eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Tegoroczne drogowe plany zarządu powiatu
Zarząd Powiatu w Kutnie zatwierdził wstępny plan i propozycje remontów nawierzchni dróg powiatowych przedstawiony przez Wydział Drogownictwa. W tegorocznym budżecie na utrzymanie i remonty dróg powiatowych zaplanowano kwotę: 1 823 606 zł. Trzeba za nie wykonać 7500 mkw, mówiąc obrazowo około 75 boisk do siatkówki.

Tegoroczne drogowe plany zarządu powiatu, ./upload/articles_pakiety/26471/01_obraz.jpg
Tegoroczne drogowe plany zarządu powiatu, ./upload/articles_pakiety/26471/02_obraz.jpg
Tegoroczne drogowe plany zarządu powiatu, ./upload/articles_pakiety/26471/03_obraz.jpg


Ogłoszono odpowiednie postępowanie przetargowe, w wyniku którego wyłoniono wykonawcę - firmę Fabud, z którą w zeszłym tygodniu, 7 kwietnia podpisano umowę.

W planach jest wykonanie 3800 mkw remontów nawierzchni (z możliwością  rozszerzenia zamówienia do 5700 mkw). Ogólna wartość zamówienia wynosi 322 506 zł, a przewidywany termin wykonania remontów to koniec maja. 

Pozostałe remonty zostaną wykonane we własnym zakresie, po zakupie ok. 300 ton masy bitumicznej, emulsji bitumicznej i materiałów kamiennych (grys, miał). Remont zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem posiadanej skrapiarki do bitumu.

W I etapie planuje się remont następujących dróg powiatowych (łącznie 2970 mkw):
1. Kutno – Łanięta – Kąty (odcinek Łanięta – Kąty).
2. Kutno – Imielno – Kołomia – Morzyce (od przejazdu PKP do Rykowa).
3. Kutno – Ogrodzona (od drogi nr 92 do Woźniakowa).
4. Kutno – Antoniew – Witonia (od Nowej Wsi do Strzegocina).
5. Gosławice – Orłów – Wola Kałkowa – Szewce Nadolne (od Gosławic do Orłowa), Orłów – Stradzew – Pniewo – Żychlin (od Orłowa do Pniewa).
6. Sokół – Krzyżanów. [więcej]
wandea, 17.04.2015 07:28|czytane: 1123 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno w grafice kutnowianina. Galeria Okno na Sztukę zaprasza w sobotę
Jutro Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy grafik autorstwa Ryszarda Osadczego "Kutno w grafice kutnowianina". Otwarcie odbędzie się o godz. 18.00 w Galerii KDK Okno na Sztukę, wstęp wolny.

Kutno w grafice kutnowianina. Galeria Okno na Sztukę zaprasza w sobotę, ./upload/articles_pakiety/26440/01_obraz.jpg
Kutno w grafice kutnowianina. Galeria Okno na Sztukę zaprasza w sobotę, ./upload/articles_pakiety/26440/02_obraz.jpg


RYSZARD OSADCZY Urodził się w 1931 roku w Kutnie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w 1957 roku. W latach 1968-1978 był pracownikiem katowickiego Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. W latach 1978-2002 pracował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, w Instytucie Plastyki. Profesor Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Był kuratorem i uczestnikiem Reprezentacyjnej Wystawy Współczesnej Grafiki Polskiej (Sankt Petersburg, Moskwa; Praga, Wiedeń) oraz komisarzem generalnym Ogólnopolskiej Wystawy Sport w Sztuce - Malarstwo, Rzeźba, Grafika, Tkanina w Katowicach. Uprawiał grafikę artystyczną, malarstwo, projektowanie graficzne, fotografię oraz projektował witraże.

Wybrane nagrody i wyróżnienia: Międzynarodowe Biennale Grafiki, Kraków 1966 (nagroda specjalna); Salon International Paris-Sud, Juvisy-sur-Orge 1971 (Złoty medal - nagroda zespołowa); OGAR, Poznań 1971 (nagroda fundowana); konkurs fotograficzny Architektura Sakralna Częstochowy, Częstochowa 1996 (l nagroda), 2001 (nagroda Prezydenta miasta Częstochowy). [więcej]
kultura, 17.04.2015 07:19|czytane: 828 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego
Wojewoda Łódzki oraz Marszałek Województwa Łódzkiego po raz szósty wspólnie organizują Konkurs "Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego". Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 czerwca. Konkurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców.

Nagroda zostanie przyznana w pięciu kategoriach: Ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu, Mikro i Małe Przedsiębiorstwo, Rodzinne Gospodarstwo Rolne, Innowacyjność, Zielona Gospodarka. Ponadto wojewoda oraz marszałek mogą przyznać nagrodę specjalną za całokształt działalności lub osiągnięcia specjalne.

Podmioty gospodarcze mogą same zgłaszać się do przyznania nagrody lub przez jednostki samorządu terytorialnego lub gospodarczego, ośrodki doradztwa rolniczego, uczelnie wyższe, stowarzyszenia oraz redakcje prasy, radia i telewizji. W danym roku można ubiegać się o Nagrodę tylko w jednej kategorii.

Wnioski można składać, jak i uzyskać szczegółowe informacje, w sekretariacie Konkursu znajdującym się w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi, ul. Piotrkowska 104, Wydział Funduszy Europejskich i Certyfikacji, pokoje 402 i 238. [więcej]
pismak, 17.04.2015 07:17|czytane: 628 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna laureatem wojewódzkiej nagrody
Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński został laureatem rankingu Samorządowy Menedżer Regionu 2014 w województwie łódzkim. Gala X edycji rankingu Filar Polskiej Gospodarki 2014 oraz Samorządowy Menedżer Regionu 2014 miała miejsce w środę 15 kwietnia w Warszawie.

Prezydent Kutna laureatem wojewódzkiej nagrody, ./upload/articles_pakiety/26473/01_obraz.jpg
Prezydent Kutna laureatem wojewódzkiej nagrody, ./upload/articles_pakiety/26473/02_obraz.jpg
Prezydent Kutna laureatem wojewódzkiej nagrody, ./upload/articles_pakiety/26473/03_obraz.jpg


Ranking Filary Polskiej Gospodarki oraz tworzone w jego ramach zestawienie Samorządowy Menedżer Regionu mają na celu wyróżnienie firm oraz samorządowców z poszczególnych województw. Wyboru laureatów dokonują przedstawiciele władz lokalnych, którzy obserwując rozwój przedsiębiorstw oraz gmin w swoim regionie, wskazują podmioty zasługujące na uhonorowanie. [więcej]
pismak, 17.04.2015 07:13|czytane: 829 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jutro koncert w Krośniewicach: Jesteśmy stąd...
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach zaprasza na koncert z cyklu  Jesteśmy stąd... Wystąpią Alicja Zientalska- sopran i Piotr Cłapiński- fortepian.

Jutro koncert w Krośniewicach: Jesteśmy stąd... , ./upload/articles_pakiety/26470/01_obraz.jpg


W programie m.in. utwory L. Różyckiego, F. Lehara, G. Pucciniego, J. Straussa, A. Dvoraka, E. Kalmana

Zapraszamy w sobotę 18 kwietnia godz. 19.00 OSPa (ul. Targowa 15). [więcej]
kultura, 17.04.2015 07:08|czytane: 820 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Klub Gazety Polskiej zaprasza dziś na spotkanie z Jerzym Nowakiem
W piątek, 17 kwietnia o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbędzie się spotkanie z historykiem, publicystą, profesorem doktorem habilitowanym nauk politycznych Jerzym Robertem Nowakiem.

Klub Gazety Polskiej zaprasza dziś na spotkanie z Jerzym Nowakiem, ./upload/articles_pakiety/26362/01_obraz.jpg


Prof. Jerzy Nowak w czerwcu ubiegłego roku na spotkaniu w Kutnie

Na spotkanie zaprasza Andrzej Kozłowski, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Oddział w Kutnie. 

Nowak był w latach 1994–2006 profesorem nadzwyczajnym w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W latach 2004-2013 profesorem w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i w okresie od 2011 do 2013 członkiem rady naukowej tej uczelni. Gość Klubu Gazety Polskiej to również publicysta i felietonista Telewizji Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, „Tygodnika Głos”, „Niedzieli” i „Mojej Rodziny”, komentator wydarzeń politycznych Telewizji Republika. Założyciel i prezes Domu Ojczystego, Ruchu Przełomu Narodowego, Klubów Patriotycznych i Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. [więcej]
kultura, 17.04.2015 07:07|czytane: 1545 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szpital przegrał z byłym pracownikiem. Szykuje się kolejny proces
Były pracownik Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Robert Bąk wygrał sprawę o przywrócenie do pracy na dotychczasowych warunkach pracy i płacy czyli na stanowisko Naczelnego Pielęgniarza oraz zwrot kosztów procesu w kwocie 1560 zł. Szpital ma zapłacić również Skarbowi Państwa za przegraną sprawę 1971 zł. W czwartek 9 kwietnia Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał decyzję kutnowskiego sędziego Pawła Wojasa i oddalił apelację szpitala.

Jest wyrok, jest podtrzymanie go przez Sąd Okręgowy i były pracownik – magister pielęgniarstwa, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej opieki ,absolwent studiów podyplomowych Akademii Medycznej w Poznaniu gdzie ukończył Medycynę Ratunkową, absolwent studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu gdzie na wydziale Finansów i Zarzadzania uzyskał tytuł „Skutecznego Menadżera w Służbie Zdrowia, posiada również tytuł Menadżera Zasobów Ludzkich oraz ma uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa, ukończył również wiele kursów i posiada liczne certyfikaty - już mógłby wrócić do pracy. Jednak nie, bo Robertowi Bąkowi wręczono dwa wypowiedzenia, jedno (listopad 2013) pracy i płacy ze stanowiska Naczelnego Pielęgniarza, drugie (30 grudnia 2014) zwolnienie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia umowy ze stanowiska Pełnomocnika ds. zarządzania jakością. Pierwsze wypowiedzenie jak stwierdził sąd nie zawierało konkretnego i rzeczywistego powodu rozwiązania umowy. 

Wszystko się zaczęło od tego, że były prezes Andrzej Musiałowicz najpierw oddelegował Naczelnego Pielęgniarza na stanowisko specjalisty pielęgniarza na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, a potem przeniósł go na stanowisko Pełnomocnika ds. zarządzania jakością i zwolnił. Bąk złożył zatem odwołanie od wypowiedzenia warunków pracy i płacy ze stanowiska Naczelnego Pielęgniarza, ale również jako Pełnomocnik ds. zarządzania jakością. Pierwsze posiedzenie sądu w drugiej sprawie na początku maja. 

Po wyroku Sądu Okręgowego, który ma klauzulę natychmiastowej wykonalności Bąk zgłosił gotowość do niezwłocznego podjęcia pracy na stanowisku Naczelnego Pielęgniarza, wykonując tym samym przepisy kodeksu pracy. Jednak nowy prezes Robert Wilanowski zdaje się, że nie wykonał wyroku sądu, nie wyrażając zdania na temat gotowości powrotu pracownika. [więcej]
wandea, 16.04.2015 13:55|czytane: 2210 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielkie otwarcie Pini Polska w najbliższą sobotę
W sobotę 18 kwietnia nastąpi w Kutnie otwarcie nowego, supernowoczesnego zakładu Pini Polska.

Ponad 400 ton produktów mięsnych dziennie – będzie wytwarzane w nowo uruchamianym zakładzie produkcyjnym wchodzącym w skład Grupy Pini. Zakład w Kutnie to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji przetworów z mięsa czerwonego w Europie i na świecie.

Zakład Pini Polska będzie specjalizował się głównie w produkcji salami, wędlin i wędzonek. Otwarcie zakładu, nastąpi w sobotę 18 kwietnia 2015 roku, z udziałem wielu gości zaproszonych przez członków Zarządu: Piero Pini i Marcello Pini.

Zaproszeni goście to m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień, Wojewoda Łódzki - Jolanta Chełmińska, Prezes Łódzkiej Strefy Ekonomicznej - Tomasz Sadzyński oraz przedstawiciele lokalnych władz na czele z Prezydentem Miasta Kutna - Zbigniewem Burzyńskim. [więcej]
redaktor, 16.04.2015 15:42|czytane: 2356 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę mecz z Anwil Włocławek. Wygraj Majówkę z Renault Captur
Co zrobić aby w sobotę wygrać Majówkę z Renault Captur

Wystarczy, że w najbliższą sobotę wybierzesz się na mecz drużyn Polfarmex Kutno z Anwil Włocławek i weźmiesz udział w zabawie. Grafitowy RENAULT CAPTUR będzie dostępny dla zwycięzcy od 30 kwietnia od godz. 15.00 do 4 maja do godz. 12.00.

Konkurs zostanie przeprowadzony przez organizatorów: firmę POLCARS Sp. z o.o. i Kutnowski Klub Sportowy PRO BASKET KUTNO S.A. w przerwie pomiędzy drugą a trzecią kwartą meczu. To wtedy cheerleaderki z Polfarmex Dance Team rzucą w kierunku publiczności piłeczki do tenisa. Ci szczęśliwcy, którzy je złapią i spełnią podstawowe dwa wymogi (ukończone 18 lat i posiadanie aktualnego prawa jazdy kategorii B) przejdą do drugiego etapu zabawy.


W drugim etapie wygra ten z uczestników, który w ciągu jednej minuty wrzuci do kosza najwięcej piłek. By nie było zbyt prosto trzeba będzie się trochę poruszać i każdy punkt zaliczyć inną piłką. Dlatego za każdym razem uczestnik będzie musiał wrócić po piłkę do kosza ustawionego na środku boiska wziąć ją i oddać kolejny rzut. Ta osoba która zbierze najwięcej koszy wygra całą zabawę  i majowy długi weekend spędzi w podróży autem, które jest synonimem bezpieczeństwa i wygody.

Renault Captur nie boi się bowiem nowych wyzwań. Pewny i wytrwały ruszy wraz ze zwycięzcą na spotkanie ekscytujących przygód…   Musisz sam sprawdzić jak życie nabiera smaku! [więcej]
redaktor, 16.04.2015 15:00|czytane: 778 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe stawki ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków OSP
Zmianie uległa wysokość ekwiwalentu pieniężnego wypłacanego druhom z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Kutno.

Za udział w działaniach typowo ratowniczych przy pożarach, wypadkach samochodowych, powodziach czy wichurach, członkowie naszych jednostek otrzymają 15 złotych za godzinę. Za udział w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną lub gminną druhowie otrzymają 10 złotych za godzinę.

Do tej pory członkowie ochotniczych straży otrzymywali 22 złote za godzinę udziału w akcji ratowniczej. Podobną kwotę pieniędzy wypłacano druhom za godzinę uczestniczenia w szkoleniu.

Decyzję o zmianie wysokości stawek ekwiwalentu pieniężnego podjęła Rada Gminy Kutno. [więcej]
redaktor, 16.04.2015 14:50|czytane: 1010 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie zaprasza na Dni otwarte 17-18 kwietnia od godz. 9.00 do 13.00. www.mieczyslawow.pl

Dni otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie

[więcej]
wandea, 16.04.2015 13:28|czytane: 662 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ile powiat wydał na drogi w zeszłym roku?
Piotr Łaszewski, Skarbnik Powiatu Kutnowskiego podsumował wydatki na drogi powiatowe poczynione w ubiegłym roku.  Prezentujemy Czytelnikom eKutno.pl ich zestawienie. Na rok 2014 poprzedni zarząd powiatu zaplanował inwestycje za 3.549.557,02 zł, a wydatkował kwotę 3.275.317,31 zł, tj.: 92,27% planu. O planach na ten rok napiszemy jutro. 

W zakresie zimowego utrzymania dróg wydatki wyniosły 490.744,34 zł, w tym zakup materiałów do zimowego utrzymania dróg to kwota 15.596,40 zł. Koszty pracy i dyżurów przy odśnieżaniu i zwalczaniu gołoledzi stanowią kwotę 474.043,86 zł. Kwota ta dotyczy pracy i dyżurów przy odśnieżaniu i zwalczaniu gołoledzi, która wykonywana była na drogach powiatowych o łącznej długości 495,155 km.

Ile powiat wydał na drogi w zeszłym roku?, ./upload/articles_pakiety/26464/01_obraz.jpg
Ile powiat wydał na drogi w zeszłym roku?, ./upload/articles_pakiety/26464/02_obraz.jpg
Ile powiat wydał na drogi w zeszłym roku?, ./upload/articles_pakiety/26464/03_obraz.jpg


W zakresie bieżącego utrzymania dróg wydatki wyniosły 1.145.226,13 zł.
W ramach robót utrzymaniowych wykonano:
1) remonty dróg zlecone na kwotę 804.288,88 zł, w tym remonty cząstkowe nawierzchni wykonane recyklerem, masą na gorąco, remont cząstkowy tłuczniem i destruktem;
2) remonty cząstkowe nawierzchni siłami własnymi Wydziału Drogownictwa w ilości 4 435 m2 w tym masą na gorąco, masą na zimno, runoszem, destruktem;
3) remont mostu w miejscowości Ktery na kwotę 20.109,76 zł;
4) naprawiono 4 szt. przepustów w Kutnie, ul. Lipowa, w Byszewie, Grabie, Anetów na kwotę 19.666,72 zł;
5) wykonano oznakowanie poziome jezdni - przejścia dla pieszych, linie segregacyjne m.in.: w Żychlinie, Krośniewicach, Ostrowach, Łaniętach, Grochowie, Krzyżanowie, Kaszewach, Grabowie, Muchnicach, Kterach w ilości 409,31 m2 na kwotę 6.041,42 zł;
6) koszenie traw na poboczach 356 600 m2 na kwotę 17.330,76 zł.

Do robót wykonywanych siłami wydziału, a związanych z remontami dróg, utrzymaniem poboczy, oznakowaniem, zadrzewieniem, zatrudniano transport samochodowy i sprzęt na kwotę: 39.588,29 zł.
Koszty utrzymania własnego sprzętu i transportu oraz zakup materiałów stanowiły kwotę: 212.270,61 zł. [więcej]
wandea, 15.04.2015 20:16|czytane: 931 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zmiany w szpitalnej spółce. Kto nas będzie leczył?
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o. o. rozstrzygnął konkursy ofert na wakaty na stanowiskach lekarzy na oddziale pediatrycznym, endokrynologicznym, chirurgii urazowo ortopedycznej oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dziś o godz. 10.30 miało również odbyć się komisyjne otwarcie ofert w konkursie na obsadzenie chirurgii ogólnej i onkologicznej. Wiadomo chirurdzy potrzebni są już od 1 maja.  Jak się nieoficjalnie dowiadujemy na konkurs wpłynęły dwie oferty.

Zmiany w szpitalnej spółce. Kto nas będzie leczył?, ./upload/articles_pakiety/26458/01_obraz.jpg


Umowy na dyżury na oddziale pediatrycznym podpiszą Indywidualna Praktyka Lekarska Moniki Cywińskiej z Łodzi, na ortopedię Grzegorz Golański - Indywidualna Praktyka Ortopedyczna z Łodzi, na endokrynologię Specjalistyczny Gabinet Lekarski Bożeny Wójcińskiej z Kutna, a na SOR Indywidualna Praktyka Lekarska ORT-MED. Romualda Stelmacha z Łodzi oraz Prywatny Gabinet Lekarski Krzysztofa Gajewskiego z Kutna. Ten ostatni jest zastępcą dyrektora ds. lecznictwa w KSS. 

Zarząd spółki ogłosił również konkurs na wykonywanie obowiązków Dyrektora ds. Medycznych KSS oraz udzielanie świadczeń zdrowotnych. Oferty należy składać do 21 kwietnia do godz. 11. 00.

W związku z ogłoszeniem konkursu na nowe stanowisko w biednej szpitalnej spółce i nieustannym brakiem w Biuletynie Informacji Publicznej KSS [więcej]
wandea, 15.04.2015 17:32|czytane: 2547 razy|61 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert Piotra Machalicy w CTMiT
Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zaprasza 19 kwietnia (niedziela) na koncert Piotra Machalicy.

Koncert Piotra Machalicy w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/26460/01_obraz.jpg


W trakcie koncertu usłyszmy piosenki takich artystów jak Cohen, Osiecka, Brassens, Młynarski, Okudżawa i inni. W programie m.in.: "I'm your man", "Kiedy mnie już nie będzie", "Słynny niebieski prochowiec", "Ludzkie gadanie" czy "Ring of fire" - cały koncert śpiewany jest po polsku.

Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00, bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz ONLINE na stronie www.kdk.net.pl. [więcej]
kultura, 15.04.2015 19:54|czytane: 738 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrywa z Jeziorem Tarnobrzeg! W sobotę następny mecz
Skończył się mecz Polfarmex Kutno - Jezioro Tarnobrzeg 77-62 (13-18, 21-12, 22-15, 21-17). Kibice się cieszą i już przygotowują na sobotni mecz, 18 kwietnia o godzinie 17.30 pomiędzy Polfarmex Kutno – Anwil Włocławek.

Polfarmex Kutno wygrywa z Jeziorem Tarnobrzeg! W sobotę następny mecz, ./upload/articles_pakiety/26461/09_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrywa z Jeziorem Tarnobrzeg! W sobotę następny mecz, ./upload/articles_pakiety/26461/10_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrywa z Jeziorem Tarnobrzeg! W sobotę następny mecz, ./upload/articles_pakiety/26461/31_obraz.jpg


Dziś dla Polfarmexu punktowali: Auda 23, Wołoszyn 5, Łączyński 13, Johnson 11, Grochowski 15, Bartosz, Jarecki 8, Sobczak 2.
[więcej]
pismak, 15.04.2015 19:41|czytane: 2586 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro debata społeczna - Kutno jest Bezpieczne
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zaprasza mieszkańców powiatu kutnowskiego na debatę społeczną pt. „Kutno jest bezpieczne”,  która odbędzie się 16 kwietnia o godz. 17:00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie.

- Na spotkaniu zostaną poruszone tematy dotyczące najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw i wykroczeń popełnianych na naszym terenie. Sprawy dotyczące ruchu drogowego w naszym mieście. Omówimy sprawy związane z poprawą bezpieczeństwa w Kutnie - mówi p.o. rzecznika Komendy Powiatowej Policji. [więcej]
pismak, 15.04.2015 19:45|czytane: 952 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Złoto dla koszykarzy z kutnowskiej szkoły
W poniedziałek w Szkole Podstawowej Nr 10 w Sieradzu  odbył się  Finał Wojewódzki w Mini Koszykówce Chłopców – ENERGA Basket Cup. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie wywalczyła złoto oraz awansowała do Finału Krajowego, który w czerwcu rozegrany zostanie w Ergo Arenie w Gdańsku.

Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się sześciu zwycięzców turniejów półfinałowych: Szkoła Podstawowa Nr 9 Kutno, Szkoła Podstawowa Nr 14 Tomaszów Mazowiecki, Szkoła Podstawowa Nr 138 Łódź, Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 3 Aleksandrów Łódzki, Szkoła Podstawowa Nr 7 Radomsko, Szkoła Podstawowa Nr 4 Sieradz.
W turnieju rozegrano 8 spotkań.

Złoto dla koszykarzy z kutnowskiej szkoły, ./upload/articles_pakiety/26459/01_obraz.jpg
Złoto dla koszykarzy z kutnowskiej szkoły, ./upload/articles_pakiety/26459/02_obraz.jpg


SP 9 Kutno reprezentowali: Maksymilian Majda, Szymon Pajor, Maciej Pluta, Patryk Czarnecki, Mateusz Kowalewski, Michał Jurczak, Daniel Matuszewski, Dawid Gallus, Bartosz Buczyński, Gabriel Kożuchowski, Kacper Liwiński i Patryk Wojtczak Opiekunowie: Marcin Smakowski i Tomasz Pasiński.

W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których rozegrano po 3 spotkania systemem „każdy z każdym”. W następnej fazie rozgrywek rozegrano 2 mecze: o 3 miejsce ( A2 – B2) i o 1 miejsce (A1 – B1) [więcej]
pismak, 15.04.2015 19:39|czytane: 871 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konferencja o pielęgnacji i życiu róż za 252 tysiące złotych
Miasto Kutno rozstrzygnęło wczoraj przetarg na Kompleksową organizację i realizację konferencji popularnonaukowej poświęconej pielęgnacji i życiu róż. Wygrała firma SUN&MORE Sp. z.o.o ze Szczecina kwotą 252 tysiące złotych. Firma dodatkowo wykona 50 sztuk każdego rodzaju gadżetów przewidzianych w projekcie, łącznie 4 200. W przetargu wzięło udział pięć firm.

Konferencja o pielęgnacji i życiu róż za 252 tysiące złotych, ./upload/articles_pakiety/26457/01_obraz.jpg


SUN&MORE Sp. z.o.o ze Szczecina wcześniej wygrała też w Kutnie przetarg na organizację i realizację eventu promującego zadanie "Kutno - miasto, w którym róże i ich twórcy mają swoje ulice" za za 32 100 zł. Odbędzie się on 9 maja. 

Wtedy również imprezę "Dzień Róży, obchodzimy imieniny naszych Róż"  zorganizuje firma Jero Sp. z.o.o z Warszawy za 352 584, 46 zł. Podczas eventu najprawdopodobniej wystapią Margaret oraz Najlepszy Przekaz w Mieście. [więcej]
redaktor, 15.04.2015 17:41|czytane: 1042 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarki z "Dziewiątki" ze srebrem
Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 10 w Sieradzu  odbył się  Finał Wojewódzki w Mini Koszykówce Dziewcząt – ENERGA BasketCup, w którym brała udział drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. 

Oprócz niej w turnieju wzięły udział: Szkoła Podstawowa Nr 1 Sieradz, Szkoła Podstawowa Nr 14 Tomaszów Mazowiecki, Szkoła Podstawowa Nr 13 Bełchatów, Szkoła Podstawowa Nr 11 Łódź, Szkoła Podstawowa Nr 17 Pabianice.

Koszykarki z


„Dziewiątkę” reprezentowały: Julia Myszkowska – 6a, Sara Kubiak-6a, Aleksandra Żurawik-6a, Julia Brewińska-6a, Natalia Kacalak-6a, Małgorzata Biernacka-6a, Marta  Budner-5a, Michalina  Wujkowska-4a,  Wiktoria Kacperska-4a, Paulina Krawczyk-4a,  Justyna  Andziak-4a. Opiekunowie: Tomasz Pasiński i  Marcin Smakowski.

W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których rozegrano po 3 spotkania systemem „każdy z każdym”. W następnej fazie rozgrywek rozegrano 2 mecze: o 3 miejsce ( A2 – B2) i o 1 miejsce (A1 – B1)

1.SP Nr 1 Sieradz
1.SP Nr 9 Kutno
2.SP Nr 14 Tomaszów Mazowiecki
2.SP Nr 11 Łódź
3.SP Nr 13 Bełchatów
3.SP Nr 17 Pabianice [więcej]
pismak, 15.04.2015 13:44|czytane: 783 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konsultacje dla organizacji pozarządowych w starostwie
W poniedziałek 13 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyły się pierwsze spotkania konsultacyjne i informacyjne z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Prowadziła je Barbara Znajewska – Tomczak - pełnomocnik starosty ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Konsultacje dla organizacji pozarządowych w starostwie, ./upload/articles_pakiety/26455/01_obraz.jpg


W pierwszej części spotkania zgromadzeni społecznicy dyskutowali nad projektem uchwały Rady Powiatu  w Kutnie w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami powiatu kutnowskiego. Projekt uchwały dostępny był w BIP oraz na tablicy ogłoszeń od 30 marca do 13 kwietnia 2015 roku.

W drugiej części spotkania Jan Bereza z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie omówił dodatkowe [więcej]
pismak, 15.04.2015 13:41|czytane: 911 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ze wszystkich sił. Konkurs filmowy z Kinem KDK rozstrzygnięty
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na film "Ze wszystkich sił" o historii niepełnosprawnego nastolatka, Juliena, który chcąc zbliżyć się do ojca, wpada na pomysł wzięcia udziału w triatlonie.

Podwójne zaproszenie do kina na poruszający dramat obyczajowy wygrali: Hubert Siemiński oraz Dominika Kowalska. Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem. 

[więcej]
kultura, 15.04.2015 13:10|czytane: 932 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd ujawni tzw. Białą Księgę na temat szpitala
Niebawem zarząd spółki Kutnowski Szpital Samorządowy oraz jej właściciel ujawnią bilans otwarcia tzw. Białą Księgę, o powstanie której postulował w poprzedniej kadencji Komitet Obywatelski.

Zarząd ujawni tzw. Białą Księgę na temat szpitala , ./upload/articles_pakiety/26451/01_obraz.jpg
Zarząd ujawni tzw. Białą Księgę na temat szpitala , ./upload/articles_pakiety/26451/02_obraz.jpg


Piotr Okoński w maju 2012 roku przemawia z miejsca dla publiczności, Andrzej Musiałowicz w listopadzie 2013 omawia kontrakt dla szpitala na 2014 rok

Swego rodzaju raport będzie zawierał wszystkie "kwiatki" jak mówił na sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie nowy prezes Robert Wilanowski, które zostały odkryte po zajmowaniu się spółką dotychczasowych trzech prezesów i jednej pani pełniącej obowiązki prezesa. Takie podsumowanie z pewnością pozwoli na zrozumienie sytuacji spółki a także pomoże wyciągnąć konsekwencje z działań na niekorzyść spółki, jeśli takowe zaistniały. 

Losy byłych prezesów są różne, na przykład dr n. med. Piotr Okoński pełni stanowisko zastępcy dyrektora ds. administracyjno-medycznych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a Andrzej Musiałowicz niebawem w kwietniu jako były prezes NZOZ KSS sp. zo.o będzie miał odczyt na konferencji pt. Benchmarking szpitali jako element skutecznego zarządzania. Wykład dotyczy "Roli mediów w opisywaniu rzeczywistości - czarny PR czy elementarny brak warsztatu dziennikarskiego?" [więcej]
wandea, 15.04.2015 10:23|czytane: 1804 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Artystyczna Akademia Dziecięca w MDK[więcej]
kultura, 15.04.2015 15:56|czytane: 624 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mecz Polfarmex Kutno - Jezioro Tarnobrzeg już dzisiaj
KKS PRO BASKET KUTNO S.A. serdecznie zaprasza wszystkich kibiców na mecz rozgrywany w ramach 28 kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy drużynami Polfarmex Kutno – Jezioro Tarnobrzeg. Mecz rozegrany zostanie dzisiaj o godzinie 18.00 w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Mecz Polfarmex Kutno - Jezioro Tarnobrzeg już dzisiaj, ./upload/articles_pakiety/26452/01_obraz.jpg


Bilety można nabyć w dniu dzisiejszym od godziny 16.30 w kasie biletowej przed meczem. Doping dla koszykarzy Polfarmexu Kutno na dzisiejszym meczu będzie bardzo potrzebny dlatego też zapraszamy wszystkich na mecz. [więcej]
pismak, 15.04.2015 10:50|czytane: 733 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walka z wiatrakami w gminie Krzyżanów
Wójt Krzyżanowa Tomasz Jakubowski wydał pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy elektrowni wiatrowej w Wierzykach. Inwestorem jest firma PPH Daanpol. Z tą decyzją nie zgadzają się mieszkańcy gminy, a jedna z nich Ewa Andryszczak-Pawłowska złożyła odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i w czwartek 8 kwietnia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sprawą zainteresowało się również Stowarzyszenie Czysta Okolica, które również zostało stroną postępowania.

Wójt wydał pozytywną decyzję środowiskową 12 grudnia ubiegłego roku. Na jej mocy wiatrak, który ma stanąć na polu w Wierzykach może mieć do 138 metrów wieży i 185 cm skrzydła jeśli będzie w pionie nad wieżą, moc 2,050 MW, szerokość turbiny 92,5 m. Poziom emitowanego przez niego hałasu ma nie przekroczyć 103, 2 dB.  Z decyzją i sposobem prowadzenia przez gminę postępowania w tej sprawie czyli brakiem skutecznej informacji o planowanej inwestycji i nieumieszczaniem obwieszczeń w Biuletynie Informacji Publicznej gminy - nie zgodziła się mieszkanka Wierzyków, która stała się stroną postępowania w związku z bezpośrednim oddziaływaniem wiatrowni na jej nieruchomość.

Gwoli wyjaśnienia stroną może stać się każdy, którego posiadłość jest w kręgu oddziaływania planowanej inwestycji w tzw . strefie oddziaływania inwestycji. Wszystkie też osoby znajdujące się w tej strefie powinny zostać poinformowane, że taki wiatrak stanie. Tymczasem najbliższe zabudowania znajdują się odpowiednio 435 m. - Wierzyki i 432 m. - Nagodów, na wschód od planowanego przedsięwzięcia. Na zdjęciach niżej jeden ze sposobów informowania mieszkańców w gminie Krzyżanów. Czy może być on skuteczny?

Walka z wiatrakami w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/26108/01_obraz.jpg
Walka z wiatrakami w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/26108/05_obraz.jpg
Walka z wiatrakami w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/26108/12_obraz.jpg


- Wniosłam odwołanie od decyzji wójta Gminy Krzyżanów zarzucając jej naruszenie przepisów postępowania poprzez niedokładne wyjaśnienie istniejącego stanu faktycznego stronom oraz naruszenie przepisów. Strony postępowania i mieszkańcy informowani byli przez gminę w sposób niewystarczający. Wójt przedłużał terminy odpowiedzi na pisma stron, z naruszeniem terminów administracyjnych - mówi pani Ewa. - Informacje na tablicach sołectw pojawiały się z dużym opóźnieniem, a z kolei na stronie BIP Gminy ukazały się dopiero po 3 listopada ubiegłego roku. Uzgodnienie warunków do realizacji inwestycji zostało wydane przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi, bez jego pełnej wiedzy na temat liczby stron postępowania i udziału Stowarzyszenia Czysta Okolica w tym postępowaniu. Trzeba tu podkreślić, że decyzja RDOŚ jest kluczowa w uzyskaniu środowiskowych uwarunkowań do budowy wiatrowni. 

Mieszkanka suchej nitki nie zostawia również na Raporcie o oddziaływaniu na środowisko dla tego przedsięwzięcia, sporządzonego na zlecenie inwestora, firmy Daanpol. Wytyka liczne błędy, od różnic w odległości turbiny wiatrowej od zabudowań (które są przecież prawnie ograniczone) w dokumentach gminy i w Raporcie, mówi o braku wykazania transgraniczności Lasu Strzegocińskiego położonego w Gminie Kutno mniej niż 500 metrów od planowanej inwestycji. Las zresztą dla sporządzających Raport to gaj. 

- Czy ktoś słyszał w naszym powiecie o gaju strzegocińskim? Nazwa ta ma zmniejszyć znaczenie tej oazy przyrody. Las Strzegociński, w bardzo słabo zalesionym powiecie kutnowskim (4,8%, przy średniej polskiej 29,2%) stanowi jeden z większych kompleksów leśnych. Biorąc pod uwagę ich rozproszenie, las ten stanowi jedną z niewielu enklaw bytowania zwierzyny i awifauny, która nawiedza te tereny ze znajdującego się nieopodal, w odległości 2,1 km, terenów objętych ochroną jako Obszar Natura 2000: Pradolina Bzury-Neru oraz Pradolina Warszawsko -Berlińska – dodaje Pawłowska. [więcej]
wandea, 14.04.2015 17:49|czytane: 2511 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rock & Rose Fest Kutno 2015 pod patronatem eKutno.pl
Rock & Rose Fest Kutno 2015 w tym roku odbędzie się 6 czerwca. Wystąpią Hate, Alastor, Betrayer, Chainsaw, Vedonist, Okash, Astral Queen, Concatenation, Page. Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu imprezy (dzieci do lat 12, pod opieką rodziców, za darmo)

Rock & Rose Fest Kutno 2015 pod patronatem eKutno.pl

Informację o rozpoczęciu przedsprzedaży podamy wkrótce. Jak co roku redakcja eKutno.pl objęła patronat nad imprezą. Zapraszamy na FACEBOOKA festiwalu

[więcej]
wandea, 14.04.2015 19:00|czytane: 922 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Scrabblistka z Gimnazjum nr 2 w Kutnie w TVP ABC
W sobotę 11 kwietniaw TVP ABC ogólnopolskim programie telewizyjnym dla dzieci i młodzieży, emitowany był cykliczny program informacyjny MASZ WIADOMOŚĆ. Wśród kilku informacji znalazła się relacja z V Turnieju SCRABBLE o Puchar Gimnazjum Niepublicznego nr 112 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie, który odbył się 14 marca.

Scrabblistka z Gimnazjum nr 2 w Kutnie w TVP ABC, ./upload/articles_pakiety/26399/01_obraz.jpg


Julka Kowalska z Gimnazjum nr 2 w Kutnie zdobyła puchar za zajęcie III miejsca. W trakcie relacji telewizyjnej uczestnicy opowiadają, dlaczego warto grac w scrabble. Wśród młodych rozmówców pojawia się Ola Wybrańska z Gimnazjum nr 2 w Kutnie, reprezentująca Gimnazjalne Koło Scrabble LITERKA.

Program kończy się zaproszeniem do udziału w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble, które odbędą się 29 maja w Kutnie. Poniżej link do TVP ABC MASZ WIADOMOŚĆ (relacja z turnieju SCRABBLE pojawia się od ok. 04:45 min.). [więcej]
redaktor, 14.04.2015 19:49|czytane: 642 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z "Kasprowicza" najlepsze w piłce nożnej
Po raz trzeci w  ramach rozgrywek Licealiady, zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział sześć szkół: I LO PUL w Kutnie, I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, ZS Nr 3 im. W. Grabskiego, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego oraz ubiegłoroczny mistrz ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.

Dziewczęta z
Dziewczęta z
Dziewczęta z


W turnieju finałowym, który odbył się 14 kwietnia wzięły udział cztery najlepsze drużyny wyłonione z grup eliminacyjnych. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wzbudziły wiele emocji u zawodniczek oraz licznie zgromadzonych kibiców.

Po raz pierwszy mistrzem powiatu kutnowskiego w piłce nożnej zostały dziewczęta II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie. W meczu finałowym o wyłonieniu zwycięzcy  musiały zdecydować rzuty karne, w których skuteczniejszy okazał się „Kasprowicz”, wygrywając 4:3 z „Grabskim”. Dziewczęta z „Kasprowicza”uzyskały prawo reprezentowania powiatu kutnowskiego w zawodach rejonowych, które odbędą się 17 kwietnia w Łowiczu. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Wyniki turnieju finałowego
ZS Nr 3 w Kutnie - I LO w Kutnie    3:0
ZS Nr 1 w Kutnie - II LO w Kutnie   1:2

Mecz o III    I LO w Kutnie   -  ZS Nr 1 w Kutnie 3:0
Finał II LO w Kutnie  - ZS Nr 3 w Kutnie  0:0 dogrywka 0:0 karne 4:3 [więcej]
redaktor, 14.04.2015 20:13|czytane: 1075 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Szkół nr 1 mistrzem powiatu w piłce nożnej
W poniedziałek (13 kwietnia) na „Orliku” Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbył się finał powiatu w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do  turnieju finałowego organizowanego przez  kutnowski MOSiR  awansowały cztery szkoły: ZS w Żychlinie, ZS Nr 3 w Kutnie(ubiegłoroczny mistrz), ZS Nr 1 w Kutnie oraz ZS Nr 4 w Kutnie.

Zespół Szkół nr 1 mistrzem powiatu w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/26408/01_obraz.jpg
Zespół Szkół nr 1 mistrzem powiatu w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/26408/02_obraz.jpg
Zespół Szkół nr 1 mistrzem powiatu w piłce nożnej, ./upload/articles_pakiety/26408/03_obraz.jpg


Eliminacje odbyły się dwa tygodnie wcześniej w dwóch grupach: A - „Orlik” SP 9, B - „Orlik” Aleje ZHP, z których mistrz i wicemistrz uzyskali awans do turnieju finałowego. Wszystkie mecze finałowe stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte. Mistrzem powiatu kutnowskiego została reprezentacja ZS Nr 1 w Kutnie, pokonując w meczu finałowym 3:1 reprezentację ZS Nr 3 w Kutnie. W meczu o III miejsce ZS Nr 4 w Kutnie pokonał 6:1 ZS w Żychlinie.

W meczach eliminacyjnych wystąpiły także następujące szkoły: I LO w Kutnie,  II LO w Kutnie, ZSZ Nr 2 w Kutnie oraz LO Katolickie. [więcej]
redaktor, 10.04.2015 13:46|czytane: 816 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV edycja konkursu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy
Dziś w Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie odbyła się IV edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy.  Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z tej dziedziny, promowanie bezpiecznych zachowań, a także upowszechnianie wiadomości z zakresu prawa pracy.

IV edycja konkursu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy, ./upload/articles_pakiety/26447/01_obraz.jpg
IV edycja konkursu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy, ./upload/articles_pakiety/26447/02_obraz.jpg
IV edycja konkursu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy, ./upload/articles_pakiety/26447/03_obraz.jpg


Konkurs odbył się w ramach programu „Kultura bezpieczeństwa” , który realizowany jest od roku 2006  przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. W dniu konkursu szkołę odwiedzili pracownicy OIP z Łodzi: nadinspektor Dariusz Borowiecki, inspektor Krzysztof Barański oraz Barbara Krajniak-  kierownik kutnowskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy. Gości z łódzkiego Inspektoratu Pracy  serdecznie powitał dr Janusz Pawlak- dyrektor „Staszica”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas Technikum nr 1 w Kutnie reprezentujący profil informatyczny, elektroniczny i samochodowy. Mieli oni do rozwiązania test wiedzy zawierający 30 pytań z dziedziny BHP i prawa pracy.  Uczniowie wykazali się dobrą znajomością przepisów.  Okazało się, że konieczna jest „dogrywka” w postaci dodatkowych pytań,  aby wyłonić laureatów drugiego i trzeciego miejsca. 

Laureaci konkursu: I miejsce Łukasz Czajka kl. IVs II miejsce Piotr Błaszczyk kl. IIi, III miejsce Patryk Janowski kl. Iii Wyróżnienie Kamil Jańczak kl. IVs Laureatom serdecznie gratulujemy. [więcej]
redaktor, 14.04.2015 19:57|czytane: 905 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
LOTTO partnerem KKS PRO BASKET KUTNO S.A.
To bardzo dobra wiadomość dla miłośników koszykówki, a szczególnie KKS PRO BASKET KUTNO S.A. Klub ten zyskał, bowiem znakomitego partnera, a mianowicie LOTTO. Stosowną umowę o współpracy podpisali niedawno przedstawiciele KKS PRO BASKET KUTNO S.A. - Radosław Borowski, Prezes Klubu, a także Jacek Sikora, Członek Rady Nadzorczej oraz Jarosław Wojcieszek, Dyrektor łódzkiego oddziału Totalizatora Sportowego Sp. z o.o., właściciela marki LOTTO. Umowa dotyczy sezonu 2014/2015.

LOTTO partnerem KKS PRO BASKET KUTNO S.A. , ./upload/articles_pakiety/26446/01_obraz.jpg


- Jesteśmy zadowoleni, że firma o takim potencjale oraz tak rozpoznawalna została naszym partnerem i wesprze nas w budowaniu pozytywnego wizerunku -  skomentował Radosław Borowski Prezes KKS PRO BASKET KUTNO S.A.

Z kolei Jarosław Wojcieszek przypomniał, że Totalizator Sportowy nie tylko z nazwy jest związany z polskim sportem.

- Powstaliśmy przed niemal 60-laty właśnie po to, by wspierać rozwój tej niezwykle ważnej dziedziny życia. Czynimy to na wiele sposobów, w tym poprzez współpracę z wybranymi klubami. Jestem pewny, że marka LOTTO przyniesie sportowe szczęście także koszykarzom z Kutna. Trzymam za to kciuki!- mówi Wojcieszek. [więcej]
redaktor, 14.04.2015 16:57|czytane: 721 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Od jutra utrudnienia w ruchu na Łęczyckiej
Od jutra na ulicy Łęczyckiej wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z rozpoczęciem przez Przedsiębiorstwo Budowlano - Produkcyjne "TRAKT" Bobrzak, Tecław sp. j. z Kutna prac budowlanych polegających na przebudowie ulicy Łęczyckiej. 

Prace budowlane wykonywane będą etapami, I etap robót obejmował będzie odcinek od ul. Matejki do  ulicy Barcewicza. Ruch samochodów na w/w odcinku ulicy Łęczyckiej odbywał się będzie wahadłowo. [więcej]
pismak, 14.04.2015 13:39|czytane: 799 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno dołącza do miast z wyszukiwarką door-to-door
MZK Kutno rozpoczął współpracę w zakresie udostępniania rozkładu jazdy w największej w Polsce wyszukiwarce połączeń e-podróżnik.pl. Od dziś mieszkańcy Kutna mogą wyszukiwać połączenia komunikacji miejskiej na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej serwisu, również z przesiadkami na inne środki transportu.

Kutno dołącza do miast z wyszukiwarką door-to-door, ./upload/articles_pakiety/26444/01_obraz.jpg


Wyszukiwarka e-podróżnik.pl oferuje możliwość wyszukiwania połączeń autobusowych, kolejowych, promowych oraz komunikacji miejskiej ponad 600 przewoźników z Polski, oraz 400 w Czechach i Niemczech. Wyszukiwanie door-to-door, czyli między konkretnymi adresami, a nie tylko przystankami, działa w serwisie od dwóch lat i do tej pory dostępne było głównie dla miast wojewódzkich. Kutno jest najmniejszym miastem, którego komunikacja miejska została zintegrowana z e-podróżnik.pl.

W aplikacji mobilnej, dzięki wykorzystaniu GPS, można również rozpocząć wyszukiwanie ze swojej aktualnej pozycji, bez konieczności znajomości miasta. Wyszukiwarka połączeń e-podróżnik.pl pozwala łączyć wszystkie środki transportu, dlatego wybierając np. przejazd do innego miasta otrzymamy propozycję trasy uwzględniającą przejazdy komunikacją miejską oraz przesiadki na kolej bądź autobus do innego miasta. Nie trzeba więc korzystać z kilku wyszukiwarek przy planowaniu złożonych podróży.

W e-podróżnik.pl kupimy też bilet na połączenia 100 przewoźników autobusowych. Z Kutna możemy kupić bilet na połączenia PKS w Płocku m.in. do Zakopanego czy Płocka. [więcej]
pismak, 14.04.2015 12:51|czytane: 843 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wypadek na przejeździe kolejowym. Policja ustala sprawcę
Wczoraj około godz. 14.00 w Janowie w gminie Bedlno na remontowanym przejeździe kolejowym doszło do wypadku. Pociąg relacji Skierniewice - Kutno przewożący 14 osób łącznie z obsługą, uderzył w tył ciągnika siodłowego z naczepą. 

- 47-letni kierowca ciągnika z powiatu kutnowskiego oraz maszynista byli trzeźwi. Nikt w wypadku nie ucierpiał. Przejazd jest remontowany, obsługiwany automatycznie. Policja ustala okoliczności zdarzenia, póki co trudno powiedzieć, kto jest sprawcą zdarzenia. Za sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym pgrozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - mówi p.o. oficera prasowego asp. Emil Kowalski. [więcej]
wandea, 14.04.2015 09:13|czytane: 861 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szkielet z II wojny światowej na placu budowy fontanny
Wszystko wskazuje na to, że historycznego odkrycia dokonał wczoraj przez przypadek operator koparki na placu budowy fontannny w centrum Kutna. 13 kwietnia o godz. 11.00 grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem udała się na miejsce zdarzenia, w celu zabezpieczenia znalezionych ludzkich szczątków. 

- Pracownik budowy wykopał fragmenty ludzkiego szkieletu. Wszystko wskazuje, że pochodzi on z czasów II wojny światowej. Miejsce i szczątki zostały zabezpieczone. Teraz sprawą oprócz policji i prokuratury zajmą się archeolodzy z Łodzi - mówi p.o. oficera prasowego asp. Emil Kowalski.

- W styczniu 1945 roku w Kutnie stacjonowali sowieci, w tym miejscu na Placu Marszałka J. Piłsudskiego pogrzebani zostali żołnierze Armii Radzieckiej, a w latach 1946-47 byli ekshumowani i przeniesieni na rosyjski cmentarz na Grunwaldzkiej, obecnie stoi tam market Aldi. Całkiem możliwe, że nieekshumowano wszystkich zwłok i właśnie odkryto szkielet radzieckiego żołnierza - komentuje dr historii Jacek Saramonowicz. [więcej]
wandea, 14.04.2015 11:05|czytane: 1856 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
3 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
29 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
39 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
54 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
2 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności