eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Strzelanina na komendzie policji w Kutnie. 29-latek nie żyje
Nie żyje 29-letni mężczyzna, mieszkaniec Kutna, który był dziś przesłuchiwany na Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie w charakterze podejrzanego o kradzież. Został on śmiertelnie postrzelony.

W czasie krótkiej szamotaniny z przesłuchującym go policjantem, przy próbie odebrania mu broni przez podejrzanego, padło kilka strzałów. Podejrzany Marcin S. upadł. Niestety pomimo pomocy udzielonej mężczyźnie, nie udało się go uratować. W pomieszczeniu na komendzie nie było żadnych świadków zdarzenia. Policjant i podejrzany byli sami. Przesłuchiwany kutnianin był już wcześniej karany, miał szeroką kartotekę.

Aktualizacja 23. 04 18.24: Na Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie trwają oględziny pomieszczenia, w którym podejrzany został śmiertelnie postrzelony podczas rutynowego przesłuchania. Mężczyzna uzupełniał zeznania złożone wcześniej. Szamotanina wywiązała się kiedy podejrzany miał już podpisać złożone zeznanie. Wówczas według wyjaśnień przesłuchującego go 34- letniego policjanta z kilkunastoletnim stażem pracy, 29-latek wyjął mu z kabury broń i przy próbie jej odebrania przez policjanta, padły strzały. 

Prawdopodobnie śmiertelny strzał został oddany od strony żuchwy i pocisk przebił czaszkę. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, z wydziału dochodzeniowo-śledzczego, kryminalnego oraz  eksperci z laboratorium kryminalistycznego. Obecny jest również Komendant Główny Policji.

Wszystkie czynności dochodzeniowe odbywają się pod nadzorem prokuratury.  Kontynuacja przesłuchania policjanta zależy od decyzji prokuratury i jego stanu psychicznego.

Aktualizacja 24.04 Trzy strzały, brak śladów szamotaniny
Prokurator Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi podaje, że istnieje prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa przez 34-letniego policjanta z Kutna. Chodzi o podejrzenie niedopełnienia obowiązków w zakresie użytkowania broni służbowej, zabezpieczenie jej przed dostępem osób trzecich. 34-letni policjant z Kutna używał broni  P99 Walther. [więcej]
wandea, 23.04.2015 16:18|czytane: 6180 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawieszenie rozmów z PZU. Szpital wypuści obligacje
Jak informuje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie rozmowy Zarządu Powiatu z PZU S.A.  jako ewentualnym publicznym  partnerem  w dźwignięciu powiatowego szpitala zostały zawieszone do końca kwietnia br. Czy powiat do nich powróci? Trudno powiedzieć. Natomiast zarządowi udało się pomyślnie przeprowadzić rozmowy z DNB Bank Polska S.A. w sprawie wypuszczenia przez szpital obligacji.

Zawieszenie rozmów z PZU. Szpital wypuści obligacje, ./upload/articles_pakiety/26532/01_obraz.jpg
Zawieszenie rozmów z PZU. Szpital wypuści obligacje, ./upload/articles_pakiety/26532/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, na pierwszej sesji Rady Powiatu w Kutnie była starosta Mirosława Gal-Grabowska gratulując Krzysztofowi Debichowi wyboru poinformowała o efekcie zabiegów byłego zarządu powiatu związanych z pozyskaniem inwestora - publicznego wspólnika, który wsparłby Kutnowski Szpital Samorządowy sp .z o.o.  czyli z PZU S.A. - To inwestor publiczny, którego udziałowcem jest Skarb Państwa zatem wydaje się stabilnym i bezpiecznym wspólnikiem - mówiła wówczas Gal- Grabowska. 

Potem Zarząd Powiatu podpisał list intencyjny z firmą i na jakiś czas zawiesił rozmowy. Tymczasem na forum ogólnopolskim PZU przedstawia nową ofertę - 199 zł za roczny abonament medyczny, a w nim gwarancja rezerwacji terminu prywatnej wizyty u lekarza specjalisty w ciągu 5 dni i pokrycie połowy jej kosztów. Prezes PZU Andrzej Klesyk dla Biznes.pl mówi, że PZU chce mieć gigantyczną sieć placówek zdrowia, otrzymał czterostronicową listę podmiotów w tym szpitali, które stają do wyścigu do testowania nowej oferty PZU. Nie ukrywa również, że chce przejmować placówki lub wchodzić w partnerstwa. 

Tymczasem, Kutnowski Szpital Samorządowy sp. zo.o. finalizuje rozmowy z DNB Bank Polska S.A. Emisja obligacji przez spółkę na kwotę 10 milionów złotych ma pomóc w spłacie zobowiązań wymagalnych około 4,5 mln zł. Żaden wierzyciel wtedy nie postawi spółki przed widmem komorników czy upadłości. Szpital w ten sposób chce odzyskać płynność finansową, ale niestety na spłatę całego zadłużenia - około 12 mln zł- nie starczy. 

Emisja obligacji i ewentualny ich zakup przez banki i parabank Magellan w poprzedniej kadencji nie spotkały się z aprobatą Rady Powiatu w Kutnie. [więcej]
wandea, 24.04.2015 09:35|czytane: 1551 razy|31 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Festiwal Kryminału. Konkurs na mówioną recenzję
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego na mówioną recenzję utworu o tematyce kryminalnej. Konkurs realizowany jest w ramach Kutnowskiego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się w maju. 

 Kutnowski Festiwal Kryminału. Konkurs na mówioną recenzję, ./upload/articles_pakiety/26443/01_obraz.jpg


Zadaniem uczestnika konkursu jest nagranie filmu, który zawiera ustną prezentację dowolnej powieści lub opowiadania kryminalnego metodą booktalkingu, wypowiedź nie może przekroczyć 5 minut. Prace należy nadsyłać do 30 kwietnia br. Biblioteka przewidziała nagrody pieniężne (I miejsce - 200 zł, II miejsce - 100 zł, III miejsce – 50 zł). [więcej]
kultura, 24.04.2015 09:04|czytane: 773 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Koncert kutnowskich talentów muzycznych
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert galowy Państwowej Szkoły Muzycznej I i I stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie pt. Szkoła -Miastu. To już tradycja, co roku sala widowiskowa w domu kultury wypełnia się publicznością po brzegi, a szkoła muzyczna pokazuje talenty swoich wyjątkowych uczniów. 

Koncert kutnowskich talentów muzycznych , ./upload/articles_pakiety/26545/06_obraz.jpg
Koncert kutnowskich talentów muzycznych , ./upload/articles_pakiety/26545/09_obraz.jpg
Koncert kutnowskich talentów muzycznych , ./upload/articles_pakiety/26545/22_obraz.jpg


Kulminacją występów chóru, zespołu muzyki rozrywkowej oraz aranżacji tanecznych, podobnie jak w ubiegłym roku była opera „Zupa pomidorowa” na podstawie libretta nauczyciela gitary, dyrygenta Przemysława Pogockiego. Obok uczniów szkoły wystąpili również nauczyciele. Zupa - czyli muzyczny miszmasz podany z pełnym humoru tekstem smakował publiczności znakomicie. 

Nie ma już chyba nic bardziej budującego niż zdolne, utalentowane i piękne dzieci. To one są naszą przyszłością i to, o młode pokolenie trzeba dbać najbardziej. Koncerty dla miasta służą również przyciągnięciu do edukacji muzycznej uczniów kutnowskich przedszkoli i szkół podstawowych, [więcej]
kultura, 24.04.2015 08:24|czytane: 2473 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pielęgniarki z Kutna na proteście w Łodzi. Niskie wynagrodzenia, umowy śmieciowe i braki kadrowe
Punktualnie o godzinie 12.00 Łodzi w środę 22 kwietnia rozpoczęła się akcja protestacyjna pielęgniarek i położnych przed Urzędem Wojewódzkim w Łodzi zorganizowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Region Łódzki oraz Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Łodzi.

Pielęgniarki z Kutna na proteście w Łodzi. Niskie wynagrodzenia, umowy śmieciowe i braki kadrowe, ./upload/articles_pakiety/26544/01_obraz.jpg
Pielęgniarki z Kutna na proteście w Łodzi. Niskie wynagrodzenia, umowy śmieciowe i braki kadrowe, ./upload/articles_pakiety/26544/02_obraz.jpg


Licznie zgromadzone przedstawicielki szpitali z całego województwa łódzkiego przywitał Przewodniczący Zarządu Regionu Łódzkiego OZZP i P Zdzisław Bujas. Przedstawił w skrócie cel protestu oraz dążenia Rządu w rozwiązywaniu spraw i problemów dotyczących grupy zawodowej pielęgniarek i położnych. Nie brzmiały zachęcająco.

- Przewodniczący odczytał również część postulatów skierowanych później na ręce Wojewody Łódzkiego, które w dalszej części przedstawiła Wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Łódzkiego OZZP i P Jolanta Korbicka. Rolę zawodu pielęgniarki i położnej w systemie ochrony zdrowia, szacunku do zawodu pielęgniarki i położnej oraz ich codziennej pracy i działaniach podejmowanych przez Rade Pielęgniarek i Położnych podkreślała Agnieszka Kałużna Przewodnicząca ORP i P w Łodzi wraz z Przewodniczącą ORP i P z Sieradza. Do zgromadzonych  przybyłą Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, która informowała zgromadzonych o staraniach podejmowanych w województwie łódzkim dla pielęgniarek i położnych oraz zobowiązała się przekazać na ręce Premier Rządu Ewę Kopacz petycję wystosowaną przez pielęgniarki i położne z województwa łódzkiego. Popierali protest inni samorządowcy - mówi Anna Baranowska Przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Kutnie.

Jakie są problemy pielęgniarek i położnych?
Po pierwsze zmniejszająca się ilość pielęgniarek i położnych pracujących czynnie w zawodzie, gdzie ilość pielęgniarek i położnych przypadających w Polsce na 1000 mieszkańców jest katastrofalnie niska, najniższa w Europie. Po drugie określenie niezbędnej ilości pielęgniarek i położnych przy kontraktowaniu usług medycznych z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dalej niskie wynagrodzenia pielęgniarek i położnych osiągające płacę minimalną nie przyciągają młodych osób do podjęcia kształcenia i wyboru zawodu pielęgniarki i położnej. W Kutnie pielęgniarki zarabiają najmniej w województwie łódzkim. [więcej]
wandea, 24.04.2015 07:38|czytane: 984 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poranek Teatralny dla Dzieci w CTMiT
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 11.00 na spektakl Teatru PUSZEK "Tańcowały dwa Michały" według bajki Włodzimierza Brzezickiego, scenariusz i reżyseria Jadwiga Rzetelska.

Poranek Teatralny dla Dzieci w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/26466/01_obraz.jpg
Poranek Teatralny dla Dzieci w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/26466/02_obraz.jpg
Poranek Teatralny dla Dzieci w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/26466/03_obraz.jpg


Tak było na premierze

Spektakl był 50.premierą Puszka, która odbyła się 17 marca tego roku, w 35. rocznicę istnienia dziecięcego teatru. 
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
kultura, 24.04.2015 09:02|czytane: 942 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Prezes Ruchu Narodowego w niedzielę w Kutnie
W niedzielę, 26 kwietnia o godz. 15.00 w budynku Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 11, odbędzie się spotkanie z prezesem Ruchu Narodowego Robertem Winnickim.

Prezes Ruchu Narodowego w niedzielę w Kutnie

Spotkanie dyskusyjnie będzie poświęcone założeniom programowym i ideowym współczesnych narodowców, nowo powstałej partii politycznej i znaczeniu polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. Wstęp wolny. [więcej]
pismak, 24.04.2015 09:00|czytane: 970 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum - spotkanie kwietniowe
„Miejski salon rodzinny" to temat Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, która odbędzie się 26 kwietnia w godzinach 11:00-12:30 w Muzeum Regionalnym w Kutnie.

Salon może mieć różne znaczenia, ale zawsze wiążą się one z reprezentacyjnością, kulturą i wspólnotą. Obecnie w wielu miejscach na świecie poszukuje się sposobu na tworzenie takich miejsc w przestrzeni miejskiej. Na spotkaniu zapoznamy się z wybranymi projektami i realizacjami tego typu. Rozejrzymy się w naszym otoczeniu i spróbujemy przygotować w Kutnie fragmenty publicznej przestrzeni, które mogłyby odpowiadać salonowym potrzebom. [więcej]
kultura, 24.04.2015 09:01|czytane: 974 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bajkowy Poranek w krośniewickim Muzeum w niedzielę
Już w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia o godz. 10.30 Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza na trzeci "Bajkowy Poranek w Muzeum".

Bajkowy Poranek w krośniewickim Muzeum w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/26498/01_obraz.jpg


Motywem przewodnim niedzielnego spotkania staną się zwierzęta. Po raz kolejny sala muzealna na chwilę zamieni się w domowe kino, a uczestnicy spotkania będą mieli możliwość obejrzenia bajek: "Awantura w Zwierzątkowie" i "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki", wyświetlanych za pomocą projektora. Po projekcji zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w warsztatach twórczych. Tym razem naszym materiałem plastycznym stanie się glina, z której każdy z uczestników będzie mógł ulepić wymarzone zwierzątko. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy także plastelinę. Czas spotkania - ok. 1-1,5 h. [więcej]
kultura, 24.04.2015 08:59|czytane: 867 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wkrótce poznamy strategię rozwoju szpitala na najbliższe lata
Jak informuje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie we  wtorek 28 kwietnia poznamy główne obszary funkcjonowania Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w latach 2010-2015. 

Zarząd spółki oraz Zgromadzenie Wspólników dokonało analizy funkcjonowania KSS w latach 2010-2015 i powstała "lista absurdów" tzw. Biała Księga.  Zarząd Powiatu w Kutnie pod wodzą Krzysztofa Debicha podsumuje działania poprzednich Starostów Doroty Dąbrowskiej i Mirosławy Gal-Grabowskiej oraz trzech prezesów Sławomira Zimnego, Piotra Okońskiego i Andrzeja Musiałowicza

Na tej samej specjalnej konferencji prasowej poznamy też główne wyzwania i wybór strategii rozwoju KSS na najbliższe lata [więcej]
wandea, 23.04.2015 19:07|czytane: 1366 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto wystąpi na tegorocznym Festiwalu Rozdźwięki?
Już wiadomo kto wystąpi na tegorocznym piątym Festiwalu Piosenki Rozdźwięki. Do Koncertu konkursowego Festiwalu, który odbędzie się 4 października w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zakwalifikowali się najlepsi spośród 33 solistów i jednego duetu rywalizujących w przesłuchaniach w domu kultury w ostatnią niedzielę. 

Kto wystąpi na tegorocznym Festiwalu Rozdźwięki?, ./upload/articles_pakiety/26543/01_obraz.jpg


Grupa I (2005-2008): 1. Amelia Lubecka 2. Tobiasz Kopczyński 3. Antonii Jakub Marzec 4. Albert Drabik 5. Aleksander Klembalski 6. Alicja Jaciubek
Grupa II (2002-2004) 1. Aleksandra Kozarska 2. Anna Kowalewska 3. Anna Łykowska 4. Julia Maciejewska
5. Martyna Michalska 6. Oliwia Byczkowska 7. Natalia Sobczyk 8. Zofia Tarłowska
Grupa III (1999-2001) 1. Agata Daniel 2. Julia Woźniak
Grupa IV (1990-1998) 1. Aleksandra Chodorowska i Paulina Wróblewska 2. Maria Maślanka 3. Natalia Karpińska 4. Katarzyna Romanowicz 5. Justyna Fajkowska 6. Aleksandra Wygocka [więcej]
kultura, 23.04.2015 18:50|czytane: 888 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jubileusz 35-lecia Teatru Puszek. Bal u Króla Lula już jutro
Teatr PUSZEK zaprasza na spektakl BAL U KRÓLA LULA jutro, 24 kwietnia o godz. 18.00 i 25 kwietnia o godz. 17.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilet 5 zł.  Scenariusz i reżyseria Jadwiga Rzetelska, lalki i scenografia Karolina Łabęcka, muzyka Michał Chojnacki światła Paweł Łabęcki, nagłośnienie Jarosław Szymaniak.

Jubileusz 35-lecia Teatru Puszek. Bal u Króla Lula już jutro, ./upload/articles_pakiety/26431/01_obraz.jpg


Występują:
Król Lul  Natalka Nowak/Zosia Bregier
Morele Baks  Albert Drabik
Ździebełko Ania Adamowska/Zuzia Olejnik
Miotełka  Wiktoria Jędrzejczak/Oliwia Banasiak
Puchacz  Zosia Czekalska/Wiktoria Rączka
Wiewiórka  Nikola Rączka
Zajączek Asia Bregier
Czarne postacie: Wiktoria Rączka/Zosia Czekalska, Zosia Bregier/Natalka Nowak, Oliwia Banasiak/Wiktoria Jędrzejczak

Z historii Teatru Puszek.
W 1985 roku z typowego teatrzyku pudełkowego przeistacza się w teatr lalki i aktora. „Bal u króla Lula” stał się przełomem. Uległ zmianie  zarówno repertuar, jak i charakter przedstawień. Z kameralnych występów teatrzyku kukiełkowego zaczynają powstawać spektakle, które ogląda rocznie około 2 tysięcy widzów. [więcej]
kultura, 23.04.2015 18:45|czytane: 764 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chappie w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Troje gangsterów kradnie policyjnego androida, by wykorzystać go do swoich celów. Zobacz w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury czy im się uda. Na film Chappie w reżyserii Neilla Blomkampa zapraszamy od piątku godz. 19.00.

Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Ewelina Woźniak i Janusz Wójcik. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem. 

[więcej]
kultura, 23.04.2015 17:23|czytane: 866 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Siatkarski Weekend 2015 w Żychlinie
Volley Team Żychlin oraz Urząd Gminy w Żychlinie, serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę turnieju „Siatkarski Weekend”,  który odbędzie się na Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1, ul. Łukasińskiego 21 w Żychlinie już w najbliższy weekend. Start o godz. 9.00

Grupy Turnieju „Siatkarski Weekend” 2015
Grupa A
MKS Bzura Ozorków
Piekarnia „Balton” Płock
Chem Pak Kutno
Ignis Skierniewice

Siatkarski Weekend 2015 w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26541/01_obraz.jpg


Grupa B
KS „Zamek” Ciechanów
AZS WSGK Kutno
Lube Banca Żychlin
Santiago Aleksandrów Kujawski

Grupa C
Husaria Daszyna
Volley Team Żychlin Junior
KS „Huragan” Widawa
BKS Bratoszewice [więcej]
wandea, 23.04.2015 14:57|czytane: 710 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Śmieci fruwają po Łąkoszyńskiej
- Tak wyglada okolica działalności Toensmeier przy ulicy Łąkoszyńskiej, wlot do Kutna od Łodzi - Piątku drogą wojewódzką 702. Przepiękny widok i wizytówka Kutna - stwierdza z przekąsem mieszkaniec Kutna. - Wiatr przemieszcza śmieci po wszystkich okolicznych posesjach.

Czytelnicy piszą: Śmieci fruwają po Łąkoszyńskiej, ./upload/articles_pakiety/26519/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Śmieci fruwają po Łąkoszyńskiej, ./upload/articles_pakiety/26519/03_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Śmieci fruwają po Łąkoszyńskiej, ./upload/articles_pakiety/26519/16_obraz.jpg


- Czekają chyba aż śmieci same rozwieją się i pozabiera je wiatr, roznosząc na dalsze tereny - dodaje. - To skandal, że wielkie wysypisko zlokalizowane jest w mieście i otoczone zamieszkałymi posesjami. Kto pozwolił na wykonywanie tego typu działalności w mieście? 

Kierownik Sortowni Toensmeier przy ulicy Łąkoszyńskiej przyznaje, że nie wygląda to najlepiej bowiem przy dużym wietrze spod plandek wydobywają się torebki foliowe. 

- W miarę możliwości po kilku wietrznych dniach zbieramy te śmieci. Właśnie dziś będziemy to robić - mówi pan kierownik. - Wiem, że nasza lokalizacja nie jest zbyt dobra dla sąsiadów i pewnie by woleli abyśmy byli z daleka od nich. Nie ma jednak na tym wysypisku śmieci organicznych, są opakowania, butelki i torby foliowe, systematycznie przerabiamy wszystko, prasujemy w bele. [więcej]
wandea, 23.04.2015 14:51|czytane: 1037 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majówka i Dzień Róży z bezpłatną strefą parkowania
W związku z organizowanymi majowymi imprezami kulturalnymi w Kutnie Strefa Płatnego Parkowania nie będzie funkcjonowała:
- w dniu 30 kwietnia – na Placu Wolności
- w dniach 1 – 3 maja – cała Strefa Płatnego Parkowania
- w dniu 9 Maja – na Placu Wolności i jego pierzejach. [więcej]
redaktor, 23.04.2015 13:33|czytane: 782 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Angielski robi furorę w Leszczynku
137 mieszkańców gminy Kutno korzysta z bezpłatnych lekcji języka angielskiego, które odbywają się w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. Ośrodek jest również organizatorem kursu.

Angielski robi furorę w Leszczynku, ./upload/articles_pakiety/26537/01_obraz.jpg


- Jest to kurs na poziomie podstawowym - mówi Michał Łuczak, dyrektor Ośrodku Kultury Gminy Kutno. - Nauka języka angielskiego potrawa do końca czerwca. Zajęcia kończą się egzaminem. Uczestnicy otrzymają na koniec zaświadczenia o odbytym szkoleniu.

Uczestnicy podzieleni zostali na 5 grup wiekowych. Dzieci i młodzież uczą się pod kierunkiem Izabelli Kawki. Dorosłych podstaw języka angielskiego naucza Sylwia Czaplińska.
- My zapewniamy również wszelkie materiały edukacyjne - dodaje dyrektor Michał Łuczak.

Kursanci są zachwyceni możliwością kształcenia się...
- Świat zrobił się mały - mówią panie uczestniczące w szkoleniu. - Podróżujemy praktycznie po całym świecie i wypadałoby coś umieć powiedzieć poza granicami naszego kraju. [więcej]
redaktor, 23.04.2015 12:48|czytane: 1910 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NIK opublikowała wystąpienia pokontrolne dotyczące kutnowskiego szpitala. Czy trzeba będzie oddać jego pracownikom 4,5 mln zł?
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała dziś raport o przekształcaniu szpitali w spółki kapitałowe w Polsce. Przekształcenie szpitali samorządowych w spółki - zdaniem NIK- niewiele zmieniło na rynku usług leczniczych. Wbrew społecznym obawom – nie zlikwidowano oddziałów, nie pogorszyła się też dostępność świadczeń. Ale też wbrew nadziejom – nie skróciły się kolejki do lekarzy. Część szpitali skorzystała jedynie z chwilowego oddłużenia, choć później sytuacja finansowa niektórych wróciła do "normy", czyli do generowania strat.

Wśród podpisanych już przez szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego wystąpień są również kontrole w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. oraz w Starostwie Powiatowym w Kutnie. W raporcie po kontroli Starostwa w zakresie "Działalności szpitali samorządowych przekształconych w spółki kapitałowe" większość ocen cząstkowych Najwyższej Izby Kontroli jest negatywna.

NIK opublikowała wystąpienia pokontrolne dotyczące kutnowskiego szpitala. Czy trzeba będzie oddać jego pracownikom 4,5 mln zł?, ./upload/articles_pakiety/26533/01_obraz.jpg


Kontroler m.in. ustalił, że powiat bezzasadnie wyksięgował 31 grudnia 2013 r. zobowiązanie przejęte po zlikwidowanym SPZOZ dotyczące Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w kwocie 4 527 070, 86 zł. NIK uważa, że zobowiązania wobec Funduszu miały analogiczny charakter do innych przejętych przez powiat zobowiązań po SPZOZ i powinien on być spłacony tak jak w większości inne długi. NIK we wnioskach nakazuje ująć te środki w księgach Starostwa. 

O te pieniądze również pytali Starostę Kutnowskiego Krzysztofa Debicha pracownicy szpitala, podczas spotkania ze związkami zawodowymi. Mówił on wówczas, że zarząd czeka na rozstrzygnięcie i kontrolę Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi, bowiem ta uznawała wyksięgowanie tych pieniędzy za prawidłowe. 

NIK stwierdza również że osoby powołane do Rady Nadzorczej oraz zatrudnione na stanowiskach kierowniczych spółki do 2013 roku nie zapewniły skutecznego nadzoru i kontroli działalności spółki  oraz realizacji założonych celów.

- Oznacza to, że obsada personalna organów Spółki okazała się niewłaściwa- czytamy w raporcie. -A dalej - Najwyższa Izba Kontroli wskazuje, że nie zostały spełnione wszystkie warunki dla prawidłowego dokonania zinwentaryzowania i przekazania majątku między podmiotami leczniczymi. Niewykonanie przez Zarząd Powiatu obowiązków wynikających z uchwały Rady Powiatu w sprawie likwidacji SPZOZ i uruchomienie tego procesu bez liwkwidatora kierującego jej przebiegiem i odpowiedzialnego za dyspozycje w sprawach majątku, stwarzało poważne zagrożenie dla prawidłowego przebiegu likwidacji i gospodarowania mieniem.

W ocenie NIK podejmowane przez Powiat działania w ramach nadzoru nad podległą Spółką były nieskuteczne. Przekształcenie Samorzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w spółkę prawa handlowego nie przyniosło zamierzonego efektu w postaci powstania podmiotu leczniczego o stabilnej, dobrej kondycji finansowej. Sytuacja taka była efektem niewłaściwego nadzoru organów spółki nad działaniami realizowanymi przez Zarząd Spółki np. dopuszczono do podjęcia przez Zarząd Spółki decyzji dotyczących podpisania niekorzystnych dla Spółki umów kontraktowych z lekarzami, a także zatrudnienie i udzielenie prokury osobie skazanej prawomocnym wyrokiem. [więcej]
wandea, 22.04.2015 15:01|czytane: 1857 razy|38 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Ziemi w Strzegocinie
Dziś w ramach obchodów XXII Dnia Ziemi oraz realizacji programów:  „Zdrowa żywność" i „ Nie pal przy mnie. Proszę”, w których uczestniczą uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzegocinie odbyły się różnorodne zajęcia.

Dzień Ziemi w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/26536/01_obraz.jpg
Dzień Ziemi w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/26536/02_obraz.jpg
Dzień Ziemi w Strzegocinie, ./upload/articles_pakiety/26536/08_obraz.jpg


Klasy I – III przygotowały „Stół darów Ziemi”. Dzieci z klasy I zapraszały do degustacji  kolorowych i zdrowych kanapek. Uczniowie klasy II i III kusili aromatycznymi sokami owocowymi, słodkimi placuszkami z jabłkami i szarlotką. Nasi najmłodsi - dzieci z grupy przedszkolnej wykonały prace plastyczne pod hasłem „Ratujmy Ziemię!”. [więcej]
pismak, 22.04.2015 16:24|czytane: 1092 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Kutna w piłce nożnej chłopców
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie rozegrano Mistrzostwa Kutna  Szkól Podstawowych w piłce nożnej chłopców.

Mistrzostwa Kutna w piłce nożnej chłopców , ./upload/articles_pakiety/26535/01_obraz.jpg


W zawodach wystartowały wszystkie szkoły podstawowe z Kutna nr 1, 4, 5, 6 i 9. Po zaciętej rywalizacji pierwszej miejsce oraz prawo do reprezentowania Kutna wywalczyła drużyna z „DZIEWIĄTKI”.

Wyniki meczy w pierwszej fazie turnieju:
SP NR 9 KUTNO – SP NR 5 KUTNO (12 : 0)
SP NR 6 KUTNO – SP NR 1 KUTNO (4 : 1)
SP NR 9 KUTNO – SP NR 4 KUTNO (2 : 1)
Mecz o III miejsce SP NR 1 KUTNO – SP NR 4 KUTNO (3 : 1)
Mecz o I miejsce SP NR 9 KUTNO – SP NR 6 KUTNO (4 : 1) [więcej]
pismak, 22.04.2015 16:17|czytane: 791 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Dzień Ziemi. Zapraszamy na pokaz multimedialny w KDK
Kutnowski Dom Kultury zaprasza w ramach Dni Ziemi 2015 na pokaz multimedialny z komentarzem dotyczący przyrody naszego rejonu. Pokaz odbędzie sie jutro o godz. 17. 30, wstęp wolny. 

Dziś Dzień Ziemi. Zapraszamy na  pokaz multimedialny w KDK, ./upload/articles_pakiety/26490/01_obraz.jpg


Zapraszamy do sali konferencyjnej KDK (I piętro). [więcej]
pismak, 22.04.2015 15:34|czytane: 1022 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Filip Bartczak wyróżniony w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej
Filip Bartczak uczeń z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie zajął 68. miejsce wśród niemal 7,5 tys. uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Oficjalne wyniki ogłoszone zostały 17 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Filip Bartczak wyróżniony w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, ./upload/articles_pakiety/26534/01_obraz.jpg


Filip Bartczak – uczeń trzeciej klasy Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie zajął 68. miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki. Filip, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszedł niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką.

Zwycięzca olimpiady – Paweł Krawczyk, najlepszy młody logistyk w Polsce to uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie. Za swoje nieprzeciętne umiejętności został nagrodzony indeksem na studia I i II stopnia w WSL, zaproszeniem na płatne praktyki do firmy Kuehne + Nagel oraz wieloma atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Obok Pawła na podium znaleźli się – Paweł Węgrzyniak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, który już po raz drugi z rzędu zajął drugie miejsce podium oraz Jacek Kapral, maturzysta z Zespołu Szkół w Częstochowie – miejsce trzecie. [więcej]
wandea, 22.04.2015 15:20|czytane: 668 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ruszają pierwsze prace rewitalizacyjne Pałacu Saskiego
W lutym br. Prezydent Miasta Kutna podjął decyzję o powierzeniu Muzeum Regionalnemu w Kutnie opracowania programu funkcjonalno-użytkowego kompleksu muzealnego „Muzeum-Pałac Saski w Kutnie”. Zapowiedzią rozpoczynających się prac rewitalizacyjnych są banery, które pojawiły się na płocie otaczającym teren Pałacu Saskiego.

Ruszają pierwsze prace rewitalizacyjne Pałacu Saskiego, ./upload/articles_pakiety/26530/01_obraz.jpg


W ramach tego programu w przyszłym tygodniu ruszają prace inwentaryzacyjne budynków zabytkowych na terenie przyszłego kompleksu muzealnego, a na początku maja powinni pojawić się archeolodzy.

Harmonogram dalszych prac związanych z rewitalizacją Pałacu przedstawia się w następujący sposób:
Maj-lipiec 2015 – prace i konsultacje badawcze archeologiczno-konserwatorskie oraz archiwalne
Maj-wrzesień 2015 – prace archeologiczne i inwentaryzacyjne
Sierpień – wrzesień 2015 – opracowanie wyników prac badawczych i wizualizacji zagospodarowania przestrzennego oraz konsultacje społeczne [więcej]
kultura, 22.04.2015 12:12|czytane: 1128 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Czy elektrownia wiatrowa w Kaszewach nie jest zbyt blisko drogi powiatowej?
- Często przejeżdżam drogą powiatową w miejscowości Kaszewy (gmina Krzyżanów) w kierunku Krzyżanowa i z niepokojem spoglądam na wiatrak umiejscowiony wg mnie zbyt blisko jezdni. Gdyby śmigło uległo uszkodzeniu, przekonany jestem że mogłoby spaść bezpośrednio na drogę, a wtedy o tragedię nietrudno. Czy ta elektrownia wiatrowa jest ustawiona zgodnie z obowiązującymi przepisami? - pyta mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

Czytelnicy pytają: Czy elektrownia wiatrowa w Kaszewach nie jest zbyt blisko drogi powiatowej?, ./upload/articles_pakiety/26373/01_obraz.jpg


Czytelnik eKutno.pl zadał niestety pytanie, na które zdaje się nie znają odpowiedzi ci, którzy uchwalają prawo w Polsce, ponieważ brak konkretnych regulacji w kwestii odległości elektrowni wiatrowych od dróg i zabudowań stał się tematem dyskusji na forum ogólnopolskim.  Sejmowa podkomisja pracująca nad nowelizacją ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w czerwcu ubiegłego roku odrzuciła poprawkę, zgodnie z którą elektrownie wiatrowe o mocy przekraczającej 500 kW mogłyby powstawać w odległości minimum 3 km od zabudowań. Za odrzuceniem regulacji głosowali posłowie koalicji. Z kolei Rzecznik Praw Obywatelskich uważa brak określenia odpowiednich odległości farm wiatrowych od zabudowań mieszkalnych narusza polską konstytucję.

Na pytanie w jakiej odległości od drogi powiatowej powinien być ustawiony wiatrak, jednak szukamy odpowiedzi w gminie Krzyżanów i Starostwie Powiatowym w Kutnie. 

- W przypadku ustawiania wiatraków nie chodzi o odległość mierzoną w metrach tylko o natężenie hałasu - odpowiada Krzysztof Szymański, urzędnik Gminy Krzyżanów. - Ustawione w Kaszewach wiatraki stoją zgodnie z przepisami. [więcej]
wandea, 22.04.2015 09:43|czytane: 1038 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pytania bez odpowiedzi, unieważniony konkurs w szpitalu i zamknięte usta wicestarosty
Wczoraj Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. unieważnił konkurs na nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. medycznych. Pierwotny termin składania ofert to 21 kwietnia, jednak 17 kwietnia br. zarząd spółki zmienił termin na dzisiaj, 22 kwietnia godz. 11.00. Co było powodem unieważnienia konkursu przed upływem terminu składania ofert? Tego raczej się szybko nie dowiemy, sądząc po braku odpowiedzi prezesa szpitala Roberta Wilanowskiego na wiele pytań na kwietniowej sesji Rady Powiatu w Kutnie. 

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy dyrektorem ds. medycznych ma zostać kutnowski ortopeda Maciej Foczpaniak, były dyrektor SPZOZ, który zasłynął na całą Polskę w 2006 roku, kiedy to 44 lekarzy ze szpitala złożyło wymówienia z pracy, bo - ich zdaniem - pracodawca nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań dotyczących m. in. płatności składek do ZUS. Foczpaniak wówczas stanął przed jedną z najtrudniejszych sytuacji dla kutnowskiego szpitala. 

Pytania bez odpowiedzi, unieważniony konkurs w szpitalu i zamknięte usta wicestarosty, ./upload/articles_pakiety/26526/01_obraz.jpg
Pytania bez odpowiedzi, unieważniony konkurs w szpitalu i zamknięte usta wicestarosty, ./upload/articles_pakiety/26526/02_obraz.jpg
Pytania bez odpowiedzi, unieważniony konkurs w szpitalu i zamknięte usta wicestarosty, ./upload/articles_pakiety/26526/03_obraz.jpg


W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został również konkurs na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy w Oddziale Chirurgicznym Ogólnym i Chirurgii Onkologicznej i w ramach dyżurów (łącznie z Poradnią Chirurgiczną), pełnienie funkcji Koordynatora Oddziału Chirurgicznego Ogólnego i Chirurgii Onkologicznej wraz z Poradnią Chirurgii Ogólnej. Póki co obsadę oddziału od 1 maja stanowią Piotr Tume z Łodzi i Krzysztof Gajewski z Kutna, obecny zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

To jednak za mało aby oddział mógł funkcjonować zgodnie z założeniami Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest jednak trochę czasu i trzeba mieć nadzieję, że nowemu zarządowi uda się obsadzić chirurgię aby nie zamykać oddziału. 

Na pytania radnej Pokoleń Samorządowych Mirosławy Gal-Grabowskiej  z 25 marca zadanych na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu na kwietniowej w ubiegły piątek odpowiedzi nie było. Przytaczamy niektóre z nich: jakie są koszty, czas trwania i możliwości zerwania zawartych umów z członkami zarządu oraz dyrektorami, czy są prokurenci w spółce, jak wygląda zabezpieczenie pracy oddziału pediatrycznego, na jakim etapie są rozmowy z bankami i z PZU- jako potencjalnym inwestorem, jakie są wyniki tych rozmów, czy został opracowany nowy plan naprawczy. Radna podobnie jaki kiedyś opozycja, prosiła o przekazanie tego planu radnym, podobnie jeśli chodzi o plan finansowo-gospodarczy obowiązujący na ten rok. Była starosta chciała znać wysokość kontraktu na ten rok i jak wygląda wykonanie usług medycznych za styczeń i luty. Skierowała również pytanie do właściciela: Jak zarząd powiatu oraz zarząd KSS zamierzają spełnić warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia, których realizacja wymaga zabezpieczenia kwoty około 20 milionów złotych? Bez spełnienia tych wymagań KSS od 2017 roku nie ma szans na uzyskanie kontraktu z NFZ. 

Od prezesa Wilanowskiego usłyszeliśmy, żeby radni kierowali pytania do zarządu spółki raczej do Zgromadzenia Wspólników czyli Zarządu Powiatu w Kutnie. Radna Gal-Grabowska skierowała więc następne w formie pisemnej. Wśród nich są m.in. takie W jaki sposób ulega rozwiązaniu umowa z zastępcą dysrektora d.s. lecznictwa skoro ogłoszono konkurs na dyrektora ds. medycznych, jak wygląda zabezpieczenie pracy na oddziale chirurgii po 30 kwietnia, jaki jest aktualny schemat organizacyjny szpitala? Dalej czy posiedzenia Rady Nadzorczej KSS odbywają się w firmie Vester, czy firma ta jest partnerem strategicznym szpitala w związku z zapowiadanym partnerstwem publiczno-prywatnym? Jak wygląda sprawa zajęć komorniczych od stycznia do 15 kwienia? Kwota 2 mln zł nie rozwiąże problemów spółki nawet z wymagalnymi wierzycielami, jaka jest wizja, plan zarządu spółki na dalsze funkcjonowanie szpitala? Dlaczego zrezygnowano z rozmów z PZU i co z ISO oraz informatyzacją w szpitalu?

Małe spostrzeżenie z obrad powiatowej rady
Obie kadencje poprzednia i obecna są podobne, ci którzy wcześniej pytali Krzysztof Debich z Komitetu Obywatelskiego teraz na pytania odpowiadają, a ci którzy rządzili (Mirosława Gal-Grabowska i Konrad Kłopotowski) teraz je zadają. Reszta radnych siedzi jak zaczarowana i raczej nie ma żadnych pytań do sytuacji bieżącej w szpitalu. Było i tak poprzednim razem. [więcej]
wandea, 22.04.2015 07:46|czytane: 2414 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy taneczne Justyny Klepczarek i jej partnera
W ostatnią sobotę na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego HOLLYWOOD CUP 2015 w Sierpcu Justyna Klepczarek wraz ze swoim tanecznym partnerem Karolem Potrepko wytańczyła drugie miejsce w tańcach standardowych. W tańcach latynoamerykańskich para zakwalifikowała się do finału ostatecznie zajmując piąte miejsce.

Sukcesy taneczne Justyny Klepczarek i jej partnera, ./upload/articles_pakiety/26528/01_obraz.jpg
Sukcesy taneczne Justyny Klepczarek i jej partnera, ./upload/articles_pakiety/26528/02_obraz.jpg


Tydzień wcześniej na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego w Wikielcu k/Iławy Justyna i Karol w tańcach standardowych wytańczyli pierwsze miejsce,natomiast w tańcach latynoamerykańskich uplasowali się na ósmym.

Para tańczy w kategorii pow. 15 lat klasa taneczna B. Justyna od listopada ubiegłego roku trenuje w Tanecznym Klubie Sportowym Dance& Dance Toruń. [więcej]
kultura, 22.04.2015 08:20|czytane: 844 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Srebrny medal dla uczniów "Dziewiątki"
W miniony piątek reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie startowała  w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w „Konkursie 5 Milionów”. Zawody odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 i były organizowane przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Srebrny medal dla uczniów


O tytuł mistrzowski oprócz naszej ekipy walczyły reprezentacje szkół podstawowych: nr 5 w Łasku,   nr 5 w Zgierzu, nr 55 w Łodzi, nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim  nr 13 w Bełchatowie. Reprezentacje finalistów zostały wyłonione tydzień wcześniej w mistrzostwach sześciu Rejonów Wojewódzkich (ekipa „Dziewiątki” wywalczyła pierwsze miejsce podczas zawodów w Kutnie pokonując po bardzo zaciętej walce przeciwników ze Skierniewic).

W reprezentacjach szkół walczyło po 36 uczniów (trzy dziewczynki i trzech chłopców z każdej klasy , podzielonych na trzy grupy wiekowe – klasy I i II, klasy III i IV, klasy V i VI). Wybrani uczniowie brali udział w dwunastu bardzo wszechstronnych konkurencjach sportowych. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że kutnowscy uczniowie zajęli na tej imprezie drugie miejsce i zostali uhonorowani srebrnymi medalami. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 zgromadziła 51 punktów i w końcowej klasyfikacji uległa tylko szkole z Łasku.

Skład drużyny Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie:
- klasy pierwsze i drugie – Wielemborek Patrycja, Sobczak Milena, Gałaj Sandra, Ołownia Oliwier, Pawłowski Daniel, Wielec Arkadiusz, Pawlak Wiktoria, Olszewska Julia, Kasztelan Zuzanna, Pawłowski Franciszek, Brzdęk Antoni, Wyganowski Bartłomiej
- klasy trzecie i czwarte – Gruszka Weronika, Jędrzejczak Julia, Józefowicz Maria, Domżał Adam, Sobczyk Patryk, Lewicki Antoni, Budner Milena, Poniszewska Paulina, Wujkowska Michalina, Osiecki Mikołaj, Myszkowski Miłosz, Krygiel Miłosz
- klasy piąte i szóste – Oliwia Budner, Mikołajczyk Oliwia, Majchrzak Natalia,  Kościelak Kacper, Petikyan   Artur, Wójcik Emil, Kacalak Natalia, Sara Kubiak, Julia Myszkowska, Maciej Pluta, Pajor Szymon, Michał Jurczak. [więcej]
redaktor, 22.04.2015 08:28|czytane: 785 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Dziewiątka" wygrała Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie miała miejsce IV edycja Konkursu Języka Angielskiego. Na początku turnieju głos zabrała dyrektor szkoły Anita Lemańska witając wszystkich uczestników konkursu.Życzyła uczniom powodzenia w rozwiązywaniu ćwiczeń językowych. Nad całością czuwała nauczycielka języka angielskiego Agnieszka Dębska- organizator spotkania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich kutnowskich szkół podstawowych SP 1, SP 4, SP 6, SP 9.

Dzieci pracowały drużynowo rozwiązując test składający się z 7 zadań sprawdzający różne umiejętności językowe. Zestawy były oceniane przez jury w składzie: Agnieszka Zagórowska, Ewa Szymańska, Wioletta Agnieszka Radoszewska.

Wyniki konkursu: I miejsce: SP nr 9 II miejsce: SP nr 6 III miejsce: SP nr 4 IV miejsce: SP nr 1 [więcej]
redaktor, 21.04.2015 20:58|czytane: 905 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal Ekologiczny w "Bajce"
Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Kutnie odbył się Bal Ekologiczny pod hasłem "Dzień Ziemi".

Bal Ekologiczny w
Bal Ekologiczny w
Bal Ekologiczny w


Przedszkolaki były przebrane na zielono, propagując tym samym czystą przyrodę. Dzieci bawiły i tańczyły w rytm muzyki. Były ciekawe zabawy prowdzone przez wodzireja. Punktem kulminacyjnym balu było pasowanie dzieci na członków Ligi Ochrony Przyrody i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Bajkowy Las". [więcej]
Krecik, 21.04.2015 20:19|czytane: 758 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak 10 maja zagłosować korespondencyjnie?
Podczas wyborów prezydenckich (10 maja 2015) po raz pierwszy każdy Polak będzie mógł zagłosować korespondencyjnie.

TYLKO DO 27 KWIETNIA MOŻNA ZGŁOSIĆ ZAMIAR GŁOSOWANIA KORESPONDENCYJNEGO W URZĘDZIE GMINY/MIASTA.

Jak zagłosować korespondencyjnie?
TU ZNAJDZIESZ WZORY DOKUMENTÓW


Zamiar głosowania korespondencyjnego należy zgłosić w urzędzie gminy/miasta najpóźniej do 27 kwietnia. Wyborca niepełnosprawny niewidzący lub słabowidzący może zażądać dołączenia do pakietu wyborczego nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille'a.

Zgłoszenie może być dokonany ustnie, pisemnie, faksem lub w formie elektronicznej. Musi zawierać: nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL wyborcy, oznaczenie wyborów, których dotyczy zgłoszenie, a także adres, na który ma być wysłany pakiet wyborczy lub deklarację osobistego odbioru. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców w danej gminie (nie dotyczy to wyborców mieszkających na stałe za granicą i nieposiadających meldunku w Polsce). Wyborca wnioskujący o możliwość głosowania korespondencyjnego umieszczany jest w spisie wyborców w obwodzie głosowania dostosowanym do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. [więcej]
redaktor, 21.04.2015 17:14|czytane: 621 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy wspólnie wypromują Łódzkie
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zachęca do wzięcia udziału w konkursie „pro-jek-TY!”. Mieszkańcy będą tworzyć portal o regionie, promujący ciekawe miejsca oraz rozwiązania Łódzkiego.

Zgodnie z ideą myślenia projektowego (design thinking), która przyświeca naszym działaniom, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego szuka ciekawych, inspirujących tekstów, opowiadających o regionie. A dokładniej – o wymyślanych, planowanych, realizowanych lub już  istniejących projektach, które mogą spodobać się innym. Projektach z dowolnych dziedzin życia.

– Zgłoszeniami mogą być opisy kreatywnych przedsięwzięć, realizowanych w Łódzkiem. Czekamy na teksty o miejscach, przedmiotach i zupełnie nowych pomysłach, które warto zrealizować na terenie naszego regionu – tłumaczy Maciej Łaski, p.o. Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Konkurs „pro-jek-TY!”
Organizatorzy tworzą portal regionu łódzkiego od samego początku, dlatego tak ważne są zgłoszenia płynące prosto od jego mieszkańców. [więcej]
redaktor, 21.04.2015 17:02|czytane: 570 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Olimpijczycy z Zespołu Szkół w Mieczysławowie
Anita Warsicka i Krzysztof Łuczak uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. M. Rataja w Mieczysławowie jako najlepsi z najlepszych wezmą udział w eliminacjach centralnych XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie. 

Olimpijczycy z Zespołu Szkół w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/26521/01_obraz.jpg
Olimpijczycy z Zespołu Szkół w Mieczysławowie, ./upload/articles_pakiety/26521/02_obraz.jpg


Uczniowie pokonali 17 kwietnia etap okręgowy w Warszawie i spośród 159 osób znaleźli się w najlepszej trzydziestce, która w maju zmierzy się na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Rywalizacja w okręgach odbywała się w ośmiu blokach tematycznych: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, ogrodnictwo, mechanizacja rolnictwa, żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, agrobiznes, leśnictwo oraz architektura krajobrazu. W zmaganiach uczestniczyło 159 uczniów, którzy po wygraniu eliminacji  szkolnych w macierzystych szkołach, przyjechali do stolicy wraz ze swoimi nauczycielami. W każdym z bloków walczyło ok. 20 uczniów.

Anitę Warsicką reprezentującaa szkołę w bloku architektury krajobrazu przygotowywały nauczycielki przedmiotów zawodowych z zakresu architektury krajobrazu Maria Januszczak oraz Krystiana Czekalska, Krzysztofa Łuczaka w bloku agrobiznes - nauczyciele przedmiotów ekonomicznych Jadwiga Dymna i Krzysztof Karolak. [więcej]
redaktor, 21.04.2015 16:52|czytane: 819 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Okradł kościół
Kutnowscy policjanci ustalili amatora cudzych narzędzi ogrodniczych i datków na kościół. 21-letni sprawca był już notowany za kradzieże. Usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

17 kwietnia o godzinie 17.00 w Kuczkowie w gminie Kutno sprawca po wyważeniu okna wszedł do budynku gospodarczego, z którego ukradł narzędzia ogrodnicze. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę 800 złotych. Sprawą włamania zajęli się kutnowscy policjanci, którzy szybko wytypowali złodzieja. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Kutna.

Na terenie jego posesji kryminalni znaleźli część rzeczy pochodzących z włamania. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. 20 kwietnia został zatrzymany. Podczas przesłuchania śledczy ustalili również, że mieszkaniec Kutna 11 lutego po wepchnięciu kraty wejściowej do jednego z kutnowskich kościołów, wszedł do środka i ukradł miedzianą szkatułkę z datkami, o wartości około 400 złotych. [więcej]
redaktor, 21.04.2015 16:23|czytane: 814 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Iris Munos, francuska aktorka i piosenkarka wystąpi w Żychlinie[więcej]
kultura, 21.04.2015 16:20|czytane: 693 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutno malowane tęczą
W ramach programu ,,Kutno malowane tęczą" objętego kutnowskimi grantami oświatowymi ,, Sięgaj gdzie wzrok nie sięga,” przedszkolaki ze szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie spotkały się z artystą rzeźbiarzem Józefem Stańczykiem.

Kutno malowane tęczą , ./upload/articles_pakiety/26515/01_obraz.jpg
Kutno malowane tęczą , ./upload/articles_pakiety/26515/02_obraz.jpg
Kutno malowane tęczą , ./upload/articles_pakiety/26515/03_obraz.jpg


Artysta bardzo ciekawie opowiadał o rzeźbach w postaci aniołków i diabłów będących elementami wierzeń ziemi łęczyckiej. Rzeźbiarz ma własny styl i stosuje bogatą kolorystykę, wykonuje motywy sakralne, biblijne, obrzędowe   . Stańczyk mówił ile potrzeba pracy, wysiłku i cierpliwości [więcej]
redaktor, 21.04.2015 09:30|czytane: 744 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
7 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
15 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
41 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
51 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności