eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Święto Wsi Polskiej w gminie Krzyżanów
24 maja o godz. 14.00 w Krzyżanowie rozpocznie się Święto Wsi Polskiej. Zaprasza samorząd Gminy Krzyżanów.

Święto Wsi Polskiej w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/26783/01_obraz.jpg


W programie: Msza Święta polowa, wystąpienia okolicznościowe, program artystyczny w wykonaniu zespołów działających przy Gminyym Ośrodku Kultury i Sportu,  prezentacje artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kterach, występ zespołu Stereo.  Imprezie towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci- wesołe miasteczko, oferta gastronomiczno – handlowa, zabawa taneczna.

Z kolei 26 maja o godz. 15.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Matki. W programie montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kaszewach Dwornych [więcej]
redaktor, 19.05.2015 11:14|czytane: 1136 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra nowe utrudnienia w ruchu na Łęczyckiej
Od jutra nowe utrudnienia w ruchu na ulicy Łęczyckiej. Od 20 maja z ruchu  wyłączona zostanie  ul. Łęczycka na odcinku od ul. Chopina do ul. Konopnickiej.

Przypomnijmy, prace prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlano - Produkcyjne "TRAKT" Bobrzak, Tecław. Inwestycja podzielona jest na etapy, tak aby utrudnienia w ruchu nie występowały w kumulacji. [więcej]
redaktor, 19.05.2015 10:45|czytane: 823 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzech kandydatów na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie
Wczoraj upłynął termin składania ofert na stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Złożono trzy oferty.

- 22 maja komisja konkursowa spotka się w celu otwarcia ofert i sprawdzenia pod względem formalnym, czy kandydaci spełniają wymagania podane w ogłoszeniu konkursowym. Osoby spełniające wymagania zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się w przyszłym tygodniu - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy starostwa.

W skład komisji, która oceni kandydatów na to stanowisko weszli: Zdzisław Trawczyński, Artur Gierula - przedstawiciele zarządu powiatu, [więcej]
redaktor, 19.05.2015 10:30|czytane: 2573 razy|83 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Więcej samorządu w samorządzie. Masz głos, masz wybór
Potrzebujemy  zmiany relacji między obywatelami a radnymi i wójtami, burmistrzami i prezydentami miast. Koalicja środowisk obywatelskich i ekspertów ogłasza postulaty, służące większej demokratyzacji samorządów. Postulaty poparło już ponad 160  organizacji. Dołącz do nich - link do formularza na końcu informacji.

27 maja obchodzić będziemy 25. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych. To ważna dla polskiej demokracji data. Sejm ma przygotować zmiany w systemie samorządowym. Aby jednak te zmiany jak najpełniej odpowiadały rzeczywistym potrzebom lokalnych społeczności, dobrze jest wykorzystać wiedzę i doświadczenie organizacji pozarządowych, które od lat wypracowują modele współpracy obywateli z władzami lokalnymi oraz aktywizują mieszkańców do udziału w życiu publicznym. Proponowane zmiany winny pełniej odpowiadać nowym wyzwaniom i problemom, przed którymi stają zarówno lokalne władze, jak i mieszkańcy.

Główne postulaty Koalicji to: poprawienie reprezentatywności władz, odblokowanie polityki lokalnej oraz zachęcanie obywateli by intensywniej angażowali się we współdecydowanie o rozwoju swoich gmin, miast i miasteczek.

- Mieszkańcy to potencjał, który powinien być wykorzystany. O rozwoju gmin nie decydują wyłącznie fundusze i umiejętności menedżerskie, ale zaangażowanie, współpraca, wiedza i pomysły członków lokalnej społeczności, mówi Joanna Załuska, dyrektor programu Masz Głos, Masz Wybór Fundacji Batorego.

- Jeśli nie planujemy, aby nasze samorządy zamieniły się we wspólnotę ekspertów trzeba zastanowić się, co możemy zrobić, aby  wykorzystać rosnące zaangażowanie mieszkańców. Potrzebujemy zmian w prawie, które nie tylko będą wyrazem zaufania w kompetencje obywateli, ale także realnie wzmocnią pozycję mieszkańców w procesie podejmowania decyzji ich dotyczących  – dodaje Artur Celiński (kwartalnik Res Publika). [więcej]
redaktor, 19.05.2015 08:47|czytane: 602 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta Kutna: pożyczki na inwestycje, przydziały lokali, sprawozdania z działalności w ubiegłym roku
26 maja o godz. 10.00 zacznie się siódma sesja Rady Miasta Kutna. W proponowanym porządku obrad znalazły się informacje na temat realizacji zadań pomocy społecznej w 2014 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie, realizacji „Programu współpracy Miasta Kutno z organizacjami pozarządowymi za rok 2014, informacja o działalności miasta wynikającej z ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej i ostatnia na temat realizacji w ubiegłym roku wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta oraz budownictwa mieszkaniowego prowadzonego przez TBS sp. z o.o. w Kutnie.

Rada Miasta Kutna: pożyczki na inwestycje, przydziały lokali, sprawozdania z działalności w ubiegłym roku, ./upload/articles_pakiety/26753/01_obraz.jpg


Prezydent Kutna poinformuje również radnych o stanie przygotowań do realizacji zadań inwestycyjnych w 2015 roku i przedstawi sprawozdanie z realizacji przydziałów lokali i lokali socjalnych w 2014 roku. 

Radni nadadzą nowej ulicy na Sklęczkach nazwę Prostopadła, uchwalą regulamin korzystania z ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych oraz placów zabaw, podejmą uchwałę w zakresie przejęcia zadań od Powiatu Kutnowskiego w zakresie organizowania współzawodnictwa sportowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kutnowskiego w 2015 roku. 

W porządku obrad znalazło się również kilka zmian uchwał wcześniej podjętych np. w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie 1 m2 pasa drogowego dróg, opłat targowych, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 rok.

Radni uchwalą wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta na lata 2015 - 2019, zdecydują o zaciągnięciu pożyczki długoterminowej na budowę kanalizacji deszczowej i przyłączy kanalizacji sanitarnej  w ulicy Łęczyckiej  i na budowę kanalizacji w ulicy Intermodalnej. [więcej]
pismak, 18.05.2015 22:17|czytane: 706 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Najlepsi w konkursie matematyczno-przyrodniczym
14 maja w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie odbył się finał Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Wzięli w nim udział, wyłonieni w etapie szkolnym, przedstawiciele czterech szkół z terenu miasta Kutno: Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Najlepsi w konkursie matematyczno-przyrodniczym, ./upload/articles_pakiety/26780/01_obraz.jpg
Najlepsi w konkursie matematyczno-przyrodniczym, ./upload/articles_pakiety/26780/02_obraz.jpg


Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte z zakresu materiału z matematyki i przyrody. Zadania konkursowe oraz oprawę metodyczną przygotowały: p. Beata Kusiak, p. Anna Pancer, p. Izabela Szczepaniak oraz p. Łucja Zagawa.  Komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli nauczycieli wszystkich szkół, sprawdziła i oceniła prace uczniów i wyłoniła zwycięzców:  I miejsce  - Mateusz Kowalski, Szkoła Podstawowa nr 9, II miejsce  - Maciej Pluta, Szkoła Podstawowa nr 9, III miejsce - Weronika Sobolewska, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa. [więcej]
pismak, 18.05.2015 22:24|czytane: 957 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy przedszkolaków na Przegląd Piosenki
Zapraszamy przedszkolaków do udziału w Przeglądzie Piosenki. Podczas Pikniku Rodzinnego, wieńczącego Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny, będziecie śpiewać piosenki zespołu Arka Noego.

Kutnowski Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy przedszkolaków na Przegląd Piosenki, ./upload/articles_pakiety/26778/01_obraz.jpg


Uczestnikami Przeglądu może być osoba/grupa/zespół (max 10 osób) reprezentujący przedszkole. Organizatorzy przyjmują z głoszenia do 24 maja. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w przeglądzie przewidziane są upominki. 
REGULAMIN
FORMULARZ
OŚWIADCZENIE
[więcej]
wandea, 18.05.2015 21:53|czytane: 758 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tragedia na torach w Kutnie
Dziś kilka minut po 18.00 19-letnia kobieta położyła się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem w Kutnie na Józefowie - ul. Troczewskiego.

Maszynista pociągu nie miał szans uniknąć tragedii. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Kutnie. [więcej]
pismak, 18.05.2015 20:54|czytane: 8601 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielka zabawa w Żychlinie z Brathankami


[więcej]
pismak, 18.05.2015 21:08|czytane: 670 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwa montaż zewnętrznej siłowni w Kutnie
Rozpoczął się montaż zewnętrzej siłowni w Parku nad Ochnią. Zadanie realizowane jest w ramach kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.  

Trwa montaż zewnętrznej siłowni w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/26773/01_obraz.jpg
Trwa montaż zewnętrznej siłowni w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/26773/02_obraz.jpg
Trwa montaż zewnętrznej siłowni w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/26773/03_obraz.jpg


W parku będzie zamontowane 10 urządzeń do ćwiczeń ogólnorozwojowych o różnym stopniu trudności i na różne partie ciała. Będzie można skorzystać m.in z ławki do brzuszków, motyla, sztangi, drabinki pionowej, nart biegowych, twistera.

Z kolei fitness park z urządzeniami do lżejszych ćwiczeń, również dla dzieci od 11 lat, powstanie przy ulicy Batorego 19. [więcej]
pismak, 18.05.2015 17:11|czytane: 2186 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trzy zdarzenia drogowe w weekend
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie podczas weekendu trzy razy interweniowali przy wypadkach na terenie powiatu. W piątek, 15 maja dwukrotnie. Pierwszy raz, w Skłótach kierujący pojazdem kia ceed 75-letni mieszkaniec Zielonej Góry jadąc drogą k-92, w wyniku chwilowego zaśnięcia zjechał na prawe nieutwardzone pobocze drogi i wpadł do rowu. Obrażenia w postaci urazu kręgosłupa doznała 66-letnia pasażerka pojazdu.

Tego samego dnia we wsi Sokół, kierujący mercedesem 26-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, jadąc drogą k-92 podczas manewru wyprzedzania zajechał drogę poruszającego się prawym poboczem motorowerowi, kierowanemu przez 36-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego. Motorowerzysta w wyniku zdarzenia doznał ogólnych potłuczeń. W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi. [więcej]
pismak, 18.05.2015 17:20|czytane: 804 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymani za posiadanie extasy i marihuany
W weekend policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Następnego dnia usłyszeli oni zarzuty. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło 16 maja o godzinie 21.20 w Żurawieńcu. Podczas kontroli drogowej na parkingu przy jednej ze stacji paliw policjanci zauważyli forda, w którym pasażer pojazdu zachowywał się nerwowo.

Legitymowanym okazał się on obywatel Ukrainy, który przebywa w Kutnie. Podczas przeszukania u 22-latka policjanci ujawnili środki odurzające extasy w ilości 9,760 grama i marihuanę w ilości 5,870 grama.

Drugi przypadek miał miejsce dzień później. 17 maja o godzinie 19.50 przy ulicy Łąkoszyńskiej w Kutnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla vectrę. [więcej]
pismak, 18.05.2015 16:59|czytane: 896 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wojewoda nie znalazła podstaw prawnych do wygaśnięcia mandatu Gieruli
Do 13 maja jak informuje nas dziś Elżbieta Staszyńska, Dyrektor Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi trwało postępowanie wyjaśniające w sprawie mandatu radnego powiatowego Artura Gieruli z Platformy Obywatelskiej. 

Wojewoda nie znalazła podstaw prawnych do wygaśnięcia mandatu Gieruli, ./upload/articles_pakiety/26769/01_obraz.jpg


- Organ nadzoru nie znalazł podstaw prawnych do wygaśnięcia mandatu panu Arturowi Gieruli - pisze Elżbieta Staszyńska. 

Czy sprawa mandatu radnego powiatowego oprze się zatem o Wojewódzki Sąd Administracyjny? [więcej]
wandea, 18.05.2015 15:02|czytane: 1973 razy|78 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II miejsce dla Grupy Teatralnej od jutra z KDK
Grupa Teatralna "od jutra'' zajęła II miejsce na 42. Rypińskiej Wiośnie Teatralnej - Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych.

II miejsce dla Grupy Teatralnej od jutra z KDK, ./upload/articles_pakiety/26772/01_obraz.jpg


Grupa w składzie: Maja Michalska, Dominika Walczak, Julia Ochmańska, Jakub Chodorowski, Kamil Dębowski zagrała spektakl pt. Znienacka. Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu jest instruktor Kutnowskiego Domu Kultury - Dominika Staniszewska. Gratulujemy! [więcej]
kultura, 18.05.2015 15:54|czytane: 796 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto dostanie Nagrodę Prezydenta w dziedzinie kultury?
10 maja minął termin składania wniosków o przyznanie nagrody Prezydenta Miasta Kutno za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tym razem wpłynęło sześć wniosków.

- Wnioskowane są nagrody dla: Agnieszki Dąbrowskiej-Walczak, Grażyny Baranowskiej, Andrzeja Wojtczaka, Doroty Ciołkowskiej – Studio Tańca Alibi, Katarzyny Karolak-Rojewskiej oraz Grażyny Rzymkowskiej - podaje Joanna Brylska Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. - Powyższe wnioski muszą zostać rozpatrzone w terminie 60 dni [więcej]
wandea, 18.05.2015 14:48|czytane: 1022 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Noc na rzymską nutę w krośniewickim muzeum
W sobotnią majową noc Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej Nocy Muzeów. W tym roku uczestnicy imprezy spotkali się pod hasłem "Na rzymską Nutę", a dzięki wolontariuszom z krośniewickich szkół Muzeum zmieniło się na kilka godzin w dwór Cezara. Nie zabrakło także gladiatorów i starożytnych bogiń i muz.

Noc na rzymską nutę w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/26765/01_obraz.jpg
Noc na rzymską nutę w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/26765/02_obraz.jpg
Noc na rzymską nutę w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/26765/03_obraz.jpg


Już na wejściu można było spróbować swych sił w wyrobie starożytnej ceramiki i przy użyciu koła garncarskiego ulepić z gliny wymarzone naczynie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się "Kram Teodory" - stoisko, na którym można było zaprojektować i wykonać rzymską biżuterię i ułożyć fryzury z papieru. Odpoczynku nie miała także Sybilla, która w towarzystwie kociołka pełnego ziół próbowała odwiedzającym przepowiadać przyszłość. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z łuku i gladiatorskich walkach.

Sporym zainteresowaniem cieszył się także warsztat skryby Ptolemeusza, gdzie każdy mógł zapoznać się z rzymskim krojem liter oraz napisać łacińskie sentencje za pomocą gęsiego pióra. Miłośnicy łamigłówek mogli także odwiedzić stoisko, gdzie prezentowano rzymskie gry, a dla fanów zagadek przygotowano "Muzealnych Detektywów" - zabawę polegającej na tropieniu motywów antycznych w kolekcji Muzeum. [więcej]
pismak, 18.05.2015 12:19|czytane: 980 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Alex Kutno na Akademickich Mistrzostwach Polski w Kickboxingu
W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Kick Light. W imprezie udział wzięli także zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno. 

Alex Kutno na Akademickich Mistrzostwach Polski w Kickboxingu , ./upload/articles_pakiety/26761/01_obraz.jpg
Alex Kutno na Akademickich Mistrzostwach Polski w Kickboxingu , ./upload/articles_pakiety/26761/02_obraz.jpg
Alex Kutno na Akademickich Mistrzostwach Polski w Kickboxingu , ./upload/articles_pakiety/26761/03_obraz.jpg


W wyniku rywalizacji kutnowscy zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Jakub Kasica w kat. wagowej -89 kg, zajął miejsce VIII
Michał Wasiak w kat. wagowej -84 kg, zajął miejsce VIII
Cezary Miklas w kat. wagowej -84 kg, zajął miejsce IX

W turnieju udział wzięło przeszło 150 zawodników i zawodniczek, studentów z całej Polski. Poziom walk był wysoki. Zawodnicy Alex Kutno po bardzo ciężkich bojach w ćwierćfinałach niestety musieli uznać przewagę rywali, plasując się za podium. [więcej]
pismak, 18.05.2015 11:47|czytane: 905 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Damian Lasecki ze srebrem i rekordem życiowym
W ostatnią sobotę zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali starty w sezonie letnim na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Klubu Sportowego w Aleksandrowie Łódzkim. Mimo, że to początek sezonu i każda grupa wiekowa ma inne priorytety (starsi mają swoje imprezy mistrzowskie na przełomie czerwca i lipca, natomiast młodzicy w drugiej połowie września) rekordy życiowe ustanawiali i młodsi i starsi.

Damian Lasecki ze srebrem i rekordem życiowym, ./upload/articles_pakiety/26763/01_obraz.jpg
Damian Lasecki ze srebrem i rekordem życiowym, ./upload/articles_pakiety/26763/02_obraz.jpg
Damian Lasecki ze srebrem i rekordem życiowym, ./upload/articles_pakiety/26763/03_obraz.jpg


Najbardziej wartościowy wynik uzyskał junior Damian Lasecki, który zajął drugie miejsce w biegu na 600 m z bardzo dobrym wynikiem 1;26,66 min;s, który jest jego nowym rekordem życiowym na tym dystansie.

Czwarte miejsce w konkursie skoku wzwyż z wyrównanym rekordem życiowym z poprzedniego sezonu zajął junior młodszy Adrian Jarosiński, który pokonał poprzeczkę na wysokości 175 cm. Adrian w tegorocznym sezonie halowym uzyskał już wynik 180 cm.

Piąte miejsce w mityngu wywalczył junior Piotr Kowalski (specjalista od 400 m ppł.),  który w biegu na   100 m uzyskał dobry czas 11,96 s (rekord życiowy Piotra na tym dystansie wynosi 11,41 s). [więcej]
pismak, 18.05.2015 11:55|czytane: 920 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śladami historii i zabytków Kutna oraz 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Księcia Józefa Poniatowskiego
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprosił uczniów i nauczycieli kutnowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w II edycji Gry Miejskiej „Śladami historii i zabytków Kutna”. Partnerem w realizacji tego projektu jest Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, którego prezes Wiesław Paluchowski  - pasjonat 37 pp wspiera TPZK w działaniach.

Śladami historii i zabytków Kutna oraz 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Księcia Józefa Poniatowskiego, ./upload/articles_pakiety/26762/01_obraz.jpg


W działania włącza się także Muzeum Regionalne w Kutnie, dzięki któremu młodzież będzie miała okazję zobaczyć replikę sztandaru 37 pp, którego oryginał zaginął podczas działań wojennych. Gra Miejska  odbędzie się  w dniu 20 maja (środa) w godz. 9.30 – 14.00. W tym roku gra miejska poświęcona zostanie poznaniu historii i zabytków miasta, a przede wszystkim historii i miejscom związanym  z 37 Łęczyckim Pułkiem Piechoty im. Księcia Józefa Poniatowskiego, który przez prawie 20 lat stacjonował w Kutnie.

Każdy zespół będzie miał do wykonania 8 zadań, które będą punktowane przez Strażników gry. Młodzież w trakcie gry będzie musiała rozwiązywać krzyżówki, rebusy, diagramy, poprawnie identyfikować zabytki.... Na Cmentarzu Miejskim zapali znicze  na grobach żołnierzy 37pp. Podczas zwiedzania Muzeum Regionalnego w Kutnie, młodzież zobaczy eksponaty związane z  tematem przewodnim gry miejskiej.   [więcej]
pismak, 18.05.2015 11:49|czytane: 842 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo
W minioną sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo.

VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/26760/01_obraz.jpg
VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/26760/02_obraz.jpg
VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/26760/03_obraz.jpg


Turniej odbył się dzięki wsparciu Urzędu i Rady Miasta Kutna, a także prywatnych sponsorów, tj. FHU ,,Majcher'', firmie cukierniczej Adama Wasiaka oraz sieci sklepów ,,Świat Łazienek'' Krzysztofa Gruszki. Pomoc sponsorów pozwoliła organizatorom na zakup pięknych medali oraz pucharów dla najlepszych zawodników.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak, po czym odbył się pokaz judo w wykonaniu Martyny Kaźmierczak i Damiana Popiela. Martyna przez wiele lat reprezentowała UKS Ippon MDK Kutno (obecnie studiuje w Łodzi, reprezentując barwy tamtejszej Gwardii), zdobywając medale na najważniejszych mistrzowskich imprezach. Natomiast Damian Popiel - kilkakrotny medalista Mistrzostw Polski, przeprowadził rozgrzewkę dla wszystkich młodych zawodników. [więcej]
pismak, 18.05.2015 11:44|czytane: 821 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Patron znany czy nieznany?
22 maja o godz. 12.00 odbędzie się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca finał IV Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Patron znany czy nieznany? Tym razem organizatorami konkursu są Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego  w Kutnie.

Finał Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Patron znany czy nieznany? , ./upload/articles_pakiety/26759/01_obraz.jpg


W marcu w eliminacjach szkolnych wzięło udział 126 uczniów. To kolejny rekord zainteresowania uczniów tym konkursem. Najwięcej uczestników (35) przystąpiło do rywalizacji w I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie. Najlepiej na pytania odpowiadali uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W piatek w finale zmierzą się reprezentacje szkół: Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, I LO im. Generała Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, ZS Nr 1 w Krośniewicach, ZS Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie,  ZSZ Nr 2 im. dra Antoniego Troczewskiego w Kutnie, ZS Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie. [więcej]
pismak, 18.05.2015 11:39|czytane: 770 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci uratowały przedszkole
W piątek odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Podczas zabawy jedno z dzieci zauważyło dym na korytarzu przedszkola. Po powiadomieniu wychowawczyni zgłoszono zagrożenie pożarem do Jednostki Gaśniczo-Ratowniczej w Kutnie. Po krótkim czasie strażacy przyjechali na miejsce zdarzenia. Sprawna ewakuacja i szybkie działania strażaków sprawiły, że przedszkole uchroniono przed pożarem. Akcja przebiegała pod okiem dowódcy jednostki  – Zdzisława Pęgowskiego.

Dzieci uratowały przedszkole, ./upload/articles_pakiety/26756/01_obraz.jpg
Dzieci uratowały przedszkole, ./upload/articles_pakiety/26756/02_obraz.jpg
Dzieci uratowały przedszkole, ./upload/articles_pakiety/26756/03_obraz.jpg


Działania zorganizowane w ramach ćwiczeń wzbudziły wiele radości wśród dzieci z punktu przedszkolnego „Kolorowy  Świat” w Bielawkach. Cieszyły się przede wszystkim, że uratowano przedszkole i ocalało ich miejsce nauki i zabawy. Były poważne i przejęte całą akcją ratowniczą, ale dzielnie wykonywały wszystkie polecenia strażaków i udowodniły, że wiele się nauczyły podczas wcześniejszych zajęć ze strażakami.

To było kolejne spotkanie organizowane w ramach konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole”. Dzięki pomocy prężnej grupy strażaków zadanie zaliczonna piątkę. Po dzisiejszym dniu widać, że wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie i spotkanie na terenie przedszkola przyniosły efekty. [więcej]
pismak, 18.05.2015 11:22|czytane: 953 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Agro Piknik w Mieczysławowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie zaprasza na "AGRO PIKNIK", który odbędzie się we wtorek, 26 maja, o godzinie 9:00.

Agro Piknik w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/26750/01_obraz.jpg


W programie wystawy sprzętu rolniczego, wystawy roślin ozdobnych, rozgrywki w piłkę nożną dla gimnazjalistów, dla uczestników ognisko z pieczonymi kiełbaskami, prezentacja handlowa gospodarstw rejonu kutnowskiego, specjalizujących się w produkcji i sprzedaży roślin ozdobnych oraz firm sprzedających nowy sprzęt rolniczy, kiermasz roślin ozdobnych. [więcej]
pismak, 16.05.2015 17:04|czytane: 1152 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pierwsza pomoc w Strzegocinie
Wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach, które przeprowadzili dla nas ratownicy medyczni firmy FALCK panowie Michał Dąbrowski i Jacek Rekus.

Pierwsza pomoc w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/26749/01_obraz.jpg
Pierwsza pomoc w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/26749/02_obraz.jpg
Pierwsza pomoc w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/26749/03_obraz.jpg


W trakcie spotkania uczniowie zdobyli praktyczną  wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się jak należy się zachować, gdy zdarzy się wypadek, co zrobić, gdy zobaczą osobę potrzebującą pomocy. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia z wykorzystaniem fantomów. [więcej]
pismak, 16.05.2015 16:54|czytane: 1055 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro pikieta przeciw aborcji na Królewskiej
Jutro o godzinie 11.00 na ul. Królewskiej wzdłuż Placu Wolności w Kutnie fundacja Pro -prawo do życia organizuje pikietę antyaborcyjną w nawiązaniu do kompromisu aborcyjnego, któremu nie sprzeciwił się prezydent Bronisław Komorowski. 

[więcej]
pismak, 15.05.2015 22:31|czytane: 1169 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarzuty w sprawie fałszowania list PO w wyborach do parlamentu UE w Łódzkiem
W ostatnim czasie w województwie łódzkim policja prowadziła przesłuchania w sprawie podrobienia podpisów na listach poparcia Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przesłuchania prowadziła również kutnowska Komenda Powiatowa Policji. Dziś zarzuty dotyczące fałszowania list poparcia w ubiegłorocznych wyborach usłyszała 40-letnia kobieta. 

- Prokuratura Rejonowa Łódź – Śródmieście przedstawiła dziś 40 – letniej kobiecie zarzuty, dotyczące podrabiania podpisów, a tym samym dopuszczania się nadużyć, przy sporządzaniu list poparcia kandydatów w wyborach do
Europarlamentu, jakie odbyły się 25 maja 2014r. - informuje Krzysztof Kopania, Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. To jedyna osoba, która dotychczas w tej sprawie usłyszała zarzuty. Aktualnie trawa jej przesłuchanie. [więcej]
pismak, 15.05.2015 22:05|czytane: 1573 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Stokrotce w świecie książek i bajek
Dziś w Przedszkolu Miejskim nr 5 ,,Stokrotka” w Kutnie zakończyła się realizacja grantu oświatowego dotyczącego projektu ,,W świecie książek i bajek”.

W Stokrotce w świecie książek i bajek, ./upload/articles_pakiety/26747/01_obraz.jpg
W Stokrotce w świecie książek i bajek, ./upload/articles_pakiety/26747/02_obraz.jpg
W Stokrotce w świecie książek i bajek, ./upload/articles_pakiety/26747/03_obraz.jpg


W ramach projektu w grupie ,,Biedronek” odbył się cykl zajęć edukacyjnych poświęconych tematyce książek i bajek. Ponadto w przedszkolu zorganizowane zostały dwa konkursy dla dzieci – recytatorski pt. ,,Wiersze znane i nieznane” i plastyczny pt. ,,Moja ulubiona bajka”. Rozstrzygniecie konkursóworaz wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło w piątek z udziałem inspektor Anny Michalskiej, dyrektor Przedszkola - Bożeny Ptaszyńskiej  oraz zaproszonych rodziców. Nagrody dla dzieci i przedszkola zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutna.

W czasie trwania grantu przedszkolaki miały również okazję słuchać bajek czytanych przez rodziców oraz uczestniczyć w spotkaniu z tłumaczem języka migowego Jadwigą Woźnicką, [więcej]
pismak, 15.05.2015 22:25|czytane: 1140 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień olimpijczyka w gimnazjum
Wczoraj odbyła się uroczystość szkolna w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie zorganizowana w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Olimpijczyka. Młodzież szkolna miała możliwość spotkania się z Olimpijczykiem Zygfrydem Kuchtą, który opowiedział o swoim życiu i karierze sportowej piłkarza ręcznego.

Dzień olimpijczyka w gimnazjum, ./upload/articles_pakiety/26741/01_obraz.jpg
Dzień olimpijczyka w gimnazjum, ./upload/articles_pakiety/26741/02_obraz.jpg
Dzień olimpijczyka w gimnazjum, ./upload/articles_pakiety/26741/03_obraz.jpg


W trakcie spotkania podsumowanie zostały Konkurs Wiedzy Olimpijskiej, Konkurs na prezentacje multimedialną o igrzyskach olimpijskich oraz Konkurs plastyczny o sylwetce Olimpijczyka. Uczniowie otrzymali z rąk Zygfryda Kuchty i p. dyrektora Juliusza Sieradzona pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody książkowe. Zaprezentowana została najlepsza prezentacja multimedialna – Olgi Paplińskiej [więcej]
pismak, 15.05.2015 22:14|czytane: 1003 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kontrole PWiK wykryją nielegalne przyłącza
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Kutnie w maju rozpoczyna kontrole w zakresie prawidłowości przyłączeń i odprowadzania ścieków do kanalizacji sanitarnej. W wyniku kontroli mają być wyeliminowane zakazane prawem odprowadzenia wód opadowych i roztopowych do urządzeń kanalizacji sanitarnej oraz bezumowne korzystanie z kanalizacji sanitarnej.

W przypadku stwierdzenia nielegalnego odprowadzania wód opadowych i roztopowych oraz korzystania z kanalizacji sanitarnej bez zawartej umowy zostanie wszczęte postępowania karne. Osobom, które dokonały takiego przestępstwa [więcej]
pismak, 15.05.2015 14:17|czytane: 1185 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Problemy oddziału neurologicznego i rozstrzygnięty konkurs na chirurgii
W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o.o. brakuje kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. Sprawą obsady chirurgii zajął się już Narodowy Fundusz Zdrowia i prowadził w szpitalu kontrolę.

Pismo do prezesa Roberta Wilanowskiego wystosował również prof. dr hab. n. med Premysław Oszukowski prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w związku z zarządzeniem prezesa KSS w kwestii uczestniczenia w operacjach chirurgicznych lekarzy dyżurnych Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Przypomnijmy, na chirurgii dyżuruje trzech lekarzy o tej specjalizacji i zarządzeniem prezesa w razie pilnego leczenia operacyjnego pacjentów chirurgom mają pomagać lekarze z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Profesor Oszukowski twierdzi, że większość ostrych zabiegów chirurgicznych jest spowodowana chorobami infekcyjnymi czyli może się zdarzyć, że lekarz z ginekologii po operacji ropnej będzie uczestniczył w zabiegach położniczych. To jego zdaniem obniżenie bezpieczeństwa pacjentów. 

8 maja o godz. 10.30 zakończył się kolejny konkurs na obsadę oddziału chirurgicznego. Dziś dopiero pojawiły się wyniki tego konkursu. Wygrał go m.in. jeden z dyżurujących już lekarzy na oddziale, Specjalistyczny Gabinet Chirurgiczny Filip Wolny z Łowicza i Praktyka Lekarska Dariusz Kwiatkowski z Koluszek. 

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy problemy przeżywa również oddział neurologiczny. Brakuje pielęgniarek, więc pozostali pracownicy mają sporo nadgodzin, a wiadomo to kosztuje. Pracownicy obawiają się, że oddział może być zamknięty a pacjenci ewakuowani. Zapytaliśmy Beatę Pokojską, rzecznika KSS o stanowisko prezesa spółki w tej sprawie. 

Dostaliśmy taką odpowiedź: - Na dzień dzisiejszy Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. nie planuje zamknięcia oddziału neurologicznego - pisze pani rzecznik. [więcej]
wandea, 15.05.2015 14:42|czytane: 2273 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Skarga na wojewodę. Apel do Rady Powiatu w Kutnie o tajne głosowanie i usunięcie radnego
Nie trzeba było długo czekać na reakcję Klubu Gazety Polskiej na brak stanowiska Wojewody Łódzkiego w sprawie wygaśnięcia mandatu Artura Gieruli, powiatowego radnego. Dziś Andrzej Kozłowski, prezes kutnowskiego oddziału Klubu wystąpił do Rady Powiatu w Kutnie o podjęcie przez radnych decyzji o wykluczeniu z zarządu powiatu radnego Platformy Obywatelskiej w głosowaniu tajnym. Zdaniem Klubu podjęcie tej decyzji pozwoli naprawić błąd wobec społeczności powiatu kutnowskiego oraz przywróci honor radnym, którego się pozbawili nie podejmując wcześniej decyzji. 

Skarga na wojewodę. Apel do Rady Powiatu w Kutnie o tajne głosowanie i usunięcie radnego, ./upload/articles_pakiety/26744/01_obraz.jpg
Skarga na wojewodę. Apel do Rady Powiatu w Kutnie o tajne głosowanie i usunięcie radnego, ./upload/articles_pakiety/26744/02_obraz.jpg
Skarga na wojewodę. Apel do Rady Powiatu w Kutnie o tajne głosowanie i usunięcie radnego, ./upload/articles_pakiety/26744/03_obraz.jpg


- Radny mimo, iż naruszył prawo i powinien być mu wygaszony mandat nadal kosztem podatników pobiera wysokie wynagrodzenie w kwocie około 10 000 zł co jawi się jako patologia - pisze Kozłowski. 

Przypomnijmy, Gierula jest również członkiem zarządu powiatu stąd taka kwota wynagrodzenia. 

- Dalsze utrzymywanie Artura Gieruli jako radnego i członka zarządu powiatu jest jaskrawym przejawem arogancji i oderwania się władz powiatu od społeczności lokalnej - pisze dalej prezes Klubu. 

Kozłowski zwraca się również do Rady Powiatu o zakończenie tej sprawy  poprzez głosowanie w sprawie usunięcia Gieruli z zarządu powiatu na najbliższej sesji. Jednocześnie przekazuje też radzie do wiadomości skargę na nienależyte wykonywanie zadań przez Jolantę Chełmińską, Wojewodę Łódzkiego wysłaną do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zdaniem Andrzeja Kozłowskiego nienależyte wykonywanie zadań przez Wojewodę narusza słuszny interes obywatela. 

Skargę na bezczynność organu czyli wojewody przygotowuje również Wiesław Bryłka, który 2 lutego br. zwrócił się do Jolanty Chełmińskiej o podjęcie działania w kwestii wygaśnięcia mandatu radnego PO. 

Organy administracji publicznej mają obowiązek załatwiania spraw bez zbędnej zwłoki, zachowując ustawowo okreslone terminy. [więcej]
wandea, 15.05.2015 13:52|czytane: 2269 razy|48 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni wydadzą opinię o kandydatach na ławników
Rada Miasta Kutna wybrała dziś członków  Zespołu opiniodawczego w związku z wyborem ławników. Przewodniczącym zespołu będzie wiceprezes Sądu Rejonowego sędzia Paweł Wojas.

Radni wydadzą opinię o kandydatach na ławników, ./upload/articles_pakiety/26743/01_obraz.jpg
Radni wydadzą opinię o kandydatach na ławników, ./upload/articles_pakiety/26743/02_obraz.jpg
Radni wydadzą opinię o kandydatach na ławników, ./upload/articles_pakiety/26743/03_obraz.jpg


Radni wybrali do zespołu Joannę Podemską, Roberta Feliniaka, Michała Lebiedowicza, Pawła Markiewicza, Krzysztofa Matusiaka, Andrzeja Arkitę. Zadaniem Zespołu będzie przedstawienie Radzie Miasta na sesji swojej opinii o zgłoszonych kandydatach na ławników. Termin zgłaszania kandydatów na ławników do Sądu Okręgowego i Sądu Rejonowego upływa 30 czerwca.

Kandydatów na ławników, radom gmin, mogą zgłaszać prezesi sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe zarejestrowane na podstawie przepisów prawa z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej 50 obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy.

ŁAWNIKIEM MOŻE BYĆ WYBRANY TEN, KTO:
ma obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
jest nieskazitelnego charakteru,
ukończył 30 lat i nie przekroczył 70 lat,
jest zatrudniony, prowadzi działalność gospodarczą lub mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku,
posiada co najmniej wykształcenie średnie,
jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika.

ŁAWNIKAMI NIE MOGĄ BYĆ:
osoby zatrudnione w sądach powszechnych, innych sądach i prokuraturze,
funkcjonariusze Policji oraz inne osoby zajmujące stanowiska związane ze ściganiem przestępstw i wykroczeń
adwokaci i aplikanci radcowscy, radcy prawni i aplikanci radcowscy,
duchowni, [więcej]
wandea, 15.05.2015 13:00|czytane: 2100 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najlepsze filmy o tematyce etnologicznej i artystycznej
W dniach 12-13 maja br. odbył się „Przegląd filmów o tematyce etnologicznej i artystycznej. Kutno 2015” zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Kutnie. W konkursie udział wzięło 17 filmów. Dwudniową imprezę podzielono na bloki projekcyjne, w których uczestniczyło ponad 250 osób. Wyniki konkursu ogłoszono na wieczorze finałowym, którego atrakcją była projekcja filmu „Shirley – wizje rzeczywistości”. Przyznano 3 nagrody główne i wyróżnienie.

Najlepsze filmy o tematyce etnologicznej i artystycznej, ./upload/articles_pakiety/26742/01_obraz.jpg
Najlepsze filmy o tematyce etnologicznej i artystycznej, ./upload/articles_pakiety/26742/02_obraz.jpg
Najlepsze filmy o tematyce etnologicznej i artystycznej, ./upload/articles_pakiety/26742/03_obraz.jpg


I miejsce zdobył film „Tkaczki” (Jan Siempiński) ujmujący zwartą konstrukcją, spójną z minimalistyczną warstwą dźwiękową. Na uwagę zasługują również wysmakowane zdjęcia zrealizowane na taśmie filmowej 16mm. II miejsce przyznano filmowi „Stanisław Czernik. Pisarz autentyczny” (Andrzej Moś) odkrywającemu postać literata wraz z szerokim tłem historycznym. Całość została zaprezentowana w adekwatnej wielopłaszczyznowej formie. III miejsce zdobył film „Kujawskie sypanie piaskiem” (Elżbieta Barszcz i Maciej Cuske) w czytelny sposób przedstawiający zwyczaj i genezę wyjątkowej tradycji sypania wzorów z piasku, kultywowanej przez mieszkańców Kujaw. [więcej]
kultura, 15.05.2015 13:09|czytane: 1008 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Poznaj Sekrety morza. Wygrali zaproszenia do KINA KDK
Sześcioletnia Sirsza udaje się ze swoim bratem w magiczną podróż, podczas której odkryje, co stało się z jej mamą i jaką wartość ma rodzina. Poznaj Sekrety morza w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury. Urocza animowana bajka z morałem w kutnowskim kinie już od dziś 15 maja o godz. 16.00. 

Dla dzieci Czytelników eKutno.pl mamy dwa podwójne zaproszenia. Wygrali je: Joanna Grabska i Tomasz Sztęborowski. Zaproszenia będą do odbioru w Kasie KDK przed wybranym seansem. 

[więcej]
kultura, 15.05.2015 10:22|czytane: 1030 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę spotkanie z aktorką Anną Nehrebecką
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza w niedzielę 17 maja o godz. 16.00 na spotkanie ze znaną aktorką filmową i teatralną Anną Nehrebecką w ramach cyklu Znani czytają poezję.

W niedzielę spotkanie z aktorką Anną Nehrebecką, ./upload/articles_pakiety/26704/01_obraz.jpg


Wejściówki do odebrania w sali audiowizualnej. [więcej]
pismak, 15.05.2015 10:11|czytane: 1380 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności