eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kontrowersje wokół szpitalnego laboratorium
Outsourcing badań laboratoryjnych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o. o budził kontrowersje od przetargu. Pojawiały się głosy, że to pozorna oszczędność, a jeśli już to tylko dla szpitala, bo mieszkańcy zapłacą przecież więcej za indywidualne badania. Potem kiedy KSS zawarał umowę z Diagnostyką Sp. z o.o. z Krakowa zaczęły się narzekania na długość wykonywania badań. Teraz silne emocje wzbudziła redukacja etatów w laboratorium i obawa, że być może zostanie ono zamknięte. 

- Laboratorium szpitalne przy liczbie wykonywanych oznaczeń (ok. 300 000 rocznie) nigdy nie byłoby w stanie stać się opłacalnym fragmentem działalności szpitala. Decyzja o outsourcingu była poprzedzona analizą ekonomiczną. Łączny koszt funkcjonowania laboratorium to blisko 3 mln zł rocznie. Same koszty osobowe to 128 000 zł miesięcznie. Pracownicy laboratorium dostali szansę przedstawienia sposobu ograniczenia kosztów i to kilkakrotnie. Jedyny pomysł to było rzerzucenie kosztów pośrednich na inne komórki organizacyjne - mówi Andrzej Musiałowicz, były prezes kutnowskiego szpitala. - Do analizy opłacalności wzięto pod uwagę przychody z badań zewnętrznych a więc ok. 500 000zł rocznie. Tak więc 3 mln (koszty razem) minus 0,5 mln (przychody) to 2,5 mln czystych kosztów rocznie czyli ponad 200 tys zł miesięcznie. Po konkursie koszty badań to w zależności od miesiąca od 95 000 zł do 114 000 zł (to oczywiście koszty zaokrąglone - przyp. red.). Wynik konkursu to około 121 000 zł miesięcznie, a więc i tu udało się ograniczyć nadmiarowe badania. 

Wielokrotnie mieszkańcy i radni powiatowi na sesjach rady podnosili fakt długości oczekiwania na wyniki badań w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

- Kierowniczki laboratorium przygotowały specyfikację a w tym i terminy dostarczenia wyników. Ponieważ budziło to (długie terminy) moje wątpliwości powtórzyły analizę i skróciły część terminów. Firma odpowiada za jakość i terminy. Oczywiście narzekań na terminy było wiele, ale nigdy nie otrzymałem (o co prosiłem po każdym sygnale, że dzieje się źle) na piśmie dowodu przekroczenia terminu. Byłoby to powodem obciążenia usługodawcy - mówi Andrzej Musiałowicz, były prezes szpitala.

Paweł Majcher, dyrektor regionu łódzkiego Diagnostyki informuje, że ze strony firmy z Krakowa nie ma żadnego problemu i badania wykonywane są w terminach określonych przez umowę i uzgodnienia. Wskazuje jednak na pewne problemy ze strony szpitala.

- Wykonaliśmy umowę z kutnowskim szpitalem w ten sposób, że zakupiliśmy odpowiedni sprzęt komputerowy i program tak aby spiąć się z systemem informatycznym szpitala. W systemie wprowadzamy wyniki, jednak lekarze zdaje się, że do niego nie zaglądają, wolą wyniki na papierze - mówi dyrektor z Diagnostyki sp .z o.o. - Nie otrzymujemy też tą drogą zleceń, co znacznie zmniejszyłoby czas wykonania usługi. Nie jestem zadowolony z takiego funkcjonowania, bo ze swojej strony dokonalismy inwestycji, tylko nikt nie chce z niej korzystać. 

Redukacja zatrudnienia szczególnie kiedy tracą prace jedyni żywiciele rodziny lub kobiety budzi silne emocje. Pracownicy kutnowskiego laboratorium po wygranym przez Diagnostykę przetargu przeszli do nowego pracodawcy na podstawie art. 23'. 31 stycznia tego roku zakończył się okres ochronny wynikający z umowy między spółkami.

Diagnostyka Sp. z o.o prowadząca laboratorium w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o. o w ostatnim czasie ograniczyła zatrudnienie o pięć osób. Jak mówi dyrektor Paweł Majcher zwolnienie techników laboratoryjnych było konieczne z uwagi na zbyt liczną grupę techników w kutnowskim zespole. [więcej]
wandea, 27.02.2015 16:18|czytane: 2489 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności zmienia siedzibę
Od 16 marca Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności będzie funkcjonował bliżej centrum Kutna czyli przy ulicy Wyszyńskiego 13, w budynku po Wydziale Drogownictwa. Do tej pory Zespół przyjmował petentów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Krzywoustego 11. 

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności zmienia siedzibę, ./upload/articles_pakiety/26000/01_obraz.jpg
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności zmienia siedzibę, ./upload/articles_pakiety/26000/02_obraz.jpg


Wydział Drogownictwa starostwa zmienił siedzibę więc Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaadaptowało pomieszczenia po nim dzięki czemu odwiedzana przez niepełnosprawnych instytucja znajdzie się w miejscu, do której łatwiej dotrzeć. [więcej]
redaktor, 27.02.2015 14:41|czytane: 1297 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Ciemności na rondzie Oporowska - Bitwy pod Kutnem
- Ciemność widzę... tym cytatem chciałbym zwrócić uwagę redakcji na brak oświetlenia na rondzie Oporowska - Bitwy pod Kutnem. Mrok panuje tam od paru dni, slużby takie jak Policja najwyraźniej tam się nie zapuszczają - pisze do redakcji pan Zbigniew z Kutna. - Dość realne wydaje się zagrożenie w ruchu drogowym.

Na interwencję Czytelnika odpowiada Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna - Awaria nie była zgłoszona, przekazaliśmy informację do konserwatora sieci. [więcej]
redaktor, 27.02.2015 14:15|czytane: 635 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na monodram Soni Bohosiewicz
W ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru, Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zaprasza na monodram w wykonaniu Soni Bohosiewicz pt. "Chodź ze mną do łóżka" 20 marca o godz. 18.00.

Zapraszamy na monodram Soni Bohosiewicz, ./upload/articles_pakiety/25801/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz ONLINE na www.kdk.net.pl. [więcej]
kultura, 27.02.2015 14:25|czytane: 643 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego radny na zwolnieniu chorobowym pobiera dietę?
- Czy radny będąc na zwolnieniu lekarskim może brać udział w pracach rady, komisji i czy może pobierać dietę? Radny Konrad Kłopotowski, będąc na zwolnieniu lekarskim przychodzi na sesje Rady Powiatu w Kutnie i zdaje się pobiera dietę. Dlaczego starostwo płaci mu na zwolnieniu?- pyta pan Mieczysław w Kutna. 

- To prawda jestem na zwolnieniu lekarskim, ale nie płaci mi już były zakład pracy czyli starostwo. Muszę podratować swoje zdrowie, to moja prywatna sprawa - odpowiada radny. - Mogę chodzić i nie muszę leżeć w trakcie zwolnienia. 

Pan Mieczysław poruszył tzw. kazus radnego miejskiego Krzysztofa Dębskiego, który był w podobnej sytuacji. Zatem odpowiadamy co o takich sytuacjach mówią przepisy prawne. 

Radny, który przebywa na zwolnieniu lekarskim z wpisem „może chodzić”, biorąc udział w pracach rady i jej organów i pobierając diety nie traci prawa do zasiłku chorobowego pod warunkiem, że wykonywane przez niego czynności nie będą utrudniać procesu leczenia i rekonwalescencji. Bo wiadomo, że zwolnienie jest od tego aby dać nam czas na odpoczynek i podratowanie zdrowia. Oczywiście aktywność społeczna radnego w tym czasie, która jest sprzeczna z zaleceniami lekarza, może być podstawą do utraty zasiłku chorobowego. [więcej]
wandea, 27.02.2015 13:57|czytane: 2229 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
2,25 mld euro dla firm i instytucji w województwie łódzkim. Nowe rozdanie środków unijnych
Uruchomione już zostały regionalne programy operacyjne dla województw. To znaczy, że do Łódzkiego zaczną napływać pieniądze z nowego rozdania unijnego. 

Do Polski w nowej perspektywie unijnej trafi pół biliona złotych. Do województwa łódzkiego - ponad 2,25 mld euro. Jest to czwarta najwyższa kwota w Polsce wśród województw. Będzie to o ok. 650 mln euro więcej niż w poprzednim okresie programowania biorąc pod uwagę Regionalny Program Operacyjny i Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

- Zakończyliśmy już negocjacje z Komisją Europejską i przygotowujemy dokumenty niezbędne do wdrażania programu - opisuje stan zaawansowania prac nad nową perspektywą finansową marszałek Witold Stępień. - Czekamy jeszcze na wytyczne, na podstawie których będziemy mogli opracować szczegóły dotyczące osi priorytetowych i konkursów ubiegania się o pieniądze. Do zatwierdzania kryteriów wyboru projektów w tych konkursach potrzebny jest Komitet Monitorujący i również przystąpiliśmy do jego powołania. W przygotowaniu jest harmonogram naborów wniosków, po zatwierdzeniu którego będą mogły ruszyć pierwsze konkursy.

W nowym RPO w Łódzkiem priorytetowo potraktowane są: wspieranie innowacyjności, sfery badawczo-rozwojowe, przedsiębiorczość, gospodarkę niskoemisyjną oraz aktywizację życia społecznego. Dużym wsparciem objęte zostaną też kwestie dotyczące zatrudnienia i edukacji, a także infrastruktura ochrony środowiska i transportowa. [więcej]
redaktor, 27.02.2015 09:42|czytane: 813 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pasażerowie lokomotywy... czyli Dzień otwarty w "Szóstce"
Wczoraj już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kutnie  został zorganizowany Dzień Otwarty. Program obfitował w wiele atrakcji.

Pasażerowie lokomotywy... czyli Dzień otwarty w
Pasażerowie lokomotywy... czyli Dzień otwarty w
Pasażerowie lokomotywy... czyli Dzień otwarty w


Pierwszym punktem programu były zajęcia otwarte dla rodziców w zespole sześciolatków klasy I e przeprowadzone przez Agatę Andrych. Bohaterem był miś,  który w nieznanych okolicznościach stracił  swoje misiowe uszko. Zaproszone dzieci z przedszkoli miejskich nr 5, 8 i 16 wysłuchały wierszy i piosenek Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Obejrzały  także układy taneczne w wykonaniu uczniów klas IV - VI oraz występ chóru szkolnego. A za sprawą inscenizacji „Pasażerowie lokomotywy” przygotowanej przez uczniów klas II abc pod kierunkiem Anny Świderek i Danuty Zieńkowicz, wycieczka po szkole zamieniła się w podróż, a klasy stały się stacjami kolejowymi.

W podziękowaniu za wizytę poczęstowano przedszkolaków lizakami. Po południu od godz. 17.00 do 18.30 szkoła została otwarta dla dzieci i rodziców. Na dobry początek gości przywitała miła niespodzianka. Rodzice i dzieci otrzymali cukierki krówki wraz z naklejką z logo szkoły.

Nauczyciele i Rodzice wraz z dziećmi mogli zapoznać się z ofertą szkoły, porozmawiać z nauczycielami.  Nauczyciele poszczególnych przedmiotów przygotowali dla gości atrakcyjne niespodzianki. Jak co roku wiele radości sprawiły wizyty w hali sportowej, dzieci były zainteresowane przyrządami sportowymi,  od których trudno im było się oderwać. W sali komputerowej szczególną atrakcją, oprócz gier edukacyjnych, była tablica interaktywna. [więcej]
redaktor, 27.02.2015 09:03|czytane: 814 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibice liczą na kolejny wygrany mecz. Dziś Polfarmex Kutno zmierzy się z WKS-em Śląsk Wrocław
W 21. kolejce Tauron Basket Ligi Polfarmex Kutno w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się WKS-em Śląsk Wrocław. Wojskowi, którzy dobrze rozpoczęli sezon od ponad miesiąca pozostają bez zwycięstwa, przegrywając w lidze kolejno ze Stelmetem Zielona Góra, Czarnymi Słupsk i Jeziorem Tarnobrzeg. Czy zadyszka Wojskowych wciąż trwa? O tym przekonamy się już dziś. Początek spotkania o godzinie 19.00 w Hali Orbita.

Kibice liczą na kolejny wygrany mecz. Dziś Polfarmex Kutno zmierzy się z WKS-em Śląsk Wrocław, ./upload/articles_pakiety/25995/01_obraz.jpg


Kutnowscy Farmaceuci przeplatają słabe spotkania z dobrymi. W kolejce numer 20 podopieczni Jarosława Krysiewicza niespodziewanie ulegli MKS-owi Dąbrowa Górnicza 80:86. Porażka z ekipą z Zagłębia Dąbrowskiego, mocno skomplikowała drogę Farmaceutów do fazy play-off i przed pojedynkiem z Wilkami Morskimi Szczecin kutnianie stanęli pod ścianą. Pojedynek 24. kolejki rozegrany awansem nadspodziewanie łatwo padł łupem kutnian. W Szczecinie Wilki Morskie były bez szans i uległy zranionym Lwom 92:68.

Kolejnym rywalem Farmaceutów będzie Śląsk Wrocław. Wrocławianie w chwili obecnej z 13 zwycięstwami i 7 porażkami zajmują 5 pozycję w tabeli.

W pierwszym pojedynku obu zespołów przez większość spotkania Farmaceuci prowadzili, jednak... Doświadczenie było po stronie wojskowych, którzy w decydującej fazie spotkania potrafili wyjść na prowadzenie i w efekcie wywieźć z Kutna dwa punkty (71:76). Najlepiej punktującym zawodnikiem Jarosława Krysiewicza był Kevin Johnson autor double-double (20 punktów i 12 zbiórek). Najwięcej oczek dla gości zdobył Aleksandar Mladenović – 14. Serb zagrał na dobrej skuteczności, trafiając 7/10 rzutów z gry. [więcej]
redaktor, 27.02.2015 08:35|czytane: 719 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Fatum zawisło nad Łęczycą - kolejna matka zastępcza z zarzutami!
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy przedstawiła 59-letniej mieszkance tego miasta zarzuty znęcania się nad dwojgiem podopiecznych. Dotyczą one lat 2010 – 2014. Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat pięciu. Przypominamy, że to kolejny podobny dramat, do którego doszło na terenie Łęczycy. O sprawie Bożeny i Jana A. rodziny znejącej się nad dziewięciorgiem dzieci pisaliśmy wielokrotnie.

Przedstawione zarzuty to efekt ustaleń poczynionych w postępowaniu, które wszczęte zostało po zawiadomieniu złożonym przez kuratora sądowego, który po rozmowie z dwójką podopiecznych 59-latki, tj. 10-letnim chłopcem i 12-letnią dziewczynką uzyskał informacje mogące wskazywać na znęcanie się nad dziećmi. Swoje czynności kurator podejmował, dokonując sprawdzeń, dotyczących możliwości sprawowania opieki nad dziećmi w okresie wakacyjnym przez ich starszą siostrę. Pod opieką kobiety w ramach tzw. niezawodowej rodziny zastępczej od 2008 roku pozostawała czwórka rodzeństwa – dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Z czasem dwoje starszych dzieci usamodzielniło się i pod opieką kobiety zostały młodsze dzieci.

W sprawie przystąpiono do sprawdzania informacji podanych przez kuratora. Rozpoczęły się przesłuchania świadków. Na wniosek prokuratury, w obecności psychologa, przed sądem przesłuchanych zostało dwoje małoletnich. Do połowy 2014 roku pozostawali oni pod opieką 59-latki. Pozyskano opinię psychologa, dotyczącą pokrzywdzonych. Zasięgnięto także opinii biegłego medyka sądowego, co do możliwego mechanizmu powstania obrażeń, stwierdzonych u chłopca. Zostały one udokumentowane na fotografii przekazanej przez jego pełnoletnią siostrę i opisane przez szkolnego pedagoga. Całokształt dokonanych ustaleń doprowadził do przedstawienia 59-latce zarzutów dotyczących znęcania się nad dwojgiem podopiecznych, tj. 10-letnim chłopcem i 12-letnią dziewczynką.

- Z zebranych dowodów wynika, że począwszy od 2010 roku dochodziło dosytuacji, że podejrzana wszczynała awantury podczas których używała wobec małoletnich słów obelżywych, dziewczynkę niejednokrotnie zamykała w garażu, ograniczała dzieciom dostęp do jedzenia i kontakty z rówieśnikami, szarpała i popychała dzieci, zadawała im uderzenia różnymi przedmiotami i rękoma – informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Przy czym u chłopca dwukrotnie, w 2012 i 2013 roku spowodowała obrażenia ciała w postaci sińców, które spowodowały rozstrój zdrowia na czas nie dłuższy niż 7 dni. [więcej]
redaktor, 26.02.2015 21:09|czytane: 702 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pożal się Boże powiatowe drogi i problemy spółek wodnych
Radny Andrzej Szarwas z Prawa i Sprawiedliwości w sprawach różnych na sesji Rady Powiatu w Kutnie zgłosił kilka tematów zarządowi, który nadzoruje prace na powiatowych drogach.

Dorota Dąbrowska, wójt Dąbrowic zgłaszała naprawę przepustu a drodze Dąbrowice Chodecz i naprawę mostu, prace zostały wykonane niechlujnie. Zapraszam do sprawdzenia jak została wykonana naprawa, to uwłacza wszelkim pracom budowlanym - mówił Szarwas. - Proszę również zwrócić uwagę na drogę Dąbrowice-Wały, problem tragicznego stanu drogi zgłaszali mi mieszkańcy gminy Dąbrowice. Kolejna droga Krośniewice - Ostrowy w niektórych miejscach jest również dramatyczna i jeszcze newralgiczne miejsce chciałbym wskazać, przy zjeździe z drogi powiatowej na A1 koło nowowybudowanego marketu Dino wykonawca przy budowie sklepu bardzo zniszczył pobocze. Nie dość, że mamy wyrwy w drodze, to jeszcze dziury na poboczu, są chwile, że nie ma gdzie uciec jak jadą samochody z węglem do firmy w Ostrowach. 

Pożal się Boże powiatowe drogi i problemy spółek wodnych, ./upload/articles_pakiety/25983/01_obraz.jpg
Pożal się Boże powiatowe drogi i problemy spółek wodnych, ./upload/articles_pakiety/25983/02_obraz.jpg
Pożal się Boże powiatowe drogi i problemy spółek wodnych, ./upload/articles_pakiety/25983/03_obraz.jpg


Marek Jankowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) przewodniczący Rady Powiatu odczytał prośbę mieszkańców wsi Śleszyn o wykonanie nawierzchni drogi od ulicy Kasztanowej,  rozwidlenia przy świetlicy wiejskiej do skrzyżowania z drogą na Zosinów i drugiej drogi od ulicy Białej przy Kościele do miejscowości Biała. 

- Są to drogi o dużym nasileniu ruchu i w bardzo złym stanie. Zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego - piszą mieszkańcy Śleszyna. 

Pod pismem do Rady Powiatu w Kutnie podpisało się 60 osób. Rada skierowała pismo do Zarządu Powiatu. 

Z kolei Marek Drabik (PiS) pytał o sprawę roszczeń o odszkodowania za straty powstałe przy wykonywaniu autostrady w Sójkach w gminie Strzelce. Spółka wodna próbowała walczyć z wykonawcą drogi i właścicielem, ale potrzebuje merytorycznego wsparcia zarządu powiatu. Poprosiła o nie w piśmie do starosty. 

- Jesteśmy jednym z wierzycieli spółki Poldim, która budowała autostradę. Firma jest zlikwidowana i niewiele będziemy mogli uzyskać za te szkody - odparł Zbigniew Filipiak, społeczny członek zarządu powiatu.- Pisma spółki wodnej nie widziałem, ale oczywiście przekażę wicestaroście, aby się tym zajął. [więcej]
wandea, 26.02.2015 17:21|czytane: 1643 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Andrzejem Moraczewskim
Jutro, 27 lutego o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach odbędzie się spotkanie autorskie z Andrzejem Moraczewskim, poetą, malarzem, muzykiem, mieszkańcem Żychlina. 

Spotkanie z Andrzejem Moraczewskim, ./upload/articles_pakiety/25944/01_obraz.jpg


Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 26.02.2015 18:01|czytane: 744 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekt Zwierzyniec. Dzieciaki do dzieła!
Kutnowski Dom Kultury przypomina dzieciom o konkursach plastycznych, które ogłosił w ramach Projektu Zwierzyniec. Terminy konkursów mijają 20 i 31 marca. Dzieciaki do dzieła!

Projekt Zwierzyniec. Dzieciaki do dzieła!, ./upload/articles_pakiety/25982/01_obraz.jpg
Projekt Zwierzyniec. Dzieciaki do dzieła!, ./upload/articles_pakiety/25982/02_obraz.jpg
Projekt Zwierzyniec. Dzieciaki do dzieła!, ./upload/articles_pakiety/25982/03_obraz.jpg


Regulaminy oraz wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.kdk.net.pl

[więcej]
Krecik, 26.02.2015 17:32|czytane: 1031 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
W Kutnie rozpoczyna się kampania NEFROTEST. Zbadaj nerki za darmo i bez skierowania
Już 15 marca (niedziela) kilka dni po Światowym Dniu Nerek, w stacji dializ  B.Braun Avitum Poland Sp. z o.o.będzie można wykonać bezpłatne, proste badania krwi pod kątem chorób nerek.  By wziąć udział w akcji trzeba mieć ukończone 50 lat i wcześniej się zarejestrować. Ilość miejsc na badania jest ograniczona i wynosi  400. Akcja w Kutnie jest częścią ogólnopolskiej kampanii NEFROTEST organizowanej przez Nefron Sekcję Nefrologiczną Izby Gospodarczej Medycyna Polska wraz z lokalnym partnerem,  stacją dializ B.Braun Avitum  w Kutnie.

W Kutnie rozpoczyna się kampania NEFROTEST. Zbadaj nerki za darmo i bez skierowania, ./upload/articles_pakiety/25992/01_obraz.jpg


Wsparcia dla akcji na terenie całego kraju udzieliła Pani Anna Komorowska – Małżonka Prezydenta RP oraz prof. dr hab. n. med. Marian Klinger – Krajowy Konsultant w dziedzinie Nefrologii. Natomiast na szczeblu lokalnym, badania swoim patronatem wspierają:  Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki, Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, ks. Andrzej Franciszek Dziuba – Biskup Łowicki, Krzysztof Debich – Starosta Powiatu Kutnowskiego, Zbigniew  Burzyński  – Prezydent Miasta Kutna oraz Robert Wilanowski – Prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego i prof. dr hab. n. med. Michał Nowicki – Wojewódzki Konsultant w dziedzinie Nefrologii.

Szacunkowo, w Polsce problemy z nerkami ma ponad 4 miliony osób. Większość z nich nie zdaje sobie
z tego sprawy.

- Przewlekła choroba nerek może rozwijać się w naszym organizmie nawet 20 lat. Przebiega często bezobjawowo. Nerki nie bolą, więc pacjent nie przypuszcza, że dzieje się coś złego. Problemy z nimi często odkrywa się przy okazji innych badań, jednak wtedy może być  już za późno. Pacjenci muszą trafić na dializy i jeśli nie otrzymają przeszczepu nerki będą dializowani do końca życia.  A tak wcale nie musi być. Wystarczy wykonać  proste badaniu ogólne moczu  lub oznaczyć we krwi parametry wydolności nerek (kreatynina) – tłumaczy dr n. med.  Beata Handzelewicz, kierownik kutnowskiej stacji dializ B. Braun Avitum.  Warto dodać, że pacjent z chorobą nerek, wykrytą na wczesnym etapie ma pełne szanse na wyleczenie. Szczególnie uważać powinny osoby chore na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze czy schorzenia układu krążenia (pacjenci po przebytych zawałach, udarach, z miażdżycą). Profilaktyczne badania zalecane są też tym, którzy mają w swojej rodzinie osoby chore na nerki czy też ukończyły 65 lat. W takim wypadku najlepiej badać się co roku. [więcej]
redaktor, 26.02.2015 16:10|czytane: 1051 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uczniowie "Staszica" będą mogli uczestniczyć w wykładach na Uniwersytecie Łódzkim
24 lutego podpisano list intencyjny w zakresie współpracy pomiędzy Zespołem  Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie oraz Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. List podpisali dziekan wydziału prof. dr hab. Piotr Stalmaszczyk oraz dyrektor szkoły dr Janusz Pawlak.

Uczniowie
Uczniowie


Zgodnie z porozumieniem uczniowie Staszica będą mogli uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach odbywających się  w siedzibie Uniwersytetu Łódzkiego. Studenci oraz pracownicy naukowi  będą prowadzili zajęcia w  Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica zgodnie z zapotrzebowaniami szkoły. Porozumienie zostało zawarte dzięki zaangażowaniu nauczycieli Staszica – pani Katarzyny Fronczak (doktorantki na UŁ) oraz Piotra Kalksteina.

Dziekan Wydziału prof. Piotr Stalmaszczyk wygłosił wykład inauguracyjny  na temat znaczenia studiów humanistycznych we współczesnym świecie. [więcej]
wandea, 26.02.2015 17:30|czytane: 922 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
WARSZTATY SCRABBLE w Gimnazjum nr 2 w Kutnie
20 lutego w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się warsztaty scrabble dla początkujących scrabblistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie.

WARSZTATY SCRABBLE w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25991/01_obraz.jpg
WARSZTATY SCRABBLE w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25991/02_obraz.jpg
WARSZTATY SCRABBLE w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25991/03_obraz.jpg


Doświadczeni w scrabblowych rozgrywkach uczniowie z Gimnazjalnego Koła Scrabble LITERKA opowiedzieli młodszym koleżkom i kolegom, jak popularyzują scrabble w gimnazjum oraz przekazali podstawowe informacje o zasadach rozgrywek turniejowych, organizowanych w szkole oraz na forum ogólnopolskim. Potem goście, pod okiem gospodarzy, rozegrali jedną rundę turniejową.

Z obserwacji zaawansowanych w rozgrywkach gimnazjalistów wynika, że młodzi adepci gry w scrabble bardzo dobrze sobie radzą i zamierzają wyłonić spośród siebie reprezentację Szkoły Podstawowej nr 4 na rozgrywane 29 maja w Gimnazjum nr 2 XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2015. Piątkowe warsztaty scrabble, jak i majowy turniej odbywają się w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych. [więcej]
redaktor, 26.02.2015 16:15|czytane: 622 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga! Zablokowany na A1 szybki pas ruchu do Łodzi
Około 2 godzin potrwają utrudnienia w ruchu drogowym na A1 w Krzyżanowie. Dziś o godz. 14.05 samochód osobowy wjechał w bariery. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. 

Został zablokowany pas szybki w kierunku na Łódź, ruch odbywa się pasem wolnym. [więcej]
redaktor, 26.02.2015 14:27|czytane: 663 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni stypendiami
W Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyła się we wtorek uroczystość wręczenia stypendiów naukowych za I półrocze roku szkolnego 2014/2015. Kryteria uzyskania tej nagrody to średnia ocen 5,00 i powyżej oraz co najmniej dobre zachowanie.

Najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni stypendiami, ./upload/articles_pakiety/25988/01_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni stypendiami, ./upload/articles_pakiety/25988/02_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 3 nagrodzeni stypendiami, ./upload/articles_pakiety/25988/06_obraz.jpg


Stypendium naukowe, z rąk wiceprezydenta Zbigniewa Wdowiaka oraz dyrektor Lidii Nowocin,  otrzymało sześć uczennic: Zuzanna Szubert (klasa Ib), Joanna Rosiak (klasa Ic), Oliwia Jancerowicz (klasa IIa), Zuzanna Staniszewska (klasa IIa), Oliwia Gęsiarz (klasa IIIb) i Emilia Mazur (klasa IIIb). [więcej]
redaktor, 26.02.2015 14:24|czytane: 803 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od piątku Żwirki i Wigury zamknięta
Urząd Miasta Kutna informuje, że od piątku, 27 lutego br. rozpoczynają się prace budowlane związane z przebudową ulicy Żwirki i Wigury w Kutnie.

Od piątku Żwirki i Wigury zamknięta, ./upload/articles_pakiety/25986/01_obraz.jpg


W związku z powyższym ulica na czas przebudowy będzie wyłączona z ruchu. [więcej]
redaktor, 26.02.2015 13:24|czytane: 1149 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sara Szuster: Miejsce, w którym czas się zatrzymał...
Praca Sary Szuster, we współpracy z Magdaleną Gawrysiak z Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, wyróżniona w X Konkursie Dziennikarskim eKutno.pl.

Za górami, za lasami... Nie! To nie będzie bajka. To będzie prawdziwa opowieść, chociaż na początku w nią nie uwierzycie. Wyobraźcie sobie, że nagle wszystkie media, które Was otaczają znikają. W nudny wieczór nie oglądacie telewizji, nie korzystacie już z komputera, a także w Waszej kieszeni nie ma już funkcjonalnego telefonu. Co robicie?

Ja zapewne wpadłabym w panikę. Co mam zrobić ze swoim czasem, jeśli nie istnieją w nim media? Przecież moje życie będzie teraz nudne i smutne. Moich oczu nie będzie już cieszył kolorowy ekran telewizora, komputera bądź smartfona. Jak porozumiem się ze światem? Nie wejdę na fejsa, nie przejrzę zdjęć znajomych na instagramie. Nie obejrzę mojego ulubionego wtorkowego serialu, ani nie pogram w moją ukochaną grę. Wścieknę się, jeśli nie przejdę w niej następnego poziomu. Każdy z nas w takiej sytuacji zapytałby: co ja teraz pocznę ze swoim życiem? A ja właśnie w tej chwili postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Nie musicie mi wierzyć, ale miejcie świadomość, że ta opowieść jest prawdziwa.

Pewna mała miejscowość, którą mija się w drodze z Włocławka do Kutna kiedyś była piękna. Nic się w niej nie zmieniło i to właśnie było niesamowite. Te same drzewa wiosną zieleniały, a zimą okrywały się białą kołdrą. Każda pora roku nadawała odrębny charakter temu miejscu. Ale teraz ta wieś zmieniła się nie do poznania. Ludzie pragnęli innowacji i nowoczesności. Drogi zostały naprawione i rozbudowane. Domy zostały odnowione, ich dachy wymienione, a one same pomalowane na różne modne kolory. Nawet ta urokliwa, stara latarnia na skrzyżowaniu, która zacinała się i mrugała niepewnie swym okiem, została wymieniona. A razem z nią przybyły inne, nowe, większe i z zimnym światłem, które sprawiało, że noce wyglądały na jeszcze bardziej zimne. Nastrojowy, przytulny kościół także został odnowiony. Ludzie go powiększyli, odmalowali i stracił on swój niesamowity urok. Jedno tylko się nie zmieniło.

Mały domek, stojący blisko kościoła, nie zmienił się zupełnie. Stoi cały czas tam gdzie stał. Stara cegła, z której został zbudowany, została starą cegłą i nadal ma purpurowy odcień. Przeciekając dach, który był cały połatany, pozostał taki sam i mimo tego, że nie jest on w pełni sprawny, wytrzyma jeszcze parę dobrych lat. Drewniane okno, w którym co wieczór pali się świeca też pozostało takie samo. W tym pięknym miejscu jedynie domek się nie zmienił i nie stracił na swojej sentymentalnej wartości. Mieszkająca w tej chatce osoba także się nie zmieniła. Została taką samą przywiązaną do tradycji osobą, jaką była cały czas. [więcej]
redaktor, 26.02.2015 08:40|czytane: 836 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Lwowskie Trio Fortepianowe w CTMiT w niedzielę
Centrum Teatru Muzyki i Tańca w 205. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina zaprasza 1 marca o godz. 18.00 na koncert Lwowskiego Tria Fortepianowego. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz ONLINE.

Lwowskie Trio Fortepianowe w CTMiT w niedzielę, ./upload/articles_pakiety/25931/01_obraz.jpg


W programie koncertu: Fryderyk Chopin (1810-1849), Introdukcja i Polonez C-dur op.3 na wiolonczelę i fortepian, Nokturn cis-moll op. posm. transkrypcja na skrzypce i fortepian- Antoni Cofalik, Mazurek D-dur op.33 nr 3, transkrypcja na skrzypce i fortepian – Fritz Kreisler, Robert Schumann (1810-1856), Fantasiestucke op.88 na skrzypce, wiolonczele i fortepian, Fryderyk Chopin – Trio Fortepianowe g-moll op. 8. [więcej]
kultura, 26.02.2015 08:22|czytane: 722 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpiecznie i bez przemocy w Gimnazjum 3
W styczniu i lutym uczniowie klas drugich Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Jak walczyć z przemocą? Nerwy w konserwy” opierających się na ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych, asertywności oraz treningu zastępowania agresji.

Bezpiecznie i bez przemocy w Gimnazjum 3, ./upload/articles_pakiety/25979/01_obraz.jpg
Bezpiecznie i bez przemocy w Gimnazjum 3, ./upload/articles_pakiety/25979/02_obraz.jpg


Praca metodami aktywizującymi pozwoliła młodzieży na aktywny udział w dyskusjach problemowych, kreatywnym myśleniu oraz właściwym wyrażaniu własnych emocji i przekonań.   

29 stycznia br. odbyło się również spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców uczniów klas I – III pt. „Problem przemocy i zachowań autodestrukcyjnych u dzieci i młodzieży”. Tematyka  spotkania obejmowała analizę zjawiska przemocy ze szczególnym naciskiem na  przegląd zachowań  z kręgu autodestrukcji  u młodego człowieka. [więcej]
redaktor, 26.02.2015 08:20|czytane: 619 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I nie tylko śpiąca królewna. Premiera Teatru Puszek już w piątek
Teatr PUSZEK przy Kutnowskim Domu Kultury zaprasza na 49 premierę pt. "I nie tylko śpiąca królewna". Spektakl, w który wystąpi 21 wykonawców w wieku od 7 do 14 lat będzie można obejrzeć już w piątek 27 lutego o godz. 18.00  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. 

I nie tylko śpiąca królewna. Premiera Teatru Puszek już w piątek, ./upload/articles_pakiety/25793/01_obraz.jpg


Spektakl powstał wg scenariusza i reżyserii Jadwigi Rzetelskiej, na podstawie bajki Alojzego Suchara oraz "Bajki na dobranoc" Dominiki Staniszewskiej.

Pokaz na bis odbędzie się kolejnego dnia w sobotę 28 lutego o godz. 17.00. [więcej]
Krecik, 26.02.2015 08:21|czytane: 824 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Młodzi kutnianie chętnie uczą się francuskiego
Coraz większą popularnością cieszy się wśród uczniów kutnowskich szkół język francuski, a to za sprawą wielu wydarzeń związanych z realizacją projektu wprowadzonego pod patronatem Ambasady Francji w Warszawie „Łódzkie bardziej francuskie”. 

Młodzi kutnianie chętnie uczą się francuskiego, ./upload/articles_pakiety/25980/01_obraz.jpg
Młodzi kutnianie chętnie uczą się francuskiego, ./upload/articles_pakiety/25980/02_obraz.jpg
Młodzi kutnianie chętnie uczą się francuskiego, ./upload/articles_pakiety/25980/06_obraz.jpg


W ramach tych działań, w poniedziałek 23 lutego odbyła się  kolejna wizyta Denisa Gérarda - eksperta do spraw pedagogicznych Ambasady Francji w Polsce.

Tym razem spotkał się on z dyrekcją, nauczycielami romanistami i uczniami Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie oraz Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie. Tematem rozmów był przebieg projektu oraz  zajęcia z języka francuskiego. [więcej]
redaktor, 26.02.2015 08:19|czytane: 668 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni pytają: Czy jest zinwentaryzowany drzewostan w powiecie kutnowskim?
- Czy jest zinwentaryzowany drzewostan w powiecie kutnowskim? - zapytał dziś na powiatowej sesji radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Szarwas. - Czy to jest wolna amerykanka, jakaś patologia? Widzę, że cięcie sanitarne zlecono rolnikom, w ramach oszczędności Wydział Drogownictwa sam też coś robi. Proszę jednak zobaczyć jak to  jest przycinane na różnej wysokości. Mało tego, rana po ściętej gałęzi powinna być jakoś zaopatrywana, a to jest zostawione samemu sobie. 

Radni pytają: Czy jest zinwentaryzowany drzewostan w powiecie kutnowskim?, ./upload/articles_pakiety/25981/01_obraz.jpg


- Inwentaryzacja przez gminy była przeprowadzona w 2009 roku, nawet na drzewach były numery i to wszystko było przekazywane do starostwa. Od 2009 niewiele się zadziało. Trudno powiedzieć czy to na dziko jest prowadzone. Nie wydaje mi się. Jeśli był przetarg to na pewno jest inwentaryzowane, a jeśli chodzi o wycięcie jednego, dwóch drzew, to nie - odpowiadał Waldemar Drążkiewicz, członek zarządu powiatu. - Wydział Drogownictwa powinien nadzorować cięcia sanitarne. Na pewno w wydziale zajdą zmiany w zakresach obowiązków jego pracowników. [więcej]
wandea, 25.02.2015 22:50|czytane: 1018 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I LO PUL w Kutnie to jedna z najlepszych szkół mundurowych w Polsce
I LO PUL w Kutnie w ocenie Biura Bezpieczeństwa Narodowego to jedna z najlepszych szkół mundurowych w Polsce, stąd zaproszenie uczniów do odwiedzenia jednej z najlepiej strzeżonych instytucji w kraju. Wizyta była realizacją zapoczątkowanego przez BBN programu „Edukacja dla bezpieczeństwa” realizowanego wspólnie przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Dowództwo Garnizonu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Centralną Bibliotekę Wojskową. Dodatkową atrakcją wycieczki była wizyta w Pałacu Prezydenckim.

I LO PUL w Kutnie to jedna z najlepszych szkół mundurowych w Polsce, ./upload/articles_pakiety/25978/08_obraz.jpg
I LO PUL w Kutnie to jedna z najlepszych szkół mundurowych w Polsce, ./upload/articles_pakiety/25978/09_obraz.jpg
I LO PUL w Kutnie to jedna z najlepszych szkół mundurowych w Polsce, ./upload/articles_pakiety/25978/04_obraz.jpg


Dlaczego Liceum mundurowe z Kutna?
O wyborze szkoły zadecydował jej selekcyjno-formacyjny charakter, dodatkowa oferta dydaktyczno-specjalistyczna, rzetelność realizacji programów z Edukacji Obronnej i Samoobrony Technik Interwencyjnych, przygotowanie i fachowość kadry. Istotnym argumentem były także osiągnięcia szkoły w 2014 roku. Najważniejsze z nich to : I miejsce w Ogólnopolskim konkursie historycznym pt: 70 rocznica Powstania Warszawskiego, nagroda Ministra Jana Ciechanowskiego Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Realizacja zadania publicznego na temat: Organizacja rajdu dla uczczenia 100 rocznicy powstania Legionów Polskich. Forma wspierania realizacji zadania publicznego Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka. Uzyskanie certyfikatu jakości Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a, a także udział młodzieży w uroczystościach patriotyczno-religijnych z udziałem wojskowej asysty honorowej – pełna spójność w przestrzeganiu regulaminów oraz wyszkoleniu z musztry z wojskową orkiestrą reprezentacyjną garnizonu Warszawa, pododdziałem honorowym Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania, poddziałem honorowym 1 Dywizjonu Lotniczego z Leźnicy Wielkiej.

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego uczniowie z Kutna spotkali się z analitykami BBN, z którymi rozmawiali na tematy dotyczące bezpieczeństwa państwa, a także zapoznali się z rolą i zadaniami Biura.

- Spotkał się z nami również Szef BBN minister gen. bryg. prof. dr hab. Stanisław Koziej, który przedstawił nam polskie spojrzenie na konflikt rosyjsko-ukraiński - wspominają uczniowie. - Najlepsi z nas otrzymali z rąk pana Ministra Białe Księgi oraz Strategie Bezpieczeństwa Narodowego, a Dyrektor szkoły medal pamiątkowy BBN. Zwiedzając Pałac Prezydencki poznaliśmy jego historię oraz rolę Prezydenta RP jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych. W Dowództwie Garnizonu Warszawa mieliśmy sposobność poznać dzieje władzy garnizonowej stolicy i wojskowej asysty honorowej oraz historię obiektu parkowo-pałacowego tzw. Osi Saskiej. W imieniu nas wszystkich do księgi pamiątkowej wpisał się dyrektor szkoły ppłk Remigiusz Wiśniewski.  Przed płytą – grobem nieznanego żołnierza st. chor. Paweł Linke z oddziału spraw reprezentacyjnych Dowództwa Garnizonu Warszawa zapoznał nas z historią Grobu Nieznanego Żołnierza. Punktem kulminacyjnym było - zgodnie z ceremoniałem wojskowym złożenie wiązanki kwiatów. [więcej]
wandea, 25.02.2015 21:43|czytane: 1928 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprawcy kradzieży pieniędzy z PUP w rękach czeskiej policji. Dlaczego były wicestarosta nie poinformował rady powiatu?
Danuta Raciborska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie słusznie miała dziś do nas pretensje związane z publikacją informacji o wypływie około 200 tysięcy złotych z kont pośredniaka, która pojawiła się wczoraj w kutnowskich mediach. Informację z posiedzenia zarządu powiatu podał nam nowy rzecznik starostwa Jacek Saramonowicz. Zabrakło w niej jednak sporo szczegółów, o których nie zostaliśmy przez niego poinformowani, ale też sami nie zasięgnęliśmy informacji u zainteresowanego źródła.  

Saramonowicz
posługiwał się protokołem pokontrolnym, w którym specjalista ds. kontroli wewnętrznej Starostwa Powiatowego po sprawdzeniu polityki kadrowo-płacowej w pośredniaku stwierdził sytuację nieuprawnionego wypływu pieniędzy z konta pośredniaka.

Sprawcy kradzieży pieniędzy z PUP w rękach czeskiej policji. Dlaczego były wicestarosta nie poinformował rady powiatu?, ./upload/articles_pakiety/25976/01_obraz.jpg
Sprawcy kradzieży pieniędzy z PUP w rękach czeskiej policji. Dlaczego były wicestarosta nie poinformował rady powiatu?, ./upload/articles_pakiety/25976/02_obraz.jpg
Sprawcy kradzieży pieniędzy z PUP w rękach czeskiej policji. Dlaczego były wicestarosta nie poinformował rady powiatu?, ./upload/articles_pakiety/25976/03_obraz.jpg


- Wie pan jaka jest rola rzecznika prasowego? Sprawdzenie informacji, podawanie informacji wiarygodnej i prawdziwej - mówiła dziś do Jacka Saramonowicza Danuta Raciborska. - Pan podał mylną kwotę, nie oznaczył pan terminu, w którym się to zdarzyło, podał pan że kontrola wykryła, a to kolejna nieprawda. Czy pan zauważył, że zarząd powiatu dowiedział się o sprawie w 2013 roku na następny dzień po tym kiedy konta bankowe PUP zostały zaatakowane przez hakerów? Czy pan wiedział, że to urząd pracy zawiadomił prokuraturę a ona przesłuchała wszystkich pracowników urzędu i nie znalazła zaniechań z ich strony? 

- Na pytanie dziennikarzy co działo się na posiedzeniu zarządu powiatu udzieliłem informacji o wynikach kontroli w PUP. Protokół pokontrolny zawierał adnotację o stwierdzeniu nieuprawnionego wypływu pieniędzy z kont pośredniaka, nie powiedziałem nieprawdy, bo protokół zawiera taką informację - bronił się rzecznik prasowy starostwa. - Jeśli kwota była nieprecyzyjna to być może chodzi o aktualny kurs euro. 

Danuta Raciborska w oświadczeniu tak wyjaśnia sytuację jaka miała miejsce w 2013 roku - Kradzież środków Funduszu Pracy  z rachunku bankowego PUP w Kutnie miała miejsce 15.10. 2013 r. Hakerzy pokonując zabezpieczenia bankowe włamali się na rachunek bankowy urzędu  i 8 przelewami wyprowadzili z niego kwotę około 180 tys. zł. Wśród przelewów 4 dotyczyły operacji w złotówkach na rachunki w Polsce, a 4 to operacje w euro na rachunki zagraniczne. Kradzież została zauważona tego samego dnia i zgłoszona do banku, gdzie zostały zlożone stosowne reklamacje kwestionujące przelewy. 16.10.2013 r. PUP złożył w Prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz pisemnie o zdarzeniu powiadomił Starostwo Powiatowe w Kutnie. [więcej]
wandea, 25.02.2015 20:01|czytane: 2226 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W "Szóstce" dwa stypendia naukowe
Dziś w Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej -Curie w Kutnie Anna Łykowska z Natalia Maćkowiak z V klasy za średnią 5,36 i wzorowe zachowanie otrzymały stypendia naukowe w obecności Zastępcy Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Wdowiaka oraz dyrektor szkoły Anity Lemańskiej.

W
W
W


Prezydent i pani dyrektor pogratulowali uczennicom sukcesów w nauce, a rodzicom wychowania tak wspaniałych talentów. Prezydent podziękował  im za pracowitość, która w ich przypadku idzie w parze z talentem i życzył, aby uczennice nie traciły swojego zapału i konsekwentnie sięgały po coraz ambitniejsze cele. [więcej]
wandea, 25.02.2015 19:57|czytane: 1031 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcemy ministra finansów a nie księgowego. Łaszewski skarbnikiem powiatu kutnowskiego
Piotr Łaszewski, zastępca naczelnika ds. podatków, opłat i egzekucji Wydziału Finansów i Budżetu w kutnowskim magistracie został dziś Skarbnikiem Powiatu Kutnowskiego. Pan Piotr jest doktorem nauk ekonomicznych, prowadzi liczne szkolenia z zakresu finansów i ma na swoim koncie około 20 artykułów w publikacjach branżowych. 

Chcemy ministra finansów a nie księgowego. Łaszewski skarbnikiem powiatu kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/25973/01_obraz.jpg
Chcemy ministra finansów a nie księgowego. Łaszewski skarbnikiem powiatu kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/25973/02_obraz.jpg
Chcemy ministra finansów a nie księgowego. Łaszewski skarbnikiem powiatu kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/25973/03_obraz.jpg


Łaszewski w ostatnich wyborach startował z listy Komitetu Obywatelskiego i pełnił funkcję pełnomocnika wyborczego Komitetu. 

Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie odwołano Jolantę Anioł ze stanowiska skarbnika, urzędniczka traci zatem nie tylko stanowisko, ale i pracę w starostwie. Mirosława Gal-Grabowska (Pokolenia Samorządowe) oraz Konrad Kłopotowski PiS chcieli się dowiedzieć od starosty Krzysztofa Debicha o merytorycznych argumentach związanych ze zmianą na tym bardzo ważnym dla powiatu stanowisku. 

- My jako radni mamy prawo dbać o budżet powiatowy i realizację zadań a nie będzie zasada TKM obowiązywała, ponieważ trzeba kolesiów obdzielić stanowiskami - powiedział Konrad Kłopotowski. 

- Musi nastąpić zmiana funkcjonowania służb finansowych w nowych czasach w powiecie. Chciałbym byśmy mieli  ministra finansów a nie księgowego - odparł starosta.  [więcej]
wandea, 25.02.2015 18:43|czytane: 2122 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
XI Grand Prix w Tenisie Stołowy
28 lutego br. o godzinie 16.00 rozpocznie sie XI Grand Prix w Tenisie Stołowy. Zawody jak zawsze zostaną rozegrane w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9. Kategoria Szkoły Podstawowe rozpoczynają zawody o godzinie 15.30. [więcej]
wandea, 25.02.2015 21:22|czytane: 613 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radny nie przeprosił starosty i dolał oliwy do ognia
Zdaniem Krzysztofa Debicha, Starosty Kutnowskiego 28 listopada 2014 na sesji Rady Powiatu w Kutnie Radny Prawa i Sprawiedliwości Konrad Kłopotowski stwierdził publicznie nieprawdę o zakończeniu kariery Debicha jako prezydenta. Starosta zażądał przeprosin, które miały być dokonane na następnej sesji zwyczajnej. Dziś nie usłyszał jednak przeprosin tylko zapewnienie ze strony radnego, że on się wcale nie mylił. 

Radny nie przeprosił starosty i dolał oliwy do ognia, ./upload/articles_pakiety/25974/02_obraz.jpg
Radny nie przeprosił starosty i dolał oliwy do ognia, ./upload/articles_pakiety/25974/03_obraz.jpg


- Po raz pierwszy w historii powiatu kutnowskiego spotykamy się z przypadkiem kiedy osoba o tak kontrowersyjnej przeszłości proponowana jest na takie stanowisko. Pamiętamy jak zakończyła się kariera pana Debicha jako prezydenta Kutna. Jest to osoba skompromitowana ze skazującym wyrokiem sądowym. To jest sytuacja bez precedensu w naszym samorządzie. Do tej pory nie mieliśmy czegoś takiego, aby osoba w przeszłości skazana i skompromitowana miała stanąć na czele powiatu - mówił 28 listopada 2014 Kłopotowski.

Po tej wypowiedzi na jednej z sesji Starosta przedstawił wyrok z 2003 roku, którego sentencję z uniewinnieniem Debicha przeczytał Marek Jankowski, przewodniczący Rady. 

A dziś radny Prawa i Sprawiedliwości dodał: - Pan Krzysztof Debich poczuł się urażony i że naruszyłem jego dobra osobiste i żąda przeprosin, ale to dotyczyło 1998 roku, miesiąca maja, kiedy jeszcze był prezydentem miasta Kutna. W sposób oględny przedstawiłem temat, nie obrażając nikogo, ale jeśli ktoś mówi, że to nie miało miejsca,  to będę się posiłkował mediami.

I tu Kłopotowski zaczął cytować fragment artykułu prasowego: "Prezydent skazany. Przed Sądem Rejonowym w Kutnie zapadł wyrok w sprawie nieprawidłowości przy budowie placu zabaw w Parku Wiosny Ludów. Prezydent Miasta Kutna Krzysztof D. za dwukrotne poświadczenie nieprawdy został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 5 tys. zł grzywny oraz zakaz pełnienia funkcji samorządowych i rządowych przez 2 lata". [więcej]
wandea, 25.02.2015 19:31|czytane: 1353 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na szpitalnym podwórku. Bałagan czy porządki?
Nowy zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. jak mówi Krzysztof Debich, starosta kutnowski będzie kontynuował rozmowy w celu uzyskania źródeł finansowania dla kutnowskiego szpitala. Czy będzie to wreszcie nowa jakość zarządzania szpitalem, jakiej oczekują mieszkańcy powiatu i pacjenci tej placówki? 

Pojawienie się prezesa spółki Jerzego Subczyńskiego, ordynatora jednego z oddziałów w szpitalu na okres przejściowy niewątpliwie można było odebrać jako pochopne decyzje nowego Zarządu Powiatu w Kutnie, brak przygotowania do oczyszczania spółki w związku z wytycznymi Najwyższej Izby Kontroli i brak pomysłu na zarządzanie nim. Doktor Subczyński nie zrezygnował z funkcji ordynatora, co dodatkowo wywołało wrażenie "prezesowania" na pół gwizdka. Jeszcze przed termin zawartego porozumienia z Cezarym Lipińskim, byłym zastępcą dyrektora ds. administracyjno-finansowych właściciel spółki pozbył się go, zapewniając ciągłość działań poprzez wyznaczenie Haliny Kubickiej (pracownika szpitala) na to stanowisko. Kubicka ciśnienia nie wytrzymała i złożyła rezygnację, której Rada Nadzorcza nie przyjęła. W lutym ze stanowiska zastępcy dyrektora ds. lecznictwa zrezygnował Grzegorz Koszada. Ktoś powie, zawaliło się wszystko. 

Zarząd Powiatu z Krzysztofem Debichem na czele funkcjonuje od grudnia ubiegłego roku. Z racji wyborczych deklaracji poprzeczka została postawiona tej ekipie bardzo wysoko, oczekiwania społeczności są jednoznaczne - zrobić wreszcie porządek w stajni Augiasza. Trudno po 20- latach z dokładką znieść bezhołowie, błędy za które nikt nie płaci i balagan w szpitalu. Tymczasem kwartał działań nowej koalicji KO-PSL-PO-SLD nie przyniósł wyraźnych zmian.  Jak wiadomo diabeł siedzi w szczegółach i te szczegóły zaważyły na negatywnym odbiorze władz powiatowych i zarządu szpitala. Szczegóły to również tragiczne zdarzenia z udziałem (ale póki co jeszcze bez orzeczenia winy) szpitala.

Trzy stracone miesiące? Co robił prezes Subczyński i jego ekipa na wylocie?  Starosta Debich nie zgadza się, że nic się nie działo i sprawy szpitala leżały odłogiem.

- Za chwilę pokażemy ile się działo, również w kwestii finansów spółki. Sprawozdanie za rok 2014 pokazuje też nam kilka "wyjątkowych" działań byłego zarządu (Andrzej Musiałowicz - przyp. red.) Ze szpitala wypływało sporo pieniędzy i prezes Subczyński zaczął się temu przeciwstawiać, te działania trzeba wylistować i nowy zarząd na pewno to pokaże - mówi Krzysztof Debich. - Mogę powiedzieć, że firma robiła Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia za 12 tysięcy złotych na zakup nowego sprzętu komputerowego, którego zapewne nie zdążylibyśmy wdrożyć, na to informatycy ze szpitala postawili nadgodziny, bo pracowali nad tym SIWZem. Mamy kilka pytań do byłego zarządu szpitala, ale będziemy nad tym systematycznie pracować. [więcej]
wandea, 25.02.2015 09:19|czytane: 2618 razy|38 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Klimat Prowansji w Twoim domu
Piękno południowej Francji stanowi doskonałą inspirację do aranżacji wnętrz. Klimat Prowansji przeniesiony na nasze cztery kąty daje niesamowite efekty. Wracając do mieszkania czujemy się jakbyśmy byli w cudownej podróży do krainy malowniczych krajobrazów, a także dobrego jedzenia i wina.

Wnętrza jak z katalogu

Urok Prowansji zachwyca i zapada w pamięci. Ta piękna kraina kojarzyć się nam może z uroczymi domkami, zapachem dobrego jedzenia, przypraw, słońcem i relaksem. Decydując się na aranżację wnętrz w tym klimacie możemy być pewni, że w naszych czterech ścianach zamkniemy najlepsze chwile z niezapomnianej zagranicznej podróży. Styl ten doceniło już wielu architektów wnętrz urządzając przestrzeń wystawnych restauracji i modnych hoteli.

Klimat Prowansji w Twoim domu, ./upload/articles_pakiety/25968/01_obraz.jpg


Mieszkanie urządzone w stylu prowansalskim jest przytulne i sielskie. Tutaj stawiamy na kamień, ceramikę i drewno. Nasze wnętrza mają być ciepłe. Zaczynając aranżację pamiętajmy o odpowiednich kolorach. Stawiajmy na biel, żółć, zieleń, lawendę i błękit. Takie aranżacje świetnie sprawdzają się w domach drewnianych lub z bali. Styl prowansalski dla wielu kojarzy się z wiejskim klimatem, a drewniane konstrukcje doskonale go wyrażają. (cytat: http://www.proeko.com/domy-drewniane-z-bali) Meble powinny być wykonane z litego drewna, dopuszczalne są jednak elementy z żelaza. Postawmy na ciekawe zdobienia i motywy florystyczne. Osoby kreatywne odnajdą się świetnie w tym klimacie bo mogą do woli spełniać się artystycznie. Ciekawym sposobem na urozmaicenie naszego domu jest dekorowanie przedmiotów techniką serwetkową czyli découpage. Najważniejsze to uruchomić naszą wyobraźnię i mieć dużo chęci do urządzania mieszkania.

Dodatki i tekstylia mile widziane

W aranżacji w stylu prowansalskim nie może zabraknąć dodatków i tkanin. Zdaniem wielu architektów doskonale sprawdzi się  tutaj kreton i boutis. Dlatego urządzając sypialnię nie zapomnijmy o gustownej narzucie z modnym pikowaniem. Dozwolone są też wiejskie i kwiatowe motywy. W salonie postawmy na poduszki z pięknymi poszewkami. Doskonale w te aranżacje wpisuje się też len i bawełna. Wśród dodatków wiodącymi materiałem powinna być ceramika i drewno. [więcej]
redaktor, 25.02.2015 08:50|czytane: 2190 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Siedmioro najlepszych uczniów w "Dziewiątce"
Siedmioro uczniów w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie wczoraj z rąk wiceprezydenta Zbigniewa Wdowiaka otrzymało stypendia naukowe za osiągnięcie wysokich wyników w nauce i wzorowe zachowanie. Na spotkanie zaproszeni byli młodzi beneficjenci wraz z rodzicami oraz wychowawcy i inni nauczyciele.

Siedmioro najlepszych uczniów w


Wygórowanym wymaganiom stypendialnym sprostali w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 następujący uczniowie:
Klaudia Justyńska z klasy Vc
Julia Myszkowska z klasy VIa
Maciej Pluta z klasy VIa
Michalina Rykalska z klasy VIb
Karolina Żak z klasy VIc
Barbara Cieślińska z klasy VId
Anna Olesińska z klasy VId
[więcej]
redaktor, 25.02.2015 08:22|czytane: 927 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa wystawa w krośniewickim muzeum
W Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odbył się wernisaż najnowszej wystawy czasowej pt. "Początki edukacji w Krośniewicach, Kutnie i okolicy w koń. XIX i pocz. XX w."

Nowa wystawa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/25959/01_obraz.jpg
Nowa wystawa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/25959/02_obraz.jpg
Nowa wystawa w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/25959/03_obraz.jpg


Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Muzeum - Grzegorz Dębski, który przywitał zebranych gości i opowiedział o inspiracjach do powstania najnowszej wystawy. Zaznajomił także zwiedzających z historią krośniewickiej szkoły. Do dyspozycji zwiedzających oddane zostały dwie sale. Pierwsza jest próbą rekonstrukcji ówczesnej klasy szkolnej, druga ma charakter sentymentalny - zgromadzono tu pamiątki i dokumenty związane ze szkolnictwem ziemi krośniewickiej i kutnowskiej: świadectwa, dzienniczki uczniowskie, legitymacje i przybory szkolne. Uzupełnieniem ekspozycji są plansze przybliżające historię krośniewickiej edukacji i przebieg strajków szkolnych na ziemi kutnowskiej w 1905 r.

Na wystawie nie zabrakło także przedwojennych zdjęć klasowych i pomocy naukowych z początku XX wieku. Mamy nadzieję, że wystawa stanie się sentymentalna podróżą w czasie do własnych lat dziecięcych i zachęcamy wszystkich do rozpoznawania na prezentowanych fotografiach siebie, swoich rodziców i dziadków. [więcej]
kultura, 25.02.2015 08:14|czytane: 882 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od piątku Disco Polo w Kinie KDK. Rozstrzygnięcie konkursu
Od 27 lutego br. w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury będzie można obejrzeć premierowo film Disco Polo. Dwa podwójne zaproszenia na polską produkcję wygrali Paweł Wybrański i Wiktor Trzeciak. Zaproszenia będą do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

DISCO POLO to komediowy thriller, szalony romans oraz film drogi podany z lekkością i w oparach absurdu. Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy - chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Ścieżka muzyczna filmu zawiera 26 przebojów, w tym utwory zespołów: Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys i inni.Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu MILIARD SZCZĘŚLIWYCH LUDZI o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCO POLO [więcej]
kultura, 25.02.2015 08:05|czytane: 1677 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
11 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
15 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności