eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Warto wiedzieć, że śnieg w powiecie kutnowskim pada równocześnie
Na wtorkowej sesji Rady Powiatu w Kutnie nie zabrakło akcentów humorystycznych. W sprawach różnych pojawił się temat zimowego utrzymania dróg. Dziś w powiecie kutnowskim pojawił się śnieg więc temat pasuje do okoliczności.

Niedawno starostwo rozstrzygnęło przetargi. Firma Transportowo-Handlowa Wotex z Micina w gminie Krzyżanów, WA-TRANS z Piątku oraz Agro-Jagieła z Dąbkowic w gminie Strzelce zajmą się zimowym utrzymaniem dróg powiatowych.

O procedury postępowania w chwili równoczesnego opadu śniegu w powiecie kutnowskim pytał radny PiS Konrad Kłopotowski. 

- Albo znacie skalę problemu, albo nie. A co, jak będzie padał śnieg równocześnie w całym powiecie? - spytał Kłopotowski.

- Na litość boską! Ktoś tu nie ma wyobraźni - odparł Zdzisłw Trawczyński, wicestarosta kutnowski.

- Zdzisław, trochę ci śrubkę przykręcić i od razu się denerwujesz - znów Kłopotowski. [więcej]
redaktor, 26.12.2014 12:40|czytane: 2036 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
To już nie jest powiatowy boks, to błazenada. Starosta wyprowadzony z równowagi
Konrad Kłopotowski, lider kutnowskiego Prawa i Sprawiedliwości dopiął dziś swego i wyprowadził z równowagi, na sesji Rady Powiatu w Kutnie, Krzysztofa Debicha, Starostę Kutnowskiego. Sytuacja z poprzedniej kadencji odwróciła się i teraz to były wicestarosta "przesłuchuje" władzę samorządową- starostę Debicha. Jak się można było spodziewać piana bita w tej kadencji wystarczy na wiele mdłych bez, których nikt potem nie przełknie. 

- Chciałbym dowiedzieć się czegoś o sytuacji Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, od samego przewodniczącego Zgromadzenia Wspólników, jak to na dziś wygląda? - spytał radny Kłopotowski.

- Proszę o sprecyzowanie pytania - poprosił starosta Debich.

To już nie jest powiatowy boks, to błazenada. Starosta wyprowadzony z równowagi, ./upload/articles_pakiety/25464/04_obraz.jpg
To już nie jest powiatowy boks, to błazenada. Starosta wyprowadzony z równowagi, ./upload/articles_pakiety/25464/05_obraz.jpg
To już nie jest powiatowy boks, to błazenada. Starosta wyprowadzony z równowagi, ./upload/articles_pakiety/25464/02_obraz.jpg


- Po pierwsze, czy Zgromadzenie Wspólników spotkało się z zarządem szpitala, Radą Nadzorczą w ostatnim czasie, jakie przedsię ...no... jakie zadania stoją przed zarządem, celem poprawienia sytuacji finansowej w szpitalu i jak to wygląda, że na internecie widzimy, że PZU i jakaś tam firma z Tel Awiwu są zainteresowane przejęciem szpitala. Proszę wytłumaczyć, bo różne informacje na ten temat krążą, tym bardziej, że pan mówił w wyborach dużo na temat partnerstwa publiczno-prywatnego - sprecyzował radny. 

- Poproszę aby pytanie było pytaniem, a nie stwierdzeniem rzeczy, które nie miały miejsca - powiedział Bartosz Serenda, wiceprzewodniczący rady. 

- Bardzo mnie zainteresowała ta informacja o firmie z Tel Awiwu, może bliżej, jakaś nazwa? - powiedział starosta. - Może ja o czymś nie wiem. 

- Jeżeli ta firma przychodzi do spółki, to chcę wiedzieć czy na podstawie konkursu ofert, czy był jakiś przetarg i proszę nie odpowiadać mi tu pytaniem na pytanie, bo jesteśmy zainteresowani, co dalej ze szpitalem? - odparł Kłopotowski. 

- Pierwsze Zgromadzenie Wspólników odbędzie się 30 grudnia o godz. 13.00, wówczas spotkamy się z Radą Nadzorczą. Jeśli chodzi o rozmowy z PZU, to skorzystaliśmy z informacji, które dla nas zostawił poprzedni zarząd powiatu i spotkaliśmy się z tą firmą. PZU wyraziła zainteresowanie inwestowaniem w szpital. Podpisaliśmy list intencyjny, w którym PZU wyraża chęć objęcia pakietu większościowego w spółce KSS. Specjalista tej firmy zapozna się z sytuacją spółki w Kutnie i po sporządzonym przez niego raporcie, spotkamy się i porozmawiamy o dalszych kierunkach współpracy - mówił starosta. - Co do samej sytuacji spółki, pani skarbnik przebadała możliwości naszego poręczenia. Możemy zrobić je na poziomie pięciu, sześciu milionów, a szpitalowi potrzeba dwunastu. Zadłużenie wynosi około 10 milionów złotych, zatem trzeba zadbać o przepływy finansowe. Ostatnio odbyły się też kontrole Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, które miały określić czy wszystko w porządku w zakresie higieny. Kontrole mają wyniki pozytywne i mam nadzieję, że jeszcze przed końcem stycznia tymczasowo zamknięte dwa oddziały zostaną ponownie otwarte. Jesteśmy trochę zaniepokojeni pismem Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie neurologii. Pan prezes szpitala przygotował projekt inwestycji musimy zastanowić się jako właściciel spółki skąd pozyskać środki. Ustanowiony jest zarząd przymusowy, czyli ograniczenie dla wierzycieli żądania spłaty długu w postaci porozumienia z kancelarią prawną. Ta instytucja prawna daje nam trochę czasu aby przygotować dokumenty strategiczne. Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu kutnowskiego nie jest zagrożone. 

Radna Pokoleń Samorządowych Mirosława Gal-Grabowska zapytała starostę o plany powrotu Centrum Allenort do kutnowskiego szpitala, wymieniła się spostrzeżeniami z Debichem, który zauważył celność jej uwag dotyczących umowy z Allenortem. Tymczasem zbyt duża dawka informacji i spokojnej rozmowy rozjuszyła naturalnego przeciwnika byłej starosty i nowego starosty. [więcej]
wandea, 23.12.2014 20:58|czytane: 3718 razy|66 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pikieta "Nie kupuję w Empiku" pod kutnowskim Marcredo
Dzisiaj pod galerią handlową Marcredo odbyła się pikieta kutnowskiej komórki fundacji Pro - Prawo do Życia przy czynnym wsparciu kutnowskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego.

Pikieta
Pikieta


- Około godziny 12:50 stanęliśmy z banerem informującym o skandalicznej kampanii reklamowej sieci sklepów Empik, w której twarzami reklamującymi świąteczne zakupy jest Adam "Nergal" Darski oraz Maria Czubaszek. Sprzeciwiamy się temu, by takie osoby miały cokolwiek wspólnego z Świętami upamiętniającymi narodziny Jezusa Chrystusa, tak ważne dla wszystkich chrześcijan - piszą członkowie ONR z Kutna. - "Nergal" - wokalista zespołu Behemoth z pogardą wypowiada się o Bogu, jest autorem wielu antychrześcijańskich tekstów, które przekazuje w swoich utworach. Otwarcie mówi, że gardzi Świętami Bożego Narodzenia. Maria Czubaszek natomiast, to wielka zwolenniczka aborcji, otwarcie mówi, że w młodości dwa razy usunęła ciążę. Zadanie Śmierci dzieciom komentuje słowami "Boże, jak cudownie, że to zrobiłam". Uważamy, że wizerunek tych postaci nie ma racji bytu w Bożonarodzeniowej kampanii reklamowej. Pikieta jest wyrazem naszego sprzeciwu dla tych działań. [więcej]
pismak, 23.12.2014 19:17|czytane: 4104 razy|55 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak kursują autobusy MZK w święta?
22, 23, 29 i 30 grudnia autobusy komunikacji miejskiej kursują według rozkładu feryjnego (bez kursów szkolnych).

W dniach 24 i 31 grudnia obowiązuje również rozkład feryjny, skrócony dla linii: 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 i 16. Linie 4, 5, 6, 7, 8, 8K i G kursują bez zmian. W dniu 25 grudnia autobusy nie kursują.

26 grudnia i 1 stycznia 2015r. obowiązuje rozkład niedzielny z późniejszym rozpoczęciem następujących linii: 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16. [więcej]
pismak, 23.12.2014 18:57|czytane: 914 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zamiast Miflexu - park handlowy Prima
W 2015 roku Kleba Invest SA wybuduje w Kutnie przy ulicy Żwirki i Wigury park handlowy "Prima". Zajmie ona budynek Miflexu.

W ostatnich tygodniach miało miejsce otwarcie trzech pierwszych Parków Handlowych „Prima” w Pruszczu Gdańskim, Markach oraz Chwaszczynie.- Parki Handlowe „Prima” to opracowany przez KLEBA INVEST koncept nowoczesnych obiektów handlowych zlokalizowanych w małych miejscowościach oraz na przedmieściach większych miast. Wielofunkcyjne i modyfikowalne „Primy” są alternatywa? dla dotychczasowych rozwiązań. Wyróżnia je przede wszystkim wygoda i komfort w robieniu zakupów. W jednym miejscu zlokalizowane są bowiem sklepy znanych marek z różnorodnym asortymentem, co w połączeniu z dużym parkingiem, oznacza szybkie i wygodne zakupy. W koncepcji zrezygnowaliśmy niemal całkowicie z części wspólnej, co z pozwala oferować najemcom atrakcyjne warunki wynajmu - czytamy na stronie inwestora. [więcej]
pismak, 23.12.2014 18:44|czytane: 3240 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszą prace nad statutem. Kto w Radzie Powiatu nie umie czytać?
Po wyborach pisaliśmy o kukułczych jajach podrzuconych nowej Radzie Powiatu w Kutnie przez poprzednią. Dziś radni jednym "jajem" się zajęli, a mianowicie ustalili komisję doraźną do zmian Statutu Powiatu Kutnowskiego. 

Ruszą prace nad statutem. Kto w Radzie Powiatu nie umie czytać?, ./upload/articles_pakiety/25465/01_obraz.jpg
Ruszą prace nad statutem. Kto w Radzie Powiatu nie umie czytać?, ./upload/articles_pakiety/25465/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, w 2012 roku próbowano szybko przepchnąć statut przez głosowanie, ale radni stanowczo zaprotestowali, otrzymali bowiem projekt nowego statutu na chwilę przed rozpoczęciem sesji. Wcześniej oczywiście był on czytany i omawiany na komisjach, jednak jako tekst jednolity nie został dostatecznie zgłębiony przez radnych. Za zdjęciem głosowania uchwały wprowadzającej nowy statut byli zarówno radni opozycyjni, jak i koalicyjni. Wówczas odłożono uchwalenie Statutu Powiatu do następnej sesji i ... tak dwa lata minęły. Aż dziś rada przegłosowała skład komisji, która zrobi kolejne podejście do arcyważnego dokumentu dla samorządu powiatowego.  W skład komisji weszli:  Edyta Ledzion, Jolanta Pietrusiak, Andrzej Karniszewski, Jacek Urbaniak oraz Bartosz Serenda, który został przewodniczącym komisji.

- Pan Urbaniak już dwa razy był w tej komisji i nic dobrego z tego nie wyniknęło. Tutaj przydałyby się osoby nieobciążone - powiedział radny Konrad Kłopotowski z PiS. 

- Przydałoby się wyjaśnić w jakim celu powoływana jest ta komisja. Jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia, albo nie może się z tym zapoznać, bo np. jest ślepy, nie umie czytać to nie wie - powiedział kolega Kłopotowskiego z ławy samorządowej Marek Drabik.

Serenda pokrótce przedstawił wizję pracy komisji doraźnej. 

- Chcielibyśmy jako komisja przyspieszyć pracę nad tym statutem i wprowadzić zmiany w pierwszym kwartale 2015 r. Pierwsze posiedzenie w tej sprawie odbędzie się jeszcze przed Sylwestrem, do lutego planujemy już przedstawić jakiś projekt. Chcemy aby był on akceptowany przez wszystkie ugrupowania - zabrał głos Bartosz Serenda. [więcej]
wandea, 23.12.2014 18:26|czytane: 1606 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wigilia brydżystów
Wczoraj w restauracji RETRO, zawodnicy drużyny brydżowej Kutnowskiego Domu Kultury zorganizowali spotkanie wigilijne dla sympatyków tej dyscypliny sportu. Na „brydżowej Wigilii” nie mogło się obyć bez krótkiej rywalizacji sportowej, w ramach której rozegrano turniej indywidualny składający się z 21 rozdań na zapis maksymalny.

Wigilia brydżystów, ./upload/articles_pakiety/25463/01_obraz.jpg
Wigilia brydżystów, ./upload/articles_pakiety/25463/05_obraz.jpg
Wigilia brydżystów, ./upload/articles_pakiety/25463/03_obraz.jpg


Zwycięzcą zawodów okazał się  Adam Żaczek, drugie miejsce zajął  Jan Pajor, a na trzecim miejscu został sklasyfikowany Ryszard Zawadzki. W rozgrywkach wzięło udział 24 zawodników, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez sponsorów. [więcej]
redaktor, 23.12.2014 17:02|czytane: 1594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa struktura organizacyjna Starostwa Powiatowego
Dziś na sesji Rady Powiatu w Kutnie wprowadzono  nową strukturę organizacyjną Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Nowa struktura organizacyjna Starostwa Powiatowego, ./upload/articles_pakiety/25462/01_obraz.jpg


W jej ramach pojawią się dwa nowe wydziały: Obsługi Zarządu i Rozwoju Powiatu, Obsługi Rady oraz stanowisko Rzecznika Prasowego. Zlikwidowany zostanie Wydział Nadzoru Właścicielskiego, natomiast Referat Transportu przypisany będzie Wydziałowi Komunikacji.

Wydział Obsługi Zarządu i Rozwoju Powiatu będzie zajmował się m. in.: strategią rozwoju powiatu, strategią zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom powiatu kutnowskiego. [więcej]
redaktor, 23.12.2014 14:48|czytane: 2416 razy|43 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjant śmiertelnie potrącony
Wczoraj w nocy około godz. 24.00 na ulicy Kasztanowej w Kutnie został śmiertelnie potrącony policjant z kutnowskiej drogówki. 

28 - letni mężczyzna prawdopodobnie wyszedł z restauracji Elida wprost na drogę pod koła forda. Kierowca był trzeźwy. [więcej]
pismak, 23.12.2014 10:09|czytane: 9238 razy|komentuj|czytaj cały
Zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania
W dniach 24 i 27 grudnia br. Strefa Płatnego Parkowania nie będzie funkcjonowała, natomiast 31 grudnia br. będzie funkcjonowała do godz. 14.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Kutnie  w dniu 27 grudnia br. będzie czynny od godz. 8.00 do godz. 13.00. [więcej]
pismak, 23.12.2014 09:55|czytane: 633 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibice już czekają na mecz Polfarmexu Kutno w Polsacie Sport
Tauron Basket Liga podała plan transmisji meczów w Polsacie Sport News w styczniu i lutym. 1 lutego 2015 roku kibice w całej Polsce będą mogli obejrzeć mecz Polfarmexu Kutno z PGE Turów Zgorzelec, który odbędzie się w Kutnie.

Plan emisji na antenie Polsatu Sport News w styczniu i lutym:
niedziela, 4 stycznia, godz. 19.45: Rosa Radom – Energa Czarni Słupsk
niedziela, 11 stycznia, godz. 19.45: Stelmet Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec
niedziela, 18 stycznia, godz. 19.45: King Wilki Morskie Szczecin – Śląsk Wrocław
sobota, 24 stycznia, godz. 19.45: Asseco Gdynia – Anwil Włocławek
niedziela, 1 lutego, godz. 19.45: Polfarmex Kutno – PGE Turów Zgorzelec
niedziela, 8 lutego, godz. 19.45: AZS Koszalin – Stelmet Zielona Góra [więcej]
pismak, 23.12.2014 09:08|czytane: 731 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pracowity wieczór strażaków
Wichura daje się we znaki mieszkańcom i strażakom w powiecie kutnowskim. Wczoraj pracowity wieczór mieli strażacy z JRG Kutno, OSP Śleszyn oraz OSP Krośniewice.

W miejscowościach Plecka Dąbrowa i Kajew oraz w Kutnie na ul. 3 Maja sprzątali powalone drzewa blokujące drogi. Na drodze krajowej nr 91 w Kajewie ciężarówka uderzyła w leżące na drodze drzewo. [więcej]
pismak, 23.12.2014 08:49|czytane: 740 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Styczeń w KINIE KDK
2-4 stycznia 2015 (od piątku do niedzieli)
godz. 14.00 HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII 3D dubbing premiera (fantasy 144 min)
godz. 17.00 HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII 2D dubbing premiera (fantasy 144 min)
godz. 20.00 HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII 3D napisy premiera (fantasy 144 min)

Styczeń w KINIE KDK, ./upload/articles_pakiety/25456/03_obraz.jpg
Styczeń w KINIE KDK, ./upload/articles_pakiety/25456/05_obraz.jpg
Styczeń w KINIE KDK, ./upload/articles_pakiety/25456/09_obraz.jpg


5-7 stycznia 2015 (od poniedziałku do środy)
godz. 14.30 HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII 2D dubbing premiera (fantasy 144 min)
godz. 17.30 HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII 3D dubbing premiera (fantasy 144 min)
godz. 20.30 HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII 2D napisy premiera (fantasy 144 min)

9 stycznia 2015 (piątek)
godz. 15.30 PADDINGTON 2D dubbing (animowany 95 min)
godz. 17.15 HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII 3D dubbing premiera (fantasy 144 min)
godz. 20.30 UPROWADZONA 3 2D napisy premiera (kino akcji,109 min)

10 stycznia 2015 (sobota)
godz. 14.30 PADDINGTON2D dubbing (animowany 95 min)
godz. 16.15 na bis DZIEŃ DOBRY KOCHAM CIĘ 2D (komedia 93 min)
godz. 18.00 HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII 3D dubbing premiera (fantasy 144 min)
godz. 20.30 UPROWADZONA 3 2D napisy premiera (kino akcji,109 min) [więcej]
kultura, 22.12.2014 21:04|czytane: 1562 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmierć na drodze. Pijany kierowca Mazdy przyznał się do winy
Prokuratura Rejonowa w Kutnie skierowała do Sądu Rejonowego w Kutnie wniosek o tymczasowe aresztowanie 46- letniego kierowcy mazdy, który usłyszał zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku 27 i 36 lat. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 17, na drodze krajowej 92. Jak wynika z dokonanych ustaleń, znajdujący się w stanie nietrzeźwości 46 – latek kierujący Mazdą 6 z dużą siłą uderzył w tył jadącego przed nim Fiata Punto, który na skutek siły uderzenia zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w barierkę energochłonną. Następnie odbił się od niej i ponownie znalazł się na pasie dla przeciwnego kierunku ruchu. W tym czasie pasem tym prawidłowo poruszał się samochód ciężarowy marki Mann. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Fiat ponownie został odrzucony na barierki energochłonne, na których się zatrzymał. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 27 -letni kierowca Punto i jego 36 -letni pasażer.

Kierowca Mazdy został zatrzymany. Podczas pierwszego badania stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło ok. 1,7 promila i rosło.

Dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Kutnie usłyszał zarzuty, dotyczące spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzutów. [więcej]
redaktor, 22.12.2014 17:11|czytane: 1731 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uroczyste jasełka w Zespole Szkół w Gołębiewku
Jak co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem w Zespole Szkół w Gołębiewku odbyły się uroczyste jasełka. W tym dniu również obchodzony jest tradycyjnie Dzień Seniora – wśród zaproszonych gości szczególnie serdecznie witani są Babcie i Dziadkowie oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Uroczyste jasełka w Zespole Szkół w Gołębiewku , ./upload/articles_pakiety/25453/01_obraz.jpg
Uroczyste jasełka w Zespole Szkół w Gołębiewku , ./upload/articles_pakiety/25453/02_obraz.jpg
Uroczyste jasełka w Zespole Szkół w Gołębiewku , ./upload/articles_pakiety/25453/03_obraz.jpg


Tegorocznym najważniejszym bohaterem przedstawienia był Diabeł, który uciekł z piekła i pod wpływem cudu, który ujrzał w stajence, został Aniołem. Nie zabrakło pasterzy, Trzech Króli, Heroda, który targował się ze Śmiercią oraz oczywiście Świętej Rodziny. Anioły spierały się z Diabłami a Trzech Króli do stajenki prowadził niejaki Icek. Tradycyjnie aktorom towarzyszył chór wykonujący nie tylko popularne kolędy, lecz również mniej znane piosenki świąteczne. [więcej]
pismak, 22.12.2014 15:03|czytane: 1190 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wysoka wygrana zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno
W sobotę 20 grudnia drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz wyjazdowy z zespołem UMKS Księżak II Łowicz. Od samego początku drużyna z Kutna narzuciła swój styl gry zaskakując gospodarzy „wysoką obroną ” uniemożliwiając rozegranie piłki, a dzięki przechwytom szybko zdobywała punkty, ta odsłona kończy się wynikiem 26:4.

Wysoka wygrana zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25451/01_obraz.jpg
Wysoka wygrana zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25451/02_obraz.jpg
Wysoka wygrana zespołu U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25451/03_obraz.jpg


Druga kwarta była także pod dyktando naszej drużyny która zakończyła się wynikiem 30:8.Druga połowa to dalsza dominacja drużyny KKS i dzięki bardzo dobrej obronie wygrywamy trzecią kwartę aż 37:0. Ostatnia część meczu to kontrolowanie wyniku i wysokie zwycięstwo 18:7. Był to ostatni mecz pierwszej rundy drużyny KKS wygrany wysoko 111:19. Drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno z 5 zwycięstwami i jedną porażką jest liderem grupy C po I rundzie. [więcej]
pismak, 22.12.2014 12:07|czytane: 753 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawody UKS Delfinek w Kutnie
Po raz ostatni w tym roku  zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Delfinek" w Kutnie wzięli udział w zawodach pływackich, organizowanych przez swój klub. Każdy z nich rywalizował na dystansie 50m stylem klasycznym, 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodki upominek, a na najlepszych czekały dyplomy i medale.

Zawody UKS Delfinek w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25450/01_obraz.jpg
Zawody UKS Delfinek w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25450/02_obraz.jpg
Zawody UKS Delfinek w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25450/03_obraz.jpg


Po całym roku szkoleniowym nie zapomniano również  o najlepszych zawodnikach, którzy nie tylko reprezentowali Kutno na zawodach pływackich, ale  zdobywali medale za swój trud i pracę jaką włożyli podczas treningów. Byli wśród nich: Lidia WarszawskaOliwia Mikołajczyk, Maja Goździk, Karolina Sobiecka oraz Damian Lewandowski.  Całość sędziowali i prowadzili Anna Szczepańska i Jacek Kudła. Współorganizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie - Aquapark Kutno oraz AG Trening. 

Dalszych sukcesów sportowych, organizacyjnych oraz życzenia świąteczne złożył osobiście Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Pan Paweł Szczepanik, który  wręczał  również wszystkim zawodnikom medale i dyplomy w trakcie zawodów. [więcej]
pismak, 22.12.2014 12:03|czytane: 1412 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do szopy, hej pasterze, Do Szopy, bo tam cud! Miejska Wigilia w Kutnie
Miejska Wigilia w Kutnie od kilku lat jest systematycznie uatrakcyjniana. To już nie tylko jałmużna dla ubogich, którą w czasie przedświątecznym i nie tylko, warto praktykować, ale również program artystyczny, a ostatnio parada muzycznych Świętych Mikołajów, Aniołów szczudlarzy oraz stajenka pełna zwierząt.

W tym roku do centrum Kutna przeniósł się również kiermasz choinek i pojawiły się kramy ze świątecznymi ozdobami. 

Do szopy, hej pasterze,  Do Szopy, bo tam cud! Miejska Wigilia w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/25449/03_obraz.jpg
Do szopy, hej pasterze,  Do Szopy, bo tam cud! Miejska Wigilia w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/25449/08_obraz.jpg
Do szopy, hej pasterze,  Do Szopy, bo tam cud! Miejska Wigilia w Kutnie , ./upload/articles_pakiety/25449/21_obraz.jpg


Na scenie na placu Piłsudskiego wystąpili laureaci Kutnowskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno- Noworocznych, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej i zatańczyli m.in. tancerze ze szkoły tańcaDoroty Ciołkowskiej "Alibi". Zgromadzonym mieszkańcom Kutna życzenia żłożyli Zbigniew Burzyński, prezydent miasta oraz ksiadz probosz Stanisław Pisarek.  Miejską Wigilię zorganizował Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
pismak, 22.12.2014 11:27|czytane: 1843 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Grafika profesora Kacy za najciekawszą nazwę Galerii Kutnowskiego Domu Kultury
Przypominamy o konkursie. Kutnowski Dom Kultury ogłasza konkurs na nazwę Galerii mieszczącej się na II piętrze KDK. Galeria prezentuje twórczość wysokiej rangi artystów tworzących w tradycyjnych dziedzinach sztuki takich jak malarstwo, rysunek czy grafika, nie wykluczając całkowicie prezentacji fotografii, książki artystycznej czy rzeźby. Te dziedziny plastyki mają na celu ułatwienie odbiorcy kutnowskiemu obcowanie ze sztuką wybitnych artystów polskich, a w przyszłości również zagranicznych.

Grafika profesora Kacy za najciekawszą nazwę Galerii Kutnowskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/25365/01_obraz.jpg
Grafika profesora Kacy za najciekawszą nazwę Galerii Kutnowskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/25365/04_obraz.jpg
Grafika profesora Kacy za najciekawszą nazwę Galerii Kutnowskiego Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/25365/05_obraz.jpg


Galeria ma prezentować sztukę lokującą się w kulturze wysokiej, która nie szokuje czy też nie bazuje na skandalu aby podnieść swoją wartość czy też wzbudzić niezdrowe sensacje, lecz sztuką która kształtuje gusta młodzieży i jest pożywką dla rozwoju duchowego nas wszystkich.

Galeria KDK jako jedna z nielicznych galerii w Polsce jest przeszklona co umożliwia oświetlenie eksponowanych prac światłem dziennym. Jest to niewątpliwym atutem tego wnętrza gdyż wpływa to korzystnie na odbiór prac, szczególnie malarskich.

Proponowana przez Państwa nazwa powinna w pewnym stopniu odnosić się do rodzaju jej działalności oraz/lub do miejsca swojej lokalizacji czy też charakteru architektonicznego.  Dla autora najciekawszej propozycji czeka nagroda – grafika prof. Dariusza Kacy, pracownika Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. [więcej]
kultura, 22.12.2014 09:07|czytane: 1729 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: II liga Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej
Władcy Północy - Abstraxi4:1
Zdziarski -2  Wiśniewski Łukasz - 1
Grzegorzewski - 1
Szumiński - 1

1,5 L/G -  Replay 4:4
Kostrzewa Damian – 2  Kowalczyk - 2
Zagórowski Michał -1 Krupowicz – 1 Ignaczak - 1 Winiarski - 1

KS Tęcza-  GOKiS Krzyżanów 2:1
Pieczkowski - 1 Zaleśny - 1
Brzeziński - 1
ŻK - Zaleśny Mateusz

Omega - Radioaktywni 4:0
Jędrzejewski Dariusz - 3
Jaroszczak - 1 ŻK - Lipnowski Kamil [więcej]
pismak, 22.12.2014 08:20|czytane: 617 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
V Kolejka I Ligi KAHLPN
SAMI  SWOI  -  EXPOM  7  :  3
Szadkowski 3, Witkowski 3, Bala – Romanowski, Więcek, Adrjańczyk
Żk. Puścian  ( Sami Swoi )
STRAŻ POŻARNA  -  LIBERO  3  :  3
Rzetelski 2, Kujawa – Marciniak Łukasz, Paradowski, Rembelsk
Żk. Paradowski ( Libero )
PROTEKTOR  -  STARTER BIUROMAX VIVA  7  :  4
Fabjanowski Kamil 2, Łuczak, Burdak, Wilkoński Mateusz, Przybyła, Odziemski – Krzymieniewski, Kornacki, Szymański, Grabowski
Żk. Fabjanowski Robert – Kornacki
HURT PAP AZS  -  PROSTO TEAM  4  :  1
Janakowski 2, Nowakowski, Dąbrowicz - Rybacki [więcej]
pismak, 22.12.2014 08:06|czytane: 651 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmierć na drodze. Dwie ofiary wypadku
Wczoraj o godz. 16.35 w Pniewie doszło do zderzenia trzech pojazdów, dwóch osobówek i ciężarówki. W wypadku zginęły dwie osoby. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca mazdy wjechał w tył fiata, a ten uderzył w barierę ochronną i wjechał na przeciwkległy pas ruchu wprost pod ciężarowego mana. Jak ustalili funkcjonariusze kierowca mazdy był nietrzeźwy. [więcej]
pismak, 21.12.2014 10:06|czytane: 2530 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrał u siebie
Dzisiejszy mecz w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie między drużynami Polfarmex Kutno i Energa Czarni Słupsk wygrali goście 68:86. W kwartach  było 23-15; 14-30; 14-18; 17-23.

Polfarmex Kutno przegrał u siebie, ./upload/articles_pakiety/25446/04_obraz.jpg
Polfarmex Kutno przegrał u siebie, ./upload/articles_pakiety/25446/10_obraz.jpg
Polfarmex Kutno przegrał u siebie, ./upload/articles_pakiety/25446/28_obraz.jpg


Dla Kutna punktowali:  J. Jarecki 6, G. Grochowski 1, M. Malczyk 3, P. Auda 17, B. Wołoszyn 7, K. Mitchell 22,  M. Batka 4,  K. Johnson 8.

Dla Słupska punktowali: K. Shiloh 12, J. Blassingame 9, M. Nowakowski 5, C. Eziukwu 1, T. Śnieg 3, Ł. Seweryn 6,  J. Mokros 9, B. Trajkovski 20, K. Borowski 7, K. Gruszecki 14. [więcej]
wandea, 20.12.2014 19:47|czytane: 2591 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Be Happy!: Święty Mikołaj obdarował dzieci w nowym przedszkolu
W piątkowe popołudnie Święty Mikołaj odwiedził Punkt Przedszkolny Be Happy! z figlorajem przy ulicy Grota Roweckiego w Kutnie. Radość maluchów była ogromna, chętnie wraz z rodzicami odbierały prezenty i całowały w brodę Mikołaja. Wcześniej rodzice uczestniczyli w świątecznym spotkaniu, a dzieci w tym czasie ozdabiały słodkie choinki i gwiazdeczki. 

 Be Happy!: Święty Mikołaj obdarował dzieci w nowym przedszkolu , ./upload/articles_pakiety/25443/07_obraz.jpg
 Be Happy!: Święty Mikołaj obdarował dzieci w nowym przedszkolu , ./upload/articles_pakiety/25443/22_obraz.jpg
 Be Happy!: Święty Mikołaj obdarował dzieci w nowym przedszkolu , ./upload/articles_pakiety/25443/31_obraz.jpg


12 grudnia nowe przedszkole zostało oficjalnie i uroczyście otwarte. Powstało w formie spółdzielni przy wsparciu Stowarzyszenia Centrum OPUS. Prezesem spółdzielni Be Happy!, która posiada wykwalifikowaną kadrę jest Izabela Kawka. Zaledwie niespełna dwa tygodnie minęły od otwarcia a panie prowadzące przedszkole oraz rodzice dogadują się znakomicie, dzieci mają piękne zabawki, dobrą opiekę i figloraj, który pozwala stracić im nadmiar energii. [więcej]
Krecik, 20.12.2014 16:31|czytane: 2218 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga kierowcy: Na drodze w Sójkach przewrócił się słup energetyczny
W Sójkach tuż obok delikatesów i piekarni przewrócił się słup energetyczny. Ostrzegamy kierowców, że utrudnienia w ruchu na tamtej drodze potrwają jakiś czas. Pogotowie energetyczne już zostało zawiadomione, policjanci kierują ruchem. [więcej]
redaktor, 20.12.2014 15:56|czytane: 1340 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Planeta Niebiańskich Smaków otwarta w szpitalu
W kutnowskim szpitalu otwarta jest już Planeta Niebiańskich Smaków. Restauracja znajduje się na parterze w miejscu po laboratorium.

W menu małej gastronomii znalazły się tylko zdrowe potrawy z produktów bez konserwantów. W szpitalu niewiele jest wolnych przestrzeni do komercyjnego wynajmu. Planeta Niebiańskich Smaków zatem ma [więcej]
redaktor, 20.12.2014 15:39|czytane: 3263 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wigilijnie w Kasprowiczu
Temu, co słońcem jest sprawiedliwości, śpiewamy w życia naszego adwencie. W murach II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Jak co roku cała społeczność szkolna zgromadziła się na wigilijnej uroczystości.

Wigilijnie w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25442/01_obraz.jpg
Wigilijnie w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25442/09_obraz.jpg
Wigilijnie w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/25442/03_obraz.jpg


- To bardzo ważne, aby pielęgnować takie wspólne spotkania. Pragniemy zachęcać młodzież do wspólnego kolędowania, do tego bycia razem we wspólnym adwentowym oczekiwaniu, że Pan jest blisko i każdemu przychodząc na świat chce powiedzieć, że jesteś dla mnie najważniejszy - podkreśla ks. Leszek Juda SAC, katecheta w II Liceum.

Tematem przewodnim spotkania była Polska Wigilia- podkreślenie tego co nasze, rodzime, polskie. O scenariusz uroczystości zadbali sami uczniowie Jakub Chodorowski i Dawid Bartczak z klasy Ia. [więcej]
redaktor, 20.12.2014 14:33|czytane: 992 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jasełka w Gimnazjum nr 3 w Kutnie
W Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie odbyły się uroczyste Jasełka. W tym roku były one wyjątkowe nie tylko ze względu na piękną formę, ale również na klimat, który im towarzyszył – pełen radości i domowego ciepła. Ten niezwykły nastrój wywołało przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju oraz podsumowanie akcji „Szlachetna Paczka”.

Jasełka w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25440/01_obraz.jpg
Jasełka w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25440/05_obraz.jpg
Jasełka w Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25440/06_obraz.jpg


W tym roku gimnazjum przygotowało „Szlachetną Paczkę” wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym PUL. Przyłączyło się wielu darczyńców, którzy pomogli spełnić marzenia wybranej rodziny, m.in. Stowarzyszenie Kupców „Centrum” (Jadwiga Kaczmarek i Aleksandra Leszewicz -Zielińska) oraz Firma Inter Cars Kutno. Nadchodzący świąteczny czas to moment, by pomyśleć o innych - o tych, którzy szczególnie potrzebują wsparcia. I taki był przekaz Jasełek. [więcej]
redaktor, 20.12.2014 11:06|czytane: 938 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Łączy Nas Jeden Cel. Charytatywny koncert Ekipy Tak To Słyszę
Wczoraj w Gimnazjum nr 1 w Kutnie odbył się koncert Ekipy "Tak To Słyszę" pod hasłem "Łączy Nas Jeden Cel". Celem muzycznego przedpołudnia było zebranie darów dla Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie.

Łączy Nas Jeden Cel. Charytatywny koncert Ekipy Tak To Słyszę , ./upload/articles_pakiety/25437/02_obraz.jpg
Łączy Nas Jeden Cel. Charytatywny koncert Ekipy Tak To Słyszę , ./upload/articles_pakiety/25437/03_obraz.jpg


W sali gimnastycznej dwukrotnie zaprezentowała się Ekipa Tak To Słyszę. Proste, ale mocne teksty niewątpliwie docierają do młodzieży. O godz. 10.50 zagrała dla gimnazjalistów, a od godz. 11.45 dla osób z zewnątrz. Podczas koncertu organizowana była zbiórka artykułów: spożywczych, chemicznych i gospodarczych, które trafiły do POW "Tęcza". [więcej]
wandea, 20.12.2014 11:12|czytane: 786 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowe Jasełka w Szewcach Nadolnych
19 grudnia w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych (gmina Bedlno) uczniowie klasy II i IV zaprezentowali jasełka, którym przyświecał motyw narodzin Jezusa Chrystusa nie tylko w betlejemskiej szopce, ale przede wszystkim w sercu każdego człowieka.

Wyjątkowe Jasełka w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/25438/01_obraz.jpg
Wyjątkowe Jasełka w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/25438/02_obraz.jpg
Wyjątkowe Jasełka w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/25438/15_obraz.jpg


Tegoroczny występ jasełkowy uczniów był podsumowaniem projektu "Zwyczaje i obrzędy Świąt Bożego Narodzenia". Prowadząca Anna Zawiślak przez kilka wcześniejszych tygodni realizowała projekt wspólnie z uczniami i rodzicami, którzy bardzo chętnie się w niego zaangażowali. Drugi efekt prac grupy – szopkę betlejemską wykorzystującą odnowione własnoręcznie figurki, wszyscy mogą już od kilku dni podziwiać przed szkołą.

Przedstawienie jasełkowe było prezentowane dwukrotnie: 16 grudnia dla rodziców i zaproszonych gości i 19 grudnia dla społeczności uczniowskiej. Mali aktorzy pokazali scenkę o narodzeniu Chrystusa w naszych sercach. Pojawiły się aniołki w pięknych identycznych strojach, do których stworzenia przyczynili się również rodzice, ofiarując materiał i szyjąc. Jeden z recytatorów podczas występu przytoczył słowa Adama Mickiewicza "Wierzysz, że Chrystus narodził się w betlejemskim żłobie, ale biada, jeśli nie narodził się w tobie". Stały się one myślą przewodnią występu wypełnionego refleksją ale i humorem. [więcej]
redaktor, 20.12.2014 10:52|czytane: 1452 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostatnia Wigilia w nowowiejskiej świetlicy - by każdy z każdym dzielił się sercem
Już od siedmiu lat wychowankowie placówki socjoterapeutycznej, tuż przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, spotykają się z mieszkańcami Nowej Wsi.  Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży INTERSUM realizuje działania animacyjne na rzecz podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i lokalnego środowiska, również z okazji nadchodzących wyjatkowych grudniowych dni.

Ostatnia Wigilia w nowowiejskiej świetlicy - by każdy z każdym dzielił się sercem, ./upload/articles_pakiety/25415/03_obraz.jpg
Ostatnia Wigilia w nowowiejskiej świetlicy - by każdy z każdym dzielił się sercem, ./upload/articles_pakiety/25415/05_obraz.jpg
Ostatnia Wigilia w nowowiejskiej świetlicy - by każdy z każdym dzielił się sercem, ./upload/articles_pakiety/25415/18_obraz.jpg


W tym roku w nowowiejskiej świetlicy 18 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie wigilijne, bowiem w przyszłym roku placówkę wraz z ludźmi, którzy animowali środowisko gminy Kutno czeka wielka przeprowadzka do Żychlina. 

W ciepłej, życzliwej atmosferze podopieczi MOS i uczennice Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny. Były wspólnie śpiewane kolędy, piosenki świąteczne, hit z musicalu Metro, wiele mądrych, refleksyjnych tekstów. Każde zdanie w programie artystycznym było bardzo ważne, bo przeprowadzała nas drogą oczekiwania na przyjście na świat Zbawiciela aż do momentu wielkiej radości.

Ewa Rutkowska, dyrektor MOS złożyła mieszkańcom i młodzieży serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Z Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie wystąpiły Monika Fijałkowska, Agata Pawłowska, Aleksandra Słomczyńska i Kamila Brząkała.  Z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wystąpili: Oliwia Chwedczuk, Irena Onufryjenko, Michał Sobieszczański, Michał Murawski, Justyna Ochota, Patryk Hołtyń. Spektakl przygotowały: Urszula Ziółkowska, Emilia Koralewska, Monika Ciniecka-Kączyńska, Magdalena Walczewska. [więcej]
wandea, 20.12.2014 10:49|czytane: 939 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET SIRMAX przegrał w Pabianicach
Bardzo wysokiej porażki doznały młodziczki KKS PRO-BASKET SIRMAX  Kutno z liderem rozgrywek, drużyną PTK DACHMAXX Pabianice. 

KKS PRO-BASKET SIRMAX przegrał w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/25435/01_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET SIRMAX przegrał w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/25435/02_obraz.jpg
KKS PRO-BASKET SIRMAX przegrał w Pabianicach, ./upload/articles_pakiety/25435/03_obraz.jpg


Od pierwszej minuty meczu w Pabianicach drużyna gospodarzy dominowała na parkiecie.  Przeciwniczki od początku bardzo agresywnie zagrały w obronie, przechwytując wiele piłek,  z których wyprowadzały kontry. Szybko uzyskały dużą przewagę, którą powiększały w każdej kwarcie.  Młode kutnianki wyszły na boisko wystraszone i nie podjęły walki.

Tylko Julka Myszkowska, Małgosia Siatkowska i Iga Woźniak próbowały walczyć z  zawodniczkami z Pabianic. Pozostałe zawodniczki zagrały poniżej swoich umiejętności i możliwości. [więcej]
wandea, 19.12.2014 21:50|czytane: 648 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty bożonarodzeniowe w Krośniewicach
Wczoraj skończył się, trwający dwa tygodnie, czas warsztatów bożonarodzeniowych organizowanych przez Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. W zajęciach wzięło udział 9 grup zorganizowanych, głównie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z Krośniewic.

Warsztaty bożonarodzeniowe w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25434/01_obraz.jpg
Warsztaty bożonarodzeniowe w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25434/02_obraz.jpg
Warsztaty bożonarodzeniowe w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25434/03_obraz.jpg


- Gościliśmy także uczniów z Łodzi, Ostrów i Imielna. Muzeum przygotowało bogatą ofertę warsztatową. Uczestnicy wykonywali świąteczne kartki, świerkowe stroiki, papierowe anioły, kolorowe gwiazdy i bożonarodzeniowe witraże. Przy użyciu barwnych bibuł, farb, kredek i brokatów uczestnicy wyczarowali istne cuda, a własnoręczne przygotowanie świątecznych ozdób sprawiło dzieciom naprawdę dużo radości - mówi Anna Rajska z Muzeum w Krośniewicach.

Uczniowie wzięli także udział w krótkich lekcjach muzealnych, przybliżających tradycję bożonarodzeniowych zwyczajów i obrzędów oraz historię wysyłania świątecznych kartek. [więcej]
wandea, 19.12.2014 21:43|czytane: 818 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jasełka i Światełko z Betlejem w "Szóstce"
Zbliżają się radosne święta Bożego Narodzenia.  Ich przeżywaniu towarzyszy szczególny nastrój – miłości i radości. By głębiej wejść w tajemnice przyjścia na świat Zbawiciela - dzisiaj uczniowie i nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie potkali się, by wspólnie świętować.

Jasełka i Światełko z Betlejem w
Jasełka i Światełko z Betlejem w
Jasełka i Światełko z Betlejem w


Uczniowie z koła religijnego Krąg Biblijny prowadzonego przez s. Aurelię Leszczyńską przedstawiły Jasełka pod tytułem „Europo nie możesz żyć bez Boga”. Uroczystość otworzyła dyrektor Anita Lemańska odbierając światełko betlejemskie od harcerzy V Drużyny Harcerskiej Żywioły, działającej przy szkole. W tym przedświątecznym spotkaniu nie mogło zabraknąć śpiewu pięknych polskich kolęd przy akompaniamencie Piotra Pawlaka. [więcej]
wandea, 19.12.2014 21:37|czytane: 896 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Policjanci z Komisariatu w Krośniewicach uratowali desperata
Wczoraj o godz. 15:50 do dyżurnego komendy powiatowej w Kutnie zatelefonowała kobieta, która oświadczyła, że jej brat chciał popełnić samobójstwo. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol z Komisariatu Policji w Krośniewicach.

- Pod wskazanym adresem policjanci zastali w pomieszczeniu mężczyznę 41-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który przy szyi miał zaciśnięty nóż oraz założony krępulec ze sznurowadła. Mężczyzna tracił przytomność - mówi sp. Emil Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci natychmiast przecięli sznurowadło i wyjęli nóż. Opatrzyli rannego mężczyznę i wezwali pogotowie ratunkowe. Podczas oczekiwania na przyjazd załogi pogotowia desperat ponownie stracił przytomność. [więcej]
wandea, 19.12.2014 21:42|czytane: 1068 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności