eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
29 marca odbył się IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Rozgrywki jak zawsze odbyły się w sali gościnnej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie.

Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/01_obraz.jpg
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/02_obraz.jpg
Za nami czwarty Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26294/03_obraz.jpg


Startowały zespoły Hurt Pap Ars Vita Kutno, ZS Żychlin, Gostynin Team. Turniej został rozegrany systemem „Każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Wyniki Turnieju:
1. GOSTYNIN TEAM – HURT PAP ARS VITA KUTNO 2 - 1 (25 -20), (12-25), (15-12)
2. GOSTYNIN TEAM – ZS ŻYCHLIN 2 - 0 (25-19), (25-23)
3. HURT PAP ARS VITA KUTNO - ZS ŻYCHLIN 1 - 2 (17 -25), (25-20), (12-15)

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA
1. GOSTYNIN TEAM
2. ZESPÓŁ SZKÓŁ ŻYCHLIN [więcej]
pismak, 29.03.2015 16:10|czytane: 1220 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kasprowicz gościł gimnazjalistów
Drzwi II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie wczoraj zostały szeroko otwarte. Uczniowie gimnazjów mogli poczuć niepowtarzalny klimat i dowiedzieć się jak najwięcej o szkole.

Sale lekcyjne zamieniły się w miejsca licznych konkursów, gdzie zainteresowani mogli wygrać ciekawe nagrody, porozmawiać z licealistami i nauczycielami.

Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/01_obraz.jpg
Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/12_obraz.jpg
Kasprowicz gościł gimnazjalistów, ./upload/articles_pakiety/26293/03_obraz.jpg


Gry logiczne, informatyczne, quizy językowe, zawody sportowe, projekcje filmów o szkole, czy wirtualne zwiedzanie stolic europejskich to tylko nieliczne z propozycji, które przygotowano. Szczególne zainteresowanie wzbudziły pokazy fizyczne, doświadczenia chemiczne i przyrodnicze. Liczne grupy młodzieży odwiedziły  także  pracownię geograficzną i salę historyczną.

Oprócz tego gimnazjaliści mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z „żołnierzami” ubranymi w mundury wojskowe z XX wieku, poznać na żywo używany przez dwudziestowieczne jednostki wojskowe sprzęt. [więcej]
pismak, 29.03.2015 13:25|czytane: 1287 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Książkowy debiut historyczny mieszkańca Kutna
W ręce czytelników trafia właśnie wydana przez wydawnictwo AVALON debiutancka popularnonaukowa książka historyczna mieszkańca Kutna, Marka Światłowskiego, zatytułowana Rozdrobnienie dzielnicowe w Polsce (XII-XIII w.). Pan Marek nie jest zawodowym historykiem.

Książkowy debiut historyczny mieszkańca Kutna, ./upload/articles_pakiety/26292/01_obraz.jpg


Autor od wczesnej młodości jest miłośnikiem historii. Swoje zainteresowania koncentruje na historii średniowiecznej Polski, a zwłaszcza na epoce piastowskiej.

W/w książka jest owocem wieloletnich dociekań i studiów nad epoką rozbicia dzielnicowego. Narracja Autora obejmuje lata 1138-1306. Mimo popularnonaukowego charakteru, książka nie omija kontekstu międzynarodowego i sporo miejsca poświęca relacjom książąt piastowskich z sąsiadami. Na jej kartach ożywają bohaterowie tamtych wydarzeń, miasta i krainy będące areną rywalizacji i skomplikowanych gier politycznych. [więcej]
pismak, 29.03.2015 12:51|czytane: 730 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Zastanawiałam się co powinnam Czytelnikom eKutno.pl przekazać po ostatniej hucpie - sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Kutnie. Na pewno nie relację, bo szkoda Państwa czasu na czytanie wypowiedzi  na miernym poziomie lub kłamliwych i pod publiczkę. Z kolei większość informacji, które zarząd powiatu oraz prezes i Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. przekazali w środę opinii publicznej, podawaliśmy przez ostatni rok i w ostatnich tygodniach, bo staramy się na bieżąco interesować bezpieczeństwem zdrowotnym regionu. Podaję zatem wyimki z sesji i pytania, na które wkrótce odpowiemy na naszych łamach oraz mój komentarz.

Ci, którzy działając dla "dobra ogółu" za wysokie apanaże nie wstydzą się pomijać swoich błędów i zaniechań, a co więcej punktować politycznego przeciwnika powodują, że deklaracje o działaniu ponad podziałami w słusznej sprawie w powiecie kutnowskim to bujda na resorach. Samorządowy powiat nie istnieje, to są już tylko politykierskie interesy w celu osiągnięcia władzy lub korzyści.  

Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/01_obraz.jpg
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/02_obraz.jpg
Czy to już upadek powiatowego samorządu? Zamienił stryjek siekierkę na kijek, ./upload/articles_pakiety/26267/03_obraz.jpg


Mamy do czynienia z władzą - byłą opozycją, która ma na swoim koncie sporo zaniechań i częstokroć bierne przyglądanie się poczynaniom zarządów szpitala. Była opozycja ustami starosty Krzysztofa Debicha oznajmia wszem i wobec "o tym wszystkim mówiłem" i zdaje się więcej nic nie robić oprócz czyszczenia stanowisk. Chyba nie ma miesiąca od wyborów, bez jakiegoś potknięcia i widocznego mozołu rozruchu i rozbujania nowej ekipy rządzącej. Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy pełną parą i zapowiadane sukcesy - w stylu "zobaczycie jak my tu przyjdziemy, jaka  nowa jakość będzie."

Nie zgadzam się na traktowanie nas, mieszkańców powiatu kutnowskiego, jako bezrozumną masę, której wszystko jedno, bo niewielu z nas tak naprawdę chodzi na wybory i interesuje się życiem społeczno-politycznym swojej małej ojczyzny. Żądam szacunku dla tych, którzy w nich uczestniczą i oddali głosy. Radni powiatowi zapominają, że za ich dietą z naszych podatków stoją konkretni ludzie, 500, 780, 400 osób itd., które oddały głos abyście mogli zarabiać na przykład ponad 10 tysięcy złotych lub 1200 zł miesięcznie.To MY, wam panie i panowie radni podarowaliśmy władzę, wierząc, że chce wam się wysilić dla naszego dobra. Bo NASZE dobro jest przecież i waszym. Najdobitniej to widać, że jesteśmy równi, w korzystaniu ze służby zdrowia.  

Z kolei poprzednia władza w postaci byłej starosty Mirosławy Gal-Grabowskiej obecnej radnej Pokoleń Samorządowych próbuje dowiedzieć się czy kontynuowane są, jej zdaniem słuszne, podjęte wcześniej działania i w postaci Konrada Kłopotowskiego, który wymazuje niestety czasem rzeczywistość i prawdę, jak krzywe kreski, gumką myszką. W środę oboje w swoim stylu czyli pierwsza radna merytorycznie, a drugi radny mniej, wzięli w krzyżowy ogień pytań prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. Roberta Wilanowskiego, Radę Nadzorczą oraz Krzysztofa Debicha, Starostę Kutnowskiego. 

Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu w Kutnie, stawili się wszyscy radni oprócz Waldemara Drążkiewicza oraz przewodniczący Rady Nadzorczej KSS Adam Handzelewicz i jej członkowie Marcin PęksykMirosław Kucharski.

Sesja o bezpieczeństwie zdrowotnym mieszkańców powiatu kutnowskiego po niespełna miesięcznym działaniu nowego zarządu spółki odbyła się, bo lider Prawa i Sprawiedliwości usłyszał w telewizji wypowiedź Handzelewicza o tym, że wynagrodzenia chirurgów stanowią 80 proc. kontraktu. 

- Mam dla was zadanie matematyczne. Wpływy chirurgii to 4,5 mln zł, wpływy poradni chirurgicznej 283 tys. zł, a kontrakty pochłaniają 1,3 mln zł. Więc ile to procent? Daję wam na rozwiązanie dwie minuty - mówił Kłopotowski, a radny Marek Drabik rozdał zarządowi czyste kartki do obliczeń i tak się zaczęła sesja. [więcej]
wandea, 27.03.2015 18:27|czytane: 4217 razy|151 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 37 Łęczycki Pułk Piechoty im. Ks. J. Poniatowskiego znany czy nieznany?
Szkolne eliminacje IV Międzyszkolnego Konkursu Historycznego  „Patron znany czy nieznany?” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kutna - kolejny raz odnotowały rekordową frekwencję. Tegorocznymi organizatorami są: Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz I LO PUL im. 37 Łęczyckiego PP.  Organizacje finału konkursu wspierają: Stowarzyszenie Pułk 37 i Centrum Teatru Muzyki i Tańca Finał konkursu odbędzie się 22 maja w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

13 marca odbyły się eliminacje IV edycji Konkursu „Patron znany czy nieznany?”.  W  siedmiu szkołach ponadpodstawowych oraz w dwóch kutnowskich gimnazjach uczniowie zmagali się pytaniami poświęconymi działalności 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. J.Poniatowskiego.  Kolejny raz pobity został rekord frekwencji -
w eliminacjach  wzięło udział 126 uczniów. Z przyczyn niezależnych od organizatorów, w jednej ze zgłoszonych do konkursu szkół eliminacje nie zostały przeprowadzone.

Najwięcej uczestników (35)  przystąpiło do rywalizacji w I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie. Najlepiej na pytania odpowiadali uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Aleksandra Wolczak Piotr Florczak p.Juliusz Sieradzon
Rezerwowy Mateusz Karolak, Krzysztof Strzelec p. Robert Małachowski

Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
Zuzanna Staniszewska Zuzanna Woźniak p.Grażyna Grobelska
Rezerwowy Weronika Mirowska p.Grażyna Grobelska

I LO im. Generała JanaHenryka Dąbrowskiego w Kutnie 
Przemysław Rył Dominik Szczesiak p. Przemysław Zawadzki [więcej]
pismak, 27.03.2015 13:32|czytane: 758 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Anioł śmierci w kutnowskim kinie. Wygrali zaproszenia
Do ponurej posiadłości Eel Marsh przyjeżdża grupa dzieci ewakuowanych z wojennego Londynu. Ich pojawienie się budzi najmroczniejszego mieszkańca domu. Anioł śmierci w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury już od piątku 27 marca o godz. 20.30. 

Dwa podwójne zaproszenia na horror wygrali: Marta Pietrzak i Krzysztof Szumiński. Zaproszenia będą do odebrania przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 27.03.2015 13:27|czytane: 795 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna mammografia w kwietniu
7 kwietnia obok Starostwa Powiatowego w Kutnie będzie można skorzystać z bezpłatnej mammografii w technologii cyfrowej. 

Bezpłatna mammografia w kwietniu, ./upload/articles_pakiety/26288/01_obraz.jpg


Zapisy 42 254 64 10, 517 54 40 04. [więcej]
pismak, 27.03.2015 13:18|czytane: 853 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Muzyczny Rockowanie
Kutnowski Dom Kultury jako współorganizator zaprasza zespoły muzyczne do udziału w kolejnej edycji FESTIWALU MUZYCZNEGO – ROCKOWANIE, który ma charakter konkursowy i jest realizowany etapowo na terenie naszego województwa.

Festiwal Muzyczny Rockowanie, ./upload/articles_pakiety/26287/01_obraz.jpg


Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 marca br. Atrakcyjne nagrody czekają: m.in. sesja nagraniowa, sesja zdjęciowa, promocja medialna i występ podczas Mixera Regionalnego 2015. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie http://ldk.lodz.pl/rockowanie.aspx. [więcej]
kultura, 27.03.2015 13:07|czytane: 656 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje?
Przechadzające się w Parku im. R. Traugutta w Kutnie mamy z małymi dziećmi zwróciły naszą uwagę na wystające z latarni przy stawie kable elektryczne. 

Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/01_obraz.jpg
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/02_obraz.jpg
Niebezpieczeństwo w parku. Dlaczego urząd miasta nie reaguje? , ./upload/articles_pakiety/26286/03_obraz.jpg


- Jedna z latarń od kilku dni ma uszkodzoną puszkę i wystają z niej kable. Chodzimy z synkiem karmić kaczki i zauważyłam, że jedna z latarń jest dość nisko uszkodzona, ma otwartą puszkę. Przez kilka dni codziennie ta sama sytuacja się powtórzyła. Widać do parku nie zapuszcza się Straż Miejska albo służby sprzątające miasto, bo niebezpieczeństwo byłoby dawno zażegnane - mówi jedna z mam. 

- W parku jest bardzo brudno, prosimy na wiosnę niech wreszcie urząd miasta posprząta - mówi druga mama. - Teraz zaczyna się czas długich spacerów z małymi dziećmi, ale w mieście i w parku jest tak brudno, że boję się swoją Zuzię samą puszczać. Przy stawie jest otwarta latarnia, dziecko jeśli biega sobie po parku, [więcej]
wandea, 26.03.2015 22:05|czytane: 1573 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice
Bogna Gałka, Marcelina Żachowska i Małgorzata Swyszcz uczennice II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie laureatkami I nagrody na Politechnice Łódzkiej.

Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/01_obraz.jpg
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/02_obraz.jpg
Uczennice Kasprowicza nagrodzone na Politechnice, ./upload/articles_pakiety/26285/03_obraz.jpg


Licealistki opracowały własne wyniki badań na temat: „Monitoring stanu zanieczyszczenia wody w rzece Ochni” i  zaprezentowały je  podczas XXV Seminarium Uczniowsko-Studenckiego „Problemy ochrony środowiska”, zorganizowanym  na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Praca zachwyciła jury i zajęła I miejsce. Nagrodzona została również Bogna Gałka, która otrzymała wyróżnienie w sesji referatowej za wystąpienie „Absorpcja metali ciężkich przez błonnik”.

Celem seminarium było zwrócenie uwagi na złożone problemy ekologiczne i środowiskowe pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw oraz wpływ środowiska i jego zasobów na kształt naszego życia. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:39|czytane: 1205 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Róży za 350 tysięcy złotych
Imprezę "Dzień Róży, obchodzimy imieniny naszych Róż"  zorganizuje 9 maja w Kutnie firma Jero Sp. z.o.o z Warszawy za 352 584, 46 zł. Podczas eventu najprawdopodobniej wystapią Margaret oraz Najlepszy Przekaz w Mieście. 

Dzień Róży za 350 tysięcy złotych, ./upload/articles_pakiety/26284/01_obraz.jpg
Dzień Róży za 350 tysięcy złotych, ./upload/articles_pakiety/26284/02_obraz.jpg


W przetargu brały udział SUN&MORE Sp. z.o.o ze Szczecina, która już wygrała przetarg  na organizację i realizację eventu promującego zadanie "Kutno - miasto, w którym róże i ich twórcy mają swoje ulice" oraz  Jantom ART Sp. z.o.o z Katowic, która została wykluczona z postępowania. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:31|czytane: 1769 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet
29 marca odbędzie się IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Zawody jak zawsze w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie. Początek zawodów o godzinie 10.00

Startują zespoły:
1. Gaju Team Łęczyca-Mistrz Ligi
2. Hurt Pap Ars Vita Kutno- Vice mistrz Ligi
3. ZS Żychlin - III miejsce w Lidze
4. Gostynin Team - V miejsce w lidze
Turniej zostanie rozegrany systemem „Każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. (Sety do 18 pkt.,te-break do 9)

Program Turnieju:
Godz.10.00 Gostynin Team – Hurt Pap
Godz.10.40 ZS Żychlin – Gaju Team
Godz. 11.20 Gostynin Team – Gaju Team
Godz. 12.00 Hurt Pap – ZS Żychlin [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:05|czytane: 663 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy
Wczoraj w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach odbyła się konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy.

Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/01_obraz.jpg
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/02_obraz.jpg
Konferencja poświęcona potrzebie powołania Młodzieżowej Rady Gminy, ./upload/articles_pakiety/26281/03_obraz.jpg


W programie spotkania znalazły się  wystąpienia ekspertów:  Urszuli Herbich (Fundacja Civis Polonus), radcy prawnego Anny Chmieleckiej (jednocześnie wiceprzewodniczącej Rady Gminy w Krośniewicach) oraz  Anny Krukowskiej - Fudały.

Zebrana młodzież szkolna i zaproszeni goście dowiedzieli się  o prawnych aspektach tworzenia i funkcjonowania Młodzieżowych Rad Uczniowskich oraz korzyściach dla społeczności lokalnej z tego wynikających. W dalszej części konferencji głos zabrała Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, która przypomniała że Krośniewice mają 19-letnią tradycję samorządności młodzieżowej i wyraziła pełne poparcie dla idei utworzenia Młodzieżowej Rady Krośniewic.

Następnie głos zabrał Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, życząc inicjatorom wielu pomysłów i wytrwałości w realizacji wszelkich przedsięwzięć oraz obiecał popieranie inicjatyw młodzieżowych o zasięgu powiatowym. [więcej]
wandea, 26.03.2015 21:03|czytane: 1279 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sześćset tysięcy gości odwiedziło Aquapark Kutno
Aquapark Kutno zanotował 600 000-nego gościa. Był nim Piotr Drążkiewicz, który wraz z towarzyszką wybrał się w dziś na basen.

Sześćset tysięcy gości odwiedziło Aquapark Kutno , ./upload/articles_pakiety/26279/02_obraz.jpg


Gratulujemy. Dziesięć zaproszeń do Aquaparku powędrowało w ręce pana Piotra. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 19:54|czytane: 758 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Serenda: Nie będę marionetką koalicji. Radni odwołują się do honoru Artura Gieruli
- Jestem lojalny wobec swoich zasad prowadzenia polityki i lojalny wobec koalicji, ale nie za wszelką cenę - mówi dla eKutno.pl wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kutnie Bartosz Serenda z SLD. - Głosowałem razem z koalicją w obronie Artura Gieruli i biję się w pierś za te głosowania. Jednak to co miało ostatnio miejsce, a mianowicie spowodowanie przez członka zarządu powiatu zainteresowanego w sprawie i wymuszenie na przewodniczącym rady odpowiedzi wojewodzie, wydłużającej procedurę wygaśnięcia mu mandatu, było przesadą. Nie zgadzam się z takimi działaniami. Rozumiem, jeśli w koalicji komuś się nie spodoba moja postawa, ale nie będę marionetką koalicji.

Mówi się, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Czyżby radny Serenda chciał zająć stanowisko Gieruli?

- Nie chcę być członkiem zarządu, który nie mógłby tak naprawdę nic zrobić. Zresztą nikt by na to nie pozwolił w koalicji. Jestem wolnym człowiekiem i takim chce pozostać.  Mierzę wyżej, chciałbym być starostą - odpowiada z uśmiechem radny Serenda. 

Serendę do działania przeciw trwającemu prawie od grudnia ubiegłego roku blamażowi powiatowej koalicji KO-PSL-PO-SLD upoważnił  Zarząd Powiatowy SLD. Radny zaproponował w swojej partii projekt uchwały i takowa została podjęta. 

- Przesłanki i fakty prawne wskazują, że pan Artur Gierula powinien utracić mandat radnego, a w jego miejsce powinna wejść kolejna osoba z list KKW PO, w tym przypadku pan Dariusz Motylewski. Zarząd Powiatowy SLD stoi na stanowisku, że obrona pana Artura Gieruli przez większość koalicyjną jest nieetyczna i tym samym podważa społeczne zaufanie poszczególnych organizacji ją współtworzących, PSL, KO, SLD i w końcu samą PO. Obrona przez koalicję sprawy pana Artura Gieruli nie jest sprawą i problemem koalicji. Działania te nie są elementem programu koalicyjnego i nie chronią, a wręcz przeciwnie osłabiają - tworzoną wspólnie koalicję - cytuje uchwałę B. Serenda.

Przypomnijmy, Rada Powiatu w Kutnie została powiadomiona 2 stycznia br. przez Andrzeja Kozłowskiego, prezesa Klubu Gazety Polskiej w Kutnie na podstawie nformacji Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o fakcie, że Gierula figuruje jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Komitet został zgłoszony 29 grudnia ub.r. w związku z marcowymi wyborami uzupełniającymi do Rady Miasta Kutna. Następnie 13 i 19 stycznia odbyły się w tej sprawie posiedzenia  Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Kutnie. 28 stycznia radni Komitetu Obywatelskiego, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i  Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie dopuścili do porządku obrad uchwały o wygaśnięciu mandatu, a 6 lutego nie podjęli takiej uchwały. [więcej]
wandea, 26.03.2015 12:52|czytane: 2223 razy|79 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiana czasu z zimowego na letni
W nocy z 28 na 29 marca br. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. [więcej]
pismak, 26.03.2015 13:05|czytane: 638 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie
25 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje grupy A do finału powiatu w piłce siatkowej w ramach LICEALIADY. Do rywalizacji przystąpiły zespoły: LO w Żychlinie, ZSCKR w Mieczysławowie oraz ZS w Żychlinie.

Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/01_obraz.jpg
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/02_obraz.jpg
Turniej odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/26276/03_obraz.jpg


Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, a do finału awansowała jedna drużyna. Po losowaniu odbyły się spotkania: 1. LO Żychlin – ZSCKR Mieczysławów 2:0 (25:12, 25:16) 2. LO Żychlin – ZS Żychlin 0:2 (13:25, 18:25)
3. ZSCKR Mieczysławów – ZS Żychlin 0:2 (14:25, 21:25)

Kolejność końcowa:
I miejsce – ZS Żychlin
II miejsce – LO Żychlin
III miejsce – ZSCKR Mieczysławów [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:42|czytane: 810 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo w Pabianicach młodziczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
Bardzo dobrze rozpoczęły rundę rewanżową młodziczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno.  Grając bez zawodniczek biorących udział w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdecydowanie pokonały w Pabianicach rówieśniczki z drużyny PTK DEKOREX: 85 : 20 (21:4, 33:6, 20:4, 11:6)

Było to szóste kolejne zwycięstwo w Finale „B”. Od pierwszych minut meczu zarysowała się przewaga kutnowskiej drużyny. Przeciwniczki nie mogły poradzić sobie z dobrą i agresywną obroną. Miały problemy ze zdobywaniem punktów. Kutnianki powiększały przewagę w każdej z kolejnych kwart. 

W meczu w Pabianicach wyróżniły się: Sikorska Zuzanna, Woźniak Iga,  Stasinowska Kinga i Kozarska Justyna.

Punkty dla KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno: Kozarska Justyna  16 pkt., Kubiak Sara -10, Ambroziak Julita -3, Brewińska Julia -2, Stasinowska Kinga -12,  Żurawik Aleksandra -9, Woźniak Iga -14, Kacalak Natalia -0, Sikorska Zuzanna -11, Janczak Zuzanna -0, Pietrzak Natalia -6,  Raurowicz Daria -2. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:31|czytane: 727 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart
KASPRY i KASPERKI dla uczniów i nauczycieli lI liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie rozdane. Co roku, w pierwszy dzień wiosny organizowana jest w murach Liceum wielka gala.

Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/02_obraz.jpg
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/03_obraz.jpg
Szkoła Magii i Czarodziejstwa Kasprogwart, ./upload/articles_pakiety/26272/07_obraz.jpg


Tematem przewodnim były postacie czarodziejów z wszystkim dobrze znanej powieści „Harry Potter” autorstwa J. K. Rowling. Licealiści mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie Hogwartu. Nagrody przyznano w 14 kategoriach dla wyróżniających się uczniów i nauczycieli. Spośród czterech osób nominowanych w danej kategorii, tylko jedna otrzymywała nagrodę główną.

Wśród uczniów nagrody otrzymali:
Ron Weasley – osoba, której nie zawsze dopisuje szczęście: Łukasz Wojtunik
Draco Malfoy – osoba, która zawsze dąży do wyznaczonych celów: Jakub Chodorowski
Zgredek – osoba, na której pomoc zawsze możemy liczyć: Maciej Król
Luna Lovegood – artystyczna dusza: Maciej Kaźmierczak
Bliźniacy Weasley – osoba z dużym poczuciem humoru: Mateusz Maciak
Ginny & Harry – najpiękniejsza para szkoły: Patrycja Bryk & Damian Trawiński
Hermiona Granger – osoba najlepsza z najlepszych: Weronika Michalska [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:10|czytane: 1455 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Grand Prix w Tenisie Stołowym. Drugi turniej
W sobotę, 28 marca odbędzie się drugi turniej z cyklu Kutnowskiego Grand Prix w Tenisie Stołowym.

Początek zawodów o godzinie 11.00 (Kategoria Szkoły Podstawowe godz. 10.30). Jak zawsze zawody odbywają się w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9.

Zapraszamy do udziału w imprezie. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:30|czytane: 696 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku 27marca. Odbyły się już trzy konkursy, w których wzięło udział bardzo wielu uczniów. Wczoraj odbył się z kolei cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych, które zostały zapoczątkowane spotkaniem w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/02_obraz.jpg
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/04_obraz.jpg
Dni Frankofonii w Kutnie trwają do piątku , ./upload/articles_pakiety/26273/05_obraz.jpg


Następnie uczniowie, w kilkunastoosobowych grupach, wzięli udział zajęciach warsztatowych: "Francja w czasach Asterixa i Obelixa" (dr Janusz Pawlak i uczniowie ZS nr1), mini-lekcja języka francuskiego (Denis Gerard), prezentacja kuchni francuskiej (Gimnazjum nr 1), zajęcia plastyczne (Agnieszka Dąbrowska-Walczak, KDK), "Symbole państw frankofońskich" (Gimnazjum nr 3) i pieczenie ciasteczek w "Bistro Różanym".

- Dziękujemy szkołom podstawowym numer 1, 4 i 9 za przybycie i świetną atmosferę, a organizatorom:  Annie Adamowskiej, Iwonie Jancerowicz, Grażynie Mojsiej, Annie Wdowiak, Joannie Wilińskiej, a przede wszystkim Denisowi Gerard (Łódzkie Bardziej Francuskie) za przygotowanie dzisiejszych atrakcji - mówią uczniowie.

Dziś  gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w podobnych warsztatach. Po południu o godzinie 17.00, w sali widowiskowej KDK zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursów, a o godzinie 18.00 występem nagrodzonych w konkursie piosenki rozpocznie się koncert Iris Munos. Bilety na ten koncert nie są już dostępne. [więcej]
redaktor, 26.03.2015 08:16|czytane: 815 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XII Mistrzostwa Krośniewic w Futsalu


[więcej]
redaktor, 26.03.2015 07:54|czytane: 728 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiermasz Wielkanocny TPZK w piątek[więcej]
redaktor, 26.03.2015 07:48|czytane: 575 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co zobaczymy w kwietniu w Kinie KDK?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w kwietniu po wielkanocnej przerwie.

6 - 8 od poniedziałku do środy 
godz.17.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny, czas 105 min.)
godz.19.00 GUNMAN: ODKUPIENIE  (thriller, czas 115 min.)
godz.21.00 COŚ ZA MNĄ CHODZI (horror czas: 107 min.)

10 piątek
godz.16.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny,czas 105 min.)
godz.18.00 GUNMAN: ODKUPIENIE  (thriller, czas 115 min.)
godz.20.15 TO WŁAŚNIE SEKS (komedia ,czas 95 min.)

Co zobaczymy w kwietniu w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/26266/03_obraz.jpg
Co zobaczymy w kwietniu w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/26266/06_obraz.jpg
Co zobaczymy w kwietniu w Kinie KDK?, ./upload/articles_pakiety/26266/05_obraz.jpg


11 - 12  sobota, niedziela
godz.14.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny, czas 105 min.)
godz.16.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny, czas 105 min.)
godz.18.00 GUNMAN: ODKUPIENIE 2D  (thriller, czas 115 min.)
godz.20.15 TO WŁAŚNIE SEKS (komedia ,czas 95 min.)

13 - 15 od poniedziałku do środy 
godz.17.00 KOPCIUSZEK 2D dub. (familijny,czas 105 min.)
godz.19.00 GUNMAN: ODKUPIENIE 2D  (thriller, czas 115 min.)
godz.21.00 TO WŁAŚNIE SEKS (komedia ,czas 95 min.) [więcej]
kultura, 25.03.2015 14:23|czytane: 780 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pracownik POW we Franciszkowie wygrał sprawę z pracodawcą. Będzie kasacja
Tomasz Szczęsny były pracownik Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Franciszkowie i były radny po długiej batalii w Sądzie Rejonowym w Kutnie i Sądzie Okręgowym w Łodzi wygrał sprawę o odszkodowanie z tytułu pozostawania bez pracy. Wyrok jest nieprawomocny, a Placówka zapowiada kasację. 

Przypomnijmy, stanowisko pomocy administracyjnej w POW we Franciszkowie, które zajmował Szczęsny, wówczas szczególnie chroniony Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie zostało zlikwidowane w 2011 roku po audycie przeprowadzonym przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Szczęsny wystąpił do Sądu Rejonowego w Kutnie Wydział Pracy o niesłuszne zwolnienie i odszkodowanie z tytułu pozostawania bez pracy. W tym czasie organizacja związkowa przestała istnieć, a Sąd I instacji przyznał pracowników kwotę odszkodowania za kilka miesięcy pozostawania chronionym pracownikiem do momentu rozwiązania struktur organizacji. Pracownik odwołał się od decyzji Sądu, jednak Sąd Okręgowy w Łodzi podtrzymał kutnowskie postanowienie. 

W 2013 roku Tomasz Szczęsny ponownie wystąpił do Sądu o pozostałą część wynagrodzenia, która jego zdaniem przysługiwała mu w związku z art. 32. punkt 2 ustawy o związkach zawodowych. Sąd w Kutnie oddalił pozew, jednak Sąd Okręgowy w lutym tego roku uznał już inaczej i zdecydował o przyznaniu pracowników wynagrodzenia w kwocie rocznych poborów czyli w tym wypadku około 40 tysięcy złotych. W marcu POW we Franciszkowie zapłaciła odszkodowanie byłemu pracownikówi. 

Były radny powiatowy Samoobrony i były radny Gminy Łanięta, któremu na wezwanie Wojewody Łódzkiego Rada Gminy wygasiła mandat w związku ze skazaniem za nakłanianie do podrobienia deklaracji członkowskiej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie uważa, że wszystkie działania przeciw niemu były ukartowane i miały na celu pozbawienie go pracy w Placówce. 

- Wygrałem sprawę z pracodawcą, sprawa jest zakończona, otrzymałem pieniądze. Wszystkie te działania były ukartowane przeciw mnie - mówi Szczęsny.  [więcej]
wandea, 25.03.2015 13:29|czytane: 1512 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno
Nowo wybrani sołtysi z 31 sołectw gminy Kutno spotkali się z władzami samorządowymi na podsumowaniu wyborów do rad sołeckich, które odbyły się na początku 2015 roku. W naradzie, która odbyła się wczoraj, 24 marca w świetlicy w Leszczynku uczestniczyli między innymi wójt Jerzy Bryła oraz przewodniczący rady Dariusz Mroczek.

Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26265/01_obraz.jpg
Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26265/02_obraz.jpg
Bez sołtysa ani rusz, czyli po wyborach do rad sołeckich gminy Kutno, ./upload/articles_pakiety/26265/05_obraz.jpg


Podczas zebrań mieszkańcy wybrali 31 sołtysów i 155 członków rad sołeckich. W 10 sołectwach nastąpiła zmiana sołtysów.

W nowej kadencji 2015-2019 obowiązki sołtysów pełnią:
Jan Starbała – Bielawki, Dominika Ciemieniewska – Boża Wola, Wiesława Kowalska – Byszew, Jolanta Szymańska – Florek, Jolanta Słomińska – Gołębiewek Nowy, Janina Mazur – Gołębiewek Stary, Błażej Janczewski – Gołębiew, Radosław Zawierucha – Grabków, Paweł Bińkowski – Gnojno, Piotr Mączyński – Julinki, Zbigniew Moraczewski – Kotliska, Agnieszka Misztal – Komadzyn, Jadwiga Wasiak – Krzesin, Sylwester Sawicki – Leszno, Teresa Lewańska – Leszczynek, Elżbieta Maćkowiak – Malina, Wioletta Dolat – Marianki, Ireneusz Fajkowski – Nowa Wieś, Zofia Kacprzak – Nagodów, Konrad Lasecki – Podczachy, Rafał Olszewski – Piwki, Bogdan Wasiński – Raciborów, Janina Tokalska – Sieciechów, Agnieszka Kopeć – Sieraków, Andrzej Popławski – Strzegocin, Waldemar Łazikowski – Stanisławów, Kazimierz Kwieciak – Wierzbie, Barbara Czarnecka – Wroczyny, Tomasz Rojewski – Wysoka Wielka, Stefan Przygodzki – Woźniaków, Bernardyna Zamerska – Żurawieniec.

Sołtysom, którzy zakończyli swoją pracę oprócz podziękowań wręczono także upominki. Również nowi sołtysi otrzymali symboliczne prezenty. Na podkreślenie zasługuje fakt, że sołtysi to prawdziwi społecznicy. Za swoją pracę otrzymują jedynie symboliczne ryczałty i prowizję od kwot zebranych podatków.

- Problemów do rozwiązania jest wiele – mówił Jerzy Bryła. - To właśnie sołtysi starają się jako pierwsi rozwiązywać sprawy społeczności lokalnej. To do sołtysów płyną skargi i wnioski. [więcej]
redaktor, 25.03.2015 11:17|czytane: 1986 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będą remonty dróg w gminie Kutno
W gminie Kutno na wiosnę rozpoczynają się remonty dróg. Nową nawierzchnię uzyskają drogi w Woźniakowie i Leszczynku w sołectwie Dudki. 

Gmina planuje również wspólnie z Krzyżanowem odnowić drogę w Strzegocinie. Środki na remonty dróg pochodzą z budżetu gminy oraz z dotacji Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, natomiast droga powiatowa zostanie sfinansowane z budżetów powiatu i dwóch gmin.   [więcej]
redaktor, 25.03.2015 09:12|czytane: 982 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno w Polsacie Sport News
12 kwietnia wszyscy kibice Polfarmex Kutno będą mogli obejrzeć mecz swojej ukochanej drużyny z Energą Czarni Słupsk w Polsacie Sport News.

Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno w Polsacie Sport News, ./upload/articles_pakiety/26262/01_obraz.jpg


Polsat Sport News i Polska Liga Koszykówki podały plan transmisji meczów Tauron Basket Ligi. 
sobota, 4 kwietnia, godz. 12.20 PGE Turów Zgorzelec – AZS Koszalin
niedziela, 12 kwietnia, godz. 19.50 Energa Czarni Słupsk – Polfarmex Kutno
wtorek, 14 kwietnia, godz. 19.50 Wikana Start Lublin – Asseco Gdynia [więcej]
redaktor, 25.03.2015 08:42|czytane: 764 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś spotkanie poświęcone obecności rzek w miastach i wody w sztuce
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza dziś, 25 marca o godz. 17.00 na spotkanie poświęcone obecności rzek w miastach i wody w sztuce. Zapraszamy do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.

Dziś spotkanie poświęcone obecności rzek w miastach i wody w sztuce, ./upload/articles_pakiety/26198/01_obraz.jpg


Obejrzymy dzieła, nie tylko filmowe, dotyczące wody w ogóle i tej nazwanej, płynącej korytami Wisły, Warty, Ochni. Na seminarium będziemy gościć Cecylię Malik, krakowską artystkę, znaną z działań artystyczno–ekologicznych, Pawła Gełesza z ASP w Gdańsku z ciekawymi projektami realizowanymi przez tamtejszych studentów oraz Łukasza Jankowskiego, reżysera wielu znanych teledysków oraz filmu „Podróż na wschód” (z Tomaszem Budzyńskim). [więcej]
kultura, 25.03.2015 08:37|czytane: 731 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro spotkanie informacyjnie dla organizacji i grup nieformalnych o projekcie Grant na lepszy start
Serdecznie zapraszamy młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu powiatu kutnowskiego do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dotyczącym konkursu „Grant na lepszy start".

Spotkanie odbędzie się 26 marca w godz. 11.00-13.00 w sali Centrum Organizacji Pozarządowych „Wspólny Dom" w Kutnie przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 11.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną szczegółowe zasady przyznawania mikrodotacji, przedstawiona zostanie dokumentacja ( regulamin konkursu, wzór wniosku o dofinansowanie,) niezbędna do ubiegania się o środki finansowe oraz podstawowe zasady korzystania z generatora wniosków .

Realizatorami konkursu jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Stowarzyszenie LGD POLCENTRUM oraz Samorząd Województwa Łódzkiego i Marszałek Województwa Łódzkiego.
GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wspieramy udzielając doradztwa oraz organizując konkursy na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. O środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

W ramach mikrodotacji można pozyskać środki w kwocie od 1500  zł do 5000 zł. [więcej]
pismak, 25.03.2015 08:39|czytane: 722 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pójdą na Źródło nadziei w KINIE KDK
- To kino na wskroś romantyczne, w którym ojcowska miłość urasta do rangi zjawiska z pogranicza metafizyki i magii. W trakcie żmudnych poszukiwań bohater nie raz i nie dwa doświadczy bowiem "kosmicznych" podszeptów nakierowujących go na ślad synów. Głosu serca nie zagłuszą ani zdrowy rozsądek, ani wojskowi zalecający natychmiastowy powrót do domu. Crowe nie boi się być ckliwy i afektowany - pisze o filmie Źródło nadziei Łukasz Muszyński na filmweb.pl 

W Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film w reżyserii Russella Crowe'a będziemy mogli zobaczyć od 27 marca o godz. 18.15. Dwa podwójne zaproszenie do kina wygrali: Anna Kozodój i Tomasz Król. Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem. 

[więcej]
kultura, 25.03.2015 07:44|czytane: 833 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Iga Marczyńska, Maja Michalska oraz Edyta Królikowska będą reprezentowały Kutno
Iga Marczyńska, Maja Michalska oraz Edyta Królikowska będą reprezentowały Kutno pod koniec kwietnia w Łódzkim Domu Kultury na Eliminacjach Wojewódzkich 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W marcu odbyły sie w Kutnowskim Domu Kultury Eliminacje Powiatowe jubileuszowego OKR. Jury w składzie: Magda Słojewska, Małgorzata Wałaszek, Krzysztof Ryzlak po przesłuchaniu 13 uczestników (w tym 12 w Turnieju Recytatorskim i 1 w Turnieju Jednego Aktora) postanowiło przyznać następujące nagrody:

W Turnieju Jednego Aktora: I miejsca nie przyznano.
Wyróżnienie: Sandra Cegiełka z I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie

W Turnieju Recytatorskim:
I miejsce: Iga Marczyńska z Kutnowskiego Domu Kultury, Maja Michalska z Kutnowskiego Domu Kultury
II miejsce: Edyta Królikowska z ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie
III miejsce: Jakub Rosiński z ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie
Wyróżnienia: Karolina Sobczyk z ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, Alicja Matuszewska z ZS Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie, Justyna Galant – wyróżnienie za prozę – z ZS Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie [więcej]
kultura, 25.03.2015 07:40|czytane: 724 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Vandemoortele Polska pobuduje fabrykę w Kutnie
Vandemoortele Polska Sp. z o.o. stara się o pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Kutno. Firma chce w Kutnie zainwestować 125 mln zł i zatrudnić do końca 2019 roku 61 pracowników.

Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą produktów spożywczych, w szczególności mrożonych wyrobów piekarniczych oraz margaryn i tłuszczy. W Kutnie mają powstać trzy linie produkcyjne, na których  produkowane będzie głównie mrożony chleb, kajzerki i pączki. Wydajność linii to dwie tony produktu na godzinę. [więcej]
pismak, 25.03.2015 07:36|czytane: 809 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ekipa UKS Delfinek godnie reprezentowała Kutno
21 marca zawodnicy UKS "Delfinek" w Kutnie wzięli udział w Płockiej Lidze Pływania. Była to druga runda zawodów (2 z 4), na której reprezentowali oni miasto Kutno, poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Ekipa UKS Delfinek godnie reprezentowała Kutno, ./upload/articles_pakiety/26259/01_obraz.jpg
Ekipa UKS Delfinek godnie reprezentowała Kutno, ./upload/articles_pakiety/26259/02_obraz.jpg
Ekipa UKS Delfinek godnie reprezentowała Kutno, ./upload/articles_pakiety/26259/03_obraz.jpg


Do zawodów przystąpiło 16 klubów, co łącznie dało 300 zawodników. Kutnowska sekcja pływacka rywalizowała z klubami z Legionowa, Sochaczewa, Włocławka, Ciechanowa, Ciechocinka, Płońska, Płocka, Łodzi, Warszawy i Pułtuska.

Kutno reprezentowali zawodnicy: Krysiak Daniel, Lewandowski Damian, Kowalewska Gabriela, Krukowska Julia, Matusiak Julia, Mikołajczyk Oliwia, Sobiecka Karolina, Warszawska Lidia, Łysio Julia, Frydrysiak Maksymilian, Tetkowski Mikołaj i Kamińska Gabriela.

Wśród najlepszych zawodników byli: Mikołajczyk Oliwia - 1 miejsce: 100 m stylem zmiennym z czasem 1:30.60, rocznik 2003, Lewandowski Damian - 2 miejsce: 100 m stylem zmiennym z czasem 1:30.67, rocznik 2003, oraz 6 miejsce: 100m stylem dowolnym z czasem 1:19.24, rocznik 2003, Kowalewska Gabriela  - 5 miejsce: 100 m stylem klasycznym a czasem 1:46.65, rocznik 2003, Warszawska Lidia - 6 miejsce: 100m stylem klasycznym z czasem 1:48.46, rocznik 2003 oraz Julia Łysio - 3 miejsce: 50 m stylem grzbietowym a czasem 44.02 oraz 6 miejsce: 50 m stylem dowolnym z czasem 37.42. [więcej]
pismak, 24.03.2015 16:34|czytane: 797 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Frankofonii w Kutnie. Laureaci Konkursu Piosenki Francuskiej
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury w ramach Dni Frankofonii odbyły się eliminacje Konkursu Piosenki Francuskiej. Wzięło w nich udział 21 osób.

Dni Frankofonii  w Kutnie. Laureaci Konkursu Piosenki Francuskiej, ./upload/articles_pakiety/26227/02_obraz.jpg
Dni Frankofonii  w Kutnie. Laureaci Konkursu Piosenki Francuskiej, ./upload/articles_pakiety/26227/03_obraz.jpg
Dni Frankofonii  w Kutnie. Laureaci Konkursu Piosenki Francuskiej, ./upload/articles_pakiety/26227/08_obraz.jpg


Najlepsi w kategorii gimnazjów:
I miejsce - Agata Daniel, Gimnazjum nr 3 w Kutniez piosenką "Milord"
Wyróżnienia ex æquo - Julia Kowalska, Gimnazjum nr 2 w Kutnie "Ça ira" i Agata Musiałowska, Gimnazjum nr 1 w Kutnie "Je suis malade".

Zwycięzcy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce ex æquo - Agata Kaczmarska z I LO im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie "Mon mec à moi" i Karolina Stępień, Przemysław Ptaszyński, Daniel Perka z III LO w ZS nr 1 w Kutnie "Quelqu'un m'a dit"
II miejsce - Aleksandra Sobczak z ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie "La dernière danse"
III miejsce - Adrianna Kruszyniak z II LO im J. Kasprowicza w Kutnie "Je t'aime"
Wyróżnienie- Karolina Zamorowska, I LO im. J.H. Dąbrowskiego ''Padam" [więcej]
pismak, 24.03.2015 16:01|czytane: 915 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Zenobiusz Biga:
3 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
30 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
40 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
54 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
2 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności