eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pójdą na Sąsiady w Kinie KDK
Od 8 maja w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zapraszamy na film Sąsiady. Dwa podwójne zaproszenia na polską produkcję w reżyserii Grzegorza Królikiewicza wygrały Karolina Mikołajczyk i Małgorzata Radke. Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.

Mieszkańcy łódzkiej kamienicy zmagają się z biedą, brakiem perspektyw, zapomnieniem i pogardą. W imię miłości są skłonni poświęcić wszystko.

[więcej]
kultura, 06.05.2015 16:47|czytane: 781 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto zostanie dyrektorem pośredniaka?
Starostwo Powiatowe w środę oglosiło konkurs na dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Dziś też przewodniczącym Powiatowej Rady Rynku Pracy został Zdzisław Trawczyński, wicestarosta kutnowski. 

W skład komisji, która oceni kandydatów na to stanowisko weszli: Zdzisław Trawczyński, Artur Gierula - przedstawiciele zarządu powiatu, Dariusz Jabłoński, Anna Wieczorkowska, Monika Filisiuk - przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Robert Fabijański, Ryszard Majtczak, Eżbieta Dankowska - przedstawiciele [więcej]
redaktor, 06.05.2015 15:50|czytane: 2460 razy|58 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piknik Strażacki w Krośniewicach

Piknik Strażacki w Krośniewicach

[więcej]
pismak, 06.05.2015 12:37|czytane: 572 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od piątku 11 turniej im. Edwarda Piszka
MKS STAL BIS Kutno zaprasza na 11 turniej im. Edwarda Piszka na obiekty Małej Ligi Baseballu i Softballu. Zawody rozpoczną się już w piątek 8 maja meczami o godzinie 16.00.

Od piątku 11 turniej im. Edwarda Piszka, ./upload/articles_pakiety/26657/01_obraz.jpg


W sobotę na trzech małych boiskach rozgrywane będą mecze w godzinach 9.00, 11.00, 14.00 i 16.00. Drużyny rywalizować będą w grupach do 9 lat, do 12 lat oraz dziewczyny do lat 19. W tym samym dniu na dużych boiskach drużyna juniorów rozegra turniej w ramach rozgrywek I Ligi Baseballu z drużynami Defenders Częstochowa oraz Feniksy Warszawa. Te spotkania odbędą się w godzinach 10.00, 13.00 i 16.00.

10 maja to finałowe mecze rozgrywek o godzinie 9.00 oraz 11.00. Na godzinę 12.30-13.00 planowane jest zakończenie turnieju. W tym samym dniu o godzinie 11.00 rozegrana zostanie kolejka Ekstraligi Baseballu. Kutnowska drużyna seniorów podejmie na swoim terenie drużynę Dębów Osielsko. [więcej]
pismak, 06.05.2015 12:31|czytane: 577 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Majówka z Żychlińskim Domem Kultury
Niedzielne Obchody Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Żychlińskim Domu Kultury podzielone zostały na dwie części. Pierwszą część  rozpoczął przemarsz  delegacji sztandarów i mieszkańców Żychlina do ŻDK po mszy świętej w Kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie. Następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali referatu okolicznościowego wygłoszonego przez historyka Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie panią Milenę Bagnowską. 

Majówka z Żychlińskim Domem Kultury, ./upload/articles_pakiety/26656/01_obraz.jpg
Majówka z Żychlińskim Domem Kultury, ./upload/articles_pakiety/26656/06_obraz.jpg
Majówka z Żychlińskim Domem Kultury, ./upload/articles_pakiety/26656/04_obraz.jpg


Po części oficjalnej wystąpiły uczennice z sekcji muzycznej ŻDK Maja Sołtyszewska w utworze „Życzenie” Fryderyka Chopina oraz Martyna Kowalska w utworze „Marsz Turecki” Wolfganga Amadeusza Mozarta- instruktor  Ania Kwiatkowska. Na scenie wystąpił  również zespół wokalno – instrumentalny „Melodia” -instruktor Roman Baranowski oraz chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku- instruktor Witold Figurski.

Druga część rozpoczęła się o godz. 18.00 Żychliński Dom Kultury po raz kolejny gościł solistę Opery Wrocławskiej – Aleksandra Zuchowicza. Występy tego niezwykle uzdolnionego młodego tenora odbijają się szerokim echem. Tak było i tym razem. Podczas koncertu towarzyszyły mu dobrze już znane żychlińskiej publiczności przyjaciółki Patrycja Krzeszowska – sopran i Olga Maroszek – kontralt oraz Anna Liszewska – fortepian. [więcej]
pismak, 06.05.2015 10:17|czytane: 1017 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odroczenia sprawy byłych "ratowników" z Aquaparku Kutno
Odroczeniem terminu rozprawy rozpoczął się w marcu w Sądzie Rejonowym w Kutnie proces oskarżonych byłych "ratowników" z Aquaparku Kutno oraz Eugeniusza W. prezesa zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprawa jest nadal odraczana, termin kwietniowy nikomu nie pasował i dziś również sala sądowa świeciła pustką.

Z oskarżonych stawił się jedynie Eugeniusz W. reszta oskarżonych w związku z chorobą i niestawiennictwem ich pełnomocników nie przybyła na rozprawę. Sędzia ustalił trzy czerwcowe terminy na rozprawy z paniami prokurator i mecenas jednego z oskarżonych.

Przypomnijmy, dziewięciu byłych ratowników Agnieszka H. Aleksandra L-Z, Adam G., Andrzej G., Rafał W., Piotr M., Mariusz J., Michał R., Rafał K. z Aquaparku Kutno zostało oskarżonych o przestępstwa polegające na posługiwaniu się legitymacjami zawierającymi nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu stopnia młodszego ratownika i ratownika WOPR. 

Na przestrzeni 2011-2012 roku osoby zamierzające podjąć pracę jako ratownicy w aquaparku w zamian za korzyści majątkowe, uzyskiwały wpisy dotyczące posiadania uprawnień młodszego ratownika, bądź ratownika. Drugi poziom uprawnień upoważniał do podjęcia zatrudnienia w charakterze samodzielnego ratownika.

Osoby te, nie uczestniczyły w kursach, ani nie zdawały egzaminów. W zamian za korzyści w kwotach 500-700 zł za jednorazowy wpis, uzyskiwały niezgodne z rzeczywistością wpisy w legitymacjach, które następnie były wykorzystywane przy podejmowaniu zatrudnienia. Aby uzyskać adnotacje, które dawały możliwość zatrudnienia, należało wręczyć prezesowi WOPR korzyść sięgającą nawet 1400 zł. [więcej]
wandea, 06.05.2015 09:15|czytane: 980 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zamiast oddziału Allenort przychodnia kardiologiczna. Stowarzyszenie nadal walczy o oddział kardiologii interwencynej
W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. na ternie kutnowskiego oddziału leczącego zawały serca Allenort powstaje Poradnia Kardiologiczna. Przypomnijmy Allenort nie prowadzi działalności od września 2014 roku. 

Zamiast oddziału Allenort przychodnia kardiologiczna. Stowarzyszenie nadal walczy o oddział kardiologii interwencynej, ./upload/articles_pakiety/26652/01_obraz.jpg


- Z uwagi na współpracę firmy zakładającej poradnię z NFZ poradnia będzie miała charakter komercyjny. W naszej ocenie plusem jest jednak to, że właściciele firmy nie zostawiają kutnian samych sobie - mówi Adam Stępka ze Stowarzyszenia "Serce dla Kutna".

Stowarzyszenie otrzymało odpowiedź od Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w sprawie petycji, którą dzięki podpisom mieszkańców Kutna udało się mu złożyć.

- Niestety ŁOW NFZ nadal pozostaje głuchy na potrzeby mieszkańców naszego rejonu - dodaje Stępka. - W najbliższym czasie Stowarzyszenie zamierza: złożyć wniosek do Ministra Zdrowia o uchylenie zarządzenia (tego, na które w odpowiedzi powołuje się ŁOW NFZ) w trybie nadzoru nad Prezesem NFZ [więcej]
wandea, 06.05.2015 08:40|czytane: 1240 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
BHP dla przedszkolaków
Przedszkole „Kolorowy Świat w Bielawkach” w ramach konkursu „Bezpieczne Dziecko – Bezpieczne Przedszkole” III edycja odwiedził specjalista ds. BHP – Piotr Ryś. Opowiadał dzieciom o podstawach higieny, bezpieczeństwa i właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących urządzeń elektrycznych i zagrożeń jakie wystąpić mogą podczas ich niewłaściwego wykorzystania.

BHP dla przedszkolaków, ./upload/articles_pakiety/26653/01_obraz.jpg
BHP dla przedszkolaków, ./upload/articles_pakiety/26653/02_obraz.jpg
BHP dla przedszkolaków, ./upload/articles_pakiety/26653/03_obraz.jpg


Podczas zajęć dzieci oglądały bajkę, dzięki której uczyły się jak właściwie myjemy rączki i jak zachowujemy się np. w łazience. Dla maluszków była to ciekawa lekcja, której podstawowe zagadnienia wywołały wielkie zaskoczenie i zdziwienie oraz zakorzeniły właściwe odruchy zapobiegawcze. [więcej]
Krecik, 06.05.2015 10:04|czytane: 784 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro otwarcie wystawy Alfabet mody XX wieku
Od 7 maja (wernisaż o godz. 17:00) do 10 lipca br. w Muzeum Regionalnym w Kutnie będzie można oglądać wystawę „Alfabet mody XX wieku”.

Jutro otwarcie wystawy Alfabet mody XX wieku, ./upload/articles_pakiety/26577/01_obraz.jpg


Wystawa będzie prezentować najważniejsze zagadnienia z historii kobiecej mody za pomocą krótkich haseł odpowiadających poszczególnym literom alfabetu.

Dzięki odpowiednio dobranym hasłom zwiedzający będą mogli prześledzić zmiany, jakie zachodziły nie tylko w samych ubiorach, ale i w społeczeństwie. [więcej]
kultura, 06.05.2015 08:31|czytane: 886 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już w niedzielę wybierzemy prezydenta
Już w najbliższą niedzielę, 10 maja w godzinach 7.00 – 21.00 odbędą się wybory prezydenckie. Dowiedz się dlaczego warto wziąć w nich udział i jak poprawnie zagłosować.

Już w niedzielę wybierzemy prezydenta, ./upload/articles_pakiety/26649/01_obraz.jpg


Głosuj, bo prezydent...
kieruje projekty ustaw do Sejmu. Czterej prezydenci RP złożyli do tej pory 144 projekty ustaw.
wetuje ustawy przyjęte przez parlament. Od początku istnienia III RP prezydenci skorzystali z tego prawa 84 razy. Prezydenckie weto może zostać odrzucone przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby posłów.
ma wpływ na tworzenie dobrego i dopracowanego prawa. Jako jedyny może kierować ustawy do Trybunału Konstytucyjnego jeszcze przed ich podpisaniem.
stosuje prawo łaski. Do 2013 roku ułaskawionych zostało ponad 8 tysięcy skazanych.
może, za zgodą Senatu, zarządzić referendum ogólnokrajowe. W ten sposób głosowaliśmy nad Konstytucją w 1997 roku.
wpływa na politykę gospodarczą państwa. Powołuje członków Rady Polityki Pieniężnej i wnioskuje do Sejmu o powołanie prezesa NBP.
reprezentuje Polskę przed innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi. Wspólnie z rządem tworzy politykę zagraniczną, podpisuje umowy międzynarodowe, mianuje ambasadorów.
jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, zatwierdza strategię bezpieczeństwa, decyduje o wysłaniu Sił Zbrojnych poza granice kraju.

Jak oddać ważny głos? Pobierz instrukcję 
[więcej]
wandea, 06.05.2015 08:19|czytane: 725 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno
29 maja Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie tradycyjnie, po raz kolejny zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble Kutno 2015.

XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno, ./upload/articles_pakiety/26648/01_obraz.jpg


Turniej realizowany jest w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych we współpracy z ogólnopolskim Programem Scrabble w szkole promującym działalność szkolnych kół scrabble.

Szczegółowe informacje na stronie Gimnazjum nr 2 w Kutnie: www.gim2kutno.szkolnastrona.pl lub www.gim2kutno.szkoly.lodz.pl/scrabble/ oraz na stronie: www.scrabblewszkole.pl. [więcej]
wandea, 05.05.2015 14:50|czytane: 510 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany kadrowe w starostwie
W Starostwie Powiatowym w Kutnie trwają zmiany kadrowe. Nowym dyrektorem Wydziału Drogownictwa został Tomasz Kapruziak, dotychczas zatrudniony w Referacie Transportu i Zarządzania Ruchem. 

Zmiany kadrowe w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26647/01_obraz.jpg


Poprzedni dyrektor Wydziału Drogownictwa Mirosław Ruciński został przeniesiony do Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem w Wydziale Komunikacji i Transportu.

W kolejce czeka obsadzenie stanowisk pełnomocnika ds. pacjenta oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Po jutrzejszym posiedzeniu Powiatowej Rady Rynku Pracy [więcej]
wandea, 05.05.2015 14:47|czytane: 2094 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium
Sukcesem zakończył się start kutnian w XIX Mistrzostwach Pruszkowa 3 maja.  Zawodnicy TYTAN TEAM KUTNO wywalczyli dwa pierwsze miejsca oraz jedno trzecie i szóste w kategoriach wagowych i wiekowych. Zajęli też pierwsze miejsce drużynowo i zdobyli Puchar Prezydenta Miasta Pruszków.

 TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium, ./upload/articles_pakiety/26642/01_obraz.jpg
 TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium, ./upload/articles_pakiety/26642/02_obraz.jpg
 TYTAN TEAM KUTNO wysoko na podium, ./upload/articles_pakiety/26642/03_obraz.jpg


Mateusz Gajewicz junior do 23 lat - 1 miejsce, Open Junior - 1 miejsce, wynik 200 kg
Piotr Stankiewicz junior do 23 lat - 6 miejsce, wynik 142.5 kg
Mateusz Kaczmarek kat. wagowa do 67.5 kg - 1 miejsce, wynik 120 kg
Maciej Stępniak kat. wagowa do 120 kg - 3 miejsce, wynik 200 kg [więcej]
redaktor, 05.05.2015 14:33|czytane: 866 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zamknięcie ulic w sobotę
Kutnowski Dom Kultury informuje, że w związku z organizowanym 9 maja „Dniem Róży” i koncertami na Placu Wolności nastąpi  zamknięcie ruchu kołowego w centrum Kutna: Plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od dnia 9 maja od godziny 6:00 do dnia 10 maja do godziny 6:00.

Przepraszamy wszystkich użytkowników dróg za uciążliwości z tym związane. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 13:08|czytane: 929 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turbo na ROCK TOWER w Płocku
Zapraszamy na VI edycję Rock Tower, która tradycyjnie odbędzie się na ogródkach Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy Wieży Ciśnień w nabliższą niedzielę 10 maja. Gwiazdą Rock Tower VI będzie TURBO. Tegoroczna edycja po raz pierwszy będzie biletowana. Cena symboliczna 5 zł. Bilety dostępne będą w bileterii POKIS przy ulicy Tumskiej 9A.

Turbo na ROCK TOWER w Płocku, ./upload/articles_pakiety/26644/01_obraz.jpg


A zagrają:
16:00 - Powitanie Hymn Rock Tower
16:05 - NEAR THE KNUCKLE (Płock)
16:40 - CONCATENATION(Płock) www.facebook.com/concatenationband
17:25 - THESIS (Warszawa) https://www.facebook.com/thesisband
18:10 - GRENOUER(Rosja) https://www.facebook.com/grenouer
19:00 - GroupThink (Płock) https://www.facebook.com/gthik
20:00 - TURBO (Poznań) https://www.facebook.com/Turbo.Band.official

Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu, jako kontynuator dokonań zespołów Stress i Heam. W tym samym roku grupa wystąpiła na pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin’80”. Od początku muzyka Turbo oscylowała wokół hard rocka. Z biegiem lat muzycy udoskonalali swój styl w oparciu o kolejne metalowe trendy. W 1982 roku skrystalizował się pierwszy, w miarę stabilny, skład zespołu. Do Hoffmanna (git.) i Anioły (perk.) dołączyli młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (wok.), Andrzej Łysów (git.) i Piotr Przybylski (bas). W tym składzie nagrano słynne „Dorosłe dzieci”, które stały się tytułowym utworem debiutanckiej płyty Turbo. Zespół stał się wizytówką polskiego metalu. [więcej]
kultura, 05.05.2015 12:31|czytane: 654 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?
Wystartowała kolejna edycja kampanii społecznej "Kręć Kilometry", w której mieszkańcy naszego miasta mają szansę powalczyć o nowe stojaki rowerowe. Wystarczy, że wsiądą na rowery!

Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/26643/01_obraz.jpg
Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/26643/02_obraz.jpg
Kręć kilometry. Walczymy o nowe stojaki rowerowe w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/26643/03_obraz.jpg


Już po raz czwarty rowerzyści z całej Polski mają szansę powalczyć o stojaki rowerowe dla swoich miejscowości. Wystartowała kampania społeczna „Kręć Kilometry” organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. O tym gdzie pojawią się nowe parkingi dla rowerów zdecydują mieszkańcy i przejechane przez nich kilometry.

Rywalizacja o dizajnerskie stojaki będzie trwała 4 miesiące. W tym czasie każdy rowerzysta może pobrać darmową aplikację „Kręć Kilometry” i przejechanymi kilometrami zasilić konto swojego miasta. Im większy dystans, tym większa szansa na nowe stojaki w najbliższej okolicy. W sumie Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe w 20 miastach, których mieszkańcy pokonają w akcji największy dystans „na dwóch kółkach”.

- Kolejny raz zapraszamy wszystkich do rowerowej zabawy, dzięki której możemy także poprawiać infrastrukturę w Polsce. Z doświadczenia wiemy, że wygrana to kwestia mobilizacji lokalnych społeczności. Im więcej mieszkańców uda się zachęcić do jeżdżenia na rowerze i kręcenia tytułowych kilometrów, tym większa szansa na dizajnerskie stojaki rowerowe w danym mieście- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 12:17|czytane: 841 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
2 tysiące turystów podczas majówki odwiedziło Muzeum w Oporowie
Tegoroczna majówka stanowiła doskonałą okazję dla turystów do zwiedzania ciekawych miejsc. Podczas trzech majowych dni Muzeum Zamek w Oporowie i park odwiedziło ok. 2000 turystów z  całej Polski, w tym prawie 1000 wykupiło bilety wstępu do muzeum. Dużym wsparciem dla pracowników placówki w opiece nad turystami byli wolontariusze z oporowskiej drużyny harcerskiej „Templum”.

2 tysiące turystów podczas majówki odwiedziło Muzeum w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/26641/01_obraz.jpg


Średniowieczny zamek w Oporowie ostatnio zajął I miejsce w sondażu portalu „Wirtualna Polska” nt. Najpiękniejsze zamki w Polsce”. Do wizyty w  Oporowie w czasie majówki zachęcał również portal onet.pl. Muzeum w Oporowie to z pewnością jedna z najwspanialszych perełek historycznych naszego regionu. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 11:55|czytane: 976 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pamięci poległych robotników w 1905 roku
Na cmentarzu parafialnym w Kutnie znajduje się  zbiorowa mogiła robotników zabitych przez wojsko carskie w 1905 r. W 1928 roku staraniem socjalistycznym władz Kutna w tym burmistrza Stanisława Gruszczyńskiego na mogile postawiono kamienny obelisk. Dziwić może błąd jaki się wkradł w datę wykutą w kamieniu. Zamiast 1905 widnieje rok 1906.

Pamięci poległych robotników w 1905 roku, ./upload/articles_pakiety/26640/01_obraz.jpg


Zimą i wiosną 1905 roku przez powiat kutnowski przetoczyła się fala strajków robotniczych w cukrowniach i robotników rolnych, w których domagano się przede wszystkim 8-godzinnego dnia pracy, podwyżki płac, czy świadczeń zdrowotnych. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło (7) 21marca w Łaniętach, gdzie na rozkaz kapitana Gribba żołnierze 192 wawerskiego pułku piechoty otworzyli ogień do robotników. Śmierć poniosło 12 osób z czego 9 pochowano na cmentarzu w Kutnie, a 3 w Łaniętach.

Antoni Troczewski i Marian Kiniorski - właściciel Suchodębia, późniejszy poseł do  I i IV Dumy i senator w II RP, złożyli protest w tej sprawie. M. Kiniorski udał się do Warszawy, prosząc o pomoc hrabiego Ksawerego Branickiego, który wystarał się o audiencję u generał gubernatora Maksimowicza. A. Troczewski złożył dymisję z funkcji naczelnego lekarza powiatu i oświadczył władzom, iż: „z takimi ludźmi, którzy dopuszczają się mordu na bezbronnych pracować nie chce”. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 11:51|czytane: 863 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga dziś burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed burzą z gradem dziś od godz. 17.00 do godz. 4.00.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, porywy wiatru do 90 km/h. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 11:46|czytane: 678 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Utrudnienia w ruchu na Oporowskiej
Na ul. Oporowskiej w Kutnie cysterna z gazem odczepiła się z naczepy. Zaistniało prawdopodobieństwo wycieku. Ruch wokół Carrefoura jest wstrzymany.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Na miejscu interweniują Policja oraz Straż Pożarna. [więcej]
redaktor, 05.05.2015 10:11|czytane: 882 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego
Długo czekaliśmy na regulaminową akceptację zdjęć z koncertu nastoletniej gwiazdy Dawida Kwiatkowskiego. Dziś na pewno już emocje opadły zatem ci, którzy byli na koncercie w sobotę przypomną sobie atmosferę majówki.

Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/04_obraz.jpg
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/18_obraz.jpg
Kutnowskie fanki kochają Dawida Kwiatkowskiego, ./upload/articles_pakiety/26628/16_obraz.jpg


Dziękujemy za Waszą cierpliwość, my tak wielkiej nie mamy i postanowiliśmy już udostępnić Czytelnikom zdjęcia ze świetnego koncertu Kwiatkowskiego w Kutnie. [więcej]
wandea, 04.05.2015 18:51|czytane: 2338 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal im. Szaloma Asza: Wojewódzki Konkurs Piosenki i Muzyki Żydowskiej
Co dwa lata jesienią Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie we współpracy ze Społeczną Fundacją Miasta Kutna organizuje Festiwal im. Szaloma Asza. W tym roku jego dziewiąta edycja. 

Z tej okazji organizatorzy festiwalu wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie ogłosiła Wojewódzki Konkurs Piosenki i Muzyki Żydowskiej.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do 10 września br.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 10 października w szkole muzycznej. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu. [więcej]
wandea, 04.05.2015 15:33|czytane: 657 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych
Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwa w sprawie śmierci dzieci Basi, Wiktorka i Maciusia. O tragicznych wydarzeniach w Kutnie w lutym huczało w mediach ogólnopolskich. W tych sprawach zostali powołani biegli, tak więc jak mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie wydłuża sie czas oczekiwania na zakończenie spraw i odpowiedź kto jest winny ich śmierci.

Nie ma śledztwa w sprawie śmierci Marysi. Oczekiwanie na wyniki pracy biegłych, ./upload/articles_pakiety/26629/01_obraz.jpg


W każdym z przypadków Prokuratura dysponuje wynikami sekcji zwłok, jednak teraz na temat udziału lekarzy czy innych osób trzecich w śmierci dzieci muszą wypowiedzieć się biegli. Wyniki sekcji nie odpowiedziały bowiem na pytanie kto jest winny zgonów dzieci. W Polsce jest zbyt mało biegłych z zakresu medycyny sądowej z odpowiednimi kwalifikacjami, stąd cierpliwość rodzin i szpitala musi starczyć nawet na lata. 

Po publikacjach w lokalnych mediach Prokuratura Rejonowa w Kutnie również w lutym tego roku podjęła czynności wyjaśniające w sprawie śmierci maleńkiej Marysi w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Zakończyło się ono odmową wszczęcia śledztwa.

Artykuły o śmierci dziewczynki pojawiły się w tydzień po informacjach o nieszczęściu rodziny 1,5 - rocznego Maciusia i jak mówił wówczas Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, sprawę należało sprawdzić. Ostatecznie kutnowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie, [więcej]
wandea, 04.05.2015 15:07|czytane: 882 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odsłonięcie pomnika i koncert w KDK

Odsłonięcie pomnika i koncert w KDK

[więcej]
wandea, 04.05.2015 15:10|czytane: 683 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wojewódzki Zjazd Róż, kiermasz różany oraz koncerty Margaret i Najlepszy Przekaz w Mieście[więcej]
wandea, 04.05.2015 15:07|czytane: 728 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śledztwo w sprawie fałszywych oświadczeń starosty kutnowskiego
Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła śledztwo w sprawie fałszywych oświadczeń majątkowych starosty kutnowskiego. Centralne Biuro Antykorupcyjne w kwietniu przekazało Prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Krzysztofa Debicha z art. 233§1 i 6 kodeksu karnego.

Zawiadomienie dotyczło nieumieszczenia w oświadczeniach majątkowych (radnego a potem starosty) z dnia 22 września i 22 grudnia 2014 roku informacji o tym, że Debich był prezesem Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. i nieujawnienia dochodów, które osiągnął na tej funkcji (jeśli je miał) oraz braku informacji o kwocie dochodu za rok ubiegły z Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A, której był prezesem wg KRS w okresie od 01.04.2004  do 28.01.2015 r. 

- W grudniu ubiegłego roku złożyłem rezygnację właścicielowi spółki Kutnowska Fabryka Samochodów Osobowych Syrena S.A. - mówił w kwietniu dla eKutno.pl starosta Krzysztof Debich.

Prokuratura ustaliła, że złożył on takie oświadczenie 28 listopada 2014 r., spółka 12 marca 2015 roku wysłała formularze z wnioskiem o zmianę czlonka zarządu, stąd w Krajowym Rejestrze Sądowym Krzysztof Debich cały czas figuruje jako członek zarządu, prezes Kutnowskiej Fabryki Samochodów Osobowych Syrena S.A. 

- Mamy też informacje, że pan Krzysztof Debich nie był zatrudniony w tej spółce, ani na umowę o pracę ani w inny sposób i nie miał wynagrodzenia - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.  [więcej]
wandea, 04.05.2015 13:59|czytane: 2057 razy|54 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zostań Reporterem Kuriera Kaczogrodzkiego - weź udział w konkursie!
Strażak, bizneswoman, pielęgniarka a może polityk? Jeśli Twoje dziecko już wybrało swój zawód, zachęć je do udziału w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era! Jeśli jeszcze nie wie, czym chciałoby zająć się po skończeniu szkoły, to dobry pretekst do przeanalizowania jego zdolności i temperamentu. Atrakcyjne nagrody czekają!

Zostań Reporterem Kuriera Kaczogrodzkiego - weź udział w konkursie!, ./upload/articles_pakiety/26626/01_obraz.jpg


Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era zaprasza wszystkie dzieci w wieku 8 – 14 lat do udziału w konkursie Zostań Reporterem „Kuriera Kaczogrodzkiego”. Zasady są bardzo proste – wystarczy uruchomić fantazję i wyobrazić sobie siebie za 10, a może 20 lat. A potem to opisać na 1 stronie znormalizowanego tekstu.

W artykule trzeba odpowiedzieć na pytania: Kim będę, kiedy dorosnę? Jaka jest moja wymarzona praca? Czym będę się zajmować na co dzień? Jakie umiejętności będę posiadać? Dlaczego akurat to chcę robić w przyszłości?

Prace konkursowe należy wysłać do 8 maja br. przez formularz internetowy dostępny na stronie www.donaldreporter.pl/konkurs. Najlepszy artykuł zostanie opublikowany w magazynie „Kaczor Donald”! [więcej]
wandea, 04.05.2015 14:07|czytane: 713 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Życzymy powodzenia maturzystom
Redakcja eKutno.pl życzy wszystkim maturzystom z powiatu kutnowskiego powodzenia na egzaminie dojrzałości i dobrego wyboru kierunku studiów lub zawodu.

Życzymy powodzenia maturzystom
[więcej]
wandea, 04.05.2015 14:06|czytane: 569 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki
Energia, folkowe brzmienia i radość popłynęły ze sceny na Placu Wolności kiedy na koniec Kutnowskiej Majówki zagrał Enej. 

Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/08_obraz.jpg
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/15_obraz.jpg
Hej ludzie, po to żyjemy, aby dawać miłość innym. Enej na koniec majówki, ./upload/articles_pakiety/26623/02_obraz.jpg


Publiczność śpiewała, tańczyła i szalała, a Enej mówił: pokój na ziemi i miłość w waszych sercach, jak w ich piosence "Taki kraj".   

W skład zespołu Enej wchodzą: Piotr Lolek Sołoducha – śpiew, akordeon; Mirosław Mynio Ortyński – gitara basowa, śpiew; Paweł Bolek Sołoducha – instrumenty perkusyjne; Jacek Jaca Grygorowicz – gitara elektryczna, gitara akustyczna; Jakub Czaplay Czaplejewicz – puzon; Łukasz Długi Przyborowski – trąbka; Damian Pinki Pińkowski - saksofon, klarnet; Kornel Kondrak - perkusja.

- Trudno ustać w miejscu przy ich muzyce. Dziękujemy za koncert - mówią kutnianie. [więcej]
redaktor, 04.05.2015 13:22|czytane: 1732 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W niedzielę w całej Polsce obchodzono 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny. Odprawił ją ks. dziekan Jacek Drzewiecki. Zgodnie z kalendarzem liturgicznym obchodzono również uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/03_obraz.jpg
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/11_obraz.jpg
Krośniewice: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ./upload/articles_pakiety/26624/23_obraz.jpg


Podniosłą atmosferę i wyjątkowo uroczysty charakter obchodom nadała obecność pocztów sztandarowych. We mszy uczestniczyły władze samorządowe w osobach burmistrz Krośniewic Julianny Barbary Herman, przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Kępistego oraz samorządowców. Stawiły się również poczty sztandarowe samorządu lokalnego, szkół, jednostek straży OSP, werblistki i mieszkańcy gminy Krośniewice. Oprawę uroczystości przygotowało Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Krośniewice świętowały także 25-lecie samorządności gminy. Dzięki przemianom ustrojowym wspólnoty lokalne mogą współuczestniczyć i współdecydować w sprawach publicznych. Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Samorządności, który objął patronatem prezydent RP Bronisław Komorowski. [więcej]
redaktor, 04.05.2015 07:33|czytane: 1478 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego
Nie liczę godzin i lat,
to życie mija nie ja
Bliżej gwiazd, bliżej dna
jestem wciąż taki sam
Wciąż ten sam


Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego, ./upload/articles_pakiety/26622/14_obraz.jpg
Ryzykować mimo strat, w życiu brać jak najwięcej. Koncert Andrzeja Rybińskiego, ./upload/articles_pakiety/26622/13_obraz.jpg


Tak śpiewał dziś na Placu Wolności w Kutnie  Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor. Starsi kutnianie pamiętają go również jako założyciela grup Piotrusie i Komety, Bumerang, 2 plus 1,  Andrzej i Eliza, a w sobotnie popołudnie mogli sobie przypomnieć niezapomniane przeboje 70 i 80 lat. 

Rybiński zaśpiewał również utwory z ostatniej płyty o miłości Jeśli chcieć, to całym sercem/ Mimo przeszkód, z wszystkich sił/ Kochać też najgoręcej/ Bez pamięci i za nic [więcej]
redaktor, 03.05.2015 22:53|czytane: 1060 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno
Cztery zaproszenia na wodne szaleństwa wygrali: Kamila Jagodzińska, Dominika Tybura, Piotr Diakon i Tomasz Marczak.

Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/26608/01_obraz.jpg


Będą one do odebrania w Aquaparku Kutno w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu. 
[więcej]
wandea, 03.05.2015 15:12|czytane: 855 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Disco polo Classic na majówce
Classic działa od 1992 roku. Na przestrzeni lat zmieniał się skład zespołu, jednak zawsze discopolowa grupa była na topie. Wśród kutnian ma sporo fanów, co było widać wczoraj na koncercie w centrum Kutna. 

Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/01_obraz.jpg
Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/06_obraz.jpg
Disco polo Classic na majówce, ./upload/articles_pakiety/26620/18_obraz.jpg


Zespół zaprezentował swoje sztandarowe przeboje, które wyśpiewywał razem z publicznością. [więcej]
redaktor, 03.05.2015 12:33|czytane: 2358 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem
Jerzy Kryszak jak zawsze dał show, które przypadło do gustu i tym, którzy znają jego styl sprzed 30 lat i tym, którzy są nieco młodsi i Kryszaka usłyszeli po raz pierwszy.

Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/08_obraz.jpg
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/05_obraz.jpg
Jerzy Kryszak w Kutnie. Aktualna sytuacja polityczna z dowcipnym komentarzem, ./upload/articles_pakiety/26619/07_obraz.jpg


Kabaretowy występ z polityką na czasie okazał się strzałem w dziesiątkę. Satyryk żartował nie tylko z polityków z areny ogólnopolskiej np. kandydatów na prezydenta Polski, ale i tych kutnowskich. Śmiał się z kutnowskiej tęsknoty za PRLem, bo Majówka z Bareją, bo prezydent i rada z jednego komitetu. 

Kutnianie gromkimi brawami podziękowali Jerzemu Kryszakowi za show na Placu Wolności. Był to ostatni punkt programu Kutnowskiej Majówki. A dziś zapraszamy na koncert Andrzej Rybińskiego i zespołu Enej.  [więcej]
redaktor, 03.05.2015 11:58|czytane: 1210 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie
Na murze w podwórku na rogu ulic Kościuszki i Barlickiego w Kutnie powstało"polityczne" graffiti. Jego autorami są młodzi kutnianie, którzy z pomysłem i projektem zgłosili się do miejscowego oddziału Klubu Gazety Polskiej. 

Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26618/01_obraz.jpg
Godne życie w Polsce. Polityczne graffiti w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26618/02_obraz.jpg


- Podczas prac przyczepiali się do nas jacyś ludzie, mówiąc że niszczymy mur - powiedział jeden z kutnian.- Jednak z uzyskaniem pozwolenia na graffiti nie było problemów, więc cieszy nas że mogliśmy wyrazić to co my i klub myślimy. 

Każdy z kandydatów na prezydenta Polski ma swój sztab wyborczy, który czuwa nad kampanią. Tu mamy przykład działania z przekonania i wykonawców i właściciela posesji Andrzeja Kozłowskiego, przewodniczącego kutnowskiego Klubu Gazety Polskiej. Mur jest na terenie prywatnym, właściciel dał zgodę.

Przed nami ostatni tydzień ogólnopolskiej kampanii prezydenckiej, w przyszłą niedzielę 10 maja i my kutnianie oddamy głosy w wyborach prezydenta Polski. Czy równie słaba jak w wyborach samorządowych będzie nasza obecność przy urnach?  [więcej]
wandea, 02.05.2015 17:54|czytane: 2352 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
6 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
32 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
43 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
57 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności