eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dziś Gwiaździsty Rajd Rowerowy Krośniewickie Maki
Zapraszamy na Gwiaździsty Rajd Rowerowy Krośniewickie Maki w piątek, 15 maja.

Krośniewice: Gwiaździsty Rajd Rowerowy Krośniewickie Maki

[więcej]
pismak, 15.05.2015 10:10|czytane: 933 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" wzięła udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Olimpijczyka
Wczoraj wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 wraz z dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Dnia Olimpijczyka. To sportowe święto poprzedziły w szkole imprezy towarzyszące. Uczniowie z talentem plastycznym  wzięli udział w konkursie na plakat pt. ,,Niebanalni sportowcy”.Maluchy z oddziałów przedszkolnych i z klas I-III uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych. We wtorek,
12 maja odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu dla uczniów 2 etapu edukacyjnego, zaś 14 maja miała miejsce rywalizacja w skoku wzwyż o tytuł Mistrza Szkoły.

Obchody Dnia Olimpijczyka uświetnił swoją obecnością Gość Honorowy – pan Jerzy Boniecki, trener , pływak łódzkich klubów, mistrz i rekordzista Polski w stylu grzbietowym, olimpijczyk z Helsinek w 1952r. Wręczył on wraz z panią dyrektor Danutą Blus dyplomyi medale uczniom z najwyższymi wynikami w pływaniu i skoku wzwyż.

Tytuł Najlepszej Pływaczki Mistrzostw Szkoły w Pływaniu wywalczyła Oliwia Mikołajczyk z klasy Vb. Najlepszym pływakiem został Damian Lewandowski z klasy Vb. Złoty medal w skoku wzwyż trafił do Julii Myszkowskiej z klasy VIa, zaś wśród chłopców najlepszym skoczkiem wzwyż okazał się Patryk Czarnecki z klasy VIa. [więcej]
wandea, 15.05.2015 09:14|czytane: 1109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy Nagodowa nie chcą wiatraków w okolicy
Nowa inwestycja w postaci elektrowni wiatrowej w Wierzykach, w gminie Krzyżanów wciąż budzi emocje. Najpierw zareagowali mieszkańcy Wierzyków i Stowarzyszenie Czysta Okolica, pisaliśmy o tym TUTAJ. A teraz postawienie wiatraków w niewielkich odległościach od swoich nieruchomości oprotestowali mieszkańcy Nagodowa, w gminie Kutno. Jest to miejscowość leżąca na granicy gmin i inwestycja w podobny sposób będzie oddziaływała na jej nieruchomości, jak w przypadku Wierzyków. W obu wsiach średnia odległość domów od wiatraka wynosić ma około 430 metrów. Swój sprzeciw wraz z żądaniem uchylenia w całości decyzji Tomasza Jakubowskiego, Wójta Krzyżanowa o postawieniu wiatraka w Wierzykach wyraziło teraz czterdzieści dwóch mieszkańców Nagodowa. Ich pismo otrzymali również Starosta Kutnowski i Wójt Gminy Kutno.

Mieszkańcy Nagodowa nie chcą wiatraków w okolicy, ./upload/articles_pakiety/26691/05_obraz.jpg
Mieszkańcy Nagodowa nie chcą wiatraków w okolicy, ./upload/articles_pakiety/26691/01_obraz.jpg
Mieszkańcy Nagodowa nie chcą wiatraków w okolicy, ./upload/articles_pakiety/26691/04_obraz.jpg


Mieszkańcy Nagodowa twierdzą, że nie byli informowani w żaden sposób przez cały czas przeprowadzania postepowania o dopuszczenie inwestycji PPH Daanpol niedaleko ich nieruchomości. 

- Obwieszczenia nie były wywieszane ani na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Kutno, ani w Biuletynie Informacji Publicznej, o inwestycji dowiedzieliśmy się od mieszkanki Wierzyków na początku maja tego roku - twierdzą mieszkańcy Nagodowa.

- Nie mieliśmy żadnej informacji o tej inwestycji, ani z gminy Krzyżanów ani gminy Kutno. Nie bylo żadnego zebrania ani pisma - mówi sołtys Nagodowa Zofia Kacprzak. - W naszej wsi są zamieszkałe nieruchomości położone blisko planowanego wiatraka, a poza tym blisko jest też las, dobro natury i ważne jest to aby zwierzęta i roślinność nie ucierpiały w związku z tą inwestycją.

Ponieważ mieszkańcy Wierzyków, jak i Stowarzyszenie Czysta Okolica wskazywało już wcześniej w swoich uwagach do wójta Krzyżanowa Tomasza Jakubowskiego na brak lub niedostateczne informowanie mieszkańców gminy Kutno o tak ważnej i uciążliwej dla nich inwestycji, poprosiliśmy wójta o korespondencję z gminą Kutno w tej sprawie. 

24 kwietnia br. złożyliśmy stosowny wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie korespondencji Gminy Krzyżanów z Gminą Kutno w związku z umiejscowieniem elektrowni wiatrowej w Wierzykach – wystąpienia Gminy Krzyżanów i odpowiedzi Gminy Kutno. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że korespondencja taka prowadzona była w maju 2012 roku. Chodzi o prośbę gminy Krzyżanów o wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego gminy Kutno dotyczący czterech działek w Nagodowie. W treści pisma z 8 maja 2012 roku znajduje się powód potrzeby tych dokumentów czyli wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji postawienia elektrowni wiatrowej na działce 87 w Wierzykach. 

Tymczasem w Raporcie o oddziaływaniu na środowisko dla budowy wiatraka w Wierzykach poruszona jest kwestia klasyfikacji akustycznej terenów w gminie Kutno w odległości 500 m (432 m z map) od masztu elektrowni wiatrowej do nieruchomości i pisma wójta gminy Kutno Jerzego Bryły z 25 maja 2014 określającego zagospodarowanie terenów zabudowanych. Również w decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego ( z dn. 16.02.2015) znajduje się powołanie na tę korespondencję, co by świadczyło, że wójt Gminy Kutno i jej mieszkańcy dowiedzieli się o planach inwestycji elektrowni wiatrowej i o jej zakresie. [więcej]
wandea, 14.05.2015 15:12|czytane: 1734 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od dziś konsultacje z organizacjami pozarządowymi w starostwie
Starostwo Powiatowe w Kutnie od dziś do 29 maja zaprasza organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady Powiatu w Kutnie w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

Formularz konsultacyjny dostępny jest na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej
Propozycje zmian wraz z uzasadnieniem prosimy przesyłać w terminie do 29 maja na druku formularza konsultacyjnego pocztą lub elektronicznie na adres: Starostwo Powiatowe w Kutnie, 99–300 Kutno ul. Kościuszki 16; oswiata@powiatkutno.eu.

Otwarte spotkanie z mieszkańcami odbędzie 29 maja o godz. 16.30 w Starostwie. [więcej]
wandea, 14.05.2015 15:30|czytane: 780 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Medycyna przyjazna dzieciom. Przedszkolaki w Centrum Dermex
Dzieci z punktu przedszkolnego „Kolorowy Świat” w Bielawkach odwiedziły Centrum Medyczne „Dermex”. To kolejne zadanie zorganizowane w ramach konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole”.

Medycyna przyjazna dzieciom. Przedszkolaki w Centrum Dermex, ./upload/articles_pakiety/26736/01_obraz.jpg
Medycyna przyjazna dzieciom. Przedszkolaki w Centrum Dermex, ./upload/articles_pakiety/26736/04_obraz.jpg
Medycyna przyjazna dzieciom. Przedszkolaki w Centrum Dermex, ./upload/articles_pakiety/26736/08_obraz.jpg


Dzieci pod opieką Jerzego Zdunowskiego, pielęgniarza – specjalisty, zastępcy dyrektora oraz pielęgniarki dyplomowanej Bożeny Kluth-Maślewskiej zwiedziły gabinety lekarskie, blok operacyjny oraz salę odnowy biologicznej. 

Prezentacja podstawowych urządzeń i zabiegów skłoniła przedszkolaków do dyskusji na temat medycyny. Omówienie zawartości i przeznaczenia apteczki poparte było rozmową o bezwzględnym zakazie korzystania z lekarstw w niej zawartych. Przedszkolaki dowiedziały się jakie skutki może spowodować bezmyślne zażywanie różnych leków. Wizyta zakończyła się spełnieniem życzenia dzieci - oglądaniem ambulansu. Zachwycone weszły do środka i zobaczyły sprzęt medyczny. Spotkanie ze światem medycyny sprawiło, że uczestnicy będą chętniej odwiedzać - w razie potrzeby - gabinety lekarskie. [więcej]
pismak, 14.05.2015 15:27|czytane: 1840 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. Do pierwszego zdarzenia doszło 8 maja o godzinie 11.10 na ulicy Krośniewickiej w Kutnie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Peugeot 206 37-letnia mieszkanka Kutna potrąciła jadącą na rowerze 74-letnią mieszkankę powiatu kutnowskiego.

Rowerzystka prawdopodobnie wykonała nagły manewr skrętu w lewo i wjechał tuż przed nadjeżdżający pojazd. Kierująca samochodem próbując ominąć rower gwałtownie skręciła w lewo wjeżdżając do rowu. Kierujące oraz pasażerka pojazdu trafiły do kutnowskiego szpitala. Na szczęście nie doszło do poważnych obrażeń. 

Drugie zdarzenia miało miejsce 9 maja o godzinie 15.30 w miejscowości Grabie w gminie Żychlin. Kierujący rowerem 8-letni chłopiec wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem seicento 38-letniej mieszkance powiatu kutnowskiego. Rowerzysta w stanie ciężkim został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratowniczym do jednego z łódzkich szpitali. [więcej]
pismak, 14.05.2015 11:12|czytane: 990 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jednomandatowe okręgi wyborcze - mocniejsi burmistrzowie poprzedniej kadencji i osłabienie znaczenia rad gminy
W wyborach samorządowych w 2014 roku po raz pierwszy głosowaliśmy w jednomandatowych okręgach wyborczych. Zmiana ordynacji wyborczej objęła wszystkie gminy poza miastami na prawach powiatu. Pół roku po wyborach Fundacja Batorego prezentuje ekspertyzę skutków wprowadzenia JOW, autorstwa dr Adama Gendźwiłła z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej Uniwersytetu Warszawskiego, eksperta programu Masz Głos, Masz Wybór . Czy w świetle wyników wyborów samorządowych JOWy słusznie wzbudzają kontrowersje? Co zmieniły dla wyborców? Kutno jest jaskrawym przykładem ich działania.

Jednomandatowe okręgi wyborcze - mocniejsi burmistrzowie poprzedniej kadencji i osłabienie znaczenia rad gminy, ./upload/articles_pakiety/26734/01_obraz.jpg


Przypominając - jednomandatowa ordynacja wyborcza oznacza, że każda gmina zostaje podzielona dokładnie na tyle okręgów wyborczych, ilu jest radnych. Jeżeli w gminie wybieranych jest 15 radnych, gmina podzielona zostaje na 15 okręgów wyborczych. W każdym z nich komitety wyborcze zgłaszają po jednym kandydacie. Można powiedzieć, że dalsze głosowanie przebiega najprostszą większościową metodą - wyborcy głosują na jednego kandydata i mandat uzyskuje ten, który otrzyma największą liczbę głosów.

Przeciwieństwem systemu jednomandatowego  jest system proporcjonalny, obowiązujący nadal w miastach na prawach powiatu (65 największych miast). Te komitety, które dostaną minimum 5% głosów, otrzymują wyliczoną liczbę mandatów, które przyznają swoim kandydatom, proporcjonalnie do liczby otrzymanych przez nich głosów.

Według eksperta wprowadzenia okręgów nie poprzedziła niezbędna analiza skutków, które okazały się znaczące. Ponieważ niektóre gminy były przyzwyczajone do stosowania jednomandatowych okręgów już wcześniej, najistotniejsze zmiany zaszły w tych miastach, w których JOWy zastąpiły wcześniej stosowany system proporcjonalny.

- Wyraźnie skorzystały komitety wyborcze burmistrzów, znacznie więcej jest gmin, w których komitet burmistrza ma większość bezwzględną w radzie. Można powiedzieć, że wzmocnił się więc jeszcze bardziej „system prezydencki” w gminach, może to rodzić problemy z kontrolą poczynań burmistrzów przez radnych – mówi Adam Gendźwiłł, ekspert programu Masz Głos, Masz Wybór. 

Sprawdziły się przewidywania dotyczące zjawiska „głosów straconych”. Gdy decyduje wyłącznie liczba głosów pozyskanych przez kandydatów z poszczególnych okręgów, głosy oddane na inne komitety wyborcze przestają mieć znaczenie.

- W Kutnie kandydaci na radnych wystawieni przez komitet wyborczy ubiegającego się o reelekcję Zbigniewa Burzyńskiego zdobyli niecałe 39% głosów, wygrali jednak w każdym z 21 okręgów wyborczych, zdobywając wszystkie mandaty w radzie miasta – pisze ekspert. -Aż 61% głosów nie przełożyło się na skład rady miasta. [więcej]
wandea, 14.05.2015 11:04|czytane: 1123 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjalista z "Dwójki" Mistrzem Wiedzy o Regionie Łódzkim
Jakub Brzęcki, uczeń klasy II a Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie zwyciężył w VII edycji Olimpiady  „Wiedzy o Regionie Łódzkim", której finał odbył się we wtorek, 12 maja w Urzędzie Miasta w Łodzi.

Gimnazjalista z
Gimnazjalista z
Gimnazjalista z


Olimpiada została przeprowadzona w dwóch etapach. Do I etapu przystąpiło 174 uczniów z 19 gimnazjów prowadzonych przez samorządy lokalne regionu łódzkiego. Do finału zakwalifikowało się 38 gimnazjalistów, po dwóch najlepszych z każdego gimnazjum. Pytania na temat regionu łódzkiego do I i II etapu, zgodnie z tradycją, przygotował pan Ryszard Bonisławski, senator i znakomity znawca województwa łódzkiego.

Finaliści musieli odpowiedzieć na 15 pytań z wiedzy o naszym regionie, m.in.: gdzie został wybudowany pierwszy pomnik Władysława Reymonta, jak rzeka łączy Łódź z Łowiczem oraz w jakim mieście znajduje się Muzeum Bitwy nad Bzurą. [więcej]
pismak, 14.05.2015 10:58|czytane: 884 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień zdrowej żywności w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych
Wczoraj, 13 maja w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych obchodzono Dzień Zdrowej Żywności. Został on zaplanowany w ramach realizowanego w szkole programu edukacyjnego „Trzymaj Formę”.  Uczniowie klasy piątej i szóstej pod opieką pani Katarzyny Kubiak zaplanowali na ten dzień zdrowe przekąski i napoje. Nie zabrakło masła własnej roboty i maślanki przygotowanych przez panią Iwonę Włodarczyk, a także domowego chleba słonecznikowo-lnianego upieczonego przez panią Dorotę Myszewską (obie panie są mamami uczennic klasy piątej).

Dzień zdrowej żywności w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/26732/01_obraz.jpg
Dzień zdrowej żywności w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/26732/02_obraz.jpg
Dzień zdrowej żywności w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/26732/03_obraz.jpg


Uczniowie klasy szóstej zaplanowali samodzielnie i przygotowali pyszne sałatki i surówki , między innymi sałatkę porową, surówkę z jabłek, marchewki i jogurtu, a także sałatkę grecką. Część klasy piątej wraz z pomocą mam, pani Marioli Karpiak, pani Moniki Galant i pani Iwony Włodarczyk, zajęła się przygotowaniem kanapek z nowalijkami i past serowych z dodatkami warzywnymi. Pozostali pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowali sok jabłkowy, mus bananowy i jogurt śmietankowo-truskawkowy.

Do wspólnej zabawy ze zdrową żywnością obie klasy zaprosiły młodszych kolegów i koleżanki.  Na długiej przerwie zaplanowali dla nich degustację tego, co wcześniej przygotowali. Był jednak jeden warunek – „bilet wstępu” za kilka informacji o warzywie lub owocu, a także kolorowy strój. [więcej]
pismak, 14.05.2015 10:53|czytane: 847 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kino nieme z muzyką na żywo w niedzielę
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza na pokaz filmu MANIA z Polą Negri. Pokazowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie. Zapraszamy 17 maja o godz. 18.00, bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasach KDK/Centrum.

Kino nieme z muzyką na żywo w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/26527/01_obraz.jpg


Mania Walkowska, młoda i ładna pracownica fabryki papierosów, zostaje wybrana na modelkę na plakacie reklamowym nowej marki papierosów. U Heinza Alexa, malarza, który ma być autorem plakatu, poznaje młodego kompozytora Hansa van den Hofa. Zakochuje się w nim z wzajemnością... [więcej]
kultura, 14.05.2015 09:59|czytane: 764 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewoda Łódzki milczy w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego PO
Jak informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie Wojewoda Łódzki nie odpowiedziała Radzie Powiatu w Kutnie na pismo w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Platformy Obywatelskiej Artura Gieruli. Gierula jest również członkiem zarządu powiatu koalicji PSL- KO-PO-SLD. 

Wojewoda Łódzki milczy w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego PO, ./upload/articles_pakiety/26727/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie została powiadomiona 2 stycznia br. przez Andrzeja Kozłowskiego, prezesa Klubu Gazety Polskiej w Kutnie na podstawie informacji Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o fakcie, że radny Platformy Obywatelskiej Artur Gierula figuruje jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Komitet został zgłoszony 29 grudnia ub.r. w związku z marcowymi wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Kutna. Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. Zlamał on tym samym  zakaz łączenia tych funkcji i poświadczył nieprawdę w dokumencie.

Następnie 13 i 19 stycznia odbyły się w tej sprawie posiedzenia  Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie. 28 stycznia radni Komitetu Obywatelskiego, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i  Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie dopuścili do porządku obrad uchwały o wygaśnięciu mandatu kolegi, a 6 lutego na sesji nie podjęli takiej uchwały.

Sprawę Wojewodzie zgłosił Wiesław Bryłka i dyrektor Wydziału Prawnego, Nadzoru i Kontroli  Urzędu Wojewódzkiego poprosił radę powiatu o udzielenie informacji w terminie 7 dni czy rada powzięła wiadomość (o tym, że Gierula będąc radnym był jednocześnie pełnomocnikiem finansowym KWW Platforma Miejska - przyp.red.). jeśli tak to kiedy i czy podjęła uchwałę o wygaszeniu mandatu radnego, a jeśli nie, to czy i kiedy zamierza taką uchwałę podjąć.

10 marca Marek Jankowski Przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie (PSL) poprosił wojewodę o wydłużenie terminu do końca miesiąca, bo rada musi zebrać odpowiednią dokumentację. Oczywiście rada i obsługa prawna starostwa wszystko już na ten temat wiedziały, podobnie jak społeczność regionu kutnowskiego informowana przez lokalne media. W terminie do 31 marca Rada Powiatu w Kutnie odpowiedziała wojewodzie. I co dalej? [więcej]
wandea, 13.05.2015 12:57|czytane: 2466 razy|116 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w Gimnazjum nr 2
Wczoraj uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z mistrzem olimpijskim  z Soczi 2014 w łyżwiarstwie szybkim Zbigniewem Bródką.

Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/26731/01_obraz.jpg
Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/26731/02_obraz.jpg
Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski w Gimnazjum nr 2, ./upload/articles_pakiety/26731/03_obraz.jpg


Spotkanie zostało ono zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego ,,Jak zachęcić uczniów naszej szkoły do uprawiania sportu?’’ przygotowanego przez Macieja Stachowskiego, Piotra Towalskiego i Przemysława Rynia pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Adama Grzelaka. Wizyta mistrza zorganizowana została dzięki zaangażowaniu przewodniczącej Rady Rodziców Agnieszki Stachowskiej.

Po uroczystym przywitaniu gościa odbyła się projekcja filmu prezentującego różne wydarzenia i dyscypliny sportowe przygotowanego przez uczniów w ramach projektu. Następnie gimnazjaliści przedstawili prezentację multimedialną zachęcającą młodzież do aktywności fizycznej. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość zadawania pytań olimpijczykowi, który obszernie i ciekawie na nie odpowiadał. Na zakończenie dyrektor Juliusz Sieradzon  podziękował gościowi i wręczył pamiątkowy album o Józefie Piłsudskim, patronie szkoły. [więcej]
pismak, 13.05.2015 15:42|czytane: 1108 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka tym razem w Kutnie
Prezydent Miasta Kutna oraz Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi zapraszają na Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka, które odbędą się jutro w czwartek, 14 maja, o godzinie 12.00 na Stadionie Miejskim im. H. T. Reymana w Kutnie.

O godz. 10:30 odbędą się spotkania z Olimpijczykiem w szkołach podstawowych i gimnazjach.  Z kolei na stadionie miejskim o godz. 12.00 odbędzie się Ceremonia Otwarcia Wojewódzkich Obchodów Dnia Olimpijczyka, ceremoniał olimpijski, wręczenie odznaczeń i wspólne zdjęcie, a godz. 13.00 rozpoczną się "Czwartki Lekkoatletyczne". [więcej]
pismak, 13.05.2015 18:30|czytane: 799 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poprawia się stan 10-letniej Martynki. Kontrola w żychlińskim gimnazjum
Ciężko ranna 10-letnia Martynka z Żychlina została przeniesiona z oddziału intensywnej terapii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi na pojedynczą salę. Przebywa w niej z mamą. Dziewczynka ma około dwudziestu kłutych ran głowy, ranę na plecach i wiele ciętych ran twarzy. Poprawia się jej stan ogólny. W ostatni piątek w domu przy Głowackiego w Żychlinie rozegrały się tragiczne wydarzenia. Wnuczek z kolegą prawdopodobnie dokonali zabójstwa Maryli W. i usiłowali zabić małą dziewczynkę.

Poprawia się stan 10-letniej Martynki. Kontrola w żychlińskim gimnazjum, ./upload/articles_pakiety/26724/01_obraz.jpg


Obaj 16-latkowie decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich, gdzie czekają na postanowienie w sprawie odpowiedzialności w trybie kodeksu karnego czyli odpowiedzialności za przestępstwo jak dorośli. 

Tymczasem Kuratorium Oświaty w Łodzi prowadziło kontrolę w Gimnazjum w Żychlinie, do którego uczęszczali Maksymilian W. i Grzegorz W. Dziś poznamy pierwsze wyniki kontroli w szkole, które odpowiedzą zapewne m.in. na pytania czy dyrektor oraz rada pedagogiczna wiedzieli o problemach emocjonalnych chłopców,  czy odnotowali złe ich zachowanie i czy rzeczywiście jeden z nich miał relegowany z gimnazjum. [więcej]
wandea, 13.05.2015 12:07|czytane: 2483 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Darmowe treningi samoobrony dla pań
Darmowe treningi samoobrony dla pań odbywają się w każdy piątek o godzinie 17:00 w Zespole Szkół nr 3 w Kutnie. Zapraszamy.

Darmowe treningi samoobrony dla pań

[więcej]
pismak, 13.05.2015 14:18|czytane: 802 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybieram bibliotekę - konkurs plastyczny dla młodych pasjonatów komiksów
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie z powodzeniem wzięli udział w IX edycji powiatowego konkursu plastycznego na komiks do hasła „Wybieram bibliotekę” zorganizowanego z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 2015 przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi Filię w Kutnie i szkołę Podstawową nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie. 

Wybieram bibliotekę - konkurs plastyczny dla młodych pasjonatów komiksów, ./upload/articles_pakiety/26728/02_obraz.jpg
Wybieram bibliotekę - konkurs plastyczny dla młodych pasjonatów komiksów, ./upload/articles_pakiety/26728/03_obraz.jpg
Wybieram bibliotekę - konkurs plastyczny dla młodych pasjonatów komiksów, ./upload/articles_pakiety/26728/05_obraz.jpg


Wyniki:
Kategoria – klasy I - III
I Miejsce Krystian Sarnicki - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegocinie, opiekun: Krystyna Wasińska.
II Miejsce  Aleksander Pawyza – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie, opiekun: Małgorzata Andrysiewicz.
III Miejsce Katarzyna Lubieńska – Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie, opiekun: Anna Kaczorowska.

Wyróżnienia:
1. Zuzanna Wnuk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, opiekun: Hanna Hetmaniak;
2. Kacper Jankowski – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Kutnie, opiekun: Dorota Gackowska;
3. Kamil Pawłowski - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie, opiekun: Małgorzata Andrysiewicz;
4. Julia Abramowicz - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie, opiekun: Jolanta Dąbrowska;
5. Zofia Staniszewska - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie, opiekun: Anna Kaczorowska. [więcej]
pismak, 13.05.2015 13:41|czytane: 860 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rajd po Gminie Piątek
W ostatnią sobotę odbył się XXXVI Zlot „Do Środka Polski”, którego organizatorem był Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy. Uczestniczyło w nim blisko 400 miłośników aktywnego wypoczynku i krajoznawstwa, w tym 28-osobowa grupa członków SKKT w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej, Eweliny Biangi i Kornela Kołomłockiego.

Rajd po Gminie Piątek, ./upload/articles_pakiety/26725/01_obraz.jpg
Rajd po Gminie Piątek, ./upload/articles_pakiety/26725/02_obraz.jpg
Rajd po Gminie Piątek, ./upload/articles_pakiety/26725/03_obraz.jpg


Na zlotowiczów czekały 2 malownicze trasy piesze o długości 4 i 10 km. Krótszą z Karsznic, przez Las Mchowicki, Mysłaków do Karsznic maszerowały przedszkolaki, pozostali wędrowali na trasie biegnącej z Karsznic przez Las Mchowicki, Śladków Podleśny, Śladków Rozlazły do Boguszyc.

Zbiórka wszystkich uczestników odbyła się o godzinie 9.00 przed Urzędem Gminy w Piątku. Po uroczystym powitaniu przez organizatorów, odbyło się ślubowanie nowych członków łęczyckiego Oddziału PTTK i wręczenie im legitymacji członkowskich. Następnie młodzież przejechała autobusami do miejsca startu w Karsznicach, skąd rozpoczęła wędrówkę po południowej-zachodniej części Gminy Piątek. Podczas marszu każda z drużyn brała udział w różnego rodzaju konkursach, za które zdobywała punkty do klasyfikacji generalnej. [więcej]
pismak, 13.05.2015 12:13|czytane: 784 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sesja nadzwyczajna w mieście
W piątek 15 maja, o godz. 12.00 odbędzie się VI Sesja Rady Miasta Kutna zwołana na wniosek prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

W porządku obrad znalazło się podjęcie uchwały w sprawie powołania Zespołu opiniodawczego w związku z wyborami ławników i ozpatrzenie ponownej skargi Agnieszki Chrzanowskiej z 8 kwietnia  przekazanej pismem Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. [więcej]
wandea, 13.05.2015 11:34|czytane: 1151 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrącenie pieszej na Barlickiego
Przejście na ulicy Barlickiego przy wejściu do parku Traugutta w Kutnie to wyjątkowo niebezpieczne miejsce. W ostatnich latach nie ma roku aby nie doszło tam do wypadku.

Tym razem dziś około godziny 9.00 27 -letni kierowca BMW, mieszkaniec powiatu kutnowskiego potrącił kobietę na nowych czerwono-białych pasach na ulicy Barlickiego. 

- Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która znajdowała się jeszcze na pasach. Trafiła ona do szpitala z niegroźnymi obrażeniami głowy - mówi asp.szt. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 13.05.2015 11:07|czytane: 1037 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapowiedź: Dzień Dziecka w Gminie Kutno

Zapowiedź: Dzień Dziecka w Gminie Kutno

[więcej]
wandea, 13.05.2015 11:02|czytane: 711 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starostwo nie musi oddać pracownikom szpitala pieniędzy z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Ubiegłoroczna kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Starostwie Powiatowym w Kutnie ustaliła, że powiat bezzasadnie wyksięgował 31 grudnia 2013 r. zobowiązanie przejęte po przekształconym SPZOZ dotyczące Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w kwocie 4 527 070, 86 zł. NIK uważa, że zobowiązania wobec Funduszu miały analogiczny charakter do innych przejętych przez powiat zobowiązań po SPZOZ i powinien on być spłacony tak jak w większości inne długi. NIK we wnioskach nakazuje ująć te środki w księgach Starostwa. Inne zdanie na ten temat ma Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi, która kontroluje wykonanie budżetu powiatu kutnowskiego.

Starostwo zasięgnęło opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi w sprawie funduszu po zlikwidowanym SP ZOZ w Kutnie, bowiem RIO już wcześniej wypowiedziała się, że wyksięgowanie jest prawidłowe. Starostwo jednak ponowniew kwietniu poprosiło o kontrolę Izby w tej sprawie, a wczoraj otrzymało odpowiedź.

- 12 maja RIO w Łodzi odpowiedziała, że jedyne roszczenie związane z likwidacją SP ZOZ przysługujące Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu Spółka z o.o. wobec Powiatu Kutnowskiego, mające swoje źródło w art. 7 ustawy z dnia 4 marca 1994 roku o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych zostało zaspokojone - podaje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 13.05.2015 09:14|czytane: 1011 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs na stanowisko pełnomocnika starosty ds. pacjenta
Starostwo Powiatowe w Kutnie ogłosiło konkurs na stanowisko pełnomocnika starosty ds. pacjenta. Oferty można składać tylko do 22 maja.

Pełnomocnik będzie inspektorem w Biurze Rzecznika Praw Konsumenta w budynku starostwa przy ul. Królowej Jadwigi w Kutnie. OGŁOSZENIE

Przypomnijmy jego kompetencje:
1) reprezentowanie Starosty w zakresie przyjmowania skarg i wniosków dotyczących działalności i funkcjonowania „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zwaną dalej jako „KSS Sp. z o.o.”,
2) reprezentowanie Starosty w kontaktach z KSS Sp. z o.o. w zakresie praw pacjenta,
3) przyjmowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków pacjentów, rodziny pacjenta, jego przedstawiciela ustawowego lub osoby sprawującej faktyczną opiekę nad pacjentem dotyczących udzielanych świadczeń, działalności i funkcjonowania KSS Sp. z o.o. oraz udzielania odpowiedzi na pytania i skargi,
4) podejmowanie działań wyjaśniających wynikających ze złożonych skarg,
5) wnioskowanie do zarządu KSS Sp. z o.o. o podejmowanie działań mających na celu poprawę organizacji pracy i jakości świadczeń w celu zapobieżenia w przyszłości uchybieniom i nieprawidłowościom,
6 )prowadzenie bieżącej korespondencji z osobami składającymi skargi i wnioski dotyczące działalności KSS Sp. z o.o., [więcej]
wandea, 13.05.2015 08:53|czytane: 1182 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łódzka Kolej Aglomeracyjna na trasie Łódź Kaliska - Kutno
Od 14 czerwca br. Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie obsługiwać trasę Łódź Kaliska - Kutno. Wczesniej już uruchomiono linię Łódź Kaliska - Sieradz, Łódź Widzew - Koluszki, Łódź - Łowicz. 

 Łódzka Kolej Aglomeracyjna na trasie Łódź Kaliska - Kutno, ./upload/articles_pakiety/26715/01_obraz.jpg


Przewozy te realizowane są elektrycznymi zespołami trakcyjnymi FLIRT 3. ŁKA ma uruchomić  10 par pociągów na dobę (do 13 czerwca br. Przewozy Regionalne sp. z o.o. 6 par pociągów), zapewnić dojazd do Łodzi na godz. 7.00, 8.00, 10.00, 14.00, powrót z Łodzi po godz. 15.00, 16.00, 18.00, 22.00. [więcej]
pismak, 12.05.2015 21:35|czytane: 884 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
V Gimnazjalne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce
8 maja odbyła się II runda V Gimnazjalnych Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. 

Wyniki Chłopcy
Wyniki Dziewczęta 
Medaliści


[więcej]
pismak, 12.05.2015 19:52|czytane: 697 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Protest na Dzień Pielęgniarki
12 maja powinien być dniem radości dla pielęgniarek i położnych. Niestety, w tym roku obchodzony jest w całej Polsce wyjątkowo smutno. Pielęgniarki i położne na apel Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Rady Pielęgniarek i Położnych wyrażą swój milczący protest przez założenie czarnych koszulek i tradycyjnych czepków w ramach ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w obronie ochrony zdrowia i swojego zawodu.

Protest na Dzień Pielęgniarki, ./upload/articles_pakiety/26706/01_obraz.jpg


Brak rozwiązań systemowych dla naszego zawodu, zbyt niska obsada pielęgniarska i położnicza, niskie zarobki i żenująca postawa decydentów doprowadziły do schyłku naszego zawodu. Młodych osób kształcących się w naszym zawodzie jest za mało, aby mogły zastąpić kadrę, która niebawem zakończy czynną pracę zawodową.

- Pielęgniarki i położne z kutnowskiego szpitala przyłączają się czynnie do protestu  swoich koleżanek i kolegów z całej Polski. Choć dzień ten jest dla nas ważny, powinien być świąteczny, jednak nie cieszy żadnej z nas. Możemy być jedynie dumne, że pozostajemy na swoich stanowiskach pracy. Chciałybyśmy w tym dniu podkreślić naszą obecność w szpitalu. Zaznaczyć, ile w rzeczywistości pracuje pielęgniarek - mówi Anna Baranowska, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Kutnie. [więcej]
pismak, 12.05.2015 15:11|czytane: 1115 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro pierwsze warsztaty Akademii Oddychania w kutnowskim szpitalu
Kutnowski Szpital Samorządowy zaprasza na pierwsze warsztaty Akademii Oddychania 13 maja o godz. 16.00.

Jutro pierwsze warsztaty Akademii Oddychania w kutnowskim szpitalu, ./upload/articles_pakiety/26666/01_obraz.jpg


- Akademia Oddychania to kampania, która prowadzona jest z myślą o osobach codziennie zmagających się z przewlekłymi chorobami układu oddechowego - mówi Beata Pokojska, rzecznik szpitala. -  Celem warsztatów jest dostarczenie szeroko pojętej wiedzy na temat astmy i POChP, a przede wszystkim uświadomienie pacjentom, jak istotna jest stała kontrola [więcej]
redaktor, 12.05.2015 08:07|czytane: 874 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jakub Kasica i Aleks Chojnacki wicemistrzami Polski
Od 8 do 10 maja w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Kadetów w Kickboxingu w formule  Light Contact i Pointfighting. W imprezie udział wzięli kutnowscy kickboxerzy trenujący w Młodzieżowym Domu Kultury i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno.

Jakub Kasica i Aleks Chojnacki wicemistrzami Polski , ./upload/articles_pakiety/26701/02_obraz.jpg
Jakub Kasica i Aleks Chojnacki wicemistrzami Polski , ./upload/articles_pakiety/26701/03_obraz.jpg
Jakub Kasica i Aleks Chojnacki wicemistrzami Polski , ./upload/articles_pakiety/26701/08_obraz.jpg


W wyniku rywalizacji zawodnicy zdobyli:
Jakub Kasica, senior w kat. wagowej -89 kg, w light contact- II miejsce i wicemistrzostwo Polski 
Cezary Miklas, senior w kat. wagowej -84 kg, w light contact -III miejsce,
- Michał Wasiak, senior w kat. wagowej -84 kg, w light contact- V miejsce,
- Aleks Chojnacki, kadet starszy, w kat. wagowej - 57 kg, w light contact- II miejsce i wice Mistrzostwo Polski
Jakub Piotrowicz, kadet starszy, w kat. wagowej - 42 kg,w pointfighting i light contact III miejsce ,
- Tomasz Gawenda, kadet starszy, w kat. wagowej - 63 kg, w light contact VIII miejsce,
- Maciej Świeca, kadet starszy, w kat. wagowej -69 kg, w light contact VII miejsce.

- W turnieju udział wzięło 370  zawodników i zawodniczek z 49 klubów z całej Polski. Turniej silnie obsadzony, ale kutnowscy zawodnicy kolejny raz nie zawiedli walcząc, bardzo ambitnie zdobywając wysokie lokaty -  powiedział trener Aleksander Grabowski. [więcej]
pismak, 12.05.2015 07:51|czytane: 903 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 17 Konfrontacje Różnych Form Tanecznych w maju
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na ogólnopolski przegląd tańca. 17. Konfrontacje Różnych Form Tanecznych odbędą się 23 maja o godz. 9.00 w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury, bilet w cenie 7 zł.

Pod patronatem eKutno.pl: 17 Konfrontacje Różnych Form Tanecznych w maju, ./upload/articles_pakiety/26596/01_obraz.jpg


W jury tegorocznych Konfrontacji zasiądą: Ania Jujka, Kornelia Ciołek, Roksana Saniuk, Maksymilian Hać oraz Ania Bubnowska. Regulamin dla zespołów i solistów o raz karta zgłoszenia na stronie kdk.net.pl.

Konfrontacje jak co roku patronatem medialnym objęło eKutno.pl [więcej]
kultura, 12.05.2015 07:53|czytane: 860 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pozdrowienia dla kutnian od Kongresu Polonii Francuskiej
Członkinie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej: Urszula Jędrzejczyk wraz z Wierą Ditchen, jak co roku gościły we Francji podczas Dni Polonii Francuskiej na zaproszenie Domu Polonii Francuskiej  i Kongresu Polonii Francuskiej.

Pozdrowienia dla kutnian od Kongresu Polonii Francuskiej, ./upload/articles_pakiety/26700/01_obraz.jpg
Pozdrowienia dla kutnian od Kongresu Polonii Francuskiej, ./upload/articles_pakiety/26700/02_obraz.jpg
Pozdrowienia dla kutnian od Kongresu Polonii Francuskiej, ./upload/articles_pakiety/26700/03_obraz.jpg


2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za granicą. Święto zostało ustanowione przez Senat w 2002 roku i jest uroczyście obchodzone także we Francji. Hafciarki brały  udział w 14 edycji  Targów  Rzemieślniczych « Rynek en fête » 2015 – „Święto na rynku”, które jest  jednym z bardzo wielu wydarzeń kulturalnych organizowanych w ramach uczczenia 92 rocznicy  przybycia Polaków do regionu Nord-Pas de Calais we Francji.

Pani Ula została poproszona, by za jej pośrednictwem przekazać: SERDECZNE POZDROWIENIA i UŚCISKI od
KONGRESU  POLONII  FRANCUSKIEJ dla mieszkańców Kutna
[więcej]
pismak, 12.05.2015 07:46|czytane: 611 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczynki z "Szóstki" wygrały w finale powiatowym
Wczoraj na orliku Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie odbyły się rozgrywki  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej- finał powiatowy mini piłki nożnej dziewcząt.

Dziewczynki z
Dziewczynki z
Dziewczynki z


W powiecie najlepsze okazały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie grające w składzie: SZYBKOWSKA Natalia, Lis Dominika, STASINOWSKA Kinga, WOJDECKA Klaudia, WENERSKA Weronika, KOSZAŃSKA Kinga, JANOWSKA Wiktoria, AMBROZIAK Julita, POLAKOWSKA Kinga; opiekun grupy :Karolina Kociurska-Tomczak

Wyniki spotkań:
SP6-SP Ostrowy -2:1
SP Ostrowy- SP Grabów -1:0
SP6-SP Grabów 0:0 [więcej]
pismak, 12.05.2015 07:36|czytane: 746 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zakazany w Rosji System 44 w kutnowskim kinie. Wygrali zaproszenia
Na szczęście w polskich kinach, również w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury będziemy mogli obejrzeć film System 44. To ekranizacja książki Toma Roba Smitha. Zapraszamy na film od 15 maja o godz.18.00.

Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Joanna Aksman i Kornel Kołomłocki. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem. Akcja filmu rozgrywa się w stalinowskiej Rosji. Opowiada o oficerze służb bezpieczeństwa, który prowadzi śledztwo w sprawie serii zagadkowych morderstw dzieci.  W obsadzie są m.in. Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace i polska aktorka Agnieszka Grochowska. Reżyser Daniel Espinosa.

"System (Child 44)" miał wejść do rosyjskich kin w kwietniu. Rosyjskie Ministerstwo Kultury oraz dystrybutor filmu Central Partnership wstrzymali jednak jego premierę. Ministerstwo wydało oświadczenie, w którym twórcy filmu oskarżani są o przeinaczanie faktów historycznych, [więcej]
kultura, 11.05.2015 21:28|czytane: 903 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewięć medali dla IPPON MDK z Kutna
Bardzo udany występ zanotowali młodzi judocy Uczniowskiego Klubu Sportowego "IPPON MDK KUTNO" podczas Otwartych Mistrzostw Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

11-osobowa ekipa  zawodników wywalczyła 9 medali, w tym aż 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe. Na szczególne uznanie zasłużyła Aleksandra Urbańska, która w kategorii wagowej 38 kg wygrała wszystkie swoje walki przed czasem ( 5 rzutów ocenionych na ippon).

Bardzo udane występy zanotowali też inni zwycięzcy swych kategorii wagowych  tj. Miłosz Myszkowski, Dawid Katarzyński, Hubert Pisera i Hubert Witczak.

W grupie juniorów młodszych w niezwykle silnie obsadzonej kategorii do 60 kg nie zawiódł piąty zawodnik ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików - Wiktor Zamorowski, który wywalczył brązowy medal w grupie starszych zawodników.

Szczegółowe wyniki osiągnięte przez podopiecznych trenerów Macieja Kisielińskiego i Jacka Wasiaka:
Aleksandra Urbańska     - I m.
Dawid Katarzyński         - I m.
Hubert Pisera                - I m.
Miłosz Myszkowski       - I m. [więcej]
redaktor, 11.05.2015 16:05|czytane: 624 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zatrzymani nieletni z Żychlina trafią do schroniska dla nieletnich
Sąd Rejonowy w Kutnie postanowił dziś o zastosowaniu wobec nieletnich Maksymiliana W. i Grzegorza W. z Żychlina środka izolacyjnego na czas trwania postępowania. Posiedzenie sądu było niejawne, brali w nim udział oprócz nieletnich, obrońcy chłopców oraz prokurator. Maksymilian złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, zaś Grzegorz odmówił ich składania. 

Zatrzymani nieletni z Żychlina trafią do schroniska dla nieletnich, ./upload/articles_pakiety/26692/01_obraz.jpg
Zatrzymani nieletni z Żychlina trafią do schroniska dla nieletnich, ./upload/articles_pakiety/26692/02_obraz.jpg
Zatrzymani nieletni z Żychlina trafią do schroniska dla nieletnich, ./upload/articles_pakiety/26692/07_obraz.jpg


- Postanowieniem sądu nieletni trafią na trzy miesiące do schroniska dla nieletnich, dokładnie do 11 sierpnia - powiedziała po posiedzeniu Beata Dalecka-Wieczorkowska, zastępca Prokuratora Rejonowego w Kutnie. - Dalsze decyzje czyli to czy zatrzymani będą odpowiadać jak dorośli zapadną w terminie późniejszym. Jeśli nie zapadnie taka decyzja w ciągu pierwszych trzech miesiący, jest możliwość przedłużenia tylko na trzy kolejne. Sąd powinien po zebraniu materiałów co do osobowości nieletnich podjąć decyzję o przekazaniu prokuraturze, aby odpowiadali nie z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich tylko z kodeksu karnego, ale oczywiście to decyzja sądu.

Pani prokurator powiedziała również, że decyzja ta nie zapadła dziś z uwagi na charakter i okoliczności sprawy. Uważa, ponadto że zebrany materiał przez sąd jest mocny.

Czy zatrzymani nieletni przyznali się do winy?
- Jeden z nich odmówił składania wyjaśnień, a drugi złożył długie szczegółowe wyjaśnienia opisując przebieg zdarzenia - powiedziała Beata Dalecka-Wieczorkowska. [więcej]
wandea, 11.05.2015 14:52|czytane: 3019 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ośmioletni chłopiec walczy o życie
Ośmioletni chłopiec w ciężkim stanie walczy o życie w jednym z łódzkich szpitali. W sobotę około godz. 15.30 w Grabiach w gminie Żychlin wjechał rowerem wprost pod jadący samochód.

Kierujący rowerem chłopiec wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej fiatem seicento 38-letniej mieszkance powiatu kutnowskiego. 

Policja apeluje do kierowców, jak i rowerzystów o ostrożność na drogach. [więcej]
redaktor, 11.05.2015 16:00|czytane: 1173 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo
Zapraszamy wszystkich sympatyków judo na VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, które odbędą się w najbliższą sobotę 16 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie przy ul. Łąkoszyńskiej 9.

VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/26698/01_obraz.jpg
VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/26698/02_obraz.jpg
VIII Otwarte Mistrzostwa Kutna Dzieci i Młodzików w Judo, ./upload/articles_pakiety/26698/03_obraz.jpg


Początek imprezy godz 11.00, wstęp wolny. Zawody poprzedzone zostaną pokazem technik Judo w wykonaniu wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski. Turniej zorganizowany zostanie dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta i Rady Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 11.05.2015 16:09|czytane: 748 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności