eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Od jutra Drzwi Otwarte w "Grabskim"
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie serdecznie zapraszają gimnazjalistów, ich rodziców i opiekunów do odwiedzenia szkoły w dniach "drzwi otwartych", które odbędą się 6 i 7 kwietnia  w godz. 9 - 14.

Od jutra Drzwi Otwarte w
Od jutra Drzwi Otwarte w


Będzie można zwiedzić szkołę, porozmawiać o kierunkach kształcenia, a także spotkać się z wychowawcami przyszłorocznych klas I oraz dyrekcją szkoły. Zapraszamy do siedziby szkoły przy ul. Kościuszki 24.
[więcej]
pismak, 05.04.2017 16:02|czytane: 803 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Błękitny świat - koniecznie obejrzyj. Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem
Kwiecień to  miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Z tej okazji Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie już po raz drugi zorganizował Powiatowy Konkurs Plastyczny p.t. ,,Mój świat” dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu.

Błękitny świat - koniecznie obejrzyj. Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem, ./upload/articles_pakiety/33431/05_obraz.jpg
Błękitny świat - koniecznie obejrzyj. Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem, ./upload/articles_pakiety/33431/12_obraz.jpg
Błękitny świat - koniecznie obejrzyj. Wystawa prac plastycznych dzieci z autyzmem, ./upload/articles_pakiety/33431/23_obraz.jpg


Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z powiatu kutnowskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy odbyło się dziś w Kutnowskim Domu Kultury. 

Wszyscy autorzy konkursowych prac (52) otrzymali nie tylko atrakcyjne nagrody, ale również mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Kutnowski Dom Kultury. Nadesłane na konkurs prace prezentowane będą w KDK na I piętrze.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym zorganizowaliśmy konkurs: Starosta Kutnowski, Rada Powiatu Kutnowskiego, Fundacja Wsparcie Rolnika  Polska Ziemia, NIJHOF WASSINK Kutno, Wolf System, Victoria Cymes, Zakład Piekarniczo Cukierniczy T.D.J. Ozdowscy, Jolanta i Bogdan Wodzyńscy  - Wojszyce, Bogdan Morga – Coca Cola, Agro Biznes Klub, Royal Active. [więcej]
kultura, 05.04.2017 13:56|czytane: 815 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
Pod koniec marca w Żychlińskim Domu Kultury odbyła się Jubileuszowa V Gala Finałowa Konkursu „Puls Żychlina”, która wpisała się już w lokalną tradycję. Konkurs „Puls Żychlina” , który honoruje zapał, pasję i ciężką pracę na rzecz miasta i jej mieszkańców, jak co roku objęty został Patronatami Honorowymi Artura Dunina Posła na Sejm RP, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Elżbiety Tarnowskiej – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Żychlinie.

Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017, ./upload/articles_pakiety/33430/01_obraz.jpg
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017, ./upload/articles_pakiety/33430/04_obraz.jpg
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017, ./upload/articles_pakiety/33430/07_obraz.jpg


W tym roku, roku jubileuszu 620-lecia nadania praw miejskich Miastu Żychlin, wprowadzono kategorię „SUPER PULS ŻYCHLINA” która przyznawana będzie raz na 5 lat począwszy od roku 2017.

Przez kategorię „SUPER PULS ŻYCHLINA” należy rozumieć osobę, zespół ludzi, wydarzenie kulturalne, sportowe, społeczne, podmioty działające na terenie gminy, inwestycję, które na przełomie 4 ubiegłych lat zostały laureatem statuetki „Puls Żychlina”.

W roku wyboru kategorii „SUPER PULS ŻYCHLINA” znosi się wybór nowych laureatów w kategoriach: Wydarzenie roku, Osobowość, Inicjatywa Lokalna, Człowiek Sportu, Lider Gospodarczy, Mecenas Kultury, Oświaty i Sportu, Lider Obszarów Wiejskich, Inwestycja Roku..

Oto Laureaci „Super Pulsów Żychlina 2017”:
Człowiek Sportu  – Jacek Filiński
Lider Gospodarczy – Zakład Maszyn Elektrycznych Emit S.A.
Osobowość – Matylda Jakubowska – Czaja
Inicjatywa lokalna – Volley Team Żychlin
Lider z obszarów wiejskich – Koło Gospodyń Wiejskich w Śleszynie
Mecenas Kultury, Oświaty i Sportu – Pracownia Wizualna Łukasz Garstka
Wydarzenie roku – Siatkarski Wekand z Volley Team Żychlin
Inwestycja roku  –  „Podwórko Nivea”
[więcej]
pismak, 05.04.2017 13:49|czytane: 1262 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zwłoki mężczyzny w Ochni
Dziś przed południem w Ochni w Parku Rekreacyjnym w Kutnie przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny. 

Zwłoki mężczyzny w Ochni, ./upload/articles_pakiety/33426/01_obraz.jpg
Zwłoki mężczyzny w Ochni, ./upload/articles_pakiety/33426/02_obraz.jpg
Zwłoki mężczyzny w Ochni, ./upload/articles_pakiety/33426/03_obraz.jpg


Jak informuje st.asp. Edyta Machnik oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie to ciało 67-letniego kutnianina. Na miejscu trwają czynności kryminalnych, jest też prokurator. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyny zgonu.
[więcej]
wandea, 05.04.2017 11:20|czytane: 2547 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy rozwiązany. Od piątku Azyl w Kinie KDK
W Kinie Kutnowskiego Domu od 7 kwietnia możemy obejrzeć Azyl. To oparty na faktach film opowiada niezwykłą historię małżeństwa Żabińskich, zoologów prowadzących zoo w międzywojennej Warszawie. W trakcie niemieckiej okupacji najcenniejsze zwierzęta zostają wywiezione do Rzeszy, a ogród zmienia się w świńską farmę dla niemieckich żołnierzy. Wszystko to jest tylko fasadą: pod przykrywką bliskiej współpracy z Wehrmachtem Żabińscy zmieniają zoo w azyl dla Żydów. Pod okiem niemieckich żołnierzy, w podziemiach zabudowań ogrodu ukrywają się żydowscy mieszkańcy miasta. Czekają na aryjskie papiery, nową tożsamość i miejsce pobytu.(filweb.pl)

Dwa podwójne zaproszenia do kutnowskiego kina na Azyl wygrali: Henryka Stypulska i Arkadiusz Dąbrowski. Zaproszenia należy odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 05.04.2017 12:05|czytane: 670 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zgłoszenia do 18 kwietnia
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zaprasza wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu kutnowskiego do udziału w XL Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zgłoszenia do 18 kwietnia, ./upload/articles_pakiety/33428/01_obraz.jpg


Zgłoszenia do etapu powiatowego należy przesłać do KPP Kutno do 18 kwietnia.  Eliminacje powiatowe odbędą się dla szkół podstawowych 25 kwietnia, natomiast dla szkół gimnazjalnych 26 kwietnia 2017 roku.

Regulaminy obu turniejów obowiązujące w roku szkolnym 2016/2017 są opublikowane w Internecie na stronach Polskiego Związku Motorowego, w związku z czym prosimy opiekunów zespołów o wnikliwe zapoznanie się z nimi przed zgłoszeniem swojego uczestnictwa:

http://www.pzm.pl/bezpieczenstwo-ruchu-drogowego-turnieje/turnieje
[więcej]
wandea, 05.04.2017 11:56|czytane: 191 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MDK: Pokonkursowe warsztaty dziennikarskie
W ubiegłą sobotę, w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się warsztaty dziennikarskie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. Warsztaty poprowadziła znana i ceniona reporterka Katarzyna Surmiak-Domańska, od wielu lat związana z „Gazetą Wyborczą”.

MDK: Pokonkursowe warsztaty dziennikarskie , ./upload/articles_pakiety/33424/01_obraz.jpg
MDK: Pokonkursowe warsztaty dziennikarskie , ./upload/articles_pakiety/33424/05_obraz.jpg
MDK: Pokonkursowe warsztaty dziennikarskie , ./upload/articles_pakiety/33424/06_obraz.jpg


Surmiak-Domańska współpracuje także z Polską Szkołą Reportażu działającą przy Instytucie Reportażu. Ma na swoim koncie autorskie zbiory reportaży „Beznadziejna ucieczka przed Basią” oraz „Żyletka”, a także opowieść reporterską „Mokradełko”, która znalazła się w finale Literackiej Nagrody Nike 2013. W 2016 r. ponownie nominowana do Nike za książkę „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość”.

W warsztatach uczestniczyły laureatki I Amatorskiego Konkursu na Reportaż pod patronatem eKutno.pl oraz uczestniczki Młodzieżowego Laboratorium Dziennikarskiego działającego przy MDK w Kutnie. Podczas warsztatów dyrektor MDK Jacek Gałka wręczył laureatkom dyplomy za udział w konkursie. [więcej]
kultura, 05.04.2017 10:48|czytane: 570 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Niezabudka i PSONI wciąż na niebiesko
Dwa dni po obchodach Światowego Dnia Autyzmu podopieczni i pracownicy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie nadal są na niebiesko!

Niezabudka i PSONI wciąż na niebiesko, ./upload/articles_pakiety/33421/01_obraz.jpg
Niezabudka i PSONI wciąż na niebiesko, ./upload/articles_pakiety/33421/02_obraz.jpg
Niezabudka i PSONI wciąż na niebiesko, ./upload/articles_pakiety/33421/08_obraz.jpg


Wspólna zabawa z niebieskim kolorem przyniosła wszystkim dużo radości i była wyrazem solidarności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami. [więcej]
redaktor, 05.04.2017 10:24|czytane: 1008 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Sól - wróg czy kolejne błędne założenie?
Od dawna słyszymy: „nie jedz soli bo skoczy Ci ciśnienie” i „unikaj soli bo zatrzymuje wodę w organizmie".

Tym samym otrzymujemy od lekarza leki na nadciśnienie, leki odwadniające, a nikt nie martwi się następstwami działania tych właśnie leków. Następuje brak równowagi elektrolitowej, co dalej odbija się na ciśnieniu i działaniu całego ustroju. Człowiek bez wody nie ma prawa odpowiednio funkcjonować.

eKuchnia: Sól - wróg czy kolejne błędne założenie?, ./upload/articles_pakiety/33418/01_obraz.jpg


A teraz kilka faktów i mitów na temat soli:
- w Japonii spożywa się średnio ok. 5 g sodu dziennie, a mają zdecydowanie niższe ryzyko chorób układu krążenia niż w większości krajów rozwiniętych
- w 1960r. Lewis Dahl „udowodnił”, że sól powoduje nadciśnienie. Wyniki tych badań zostały opublikowane na łamach Journal Of Experimental Medicine w 1962r. Do diety szczurów dodawał … uwaga 500 GRAMÓW sodu, czyli równowartość 100 łyżeczek. Kto tyle zje ?! A ta ilość właśnie spowodowała znaczy wzrost ciśnienia krwi. Na tej podstawie przyjęto, że sól jest szkodliwa :)

Wiele badań na większych grupach osób nie dowiodło niestety słuszności tezy, która miałaby potwierdzić  związek mniejszego spożycia soli do obniżenia ryzyka zawału, udaru czy śmierci. Co ciekawe, inne badania opublikowane w „Journal of the American Medical Association” w 2011 r. wykazało, że to za niskie spożycie soli może nawet zwiększyć ryzyko śmierci w wyniku chorób sercowo naczyniowych.
[więcej]
redaktor, 05.04.2017 06:27|czytane: 352 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
Aż pięć jednostek gaśniczych zaoordynowano dziś do pożaru naczepy tira, pełnej zrębek, trocin. Trwa dogaszanie i za chwilę strażacy z PSP Kutno i OSP rozpoczną przeładunek części uratowanego towaru. 

W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem, ./upload/articles_pakiety/33415/01_obraz.jpg


- W Komadzynie na A1 w ciągniku siodłowym od hamulców poszła iskra na opony, które zajęły się ogniem i następnie zaczęła palić się naczepa. Ciągnik zdążył odjechać, odcinając się od ognia - mówi st. kpt.Mariusz Jagodziński. - Trzy jednostki gasiły, teraz dwie dołączą i będziemy przeładowywać zrębki. [więcej]
wandea, 04.04.2017 14:35|czytane: 1293 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majówka z Bareją: Giełda samochodowa w PRL
Kutnowski Dom Kultury oraz grupa Kutnowskie Klasyki zapraszają 1 maja na 6-tą Majówkę ze Stanisławem Bareją.

Majówka z Bareją: Giełda samochodowa w PRL, ./upload/articles_pakiety/33416/01_obraz.jpg


Jednym z elementów bogatego programu będzie giełda samochodowa, na którą zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji i przodowników pracy z samochodami na miarę naszych marzeń. Spotykamy się na parkingu przed KDK (ul. Żółkiewskiego 4), będzie on otwarty od 13:00 do 14:30. [więcej]
wandea, 04.04.2017 14:41|czytane: 809 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mobilne planetarium w Muzeum
Do Muzeum Regionalnego w Kutnie w poniedziałek 3 kwietnia po raz kolejny zawitało przenośne planetarium Ursa Major. W podróż w niezwykły świat astronomii w ciągu 3 dni wybierze się ponad 500 dzieci z 27 grup z kutnowskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Mobilne planetarium w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33414/01_obraz.jpg
Mobilne planetarium w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33414/02_obraz.jpg
Mobilne planetarium w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33414/03_obraz.jpg


Dzięki pokazom uczniowie będą mogli lepiej zrozumieć zjawiska astronomiczne i geograficzne zachodzące na niebie. W kopule, pokrytej materiałem zapewniającym we wnętrzu niezbędną ciemność, dzieci dowiadują się, m.in. czym są gwiazdy, planety, konstelacje, mgławice i układ słoneczny oraz jak odnaleźć na niebie Gwiazdę Polarną i ile czasu potrzebuje Ziemia, aby okrążyć Słońce. Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają tę wycieczkę w odległe miejsca naszej Galaktyki. [więcej]
kultura, 04.04.2017 10:45|czytane: 587 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne badania mammograficzne w Kutnie
13 kwietnia obok Starostwa Powiatowego w Kutnie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatne badania mammograficzne w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33413/01_obraz.jpg


Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ. Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie. W czasie trwania akcji koszt badania wynosi 80 zł (bez skierowania). [więcej]
redaktor, 04.04.2017 10:41|czytane: 447 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zamyślenia Wielkopostne w Żychlinie
Nie ma miłości wielu, tylko jedna miłość, tak jak wszystkie krzyże są tylko jednym krzyżem. (Vladimír Holan)
Okres Wielkiego Postu skłania do refleksji i zastanowienia się nad własnym życiem i drogą, którą w naszej codzienności podążamy. Poświęćmy choć trochę naszego czasu na zastanowienie się nad tajemnicami Męki Pańskiej, by z nich czerpać moc i inspiracje do życia bez lęku, bez gniewu, bez smutku i bez pychy…

Zamyślenia Wielkopostne w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/33412/01_obraz.jpg


Zapraszamy do Żychlińskiego Domu Kultury w niedzielę 9 kwietnia o godzinie 15.00 na „Zamyślenia Wielkopostne”, które poprowadzi J. E. Ks. Bp. Józef Zawitkowski. WSTĘP WOLNY.

Na chwilę refleksji z J. E. Księdzem Biskupem Józefem Zawitkowskim serdecznie zapraszają Organizatorzy – Żychliński Dom Kultury i Ksiądz Wiesław Frelek, Proboszcz Parafii Żychlin. [więcej]
redaktor, 04.04.2017 09:40|czytane: 623 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom Kultury zachęca do udziału w konkursie plastycznym Kwiatki na Dzień Matki
Kutnowski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „KWIATKI NA DZIEŃ MATKI”. Termin składania prac upływa 28 kwietnia. 

Kutnowski Dom Kultury zachęca do udziału w konkursie plastycznym Kwiatki na Dzień Matki, ./upload/articles_pakiety/33231/01_obraz.jpg


Konkurs będzie rozstrzygany w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy 0-IV i  klasy IV-VI.
Tematem konkursu jest przedstawienie w ciekawej formie plastycznej bukietu, kwiatów w wazonie. Prace powinny być wykonane samodzielnie i indywidualnie. Format pracy A4 lub A3, większe nie będą brane pod uwagę w czasie oceny jury. Dowolna technika płaska (kredki, farby, pastele, collage). Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 1 pracę. Każda z prac powinna posiadać metryczkę z danymi. 

Prace należy dostarczyć do Kutnowskiego Domu Kultury ul. Żółkiewskiego 4; 99-302 Kutno, do sekretariatu - w godzinach pracy KDK. 

Główną nagrodą w konkursie są warsztaty florystyczne. Laureaci konkursu wraz ze swoimi mamami, będą tworzyć kompozycje z kwiatów żywych i innych roślin ozdobnych, pod kierunkiem florysty. Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy zabierają wykonane przez siebie prace do domu. Nagrodzone prace plastyczne będą zaprezentowane w holu Kutnowskiego Domu Kultury. [więcej]
wandea, 04.04.2017 09:34|czytane: 486 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Festiwal Złoty Środek Poezji już od jutra
Koncerty Raz Dwa Trzy i Dylan.pl, spotkanie z laureatką Literackiej Nagrody Nike 2016 Bronką Nowicką,  wspólne rymowanie dla dzieci z Michałem Rusinkiem – to tylko kilka propozycji Festiwalu Złoty Środek Poezji, którego trzynasta edycja odbywa się już od jutra 5 kwietnia.

Festiwal Złoty Środek Poezji już od jutra, ./upload/articles_pakiety/33166/01_obraz.jpg


Złoty Środek Poezji to literacki festiwal  z trzynastoletnią tradycją. Wydarzenie, którego pomysłodawcą był Artur Fryz, a organizatorami Kutnowski Dom Kultury i ŚSSK Środek, na dobre wpisało się w literacką mapę Polski. Na festiwal składają się dwa stałe konkursy poetyckie oraz szereg wydarzeń festiwalowych w postaci spotkań autorskich, koncertów czy debat poetyckich. Koordynatorką tegorocznej edycji jest Aleksandra Kołodziejek.

Nieodłącznym elementem festiwalu są dwa znane i cenione w środowiskach poetyckich konkursy. Pierwszy z nich to Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku poprzedniego. Do tegorocznej, trzynastej już edycji  konkursu, nadesłano aż 72 debiutanckie tomiki, a w jury konkursu zasiadło jury w zupełnie nowym składzie: profesor Piotr Śliwiński (UAM), Jakub Kornhauser (UJ) oraz Adam Wiedemann.

Drugim konkursem jest Ogólnopolski Otwarty Konkurs Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca, który podczas tegorocznej edycji odbędzie się już po raz jedenasty. [więcej]
kultura, 04.04.2017 09:32|czytane: 853 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wójcik, Damięcki i Handzelewicz - spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie spotkanie w cyklu Kutno z pasją z Łukaszem Wójcikiem, szybownikiem z naszego miasta. Biblioteka zaprasza o 18.00. A w piątek 7 kwietnia również o godz. 18.00 w ramach Uniwersytetu Otwartego spotkanie z aktorem Maciejem Damięckim o genealogii.

Wójcik, Damięcki i Handzelewicz - spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/33410/02_obraz.jpg
Wójcik, Damięcki i Handzelewicz - spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/33410/03_obraz.jpg
Wójcik, Damięcki i Handzelewicz - spotkania z ciekawymi ludźmi w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/33410/01_obraz.jpg


27 kwietnia o godz. 18.00 Biblioteka dla biznesu zaprasza na wieczór z kutnowskim przedsiębiorcą dr. Adamem Handzelewiczem pt. Przywództwo - strategia błękitnego oceanu. [więcej]
kultura, 04.04.2017 09:20|czytane: 1513 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drugie miejsce Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym
Drugie miejsce na turnieju strefowym zajęły młodziczki KKS Pro-Basket Kutno rozgrywające w ten weekend turniej w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. W turnieju wzięły udział zespoły z Głowna, Torunia i Bydgoszczy. Wszystkie kluby biorące udział w turnieju strefowym w ten weekend miały już zapewniony awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14 który odbędzie się w dniach 5-7 maja 2017r. Podopieczne trenerki Karoliny Kociurskiej – Tomczak przystępować będą do losowania z drugiego koszyka. Najlepsza drużyna z każdego turnieju strefowego ma prawo do organizowania Ćwierćfinałów. 

Drugie miejsce Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym, ./upload/articles_pakiety/33409/01_obraz.jpg
Drugie miejsce Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym, ./upload/articles_pakiety/33409/02_obraz.jpg
Drugie miejsce Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno na turnieju strefowym, ./upload/articles_pakiety/33409/03_obraz.jpg


W pierwszym meczu drużyna KKS Pro-Basket Kutno podejmowała zespół z Torunia. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem koszykarek z Kutna 69:51 i o pierwsze miejsce w turnieju decydować miało niedzielne spotkanie z utalentowanym zespołem z Bydgoszczy ( Bydgoszcz pokonała Głowno 51:27).

Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie, oba zespoły chciały za wszelką cenę zwyciężyć w meczu. Pojedynek przez pierwsze 3 kwarty był bardzo wyrównany, dopiero w ostatniej części spotkania na prowadzenie wysunął się zespół z kujawsko-pomorskiego, który ostatecznie dowiózł cenne zwycięstwo do końca. Brawa dla obu ekip za walkę i stworzenie świetnego widowiska. W meczu o 3 miejsce Katarzynki Toruń okazały się lepsze od drugiej drużyny z woj. Łódzkiego – Alles Basket Głowno 58:47.

KKS Pro-Basket Kutno – Katarzynki Toruń 69:51 (17:17, 19:15, 17:8, 16:11)
Sieczka Edyta 0, Krawczyk Paulina 7; Kacperska Wiktoria 4; Gołofit Natalia 4; Dresler Julia 11; Poniszewska Paulina 6; Zalewska Weronika 4; Tomasik Nikola 0; Stasinowska Kinga 12 ; Wojtczak Wiktoria 2, Budner Milena 6 , Nadolska Gabriela 13. [więcej]
redaktor, 04.04.2017 07:41|czytane: 628 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z przedstawicielami CKU Nowoczesnych Technologii
Spotkanie z przedstawicielami CKU Nowoczesnych Technologii

CENTRUM INNOWACJI BIZNESOWEJ  ZAPRASZA: 7 KWIETNIA O GODZINIE 12.00 w siedzibie firmy Serioplast Poland sp. z o.o., ul. Żołnierska 4, Kutno odbędzie się SPOTKANIE z przedstawicielami
Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi.


Tematem będą NOWE MOŻLIWOŚCI KSZTAŁCENIA PRACOWNIKÓW Państwa przedsiębiorstwa.

Więcej: http://nowoczesnaszkola.edu.pl
Kontakt: katarzyna.majda@ns.lodz.pl

Spotkanie z przedstawicielami CKU Nowoczesnych Technologii
[więcej]
redaktor, 04.04.2017 07:30|czytane: 174 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W sobotę Kiermasz Świąteczny w Dworku Modrzewiowym
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza na świąteczny kiermasz. Chcesz poczuć świąteczny klimat i kupić ozdoby  wielkanocne? Zajrzyj 8  kwietnia (sobota) w godz. 9.00-13. 00 do Dworku Modrzewiowego.

W sobotę Kiermasz Świąteczny w Dworku Modrzewiowym, ./upload/articles_pakiety/33407/01_obraz.jpg


Znajdziesz tam rzeźbę ludową, rękodzieło z haftu, koronek, zabawki  i biżuterię hand-made, karty i ozdoby świąteczne. Zapraszamy! [więcej]
redaktor, 04.04.2017 07:26|czytane: 260 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na obwodnicy paliła się Skoda
Dziś około 5.45 na obwodnicy Kutna między McDonaldem a firmą Nijhof Wassink paliła się Skoda Octavia. Auto na kutnowskich numerach ugasili kutnowscy strażacy. 

- Pożar ugasiła jedna jednostka, w skodzie zapaliła się instalacja w komorze silnika - mówi str. kp. Mariusz Jagodziński.

[więcej]
redaktor, 04.04.2017 07:19|czytane: 1301 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezydent powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej
W piątek prezydent Zbigniew Burzyński powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej. Zastąpi ona w myśl państwowych zmian Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Będzie organem doradczym i konsultacyjnym prezydenta do spraw z zakresu pamięci narodowej  i opieki nad miejscami pamięci.

Prezydent powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej, ./upload/articles_pakiety/33404/01_obraz.jpg
Prezydent powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej, ./upload/articles_pakiety/33404/02_obraz.jpg
Prezydent powołał Kutnowską Radę Pamięci Narodowej, ./upload/articles_pakiety/33404/03_obraz.jpg


W Radzie zasiadają: Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta, Andrzej Zielonka, zastępca prezesa Związku Kombatantów RP i więźniów politycznych, Zdzisław Stępniak, prezes Stowarzyszemia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, Jadwiga Łuszczak prezes Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych RP w Kutnie, Józef Stocki prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, Wiktor Mierzwiński prezes Związku Sybiraków oddział w Kutnie, Wiesław Aksaman przedstawiciel ZHP, ks. dr Jerzy Swędrowski, dziekan parafii św Wawrzyńca, Marek Byczkowski przedstawiciel NSZZ Solidarność, Bożena Gajewska prezes TPZK, Wiesław Paluchowski prezes SH Pułk 37, dr Jacek Saramonowicz przedstawiciel KTH, dr hab. Remigiusz Wiśniewski dyrektor I LO PUL, Przemysław Zawadzki dyrektor I LO, Jan Dębski radny, Grzegorz Skrzynecki dyrektor Muzeum Regionalnego, Radosław Rojewski dyrektor KDK, Magdalena Konczarek dyrektor MiPBP w Kutnie, Andrzej Olewnik regionalista MiPBP, dr Michał Adamski naczelnik Wydziału kultury Promocji i Rozwoju UM, Małgorzata Kołodziejska zastępca naczelnika Wydziału Edukacjii Sportu, Dorota Bień i Paulina Matysiak - inspektorzy UM. 
[więcej]
wandea, 03.04.2017 18:36|czytane: 1863 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Program Rewitalizacji w Kutnie niezgodny z przepisami?
Wojewoda Łódzki wszczął postępowanie w celu zbadania legalności uchwały Rady Miasta Kutna z 16 lutego tego roku w sprawie zmiany Programu Rewitalizacji na lata 2015-2023. Na ostatniej sesji rady przewodniczący Grzegorz Chojnacki poinformował o postępowaniu wszczętym w związku z brakiem wykonanej strategicznej oceny oddziaływania tegoż programu na środowisko. Jest ono o tyle ważne, że program jest podstawą wystąpień o dofinansowanie unijne rewitalizacji centrum Kutna.

Program Rewitalizacji w Kutnie niezgodny z przepisami?, ./upload/articles_pakiety/33377/01_obraz.jpg


Na podstawie przepisów oceny tej wymagają programy, które znacząco będą oddziaływać na środowisko i zdaniem Wojewody Łódzkiego stosowna analiza powinna być załączona do uchwały. Powinna być też ona skonsultowana z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Łodzi. Do RDOŚ jednak wniosek prezydenta Kutna nie wpłynął o uzgodnienie bądź odstępienie od uzgodnienia oddziaływania programu na środowisko.

Przewodniczący Rady Miasta Kutna odpowiedział Wojewodzie, że Program Rewitalizacji został sporządzony zgodnie z wytycznym programów operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz wytycznymi wydanymi przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, ma on charakter ogólny i nie wyznacza konkretnych ram realizacji przedsięwzięć, mogących znacząco oddziaływać na środowisko, a realizacja z kolei nie spowoduje negatywnych skutków dla środowiska i zdrowia mieszkańców.

Wątpliwości miał radny Zenon Kurczewski - Ta uchwała była bardzo ważna, była podstawą do złożenie wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie rewitalizacji w Kutnie. Żyby nie było tak, że uruchomiona procedura spowoduje niemożność udziału w konkursach o dotację czyli wywże skutek na formalną ocenę tego wniosku. To poważny problem. [więcej]
wandea, 03.04.2017 17:27|czytane: 1421 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Polskie serca biją na Wyspach
Prezentujemy kolejny tekst wyróżniony w I edycji Amatorskiego Konkursu na Reportaż organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie dla uczniów szkół średnich. Tym razem Polskie serca biją na Wyspach Karoliny Żandarowskiej z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. Opiekunem uczennicy jest pani Dorota Chojnacka.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego poza granicami Polski w 2014r. przebywały 2 mln 320 tys. naszych rodaków. Natomiast – jak informuje brytyjski urząd statystyczny Office for National Statistics – w samej Wielkiej Brytanii w 2016r. mieszkało rekordowo wielu Polaków – 916 tys. Tym samym Anglia stała się największym skupiskiem Polaków za granicami ojczystego kraju.

Wielka Brytania wydaje się być „ziemią obiecaną” dla naszych rodaków. Zastanawiam się,  co sprawia, że tam czują się lepiej niż tu. Dlaczego opuścili kraj? Czy tęsknią?I najważniejsze: czy wrócą?

czytaj z eKutno.pl: Polskie serca biją na Wyspach, ./upload/articles_pakiety/33402/01_obraz.jpg


Udało mi się porozmawiać z trojgiem Polaków przebywających od dłuższego czasu na Wyspach. Reprezentują różne środowiska, wykonują różne zawody, są w różnym wieku. To Katarzyna (37 lat), Anna  (30 lat) oraz Janusz (49 lat). Spotykamy się w popularnej restauracji.  Na stoliku pączki – taki polski akcent – mój prezent dla gości. Jak wspólnie stwierdzili – były pyszne. „Dla nas to rarytas, dla ciebie codzienność” – powiedział Janusz.

Chciałam poznać historię każdej z tych osób, zrozumieć jaka siła trzyma ich poza macierzystym krajem. Rozmowę zaczął Janusz. Próbował mi uświadomić, że obecna Polska nie zawsze była wolna i suwerenna. Jego młodość to czasy PRL-u. Nie było łatwo. Ale zaznacza, że najpiękniejsze wspomnienia i najtrwalsze przyjaźnie ma z tego okresu, z lat 80.  i 90. ubiegłego wieku. Kończy edukację i znajduje pracę u rolnika. Zaczyna także – od czasu do czasu – jeździć na „saksy” do Niemiec. „Polska dopiero się odradzała, a mnie marzył się dostatek, jak na zachodzie” – mówi. To nie były pragnienia wygórowane: ciepła woda w kranie, toaleta w mieszkaniu, może auto. Południowo-wschodnie tereny Polski nie były atrakcyjne dla młodych ludzi. Janusz mówi, że zna wielu takich, którzy stamtąd uciekli.      

W 1993r, kiedy urodził mu się syn, wspólnie z żoną postanowili, że wyjedzie. Trafiła się robota za oceanem. Kuzyn go ściągnął. Janusz zostawił rodzinę, żeby zapewnić im lepsze życie. Przez 5 lat przyjeżdżał do domu dwa razy w roku. Gdy wrócił na dobre – rodzina się rozpadła. Zapłacił więc wysoką cenę za marzenia o życiu w dostatku. Ale – jak sam mówi – to już przeszłość. Mieszkał w Polsce do 2007r. Można śmiało uznać go za „złotą rączkę”. Potrafi postawić dom od podstaw pod klucz. Pracował chwilę w stoczni. Jest spawaczem, a mimo to było mu ciężko o godne życie. Wyjechał więc do Anglii. Założył nową rodzinę z Polką. Mieszka tu już 10 lat. Jego córka czuję się chyba Angielką. Mimo że chodzi do polskiej szkoły w weekendy, to – jak twierdzi – myśli po angielsku, a potem to sobie tłumaczy na polski. Polskiego używa tylko w domu. [więcej]
redaktor, 03.04.2017 13:43|czytane: 814 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Gimnazjum nr 2 w Kutnie poznawali techniki efektywnego uczenia się
Szkolne Centrum Informacji Bibliotecznej i Medialnej w Gimnazjum nr 2 w Kutnie we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Kutnie zorganizowało zajęcia dla uczniów klas I „Jak się uczyć?”.

W Gimnazjum nr 2 w Kutnie poznawali techniki efektywnego uczenia się, ./upload/articles_pakiety/33399/01_obraz.jpg
W Gimnazjum nr 2 w Kutnie poznawali techniki efektywnego uczenia się, ./upload/articles_pakiety/33399/02_obraz.jpg


Postęp technologiczny, szybki rozwój nauki  wymusza na młodych i starszych konieczność uczenia się przez całe życie. Każdy, a szczególnie uczniowie chcieliby, aby nauka była nie tylko przyjemna, ale żeby przynosiła konkretne efekty. W tym celu gimnazjaliści dowiedzieli się, jak ważne jest stworzenie odpowiednich warunków do nauki, poznawali techniki efektywnego uczenia się i rozpoznawali swoje sensoryczne predyspozycje (wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy itp.), aby umieć dobrać odpowiednie metody i sposoby skutecznego zdobywania wiedzy. [więcej]
redaktor, 03.04.2017 12:06|czytane: 530 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
39 nowych zestawów komputerowych już w starostwie
39 zestawów komputerowych oraz licencje na oprogramowanie biurowe i serwerowe już w Starostwie Poiatowym w Kutnie. Pochodzą one ze zrealizowanego zadania w ramach projektu „Rozwój e-usług publicznych na terenie powiatu kutnowskiego”.

39 nowych zestawów komputerowych już w starostwie, ./upload/articles_pakiety/33398/01_obraz.jpg


Na początku marca 2017 roku, w przetargu wyłoniono firmę, która dostarczy zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem biurowym. Trzydzieści zestawów to komputery typu AIO, o parametrach typowych komputerów biurowych. Kolejne pięć zestawów to stacje graficzne dwumonitorowe na których można będzie wykonywać bardziej złożone operacje, związane z tworzeniem i zarządzaniem bazami danych EGiB (Ewidencji Gruntów i Budynków), GESUT (Geodezyjnej Sieci Uzbrojenia Terenu), BDOT500 (Bazy Danych Obiektów Topograficznych w skali 1:500). Wartość całego zamówienia wynosi 177 609,54 zł brutto i jest współfinansowana w około 85% ze środków UE.

Z kolei firma „PRINT SOLUTION” wygrała część przetargu na dostarczenie czterech komputerów przenośnych wraz z oprogramowaniem za łączną kwotę 20 860,80 zł brutto.
[więcej]
redaktor, 03.04.2017 11:53|czytane: 695 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zakończenie Roku Szekspirowskiego w Kutnie. Wejściówki dostępne od jutra
Od jutra można odebrać w kasie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie wejściówki na artystyczne „spotkanie na szczycie” czyli Zakończenie Roku Szekspirowskiego. To nie jest tylko koncert, to żywe spotkanie z publicznością wokół twórczości wielkich artystów, niekonwencjonalna, "hybrydowa forma koncertu".

Zakończenie Roku Szekspirowskiego w Kutnie. Wejściówki dostępne od jutra, ./upload/articles_pakiety/33396/01_obraz.jpg


Obok tytułowego bohatera wieczoru i fragmentów jego dramatów Zimowa opowieść,Romeo i Julia, Jak wam się podoba,czy Sonetów, usłyszymy poezje dworskiego dandysa, a zarazem królewskiego kaznodziei Johna Donne'a. Trzecim zaś rówieśnikiem będzie muzyk-  królewski lutnista John Dowland. Zabrzmią jego słynne pieśni z tomów A Musicall Banquet, A Pilgrimes Solace,The First ,Second and Third Book of Songs and Aires. Wszyscy spotykają się, by artystycznie podeliberować o miłości. Zaś dopełnieniem całości będzie między innymi wskazanie na powinowactwo duchowe Szekspira z Wiliamem Blake'm,czy współczesne konotacje z amerykańskim poetą Shelem Silversteinem.

Muzyka w oryginale staroangielskim, wykonywana zgodnie z kanonami epoki,natomiast cała poezja w mistrzowskich translacjach Stanisława Barańczaka.

Zaśpiewa sopranistka Katarzyna Thomas, na lutni zagra Tadeusz Czechak, poezje przedstawi i całość poprowadzi Dariusz Jakubowski. [więcej]
kultura, 03.04.2017 10:32|czytane: 414 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dwa projekty starostwa z zakresu opieki społecznej z unijnym dofinansowaniem
Starostwo Powiatowe w Kutnie pozyskało z funduszy UE ponad 2 mln zł na dwa projekty w ramach Osi VII Infrastruktura dla usług społecznych Działanie VII.3 Infrastruktura opieki społecznej. To efekt współpracy Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego i Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego.

Dwa projekty starostwa z zakresu opieki społecznej z unijnym dofinansowaniem , ./upload/articles_pakiety/33397/01_obraz.jpg


Pierwszy projekt to „Budowa Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kutnie przy ul. Oporowskiej 27”. Całkowita wartość projektu wynosi 1 071 625, 00 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 618 699, 80 zł (64, 52 %).

Drugi projekt to „Dostosowanie budynku administracyjno – gospodarczego na potrzeby POW we Franciszkowie”. Całkowita wartość projektu wynosi 2 451 450, 00 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 1 565 903, 86 zł (61,29 %). [więcej]
redaktor, 03.04.2017 11:32|czytane: 1414 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Dużo śmieci w przydrożnych rowach
Mieszkaniec powiatu kutnowskiego (nazwisko do wiad. red.) wystosował pisma do zarządców dróg Głogowiec-Chrosno-Suchodębie i Gostynin -Krośniewice.  Pisze on do Starostwa Powiatowego oraz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o zanieczyszczonych przydrożnych rowach.

Czytelnicy piszą: Dużo śmieci w przydrożnych rowach

Wiosna odsłoniła worki śmieci zalegające w rowach, butelki szklane i sztuczne wyrzucane przez okna aut, nierzadko pojawią się elektro-śmieci, opony, jednym słowem ludzkie lenistwo i bezmyślność nie mają granic. W rowach jest wszystko.

- Tego typu śmieci nie ulegają szybkiemu rozkładowi, źle wpływają na wizerunek zarządców dróg, bo leżą miesiącami póki ich ktoś nie sprzątnie. Teraz przyjdzie czas na wycieczki krajoznawcze np. do lasu, a po drodze widoki niezbyt dobrze świadczące niestety o nas, mieszkańcach powiatów kutnowskiego i gostynińskiego i zarządcach tych dróg. Liczę na odpowiedź od instytucji i szybkie działanie - mówi pan Marcin.

Czekamy zatem na efekty działań Starostwa Powiatowe w Kutnie i Mazowieckiego Zarządu Dróg. [więcej]
wandea, 03.04.2017 09:17|czytane: 641 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Obejrzyj wystawę Profil Mariana
Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Profil Mariana” w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. To autorska, odrealniona wizja Kołobrzegu, która za pośrednictwem Facebooka szybko stała się doskonale rozpoznawalnym elementem lokalnej kultury masowej, przyjmowanym dobrze i cenionym nie tylko wśród internautów.

Obejrzyj wystawę Profil Mariana, ./upload/articles_pakiety/33395/01_obraz.jpg


Prace Darka Jakubowskiego to – najkrócej ujmując – ptaki i ptaszki w różnej postaci, odsłonie i odmianie. Nie brakuje również postaci z bajek i komiksów. Wszystko to tworzy świat pozornie realistyczny, ale o zabarwieniu humorystycznym, często zaskakującym. Obrazy te, jak powiedział sam autor, tworzone są dla poprawy samopoczucia tym, którzy je oglądają – o to głównie mu chodziło. Marian ma wielu fanów. Internauci śledzący profil Darka Jakubowskiego chętnie podejmują rzucone przez autora wyzwanie i aktywnie włączają się w kreowanie nowej, zabawnej, często przewrotnej rzeczywistości. Komentując poszczególne prace, tworzą niekończący się labirynt skojarzeń i odwołań, zarówno do przestrzeni lokalnej, jak i warstwy współczesnej popkultury. [więcej]
kultura, 03.04.2017 10:12|czytane: 267 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapalił się kontener na składzie odpadów w Łaniętach
W sobotę 1 kwietnia około godziny 17:50 OSP Łanięta zostało zadysponowane na teren zakładu składującego odpady w Łaniętach. Doszło tam do pożaru jednego z kontenerów oraz znajdujących się w sąsiedztwie kilku beczek.

Zapalił się kontener na składzie odpadów w Łaniętach, ./upload/articles_pakiety/33394/01_obraz.jpg
Zapalił się kontener na składzie odpadów w Łaniętach, ./upload/articles_pakiety/33394/02_obraz.jpg
Zapalił się kontener na składzie odpadów w Łaniętach, ./upload/articles_pakiety/33394/03_obraz.jpg


Do akcji oprócz jednego zastępu z Łaniąt skierowano również dwa zastępy z JRG Kutno. Działania zastępów na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca, podaniu jednego prądu wody w celu ugaszenia ognia oraz dogaszeniu spalonych materiałów. Działania trwały około godziny.
[więcej]
redaktor, 03.04.2017 09:27|czytane: 632 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Róża Kutno lepsza od KS Kutno w Derbach Miasta
W sobotę 1 kwietnia o godzinie 11.00 na stadionie przy ul. bł. ks. Oziębłowskiego odbył się derbowy mecz ligowy naszego Miasta Kutno w rozgrywkach Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, w kategorii D1 Młodzik grupa 1 rocznik 2004/05 pomiędzy drużynami SL SALOS RÓŻA KUTNO a KS KUTNO.

Róża Kutno lepsza od KS Kutno w Derbach Miasta, ./upload/articles_pakiety/33392/02_obraz.jpg
Róża Kutno lepsza od KS Kutno w Derbach Miasta, ./upload/articles_pakiety/33392/06_obraz.jpg
Róża Kutno lepsza od KS Kutno w Derbach Miasta, ./upload/articles_pakiety/33392/07_obraz.jpg


Spotkanie jak na derby przystało było bardzo zacięte. Od samego początku młodzi zawodnicy RÓŻY zdominowali poczynania boiskowe stwarzając sobie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Strzały Krygla Miłosza, Wasilewskiego Sergiusza, Łykowskiego Marcina i Pasikowskiego Konrada minimalnie mijały bramkę gości, albo były w ostatnim momencie blokowane, albo bramkarz gości wykazywał się refleksem i odrobiną szczęścia. Goście do momentu straty gola  nie zagrozili ani razu bramce RÓŻY KUTNO strzeżonej przez Pawła Filipczaka. W 21 minucie meczu po faulu na Pasikowskim Konradzie do piłki podszedł Wasilewski Sergiusz i pomimo dużego kąta zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę z 20 metrów. Nieprzyjemny strzał skozłował tuż przed bramkarzem KS KUTNO, który pomimo dwukrotnej rozpaczliwej interwencji nie był w stanie wybronić go i piłka dość szczęśliwie znalazła drogę do bramki gości. Było 1 – 0 dla SL SALOS RÓŻY KUTNO. Potem optyczną przewagę uzyskali koledzy z KS KUTNO jednak ani jeden strzał w pierwszych 30 minutach meczu nie był celny.
[więcej]
redaktor, 03.04.2017 08:37|czytane: 548 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Warsztaty plastyczne w środę
Nie bądź zielony w temacie autyzmu! Czy wiesz, co to jest autyzm? Dowiedz się więcej i razm z Grupą Wsparcia Wiatrak, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kutnie oraz Kutnowskim Domem Kultury weź udział w niebieskim marszu, warsztatach, obejrzyj film w Kinie KDK pt. Życie animowane

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Warsztaty plastyczne w środę, ./upload/articles_pakiety/33371/02_obraz.jpg
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Warsztaty plastyczne w środę, ./upload/articles_pakiety/33371/17_obraz.jpg
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Warsztaty plastyczne w środę, ./upload/articles_pakiety/33371/21_obraz.jpg


- Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju. Nadal nie znamy przyczyn autyzmu, chociaż pojawia się on u około 1 na 100 dzieci, które spotykasz każdego dnia - informuje Dominika Staniszewska instruktor ds. teatru, specjalista ds. organizacji i promocji w KDK. - Objawy autyzmu są przede wszystkim związane ze sferą społeczną, a więc dotyczą głównie nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, umiejętności komunikowania się i przywiązania do schematów. Osoby z autyzmem w wielu sytuacjach mogą nie rozumieć zachowania innych ludzi i ciężko nawiązywać im zwykły, swobodny kontakt. Dlatego chcemy, abyście wiedziieli o nich więcej i nie bali się być na niebiesko.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 2017
2 KWIETNIA 2017 (niedziela)
12:00 – BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO – przemarsz ul. Królewską – czekamy na Was przy kościele św. Wawrzyńca
13:00 – SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA WIATRAK /sala tarasowa/II piętro/KDK/
20:00 – ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO / iluminacja budynków KDK, UM, Muzeum Regionalnego

5 KWIETNIA (środa)
10:00 – rozstrzygnięcie II POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z AUTYZMEM MÓJ ŚWIAT’ /boczne foyer/I piętro/KDK [więcej]
wandea, 03.04.2017 08:39|czytane: 856 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosenny konkurs rozstrzygnięty
Dziękujemy za wszystkie wiosenne wypowiedzi. Zające od Art4coach Anety Sikory-Ołdakowskiej wygrali:

Wiosenny konkurs rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/33391/01_obraz.jpg


Anna Kozielska - za Dziś przyszła wiosna, piekną i radosna, pąki rozkwitają, zające kicają, dzieci się radują i kwiatki malują.

Anna Łuczak - Słońce za oknem i kwiaty w ogrodzie wcale nie są dla mnie wyznacznikiem wiosny. Wiosna to stan duszy, który powoduje, że chce nam się iść na spacer, spotkać ze znajomymi, czy też iść na zajęcia sportowe. Mamy więcej siły i ochoty do działania oraz nadzieję na lepsze jutro.Wiosna to zatem pozytywny stan pogody w przyrodzie i w Nas samych.

Michał Pawłowski Dawaj Wiosna, dawaj się nie ociągaj muszę wyłączyć grzanie w domu, bo pójdę z torbami :)
[więcej]
wandea, 02.04.2017 20:11|czytane: 401 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet wygrała Łęczyca Team
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie  odbył się VI Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Zwyciężył zespół tegorocznego Mistrza Ligi -  Łęczyca Team.

 Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet wygrała Łęczyca Team, ./upload/articles_pakiety/33388/02_obraz.jpg
 Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet wygrała Łęczyca Team, ./upload/articles_pakiety/33388/15_obraz.jpg
 Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet wygrała Łęczyca Team, ./upload/articles_pakiety/33388/34_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Wyniki turnieju:
  1. Hurt Pap Ars Vita Kutno - Victoria Koło    2 - 1
  2.  Volley Team Żychlin - Łęczyca Team    0 - 2
  3.  Volley Team Żychlin - Victoria Koło  1 - 2
  4. Hurt Pap Ars Vita Kutno - Łęczyca Team    0 - 2
  5. Hurt Pap Ars Vita Kutno - Volley Team Żychlin  2 - 1
  6. Łęczyca Team - Victoria Koło  2 -1

W czasie turnieju kontuzji doznała wspaniała zawodniczka zespołu Łęczyca Team Ola Zbucka. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Czekamy na Ciebie. [więcej]
wandea, 02.04.2017 11:49|czytane: 605 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
2 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
9 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
13 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
18 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
26 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
59 minut temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
60 minut temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności