eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Spotkanie w bibliotece. Encyklopedia gender. Płeć w kulturze
Spotkanie z Anną Nasiłowską i Kazimierą Szczuką, redaktorkami i autorkami „Encyklopedii gender. Płeć w kulturze” odbędzie się 19 marca o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie. Już dziś serdecznie zapraszamy, wejściówki do odebrania w czytelni. 

Cztery lata pracy, sto badaczek i badaczy, blisko dwieście haseł. „Encyklopedia gender. Płeć w kulturze” to przystępnie napisane i obszerne kompendium wiedzy o jednej z prężniej rozwijających się subdyscyplin współczesnej humanistyki.

Tematyka płci kulturowej przedstawiana w mediach stereotypowo i niemerytorycznie, często pełni rolę politycznego straszaka w debacie publicznej lub ogranicza się do hermetycznej akademickiej dyskusji. „Encyklopedia gender” przystępnym językiem opowiada o humanistyce, nie rezygnując z warsztatu naukowego, jest przy tym pierwszą na polskim rynku wydawniczym publikacją ujmującą temat przekrojowo.

Spotkanie w bibliotece. Encyklopedia gender. Płeć w kulturze, ./upload/articles_pakiety/26099/01_obraz.jpg


W tematykę płci kulturowej – jej trudnych niekiedy pojęć i często mylonych kwestii - wprowadzą czytelników najwybitniejsze polskie badaczki i badacze związani z Instytutem Badań Literackich PAN. Książka ta z powodzeniem wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym, gromadzi i porządkuje osiągnięcia humanistyki ostatniego półwiecza.

- Tytuł spotkania jest nieco prowokacyjny Awantura o gender. Mamy nadzieję, że przyjdą na nie ci, którzy wiedzą czym jest gender i ci, którzy chcą się dopiero dowiedzieć i go oswoić, zwolennicy i przeciwnicy. Celem spotkania jest dyskusja. Spotkanie będzie moderowała Grażyna Baranowska - mówi Magdalena Konczarek, dyrektor biblioteki. [więcej]
wandea, 09.03.2015 18:17|czytane: 1121 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Nowej Szansy pod koniec marca
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie serdecznie zaprasza na „DNI NOWEJ SZANSY”, które odbędą się w Kutnie, przy ul. FILIPOWICZA 5 w dniach 21 - 22 marca. Wykłady prowadzić będzie Kazimierz Juszczak.

DNI NOWEJ SZANSY realizowane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych współfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutno

PROGRAM DNIA
SOBOTA:
godz.   9.30 -  śniadanie
godz. 10.00 – pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu, wykład
godz. 11.15 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.45 – wykład, pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu
godz. 13.00 – obiad [więcej]
wandea, 09.03.2015 18:07|czytane: 560 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie opozycja w Radzie Miasta Kutna. Rafał Jóźwiak i Łukasz Walczak radnymi
Rafał Jóźwiak z KWW Rafała Aleksandra Jóźwiaka oraz Łukasz Walczak z KWW Młodzi dla  Kutna zdobyli największą liczbę głosów w dzisiejszych wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna. Obaj byli popierani przez Prawo i Sprawiedliwość. 

Panowie zajmą dwa miejsca po radnych - wiceprezydentach w 21-osobowej radzie złożonej z kandydatów KWW Zbigniewa Burzyńskiego.

Rafał Jóźwiak w okręgu nr 2 zdobył 89 głosów. Za nim byli: Rafał Wawrzyńczak - 77 głosów, Janusz Pawlak - 67, Aleksandra Nawrocka - 30, Robert Stępniewski - 18, [więcej]
wandea, 08.03.2015 23:27|czytane: 2173 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ważne zwycięstwo U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno
W sobotę drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz z AZS PWSZ II Skierniewice. Obie drużyny do tego meczu były bez porażki mając po 4 zwycięstwa na koncie.

Ważne zwycięstwo U-14  KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/26106/01_obraz.jpg
Ważne zwycięstwo U-14  KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/26106/02_obraz.jpg
Ważne zwycięstwo U-14  KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/26106/03_obraz.jpg


Od początku meczu widać było dużą nerwowość w grze obu klubów, gdyż zwycięzca tej potyczki zostawał samodzielnym liderem  w finale B. Pierwsi nerwy opanowali nasi zawodnicy, a wynik otworzył  Kacper Liwiński zdobywająć w akcji podkoszowej pierwsze dwa  punkty.

Od tego momentu  drużyna KKS wzięła się „do roboty” wygrywając pierwszą kwartę wysoko 32:5, pozwalając sobie rzucić tylko 1 kosz z gry. Druga i trzecia odsłona to już zdecydowana dominacja naszej drużyny, kwarty kończą się 12:2 i 27:8. Ostatnia cześć spotkania  to kontrolowanie  meczu przez gospodarzy grając punkt za punkt. Ta odsłona  zakończyła się wynikiem 16:13,zaś cały mecz  wysoką wygraną 85:28. [więcej]
redaktor, 09.03.2015 19:18|czytane: 674 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dni otwarte Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie
Nauka w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie jest bezpłatna. Jego oferta edukacyjna jest najbogatsza w regionie. CKU ma wysoką zdawalność egzaminów, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną  i nowoczesne pomoce dydaktyczne, działa w nim Samorząd Słuchaczy. Szkoła współpracuje z zaprzyjaźnionymi zakładami pracy w zakresie praktyk zawodowych.

Dni otwarte Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie

„Świadomy wybór szkoły to Twój pewny sukces”
Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie grupy zorganizowane 27 marca i 30 marca w godzinach 8:30 - 15:30, gości indywidualnych 28-29 marca w godzinach 8:30 - 16:00. Zapraszamy również w innych terminach (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).

Oferta edukacyjna:
V Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Kutnie (wraz ze wszystkimi semestramiw ramach kontynuacji nauki).
Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 5 w Kutnie w zawodach:
technik administracji, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik informatyk, technik rachunkowości,      opiekun w domu pomocy społecznej,technik ochrony fizycznej osób i mienia [więcej]
wandea, 09.03.2015 17:57|czytane: 657 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chór Speranza na Dzień Kobiet
Wczoraj, 8 marca podczas mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafii Kaszewy Kościelne wystąpił chór "Speranza" działający na co dzień w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie.

Chór Speranza na Dzień Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26100/01_obraz.jpg
Chór Speranza na Dzień Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26100/02_obraz.jpg
Chór Speranza na Dzień Kobiet, ./upload/articles_pakiety/26100/03_obraz.jpg


W uroczystym programie oprawy mszy św. znalazły się głównie utwory o tematyce kobiecej ale także miłosnej oraz pieśni dla matki. Chór przy akompaniamencie fortepianowym Cezarego Górczyńskiego zaśpiewał m.in.: AVE MARIS STELLA, MATKO MOJA JA WIEM – piosenka z rep. Bernarda Ładysza w opracowaniu chóralnym C. Górczyńskiego, SERCE MATKI – piosenka z rep. Mieczysława Fogga w opracowaniu chóralnym C. Górczyńskiego, ŚWIEĆ MOJA GWIAZDO ŚWIEĆ – piosenka z rep. Anny German w opracowaniu czterogłosowym na chór C. Górczyńskiego, WALC BARBARY – melodia z filmu "Noce i dnie" w reż. Jerzego Antczaka w opracowaniu chóralnym C. Górczyńskiego, SYĆKA SE WOM ZYCOM – góralska piosenka dla Ojca Świętego w opracowaniu czterogłosowym na chór C. Górczyńskiego, MEMORY - ("Pamięć" / "Wspomnienie") melodia z musicalu "Cats" ("Koty") w opracowaniu czterogłosowym skomponowana przez Andrew Lloyda Webera, MARYJO ŚLICZNA PANI, [więcej]
pismak, 09.03.2015 14:10|czytane: 1021 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket AMZ Kutno rozegrał dwa spotkania
W sobotę koszykarki KKS Pro-Basket AMZ Kutno rozegrały w Aleksandrowie Łódzkim turniej finałowy o miejsca 5-8 w ramach mistrzostw województwa łódzkiego kategorii wiekowej U-12 (żaczki). Dziewczęta rozegrały dwa spotkania z drużynami TK Basket Stryków i Widzew Łódź.

W pierwszym spotkaniu z drużyną TK Basket Stryków dziewczęta odniosły łatwe i wysokie zwycięstwo  98:18 (21:2; 30:6; 24:8; 23:2;). Bardzo dobrze w spotkaniu tym zaprezentowały się: kapitan zespołu Kinga Stasinowska zdobywczyni 29 pkt., Natalia Gołofit 20 pkt., i Gabriela Nadolska 14 pkt. oraz duża liczba podań otwierających koleżanką drogę do kosza.

W kolejnym spotkaniu dziewczęta musiały uznać wyższość drużyny Widzewa Łódź przegrywając  37:51 (2:13; 8:12; 10:18; 17:8). Drużyna bardzo źle weszła w mecz, zawodniczki nie mogły poradzić sobie z bardzo dobrą obroną drużyny Widzewa, szwankowała również skuteczność całego zespołu.  W spotkaniu tym na szczególne brawa za zaangażowanie i walkę zasłużyły Gabriela Nadolska 13 pkt, Kinga Stasinowska 14 pkt, Milena Budner 2pkt i bardzo dobra gra w obronie. Należy dodać, iż z powodu choroby drużyna wystąpiła osłabiona brakiem 4 podstawowych zawodniczek. [więcej]
pismak, 09.03.2015 09:27|czytane: 768 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Warsztaty plastyczne w krośniewickim muzeum
Choć do Świąt Wielkanocnych został jeszcze miesiąc, już dziś warto pomyśleć o świątecznych kartkach, ozdobach i palemkach. Z tej okazji Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza przedszkola i szkoły powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych.

Warsztaty plastyczne w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/26079/01_obraz.jpg


Tym razem Muzeum przygotowało następujące zajęcia:
1. Wielkanocne palmy - z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych kwiatów z bibuły
2. Świąteczne stroiki
3. Kartki wielkanocne (technika "orgiami płaskie" - dla przedszkoli, technika quillingu - dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum)
4. Ozdoby świątecznego stołu (papierowe kieliszki na jajka i indywidualne serwetniki).

Zajęcia odbywają się w dniach 10-31 marca, w godz. 9-12. Przewidywany czas warsztatów: ok. 1 h. Koszt udziału w zajęciach to 30 zł od całej grupy (max 25 osób). [więcej]
pismak, 09.03.2015 09:22|czytane: 526 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Młodzieżowe Rady Uczniowskie. Młodzi mówią TAK!
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności szkolnych szkół średnich powiatu kutnowskiego, Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach wystąpił z inicjatywą zorganizowania konferencji metodycznej „Młodzieżowe Rady Uczniowskie. Młodzi mówią TAK!”.

Tematyka organizowanego spotkania 25 marca w Krośniewicach będzie dotyczyła trybu powołania, roli, kompetencji oraz zakresu efektywnego działania rad uczniowskich w strukturach samorządów lokalnych.

Inicjatywa ważna szczególnie w sytuacji struktur naszych rad np. miejskiej w Kutnie czy w Krośniewicach i powiatowej, które w swoim składzie nie mają zbyt dużo młodych i świeżych w polityce ludzi. A z kolei młodzież, która jeszcze prawnej legitymacji do udziału w nich nie ma może już wiele się nauczyć o mechanizmach działania lokalnej polityki i udziale, funkcji rad uczniowskich w jej strukturach. 

Organizatorzy konferencji mają nadzieję, że efektem końcowym podejmowanej inicjatywy będzie powołanie Młodzieżowej Rady Krośniewic. [więcej]
pismak, 09.03.2015 08:38|czytane: 570 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Short Waves Festival 2015 Grand Prix Tour już dziś w Centrum
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza dziś 9 marca o godz. 18.00 na Short Waves Festival 2015 Grand Prix Tour.

Short Waves Festival 2015 Grand Prix Tour już dziś w Centrum, ./upload/articles_pakiety/26045/01_obraz.jpg


Ponownie w Kutnie będziemy mogli zobaczyć pokazy najnowszych polskich filmów krótkometrażowych. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
kultura, 09.03.2015 08:24|czytane: 753 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Być jak Jan Nowicki. Spotkanie w bibliotece z człowiekiem pogodzonym ze sobą
Gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie był dziś Jan Nowicki, aktor teatralny, filmowy, pisarz, człowiek wielkiego serca i ułańskiej fantazji, dojrzały mężczyzna pogodzony ze sobą, dla którego najważniejszy jest finał życia. W ramach cyklu Znani czytają poezję Nowicki powiedział kilka tekstów noblisty poety Czesława Miłosza, a potem opowiedział nam o sobie i o swojej nowej książce "Białe walce". 

Pełne anegdot, humoru, mocnych stwierdzeń oraz ocen rzeczywistości i wreszcie pełne wzruszających osobistych wyznań, olśnień spotkanie z Mistrzem Janem jest niewątpliwie jednym z ważniejszych spotkań kutnowskiej publiczności z ciekawymi i nie bójmy się tego słowa wielkimi, skromnymi ludźmi, od których każdy z nas może nauczyć się jak żyć żeby życia nie przegapić. 

Być jak Jan Nowicki. Spotkanie w bibliotece z człowiekiem pogodzonym ze sobą , ./upload/articles_pakiety/26094/01_obraz.jpg
Być jak Jan Nowicki. Spotkanie w bibliotece z człowiekiem pogodzonym ze sobą , ./upload/articles_pakiety/26094/03_obraz.jpg
Być jak Jan Nowicki. Spotkanie w bibliotece z człowiekiem pogodzonym ze sobą , ./upload/articles_pakiety/26094/17_obraz.jpg


Czego można nauczyć się od Jana Nowickiego?
Pogody ducha, optymizmu przed... śmiercią, zachłanności na życie, wiary, wnikliwego spojrzenia na kulturę i literaturę.

- Biblioteki to oazy. To coś absolutnie niesamowitego, że takie miejsca ocalały. Dzisiaj nie ma już miejsc, w których można spojrzeć w twarze skupionych, inteligentnych ludzi, którzy przyszli po to aby posłuchać muzyki czy poezji. Dlatego cieszę się, że spotykamy się dziś właśnie w bibliotece. Literatura to najpierwsza ze wszystkich sztuk, jest absolutnie pierwsza, potem muzyka, malarstwo, teatr, szczególnie kiedy jest oparty na literaturze, kino, i na końcu cudowne i straszne ścierwo, jakim jest telewizja - zaczął spotkanie Jan Nowicki. - Dlatego jeśli dzieci i młodzież nie czytają to napawa mnie to ogromnym smutkiem. Nie jestem człowiekiem, który chce tutaj robić wykłady albo nad czymś biadolić, po prostu jak chcą być idiotami niech sobie będą, tylko mam świadomość ile tracą w życiu. Przecież czytanie książek to jest w istocie tworzenie książek. Autor przestaje istnieć a tylko uruchamia się wyobraźnia czytelnika, który tworzy sobie obrazy, na jakie go stać.  A jaka skromna jest książka, schowamy ją do kieszeni, weźmiemy w podróż, do toalety, wanny, możemy czytać w autobusie, przed snem, a potem również o niej śnić. 

Nowicki jak mówi o sobie, jest starszym panem z naszych stron (Kowal w powiecie włocławskim) zna dobrze Kutno, nieraz tu bywał i ma również tu znajomych.

- Jeszcze pamiętam jak na waszym dworcu wódkę w litrowych butelkach sprzedawali, zresztą wszędzie na dworcach były knajpki, nawet  w Czerniewicach. A teraz? Nie można nawet zjeść na dworcach - opowiadał Nowicki. - Wysiadałem w Kutnie, brałem taksówkę i często tak jechałem do Kowala. 

Nowicki aktor

- Z zawodu aktora się nie wyprowadza, aktorem się jest cały czas. Jestem aktorem. Wciąż dostaję propozycje ról, ale na razie mi się nie chce jeszcze grać. Robię co innego, chcę jeszcze zrobić wiele różnych rzeczy. Poprosił mnie kiedyś kolega żebym zagrał taki epizodzik w filmie pt. "Koktajl". Nakręciłem to spokojnie, przychodzę do domu, a tu się potem okazuje, że ten film jednak nazywa się "Pokaż kotku co masz w środku".  [więcej]
wandea, 08.03.2015 23:17|czytane: 1716 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarze Polfarmexu Kutno życzą kibickom wszystkiego najlepszego
[więcej]
redaktor, 07.03.2015 11:24|czytane: 730 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Bożena Gajewska: Przypominamy kobiety Kutna i regionu kutnowskiego
Przypominamy kobiety Kutna i regionu kutnowskiego, które swoim życiem i działalnością na trwałe zapisały się w historii naszej małej ojczyzny. Obchodząc Święto Kobiet warto przypomnieć sobie o kobietach Kutna i  regionu kutnowskiego, które swoim życiem i działalnością na trwałe zapisały się w historii naszej „małej ojczyzny”.  Wspominam dzisiaj kilka z nich. Jeśli  uważacie Państwo, że należałoby jeszcze jakieś nazwiska kobiet dopisać do  poniższych biogramów i wspomnień – zapraszam do pisania i przysłania informacji na adres email:  poczta@tpzk.eu

Lubomira Troczewska (z domu Piasecka)  była nauczycielką, przyjechała do Kutna w 1895 roku jako narzeczona   Antoniego Troczewskiego. Kutno zrobiło na niej przygnębiające wrażenie, ale pozostała tu, by wspierać męża w jego pracy. Przez ponad 30 lat  pracowała w stowarzyszeniach kulturalnych, oświatowych i dobroczynnych. Nie szczędziła ofiar na rzecz sierot i biednych dzieci prowadząc  działalność opiekuńczo-wychowawczą wśród dzieci i młodzieży. Potrafiła godzić pracę społeczną z  obowiązkami żony i matki. Doktor zawsze podkreślał, że „mógł podjąć wiele prac dzięki pomocy i zrozumienia żony, która umiała się dostroić do wysokiego umysłu i szlachetnego serca małżonka”.

Z jej inicjatywy w 1904 roku powstało Towarzystwo Dobroczynności. Obok niej w zarządzie Towarzystwa działały: Zofia Wąsowska, Aniela Łozińska, Antonina Sawicka, Jadwiga Otocka, Bronisława Regulska, Antonina Vedtkowa itd. Kutnowianie poparli tę inicjatywę i w tymże roku  przy ul. Poznańskiej (obecnie Narutowicza) w wynajętym mieszkaniu otwarto ochronkę dla 80 dzieci. Gdy w roku 1923 skarbniczka Rady Opiekuńczej przedstawiła projekt zbudowania wzorowego Sierocińca i Ochronki, patronami tej instytucji wybrano dr Antoniego Troczewskiego i jego żonę Lubomirę. Byli oni niezwykle popularni w mieście i powiecie, co spowodowało, że „na ręce Komitetu Budowy wpłynęły setki i tysiące marek, później złotych polskich”. Lubomira Troczewska nie doczekała się otwarcia Ochronki i Sierocińca im. Doktorostwa Troczewskich. Do ostatnich swych dni pracowała w Radzie Opiekuńczej. Zmarła w lipcu 1925 roku.
Wykorzystałam fragment książki Henryka Lesiaka (Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej) pt. „Dr Antoni Toczewski lekarz i działacz społeczny”.

Zofia Chlewicka (1885-1921, spoczywa na kutnowskim cmentarzu parafialnym) była aktywną działaczką kutnowskich organizacjach społecznych i uczestniczką wielu akcji charytatywnych. W okresie I wojny światowej wraz z Antoniną Vedtkową, Jadwigą Otocką, H. Bowbelską i Marią Piwnicką utworzyła Dom Sierot.  Przez wiele lat pełniła funkcję sekretarza Polskiego Czerwonego Krzyża, była członkiem Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kutnie, Polskiej Macierzy Szkolnej – skarbnik. Przyczyniła się do powstania  kutnowskiego sierocińca. Jej krótkie, lecz pracowite, dla Kutna życie pięknie charakteryzuje krótka sentencja umieszczona na jego grobie: Żyła prawdą sercem i  ofiarną pracą. A przyświecała niezmąconą pogodą ducha.
Wykorzystałam fragment artykułu Andrzeja Urbaniaka (Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej) pt. „Dworek modrzewiowy – siedziba kutnowskich regionalistów”  zamieszczonego w Kutnowskich Zeszytach Regionalnych [więcej]
pismak, 08.03.2015 11:54|czytane: 907 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrywa z Koszalinem
Dziś w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie drużyna Jarosława Krysiewicza wygrała z AZS Koszalin 76:70. W kwartach było 29-24; 22-10; 8-20; 17-16.

Polfarmex Kutno wygrywa z Koszalinem, ./upload/articles_pakiety/26092/37_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrywa z Koszalinem, ./upload/articles_pakiety/26092/34_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrywa z Koszalinem, ./upload/articles_pakiety/26092/77_obraz.jpg


Polfarmex Kutno: Auda 20, Johnson 20, Mitchell 13, Wołoszyn 11, Łączyński 5, Malczyk 3, Bartosz 2, Jakóbczyk 2, Jarecki 0

AZS Koszalin: Woods 19, Szewczyk 17, Radenović 12, Vrbanc 7, Mielczarek 5, Swanson 4, Dąbrowski 3, Szubarga 3, Austin 0
[więcej]
redaktor, 07.03.2015 19:16|czytane: 2209 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dialog form oraz idei. Nowa wystawa w KDK
Wczoraj w Galerii okno na Sztukę w Kutnowskim Domu Kultury prof. Dariusz Kaca otworzył nową wystawę pt. Migracje transgraficzne. Zachęcamy do obejrzenia prac wielu artystów z różnych ośrodków naukowych Kielc, Częstochowy, Katowic, czy Łodzi, konfrontujących artystyczne poszukiwania z efektami nowoczesnych i tradycyjnych technologii. 

- Celem projektu jest wskazanie na nieograniczone możliwości artystycznej kreacji zarówno w obszarze tradycyjnych technik warsztatowych, cyfrowych, technik druku i technologii multimedialnych - stwierdza Teresa Anna Ślusarek, kierownik projektu. 

Dialog form oraz idei. Nowa wystawa w KDK, ./upload/articles_pakiety/26091/01_obraz.jpg
Dialog form oraz idei. Nowa wystawa w KDK, ./upload/articles_pakiety/26091/14_obraz.jpg
Dialog form oraz idei. Nowa wystawa w KDK, ./upload/articles_pakiety/26091/03_obraz.jpg


Na pierwszym piętrze KDK zanim wejdziecie Państwo do Galerii okno na Sztukę warto zobaczyć niezwykłą pracę multimedialną. 

Na wystawie można zobaczyć prace takich artystów jak: Janusz Baran, Małgorzata Bielecka, Barbara Czapor -Zaręba, Tomasz Chudzik, Andrzej Dudek-Durer, Andrzej Fydrych, Dariusz Kaca, Waldemar Kozub, Aleksandra Lasoń, Marzena Łukaszuk, [więcej]
kultura, 07.03.2015 19:06|czytane: 893 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Oddać cześć i ocalić od zapomnienia czyli o Żołnierzach Wyklętych w Kasprowiczu
Lekcje historyczne w klasach, filmy, przybliżające postacie bohaterów walczących o wolną Polskę, prezentowane na szkolnym holu i tematyczna muzyka nadawana przez szkolny radiowęzeł – tak wyglądał Tydzień Żołnierzy Wyklętych w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Powstała również gazetka, a okolicznościowa ulotka, rozdawana była mieszkańcom Kutna.

Oddać cześć i ocalić od zapomnienia czyli o Żołnierzach Wyklętych w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26090/06_obraz.jpg
Oddać cześć i ocalić od zapomnienia czyli o Żołnierzach Wyklętych w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26090/05_obraz.jpg
Oddać cześć i ocalić od zapomnienia czyli o Żołnierzach Wyklętych w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/26090/03_obraz.jpg


– Lekcje historyczne z wykorzystaniem filmu i muzyki oraz sugestywna narracja prowadzącego robiły mocne wrażenie na słuchaczach – ocenia Dorota Dobiecka-Stańska, wicedyrektor szkoły, nauczyciel historii.

– Cel jest prosty – przywrócić pamięć i oddać cześć Żołnierzom Wyklętym, którzy walczyli o wolność Polski, choć nie było szans na zwycięstwo. Woleli umrzeć stojąc, niż klęcząc – mówi Jakub Chodorowski, pomysłodawca i koordynator projektu, uczeń klasy pierwszej liceum.

Chcąc podzielić się swoją wiedzą i pasją z rówieśnikami, Jakub Chodorowski przeprowadził też świetną lekcję historii o Niezłomnych w swoim Gimnazjum w Strzelcach. [więcej]
redaktor, 07.03.2015 12:49|czytane: 1095 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ortograficzne potyczki w Gimnazjum nr 2
Wczorajsze zmagania uczniów to już XII edycja Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Prezydenta Miasta Kutno”, zainicjowanego w 2003 roku. Przedsięwzięcie corocznie obejmuje honorowym patronatem prezydent Zbigniew Burzyński.

W tym roku organizatorkami konkursu były polonistki z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie: Teresa Romanowska i Ewa Kudelska. W finale miejskim rywalizowali laureaci szkolnego konkursu, który odbył się 20 lutego 2015 roku.Do konkursu zgłosiło swój akces 26 uczniów z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2oraz Gimnazjum nr 3.

Zwyciężyła, zdobywając złote pióro Natalia Kusiak z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie. II miejsce zajęła Julia Kowalska z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie. Jury przyznało dwie równorzędne trzecie nagrody uczennicom z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie – Zuzannie Staniszewskiej i Oliwii Jancerowicz. Laureaci II i III miejsca otrzymali kupony prezentowe do empiku. Uczestnikom życzymy sukcesu. [więcej]
redaktor, 07.03.2015 12:48|czytane: 801 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: IV Konkurs Patron znany czy nieznany? Rekordowa obsada
Rusza czwarta edycja Międzyszkolnego  Konkursu Historycznego  „PATRON ZNANY CZY NIEZNANY?” Tegorocznym bohaterem jest 37 Łęczycki Pułk Piechoty im. Ks. Józefa Poniatowskiego – formacja wojskowa nierozerwalnie związana z Kutnem w dwudziestoleciu międzywojennym.

Pod patronatem eKutno.pl: IV Konkurs Patron znany czy nieznany? Rekordowa obsada, ./upload/articles_pakiety/26088/01_obraz.jpg


Już 13 marca odbędą się szkolne eliminacje do których zgłosiła się rekordowa liczba, ponad 150 uczniów z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego oraz dwóch kutnowskich gimnazjów.

W zmaganiach konkursowych wezmą  udział uczniowie z następujących szkół : Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J.Piłsudskiego,  , Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza, I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza,  ZS nr 1  w Krośniewicach , ZS nr 1 im. St. Staszica,  ZSZ nr 2 im. Dra A.Troczewskiego , ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego,  ZS nr 4 im. Z.Balickiego w Kutnie-Azorach oraz oczywiście: I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty. Finał konkursu zaplanowany został na 22 maja w Centrum Teatru Muzyki  i Tańca. [więcej]
redaktor, 07.03.2015 12:24|czytane: 593 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Teatrzyk Kameleon z "Szóstki" awansował do przeglądu wojewódzkiego
5 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach odbyły się zorganizowane przez Wandę Łapińską 15. Regionalne Konfrontacje Teatralne. Przegląd miał  na celu prezentację dorobku amatorskich zespołów dziecięcych i młodzieżowych, doskonalenie warsztatu nauczycieli i instruktorów pracujących z teatrami dziecięcymi i młodzieżowymi, oraz edukację teatralną dzieci i młodzieży.

Teatrzyk Kameleon z
Teatrzyk Kameleon z
Teatrzyk Kameleon z


Jury w składzie: Małgorzata Flege, Katarzyna Bargiełowska i Anna Królikowska po obejrzeniu 8 przedstawień postanowiło przyznać w kategorii szkół podstawowych I nagrodę w kwocie 600 zł i pamiątkową statuetkę  dla grupy teatralnej „Kameleon” ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie za przedstawienie „Wyjście smoka” i zakwalifikować grupę na XXXIII Wojewódzki  Przegląd  Teatrów Dziecięcych „Konfrontacje 2015” w Łodzi (26-27 marca).

W obecnym składzie zespół istnieje 2 i pół roku. Tworzą go uczniowie klas piątych: Nati – Natalia Maćkowiak, Arti – Artur Kowalski, Klaudis – Klaudia Ciszewska, Justi – Justyna Bryszewska, Katarzynka – Katarzyna Kirpluk, Marca – Marcelina Czajkowska, Nicośka – Nicola Puchalska, [więcej]
kultura, 06.03.2015 22:58|czytane: 825 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pożar w Kongskilde
Dziś po południu w Kongskilde przy ulicy Metalowej w Kutnie wybuchł pożar. Na miejsce zadysponowano 4 jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Kutna oraz jednostki OSP z Komadzyna i Wroczyn.

Przed przyjazdem straży z zakładu ewakuowano 89 pracowników. Strażacy gasili pożar ponad 2 godziny. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. [więcej]
redaktor, 06.03.2015 22:49|czytane: 1093 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wojewoda Łódzki podjęła sprawę wygaśnięcia mandatu Artura Gieruli
Wojewoda Łódzki zobowiązała Radę Powiatu w Kutnie do odpowiedzi na szereg pytań i do zajęcia stanowiska w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego powiatowego Artura Gieruli z Platformy Obywatelskiej. Rada ma 7 dni na odpowiedź.

Wojewoda Łódzki podjęła sprawę wygaśnięcia mandatu Artura Gieruli, ./upload/articles_pakiety/26083/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, Stowarzyszenie Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska wystąpiło do Wojewody Łódzkiego z zawiadomieniem o nieprawidłowym działaniu Rady Powiatu w Kutnie w kwestii wygaśnięcia mandatu radnego Artura Gieruli członka Zarządu Powiatu w Kutnie. 6 lutego Rada Powiatu nie podjęła uchwały o wygaśnięciu mandatu, a wcześniej 28 stycznia nie dopuściła (głosami koalicji) do rozszerzenia porządku obrad sesji o taki punkt. 

Do Rady Powiatu z wnioskiem o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu wystąpił w styczniu Andrzej Kozłowski, prezes kutnowskiego Klubu "Gazety Polskiej" w związku z informacją Komisarza Wyborczego w Skierniewicach, iż Gierula figuruje jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna. Komitet został zgłoszony 29 grudnia ub.r., a 31 grudnia Komisarz wydał odpowiednie postanowienie. 

Artur Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. Funkcji radnego i pełnomocnika finansowego komitetu wyborczego nie wolno łączyć, a każdy radny to funkcjonariusz publiczny więc Kozłowski uznał, że są podstawy do wygaśnięcia mandatu radnego. [więcej]
wandea, 06.03.2015 17:14|czytane: 2586 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek nowego zarządu szpitala
Dziś rano 8.05. w Krzyszkowicach w powiecie łęczyckim doszło do kolizji pięciu aut. Na stojący na poboczu drogi samochód ciężarowy z naczepą najechała kierująca oplem. Następnie jadący w kierunku Kutno – Zgierz kierowca ciągnika siodłowego z naczepą marki Volvo widząc te pojazdy zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka kierowcą osobowej kia. W wyniku uderzenia osobówka wjechała do rowu.

Wypadek nowego zarządu szpitala, ./upload/articles_pakiety/26081/01_obraz.jpg
Wypadek nowego zarządu szpitala, ./upload/articles_pakiety/26081/02_obraz.jpg
Wypadek nowego zarządu szpitala, ./upload/articles_pakiety/26081/03_obraz.jpg


W samochodzie osobowym marki kia podróżowali do pracy prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Robert Wilanowski, wiceprezes Joanna Trawińska-Zabłocka i Małgorzata Marek specjalistka ds. finansowych. Dwoje pierwszych z ogólnymi potłuczeniami przebywało w szpitalu w Łęczycy, a pani Małgorzata trafiła na kutnowski SOR. 

Z kolei w stojące na drodze volvo wjechał jadący w kierunku Zgierz – Kutno tir marki Daf. Obrażenia w tym zdarzeniu odniosły osoby podróżujące osobową kia. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. [więcej]
wandea, 06.03.2015 13:57|czytane: 4075 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fontanna droższa prawie o 300 tysięcy złotych
Na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna zwiększono w budżecie miasta prawie o 300 tys. zł koszty na budowę fontanny na Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Powodem przeniesienia dodatkowych pieniędzy na tę inwestycję były niedoszacowane założenia wyniku przetargu.

Fontanna droższa prawie o 300 tysięcy złotych, ./upload/articles_pakiety/26071/01_obraz.jpg


- Po otwarciu ofert okazało się, że najniższa propozycja jest prawie 300 tys. złotych droższa od naszych założeń - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. - Zakładaliśmy, że na fontanne wydamy 650 tys. zł.

Dziś w Urzędzie Miasta Kutna został rozstrzygnięty przetarg na budowę fontanny. Prace wykona System Automatyki Budynków Jacek Wysocki z Warszawy za kwotę 922 500 zł. [więcej]
wandea, 06.03.2015 14:17|czytane: 1535 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Królowie parkietu ze Strzelec
Już po raz trzeci Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zorganizowało Regionalny Turniej Tańca Breakdance „Król Parkietu”, który zawsze cieszy się dużą popularnością wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Udany występ na Turnieju zanotowali członkowie grupy „Antygrawitator” z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach – Julian Karasek oraz Bartłomiej Zimny, który awansował do najlepszej ósemki w kat. 13 – 15 lat.

Królowie parkietu ze Strzelec, ./upload/articles_pakiety/26080/01_obraz.jpg


W tych pełnych emocji zmaganiach wzięło udział około siedemdziesięciu tancerzy w wieku od 6 do 15 lat z całej Polski, którzy przybyli m.in. z Gostynina, Katowic, Warszawy, Jabłonnej, Legionowa, Płocka, Konina, Żychlina, Białych Błot, Milanówka, Staroźreb, Kutna, Józefowa, Milanówka, Radomia, Piaseczna, Chotomowa, Łącka, Krośniewic, Nakła i Strzelec. [więcej]
kultura, 06.03.2015 12:16|czytane: 730 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarze ZS w Żychlinie najlepsi w powiecie
Reprezentacja  Zespołu Szkół w Żychlinie  prowadzona przez Cezarego Kwiatkowskiego okazała się najlepsza w Mistrzostwach Powiatu Kutnowskiego w Koszykówce Mężczyzn w ramach „Licealiady”.  W turnieju finałowym organizowanym przez kutnowski MOSiR wzięły udział cztery szkoły (po dwa najlepsze zespoły  z dwóch grup eliminacyjnych): Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, LO w Żychlinie, ZS Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie oraz ZS w Żychlinie.

Koszykarze ZS w Żychlinie najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/26082/01_obraz.jpg
Koszykarze ZS w Żychlinie najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/26082/02_obraz.jpg
Koszykarze ZS w Żychlinie najlepsi w powiecie, ./upload/articles_pakiety/26082/03_obraz.jpg


W pierwszym meczu ZS w Żychlinie wygrał z ZS Nr 3 w Kutnie 68:42. W drugim  bardzo zaciętym spotkaniu, „Staszic” wygrał 60:52 z LO w Żychlinie .W meczu o trzecie miejsce LO w Żychlinie wygrał z „Grabskim” 55:44. Natomiast w finale,  ZS w Żychlinie wygrał jednym punktem 57:56  z kutnowskim „Staszicem”.
Zawody odbyły się 03 marca 2015 w Zespole Szkół Nr 1 w Kutnie.

W mistrzostwach wystąpiły jeszcze cztery szkoły: II LO im J. Kasprowicza w Kutnie, LO Katolickie, ZSZ Nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie oraz I LO im. gen.  J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. Wszystkie zakończyły rywalizację w eliminacjach.

Turniej finałowy:
ZS w Żychlinie – ZS Nr 3 w Kutnie 68:42
ZS Nr 1 w Kutnie – LO w Żychlinie 60:52 [więcej]
redaktor, 06.03.2015 14:22|czytane: 903 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kampania NEFROTEST. Wygrali skierowania na bezpłatne badania krwi pod kątem chorób nerek
15 marca (niedziela) kilka dni po Światowym Dniu Nerek, w stacji dializ  B.Braun Avitum Poland Sp. z o.o. będzie można wykonać bezpłatne, proste badania krwi pod kątem chorób nerek. 
By wziąć udział w akcji trzeba mieć ukończone 50 lat i wcześniej się zarejestrować. Ilość miejsc na badania jest ograniczona i wynosi 400.

Kampania NEFROTEST. Wygrali skierowania na bezpłatne badania krwi pod kątem chorób nerek, ./upload/articles_pakiety/26025/01_obraz.jpg


20 skierowań na te badania wygrali: Anna Zielińska, Jadwiga Krzewicka, Jerzy Zdunowski, Ewa Grząślewicz, Anna Lemańska, Anna Bugaj, Anna Stachowicz, Zofia Witenberg, Bożena Stegent, Stanisław Gralak, Mirosław Kowalski, Bogumiła Orczykowska, Maria Jabłońska, Lilianna Łuczak, Andrzej Sobczak, Anna Wojtasiak, Leonarda Barwicka, Halina Czapiewska, Alicja Tybura, Jadwiga Sobczyk. Skierowania będą do odebrania od dziś od godz. 14.00 w Caffe Zamenhofa.

Kampania NEFROTEST ma na celu zwrócić uwagę na nasze nerki. Na to, jak ważną rolę odgrywają
w naszym organizmie. Działają bowiem  jak filtr, który usuwa wszystko to co zbędne i szkodliwe z naszej krwi.

Chętni będą mogli zarejestrować się 10 i 11 marca dzwoniąc pod jeden z dwóch numerów telefonów: 797 736 776, 797 736 767 w godz. 10:00 – 15:00. Przy rejestracji wymagane będzie podanie numeru PESEL. Badania odbywają się 15 marca od godz. 9.00-17.00 w Stacji Dializ w kutnowskim szpitalu. [więcej]
pismak, 06.03.2015 12:14|czytane: 1352 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akt erekcyjny pod budowę Zakładu Biogazowni Odpadowej w Kutnie
W poniedziałek 9 marca Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz Prezes Zarządu Spółki Ekospot Leszek Komarowski podpiszą i wmurują akt erekcyjny pod budowę Zakładu Biogazowni Odpadowej w Kutnie (ul. Lotnicza 1).

Budowany Zakład Biogazowni jest najnowocześniejszym tego typu w Polsce i w Europie. Proces fermentacji odpadów zintegrowany z procesem ich spalania – to polska myśl technologiczna wykorzystująca najnowsze rozwiązania przemysłowe. [więcej]
redaktor, 06.03.2015 11:19|czytane: 1124 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Być Kobietą w Hotelu Rondo
Hotel Rondo i Regionalne Towarzystwo Muzyczne w Kutnie zapraszają na kolejny wieczór z piosenką  - "Być Kobietą".

Być Kobietą w Hotelu Rondo, ./upload/articles_pakiety/26049/01_obraz.jpg


W koncercie, który  odbędzie sie w formie konkursu,  wystąpią młodzi i najmłodsi wokaliści z Kutna, którzy zaśpiewają piosenki poświęcone kobiecie. Przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek dla przybyłych gości.

Koncert odbędzie sie 7 marca o godz. 18.00 w Hotelu Rondo, a wejściówki w cenie 5 zł [więcej]
redaktor, 06.03.2015 11:31|czytane: 790 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pole grunwaldzkie w kutnowskiej "Dziewiątce"
Tradycyjnie, 4 marca Szkoła Podstawowa nr 9 w Kutnie obchodziła święto swojego patrona, Władysława Jagiełły.

Pole grunwaldzkie w kutnowskiej
Pole grunwaldzkie w kutnowskiej
Pole grunwaldzkie w kutnowskiej


Uczniowie klas O- III w tym dniu uczestniczyli w turnieju rycerskim. Uroczystość rozpoczęło dostojne wejście królewskiego orszaku przy dźwiękach „Bogurodzicy”. Rycerze reprezentujący  klasy trzecie poszukiwali pierścienia dla damy serca, doręczali królewskie listy, zdobywali wodę dla spragnionych wojów oraz budowali wieże i mur obronny. Za waleczną postawę uczestnicy turnieju otrzymali   słodkie nagrody.

Natomiast uczniowie klas IV- VI ten dzień rozpoczęli od spotkania  z wychowawcami i układania konkursowych krzyżówek z różnych dziedzin: sportu, religii, nauki, sztuki. Główna uroczystość dla starszej braci szkolnej odbyła się  w hali gimnastycznej. Tym razem uczniowie przeżyli podróż w czasie i przenieśli się na pole grunwaldzkie, by stoczyć wielką bitwę. [więcej]
redaktor, 06.03.2015 11:29|czytane: 1226 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
1,5 miliona złotych na zabytki w Łódzkiem
Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o przeznaczeniu w tym roku 1,5 mln zł  na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego. Z funduszy można skorzystać, biorąc udział w konkursie dotacyjnym na wykonanie w 2015 roku prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

- Dotacja może być przeznaczona na poprawę stanu dziedzictwa kulturowego w województwie łódzkim, promowanie jego walorów oraz udostępnianie zabytków na cele publiczne. W tym roku dla Województwa priorytetem są prace lub roboty budowlane przy obiektach zagrożonych utratą wartości zabytkowych – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Zainteresowane osoby mogą składać aplikacje do 2 kwietnia 2015 roku.

W latach ubiegłych dotację Marszałka na zabytki w powiecie kutnowskim otrzymali: 
Parafia Rzymskokatolicka Św. Marii Magdaleny w Łękach Kościelnych, Remont instalacji elektrycznej drewnianego zabytkowego kościoła p.w. Św. Marii Magdaleny w Łękach Kościelnych 20 000,00 zł 2010 Ryszard Łysak "ROTAX"  Prace związane z wykonaniem mapy projektowej, ekspertyzy technicznej i przygotowaniem projektu budowlanego - jako etap wstępny adaptacji zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego na ośrodek turystyczno-rekreacyjny Dobrzelin  52 000,00 zł 2011 Tadeusz Bombrych Z.H.U. MODERNA  Całkowite odtworzenie okien i drzwi wewnętrznych i zewnętrznych w tym ościeżnic i parapetów oraz odtworzenie tynków zewnętrznych oraz okładzin architektonicznych z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku kolorystyki Sójki 75 000,00 zł 2011 Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. św. Wawrzyńca D. i M. w Kutnie Wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkowych XIX – wiecznych organach z Kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Kutnie 150 000,00 zł 2012 Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Marii Magdaleny w Łękach Kościelnych, Zakup i montaż instalacji sygnalizacji pożaru i włamania przy kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Łękach Kościelnych 15 000,00 zł 2013

O dofinansowanie może się ubiegać każdy, kto posiada tytuł prawny do zabytku, wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego, trwałego zarządu albo stosunku zobowiązaniowego.

Dotacja z budżetu województwa łódzkiego na wykonanie prac lub robót budowlanych przy jednym i tym samym zabytku może być udzielona w wysokości do 50% całkowitej wartości planowanego zadania, w szczególnie uzasadnionych przypadkach – do 100%. Maksymalna kwota dotacji, o którą może ubiegać się wnioskodawca, nie może być większa niż 80 tys. złotych. [więcej]
redaktor, 06.03.2015 11:16|czytane: 533 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W niedzielę wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna
W niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna. W okręgu nr 2 (ulice Karola Szymanowskiego, Lipowa, Olimpijska, Oporowska, Rondo Stanisława Jasiukowicza, Skrajna, Zacisze) kandydują:
Rafał Jóźwiak (KWW Rafała Aleksandra Jóźwiaka)
Robert Stępniewski (Młodzi dla Kutna)
Janusz Pawlak (KWW Platforma Miejska)
Maurycy Żmuda (Prawość i Samorządowość)
Rafał Wawrzyńczak (KWW Szymanowskiego i Olimpijskiej)
Wiesław Bryłka (KWW Ireneusza Kmieciaka)
Aleksandra Nawrocka (KWW Zbigniewa Burzyńskiego).

W niedzielę wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/26076/01_obraz.jpg


Z kolei w okręgu nr 6 (ulice Generała Stanisława Sosabowskiego, Generała Władysława Bortnowskiego, Generała Zygmunta Berlinga, Górnośląska, Ks.A.Kordeckiego, Księdza Piotra Skargi, Kwiatowa, Marii Skłodowskiej-Curie (nr nieparzyste od 1 do 59, nr parzyste od 2 do 50), Obrońców Pokoju, Prosta, Rejtana, Spokojna, Stefana Czarnieckiego, Stefanii Sempołowskiej, Zdrojowa, Żółkiewskiego Stanisława) kandydują:
Włodzimierz Klimecki (Prawość i Skuteczność)
Bogumiła Rozkosz (KWW Zbigniewa Burzyńskiego) [więcej]
redaktor, 06.03.2015 10:56|czytane: 1237 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzedaż biletów przed meczem Polfarmex Kutno - AZS Koszalin
Jutro w kasie biletowej od godziny 16:30  będzie można zakupić dodatkowe bilety na mecz pomiędzy drużynami Polfarmex Kutno – AZS Koszalin.  Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego kibicowania w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Sprzedaż biletów przed meczem Polfarmex Kutno - AZS Koszalin, ./upload/articles_pakiety/26007/01_obraz.jpg


Ceny biletów: 5 zł bilet ulgowy 15 zł bilet normalny. Bilet ulgowy przysługuje po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej. Przedsprzedaż biletów trwać będzie od wtorku do piątku włącznie. Od wtorku do czwartku 9.00 - 19.00, natomiast w piątek 9.00 - 15.00 [więcej]
pismak, 06.03.2015 10:29|czytane: 651 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na sztukę
Od dziś Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wystawę Migracje Transgraficzne. Wernisaż odbędzie się 6 marca o godz. 18.00 w Galerii KDK - Okno na sztukę.

Od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na sztukę, ./upload/articles_pakiety/25954/01_obraz.jpg


Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wielu artystów, wśród nich są: Janusz Baran, Małgorzata Bielecka, Barbara Czapor -Zaręba, Tomasz Chudzik, Andrzej Dudek-Durer, Andrzej Fydrych, Dariusz Kaca, Waldemar Kozub, Aleksandra Lasoń, Marzena Łukaszuk, Zdzisław Olejniczak, Agnieszka Półrola, Władysław Szczepański, Krystyna Szwajkowska, Teresa Anna Ślusarek, Rafał Urbański, Katarzyna Winczek, Zdzisław Wiatr, Witold Zaręba, Katarzyna Ziołowicz. [więcej]
kultura, 06.03.2015 10:24|czytane: 734 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biała Sobota w Poradni Ginekologiczno-Położniczej[więcej]
pismak, 06.03.2015 10:23|czytane: 711 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Obejrzyj zawody w pływaniu synchronicznym
W najbliższy weekend 7-8 marca odbędą się pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu synchronicznym. Organizatorem eliminacji jest Komitet Techniczny Pływania Synchronicznego PZP. Zapraszamy do Aquaparku Kutno, wstęp wolny. 

Obejrzyj zawody w pływaniu synchronicznym, ./upload/articles_pakiety/26036/01_obraz.jpg


W zawodach biorą udział zawodniczki urodzone w latach 2000 - 2002, młodsze zawodniczki mogą stanowić tylko część podstawowego składu. Zawodniczki muszą posiadać aktualną kartę zdrowia sportowca oraz licencję. Zawody składać się będą z dwóch części: konkurencji FIGUR OBOWIĄZKOWYCH zgodnie z przepisami FINA 2013-2017 (13-15 lat) oraz programów dowolnych: SOLO, DUET, TEAM, KOMBINACJA. Czas trwania programów dowolnych zgodnie z przepisami FINA 2013-2017. [więcej]
wandea, 06.03.2015 10:23|czytane: 695 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
1 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
9 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
13 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
18 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
26 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
58 minut temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
59 minut temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności