eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Gazociąg w dzielnicy Kościuszków aż do PKS
Radny Krzyszof Matusiak złożył interpelację do prezydenta Kutna w sprawie rozpropagowania informacji do mieszkańców o inwestycji Polskiej Spółki Gazownictwa sp. zo.o Gazowni Łódzkiej w dzielnicy Kościuszków.

Gazociąg w dzielnicy Kościuszków aż do PKS, ./upload/articles_pakiety/33355/01_obraz.jpg


- To ważne aby ta informacja była powszechna, poieważ na bieżąco będą budowane przyłącza, to usprawnia pracę a im więcej chętnych tym mniejszy smog nad Kutnem - powiedział nam radny Krzysztof Matusiak.

Jak się dowiadujemy Gazownia Łódzka wykona sieć od ulicy Kasztanowej przez Półocną, Szpitalną, Szymanowskiego, aż do PKS przy Żwirki Wigury. Radny wspomniał również ulicę Olimpijską, ale Gazownia tego terenu nie potwierdziła.
[więcej]
wandea, 30.03.2017 14:14|czytane: 560 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno rozpoczynają walkę w rozgrywkach strefowych
Po zdobyciu Mistrza Województwa Łódzkiego Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno rozpoczynają walkę w rozgrywkach strefowych. Prócz zespołu kutnowskiego w rozgrywkach wezmą udział drużyny; Alles Basket Głowno, MUKS WSG Supravis ERGO Bus Bydgoszcz oraz MMKS Katarzynki Zryw Toruń.

Młodziczki KKS Pro-Basket Kutno rozpoczynają walkę w rozgrywkach strefowych, ./upload/articles_pakiety/33357/01_obraz.jpg


Turniej strefowy rozegrany zostanie w Kutnie w dniach 1-2 kwietnia, zaś pierwszy mecz pomiędzy Mistrzem Województwa Łódzkiego a Wicemistrzem (Alles Basket Głowno) odbędzie się dziś o godzinie 15:30 w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Terminarz pozostałych spotkań:
1 kwietnia ( sobota)
11:00 MMKS Katarzynki Zryw Toruń - KKS Pro-Basket Kutno
13:00 Alles Basket Głowno - MUKS WSG Supravis ERGO Bus Bydgoszcz
2 kwietnia ( niedziela)
11:00 MUKS WSG Supravis ERGO Bus Bydgoszcz  - KKS Pro-Basket Kutno
13:00 Alles Basket Głowno - MMKS Katarzynki Zryw Toruń [więcej]
redaktor, 30.03.2017 12:06|czytane: 458 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Julia Myszkowska powołana na zgrupowanie Reprezentacji Polski Kadetek U15
Zawodniczka klubu KKS Pro-Basket Kutno Julia Myszkowska została powołana przez Wydział Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki na konsultację szkoleniową Reprezentacji Polski Kadetek U15, która odbędzie się w Koninie (woj. wielkopolskie) w dniach 12-15 kwietnia.

Julia Myszkowska powołana na zgrupowanie Reprezentacji Polski Kadetek U15, ./upload/articles_pakiety/33356/01_obraz.jpg


Prócz Julii do Kadry Reprezentacji powołany zostały również zawodniczki:
Konstancja Banucha UKS Siódemka Sopot
Weronika Dudek ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski
Katarzyna Hyży MKS MOS Procom System Ślęza Wrocław
Emilia Jabłońska BasketStal Bryza Pruszcz Gdański / Politechnika Gd.
Joanna Kobylińska ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski
Aleksandra Kuczyńska MKS PM Tarnów
Natalia Kurach MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski
Julia Myszkowska KKS Pro-Basket Kutno [więcej]
redaktor, 30.03.2017 12:03|czytane: 282 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta Kutna za podwyżkami opłaty za wodę i ścieki
We wtorek Rada Miasta Kutna uchwaliła podwyżkę opłaty za wodę i ścieki w mieście, która wejdzie w życie od 1 maja 2017 roku. 

Rada Miasta Kutna za podwyżkami opłaty za wodę i ścieki, ./upload/articles_pakiety/33354/01_obraz.jpg


Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o w Kutnie zaproponowało nowe taryfy za wodę i ścieki od dnia 1 maja 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r.  Radni nie mieli uwag i zapytań do projektu uchwał i podjęli ją 18 głosami "za" i 1 "przeciw".

Wzrost ceny łącznej za 1 m3 dostarczonej wody i odprowadzonych ścieków wyniesie około 4,47% czyli 33 grosze. Cena 1 m3 wody i ścieków, porównując obecnie: 3,42 zł/m3 + 3,96 zł/m3 = 7,38 zł/m3 i po majowych zmianach: 3,75 zł/m3 +3,96 zł/m3 = 7,71 zł/m3 [więcej]
wandea, 30.03.2017 11:26|czytane: 1615 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Klub Gazety Polskiej potępia wystawienie spektaklu o Wandzie Wasilewskiej
Kutnowski Klub Gazety Polskiej złożył pismo do przewodniczącego Rady Miasta Kutna Grzegorza Chojnackiego z protestem przeciw gloryfikacji poprzez sztukę w Centrum Teatru Muzyki i Tańca postaci Wandy Wasilewskiej. 

Kutnowski Klub Gazety Polskiej potępia wystawienie spektaklu o Wandzie Wasilewskiej, ./upload/articles_pakiety/33350/02_obraz.jpg
Kutnowski Klub Gazety Polskiej potępia wystawienie spektaklu o Wandzie Wasilewskiej, ./upload/articles_pakiety/33350/03_obraz.jpg
Kutnowski Klub Gazety Polskiej potępia wystawienie spektaklu o Wandzie Wasilewskiej, ./upload/articles_pakiety/33350/04_obraz.jpg


W piśmie tym prezes Klubu Andrzej Kozłowski pisze też o braku miejsca i środków na działania innego nurtu w kulturze w Kutnie. Poniżej nadesłane do redakcji eKutno.pl stanowisko Klubu. [więcej]
redaktor, 30.03.2017 11:06|czytane: 4144 razy|54 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosenny maraton fitness w Aquaparku Kutno[więcej]
wandea, 30.03.2017 10:29|czytane: 245 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Kajmakowa babka z nutą orzecha
-Pulchna, rozpływająca się w ustach, delikatna i słodka kajmakowa babkam z chrupiącymi orzechami to moja propozycja Wielkanocnego wypieku, którego nie może zabraknąć na świątecznym stole - mówi Ewelina Pędzikowska, kulinarna blogerka z Kutna. 

eKuchnia: Kajmakowa babka z nutą orzecha, ./upload/articles_pakiety/33352/01_obraz.jpg


Składniki:
5 jajek
350g kajmaku o smaku orzechowym
100g masła
50g cukru pudru
2 łyżeczki cukru wanilinowego
2 łyżki soku z cytryny
150g mąki ziemniaczanej
150g mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
masło do wysmarowania formy
bułka tarta do oprószenia formy
[więcej]
pismak, 30.03.2017 09:53|czytane: 256 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tropem Tadeusza Kościuszki w "Jedynce"
Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Tadeusza Kościuszki. Nauczycielki bibliotekarki Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie (M.Jaworska, I.Smolarek), chcąc uczcić pamięć o swoim patronie, 29 marca zorganizowały Szkolną Grę Biblioteczną pod hasłem Tropem Tadeusza Kościuszki.

Tropem Tadeusza Kościuszki w
Tropem Tadeusza Kościuszki w
Tropem Tadeusza Kościuszki w


W zabawie wzięli udział wytypowani uczniowie z oddziałów IV-VI. Gra rozpoczęła się w bibliotece szkolnej, gdzie uczestnicy zostali zapoznani z zasadami i celami obowiązującymi w trakcie zabawy. Głównym problemem, który należało rozwiązać było odnalezienie zaginionego portretu patrona. Rozwiązywanie kolejnych zadań przybliżało uczniów do odzyskania wizerunku Tadeusza Kościuszki. Uczestnicy zostali losowo podzieleni na zespoły. Młodzież w trakcie zabawy musiała m.in. trafić piłeczkami do celu, wyszukać błędy w tekście o życiu i działalności patrona, rozwiązać krzyżówkę o dobrych manierach, by wreszcie dotrzec do hasła – Tadeusz Kościuszko – nasz patron, bohater, wzór. Finał zabawy miał miejsce w gabinecie wicedyrektor Elżbiety Chodorowskiej, gdzie uczniowie odnaleźli zaginiony portret Tadeusza Kościuszki. [więcej]
pismak, 30.03.2017 08:42|czytane: 369 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie z Kinem KDK. Obejrzyj Życie Animowane
W sobotę, 1 kwietnia o godz. 14.00 Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na seans filmowy z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie ŻYCIE ANIMOWANE.

"Życie animowane" to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

[więcej]
wandea, 29.03.2017 23:49|czytane: 313 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz mieć cudownego mruczaka? Maciuś szuka domu
Maciuś, dwuletni Pan Kotek, wykastrowany, zdrowy, zaszczepiony, spokojny, korzystający z kuwety, sympatyczny i mrucząco przylepny do człowieka, szuka domu. Chętnie zajmie się miłym i dobrym właścicielem, będzie mu mruczał na dzień dobry i dobranoc, witał po przyjściu z pracy i czasem kładł się na ramieniu albo kolanach i w rytm mruczaka uspokajał po trudach dnia codziennego. 

Chcesz mieć cudownego mruczaka? Maciuś szuka domu, ./upload/articles_pakiety/33339/01_obraz.jpg
Chcesz mieć cudownego mruczaka? Maciuś szuka domu, ./upload/articles_pakiety/33339/02_obraz.jpg
Chcesz mieć cudownego mruczaka? Maciuś szuka domu, ./upload/articles_pakiety/33339/03_obraz.jpg


Maciuś czeka na Twój telefon, chwilowo przybywa u dobrych ludzi, którzy nie pozwolili na jego tułaczkę po kutnowskich ciemnych zaułkach. Zadzwoń i zostań właścicielem Pana Kotka 504 292 634 [więcej]
wandea, 29.03.2017 20:16|czytane: 1045 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ozzy szybki i futrzasty w Kinie KDK. Wygrali zaproszenia
Ozzy w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury zagości od piątku 31 marca godz. 16.00. Koniecznie musicie się z nim spotkać i przeżyć nieoczekiwane przygody.

Mamy dla Malusińskich dwa podwójne zaproszenia na film. Wygrali je: Michał Pawłowski i Leszek Grzegorzewicz. Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem. Gratulujemy.


[więcej]
wandea, 29.03.2017 23:44|czytane: 752 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Łączy nas jeden cel
Projekt Łączy nas jeden cel zostanie zorganizowany na rzecz Kutnowskiego Komitetu Obrony Bezrobotnych, organizacji pożytku publicznego.

Pod patronatem eKutno.pl: Łączy nas jeden cel, ./upload/articles_pakiety/33345/01_obraz.jpg


Impreza odbędzie się w „Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie”  26 kwietnia o godz. 16.00 (środa), w programie przedstawienia, koncert, różne pokazy. Wtedy też odbędzie się dobrowolna zbiórka żywności, która zostanie przekazana przez Komitet na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci oraz część trafi do Placówki Opiekuńczo Wychowawczej TĘCZA w Kutnie
[więcej]
wandea, 29.03.2017 23:32|czytane: 524 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jumping Frog Fitness - skacz i chudnij z nowatorskim programem treningowym
Studio Tańca Alibi zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na  rozpoczęcie fitnessowej przygody z Jumping Frog.

Jumping Frog Fitness - skacz i chudnij z nowatorskim programem treningowym, ./upload/articles_pakiety/33302/01_obraz.jpg
Jumping Frog Fitness - skacz i chudnij z nowatorskim programem treningowym, ./upload/articles_pakiety/33302/02_obraz.jpg
Jumping Frog Fitness - skacz i chudnij z nowatorskim programem treningowym, ./upload/articles_pakiety/33302/03_obraz.jpg


Jumping Frog jest doskonałą formą aktywności fizycznej, która daje maksymalną efektywność. Co więcej to połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką i dużą dozą dobrego humoru. Trening na trampolinach poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i wyzwala endorfiny. Na zajęciach  czeka Was nie tylko intensywny trening kondycyjny ale także siłowy! Dzięki użyciu akcesoriów takich jak ekspandery, hantle i sztangi jesteśmy w stanie w pełni ukształtować swoją sylwetkę.  Jumping Frog to kompletny trening – KONDYCJA, SIŁA, RZEŹBA !

PODCZAS TRENINGU PRACUJE 400 MIĘŚNI
10 minut JUMPING FROG = 30 minut joggingu
Podczas godzinnych zajęć wykonujemy do 2000 brzuszków!

Jumping Frog Kids -  to nowy rodzaj fitness, w którym wykorzystuje się małe trampoliny. W czasie takich ćwiczeń pracują mięśnie głębokie tłowia, kręgosłupa, pośladków i mięśnie brzucha. Tkanki dotleniają się, krew szybciej płynie, wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny. Trening ten da mnóstwo radości Państwa dzieciom gdyż nie ma większej frajdy dla dziecka niż trampolina. Jest to świetny sposób na walkę z otyłością, poprawę kondycji oraz zdrowe i atrakcyjne spożytkowanie energii.

Studio Tańca Alibi prowadzi zajęcia na trampolinach Jumping Frog Kids również dla najmłodszych dzieciaków. Jumping Frog jako jedyni na świecie, skonstruowali i wprowadzili specjalne niskie bary dla dzieci, konsultowane z pediatrą i fizjoterapeutą. Bary te gwarantują  bezpieczeństwo Państwa pociechom. Zapraszamy dzieci już od 4 roku życia. [więcej]
wandea, 27.03.2017 10:06|czytane: 339 razy|komentuj|czytaj cały
Grabski zaprasza absolwentów wszystkich roczników
28 kwietnia br. Zespól Szkół nr 3 im. W. Grabskiego obchodzi XII Święto Szkoły. Tegoroczna uroczystość została połączona z Jubileuszem 85-lecia istnienia placówki. Oba wydarzenia mają charakter szczególny - podkreślają szacunek dla tradycji, chęć ożywienia wspomnień oraz potrzebę podtrzymania więzi między wszystkimi pokoleniami absolwentów i pracowników.

Grabski zaprasza absolwentów wszystkich roczników, ./upload/articles_pakiety/33344/01_obraz.jpg


- Drodzy Absolwenci! Chcielibyśmy, abyście w tym dniu byli z nami. Zapraszamy na oficjalną uroczystość, która odbędzie się w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury o godz. 9.00, a po niej na spotkania koleżeńskie w sali tarasowej - zapraszają dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie - Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 20 kwietnia br. telefonicznie (24 355-78-79), emailem: sekretariat@grabski.edu.pl lub osobiście. [więcej]
wandea, 29.03.2017 21:32|czytane: 640 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Powiatu w Kutnie zgadza się na dzierżawę budynku w Nowej Wsi na 20 lat
Rada Powiatu w Kutnie uchwałą wydała dziś zgodę na dzierżawę na dwadzieścia lat nieruchomości w Nowej Wsi. Nie obyło się jednak bez gorącej dyskusji radnych z zarządem powiatu i pytań do przedstawiciela Fundacji Centrum Aktywizacji Regionalnej z siedzibą w Warszawie, która dzierżawą a wcześniej użyczeniem jest zainteresowana.

Przypomnijmy, Zarząd Powiatu w Kutnie zorganizował konkurs dla organizacji pozarządowych na użyczenie na 20 lat nieruchomości w Nowej Wsi po Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Na konkurs wpłynęła jedna oferta, Fundacji Centrum Aktywizacji Regionalnej w Warszawie, która spełniała kryteria formalne przewidziane w ogłoszeniu. Pod koniec lutego jeszcze przed podpisaniem umowy użyczenia z organizacją odbyła się sesja Rady Powiatu, na której radni dopytywali o organizację oraz wnioskowali o zaproszenie na następną sesję zarządu fundacji. 

Rada Powiatu w Kutnie zgadza się na dzierżawę budynku w Nowej Wsi na 20 lat, ./upload/articles_pakiety/33338/01_obraz.jpg
Rada Powiatu w Kutnie zgadza się na dzierżawę budynku w Nowej Wsi na 20 lat, ./upload/articles_pakiety/33338/02_obraz.jpg
Rada Powiatu w Kutnie zgadza się na dzierżawę budynku w Nowej Wsi na 20 lat, ./upload/articles_pakiety/33338/04_obraz.jpg


Między sesjami Zarząd Powiatu odstąpił od umowy użyczenia, próżno jednak szukać na BIP Starostwa Powiatowego unieważnienia konkursu ofert dla organizacji pozarządowych w tym zakresie i zdecydował się na ogłoszenie przetargu ograniczonego na dzierżawę obiektu na 20 lat. Podjęcie takiej decyzji możliwe jest jedynie w drodze zgody Rady Powiatu w Kutnie, stąd procedowanie dzisiaj uchwały. 

Krzysztof Debich Starosta Kutnowski wyjaśnił radnym powód wycofania się z umowy użyczenia, chodzi o formalne skutki przyszłe wynikające z takiej umowy np. możliwość roszczenia nakładów poczynionych przez te 20 lat przez organizację od powiatu. Zastanowiające jest jednak, że obsługa prawna tak podstawowej różnicy między umowami użyczenia i dzierżawy nie wychwyciła i Zarząd Powiatu ogłosił konkurs na użyczenie. W uzasadnieniu uchwały znalazła się informacja o tym, że czynsz w umowie dzierżawy będzie kształtował się na dość umiarkowanym poziomie. Zagadkowa formuła pozwala sądzić, że w ocenie ofert złożonych na przetarg to nie cena będzie dominującym wskaźnikiem.

Na lutowej sesji starosta tłumaczył, że fundacja powstała z jego inspiracji.
 - Przyszli przedsiębiorcy ze świetnym pomysłem na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, warsztaty i inne, nie możemy tego firmie użyczyć tylko organizacji pozarządowej, dlatego powiedzieliśmy, musicie założyć organizację, fundację i będziecie na innych warunkach - starosta opowiadał w lutym. - To było na początku 2016, fundacja została założona i mogła wystąpić w konkursie. Żeby było jasne, nie chcieliśmy ograniczać się do jednego podmiotu, dlatego daliśmy ogłoszenie o zamiarze użyczenia tego obiektu aby informacja była powszechna, a potem ogłosiliśmy konkurs. Ogłoszenia były na BIP i w Dzienniku Łódzkim. Fundacja ma siedzibę w Warszawie, ale prezes jest z Kutna, to pani Mirosława Kowalczyk, była nauczycielka i pracownik Urzędu Miasta Kutna.

Dziś przed radnymi stanęła Mieczysława Włodarczyk, członek zarządu Fundacji i odpowiedziała na szereg pytań. Radni dowiedzieli się, że oprócz dwóch pań w zarządzie Fundacji jest Mirosław Ziółkowski, właściciel NZOZ Dermex, ojciec radnego Wojciecha Ziółkowskiego. Ta informacja była bardzo kontrowersyjna dla radnego Konrada Kłopotowskiego, który wspomniał o ewentualnych sytuacjach korupcyjnych, które mogły bądź mogą wystąpić. Na to radny Ziółkowski nie szczędził uwag wobec Kłopotowskiego. [więcej]
wandea, 29.03.2017 19:52|czytane: 2230 razy|108 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ocalić od zapomnienia - z receptur prababci, babci, mamy. Powiatowy konkurs kulinarny
W ramach obchodów 150-lecia powstania Powiatu Kutnowskiego wraz z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie Starosta Kutnowski zaprasza mieszkańców gmin Powiatu Kutnowskiego do udziału w konkursie kulinarnym „ Ocalić od zapomnienia – z receptur prababci, babci, mamy …”

Ocalić od zapomnienia - z receptur prababci, babci, mamy. Powiatowy konkurs kulinarny, ./upload/articles_pakiety/33343/01_obraz.jpg


Udział w konkursie stanowi okazje do promocji produktów lokalnych, tradycyjnych i regionalnych. Adresowany jest do wszystkich, którzy chcą się podzielić z nami przepisami na kuszące swoim zapachem i wyglądem potrawy i dania przygotowane według rodzinnych receptur i przepisów.

Wypełnioną kartę zgłoszeniową prosimy przesyłać do 12 kwietnia na adres: Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego ul. Kościuszki 11, 99-300 Kutno e-mail: zsz.troczewski@wp.pl z dopiskiem Konkurs Kulinarny [więcej]
wandea, 29.03.2017 21:14|czytane: 237 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl Kocham Cię, Książko! Wskaż swoją ulubioną
Są takie książki, które raz przeczytane zostają z nami na zawsze. Wracamy do nich myślami, wspominamy bohaterów, po latach czytamy ponownie. Jakie to książki? O to pytają swoich czytelników nauczyciele bibliotekarze w naszym powiecie. Głosowanie na ulubioną książkę przeprowadzone zostanie w kilkunastu bibliotekach szkolnych. Głosować można również w Bibliotece Pedagogicznej, która koordynuje całą akcję i zbiera wyniki ze szkół.

czytaj z eKutno.pl Kocham Cię, Książko! Wskaż swoją ulubioną, ./upload/articles_pakiety/33342/01_obraz.jpg


Zapraszamy do włączenia się do naszej zabawy. Pomyślcie Państwo, jaka jest Wasza ukochana książka. Czy jest to książka z dzieciństwa, czy ta przeczytana dużo później. Tytuł przyślijcie na adres bibliotekapedagogicznakutno@gmail.com.

Głosowanie organizowane jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia. Wyniki poznamy w maju podczas obchodów Tygodnia Bibliotek. [więcej]
kultura, 29.03.2017 21:06|czytane: 421 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno w budowie. Oczekiwanie na zakończenie inwestycji Barlickiego-Wojska Polskiego-Staszica
- Warunki pogodowe pozwalają na realizację zadań inwestycyjnych po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych oraz kontynuację inwestycji rozpoczętych w ubiegłym roku - informuje Urząd Miasta Kutna. - Na całym odcinku ul. Kochanowskiego trwa przebudowa ulicy wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej. Pierwszy etap ul. Kochanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. 1-go Maja do ul. 3-go Maja wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano - Produkcyjne TRAKT Bobrzak, Tecław sp. j. za kwotę 860 tys. zł.

Kutno w budowie. Oczekiwanie na zakończenie inwestycji Barlickiego-Wojska Polskiego-Staszica, ./upload/articles_pakiety/33337/01_obraz.jpg
Kutno w budowie. Oczekiwanie na zakończenie inwestycji Barlickiego-Wojska Polskiego-Staszica, ./upload/articles_pakiety/33337/02_obraz.jpg
Kutno w budowie. Oczekiwanie na zakończenie inwestycji Barlickiego-Wojska Polskiego-Staszica, ./upload/articles_pakiety/33337/03_obraz.jpg


W ramach drugiego etapu inwestycji odcinek od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do ul. 1-go Maja realizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjno – Budowlane „Mawex” Włodzimierz Pawłowski. Koszt zadania to ok. 584 tys. zł.

O inną inwestycję wykonywaną przyz Mawex pytał wczoraj na sesji radny Rafał Jóźwiak. Chodzi o usunięcie prowizorki na wjeździe na osiedle Barlickiego-Wojska Polskiego-Staszica od strony ulicy Barlickiego. 

- Pozostawiony tam nieutwardzony pas jest uzupełniany co jakiś czas, pada deszcz znów wymywa, kierowcy się denerwują ponieważ na wjeździe od razu jest dziura - mówił radny Jóźwiak. - Kiedy skutecznie ten fragment zostanie utwardzony? 

- Trochę cierpliwości. W kwietniu rusza wytwórnia masy bitumicznej, dlatego firma nie może wykonać zadania do końca - tłumaczył zastępca prezydenta Jacek Boczkaja. 

- Kiedy na osiedlu Barlickiego-Wojska Polskiego-Staszica można liczyć na docelową organizację ruchu? Nie ma jeszcze oznaczeń, rozumiem że procedura nie jest zakończona - dodał Jóźwiak. 

- Tak, trwają uzgodnienia między zarządcami terenów to wspólnoty, Pionier i TBS. U pana Matusiaka (RSM Pionier) organizacja czeka jeszcze na opinię. Temat budzi kontrowersje. Jeszcze chwila i miejmy nadzieję, że dojdziemy do konsensusu - odparł Boczkaja.
[więcej]
wandea, 29.03.2017 10:07|czytane: 907 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Drużyna Polfarmex S.A. pobiegnie dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki
1 kwietnia rusza „I Bieg Charytatywny ICZMP RUN”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny, ratujący życie małym pacjentom Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Gościem specjalnym biegu będzie Wanda Panfil, lekkoatletka, mistrzyni  świata w maratonie.

Drużyna Polfarmex S.A. pobiegnie dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, ./upload/articles_pakiety/33336/01_obraz.jpg
Drużyna Polfarmex S.A. pobiegnie dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, ./upload/articles_pakiety/33336/02_obraz.jpg


Środki pochodzące od sponsorów oraz pozyskane z opłat rejestracyjnych uczestników biegu, ICZMP przeznaczy m.in. na kontynuację remontów w placówce oraz zakup sprzętu medycznego dla dzieci z wadami wrodzonymi, które przyszły na świat w „Matce Polce”.

Czynny udział w biegu weźmie Wanda Panfil, lekkoatletka, złota medalistka Mistrzostw Świata z Tokio w 1991 roku w maratonie i zarazem  jedyna w historii polskiego sportu zawodniczka z tym tytułem na koncie. Zwyciężała w prestiżowych maratonach w Londynie, Nowym Jorku, Bostonie czy Nagoi. Jest 14-krotną mistrzynią Polski w biegach długich oraz 9-krotną rekordzistką kraju na dystansie 3000, 5000 i 10 000 m. Podczas „I Charytatywnego Biegu ICZMP RUN” Wanda Panfil gościnnie pobiegnie w drużynie Polfarmex Running Team. [więcej]
pismak, 29.03.2017 09:02|czytane: 514 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpieczni w cyberświecie
W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie podjęto kolejne działania mające na celu propagowanie  wśród uczniów zasad netykiety i bezpiecznego Internetu.

Bezpieczni  w cyberświecie, ./upload/articles_pakiety/33334/01_obraz.jpg
Bezpieczni  w cyberświecie, ./upload/articles_pakiety/33334/02_obraz.jpg
Bezpieczni  w cyberświecie, ./upload/articles_pakiety/33334/03_obraz.jpg


Klasa III a wystawiła dla swoich kolegów „Bajkę o królewnie Śmieszce i Królu  Netykiecie”.  Dzieci w ciekawy sposób wyjaśniły rówieśnikom co to jest cyberprzemoc i gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia. Przypomniały również, że w Internecie nie należy podawać danych osobowych, nie spotykać się z osobami poznanymi w sieci, szanować swoją prywatność. Młodzi artyści  zwrócili szczególną uwagę na rozważne korzystanie z portali społecznościowych, nie umieszczanie zdjęć i filmów bez zgody kolegów.

W klasach IV- VI  na zajęciach komputerowych omawiano zasady netykiety oraz oglądano materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie opracowane przez NASK. Zorganizowano również wystawy plakatów wykonanych przez uczniów. [więcej]
pismak, 29.03.2017 08:52|czytane: 376 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Teoś i Wielkanoc. Spektakl dla dzieci w bibliotece
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza 8 kwietnia o godz. 16.00  na spektakl Teatru Dobrego Serca pt. Teoś i Wielkanoc. Wejściówki do odebrania w bibliotece.

Teoś i Wielkanoc. Spektakl dla dzieci w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/33333/01_obraz.jpg


Spotkanie odbędzie się w związku z cyklem Mama, tata i ja... - z książką w teatrze.

[więcej]
kultura, 29.03.2017 08:41|czytane: 388 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nabór na grupę Lejdis Jump Fitness na trampolinach dla młodzieży
Ruszył NABÓR NA GRUPĘ LEJDIS JUMP - FITNESS NA TRAMPOLINACH DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 12-18 LAT. Lubisz się ruszać? Chcesz zacząć chodzić na jakieś zajęcia, ale nie wiesz jakie? Street Dance Studio dla Ciebie idealną ofertę, zapraszamy w sobotę 1 kwietnia.

Nabór na grupę Lejdis Jump Fitness na trampolinach dla młodzieży, ./upload/articles_pakiety/33335/01_obraz.jpg
Nabór na grupę Lejdis Jump Fitness na trampolinach dla młodzieży, ./upload/articles_pakiety/33335/02_obraz.jpg
Nabór na grupę Lejdis Jump Fitness na trampolinach dla młodzieży, ./upload/articles_pakiety/33335/03_obraz.jpg


Zapraszamy młodzież do grupy LEJDIS JUMP TEEN - fitness na trampolinach dla młodzieży.Oprócz zwykłego skakania na trampolinach, będziecie mieli okazję nagrywać swoje poczynania i choreografie na youtube na naszym kanale oraz występować podczas pokazów i występów i tym samym reprezentować naszą szkołę! 

WSKOCZ W TO! JEDYNE TAKIE ZAJĘCIA W KUTNIE!

Zajęcia będą odbywały się STREET DANCE STUDIO ul.1 Maja 16
Poniedziałek 17.00-17.50 Sobota 10.30-11.20 Koszt: w karnecie fitness - 4 zajęcia 50zł/miesiąc, 8 zajęcć 90zł/miesiąc
[więcej]
pismak, 29.03.2017 08:50|czytane: 199 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wierszyki rodzinne. Spotkanie z Michałem Rusinkiem
Na spotkanie z Michałem Rusinkiem w ramach Festiwalu Złoty Środek Poezji zapraszamy 8 kwietnia (sobota), o godz. 12.00 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. 

Wierszyki rodzinne. Spotkanie z Michałem Rusinkiem, ./upload/articles_pakiety/33332/01_obraz.jpg


Michał Rusinek - literaturoznawca, pisarz, tłumacz. Dorosłym znany jako wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej, dzieciom jako autor zabawnych wierszyków. Ma na swoim koncie takie książki z dziecięcą poezją jak "Wierszyki domowe" czy "Wierszyki rodzinne".

Podczas spotkana dzieci będą mogły porozmawiać z autorem o tym, dlaczego poezja jest ważna, obejrzą animowane filmiki z wierszami i będą próbowały składać własne rymy. [więcej]
kultura, 29.03.2017 08:37|czytane: 270 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcu - pomocy!
Wskaż miejsce, w którym kutnowski magistrat powinien posadzić drzewo. Uda się to dzięki realizacji projektów z Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego (Drzewa dla Kutna i Zielony Kościuszków).

Zrób zdjęcie tego miejsca z nazwą ulicy i wyślij je MMS na nr 668-696-531 albo napisz do nas na adres promocja@um.kutno.pl

Mieszkańcu - pomocy!
[więcej]
wandea, 21.03.2017 15:37|czytane: 553 razy|komentuj|czytaj cały
W następną środę mecz z Sopotem
W środę 5 kwietnia o godz. 18.00 Polfarmex Kutni zmierzy się z drużyną Trefl Sopot. Bilety można kupować za pośrednictwem portalu kupbilet.pl w siedzibie klubu KKS PRO-BASKET KUTNO, w salonach EMPIK, w zakładach bukmacherskich STS.

W następną środę mecz z Sopotem, ./upload/articles_pakiety/33331/01_obraz.jpg


Ceny biletów: ulgowy – 10 złotych, normalny – 25 złotych. Zapraszamy do hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. [więcej]
pismak, 28.03.2017 18:57|czytane: 408 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prezydent Kutna o wandalach, którzy niszczą elewacje: To po prostu debilizm
Radny Rafał Jóźwiak dziś na sesji Rady Miasta Kutna poruszył nasilający się ostatnio problem w Kutnie dotyczący niszczenia elewacji budynków urzędowych, zarządców nieruchomości i prywatnych poprzez m.in. niecenzuralne i ksenofobiczne graffiti. 

Prezydent Kutna o wandalach, którzy niszczą elewacje: To po prostu debilizm, ./upload/articles_pakiety/33328/02_obraz.jpg
Prezydent Kutna o wandalach, którzy niszczą elewacje: To po prostu debilizm, ./upload/articles_pakiety/33328/01_obraz.jpg


- Dosłownie wszędzie pojawiają się na budynkach napisy antysemickie, antyukraińskie, wyzwiska i inne. Jakiś czas temu miałem wrażenie, że to łobuzerstwo, wandalizm ustał, a teraz z kolei znacznie się nasilił. Dobrze byłoby zwrócić uwagę Policji, Straży Miejskiej, być może skoordynować jakoś akcje, aby zatrzymać sprawców - mówił Rafał Jóźwiak. - Napisy w niewielkim stopniu znikają, a pojawiają się nowe, niektóre budynki są koszmarnie zdewastowane przez tych "malarzy". Ludzie, którzy przyjeżdżają do nas z innych miast są zdumieni zakresem tych dewastacji. 

- Przyłączam się, też zauważyłem znaczny wzrost wandalizmu nie tylko w centrum miasta - dodał Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady. 

- Jest to nam znane, widoczne, to po prostu debilizm, tylko tak można powiedzieć o takich zachowaniach. Był spokojny czas, a teraz jest wykwit napisów. Wie i Policja, i Straż Miejska. Nie udało się nikogo schwytać. Jakie rozwiązanie? Być może dojdziemy do wniosku, że będziemy to zamalowywać, nie zważając na stany własnościowe - odparł prezydent Zbigniew Burzyński. [więcej]
wandea, 28.03.2017 18:19|czytane: 1789 razy|29 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno
W minioną sobotę zespół młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno rozegrał we własnej hali spotkanie z drużyną SKS Start Łódź II w  Wojewódzkiej Lidze Młodzików. Mecz zakończył się wysoką wygraną podopiecznych trenera Sławomira Rybarczyka 121:32 (31:4, 35:7, 35:4, 20:17).

Wysokie zwycięstwo młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno, ./upload/articles_pakiety/33330/01_obraz.jpg


Od początku spotkania zespół kutnowski nie miał żadnych problemów z konstruowaniem swoich akcji i zdobywaniem punktów. Dobra obrona zaowocowała niską skutecznością rywali, którzy w pierwszych trzech kwartach rzucili jedynie 15 punktów przy 101 punktach młodzików z Kutna. Aż 6 koszykarzy naszej drużyny uzbierało podwójną zdobycz punktową zaś najwięcej punktów na swoim koncie zgromadził Dekrewicz Aleksander – 18. Warto dodać, ze wszyscy zawodnicy drużyny kutnowskiej zdobyli w tym spotkaniu punkty. [więcej]
pismak, 28.03.2017 18:49|czytane: 447 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Paulina Wiśniewska otrzymała nagrodę prezydenta za pracę magisterską o Regionalnej Izby Gospodarczej w Kutnie
Dziś na sesji Prezydent Miasta Kutna podsumował wyniki Konkursu na najlepszą pracę dyplomową na temat Kutna. Zaproszenie na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu zostało skierowane do wszystkich jego uczestników.

Paulina Wiśniewska otrzymała nagrodę prezydenta za pracę magisterską o Regionalnej Izby Gospodarczej  w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33327/01_obraz.jpg
Paulina Wiśniewska otrzymała nagrodę prezydenta za pracę magisterską o Regionalnej Izby Gospodarczej  w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33327/02_obraz.jpg
Paulina Wiśniewska otrzymała nagrodę prezydenta za pracę magisterską o Regionalnej Izby Gospodarczej  w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33327/03_obraz.jpg


W czasie tegorocznej edycji Konkursu na najlepszą prace dyplomową na temat Kutna, ocenie Komisji Konkursowej, poddano 5 ofert: Pracę licencjacką Jolanty Szyperskiej pt. „Funkcjonowanie Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce na przykładzie Kutnowskiej Specjalnej Podstrefy Ekonomicznej”, Pracę licencjacką Adama Lewandowskiego pt. „Kutnowski Szpital Samorządowy Sp.z.o.o. - dzieje, kancelaria, archiwum i archiwalia”, Pracę licencjacką  Anny Łuczak pt. „Rola i miejsce podatków i opłat lokalnych w kształtowaniu dochodów gminy miejskiej Kutno w latach 2008-2014”, Pracę magisterską Joanny Ulanowicz pt. „Wpływ lokalnej polityki kulturalnej na rozbudzenie potrzeb teatralnych. Przykład działań w mieście Kutno”, Pracę magisterską Pauliny Wiśniewskiej pn. „Działalność i rola Regionalnej Izby Gospodarczej w Kutnie na rzecz rozwoju miasta”.

Powołana przez Prezydenta Miasta Komisja Konkursowa jednogłośnie zadecydowała o rekomendowaniu prezydentowi  do nagrody, pracy Pauliny Wiśniewskiej na temat działalności i roli Regionalnej Izby Gospodarczej w Kutnie. [więcej]
wandea, 28.03.2017 17:48|czytane: 1512 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Hufiec ZHP Kutno organizuje w wakacje Kolonię Młodych Odkrywców
Hufiec ZHP Kutno organizuje w wakacje Kolonię Młodych Odkrywców czyli 10-dniową przygodę u podnóża Tatr w harcerskim stylu.

- Kolonia Młodych Odkrywców to wyjazd dla dzieci w wieku 7-13 lat, który sprawi, że te wakacje będą niezapomniane! W programie m.in. wycieczki na Słowację - Jaskinia Bielska, Poprad, Łomnicki Staw. Wyruszymy także na górskie szlaki oraz zwiedzimy Kraków, Wieliczkę i Zakopane. Zapewniamy 24-godzinną opiekę doświadczonych wychowawców- mówi Mateusz Narkiewicz z Hufca ZHP Kutno im. hm. A. Kamińskiego. 

Termin: 31 lipca - 9 sierpnia 2017
Zakwaterowanie: Białka Tatrzańska
Koszt: 1950 złotych
Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu 530 042 671 oraz adresem e-mail kutno@zhp.pl
[więcej]
pismak, 28.03.2017 18:45|czytane: 206 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rada Miasta Kutna przekazała kolejny milion zł powiatowi. Prezydent rozliczył poprzednią dotację na szpital
Rada Miasta Kutna uchwałą udzieliła dziś pomocy finansowej Powiatowi Kutnowskiemu. Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski zabrał głos, dziękując za wsparcie i poinformował na co środki zostaną przekazane.

Rada Miasta Kutna przekazała kolejny milion zł powiatowi. Prezydent rozliczył poprzednią dotację na szpital, ./upload/articles_pakiety/33291/01_obraz.jpg
Rada Miasta Kutna przekazała kolejny milion zł powiatowi. Prezydent rozliczył poprzednią dotację na szpital, ./upload/articles_pakiety/33291/02_obraz.jpg
Rada Miasta Kutna przekazała kolejny milion zł powiatowi. Prezydent rozliczył poprzednią dotację na szpital, ./upload/articles_pakiety/33291/03_obraz.jpg


- Bardzo dziękuję Państwu za ponowne uchwalenie dotacji miliona złotych dla szpitala. Chcę podkreślić, że te środki ponownie wykorzystamy na wkład własny wniosku na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i lądowiska dla helikopterów,  a 100 tys. zł przeznaczymy na sprawy przeciwpożarowe, które ciągną się od wielu lat i musimy to wykonać - mówił Krzysztof Debich, starosta. - Nie udało nam się w zeszłym roku pozyskać środków na modernizację SOR, ale wykorzystaliśmy pieniądze na zakupy bardzo potrzebnych sprzętów medycznych i remonty, dzięki temu jakość świadczonych usług polepszyła się w szpitalu. 

Wcześniej zapytaliśmy prezydenta o to czy nastąpiło rozliczenie miliona złotych przekazanego w 2016 roku. Od Biura Prasowego kutnowskiego magistratu otrzymaliśmy pismo Starosty z informacją o szczegółowym rozdysponowaniu środków.

I tak: 442 619, 88 zł wydano na zakupy sprzętu medycznego, 200 tys. zł dokumentację techniczną SOR potrzebną do wniosku o dofinansowanie, 136 294, 03 zł kosztowały remonty używanego sprzętu, a 132 717, 79 zł wyposażenie remontowanych pomieszczeń. Łącznie wydano 911 631, 70 zł. (szczegółowe rozliczenie)

Jak poinformował nas prezes szpitala Marek Kiełczewski, od kwoty wsparcia odliczony jest podatek, a ponadto spółka nie jest już zwalniana przez miasto z podatku od nieruchomości w związku z otrzymywaną dotacją.

Wśród zakupionych sprzętów medycznych znalazły się aparaty USG, dwa na oddział ginekologiczno-położniczy i jeden na neurologię, oprzyrządowanie do laparoskopu, dwa kardiomonitory, w tym dziecięcy, kabina do fototerapii na oddział dermatologiczny, 12 łóżek rehabilitacyjnych na oddział chirurgiczny i inne. 
[więcej]
wandea, 28.03.2017 17:46|czytane: 861 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielkanocne warsztaty podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum
Uczestnicy marcowej Rodzinnej Niedzieli w Muzeum rozpoczęli przygotowania do świąt wielkanocnych. Licznie przybyłe na zajęcia rodziny tworzyły kartki okolicznościowe oraz pisanki z wykorzystaniem tradycyjnych technik i motywów łowickich.

Wielkanocne warsztaty podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33326/01_obraz.jpg
Wielkanocne warsztaty podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33326/02_obraz.jpg
Wielkanocne warsztaty podczas Rodzinnej Niedzieli w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/33326/03_obraz.jpg


Następnie z bazi, gałązek cisu i bukszpanu oraz własnoręcznie wykonanych kwiatków z bibuły układali palmy wielkanocne. Dzieci zapowiedziały, że stworzonymi podczas zajęć kartkami obdarują najbliższych, pisanki ozdobią ich dom lub znajdą swoje miejsce w koszyczku ze święconką, zaś palmy zabiorą ze sobą do kościoła w Niedzielę Palmową. [więcej]
kultura, 28.03.2017 17:01|czytane: 426 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
10 tysięcy oświadczeń pracy dla cudzoziemców w powiecie kutnowskim w ubiegłym roku
Dziś na sesji Rady Miasta Kutna radny Krzysztof Matusiak w związku z Informacją o realizacji zadań aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu w 2016 roku oraz o zamierzeniach na 2017 rok zapytał o konkretną liczbę zatrudnionych w powiecie kutnowskim obywateli innych krajów.

- Zostaliśmy na komisji poinformowani, że w  Powiatowym Urzędzie Pracy przyjęto 10 tysięcy oświadczeń pracy dla cudzoziemców w powiecie kutnowskim. Czy wiemy ile z tych osób podjęło bądź podejmuje pracę u pracodawców na naszym terenie? - pytał radny Krzysztof Matusiak.

10 tysięcy oświadczeń pracy dla cudzoziemców w powiecie kutnowskim w ubiegłym roku, ./upload/articles_pakiety/33324/01_obraz.jpg


Procedura oświadczeniowa pozwala obywatelowi jednego z 6 państw: Republik Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdowy, Federacji Rosyjskiej i Ukrainy wykonywać pracę w Polsce przez 6 miesięcy w okresie 12 następujących po sobie, bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę. Warunkiem skorzystania z tej procedury jest zarejestrowanie przez pracodawcę w PUP oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi. 

Anna Rzeźnicka kierownik Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie poinformowała radnych miejskich, że niestety pośredniak nie wie ilu cudzoziemców z przybyłych do nas na oświadczenie faktycznie podejmuje w powiecie pracę.
[więcej]
wandea, 28.03.2017 16:46|czytane: 997 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mamo boję się, wierzysz mi? Samotność ofiary i trudne poszukiwanie pomocy
Niepokój, troska i bezsilność od początku marca tego roku towarzyszą nieprzerwanie pani Iwonie z powiatu kutnowskiego, której córka prawdopodobnie padła ofiarą molestowania seksualnego. To trudny temat dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Dziewczynka ma 6 lat, nocne koszmary nie pozwalają jej się wyspać, odpocząć, ciągle opowiada o zdarzeniu, które prawdopodobnie ją spotkało, dopytuje czy rodzice jej wierzą, chce pokazywać do czego doszło, jest zaniepokojona, momentami nieobecna, jakby  chciała się ukryć w sobie. Matka Marzenki wychowuje jeszcze troje dzieci, ma więc co robić w domu, ale jej myśli wciąż krążą wokół córeczki, nie wie jak reagować na słowa i zachowania dziecka. Jest wyczerpana czekaniem na przesłuchanie córki, które ma wyznaczyć Sąd Rejonowy w Gostyninie, a kiedy dowiaduje się, że ma odbyć się ono po miesiącu od ewentualnego zdarzenia, napięcie staje się nie do zniesienia, decyduje się na rozmowę ze mną. Widać, że niewiele sypia, w oczach co chwila pojawiają się łzy, kiedy rozmawia zaciska mocno dłonie, aż bieleją kostki.

Mamo boję się, wierzysz mi? Samotność ofiary i trudne poszukiwanie pomocy, ./upload/articles_pakiety/33309/01_obraz.jpg


16 marca. Niemoc
- Od początku marca Marzenka jest inna, jakby nie była sobą. To bardzo wesołe, bystre dziecko, a teraz jej świat zamknął się w tragicznym jej zdaniem zdarzeniu, odwiedzinach policji, badaniach. Nie chce sama wychodzić na dwór się pobawić, czasem nie chce pójść do szkoły, nie jest zainteresowana książeczkami, komputerem, telewizją, widać że jest skupiona na wspominaniu - mówi pani Iwona. - Nic nie wiem, w Prokuraturze Rejonowej w Gostyninie dowiedziałam się, że nic mi nie muszą powiedzieć, że sprawa tego wymaga, nie wiedziałam czy zabezpieczono ślady, przesłuchano ewentualnego sprawcę, jego rodziców, kogokolwiek. Wiem jedno, 5 marca po powrocie dziecka do domu, przy myciu zauważyłam dziwne obrażenia. Natychmiast udałam się z dzieckiem do nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w kutnowskim szpitalu. Lekarz obejrzał dziecko, pani wyszła z gabinetu i powiedziała mi, że zawiadamia policję, ponieważ jest podejrzenie czynności seksualnych. Dalej potoczyło się wszystko lawinowo, ale z przeszkodami. W Kutnie nie ma lekarza dziecięcego o wymaganej specjalizacji, trzeba było jechać nocą do Łodzi, tam miano do nas pretensje, że przecież w Kutnie zrobiliby te same badania, po co przyjechaliśmy. Jednak zrobili, zabezpieczyła je policja. Nie dostałam żadnego dokumentu, jedynie rozmawiałam z lekarzem. Córka zaczęła opowiadać, byliśmy z mężem zszokowani. O 4 rano zeznawałam na komendzie. To już był poniedziałek. Dzwoniłam na policję, do prokuratury co oni robią w tej sprawie, czy już wiadomo, co się stało, co wyszło dokładnie w badaniach. Nie chcieli nic mówić. Byłam zła, bo jestem matką, powinnam wiedzieć. Nie miałam pojęcia  czy mogę skorzystać z pomocy psychologa dla niej i dla siebie. Najgorsze, że nie wiem co się stało, czy rzeczywiście zrobiono jej krzywdę, a Marzenka co chwila mnie pyta - mamo wierzysz mi? Nie daję już rady, co ja mam jej powiedzieć. Maluchy denerwują się ze mną, czują to napięcie, mąż je uspokaja. On też nie wie co mówić, jak dziecko pyta czy on jej zrobi coś podobnego...- głos pani Iwony łamie się, łzy płyną po twarzy, szybko je wyciera. Mąż odwraca wzrok, przytula brata Marzenki, chowa twarz...

Po chwili pani Iwona zaczyna spokojnie: - Nie wiemy czy możemy z nią pójść do psychologa, pomieszali nam w głowie, że niby lepiej nie, bo potem biegły psycholog na przesłuchaniu może podważać taką sytuację. Nie jestem ani prawnikiem, ani psychologiem, nie wiem co wolno w takiej sprawie zrobić a czego nie. Wiem jednak jedno, moja córeczka potrzebuje pomocy, i ja również. Jestem sierotą, miałam ciężkie życie i wyszłam na ludzi. Mama zmarła na nowotwór, byłam z nią do końca, ojciec też nie żyje, moje rodzeństwo się nami nie interesuje. Jestem sama z mężem. On tak samo jak ja ciężko to przeżywa. Więcej nie zdołamy już unieść- wyrzuca z siebie pani Iwona. - 10 marca w sądzie ustanowiono kuratora córeczce, adwokata Macieja Kucharskiego. Nie rozmawiałam z nim, nie znam go, nie było go u nas. Czy nie powinno być tak, że policja albo prokuratura  proponuje nam pomoc psychologiczną w takiej sytuacji? Dlaczego dziecko ma miesiąc czekać na przesłuchanie? Dowiedziałam się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie, że Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna może udzielić nam pomocy. W połowie drogi zawróciłyśmy, nie chciała iść dalej i więcej nikt do nas nie zadzwonił, czy termin spotkania będzie zmieniony, co dalej zrobić. [więcej]
wandea, 27.03.2017 19:50|czytane: 2407 razy|63 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Światowy Dzień Teatru z dwoma spektaklami o nietuzinkowych kobietach
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie uczczono Światowy Dzień Teatru. Publiczność obejrzałą dwa spektakle "Papusza" Teatru "Pod Lupą" oraz monodram "Wanda Wasilewska" Kamili Banasiak i dwie opowieści o kobietach, pozornie różnych, a jakże sobie bliskich. 

Światowy Dzień Teatru z dwoma spektaklami o nietuzinkowych kobietach, ./upload/articles_pakiety/33321/01_obraz.jpg
Światowy Dzień Teatru z dwoma spektaklami o nietuzinkowych kobietach, ./upload/articles_pakiety/33321/05_obraz.jpg
Światowy Dzień Teatru z dwoma spektaklami o nietuzinkowych kobietach, ./upload/articles_pakiety/33321/23_obraz.jpg


Więcej zdjęć

Przed spektaklami przedstawiciele Stowarzyszenia Uniwerystet Trzeciego Wieku podziękowali Krzysztofowi Ryzlakowi za promocję teatru w lokalnej społeczności, a na koniec odbyło się spotkanie z aktorkami. 

W pierwszym spektaklu wyreżyserowanym przez Teresę Radzikowską, dojrzałą Papuszę - Bronisławę Wajs zagrała Bożena Wilk, młodą Anna Zgoda.

Wandę Wasilewską zagrała z kolei kutnianka Kamila Banasiak w reżyserii Aleksandry Skorupy. Spektakl otrzymał jedną z dwóch głównych nagród 14. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Teatrze Studio w Warszawie.  [więcej]
kultura, 28.03.2017 10:54|czytane: 424 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytanie Tolkiena w Gimnazjum nr 2 w Kutnie
W sobotę 25 marca br. obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Obchodzić go można, oczywiście, na różne sposoby. Można usiąść w fotelu w domowym zaciszu i przeczytać sobie fragment, którejś z książek pisarza. Można spotkać się z innymi czytelnikami w internecie lub na żywo. Z okazji Dnia Czytania Tolkiena organizowane są spotkania w bibliotekach, domach kultury, klubach miłośników fantastyki.

 Czytanie Tolkiena w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33323/01_obraz.jpg
 Czytanie Tolkiena w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33323/02_obraz.jpg
 Czytanie Tolkiena w Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33323/03_obraz.jpg


W Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie wybraliśmy formę dowolną. Uczniowie w klasach czytali na głos lub indywidualnie. Najczęściej na lekcjach języka polskiego, ale także na lekcjach języków obcych prezezntowali fragmenty utworów w oryginale po angielsku, a także po niemiecku.

W wypożyczalni SCIBiM przygotowany został okazjonalny kącik czytania Tolkiena. Oprócz wygodnych foteli znalazły się tam liczne wydania różnych powieści autora „Władcy pierścieni”. Tam także uczniowie i nauczyciele czytali po cichu i na głos fragmenty „Hobbita”, po polsku, m.in. Teresa Romanowska oraz w różnych językach obcych. [więcej]
redaktor, 28.03.2017 09:58|czytane: 646 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności