eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zapalił się kontener na składzie odpadów w Łaniętach
W sobotę 1 kwietnia około godziny 17:50 OSP Łanięta zostało zadysponowane na teren zakładu składującego odpady w Łaniętach. Doszło tam do pożaru jednego z kontenerów oraz znajdujących się w sąsiedztwie kilku beczek.

Zapalił się kontener na składzie odpadów w Łaniętach, ./upload/articles_pakiety/33394/01_obraz.jpg
Zapalił się kontener na składzie odpadów w Łaniętach, ./upload/articles_pakiety/33394/02_obraz.jpg
Zapalił się kontener na składzie odpadów w Łaniętach, ./upload/articles_pakiety/33394/03_obraz.jpg


Do akcji oprócz jednego zastępu z Łaniąt skierowano również dwa zastępy z JRG Kutno. Działania zastępów na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca, podaniu jednego prądu wody w celu ugaszenia ognia oraz dogaszeniu spalonych materiałów. Działania trwały około godziny.
[więcej]
redaktor, 03.04.2017 09:27|czytane: 635 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Róża Kutno lepsza od KS Kutno w Derbach Miasta
W sobotę 1 kwietnia o godzinie 11.00 na stadionie przy ul. bł. ks. Oziębłowskiego odbył się derbowy mecz ligowy naszego Miasta Kutno w rozgrywkach Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, w kategorii D1 Młodzik grupa 1 rocznik 2004/05 pomiędzy drużynami SL SALOS RÓŻA KUTNO a KS KUTNO.

Róża Kutno lepsza od KS Kutno w Derbach Miasta, ./upload/articles_pakiety/33392/02_obraz.jpg
Róża Kutno lepsza od KS Kutno w Derbach Miasta, ./upload/articles_pakiety/33392/06_obraz.jpg
Róża Kutno lepsza od KS Kutno w Derbach Miasta, ./upload/articles_pakiety/33392/07_obraz.jpg


Spotkanie jak na derby przystało było bardzo zacięte. Od samego początku młodzi zawodnicy RÓŻY zdominowali poczynania boiskowe stwarzając sobie kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Strzały Krygla Miłosza, Wasilewskiego Sergiusza, Łykowskiego Marcina i Pasikowskiego Konrada minimalnie mijały bramkę gości, albo były w ostatnim momencie blokowane, albo bramkarz gości wykazywał się refleksem i odrobiną szczęścia. Goście do momentu straty gola  nie zagrozili ani razu bramce RÓŻY KUTNO strzeżonej przez Pawła Filipczaka. W 21 minucie meczu po faulu na Pasikowskim Konradzie do piłki podszedł Wasilewski Sergiusz i pomimo dużego kąta zdecydował się na bezpośrednie uderzenie na bramkę z 20 metrów. Nieprzyjemny strzał skozłował tuż przed bramkarzem KS KUTNO, który pomimo dwukrotnej rozpaczliwej interwencji nie był w stanie wybronić go i piłka dość szczęśliwie znalazła drogę do bramki gości. Było 1 – 0 dla SL SALOS RÓŻY KUTNO. Potem optyczną przewagę uzyskali koledzy z KS KUTNO jednak ani jeden strzał w pierwszych 30 minutach meczu nie był celny.
[więcej]
redaktor, 03.04.2017 08:37|czytane: 555 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Warsztaty plastyczne w środę
Nie bądź zielony w temacie autyzmu! Czy wiesz, co to jest autyzm? Dowiedz się więcej i razm z Grupą Wsparcia Wiatrak, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Kutnie oraz Kutnowskim Domem Kultury weź udział w niebieskim marszu, warsztatach, obejrzyj film w Kinie KDK pt. Życie animowane

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Warsztaty plastyczne w środę, ./upload/articles_pakiety/33371/02_obraz.jpg
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Warsztaty plastyczne w środę, ./upload/articles_pakiety/33371/17_obraz.jpg
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU: Warsztaty plastyczne w środę, ./upload/articles_pakiety/33371/21_obraz.jpg


- Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju. Nadal nie znamy przyczyn autyzmu, chociaż pojawia się on u około 1 na 100 dzieci, które spotykasz każdego dnia - informuje Dominika Staniszewska instruktor ds. teatru, specjalista ds. organizacji i promocji w KDK. - Objawy autyzmu są przede wszystkim związane ze sferą społeczną, a więc dotyczą głównie nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, umiejętności komunikowania się i przywiązania do schematów. Osoby z autyzmem w wielu sytuacjach mogą nie rozumieć zachowania innych ludzi i ciężko nawiązywać im zwykły, swobodny kontakt. Dlatego chcemy, abyście wiedziieli o nich więcej i nie bali się być na niebiesko.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 2017
2 KWIETNIA 2017 (niedziela)
12:00 – BĄDŹ Z NAMI NA NIEBIESKO – przemarsz ul. Królewską – czekamy na Was przy kościele św. Wawrzyńca
13:00 – SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA WIATRAK /sala tarasowa/II piętro/KDK/
20:00 – ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO / iluminacja budynków KDK, UM, Muzeum Regionalnego

5 KWIETNIA (środa)
10:00 – rozstrzygnięcie II POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z AUTYZMEM MÓJ ŚWIAT’ /boczne foyer/I piętro/KDK [więcej]
wandea, 03.04.2017 08:39|czytane: 859 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosenny konkurs rozstrzygnięty
Dziękujemy za wszystkie wiosenne wypowiedzi. Zające od Art4coach Anety Sikory-Ołdakowskiej wygrali:

Wiosenny konkurs rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/33391/01_obraz.jpg


Anna Kozielska - za Dziś przyszła wiosna, piekną i radosna, pąki rozkwitają, zające kicają, dzieci się radują i kwiatki malują.

Anna Łuczak - Słońce za oknem i kwiaty w ogrodzie wcale nie są dla mnie wyznacznikiem wiosny. Wiosna to stan duszy, który powoduje, że chce nam się iść na spacer, spotkać ze znajomymi, czy też iść na zajęcia sportowe. Mamy więcej siły i ochoty do działania oraz nadzieję na lepsze jutro.Wiosna to zatem pozytywny stan pogody w przyrodzie i w Nas samych.

Michał Pawłowski Dawaj Wiosna, dawaj się nie ociągaj muszę wyłączyć grzanie w domu, bo pójdę z torbami :)
[więcej]
wandea, 02.04.2017 20:11|czytane: 402 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet wygrała Łęczyca Team
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie  odbył się VI Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Zwyciężył zespół tegorocznego Mistrza Ligi -  Łęczyca Team.

 Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet wygrała Łęczyca Team, ./upload/articles_pakiety/33388/02_obraz.jpg
 Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet wygrała Łęczyca Team, ./upload/articles_pakiety/33388/15_obraz.jpg
 Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet wygrała Łęczyca Team, ./upload/articles_pakiety/33388/34_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Wyniki turnieju:
  1. Hurt Pap Ars Vita Kutno - Victoria Koło    2 - 1
  2.  Volley Team Żychlin - Łęczyca Team    0 - 2
  3.  Volley Team Żychlin - Victoria Koło  1 - 2
  4. Hurt Pap Ars Vita Kutno - Łęczyca Team    0 - 2
  5. Hurt Pap Ars Vita Kutno - Volley Team Żychlin  2 - 1
  6. Łęczyca Team - Victoria Koło  2 -1

W czasie turnieju kontuzji doznała wspaniała zawodniczka zespołu Łęczyca Team Ola Zbucka. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Czekamy na Ciebie. [więcej]
wandea, 02.04.2017 11:49|czytane: 605 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja obchodzi jubileusz. Zjazd Absolwentów w czerwcu
W 2017 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Mieczysławowie obchodzi Jubileusz 105-lecia swego istnienia. Ta wyjątkowa i ważna rocznica w historii działalności Szkoły  będzie poprzedzona wieloma wydarzeniami.

Już w maju Kongres Nauk Rolniczych,  który poprowadzą naukowcy z IHAR w Radzikowie oraz SGGW w Warszawie, wystawa o  Macieju Rataju  zorganizowaną na terenie szkoły przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowegow Warszawie.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja obchodzi jubileusz. Zjazd Absolwentów w czerwcu
Do czerwca trwają wycieczki uczniów i pracowników szkoły do miejsc pamięci związanych z założycielem szkoły Mieczysławem Kretkowskimi patronem szkoły Maciejem Ratajem. W tym miesiącu nastąpi też złożenie kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli oraz pod tablicą upamiętniającą Mieczysławowiaków  poległych w walce w 1920 r.

Zwieńczeniem całorocznych obchodów będzie Zjazd Absolwentów - 3 czerwca. W programie: Msza Święta,  oficjalne obchody Jubileuszu z udziałem zaproszonych gości,  program  artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły oraz bal absolwentów.

Obecność absolwentów będzie okazją do spotkania z rówieśnikami z ławki szkolnej, wspólnych wspomnień i rozmów z gronem pedagogicznym. [więcej]
wandea, 02.04.2017 12:08|czytane: 522 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Szkoły z Żychlina najlepsze w siatkówce w ramach Licealiady
W ubiegłym tygodniu (24 marca) w hali sportowej  Zespółu Szkół Nr 1 w Żychlinie odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem zawodów był kutnowski  MOSiR  oraz Zespół Szkół Nr 1 w Żychlinie.

Szkoły z Żychlina najlepsze w siatkówce w ramach Licealiady, ./upload/articles_pakiety/33387/02_obraz.jpg
Szkoły z Żychlina najlepsze w siatkówce w ramach Licealiady, ./upload/articles_pakiety/33387/03_obraz.jpg
Szkoły z Żychlina najlepsze w siatkówce w ramach Licealiady, ./upload/articles_pakiety/33387/08_obraz.jpg


W rozgrywkach dziewcząt udział wzięły cztery reprezentacje szkół: LO im. A. Mickiewicza w Żychlinie, ZS w Żychlinie, I LO im. Gen. J.H.  Dąbrowskiego w Kutnie oraz ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Natomiast wśród chłopców udział wzięły następujące szkoły: LO im. A. Mickiewicza w Żychlinie, ZS w Żychlinie, ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie oraz ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie.

W rywalizacji dziewcząt mistrzem powiatu zostały dziewczęta z LO im. A. Mickiewicza w Żychlinie, które po zaciętym meczu wygrały 2:1 z ubiegłorocznym mistrzem I LO im. Gen. J.H.  Dąbrowskiego w Kutnie. Wśród chłopców tytuł z ubiegłego roku obroniła reprezentacja Zespołu Szkół w Żychlinie, która w meczu finałowym wygrała 2:0 z  ZS Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie. Wszystkie szkoły biorące udział w finale otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze puchary.

Wyniki dziewcząt:
ZS Nr 1 Kutno – LO Mickiewicz Żychlin  0:2 (8:25, 14:25)
LO im. Dąbrowskiego w Kutnie – ZS Żychlin 2:0 (25:17, 25:14)
Mecz o III miejsce:
ZS Nr 1 Kutno – ZS Żychlin 1:2 (25:15, 20:25, 14:16) [więcej]
wandea, 02.04.2017 11:59|czytane: 900 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje
[więcej]
wandea, 30.03.2017 21:05|czytane: 309 razy|komentuj|czytaj cały
Do 30 kwietnia wnioski na dofinansowanie podłączenia budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego
29 marca Urząd Miasta Kutna ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji podłączenia budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

Możliwe jest uzyskanie wsparcia do 50% kosztów wykonania podłączenia dla każdego budynku, przy czym dotacja nie może przekroczyć 3.000,00 złotych. Należy zaznaczyć, że dotacja nie będzie przekazywana na pokrycie kosztów wykonania podłączenia, którego realizację zakończono przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie. Wnioski będzie można składać od 29 marca 2017 r. do 30 kwietnia 2017 r.

W celu uzyskania dodatkowych informacji związanych z ubieganiem się o dotację oraz możliwościami w zakresie realizacji podłączeń budynków, należy zgłaszać się do Urzędu Miasta Kutno, Pl. Marsz. J. Piłsudskiego 18, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30, do pokoju nr 327.
WNIOSEK DO POBRANIA [więcej]
pismak, 01.04.2017 20:26|czytane: 492 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Tęczowa kuchnia
W czwartek odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu w ramach programu edukacyjnego „Tęczowa kuchnia” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych "Wyspa skarbów" we współpracy z Placówka Opiekuńczo-Wychowawczą „Tęcza”  w Kutnie.

Tęczowa kuchnia, ./upload/articles_pakiety/33385/01_obraz.jpg
Tęczowa kuchnia, ./upload/articles_pakiety/33385/02_obraz.jpg
Tęczowa kuchnia, ./upload/articles_pakiety/33385/03_obraz.jpg


W ramach spotkania odbyły się cztery warsztaty. Jedna grupa przygotowywała pizzę, druga kolorowe drinki, trzecia – koktajle owocowo- warzywne , natomiast czwarta – deser, pomarańczowe spaghetti z owocami, bitą śmietaną i kubusiowym kawiorem. 

Nie było to pierwsze spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu  i mamy nadzieję, że nieostatnie. [więcej]
pismak, 01.04.2017 20:16|czytane: 484 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczne warsztaty w Muzeum im. Jerzego Dunin -Borkowskiego w Krośniewicach
Święta Wielkanocne tuż tuż... Z tej okazji Muzeum im. Jerzego Dunin -Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza przedszkola i szkoły powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych.

Świąteczne warsztaty w Muzeum im. Jerzego Dunin -Borkowskiego w Krośniewicach , ./upload/articles_pakiety/33384/01_obraz.jpg


Tym razem Muzeum przygotowało następujące zajęcia: dla przedszkoli Kartki wielkanocne - technika"orgiami płaskie", Wielkanocne witraże, dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów: Wielkanocne palmy - z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych kwiatów z bibuły, Kartki wielkanocne - technika quillingu.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do 13 kwietnia.  Przewidywany czas warsztatów: ok. 45-60 min. Koszt udziału w zajęciach to 30zł od całej grupy (max 25 osób). Muzeum zapewnia niezbędne materiały plastyczne, jednak z uwagi na konieczność ich przygotowania prosimy o rezerwację zajęć z minimum dwudniowym wyprzedzeniem. [więcej]
kultura, 01.04.2017 20:00|czytane: 476 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
54. i 55. premiera Teatru Puszek działającego w Kutnowskim Domu Kultury już za nami. Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca teatr wystawił "Lisa Przecherę" i "Króla Bula". 

Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał, ./upload/articles_pakiety/33383/02_obraz.jpg
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał, ./upload/articles_pakiety/33383/05_obraz.jpg
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał, ./upload/articles_pakiety/33383/24_obraz.jpg


Interaktywne spektakle porwały do udziału w nim publicznośc, dzieci, a nawet dorośli na widowni śpiewali, naśladowali głosy zwierząt. To była dobra zabawa. Publiczność nagrodziła młodych aktorów wielkimi brawami. Jak zawsze zresztą kiedy występują uzdolnione dzieci pod fachową opieką instruktos ds. teatru Jadwigą Rzetelską. Gratulacje dla aktorów z powiatu kutnowskiego i pani reżyser!

Na dzisiejsze spektakle w Centrum zostało jeszcze kilka biletów w cenie 10 zł. Zachęcamy do obejrzenia aktorskich popisów Teatru Puszek.

[więcej]
kultura, 01.04.2017 15:43|czytane: 1549 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kolorowe zające tym razem powstały w gminie Kutno
Dziś w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły się warsztaty rękodzieła z Anetą Sikorą-Ołdakowską z firmy Art4coach. Wykonywałyśmy wielkanocnego zająca i świąteczny ozdobny słoiczek.

Kolorowe zające tym razem powstały w gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/33382/02_obraz.jpg
Kolorowe zające tym razem powstały w gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/33382/06_obraz.jpg
Kolorowe zające tym razem powstały w gminie Kutno, ./upload/articles_pakiety/33382/12_obraz.jpg


Kolory zajączków  były różne, zielone, żółte, białe, a nawet kawowe z białymi sercami. Do wyboru do koloru. Nastęne zajęcia rękodzieła 22 kwietnia o godz. 11.00. Już dziś zapraszamy, w miłej, przyjacielskiej atmosferze nauczyć się będzie można metody decoupage. Zapisy pod tel. 790 202 504. [więcej]
wandea, 01.04.2017 15:19|czytane: 1107 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Jako osoba od urodzenia mieszkająca w Kutnie, której losy jej rodzinnego miasta nie są i nie mogą być obojętne, a przeciwnie - chcąca aby miasto rozkwitało - pragnę przedstawić swój punkt widzenia na to, co uważam za złe i w związku z tym konieczne do usunięcia w działaniu samorządu i samorządowców.

Z kolei jako politolog i nauczyciel akademicki, a więc osoba świadoma odpowiedzialności za wychowanie młodych ludzi w duchu poszanowania prawa oraz demokracji, ale również  społecznie uznanych norm, które to cechy powinny być fundamentami i podstawą naszego (społeczeństwa i Polski) istnienia, uważam że wręcz jestem zobowiązany do stanowczego potępienia wszelkich praktyk, które niewiele mają wspólnego z wartościami, które zawsze we mnie (myślę, że dotyczy to także większości z nas) wpajano, i do których stale od lat się stosuję.

Znamy je wszyscy i wszyscy zobowiązani jesteśmy do ich przestrzegania. Oto najważniejsze z nich:
poszanowanie zasad prawa i, nie mniej ważnych, uniwersalnych norm moralnych;
- uczciwość i lojalność wobec społeczeństwa (wyborców) oraz kontakt z nim, ale nie tylko przed wyborami;
- szacunek dla ludzi, bez względu na ich wiek, pochodzenie, wykształcenie, religię;
- poczucie obowiązku, w tym zwłaszcza służby dla dobra społecznego wtedy, kiedy pełni się ważne funkcje z wyboru, uważane za zaszczytne;
- sprawiedliwość, przejawiająca się w umożliwieniu każdemu z nas równego dostępu do dóbr i możliwości - rozwoju zawodowego, kulturalnego, duchowego etc., a więc niestosowanie „zasad” kolesiostwa, nepotyzmu, korupcji politycznej i innych tego rodzaju patologicznych zachowań, które wpływają na deprawację młodych ludzi, a zwłaszcza pozwalają „usprawiedliwić się” tym, którzy będąc osobami dojrzałymi uważają, że wybierając mniejsze zło, bo np. muszą utrzymać pracę, wspierają bądź legitymizują działania naganne a często nawet haniebne;
- posługiwanie się prawdą w relacjach z obywatelami, a więc nieukrywanie niczego, o czym my, jako obywatele, mamy pełne prawo wiedzieć, a także oceniać; [więcej]
redaktor, 31.03.2017 16:22|czytane: 4458 razy|105 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Towary bez polskich znaków akcyzy w rękach kutnowskiej Policji
Kutnowscy policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz funkcjonariusze Łódzkiej Służby Celnej zabezpieczyli ponad 500 paczek papierosów, 4,5 kilograma tytoniu oraz ponad 6 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Towary bez polskich znaków akcyzy w rękach kutnowskiej Policji, ./upload/articles_pakiety/33381/01_obraz.jpg


Trefny towar znajdował się w pomieszczeniu kuchennym 62-letniej mieszkanki kutnowskiej dzielnicy Piaski. Za przestępstwo skarbowe grozi jej karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godzinie 11.45 kutnowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami służby celnej, zgodnie z uzyskanymi wcześniej informacjami weszli do mieszkania 62-letniej kobiety. Ponieważ nie chciała ona wskazać miejsca, gdzie ukrywa wyroby bezakcyzowe policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne. W meblach znajdujących się w kuchni stróże prawa znaleźli ponad 500 paczek papierosów, 4, 5 kilograma tytoniu, ponad 6 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosło ponad 12 tysięcy złotych. [więcej]
redaktor, 31.03.2017 16:28|czytane: 968 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Spotkanie z Yvette Popławską w Andersówce
W środę, 29 marca, odbyło się w „Andersówce”– XIX-wiecznym neoklasycystycznym dworku mieszczącym się w Krośniewicach - spotkanie autorskie z poetką Yvette Popławską. Zorganizowało je Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach we współpracy z Dorotą Szlozer. W spotkaniu wzięli udział uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Krośniewicach wraz z opiekunami Beatą Sochalą i  Julitą Szczepankiewicz.

Krośniewice: Spotkanie z Yvette Popławską w Andersówce , ./upload/articles_pakiety/33379/02_obraz.jpg
Krośniewice: Spotkanie z Yvette Popławską w Andersówce , ./upload/articles_pakiety/33379/03_obraz.jpg
Krośniewice: Spotkanie z Yvette Popławską w Andersówce , ./upload/articles_pakiety/33379/15_obraz.jpg


Przed słynną „Andersówką” – miejscu, gdzie 11 sierpnia 1892 r. przyszedł na świat Władysław Anders, późniejszy legendarny dowódca 2. Korpusu Wojska Polskiego, zwycięzca spod Monte Cassino – Yvette Popławska, Dorota Szlozer, dyrektor GCKSiR w Krośniewicach Małgorzata Przygodzka oraz instruktor GCKSiR w Krośniewicach oraz opiekun zabytkowego obiektu Jolanta Zagajewska przywitały przybyłą na spotkanie młodzież. Następnie zaproszony gość wraz z przedstawicielem uczniów zapalili znicz przy płycie upamiętniającej gen. W. Andersa. Dalsza część spotkania odbyła się w „Andersówce” pełniącej funkcję miejsca pamięci Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych oraz świetlicy osiedlowej.

Yvette Popławska jest poetką, prozaiczką, dziennikarką, podróżniczką. Pracowała m.in. w Teatrze Kalambur, Pałacyk, MAK. Ma dar zjednywania sobie ludzi, dzięki czemu tak wiele przedsięwzięć zainicjowanych przez nią na rzecz krzewienia kultury polskiej udało się już zrealizować. Od ponad 26 lat mieszka w Belgii i aktywnie działa w środowisku polonijnym. Jako animatorka kultury integruje Polaków na emigracji, inicjując rozmaite spotkania literackie, wydarzenia o charakterze kulturalnym, konkursy, akcje edukacyjne. Działa jako prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Autorów Dziennikarzy Prawników Virtuali ART.

Yvette Popławska opowiadała młodzieży m.in. o swojej twórczości, prezentując wydane w różnych językach tomiki poezji i publikacje: „Koziołkowe podróże do krain Beneluksu”, „Piękni Ludzie”, „Contemporary Writers of Poland 2000”. Dzieliła się spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi współpracy z różnymi środowiskami i ludźmi kultury. Yvette Popławska była też otwarta na rozmowę o zainteresowaniach i pasjach młodzieży. Licealiści chętnie opowiedzieli, czym zajmują się uczniowie na zajęciach z mechatroniki, jak wykorzystują umiejętności programowania w różnych dziedzinach życia. Zespół Szkół Nr w Krośniewicach jest nowoczesną szkołą, w której funkcjonuje klasa programistyczno-informatyczna, a uczniowie świetnie radzą sobie z obsługą dronów i budową robotów. [więcej]
redaktor, 31.03.2017 16:09|czytane: 1993 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W poniedziałek ulica Kołłątaja będzie wyłączona z ruchu
3 kwietnia br. (poniedziałek) od wczesnych godzin rannych prowadzone będą prace remontowe na sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kołłątaja w Kutnie.

 -W związku z powyższym zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu polegająca na całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego fragmentu ul. Kołłątaja na wysokości posesji nr 11. Prosimy o zachowanie ostrożności - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
pismak, 31.03.2017 15:18|czytane: 364 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada
Pod jednym z artykułów pojawiły się informacje i pytania Czytelników o wydanie kolorowego biuletynu informującego o zamierzeniach samorządu miejskiego w Kutnie na 2017 rok i lata przyszłe. Zapytaliśmy więc Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu o dane dotyczące publikacji.

Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada, ./upload/articles_pakiety/33375/01_obraz.jpg


W jakim nakładzie został wydany biuletyn informujący o budżecie Kutna 2017 rozsyłany czy rozdawany mieszkańcom? Jakie firmy otrzymały zlecenie i jakie są wynagrodzenia dla każdej z nich? Proszę podać sposób dystrybucji i jej koszt.

Biuro Prasowe: Ulotkę budżetową Urząd Miasta Kutna wydaje od 2005 roku. Tegoroczna ulotka budżetowa ma wyjątkową formę z uwagi na sukcesy kutnowskiego samorządu w pozyskiwaniu dofinansowania unijnego na realizację 5 dużych projektów inwestycyjnych w wysokości ponad 47 mln zł. Mając powyższe na względzie, w odróżnieniu do lat ubiegłych (jednostronna ulotka), broszura o budżecie 2017 liczy 12 stron.

Została wydrukowana i kolportowana w ilości 15 000 egzemplarzy. Wykonawcą usługi (projektowanie, wydruk, kopertowanie, kolportaż) jest firma Curcuma Marcin Łukowczyk z siedzibą w Kutnie. Koszt zadania wyniósł 18 400 zł brutto.

W jaki sposób został wyłoniony wykonawca (projekt i druk) biuletynu?

BP: Z uwagi na kwotę zadania nieprzekraczającą 15 000 euro nie miały zastosowania przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych oraz wewnętrznego regulaminu udzielania zamówień.

Pytanie do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego od Czytelnika: Czy pan prezydent uważa za stosowne wydawanie publicznych pieniędzy na reklamę własnej osoby i na jakiej podstawie to czyni? [więcej]
wandea, 31.03.2017 13:37|czytane: 1906 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urszula Trio w CTMiT
Akustyczny koncert Urszuli usłyszymy 29 kwietnia o godz. 18.00 w CTMiT. Już dziś zapraszamy, bilety w cenie 50 zł już w sprzedaży.

Urszula Trio w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/33373/01_obraz.jpg


Urszula to wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów oraz aktorka. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Fani znają jej najpopularniejsze przeboje takie jak „Dmuchawce,latawce,wiatr”, „Na sen”,”Rysa na szkle”,”Malinowy krol”, czy ”Konik na biegunach”. Artystka koncertuje już blisko 30 lat. Pierwszy jej album ujrzał światło dzienne w 1983 roku, a w nagraniach wzięli udział muzycy z zespołu Budka Suflera. Po wydaniu pierwszego albumu, Urszula promowała jeszcze 12 studyjnych krążków. Wiele z nich zostało pokrytych złotem, platyną oraz multiplatyną. [więcej]
kultura, 31.03.2017 13:09|czytane: 371 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przyszli kolejarze ZS Nr 4 w Kutnie Azorach na Posterunku Stacji Kutno- Wschód
To była interesująca nauka zawodu w praktyce! Niedawno uczniowie klasy I TK Zespołu Szkół nr 4 w Kutnie poszerzali swoją wiedzę na wycieczce przedmiotowej, którą zorganizowała Anna Kotlińska.

Przyszli kolejarze ZS  Nr 4 w Kutnie Azorach na Posterunku Stacji Kutno- Wschód, ./upload/articles_pakiety/33372/02_obraz.jpg
Przyszli kolejarze ZS  Nr 4 w Kutnie Azorach na Posterunku Stacji Kutno- Wschód, ./upload/articles_pakiety/33372/03_obraz.jpg
Przyszli kolejarze ZS  Nr 4 w Kutnie Azorach na Posterunku Stacji Kutno- Wschód, ./upload/articles_pakiety/33372/04_obraz.jpg


Zwiedzanie kutnowskiego posterunku nastawni wykonawczej (KW1) i dysponującej ( KW2) utwierdziło młodzież w przekonaniu , że wybór szkoły i zawodu był trafny i spełnił ich oczekiwania. Możliwość układania drogi przebiegu pociągu, przebywanie w kabinie maszynisty, obserwacja urządzeń do sterowania ruchem – wszystko to było dla uczniów pożytecznym doświadczeniem. [więcej]
wandea, 31.03.2017 13:07|czytane: 895 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Koniec okresu ochronnego dla bezdomnych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie informuje, że tzw. okres ochronny dla osób bezdomnych trwa do dziś, 31 marca. Od 1 kwietnia osoby, które nie przebywają na stałe w Domu  Noclegowym nie będą mogły korzystać z pobytu na jedną noc w Noclegowni, który zabezpieczał je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

W  wyjątkowych uzasadnionych przypadkach jednak  np. osoba przejezdna lub będąca w trakcie załatwiania formalności związanych ze stałym pobytem w DN ma możliwość skorzystania z pomocy.

- Te osoby mają możliwość nawiązania współpracy z pracownikiem socjalnym,  który pomoże im dopełnić formalności regulaminowych aby uzyskać wsparcie w postaci pobytu w Domu Noclegowym.  Jak wiadomo jednym z głównych  wymogów jest pozostawanie w trzeźwości. Ponadto osoba musi mieć zaświadczenie od lekarza dermatologa, że jest zdrowa.  Wymagane jest również posiadanie dowodu osobistego, rejestracja w Urzędzie Pracy oraz podjęcie leczenia odwykowego.  W realizacji tych wymogów pomaga pracownik socjalny - informuje Joanna Gała z MOPS w Kutnie. [więcej]
redaktor, 31.03.2017 12:54|czytane: 391 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gala Kaspry i Kasperki 2017 w świecie komiksów
Hulk, Iron Man, Spider Man i Kapitan Ameryka na jednej scenie. To nie był kolejny film z serii Avengers. To Gala Kaspry i Kasperki 2017, która odbyła się  w II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

W tym roku tematem przewodnim był świat komiksów i ich bohaterowie. Galę przygotowywały klasy IIa i Id pod kierownictwem Anny AmbroziakMarcina Michalskiego. Nagrody  przyznano w następujących  kategoriach:

 Gala Kaspry i Kasperki 2017 w świecie komiksów , ./upload/articles_pakiety/33368/01_obraz.jpg
 Gala Kaspry i Kasperki 2017 w świecie komiksów , ./upload/articles_pakiety/33368/02_obraz.jpg
 Gala Kaspry i Kasperki 2017 w świecie komiksów , ./upload/articles_pakiety/33368/15_obraz.jpg


Nauczyciele:
Kapitan Ameryka (nauczyciel patriota, na którego można zawsze liczyć) – Artur Ciurlej
Hulk (największy autorytet) – Sławomir Klarzak
Iron Man (najbardziej pomysłowy) – Marcin Michalski
Catwoman (najsprytniejsza sorka, która radzi sobie w najtrudniejszych sytuacjach) – Anna Adamowska
Superman (troskliwy i wyrozumiały) – Sławomir Tomassy
Wonder Woman (najpiękniejszy uśmiech) – Agnieszka Makuła - Broda
Thor (nauczyciel najlepszy z najlepszych) – Artur Ciurlej.

Uczniowie:
Batman (inteligentny, umiejący poradzić sobie w ekstremalnych warunkach) – Adam Boroń
Spider Man (niezwykła osobowość) – Natalia Kazimierowska
Flash (najszybszy sportowiec) – Angelika Jóźwiak, Dominik Gajdziński, Radek Jóźwiak
Deadpool (najbardziej zakręcony uczeń) – Wiktor Florczak
Arrow (animator społeczności szkolnej) – Jakub Chodorowski
Joker i Harley Quinn (najlepsza para) – Gabrysia Michalak i Adam Boroń
[więcej]
pismak, 31.03.2017 08:37|czytane: 946 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie
Wczoraj w Hotelu Rondo odbył się zorganizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie koncert Marka Dyjaka, promujący ostatnią płytę Pierwszy śnieg. To już dziewiąta płyta artysty ze Świdnika.

Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33369/08_obraz.jpg
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33369/09_obraz.jpg
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33369/21_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Charakterstyczna chrypa, bagaż burzliwych doświadczeń czterdziestoletniego artysty, teksty Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza czy samego Dyjaka to wszystko składa się na melancholijną historię o meandrach naszego życia. Jazzowe ballady, knajpiane pieśni, wyśpiewana tęsknota i rozpacz w ustach, w głosie Dyjaka niewątpliwie są wiarygodne, do bólu prawdziwe. I to między innymi przyciąga publiczność i wiernych wielbicieli jego twórczości, zawartej na dziewięciu krążkach. 

Wśród zaprezentowanych wczoraj utworów nie zabrakło eż szlagierów np. Ostatniej niedzieli (sł.Petersburski, muz. Friedwald) wykonanej na 5+. Po koncercie można było kupić premierową płytę i zdobyć autograf artysty. [więcej]
redaktor, 31.03.2017 09:16|czytane: 1060 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś obserwacja nieba w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie
To już czwarta edycja  projektu "Spotkania z astronomią - nocne obserwacje nieba" realizowanego w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. "Sięgaj gdzie wzrok nie sięga". Zaprazamy dziś od 18.30 na obserwację nieba w Gimnazjum nr 3 w Kutnie.

Dziś obserwacja nieba w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33367/01_obraz.jpg
Dziś obserwacja nieba w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33367/02_obraz.jpg


Organizatorzy zapraszają zainteresowanych uczniów kutnowskich szkół wraz z rodzicami oraz mieszkańców Kutna i okolic na spotkanie z astronomią. Nocne obserwacje nieba przy użyciu profesjonalnych teleskopów zaplanowane są na 31 marca 2017 w godzinach od 18.30 do 22.00.  Miejscem obserwacji jest boisko szkolne przy Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie ul. Łęczycka 11. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych możliwa będzie obserwacja ciał niebieskich: Księżyca, planet, gwiazd, galaktyk. O godzinie 18.30 będzie ustawiany sprzęt do obserwacji. W tym czasie można będzie dowiedzieć się i zobaczyć, w jaki sposób przygotować teleskop do obserwacji, jak ustawić montaż paralaktyczny na Gwiazdę Polarną. [więcej]
pismak, 31.03.2017 08:11|czytane: 473 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników
Pochodzący z Kutna Rafał Cichowski autor książki 2049 wydał kolejną pt. Pył Ziemi (SQN 2017).
- Niecodziennie można wypowiedzieć takie zdanie na głos i będzie ono prawdą. Mimo, że strasznie mnie korci, oszczędzę wszystkim długiego wpisu pełnego banałów. Napiszę tylko: dziękuję! -pisze na FB Rafał Cichowski. - Bo pamiętam bardzo dobrze, że zanim Pył Ziemi stał się książką, ze śliczną okładką, numerem ISBN i logotypami patronów, zanim dotarł do empików i księgarni, a stamtąd do Waszych domów był jedynie stertą luźnych kartek wyplutych przez HP-ka z wyczerpanym tuszem. I mógłby w takiej formie zostać już na zawsze gdyby nikt nie chciał go wydać i przeczytać.

Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników, ./upload/articles_pakiety/33366/01_obraz.jpg


Za lubimyczytać.pl: Czas wyrównuje wszystko do zera. W XXIV wieku Ziemia umiera. W przestrzeń kosmiczną zostaje wystrzelony Yggdrasil, statek pokoleniowy, który ma zapewnić przetrwanie gatunkowi ludzkiemu. Ponad siedemset lat później para nieśmiertelnych istot, technologicznie pod?rasowanych Ziemian, wraca na błękitną planetę. Od powodzenia ich misji zależy ocalenie statku i wszystkich osób znajdujących się na pokładzie. Muszą odnaleźć tajemniczą Bibliotekę Snów, w której zapisano ogół wspomnień ludzkości.

Lilo i Rez podczas swej wędrówki zetrą się z prymitywnym plemieniem, którego członkowie dawno zapomnieli o dobrodziejstwach techniki. Będą się układać z samozwańczym lordem władającym wiernie odtworzoną kopią wiktoriańskiego Londynu, którego największą bolączką są morderstwa prostytutek oraz zbyt wysoki poziom edukacji wśród plebsu. Zawędrują też do Aurory, miasta, gdzie barwy następnego zachodu słońca wybiera się w drodze głosowania. [więcej]
kultura, 31.03.2017 08:04|czytane: 701 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jutro Drzwi Otwarte w "Staszicu"

Jutro Drzwi Otwarte w

[więcej]
pismak, 31.03.2017 07:47|czytane: 386 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Chirurdzy z odszkodowaniami. Szpital przegrywa w sądzie lub zawiera ugody
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. musi zapłacić niemałe pieniądze za niezgodnie z prawem rozwiązane umów z lekarzami- chirurgami. Chodzi o umowy jeszcze zawarte przez prezesa Piotra Okońskiego.

Chirurdzy z odszkodowaniami. Szpital przegrywa w sądzie lub zawiera ugody, ./upload/articles_pakiety/33362/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, dr n. med. Piotr Ziemniak został koordynatorem chirurgii w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym w listopadzie 2011. Do ekipy oddziału dołączyło potem dodatkowo 6 chirurgów i 3 lekarzy rezydentów. Wówczas prezes szpitalnej spółki Piotr Okoński zatrudnił swojego imiennika jako koordynatora oraz m.in. dr. Piotra Maciaszczyka i dr. Grzegorza Olczyka byłych asystentów prof. Adama Dzikiego, uczestników wielu prestiżowych kursów oraz szkoleń. Mieli oni zapewnić pacjentom kutnowskiego szpitala najlepszą opiekę i planowe zabiegi w sferze chirurgii małoinwazyjnej i onkologicznej. Kontrowersyjne dla zarządu powiatu a potem dla nowego prezesa spółki Andrzeja Musiałowicza były wynagrodzenia lekarzy oraz warunki umów, które określano jako nierozwiązywalne. 

Musiałowicz zdecydował się w 2013 roku zrezygnować z usług jednego z chirurgów Michała Torzeckiego. Lekarz swoich praw i pieniędzy dochodził na drodze sądowej. Jak się okazało wczoraj na sesji Rady Powiatu w Kutnie szpital zapłacił pierwszą ratę należności dla lekarza 86 tys. zł. Następnie jedną z pierwszych poważnych decyzji nowego prezesa spółki KSS Roberta Wilanowskiego było zerwanie umów z całą ekipą dr. Ziemniaka. Posypały się kolejne pozwy i rozprawy.

Radny Marek Jędrzejczak z PiS zapytał prezesa Marka Kiełczewskiego o pełną kwotę należności dla Torzeckiego oraz koszty spraw wytoczonych przez chirurgów kutnowskiemu szpitalowi. Prezes nie był przygotowany na podanie pełnych zobowiązań. 

- Dwie sprawy przegraliśmy, a w trzech przypadkach zawieramy ugody, aby długością procesów nie powiększać kwoty odsetek - mówi nam prezes Kiełczewski. - Mamy jeszcze sprawę z neurologiem o ustalenie formy umowy nas łączącej. [więcej]
wandea, 30.03.2017 20:07|czytane: 2403 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będą wybory uzupełniające do Rady Gminy Kutno
18 czerwca tego roku odbędą się uzupełniające wybory do Rady Gminy Kutno w obwodowej komisji wyborczej nr 5 w Gołębiewie Starym. Radna Sylwia Szałkowska zrzekła się bowiem mandatu.

9 kwietnia mija termin zgłoszenia informacji do Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o utworzeniu komitetu wyborczego oraz o zamiarze zgłaszania list kandydatów na radnego. A do 9 maja do godz. 24.00 można zgłaszać Gminnej Komisji Wyborczej w Kutnie list kandydatów na radnego.

Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Skierniewicach z 14 marca br. wygasł mandat radnej Sylwii Szałkowskiej, wskutek zrzeczenia się mandatu. Radna startowała z KWW Rolnika Marka Wojtery, w okręgu nr 11 z listy 17. [więcej]
redaktor, 30.03.2017 19:34|czytane: 524 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Weterynaryjna wokanda w Kutnie. Wszystko zaczęło się od zarzutu pomówienia
W ubiegły piątek w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyło się przesłuchanie kolejnego świadka w sprawie o pomówienie lekarza weterynarii Stanisława Chybickiego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii Dariusza W. i Marcina K. głównego koordynatora lekarzy weterynarii w Pini Polonia. W sprawie orzeka sędzia Jacek Kucharczyk.  O sprawie pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

Weterynaryjna wokanda w Kutnie. Wszystko zaczęło się od zarzutu pomówienia, ./upload/articles_pakiety/32819/01_obraz.jpg


Lekarz weterynarii Stanisław Chybicki wyjaśnia dlaczego uważa, że został pomówiony przez Dariusza W. i Marcina K.

Przed sądem stanął jeden z lekarzy weterynarii, który już nie pracuje w zakładzie. Mężczyzna ten złożył obszerne zeznanie, zostało ono przerwane z powodu wyczerpania czasu na tę rozprawę. Świadek dokończy zeznania w kolejnym terminie i wówczas przedstawimy pełną relację z następnej odsłony procesu Chybicki vs Powiatowy Lekarz Weterynarii i główny koordynator.

Jednocześnie w Sądzie Okręgowym w Łodzi przed sędzią SO Ewą Maciejewską toczy się sprawa o naruszenie dóbr osobistych lekarza Stanisława Chybickiego przez tych oskarżonych. 

Z kolei główny koordynator weterynarzy w Pini Polonia złożył prywatny akt oskarżenia o pomówienie przez Stanisława Chybickiego. Sprawa decyzją oskarżyciela prywatnego toczy się niejawnie. Relacjonować możemy zatem jedynie pierwszy proces, od którego można powiedzieć wszystko się zaczęło i okazało się, że mamy do czynienia z prawdziwą "weterynaryjną wokandą", ponieważ w trakcie konfliktu do Prokuratury Rejonowej w Kutnie trafiły  zawiadomienia Powiatowego Lekarza Weterynarii i lekarzy weterynarii z mega ubojni i toczy się kilka postępowań. [więcej]
wandea, 30.03.2017 17:32|czytane: 1472 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W kwietniu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
W kwietniu warto wybrać się do Kina Kutnowskiego Domu Kultury. Zróżnicowany repertuar pozwoli znaleźć każdemu wielbicielowi X Muzy coś dla siebie. 

W kwietniu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/33340/03_obraz.jpg
W kwietniu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/33340/04_obraz.jpg
W kwietniu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/33340/06_obraz.jpg


01.04.2017 sobota
godz.14.00 2 kwietnia Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie ŻYCIE ANIMOWANE(dokument, czas 90 min )
godz.16.00 OZZY 2D dubbing (animowany/familijny, czas 90 min )
godz.18.00 DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ premiera (dramat, czas 128 min )
godz.20.15 PORADY NA ZDRADY (komedia, czas 97 min )

02-05.04.2017 od niedzieli do środy
godz.16.00 OZZY 2D dubbing (animowany/familijny, czas 90 min )
godz.18.00 DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ premiera (dramat, czas 128 min )
godz.20.15 PORADY NA ZDRADY (komedia, czas 97 min )

07-12.04.2017 od piątku do środy
godz.14.15 OZZY 2D dubbing (animowany/familijny, czas 90 min )
godz.16.00 AZYL (The Zookeeper's Wife) 2D dubbing (dramat, czas 126 min )
godz.18.15 AZYL (The Zookeeper's Wife) 2D napisy ( dramat, czas 126 min )
godz.20.30 DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ premiera (dramat, czas 128 min ) [więcej]
kultura, 30.03.2017 16:53|czytane: 631 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni Urbaniak i Karniszewski następną kadencję w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku
Wczoraj na sesji Rady Powiatu w Kutnie radni wybrali członków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Głosowanie było niezbędne w związku z wygaśnięciem trzyletniej kadencji obecnych członków komisji Jacka Urbaniaka z PO i Andrzeja Karniszewskiego z PSL.

Radni Urbaniak i Karniszewski następną kadencję w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, ./upload/articles_pakiety/33351/01_obraz.jpg
Radni Urbaniak i Karniszewski następną kadencję w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, ./upload/articles_pakiety/33351/02_obraz.jpg


Radni Konrad Kłopotowski z PiS i Bartosz Serenda z SLD domagali się od członków informacji o ich działaniach w komisji. Obaj panowie z koalicji kandydowali ponownie do komisji więc radni opozycyjni chcieli wiedzieć  uczestniczyli w niej czynnie, czy też tylko była to dla nich formalność.

Radni długo nie decydowali się na jak to nazwał radny Kłopotowski "powiedzenie coś o sobie", po czym sytuację ratował Krzysztof Debich, starosta, który poinformował o tym, że Rada Powiatu już przyjęła sprawozdanie z działalności komisji więc jego i rady ocena działań, pracy radnych w komisji była pozytywna. [więcej]
wandea, 30.03.2017 16:19|czytane: 934 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znani czytają poezję. Sławomir Holland w bibliotece
Od soboty 1 kwietnia można odebrać wejściówki na spektakl Sławomira Hollanda pt. Nic nowego pod słońcem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie. Spotkanie z cyklu Znani czytają poezję już 9 kwietnia o godz. 16.00. Zapraszamy.

Znani czytają poezję. Sławomir Holland w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/33361/01_obraz.jpg


Za http://teatrateneum.pl:
NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM to spektakl złożony z tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota, Bolesława Leśmiana czy Juliana Tuwima. Wieczór doskonałych utworów literackich okraszonych zabawnym komentarzem i refleksją aktora, który z wdziękiem kulturalnego, eleganckiego inteligenta międzywojnia wprowadza nas w atmosferę liryki, satyry i kabaretu. Spostrzeżenia twórców dwudziestolecia okazują się dziś wyjątkowo aktualne, zaś Sławomir Holland spontanicznie i brawurowo dzieli się z widzami przemyśleniami na temat motywu przewodniego spektaklu: nic nowego pod słońcem…

„Sławomir Holland, niczym wirtuoz, z łatwością wywołuje u widza cały wachlarz emocji: od gromkiego śmiechu przy tekstach kabaretowych, przez refleksję, aż po łzy wzruszenia, kiedy recytuje piękne i smutne wiersze o miłości „Dwoje ludzieńków” i „Pokoik na Hożej” (okazuje się, że wersja mówiona nie ustępuje śpiewanej). Aktor najwyraźniej lubi ryzyko: decyduje się na zaprezentowanie kilku utworów („Hottentotten”, „Piosenka międzypartyjna”, „Babcia przy radiu”), [więcej]
kultura, 30.03.2017 16:28|czytane: 332 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Centrum Seniora, żłobek i mieszkania na Majdanach z dofinansowaniem unijnym
Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowanie w wysokości ok. 5,7 mln zł na 3 projekty złożone przez Miasto Kutno w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. 

Centrum Seniora, żłobek i mieszkania na Majdanach z dofinansowaniem unijnym, ./upload/articles_pakiety/33360/01_obraz.jpg


Są to poprawa stanu infrastruktury społecznej Miasta Kutno - Centrum Seniora - całkowita wartość projektu 2 250 690,90 zł, kwota dofinansowania 1 360 425 zł, realizacja zadania w 2017 roku,

Drugie dofinansowane zadanie to poprawa infrastruktury społecznej miasta w zakresie opieki nad dziećmi do lat 3 poprzez utworzenie żłóbka w Kutnie - całkowita wartość projektu 3 795 766,19 zł, kwota dofinansowania 2 515 922,45 zł, realizacja zadania w 2018 roku.

Trzeci projekt to adaptacja budynku przy ul. Majdany 1 w Kutnie na mieszkania wspomagane - całkowita wartość projektu 2 698 025,91 zł, kwota dofinansowania 1 798 999,50 zł, realizacja zadania w 2019 roku. [więcej]
redaktor, 30.03.2017 15:44|czytane: 795 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Próbował powiesić się. Dzielnicowi z Żychlina uratowali mu życie
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Żychlinie w ostatniej chwili uratowali życie 35-letniemu mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie. Mężczyznę zastali nieprzytomnego w mieszkaniu. Po udzieleniu pierwszej pomocy został przekazany ratownikom medycznym.

Próbował powiesić się. Dzielnicowi z Żychlina uratowali mu życie, ./upload/articles_pakiety/33359/01_obraz.jpg


Wczoraj około godz. 10.30 do Komisariatu Policji w Żychlinie zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że jej syn poinformował ją telefonicznie o zamiarze odebrania sobie życia. Policjanci natychmiast pojechali z nią do miejsca zamieszkania, gdzie miał przebywać jej syn. Po wejściu do wnętrza znaleźli nieprzytomnego, wiszącego już 35 latka. W ostatniej chwili został uratowany. [więcej]
redaktor, 30.03.2017 15:16|czytane: 1574 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Praktyki zawodowe uczniów Troczewskiego
W okresie ostatnich trzech tygodni uczniowie kl. III TZ – technik technologii żywności pod opieką Elżbiety Olejniczak odbywali praktykę zawodową w Zorinie Sp. z.o.o. w Kutnie. 

Praktyki zawodowe uczniów Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/33358/01_obraz.jpg
Praktyki zawodowe uczniów Troczewskiego, ./upload/articles_pakiety/33358/02_obraz.jpg


Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu z zakresu GHP (Dobra Praktyka Zawodowa) w przetwórstwie mleczarskim, ocenie jakościowej surowca i produktów oraz procesie produkcyjnym sera twarogowego i dojrzewającego, w czasie którego  poznali sterowanie i kontrolę pracy linii technologicznej oraz układy sterowania i kontroli pracy urządzeń procesowych.

Nabyte podczas praktyk doświadczenie i umiejętności niewątpliwie podniosą efekty kształcenia oraz dadzą uczniom możliwość odnalezienia się na dynamicznie rozwijającym się, nie tylko w naszym regionie, rynku pracy związanym z przetwórstwem spożywczym. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii żywności w ramach projektu unijnego „Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie” będą odbywać  staże w firmach przemysłu spożywczego Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. [więcej]
redaktor, 30.03.2017 15:25|czytane: 205 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy IComer:
5 minut temu
Gratulacje i powodzenia na nowym stanowisku!
Alwin Ostapowicz:
11 minut temu
Droga Anielu! Ty ciągle drążysz uparcie swoje? Czy Ty pracujesz w tym Psychiatrowie? I cierpisz na brak pacjentów? Z braku laku chciałabyś koniecznie kimś się zająć i na kimś wyładować swoją energię statyczną, kinematyczną, dynamiczną i psychopatyczną. Uczynię wszystko aby nie dostać się pod Twoją opiekę psychiatryczną. Boże chroń mnie przed wszystkimi psychologami i psychiatrami w ogóle, a przed tą nieznośną psychiatryczką Anielą w szczególności! ~niepoprawny, niepokorny i niezłomny Felicjan z Kocich Kiszek.
Hilary Złotareńko:
15 minut temu
Odpowiedzcie sobie kto jest zarządcą tego osiedla i dokonajcie oceny jego pracy
Inez Hallenburg:
26 minut temu
Onufry a może nam powiesz gdzie dostałeś pracę tę którą chciałeś , co bo ja jakoś nie mogę takiej jaką chcę dostać , co?
Apoloniusz Kubasik:
28 minut temu
Cytat z wypowiedzi "odważnego"Bartosza Kocienia."Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno. Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.Ku przypomnieniu." To ja się ciebie pytam czy zadziałałeś w tej sprawie o której tu napisałeś? Jesteś przecież odważny , innym zarzucasz niewiedzą o twoim pupilu a tu co siedzisz cicho i innym każesz działać, czy sam to zrobisz, odwagi chłopie, odwagi.A skąd ty wiesz jak wygląda praca w kutnowskiej policji? No chyba ,że jesteś "odważnym" policjantem tak?
Kacper Korczbok:
34 minut temu
Widać ,że jednak masz dużo czasu , bo piszesz dużo i nawet masz czas na szukanie artykułów i linków do nich . Chłopino daj sobie spokój .
Stefan Jacek:
2
 · 
36 minut temu
Bartosz Kościen. Powiadasz ,że inni piszą , nie zajmują się sobą , mają dużo czasu , a za ciepie te peany kto wypisuje , krasnoludki?Czy ty jesteś jakimś obrońcom z urzędu?Jak na innych wylewały czy wylewają się pomyje to nie widać było ,że ich bronisz, co? Skoro tak jesteś poinformowany co dzieje się w kutnowskiej policji to zgłoś to oficjalnie , podaj swoje nazwisko bo innych do tego usilnie namawiasz a sam w krzakach , z tyłu żeby cię nie było widać . Kim ty właściei jesteś ?Widocznie tez popierasz wszelkie nieprawidłowości i boisz się pisnąć bo wbrew pozorom pełne gacie strachu.Zmień profesję na adwokata.
Zbigniew Martynowicz:
44 minut temu
a burmistrz chyba z zarzutami?
Aniela Zych:
45 minut temu
Felicjan nie dodałeś ,że ciebie trzeba oddać do psychiatrowa.
Jerzy Sopeżyc:
48 minut temu
Ciekawe czy przyjdzie na powiatową sesję w środę . Skoro tak zajął się ratowniczą torbą medyczną to czy zajmie się szpitalem?
Ziemowit Zygmuntowicz:
53 minut temu
To znaczy ,że był słaby skoro go Kłopotowski wypchnął, prawda?
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
8 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2
 · 
8 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
9 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
9 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
9 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
9 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
10 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności