak najwięcej o szkole.

Sale lekcyjne zamieniły się w miejsca licznych konkursów, gdzie zainteresowani mogli wygrać ciekawe nagrody, porozmawiać z licealistami i nauczycielami.

Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/01_obraz.jpg
Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/12_obraz.jpg
Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/03_obraz.jpg


Gry logiczne, informatyczne, quizy językowe, zawody sportowe, projekcje filmów o szkole, czy wirtualne zwiedzanie stolic europejskich to tylko nieliczne z propozycji, które przygotowano. Szczególne zainteresowanie wzbudziły pokazy fizyczne, doświadczenia chemiczne i przyrodnicze. Liczne grupy młodzieży odwiedziły  także  pracownię geograficzną i salę historyczną.

Oprócz tego gimnazjaliści mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z „żołnierzami” ubranymi w mundury wojskowe z XX wieku, poznać na żywo używany przez dwudziestowieczne jednostki wojskowe sprzęt. [więcej]
pismak, 29.03.2015 13:25|czytane: 1230 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Książkowy debiut historyczny mieszkańca Kutna
W ręce czytelników trafia właśnie wydana przez wydawnictwo AVALON debiutancka popularnonaukowa książka historyczna mieszkańca Kutna, Marka Światłowskiego, zatytułowana Rozdrobnienie dzielnicowe w Polsce (XII-XIII w.). Pan Marek nie jest zawodowym historykiem.

Książkowy debiut historyczny mieszkańca Kutna, ./upload/articles_pakiety/26292/01_obraz.jpg


Autor od wczesnej młodości jest miłośnikiem historii. Swoje zainteresowania koncentruje na historii średniowiecznej Polski, a zwłaszcza na epoce piastowskiej.

W/w książka jest owocem wieloletnich dociekań i studiów nad epoką rozbicia dzielnicowego. Narracja Autora obejmuje lata 1138-1306. Mimo popularnonaukowego charakteru, książka nie omija kontekstu międzynarodowego i sporo miejsca poświęca relacjom książąt piastowskich z sąsiadami. Na jej kartach ożywają bohaterowie tamtych wydarzeń, miasta i krainy będące areną rywalizacji i skomplikowanych gier politycznych. [więcej]
pismak, 29.03.2015 12:51|czytane: 662 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Zastanawiałam się co powinnam Czytelnikom eKutno.pl przekazać po ostatniej hucpie - sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie. Na pewno nie relację, bo szkoda Państwa czasu na czytanie wypowiedzi  na miernym poziomie lub kłamliwych i pod publiczkę. Z kolei większość informacji, które zarząd powiatu oraz prezes i Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. przekazali w środę opinii publicznej, podawaliśmy przez ostatni rok i w ostatnich tygodniach, bo staramy się na bieżąco interesować bezpieczeństwem zdrowotnym regionu. Podaję zatem wyimki z sesji i pytania, na które wkrótce odpowiemy na naszych łamach oraz mój komentarz.

Ci, którzy działając dla "dobra ogółu" za wysokie apanaże nie wstydzą się pomijać swoich błędów i zaniechań, a co więcej punktować politycznego przeciwnika powodują, że deklaracje o działaniu ponad podziałami w słusznej sprawie w powiecie kutnowskim to bujda na resorach. Samorządowy powiat nie istnieje, to są już tylko politykierskie interesy w celu osiągnięcia władzy lub korzyści.  

Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/01_obraz.jpg
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/02_obraz.jpg
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/03_obraz.jpg


Mamy do czynienia z władzą - byłą opozycją, która ma na swoim koncie sporo zaniechań i częstokroć bierne przyglądanie się poczynaniom zarządów szpitala. Była opozycja ustami starosty Krzysztofa Debicha oznajmia wszem i wobec "o tym wszystkim mówiłem" i zdaje się więcej nic nie robić oprócz czyszczenia stanowisk. Chyba nie ma miesiąca od wyborów, bez jakiegoś potknięcia i widocznego mozołu rozruchu i rozbujania nowej ekipy rządzącej. Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy pełną parą i zapowiadane sukcesy - w stylu "zobaczycie jak my tu przyjdziemy, jaka  nowa jakość będzie."

Nie zgadzam się na traktowanie nas, mieszkańców powiatu kutnowskiego, jako bezrozumną masę, której wszystko jedno, bo niewielu z nas tak naprawdę chodzi na wybory i interesuje się życiem społeczno-politycznym swojej małej ojczyzny. Żądam szacunku dla tych, którzy w nich uczestniczą i oddali głosy. Radni powiatowi zapominają, że za ich dietą z naszych podatków stoją konkretni ludzie, 500, 780, 400 osób itd., które oddały głos abyście mogli zarabiać na przykład ponad 10 tysięcy złotych lub 1200 zł miesięcznie.To MY, wam panie i panowie radni podarowaliśmy władzę, wierząc, że chce wam się wysilić dla naszego dobra. Bo NASZE dobro jest przecież i waszym. Najdobitniej to widać, że jesteśmy równi, w korzystaniu ze służby zdrowia.  

Z kolei poprzednia władza w postaci byłej starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej obecnej radnej Pokoleń Samorządowych próbuje dowiedzieć się czy kontynuowane są, jej zdaniem słuszne, podjęte wcześniej działania i w postaci Konrada Kłopotowskiego, który wymazuje niestety czasem rzeczywistość i prawdę, jak krzywe kreski, gumką myszką. W środę oboje w swoim stylu czyli pierwsza radna merytorycznie, a drugi radny mniej, wzięli w krzyżowy ogień pytań prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Roberta Wilanowskiego, Radę Nadzorczą oraz Krzysztofa Debicha, Starostę Kutnowskiego. 

Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Kutnie, stawili się wszyscy radni oprócz Waldemara Drążkiewicza oraz przewodniczący Rady Nadzorczej KSS Adam Handzelewicz i jej członkowie Marcin PęksykMirosław Kucharski.

Sesja o bezpieczeństwie zdrowotnym mieszkańców powiatu kutnowskiego po niespełna miesięcznym działaniu nowego zarządu spółki odbyła się, bo lider Prawa i Sprawiedliwości usłyszał w telewizji wypowiedź Handzelewicza o tym, że wynagrodzenia chirurgów stanowią 80 proc. kontraktu. 

- Mam dla was zadanie matematyczne. Wpływy chirurgii to 4,5 mln zł, wpływy poradni chirurgicznej 283 tys. zł, a kontrakty pochłaniają 1,3 mln zł. Więc ile to procent? Daję wam na rozwiązanie dwie minuty - mówił Kłopotowski, a radny Marek Drabik rozdał zarządowi czyste kartki do obliczeń i tak się zaczęła sesja. [więcej]
wandea, 27.03.2015 18:27|czytane: 4161 razy|151 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 37 Łęczycki Pułk Piechoty im. Ks. J. Poniatowskiego znany czy nieznany?
Szkolne eliminacje IV Międzyszkolnego Konkursu Historycznego  „Patron znany czy nieznany?” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutna - kolejny raz odnotowały rekordową frekwencję. Tegorocznymi organizatorami są: Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz I LO PUL im. 37 Łęczyckiego PP.  Organizacje finału konkursu wspierają: Stowarzyszenie Pułk 37 i Centrum Teatru Muzyki i Tańca Finał konkursu odbędzie się 22 maja w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

13 marca odbyły się eliminacje IV edycji Konkursu „Patron znany czy nieznany?”.  W  siedmiu szkołach ponadpodstawowych oraz w dwóch kutnowskich gimnazjach uczniowie zmagali się pytaniami poświęconymi działalności 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. J.Poniatowskiego.  Kolejny raz pobity został rekord frekwencji -
w eliminacjach  wzięło udział 126 uczniów. Z przyczyn niezależnych od organizatorów, w jednej ze zgłoszonych do konkursu szkół eliminacje nie zostały przeprowadzone.

Najwięcej uczestników (35)  przystąpiło do rywalizacji w I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie. Najlepiej na pytania odpowiadali uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Aleksandra Wolczak Piotr Florczak p.Juliusz Sieradzon
Rezerwowy Mateusz Karolak, Krzysztof Strzelec p. Robert Małachowski

Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
Zuzanna Staniszewska Zuzanna Woźniak p.Grażyna Grobelska
Rezerwowy Weronika Mirowska p.Grażyna Grobelska

I LO im. Generała JanaHenryka Dąbrowskiego w Kutnie 
Przemysław Rył Dominik Szczesiak p. Przemysław Zawadzki [więcej]
pismak, 27.03.2015 13:32|czytane: 708 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Anioł śmierci w kutnowskim kinie. Wygrali zaproszenia
Do ponurej posiadłości Eel Marsh przyjeżdża grupa dzieci ewakuowanych z wojennego Londynu. Ich pojawienie się budzi najmroczniejszego mieszkańca domu. Anioł śmierci w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury już od piątku 27 marca o godz. 20.30. 

Dwa podwójne zaproszenia na horror wygrali: Marta Pietrzak i Krzysztof Szumiński. Zaproszenia będą do odebrania przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 27.03.2015 13:27|czytane: 728 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna mammografia w kwietniu
7 kwietnia obok Starostwa Powiatowego w Kutnie będzie można skorzystać z bezpłatnej mammografii w technologii cyfrowej. 

Bezpłatna mammografia w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/26288/01_obraz.jpg


Zapisy 42 254 64 10, 517 54 40 04. [więcej]
pismak, 27.03.2015 13:18|czytane: 795 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Muzyczny Rockowanie
Kutnowski Dom Kultury jako współorganizator zaprasza zespoły muzyczne do udziału w kolejnej edycji FESTIWALU MUZYCZNEGO – ROCKOWANIE, który ma charakter konkursowy i jest realizowany etapowo na terenie naszego województwa.

Festiwal Muzyczny Rockowanie, ./upload/articles_pakiety/26287/01_obraz.jpg


Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 marca br. Atrakcyjne nagrody czekają: m.in. sesja nagraniowa, sesja zdjęciowa, promocja medialna i występ podczas Mixera Regionalnego 2015. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie http://ldk.lodz.pl/rockowanie.aspx. [więcej]
kultura, 27.03.2015 13:07|czytane: 580 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje?
Przechadzające się w Parku im. R. Traugutta w Kutnie mamy z małymi dziećmi zwróciły naszą uwagę na wystające z latarni przy stawie kable elektryczne. 

Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/01_obraz.jpg
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/02_obraz.jpg
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/03_obraz.jpg


- Jedna z latarń od kilku dni ma uszkodzoną puszkę i wystają z niej kable. Chodzimy z synkiem karmić kaczki i zauważyłam, że jedna z latarń jest dość nisko uszkodzona, ma otwartą puszkę. Przez kilka dni codziennie ta sama sytuacja się powtórzyła. Widać do parku nie zapuszcza się Straż Miejska albo służby sprzątające miasto, bo niebezpieczeństwo byłoby dawno zażegnane - mówi jedna z mam. 

- W parku jest bardzo brudno, prosimy na wiosnę niech wreszcie urząd miasta posprząta - mówi druga mama. - Teraz zaczyna się czas długich spacerów z małymi dziećmi, ale w mieście i w parku jest tak brudno, że boję się swoją Zuzię samą puszczać. Przy stawie jest otwarta latarnia, dziecko jeśli biega sobie po parku, [więcej]
wandea, 26.03.2015 22:05|czytane: 1526 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice
Bogna Gałka, Marcelina Żachowska i Małgorzata Swyszcz uczennice II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie laureatkami I nagrody na Politechnice Łódzkiej.

Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/01_obraz.jpg
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/02_obraz.jpg
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/03_obraz.jpg


Licealistki opracowały własne wyniki badań na temat: „Monitoring stanu zanieczyszczenia wody w rzece Ochni” i  zaprezentowały je  podczas XXV Seminarium Uczniowsko-Studenckiego „Problemy ochrony środowiska”, zorganizowanym  na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Praca zachwyciła jury i zajęła I miejsce. Nagrodzona została również Bogna Gałka, która otrzymała wyróżnienie w sesji referatowej za wystąpienie „Absorpcja metali ciężkich przez błonnik”.

Celem seminarium było zwrócenie uwagi na złożone problemy ekologiczne i środowiskowe pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw oraz wpływ środowiska i jego zasobów na kształt naszego życia. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:39|czytane: 1135 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Róży za 350 tysięcy złotych
Imprezę "Dzień Róży, obchodzimy imieniny naszych Róż"  zorganizuje 9 maja w Kutnie firma Jero Sp. z.o.o z Warszawy za 352 584, 46 zł. Podczas eventu najprawdopodobniej wystapią Margaret oraz Najlepszy Przekaz w Mieście. 

Dzień Róży za 350 tysięcy złotych, ./upload/articles_pakiety/26284/01_obraz.jpg
Dzień Róży za 350 tysięcy złotych, ./upload/articles_pakiety/26284/02_obraz.jpg


W przetargu brały udział SUN&MORE Sp. z.o.o ze Szczecina, która już wygrała przetarg  na organizację i realizację eventu promującego zadanie "Kutno - miasto, w którym róże i ich twórcy mają swoje ulice" oraz  Jantom ART Sp. z.o.o z Katowic, która została wykluczona z postępowania. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:31|czytane: 1709 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
29 marca odbędzie się IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Zawody jak zawsze w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie. Początek zawodów o godzinie 10.00

Startują zespoły:
1. Gaju Team Łęczyca-Mistrz Ligi
2. Hurt Pap Ars Vita Kutno- Vice mistrz Ligi
3. ZS Żychlin - III miejsce w Lidze
4. Gostynin Team - V miejsce w lidze
Turniej zostanie rozegrany systemem „Każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. (Sety do 18 pkt.,te-break do 9)

Program Turnieju:
Godz.10.00 Gostynin Team – Hurt Pap
Godz.10.40 ZS Żychlin – Gaju Team
Godz. 11.20 Gostynin Team – Gaju Team
Godz. 12.00 Hurt Pap – ZS Żychlin [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:05|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy
Wczoraj w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach odbyła się konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy.

Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/01_obraz.jpg
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/02_obraz.jpg
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/03_obraz.jpg


W programie spotkania znalazły się  wystąpienia ekspertów:  Urszuli Herbich (Fundacja Civis Polonus), radcy prawnego Anny Chmieleckiej (jednocześnie wiceprzewodniczącej Rady Gminy w Krośniewicach) oraz  Anny Krukowskiej - Fudały.

Zebrana młodzież szkolna i zaproszeni goście dowiedzieli się  o prawnych aspektach tworzenia i funkcjonowania Młodzieżowych Rad Uczniowskich oraz korzyściach dla społeczności lokalnej z tego wynikających. W dalszej części konferencji głos zabrała Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, która przypomniała że Krośniewice mają 19-letnią tradycję samorządności młodzieżowej i wyraziła pełne poparcie dla idei utworzenia Młodzieżowej Rady Krośniewic.

Następnie głos zabrał Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, życząc inicjatorom wielu pomysłów i wytrwałości w realizacji wszelkich przedsięwzięć oraz obiecał popieranie inicjatyw młodzieżowych o zasięgu powiatowym. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:03|czytane: 1211 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sześćset tysięcy gości odwiedziło Aquapark Kutno
Aquapark Kutno zanotował 600 000-nego gościa. Był nim Piotr Drążkiewicz, który wraz z towarzyszką wybrał się w dziś na basen.

Sześćset tysięcy gości odwiedziło Aquapark Kutno , ./upload/articles_pakiety/26279/02_obraz.jpg


Gratulujemy. Dziesięć zaproszeń do Aquaparku powędrowało w ręce pana Piotra. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 19:54|czytane: 703 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Serenda: Nie będę marionetką koalicji. Radni odwołują się do honoru Artura Gieruli
- Jestem lojalny wobec swoich zasad prowadzenia polityki i lojalny wobec koalicji, ale nie za wszelką cenę - mówi dla eKutno.pl wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kutnie Bartosz Serenda z SLD. - Głosowałem razem z koalicją w obronie Artura Gieruli i biję się w pierś za te głosowania. Jednak to co miało ostatnio miejsce, a mianowicie spowodowanie przez członka zarządu powiatu zainteresowanego w sprawie i wymuszenie na przewodniczącym rady odpowiedzi wojewodzie, wydłużającej procedurę wygaśnięcia mu mandatu, było przesadą. Nie zgadzam się z takimi działaniami. Rozumiem, jeśli w koalicji komuś się nie spodoba moja postawa, ale nie będę marionetką koalicji.

Mówi się, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Czyżby radny Serenda chciał zająć stanowisko Gieruli?

- Nie chcę być członkiem zarządu, który nie mógłby tak naprawdę nic zrobić. Zresztą nikt by na to nie pozwolił w koalicji. Jestem wolnym człowiekiem i takim chce pozostać.  Mierzę wyżej, chciałbym być starostą - odpowiada z uśmiechem radny Serenda. 

Serendę do działania przeciw trwającemu prawie od grudnia ubiegłego roku blamażowi powiatowej koalicji KO-PSL-PO-SLD upoważnił  Zarząd Powiatowy SLD. Radny zaproponował w swojej partii projekt uchwały i takowa została podjęta. 

- Przesłanki i fakty prawne wskazują, że pan Artur Gierula powinien utracić mandat radnego, a w jego miejsce powinna wejść kolejna osoba z list KKW PO, w tym przypadku pan Dariusz Motylewski. Zarząd Powiatowy SLD stoi na stanowisku, że obrona pana Artura Gieruli przez większość koalicyjną jest nieetyczna i tym samym podważa społeczne zaufanie poszczególnych organizacji ją współtworzących, PSL, KO, SLD i w końcu samą PO. Obrona przez koalicję sprawy pana Artura Gieruli nie jest sprawą i problemem koalicji. Działania te nie są elementem programu koalicyjnego i nie chronią, a wręcz przeciwnie osłabiają - tworzoną wspólnie koalicję - cytuje uchwałę B. Serenda.

Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie została powiadomiona 2 stycznia br. przez Andrzeja Kozłowskiego, prezesa Klubu Gazety Polskiej w Kutnie na podstawie nformacji Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o fakcie, że Gierula figuruje jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Komitet został zgłoszony 29 grudnia ub.r. w związku z marcowymi wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Kutna. Następnie 13 i 19 stycznia odbyły się w tej sprawie posiedzenia  Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie. 28 stycznia radni Komitetu Obywatelskiego, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i  Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie dopuścili do porządku obrad uchwały o wygaśnięciu mandatu, a 6 lutego nie podjęli takiej uchwały. [więcej]
wandea, 26.03.2015 12:52|czytane: 2185 razy|79 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana czasu z zimowego na letni
W nocy z 28 na 29 marca br. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. [więcej]
pismak, 26.03.2015 13:05|czytane: 579 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie
25 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje grupy A do finału powiatu w piłce siatkowej w ramach LICEALIADY. Do rywalizacji przystąpiły zespoły: LO w Żychlinie, ZSCKR w Mieczysławowie oraz ZS w Żychlinie.

Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/01_obraz.jpg
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/02_obraz.jpg
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/03_obraz.jpg


Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a do finału awansowała jedna drużyna. Po losowaniu odbyły się spotkania: 1. LO Żychlin – ZSCKR Mieczysławów 2:0 (25:12, 25:16) 2. LO Żychlin – ZS Żychlin 0:2 (13:25, 18:25)
3. ZSCKR Mieczysławów – ZS Żychlin 0:2 (14:25, 21:25)

Kolejność końcowa:
I miejsce – ZS Żychlin
II miejsce – LO Żychlin
III miejsce – ZSCKR Mieczysławów [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:42|czytane: 772 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo w Pabianicach młodziczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
Bardzo dobrze rozpoczęły rundę rewanżową młodziczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno.  Grając bez zawodniczek biorących udział w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdecydowanie pokonały w Pabianicach rówieśniczki z drużyny PTK DEKOREX: 85 : 20 (21:4, 33:6, 20:4, 11:6)

Było to szóste kolejne zwycięstwo w Finale „B”. Od pierwszych minut meczu zarysowała się przewaga kutnowskiej drużyny. Przeciwniczki nie mogły poradzić sobie z dobrą i agresywną obroną. Miały problemy ze zdobywaniem punktów. Kutnianki powiększały przewagę w każdej z kolejnych kwart. 

W meczu w Pabianicach wyróżniły się: Sikorska Zuzanna, Woźniak Iga,  Stasinowska Kinga i Kozarska Justyna.

Punkty dla KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno: Kozarska Justyna  16 pkt., Kubiak Sara -10, Ambroziak Julita -3, Brewińska Julia -2, Stasinowska Kinga -12,  Żurawik Aleksandra -9, Woźniak Iga -14, Kacalak Natalia -0, Sikorska Zuzanna -11, Janczak Zuzanna -0, Pietrzak Natalia -6,  Raurowicz Daria -2. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:31|czytane: 649 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart
KASPRY i KASPERKI dla uczniów i nauczycieli lI liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie rozdane. Co roku, w pierwszy dzień wiosny organizowana jest w murach Liceum wielka gala.

Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/02_obraz.jpg
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/03_obraz.jpg
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/07_obraz.jpg


Tematem przewodnim były postacie czarodziejów z wszystkim dobrze znanej powieści „Harry Potter” autorstwa J. K. Rowling. Licealiści mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie Hogwartu. Nagrody przyznano w 14 kategoriach dla wyróżniających się uczniów i nauczycieli. Spośród czterech osób nominowanych w danej kategorii, tylko jedna otrzymywała nagrodę główną.

Wśród uczniów nagrody otrzymali:
Ron Weasley – osoba, której nie zawsze dopisuje szczęście: Łukasz Wojtunik
Draco Malfoy – osoba, która zawsze dąży do wyznaczonych celów: Jakub Chodorowski
Zgredek – osoba, na której pomoc zawsze możemy liczyć: Maciej Król
Luna Lovegood – artystyczna dusza: Maciej Kaźmierczak
Bliźniacy Weasley – osoba z dużym poczuciem humoru: Mateusz Maciak
Ginny & Harry – najpiękniejsza para szkoły: Patrycja Bryk & Damian Trawiński
Hermiona Granger – osoba najlepsza z najlepszych: Weronika Michalska [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:10|czytane: 1404 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grand Prix w Tenisie Stołowym. Drugi turniej
W sobotę, 28 marca odbędzie się drugi turniej z cyklu Kutnowskiego Grand Prix w Tenisie Stołowym.

Początek zawodów o godzinie 11.00 (Kategoria Szkoły Podstawowe godz. 10.30). Jak zawsze zawody odbywają się w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9.

Zapraszamy do udziału w imprezie. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:30|czytane: 614 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku 27marca. Odbyły się już trzy konkursy, w których wzięło udział bardzo wielu uczniów. Wczoraj odbył się z kolei cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych, które zostały zapoczątkowane spotkaniem w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/02_obraz.jpg
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/04_obraz.jpg
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/05_obraz.jpg


Następnie uczniowie, w kilkunastoosobowych grupach, wzięli udział zajęciach warsztatowych: "Francja w czasach Asterixa i Obelixa" (dr Janusz Pawlak i uczniowie ZS nr1), mini-lekcja języka francuskiego (Denis Gerard), prezentacja kuchni francuskiej (Gimnazjum nr 1), zajęcia plastyczne (Agnieszka Dąbrowska-Walczak, KDK), "Symbole państw frankofońskich" (Gimnazjum nr 3) i pieczenie ciasteczek w "Bistro Różanym".

- Dziękujemy szkołom podstawowym numer 1, 4 i 9 za przybycie i świetną atmosferę, a organizatorom:  Annie Adamowskiej, Iwonie Jancerowicz, Grażynie Mojsiej, Annie Wdowiak, Joannie Wilińskiej, a przede wszystkim Denisowi Gerard (Łódzkie Bardziej Francuskie) za przygotowanie dzisiejszych atrakcji - mówią uczniowie.

Dziś  gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w podobnych warsztatach. Po południu o godzinie 17.00, w sali widowiskowej KDK zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursów, a o godzinie 18.00 występem nagrodzonych w konkursie piosenki rozpocznie się koncert Iris Munos. Bilety na ten koncert nie są już dostępne. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:16|czytane: 766 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XII Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu


[więcej]
redaktor, 26.03.2015 07:54|czytane: 651 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiermasz Wielkanocny TPZK w piątek[więcej]
redaktor, 26.03.2015 07:48|czytane: 528 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
1 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
4 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
10 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
24 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
28 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności