eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
ECO Kutno przyjazne klientowi
Jutro, czyli 21 stycznia, w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie uroczysta gala Programu Firmy Przyjaznej Klientowi, podczas której wszystkim laureatom tej edycji konkursu wręczone zostaną Godła FPK, uprawniające do posługiwania się tytułem „Firmy Przyjaznej Klientowi” przez 12 miesięcy.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA w Opolu jak co roku przystąpiła do badania recertyfikującego w ramach programu „Firmy Przyjaznej Klientowi”, przeprowadzonego przez Obserwatorium Zarządzania w Warszawie, poddając się kolejnej ocenie klientów. W tym roku po raz pierwszy takiej samej weryfikacji poddały się spółki: ECO Jelenia Góra, ECO Kutno oraz ECO Malbork, wchodzące w skład Grupy Kapitałowej. Organizator konkursu/programu na podstawie wywiadów z ponad 280 klientami oraz anonimowej weryfikacji jakości obsługi klienta realizowanej przez spółki, ocenił czy  zasługują one na tytuł „Firmy Przyjaznej Klientowi”. Wszystkie badane spółki Grupy Kapitałowej ECO osiągnęły wysokie wyniki, przekraczające wskaźnik poziomu zadowolenia Klientów, wymagany do uzyskania Godła, wynoszący 85%. [więcej]
pismak, 20.01.2015 08:56|czytane: 614 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kamil Łączyński zagra w Polfarmex Kutno
Kamil Łączyński (25 lat, 183 cm) reprezentant Polski, były gracz Rosy Radom zagra w Polfarmex Kutno. Prawdopodobnie w sobotę w meczu z Polpharmą zagra pierwszy raz w ekipie Jarosława Krysiewicza.

Kamil Łączyński zagra w Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/25649/01_obraz.jpg


Dziś KKS PRO-BASKET KUTNO S.A. podpisał kontrakt z byłym rozgrywającym Rosy Radom, Kamilem Łączyńskim.

Kamil Łączyński w ostatnich dwóch sezonach 2013/2014 oraz 2014/2015 reprezentował barwy Rosy Radom zdobywając średnio 7.25 punktu oraz 4.4 asysty. W wakacje zawodnik został powołany przez trenera Mike'a Taylora do reprezentacji Polski. W eliminacjach Kamil pokazał się z dobrej strony i złapał dużo pewności siebie, co miało przełożenie na dalszy rozwój i dobrą grę w klubie. Łączyński charakteryzuje się walecznością na parkiecie oraz bardzo dobrym „przeglądem pola gry” jak podaje oficjalna strona plk.pl. Jako ciekawostkę dodać można, iż Kamil Łączyński współpracował już z Krzysztofem Szablowskim nie tylko w każde narodowej seniorów, ale dużo wcześniej jako junior w kadrze U18. [więcej]
redaktor, 20.01.2015 08:18|czytane: 1078 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pomóżmy wygrać Iwonie z Kutna w konkursie PZU
Iwona Gąsowska pochodząca z Kutna bierze udział w konkursie PZU Inwestycja w Przyszłość. To inicjatywa skierowana do aktywnych członków organizacji studenckich. Taką osobą jest właśnie Iwona Gąsowska, rodowita kutnianka, która kończy studia w Olsztynie. 

Pomóżmy wygrać Iwonie z Kutna w konkursie PZU, ./upload/articles_pakiety/25647/01_obraz.jpg


W konkursie Iwona może wygrać  5.000 zł stypendium rozwojowego i zrealizować własny projekt budując swoją pozycję na rynku pracy. Głosowanie trwa do 22 stycznia, wystarczy zalogować się przez Facebooka. 

Urodziłam się w Kutnie gdzie się wychowałam i skończyłam szkołę średnią. Do Olsztyna przyjechałam na wymarzone studia- bezpieczeństwo wewnętrzne, na których aktywnie uczestniczę w życiu uczelni - pisze Iwona Gąsowska.- Jestem członkiem koła naukowego, w latach ubiegłych organizowałam konferencje krajowe i międzynarodowe. Od 2 roku studiów dostaje stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Piąty rok studiów łączę z pracą w sklepie sportowym. Niecały rok temu wyszłam za mąż.

Kliknij w link, zobacz prezentację Iwony i zagłosuj 

[więcej]
wandea, 19.01.2015 20:23|czytane: 1111 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pat w sprawie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
Kontroler Najwyższej Izby Kontroli ustalił, że Powiat Kutnowski bezzasadnie wyksięgował 31 grudnia 2013 r. zobowiązanie przejęte po zlikwidowanym SPZOZ dotyczące Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w kwocie 4 527 070, 86 zł. NIK uważa, że zobowiązania wobec Funduszu miały analogiczny charakter do innych przejętych przez powiat zobowiązań po SPZOZ i powinien on być spłacony tak jak w większości inne długi.

W raporcie po kontroli Starostwa Powiatowego w Kutnie w zakresie "Działalności szpitali samorządowych przekształconych w spółki kapitałowe" większość ocen cząstkowych Najwyższej Izby Kontroli jest negatywna. Jednym z zaleceń jest właśnie zwrot 4 527 070, 86 zł Zakładowemu Funduszowi Świadczeń Socjalnych w szpitalu.

Na ostatniej  sesji Rady Powiatu Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski poinformował, że powiat zwrócił się do Regionalnej Izby Obrachunkowej z prośbą o wykładnię przepisów i wskazanie czy powiat ma wypełniać zalecenie NIK, skoro sprawozdania powiatu są pozytywnie oceniane przez RIO.

Jak mówi Jolanta Anioł, Skarbnik Powiatu w odpowiedzi RIO podtrzymuje swoją poprzednią decyzję, czyli przywołuje, że powiat postąpił prawidłowo wyksięgowując zobowiązanie. [więcej]
wandea, 19.01.2015 20:00|czytane: 1762 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejska Komisja Wyborcza powołana
Komisarz Wyborczy w Skierniewicach powołał Miejską Komisję Wyborczą w Kutnie. Natomiast do przyszłego wtorku 27 stycznia do  godz. 24.00 zarejestrowane komitety mają możliwość zgłaszania Miejskiej Komisji list kandydatów na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna, które odbędą się w Dzień Kobiet, 8 marca. 

Skład Miejskiej Komisji Wyborczej: KWW Pltaforma Miejska Mieczysław Banek, KWW Ireneusza Kmieciaka Stanisław Ciesielski, KWW Rafała Aleksandra Jóźwiaka Jadwiga Dymna, KWW Zbigniewa Burzyńskiego Stanisława Jankowska, KWW Młodzi dla Kutna Katarzyna Wasiak, KWW Prawo i Skuteczność Włodzimierz Wykrętowicz, [więcej]
wandea, 19.01.2015 19:34|czytane: 1030 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny Gierula tłumaczy się Komisji Rewizyjnej
Artur Gierula, radny powiatowy, członek Zarządu Powiatu w Kutnie zaproszony na posiedzenie Komisji Rewizyjnej złożył dziś wyjaśnienia związane z faktem objęcia funkcji pełnomocnika wyborczego i finansowego KWW Platforma Miejska w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Kutna. 

Radny Gierula tłumaczy się Komisji Rewizyjnej, ./upload/articles_pakiety/25643/01_obraz.jpg
Radny Gierula tłumaczy się Komisji Rewizyjnej, ./upload/articles_pakiety/25643/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, Andrzej Kozłowski, prezes kutnowskiego Klubu "Gazety Polskiej" złożył wniosek do Rady Powiatu w Kutnie o wygaśnięcie mandatu Artura Gieruli, radnego Platformy Obywatelskiej w związku z informacją Komisarza Wyborczego w Skierniewicach, iż figuruje on jako pełnomocnik KWW Platforma Miejska. Artur Gierula, aby zostać pełnomocnikiem wyborczym i finansowym musiał podpisać oświadczenie, z którego treści wynika, że nie jest funkcjonariuszem publicznym. W opinii niezależnego od Starostwa Powiatowego prawnika zlamał on zakaz łączenia tych funkcji i poświadczył nieprawdę w dokumencie. Inną opinię przedstawiła na poprzednim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej mecenas Starostwa, uznając, że poświadczenie nieprawdy byłoby karalne gdyby oświadczenie, które Gierula podpisał, zawierało pouczenie po rygorem odpowiedzialności karnej, a z kolei wykładnia przepisu z Kodeksu Wyborczego nie prowadzi do wygaśnięcia mandatu radnego. 

Tak natomiast opisał sytuację radny Gierula. - 29 grudnia 2014 r. została złożona informacja do Komisarza Wyborczego, że zostaje powołany do życia taki komitet i rzeczywiście zawierała ona wskazanie mojej osoby jako pełnomocnika wyborczego i finansowego. W związku z tym, cóż można powiedzieć, ludzki błąd. Był to koniec roku, była presja czasu przy zakładaniu tego komitetu, być może presja związana z koniecznością zawiązania tego komitetu czyli presja założycieli, również sprawy osobiste, no i po prostu doszło do takiej sytuacji - tłumaczył radny Artur Gierula (Platforma Obywatelska). - Działałem w dobrej wierze, wydawało mi się, że jako obywatel tego kraju mam wszystkie prawa obywatelskie, okazało się że są pewne regresy. 30 grudnia złożyłem oświadczenie i rezygnację w KWW. Dokumenty o rezygnacji i wycofaniu oświadczenia zostały zawiezione 5 stycznia do Komisarza. Ale wcześniej 30 grudnia zostało powiadomione telefonicznie Biuro Komisarza o tym, że się wycofuję. 30 grudnia została również podjęta uchwała w Komitecie Wyborczym Wyborców o przyjęciu mojej rezygnacji.  Komisarzowi osobiście przekazano to wszystko 5 stycznia.

- Jak zwykle Platformie wszystko uchodzi - wtrącił radny Konrad Kłopotowski (Prawo i Sprawiedliwość). [więcej]
wandea, 19.01.2015 19:33|czytane: 2601 razy|36 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto zdobędzie Nagrodę Poetycką Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza?
Kutnowski Dom Kultury czeka na rozwiązanie konkursu grantowego  w Instytucie Książki, gdzie został złożony wniosek o wsparcie XI Festiwalu ''Złoty Środek Poezji" Kutno 2015. W tym roku będzie odbywał się od 12 do 14 czerwca pod hasłem ''Poezja wobec teraźniejszości" . Wśród konkursów znalazł się jeden wyjątkowy na projekt statuetki – Nagrody Poetyckiej Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Złoty Środek Poezji.

Jak mówi Radosław Rojewski, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury bez względu na wynik ministerialnego konkursu odbędą się sztandarowe elementy festiwalu czyli konkursy literackie oraz cykl warsztatów dla młodzieży. 

 Kto zdobędzie Nagrodę Poetycką Złoty Środek Poezji im. Artura Fryza?

Na stronie imprezy znalazły się już regulaminy konkursów. Koordynatorem XI OKL Złoty Środek Poezji jest była dyrektor domu kultury Teresa Mosingiewicz, natomiast za całość projektu odpowiada instruktor KDK Dominika Staniszewska.

XI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Złoty Środek Poezji” Kutno 2015 pod patronatem Dwumiesięcznika Literackiego TOPOS i Miesięcznika ODRA Patronat honorowy: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Organizator: Kutnowski Dom Kultury Mecenat: Prezydent Miasta Kutno

Regulaminu konkursu
1. Organizatorem konkursu jest Kutnowski Dom Kultury.
2. Konkurs obejmuje wszystkie debiutanckie autorskie książki poetyckie autorów piszących w języku polskim wydane w roku 2014, które autor bądź wydawca nadeśle na adres organizatora konkursu w minimum 5 egzemplarzach do 31 marca 2015 roku (decyduje data stempla pocztowego).
3. Jako książkę debiutancką rozumie się pierwszy zwarty druk poety opatrzony stopką wydawniczą i numerem ISBN bez względu na jego objętość. Jest więc nią również tzw. arkusz poetycki, jeśli posiada cechy wymienione w punktach 3 i 4 regulaminu.
4. Książka debiutancka może być wydana w Polsce lub poza jej granicami.
5. Autorzy bądź wydawnictwa powinni dołączyć do książek kartę zgłoszeniową – załącznik do regulaminu.
6. Jury Konkursu w składzie – Karol Maliszewski – przewodniczący, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba -  przyzna  nagrody o łącznej wartości 15.000 złotych. Zakładany podział nagród określa się w sposób następujący: I nagroda – 7000 zł, II nagroda – 4000 zł, III nagroda – 2000 zł. Wyróżnienia: suma łączna – 2000 zł. Jury ma prawo do innego podziału nagród. [więcej]
kultura, 19.01.2015 21:00|czytane: 1214 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Szpital Samorządowy sp.z o.o serdecznie dziękuje
Kutnowski Szpital Samorządowy sp.z o.o serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1% swojego podatku dochodowego za rok 2013 i tym samym przyczynili się do poprawy jakości usług świadczonych na rzecz pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym.

- Dzięki Państwa darowiźnie Stowarzyszenie Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia mieszczące się w Płocku w ramach współpracy z naszym szpitalem doposażyło Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w sprzęt rehabilitacyjny dla pacjentów z dysfunkcją narządu ruchu. Mamy nadzieję na dalszą pomoc i wsparcie z Państwa strony. Środki pozyskane w tym roku z darowizny 1% podatku dochodowego chcielibyśmy przeznaczyć na potrzeby Oddziału Pediatrycznego - dziękuje Beata Pokojska, rzecznik spółki. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 18:00|czytane: 934 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro w kutnowskiej bibliotece spotkanie z Andrzejem Stasiukiem
Przypominamy, jutro w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, pisarzem i podróżnikiem. Zapraszamy o godz. 17.00.

Jutro w kutnowskiej bibliotece spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, ./upload/articles_pakiety/25644/01_obraz.jpg


Andrzej Stasiuk jest laureatem Nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), im. S.B. Lindego (2002), Nagrody im. Beaty Pawlak (2004) za Jadąc do Babadag, Nagrody Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera za Fado (2007). Kilkakrotnie nominowany był do Nagrody Literackiej Nike, którą otrzymał raz – w 2005 r. za Jadąc do Babadag. W 2005 roku podczas uroczystości w krakowskim magistracie, został uhonorowany przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Stasiuk jest autorem licznych felietonów prasowych, publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Tytułu”, „OZON-u”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i innych pism. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, m.in. na angielski, fiński, francuski, niderlandzki, niemiecki, rosyjski, norweski, ukraiński, węgierski, włoski, czeski i rumuński. Wraz z żoną Moniką Sznajderman prowadzi Wydawnictwo Czarne, specjalizujące się w literaturze środkowoeuropejskiej.

Ostatnie książki Stasiuka to Ciemny las, 2007. Dojczland, 2007. Czekając na Turka, 2009. Taksim, 2009. Dziennik pisany później, 2010 (książka znalazła się w finale Nagrody Literackiej NIKE 2011), [więcej]
kultura, 19.01.2015 18:37|czytane: 707 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa Kutna Amatorów w Tenisie Stołowym
24 stycznia o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie ul. Łąkoszyńska 9 odbędą się XI Mistrzostwa Kutna Amatorów w Tenisie Stołowym.

Kategorie takie same jak na Grand Prix - Szkoły Podstawowe Dziewczęta i Chłopcy, Szkoły Gimnazjalne Dziewczęta i Chłopcy, Szkoły Ponadgimnazjalne Dziewczęta i Chłopcy; Kobiety Mężczyźni do 35 lat; Mężczyźni powyżej 35 lat.

Dziewczęta i chłopcy ze Szkół Podstawowych rozpoczynają mistrzostwa o godz. 15.30. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 18:02|czytane: 665 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Jakie są koszty WOŚP w Kutnie?
- Ile pieniędzy z budżetu Miasta Kutno jest przeznaczonych na organizację finału WOŚP w Kutnie? Nie chodzi mi o pozycje w budżecie, ale realne koszty jakie ponoszą instytucje kultury, szkoły, spółki i sam urząd na organizację tych przedsięwzięć. Myślę tu nie tylko o wydatkach materialnych na fajerwerki, ale również koncerty, koszty utrzymania obiektów w niedzielę, umowy z ochroną i artystami, nadgodziny (przecież niedziela to dzień wolny od pracy) pracowników budżetówki Kutna- pyta pan Tadeusz z Kutna (nazwisko do wiad. redakcji). - Czy czasem nie jest to suma, którą samorząd mógłby przeznaczyć wprost na zakup konkretnego sprzętu dla szpitala? 

Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna udziela odpowiedzi, iż nie dysponuje takimi informacjami, pytamy zatem Kutnowski Dom Kultury, w którym zaplanowano organizację zdarzeń podczas WOŚP. 

- Koncerty zorganizowane w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyły się w ramach planu pracy KDK, ze względu na zbieżność terminów były promowane jako wydarzenia towarzyszące WOŚP. Występy artystyczne, które odbyły się w KDK nie wygenerowały  dodatkowych kosztów, wykonawcy nie pobierali honorariów, pracownicy KDK pracowali w ramach miesięcznego planu pracy - odpowiada Weronika Lenarczyk, Kierownik Działu Organizacji Imprez Kutnowskiego Domu Kultury. - Nie jesteśmy w stanie określić kosztów energii na określony dzień i sale – nie ma osobnych podliczników i nie prowadzimy rozliczenia dobowego. [więcej]
wandea, 19.01.2015 12:52|czytane: 1696 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET TBS Kutno wysoko wygrywa
W sobotę drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz z zespołem UMKS Księżak II Łowicz. Drużyna wystąpiła  w zdziesiątkowanym składzie z powodu choroby pięciu zawodników.

KKS PRO-BASKET TBS Kutno wysoko wygrywa, ./upload/articles_pakiety/25640/01_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET TBS Kutno wysoko wygrywa, ./upload/articles_pakiety/25640/05_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET TBS Kutno wysoko wygrywa, ./upload/articles_pakiety/25640/03_obraz.jpg


Jednak to nie zdeprymowało kutnian, którzy od  samego początku  dominowali na boisku prowadząc po pięciu minutach 11:0. Druga kwarta była także pod dyktando naszej drużyny , która zakończyła się wynikiem 24:3.Druga połowa to dalsza dominacja drużyny KKS  i dzięki bardzo dobrej obronie na całym boisku wygrywamy trzecią kwartę 26:4 .Ostatnia część meczu to kontrolowanie wyniku i nieznaczne zwycięstwo 12:7. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 13:15|czytane: 775 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zmienne szczęście KKS Pro-Basket SandBus Kutno
W drugiej kolejce rundy finałowej wojewódzkiej ligi kadetów KKS Pro-Basket SandBus Kutno na wyjeżdzie wygrał po bardzo zaciętym spotkanie niepokonany do tej pory zespół ŁKS Łódz 58:56 (10:13, 18:9, 8:12, 15:17 dogrywka 7:5). Tak cenne zwycięstwo to efekt bardzo agresywnej obrony strefowej, która pozwoliła na tak niską zdobycz punktową drużyny ŁKS-u. Gratulacje należą się całej drużynie za bardzo duże zaangażowanie i wolę walki. Trenerem zespołu jest Tomasz Skowron.

Drużyna KKS Pro-Basket SandBus Kutno grała w składzie: Mróz Jakub 4 pkt., Wojtczak Krzysztof 3 pkt., Pawłowski Bartosz 8 pkt., Haczyk Marcel 18 pkt., Łukasiewicz Jakub 17 pkt., Ćwirko-Godycki Mateusz 5 pkt., Boroń Adam 3 pkt., Postolski Adam, Psurski Arkadiusz ,Rychwalski Juliusz.

W pierwszej kolejce rundy finałowej wojewódzkiej ligi młodzików KKS Pro-Basket SandBus Kutno na własnym parkiecie  uległ zespół ŁKS Łódz 53:82 (18:18, 13:13, 10:25, 12:26). Drużyna nasza zagrała dobre zawody do połowy spotkania kiedy na tablicy widniał wynik remisowy. Po przerwie wyszły braki kondycyjne zawodników, którzy wrócili do zespołu po licznych kontuzjach (szczególnie cieszy powrót do gry lidera zespołu Artura Lewandowskiego). [więcej]
redaktor, 19.01.2015 13:09|czytane: 644 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszty podróży urzędników
32 151, 36 zł kosztowały podróże służbowe pracowników Urzędu Miasta Kutna, a radnych ubiegłej kadencji 858, 22 zł. Z kolei Starostwo Powiatowe w Kutnie na ten cel wydało 8 661,54 zł. 

Biuro Prasowe Urzędu informuje o kosztach podróży prezydenta, zastępców i pozostałych pracowników.
Prezydent  Zbigniew Burzyński 232,50 zł Zastępca Prezydenta Jacek Boczkaja 1335,98 zł Zastępca Prezydenta Zbigniew Wdowiak  424,95 zł. Pozostali pracownicy Urzędu 30 157,93 zł.

Zarząd powiatu w Polsce podróżował za 426,8 zł, za granicę za 616, 63 zł. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 12:41|czytane: 1070 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dobra passa kadetek KKS Pro-Basket Kutno
Trzy zwycięstwa w ostatnich czterech meczach zanotowała drużyna KKS Kutno ZOO Safari Borysew. Dziewczęta wygrały w Łodzi (20.12.2014) z ŁKS Łódź 55:44, pokonały w Kutnie (03.01.2015) UKS Teofilów 48 Łódź 96:26, przegrały z liderem rozgrywek CIS Multis Multum Pabianice (10.01.2015) 45:80 oraz wygrały w ostatnią sobotę (17.01.2015) z UKS LIDER Tomaszów Maz.67:45.

Dobra passa kadetek KKS Pro-Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/25638/01_obraz.jpg


Cieszy coraz lepsza gra w obronie oraz  wygrane z drużynami wyżej notowanymi oraz starszymi (zespół z Kutna jest jednym z najmłodszych w lidze).

 Skład i suma punktów: Marta Erwińska 4 mecze/28 pkt 4 celne za 3 pkt; Kinga Chodorowska 3 mecze/15 pkt; Weronika Bogdańska 4 mecze/ 80 pkt; Julia Mieszkowska 4 mecze/19 pkt, Zuzanna Molka 3 mecze/31 pkt ; Milena Adamiak   3 mecze/0 pkt; Kamila Piłacik 2 mecze/0 pkt; Martyna Goniarska 4 mecze/41 pkt;  Zuzanna Jędrzejczak 3 mecze/18 pkt; Blanka Zawierucha  4 mecze/28 pkt; Małgorzata Siatkowska 2 mecze/3 pkt; [więcej]
redaktor, 19.01.2015 13:05|czytane: 774 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Warsztaty z szycia ręcznego w KDK
W ramach ferii Kutnowski Dom Kultury zaprasza na "ZWIERZAKI CUDAKI" czyli warsztaty z szycia ręcznego dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

Warsztaty z szycia ręcznego w KDK, ./upload/articles_pakiety/25636/01_obraz.jpg


Zapisy trwają do piątku, 23 stycznia w sekretariacie KDK (tel. 24 254 21 37), koszt 20 zł, liczba miejsc ograniczona.

Spotykamy się 4, 6, 9 i 13 lutego w godz. 11.00 - 12.00 w pracowni plastycznej KDK (II piętro). [więcej]
Krecik, 19.01.2015 12:26|czytane: 650 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nowa Społeczna Komisja Mieszkaniowa
W piątek, 16 stycznia prezydent Kutna powołał Społeczną Komisję Mieszkaniową na kadencję 2014-2018. W jej skład weszli nowi radni i pracownicy instytucji podległych prezydentowi.

Przedstawicielem prezydenta w Komisji jest Władysław Janik z Urzędu Miasta Kutna, przedstawicielem Towarzystwa Budownictwa Społecznego - prezes Jacek Urbaniak, przedstawicielem Zarządu Nieruchomości Miejskich Krzysztof Motylewski, Renata Szyburska reprezentuje MOPS. W komisji zasiadają również radni miejscy Edward Książek, Jan Dębski, Karol Miszczak, Tomasz Rędzikowski i Agnieszka Wyroślak

Komisja ma sprawować społeczną kontrolę nad procesem udzielania pomocy mieszkaniowej. Do jej zadań należy: opiniowanie projektów list po sporządzonej punktacji wniosków, opiniowanie odwołań od projektów list, przeprowadzenie wizji lokalowych, opiniowanie list ostatecznych, opiniowanie propozycji przydziałów lokalu w sytuacjach szczególnych oraz przydziałów związanych z utratą wcześnie tytułu prawnego do lokalu, opiniowanie propozycji przydziałów lokali będących będących w dyspozycji prezydenta, stanowiących innych niż mieszkaniowy zasób Miasta Kutno. [więcej]
redaktor, 19.01.2015 12:24|czytane: 957 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasi rolnicy w Marszu Radości i Zwycięstwa w Bytomiu
90 rolników z powiatu kutnowskiego, łęczyckiego oraz zgierskiego wzięło udział w Marszu Radości i Zwycięstwa w Bytomiu: Koniec strajku w KWK Bobrek-Centrum.

Nasi rolnicy w Marszu Radości i Zwycięstwa w Bytomiu, ./upload/articles_pakiety/25631/11_obraz.jpg
Nasi rolnicy w Marszu Radości i Zwycięstwa w Bytomiu, ./upload/articles_pakiety/25631/02_obraz.jpg
Nasi rolnicy w Marszu Radości i Zwycięstwa w Bytomiu, ./upload/articles_pakiety/25631/03_obraz.jpg


- Do Bytomia przyjechało łącznie 160 rolników  z woj. łódzkiego z Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego ROLNIKÓW I KONSUMENTÓW z jego przewodniczącym i założycielem Andrzejem Prochoniem. Rolnicy wyrażają swoją solidarność z górnikami, mówiąc jednocześnie o swoich problemach. Organizatorzy przygotowali również dla górników przebywających pod ziemią paczkę żywnościową, były to  produkty rolne jako gest solidarności rolników z górnikami i wsparcia strajkujących - opowiada Tomasz Walczewski, radny gminy Krośniewice. - Działacze komitetu zostali bardzo życzliwie przyjęci przez organizatorów protestu szczególne podziękowania za wsparcie złożył w imieniu górników i mieszkańców Bytomia osobiście Prezydent miasta Damian Bartyla, który przyjął produkty rolne ode mnie, Andrzeja Prochonia oraz Bogdana Olejniczaka i przekazał je do górników strajkujących pod ziemią. [więcej]
pismak, 19.01.2015 10:28|czytane: 2156 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najlepsza zabawa w dżungli
Wczoraj Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zamieniło się w dżunglę. Na balu pojawiły się tygrysy, pantery, małpki różne gryzonie, pszczółki dopłynęli również piraci, a nawet Spiderman.

Najlepsza zabawa w dżungli, ./upload/articles_pakiety/25630/11_obraz.jpg
Najlepsza zabawa w dżungli, ./upload/articles_pakiety/25630/02_obraz.jpg
Najlepsza zabawa w dżungli, ./upload/articles_pakiety/25630/03_obraz.jpg


Wiadomo w dżungli bawi się znakomicie, dlatego nie mogło zabraknąć postaci z bajek, wróżek i księżniczek. [więcej]
Krecik, 19.01.2015 10:27|czytane: 1306 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Jakie koncerty zobaczymy w 2015 roku w Kutnie?
Kutnowski Dom Kultury w tym roku stara się o wielu atrakcyjnych wykonawców, którzy wystąpią na Święcie Róży lub Majówce. 

- W tej chwili zbieramy odpowiedzi artystów związane z ich wolnymi terminami, m.in. staramy się o koncert Brathanków, Eneja, Kasi Kowalskiej, Sylwi Grzeszczak, Dawida Podsiadło i wielu innych - mówi Radosław Rojewski, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury.

W tym roku podobnie jak w 2014 będziemy prawdopodobnie gościć w Kutnie gwiazdę z wysokiej, światowej półki. 


Koncert gitarzystki Michaela Jacksona - Jennifer Batten w Białej Podlaskiej w Klubie Verona

- Dopinamy koncert najlepszej gitarzystki na świecie. Występowała ona z Michaelem Jacksonem. Mamy nadzieję, że w kwietniu tego roku w KDK wystąpi Jennifer Batten. Być może poprowadzi również warsztaty dla muzyków- dodaje Rojewski. [więcej]
wandea, 18.01.2015 11:04|czytane: 1812 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bal dla dzieci w Ośrodku Kultury Gminy Kutno
Ośrodek Kultury Gminy Kutno, punkt przedszkolny “Kraina Młodych Odkrywców” oraz firma Party Projekt zapraszają 6 lutego od 16.00 do 19.00 dzieci na wyjątkowy bal karnawałowy, na którym czekają wspaniałe zabawy i animacje.

Bal dla dzieci w Ośrodku Kultury Gminy Kutno , ./upload/articles_pakiety/25629/01_obraz.jpg


Chętnych prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu: 534 100 025. Gwarantujemy znakomitą zabawę i profesjonalną opiekę nad dziećmi. Wstęp wolny. [więcej]
redaktor, 18.01.2015 17:36|czytane: 709 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Licealiada
W ubiegłą środę, 14 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu  Kutnowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt oraz Chłopców.

W zawodach organizowanych przez kutnowski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystartowało dziewięć szkół z powiatu kutnowskiego: ZS Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie, I LO PUL w Kutnie,  II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie,  I LO im. gen J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, ZSZ Nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie, ZS Nr 4 im. Z. Balickiego w Kutnie, , LO Katolickie w Kutnie, ZSCKR w Mieczysławowie oraz ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie.
W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się reprezentacja I LO im. gen J. H. Dąbrowskiego w Kutnie, zaś wśród chłopców reprezentacja „Staszica”.

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Licealiada, ./upload/articles_pakiety/25628/01_obraz.jpg
Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Licealiada, ./upload/articles_pakiety/25628/02_obraz.jpg
Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. Licealiada, ./upload/articles_pakiety/25628/03_obraz.jpg


W zawodach dziewcząt wzięło udział osiem szkół podzielonych na dwie grupy po 4 zespoły.  Grupę A z kompletem zwycięstw wygrał Dąbrowszczak, zaś Grupę B dziewczęta z PULU.

Mecz o V m: ZS Nr 1 w Kutnie – ZS Nr 4 w Kutnie 3:0
Mecz o III m: ZSZ Nr 2 w Kutnie – ZS Nr 3 w Kutnie 3:0
Mecz o I m: I LO w Kutnie – ILO PUL w Kutnie 3:0

Kolejność Końcowa:
1. I LO im. gen J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
2. I LO PUL w Kutnie
3. ZSZ Nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie
4. ZS Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie
5. ZS Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie
6. ZS Nr 4 im. Z. Balickiego w Kutnie                                                                                                
7. ZSCKR w Mieczysławowie                                                                                                                   
8. II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie

Skład reprezentacji „Dąbroszczaka” –Dominika Stawiszyńska, Edyta Przybysz, Martyna Ziółkowska trener Kamil Borowiak. [więcej]
redaktor, 18.01.2015 17:15|czytane: 749 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
VII Kolejka I Ligi KAHLPN
STRAŻ POŻARNA  -  DZPG   4  :  5
Kujawa 3, Rzetelski  -  Stawirowski Eryk 2, Wasiak, Majczak, Domański
Żk. Pasternak, Kujawa  ( Straż Pożarna )
PROTEKTOR  -  EXPOM   4  :  2
Fabjanowski Robert 2, Wilkoński Adam, Krzymiński  -  Walczak 2
Żk. Salomon ( Expom )
HURT PAP AZS  -  LIBERO   4  :  1
Nowakowski 2, Janakowski, Kowalski  -  Marciniak Damian
Żk, Milas, Chmurski  ( Hurt Pap AZS )
FC. WIESZCZYCE  -  STARTER BIUROMAX VIVA   2  :  11
Szczepański, Peda  -  Grabowski 2, Pietrzak 2, Góralczyk, Janakowski Tomasz, Szymański, Krzymieniewski, Łukasik, Matysiak, Baranowski
OBA NIJHOF WASSINK  -  PROSTO TEAM   5  :  2
Kaliński 2, Jaśkiewicz Mariusz 2, Mordzak  -  Rybacki, Wożniak
STREET BOYS  -  DS. SMITH   4  :  6
Rękawiecki 2, Bączkowski 2  -  Trzeciak 3, Wojtalik 2, Skonieczny
PAUZA :  SAMI  SWOI
Podsumowanie :
Najlepszy mecz:  Straż Pożarna  -  DZPG
MVP : Fabjanowski Robert  (Protektor)
Najlepsza piątka : Klekowicki Paweł (Hurt Pap AZS ), Fabjanowski Robert ( Protektor), Stawirowski Eryk (DZPG), Kujawa Adrian (Straż Pożarna), Wojtalik Jarosław (DS. Smith) [więcej]
redaktor, 18.01.2015 17:12|czytane: 717 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno ogrywa Rosę Radom
W pierwszym meczu rundy rewanżowej Polfarmex Kutno po zaciętym spotkaniu pokonał Rosę Radom 76:71 (25-18; 25-29; 9-23; 17-11). 

Polfarmex Kutno ogrywa Rosę Radom, ./upload/articles_pakiety/25622/36_obraz.jpg
Polfarmex Kutno ogrywa Rosę Radom, ./upload/articles_pakiety/25622/14_obraz.jpg
Polfarmex Kutno ogrywa Rosę Radom, ./upload/articles_pakiety/25622/73_obraz.jpg


Polfarmex Kutno: Auda 17, Mitchell 15, Grochowski 11, Wołoszyn 11, Bartosz 10, Johnson 9, Malczyk 3, Jakóbczyk 0.

Rosa Radom: Witka 15, Mirković 15, Łączyński 10, Sokołowski 9, Adams 6, Gibson 5, Majewski 5, Jeszke 4, Szymkiewicz 2.

[więcej]
redaktor, 17.01.2015 20:08|czytane: 2722 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Galeria Okno na sztukę zaprasza na wystawę Drzeworyty
Niewiele dziś osób obejrzało na wernisażu w galerii w Kutnowskim Domu Kultury wyjątkowe prace Aleksandra Woźniaka. Sztuka nie przyciąga mas, ale ważne jest to, że tych, którzy chcą z nią obcować wzbogaca i zmusza do myślenia. Przybyli zatem ci, którzy brali udział w konkursie ogłoszonym przez KDK na nazwę galerii i ci którzy od lat bywają na wystawach w domu kultury. Konkurs wygrała pani Magdalena Miklas, która zaproponowała nazwę Okno na sztukę. Jak mówi nam dyrektor Radosław Rojewski już powstaje logo galerii i niebawem zacznie ona funkcjonować jako byt osobny, ważny w tworzeniu kultury w Kutnie. 

Galeria Okno na sztukę zaprasza na wystawę Drzeworyty, ./upload/articles_pakiety/25618/01_obraz.jpg
Galeria Okno na sztukę zaprasza na wystawę Drzeworyty, ./upload/articles_pakiety/25618/24_obraz.jpg
Galeria Okno na sztukę zaprasza na wystawę Drzeworyty, ./upload/articles_pakiety/25618/13_obraz.jpg


Od dziś też galerią w Kutnowskim Domu Kultury zajmować się będzie dr hab. Dariusz Kaca, natomiast Stowarzyszenie "Dom Pracy Twórczej - Nowa Wieś" po uzyskaniu grantu będzie realizować warsztaty z młodzieżą i plenery malarskie dla profesjonalistów i amatorów. Dyrektor KDK ma nadzieję, że comiesięczne wernisaże będą przyciągać coraz bardziej liczne grono osób. 

Pierwszym twórcą wystawiającym swoje prace w Galerii Okno na sztukę jest Aleksander Woźniak. 

- Aleksander jest młodym człowiekiem (rocznik 1978), wielkim pasjonatem grafiki. Jest najmłodszym pracownikiem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prowadzi tam na Wydziale Sztuki dwie pracownie - grafiki warsztatowej i dyplomową - przedstawiał artystę Dariusz Kaca. - Aleksander jest mężem, ojcem trzech córek. 

Woźniak specjalizuje się w tradycyjnych technikach grafiki warsztatowej i jest laureatem wielu nagród m.in. Nagrody honorowej Przewodniczącego Jury za cykl prac graficznych naX Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego. BWA Olsztyn, Nagrody im Pawła Stellera - BWA, Katowice na 8 Triennale Grafiki Polskiej, otrzymał Medal Regionu Lombardii za drzeworyt na 45 Premio Arte Pomero, Włochy.

- Mieszkam w Szczytnie. Dziękuję panu Kacy i panu dyrektorowi, że mogłem Państwu pokazać moje prace, które wykonałem na przestrzeni kilku lat. Są to drzeworyty wodne, grafiki. Mój tata powiedział mi, że czasem trzeba coś opowiedzieć o swoich pracach, jestem niespecjalnie do tego przekonany - mówi dr hab. Aleksander Woźniak. - Grafika polega na tym, że uzyskujemy obraz na papierze bądź innym podłożu przenosząc go z matrycy. Grafiki na tej wystawie uzyskujemy przenosząc obraz z podłoża drewnianego, deski. Na samym początku wystawy jest właśnie taka deska, od której wszystko się zaczyna. [więcej]
wandea, 16.01.2015 20:32|czytane: 1396 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy zespół ds. organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego
Starosta Kutnowski powołał w ubiegły piątek nowy Zespół ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Powiecie Kutnowskim.

Jego przewodniczącym został Artur Gierula, członek zarządu, a w skład weszli Mirosław Ruciński, dyrektor Wydziału Drogownictwa, Tomasz Kapruziak sekretarz Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego oraz podinsp. Piotr Sikorski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. [więcej]
redaktor, 16.01.2015 17:03|czytane: 1289 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przydałby się porządny parking
Radny miejski Robert Feliniak zaalarmował nas dzisiaj, informując o fatalnym stanie ulicy Reja i że czeka na reakcję Urzędu Miasta oraz Straży Miejskiej. 

Przydałby się porządny parking, ./upload/articles_pakiety/25611/02_obraz.jpg
Przydałby się porządny parking, ./upload/articles_pakiety/25611/03_obraz.jpg
Przydałby się porządny parking, ./upload/articles_pakiety/25611/05_obraz.jpg


-Traktory, które przywożą zboże do młyna przy ulicy Kochanowskiego zanieczyszczają ulicę Reja, wywlekając błoto z prowizorycznego parkingu udostępnionego przez właściciela firmy. Mieszkańcy są zbulwersowani. Problem zgłosiłem do urzędu miasta i do straży miejskiej - pisze radny Robert Feliniak. 

Rzeczywiście ulica była nieco zanieczyszczona, nic dziwnego skoro parking dla aut po deszczu zamienia się w gliniaste koleiny. [więcej]
redaktor, 16.01.2015 16:44|czytane: 2254 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Jak zakończyła się sprawa z wywieszeniem banera wyborczego na muzeum?
- Jak zakończyła się sprawa z wywieszeniem banera wyborczego Sławomira Mikołajczyka kandydata na burmistrza na balkonie Muzeum, którego pan Mikołajczyk jest pracownikiem? Kto wydał zgodę na jego wywieszenie - dyrektor, Starostwo Powiatowe w Kutnie czy konserwator zabytków? - pyta w liście do redakcji pan Przemysław z Krośniewic. 

Czytelnicy pytają: Jak zakończyła się sprawa z wywieszeniem banera wyborczego na muzeum?, ./upload/articles_pakiety/25615/01_obraz.jpg


- Reklama wyborcza została wywieszona za moją zgodą i zgodnie z wystawionym rachunkiem. Wisiała przez pięć dni. Po interwencji konserwatora została usunięta - odpowiada Grzegorz Dębski, [więcej]
redaktor, 16.01.2015 16:11|czytane: 1090 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończono budowę ul. Poprzecznej
Zakończono budowę ul. Poprzecznej wraz z odgałęzieniem w dzielnicy przemysłowej Sklęczki w Kutnie. Inwestycję drogową wykonało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „Mawex” Włodzimierz Pawłowski z Kutna.

Zakończono budowę ul. Poprzecznej , ./upload/articles_pakiety/25617/01_obraz.jpg


- W zakres zadania wchodziło wykonanie wodociągu oraz kanalizacji sanitarnej. Budowa drogi poprawia dostępność komunikacyjną kutnowskich terenów inwestycyjnych, w tym włączonych do Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wartość całkowita zadania to kwota 4 671 935,69 zł, natomiast wartość dofinansowania unijnego wyniosła 2,3 mln zł - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna. [więcej]
redaktor, 16.01.2015 16:34|czytane: 862 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Znane są przyczyny pożaru na Józefowie
Znane są przyczyny pożaru w kamienicy na Józefowie w Kutnie, w którym zginął 61-letni mężczyzna. Do pożaru doszło prawdopodobnie na skutek wypalania izolacji przewodu elektrycznego na płycie piecyka w jednym z mieszkań. 

Przypomnijmy, we wtorek 13 styczniaw pożarze kamienicy na Józefowie zginęła jedna osoba, a cztery trafiły do szpitala z podtruciem tlenkiem węgla. Dziewięć zastępów Straży Pożarnej gasiło ogień na poddaszu kutnowskiej kamienicy. Ewakuowano osiemnaście osób. Pomocy medycznej wymagał także jeden ze strażaków.

Osiem rodzin musiało póki co opuścić kamienicę. Jedna rodzina została umieszczona w mieszkaniu chronionym przy ul. Wyszyńskiego, trzy rodziny przebywają w noclegowni, [więcej]
redaktor, 16.01.2015 16:14|czytane: 894 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Słup energetyczny upadnie na jezdnię
Od przynajmniej dwóch miesięcy na ulicy Oporowskiej w Kutnie uszkodzony słup energetyczny straszy mieszkańców pochyleniem  w kierunku jezdni. 

Czytelnicy piszą: Słup energetyczny upadnie na jezdnię, ./upload/articles_pakiety/25608/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Słup energetyczny upadnie na jezdnię, ./upload/articles_pakiety/25608/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Słup energetyczny upadnie na jezdnię, ./upload/articles_pakiety/25608/03_obraz.jpg


- Przechodzę tędy często i zauważam, że słup coraz bardziej chyli się ku jezdni. Moim zdaniem jego stan zagraża pieszym i kierowcom - pisze pani Halina z ulicy Olimpijskiej.

Zapytaliśmy Aldonę Niedzielak, rzecznika prasowego Oddziału Energi w Płocku o to czy firma podjęła już jakieś kroki w celu zabezpieczenia uszkodzenia słupa. Okazało się, że Energa od nas dowiedziała się o sytuacji na Oporowskiej i natychmiast podjęła temat.

- Dziękuję za sygnał. Już zostało wystawione zlecenie na wymianę w trybie pilnym- napisała pani rzecznik.  [więcej]
redaktor, 16.01.2015 14:57|czytane: 1724 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odebrało grant
14 stycznia w atrium budynku Senator w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono dyplomy i granty laureatom konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam" zorganizowanego przez fundację Banku Zachodniego WBK. Jednym ze zwycięzców było także Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach ze swoim projektem "Bajkowe Poranki w Muzeum". Nagrodę odebrał osobiście dyrektor placówki – Grzegorz Dębski.

Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odebrało grant, ./upload/articles_pakiety/25613/03_obraz.jpg
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odebrało grant, ./upload/articles_pakiety/25613/02_obraz.jpg
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach odebrało grant, ./upload/articles_pakiety/25613/05_obraz.jpg


Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Prezesa Banku Zachodniego WBK Mateusza Morawieckiego oraz Prezeski Fundacji Banku Zachodniego WBK Elizy Dzwonkiewicz, którzy opowiedzieli o założeniach i idei konkursu. Po części oficjalnej miał miejsce koncert mistrza świata DJ-ów – Steve’a Nasha wraz z Turntable Orchestra. W programie nie zabrakło także przepięknego pokazu świetlnych iluminacji. Galę poprowadzili: dziennikarka - Agnieszka Cegielska i ambasador konkursu – aktor Jakub Wesołowski.

Przypominamy, że Muzeum uzyskało w ramach konkursu grant na zorganizowanie "Bajkowych Poranków w Muzeum" – cyklicznych, niedzielnych spotkań rodzinnych. Każde spotkanie ma się składać z dwóch części. Pierwsza z nich obejmować będzie projekcję bajek, wyświetlanych za pomocą projektora slajdów, z udziałem lektora ułatwiającego zrozumienie bajki przez najmłodsze dzieci. Drugą część spotkań stanowić będą warsztaty plastyczne, tematycznie związane z wyświetlaną bajką. W ramach cyklu odbędą się cztery spotkania (w terminie luty – maj). Pierwsze planowane jest na drugą połowę lutego. [więcej]
redaktor, 16.01.2015 14:35|czytane: 818 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rusza czwarta edycja konkursu dla uczniów Energia Przyszłości
Buty ładujące telefon komórkowy i pozdrowienia przysłane z przyszłości pojawiły się w poprzednich edycjach konkursu „Energia Przyszłości”. Co wymyślą uczestnicy i która szkoła wywalczy cenne nagrody w tym roku, dowiemy się podczas kwietniowego finału.  Żeby się w nim znaleźć trzeba najpierw podjąć decyzję o starcie. Grupa Energa, organizator konkursu właśnie ogłosiła  nabór do pierwszego etapu.

W tegorocznej, czwartej edycji konkursu „Energia Przyszłości”, uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym i energetycznym z całej Polski – zmierzą się z tematem „Czy da się zmagazynować energię?”. Laureatami poprzedniej edycji są uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku, którzy najlepiej poradzili sobie z pytaniem o przyszłość poligeneracji i kogeneracji.

Do konkursu mogą przystąpić zespoły ze szkół w całej Polsce składające się z 3 uczniów pod opieką nauczyciela. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę zespołów, pod warunkiem, że jeden nauczyciel będzie się opiekował tylko jednym zespołem. Zgłoszenia można dokonać przez stronę www.actaenergetica.org

Konkurs składa się z dwóch etapów. Etap pierwszy polega na przygotowaniu przez zespół pracy pisemnej pt. „Energia Przyszłości. Czy da się zmagazynować energię?”. Termin ich nadsyłania upływa 6 marca 2015 r.

– Jury oceniając prace konkursowe weźmie pod uwagę merytoryczny poziom opracowania, nowatorskie ujęcie problemu, a także  potencjalną możliwość zastosowania omawianych zagadnień w przemyśle i nauce. Zależy nam aby wyzwolić w młodych ludziach kreatywność opartą na wiedzy zdobytej również poza szkolnym programem – mówi Rafał Hyrzyński, dyrektor Departamentu Rozwoju i Regulacji w Energa SA. [więcej]
redaktor, 16.01.2015 14:47|czytane: 562 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W starostwie czekają wolne stanowiska
Zmiany kadrowe w Starostwie Powiatowym w Kutnie trwają. W ubiegłym roku pisaliśmy o zmianie struktury organizacyjnej, m.in. zostało zlikwidowane stanowisko dyrektora nadzoru właścicielskiego.

W tym roku ogłoszono już konkurs na stanowisko rzecznika prasowego, a wkrótce kolejny na stanowisko dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. W tym przypadku w kuluarach nieoficjalnie mówi się o kandydaturach Jerzego Pawlaka i Iwony Kacy. 

Od 1 marca na emeryturę odchodzi Andrzej Trzaskalski dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego, [więcej]
redaktor, 16.01.2015 14:35|czytane: 2396 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jaka nazwa dla galerii w KDK? Dziś wernisaż wystawy
W konkursie na nazwę galerii Kutnowskiego Domu Kultury nadesłano kilkanaście propozycji. Dziś o godz. 18.00 podczas wernisażu nowej wystawy poznamy wybraną przez "kulturalną" komisję nazwę, a pomysłodawca otrzyma w nagrodę grafikę Dariusza Kacy.

Jaka nazwa dla galerii w KDK? Dziś wernisaż wystawy, ./upload/articles_pakiety/25524/01_obraz.jpg


16 stycznia zapraszamy na wystawę Drzeworyty Aleksandra Woźniaka, gdańszczanina (ur. 1978). Woźniak jest artystą grafikiem, adiunktem na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie i kierownikiem Pracowni grafiki warsztatowej tamże. Woźniak to specjalista w zakresie tradycyjnych i eksperymentalnych technik graficznych warsztatowych. Od 2009 roku zajmuje się drzeworytem akwarelowym i papierem japońskim. [więcej]
kultura, 16.01.2015 13:18|czytane: 777 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Błażej Okręglewicz:
6 minut temu
Nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować.
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
13 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
2
 · 
17 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Jonatan Błus:
30 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
1 godzin temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
2
 · 
1 godzin temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
3
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
4
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
5
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  186
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności