eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na sztukę
Od dziś Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wystawę Migracje Transgraficzne. Wernisaż odbędzie się 6 marca o godz. 18.00 w Galerii KDK - Okno na sztukę.

Od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na sztukę, ./upload/articles_pakiety/25954/01_obraz.jpg


Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wielu artystów, wśród nich są: Janusz Baran, Małgorzata Bielecka, Barbara Czapor -Zaręba, Tomasz Chudzik, Andrzej Dudek-Durer, Andrzej Fydrych, Dariusz Kaca, Waldemar Kozub, Aleksandra Lasoń, Marzena Łukaszuk, Zdzisław Olejniczak, Agnieszka Półrola, Władysław Szczepański, Krystyna Szwajkowska, Teresa Anna Ślusarek, Rafał Urbański, Katarzyna Winczek, Zdzisław Wiatr, Witold Zaręba, Katarzyna Ziołowicz. [więcej]
kultura, 06.03.2015 10:24|czytane: 734 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biała Sobota w Poradni Ginekologiczno-Położniczej[więcej]
pismak, 06.03.2015 10:23|czytane: 718 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Obejrzyj zawody w pływaniu synchronicznym
W najbliższy weekend 7-8 marca odbędą się pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu synchronicznym. Organizatorem eliminacji jest Komitet Techniczny Pływania Synchronicznego PZP. Zapraszamy do Aquaparku Kutno, wstęp wolny. 

Obejrzyj zawody w pływaniu synchronicznym, ./upload/articles_pakiety/26036/01_obraz.jpg


W zawodach biorą udział zawodniczki urodzone w latach 2000 - 2002, młodsze zawodniczki mogą stanowić tylko część podstawowego składu. Zawodniczki muszą posiadać aktualną kartę zdrowia sportowca oraz licencję. Zawody składać się będą z dwóch części: konkurencji FIGUR OBOWIĄZKOWYCH zgodnie z przepisami FINA 2013-2017 (13-15 lat) oraz programów dowolnych: SOLO, DUET, TEAM, KOMBINACJA. Czas trwania programów dowolnych zgodnie z przepisami FINA 2013-2017. [więcej]
wandea, 06.03.2015 10:23|czytane: 699 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy rozstrzygnięty. Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów
Zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na film ASTERIKS I OBELIKS: OSIEDLE BOGÓW. Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Rafał Ambroziak i Anna Warszawska.

„Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów“ to pierwsza ekranizacja komiksu zrealizowana w 3D przez twórców animacji takich jak „Wall-e“ i „Odlot“. W polskiej wersji językowej w duecie jako Asteriks i Obeliks debiutują Wojciech Mecwaldowski oraz Arkadiusz Jakubik.

[więcej]
kultura, 06.03.2015 10:00|czytane: 906 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd Powiatu w Kutnie chce odwołać dyrektorkę pośredniaka
Zarząd Powiatu w Kutnie zlożył wniosek do Powiatowej Rady Zatrudnienia w Kutnie o wydanie opinii o odwołaniu Danuty Raciborskiej ze stanowiska dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. 

- Wczoraj nie odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia, bowiem nie było kworum. W radzie są trzy wakaty, które utrudniają osiągnięcie pełnoprawnego składu do podejmowania decyzji. Wiceprzewodniczący Rady Ryszard Majtczak ma zamiar zwołać ją w przyszłym tygodniu. Jeśli będzie znów problem z funkcjonowaniem rady powiadomiłem już służby prawne starostwa o wskazanie możliwości powołania Powiatowej Rady Rynku Pracy, którą zresztą zgodnie z nowymi przepisami mielibyśmy wkrótce - mówi wicestarosta Zdzislaw Trawczyński. 

Wniosek o opinię o odwołaniu Raciborskiej to efekt wyników kontroli wewnętrznej przeprowadzonej w styczniu w  kutnowskim pośredniaku. Na najbliższej sesji zarząd powiatu przedstawi radnym protokół pokontrolny.

- Pani dyrektor przebywa na zwolnieniu lekarskim, ale wcześniej uzyskaliśmy już od niej uwagi do protokołu z kontroli dlatego możemy Radzie Powiatu w Kutnie przedstawić już wnioski - dodaje wicestarosta. 

- Starosta Kutnowski w piśmie z dnia 27 lutego 2015 roku do Powiatowej Rady Zatrudnienia w Kutnie z prośbą o wydanie opinii w sprawie odwołania Pani Danuty Raciborskiej ze stanowiska Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy podał następujące motywy: utrata zaufania, spowodowana licznymi i udokumentowanymi działaniami naruszającymi podstawowe zasady prawa pracy, tj. zakaz dyskryminacji pracowników zatrudnionych w PUB w Kutnie, ze względu na przynależność związkową, czego potwierdzeniem są prawomocne orzeczenia sądów pracy nieprawidłowe zarządzanie Powiatowym Urzędem Pracy, a w szczególności w zakresie prowadzonej polityki kadrowo-płacowej - podaje Jacek Saramonowicz, Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 05.03.2015 11:23|czytane: 2702 razy|99 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Byli ratownicy z Aquaparku Kutno i prezes WOPR na ławie oskarżonych
Odroczeniem terminu rozprawy rozpoczął się dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie proces oskarżonych byłych "ratowników" z Aquaparku Kutno oraz Eugeniusza W. prezesa zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Dziś na posiedzenie Sądu, któremu przewodniczył sędzia Jarosław Bartczak stawili się prawie wszyscy oskarżeni ratownicy bez uprawnień oraz Eugeniusz W., któremu Prokuratura Rejonowa w Kutnie zarzuca poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz podrabianie dokumentów.

Przypomnijmy, dziewięciu byłych ratowników zatrudnionych przez Pawła Ślęzaka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie  w Aquaparku Kutno, zostało oskarżonych przez prokuraturę o przestępstwa polegające na posługiwaniu się legitymacjami zawierającymi nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu stopnia młodszego ratownika i ratownika WOPR. Na ławie oskarżonych zasiedli Agnieszka H. Aleksandra L-Z, Adam G., Andrzej G., Rafał W., Piotr M., Mariusz J., Michał R., Rafał K.

Jak ustalono w toku postępowania, prezes Zarządu WOPR w Kutnie posiadał uprawnienia do przeprowadzania kursów i egzaminów, a także potwierdzania uprawnień młodszego ratownika i ratownika. Na przestrzeni 2011-2012 roku osoby zamierzające podjąć pracę jako ratownicy w aquaparku w zamian za korzyści majątkowe, uzyskiwały wpisy dotyczące posiadania uprawnień młodszego ratownika, bądź ratownika.

Drugi poziom uprawnień upoważniał do podjęcia zatrudnienia w charakterze samodzielnego ratownika. Osoby te, nie uczestniczyły w kursach, ani nie zdawały egzaminów. W zamian za korzyści w kwotach 500-700 zł za jednorazowy wpis, uzyskiwały niezgodne z rzeczywistością wpisy w legitymacjach, które następnie były wykorzystywane przy podejmowaniu zatrudnienia. Aby uzyskać adnotacje, które dawały możliwość zatrudnienia, należało zatem wręczyć prezesowi WOPR korzyść sięgającą nawet 1400 zł.

Sędzia odroczył rozprawę do kwietnia i maja, pouczając oskarżonych o możliwości dobrowolnego poddania się karze bez prowadzenia postępowania dowodowego. [więcej]
wandea, 05.03.2015 10:25|czytane: 1489 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy sklep Fale Loki Koki w Kutnie
Już 6 marca zapraszamy Wszystkich Mieszkańców Kutna na wielkie otwarcie nowego sklepu Fale Loki Koki należącego do największej sieci sklepów fryzjerskich w Polsce.  Znajdą tam Państwo szeroki i zróżnicowany wybór profesjonalnych produktów fryzjerskich spośród najlepszych,  światowych marek. Nasz asortyment to kosmetyki oraz akcesoria i sprzęt techniczny. Nowy sklep Fale Loki Koki znajdą Państwo przy ul. Królewskiej 23. Bądźcie tam z nami 6 i 7 marca, gdyż będziemy świętować otwarcie nowego sklepu oraz zbliżający się Dzień Kobiet.

Nowy sklep Fale Loki Koki w Kutnie

Zgodnie z tradycją w dniu otwarcia marka Fale Loki Koki zapewnia Swoim Klientom specjalne rabaty i atrakcje. W dniach 6 i 7 marca otrzymają Państwo rabat w wysokości 50% na zakup drugiego kosmetyku do pielęgnacji i stylizacji włosów. Może zatem warto pomyśleć o prezencie dla siostry, mamy, przyjaciółki, koleżanki a może dla ukochanego lub ukochanej. W sam raz na Dzień Kobiet! Z pomocą  uprzejmej i wykwalifikowanej obsługi każdy może skomponować zestaw, który w wyjątkowy i profesjonalny sposób zadba o włosy obdarowanej osoby.

Nowy sklep Fale Loki Koki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26020/02_obraz.jpg
Nowy sklep Fale Loki Koki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/26020/03_obraz.jpg


To jednak nie wszystko, co marka Fale Loki Koki przygotowała z myślą o Swoich Klientach. W dniach 6 i 7 marca każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnego, profesjonalnego badania kondycji włosów i skóry głowy przy zastosowaniu mikrokamery.  [więcej]
pismak, 02.03.2015 14:25|czytane: 922 razy|komentuj|czytaj cały
Ciekawostki: Krowy będą wysyłać SMS-y?
Dobrze znane nam SMS-y przeżywają prawdziwy renesans. Sposoby ich wykorzystywania potrafią przyprawić o zawrót głowy. Do SMS marketingu, komunikacji SMS, powiadomień PUSH, powiadomień alarmowych doszło wykorzystywanie SMS-ów w rolnictwie i hodowli zwierząt.

Specjaliści z francuskiego instytutu Biopic zaprezentowali biochipy, dzięki którym możliwe będzie przesyłanie SMS-ów o stanie zdrowia krów na smartfony, które posiada już blisko co trzeci rolnik. Wszystko za sprawą specjalnych mikroprocesorów wszczepionych zwierzętom pod skórę. Cyfryzacja stopniowo opanowuje kolejne sektory gospodarki i naszego życia.

- Rewolucja technologiczna trwa i nic nie zapowiada, żeby coś stanęło jej na przeszkodzie. Nasze społeczeństwo jest w coraz większej mierze zdigitalizowane, coraz więcej czynności wykonujemy za pomocą naszych smartfonów, tabletów czy po prostu online. SMS-y z potwierdzeniami przelewów, SMS-y alarmowe, zakupy w sklepach internetowych to już standard. Procesy biznesowe są z kolei coraz bardziej zautomatyzowane, dzięki czemu możliwa jest znaczna optymalizacja kosztów. Dlaczego więc nie zaimplementować takich rozwiązań w rolnictwie? Przecież, aż 71 proc. polskich rolników korzysta z internetu – komentuje Artur Sadowski z CEO SerwerSMS.pl

Biochipy będą zasilane energią pochodzącą z glukozy znajdującej się w organizmie krowy. Naukowcy z Normandii zapewniają, że nie przyniesie to zwierzętom żadnej szkody. SMS-y będą informowały rolnika o stanie zdrowia poszczególnego zwierzęcia, raz dziennie wysyłany będzie regularny bilans całego stada. Podobne rozwiązania przygotowywane są pod inne zwierzęta hodowlane. [więcej]
pismak, 05.03.2015 17:02|czytane: 660 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bez zmian na stanowisku prokuratora rejonowego
Od 1 marca obowiązują w województwie łódzkim nowe nominacje na Prokuratorów Rejonowych. W Kutnie i w Łęczycy nie ma zmian. 

Bez zmian na stanowisku prokuratora rejonowego, ./upload/articles_pakiety/26073/01_obraz.jpg


Sławomir Erwiński

Na kolejną czteroletnią kadencję Prokurator Generalny wręczył akty powołania Prokuratorowi Rejonowemu Sławomirowi Erwińskiemu w Kutnie oraz Monice Piłat w Łęczycy. [więcej]
wandea, 05.03.2015 16:36|czytane: 1383 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rzucam Palenie - Grupowy Program Odwykowy
Zapraszamy palaczy tytoniu na pięciodniowy Grupowy Program Odwykowy – „RZUCAM PALENIE” – w dniach od 16 – 20 marca codziennie (od poniedziałku do piątku) od godz. 17.00-18.30. Spotkania będą odbywały się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kutnie, ul. Wyszyńskiego 11a. Organizatorem programu jest także Polskie Stowarzyszenie „Zdrowa Rodzina” i Chrześcijańska Służba Charytatywna.

DROGI PALACZU!
Czujesz zadyszkę wchodząc po schodach?
Najbliżsi ciągle na ciebie narzekają?
Puszczasz z dymem za dużo pieniędzy?
Organizm domaga się swojej porcji dymu?
Nie wiesz co zrobić z rękami w chwili zdenerwowania?
Nie wiesz jak odmówić, gdy częstują cię papierosem?
GRUPOWY KURS ODWYKOWY:
Jest terapią opracowaną przez lekarzy i psychologów.
Daje praktyczną odpowiedź na pytania „Jak rzucić, by nie wrócić” oraz „Jak rzucić, by nie utyć”.
Gromadzi ludzi, którzy tak jak ty chcą rzucić palenie.
Około 80% uczestników na trwałe rzuca palenie! [więcej]
pismak, 05.03.2015 16:24|czytane: 559 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Międzygimnazjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej
3 marca w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie został rozegrany Międzygimnazjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej w kategorii Dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie.

Międzygimnazjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej, ./upload/articles_pakiety/26070/01_obraz.jpg
Międzygimnazjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej, ./upload/articles_pakiety/26070/02_obraz.jpg
Międzygimnazjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej, ./upload/articles_pakiety/26070/03_obraz.jpg


W zawodach uczestniczyły reprezentacje trzech kutnowskich gimnazjów. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie, M. Kroczek, A. Karbowski, A. Grzelak.

WYNIKI
Kategoria chłopców:
GIM 3 - GIM 2  1:7
GIM 3 - GIM 1  4:7
GIM 2 - GIM 1  4:5

W turnieju zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza, przed Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego , trzecie miejsce drużyna z Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza. [więcej]
pismak, 05.03.2015 15:23|czytane: 727 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień otwarty w katolickiej podstawówce
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. St. Kostki w Kutnie zapraszają 12 marca w godzinach 15.00-17.00 na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY.

Dzień otwarty w katolickiej podstawówce, ./upload/articles_pakiety/26069/03_obraz.jpg
Dzień otwarty w katolickiej podstawówce, ./upload/articles_pakiety/26069/02_obraz.jpg
Dzień otwarty w katolickiej podstawówce, ./upload/articles_pakiety/26069/01_obraz.jpg


W programie 15.00-15.30 spotkanie z Przedstawicielem Organu Prowadzącego ks. Stanisławem Pisarkiem, „Z miłością wydobywać dobro z dziecka i wspierać je w jego rozwoju” -prezentacja multimedialna o szkole, 15.30-16.30
„Poznajmy się”- wspólne zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne 16.30-17.00 rozmowy z nauczycielami i zwiedzanie szkoły. [więcej]
pismak, 05.03.2015 15:10|czytane: 739 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Darmowe seminarium Krav Magi dla kobiet z okazji ich święta
Zapraszamy na darmowe seminarium Krav Magi  dla kobiet z okazji ich święta. Spotkanie składa się z trzech części: rozgrzewka przy muzyce Aerofight, krótki wykład z procedur bezpieczeństwa oraz  trening Krav Maga Women. Na zakończenie relaksacyjne techniki rozciągania i medytowania TAO YIN, czyli tradycyjną, chińską terapię ruchowo-oddechową.

Darmowe seminarium Krav Magi dla kobiet z okazji ich święta, ./upload/articles_pakiety/26067/01_obraz.jpg


Darmowy trening odbędzie się jutro,  6 marca w godzinach 18:00 - 19:30 w I LO im. gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. Zapisy: 508155159 lub act.poczta@gmail.com [więcej]
wandea, 05.03.2015 11:29|czytane: 640 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pasje dzieci i rodziców na wystawie w Caffe Zamenhofa
Caffe Zamenhofa zaprasza Czytelników eKutno.pl do udziału w projekcie, polegającym na promowaniu twórczości i pasji małych kutnian oraz ich rodziców.

Pasje dzieci i rodziców na wystawie w Caffe Zamenhofa, ./upload/articles_pakiety/26065/01_obraz.jpg
Pasje dzieci i rodziców na wystawie w Caffe Zamenhofa, ./upload/articles_pakiety/26065/02_obraz.jpg


- Chodzi nam o pokazanie wspólnych pasji rodziców i dzieci. Od dziś w kawiarni zawisną w prace graficzne małego Gabrysia i jego mamy. Mama graficzka zaraziła pasją swojego syna - mówi Sylwia z Caffe Zamenhofa. - Wkrótce z pojawi się wystawa pasji córki i ojca. Oboje interesują się historią i mogą się już pochwalić efektami poszukiwań geologicznych z czasów pierwszej i drugiej wojny światowej. Mamy nadzieję, że również Czytelnicy eKutno.pl zechcą wziąć udział w rodzinnym projekcie naszej kawiarni. [więcej]
wandea, 05.03.2015 11:11|czytane: 942 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Koncert Farben Lehre w Moto Pub Garage
W niedzielę w Moto Pub Garage ul. Grunwaldzka 37 w Kutnie wystąpi legenda muzyki punk/reggae Farben Lehre, którą będzie supportować Raggabarabanda.

Koncert Farben Lehre w Moto Pub Garage, ./upload/articles_pakiety/26063/01_obraz.jpg


Zapraszamy na koncert o godz. 19:00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 20 zł, można je nabyć w Moto Pubie lub Cyberkulturze (róg Długosza i Barlickiego). W dniu koncertu za bilet zapłacimy 25 zł. [więcej]
redaktor, 05.03.2015 08:30|czytane: 569 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie Pełnomocnik Starosty ds. Pacjenta
Jednym z elementów programu naprawczego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. będzie powołanie Pełnomocnika Starosty ds. Pacjenta. 

Będzie Pełnomocnik Starosty ds. Pacjenta, ./upload/articles_pakiety/26054/01_obraz.jpg


- Pełnomocnik będzie początkowo funkcjonował w strukturze Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta, docelowo będzie włączony w struktury spółki - mówi Krzysztof Debich, starosta kutnowski. 

Pełnomocnik zdaniem Zarządu Powiatu w Kutnie znacząco poprawi relacje pomiędzy pacjentami, a lekarzami a jego działalność przyniesie wiele korzyści dla każdej ze stron. [więcej]
wandea, 05.03.2015 07:26|czytane: 1635 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Kobiet w Krośniewicach
Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza w Dzień Kobiet na program pt. Na walizkach - historie na czas przeprowadzek. 

Dzień Kobiet w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/26062/01_obraz.jpg


Wstęp na wydarzenie kulturalne w nowej siedzibie Centrum przy ulicy Targowej 15 jest wolny. [więcej]
redaktor, 05.03.2015 07:44|czytane: 636 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa inwestycja TBS. Powstaje blok przy Łokietka
Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o. o w Kutnie stawia blok przy ul. Łokietka w Kutnie. Inwestycja realizowana  jest w formule deweloperskiej. Na nabywców czekają mieszkania o powierzchni od 57 do 79 mkw. Trzypiętrowy budynek ma mieć też podziemny garaż i windę.

Nowa inwestycja TBS. Powstaje blok przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/25814/01_obraz.jpg
Nowa inwestycja TBS. Powstaje blok przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/25814/03_obraz.jpg
Nowa inwestycja TBS. Powstaje blok przy Łokietka, ./upload/articles_pakiety/25814/04_obraz.jpg


W budynku będzie 21 lokali mieszkalnych. Na parterze (na kondygnacji przyziemia) zaprojektowano 15 garaży indywidualnych, pomieszczenia techniczne, gospodarcze i komórki lokatorskie. Budynek obsługiwany jest przez dwie klatki schodowe i dwa dźwigi osobowe - zapewniajęce dostęp do wszystkich mieszkań na 3 kondygnacjach mieszkalnych.

W większośœci projektowanych mieszkań kuchnie sasiadują z pokojami dziennymi i moga być aranżowane jako otwarte lub wydzielone. [więcej]
redaktor, 05.03.2015 07:26|czytane: 1500 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewczęta z Grabskiego Mistrzyniami Powiatu w Koszykówce
2 marca w Zespole Szkół Nr 1 w Kutnie odbył  się Finał Mistrzostw Powiatu Kutnowskiego w Koszykówce Kobiet w ramach „Licealiady”. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a w zawodach wzięły udział cztery szkoły wyłonione z turniejów eliminacyjnych: II LO im. J. Kasprowicza, Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, I LO im gen. J.H Dąbrowskiego oraz gospodarz Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.

W pierwszym meczu półfinałowym pomiędzy Staszicem a Kasprowiczem  emocje sięgnęły zenitu, po zaciętej końcówce 56:54 wygrał Staszic. Drugi mecz półfinałowy to wyraźna przewaga Grabskiego i wygrana 79:41 z Dąbrowszczakiem. Dużo emocji dostarczył także mecz finałowy wygrany 59:52 przez Zespół Szkół Nr 3 w Kutnie.

Dziewczęta z Grabskiego Mistrzyniami Powiatu w Koszykówce

Wyniki turniejów eliminacyjnych:
Grupa A
ZS Nr 1 w Kutnie –I LO w Kutnie  45:33
Grupa B
ZS Nr 3 w Kutnie-ZSZ Nr 2 w Kutnie 74:16
ZS Nr 3 w Kutnie- II LO w Kutnie 48:30
II LO w Kutnie – ZSZ Nr 2 w Kutnie 70:16 [więcej]
redaktor, 05.03.2015 07:25|czytane: 760 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awansowały do finału
Pod koniec lutego odbył się w Zgierzu Finał Wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt. Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie awansowały do Finału Wojewódzkiego po zaciętych meczach i wygraniu Rejonu Wojewódzkiego w Łowiczu.

Awansowały do finału, ./upload/articles_pakiety/26056/01_obraz.jpg


Drużyna z Gimnazjum nr 2  grała w następującym składzie: Chodorowska Kinga, Smorawska Monika, Pietrzykowska Magda, Jóźwiak Angelika, Kowalska Justyna, Wójcik Laura, Molka Zuzanna, Mieszkowska Julia, Różalska Jagoda, Sienkiewicz Oliwia, Różycka Karolina, Bogdańska Weronika, Turowiecka Martyna. Trenerem drużyny była Marzanna Kroczek.

W Zgierzu zatem spotkało  się sześć najlepszych gimnazjów z całego województwa łódzkiego czyli Gm. Nr 2 z Kutna, Gm. z Tomaszowa Mazowieckiego, Gm. nr 39 z Łodzi, Gm. ze Zgierza, Gm. z Piotrkowa Trybunalskiego, Gm. z Łasku Kolumny.

Drużyna z Kutna w pierwszym meczu uległa zespołowi z Tomaszowa Mazowieckiego 23:11 a dodam, że zespół ten okazał się Mistrzem Województwa. W drugim meczu z Gm. z Łasku Kolumny po zaciętej walce drużyna naszych dziewcząt przegrała tylko jedną bramką 4:5 (zespół z Łasku zajął III miejsce). [więcej]
redaktor, 05.03.2015 07:24|czytane: 805 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkania z astronomią. Obserwuj niebo w piątek
6 marca w piątek w godz. od 18.00 do 21.00 w Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie odbędzie się finał zajęć edukacyjnych „Spotkania z astronomią” realizowanych w ramach miejskich grantów oświatowych. 

Spotkania z astronomią. Obserwuj niebo w piątek, ./upload/articles_pakiety/26055/01_obraz.jpg
Spotkania z astronomią. Obserwuj niebo w piątek, ./upload/articles_pakiety/26055/02_obraz.jpg


W ubiegłym roku w lutym kutnianie obserwowali niebo nocą 

Organizatorzy projektu zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Kutna i okolic na nocne obserwacje nieba przy użyciu  profesjonalnych teleskopów. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będą możliwe obserwacje Księżyca, Wenus, Marsa, jasnych gromad gwiazd, galaktyk. Uczestnicy obserwacji będą mogli obejrzeć wystawę prac uczniowskich przedstawiających zjawiska astronomiczne oraz zapoznać się z programami komputerowymi umożliwiającymi wirtualną obserwację ciał niebieskich. [więcej]
redaktor, 05.03.2015 07:23|czytane: 715 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
UWAGA! Rowerzyści, kolarze oraz pozostali miłośnicy dwóch kółek
Zanim wyruszymy na trasy rowerowe warto przypomnieć i utrwalić sobie kilka podstawowych zasad obowiązujących uczestników rajdów - wycieczek rowerowych. Takie właśnie otwarte spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych i ratownictwa medycznego organizuje Klub Turystyki Rowerowej Kutno "Na Siodełku".

 UWAGA! Rowerzyści, kolarze oraz pozostali miłośnicy dwóch kółek, ./upload/articles_pakiety/26053/01_obraz.jpg


- To oni przybliżą i przedstawią najważniejsze "paragrafy" (i nie tylko), dotyczące nas - rowerzystów. Zawita do nas także kolega "Fantom", dzięki któremu, pod czujnym okiem ratownika, będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. - Chcesz czuć się bezpiecznie na drodze - przyjdź koniecznie na nasze spotkanie - mówi Andrzej Koszalski z Klubu Turystyki Rowerowej Kutno "Na Siodełku". [więcej]
redaktor, 05.03.2015 07:23|czytane: 533 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy szpital odzyska pozytywny wizerunek i zaufanie mieszkańców?
Przywróćmy zaufanie do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego - tak brzmi tytuł dzisiejszej konferencji prasowej nowego zarządu szpitala. Od 1 marca ekipa w składzie Robert Wilanowski prezes, Joanna Trawińska-Zabłocka wiceprezes oraz Małgorzata Marek - specjalistka od finansów będzie naprawiać błędy poprzedników oraz budować nowy wizerunek szpitala. W połowie marca dołączy jeszcze do nich Krzysztof Gajewski, jako dyrektor ds. lecznictwa. 

Historia zatoczyła ponad stuletnie koło i ówczesny zarząd szpitalnej spółki jest w podobnej sytuacji do patrona szpitala dra Antoniego Troczewskiego z okresu kiedy szpital budował, z tym że o wiele trudniej zmieniać ludzką mentalność, zszarganą opinię, odbudowywać wiarygodność oraz zaufanie po tak długim okresie błędów i zaniedbań, niż robić coś od nowa.  Nie bez kozery prezes Robert Wilanowski podparł się słowami Honorowego Obywatela Kutna, które przypomniały trudne początki pracy społecznika i ogólną nieprzychylną atmosferę wokół jego inicjatywy.

Czy szpital odzyska pozytywny wizerunek i zaufanie mieszkańców?, ./upload/articles_pakiety/26052/02_obraz.jpg
Czy szpital odzyska pozytywny wizerunek i zaufanie mieszkańców?, ./upload/articles_pakiety/26052/01_obraz.jpg


Dziś nowy zarząd spółki i zarząd powiatu ze starostą Krzysztofem Debichem muszą nas wszystkich przekonać, że działają w dobrej wierze i dla dobra tej instytucji oraz mieszkańców, muszą też zakasać rękawy do prawdziwej roboty. Ktoś powie, że to bełkot, bo każdy kandydat podczas kampanii wyborczej opowiada takie "bajki", a potem widzimy co się dzieje i tylko można płakać, że takich a nie innych radnych się wybrało, bo odwołać ich się nie da, nawet jak wstyd sobie i innym przyniosą (mamy już taki przykład w tej kadencji). Trzeba jednak wierzyć, że ci, których powiatowi politycy wynajmują, zatrudniają, okażą się profesjonalistami i wreszcie sprawią mieszkańcom powiatu kutnowskiego niespodziankę. I my również grzecznie o nią prosimy. 

Zmiany w szpitalu już są, bo zaczęły się od prawie kutnowskiej Rady Nadzorczej KSS sp. z o.o. na czele której stanął Adam Handzelewicz. A w jej skład weszli Mirosław Kucharski i Marcin Pęksyk. 

- Udało nam się zachować 100% udziałów w spółce, czyli szpital nadal jest samorządowy, udało się wreszcie realizować prawidłowe relacje między zarządem spółki, radą nadzorczą a jej właścicielem - powiedział Zdzisław Trawczyński, wicestarosta. 

Prezes Robert Wilanowski poinformował o wdrożeniu programu naprawczego, w którym planowana jest zmiana struktury organizacyjnej szpitala, lepszy przepływ informacji na linii zarząd spółki- pracownicy, poprawa efektywności zarządzania i skuteczne rozliczanie kierowników oddziałów, ograniczenie dysproporcji w zarobkach personelu, współpraca z gminami powiatu kutnowskiego w kreowaniu pozytywnego wizerunku KSS. Prezes będzie odbywał cykliczne spotkania z kierownikami oddziałów i związkami zawodowymi. Być może uda mu się ujawnić nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu. [więcej]
wandea, 04.03.2015 18:01|czytane: 2223 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kurs tańca dla narzeczonych i gości weselnych
Studio Tańca Alibi zaprasza na kurs tańca użytkowego dla narzeczonych i weselników. To specjalna propozycja dla narzeczonych pragnących przygotować się tanecznie do zabawy weselnej i pierwszego tańca jak też dla świadków i gości weselnych, którzy pragną podszlifować i udoskonalić swoje umiejętności taneczne.

Program kursu  zawiera naukę dwóch tańców użytkowych disco samby i discofoxa. Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych. Znajomość tych tańców wystarczy, aby Para Młoda zatańczyła zarówno swój pierwszy taniec jak i swobodnie bawiła się z gośćmi podczas swojego wesela. [więcej]
redaktor, 04.03.2015 18:03|czytane: 639 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawieszonej lekarce należą się przeprosiny. Problem z obsadą pediatrii
Dziś na pierwszej konferencji prasowej nowego zarządu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. starosta Krzysztof Debich w imieniu zarządu powiatu i byłego zarządu szpitala oraz tych wszystkich, którzy pochopnie osądzili lekarkę, koordynatorkę Oddziału Pediatrii przeprosił za jej medialne niesprawiedliwe osądzenie, pomimo braku orzeczonej winy w sprawie śmierci 18-miesięcznego Maciusia Lacha z Kutna.  

Zawieszonej lekarce należą się przeprosiny. Problem z obsadą pediatrii, ./upload/articles_pakiety/26051/01_obraz.jpg


Od lewej: Joanna Trawińska-Zabłocka wiceprezes, prezes Robert Wilanowski i starosta Krzysztof Debich.

Dr n. med Iwona Ligenza, specjalista pediatra, neonatolog, koordynator Oddział Pediatrycznego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego 13 lutego br. została zawieszona w swoich obowiązkach do czasu przeprowadzenia kontroli oraz wyjaśnienia przyczyn zgonu dziecka.  Wcześniej po zbadaniu dziecka skierowanego do szpitala przez lekarza pierwszego kontaktu zaordynowała leki i zdecydowała o nieprzyjęciu go do szpitala. Matka miała za kilka dni stawić się na kontrolę. Niestety na następny dzień dziecko zmarło w domu. 

- W stosunku do bardzo doświadczonej pani doktor ferowano wówczas niesprawiedliwe wyroki. Okazuje się, że pani doktor zachowała się prawidłowo i nie przyczyniła się do śmierci dziecka - mówił Krzysztof Debich, starosta kutnowski.

Wstępne wyniki sekcji chłopca wykonane przez Zakład Medycyny Sądowej w Łodzi wskazały, że prawe oskrzele zmarłego 10 lutego Maciusia zostało zatkane plastikowym fragmentem długopisu. Sekcja nie wykazała ewidentnych zmian chorobowych. Z protokołu opracowanego przez biegłego wynika, że dziecko zmarło śmiercią gwałtowną, na skutek uduszenia ciałem obcym. Do śmierci chłopca doszło w krótkim czasie (minuty) po dostaniu się plastikowego fragmentu długopisu do jego dróg oddechowych. 

- W związku z medialną nagonką trzech pediatrów złożyło wypowiedzenia umów o pracę. Publicznie ukrzyżowano lekarza. Żaden z pediatrów nie chce tutaj pracować - mówił dziś Robert Wilanowski, prezes KSS. - Pojawiły się więc problemy z ustalaniem grafików. Z pracy zrezygnowały również pielęgniarki i w tej chwili brakuje nam personelu. [więcej]
wandea, 04.03.2015 15:20|czytane: 2042 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno
Cztery zaproszenia na wodne szaleństwa Aquaparku Kutno  wygrali: Marek Agacki, Justyna Wójtowicz, Jarosław Góralski i Monika Duszyńska.

Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/26018/01_obraz.jpg


Zaproszenia należy odebrać w parku wodnym do 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu. [więcej]
pismak, 04.03.2015 16:07|czytane: 1003 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Policja ujawniła dziuplę ze skradzionymi autami
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wsparci przez łęczyckich funkcjonariuszy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów i odzyskali 5 aut skradzionych w lutym tego rokuroku na terenie województwa łódzkiego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Zza miedzy: Policja ujawniła dziuplę ze skradzionymi autami, ./upload/articles_pakiety/26048/01_obraz.jpg
Zza miedzy: Policja ujawniła dziuplę ze skradzionymi autami, ./upload/articles_pakiety/26048/02_obraz.jpg


W nocy z 26 na 27 lutego policjanci sekcji samochodowej wydziału kryminalnego KWP w Łodzi sprawdzali wcześniej zdobytą wiedzę dotyczącą ewentualnych miejsc przetrzymywania kradzionych samochodów w tzw. „dziuplach”. Swoje działania prowadzone z miejscową policją skupili przy wytypowanej posesji na terenie gminy Grabów w powiecie łęczyckim.

Nad ranem podejrzenia kryminalnych wzbudził zatrzymany w pobliżu pojazd marki Audi A6 na radomszczańskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że auto zostało skradzione tej samej nocy. Policjanci zdecydowali o sprawdzeniu całej posesji. [więcej]
redaktor, 04.03.2015 09:48|czytane: 1902 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kinematograf dla malucha. Spotkanie z Pingwinem Pik-Pokiem
W niedzielę 8 marca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca kolejne spotkanie z bajkami. 

Kinematograf dla malucha. Spotkanie z Pingwinem Pik-Pokiem, ./upload/articles_pakiety/26046/01_obraz.jpg


O godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie z Pingwinem Pik-Pokiem, dodatkowo dla dzieciaków czekają niespodzianki przygotowane przez animatorów KDK. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
kultura, 04.03.2015 08:29|czytane: 672 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianie w Płockiej Lidze Pływania
Sobota 28 lutego była dla zawodników Uczniowskiego klubu Sportowego "Delfinek" w Kutnie wyjątkowo aktywna. Od rana zawodnicy UKS Delfinek wzięli udział w Płockiej Lidze Pływania - Runda I rywalizując z takimi klubami jak AQUA Żyrardów, DELFIN Legionowo, DWÓJKA Sochaczew, KP Ciechanów, LEGIA Warszawa, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, PŁETWAL Mława, REKIN Bydgoszcz, SWIM Płock, WODNIK Włocławek, ÓSEMKA Toruń.

Kutnianie w Płockiej Lidze Pływania, ./upload/articles_pakiety/26044/01_obraz.jpg
Kutnianie w Płockiej Lidze Pływania, ./upload/articles_pakiety/26044/02_obraz.jpg
Kutnianie w Płockiej Lidze Pływania, ./upload/articles_pakiety/26044/03_obraz.jpg


Mimo dużej konkurencji nasza zawodniczka - Milena Budner nie miała sobie równych zajmując I miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym dziewcząt z czasem 45.50. Bardzo dobry wynik osiągnęła również Oliwia Mikołajczyk zajmując IV miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 1:17.39 (rocznik 2003), jak również Julia Łysio, zajmując również IV miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 38.06 (rocznik 2004). [więcej]
redaktor, 04.03.2015 08:26|czytane: 907 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET KUTNO S.A. niezadowolony z Fletchera
Wczoraj Zarząd Klubu KKS PRO-BASKET KUTNO S.A. rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z zawodnikiem Kevinem Fletcherem. Kevin Fletecher rozegrał w barwach naszego klubu 6 meczy notując średnio 7 punktów i 3 zbiórki.

KKS PRO-BASKET KUTNO S.A. niezadowolony z Fletchera, ./upload/articles_pakiety/26043/01_obraz.jpg


Zarówno klub jak i sam zawodnik nie byli zadowoleni z tych osiągnięć wobec czego zdecydowaliśmy się na polubowne zakończenie naszej krótkiej współpracy. [więcej]
redaktor, 04.03.2015 08:03|czytane: 795 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Chirurg Krzysztof Gajewski dyrektorem ds. lecznictwa kutnowskiego szpitala
Dr n. med. Krzysztof Gajewski został dyrektorem ds. lecznictwa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o.

Pan doktor ostatnio pracował w Poddębickim Centrum Zdrowia Spółka z o.o. a nieco starsi pacjenci pamiętają go również z kutnowskiego Oddziału Chirurgii. Stanowisko Gajewski obejmie w połowie marca. Nowy dyrektor w 2010 roku był kandydatem Komitetu Obywatelskiego do Rady Powiatu w Kutnie. 

Jutro w szpitalu  odbędzie się konferencja prasowa „Przywróćmy zaufanie do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego”. W jej programie znalazła się prezentacja nowego zarządu szpitala, omówienie kierunków działań naprawczych w KSS oraz wyjaśnienia dotyczące działań powiatu w związku ze śmiercią 18 - miesięcznego Maciusia Lacha. [więcej]
wandea, 03.03.2015 12:50|czytane: 2373 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nagroda Starosty w dziedzinie kultury dla Tadeusza Kacalaka?
Rzeźbiarz i kolekcjoner sztuki ludowej Tadeusz Kacalak  jest jedynym kandydatem do Nagrody Starosty w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za całokształ swojej działalności. Kandydaturę artysty zgłosiło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

- Zarząd Powiatu w Kutnie nie wytypował swojego kandydata, zatem pan Kacalak jako jedyny aspiruje do Nagrody Starosty w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Zarząd nie ustalił jeszcze kwoty nagrody i terminu jej wręczenia - informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Nagroda Starosty w dziedzinie kultury dla Tadeusza Kacalaka?, ./upload/articles_pakiety/26041/01_obraz.jpg


Nagroda Starosty Kutnowskiego została ustanowiona Uchwałą Rady Powiatu w Kutnie w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz jej wysokości z dnia 23 kwietnia 2003 r. Starosta dysponuje 5 000 zł na nagrodę. W ubiegłym roku z rąk Mirosławy Gal-Grabowskiej odebrała ją Joanna Domagała za zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania wiedzy o muzyce i twórcach związanych z regionem kutnowskim oraz wyróżniające się społeczne zaangażowanie na rzecz regionu kutnowskiego, a tym samym wzbogacanie chlubnych kart działalności kulturalnej na terenie naszego powiatu.

 - Tadeusz Kacalak jest rzeźbiarzem, w 2015 roku obchodzi 40 –lecie  pracy artystycznej. W roku  1973 rozpoczął swoją działalność w dziedzinie rzeźbiarstwa, którą to traktował jako hobby.  W miejscu swojej pracy – zakładzie fryzjerskim  można było zobaczyć  ptaki i drewniane figurki. Gdy w  1975 r. Muzeum w Łęczycy zorganizowało konkurs „Pamiątka z Łęczycy”,  Tadeusz Kacalak wystawił tam swoje prace i został wyróżniony. Był  to jego debiut w roli artysty rzeźbiarza - czytamy w uzasadnieniu wniosku o przyznanie nagrody. - (...) Wynikające z jego zainteresowań tematy prac obejmują szeroki wachlarz epizodów życia codziennego związanego z obrzędowością, religią, gospodarstwem a nawet polityką. W swoich pracach T. Kacalak nawiązuje do wzorów i motywów charakterystycznych dla dawnej rzeźby ludowej, stosuje folklorystyczną stylizację, o charakterystycznej dekoracyjności, wprowadzając motywy roślinne i kwiatowe oraz bogatą ornamentykę. [więcej]
wandea, 03.03.2015 15:14|czytane: 1104 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziewięciu specjalistów chętnych na posadę w starostwie
Na stanowisko głównego specjalisty do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Kutnie zgłosiło się dziewięć osób. Od 9 do 16 marca odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z komisją konkursową.

Przypomnijmy, starostwo dwukrotnie ogłaszało nabór na to stanowisko. W pierwszym na rozmowę przyszła tylko jedna osoba z trzech zgłoszonych. Nie uzyskała jednak aprobaty komisji, stąd odbył się drugi nabór. [więcej]
wandea, 03.03.2015 14:18|czytane: 1838 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 3
W Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyły się w ostatnią sobotę lutego Drzwi Otwarte Szkoły, na które licznie przybyli tegoroczni szóstoklasiści wraz z rodzicami. Na gości czekało w „Trójce” wiele atrakcji.

Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/26039/01_obraz.jpg
Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/26039/02_obraz.jpg
Drzwi Otwarte w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/26039/08_obraz.jpg


Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęła swoim wystąpieniem Dyrektor Szkoły Lidia Nowocin, potem głos zabrała opiekunka Samorządu Uczniowskiego – Grażyna Grobelska. Gdy szóstoklasiści otrzymali już najważniejsze informacje dotyczące oferty nauki w gimnazjum, mogli się zrelaksować, oglądając wypełnioną humorem, kolorami i muzyką część artystyczną przygotowaną przez starszych kolegów.

Potem goście rozpoczęli zwiedzanie sal lekcyjnych i zakamarków szkoły, rozmawiali z nauczycielami i uczniami. Pod koniec pobytu w „Trójce” czekała ich jeszcze kolejna niespodzianka – zaproszeni przez bogów na Olimp, obejrzeli zabawny spektakl zainspirowany najbardziej znanymi mitami greckimi. [więcej]
redaktor, 03.03.2015 14:35|czytane: 805 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turecka przygoda czyli Gimnazjum nr 1 realizuje projekt Erasmus +
Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie przystąpiła w ubiegłym roku szkolnym do unijnego projektu wymiany uczniów Erasmus+. Pod opieką nauczycieli języka niemieckiego uczniowie zaczęli realizację projektu ekologicznego EKO-MOST, w którym staliśmy się partnerami trzech szkół: węgierskiej, rumuńskiej i tureckiej.

Turecka przygoda czyli Gimnazjum nr 1 realizuje projekt Erasmus +, ./upload/articles_pakiety/26038/01_obraz.jpg
Turecka przygoda czyli Gimnazjum nr 1 realizuje projekt Erasmus +, ./upload/articles_pakiety/26038/02_obraz.jpg
Turecka przygoda czyli Gimnazjum nr 1 realizuje projekt Erasmus +, ./upload/articles_pakiety/26038/03_obraz.jpg


Projekt zyskał akceptację i otrzymał fundusze z Unii Europejskiej na wymianę młodzieży. Pierwsze spotkanie projektowe zorganizowała Turcja. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 wyjechali w ostatnim tygodniu lutego do Mersin, miasta w południowej Turcji, nad Morzem Śródziemnym, gdzie spotkali się z pozostałymi szkołami partnerskimi. Gościli tam od 22 do 28 lutego, wdrażając działania projektu.

Na wymianę wyjechały uczennice pod opieką szkolnej koordynatorki projektu, nauczycielki języka niemieckiego, Iwony Kraski-Tęgos oraz nauczycielek Grażyny Mojsiej, Małgorzaty Dyicińskiej i Marzeny Majtczak.

-Spotkało nas ze strony Turków fantastyczne przyjęcie – mówi Grażyna Mojsiej. –Upadło wiele stereotypów, odkryliśmy Turcję jako piękny, nowoczesny kraj, pełen życzliwych ludzi i ciekawych miejsc do obejrzenia.
Uczennice podkreślają, że nie spodziewały się tak wspaniałej gościnności.

–Zdobyłyśmy wielu przyjaciół i mnóstwo zwiedziłyśmy. Rozmawianie po angielsku lub niemiecku było koniecznością– mówią Agata Musiałowska i Zuzia Sikorska. [więcej]
wandea, 03.03.2015 13:01|czytane: 1040 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
2 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
10 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
36 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
46 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności