eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pączki, faworki, racuchy. Dziś Tłusty Czwartek
Dzis mogą sobie pofolgować wszyscy, nawet ci, którzy bardzo dbają o sylwetkę, bowiem dziś Tłusty Czwartek. Wypada więc zjeść choć jednego pączka. My polecamy faworki, ponieważ są wyjątkowe. Złote, bardzo kruche i pracochłonne. Mniam. 

Pączki, faworki, racuchy. Dziś Tłusty Czwartek, ./upload/articles_pakiety/25852/01_obraz.jpg


Składniki na 3 - 4 talerze faworków:

450 g mąki pszennej
5 żółtek
szczypta soli
1 łyżka spirytusu (lub 2 łyżki rumu)
3/4 szklanki gęstej kwaśnej śmietany 18%
tłuszcz do głębokiego smażenia (np. olej rzepakowy, kokosowy)
cukier puder do oprószenia
Mąkę przesiać, dodać żółtka, szczyptę soli, spirytus i śmietanę. Dobrze wyrobić do otrzymania gładkiej kuli ciasta. Odłożyć zawinięte w folię na 30 minut by zmiękło i odpoczęło (w temperaturze pokojowej).

Po tym czasie ciasto dobrze wybić wałkiem, by w cieście pojawiły się pęcherzyki powietrza (od 15 - 30 minut); moża także użyć wałkownicy. Wszystko to ma na celu wtłoczenie w ciasto jak największej ilości powietrza - ciasto rozwałkowujemy, składamy, ubijamy wałkiem itd. Po skończeniu ciasto owinąć folią spożywczą i schłodzić przez 30 minut w lodówce. [więcej]
pismak, 12.02.2015 08:55|czytane: 629 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Halina Kubicka na stanowisku dyrektora w KSS
Halina Kubicka kierownik działu administracyjno-organizacyjnego Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o., była rzecznik zarządu spółki (za dyrektor Elżbiety Łuczak) zastąpi Cezarego Lipińskiego na stanowisku dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych.

Halina Kubicka na stanowisku dyrektora w KSS, ./upload/articles_pakiety/25850/01_obraz.jpg


Kubicka pracuje w szpitalu wystarczająco długo aby wiedzieć co w trawie piszczy, w ostatnim czasie współpracowała z Cezarym Lipińskim nad wdrażaniem usprawnień organizacyjnych w lecznicy. Awans zawdzięcza decyzji właściciela spółki, który jeszcze przed rozwiązaniem umowy z Lipińskim (28 lutego) [więcej]
wandea, 12.02.2015 08:39|czytane: 2086 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci konkursów Sanepidu

Laureaci konkursów Sanepidu

[więcej]
pismak, 12.02.2015 08:54|czytane: 535 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynki w Kinie KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w sobotę 14 lutego na seanse walentynkowe.

godz. 11.00 BARANEK SHAUN (premiera)
dla widzów: bez ograniczeń wiekowych

Kinowa opowieść o przygodach Baranka Shauna, bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych dla młodszych widzów

godz. 13.00 DZIEWCZYNY
dla widzów: 12+

Urocza, pełna życia i rozśpiewana historia trójki niedopasowanych nastolatków w reżyserii lidera kultowej szkockiej grupy Belle & Sebastian – Stuarta Murdocha.godz. 15.30, 18.00, 20.30 PIĘĆDZIESIĄT TWARZY GREYA (premiera)
dla widzów: 16+

Ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Najbardziej oczekiwana premiera roku
Zapraszamy od skorzystania z oferty przedsprzedaży biletów [więcej]
kultura, 12.02.2015 08:35|czytane: 805 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
(Aktualizacja) Nie przyjęto dziecka do szpitala, następnego dnia udusiło się w domu
Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca w wieku roku i siedmiu miesięcy, który nie został w poniedziałek przyjęty do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. Chłopca z zapaleniem oskrzeli skierował do szpitala lekarz rodzinny.

Matka 3-latka oraz młodszego chłopca otrzymała w poniedziałek 9 lutego w przychodni skierowanie dla nich do szpitala. Lekarze stwierdzili, że dzieci nie położą na szpitalny oddział tylko zaopatrzyli matkę w recepty i odesłali do domu. Jutro miała pojawić się na wizycie kontrolnej.

Wczoraj w godzinach popołudniowych od 17.00 do 18.00 najpierw matka, a potem Pogotowie Ratunkowe od godz. 19.00 udzielało pomocy młodszemu chłopcu, który zaczął się dusić. Niestety reanimacja nie przyniosła skutku i dziecko zmarło około godz. 20.00. Na miejscu pojawiła się również Policja.

(Aktualizacja) Nie przyjęto dziecka do szpitala, następnego dnia udusiło się w domu, ./upload/articles_pakiety/25845/01_obraz.jpg


- Jutro odbędzie się sekcja zwłok dziecka. Zabezpieczamy teraz dokumentację w szpitalu - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie.- Na policji trwa przesłuchanie matki.

- Chłopiec zmarł wczoraj około godziny 20 w mieszkaniu, gdzie zamieszkiwał ze starszym, 3-letnim bratem i matką. W opiece nad dziećmi pomagała także babcia. Jak wynika z dokonanych ustaleń, w związku z dolegliwościami chłopca, matka udała się z nim do nocnej pomocy medycznej. Lekarz stwierdził jedynie lekki szmery w oskrzelach i przepisał witaminy i wykrztuśny syrop. Kobieta wykupiła leki i wróciła do domu. W nocy z 8/9 lutego chłopiec zaczął kaszleć i ciężko oddychać. Ponieważ jego brat także zaczął niedomagać, kobieta udała się do przychodni, chcąc zamówić wizytę lekarską - podaje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Początkowo odmawiano, twierdząc, że kobieta musi zgłosić się z dziećmi do poradni. Po interwencji MOPS w Kutnie około godziny 14 odbyła się wizyta lekarska w domu. Lekarka wypisała dla obydwu chłopców skierowanie do szpitala. Jeszcze tego samego dnia około godziny 18.30 matka i babka dzieci pojechały do szpitala. Jak wynika z relacji starszej z kobiet, po badaniu w izbie przyjęć, odmówiono przyjęcia chłopców, z uwagi na rzekomy brak miejsc. Przepisano jedynie lekarstwa, w tym antybiotyk i zalecono kontrolę u lekarza w najbliższy czwartek. Matka wykupiła leki i podawała je zgodnie z zaleceniami lekarza. Mimo to stan młodszego z chłopców pogorszył się. Przed godziną 19 zaczął mieć problemy z oddychaniem, zaczął mocno kaszleć i się dusić. Zapłakana matka pobiegła szukać pomocy u sąsiada. Wezwano pogotowie, które już po kilku minutach było na miejscu. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, dziecko nie odzyskało funkcji życiowych. Lekarz pogotowia stwierdził zgon. Nie był przy tym w stanie wskazać przyczyny śmierci dziecka. Zlecona została sądowo-lekarska sekcja zwłok – jej wyniki będą miały kluczowe znaczenie dla ustalenia przyczyny śmierci chłopca. Jako szczególnie istotne w prowadzonym śledztwie będzie uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy nie była błędem odmowa hospitalizacji, czy wdrożono prawidłowe leczenie i czy śmierć dziecka pozostaje w związku przyczynowym z ewentualnymi nieprawidłowościami.

- Wczoraj  o godzinie 18:56 Centrum Dyspozytorskie Falck Medycyna w Pabianicach otrzymało dramatycznie brzmiące wezwanie do nieprzytomnego dziecka w wieku 1 rok 7 miesięcy. Natychmiast zadysponowano zespół specjalistyczny (na pokładzie był lekarz anestezjolog z kilkunastoletnim stażem i dwóch ratowników medycznych). Jednocześnie dyspozytorka rozpoczęła akcję resuscytacyjną przez telefon, informując zgłaszającego, jakie czynności ratunkowe należy przy dziecku wykonać - mówi Aleksander Hepner, ratownik medyczny Falck Medycyna.- Dojazd zespołu na miejsce zdarzenia trwał niespełna trzy minuty. Na miejscu zespół zastał dziecko nieprzytomne, nieoddychające, z sinicą obwodową. [więcej]
wandea, 11.02.2015 12:05|czytane: 5896 razy|58 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali pizze. Pizzeria Studio zaprasza
Międzynarodowy Dzień Pizzy 9 lutego rozpoczął drugi tydzień ferii z Pizzą Studio na ulicy Królewskiej 26 w Kutnie. Pizzeria proponuje nowe menu, a w nim wielkie pizze w dobrej cenie. 

Dwie pizze rozmiar 42 cm wygrali: 
Ewelina Kołomłocka Michał Andrzejak.

Wygrali pizze. Pizzeria Studio zaprasza, ./upload/articles_pakiety/25822/01_obraz.jpg
Wygrali pizze. Pizzeria Studio zaprasza, ./upload/articles_pakiety/25822/02_obraz.jpg


Wygraną można skonsumować w lokalu tylko w ferie. Macie zatem jeszcze trochę czasu by odwiedzić Pizzerię Studio. [więcej]
redaktor, 11.02.2015 15:57|czytane: 1156 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
DLA MIASTA I OSIEDLA- DZIAŁAM POZYTYWNIE. Rozmowa z Rafałem Jóźwiakiem
Rozmowa z Rafałem Aleksandrem Jóźwiakiem, kandydatem do Rady Miasta Kutna popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość z okręgu nr 2 (ulice: Olimpijska, Szymanowskiego,  Oporowska,  Skrajna, Lipowa) w wyborach uzupełniających 8 marca 2015 roku.

Jest Pan samorządowcem z dużym doświadczeniem, wraca Pan do miejskich korzeni?
Rzeczywiście rok temu minęło 20 lat mojej pracy samorządowej na szczeblu miasta Kutna, powiatu kutnowskiego i m.st. Warszawy. To szmat czasu, wielu poznanych ludzi, wiele spraw i mnóstwo rozwiązanych problemów.

DLA MIASTA I OSIEDLA- DZIAŁAM POZYTYWNIE. Rozmowa z Rafałem Jóźwiakiem

Które sprawy uważa Pan za najciekawsze?
Z punktu widzenia mieszkańców Kutna istotna była skutecznie przeforsowana na szczeblu krajowym decyzja o utworzeniu w Kutnie podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż bezrobocie w Kutnie dosłownie szalało. Dziś jest na dużo niższym poziomie i to jest efekt m.in. moich działań.
Do dużych sukcesów zaliczam wyprowadzenie ruchu pojazdów ciężkich czyli tzw. tirów poza ulice Szymanowskiego, Oporowską i Barlickiego. Dziś setki ciężarówek z Łodzi do Płocka jadą obwodnicą miasta, a nie przez jego centrum. Trudno dziś sobie to wyobrazić, aby tej obwodnicy nie było. Setki tirów przy Szymanowskiego jak kiedyś, to dziś byłby istny koszmar!

Co jeszcze może Pan zaoferować mieszkańcom Olimpijskiej, Szymanowskiego i Oporowskiej?
Znam ten rejon od dzieciństwa. Na „Stali” grywałem w piłkę, potem  współtworzyłem koncepcję budowy nowego stadionu. Dobrze się tam czuję wśród wielu znajomych i przyjaciół. Chciałbym zacząć od spraw najprostszych. W czasie spotkań z mieszkańcami osiedla Olimpijska wyniknęła potrzeba poprawy estetyki stadionu MOSiR; trzeba doprowadzić do likwidacji nieestetycznych napisów i rysunków na ścianie trybuny od strony bloku Olimpijska 4a. Napisałem w styczniu pismo do dyrektora MOSiR. Czekam na odpowiedź w tej sprawie.
W rejonie Oporowskiej, Olimpijskiej i Szymanowskiego nadal brakuje miejsc parkingowych, co utrudnia życie.
Powinna powstać też zlokalizowana na wolnym powietrzu, plenerowa siłownia adresowana szczególnie do seniorów, bo w zdrowym ciele zdrowy duch. Takie siłownie spotykane są w Polsce powszechnie, w Kutnie nadal to rzadkie zjawisko. [więcej]
redaktor, 09.02.2015 08:55|czytane: 1017 razy|komentuj|czytaj cały
Laureaci Zwierzątkowa
Wczoraj po raz szósty podczas ferii w Kutnowskim Domu Kultury odbył się WIELKI KONKURS RECYTATORSKI ZWIERZĄTKOWO  w ramach projektu Zwierzyniec.

W konkursie uczestniczyło 48 dzieci, które oceniało jury w składzie: Jadwiga Rzetelska  instruktor KDK -  przewodnicząca jury, Dominika Staniszewska, Anna Jasińska instruktorki KDK, Weronika Szydłowska, Emilia Szydłowska, Julka Czekalska, Kaja Górska - Teatr PUSZEK.

Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/25841/02_obraz.jpg
Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/25841/09_obraz.jpg
Laureaci Zwierzątkowa, ./upload/articles_pakiety/25841/16_obraz.jpg


Kategoria I  do 5  lat
I Nagroda – Hanna Lewandowska
I Nagroda – Nataniel Górski 
I Nagroda –   Róża Najlepsza
I Nagroda –  Tobiasz Drabik
I Nagroda –  Gabriel Łopata

II Nagroda – Hubert Kubiak 
II Nagroda – Karol Jóźwiak  
II Nagroda – Michalina Wąsowska
II Nagroda – Maja Trafalska
II Nagroda – Paulina Żylak

Kategoria II   6-7 Lat
I Nagroda  – Nikola Stępska
I Nagroda  – Asia Bregier
I Nagroda  – Katarzyna Hyzopska 
I Nagroda  – Julia Ciurlej [więcej]
Krecik, 11.02.2015 10:06|czytane: 1318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie z kulturą w Żychlinie
Drugi tydzień ferii w Żychlińskim Domu Kultury rozpoczął się zorganizowanymi warsztatami tanecznymi ZUMBA. Uczestnicy zajęć bardzo chętnie uczyli się nowych, ciekawych układów tanecznych.

Ferie z kulturą w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/25847/01_obraz.jpg
Ferie z kulturą w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/25847/02_obraz.jpg
Ferie z kulturą w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/25847/03_obraz.jpg


Nie zabrakło również zajęć plastycznych, muzycznych oraz zabaw ruchowo sportowych, z których w tym roku dzieci korzystają najchętniej. Dzień wczorajszy i dzisiejszy uczestnicy ferii spędzili w Zespole Szkół Nr 1 na zajęcia z autorobotyki i zajęciach komputerowych.

- Dziękujemy za możliwość spędzenia tych dwóch dni w Zespole Szkół Nr 1 panu dyrektorowi Zbigniewowi Chrulskiemu, Tomaszowi Białobłockiemu oraz uczniom szkoły - mówią pracownicy ŻDK. [więcej]
pismak, 11.02.2015 13:45|czytane: 832 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkania z astronomią w Gimnazjum nr 3 w Kutnie. Na finał nocna obserwacja nieba
Gimnazjaliści z „Trójki” byli uczestnikami drugiej edycji „Spotkań z astronomią”. Zajęcia o budowie Wszechświata i odkryciach współczesnej kosmologii odbyły się w pierwszym tygodniu ferii zimowych.

Spotkania z astronomią w Gimnazjum nr 3 w Kutnie.  Na finał nocna obserwacja nieba, ./upload/articles_pakiety/25846/01_obraz.jpg
Spotkania z astronomią w Gimnazjum nr 3 w Kutnie.  Na finał nocna obserwacja nieba, ./upload/articles_pakiety/25846/02_obraz.jpg
Spotkania z astronomią w Gimnazjum nr 3 w Kutnie.  Na finał nocna obserwacja nieba, ./upload/articles_pakiety/25846/03_obraz.jpg


Młodzież poznawała ciała niebieskie, zjawiska będące następstwem ich ruchu, wykorzystywała aplikacje komputerowe symulujące ruch ciał niebieskich w czasie, uczyła się obsługi teleskopu – profesjonalnego sprzętu do obserwacji nieba.

Zajęcia realizowane były przez Hannę Chmielecką i Roberta Wąsa w ramach miejskich grantów oświatowych pod  hasłem ” Sięgaj gdzie wzrok nie sięga – Kutnowskie Granty Oświatowe”.  Finałem  spotkań z astronomią będzie nocna obserwacja nieba planowana na przełomie lutego i marca 2015r., na którą organizatorzy zapraszają wszystkich  zainteresowanych  mieszkańców Kutna. [więcej]
pismak, 11.02.2015 13:44|czytane: 647 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Teatr Puszek z KDK ma 35 lat. Premiery, wystawa i spotkanie Puszków
Teatr PUSZEK 3 lutego 2015 roku skończył 35 lat. Kutnowski Dom Kultury, w którym powstał w ramach obchodów zacnego jubileuszu zaplanował trzy premiery, wystawę oraz uroczyste spotkanie "Puszków".

Teatr Puszek z KDK ma 35 lat. Premiery, wystawa i spotkanie Puszków, ./upload/articles_pakiety/25837/01_obraz.jpg


Do uczestnictwa we wszystkich zdarzeniach jubileuszu zaprasza w imieniu PUSZKÓW i Kutnowskiego Domu Kultury
instruktor teatralna Jadwiga Rzetelska, pomysłodawczyni i od zawszeprowadząca Teatr Puszek. 

Pierwsza premiera, na którą już dziś zaprasza pani Rzetelska odbedzie się 27 lutego o godz. 18.00, występ dodatkowy 28 lutego o godz. 17.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Będzie to spektakl "I nie tylko śpiąca królewna". Bilety w cenie 5 zł już dostępne w sprzedaży.

"Tańcowały dwa Michały" - premiera planowana jest dokładnie w 35. rocznicę pierwszej premiery teatru - 17 marca, a potem "Bal u Króla Lula"- pierwszy spektakl w kwietniu. W maju natomiast  "Oj działo się działo" - [więcej]
kultura, 11.02.2015 13:05|czytane: 661 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pawlak dyrektorem wydziału edukacji. Trwają konkursy na nowe stanowiska w starostwie
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy Jerzy Pawlak wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie. Oprócz niego w konkursie brały udział jeszcze dwie panie. 

Przypomnijmy, wakat na tym stanowisku trwał dość długo. Od września ubiegłego roku bowiem Wojciech Banasiak dotychczasowy dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Kutnie objął stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3  im. W. Grabskiego w Kutnie i tak do dziś Wydział nie miał dyrektora.

Z kolei trzeba poczekać na decyzję Komisji Konkursowej w sprawie wyboru głównego specjalisty do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych w Starostwie. Na ten konkurs wpłynęły trzy oferty, z tym że dwie osoby nie stawiły się na rozmowy z komisją. 

Główny specjalista będzie realizował między innymi projekt  "Żyjesz dla siebie i innych - zadbaj o zdrowie" w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego powiat kutnowski złożył aplikację projektu w ramach programu PL13 " Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu". [więcej]
wandea, 11.02.2015 11:54|czytane: 2606 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Chorych. Życzymy powrotu do zdrowia
Dziś Dzień Chorych. Tradycyjnie w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym rozpoczęły się uroczystości z udziałem biskupa i władz powiatowych. 

Wszystkim pacjentom i cierpiącym w domach  eKutno.pl życzy by nie tracili nadziei na poprawę zdrowia, znosili z cierpliwością zmagania z niedogodnościami przebiegu choroby, czując troskliwą opiekę osób najbliższych i personelu medycznego. [więcej]
wandea, 11.02.2015 11:25|czytane: 1004 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci rolników na zimowiskach w Zakopanem
45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z powiatów kutnowskiego, łęczyckiego wyjechała na zimowy opoczynek dzięki pomocy krośniewickiego radnego Tomasza Walczewskiego. Radny po raz kolejny współorganizował  zimowiska dla dzieci z obszarów wiejskich.

Dzieci rolników na zimowiskach w Zakopanem, ./upload/articles_pakiety/25843/01_obraz.jpg
Dzieci rolników na zimowiskach w Zakopanem, ./upload/articles_pakiety/25843/02_obraz.jpg
Dzieci rolników na zimowiskach w Zakopanem, ./upload/articles_pakiety/25843/03_obraz.jpg


Z wyjazdu na ferie w góry skorzystały dzieciaki z obszarów wiejskich, które nie ukończyły 16-tego roku życia. Wymogiem było to, aby jeden  z rodziców był płatnikiem KRUS. Wtedy koszt wyjazdu wynosił 380 zł.

Dzieci na zimowiska w Zakopanem, trwające dziesięć dni wyruszyły 31 stycznia. W programie ferii maluchy miały także zapewnioną naukę jazdy na nartach. [więcej]
redaktor, 11.02.2015 11:15|czytane: 1894 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na wycieczki z Klubem Turystyki Rowerowej Kutno "Na siodełku"
Klub Turystyki Rowerowej Kutno "Na siodełku" przedstawia kalendarz wycieczek rowerowych na rok 2015. Oto niektóre z nich: "Kocham Kaszuby" od 10 do 13 lipca, "Szlakiem Orlich Gniazd" od 24 do 27 lipca, "Mazury u Waldka" od 12 do 17 sierpnia, "Święto Róży" - rowerowy spinning 5 września w Kutnie.

Na wycieczki z Klubem Turystyki Rowerowej Kutno


- Przypominam, że na każdą wycieczkę organizowaną przez nasz klub będzie można dołączyć i wspólnie ją przeżyć. Na kilka dni przed wycieczką ukazywać się będzie plakietka wycieczki z informacją i regulaminem a także prośbą o potwierdzenie uczestnictwa w imprezie ( patrz na stronę www.facebook.com/ktrkutno) - mówi Andrzej Koszalski. - Aby otrzymywać informację z naszej strony o imprezach najlepiej "polubić" naszą stronę. [więcej]
wandea, 10.02.2015 22:01|czytane: 739 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodzieżowa Nauka Pływania z RWR
Ratownictwo Wodne oddział w Kutnie zamierza w ramach  projektu zapewnić uczestnikom (20 osób) niezapomnianą przygodę, w czasie której będą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności pływackie, nabywać umiejętności udzielania pierwszej pomocy, poznawać i zaprzyjaźniać z rówieśnikami, poznawać nowe formy spędzania wolnego czasu.

Młodzieżowa Nauka Pływania z RWR, ./upload/articles_pakiety/25836/01_obraz.jpg


Ratownictwo Wodne gwarantuje zapewnienie 20 osobom w okresie trwania projektu 40 zajęć raz w tygodniu na Aquaparku w Kutnie, gdzie: prowadzone będzie nauczenie od podstaw stylowego pływania, osiągnięcie 3 poziomu nauki pływania, opracowanego przez RWR, raz w miesiącu zajęcia polegające na nauce i ćwiczeniach umiejętności udzielania pierwszej pomocy 7 spotkań po 45 minut z wykorzystaniem sprzętu ratunkowego.

Warunki uczestnictwa:
- zajęcia dla dzieci i młodzieży z Kutna w wieku 7 - 15 lat,
- zajęcia nauki pływania dla osób nieumiejących pływać,
- 2 grupy 10 osobowe (20 osób),
- zajęcia raz w tygodniu (40 zajęć) ,
- dodatkowy panel pierwszej pomocy raz w miesiącu,
- czas trwania 1.02.2015r. do 18.12.2015r .

Przed naborem osoby chętne zostaną zweryfikowane czy potrafią pływać . Weryfikacja ma na celu wyłonienie osób które nie potrafią pływać poprzez test składający się z dwóch elementów: wyłowienie przybory z dna pływalni (głębokość minimum 1,3m) , położenie się na plecach na wodzie i utrzymanie tej pozycji przez 10 sekund .

ZAJĘCIA Z NAUKI PŁYWANIA BĘDĄ BEZPŁATNE. REKRUTACJA DO 20 LUTEGO 2015r. [więcej]
wandea, 10.02.2015 21:49|czytane: 613 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzicu nigdy o tym nie zapominaj
Skóra dziecka jest wyjątkowo delikatna dlatego potrzebuje też specjalnej pielęgnacji. Media zasypują nas reklamami produków dla dzieci. Jak w gąszczu informacji wybrać kosmetyki najlepsze dla naszego maleństwa?

Rodzicu nigdy o tym nie zapominaj, ./upload/articles_pakiety/25835/01_obraz.jpg


Kosmetyki w zależności od wieku
Twój nowo narodzony maluch nie potrzebuj wszystkich dostępnych na rynku preparatów kosmetycznych. Warto wiedzieć, że w pierwszych miesiącach nasz niemowlak dopiero utrwala pH swojej skóry. To moment kiedy wręcz nie wolno przesadzać z kosmetykami bo można ten cenny proces mocno zaburzyć. Udając się do sklepu lub robiąc zakupy za pośrednictwem internetu zwróćmy uwagę, by wybrane przez nas produktu były specjalne przeznaczono do pielęgnacji skóry noworodków. W żadnym wypadku nie powinny zawierać w składzie sulfaktantów (substancje pieniące) albo barwników czy zapachów. Jest to bardzo istotne jeśli chcemy oszczędzić naszemu dziecku wszelkich podrażnień. Dlatego rodzicu pamiętaj o czytaniu etykietek na produktach! Jeśli nie masz ochoty stać przed sklepową półką postaw na sklepy online, gdzie spokojnie będziesz mógł zapoznać się z opisem produktu. Do pielęgnacji noworodka niezbędne jest delikatne mydło lub płyn do kąpieli. Po kąpieli warto używać oliwki lub mleczka. Dobrym środkiem na odparzenia jest zasypka, która stanowi barierę przed podrażnieniami. Skóra dziecka jest zdecydowanie cieńsza, niż dorosłego dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. (żródło: http://www.juventas.pl/kosmetyki/kosmetyki-dla-dzieci/)

Dbałość o skórę w każdym wieku
Kiedy nasza pociesza nieco podrośnie i zbliży się do pierwszych urodzin możemy pozwolić sobie na większą ilość kosmetyków. Skóra dziecka jest już o wiele bardziej odporna i może mieć kontakt np. ze zwykłym mydłem. Pamiętajmy jednak, że tego typu kosmetyki zawierają detergenty, które mogą wysuszać skórę dziecka dlatego postarajmy się ją odpowiednio nawilżać. Warto nadal stosować kosmetyki z serii dla dzieci, które posiadają neutralne pH. Dziecko w tym wieku nadal może być podatne na uczulenia dlatego należy każdy nowo zakupiony preparat testować na niewielkiej powierzchni skóry. Wielu rodziców nie wie, że skóra ich dziecka dojrzewa do czwartego roku życia. Wtedy to ma większe zdolności regeneracyjne i nie jest już tak bardzo wrażliwa na podrażnienia. U dziecka w tym wieku potrzebne jest odpowiednie mydło, krem na chłodne dni i krem przeciwsłoneczny. Pamiętajmy, że stosowanie wysokich filtrów jest bardzo istotne. Po długich godzinach spędzonych na dworze nawilżajmy całą skórę kremem lub mleczkiem. [więcej]
redaktor, 10.02.2015 15:33|czytane: 1890 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aleja Róż. Poniatowskiego koło pomnika?
Radni miejscy zdecydowali o zastąpieniu nazwy ulicy Józefa Poniatowskiego w Kutnie nazwą Aleja Róż. Nowe różane ulice (Bolesława Wituszyńskiego, Rondo Róż, Aleja Róż) to efekt realizacji projektu Kutno Miasto Róż.

Aleja Róż. Poniatowskiego koło pomnika?, ./upload/articles_pakiety/25834/01_obraz.jpg


Dwie komisje Rady Miasta Kutna (rewizyjna i kultury) wnioskowały jednak o nadanie przy najbliższej okazji nowej ulicy w Kutnie imienia Józefa Poniatowskiego.

- Myślę, że dobrze byłoby tę nowopowstałą ulicę przy okazji budowy pomnika nazwać imieniem księcia Józefa Poniatowskiego - powiedziała radna Joanna Podemska.

- Trafna uwaga - powiedział Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady. [więcej]
wandea, 10.02.2015 15:23|czytane: 960 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny Feliniak nie popiera budowy pomnika Pułku 37
Kazimierz Ciążela, mieszkaniec Kutna zaangażowany w budowę pomnika 37. Łęczyckiemu Pułkowi Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego w naszym mieście odpowiadał dziś na pytania radnych miejskich związane z inicjatywą jego budowy.  Dziś bowiem Rada Miasta Kutna decydowała o wzniesieniu pomnika w Parku nad Ochnią.

Radny Feliniak nie popiera budowy pomnika Pułku 37, ./upload/articles_pakiety/25833/01_obraz.jpg
Radny Feliniak nie popiera budowy pomnika Pułku 37, ./upload/articles_pakiety/25833/02_obraz.jpg
Radny Feliniak nie popiera budowy pomnika Pułku 37, ./upload/articles_pakiety/25833/03_obraz.jpg


Wątpliwości związane z oddaniem hołdu żołnierzom Pułku 37 miał radny Robert Feliniak, który wspomniał niechlubną kartę działań pułku podczas przewrotu majowego. Jego głos sprzeciwu w tej sprawie można uznać za dziwny, bowiem radny kibicował działalności a nawet miał ochotę przyłączyć się do Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, jednego z inicjatorów budowy pomnika w 2012 roku. W myśl powiedzenia tylko krowa nie zmienia poglądów, radnemu poglądy zmieniać wolno, wiadomo bowiem powszechnie, że radny Feliniak jest człowiekiem. W głosowaniu wstrzymał się od wyrażenia opinii. Skądinąd szkoda, że inny radny Michał Lebiedowicz członek Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 nie zabrał głosu i kolegi nie zatrzymał w tych historycznych dywagacjach. 

Za to bronił honoru żołnierzy Pułku 37 radny Przemysław Zawadzki,  tłumacząc, że wielu ludziom czy ich czynom, nie moglibyśmy stawiać pomników z racji ich sporadycznych czy spontanicznych błędnych decyzji czy działań. A patrząc na całokształ rolu Pułku 37 nie można ocenić jej negatywnie. Przywołał przykład księcia Poniatowskiego, który mówiąc kolokwialnie święty za młodu nie był, a oddaje mu się cześć czy to w postaci pomników czy nazywania ulic jego imieniem. 

Kazimierz Ciążela poinformował radnych o spotkaniach grupy inicjatywnej pomnika pod auspicjami świętej pamięci Bogdana Danelskiego, dyrektora kutnowskiej biblioteki. Od 2012 roku funkcjonuje Społeczny Komitet Budowy Pomnika 37 Pułku Piechoty, w którego skład weszły następujące organizacje i placówki: Krąg Rodzin Wojskowych 37 Pułku Piechoty, Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, Stowarzyszenie Tradycji 37 PP, Stowarzyszenie Clonovia, Muzeum Regionalne w Kutnie i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie. Te organizacje właśnie i Kutnowskie Towarzystwo Historyczne, które potem się wycofało z projektu, założyły Społeczny Komitet. Pierwsze spotkanie odbyło się 20 marca 2012 roku a eKutno.pl objęło wówczas swoim patronatem działalność Spoełcznego Komitetu Budowy Pomnika 37 Pułku Piechoty. [więcej]
wandea, 10.02.2015 14:27|czytane: 1828 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto zgubił obrączkę?
Na ulicy Wojska Polskiego w Kutnie znaleziono dziś około 12.30 obrączkę. Telefon do uczciwego znalazcy  604 869 319. Prosimy o kontakt. [więcej]
wandea, 10.02.2015 13:15|czytane: 1025 razy|komentuj|czytaj cały
Sieć przedszkoli w Kutnie. Trzy nowe punkty przedszkolne oraz kryteria przyjęć dzieci od 3 lat
Radni miejscy ustalili dziś sieć przedszkoli w Kutnie. W jej skład wchodzą publiczne przedszkola oraz nowo utworzone punkty przedszkolne przy Szkołach Podstawowych nr 4, 5 i 6. Punkty te zostały powołane z uwagi na fakt, że szkoły te znajdują się na obrzeżach miasta i w ich pobliżu nie funkcjonują przedszkola publiczne. Do punktów przedszkolnych przyjmowane będą dzieci w wieku 3-5 lat.

Sieć przedszkoli w Kutnie. Trzy nowe punkty przedszkolne oraz kryteria przyjęć dzieci od 3 lat, ./upload/articles_pakiety/25832/01_obraz.jpg
Sieć przedszkoli w Kutnie. Trzy nowe punkty przedszkolne oraz kryteria przyjęć dzieci od 3 lat, ./upload/articles_pakiety/25832/02_obraz.jpg
Sieć przedszkoli w Kutnie. Trzy nowe punkty przedszkolne oraz kryteria przyjęć dzieci od 3 lat, ./upload/articles_pakiety/25832/03_obraz.jpg


Sieć publicznych przedszkoli powinna zapewnić wszystkim dzieciom pięcioletnim zamieszkałym w danej gminie możliwość spełniania obowiązku szkolnego stąd nowa uchwała Rady Miasta Kutna. Tym samym wyprzedza ona normy narzucone przez ustawę (3-latki od 2017 roku) i radni już dziś dali rodzicom w Kutnie możliwość umieszczania w punktach przedszkolnych dzieci od 3 roku życia. Za przygotowanie uchwały i wyprzedzenie ogólnopolskiego terminu urzędnikom z wydziału edukacji dziękował radny Mariusz Sikora

Zajęcia w punkcie przedszkolnym w grupach liczących od 3 do 25 dzieci odbywać się będą od poniedziałku do piątku zgodnie z potrzebami rodziców nie dłużej jednak niż 10 godzin dziennie. Miasto zapewni bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze pięciu godzin dziennie w godzinach od 8.00 do 13.00. Świadczenia realizowane po tych 5 godzinach podlegać będą opłacie. [więcej]
wandea, 10.02.2015 13:41|czytane: 1467 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jest Rada Muzeum
Radni miejscy na dzisiejszej sesji uchwalili skład Rady Muzeum.  Od września ubiegłego roku Muzeum Regionalne w Kutnie ma swój statut, który przewiduje powołanie Rady, taki obowiązek nakłada również ustawa z 21 listopada 1996 r. o muzeach, tak więc radni w głosowaniu jawnym wybrali osoby do Rady Muzeum.

Jest Rada Muzeum , ./upload/articles_pakiety/25830/01_obraz.jpg
Jest Rada Muzeum , ./upload/articles_pakiety/25830/02_obraz.jpg
Jest Rada Muzeum , ./upload/articles_pakiety/25830/03_obraz.jpg


Przedstawicielem Rady Miasta Kutna w muzelnej radzie będzie Robert Małachowski, nauczyciel historii. Jego kandydaturę zgłosiła radna Barbara Rostek-Nowacka. Otrzymał on 16 głosów.

Natomiast w skład rady wybrano: 15 głosami Wiesława Paluchowskiego, prezesa Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, w latach 2009-2013 pełnił funkcję wiceprezesa stowarzyszenia. Współpracuje z grupami rekonstrukcji historycznej głównie z Skierniewic, Sochaczewa, Łowicza, Płocka, Mszczonowa i Łodzi. Jest zaangażowany we współpracę z Muzeum Regionalnym w Kutnie, w lekcje żywej historii, w organizację Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznej - Odyseja Historyczna, we współpracę przy realizacji projektu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą", 18 głosami Jacka Saramonowicza - nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie oraz wykładowcą na Wydziale Europeistyki w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie. Jest prezesem Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego. Zajmuje się dziejami społeczno-politycznymi Polski w XX wieku, jest autorem wielu artykułów i publikacji o Kutnie i powiecie kutnowskim. W latach 2003-2011 był sekretarzem Zarządu Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie, w latach 2007-2008 pełnił funkcję Przewodniczącego Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, a także przez kilka lat był redaktorem naczelnym „Kutnowskich Zeszytów Regionalnych”. 14 głosami Artura Gierulę - członka Zarządu Powiatu w Kutnie. Posiada on wykształcenie historyczne, pozostaje aktywny w zakresie projektów realizowanych we współpracy z Muzeum Regionalnym w Kutnie. [więcej]
wandea, 10.02.2015 12:56|czytane: 1735 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynki... dla dojrzałych. Koncert Andrzeja Dąbrowskiego
Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie zaprasza na Walentynki dla Dojrzałych czyli koncert Andrzeja Dąbrowskiego 14 lutego o godz. 18.00.

Wokaliście akompaniuje Andrzej Brdak.

Bilety do nabycia w kasie Centrum w cenie 20 zł. [więcej]
kultura, 10.02.2015 09:34|czytane: 727 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zgłoś się do komisji konkursowych dla organizacji pozarządowych w starostwie
Zarząd Powiatu w Kutnie zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do komisji konkursowych w postępowaniach o granty. 

I tak do 16 lutego należy zgłosić kandydatów do komisji opiniującej zadania z zakresu kultury, do 17 lutego z zakresu edukacji, do 18 lutego - z kultury fizycznej. 

Karty zgłoszeń należy dostarczyć osobiście do starostwa, za pomocą poczty lub e-mailem oswiata@www.kutno.pl 

Więcej informacji TUTAJ [więcej]
redaktor, 10.02.2015 09:15|czytane: 810 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno Miasto Róż. Można składać oferty w przetargu
Do 17 lutego można składać oferty w przetargu na organizację i realizację eventu promującego jedno z zadań projektu Kutno - Miasto Róż. W tym przypadku chodzi o zadanie "Kutno - miasto, w którym róże i ich twórcy mają swoje ulice". 

Termin wykonania zadania to 9 maja. Chętne firmy do udziału w przetargu nieograniczonym w Urzędzie Miasta Kutna odsyłamy do specyfikacji zamówienia TUTAJ

[więcej]
redaktor, 10.02.2015 08:53|czytane: 573 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynki w Żychlińskim Domu Kultury
Żychliński Dom Kultury zaprasza na wieczór z romantycznymi piosenkami w wykonaniu Grupy Metafora 15 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny. 

Walentynki w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/25803/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 10.02.2015 09:13|czytane: 598 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie maluchów: Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych
W pierwszym tygodniu ferii w Przedszkolu Miejskim nr 15 „Bajka” w Kutnie zrealizowano cykl gier i zabaw kształtujących myślenie logiczne u dzieci. 

Ferie maluchów: Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych, ./upload/articles_pakiety/25829/01_obraz.jpg


W  zależności od wieku i możliwości rozwojowych dzieci grały w różnego rodzaju gry edukacyjne. Najstarsze dzieci podjęły próby tworzenia własnych gier planszowych, zachęcały młodsze dzieci do zabawy. Podsumowaniem działań były „Przedszkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych”. Najmłodsze dzieci grały w grę dywanową „Wilk i gąski”, najstarsze w „Chińczyka”. Na zakończenie tygodnia gier wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. [więcej]
Krecik, 10.02.2015 08:58|czytane: 674 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypożycz grę planszową na rodzinne wieczory
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie zachęca do wypożyczania gier planszowych na zimowe i nie tylko, rodzinne wieczory.

Wypożycz grę planszową na rodzinne wieczory, ./upload/articles_pakiety/25827/01_obraz.jpg


Zapraszamy do biblioteki. [więcej]
redaktor, 09.02.2015 16:00|czytane: 782 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Kto odśnieża centrum miasta?
- Jaka firma sprząta i odśnieża ulice w centrum Kutna? Szedłem dziś do pracy przed godziną 8.00 i na Wyszyńskiego nie było w ogóle odśnieżone. Czy Urząd Miasta Kutna pilnuje wykonanie prac przez tę firmę? Zdaje mi się, że nie bardzo - pyta pan Andrzej.

Czytelnicy pytają: Kto odśnieża centrum miasta? , ./upload/articles_pakiety/25825/01_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kto odśnieża centrum miasta? , ./upload/articles_pakiety/25825/02_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Kto odśnieża centrum miasta? , ./upload/articles_pakiety/25825/05_obraz.jpg


Pani Krystyna z kolei zwróciła naszą uwagę na wygląd ulicy Królewskiej i placu Piłsudskiego. - Trudno raczej nazwać to odśnieżeniem, plac wygląda jakby ktoś raz czy dwa przegarnął śnieg. Do tego jego pryzmy utworzone gdzi popadnie tworzą "ciekawe" bryły - pisze Czytelniczka. 

- Po godz. 10.00 kiedy szedłem do znajomego na Łąkoszyńską, ulice dookoła były w śniegu, z cienką warstwą lodu pod nim. Starszy pan tuż przede mną wywrócił się, bo nie widział, że gdzieniegdzie prześwituje lód. Myślę, że rano sporo było takich osób nieprzygotowanych na słabe odśnieżenie miasta - mówi pan Marek. 

Megatherm Sp. z o.o. wraz z partnerem PUH Ann - Pol z Opola po ostatnim przetargu zajmują się w Kutnie sprzątaniem i odśnieżaniem centrum miasta. 

Zapytaliśmy Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna o brak porannego odśnieżania, czemu prace firmy sprzątającej ruszyły tak późno i czy miasto na bieżąco monitoruje działania tej firmy.

- Realizacja zadania dotyczącego  utrzymania czystości i porządku na terenie miasta przez nowego wykonawcę jest na bieżąco monitorowana przez Wydział Obsługi i Miasta - informuje Biuro Prasowe. [więcej]
redaktor, 09.02.2015 15:38|czytane: 1661 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Leśni przyjaciele origami. W czwartek Wielki Konkurs Plastyczny
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbył się drugi Wielki Konkurs Origami na wykonanie prac z wykorzystaniem sztuki składania papieru. Ich tematem byli „Leśni przyjaciele”. 

Leśni przyjaciele origami. W czwartek Wielki Konkurs Plastyczny, ./upload/articles_pakiety/25826/01_obraz.jpg
Leśni przyjaciele origami. W czwartek Wielki Konkurs Plastyczny, ./upload/articles_pakiety/25826/02_obraz.jpg
Leśni przyjaciele origami. W czwartek Wielki Konkurs Plastyczny, ./upload/articles_pakiety/25826/03_obraz.jpg


W kategorii 6-7 lat jury w składzie: Anna Jasińska - przewodnicząca, Dominika Staniszewska, Jadwiga Rzetelska
przyznało trzy pierwsze nagrody Julii Kuźmińskiej, Paulinie Żylak i Amelii Białobłockiej. W kategorii 8-10 lat pierwszą nagrodę otrzymał Krzysztof Kuźmiński.

Nagrody ufundował Kutnowski Dom Kultury, a były to książki, papiery origami, maskotki oraz słodycze.  A już w czwartek 12 lutego Wielki Konkurs Plastyczny. Zapraszamy dzieciaki od 5 do 15 lat do domu kultury na godz. 11.00. Wielkie kartony i nagrody czekają na Was. [więcej]
wandea, 09.02.2015 14:52|czytane: 912 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zdjęcia przyrody Korkosza. Od dziś wystawa w KDK
Od 9 lutego do 20 marca w Kutnowskim Domu Kultury będzie można zobaczyć wystawę zdjęć przyrody w ramach projektu Zwierzyniec.

Zdjęcia przyrody Korkosza. Od dziś wystawa w KDK, ./upload/articles_pakiety/25756/01_obraz.jpg


Autor zdjęć Cezary Korkosz urodził się w 1968 roku w Stargardzie Szczecińskim z wykształcenia jest nauczycielem natomiast z zamiłowania to przyrodnik, podróżnik i fotograf od kilku lat zawodowo związany z fotografią.

Współpracuje z wydawnictwami zajmującymi się przyrodą I jej ochroną oraz czasopismami o tematyce przyrodniczej gdzie jestem współpracownikiem redakcyjnym związany zawodowo z agencjami fotograficznymi w Polsce i za granicą.

Jego prace są publikowane między innymi przez National Geographic, Przyroda Polska, Łowiec Polski, Brać Łowiecka, Wiadomości Wędkarskie, Multico, telewizje TVN i inne. [więcej]
redaktor, 09.02.2015 13:56|czytane: 921 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Wisła w Kutnie w marcu
Kutnowski Dom Kultury zaprasza 19 marca o godz. 19.00 na występ Zespołu Pieśni i Tańca "WISŁA" z Płocka. Tym razem koncert to okazja do wielkanocnego spotkania z folklorem.

Zespół Pieśni i Tańca Wisła w Kutnie w marcu, ./upload/articles_pakiety/25823/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 15 zł (rzędy I - XI) oraz 10 zł (rzędy XII - XVI) są już dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz ONLINE na kdk.net.pl [więcej]
kultura, 09.02.2015 10:31|czytane: 585 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Sońka Ignacego Karpowicza
Nieustannie eKutno.pl zaprasza Czytelników do udziału we wspólnym tworzeniu nowego cyklu artykułów w dziale Kultura. Zachęcamy podzielcie się z nami krótką recenzją przeczytanych ostatnio książek - email: redakcja@ekutno.pl. Dla odważnych nagrody książkowe. 

czytaj z eKutno.pl Sońka Ignacego Karpowicza, ./upload/articles_pakiety/25624/01_obraz.jpg


Sońka  jest stara, w każdej zmarszczce na jej twarzy wyryło się pełne niepokoju i zmartwienia życie. Jak każdy była kiedyś młoda i jej młodość jest w ostatniej książce Ignacego Karpowicza najważniejsza. Młodość i miłość. A miłość trzeba przyznać niełatwa do realizacji, do spełnienia. Sońka bowiem pokochała esesmana.

Igor reżyser teatralny, pewnego dnia znalazł się poza swoim światem, na wiejskiej drodze spotkał starą kobietę i zmieniło się jego życie. Rozmawiał z nią przy nakrytym ceratą stole, właściwie nie rozmawiał, tylko słuchał opowieści o miłości, o ojcu, strachu i wojnie jej życia, i tworzył. Igor stworzył sztukę na podstawie dramatycznej historii starej kobiety, opowiedział historię Sońki, przekładając, filtrując  to co od niej słyszymy. Zdajemy sobie zatem sprawę, że jedno opowiada Sońka, a drugie Igor. Ignacy Karpowicz rozdwoił nam jaźń, rozdwoił swój język. Dlatego liryczna opowieść starej kobiety, tak niepodobna do języka autora, chwyta za serce. [więcej]
kultura, 09.02.2015 10:05|czytane: 705 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno
W konkursie Aquaparku Kutno cztery zaproszenia na wodne szaleństwa wygrali: Damian Woźniak, Marcin Mazurek, Anna Olczak i Natalia Dębowska.

Wygrali zaproszenia do Aquaparku Kutno, ./upload/articles_pakiety/25800/01_obraz.jpg


Zaproszenia będą do odebrania w Aquaparku Kutno 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.

[więcej]
redaktor, 09.02.2015 10:19|czytane: 1017 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ferie maluchów w MDK
Trwają półkolonie dla najmłodszych uczestników MDK w wieku 5-7 lat. Dzieci pod opieką Elżbiety Czai i Renaty Florczak doskonale spędzają czas biorąc udział w szeregu atrakcji specjalnie przygotowanych na tę okazję.

Ferie maluchów w MDK, ./upload/articles_pakiety/25821/01_obraz.jpg
Ferie maluchów w MDK, ./upload/articles_pakiety/25821/02_obraz.jpg
Ferie maluchów w MDK, ./upload/articles_pakiety/25821/03_obraz.jpg


W programie półkolonijnym dla najmłodszych MDK proponuje dziesięć wyjątkowych dni zimy, a wśród nich m.in. dzień małego detektywa, dzień kinomana, dzień zabaw w Fikolandzie, dzień dyskotekowy oraz wiele innych. [więcej]
redaktor, 09.02.2015 09:18|czytane: 787 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
3 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
17 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności