eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
XV Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej
11 kwietnia w Kutnowskim Domu  Kultury  odbył się XV Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.  W trakcie trzygodzinnej imprezy zaprezentowało się ponad 30 wykonawców – gromady zuchowe, drużyny harcerskie oraz soliści.

XV Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, ./upload/articles_pakiety/26416/01_obraz.jpg
XV Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, ./upload/articles_pakiety/26416/02_obraz.jpg
XV Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, ./upload/articles_pakiety/26416/08_obraz.jpg


W przeglądzie gościnnie wzięli  udział także uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego Nr 2 w Kutnie, Chóru Publicznego Gimnazjum Katolickiego oraz Liceum i Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkól Katolickich w Kutnie. [więcej]
redaktor, 13.04.2015 13:11|czytane: 704 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno
W minioną sobotę drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz z ESBANK JUNAK Radomsko.

Zwycięstwo zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/26424/01_obraz.jpg
Zwycięstwo zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/26424/02_obraz.jpg
Zwycięstwo zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/26424/03_obraz.jpg


Od początku meczu zarysowała się duża przewaga kutnowskiej drużyny po 10 minutach prowadziliśmy 26:8. W następnych odsłonach meczu przewaga drużyny z Kutna jeszcze się zwiększyła, wygrywając kolejno kwarty 29:16, 22:9, 24:11. Wynik końcowy meczu 101:44.

Zdobycze punktowe KKS PRO-BASKET TBS Kutno: Pajor Szymon 10, Sobczyk Bartosz 6, Pluta Maciej 21, Wojtczak Patryk 14, Liwiński Kacper 4, Czarnecki Patryk 22,Matuszewski Daniel 8,Gomuła Albert 0,Kowalski Mateusz 0,Karaśkiwicz Hubert 2,Jarota Miłosz 0, Kowalewski Mateusz 14. [więcej]
redaktor, 13.04.2015 12:51|czytane: 534 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wczoraj w Głogowcu odbyły się kutnowskie obchody 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęła msza św. w Sanktuarium p.w. Najświętszej Marii Panny w Głogowcu w intencji zamordowanych Polaków w Katyniu oraz ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Dziś Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ./upload/articles_pakiety/26422/01_obraz.jpg
Dziś Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ./upload/articles_pakiety/26422/02_obraz.jpg
Dziś Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ./upload/articles_pakiety/26422/03_obraz.jpg


- Dziś społeczność kutnowska oddaje hołd pomordowanym Synom także naszej ziemi. Byli to urodzeni w Kutnie i powiecie kutnowskim funkcjonariusze Policji Państwowej, oficerowie i żołnierze Wojska Polskiego pełniący służbę m.in. w 37. pułku Ziemi Łęczyckiej im. Ks. Józefa Poniatowskiego. Lista Katyńczyków Ziemi Kutnowskiej wziętych do niewoli i aresztowanych po 17 września 1939 roku liczy obecnie 183 osób i wciąż ustalane są kolejne - mówił wczoraj Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Głos zabrał również Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, który wielokrotnie uczestniczył w obchodach na ziemi katyńskiej pod Smoleńskiem. Był również na Cmentarzu Katyńskim w tragicznym dniu katastrofy lotniczej. [więcej]
redaktor, 13.04.2015 12:31|czytane: 825 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs muzeum: Z modą przez XX wiek
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do udziału w konkursie „Z modą przez XX wiek” na najciekawszy strój inspirowany stylistyką dowolnie wybranej dekady XX wieku, który realizowany jest w ramach VII Kutnowskiej Nocy w Muzeum.

Konkurs muzeum: Z modą przez XX wiek, ./upload/articles_pakiety/26207/01_obraz.jpg


Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie prezentacji strojów konkursowych, która odbędzie się na scenie na Placu Marsz. J. Piłsudskiego 16 maja w godz. 17:00-20:00. Konkurs prowadzony będzie w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie klas 0-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VI oraz szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i osoby dorosłe.

Zgłoszenia udziału w konkursie będą przyjmowane do 17 kwietnia drogą mailową na adres promocja@muzeumkutno.com lub bezpośrednio w siedzibie Muzeum [więcej]
kultura, 13.04.2015 11:59|czytane: 633 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzisiaj rusza sprzedaż biletów na dwa mecze Polfarmex Kutno
W poniedziałek, 13 kwietnia od godziny 9.00 rusza przedsprzedaż biletów na dwa najbliższe mecze kutnowskich koszykarzy. Pierwszy mecz odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 18.00 pomiędzy Polfarmex Kutno -  Jezioro Tarnobrzeg, natomiast drugi mecz odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 17.30 pomiędzy Polfarmex Kutno – Anwil Włocławek.

Dzisiaj rusza sprzedaż biletów na dwa mecze Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/26393/01_obraz.jpg


Obydwa mecze zostaną rozegrane w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Bilety do nabycia będą w biurze klubu mieszczącego się w Kutnie przy ulicy Kościuszki 26. KKS PRO-BASKET KUTNO chciałby przypomnieć, iż  jedna osoba będzie mogła zakupić tylko 10 biletów na jeden mecz. Ceny biletów: 5 zł bilet ulgowy 15 zł bilet normalny.

Bilet ulgowy przysługuje po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.Przedsprzedaż biletów trwać będzie od poniedziałku do piątku włącznie. Od poniedziałku do czwartku 9.00 - 19.00, natomiast w piątek 9.00 - 15.00 [więcej]
redaktor, 13.04.2015 10:14|czytane: 763 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szlakiem Dworków Regionu Kutnowskiego. Wycieczka TPZK
W sobotę Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej wraz z   członkami, sympatykami  i mieszkańcami  Kutna odbyło  trzecią  z serii wycieczkę autokarową  ,,Szlakiem Dworków Regionu Kutnowskiego".  Naszymi przewodnikami tak jak poprzednio byli Henryk Lesiak i Andrzej Latos. Nie ma lepszego znawcy tematu historii dworków niż pan Henryk – autor jakże interesującego wydawnictwa pt. „Szlakiem Dworów Regionu Kutnowskiego” i  nie ma osoby, która wiedziałaby więcej na temat parków na Ziemi Kutnowskiej niż pan Andrzej.

Szlakiem Dworków Regionu Kutnowskiego. Wycieczka TPZK, ./upload/articles_pakiety/26417/01_obraz.jpg
Szlakiem Dworków Regionu Kutnowskiego. Wycieczka TPZK, ./upload/articles_pakiety/26417/02_obraz.jpg
Szlakiem Dworków Regionu Kutnowskiego. Wycieczka TPZK, ./upload/articles_pakiety/26417/03_obraz.jpg


- Obejrzeliśmy  dworki oraz parki dworskie w wiosennej odsłonie w Mieczysławowie, Konarach, Krzyżanowie, Młogoszynie, Łękach Kościelnych, Mirosławicach, Orłowie, Borowie, Walewicach.  Piękna, wiosenna pogoda, kwitnące zawilce, przylaszczki i  fiołki wspaniale umiliły nam wyprawę.  Dwór w Krzyżanowie jest najcenniejszym zabytkiem Krzyżanowa. Zbudowano go  w drugiej połowie XIX wieku. Obecnie mieści się tu Urząd Gminy Krzyżanów - mówi Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Dwór w Konarach jest niewielka budowlą parterową z centralnie umieszczonym, piętrowym ryzalitem wejściowym, został wzniesiony w końcu XIX stulecia. Otacza go  zniszczony park krajobrazowy z  drugiej połowy XIX w.

Dwór w Orlowie - z 1888 roku, projektu Józefa Hussa, wzniesiony dla Konstantego Orsetti, syna właścicieli dóbr oporowskich. Pierwotnie była to budowla parterowa, na planie prostokąta. Rozbudowana została w 1945 roku, kiedy wzniesiono piętro, podwyższono ryzality i strych. Elewację frontową dworu zdobi trzyczęściowy ganek z pozostałościami portyku. Po jego bokach znajdują się dwie kolumny toskańskie i filary narożne.

Dwór w Mieczysławowie - Mieczysław Kretkowski mając na celu podniesienie poziomu oświaty rolniczej na Ziemi Kutnowskiej, w czerwcu 1910 r. zakupił od Jana Franciszka Czarnowskiego dwór z zabudowaniami, oraz ponad 38 morgów ziemi parcelowanego majątku Wały pod Kutnem. Przez kolejne dwa lata ze środków własnych prowadził przebudowę budynków i (od 01.01.1912 r.) otworzył w Mieczysławowie roczną męską szkołę rolniczą.

Dwór w Mirosławicach z  XIX wieku otoczony parkiem. [więcej]
redaktor, 13.04.2015 09:54|czytane: 933 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrał w Słupsku
Bez kontuzjowanego Kwamiana Mitchella oraz na wpół żywym Kevinem Johnsonem (zatrucie pokarmowe), kutnowscy Farmaceuci przystąpili do pojedynku z Czarnymi Słupsk. Mecz zakończył się wynikiem 76:59 (14:17, 20:15, 21:13, 21:14)

I wydawać się mogło, że pozbawione swoich liderów ranne Lwy będą łatwym łupem dla mocnych słupszczan, to jednak zawodnicy trenera Jarosława Krysiewicza pokazali prawdziwy charakter i dopóki sił starczało byli równorzędnym rywalem. Niestety szersza rotacja Czarnych Panter z czasem okazała się bezcenna i to zawodnicy Donaldasa Kairysa mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno 76:59.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie Farmaceutów był Patrik Auda, autor 16 punków, 4 zbiórek i 4 asyst. W ekipie gospodarzy imponował Karol Gruszecki 22 pkt., 6 zbiórek.

Energa Czarni: Gruszecki 22, Eziukwu 14, Blassingame 12, Pasalić 11, Nowakowski 6, Śnieg 4, Mokros 4, Shiloh 3, Borowski 0, Cesnauskis 0, Jakubiak 0. [więcej]
redaktor, 13.04.2015 10:11|czytane: 546 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga na silny wiatr
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega dziś przed silnymi wiatrami do godz. 15.00.

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich.  [więcej]
redaktor, 13.04.2015 09:41|czytane: 523 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI KRAJOWEJ - REKRUTACJA 2015

WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI KRAJOWEJ - REKRUTACJA 2015
[więcej]
pismak, 11.04.2015 12:25|czytane: 600 razy|komentuj|czytaj cały
Dzień Przedsiębiorczości w Kasprowiczu
Blisko stu uczniów  II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie uczestniczyło w ogólnopolskim projekcie DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.  Program tego przedsięwzięcia wpisał się już na stałe do kalendarza szkoły. Projekt organizuje  Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

Dzień Przedsiębiorczości w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26414/04_obraz.jpg
Dzień Przedsiębiorczości w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26414/02_obraz.jpg
Dzień Przedsiębiorczości w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26414/03_obraz.jpg


- Chodzi o to, aby pomóc młodzieży zweryfikować ich wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, uczniowie mogą w praktyce zapoznać się ze specyfiką konkretnych zawodów,  wymaganym wykształceniu,  umiejętnościach, czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danej profesji- podkreśla Małgorzata Walerczak, koordynator projektu. - Dzień przedsiębiorczości to nie tylko niezwykła przygoda dla  uczniów, planujących dopiero swoją zawodową przyszłość, ale także dla tych, którzy decydują się przez jeden dzień poświęcić swój czas, aby dzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi-dodaje. [więcej]
redaktor, 11.04.2015 18:41|czytane: 749 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto będzie dyrektorem "Stokrotki"?
Prezydent Kutna ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kutnie.

Oferty należy składać do 8 maja do godz. 15.00. Ogłoszenie [więcej]
redaktor, 11.04.2015 13:27|czytane: 1169 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Anna Majewska-Rau przewodniczącą Rady Muzeum
W czwartek, 9 kwietnia o godz. 10:00 odbyło się pierwsze spotkanie Rady Muzeum działającej przy Muzeum Regionalnym w Kutnie.

Anna Majewska-Rau przewodniczącą Rady Muzeum , ./upload/articles_pakiety/26412/01_obraz.jpg
Anna Majewska-Rau przewodniczącą Rady Muzeum , ./upload/articles_pakiety/26412/02_obraz.jpg
Anna Majewska-Rau przewodniczącą Rady Muzeum , ./upload/articles_pakiety/26412/03_obraz.jpg


Wiceprezydent Zbigniew Wdowiak wręczył akty powołania. Do Rady Muzeum należą: Artur Gierula (członek Zarządu Powiatu w Kutnie), Anna Majewska-Rau (dyrektor Muzeum-Zamek w Oporowie), Robert Małachowski (radny Rady Miasta Kutno), Wiesław Paluchowski (prezes Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37) oraz Jacek Saramonowicz (prezes Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego). [więcej]
redaktor, 11.04.2015 13:21|czytane: 2002 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ulica Żwirki i Wigury w budowie
Trwa budowa drogi wraz ze ścieżką rowerową, chodnikiem oraz oświetleniem w ulicy Żwirki i Wigury.

Ulica Żwirki i Wigury w budowie, ./upload/articles_pakiety/26411/01_obraz.jpg
Ulica Żwirki i Wigury w budowie, ./upload/articles_pakiety/26411/02_obraz.jpg
Ulica Żwirki i Wigury w budowie, ./upload/articles_pakiety/26411/03_obraz.jpg


Przypomnijmy, iż wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HYDROBUD, P. Złotowski z Kutna. Prace budowlane mają potrwać do końca maja, po czym rozpoczną się procedury odbiorowe i uzyskiwanie pozwoleń na użytkowanie. Koszt modernizacji wyniesie 1 947 497,41 zł brutto. [więcej]
redaktor, 11.04.2015 13:16|czytane: 2181 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwudniowe warsztaty plastyczne. Zaprasza KDK
Kutnowski Dom Kultury i Pracownia Plastyczna KDK zapraszają nad dwudniowe warsztaty plastyczne przeznaczone dla nauczycieli, opiekunów, terapeutów  pracujący z dziećmi i młodzieżą w szkołach, ośrodkach edukacyjnych oraz placówkach kulturalno-oświatowych, chcących poszerzyć swoje umiejętności z zakresu różnych technik plastycznych i dekoratorskich.

Dwudniowe warsztaty plastyczne. Zaprasza KDK, ./upload/articles_pakiety/26328/01_obraz.jpg


Warsztaty odbędą się 18-19 kwietnia  sobota 10.00-18.00; niedziela 10.00-17.00 (łącznie 15 godzin zajęć), zapisy i wpłaty do 13 kwietnia w kasie KDK lub sekretariacie KDK tel. 24 254 21 37. [więcej]
kultura, 11.04.2015 12:26|czytane: 629 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 15 kwietnia nowa grupa początkująca HIP-HOP
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 10 lat na zajęcia taneczne hip-hop prowadzone przez Joannę Zielińską w Kutnowskim Domu Kultury. 

Od 15 kwietnia nowa grupa początkująca HIP-HOP, ./upload/articles_pakiety/26289/01_obraz.jpg


- Dzieci na zajęciach będą mogły się wyszaleć w rytm energicznych kawałków. Pracujemy w zespołach, więc dzieci mają stały kontakt z rówieśnikami. Każda osoba wstępująca do danego zespołu tanecznego będzie miała okazję pokazać się przed szerszą publicznością - mówi Joanna Zielińska. - To doskonałe zajęcia dla dzieci mających wiele energii i chcących ją wykorzystać we właściwy i ciekawy sposób. Uczestnicy zajęć nauczą się manipulować rytmem, jak nigdy przedtem. Częste pokazy i występy taneczne pomagają dzieciom pokonywać stres oraz tremę. Zajęcia pomagają rozwijać odwagę, koordynację ruchów, dynamikę, a przede wszystkim dają wiele radości. Wyrabiają umiejętność pracy w grupie.

Zajęcia w ramach zespołu  "Jump" będą odbywać się w środy od 16.30 do 17.30 - hip-hop 7-10 lat. [więcej]
pismak, 11.04.2015 12:24|czytane: 674 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XI matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu
78 gimnazjalistów z 10 szkół z terenu powiatu kutnowskiego wzięło udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym. Konkurs zorganizowało II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

XI matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26410/01_obraz.jpg
XI matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26410/02_obraz.jpg
XI matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26410/03_obraz.jpg


To była  jedenasta edycja zmagań z matematyką. Każdy z  uczniów musiał rozwiązać test składający się z 30 zadań zamkniętych. Gimnazjaliści wykazali się dużą wiedzą, a różnice punktów zdobytych przez poszczególnych uczniów były stosunkowo niewielkie.

I miejsce zajął Bartosz Kowalski z Gimnazjum nr 2 w Kutnie (przygotowanie Wanda Matusiak),
II miejsce Kamil Kołodziejski z Zespołu Szkół w Byszewie (przygotowanie Elżbieta Kromska),
III miejsce Julia Wasiak z Gimnazjum w Krzyżanowie (przygotowanie Izabela Siuda).

Patronat nad konkursem objął Starosta Kutnowski Krzysztof Debich. [więcej]
redaktor, 11.04.2015 12:21|czytane: 836 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana miejsc treningów Sekcji Taekwondo AZS WSGK Kutno
Zarząd Sekcji Taekwondo AZS WSGK Kutno informuje o zmianie miejsc treningów. Aktualnie zajęcia odbywać będą się w Zespole Szkół nr. 3 (ul. T. Kośiuszki 24):

Juniorzy - wtorek i czwartek na godzinę 17:00
Seniorzy - wtorek i czwartek na godzinę 18:00 [więcej]
redaktor, 11.04.2015 12:10|czytane: 538 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
5. rocznica katastrofy smoleńskiej
Dziś Polacy również my mieszkańcy Kutna wspominają i upamiętniają ofiary katastrofy Tu-154 M pod Smoleńskiem.

5. rocznica katastrofy smoleńskiej, ./upload/articles_pakiety/26407/01_obraz.jpg


Samolot z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej wraz z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim rozbił się w lesie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. 

Cześć Ich Pamięci!

Przypomnijmy ofiary katastrofy
Lech Kaczyński – prezydent RP
Maria Kaczyńska – małżonka prezydenta RP
Ryszard Kaczorowski – ostatni prezydent RP na uchodźstwie
Krzysztof Putra – wicemarszałek Sejmu RP
Jerzy Szmajdziński – wicemarszałek Sejmu RP
Krystyna Bochenek – wicemarszałek Senatu RP
Janusz Kochanowski – rzecznik praw obywatelskich [więcej]
wandea, 10.04.2015 12:51|czytane: 717 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wernisaż wystawy "Rapa Nui - Wyspa Posągów"
Wczoraj w Galerii w Dworku odbył się wernisaż wystawy „Rapa Nui – Wyspa Posągów”. Na ekspozycji można obejrzeć fotografie z podróży Marka Fiedlera i Marka Oliwiera Fiedlera (syna i wnuka Arkadego Fidlera) na Wyspę Wielkanocną.

Wernisaż wystawy
Wernisaż wystawy
Wernisaż wystawy


Otwarciu wystawy towarzyszyła projekcja filmu „Rapa Nui. Pępek świata. Wyspa Wielkanocna”. Film i zdjęcia pozwalają lepiej poznać historię i kulturę tej niezwykłej wyspy, która światową sławę zdobyła dzięki posągom moai.

Odkrycie w XVIII wieku przez europejskich żeglarzy tego skrawka ziemi zagubionego w bezmiarze Pacyfiku, na którym znajduje się blisko tysiąc kamiennych posągów, budziło nie lada sensację. Ogromną większość posągów wykuto w tufie (scementowany popiół wulkaniczny) w kamieniołomie Rano Raraku, gdzie do dziś można podziwiać ślady niezwykłego warsztatu rzeźbiarskiego. Moai nie wyobrażają bogów, lecz są pomnikami poświęconymi zmarłym wodzom. Tubylcy wierzyli, że ich przywódcy władają nadprzyrodzoną mocą mana. Ta dobroczynna siła nie ginęła, gdy wódz umierał. Trzeba było tylko wyrzeźbić posąg, w którym skupiała się mana zmarłego. Zwrócone obliczem w stronę wnętrza wyspy były one strażnikami ziemi swego rodu. [więcej]
kultura, 10.04.2015 13:10|czytane: 948 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czego nie pozwolono ujawnić chirurgom na sesji rady powiatu?
Chirurdzy z Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. dostali wypowiedzenia kontraktów z powodu zawartych w nich rzekomych wad prawnych, nie otrzymali też zapłaty za przedstawione faktury. To jedna z pierwszych poważniejszych decyzji Roberta Wilanowskiego, nowego prezesa szpitala. Wydaje się, że będzie brzemienna dla spółki w skutki nie tylko finansowe (bo pozwy w drodze), ale i te medyczne. Trzeba bowiem przyznać, że ekipa dr Piotra Ziemniaka wprowadziła nową jakość usług medycznych i budowała przez ostatnie 3,5 roku pozytywny wizerunek kutnowskiego szpitala. Teraz wszystko pójdzie na marne, bo menadżerom i finansistom nie chce się dokonać rzetelnej analizy finansowej, albo po prostu chirurgów trzeba się pozbyć "bo tak".

Czego nie pozwolono ujawnić chirurgom na sesji rady powiatu?, ./upload/articles_pakiety/26384/01_obraz.jpg
Czego nie pozwolono ujawnić chirurgom na sesji rady powiatu?, ./upload/articles_pakiety/26384/02_obraz.jpg
Czego nie pozwolono ujawnić chirurgom na sesji rady powiatu?, ./upload/articles_pakiety/26384/03_obraz.jpg


Dr n. med. Piotr Ziemniak został koordynatorem chirurgii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym w Kutnie w listopadzie 2011. Do ekipy oddziału dołączyło potem dodatkowo 6 chirurgów i 3 lekarzy rezydentów. Wówczas prezes szpitalnej spółki Piotr Okoński przedstawił swojego imiennika jako najwyższej klasy chirurga. Nowy koordynator oraz dr Piotr Maciaszczyk i dr Grzegorz Olczyk są byłymi asystentami profesora Adama Dzikiego, uczestnikami wielu prestiżowych kursów oraz szkoleń. Mieli oni zapewnić pacjentom kutnowskiego szpitala najlepszą opiekę i planowe zabiegi w sferze chirurgii małoinwazyjnej i onkologicznej. W związku z toczącą szpitalny organizm chorobą chirurdzy mieli być panaceum na ciągłe narzekania mieszkańców na jakość leczenia w szpitalu, na złą obsługę, brak prestiżu. Po 3,5 roku pracy ekipy chirurgów można spokojnie powiedzieć, że pokładane w nich nadzieje spełnili. 

Od początku pracy łódzkiej ekipy w Kutnie na językach pojawiły się informacje o wygórowanych kwotach kontraktu chirurgów i jego długim terminie obowiązywania, przekraczającym kontraktowanie w Narodowym Funduszu Zdrowia. Ceny usług tych lekarzy zostały zmniejszone kiedy nie tylko rozwiązano umowę z jednym z nich (2013 rok) ale i wtedy kiedy prezes Andrzej Musiałowicz wynegocjował z lekarzami dodatkowo 10% obniżki. Chirurdzy pracują na Oddziale Chirurgicznym i w Poradni Chirurgicznej, za którą nie mają dodatkowo płacone, wszystko obejmuje ten sam kontrakt. Inni lekarze na kontraktach czy też zatrudnieni na umowę pobierają wynagrodzenie za pracę w poradni.

Na marcowej sesji Rady Powiatu w Kutnie dr Adam Handzelewicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej KSS wymieniał udział wynagrodzeń w kontraktach z NFZ na dane oddziały. Jeśli chodzi o chirurgię powiedział, że 50,7 % kosztów oddziału to wynagrodzenia. Nie powiedział, jednak że w to wchodzą kontrakty ekipy dr Ziemniaka, lekarzy chirurgów onkologów m.in. z Kutna, lekarzy przyjeżdżających na dyżury - co daje około 30% tego udziału, a kolejne około 20,7% dają wynagrodzenia pielęgniarek i innych pracowników wraz z pochodnymi. Tego już radni powiatowi nie mogli usłyszeć. Za to wpadło im w ucho, że to na pewno "bandyckie" kontrakty. Trzeba zaznaczyć, że przy tych niby bandycko skonstruowanych kontraktach chirurdzy za te same pieniądze dla nich mieli możliwość wypracowania około 690 tys. zł przychodu i zniwelowania straty oddziału. [więcej]
wandea, 10.04.2015 11:29|czytane: 3213 razy|91 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs z Aquaparkiem Kutno rozstrzygnięty
Cztery zaproszenia na wodne szaleństwa w Aquaparku Kutno wygrali:  Krystian Rybacki, Andrzej Cichocki, Barbara Michalik i Joanna Grendziak. Zaproszenia będą do odbioru w parku wodnym w 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.

Konkurs z Aquaparkiem Kutno rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/26375/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 10.04.2015 12:14|czytane: 909 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Anglistka" z prokuratorskimi zarzutami
Prokuratura Rejonowa w Kutnie postawiła nauczycielce uczącej języka angielskiego bez uprawnień cztery zarzuty. Jak mówi Sławomir Erwiński, szef kutnowskiej prokuratury wkrótce akt oskarżenia zostanie skierowany do sądu. 

Przypomnijmy, Michalina R. posługiwała się w kilku placówkach oświatowych w powiecie kutnowskim fałszywym dyplomem. Okazało się, że kobieta zdobyła dyplom, wchodząc w kontakt z fałszerzami dokumentów na  jednym z łódzkich targowisk. Potrzebowała pieniędzy i dlatego chciała podjąć zatrudnienie. W ten sposób, w okresie od 2009 r, do grudnia 2014 roku pracowała w kilku placówkach edukacyjnych, w charakterze nauczyciela języka angielskiego. W tej sprawie do kutnowskiej prokuratury w grudniu ubiegłego roku wpłynęło kilka doniesień, z placówek, gdzie była zatrudniona oraz od samej zainteresowanej, która potwierdziła posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Z jej zawiadomienia wynika, że studiów wyższych nigdy nie zdołała ukończyć, na co wpływ miała jej ciężka sytuacja życiowa.

- Podejrzana przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze - mówi Prokurator Rejonowy w Kutnie. [więcej]
wandea, 10.04.2015 08:34|czytane: 2016 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
75. rocznica zbrodni katyńskiej[więcej]
pismak, 10.04.2015 08:40|czytane: 549 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę 50-lecie Żychlińskiego Domu Kultury

50-lecie
[więcej]
kultura, 10.04.2015 08:39|czytane: 618 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Za tydzień sesja rady powiatu
17 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się sesja Rady Powiatu w Kutnie. Wśród punktów jej obrad o czym pisaliśmy wczoraj znajduje się podwyższenie kapitału zakładowego szpitalnej spółki, informacja o stanie sanitarnym powiatu, analiza bezpieczeństwa i porządku Komendy Powiatowej Policji.

Radni rozważą odstąpienie od odwołania darowizny dla Gminy Strzelce, wprowadzą zmiany w regulaminie organizacyjnym starostwa i rozpatrzą skargę na Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, przyjmą plan pracy Komisji Rewizyjnej oraz zmienią budżet na 2015 rok i Wieloletnią Prognozę Finansową. [więcej]
wandea, 10.04.2015 08:20|czytane: 933 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla Malucha z Bolkiem i Lolkiem
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza w najbliższą niedzielę 12 kwietnia o godz. 11.00 na spotkanie z "Bolkiem i Lolkiem na Dzikim Zachodzie".

Kinematograf dla Malucha z Bolkiem i Lolkiem, ./upload/articles_pakiety/26314/01_obraz.jpg


Bajka opowiada o zmaganiach dzielnych chłopców Bolka i Lolka z groźnym bandytą Jimmym Pif-Pafem. Perypetie jakie towarzyszą tym zmaganiom, bywają zabawne i niebezpieczne, ale zawsze kończą się sukcesem głównych bohaterów. [więcej]
Krecik, 10.04.2015 08:36|czytane: 651 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
ROYAL STRING QUARTET wystąpi w niedzielę Kutnie
Już w niedzielę, 12 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na koncert kwartetu smyczkowego, bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz ONLINE.

ROYAL STRING QUARTET wystąpi w niedzielę Kutnie , ./upload/articles_pakiety/26271/01_obraz.jpg


Nominowany do prestiżowej nagrody Royal Philharmonic Society – Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznie działających kwartetów smyczkowych na świecie. W swoim repertuarze łączy wybitne dzieła przeszłości i nową muzykę, odważnie przekraczając granice gatunków. Zbiera entuzjastyczne recenzje dzięki interpretacjom utworów Beethovena, Szymanowskiego, Szostakowicza, Góreckiego, [więcej]
kultura, 10.04.2015 08:36|czytane: 686 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy radni powiatowi podwyższą kapitał zakładowy szpitala?
Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Kutnie radni będą debatować nad podniesieniem kapitału zakładowego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o o. 

Czy radni powiatowi podwyższą kapitał zakładowy szpitala?, ./upload/articles_pakiety/26401/01_obraz.jpg


Rada Nadzorcza i Prezes spółki

Projekt uchwały obejmuje wkład pieniężny w kwocie 2 mln zł oraz niepieniężny o wartości 398  857,92 zł. Ten ostatni to czynsz najmu, opłaty za użytkowanie nieruchomości oraz odsetki od czynszu najmu. 

Jeśli radni zagłosują za podwyższeniem kapitału będzie on wynosił 20 819 000 zł. [więcej]
wandea, 09.04.2015 20:31|czytane: 1497 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
To właśnie seks. Rozstrzygnięcie konkursu filmowego
- Film ma prostą formę ciągu rozpisanych na duety i tercety scenek, które można by zrealizować na scenie teatralnej. Dobrze funkcjonują one jako samodzielne numery komediowe, ale połączone są zgrabnie i dyskretnie, chociaż poszczególne segmenty nie zyskują dzięki swojemu sąsiedztwu jakiejś szczególnej siły rażenia. Całość ma oczywiście pozory kolejnej opowieści o przecinających się ludzkich ścieżkach, ale jest wolna od filozoficznych dyrdymałów -Darek Arest z filmweb.pl recenzuje tak film "To właśnie seks". 

Od piątku w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury można będzie obejrzeć tę australijską komedię. Dwa podwójne zaproszenia na ten film wygrali: 
Urszula Szczepaniak Ireneusz Michalak. Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 09.04.2015 20:09|czytane: 752 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rewolucyjna forma zajęć przy użyciu stepów. SDS zaprasza
Basic Step – to zajęcia skierowane do osób chcących pozbyć się tkanki tłuszczowej, a przy tym dobrze się bawić. Nauka choreografii na stepie połączona jest z ćwiczeniami wzmacniającymi, co daje nam rezultat uzyskania smukłego ciała, lepszej wydolności i ogólnej poprawy kondycji. Różnorodność, ekspresja i zabawa – to cechy wyróżniające te zajęcia. Liczba miejsc ograniczona – do 16 osób w grupie.

Rewolucyjna forma zajęć przy  użyciu stepów. SDS zaprasza, ./upload/articles_pakiety/26400/01_obraz.jpg


Przyrządy: - 3 stopniowe stepy firmy Reebok - hantelki od 0,5 kg - maty

Grafik: Wtorek: 20.00-21.00 – BASIC STEP grupa I SALA BALETOWA A KDK Środa: 20.30-21.30 – BASIC STEP grupa II SALA BALETOWA B KDK

Cennik: 40zł za miesiąc. Każdemu kto uczestniczy w innych zajęciach SDS przysługuje zniżka, zamiast 40 zł na miesiąc za zajęcia BASIC STEP zapłaci 30 zł. [więcej]
redaktor, 09.04.2015 20:02|czytane: 643 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszają pierwsze konkursy na dotacje dla przedsiębiorców
Ogłoszono pierwsze konkursy w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój organizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju /NCBR/, których celem jest wspieranie innowacji w przedsiębiorstwach i demonstratorów nowych technologii. Fundusze na konkurs pochodzą z I osi priorytetowej Programu Inteligentny Rozwój poświęconej wsparciu prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez przedsiębiorstwa. Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. zachęca przedsiębiorców do zapoznania się z programem.

Ruszają pierwsze konkursy na dotacje dla przedsiębiorców, ./upload/articles_pakiety/26398/01_obraz.jpg


Adresatami „Szybkiej ścieżki” są przedsiębiorcy spełniający kryteria mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Pula budżetu ogłoszonego konkursu wynosi 1,6 mld złotych. Nabór wniosków prowadzony będzie od 4 maja do 31 grudnia 2015 r.

W ramach konkursu dofinansowaniem mogą zostać  objęte projekty w zakresie realizacji badań przemysłowych lub prac rozwojowych nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, służącymi rozwojowi prowadzonej działalności gospodarczej  oraz wzmacnianiu ich pozycji konkurencyjnej, o ile przedmiotem projektu będzie rozwiązanie, wpisujące się  w tzw. „Krajową inteligentną specjalizację”.

W drugim z ogłoszonych konkursów w programie pn. „Demonstrator” NCBR przeznaczyło kwotę 500 mln złotych dla  firm w zakresie prac rozwojowych, które  zakończone zostaną stworzeniem demonstracyjnych wersji nowych produktów. Nabór wniosków będzie trwał od 7 maja do 22 czerwca 2015 r.

O dofinansowanie będą mogły się ubiegać zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. W ramach konkursu dofinansowanie udzielane jest na realizację projektów, które obejmują wyłącznie prace rozwojowe z uwzględnieniem wytworzenia instalacji demonstracyjnej. [więcej]
wandea, 09.04.2015 18:41|czytane: 775 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenia majątkowe starosty pod lupą prokuratury
Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało Prokuraturze Rejonowej w Kutnie zawiadomienie w sprawie popełnienia przestępstwa z art. 233§1 kodeksu karnego przez starostę kutnowskiego Krzysztofa Debicha. 

Zawiadomienie dotyczy nieumieszczenia w oświadczeniach majątkowych (radnego a potem starosty) z dnia 22 września i 22 grudnia 2014 roku informacji o tym, że Debich był prezesem Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. i nieujawnienia dochodów, które osiągnął na tej funkcji (jeśli je miał), braku informacji o dochodach za rok ubiegły z Fabryki w żadnym z trzech złożonych w 2014 roku oświadczeń oraz braku informacji o kwocie dochodu za rok ubiegły z Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A, której był prezesem wg KRS w okresie od 01.04.2004  do 28.01.2015 r. w oświadczeniach radnego i starosty z 22 grudnia 2014 w polu do tego przeznaczonym.

W Krajowym Rejestrze Sądowym Krzysztof Debich cały czas figuruje jako członek zarządu, prezes Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. 

- W grudniu ubiegłego roku złożyłem rezygnację właścicielowi spółki Kutnowska Fabryka Samochodów Osobowych Syrena S.A., nie wiem dlaczego cały czas funkcjonuję jako jej prezes. Być może spółka nie dokonała zmiany w KRS. A jeśli chodzi o oświadczenia to jestem przekonany, że podawałem kwoty dochodu z ARRK. Sprawdzę to dokładnie - komentuje Krzysztof Debich. 

Oświadczenia majątkowe są jawne i umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 09.04.2015 15:55|czytane: 3513 razy|98 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" najlepsza w rejonie wojewódzkim
Dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbył się Finał Rejonu Wojewódzkiego w Minikoszykówce Dziewcząt. W turnieju wzięły udział SP 9 Kutno, SP 9 Skierniewice, SP 4 Łowicz i SP Sadkowice.Wyniki poszczególnych spotkań: SP 9  Kutno – SP 9 Skierniewice  36:14 SP 4 Łowicz – SP Sadkowice  12:10
Mecz o III miejsce SP 9 Skierniewice – SP Sadkowice 55:8. Finał: SP 9 Kutno - SP 4 Łowicz  32:4

Z pierwszego  miejsca do Finału Wojewódzkiego awansowała reprezentacja  SP 9 Kutno, drugie miejsce zajęła SP 4 Łowicz, trzecie SP 9 Skierniewice, a czwarte SP Sadkowice.

„Dziewiątkę” reprezentowały: Julia Myszkowska, Sara Kubiak, Aleksandra Żurawik, Julia Brewińska, Natalia Kacalak, Małgorzata  Jabłońska, Marta  Budner, Michalina Wujkowska,  [więcej]
wandea, 09.04.2015 18:32|czytane: 682 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejne spotkanie w Akademii Młodych Rodziców
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza 11 kwietnia o godzinie 11.00 na spotkanie z pedagog i fizjoterapeutką Renatą Tomalą-Skrzynecką ph. Trudne zachowanie dzieci w kontekście zaburzeń sensorycznych w ramach Akademii Młodych Rodziców.

Kolejne spotkanie w Akademii Młodych Rodziców, ./upload/articles_pakiety/26396/01_obraz.jpg


Informacje pod numerem telefonu 24 355-10-12 wew. 103. [więcej]
redaktor, 09.04.2015 17:23|czytane: 503 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oddaj krew w sobotę
W sobotę, 11 kwietnia na ulicy Królewskiej w godz. 10.00-12.30 stanie ambulans, w którym będzie można oddać honorowo krew.

Zapraszamy chętnych, zdrowych mieszkańców Kutna i okolic aby dołączyli do tej akcji. [więcej]
wandea, 09.04.2015 16:26|czytane: 503 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
1 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
2 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności