eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Artur ogarnij się. 31 grudnia czy 5 stycznia?
Sprawa wygaśnięcia mandatu radnego Artura Gieruli z Platformy Obywatelskiej powróciła na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Kutnie w sprawach różnych. Marek Jankowski (PSL), przewodniczący rady poinformował o pismach jakie wpłynęły do biura rady w tej sprawie. A mianowicie o wniosku Andrzeja Kozłowskiego przewodniczącego Klubu Gazety Polskiej o wygaszenie mandatu radnego PO, odpowiedź Komisarza Wyborczego na zapytanie Wojciecha Ziółkowskiego, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej o fakty związane z rejestracją KWW Platforma Miejska. I rozgorzała dyskusja.

Ponieważ na początku sesji radni koalicyjni odrzucili wniosek o zmianę porządku obrad  poprzez dopisanie uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego,  Ziółkowski w sprawach różnych przedstawił Radzie swoje zdanie w tej sprawie różniące się od interpretacji przepisów radcy prawnego Starostwa Powiatowego Doroty Wiosetek.  Ziółkowski uważa, że doszło do złamania zakazu łączenia funkcji radnego z pełnomocnikiem finansowym komitetu i, że radny poświadczył nieprawdę w oświadczeniu, twierdząc że nie jest funkcjonariuszem publicznym. 

Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/02_obraz.jpg
Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/01_obraz.jpg
Artur ogarnij się.  31 grudnia czy 5 stycznia?, ./upload/articles_pakiety/25735/03_obraz.jpg


Temat pociągnął radny Konrad Kłopotowski (PiS), który uważał, że sprawa nie jest załatwiona jak należy i skierował swoje pytania do Artura Gieruli chcąc usłyszeć jakieś wytłumaczenie. Radny Gierula złożył wyjaśnienia na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej więc część z nich powtórzył i nie chciał wdawać się w dyskusję.  

Kłopotowski twierdził, że partyjni koledzy wrobili Gierulę w tę sprawę i wreszcie wypalił - Artur ogarnij się, nie pokazałeś żadnego dowodu, choćby e-maila, stempla pocztowego, że wysłałeś rezygnację do Komisarza, nie pokazałeś laptopa, z którego to wysłałeś. Chyba nie chcesz żebym wierzył na słowo Platformie Obywatelskiej?  - ironicznie spytał radny PiS. 

- Jest taki e-mail do komisarza wysłany z mojej skrzynki pocztowej - wreszcie stwierdził Gierula. 

Radny Jacek Urbaniak (PO) chciał się dowiedzieć, na jakiej podstawie ze Statutu Powiatu Komisja Rewizyjna w tej sprawie tak szybko działała i bez polecenia Rady Powiatu w Kutnie. Zwrócił uwagę Kłopotowskiemu, że przy okazji swoich wypowiedzi wszystkich musi zawsze obrażać. Urbaniak stwierdził, że pismo do Komisarza Wyborczego trafiło 31 stycznia, ale że tego dnia rano już Komisarz wydał postanowienie o powstaniu KWW Platforma Miejska, więc dopiero w drugim postanowieniu z 5 stycznia br. Gierulę odwołał z tej funkcji. 

- Panie Jacek, ty masz język giętki i kombinujesz - powiedział Kłopotowski. 

- A u pana język jak łańcuch na łożysku bez tarcia - odparł starosta. 

Jednak wersja radnego Urbaniaka różni się od tej przedstawionej przez Gierulę na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej 19 stycznia br. [więcej]
wandea, 28.01.2015 21:40|czytane: 1856 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika
W ostatnią niedzielę, jak stanowi wspólna tradycja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Szkoły Muzycznej w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego I i II stopnia odbył się 33. Koncert Noworoczny inaugurujący rok artystyczny w Kutnie i powiecie kutnowskim.

AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/01_obraz.jpg
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/02_obraz.jpg
AMICUS TPZK dla Andrzeja Olewnika, ./upload/articles_pakiety/25737/03_obraz.jpg


- Jak zawsze niezawodni, przybyli nasi członkowie, sympatycy TPZK, w tym członek honorowy  TPZK Henryk Lesiak, by podsumować rok 2014 i wysłuchać noworocznego koncertu w wykonaniu uzdolnionych  kutnowskich młodych talentów:  dzieci i  młodzieży. Sala koncertowa  była zapełniona - opowiada Bożena Gajewska, prezes TPZK. - Swoją obecnością zaszczycili nas Krzysztof Debich – Starosta Kutnowski i Zbigniew Burzyński – Prezydent Miasta Kutna.

W części oficjalnej prezes TPZK podsumowała działalność TPZK w 2014 roku. Tradycyjnie, raz w roku,  podczas koncertu noworocznego jedna instytucja, firma lub osoba uhonorowana jest tytułem  „AMICUS TPZK”. W tym roku decyzją zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej tytuł „AMICUS TPZK” został przyznany Andrzejowi Olewnikowi - regionaliście, pasjonatowi Ziemi Kutnowskiej.

- Zapał z jakim  pan Andrzej Olewnik  działa, by ocalić od zapomnienia i zniszczenia  okruchy pamięci  mentalnej i materialnej, jakie jeszcze napotkać można w naszym mieście i regionie, jest nie do przecenienia. Podziękowaliśmy za wieloletnią dobrą współpracę w upowszechnianiu rodzimej kultury, poznawaniu skarbów historii i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu - mówi Gajewska.  - Podziękowaliśmy także  za życzliwość ze  strony pana Andrzeja, z jaką zawsze  spotyka się każdy mieszkaniec regionu kutnowskiego  odwiedzający go.  Cieszymy się, że Andrzej Olewnik zawsze jest  gotów wspierać  TPZK w działaniach na rzecz „małej ojczyzny”. [więcej]
wandea, 28.01.2015 22:22|czytane: 858 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal w smerfowym lesie
Karnawał powoli dobiega końca, więc w ostatnim czasie wielu małych i dużych mieszkańców regionu bawi się na balach karnawałowych.

Bal w smerfowym lesie , ./upload/articles_pakiety/25736/03_obraz.jpg
Bal w smerfowym lesie , ./upload/articles_pakiety/25736/05_obraz.jpg
Bal w smerfowym lesie , ./upload/articles_pakiety/25736/09_obraz.jpg


W Przedszkolu Miejskim nr 15 "Bajka" w Kutnie, gdzie bale karnawałowe stały się już tradycją, odbył się w tym roku wielki bal pod hasłem "W SMERFOWYM LESIE". Zobaczcie na zdjęciach jak bawią się przedszkolaki. [więcej]
wandea, 28.01.2015 21:56|czytane: 969 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budżet powiatu i ... Harry Potter
Prawie dwie godziny trwała dyskusja nad budżetem powiatu kutnowskiego na rok 2015, której dominującym tematem było szkolnictwo zawodowe wywołane w pytaniach radnego opozycyjnego Konrada Kłopotowskiego (PiS). 

Budżet powiatu i ... Harry Potter, ./upload/articles_pakiety/25729/02_obraz.jpg
Budżet powiatu i ... Harry Potter, ./upload/articles_pakiety/25729/03_obraz.jpg
Budżet powiatu i ... Harry Potter, ./upload/articles_pakiety/25729/04_obraz.jpg


Budżet powiatu na 2015 rok zakłada dochody na poziomie 97 171 901,95 zł a wydatki - 95 669 604,07 zł. W budżecie będą też rezerwy, ogólna na kwotę 262 090, 15 zł, celowe w kwocie 3 368 690, 29 zł.

Po długich monologach Kłopotowskiego i wyłuskiwanych przez przewodniczącego Rady Marka Jankowskiego (PSL) od radnego pytaniach odpowiadali na nie Artur Gierula (PO), członek zarządu powiatu, Krzysztof Debich (KO), starosta kutnowski, Bartosz Serenda wiceprzewodniczący rady. Z tej dyskusji przede wszystkim dowiedzieliśmy się co radny Kłopotowski myśli o działaniach zarządu powiatu (niespełna 2 miesiące) i o poszczególnych członkach zarządu również. W wypowiedzi radnego PiS pojawiły się nawet książki pt. Harry Potter, Władca Pierścieni, (czy też bohaterowie - trudno powiedzieć- przyp.red.)  jako przyklady traktowania polskiego szkolnictwa w związku z wyrugowaniem z lektur szkolnych poważnych pozycji klasyki literatury. Ponieważ nijak się to miało do uchwały budżetowej po prawie dwóch godzinach przegłosowano wniosek o zamknięcie dyskusji 17 głosami "za". 

Radny Serenda (SLD) poinformował o wspólnym posiedzeniu komisji edukacji Rady Miasta Kutna i Rady Powiatu w Kutnie, gdzie poruszono kwestię szkolnictwa zawodowego w powiecie dostosowanego do potrzeb rynku pracy. Planowane jest również kolejne spotkanie, tym razem to radni miejscy zawitają na posiedzenie komisji w powiecie. Wymiana doświadczeń i dyskusja ma służyć konkretnym uzgodnieniom w zakresie powołania nowych kierunków w szkołach ponadgimnazjalnych, dla których organem nadzoru jest Starostwo Powiatowe, ale też analizie potrzeb Podstrefy Kutno w zakresie konkretnych zawodów. [więcej]
wandea, 28.01.2015 20:27|czytane: 1166 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KINO KDK: Wygrali zaproszenia na Fotografa
Zapraszamy od piątku 30 stycznia godz. 18.15 do Kina Kutnowskiego Domu Kultury  na historię nieuchwytnego moskiewskiego mordercy, który na miejscu zbrodni pozostawia kartoniki z numerami.

Dwa podwójne zaproszenia na t
hriller wygrali: Adam Raszewski i Krzysztof Olech. Zaproszenia należy odebrać w Kasie KDK przed wybranym seansem. Akcja startuje w Moskwie. Natasza, młoda policjantka (Tatyana Arntgolts) przypadkowo wchodzi w drogę niebezpiecznemu mordercy, który zyskał sobie przydomek Fotografa. Jego znakiem rozpoznawczym są zostawiane na miejscach zbrodni ponumerowane kartoniki. [więcej]
kultura, 28.01.2015 21:49|czytane: 852 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta żąda przeprosin od radnego
Marek Jankowski, przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie przeczytał dziś pismo Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha z żądaniem przeprosin o konkretnej treści, które na następnej sesji ma wygłosić Konrad Kłopotowski. Chodzi o słowa, które Konrad Kłopotowski, radny Prawa i Sprawiedliwości powiedział na pierwszej po wyborach sesji rady.

Starosta żąda przeprosin od radnego, ./upload/articles_pakiety/25733/02_obraz.jpg
Starosta żąda przeprosin od radnego, ./upload/articles_pakiety/25733/01_obraz.jpg


- Po raz pierwszy w historii powiatu kutnowskiego spotykamy się z przypadkiem kiedy osoba o tak kontrowersyjnej przeszłości proponowana jest na takie stanowisko. Pamiętamy jak zakończyła się kariera pana Debicha jako prezydenta Kutna. Jest to osoba skompromitowana ze skazującym wyrokiem sądowym. To jest sytuacja bez precedensu w naszym samorządzie. Do tej pory nie mieliśmy czegoś takiego, aby osoba w przeszłości skazana i skompromitowana miała stanąć na czele powiat - mówił 28 listopada 2014 Kłopotowski. 

Do pisma starosta załączył wyrok z 2003roku, a Jankowski przeczytał jego sentencję czyli uniewinnienie. [więcej]
wandea, 28.01.2015 19:48|czytane: 1414 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni koalicji nie dopuścili do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Gieruli
Radni powiatowi nie zgodzili się dziś na wprowadzenie do porządku obrad punktu z uchwałą stwierdzającą wygaśnięcie mandatu radnego Artura Gieruli z Platformy Obywatelskiej. 

Radni koalicji nie dopuścili do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Gieruli, ./upload/articles_pakiety/25732/01_obraz.jpg
Radni koalicji nie dopuścili do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Gieruli, ./upload/articles_pakiety/25732/02_obraz.jpg


Wniosek został złożony przez grupę siedmiu radnych, jednak rada przegłosowała go głosami koalicji. Za odrzuceniem wniosku głosowało 13 radnych w tym cały zarząd powiatu, a 9 było przeciw - PiS i Pokolenia Samorządowe. 

Przypomnijmy, radni zlożyli wniosek o wygaśnięcie mandatu Gieruli w związku z łączeniem przez niego funkcji pełnomocnika wyborczego i finansowego KWW Platforma Miejska. Artur Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. Zlamał on tym samym  zakaz łączenia tych funkcji i poświadczył nieprawdę w dokumencie. [więcej]
wandea, 28.01.2015 13:52|czytane: 1651 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto otrzymał medale za zasługi dla obronności kraju?
Stu kilkudziesięciu mieszkańców naszego regionu odebrało z rąk wicewojewody łódzkiego Jarosława Klimasa złote, srebrne i brązowe medale „Za zasługi dla obronności kraju”, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej osobom, które wnoszą doniosły wkład w rozwój i umacnianie obronności Rzeczypospolitej Polskiej.

Brązowe medale "Za zasługi dla obronności kraju" odebrali również mieszkańcy powiatu kutnowskiego: podinsp. Zbigniew Gruszczyński zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie, Krzysztof Jankowski,  radny powiatowy Konrad Kłopotowski i insp. Jan Kuropatwa Komendant Powiatowy Policji w Kutnie. 

[więcej]
wandea, 28.01.2015 13:33|czytane: 1176 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budżetowa sesja Rady Powiatu w Kutnie i zmiana terminu przeniesienia MOS
Dziś o godz. 10.00 IV sesja Rady Powiatu w Kutnie. W porządku obrad znalazło się uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2015-2018 oraz budżetu Powiatu Kutnowskiego na 2015 rok. 

Radni zmienią uchwałę z 5 listopada 2014 roku w sprawie zmiany nazwy i siedziby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nowej Wsi. Chodzi o zmianę terminu przeniesienia ośrodka z 1 lutego na koniec sierpnia. Odbiór dostosowanego budynku nastąpił w grudniu ubiegłego roku. Teraz trwa budowa windy zewnętrznej. Jak mówi Ewa Rutkowska, dyrektor MOS potrzebna jest jeszcze drobna przebudowa w kuchni (oddzielenie części przygotowania posiłku z tzw. częścią brudną) w związku z uruchomieniem edukacji zawodowej w ośrodu oraz sporządzaniem posiłków dla wychowanków na miejscu. Temat ten zostanie poddany pod obrady Zarządu Powiatu w Kutnie. [więcej]
wandea, 28.01.2015 08:24|czytane: 1703 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Andrzej Musiałowicz nie zgadza się z uzasadnieniem jego zwolnienia. Pieniądz lubi spokój
Andrzej Musiałowicz, odwołany w ubiegłym tygodniu prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. w Kutnie wystąpił dziś do Rady Powiatu w Kutnie z pismem, w którym opisuje w chronologicznym porządku działania zarządu szpitala od momentu powierzenia mu stanowiska i nie zgadza się z podawanymi przez Radę Nadzorczą i Zgromadzenie Wspólników do mediów powodami jego zwolnienia. A mianowicie, że pozwolił na to, by ustanowiono zarząd przymusowy nas spółką i nie dotrzymał obietnicy o jej zbilansowaniu na koniec 2014 roku.

Andrzej Musiałowicz nie zgadza się z uzasadnieniem jego zwolnienia. Pieniądz lubi spokój, ./upload/articles_pakiety/25730/01_obraz.jpg


Musiałowicz twierdzi, że na bieżąco informował Zarząd Powiatu o sytuacji w spółce. Po decyzji Rady Powiatu w Kutnie o podwyższeniu kapitału apitalnej spółki ze wskazaniem na spłatę długu u Magellana, do szpitala wpływają dziesiątki wezwań do zapłaty od innych wierzycieli. 10 września 2014 firma Aeskulap Chifa sp. z o.o kieruje nakaz sądowy do KSS, po czym Musiałowicz zawiadamia Zgromadzenie Wspólników 26 i 29 września. Nic się nie dzieje. Zgromadzenie nie reaguje. 14 października dociera do szpitala pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej. Zarząd szpitala podejmuej decyzje o ochronie w postaci zarządu przymusowego. Musiałowicz w piśmie podkreśla, że po uprawomocnieniu się postanowienia o zarządzie przymusowym w Sądzie Rejonowym w Kutnie (24.11.2014), w pierwszych dniach grudnia informował Starostę Kutnowskiego o wizycie przedstawicieli Kancelarii z Kalisza. Jednak Zarząd Powiatu spotkał się z nim dopiero 8 stycznia 2015 r.  Musiałowicz podnosi również fakt, że ostatnie miesiące pokazują, że poprawiała się sytuacja finansowa spółki.

Były prezes podaje kwoty strat, które malały z miesiąca na miesiąc, po podejmowanych przez zarząd szpitala decyzjach, wynikających z planu naprawczego. 

I tak kwiecień 336 713,79,  maj 244 908, 75, czerwiec 119 039, 61, lipiec 78 724, 13 sierpień 602 272,30 (bardzo niskie przychody z NFZ) wrzesień 140 145, 75, październik 73 440, 15,  listopad 14 309, 95 zł. 

- W całym okresie sprawowania przeze mnie zarządu społką nie wystąpiły zajęcia komornicze i inne formy egzekucji, a większość wierzycieli spokojnie oczekiwała na zakończenie procesu restrukturyzacji i pozyskanie długoterminowego finansowania. Poddaję pod rozwagę sprawdzenie kto z radnych głosował przeciwko ustanowieniu zabezpieczeń dla emisji obligacji na kwotę 14 mln zł i co zaoferował w zamian tego rozwiązania - pisze Andrzej Musiałowicz. [więcej]
wandea, 27.01.2015 16:12|czytane: 2095 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stłuczka na Chrobrego
Dziś około godziny 14.00 na ulicy Bolesława Chrobrego w Kutnie autobus MZK zderzył się z fordem mondeo. Kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi w wyniku czego doszło do zderzenia.

Stłuczka na Chrobrego, ./upload/articles_pakiety/25727/01_obraz.jpg


Poszkodowany kierowca forda oraz tróje pasażerów autobusu zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. [więcej]
redaktor, 27.01.2015 15:10|czytane: 1458 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla mieszkańców Kutna i regionu
Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla mieszkańców Kutna i regionu odbędzie się 7 lutego w sali bankietowo-weselnej "Westa" w Zawadach pod Kutnem. Koszt balu to 20 złotych dla dzieci, 40 zł dla młodzieży oraz 80 zł dla dorosłych. W programie gorące posiłki i konkursy z nagrodami podczas zabawy, o którą zadba wodzirej Radosław Florczak.

Organizatorami balu są parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie,  Grupa Odnowy w Duchu Świętym "Głos wołającego na pustyni", Equipes Notre-Dame oraz Domowy Kościół.

Zapisy do 2 lutego pod nr. tel. 609-582-763 [więcej]
redaktor, 27.01.2015 14:18|czytane: 773 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrały karnety na zajęcia aerobik - gimnastyka - taniec
Dwa podwójne karnety na luty na zajęcia 3w1 - aerobik - gimnastyka - taniec oraz zajęcia 3w1 TURBO - superspalanie- modelowanie - wzmacnianie wygrały: Dagmara Rutkowska i Anna Oswald-Wojtasiak. 

Wygrały karnety na zajęcia aerobik - gimnastyka - taniec, ./upload/articles_pakiety/25597/01_obraz.jpg
Wygrały karnety na zajęcia aerobik - gimnastyka - taniec, ./upload/articles_pakiety/25597/02_obraz.jpg


Zajęcia odbywają się w Kutnowskim Domu Kultury pod okiem profesjonalistów. W sprawie odbioru karnetów zwycięzcy będą kontaktować się: j.zielinska90@interia.pl lub 723-319-518 [więcej]
redaktor, 27.01.2015 13:48|czytane: 1130 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Squashu
W niedzielę, 25 stycznia odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Squashu. Zawody rozegrano w trzech kategoriach: OPEN, KOBIETY OPEN i MĘŻCZYŹNI 35.

II Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Squashu, ./upload/articles_pakiety/25725/05_obraz.jpg
II Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w Squashu, ./upload/articles_pakiety/25725/04_obraz.jpg


Zawodnicy kategorii OPEN zostali podzieleni na 4 grupy, a następnie po dwóch najlepszych rozegrało finał systemem pucharowym. Kategorie KOBIETY OPEN oraz MĘŻCZYŹNI 35 zostały rozegrane systemem "każdy z każdym".  W zawodach wzięło udział 24 zawodników. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, który zawierał m.in. gadżety MOSiR. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary. [więcej]
redaktor, 27.01.2015 13:37|czytane: 727 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie bierze się za strategię
Zarząd Powiatu w Kutnie bierze się za Strategię Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2014-2020. Odwołał Konrada Kłopotowskiego z funkcji przewodniczącego Zespołu ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii, a Krzysztofa Dębskiego ze składu zespołu.

Na wolne miejsca w zespole wejdą natomiast Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski w charakterze przewodniczącego, Anna Chmielecka jako członek zespołu. Artur Gierula z kolei uchwałą zarządu został zastępcą przewodniczącego Zespołu.

Przypomnijmy, 6 marca 2014 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach konsultacji społecznych Strategii. Powiat zatrudnił firmę Westmor Consulting z Włocławka, która pomogła przy budowie dokumentu.  Koszt zlecenia dla włocławskiej firmy to około 32 tys. zł brutto.

Pelen skład Zespołu ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii: Krzysztof Debich -przewodniczący, Dariusz Jabłoński, Mirosław Ruciński, Artur Gierula- zastępca przewodniczącego, Jolanta Anioł, Waldemar Kadłubowski, Anna Rzeźnicka, [więcej]
wandea, 27.01.2015 09:23|czytane: 1631 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowy koncert dziecięcej twórczości w domu kultury
25 stycznia w  Sali Tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury już po raz drugi mogli zaprezentować  swoje umiejętności uczniowie Sekcji muzycznej: „ART CREATIVE – TWÓRCZOŚĆ DZIECIĘCA”.

Uczestnicy koncertu zaprezentowali kolędy i pastorałki oraz inne utwory z kanonu znanej i lubianej muzyki, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Najmłodsza grupa – „Mali kreatywni” (3 i 4-latki) z wielkim przejęciem zagrała na oryginalnie brzmiących   „bum bum rurkach” – kolędę: „Jezus Narodzony”, grupa 6-latków zaś na tym samym instrumencie wykonała: „Lulajże Jezuniu”.

Wyjątkowy koncert dziecięcej twórczości w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/25722/05_obraz.jpg
Wyjątkowy koncert dziecięcej twórczości w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/25722/13_obraz.jpg
Wyjątkowy koncert dziecięcej twórczości w domu kultury, ./upload/articles_pakiety/25722/14_obraz.jpg


Podczas koncertu mogliśmy też usłyszeć młodych artystów grających na fletach prostych, keyboardach i gitarach klasycznych. Nie zabrakło także solistów wykonujących z wielkim zaangażowaniem utwory wokalne. Wszyscy uczestnicy potwierdzili swoimi wykonaniami dużą wrażliwość na muzykę  oraz to, iż zajmuje ona ważne miejsce w ich życiu. Podczas występów panowała miła i ciepła atmosfera, a uśmiechy nie schodziły zarówno z twarzy  artystów jak i publiczności, która dopisała bardzo licznie.

3-4-latki - Julia Truskolawska, Olek Sadowski, Jakub Sikorski

6-7-latki - Julia Michalska, Kuba Białobłocki, Juliusz Białobłocki, Natalia Michalak, Marysia Kotkowska [więcej]
redaktor, 27.01.2015 08:39|czytane: 1232 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wystawa zdjęć Ryszarda Czajkowskiego z Indii. Zajrzyj do Dworku
W Dworku Modrzewiowym do 28 lutego można oglądać wystawę fotograficzną Ryszarda Czajkowskiego „Święte miejsca, święci mężowie. Indie”. Prezentowane na wystawie fotografie dokumentują uroczystości, jakie odbywają się w Haridwarze nad Gangesem, u stóp Himalajów. Haridwar – jedno z największych miejsc pielgrzymkowych na świecie – liczy około 120 tys. mieszkańców, a w uroczystościach Kumbh Mela bierze udział około pięciu milionów pielgrzymów.

Wystawa zdjęć Ryszarda Czajkowskiego z Indii. Zajrzyj do Dworku, ./upload/articles_pakiety/25723/01_obraz.jpg
Wystawa zdjęć Ryszarda Czajkowskiego z Indii. Zajrzyj do Dworku, ./upload/articles_pakiety/25723/10_obraz.jpg
Wystawa zdjęć Ryszarda Czajkowskiego z Indii. Zajrzyj do Dworku, ./upload/articles_pakiety/25723/14_obraz.jpg


O swoich licznych podróżach i wyprawach podczas wernisażu wystawy opowiadał sam autor Ryszard Czajkowski, znany podróżnik, autor programu telewizyjnego „Przez lądy i morza”. W czasie swoich wypraw na wszystkie kontynenty nakręcił kilkadziesiąt filmów o charakterze podróżniczo-geograficznym oraz etnograficznym. Wernisaż zgromadził wyjątkowo wiele osób zainteresowanych zdjęciami i opowieściami pana Ryszarda.

Wystawa przygotowana została przez Muzeum Regionalne i Łódzki Dom Kultury. Ekspozycja prezentowana będzie w Galerii w Dworku do 28 lutego. Galeria będzie  otwarta w każdy wtorek w godz. 09:00-14:00. Wystawę będzie można również oglądać w pozostałe dni tygodnia [więcej]
kultura, 27.01.2015 09:01|czytane: 665 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Skład Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie
Prezydent Zbigniew Burzyński powołał Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie. Kadencja komitetu trwa 4 lata. 

Skład Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25720/01_obraz.jpg


Skład Komitetu:
Zbigniew WDOWIAK - Zastępca Prezydenta Miasta Kutno – Przewodniczący Komitetu
Andrzej ZIELONKA - przedstawiciel Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
Zdzisław STĘPNIAK - Prezes Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Zarząd Terenowy w Płocku z siedzibą w Kutnie
Józef BALAWAJDER - Prezes Związku Inwalidów Wojennych i Wojskowych RP w Kutnie
Józef STOCKI - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Kutnie
Wiktor MIERZWIŃSKI - Prezes Związku Sybiraków Oddział w Kutnie
Zygmunt JASIŃSKI - Prezes Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy - Górników Okręgowy Zarząd w Kutnie
Wiesław AKSMAN - przedstawiciel Związku Harcerstwa Polskiego Komendy Hufca Kutno
Ks. Dziekan Stanisław PISAREK- Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Kutnie [więcej]
redaktor, 26.01.2015 15:58|czytane: 1281 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W lutym w Kinie KDK: premiery i dużo bajek
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza do kina w ostatnich dniach stycznia i w lutym. Ferie w Kinie KDK z ofertą TANI BILET (t.b.) 10 zł lub 8 zł.

30.01.2015 piątek
g.14.30 KRÓLOWA ŚNIEGU 2 (2D) (animowany 80 min)
g.16.15 CARTE BLANCHE (dramat  106 min)
g.18.15 FOTOGRAF (dramat  111 min)
g.20.30 HISZPANKA (akcja /histor.,  127 min)

31.01.2015 sobota
g.11.00 TARZAN (t.b.) 
g.14.30 KRÓLOWA ŚNIEGU 2 (2D) 
g.16.15 CARTE BLANCHE
g.18.15 FOTOGRAF 
g.20.30 HISZPANKA

W lutym w Kinie KDK: premiery i dużo bajek , ./upload/articles_pakiety/25718/05_obraz.jpg
W lutym w Kinie KDK: premiery i dużo bajek , ./upload/articles_pakiety/25718/01_obraz.jpg
W lutym w Kinie KDK: premiery i dużo bajek , ./upload/articles_pakiety/25718/02_obraz.jpg


01.02.2015 niedziela
g.11.00 JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 2 (t.b.) (animowany 102 min)
g.14.30 KRÓLOWA ŚNIEGU 2 (2D) 
g.16.15 CARTE BLANCHE
g.18.15 FOTOGRAF 
g.20.30 HISZPANKA

02.02.2015 poniedziałek
g.10.00 SIEDMIU KRASNOLUDKÓW RATUJE ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ (animowany 80 min)
g.11.30 BELLA I SEBASTIAN (t.b.) (familijny 104 min)
g.14.00 KRÓLOWA ŚNIEGU 2 (2D) 
g.16.15 CARTE BLANCHE
g.18.15 FOTOGRAF 
g.20.30 HISZPANKA [więcej]
wandea, 26.01.2015 16:58|czytane: 1085 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Porażka młodziczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
W ostatnim meczu rundy zasadniczej młodziczki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno grały w Aleksandrowie Łódzkim z  Uczniowskim Klubem Sportowym BASKET.

Porażka młodziczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno, ./upload/articles_pakiety/25719/01_obraz.jpg
Porażka młodziczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno, ./upload/articles_pakiety/25719/02_obraz.jpg
Porażka młodziczek KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno, ./upload/articles_pakiety/25719/03_obraz.jpg


Od początku  gra się nie układała. Dziewczęta nie trafiały z czystych pozycji. W pierwszej i trzeciej kwarcie przeciwnik nie potrafił wykorzystać braku skuteczności kutnowskich koszykarek. Druga i czwarta kwarta była popisem zawodniczek Basketu i cały mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem drużyny z Aleksandrowa:
58 : 37 (9:11, 26:8, 12:14, 11:4.

KKS PRO-BASKET SIRMAX grał w składzie: Kozarska Justyna - 1pkt., Myszkowska Julia -7, Kubiak Sara -4,Ambroziak Julita -2, Żurawik Aleksandra -2, Woźniak Iga -4, Kacalak Natalia -0, Sikorska Zuzanna -2, Kuciapska Natalia -0, Pietrzak Natalia -5, Siatkowska Małgorzata -10. [więcej]
wandea, 26.01.2015 13:40|czytane: 619 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poetyckie laury dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Kutnie
Anna Żeberkiewicz z klasy IF i Michał Mrozik z klasy IIIB zostali laureatami I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Wiersz o Babci i Dziadku”.

Poetyckie laury dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25715/01_obraz.jpg
Poetyckie laury dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25715/02_obraz.jpg


Ania (opiekun p. Teresa Romanowska) otrzymała III nagrodę za wiersz pt. „Bliscy na zawsze”, Michał (opiekun p. Karolina Jagodzińska) wyróżnienie za wiersz pt. „Rośliny”. Oboje wzięli udział w uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi 21 stycznia.

Organizatorem konkursu było Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole i ono też ufundowało atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Wiersze napisane przez Anię i Michała są piękne i wzruszające, pełne ciepła, [więcej]
wandea, 26.01.2015 13:12|czytane: 538 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny
Tradycyjnie w Kutnowskiem Domu Kultury w ferie odbywa się Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny dla małych i dużych malarzy od 5 do 15 lat. 

Wielki Zimowy Konkurs Plastyczny, ./upload/articles_pakiety/25713/01_obraz.jpg


12 lutego o godz. 11.00 do sali tarasowej KDK będą czekały na Was wielkie kartony, wystarczy abyście przynieśli swoje przybory plastyczne i dobry humor. Na miejscu dowiecie się jaki jest temat konkursu. KDK przygotował jak zawsze atrakcyjne nagrody. [więcej]
Krecik, 26.01.2015 12:59|czytane: 667 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dobry występ koszykarek U12 KKS Pro-Basket AMZ Kutno
Wczoraj koszykarki KKS Pro-Basket  AMZ Kutno rozegrały w Łodzi pierwszy z dwóch turniejów finałowych o miejsca 5-8 w ramach mistrzostw województwa łódzkiego kategorii wiekowej U-12 (żaczki).

Dobry występ koszykarek U12 KKS Pro-Basket AMZ Kutno, ./upload/articles_pakiety/25712/01_obraz.jpg
Dobry występ koszykarek U12 KKS Pro-Basket AMZ Kutno, ./upload/articles_pakiety/25712/02_obraz.jpg
Dobry występ koszykarek U12 KKS Pro-Basket AMZ Kutno, ./upload/articles_pakiety/25712/03_obraz.jpg


Dziewczęta rozegrały dwa spotkania z drużynami UKS Basket Aleksandrów Łódzki i Widzew Łódź.   W pierwszym spotkaniu z drużyną UKS Basket Aleksandrów Łódzki  dziewczęta odniosły wysokie zwycięstwo 61 – 38 (17-7; 13-10; 19-8; 12-13) natomiast w drugim spotkaniu pokonały zespół Widzewa Łódź 48-33 (17-4; 10-9; 13-5; 8-15). Należy podkreślić bardzo dobrą grę w obronie, jak i w ataku.

Cała drużyna zasłużyła na pochwałę za zaangażowanie i waleczność. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie : STASINOWSKA Kinga (kapitan zespołu 10;10),GOŁOFIT Natalia(10;6),BUDNER Milena(7;8),KACPERSKA Wiktoria(11;10);NADOLSKA Gabriela(12;8),TOMASIK Nikola (4;4) [więcej]
redaktor, 26.01.2015 12:53|czytane: 612 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielki Konkurs Recytatorski Zwierzątkowo. Termin zgłoszeń do 30 stycznia
W ramach Ferii 2015 Kutnowski Dom Kultury zaprasza na Wielki Konkurs Recytatorski Zwierzątkowo. Termin zgłoszeń mija w piątek 30 stycznia.

Wielki Konkurs Recytatorski Zwierzątkowo. Termin zgłoszeń do 30 stycznia, ./upload/articles_pakiety/25570/01_obraz.jpg


Konkurs adresowany jest do dzieci od 3 do 10 lat i aby wziąć w nim udział należy przygotować jeden wiersz o zwierzętach, pobrać z sekretariatu KDK kartę zgłoszenia i złożyć ją do 30 stycznia 2015 roku. [więcej]
Krecik, 26.01.2015 12:56|czytane: 649 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szynobusem krótsza podróż do Łodzi
Od połowy czerwca tego roku na trasie Łódź - Kutno kursować będą nowoczesne szynobusy z klimatyzacją, obszernymi toaletami i monitorami LCD w ramach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. 

Podróżni będą mogli skorzystać z 20 szybszych niż dotychczas połączeń dziennie, które obsługiwane będą nowoczesnymi pociągami FLIRT3, wyposażonymi w bezpłatny internet i biletomaty. Pociągi te przystosowane są dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. [więcej]
redaktor, 26.01.2015 12:47|czytane: 1494 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana kadetek KKS Pro-Basket
Kolejną wygraną zanotowała na swoim koncie drużyna KKS ZOO Safari Borysew, dziewczęta z Kutna pokonały na wyjeździe 74:61 (13:19,19:12,17:21, 25:9) zawsze wymagającą drużynę z Sieradza.

Wygrana kadetek KKS Pro-Basket, ./upload/articles_pakiety/25714/01_obraz.jpg


Już pierwszy mecz z LUKS TRÓJKA Sieradz obfitował w walkę i emocje, minimalna wygrana 49:41 zapowiadała ciężką i wyrównaną grę. Pierwsze trzy kwarty to ciągła zmiana prowadzenia, żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż 6-7 punktów. Dzięki agresywniejszej grze w obronie wygrywamy ostatnią kwartę 25:9 i cały mecz różnicą 13 punktów. [więcej]
redaktor, 26.01.2015 13:02|czytane: 651 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyróżnienie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
W ostatni weekend Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczył w XV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze Wieczne Kolędowanie” – Niepokalanów 2015. Organizatorem Festiwalu był Teresiński Ośrodek Kultury a gospodarzem Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Zespół otrzymał tam wyrożnienie. 

Wyróżnienie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej , ./upload/articles_pakiety/25709/04_obraz.jpg
Wyróżnienie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej , ./upload/articles_pakiety/25709/02_obraz.jpg
Wyróżnienie dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej , ./upload/articles_pakiety/25709/03_obraz.jpg


Na Jubileuszowy XV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek pod nazwą Nasze Wieczne Kolędowanie wpłynęło 106 zgłoszeń. Komisja konkursowa po przesłuchaniu wszystkich nagrań postanowiła zakwalifikować do konkursu 59 wykonawców.

- Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki dlatego jesteśmy  dumni  i zadowoleni że za zaprezentowane dwie kolędy Witaj Jezu i z Narodzenia Pana zostaliśmy docenieni i dostaliśmy wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną mówi Bożena Sudomir, Prezes ZPiTZK. [więcej]
kultura, 26.01.2015 12:29|czytane: 840 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty
W  konkursie Aquaparku Kutno cztery zaproszenia na wodne szaleństwa wygrali: Sławomir Marciniak,  Justyna Balcerzak,Mateusz Sobczyk, Emilia Paryż.

Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/25694/01_obraz.jpg


Zaproszenia są do odebrania w Aquaparku Kutno w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników konkursu.

[więcej]
redaktor, 26.01.2015 12:19|czytane: 927 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
IV zawody o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin rozstrzygnięte
25 stycznia w Zespole Szkół w Żychlinie odbyły się IV Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin zorganizowane z okazji 152 rocznicy Powstania Styczniowego. W zawodach wystartowało 43 zawodników w kategoriach „młodzież szkolna” i „open”. 

IV zawody o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin rozstrzygnięte, ./upload/articles_pakiety/25707/11_obraz.jpg
IV zawody o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin rozstrzygnięte, ./upload/articles_pakiety/25707/02_obraz.jpg
IV zawody o Puchar Burmistrza Gminy Żychlin rozstrzygnięte, ./upload/articles_pakiety/25707/18_obraz.jpg


Strzelanie z karabinka pneumatycznego odbywało się z pozycji stojąc  z wolnej ręki do tarczy z odległości 10 m. Imprezę uatrakcyjniła krótka prelekcja w wykonaniu radnego powiatowego Marka Drabika na temat Powstania Styczniowego z uwzględnieniem wydarzeń na terenach lokalnych oraz pokaz broni i technik walki ówczesnych powstańców.

Przy dźwiękach pieśni patriotycznych z okresu Powstania Styczniowego uczestnicy i kibice mogli również obejrzeć tematyczną wystawę grafiki i malarstwa. Organizatorami zawodów byli: Urząd Gminy w Żychlinie, Zespół Szkół w Żychlinie, Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Kutnie oraz Polski Klub Kawaleryjski. [więcej]
redaktor, 26.01.2015 12:08|czytane: 694 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno
W sobotę, 24 stycznia drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz wyjazdowy z zespołem ŁKS SMS MG13 II.

Zwycięstwo zespołu U-14  KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25710/01_obraz.jpg
Zwycięstwo zespołu U-14  KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25710/02_obraz.jpg
Zwycięstwo zespołu U-14  KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25710/03_obraz.jpg


Od początku meczu zarysowała się duża przewaga naszej drużyny po 3 minutach prowadziliśmy 8:0, a kwarta skończyła się wynikiem 9:22. W następnych odsłonach meczu przewaga drużyny z Kutna  jeszcze się zwiększała wygrywając kolejno kwarty 5:20, 11:18, 13:17.Wynik końcowy meczu 38:77.Drużyna KKS PRO-BASKET TBS po dwóch kolejkach drugiej rundy jest liderem grupy B z dwoma zwycięstwami na koncie. Martwi tylko plaga chorób która dotknęła drużynę ,oby wszyscy się wykurowali do obozu sportowego, który odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii zimowych. [więcej]
redaktor, 26.01.2015 12:35|czytane: 517 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Sesja budżetowa w Krośniewicach
IV sesja Rady Miejskiej w Krośniewicach odbędzie się jutro 27 stycznia o godz. 11.00 w Zespole Szkół nr 1 w Krośniewicach, ul. Łęczycka 17.

W porządku obrad sesji znalazły się m.in. podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015 -2018 dla Gminy Krośniewice oraz budżetu Gminy na 2015 rok. Radni uchwalą również Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i drugi Przeciwdziałania Narkomanii na 2015 r.

Radni zajmą się też sprzedażą nieruchomości stanowiącej własność Gminy Krośniewice i „Planem Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Krośniewice". [więcej]
pismak, 26.01.2015 09:14|czytane: 694 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kiedy poznamy trenerów piłkarskiej młodzieżówki? Oświadczenie Zarządu Klubu Sportowego Kutno
Zarząd Klubu Sportowego Kutno informuje, że zajęcia dla roczników 1996, 1999, 2001 oraz 2004 odbywają się zgodnie z harmonogramem. Uaktualnioną (w dniu 24.01.2015) rozpiskę treningową można znaleźć na stronie internetowej Klubu Sportowego. Terminy poszczególnych zajęć nie ulegną już żadnym zmianom w okresie halowym.

Wobec faktu, ze 4 trenerów prowadzących dotychczas zajęcia dla ww. grup treningowych odmówiło dalszej współpracy, nie akceptując oferty pracy w KS Kutno m.in. w zakresie zasad prowadzenia tych zajęć, na treningi wyżej wymienionych roczników wyznaczone są tymczasowo zastępstwa. Ostateczne przydziały kadry trenerskiej do poszczególnych grup zostaną ogłoszone do końca stycznia 2015. [więcej]
redaktor, 26.01.2015 12:07|czytane: 515 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Klub filmowy w CTMiT już w lutym
7 lutego o godz. 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się pokaz filmu niemego "Mumia" z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz ONLINE.

Zapowiedzi: Klub filmowy w CTMiT już w lutym, ./upload/articles_pakiety/25704/01_obraz.jpg


Mumia (1932 r.), film w reżyserii Karla Freunda. Akcja początku filmu rozgrywa się w 1921 roku. Ekipa brytyjskich archeologów pod przewodnictwem sir Josepha Whemple'a prowadzi wykopaliska na terenie Egiptu. [więcej]
kultura, 26.01.2015 09:09|czytane: 567 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Odkurzamy strychy
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach planuje w drugiej połowie lutego 2015 r. zorganizować wystawę "Oświata i szkolnictwo na ziemi kutnowskiej w pierwszej połowie XX wieku".

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu o wsparcie Muzeum w tych działaniach i o udostępnienie na ten czas pamiątek  związanych z tematyką planowanej wystawy. - Bardzo nam zależy, by na wystawie, oprócz materiałów archiwalnych, można było zaprezentować także pamiątki osobiste,  dlatego w szczególności prosimy Państwa o wypożyczenie świadectw szkolnych, tarcz, zdjęć klasowych i dokumentów związanych ze szkolnictwem z lat 1900-1950. Czasem drobiazg, pozornie mało znaczący przedmiot powoduje, że wracają wspomnienia sprzed lat. Szczególnie będziemy wdzięczni za materiały z terenu gminy Krośniewice - mówi Grzegorz Dębski, dyrektor Muzeum. [więcej]
kultura, 26.01.2015 09:07|czytane: 810 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polsce potrzebna jest zmiana władzy. Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP
Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski odwiedził dziś powiaty kutnowski i łęczycki (38 i 39 powiat w kraju) w ramach spotkań z wyborcami. Europoseł zamierza odwiedzić wszystkie powiaty i spotkać się z tymi Polakami, którzy chcą zmiany w zarządzaniu Polską. W Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie odbyła się najpierw krótka konferencja prasowa, na której Andrzej Duda odpowiedział niestety tylko na trzy pytania. 

- Jeszcze przed ogłoszeniem terminu wyborów skoro już moja kandydatura została wyłoniona przez Prawo i Sprawiedliwość, spotykam się z mieszkańcami całej Polski, będę w każdym powiecie w kraju. Uważam, że kandydat na prezydenta Polski powinien spotykać się z Polakami i rozmawiać z nimi o ich problemach - mówił na konferencji Andrzej Duda. - Na spotkaniach będę mówił o tym jaki jest mój pomysł i moja wizja na wewnętrzną i zewnętrzną politykę Polski. Przez siedem lat rządów Platforma Obywatelska nie zrealizowawszy obietnic pozbawiła młodych Polaków nadziei na rozwój. Zmiana musi nastąpić abyśmy mogli realizować politykę rozumianą jako rozsądną troskę o wspólne dobro. 

Marcin Mastalerek rzecznik prasowy PiS dodał, że w gminach i powiatach powstaną wkrótce sztaby wyborcze kandydata, aby zapracować wspólnie na sukces Andrzeja Dudy. Terminy wyborów brane pod uwagę to 10 lub 17 maja.

Polsce potrzebna jest zmiana władzy. Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP, ./upload/articles_pakiety/25699/01_obraz.jpg
Polsce potrzebna jest zmiana władzy. Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP, ./upload/articles_pakiety/25699/02_obraz.jpg
Polsce potrzebna jest zmiana władzy. Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta RP, ./upload/articles_pakiety/25699/05_obraz.jpg


- Moja decyzja o kandydowaniu zapadła kiedy pierwszy raz powiedziano mi, że moja kandydatura jest rozważana przez władze partii, a w listopadzie ubiegłego roku została przyjęta przez zarząd PiS - odpowiadał na pytania Andrzeja Bieńkowskiego z Powiatowego Życia Kutna. - Jestem prawnikiem, pochodzę z Krakowa, jestem mężem nauczycielki języka niemieckiego, ojcem prawie 20-letniej córki, w 2004 roku obroniłem doktorat, pracowałem na uniwersytecie. W 2006 roku zostałem wiceministrem sprawiedliwości, w 2011 roku posłem na Sejm, a w 2014 posłem do Parlamentu Europejskiego. 

W sali wykładowej WSGK bardzo licznie zebrali się sympatycy i członkowie PiS, nie zabrakło też mieszkańców, którzy po prostu przyszli wyrobić sobie zdanie o kandydacie. Zgromadzonych powitał Konrad Kłopotowski, przewodniczący powiatowych struktur partii, wśród gości towarzyszących Andrzejowi Dudzie byli Senator RPPrzemysław Błaszczyk, Posłowie na Sejm RP Marek Matuszewski, Piotr Polak, Radny Województwa Łódzkiego  Błażej Spychalski.

- Nadchodzi dla naszego państwa niezwykle ważny czas. 2015 rok to rok podwójnych wyborów, prezydenckich i parlamentarnych. Trzeba zwłaszcza teraz rozmawiać o Polsce, o polskim społeczeństwie, o tym w jakiej jesteśmy sytuacji, o tym jak patrzymy na Polskę z perspektywy ostatnich 7 i 25 lat. Koalicja rządząca PO -PSL oraz prezydent Bronisław Komorowski mówią, że ostatnie 25 lat Polski to jej wielki sukces. Proszę Państwa spójrzmy na to obiektywnie. Obiecywano nam, że nie będzie problemu z życiem, wolnością, dobrami.  A tu w zeszłym roku 80% maturzystów w ogólnopolskiej sondzie odpowiedziało, że nie widzi swojej przyszłości w Polsce. To jest bardzo młode pokolenie pozbawione już nadziei. Wielkim zadaniem jest przywrócić nadzieję, nie tylko tym młodym ludziom, również ich rodzicom i tym wszystkim, którzy mają poczucieże się źle w Polsce dzieje- mówił Andrzej Duda.- Jeśli tutaj ich zabraknie, jeśli wyjadą pod opiekę innych rządów, chcę to bardzo mocno zaakcentować, to znaczy, że inne kraje, inne rządy dają możliwość rozwoju, stabilizacji. Polsce potrzebna jest zmiana władzy, rozumianej jako rozsądna troska o wspólne dobro. Muszą do władzy dojść ludzie, którzy chcą nią rządzić uczciwie, którzy mają ambicję przywrócenia Polski na drogę prawdziwego rozwoju. Władza, która rządzi w Polsce od siedmiu lat całkowicie się skompromitowała. Większości obietnic nie dotrzymała. Za to bardzo sprawnie wypełniła, nie ostrzegając Polaków, a co było ciosem, swoje plany.  A mianowicie podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat. Tak zdecydował rząd Donalda Tuska, koalicja PO-PSL i Bronisław Komorowski, prezydent, podpisując tę ustawę. To jest polityka antyspołeczna. [więcej]
wandea, 25.01.2015 19:29|czytane: 2397 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
2 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
8 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
15 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
22 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
26 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności