eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Zbyszek jest poruszony... Spotkania po latach w Kasprowiczu
30 stycznia o godz. 17.00 w II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie odbędzie pierwsze z cyklu spotkań „Łączą nas wspomnienia", dla tych, którzy ze wzruszeniem powracają w kasprowiczowskie mury. W ubiegłym roku "Kasprowicz" obchodził okrągły jubileusz okraszony wieloma zdarzeniami kulturalnymi i spotkaniami absolwentów i przyjaciół szkoły. 

 Zbyszek jest poruszony... Spotkania po latach w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25670/01_obraz.jpg
 Zbyszek jest poruszony... Spotkania po latach w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25670/02_obraz.jpg
 Zbyszek jest poruszony... Spotkania po latach w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25670/03_obraz.jpg


Erupcja radości i szampańskiego humoru. Takie tańce, takie śpiewy i taka atmosfera... Niezapomniane chwile – tak wspominają spotkanie po latach absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Minął V Zjazd Absolwentów. Rok Jubileuszowy z okazji 60 lecia szkoły za nami.

– Kilka godzin razem, to o wiele za krótko, żeby podzielić się ze wszystkimi tym, co zdarzyło się w ciągu minionych lat... – pisze Zyta Paradowska - maturzystka z 1979 r.

I dlatego liceum im. Jana Kasprowicza wraz ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół szkoły organizują pierwsze z cyklu spotkań: „Łączą nas wspomnienia”. Podczas uroczystości po raz pierwszy zostanie zaprezentowany Biuletyn Pozjazdowy.

– ... nagle w holu głównym ukazuje nam się nie kto inny, jak Psor Korowajski! Podchodzimy bliżej. Zbyszek przedstawia się na wszelki wypadek, a psor z szerokim uśmiechem: - to ty mieszkałeś tutaj obok – i wskazuje ręką widoczny z okna budynek (były blok podoficerski) przylegający do szkolnego ogrodzenia, a potem przypomina jakąś zabawną historię związaną z przejęzyczeniem. Zbyszek jest poruszony... – czytamy we wspomnieniach Grażyny (Kapusty) Baranowskiej, matura 1974 r. [więcej]
wandea, 22.01.2015 09:13|czytane: 1185 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na koniec stycznia koncerty Alastora
Na ostatni weekend stycznia tj. 30 i 31 stycznia zespół Alastor zaplanował dwa koncerty, w Płocku (klub Rock'69) i Toruniu (Estrada Stagebar).

Na koniec stycznia koncerty Alastora, ./upload/articles_pakiety/25669/01_obraz.jpg


Będzie to chrzest bojowy dla nowych muzyków ALASTOR: Piotrka "Szychy" Szoszkiewicza (gitara) oraz Mariusza "Metysa" Matusiaka (bas), którzy dołączyli do zespołu w październiku 2014 r.

Zespołowi z Kutna towarzyszyć będą Concatenation (w Płocku) oraz Therapy of Pain (w Toruniu)

Koncerty rozpoczną się ok. godziny 20, wstęp 15 zł. Bilety będą dostępne bezpośrednio przed imprezami. [więcej]
kultura, 22.01.2015 08:50|czytane: 760 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Między słowami: Olga Tokarczuk w lutym w Kutnie
Między słowami to nowy cykl spotkań z pisarzami, dziennikarzami i poetami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Jak mówi dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury Radosław Rojewski spotkania z pisarzami zaproponowała mieszkanka Kutna, Aleksandra Kołodziejek i również ona je poprowadzi. 

18 lutego o godz. 18.00 pierwszym gościem spotkań będzie Olga Tokarczuk, laureatka wielu prestiżowych nagród literackich, autorka bestsellerów, a ostatnio znakomitych "Ksiąg Jakubowych". Wejściówki do odbioru w kasie CTMiT.

Olga Tokarczuk– powieściopisarka i eseistka, jedna z najczęściej tłumaczonych i najpoczytniejszych polskich pisarek, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Literackiej Nagrody Nike 2008 za powieść Bieguni, Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Paszportu Polityki i Międzynarodowej Nagrody Vilenica. W 2010 roku Oldze Tokarczuk przyznano Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Pisarka prowadziła warsztaty prozatorskie w Studium Literacko-Artystycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego i zajęcia z twórczego pisania na Uniwersytecie Opolskim. Urodzona w 1962 roku w Sulechowie, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. [więcej]
kultura, 22.01.2015 08:49|czytane: 813 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poter dla WOŚP
Zachęcamy do obejrzeniu występu Potera Wiśni i Nelsona podczas koncertu dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w "Moto pub" na ulicy Grunwaldzkiej w Kutnie. 

TUTAJ 


Zapraszamy na Facebook zespołu [więcej]
pismak, 22.01.2015 09:23|czytane: 697 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Położne i pielęgniarki przerywają milczenie. Ordynator ginekologii do zwolnienia?
Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Kutnie Zarząd Powiatu, przedstawiciele Rady Powiatu, zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o w osobach prezesa Andrzeja Musiałowicza, zastępcy dyrektora ds. pielęgniarek Ireny Dałek, zastępcy dyrektora ds. medycznych Grzegorza Koszady spotkali się z położnymi i reprezentantami wszystkich związków zawodowych ze szpitala oraz Rady Pracowników. Na spotkaniu obecni byli również Adam Handzelewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki oraz Romuald Juchnowicz-Bierbasz ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. 

Powodem spotkania były pisma położnych i pielęgniarek z maja i grudnia ubiegłego roku do ordynatora Witolda Malinowskiego, a potem ordynatora Romualda Juchnowicza Bierbasza, prezesa szpitala i wreszcie do starosty z prośbą o rozwiązanie problemu jednoosobowych dyżurów dziennych i nocnych na oddziale ginekologiczno-położniczym, dyskryminacji położnych względem innych pracowników oraz ogólnego zarządzania tymże oddziałem.

Położne i pielęgniarki przerywają milczenie. Ordynator ginekologii do zwolnienia?, ./upload/articles_pakiety/25655/01_obraz.jpg
Położne i pielęgniarki przerywają milczenie. Ordynator ginekologii do zwolnienia?, ./upload/articles_pakiety/25655/02_obraz.jpg
Położne i pielęgniarki przerywają milczenie. Ordynator ginekologii do zwolnienia?, ./upload/articles_pakiety/25655/03_obraz.jpg


- Jesteśmy zmęczone sytuacją, w której obawiamy się o swój los, że nas prezes zwolni, bo popełnimy jakiś błąd. A przecież o taki błąd nietrudno jeśli pracujemy po jednej na każdym odcinku oddziału - mówią położne.- Pracujemy same w nocy, kiedy jest więcej pacjentek nie sposób nie obawiać się o ich życie i zdrowie. Żyjemy w lęku a tak być nie powinno. 

- Druga sprawa to uważamy, że łamiemy przepisy, standardy położnicze wychodząc z oddziału zabiegowego brudnego na czysty, a tak się dzieje, bo potrzeba pomóc przy pacjentce, bo jedna nie daje rady - mówią pielęgniarki. - Dlaczego pełnimy w ten sposób dyżury? Grafiki się ciągle zmieniają. Sporo z nas choruje, ale są to krótkie zwolnienia. Nie takie jak pani kadrowej ze szpitala czy byłego prezesa, po kilka miesiący albo prawie rok. 

W piśmie położnych czytamy: Położna bloku porodowego, do którego zalicza się izba położnicza, sala porodowa i sala cięć cesarskich w sytuacji porodu naturalnego, zabiegowego lub cięcia cesarskiego potrzebuje asysty drugiej osoby. Wynika to bezpośrednio ze standardów epidemiologicznych, które określają zakres pracy położnych tzw. czystych i brudnych. Ograniczenie zatrudnienia spowodowało, że niejednokrotnie pod opieką jednej położnej pozostaje 20-30 pacjentek. 

- Na pierwsze pismo nikt nam nie odpowiedział, na drugie odpowiedź dostałyśmy. 30 lat pracuje w kutnowskim szpitalu i ciagle wracają jak bumerang sytuacje, kiedy pojawia się lista pielęgniarek do zwolnienia, mniej więcej co roku. Moje koleżanki są już taką sytuację wyczerpane nerwowo, one pracują w stresie i w groźbie, że za chwilę związki zawodowe przedstawią im tę listę - mówi Dorota Grabowska, oddziałowa z położnictwa i ginekologii. - Stąd też wzięło się to pismo, nasz odddział jest dyskryminowany w szpitalu. Inne oddziały zabiegowe mają tyle samo łóżek, a jednak mają większą obsadę. My jesteśmy bardzo obciążone pracą, bo jesteśmy po jednej na położnictwie, na patologii ciąży, ginekologii. Ostatni odcinek jest dość trudny, bo jest dużo operacji, zabiegów, są pacjentki z nowotworami. I tam kiedy po południu i w nocy położna jest sama, to czuje się zagrożona, nie czuje się komfortowo na dyżurze. Jest po drugiej stronie oddziału. Wiemy też jacy są teraz pacjenci roszczeniowi, jak mężowie potrafią wyrażać swoje niezbyt pochlebne opinie. A my byśmy chciały aby pacjentki czuły się u nas dobrze, były pod dobrą opieką. Jednak jak zostaje jedna położna po południu i na noc to ona kiedy musi przygotować kilka pacjentek do zabiegów na następny dzień, wykonać zalecenia, wypełnić mnóstwo dokumentacji papierowej, komputerowej. Ona zdaje sobie sprawę, że nie może poświęcić wiele czasu, który by chciała poświęcić, pacjentkom. 

- Nie może być tak panie prezesie, że na nocy jest jedna pielęgniarka i to nie chodzi tylko o oddział ginekologiczno-położniczy. Zna pan zapewne przypadek z oddziału pediatrycznego kiedy pielęgniarka zasłabła na korytarzu oddziału. Na oddziale było 20 dzieci i jedno z nich zaalarmowało lekarza, bo nikogo nie było aby jej pomocy udzielić. Panie prezesie panie położne i pielęgniarki chcą godnych warunków do pracy, nie może być tak, że przechowują kanapki i wodę na przerwę w szafkach z dokumentami, bo nie mają swojego pokoju. Lekarze wszyscy na oddziale mają gabinety, a położna nie ma gdzie usiąść czy rzeczy zostawić. Nie może być tak, że z powodu jednoosobowych dyżurów, jak pracownik schodzi po pacjentkę z cięcia, z bloku operacyjnego to reszta pacjentek zostaje bez opieki. Panie prezesie przecież można to inaczej rozwiązać, kto inny może przywieźć pacjentkę z bloku- mówi Agnieszka Kałużna Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Łodzi. - Panie nie podnosiły w pismach swoich wynagrodzeń, chodzi im tylko o godne warunki pracy, o spokój, o brak zagrożenia życia i zdrowia ich i pacjentek. [więcej]
wandea, 21.01.2015 16:06|czytane: 4280 razy|86 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Już w sobotę koncert Joanny Kucharczyk
W  najbliższą sobotę o godz. 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się koncert JOANNA KUCHARCZYK QUARTET. Joanna Kucharczyk śpiewa jak wewnętrzny głos – nie zawsze słyszalny, ale zawsze obecny i zawsze prawdziwy. Jej historie urzekają ciepłem i kruchością.

Z harmonii dźwięków, splecionych przy pomocy doskonałego warsztatu wokalnego oraz mistrzowskiej sekcji – Vita Kristana, Karola Domańskiego i Max Mucha – nie sposób się wydobyć: dlatego, że jest jak ciepłe gniazdo, ale i dlatego, że boimy się, iż samą swą obecnością naruszymy tę delikatną czystość, która wytwarza się wokół.

Już w sobotę koncert Joanny Kucharczyk, ./upload/articles_pakiety/25591/01_obraz.jpg


Joanna wciąga nas do tego świata z nieodpartym wdziękiem. W czystym powietrzu pobrzmiewają różne emocje: czasem radość i spokój, a czasem smutek minionego czasu. W dobie artystów, którzy prześcigają się w tym, żeby się wybić, Joanna nie zabiega o uwagę, ale jej muzyce oprzeć się nie sposób. Ponieważ jak tylko usłyszymy pierwsze nuty, zrozumiemy, że przemawia do nas naszym własnym głosem. [więcej]
kultura, 21.01.2015 20:36|czytane: 653 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
RapPedagogia w kutnowskim gimnazjum
16 stycznia w Gimnazjum nr 1 im Adama Mickiewicza w Kutnie odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas II i III z Dobromirem Makowskim - autorem projektu RapPedagogia, który realizowany od roku 2010 dotarł do kilkuset szkół na terenie całej Polski.

RapPedagogia w kutnowskim gimnazjum, ./upload/articles_pakiety/25664/01_obraz.jpg
RapPedagogia w kutnowskim gimnazjum, ./upload/articles_pakiety/25664/02_obraz.jpg
RapPedagogia w kutnowskim gimnazjum, ./upload/articles_pakiety/25664/03_obraz.jpg


Od 2011 roku jest założycielem Centrum Młodzieżowego, jak również fundacji Młodzi dla Młodych. Jest także wokalistą i pasjonatem muzyki Hip Hop, która jest nieodzownym narzędziem jego obecnie realizowanej pasji życiowej. Tematyka spotkania obejmowała szeroko pojętą profilaktykę uzależnień oraz relacje rówieśnicze pod hasłem – Twoje życie w twoich rękach.

Warsztaty inspirowane były  przeszłym życiem autora i wykonawcy.  Przebieg spotkania zawierał cztery elementy: wykład, rozmowy z młodzieżą, scenki dramowe, muzykę. Młodzież gimnazjum pozytywnie odebrała przekaz Dobromira Makowskiego. [więcej]
pismak, 21.01.2015 20:47|czytane: 666 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wernisaż wystawy Święte miejsca, święci mężowie. Indie
Muzeum Regionalne w Kutnie i Łódzki Dom Kultury zapraszają jutro na wystawę fotografii Ryszarda Czajkowskiego „Święte miejsca, święci mężowie. Indie”. Wernisaż odbędzie się o godz. 13:30 w Galerii w Dworku Modrzewiowym, ul. Narutowicza 20. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z jej autorem, Ryszardem Czajkowskim.

Wernisaż wystawy Święte miejsca, święci mężowie. Indie, ./upload/articles_pakiety/25605/01_obraz.jpg


Prezentowane na wystawie fotografie dokumentują uroczystości, jakie odbywają się w Haridwarze nad Gangesem, u stóp Himalajów. Kumbh Mela – Święto Dzbana – obchodzone jest co dwanaście lat, kolejno w czterech miejscach, przez które przepływa Ganges wraz z dopływami Jamuna i niewidzialną Sarwati – poza Haridwarem również w Allahabadzie, Nashiku i Ujjain. Według hinduistów Kumbh Mela staje się okazją do odnowienia starożytnej kultury hinduistycznej, umocnienia się w wierze i wprowadzania w życie nakazów religijnych przez jej wyznawców. Uczestnicy tego wyjątkowego święta uważają, że w czasie Kumbh Mela przejście z Ziemi do planet jest otwarte i dusza może łatwiej osiągnąć niebiański świat. W związku z tym licznie przybywają na nie pielgrzymi, ale przede wszystkim święci mężowie sadhu.

Ekspozycja prezentowana będzie w Galerii w Dworku do 28 lutego. Galeria będzie  otwarta w każdy wtorek w godz. 09:00-14:00. Wystawę będzie można również oglądać w pozostałe dni tygodnia (z wyłączeniem sobót) w godz. 10:00-16:00 po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (24) 254-79-64, tel. kom.: 505 01 98 90 lub bezpośrednio w siedzibie MRK Plac Marsz. J. Piłsudskiego 20. Wstęp wolny. [więcej]
kultura, 21.01.2015 20:04|czytane: 691 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Królowa śniegu w drugiej odsłonie. Wygrali zaproszenie do Kina KDK
W Krainie Lodu odradza się zło. Orm razem z Gerdą, Kaiem, zbuntowaną piratką i łasiczką staną do walki z Królem Śniegu. "Królowa śniegu 2" to prawdziwie rodzinny film – dorosłych nie zmęczy, a dzieciom zapewni rozrywkę. Zobacz bajkę od 23 stycznia w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury.  

Dwa podwójne zaproszenia wygrały: Lena Wojtczak i 
Elżbieta Katryńska. Zaproszenia będą do odbioru w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 21.01.2015 13:36|czytane: 1003 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Muzeum w Oporowie znów czynne dla zwiedzających
Muzeum – Zamek w Oporowie informuje, że wnętrza muzealne zamku będą dostępne dla zwiedzających od dnia 24 stycznia 2015 r. Serdecznie zapraszamy. [więcej]
pismak, 21.01.2015 13:41|czytane: 507 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powstaje Rada Muzeum w Kutnie
Rada Miasta Kutna powoła Radę Muzeum w Kutnie. Uprawnione instytucje i organizacje wytypowały do niej swoich kandydatów. 

- Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 - Wiesław Paluchowski
- Starostwo Powiatowe w Kutnie - Artur Gierula
- Kutnowskie Towarzystwo Historyczne - Jacek Saramonowicz
- Muzeum Regionalne w Kutnie - Anna Majewska - Rau
- Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej - Bożena Gajewska

Rada Muzeum w 5-osobowym składzie powoływana jest na czteroletnią kadencję. Stosowny projekt uchwały zostanie przedłożony Radzie Miasta Kutna [więcej]
wandea, 21.01.2015 09:32|czytane: 1065 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozmowa kutnian z Andrzejem Stasiukiem. Może to los działa jak przypadek
- Uwielbiam jeździć na spotkania z czytelnikami. Wtedy też trochę oglądam Polskę, bo podróżuję raczej na Wschód i czasem na Zachód, a po Polsce tylko na spotkania właśnie. To przecież też trochę moja praca, z trudem opieram się takim rzeczom. Na spotkaniach dzieją się dziwne rzeczy, Czytelnicy opowiadają o tym co napisałeś, czasem jest to bardzo odkrywcze dla pisarza - mówił pisarz Andrzej Stasiuk gość wczorajszego popołudnia z literaturą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie.

Spotkanie w formie otwartej rozmowy z kutnianami moderowała Magdalena Konczarek, dyrektor biblioteki. Opowieść o Stasiuku zaczęła się od jego problemów w szkole, dezercji z wojska i pobycie w więzieniu. Autor ze swadą i swobodą sypał anegdotami ze swojego barwnego życia. 

Rozmowa kutnian z Andrzejem Stasiukiem. Może to los działa jak przypadek, ./upload/articles_pakiety/25658/01_obraz.jpg
Rozmowa kutnian z Andrzejem Stasiukiem. Może to los działa jak przypadek, ./upload/articles_pakiety/25658/06_obraz.jpg


- Chciałem robić rzeczy interesujące, szkoła była dla mnie mniej interesująca. Nie było w tym jakiegoś intelektualnego wyboru tylko instynkt. Teraz szkoła jest pewnym ślepym zaukiem, te wszystkie dyplomy zdobywane na g... nych uczelniach nie pomogą w życiu, a wiemy że jest ono skomplikowane - mówił Stasiuk. - Nie jestem przeciwko edukacji. Nie jestem też żadnym pacyfistą, miałem po prostu kolegów, którzy obracali się w takich kręgach. To tak jak z Cyganem, który dał się powiesić dla towarzystwa.  Zresztą sprawa jest zbyt skomplikowana aby gdzieś napisać Stasiuk- pacyfista. Uwielbiałem wojsko, przez pierwsze siedem miesięcy byłem w kapitalnym zespole, to fascynująca sprawa wyciąć kawał lasu i po dwóch miesiącach postawić w tym miejscu most. W wojsku rozpiera wszystkich energia, w niedzielę jak było pisanie listów, to ja biegałem 10-20 km bo nie mogłem usiedzieć. A potem trafiłem do paskudnej jednostki, totalny syf, bo to było stare wojsko, kociarnia. No i wyszedłem, bo ciężko było.

- Używam poważnych słów, ale to była dezercja - wtrąciła Magdalena Konczarek. - To była poważna sprawa. Ile pan miał wtedy lat?

- No tak poważna - przyznał Stasiuk. -  Nie pamiętam, z 19 lat miałem. Co dezercja? Ciekawe bardzo rzeczy, wystąpić przeciwko prawu i wiedzieć, że spotka za to kara. 

- No właśnie ta kara to więzienie - ciągnęła Konczarek.

- Mnie to kręciło, byłem ciekawy jak jest w więzieniu. Życie młodego człowieka polega na ciągłym eksperymencie. A kiedy robić szalone rzeczy jeśli nie w młodości? - zapytał pisarz. - Młody człowiek jest nieśmiertelny, przetrzyma wszystko. Siedziałem 1,5 roku. Ludzie o wiele dłużej tkwili w obozach, łagrach, w Rosji czy Korei. Przecież ja wiedziałem co robię, uciekam z wojska, pójdę do więzienia, zgadzam się na to wszystko. [więcej]
wandea, 21.01.2015 09:13|czytane: 1847 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ile kosztował koktajl noworoczny w mieście?
Jak co roku zapytaliśmy Urząd Miasta Kutna o to ile miasto wydało na koktajl noworoczny. Koszt koktajlu (catering i oprawa muzyczna) to 20 300 zł. 

- Spotkanie Prezydenta Miasta Kutno z przedstawicielami samorządu wojewódzkiego, samorządów powiatu kutnowskiego, instytucji, służb mundurowych, biznesu, organizacji i stowarzyszeń kulturalnych, społecznych, kombatanckich, sportowych ma miejsce rokrocznie. Ma ono na celu podsumowanie minionego roku czy też kadencji (jak to miało podczas tegorocznego spotkania) - odpowiada Joanna Brylska z Biura Prasowego Urzędu Miasta. - W trakcie takiego spotkania Prezydent ma również sposobność przekazania podziękowań  przedstawicielom różnych środowisk za dotychczasową współpracę, a w szczególności za podejmowanie inicjatyw społeczno-gospodarczych, za pomoc przy realizacji zadań publicznych w zakresie kultury, ochrony dziedzictwa narodowego, sportu, ochrony i promocji zdrowia oraz innych.

Koszt usługi kateringowej wyniósł 17 500 zł brutto. [więcej]
redaktor, 21.01.2015 09:06|czytane: 1479 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Życzenia dla Babć i Dziadków[więcej]
wandea, 21.01.2015 08:35|czytane: 617 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie musisz przepłacać na auto częściach
Wizja naprawy samochodu przyprawia nas o prawdziwy zawrót głowy. Jeszcze nie pojechaliśmy do warsztatu, a już czujemy jak nasz portfela robi się szczuplejszy. Niezależnie od tego jak bardzo dbasz o samochód nie unikniesz pojawiających się usterek. Eksploatacja robi swoje, a żadne części samochodowe nie są wieczne. Dlatego zadbaj o najkorzystniejszą cenę nowych. Twoje auto będzie sprawne, a portfel pełniejszy.

Nie musisz przepłacać na auto częściach, ./upload/articles_pakiety/25657/01_obraz.jpg


Autoryzowana stacja czy nielicencjowany warsztat?

Gdy nasz samochód zaczyna się psuć zaczynamy rozmyślać do jakiego warsztatu się udać w celu naprawy. Mamy do wyboru stacje autoryzowane i warsztaty nielicencjowane. Te pierwsze zajmują się kompleksową obsługą pojazdów danej marki i sprzedażą oryginalnych części. Niestety naprawy tutaj to spory wydatek. Zarówno części jak i koszty "robocizny" są wysokie. Jeśli posiadamy nowy samochód z salonu na gwarancji nie mamy jednak wyjścia, by jej nie utracić musimy korzystać z ich usług. Oczywiście każdy ma prawo naprawiać swój samochód, gdzie chce. Jeśli nasz portfel jest wystarczająco zasobny udajmy się do stacji autoryzowanej. Gdy cenimy jednak oszczędności dobrą alternatywą jest naprawa w warsztatach nielicencjonowanych. Tutaj mamy możliwość zakupu różnych zamienników, które są zdecydowanie tańsze od oryginalnych części. Warto jednak zanim udamy się do warsztatu rozeznać się w opiniach innych klientów. Takie działanie to gwarant zadowolenia z wykonanej usługi, która będzie na odpowiednim poziomie.

Kupuj z głową i oszczędzaj

Decydując się na warsztat samochodowy nielicencjowany mamy też możliwość zakupu na miejscu części. Możemy skorzystać z ich oferty w tej sferze lub pokusić się o samodzielny zakup np. w internecie. Obecnie w sieci znajdziemy wiele sklepów internetowych oferujących auto części. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych sprzedawców, u których jakość idzie w parze z dobrą ceną. Wybierając odpowiedni sklep uzyskujemy dostęp do bardzo szerokiego asortymentu. Kupując samodzielnie mamy też pewność co kupujemy i ile przy tym wydajemy. Zakup w sieci daje możliwość dobrania części pod nasz budżet, gdyż na rynku funkcjonuje obecnie wielu producentów. [więcej]
redaktor, 20.01.2015 12:15|czytane: 2469 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmiany trenerów KS Kutno
Zarząd KS Kutno nie doszedł do porozumienia z czterema najbardziej doświadczonymi trenerami grup młodzieżowych i szykują się duże zmiany na tych stanowiskach - podaje KS Kutno

Włodarze klubu dziękują za pracę, zaangażowanie i poświęcony czas następującym trenerom: Jackowi Czekalskiemu, Tomaszowi Kabie, Robertowi Marcowi oraz Andrzejowi Grzegorkowi.

Koordynator Grup Młodzieżowych, Wojciech Serwaciński mówi, że jeszcze dzisiaj KS przedstawi nazwiska nowych trenerów, którzy poprowadzą grupy młodzieżowe, występujące [więcej]
redaktor, 20.01.2015 12:50|czytane: 1195 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rodzinna Niedziela w Muzeum. W styczniu o motocyklach
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do udziału w kolejnej "Rodzinnej Niedzieli w Muzeum". Już 25 stycznia w godzinach 11:00-12:30 odbędą się zajęcia pt. „Polski motocykl zabytkowy"”.

Podczas zajęć uczestnicy zwiedzą wspólnie z przewodnikiem wystawę czasową ”Polski motocykl przedwojenny” i poznają historię pojazdów prezentowanych na wystawie,  a następnie dzieci z pomocą rodziców wykonają proste zadania sprawdzające nabytą przez nich wiedzę o motocyklu. [więcej]
kultura, 20.01.2015 11:56|czytane: 656 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gazele Biznesu z regionu kutnowskiego
W połowie stycznia w Łodzi wręczono Gazele Biznesu 2014. Coroczny ranking i tym razem zawiera firmy z naszego regionu. W rankingu uwzględniane są najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa po badaniu wyników finansowych osiągniętych w latach 2011, 2012 i 2013.

O tytuł Gazeli Biznesu 2014 może ubiegać się firma, która spełnia następujące kryteria:  rozpoczęła działalność przed rokiem 2011 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś,w roku bazowym 2011 przychody netto ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy  3 a 200 mln złotych, w latach 2011-2013 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów netto ze sprzedaży, w latach 20101-2013 ani razu nie odnotowała straty, publikowała swoje wyniki finansowe przynajmniej od roku 2011 w Monitorze Polskim B lub przekazała dane do Coface albo udostępniła je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie gazele.pl.

Alfabetyczna lista firm uwzględnionych w rankingu z regionu kutnowskiego
AGRO Humański, Janiszewski Sp.J. 808 miejsce zatrudnienie - 6 osób; przychód roczny - 14,3 mln zł
Expom Sp. z o.o. 2315 miejsce,  zatrudnienie - 145 osób; przychody - 39,2 mln zł
Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp.zo.o. 3465 miejsce, zatrudnienie - 45 osób; przychód roczny-100,2 mln zł
FUJI SEAL POLAND Sp. z o.o. 3320 miejsce, zatrudnienie - 250 osób; przychód roczny - 178,9 mln zł
GAMBIT Humański, Janiszewski Sp.J. zatrudnienie - 23 osoby; przychód roczny - 105,1 mln zł.
Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. Gazelą biznesu poraz drugi z rzędu (na liście powyżej 2200 [więcej]
redaktor, 20.01.2015 09:45|czytane: 1514 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jakie plany wykorzystania nieruchomości w Kutnie?
Plan wykorzystania Gminnego Zasobu Nieruchomości w Kutnie przewiduje w 2015 r. sprzedaż nieruchomości stanowiących własność miasta przy ul. Polnej pod budownictwo mieszkaniowe. Na Osiedlu Dybów pod budownictwo usługowo-mieszkaniowe. Przy ul. Batorego pod budowę boksów garażowych oraz na cele przemysłowe w obrębie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Kutnowskiego Parku Agro-Przemysłowego.

Miasto planuje w następnych latach zbyć nieruchomości położone przy ulicach: Letniej, Polnej, Batorego, Lotniczej, Sklęczkowskiej, Intermodalnej, Wschodniej, Bohaterów Walk nad Bzurą, Bocznej. 

W planie zatwierdzonym 23 grudnia 2014 przez prezydenta Kutna znajduje się również prognoza działań w lata 2015 -2016. I tak miasto chce w miarę możliwości finansowych nabyć do gminnego zasobu nieruchomości grunty zajęte pod drogi gminne, grunty po rozbudową dróg i modernizację, grunty położone w Kutnowskim Parku Agro-Przemysłowym oraz udziały w nieruchomości przy ul. Podrzecznej 20 i 29 Listopada 42. Będą to wydatki w granicach 1,3 mln zł. [więcej]
redaktor, 20.01.2015 09:26|czytane: 675 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rusza przedsprzedaż biletów na premierowe pokazy PIEĆDZIESIĄT TWARZY GREYA
Najbardziej oczekiwana premiera roku na Seansach Walentynkowych w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury. 

- Premierowe seanse PIĘĆDZIESIĄT TWARZY GREYA w Kinie KDK od 13 lutego 2015. Zapraszamy od skorzystania z oferty przedsprzedaży biletów - zwłaszcza w przypadku Seansów Walentynkowych. Film nie jest objęty rezerwacją biletów - wyłącznie przedsprzedażą - mówi Bożena Sapiejka Kierownik Kina KDK.Uwaga: na PIĘĆDZIESIĄT TWARZY GREYA nie obowiązują bony/vouchery. [więcej]
kultura, 20.01.2015 09:03|czytane: 887 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
ECO Kutno przyjazne klientowi
Jutro, czyli 21 stycznia, w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie uroczysta gala Programu Firmy Przyjaznej Klientowi, podczas której wszystkim laureatom tej edycji konkursu wręczone zostaną Godła FPK, uprawniające do posługiwania się tytułem „Firmy Przyjaznej Klientowi” przez 12 miesięcy.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA w Opolu jak co roku przystąpiła do badania recertyfikującego w ramach programu „Firmy Przyjaznej Klientowi”, przeprowadzonego przez Obserwatorium Zarządzania w Warszawie, poddając się kolejnej ocenie klientów. W tym roku po raz pierwszy takiej samej weryfikacji poddały się spółki: ECO Jelenia Góra, ECO Kutno oraz ECO Malbork, wchodzące w skład Grupy Kapitałowej. Organizator konkursu/programu na podstawie wywiadów z ponad 280 klientami oraz anonimowej weryfikacji jakości obsługi klienta realizowanej przez spółki, ocenił czy  zasługują one na tytuł „Firmy Przyjaznej Klientowi”. Wszystkie badane spółki Grupy Kapitałowej ECO osiągnęły wysokie wyniki, przekraczające wskaźnik poziomu zadowolenia Klientów, wymagany do uzyskania Godła, wynoszący 85%. [więcej]
pismak, 20.01.2015 08:56|czytane: 602 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kamil Łączyński zagra w Polfarmex Kutno
Kamil Łączyński (25 lat, 183 cm) reprezentant Polski, były gracz Rosy Radom zagra w Polfarmex Kutno. Prawdopodobnie w sobotę w meczu z Polpharmą zagra pierwszy raz w ekipie Jarosława Krysiewicza.

Kamil Łączyński zagra w Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/25649/01_obraz.jpg


Dziś KKS PRO-BASKET KUTNO S.A. podpisał kontrakt z byłym rozgrywającym Rosy Radom, Kamilem Łączyńskim.

Kamil Łączyński w ostatnich dwóch sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 reprezentował barwy Rosy Radom zdobywając średnio 7.25 punktu oraz 4.4 asysty. W wakacje zawodnik został powołany przez trenera Mike'a Taylora do reprezentacji Polski. W eliminacjach Kamil pokazał się z dobrej strony i złapał dużo pewności siebie, co miało przełożenie na dalszy rozwój i dobrą grę w klubie. Łączyński charakteryzuje się walecznością na parkiecie oraz bardzo dobrym „przeglądem pola gry” jak podaje oficjalna strona plk.pl. Jako ciekawostkę dodać można, iż Kamil Łączyński współpracował już z Krzysztofem Szablowskim nie tylko w każde narodowej seniorów, ale dużo wcześniej jako junior w kadrze U18. [więcej]
redaktor, 20.01.2015 08:18|czytane: 1056 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pomóżmy wygrać Iwonie z Kutna w konkursie PZU
Iwona Gąsowska pochodząca z Kutna bierze udział w konkursie PZU Inwestycja w Przyszłość. To inicjatywa skierowana do aktywnych członków organizacji studenckich. Taką osobą jest właśnie Iwona Gąsowska, rodowita kutnianka, która kończy studia w Olsztynie. 

Pomóżmy wygrać Iwonie z Kutna w konkursie PZU, ./upload/articles_pakiety/25647/01_obraz.jpg


W konkursie Iwona może wygrać  5.000 zł stypendium rozwojowego i zrealizować własny projekt budując swoją pozycję na rynku pracy. Głosowanie trwa do 22 stycznia, wystarczy zalogować się przez Facebooka. 

Urodziłam się w Kutnie gdzie się wychowałam i skończyłam szkołę średnią. Do Olsztyna przyjechałam na wymarzone studia- bezpieczeństwo wewnętrzne, na których aktywnie uczestniczę w życiu uczelni - pisze Iwona Gąsowska.- Jestem członkiem koła naukowego, w latach ubiegłych organizowałam konferencje krajowe i międzynarodowe. Od 2 roku studiów dostaje stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Piąty rok studiów łączę z pracą w sklepie sportowym. Niecały rok temu wyszłam za mąż.

Kliknij w link, zobacz prezentację Iwony i zagłosuj 

[więcej]
wandea, 19.01.2015 20:23|czytane: 1094 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pat w sprawie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
Kontroler Najwyższej Izby Kontroli ustalił, że Powiat Kutnowski bezzasadnie wyksięgował 31 grudnia 2013 r. zobowiązanie przejęte po zlikwidowanym SPZOZ dotyczące Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w kwocie 4 527 070, 86 zł. NIK uważa, że zobowiązania wobec Funduszu miały analogiczny charakter do innych przejętych przez powiat zobowiązań po SPZOZ i powinien on być spłacony tak jak w większości inne długi.

W raporcie po kontroli Starostwa Powiatowego w Kutnie w zakresie "Działalności szpitali samorządowych przekształconych w spółki kapitałowe" większość ocen cząstkowych Najwyższej Izby Kontroli jest negatywna. Jednym z zaleceń jest właśnie zwrot 4 527 070, 86 zł Zakładowemu Funduszowi Świadczeń Socjalnych w szpitalu.

Na ostatniej  sesji Rady Powiatu Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski poinformował, że powiat zwrócił się do Regionalnej Izby Obrachunkowej z prośbą o wykładnię przepisów i wskazanie czy powiat ma wypełniać zalecenie NIK, skoro sprawozdania powiatu są pozytywnie oceniane przez RIO.

Jak mówi Jolanta Anioł, Skarbnik Powiatu w odpowiedzi RIO podtrzymuje swoją poprzednią decyzję, czyli przywołuje, że powiat postąpił prawidłowo wyksięgowując zobowiązanie. [więcej]
wandea, 19.01.2015 20:00|czytane: 1746 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejska Komisja Wyborcza powołana
Komisarz Wyborczy w Skierniewicach powołał Miejską Komisję Wyborczą w Kutnie. Natomiast do przyszłego wtorku 27 stycznia do  godz. 24.00 zarejestrowane komitety mają możliwość zgłaszania Miejskiej Komisji list kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna, które odbędą się w Dzień Kobiet, 8 marca. 

Skład Miejskiej Komisji Wyborczej: KWW Pltaforma Miejska Mieczysław Banek, KWW Ireneusza Kmieciaka Stanisław Ciesielski, KWW Rafała Aleksandra Jóźwiaka Jadwiga Dymna, KWW Zbigniewa Burzyńskiego Stanisława Jankowska, KWW Młodzi dla Kutna Katarzyna Wasiak, KWW Prawo i Skuteczność Włodzimierz Wykrętowicz, [więcej]
wandea, 19.01.2015 19:34|czytane: 1019 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny Gierula tłumaczy się Komisji Rewizyjnej
Artur Gierula, radny powiatowy, członek Zarządu Powiatu w Kutnie zaproszony na posiedzenie Komisji Rewizyjnej złożył dziś wyjaśnienia związane z faktem objęcia funkcji pełnomocnika wyborczego i finansowego KWW Platforma Miejska w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna. 

Radny Gierula tłumaczy się Komisji Rewizyjnej, ./upload/articles_pakiety/25643/01_obraz.jpg
Radny Gierula tłumaczy się Komisji Rewizyjnej, ./upload/articles_pakiety/25643/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, Andrzej Kozłowski, prezes kutnowskiego Klubu "Gazety Polskiej" złożył wniosek do Rady Powiatu w Kutnie o wygaśnięcie mandatu Artura Gieruli, radnego Platformy Obywatelskiej w związku z informacją Komisarza Wyborczego w Skierniewicach, iż figuruje on jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Artur Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. W opinii niezależnego od Starostwa Powiatowego prawnika zlamał on zakaz łączenia tych funkcji i poświadczył nieprawdę w dokumencie. Inną opinię przedstawiła na poprzednim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej mecenas Starostwa, uznając, że poświadczenie nieprawdy byłoby karalne gdyby oświadczenie, które Gierula podpisał, zawierało pouczenie po rygorem odpowiedzialności karnej, a z kolei wykładnia przepisu z Kodeksu Wyborczego nie prowadzi do wygaśnięcia mandatu radnego. 

Tak natomiast opisał sytuację radny Gierula. - 29 grudnia 2014 r. została złożona informacja do Komisarza Wyborczego, że zostaje powołany do życia taki komitet i rzeczywiście zawierała ona wskazanie mojej osoby jako pełnomocnika wyborczego i finansowego. W związku z tym, cóż można powiedzieć, ludzki błąd. Był to koniec roku, była presja czasu przy zakładaniu tego komitetu, być może presja związana z koniecznością zawiązania tego komitetu czyli presja założycieli, również sprawy osobiste, no i po prostu doszło do takiej sytuacji - tłumaczył radny Artur Gierula (Platforma Obywatelska). - Działałem w dobrej wierze, wydawało mi się, że jako obywatel tego kraju mam wszystkie prawa obywatelskie, okazało się że są pewne regresy. 30 grudnia złożyłem oświadczenie i rezygnację w KWW. Dokumenty o rezygnacji i wycofaniu oświadczenia zostały zawiezione 5 stycznia do Komisarza. Ale wcześniej 30 grudnia zostało powiadomione telefonicznie Biuro Komisarza o tym, że się wycofuję. 30 grudnia została również podjęta uchwała w Komitecie Wyborczym Wyborców o przyjęciu mojej rezygnacji.  Komisarzowi osobiście przekazano to wszystko 5 stycznia.

- Jak zwykle Platformie wszystko uchodzi - wtrącił radny Konrad Kłopotowski (Prawo i Sprawiedliwość). [więcej]
wandea, 19.01.2015 19:33|czytane: 2590 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto zdobędzie Nagrodę Poetycką Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza?
Kutnowski Dom Kultury czeka na rozwiązanie konkursu grantowego  w Instytucie Książki, gdzie został złożony wniosek o wsparcie XI Festiwalu ''Złoty Środek Poezji" Kutno 2015. W tym roku będzie odbywał się od 12 do 14 czerwca pod hasłem ''Poezja wobec teraźniejszości" . Wśród konkursów znalazł się jeden wyjątkowy na projekt statuetki – Nagrody Poetyckiej Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Złoty Środek Poezji.

Jak mówi Radosław Rojewski, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury bez względu na wynik ministerialnego konkursu odbędą się sztandarowe elementy festiwalu czyli konkursy literackie oraz cykl warsztatów dla młodzieży. 

 Kto zdobędzie Nagrodę Poetycką Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza?

Na stronie imprezy znalazły się już regulaminy konkursów. Koordynatorem XI OKL Złoty Środek Poezji jest była dyrektor domu kultury Teresa Mosingiewicz, natomiast za całość projektu odpowiada instruktor KDK Dominika Staniszewska.

XI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Złoty Środek Poezji” Kutno 2015 pod patronatem Dwumiesięcznika Literackiego TOPOS i Miesięcznika ODRA Patronat honorowy: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Organizator: Kutnowski Dom Kultury Mecenat: Prezydent Miasta Kutno

Regulaminu konkursu
1. Organizatorem konkursu jest Kutnowski Dom Kultury.
2. Konkurs obejmuje wszystkie debiutanckie autorskie książki poetyckie autorów piszących w języku polskim wydane w roku 2014, które autor bądź wydawca nadeśle na adres organizatora konkursu w minimum 5 egzemplarzach do 31 marca 2015 roku (decyduje data stempla pocztowego).
3. Jako książkę debiutancką rozumie się pierwszy zwarty druk poety opatrzony stopką wydawniczą i numerem ISBN bez względu na jego objętość. Jest więc nią również tzw. arkusz poetycki, jeśli posiada cechy wymienione w punktach 3 i 4 regulaminu.
4. Książka debiutancka może być wydana w Polsce lub poza jej granicami.
5. Autorzy bądź wydawnictwa powinni dołączyć do książek kartę zgłoszeniową – załącznik do regulaminu.
6. Jury Konkursu w składzie – Karol Maliszewski – przewodniczący, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba -  przyzna  nagrody o łącznej wartości 15.000 złotych. Zakładany podział nagród określa się w sposób następujący: I nagroda – 7000 zł, II nagroda – 4000 zł, III nagroda – 2000 zł. Wyróżnienia: suma łączna – 2000 zł. Jury ma prawo do innego podziału nagród. [więcej]
kultura, 19.01.2015 21:00|czytane: 1186 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Szpital Samorządowy sp.z o.o serdecznie dziękuje
Kutnowski Szpital Samorządowy sp.z o.o serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1% swojego podatku dochodowego za rok 2013 i tym samym przyczynili się do poprawy jakości usług świadczonych na rzecz pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

- Dzięki Państwa darowiźnie Stowarzyszenie Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia mieszczące się w Płocku w ramach współpracy z naszym szpitalem doposażyło Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w sprzęt rehabilitacyjny dla pacjentów z dysfunkcją narządu ruchu. Mamy nadzieję na dalszą pomoc i wsparcie z Państwa strony. Środki pozyskane w tym roku z darowizny 1% podatku dochodowego chcielibyśmy przeznaczyć na potrzeby Oddziału Pediatrycznego - dziękuje Beata Pokojska, rzecznik spółki. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 18:00|czytane: 919 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro w kutnowskiej bibliotece spotkanie z Andrzejem Stasiukiem
Przypominamy, jutro w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, pisarzem i podróżnikiem. Zapraszamy o godz. 17.00.

Jutro w kutnowskiej bibliotece spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, ./upload/articles_pakiety/25644/01_obraz.jpg


Andrzej Stasiuk jest laureatem Nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), im. S.B. Lindego (2002), Nagrody im. Beaty Pawlak (2004) za Jadąc do Babadag, Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera za Fado (2007). Kilkakrotnie nominowany był do Nagrody Literackiej Nike, którą otrzymał raz – w 2005 r. za Jadąc do Babadag. W 2005 roku podczas uroczystości w krakowskim magistracie, został uhonorowany przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Stasiuk jest autorem licznych felietonów prasowych, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Tytułu”, „OZON-u”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i innych pism. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, m.in. na angielski, fiński, francuski, niderlandzki, niemiecki, rosyjski, norweski, ukraiński, węgierski, włoski, czeski i rumuński. Wraz z żoną Moniką Sznajderman prowadzi Wydawnictwo Czarne, specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej.

Ostatnie książki Stasiuka to Ciemny las, 2007. Dojczland, 2007. Czekając na Turka, 2009. Taksim, 2009. Dziennik pisany później, 2010 (książka znalazła się w finale Nagrody Literackiej NIKE 2011), [więcej]
kultura, 19.01.2015 18:37|czytane: 681 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Kutna Amatorów w Tenisie Stołowym
24 stycznia o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9 odbędą się XI Mistrzostwa Kutna Amatorów w Tenisie Stołowym.

Kategorie takie same jak na Grand Prix - Szkoły Podstawowe Dziewczęta i Chłopcy, Szkoły Gimnazjalne Dziewczęta i Chłopcy, Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta i Chłopcy; Kobiety Mężczyźni do 35 lat; Mężczyźni powyżej 35 lat.

Dziewczęta i chłopcy ze Szkół Podstawowych rozpoczynają mistrzostwa o godz. 15.30. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 18:02|czytane: 640 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Jakie są koszty WOŚP w Kutnie?
- Ile pieniędzy z budżetu Miasta Kutno jest przeznaczonych na organizację finału WOŚP w Kutnie? Nie chodzi mi o pozycje w budżecie, ale realne koszty jakie ponoszą instytucje kultury, szkoły, spółki i sam urząd na organizację tych przedsięwzięć. Myślę tu nie tylko o wydatkach materialnych na fajerwerki, ale również koncerty, koszty utrzymania obiektów w niedzielę, umowy z ochroną i artystami, nadgodziny (przecież niedziela to dzień wolny od pracy) pracowników budżetówki Kutna- pyta pan Tadeusz z Kutna (nazwisko do wiad. redakcji). - Czy czasem nie jest to suma, którą samorząd mógłby przeznaczyć wprost na zakup konkretnego sprzętu dla szpitala? 

Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna udziela odpowiedzi, iż nie dysponuje takimi informacjami, pytamy zatem Kutnowski Dom Kultury, w którym zaplanowano organizację zdarzeń podczas WOŚP. 

- Koncerty zorganizowane w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyły się w ramach planu pracy KDK, ze względu na zbieżność terminów były promowane jako wydarzenia towarzyszące WOŚP. Występy artystyczne, które odbyły się w KDK nie wygenerowały  dodatkowych kosztów, wykonawcy nie pobierali honorariów, pracownicy KDK pracowali w ramach miesięcznego planu pracy - odpowiada Weronika Lenarczyk, Kierownik Działu Organizacji Imprez Kutnowskiego Domu Kultury. - Nie jesteśmy w stanie określić kosztów energii na określony dzień i sale – nie ma osobnych podliczników i nie prowadzimy rozliczenia dobowego. [więcej]
wandea, 19.01.2015 12:52|czytane: 1676 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET TBS Kutno wysoko wygrywa
W sobotę drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz z zespołem UMKS Księżak II Łowicz. Drużyna wystąpiła  w zdziesiątkowanym składzie z powodu choroby pięciu zawodników.

KKS PRO-BASKET TBS Kutno wysoko wygrywa, ./upload/articles_pakiety/25640/01_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET TBS Kutno wysoko wygrywa, ./upload/articles_pakiety/25640/05_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET TBS Kutno wysoko wygrywa, ./upload/articles_pakiety/25640/03_obraz.jpg


Jednak to nie zdeprymowało kutnian, którzy od  samego początku  dominowali na boisku prowadząc po pięciu minutach 11:0. Druga kwarta była także pod dyktando naszej drużyny , która zakończyła się wynikiem 24:3.Druga połowa to dalsza dominacja drużyny KKS  i dzięki bardzo dobrej obronie na całym boisku wygrywamy trzecią kwartę 26:4 .Ostatnia część meczu to kontrolowanie wyniku i nieznaczne zwycięstwo 12:7. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 13:15|czytane: 742 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmienne szczęście KKS Pro-Basket SandBus Kutno
W drugiej kolejce rundy finałowej wojewódzkiej ligi kadetów KKS Pro-Basket SandBus Kutno na wyjeżdzie wygrał po bardzo zaciętym spotkanie niepokonany do tej pory zespół ŁKS Łódz 58:56 (10:13, 18:9, 8:12, 15:17 dogrywka 7:5). Tak cenne zwycięstwo to efekt bardzo agresywnej obrony strefowej, która pozwoliła na tak niską zdobycz punktową drużyny ŁKS-u. Gratulacje należą się całej drużynie za bardzo duże zaangażowanie i wolę walki. Trenerem zespołu jest Tomasz Skowron.

Drużyna KKS Pro-Basket SandBus Kutno grała w składzie: Mróz Jakub 4 pkt., Wojtczak Krzysztof 3 pkt., Pawłowski Bartosz 8 pkt., Haczyk Marcel 18 pkt., Łukasiewicz Jakub 17 pkt., Ćwirko-Godycki Mateusz 5 pkt., Boroń Adam 3 pkt., Postolski Adam, Psurski Arkadiusz ,Rychwalski Juliusz.

W pierwszej kolejce rundy finałowej wojewódzkiej ligi młodzików KKS Pro-Basket SandBus Kutno na własnym parkiecie  uległ zespół ŁKS Łódz 53:82 (18:18, 13:13, 10:25, 12:26). Drużyna nasza zagrała dobre zawody do połowy spotkania kiedy na tablicy widniał wynik remisowy. Po przerwie wyszły braki kondycyjne zawodników, którzy wrócili do zespołu po licznych kontuzjach (szczególnie cieszy powrót do gry lidera zespołu Artura Lewandowskiego). [więcej]
redaktor, 19.01.2015 13:09|czytane: 623 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszty podróży urzędników
32 151, 36 zł kosztowały podróże służbowe pracowników Urzędu Miasta Kutna, a radnych ubiegłej kadencji 858, 22 zł. Z kolei Starostwo Powiatowe w Kutnie na ten cel wydało 8 661,54 zł. 

Biuro Prasowe Urzędu informuje o kosztach podróży prezydenta, zastępców i pozostałych pracowników.
Prezydent  Zbigniew Burzyński 232,50 zł Zastępca Prezydenta Jacek Boczkaja 1335,98 zł Zastępca Prezydenta Zbigniew Wdowiak  424,95 zł. Pozostali pracownicy Urzędu 30 157,93 zł.

Zarząd powiatu w Polsce podróżował za 426,8 zł, za granicę za 616, 63 zł. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 12:41|czytane: 1051 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dobra passa kadetek KKS Pro-Basket Kutno
Trzy zwycięstwa w ostatnich czterech meczach zanotowała drużyna KKS Kutno ZOO Safari Borysew. Dziewczęta wygrały w Łodzi (20.12.2014) z ŁKS Łódź 55:44, pokonały w Kutnie (03.01.2015) UKS Teofilów 48 Łódź 96:26, przegrały z liderem rozgrywek CIS Multis Multum Pabianice (10.01.2015) 45:80 oraz wygrały w ostatnią sobotę (17.01.2015) z UKS LIDER Tomaszów Maz.67:45.

Dobra passa kadetek KKS Pro-Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/25638/01_obraz.jpg


Cieszy coraz lepsza gra w obronie oraz  wygrane z drużynami wyżej notowanymi oraz starszymi (zespół z Kutna jest jednym z najmłodszych w lidze).

 Skład i suma punktów: Marta Erwińska 4 mecze/28 pkt 4 celne za 3 pkt; Kinga Chodorowska 3 mecze/15 pkt; Weronika Bogdańska 4 mecze/ 80 pkt; Julia Mieszkowska 4 mecze/19 pkt, Zuzanna Molka 3 mecze/31 pkt ; Milena Adamiak   3 mecze/0 pkt; Kamila Piłacik 2 mecze/0 pkt; Martyna Goniarska 4 mecze/41 pkt;  Zuzanna Jędrzejczak 3 mecze/18 pkt; Blanka Zawierucha  4 mecze/28 pkt; Małgorzata Siatkowska 2 mecze/3 pkt; [więcej]
redaktor, 19.01.2015 13:05|czytane: 748 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
13 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
14 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
15 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
17 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
35 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
43 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
49 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
58 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności