eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
Radny Rafał Jóźwiak złożył interpelację do Prezydenta Miasta Kutna w sprawie rozwiązania problemów z parkowaniem w okolicy dworca PKP. Od dziś bowiem w związku z modernizacją linii kolejowej zamknięty będzie parking przy ulicy Siemiradzkiego.

Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje, ./upload/articles_pakiety/34159/01_obraz.jpg
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje, ./upload/articles_pakiety/34159/02_obraz.jpg
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje, ./upload/articles_pakiety/34159/03_obraz.jpg


- Sytuację komplikuje zamknięcie w 2016 roku postoju na terenie kolejowym przy ulicy 3 Maja i postawienie znaku zakazu zatrzymywania się na południowej części tej ulicy - mówi radny Jóźwiak.

Radny miejski proponuje sposoby rozwiązania problemu mieszkańców, którzy jeżdżą do pracy koleją i zostawiali auta na tym parkingu. 

- Chodzi o dopuszczenie przez zarządcę drogi parkowania pojazdów na południowym chodniku ul. 3 Maja przez zastosowanie tabliczki pod zakazem nie dotyczy chodnika, tak jest na części północnej chodnika - dodaje radny miejski. - Prezydent może złożyć również wniosek do PKP o zdjęcie zakazu na kolejowym terenie przy 3 Maja i zorganizowanie parkingu na wolnych działkach od 3 Maja do budynku dworca. [więcej]
redaktor, 19.06.2017 11:41|czytane: 2752 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs fotograficzny Z różą w tle
Kutnowski Dom Kultury w ramach realizowanego Projektu Cuda Natury zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym.

Konkurs fotograficzny Z różą w tle, ./upload/articles_pakiety/34134/01_obraz.jpg


Konkurs ma na celu integrację z otaczającą nas przyrodą oraz rozwijanie zainteresowań sztuką fotografii. Ważne aby elementem pracy była róża, która może być jedynie elementem dopełniającym zdjęcie. Uczestnicy mogą wysyłać maksymalnie do trzech prac na mail: fotokdk@op.pl w terminie do 30 lipca.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kdk.net.pl w zakładce konkursy.
[więcej]
kultura, 15.06.2017 09:41|czytane: 261 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Pola w Strzelcach
22 czerwca w Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR w Strzelcach odbędą się  „Dni Pola” organizowane przez Hodowlę Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR oraz BASF Polska Sp. z o.o.

Dni Pola w Strzelcach, ./upload/articles_pakiety/34154/01_obraz.jpg


Ideą  przyświecającą  „Dniom Pola”  jest  popularyzacja  wśród producentów  rolnych  nowych  odmian  roślin  rolniczych  oraz  szeroko pojętych  środków  i  narzędzi  produkcji  rolniczej.  Dla  zwiedzającychzostały przygotowane poletka ponad 100 odmian najważniejszych gatunków  rolniczych,  na  których  prezentowane  są  warianty optymalnej ochrony roślin.

„Dni Pola” w Strzelcach to jedna z najciekawszych i największych w Polsce centralnej impreza promująca postęp w rolnictwie, która cyklicznie przyciąga ponad 1000 zainteresowanych rolników.
[więcej]
wandea, 19.06.2017 08:24|czytane: 313 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Super mural w Żychlinie. Piknik DoMOStwa
W niedzielę, w godzinach popołudniowych ulica Narutowicza 59 w Żychlinie zmieniła się w kolorowe i rodzinne centrum kultury. Piknik na zwieńczenie pierwszego wielkoformatowego muralu zorganizowali wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie.

Super mural w Żychlinie. Piknik DoMOStwa, ./upload/articles_pakiety/34153/14_obraz.jpg
Super mural w Żychlinie. Piknik DoMOStwa, ./upload/articles_pakiety/34153/03_obraz.jpg
Super mural w Żychlinie. Piknik DoMOStwa, ./upload/articles_pakiety/34153/04_obraz.jpg


Na tę okoliczność młodzież z DoMOStwa przygotowała wystawę mini-murali, fotobudkę oraz poczęstunek prosto z grilla. Happening był związany z zakończeniem jednego z zadań projektowych Stowarzyszenia Intersum realizującego projekt „Historia na Dobrzelińskiej w Street Art” w ramach programu Równać Szanse 2016 PAFW i PFDiM.

Na „podwórku” przed muralem stworzonym przez łódzkiego artystę Sławomira Krysiaka z Fundacji Urban Forms we współpracy z młodzieżą zgromadzili się okoliczni mieszkańcy, zaproszeni goście, przedstawiciele władz oraz zaciekawieni przechodnie. Wszyscy od najmłodszych po najstarszych byli zachwyceni dziełem, robili pamiątkowe zdjęcia, rozmawiali z młodzieżą oraz planowali gdzie powstanie kolejne malowidło. Dyrektor MOS Ewa Rutkowska wraz z koordynatorką projektu Kamilą Chomik-Wasiak opowiedziały o historii muralu oraz wielomiesięcznej pracy młodzieży. Burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak podziękował za inicjatywę oraz pogratulował artystom i wychowankom pomysłu i talentu. Sławomir Krysiak, artysta street art wraz z Justyną Bienias – odpowiedzialną za warsztaty graffiti opowiedzieli zgromadzonym o swojej misji zmieniania świata na kolorowy i inspirujący. Pozytywny odzew mieszkańców miasta utwierdził wszystkich w przekonaniu o słuszności i potrzebie takich inicjatyw. Prace nad muralem rozpoczęły się w środę 14 czerwca i będą trwały nieprzerwanie do wtorku. [więcej]
kultura, 19.06.2017 00:09|czytane: 1726 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sekcja Art Creative-Twórczość Dziecięca podsumowała rok pracy
Radość dzieci i duma rodziców w świecie dźwięków, potem dyplomy i wspólne zdjęcie. Dziś w Kutnowskim Domu Kultury na zakończenie roku szkolnego sekcji muzycznej Art Creative-Twórczość Dziecięca odbył się koncert małych talentów.

Sekcja Art Creative-Twórczość Dziecięca podsumowała rok pracy, ./upload/articles_pakiety/34152/08_obraz.jpg
Sekcja Art Creative-Twórczość Dziecięca podsumowała rok pracy, ./upload/articles_pakiety/34152/26_obraz.jpg
Sekcja Art Creative-Twórczość Dziecięca podsumowała rok pracy, ./upload/articles_pakiety/34152/47_obraz.jpg


- Koncert był podsumowaniem kolejnego roku pracy młodych twórców - mówi prowadząca sekcję Agnieszka Sroka - Świstak.

Pani Agnieszka podziękowała dzieciom za twórcze zajęcia, ich chęć i zapał do pracy. Zaprosiła wszystkich od września do swojej sekcji działającej w Kutnowskim Domu Kultury. 

Przed publicznością wystąpili dzisiaj: Marysia Kotkowska, Zosia Kubiak, Antek Orzelski, Ola Maślewska, Nikola Stępska, Zuzia Skowron, Jan Milczarski, Weronika Gruszka, Ela Ciska, Jędrek Myśliwiec, Kuba Białobłocki, Julek Białobłocki, Marcel Pietrzykowski, Mikołaj Myśliwiec, Jan Osiecki,Julia Ptaszyńska, Amelia Kobus, Daniel Pawłowski, Zuzia Jarosińska, Oliwia Dutkiewicz, Karolia Żuber, Weroniak Żuber, Maja Augustynowicz i Dziecięcy Zespół Wokalny Przedszkola Miejskiego Nr 16 Calineczka w Kutnie.

Gratulujemy! [więcej]
kultura, 18.06.2017 23:50|czytane: 1058 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrały karnety na pole dance w Street Dance Studio
Street Dance Studio podarowało Czytelnikom dwa karnety na pole dance dla dorosłych. Będzie można je wykorzystać do połowy lipca. Odbiorą je Małgorzata Radke i Katarzyna Stępniak. 

Zajęcia Pole w odróżnieniu od innych form ćwiczeń zajęcia nie koncentrują się na wybranej grupie, lecz pracują nad szeroką gamą mięśni, a technika tych ćwiczeń wzmacnia całe ciało, nogi, brzuch, pośladki, ramiona i oczywiście umysł, używając do tego ciężaru twojego ciała. W przeciwieństwie do większości zajęć aerobowych, Pole Dance łączy zmysłowość i zabawę angażując umysł i ciało w bardzo unikatowy sposób, to efektywne i atrakcyjne ćwiczenia dla nowoczesnych kobiet, a także i mężczyzn, którzy szukają zabawnego oraz stawiającego wyzwania sposobu na nabranie i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej.

Wygraj karnet na pole dance w Street Dance Studio

Większość osób już po dwóch zajęciach jest w stanie skutecznie wykonywać kilka ruchów, figur i tzw “spinów”. Przeminęły już czasy, kiedy taniec na rurce utożsamiany był wyłącznie z klubem nocnym i cieszymy się z faktu, iż siłownie i kluby sportowe na całym świecie akceptują taniec na rurce jako formę fitness-u. Efekty są widoczne już po paru tygodniach ćwiczeń. Najmocniej pracują mięśnie brzucha oraz ręce. Nie musimy robić pompek, ani podnosić ciężarów, żeby mieć piękne, smukłe i wyrzeźbione ramiona. [więcej]
wandea, 18.06.2017 22:52|czytane: 593 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wczoraj fado, a przed nami Kapela Hanki Wójciak
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kinga Rataj laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu twórczości Marka Grechuty „Korowód”  i dwukrotna zwyciężczyni w legendarnym konkursie w krakowskiej Rotundzie „Śpiewać każdy może”.

Polska piosenkarka znakomicie opanowała jezyk portugalski, spokojnie można ją wziąć za rodowitą Portugalkę. Emocje, doskonałe interpretacje i znakomita muzyka w wykonaniu czteroosobowego zespołu sprawiły, że wieczór z Fado będzie dla mieszkańców Kutna niezapomniany.Już dziś zapraszamy na piątkowy koncert  w ramach Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata (23 czerwca godz. 18.00.) Wystąpi Kapela Hanki Wójciak, zespół powstały w Krakowie, grający muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej. Bilet tylko 7 zł.

W 2010 roku Hanka wygrała 46. Studencki Festiwal Piosenki, prezentując autorskie utwory "Modlitwa" oraz "Artyści" i tak się zaczęła jej kariera.  W muzyce zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.
[więcej]
kultura, 18.06.2017 15:24|czytane: 263 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zabawy na Zamku w Oporowie
Na Zamku w Oporowie dziś do godz. 18.00 trwa impreza Oporów A.D. 2017 w 360. rocznicę obrony Oporowa w ramach 150-lecia powstania Powiatu Kutnowskiego. 

Zabawy na Zamku w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/34147/02_obraz.jpg
Zabawy na Zamku w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/34147/12_obraz.jpg
Zabawy na Zamku w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/34147/34_obraz.jpg


W strefie widowiskowej można zobaczyć było zawody łucznicze, pokaz obozowiska, musztry i zwyczaje staropolskie. Wszystko z odpowiednią oprawą muzyczną i lektorem.

W strefie rzemieślniczej można było wziąć udział w pokazach kowalstwa, wikliniarstwa, tkania, garncarstwa, był też hutnik szkła. Nie zabrakło cateringu historycznego.
[więcej]
redaktor, 17.06.2017 10:30|czytane: 1605 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sportowe reminiscencje. Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego
9 czerwca odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ich celem była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży i realizacja programu upowszechniania kultury fizycznej.

Sportowe reminiscencje. Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/34150/01_obraz.jpg
Sportowe reminiscencje. Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/34150/16_obraz.jpg
Sportowe reminiscencje. Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego, ./upload/articles_pakiety/34150/29_obraz.jpg


Więcej zdjęć 

Organizatorem było Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS w Kutnie. Miejscem rywalizacji dzieci i młodzieży był stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Marek Ciąpała Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Kutnie powitał gości i wręczył medale 70 -lecia powstania LZS dla Jerzego Papiewskiego i Pawła Ślęzaka. Następnie głos zabrał wicestarosta Zdzisław Trawczyński, który życzył wszystkim sukcesów w zawodach. Całe przebieg rywalizacji komentował kutnowski dziennikarz sportowy Jerzy Papiewski, który czyni to od 9 lat.

Młodzież z Powiatu Kutnowskiego osiągnęła następujące wyniki
Szkoła Podstawowa w Gołębiewku:
II miejsce Wiktoria Wasilewska w biegu na 60m,
III miejsce Sergiusz Wasilewski w biegu na 60m.
Gimnazjum w Gołębiewku:
I miejsce Patryk Cieślak w skoku w dal. [więcej]
redaktor, 17.06.2017 11:19|czytane: 1334 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Internet nie tylko dla młodych
Uroczystym podsumowaniem 14 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie zakończono  piąty rok warsztatów dla seniorów na temat „Spotkania z Internetem”. W tym roku 51 osób (w czterech grupach) poznawało nowe obszary sieci. Zajęcia odbywały się od września. Po pięciu sezonach spotkania cieszą się niesłabnącą popularnością.

Internet nie tylko dla młodych, ./upload/articles_pakiety/34149/01_obraz.jpg
Internet nie tylko dla młodych, ./upload/articles_pakiety/34149/02_obraz.jpg


Uczestnicy w większości korzystają już z własnych laptopów, z którymi przychodzą na zajęcia. Dzięki temu w domu nie spotykają ich niespodzianki związane z oprogramowaniem sprzętu, przełamują lęk związany z jego obsługą, np. z aktualizowaniem systemu. Podczas warsztatów seniorzy uczyli się m. in. dbania w swoje bezpieczeństwo w Internecie, weryfikacji informacji związanej z zakupami w sieci. Dowiedzieli się jak Internet pomaga w planowaniu podróży, przy pomocy kamer internetowych oglądali miejsca w Polsce i na świecie, słuchali radia i muzyki on-line, korzystali z wirtualnych czytelni i radarów (pogodowego, lotniczego, morskiego). 
[więcej]
pismak, 17.06.2017 10:43|czytane: 665 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejne dwa zwycięstwa Stali Kutno w Extralidze baseballu
W czwartek, drużyna kutnowskiej „ Stali ” na „Demonowych polach” w Miejskiej Górce, rozegrała dwa spotkania w ramach Extraligi baseballu z ekipą „Yankees” Działdowo. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem ( 16 : 1 ) dla naszej drużyny. Zawodnicy z Kutna nie pozostawili szans baseballistom z Działdowa i bardzo pewnie wygrali to spotkanie. Bardzo dobrze spisał się w tym meczu miotacz „Stali” – Łukasz Domżał. Gra w ataku też wyglądała wzorowo, dzięki temu baseballiści z Kutna zaliczyli w spotkaniu aż 16 obiegów. Drużyna „Yankees” Działdowo musiała pogodzić się  z tak wysoką przegraną w pierwszym spotkaniu.

Kolejne dwa zwycięstwa Stali Kutno w Extralidze baseballu, ./upload/articles_pakiety/34148/01_obraz.jpg


Ozdobą tego meczu był udany występ juniora kutnowskich baseballistów Dominika Gajdzińskiego, który odbijając w drugim i trzecim INNINGU Homeruna dał zdecydowane prowadzenie ekipie z Kutna.

Spotkanie numer 2 zakończyło się wynikiem (21 : 4) dla „ Stali” Kutno. Podobnie jak i w pierwszym spotkaniu drużyna z Działdowa nie potrafiła stawić oporu naszym baseballistom.  Gra w ataku i tym razem nie zawiodła co dało druzgoczącą przewagę naszej drużynie. Ogółem drużyna z Kutna w obydwu spotkaniach zdobyła 37 punktów tracąc tylko 5 obiegów. Bardzo dobrze w ataku zaprezentowali się pałkarze kutnowskiej ekipy Maciej Wróblewski i grający na pozycji DH - Jakub Wojtczak. Ogółem na boisku mogliśmy oglądać grę 16 zawodników z ekipy Kutna. Mecze z „Yankees” Działdowo pozwoliły trenerowi z Kutna na sprawdzenie dyspozycji wszystkich zawodników, którzy udali się na mecz do Miejskiej Górki.
[więcej]
pismak, 17.06.2017 10:38|czytane: 1086 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Świetlicowe zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie
W środę w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej, rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli w świetlicowym zakończeniu roku szkolnego 2016/2017. Wystąpiła grupa cyrkowa „Figielek”. Wręczono podziękowania dla rodziców, dyrekcji szkoły.

Świetlicowe zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34143/01_obraz.jpg
Świetlicowe zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34143/02_obraz.jpg
Świetlicowe zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/34143/03_obraz.jpg


„Puchar Świetliczaka” wręczono 18 uczniom klas III. Tytuł „Super Świetliczaka” otrzymało 37 uczniów. Wszystkie dzieci otrzymały książki z wakacyjnymi życzeniami od wychowawców, kierownika świetlicy i rodziców. [więcej]
pismak, 17.06.2017 10:21|czytane: 591 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przedstawicielka Kutna w krajowym zarządzie Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych
10 czerwca w Łodzi odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków IFR. Pracowano nad nowym statutem i wybierano nowych członków zarządu w wyborach uzupełniających. Nowe osoby będą reprezentować region Śląska, Włocławka, Kutna i Warszawy.

Przedstawicielka Kutna w krajowym zarządzie Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, ./upload/articles_pakiety/34131/01_obraz.jpg


Dla nas oczywiście powodem do dumy jest wybór Marioli Grodnickiej, prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. w skład krajowego zarządu IFR. Tym bardziej, że Oddział IFR w Kutnie jest jeszcze w trakcie tworzenia.

- To dla mnie niespodzianka i ogromny zaszczyt - mówi Mariola Grodnicka. - Musieliśmy zrobić dobre wrażenie na członkach IFR skoro w wolnych wyborach powierzono mi tę funkcję jako reprezentantce naszego kutnowskiego środowiska. Od kiedy postanowiliśmy stworzyć Oddział w naszym mieście - działamy. Formalności wymagają czasu, a praca czekać nie może. Myślę, że ta aktywność została zauważona. To dla mnie sygnał, że zaangażowanie ma sens. Z racji swojej pracy mam kontakt z wieloma przedsiębiorcami, znam dobrze tematy związane z prowadzeniem biznesu - zarówno jako menadżer, jak i właściciel firmy, którą prowadziłam przez lata. Chciałabym tę wiedzę wykorzystać również w IFR. Jestem bowiem przekonana, że potrzebne są takie instytucje jak to Stowarzyszenie, które wspierają biznes, a wsparcie biznesu rodzinnego, który stanowi siłę polskiej gospodarki jest tym bardziej ważne.

Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych powstało w 2008 roku w Warszawie z inicjatywy osób, reprezentujących środowiska biznesu, akademickie oraz eksperckie. Jest obecnie największą organizacją reprezentującą środowisko firm rodzinnych w Polsce. Do najważniejszych celów IFR należą: promowanie firm rodzinnych jako modelu biznesu, integracja firm rodzinnych oraz tworzenie systemu wsparcia poprzez inicjatywy ustawodawcze związane z działalnością przedsiębiorstw rodzinnych. [więcej]
redaktor, 14.06.2017 23:52|czytane: 1749 razy|komentuj|czytaj cały
Rada Parafialna w Łaniętach protestuje przeciw nierzetelności dziennikarskiej KCI
W związku z artykułem zamieszczonym na portalu internetowym Kutnowskie Centrum Informacyjne w dniu 13.06.2017r. i Gazecie Lokalnej nr 414 z dnia 14.06.2017r., zniesławiającymi proboszcza parafii Łanięta, a także kościelnego tejże parafii i jego żonę, stanowczo protestujemy wobec informacji tam zawartych.

Rada Parafialna w Łaniętach protestuje przeciw nierzetelności dziennikarskiej KCI, ./upload/articles_pakiety/34130/01_obraz.jpg


Zamieszczone informacje nie pokrywają się z rzeczywistą sytuacją i są bardzo krzywdzące. Osoba, która jest autorem artykułu napisała go w sposób całkowicie przeczący zasadom etyki i rzetelności dziennikarskiej. Podanie nieprawdziwych informacji do publicznej wiadomości godzi w dobre imię proboszcza i osób z nim współpracujących.

Uważamy, iż proboszcz jest wspaniałym kapłanem, żyjącym w zgodzie z przykazaniami i nauką kościoła, potrafiącym słuchać ludzi, służącym radą i pomocą. W czasie pobytu w parafii Łanięta, dał się poznać jako człowiek zaradny, pracowity, rzetelny, a także uczciwy i życzliwy.

Członkowie Rady Parafialnej w Łaniętach

[więcej]
redaktor, 14.06.2017 22:16|czytane: 3849 razy|komentuj|czytaj cały
Kto wybrał dyrektora "Staszica", a kto wybierze dyrektorów I LO i ZSZ nr 2?
Pierwszy konkurs na dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej w Kutnie zakończył się uchwałą Zarządu Powiatu w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie Januszowi Pawlakowi. Był on jedynym kandydatem. W konkursie na dyrektora I LO w Kutnie bierze udział również jeden kandydat. W poniedziałek 19 czerwca spotka się z komisją konkursową. Natomiast w konkursie na dyrektora ZSZ nr 2 w Kutnie startuje dwóch kandydatów, którzy 29 czerwca wystąpią przed komisją. Obie komisje zostały już ustanowione uchwałą zarządu.

O konkursie na dyrektora "Staszica"
Skład komisji powołanej do wyboru kandydata na dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie: Zdzisław Trawczyński, Artur Gierula - członkowie zarządu, Jerzy Pawlak dyrektor Wydziału Edukacji, Ewa Sobór, Anna Olczak-Wiśniewska, Jarosław Owsiański - nadzór pedagogiczny, Ewa Pawłowska i Małgorzata Żurada - przedstawiciele rady pedagogicznej, Agnieszka Stachowska, Ewa Morcinietz - przedstawiciele rady rodziców, Piotr Wichulski - ZNP, Jolanta Piotrowicz- Albiniak NSZZ Solidarność.

23 maja zarząd powiatu uchwałą zatwierdził wynik konkursu i powierzył stanowisko Januszowi Pawlakowi. Starosta Krzysztof Debich wnioskował aby wycofać punkt o powierzeniu stanowiska kandydatowi, bo zarząd ma czas do 31 sierpnia. Na to Artur Gierula odparł, że jeśli zarząd zatwierdza konkurs to potem następuje powierzenie stanowiska. Adwokat Katarzyna Maszarek- Ziółkowska wyjaśniła, że żadne przepisy nie regulują terminu powierzenia. Odbyło się głosowanie wniosek Debicha został przegłosowany, przeciw byli Gierula, Ewa Ściślewska i Zdzisław Trawczyński.

Zdzisław Trawczyński jako przewodniczący komisji konkursowej poinformował zarząd, że poddał na komisji wniosek o zawieszeniu konkursu w związku z trzema pismami: posła Tomasza Rzymkowskiego (informacja o zawiadomieniu do prokuratury i toczącym się innym postępowaniu w sprawie działań Janusza Pawlaka), Janusza Pawlaka, zarządu powiatu do posła Rzymkowskiego. Komisja zdaniem Trawczyńskiego nie wyraziła zgody na zawieszenie ani na przeczytanie pism. Zarząd zapoznał się z protokołem z obrad komisji i starosta zwrócił uwagę, że nie ma tam informacji o wniosku o zawieszenie konkursu, tylko jest mowa o poddanie pod głosowanie zapoznania się komisji z pismami.  Starosta zaproponował aby protokół uzupełnić skoro wicestarosta twierdzi, że dał taki wniosek. Gierula powiedział, że protokół komisji oddaje cały przebieg posiedzenia komisji czyli zdemaskował kłamstwo Trawczyńskiego. Zarząd przegłosował propozycję i tu wielka niespodzianka... Trawczyński pomimo stanowczego twierdzenia że dał wniosek o zawieszenie konkursu w sytuacji zawiadomień do prokuratury i toczącego się już postępowania, zagłosował przeciw. Gierula i Ściślewska też byli przeciw.

O co chodzi? Rozdwojenie jaźni wicestarosty? Zwykłe kłamstwo czy już patologiczne? To pytania retoryczne, bo przecież wiem, że żyjemy w państwie kutnowskim a tu wolno wszystko łącznie z przyzwoleniem i pochwałą kłamstwa, a nawet przestępstwa, które w zależności kto je popełnia nazywa się przewinieniem, błędem, nieumyślnym spowodowaniem szkody i jak się jest złapanym na gorącym uczynku to się szybko naprawi albo zasłoni, aby stwierdzić, że ... nic się takiego nie stało.
[więcej]
wandea, 16.06.2017 17:05|czytane: 4075 razy|189 komentarzy|komentuj|czytaj cały
44 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali obywatela Armenii
Kutnowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który przewoził samochodem 44 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 37 tysięcy złotych.

44 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali obywatela Armenii, ./upload/articles_pakiety/34146/01_obraz.jpg
44 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali obywatela Armenii, ./upload/articles_pakiety/34146/02_obraz.jpg
44 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali obywatela Armenii, ./upload/articles_pakiety/34146/03_obraz.jpg


W środę policjanci pojawili się w rejonie ulicy Józefów, gdzie miał poruszać się samochód z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. Wytypowany samochód pojawił się i został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą samochodu audi A6 siedział obywatel Armenii. Na tylnym siedzeniu policjanci znaleźli 44 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
[więcej]
pismak, 16.06.2017 15:30|czytane: 1088 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pora na Seniora II. Stowarzyszenie Pomocy Laris zorganizowało warsztaty plastyczne
W tym tygodniu w Domu Pomocy Społecznej w Kutnie odbyły się warsztaty plastyczne pt."Kutno miasto róż" realizowane przez Stowarzyszenie Pomocy "Laris " we  współpracy z jednostkami pomocy społecznej  w ramach programu " Pora na seniora II ".

Pora na Seniora II. Stowarzyszenie Pomocy Laris zorganizowało warsztaty plastyczne, ./upload/articles_pakiety/34145/01_obraz.jpg
Pora na Seniora II. Stowarzyszenie Pomocy Laris zorganizowało warsztaty plastyczne, ./upload/articles_pakiety/34145/02_obraz.jpg
Pora na Seniora II. Stowarzyszenie Pomocy Laris zorganizowało warsztaty plastyczne, ./upload/articles_pakiety/34145/03_obraz.jpg


Program współfinansowany jest przez Prezydenta Miasta Kutna. Podczas warsztatów uczestnicy wykonywali prace plastyczne techniką collage. Organizatorzy zadbali nie tylko o miłą atmosferę, ale również o poczęstunek dla wszystkich gości i zabawę taneczną  przy akompaniamencie muzyki, która była finalnym punktem programu. [więcej]
pismak, 16.06.2017 15:19|czytane: 184 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Boże Ciało w Krośniewicach
Wczoraj wierni mieszkańcy powiatu kutnowskiego przeżywali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W Krośniewicach w procesji z Najświętszym Sakramentem wzięły udział całe rodziny, setki mieszkańców gminy.

Boże Ciało w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/34144/06_obraz.jpg
Boże Ciało w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/34144/22_obraz.jpg
Boże Ciało w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/34144/39_obraz.jpg


Boże Ciało obchodzimy zawsze w 60 dni po Wielkiej Nocy. W przyszłym roku będzie ono już 31 maja. Święto Bożego Ciała obchodzą również kościoły starokatolickie: Kościół Polskokatolicki, Kościół Starokatolicki Mariawitów, Kościół Katolicki Mariawitów i Kościół Starokatolicki w RP; oraz niektóre kościoły Wspólnoty Anglikańskiej (np. Kościół Anglii) jako Święto Dziękczynienia za Ustanowienie Komunii Świętej. Pod nazwą Corpus Christi (Boże Ciało) święto to obchodzą także wspólnoty prawosławne rytu zachodniego. [więcej]
pismak, 16.06.2017 15:12|czytane: 2296 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnianin laureatem ogólnopolskiego konkursu
Michał Olesiński uczeń Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie zdobył tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Czasach i Osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”.

Kutnianin laureatem ogólnopolskiego konkursu, ./upload/articles_pakiety/34140/01_obraz.jpg
Kutnianin laureatem ogólnopolskiego konkursu, ./upload/articles_pakiety/34140/02_obraz.jpg
Kutnianin laureatem ogólnopolskiego konkursu, ./upload/articles_pakiety/34140/03_obraz.jpg


11 czerwca przyjął nagrody z rąk Biskupa Łódzkiego Marka Marczaka, natomiast 12 czerwca w Pałacu Poznańskiego w Łodzi odbyła się gala finałowa. Kurator Łódzki wręczył Michałowi zaświadczenie o tytule laureata Ogólnopolskiego Konkursu oraz nagrody książkowe i multimedialne. Michał do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem Ewy Kudelskiej i Jolanty Krupińskiej. [więcej]
redaktor, 15.06.2017 16:25|czytane: 1457 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca uciekał przed Policją
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali po pościgu pijanego kierowcę w Kutnie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo sygnałów dawanych przez policjantów. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca uciekał przed Policją, ./upload/articles_pakiety/34139/01_obraz.jpg


Do zdarzenia doszło 13 czerwca około godziny 18.00 w Kutnie. Policjanci podczas kontroli pomiaru prędkości poruszających się samochodów ujawnili samochód hyundai jadący w terenie zabudowanym z prędkością przekraczająca ponad 90 km/h. Mundurowi w związku z popełnionym wykroczeniem postanowili zatrzymać do kontroli kierującego, dając wyraźne znaki tarczą i wychodząc na jezdnię. Pomimo wezwania, kierowca pojazdu przyśpieszył i zaczął uciekać. [więcej]
redaktor, 15.06.2017 15:57|czytane: 897 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory, który od kilku lat nierozerwalnie towarzyszy „Stacji Kutno” Festiwalowi Jeremiego Przybory.

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory, ./upload/articles_pakiety/34135/01_obraz.jpg


Słuchajcie piosenek Mistrza, inspirujcie się ich dowcipem, liryką i nostalgią. Czerpcie z nich natchnienie i przelewajcie na papier! Regulamin oraz karta zgłoszeń do pobrania poniżej.
[więcej]
kultura, 15.06.2017 15:06|czytane: 151 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Domowe knedliczki z truskawkami
Klasyczne knedelki ze świeżymi truskawkami, okraszone bułką tartą z masełkiem to doskonały pomysł na prosty, ale smaczny i sycący prawdziwy domowy obiad. Jak zawsze w czwartek proponuje przepis Ewelina Pędzikowska http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Domowe knedliczki z truskawkami, ./upload/articles_pakiety/34136/01_obraz.jpg


Składniki:
1kg obranych ziemniaków
2 szklanki pszennej mąki
2 łyżki ziemniaczanej mąki
1 jajko
500g dużych truskawek
cukier
4 łyżki masła
bułka tarta
sól
[więcej]
wandea, 15.06.2017 14:55|czytane: 798 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się kolejna rozprawa lekarza, byłego ordynatora w kutnowskim szpitalu Józefa L. oskarżonego o pomocnictwo swojej konubinie i jej pracownicy w procederze tzw. odwróconej piramidy aptekarskiej. Przed sędzią Eufemią Korzekwą-Stawowską zeznawali świadkowie farmaceuci z różnych stron Polski. W ich aptekach kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna zrealizowali recepty na Zoladex. Na sprawę stawili się prawie wszyscy wezwani świadkowie, oskarżony specjalista chorób wewnętrznych wraz z obrońcami oraz prokurator Dorota Augsburg-Wojaczek.

Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych , ./upload/articles_pakiety/34129/01_obraz.jpg


Udział lekarza w przestępstwie zdaniem Prokuratury Rejonowej w Kutnie sprowadzał się do udzielania pomocy Halinie H-S właścicielce apteki, konkubinie lekarza i jej pracownicy Stanisławie M., polegającej na udostępnieniu recept ze swoją pieczątką, przekazywania rad co do aptek, w których najlepiej zrealizować recepty oraz telefonicznego potwierdzania farmaceutom autentyczności przedkładanych im recept. Halina H-S dobrowolnie poddała się karze, natomiast proces Józefa L. trwa od lipca 2016 roku. Proces Stanisławy M. nie ruszył z uwagi na jej stan zdrowia, na początku czerwca sędzia SR Aleksandra Pawlak- Zduńczyk zażądała aktualnego zaświadczenia o stanie zdrowia oskarżonej, ostatnie pochodzi sprzed pół roku. Jak twierdził adwokat oskarżonej pracownicy apteki Remigiusz Rasmus choroba kobiety nie pozwala na przebycie dalekiej podróży i stawiennictwo przed kutnowskim sądem. Sprawa została odroczona bez terminu.

Przypomnijmy, w akcie oskarżenia konkubiny lekarza wymienione jest 358 recept na dane osobowe fikcyjnych osób z pieczątką Józefa L. wystawione w celu wykupienia leku Zoladex na łączną kwotę 821 247 zł a następnie w ten sposób uzyskane 1014 opakowań leku zostało przez aptekę sprzedanych hurtowni farmaceutycznej zarejestrowanej na dane znajomej kobiety za kwotę nie mniejszą niż 993 720 zł. Z tytułu nabycia, hurtownia wystawiła aptece faktury, które skazana zniszczyła. W przypadku jednego opakowania leku osiągała ona korzyść w wysokości ponad 140 złotych. Hurtownia natomiast najprawdopodobniej eksportowała je z zyskiem do innych krajów. Łącznie w ten sposób konkubina Józefa L. kupiła i sprzedała co najmniej 1014 opakowań, osiągając zysk w kwocie około 143 tysięcy złotych.

Relacje z procesu Józefa L. 1 2 3

Dziś zeznała kolejna grupa pracowników aptek z Pabianic, Lipna, Sztumu, Międzyrzecza, Radziejowa, gdzie realizowane były recepty na Zoladex. Obrońcy Józefa L. głównie pytali o powody wykonywania telefonów przez farmaceutów do lekarza, którego pieczątka widniała na receptach.

- Zoladex jest lekiem refundowanym, to była recepta z pełną odpłatnością, pacjent zapłaciłby 2557 zł zamiast 8,5 zł. Chciałam się upewnić czy na pewno lekarz chciał ją wystawić na 100%. Wówczas słyszeliśmy też o eksporcie tego leku, kiedy dowiedziałam się, że jeszcze w jednej aptece był wydany, zastanowiło mnie czy czasem recepta nie jest podrobiona. Zadzwoniłam na numer na pieczątce, odebrał mężczyzna przedstawił się, zapytałam czy wystawiał receptę na Zoladex z pełną odpłatnością, potwierdził - mówiła świadek.
[więcej]
wandea, 14.06.2017 23:36|czytane: 6377 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach Turniej Tenisa Stołowego[więcej]
redaktor, 15.06.2017 09:39|czytane: 118 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kościuszkowskie XXXIII Dni Historii w Kasprowiczu
W dniach 6 – 9 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie odbyły się już XXXIII DNI HISTORII. Sejm RP ogłosił rok 2017 rokiem Tadeusza Kościuszki, stąd tytuł tegorocznych spotkań „Tadeusz Kościuszko bohater dwóch narodów".

Kościuszkowskie XXXIII Dni Historii w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/34126/01_obraz.jpg
Kościuszkowskie XXXIII Dni Historii w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/34126/02_obraz.jpg
Kościuszkowskie XXXIII Dni Historii w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/34126/13_obraz.jpg


6 czerwca miała miejsce wycieczka w świat Oświecenia – wizyta w Królewskich Łazienkach: Pałac na Wodzie, Biały Domek, odrestaurowana Stara Oranżeria. Sam spacer po królewskim parku był wielką przyjemnością, ale podziwianie miejsc, po których przechadzało się zacne grono twórców Konstytucji 3 Maja i obiadów czwartkowych jeszcze większą (większość budowli jest oryginalna – nie zostały zniszczone w czasie II wojny światowej). Powracając do rzeczywistości, weszliśmy również do Sejmu RP, a na koniec chętni zobaczyli jeszcze wystawę Andy Warhol kontra Salwador Dali.

7 czerwca gościliśmy panią profesor prof. Jolantę Daszyńską z Uniwersytetu Łódzkiego, która przyjechała z wykładem Kościuszko w amerykańskiej wojnie o niepodległość. Prawdy i mity. Okazało się, że najwięcej zawdzięczają powstańcy amerykańscy kunsztowi inżynieryjnemu Kościuszki.

8 czerwca odbyły się warsztaty prawnicze w ramach TYGODNIA KONSTYTUCYJNEGO, organizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. Pani mecenas Magdalena Klauze w oparciu o pracę nad kazusami dotyczącymi praw człowieka i obywatela wyjaśniała jak ważne w demokratycznym państwie są niezależne sądy i Trybunały. [więcej]
redaktor, 15.06.2017 09:22|czytane: 596 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
WAKACYJNE ZAJĘCIA TANECZNO - FITNESSOWE W STUDIU TAŃCA ALIBI
Studio Tańca Alibi serdecznie zaprasza dzieci oraz młodzież na wakacyjne zajęcia taneczne i fitnessowe. Drodzy rodzice chcecie aby Wasze dziecko miło i aktywnie spędziło wakacje? Zostawcie je nam a my  sprawimy, że u nas nie będą się nudzić. Oferujemy super zajęcia taneczne i fitnessowe, które odciągną Wasze pociechy od komputerów i telewizorów. Z nami Państwa dzieci polubią aktywność fizyczną i rozwiną swoje talenty taneczne. Gwarantujemy uśmiech i zadowolenie na twarzy każdego dziecka. 

WAKACYJNE ZAJĘCIA TANECZNO - FITNESSOWE W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/34094/01_obraz.jpg
WAKACYJNE ZAJĘCIA TANECZNO - FITNESSOWE W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/34094/02_obraz.jpg
WAKACYJNE ZAJĘCIA TANECZNO - FITNESSOWE W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/34094/03_obraz.jpg


Ze względu na wyjazdy wakacyjne stosujemy odpisy lub dajemy możliwość odrobienia zajęć !
Oto propozycje zajęć dla dzieci:
Mix taneczny (4-6 lat)
Hip -hop (7-11 lat)
Dance For Fan (od 9 lat wzwyż)
Jumping Frog Kids (Fitness na trampolinach dla dzieci i młodzieży)
Grupy wiekowe:
4-6 lat
7-11 lat
11-16 lat

Informacje o zajęciach:
HIP-HOP
Zajęcia Hip hop jest to taniec niezwykle bogaty w style, charakteryzujący się ogromną dynamiką i ekspresją. Jeśli takie jest też Twoje dziecko, nie zwlekaj i przyprowadź je na zajęcia by mogło spożytkować swoją energię. Głównym celem zajęć jest zapoznanie dzieci z podstawowymi krokami w stylu hip-hop oraz nauka prostych układów tanecznych. Dzieci swoje zdolności taneczne prezętować będą na licznych imprezach plenerowych i konfrontacjach tanecznych. [więcej]
wandea, 12.06.2017 19:57|czytane: 371 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 12.06.2017 21:34|czytane: 211 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 12.06.2017 18:18|czytane: 233 razy|komentuj|czytaj cały
W Płocku 10 medali kutnowskich judoków
Świetny występ na zakończenie sezonu startowego zanotowali judocy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,IPPON'' MDK z Kutna. Na rozegranych w XII Otwartych Mistrzostwach Płocka w Judo, dwunastoosobowa ekipa z naszego miasta wywalczyła 10 medali, w tym aż 6 złotych.

W Płocku 10 medali kutnowskich judoków , ./upload/articles_pakiety/34127/01_obraz.jpg
W Płocku 10 medali kutnowskich judoków , ./upload/articles_pakiety/34127/02_obraz.jpg
W Płocku 10 medali kutnowskich judoków , ./upload/articles_pakiety/34127/03_obraz.jpg


Rozgrywany na 7 matach turniej zgromadził na starcie ponad 250 zawodniczek i zawodników z 6 województw. Młodzi judocy z Kutna spisali się nadspodziewanie dobrze wygrywając aż sześć kategorii wagowych. Nie zawiódł Miłosz Myszkowski, będący jednym z najlepszych zawodników w kraju w swej grupie wiekowej. Pewnie wygrał kategorię wagową -46 kg, pokonując pięciu rywali (w tym czterech przed czasem), udowadniając po raz kolejny swe aspiracje do medalu w październikowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Na najwyższym stopniu podium stanął też Piotr Graczyk (-81 kg), pokonując trzech rywali przez ippon w grupie wiekowej młodzików.

Bardzo ładne walki stoczyli też Franek Pawłowski (5 wygranych), Damian Bronikowski (4 wygrane) i Hubert Pisera (4 wygrane przed czasem), wygrywając swoje kategorie wagowe. Pierwsze miejsce wywalczyła też czyniąca stałe postępy Ala Wojtczak.
[więcej]
redaktor, 14.06.2017 19:12|czytane: 650 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
Mieszkańcy bloku przy ul. Podrzecznej 21 w Kutnie zwrócili się prośbą do prezydenta o zaliczenie ich do mieszkańców zamieszkałych w strefie płatnego parkowania, a tym samym nadania uprawnienia do wykupu abonamentu dla mieszkańca. Na wtorkowej sesji radni miejscy zmienią odpowiednią uchwałę, dodając ulicę Podrzeczną 21 do strefy i tym samym obniżą koszty parkowania  wnioskodawców.

Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania, ./upload/articles_pakiety/34105/01_obraz.jpg


W bloku zamieszkuje 18 zameldowanych rodzin w większości posiadających samochody, liczba miejsc parkingowych jest nie wystarczająca, a na ul. Podrzecznej obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdami co zmusza przeważającą część mieszkańców do ponoszenia w dni robocze opłat za postój w płatnej strefie parkowania. Podjęcie tej uchwały przez Radę Miasta Kutna pozwoli na wykup tańszego abonamentu „M”.
[więcej]
redaktor, 14.06.2017 15:34|czytane: 1948 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bedlno: Remont na DK 91 i DK 92
22 czerwca (czwartek) rozpoczyna się remont nawierzchni na drodze krajowej 92, na odcinku o długości 1,2 km na wysokości Bedlna. Zostanie tam usunięta (sfrezowana) uszkodzona warstwa nawierzchni i położona nowa. Prace powinny zakończyć się do 30 czerwca.

Identyczne prace rozpoczynają się na drodze krajowej nr 91 w poniedziałek 26 czerwca na półkilometrowym odcinku na wysokości ronda w Emilii (samo rondo nie będzie jedna objęte pracami). W tym przypadku roboty mają zakończyć się 7 lipca.

Zarówno w przypadku prac na DK 91, jak i na DK 92 w miejscu prowadzonych robót wprowadzone zostaną: (regulowany ręcznie) ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości do 50 km/h i zakaz wyprzedzania. Prace prowadzone będą w godzinach od 8.00 do 19.00. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

[więcej]
redaktor, 14.06.2017 14:44|czytane: 150 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku
12 czerwca w „Stajni u Kowala” w Nieborowie odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku działającego przy Żychlińskim Domu Kultury.

Zakończenie roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku , ./upload/articles_pakiety/34124/01_obraz.jpg
Zakończenie roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku , ./upload/articles_pakiety/34124/02_obraz.jpg
Zakończenie roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku , ./upload/articles_pakiety/34124/03_obraz.jpg


Na program uroczystości składało się wręczenie certyfikatów dla słuchaczy UTW zakończenia VI roku nauki na Żychlińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wszyscy studenci otrzymali promocję na następny rok studiów. Pamiątkowym dyplomem i kwiatami uhonorowani zostali także współpracujący z UTW  oraz wykładowcy. Po części uroczystej wszyscy słuchacze zwiedzili stajnie oraz wzięli udział w przejażdżce wozem traperskim po Bolimowskim Parku Krajobrazowym. [więcej]
redaktor, 14.06.2017 14:38|czytane: 848 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwszy POWIATOWY GEM CUP na korcie Kasprowicza rozstrzygnięty
W ostatnią sobotę na korcie tenisowym Kasprowicza odbył się pierwszy turniej tenisa ziemnego Powiatowy Gem Cup na 150-lecie Powiatu Kutnowskiego. W słoneczne przedpołudnie udało się rozegrać mecze grupowe (dwie grupy, każdy z każdym do trzech wygranych gemów), a przy delikatnie padającym deszczyku popołudniowe półfinały i finał.

Pierwszy POWIATOWY GEM CUP na korcie Kasprowicza rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/34123/06_obraz.jpg
Pierwszy POWIATOWY GEM CUP na korcie Kasprowicza rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/34123/09_obraz.jpg
Pierwszy POWIATOWY GEM CUP na korcie Kasprowicza rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/34123/23_obraz.jpg


Turniej wygrał Radosław Łopata pokonując 3:0 Piotra Leonowicza. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Stoliński pokonując w tym samym stosunku punktów Krzysztofa Kowalczyka. Piąty był Ireneusz Kmieciak, a kolejni Adam Jaszczak i Tomasz Radzimierski. Nagrody wręczał członek zarządu starostwa powiatowego Artur Gierula, wicedyrektor Liceum Dorota Dobiecka Stańska i przedstawiciel organizatorów Urszula Matusiak (drugi organizator odbierał nagrodę za trzecie miejsce).

Podczas turnieju ze wspaniałym programem układów tanecznych wystąpiła Grupa Cyrkowa Figielek działająca przy SP nr 9 prowadzona przez Nadzieję Stolińską i Agnieszkę Kłosik robiąc furorę wśród publiczności. [więcej]
pismak, 14.06.2017 08:42|czytane: 1041 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od piątku Krąg w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Od piątku 16 czerwca w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury można zobaczyć „Krąg”, thriller na podstawie światowego bestsellera Dave’a Eggersa, określanego przez „The New York Times” mianem książki proroczej. W ekranizacji powieści uderzającej w globalne potęgi internetowe pokroju Google’a i Apple’a, występują – dwukrotny zdobywca Oscara – Tom Hanks oraz młode gwiazdy „Harry’ego Pottera” i „Gwiezdnych Wojen” – Emma Watson i John Boyega.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia do Kina KDK. Wygrali je: Magdalena Jakiel i Andrzej Zachwieja. Odbiór zaproszenia w kasie KDK przed wybranym seansem. 

[więcej]
wandea, 14.06.2017 08:05|czytane: 771 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Światowy Dzień Jogi w następną środę
21 czerwca w godz. 17.00 - 20.00 zapraszamy do sali baletowej Kutnowskiego Domu Kultury na obchody Światowego Dnia Jogi.  Zabdaj o swoje ciało, psychikę, emocje i energię!

Światowy Dzień Jogi w następną środę, ./upload/articles_pakiety/34122/01_obraz.jpg


Program:
17:00 Joga rodzinna - zapraszamy wszystkich, w tym kobiety w ciąży oraz dzieci.
18:00 Łagodna joga kręgosłupa - jeśli, twój kręgosłup wymaga specjalnej uwagi.
19:00 Vinyasa Power Joga - dla osób szukających wyzwań.

Zapewniamy klocki, paski i wałki do jogi. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. [więcej]
kultura, 13.06.2017 17:12|czytane: 321 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
9 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
12 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności