eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Berni wrócił do domu. Dziękujemy
4-letni bernardyn Berni z Woli Raciborowskiej w gminie Strzelce dzięki Czytelnikom eKutno.pl wrócił do domu! Dziękujemy wszystkim, którzy dzwonili i pomogli właścicielom w odzyskaniu przyjaciela!

Berni wrócił do domu. Dziękujemy, ./upload/articles_pakiety/32827/04_obraz.jpg
Berni wrócił do domu. Dziękujemy, ./upload/articles_pakiety/32827/07_obraz.jpg
Berni wrócił do domu. Dziękujemy, ./upload/articles_pakiety/32827/08_obraz.jpg


Dziękujemy!

[więcej]
wandea, 08.02.2017 11:32|czytane: 9852 razy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt
7 lutego w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie odbyły się mistrzostwa powiatu w mini piłce sitkowej chłopców i dziewcząt. Organizatorem zawodów był MOSiR Kutno. Drużyny biorące udział w zawodach: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żychlinie, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie. Najlepsi wśród dziewcząt i chłopców okazały się zespoły z Żychlina, które wygrały wszystkie swoje mecze. Młodzi siatkarze z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie będą reprezentować powiat na zawodach rejonowych.

Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/32839/01_obraz.jpg
Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/32839/02_obraz.jpg
Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt, ./upload/articles_pakiety/32839/08_obraz.jpg


Wyniki dziewcząt:
Szkoła Podstawowa Nr9 Kutno – Szkoła Podstawowa Nr2 Żychlin 0:2 (21:25, 14:25)
Szkoła Podstawowa Nr9 Kutno – Szkoła Podstawowa Nr6 Kutno 2:1 (25:16, 19:25, 16:14)
Szkoła Podstawowa Nr2 Żychlin – Szkoła Podstawowa Nr6 Kutno 2:0 (25:19, 25:9)

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
1.Szkoła Podstawowa Nr2 w Żychlinie
2.Szkoła Podstawowa Nr9 w Kutnie
3.Szkoła Podstawowa Nr6 w Kutnie
[więcej]
redaktor, 08.02.2017 08:56|czytane: 688 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu
Sobotnia akcja Doktorów Clownów w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. zo.o. cieszyła się dużym odzewem młodzieży. Na spotkanie warsztatowe z przedstawicielami Fundacji Dr Clown przybyło ponad 20 osób, z czego 15 zadeklarowało wolontariat. Wspólnie młodzi z Kutnowskiego i wolontariusze Fundacji odwiedzili pacjentów Oddziału Pediatrycznego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. W sobotę 11 lutego Światowy Dzień Chorego będzie podobnie.

Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu, ./upload/articles_pakiety/32838/01_obraz.jpg
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu, ./upload/articles_pakiety/32838/02_obraz.jpg
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu, ./upload/articles_pakiety/32838/10_obraz.jpg


- Cieszymy się bardzo, że tak licznie znaleźli się młodzi ludzie, którzy chcą swój czas poświęcić małym pacjentom i seniorom. Leczenie śmiechem to nie tylko dobry uczynek, ale też niezwykła terapia dla naszych podopiecznych - mówi Beata Pokojska, rzecznik kutnowskiego szpitala. - Czekamy na następnych wolontariuszy. Już 11 lutego podczas Światowego Dnia Chorego będzie można spotkać się z liderami fundacji Dr Clown i sprawdzić jak skuteczne jest leczenie śmiechem.

Zachęcamy młodych ludzi do podzielenia się wolnym czasem i śmiechem z chorymi, bo jak mówił Marcel Achard, francuski dramatopisarz i scenarzysta. -  Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać ludzi do śmiechu.
[więcej]
wandea, 07.02.2017 18:26|czytane: 1362 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
Dziś w siedzibie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie odbyło się spotkanie związane z inicjatywą Związku przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji pod hasłem „Referendum szkolne - Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”

- Celem spotkania było oficjalne zainicjowanie w Kutnie i powiecie kutnowskim akcji zbierania podpisów. Uczestnicy podpisali „Deklarację na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty” i przystąpili do Oddziałowego Sztabu Referendalnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie, ustalone także zostały szczegóły współpracy - mówi Mariusz Kozarski, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie.Pod wykazem obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy oświaty można składać podpisy w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie ul. Długosza 9, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 do 23 marca 2017r.

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/01_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/02_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/03_obraz.jpg


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego – Mariusz Kozarski, Piotr Wichulski, Inicjatywa Polska – Piotr Pilch, Sebastian Walczak, Nowoczesna – Patryk Barański, Justyna Sola-Stańczyk, Platforma Obywatelska – Artur Gierula, PSL - Andrzej Karniszewski, Razem – Adam Pawłowski, Sojusz Lewicy Demokratycznej – Wanda Chlebna.
[więcej]
redaktor, 07.02.2017 17:41|czytane: 3640 razy|118 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana podopiecznych Wasielewskiego
W niedzielę 5 lutego swoje rozgrywki ligowe po przerwie rozpoczęli Kadeci KKS Pro-Basket Kutno. Zespół prowadzony przez trenera Mateusza Wasielewskiego wygrał w Łowiczu, z miejscowym UMKS Księżak Łowicz 65:67 (19:16, 7:15, 16:23, 23:13).

Wygrana podopiecznych Wasielewskiego

Najwięcej punktów w zespole kutnowskim rzucił Lewandowski Artur – 22. Dobre spotkanie rozegrali również Jaworski Grzegorz i Grontkowski Kacper – odpowiednio 18 i 16 punktów w meczu. Drużyna z bilansem 2-3 zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli.

Punktowali: Majda Maksymilian 1, Jaworski Grzegorz 18, Bielecki Kamil 3, Moszczyński Bartosz 0, Malicki Jakub 5, Lewandowski Artur 22, Grontkowski Kacper 16, Katarzyński Jakub 2.
[więcej]
redaktor, 07.02.2017 18:02|czytane: 389 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Budynek w Nowej Wsi będzie wydzierżawiony
Zarząd Powiatu w Kutnie zorganizował konkurs dla organizacji pozarządowych na użyczenie na 20 lat nieruchomości w Nowej Wsi po Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii.

Na konkurs wpłynęła jedna oferta, fundacji Centrum Aktywizacji Regionalnej w Warszawie, która spełniała kryteria formalne przewidziane w ogłoszeniu.

- W przypadku uznania przez Zarząd Powiatu w Kutnie, że w/w oferta spełnia wymogi niezbędne dla zawarcia umowy użyczenia, Referat Gospodarki Nieruchomościami poinformuje Oferenta o wyborze jego oferty oraz podejmie czynności zmierzające do podpisania umowy - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowy.

Fundacja Centrum Aktywizacji Regionalnej funkcjonuje od 20 czerwca 2016 roku, jej prezesem jest Mirosława Kowalczyk. Misją i celem fundacji jest działalność służąca tworzeniu korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, innowacji oraz wszechstronne działanie na rzecz postępu edukacyjnego, społecznego, kulturalnego, zdrowotnego i ekonomicznego społeczności lokalnych i regionalnych według zasad zrównoważonego rozwoju.

W grudniu ubiegłego roku Krzysztof Debich starosta kutnowski objął patronatem jedno z zadań fundacji pn. Promocja innowacyjnych technologii.
[więcej]
wandea, 07.02.2017 16:13|czytane: 1312 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket TBS Kutno górą
Ważną wygraną zanotowała druga drużyna Kadetów KKS Pro-Basket TBS Kutno, która swój ligowy mecz rozegrała w Skierniewicach.

 KKS Pro-Basket TBS Kutno górą

Spotkanie z zespołem AZS PWSZ II Skierniewice zakończyło się wynikiem 53:70 (11:17, 10:18, 11:18, 21:17). Drużyna z Kutna przegrała minimalnie jedynie ostatnią kwartę meczu, wygrywając wszystkie trzy pierwsze kwarty. Najwięcej punktów w drużynie trenera Karola Jażdżewskiego rzucił Matuszewski Daniel – 20. 15 i 14 punktów do wyniku dorzucili kolejno Sobczyk Bartosz i Pluta Maciej.

Punktowali: Pajor Szymon 1, Sobczyk Bartosz 15, Kowalewski Mateusz 6, Wykrętowicz Piotr 4, Matuszewski Daniel 20, Kożuchowski Gabriel 0, Pluta Maciej 14, Wojtczak Patryk 0, Sikora Gracja 0, Urbański Miłosz 10.
[więcej]
redaktor, 07.02.2017 17:50|czytane: 339 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Naprawa kutnowskich dróg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to wtorkowy cykl dziennika internetowego eKutno.pl Tym razem pokazujemy jak naprawiano drogi na przełomie lat 60-70.

Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Naprawa kutnowskich dróg, ./upload/articles_pakiety/32832/01_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Naprawa kutnowskich dróg, ./upload/articles_pakiety/32832/02_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Naprawa kutnowskich dróg, ./upload/articles_pakiety/32832/03_obraz.jpg


Mistrz sztuki z taczkami i pomocnicy, prawie jak dwa lata temu łatanie dziur na zakręcie do Głogowca :) a tyle lat minęło :) Jeśli rozpoznajecie osoby lub kutnowskie ulice, zachęcamy do komentowania. Zdjęcia pochodzą z nieopisanych zbiorów regionalnych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.
[więcej]
wandea, 07.02.2017 15:33|czytane: 1248 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarki KKS Pro-Basket Kutno miażdżą przeciwników
Bardzo udanie rozpoczęły rozgrywki po przerwie zimowej młode koszykarki KKS Pro-Basket Kutno, które swój kolejny turniej rozegrały w Głownie.

Koszykarki KKS Pro-Basket Kutno miażdżą przeciwników, ./upload/articles_pakiety/32831/01_obraz.jpg


W turnieju udział wzięły zespoły: KKS Pro-Basket Kutno, UMKS Księżak Łowicz, UKS Szkoła Gortata oraz gospodarz TK Alles Głowno. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem zdolnych koszykarek z Kutna, które łatwo rozprawiły się ze swoimi rywalkami. W pierwszym spotkaniu najwięcej punktów w zespole kutnowskim rzuciła Sobczyk Alicja – 24. W drugim meczu z bardzo dobrej strony pokazała się Józefowicz Maria, która zaaplikowała rywalkom aż 32 punkty! Trenerem zdolnych dziewcząt z Kutna jest trener Mariusz Łubiński. Zespół kutnowski z bilansem 5:0 zajmuje 3 miejsce w tabeli ( pozostałe dwie drużyny maja o jeden mecz rozegrany więcej).

Wyniki poszczególnych spotkań: KKS PRO-BASKET Kutno - UMKS KSIĘŻAK Łowicz  91:14 (14:6, 26:2, 22:3, 29:3)
Białoskórska Klaudia 6, Borowiecka Marlena 0, Góral Amelia 2, Jędrzejczyk Julia 6, Józefowicz Maria 7, Królikowska Martyna 0, Lewańczyk Amelia 8, Mackiel Aleksandra 12, Sobczyk Alicja 24, Starbała Milena 8, Tomasik Nikola 8, Urban Zuzanna 0, Zawierucha Nadia 10. [więcej]
redaktor, 07.02.2017 15:05|czytane: 600 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Podziękowania


[więcej]
wandea, 06.02.2017 11:40|czytane: 219 razy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Nieodparta pokusa na łakocie? Skąd się bierze i jak z nią walczyć?
Co wtorek Klinika Dietetyka na naszych łamach informuje, radzi i przestrzega. W artykułach znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Dziś o nieodpartej pokusie na łakocie.

Cukier „ciągnie” się za nami od momentu narodzin. Laktoza, czyli właśnie cukier, to składnik pierwszego pokarmu, który spożywamy zaraz po urodzeniu. Kiedy tylko pojawimy się na świecie, zostaje nam on podany w mleku matki, dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że całe życie jest nam bliski. Poza tym każdy węglowodan jaki zjadamy, czy to ryż, makaron, bułka, owoc tak naprawdę jest cukrem.

eKuchnia: Nieodparta pokusa na łakocie? Skąd się bierze i jak z nią walczyć?, ./upload/articles_pakiety/32829/01_obraz.jpg


Istnieje kilka różnych rodzajów cukru o czym warto wiedzieć, jak również o tym, że tzw. modne węglowodany złożone, czy te o niskim IG (indeksie glikemicznym ) w efekcie końcowym procesów trawienia, również nim są.

Poziom cukru, a co jeszcze ważniejsze – insuliny – w znacznym stopniu warunkuje ilość naszej energii w ciągu dnia oraz wygląd. Tak, to właśnie insulina jest jednym z głównych winowajców odkładającej się tkanki tłuszczowej. W wielu wypadkach bywa nawet tak, że poziom cukru we krwi mamy w normie, a poziom insuliny jeszcze przez wiele godzin utrzymuje się wysoko, odkładając energię w tkankę tłuszczową, przy tym pozbawiając jej nas samych. Bardzo często ma to związek z insulinoopornością, której nabawiamy się właśnie przez zbyt częste podjadanie czy jedzenie zbyt dużej ilości cukrów w każdej postaci. Bardzo odczuwalnym efektem tego zaburzenia jest w pewnym sensie odczucie wewnętrznego niepokoju, totalny brak energii, apatia czy wręcz ogromne rozdrażnienie. Jest to jeden z ważniejszych czynników, który w pracy dietetyka sugeruje pacjentom zbadać. [więcej]
redaktor, 07.02.2017 08:14|czytane: 1294 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowski szpital zatrudni specjalistę ds. promocji i marketingu
Do 15 lutego można składać oferty na konkurs w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. zo.o. na stanowisko specjalisty ds. promocji i marketingu.

Kutnowski szpital zatrudni specjalistę ds. promocji i marketingu, ./upload/articles_pakiety/32828/01_obraz.jpg


Szpital od kandydata wymaga wykształcenia wyższego (lub w trakcie zdobywania) z dziedziny marketingu, komunikacji czy PR, minimum 2 lata doświadczenia w firmach sektora ochrony zdrowia, farmaceutycznego lub wykształcenie kierunkowe, minimum 5 lat doświadczenia w samodzielnej realizacji projektów z zakresu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, znajomości obszaru mediów społecznościowych i ich wykorzystania w środowisku zawodowym, dużej umiejętności współpracy i budowania relacji na wszystkich poziomach w strukturach macierzowych organizacji oraz z partnerami zewnętrznymi.

Kandydat powinien mieć też doskonałe umiejętności komunikacji (w tym redagowania tekstów informacyjnych) oraz prezentacji, doskonałą znajomość specyfiki lokalnego i wojewódzkiego rynku mediów, środowiska dziennikarskiego i narzędzi PR,  silną orientację na realizację celów, w tym kreatywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań, doświadczenie w samodzielnym zarządzaniu projektami typu PR i inne. [więcej]
wandea, 06.02.2017 19:02|czytane: 2843 razy|78 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: VI edycja Konkursu Patron znany, czy nieznany?
Na początku lutego ruszyła VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Patron znany, czy nieznany?”  Jednym z głównych celów konkursu jest przybliżanie sylwetek patronów szkół z powiatu kutnowskiego.

Pod patronatem eKutno.pl: VI edycja Konkursu Patron znany, czy nieznany?, ./upload/articles_pakiety/32826/01_obraz.jpg


W 2017 roku przypada 220 rocznica utworzenia Legionów Polskich we Włoszech, 220 rocznica powstania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz 90 rocznica ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” hymnem państwowym. W roku tym obchodzimy także  110 rocznicę utworzenia najstarszej szkoły ponadgimnazjalnej w Kutnie: Liceum im. Jana Henryka Dąbrowskiego. Z tych to okazji bohaterem VI edycji konkursu został  Jan Henryk Dąbrowski  - generał, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej, twórca Legionów Polskich  we Włoszech.

Organizatorzy konkursu: Kutnowskie Towarzystwo Historyczne oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Gen Jana Henryka Dąbrowskiego zapraszają wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie kutnowskim do wzięcia udziału w konkursie. Bliższe informacje można uzyskać w szkołach u nauczycieli historii. Termin zgłoszeń szkół mija 10 marca. REGULAMIN

Organizatorzy zaplanowali w tegorocznej edycji  trzy etapy.Pierwszy etap rozegrany zostanie 17 marca we wszystkich placówkach, które zgłoszą się do konkursu. II etap, który wyłoni finałową dziesiątkę szkół, odbędzie się 25 kwietnia w I LO im. Gen.J.H. Dąbrowskiego . Finał konkursu -  02 czerwca 2017 roku w gościnnych murach Centrum Teatry Muzyki i Tańca  - partnera organizacyjnego. [więcej]
redaktor, 06.02.2017 18:25|czytane: 376 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjant Łukasz M. pozostanie w areszcie
W piątek Sąd Okręgowy w Łodzi negatywnie rozpatrzył zażalenie na decyzję o tymczasowym areszcie policjanta Łukasza M. podejrzanego o zabicie Cezarego S. w strzegocińskim lesie. 29-latek zatem w nim pozostanie. Grozi mu dożywocie.

Policjant Łukasz M. pozostanie w areszcie, ./upload/articles_pakiety/32817/01_obraz.jpg


- 3 lutego Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia podtrzymał decyzję o tymczasowym areszcie dla Łukasza M. -  podaje Biuro Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Łodzi.

Przypomnijmy, 29 -letniemu Łukaszowi M. policjantowi z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła zarzut zabójstwa 36-letniego Cezarego S. z Podczach, znalezionego w samochodzie w strzegocińskim lesie. Policjant nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. 7 stycznia został aresztowany na 3 miesiące. Prokuratura zabezpieczyła m.in. papierosy i spirytus bez polskich znaków akcyzy należy więc spodziewać się rozwoju śledztwa.

Następnie adwokat Łukasza M. złożył zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu, ale w piątek Sąd Okręgowy postanowił, że policjant nie opuści aresztu do kwietnia.

Cezary S. z Podczach zginął wieczorem w Sylwestra 2016 roku na tylnym siedzeniu swojego Audi4. Miał pięć ran postrzałowych i jedną od dźgnięcia ostrym narzędziem. Nie był związany, ani zakneblowany. Zabity miał w Podczachach 6 hektarowy sad, handlował owocami i warzywami m.in. koło kutnowskiego Manhattanu, był ojcem dwojga dzieci i trzeciego w drodze. [więcej]
wandea, 06.02.2017 12:54|czytane: 4085 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krótka sesja w powiecie
W środę 8 lutego o godz. 15.00 radni powiatowi spotkają się na sesji nadzwyczajnej zwołanej na wniosek zarządu powiatu aby podjąć uchwałę  w sprawie projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych Powiatu Kutnowskiego do nowego ustroju szkolnego oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych.

Uchwała jest niezbędna do wdrożenia w szkołach podległych Starostwu Powiatowemu w Kutnie reformy edukacji związanej z likwidacjami gimnazjów. [więcej]
redaktor, 06.02.2017 16:23|czytane: 913 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przekaż 1% podatku na Fundację Piotra Reissa i nadaj barw dziecięcym marzeniom
Wraz z Fundacją Piotra Reissa możesz nadać barw dziecięcym marzeniom! W minionym roku Fundacja przeznaczyła 20 tys. na leczenie chorych dzieci. 1% Twojego podatku to 100% szczęścia dzieci!

Przekaż 1% podatku na Fundację Piotra Reissa i nadaj barw dziecięcym marzeniom, ./upload/articles_pakiety/32824/01_obraz.jpg


Fundacja Piotra Reissa od 7. lat wspiera zarówno leczenie chorych dzieci jak i stwarza warunki do rozwoju sportowego dzieciom z ubogich i patologicznych rodzin. Jak zaznacza jej założyciel – Piotr Reiss, długofalowe cele fundacji przekładają się nie tylko na promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, ale także na działania, które mają wpływ na profesjonalizację sportu w Polsce.

- Dzieci są źródłem radości i pośrednio realizują marzenia dorosłych z dzieciństwa. Cieszę się, że wraz z moją fundacją, każdy 1% znajduje swoje odzwierciedlenie we wsparciu i pomocy w leczeniu chorych dzieci i rozwoju piłkarskich talentów – dodaje legenda Lecha.

Fundacja Piotra Reissa w 2015 i 2016 roku:
przeznaczyła łącznie 20 000 zł na leczenie trzech podopiecznych fundacji (Oskara Zaremby, Fabiana Golańskiego i Jakuba Szymańskiego),
wsparła akcje „Dzieciaki Chojraki” i rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UMP.
wzięła udział w projekcie „Szlachetna Paczka”,
zorganizowała turniej piłkarski „Mały chłopiec - wielka sprawa” dla chorego kolegi zawodnika Akademii Piłkarskiej Reissa [więcej]
redaktor, 06.02.2017 16:32|czytane: 255 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket Fresenius-Kabi Kutno z wysoką wygraną
W XI kolejce rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów zespół KKS Pro-Basket Fresenius-Kabi Kutno rozegrał wyjazdowe spotkanie w Radomsku. Spotkanie z drużyną Junaka Radomsko zakończyło się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Tomasza Skowrona 31:84.

KKS Pro-Basket Fresenius-Kabi Kutno z wysoką wygraną

Drużyna kutnowska grała w tym meczu jedynie 8 zawodnikami. Najwięcej punktów w zespole z Kutna rzucili Mateusz Ćwirko – Godycki oraz Jakub Łukasiewicz – odpowiednio 25 i 22 punkty. Po XI kolejkach zespół zajmuje 3 miejsce w tabeli ( bilans 8:3).

JUNAK Radomsko - KKS PRO-BASKET Fresenius Kabi  31:84 (13:20, 7:26, 6:16, 5:22)

Punktowali: Boroń Adam 10, Ćwirko - Godycki Mateusz 25, Haczyk Marcel 0, Łukasiewicz Jakub 22, Mróz Jakub 8, Popławski Michał 12, Postolski Adam 5, Rosa Mateusz 2. [więcej]
redaktor, 06.02.2017 15:21|czytane: 583 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na wystawę Tadeusz Kościuszko w kręgu tradycji ludowej i narodowej
3 lutego w siedzibie Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbył się wernisaż najnowszej wystawy czasowej zatytułowanej "Tadeusz Kościuszko. W kręgu tradycji ludowej i narodowej". Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor placówki - Grzegorz Dębski, który opowiedział o inspiracjach do powstania ekspozycji, przybliżył także zebranym postać Tadeusza Kościuszki, przypomniał o tym, jak żywa była tradycja kościuszkowska w późniejszej historii Polski i omówił najciekawsze eksponaty wystawy.

Zapraszamy na wystawę Tadeusz Kościuszko w kręgu tradycji ludowej i narodowej, ./upload/articles_pakiety/32807/01_obraz.jpg
Zapraszamy na wystawę Tadeusz Kościuszko w kręgu tradycji ludowej i narodowej, ./upload/articles_pakiety/32807/02_obraz.jpg
Zapraszamy na wystawę Tadeusz Kościuszko w kręgu tradycji ludowej i narodowej, ./upload/articles_pakiety/32807/03_obraz.jpg


Inspiracją do powstania ekspozycji czasowej jest dwusetna rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki. Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie i składa się zarówno z plansz tekstowo-ilustracyjnych, jak i licznych eksponatów. Plansze w sposób szczegółowy opisują postać Tadeusza Kościuszki, jego życiorys, osiągnięcia wojskowe. Nie zabrakło także informacji o przebiegu Insurekcji Kościuszkowskiej i okolicznościach ogłoszenia tzw. Uniwersału Połanieckiego, który nie odmienił całkowicie niedoli chłopskiej, ale był początkiem gruntownych reform w dziedzinie stosunków wiejskich i społecznych. Swoje miejsce na planszach ma także Bitwa pod Racławicami z 4 kwietnia 1794r - najsłynniejsza bitwa Insurekcji Kościuszkowskiej, w której wojska dowodzone przez Tadeusza Kościuszkę pokonały wojska rosyjskie Aleksandra Tormasowa. Znaczny wkład w zwycięstwo wnieśli kosynierzy krakowscy ( w tym Bartosz Głowacki), dokonując śmiałego szturmu na armaty sił rosyjskich - i to właśnie ich bohaterstwu poświęcone są dwie plansze.

Ciekawostką wystawy są plansze ukazujące tradycję racławicką i legendę Tadeusza Kościuszki w późniejszej historii Polski. Swoje miejsce mają na przykład banknoty i ozdobne telegramy z wizerunkiem Kościuszki - jako jedna z form upamiętnienia Wodza, czy fotografie ukazujące budowę Kopców Kościuszki. Muzeum w Krośniewicach wzbogaciło wystawę o eksponaty z kolekcji Jerzego Dunin-Borkowskiego, których część spoczywa na co dzień w przepastnych magazynach. [więcej]
kultura, 06.02.2017 14:58|czytane: 408 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poznaj Ciemniejszą stronę Greya. Konkurs Kina Kutnowskiego Domu Kultury rozstrzygnięty
Od 10 lutego premierowo w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury CIEMNIEJSZA STRONA GREYA.  Druga część ekranizacji światowego bestselleru - trylogii autorstwa E.L. James. Przy takich emocjach rozstanie musiało nastąpić, przy takiej namiętności mogło być tylko chwilowe. Skomplikowany miłosny związek Christiana i Any przechodzi w kolejną fazę. On proponuje, że zrezygnują z układu dominujący-poddana, ona uczy się życia w luksusie i miłości. On próbuje zrezygnować z manii kontrolowania, ona stara się mu w tym pomóc. Niespodziewanie na drodze ich szczęścia staje poprzednia miłość Christiana...

Podwójne zaproszenia na premierowe seanse wygrały Dominika Starzyńska i Alina Milka. Zaproszenia do dobioru w kasie KDK przed wybranym seansem.[więcej]
kultura, 06.02.2017 14:34|czytane: 1678 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzicy KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno wciąż wygrywają
Od zwycięstwa rozpoczęli zmagania po przerwie zimowej Młodzicy KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno. Zespół kutnowski udał się na wyjazdowe spotkanie do Łowicza.Mecz zakończył się wygraną drużyny trenera Sławomira Rybarczyka 55:72 (15:27, 10:15, 15:19, 15:11). Najwięcej punktów wśród ekipy kutnowskiej rzucił Wojtczak Jakub – 18. Była to szósta wygrana zespołu w ósmym spotkaniu. Po 8 kolejkach Młodzicy zajmują 3 miejsce w tabeli.

Punktowali: Maksimilian Frydrysiak 7, Jakub Kowalewski 6, Kacper Maciejewski 4, Robert Woźniak 2, Kamil Dogadalski 10, Michał Sierocki 11, Jakub Zieliński 4, Aleksander Dekrewicz 0, Szymański Kacper 7, Marczak Jakub 2, Wojtczak Jakub 18, Jarota Patryk 4.
[więcej]
redaktor, 06.02.2017 15:13|czytane: 343 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy Na dzikim zachodzie
W Integracyjnym Przedszkolu Miejskim nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie odbył się coroczny bal karnawałowy pod hasłem: „Na dzikim zachodzie”. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W większości byli to kowboje i Indianie.

Bal karnawałowy Na dzikim zachodzie, ./upload/articles_pakiety/32820/01_obraz.jpg
Bal karnawałowy Na dzikim zachodzie, ./upload/articles_pakiety/32820/05_obraz.jpg
Bal karnawałowy Na dzikim zachodzie, ./upload/articles_pakiety/32820/08_obraz.jpg


Dla  przedszkolaków to zawsze jest niezwykły dzień, długo przez nich wyczekiwany. Dostarcza im wielu przeżyć i radości. Do balu wszyscy przygotowują się bardzo starannie. Rodzice zapewniają stroje, nauczyciele dekorują salę i opracowują scenariusz balu, który ma za zadanie nie tylko bawić, ale także wzbogacać wiadomości o otaczającym świecie, tym razem o życiu na prerii. Do domu dzieci wracały zmęczone, lecz we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Już za rok kolejny bal. [więcej]
wandea, 06.02.2017 14:19|czytane: 984 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno
Po miesięcznej przerwie w rozgrywkach spowodowanej feriami zimowymi koszykarki KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno w hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego wygrały z UKS SMS ŁKS Łódź. Początek spotkania był wyrównany.

Dopiero w drugiej kwarcie zaznaczyła się niewielka przewaga kutnowskich koszykarek. Decydującą  okazała się trzecia kwarta. Dzięki bardzo dobrej grze kadetek PRO-BASKETU , zespół SMS ŁKS zdobył tylko 9 punktów tracąc 28.  W czwartej kwarcie kutnianki zagrały swobodnie osiągając drugie zwycięstwo w Finale kadetek. Najwięcej punktów w zespole kutnowskim rzuciła Myszkowska Julia - 24.


UKS SMS ŁKS Łódź – KKS PRO-BASKET SIRMAX Kutno 46 : 74 ( 14:14, 11:17, 9:28, 12:15)

W meczu po pod rocznej przerwie spowodowanej  kontuzją zagrała Aleksandra Żurawik. W drużynie kadetek udanie zadebiutowały dwie młodziczki: Milena Budner i Weronika Zalewska. [więcej]
redaktor, 06.02.2017 15:11|czytane: 374 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty
Co dwa tygodnie w piątek zapraszamy Czytelników eKutno.pl do udziału w konkursie Aquaparku Kutno. Można wygrać cztery zaproszenia na wodne pluski. 

Konkurs Aquaparku Kutno rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/32794/01_obraz.jpg


Zaproszenia otrzymują: Renata Czarnecka, Robert Woźniak, Ewa Łysiak, Janusz Piaszczyński. Będą one do odebrania w Aquaparku Kutno w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu. [więcej]
wandea, 06.02.2017 11:45|czytane: 964 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro wernisaż wystawy Ptaki wokół nas
7 lutego o godz. 17:00 Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wernisaż wystawy „Ptaki wokół nas”. Na ekspozycji zobaczyć można będzie ok. 120 okazów ptaków z działu przyrody Muzeum Częstochowskiego. Podczas otwarcia o ekspozycji opowie jej kurator, Ewa Kaczmarzyk – kierownik Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego.

Wernisaż wystawy Ptaki wokół nas

Na wystawie zaprezentowane zostaną gatunki charakterystyczne dla środowiska wodnego, leśnego, skalnego, zurbanizowanego oraz otwartych przestrzeni. Wśród nich tak cenne okazy jak kraska znajdująca się na Czerwonej Liście Zwierząt Ginących i Zagrożonych czy nur czarnoszyi, który jest już gatunkiem wymarłym. Na ekspozycji obejrzeć można będzie również gatunki pospolite znane każdemu z nas, np. wróbel, kos, skowronek. [więcej]
kultura, 06.02.2017 09:14|czytane: 554 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
IX kolejka I Ligi KHALPN
PROSTO  TEAM  -    ŚRÓDMIEŚCIE    3  :  4
Rybacki 2, Jankiewicz  -  Nadolski 2, Wojtczak 2
Żk. Rybacki Mateusz ( Prosto Team )
DS.  SMITH  -  EXPOM   5  :  3
Kowalczyk 3, Skonieczny, Wojtalik  -  Witkowski 2, Szadkowski
Cz.k. Żyto Łukasz ( EXPOM )
LOMBARD WARSZAWSKI  -  OB. AMAZONKA NIJHOF WASSINK   1  :  6
Jędzrzejczak D.  -  Pietrzak 3, Jaśkiewicz M. 2, Kaliński
Ż.k.Błaszczyk Arkadiusz ( Lombard Warszawski )
STREET  BOYS  -  D.Z.P.G.   2  :  4
Orłowski, Rękawiecki  -  Gutarowski 2, Nowakowski, Matczak M.
WŁADCY  PÓŁNOCY  -  LIBERO   2  :  5
Wiśniewski B,  Przybysz  -  Lipiec 2, Jarota 2, Pasternak
Ż.k. Wasilewski Paweł, Wiśniewski Łukasz  -  Pasternak Andrzej
HURT PAP EGOLIT AZS  -  PROTEKTOR  TĘCZA   7  :  0
Kaliński  4, Iwaniak, Chmurski, Szuda
[więcej]
redaktor, 05.02.2017 20:28|czytane: 435 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnia kolejka II Ligi KAHLPN
STARY  ŁAKOSZYN  -  1,5  L/G   3  :  6
Lubasiński Ł, Jeruzal, Lubasiński M.  -  Jatczak J. 3, Jatczak A, Milewski, Chruścik
Ż.k. Jeruzal Krzysztof,   cz.k.  Lubasiński  Maciej ( Stary Łąkoszyn )
GOKiS  KRZYŻANÓW  -  NEWCOLD   7  :  1
Grabarczyk 2, Zaleśny 2, Żydowo, Galant, Jakubowski   -   Rutkowski
YOUNG  BOYS  -  RADIOAKTYWNI  ŁANIĘTA   2  :  5
Wojciechowski, Pawlak  -  Tomczak 4, Lipiński
Ż.k. Kubiak Jakub, Rosa Mateusz, cz.k. Kubiak Jakub  -  ż.k. Życiński Marcin, Tomczak Przemysław
FC.  GLEDZIANÓW  -  WOLNI  STRZELCY   7  :  6
Tomes 3, Góreczny, Sikora, Piechowski, Galiński  -  Kopczyński 3, Kawiński, Krupowicz, Bierski
FC.  WIESZCZYCE  -  OMEGA   17  :  4
Dąbrowski 5, Albiniak 3, Rybicki 3, Szczepański 2, Grabarczyk 2, Peda, Brząkała  -  Kozłowski 2, Łukasik, Łysiak
Ż.k.  Żabiński Rafał, Łysiak Łukasz (Omega ) [więcej]
redaktor, 05.02.2017 20:04|czytane: 238 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nocne gry i zabawy uczniów w Szkole Podstawowej Nr 6
Po raz drugi uczniowie klasy IId  w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie wraz z wychowawczynią Danutą Zieńkowicz spędzili noc z 3 na 4 lutego w szkole. Nie była to zwyczajna noc, lecz czas pełen zabaw i przygód.

Nocne gry i zabawy uczniów w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32808/01_obraz.jpg
Nocne gry i zabawy uczniów w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32808/03_obraz.jpg
Nocne gry i zabawy uczniów w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32808/08_obraz.jpg


Dzieci z niecierpliwością czekały na niespodzianki jakie przygotowano na tą wyjątkową noc. By każdy mógł bawić się jak najlepiej ustalono zasady jakie będą obowiązywały podczas pobytu.

Uczniowie oglądali filmy przygodowe: „Jak uratować mamę” i „Gdzie jest Dory”, następnie je omawiali
i szukali odpowiedzi na pytanie akim powinno się być człowiekiem, malowali na dużym formacie jak się czują.  Praca plastyczna została przerwana na spożycie smakowitej pizzy. Niektóre pizze miały piękny uśmiech i duże oczy.
Najważniejszym punktem programu były oczywiście gry i zabawy na sali gimnastycznej. [więcej]
redaktor, 05.02.2017 20:00|czytane: 497 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sobota w Kutnie z różanymi rodzinami


[więcej]
redaktor, 05.02.2017 10:22|czytane: 859 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taneczno-muzyczny spektakl Krok do kwadratu
10 lutego o godzinie 10.00 w Żychlińskim Domu Kultury odbędzie się spektakl Drzwi do świata według młodych, czyli pojechany spektakl – Krok do kwadratu dla dzieci klas 6 szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Na pierwszy spektakl nie ma już wolnych miejsc.

Taneczno-muzyczny spektakl Krok do kwadratu, ./upload/articles_pakiety/32806/01_obraz.jpg


Jest to fantastyczny, nowoczesny spektakl będący owocem kilkumiesięcznej pracy dzieci i młodzieży. Przedstawienie, które będziemy mogli obejrzeć na scenie Domu Kultury opowiada o poszukiwaniu własnego miejsca na Ziemi, własnego „kawałka podłogi”, czyli właśnie tytułowego kwadratu. To opowiedziana po części z przymrużeniem oka, a po części symboliczna historia wejścia młodego człowieka w świat dorosłych, świat nie zawsze przyjazny. Przesłanie spektaklu dla młodego widza to serdeczna rada, by nie bać się być sobą i odważnie stawiać czoło życiu.
[więcej]
kultura, 05.02.2017 10:57|czytane: 530 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
XIV kolejka KALS
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie została rozegrana XIV kolejka KALS kobiet.

XIV kolejka KALS, ./upload/articles_pakiety/32805/01_obraz.jpg
XIV kolejka KALS, ./upload/articles_pakiety/32805/12_obraz.jpg
XIV kolejka KALS, ./upload/articles_pakiety/32805/23_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Wyniki:
Hurt Pap Kutno - Salos Kutno  2-0
Volley Team Żychlin - Salos Kutno  2-0
Hurt Pap Kutno - Liderki Szczawin 2-0
Volley Team Żychlin - Victoria Koło 1-2
Liderki Szczawin - UKS Strzelce  0-2
Victoria Koło - ZS Żychlin 1-2
[więcej]
wandea, 05.02.2017 10:29|czytane: 703 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
12-letnia Oliwia, która tańczy w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej potrzebuje Waszej pomocy! Dziewczynka uczy się w Szkole Podstawowej we Wroczynach, pięknie tańczy i śpiewa w zespole, ma wiele zainteresowań. Niestety jest chora na anemię Fanconiego, jej szpik pracuje w 1/5.

Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/32787/01_obraz.jpg
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/32787/02_obraz.jpg
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, ./upload/articles_pakiety/32787/03_obraz.jpg


Zachęcamy naszych Czytelników do zostania dawcą szpiku. Jak to zrobić?

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych. Wejdź na stronę Fundacji DKMS i sprawdź czy możesz zostać dawcą  https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca jeśli tak, to świetnie, przejdź dalej i zostań dawcą zapisanym w rejestrze!

Jako Dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar - szansę by żyć!
Kontakt w sprawie Oliwii: 660 700 781


[więcej]
redaktor, 02.02.2017 10:32|czytane: 15257 razy|komentuj|czytaj cały
Kwitnie korespondencja kutnowskiego sądu z Getin Bankiem
Dziś Sąd Rejonowy w Kutnie wyznaczył kolejny termin rozprawy w sprawie przeciwko byłym pracownicom Getin Banku w Kutnie Annie G., Annie K., Sylwi M. i Marcie T. oskarżonym o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za pomocą wprowadzenia klientów w błąd doprowadziły ich do niekorzystnego rozporządzenia majątkiem. Pracownice zdaniem Prokuratury Rejonowej w Kutnie miały oszukiwać klientów przy zakładaniu tzw. polisolokat. Za czyn z art. 286 par. 1 kk grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Od września ubiegłego roku sprawa utknęła w związku z wymianą korespondencji z centralą nowy w Kutnie wyznaczył kolejny termin rozprawy w sprawie przeciwko byłym pracownicom Getin Banku. Dziś okazało się, że wymiana pism dalej kwitnie.

Kwitnie korespondencja kutnowskiego sądu z Getin Bankiem, ./upload/articles_pakiety/32799/01_obraz.jpg


Getin Bank na wysłane wcześniej prośby Sądu o zapis rozmów kutnowskich pracownic z "tajemniczym klientm" odpowiedział, że w czasie objętym aktem oskarżenia, nie było kontroli zewnętrznej w postaci "tajemniczego klienta". Zupełnie co innego zeznały oskarżone i świadkowie w tym kierowniczka kutnowskiego oddziału banku.  

Adwokat Marty T. zawnioskował, uznając za kluczowy dowód rozmowy pracownic z "tajemniczym klientem", o zadanie pytania centrali banku czy w ogóle w tym czasie odbywały się w kutnowskim oddziale kontrole zewnętrzne pracy zatrudnionych osób i w jaki sposób, skoro zdaniem banku nie jest to wizyta "tajemniczego klienta". 

- Być może funkcjonowała wówczas inna nazwa dla tej kontroli stąd taka odpowiedź banku. Ten dowód posłuży do ustalenia winy i sprawstwa oskarżonych. Będzie wiadomo jakie proponowały produkty klientom i czy były na przykład dyscyplinowane przez bank za pomijanie konkretnych produktów - mówił adwokat.

Prokurator dr Karolina Chałubek zaoponowała stwierdzając, że rozmowy te nie dowodzą faktycznej treści obsługi klientów konkretnych poszkodowanych w tym procesie, jedynie tylko będą świadczyć o treści rozmowy z danym "tajemniczym klientem".

Getin Bank nie przesłał również Sądowi oryginałów własnoręcznie napisanych oświadczeń, które rzekomo mieli składać klienci na potwierdzenie zrozumienia warunków umowy polisolokaty. Adwokat Sylwi M. zawnioskowała o zapytanie o oświadczenia Towarzystwa Open Life. [więcej]
wandea, 03.02.2017 18:47|czytane: 1924 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ukraińcy szturmem dochodzą swoich wynagrodzeń, a Polacy składają pozwy
Obywatele Ukrainy, pracownicy spółki świadczącej usługi pakowania dla Pini Polonia zaprotestowali dziś przed ubojnią przeciw brakowi terminowych wypłat za pracę. Włoska spółka rozwiązała umowę z podwykonawcą 31 stycznia 2017.

Pełnomocniczka firmy poinformowała zgromadzonych około 100 cudzoziemców, że do poniedziałku na pewno dostaną swoje pieniądze. Ukraińcy zablokowali wjazd samochodów ciężarowych ze świniami na zakład i dopięli swego.  W opanowaniu tłumu głównie złożonego z kobiet pomógł patrol policji.

Ukraińcy dochodzą swoich praw od pracodawcy-podwykonawcy przed bramą mega ubojni, a Polacy pracownicy Pini Polonia występują do Sądu Rejonowego w Kutnie o zapłatę za nadgodziny. Trwają postępowania i zawierane są ugody, na podstawie których mega ubojnia wypłaca byłym pracownikom należne pieniądze. [więcej]
wandea, 03.02.2017 17:08|czytane: 3119 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal karnawałowy w "Stokrotce"
Dziś w Przedszkolu Miejskim nr 5 „Stokrotka” w Kutnie odbył się bal karnawałowy pod hasłem „ Zabawy cyrkowe”. Przedszkolaki z radością prezentowały pomysłowe, balowe stroje.

 Bal karnawałowy w
 Bal karnawałowy w
 Bal karnawałowy w


Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się księżniczki, pszczółki, motyle, rycerze, akrobaci, wróżki – nie sposób ich wymienić. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie dzieci wyglądały wspaniale. Liczne zabawy przy muzyce, pląsy , konkursy i sztuczki cyrkowe poprowadził wodzirej –  Maciej Duda wraz ze swoimi asystentkami. Było wesoło, magicznie, kolorowo. Wspólne zabawy dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. [więcej]
pismak, 03.02.2017 19:24|czytane: 632 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty tańca barokowego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do nauki tańca barokowego. Warsztaty taneczne odbywają się dwa razy w miesiącu w Pałacu Saskim. Kolejne zajęcia zaplanowane są na 7 i 21 lutego o godz. 15:30. 

Warsztaty tańca barokowego, ./upload/articles_pakiety/32802/01_obraz.jpg
Warsztaty tańca barokowego, ./upload/articles_pakiety/32802/02_obraz.jpg
Warsztaty tańca barokowego, ./upload/articles_pakiety/32802/03_obraz.jpg


Warsztaty prowadzi Maciej Stanisław Lubicz Rąbalski z Zespołu Tańca Dworskiego Corona Florum. Spośród uczestników warsztatów wyłoniona zostanie grupa osób, które stworzą w naszym mieście zespół tańca dworskiego.
Taniec barokowy charakteryzuje się dużą ilością ukłonów, jest pełen ornamentów, ruchy wykonywane przez tancerzy są niewielkie, ale niezwykle misterne i zróżnicowane. Jego największy rozwój przypada na czasy panowania Ludwika XIV, czyli II połowę XVII wieku. [więcej]
pismak, 03.02.2017 19:12|czytane: 662 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
1 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
7 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
15 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
21 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
25 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności