eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
ZGRK wyłoniło zwycięzców Wielkiej zbiórki surowców wtórnych 2014
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu organizowanego przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego. Konkurs „WIELKA ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH 2014” realizowany był w 4 kategoriach: zbiórki  makulatury, zużytych baterii, puszek aluminiowych  oraz butelek typu PET. Nagrody w konkursie ufundował Związek Gmin Regionu Kutnowskiego wraz z firmą Tonsmeier Centrum sp. z o.o. w Kutnie.

W kategorii zbiórki makulatury do udziału w konkursie zgłosiło się 15 placówek oświatowych z terenu ZGRK Konkurs został rozstrzygnięty z podziałem na 3 kategorie:  „NAJLEPSZA SZKOŁA”  „NAJLEPSZA KLASA”  „NAJLEPSZY UCZEŃ”

W kategorii „Najlepsza szkoła” przyznano I, II, III miejsce:
I miejsce Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kutnie
II miejsce Przedszkole Miejskie Nr 5 „STOKROTKA” w Kutnie
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Żeronicach
                                              
Ogółem uczniowie zebrali ok. 18 377,5 kg makulatury. Zbiórka objęła ok. 2 478 uczniów. Średnia ilość zebranej makulatury – około 7,41 kg/osobę.

W kategorii zbiórki zużytych baterii, do udziału w konkursie zgłosiło się 10 placówek oświatowych z terenu ZGRK.
Konkurs został rozstrzygnięty z podziałem na 2 kategorie.

W kategorii „Najlepsza szkoła”  przyznano I, II, III miejsce.
I miejsce Przedszkole Miejskie Nr 5 „STOKROTKA” w Kutnie
II miejsce Zespół  Szkół w Szczycie
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Żeronicach [więcej]
pismak, 18.12.2014 12:28|czytane: 733 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści z "Dwójki" na oficjalnym powitaniu prezydenta Ukrainy w Polsce
Wczoraj z oficjalną wizytą do Polski przybył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Oficjalne powitanie prezydenta Ukrainy z udziałem prezydenta Rzeczypolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z udziałem korpusu dyplomatycznego odbyło się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Gimnazjaliści  z
Gimnazjaliści  z
Gimnazjaliści  z


W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas II A i II F z Gimnazjum nr 2 im. Marsz Józefa Piłsudskiego w Kutnie pod opieką Bogumiły Rozkosz,  Karoliny Jagodzińskiej,  Anny Pancer, Jacka Saramonowicza.  W pewnym momencie ku zaskoczeniu publiczności prezydenci podeszli do uczniów i uścisnęli dłonie kilku z nich. Następnie przywitali się osobiście z licznie zgromadzonymi ambasadorami w Polsce. W powitaniu uczestniczyła również orkiestra reprezentacyjna Wojska Polskiego. [więcej]
wandea, 18.12.2014 12:02|czytane: 861 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego były członek zarządu powiatu wraca na stanowisko w starostwie?
- Jak to się dzieje, że dotychczasowy członek zarządu powiatu pan Mirosław Ruciński po utracie mandatu radnego oraz funkcji członka zarządu powiatu  powraca na stanowisko dyrektora wydziału drogownictwa w kutnowskim starostwie? Czy aby nie było tak, że groził mu art. 52 kp właśnie za uchybienia związane z jego niewłasciwymi decyzjami w tymże wydziale? Czy odpowiedział za ogromne koszty poniesione w związku z naprawą drogi powiatowej na odcinku Komadzyn - Mnich, która za kilka dni była zniszczona, gdyż jak się okazało zgodnie z planem w tym miejscu miał powstać wiadukt nad autostradą?  - pyta Czytelnik eKutno.pl. - Przecież tam zostały utopione ogromne pieniądze!!! Nikt za to nie odpowiedział ani personalnie ani finansowo ani też karnie! Czy tam przypadkiem nie doszło do przestępstwa? Co z obecnym dyrektorem wydziału drogownictwa? Pójdzie na bruk, bo stołek zarezerwował sobie pan Ruciński? 

Zdzisław Trawczyński, wicestarosta kutnowski odpowiada, że były członek zarządu powiatu po ustaniu funkcji wrócił na stanowisko w Wydziale Drogownictwa w starostwie. 

Mirosław Ruciński wyjaśnia, że po zwolnieniu go w trybie art. 52 przez starostę Dorotę Dąbrowską (nota bene zwolnieni byli w tym samym czasie i w tym samym trybie m.in.  Radosław Pawlak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej i Andrzej Trzaskalski dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska) skierował odwołanie do Sądu Pracy. Posiedzenie sądu odbyło się w grudniu zaraz po wyborach 2010 i wówczas doszło do przedsądowej ugody i rozwiązanie umowy w trybie art. 52 kp sąd anulował. [więcej]
wandea, 18.12.2014 11:56|czytane: 2577 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro koncert Ekipy Tak To Słyszę w Gimnazjum nr 1. Wesprzyj "Tęczę"
Ekipa "Tak To Słyszę" oraz Gimnazjum Nr 1 organizuje koncert charytatywny na rzecz Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Tęcza w Kutnie pod tytułem "Łączy Nas Jeden Cel". Celem akcji jest zbiórka różnego rodzaju artykułów spożywczo-chemiczno-gospodarczych by wspomóc placówkę.

Jutro koncert Ekipy Tak To Słyszę w Gimnazjum nr 1. Wesprzyj


Koncert odbędzie się 19 grudnia o godz. 10.50 dla gimnazjalistów, a o 11.45 dla osób z zewnątrz. artyści zagrają dwukrotnie dla wszystkich uczniów gimnazjum oraz dla każdego kto będzie miał chęć dołączyć do akcji. Przez cały dzień będzie można dostarczać artykuły do szkoły i zarazem uczestniczyć w koncercie ekipy "Tak To Słyszę". Zachęcamy wszystkich czytelników tej informacji do pomocy "Tęczy". 

Do akcji przyłączyli się również: Kutnowski Dom Kultury (KDK), Cyberkultura i Lombard Karat.
Jeżeli masz pytania dotyczące imprezy zapraszamy Facebook https://pl-pl.facebook.com/PoterTTS tam więcej szczegółów:) Pamiętajcie  razem tworzymy Ekipę "TTS". [więcej]
wandea, 18.12.2014 10:30|czytane: 767 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zamknięcie drogi w niedzielę
Kutnowski Dom Kultury  informuje, iż w związku z organizacją „Wigilii Miejskiej przed Ratuszem” na placu Piłsudskiego w Kutnie 21 grudnia  w godz. 14.30 – 21.00 nastąpi zamknięcie drogi przy ul. Witosa (od ulicy Barlickiego i 29 listopada do placu Piłsudskiego) dla ruchu kołowego.

KDK przepraszamy za utrudnienia i zapraszana „Wigilię przed Ratuszem”. [więcej]
wandea, 16.12.2014 09:13|czytane: 648 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie pisali listy Amnesty International
106 listów napisało ponad 40 osób w piątek 12 grudnia w Zespole Szkół w Żychlinie  podczas maratonu pisania listów Amnesty International, który  zorganizowany został przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunem Aleksandrą Głuszcz.

W Żychlinie pisali listy Amnesty International, ./upload/articles_pakiety/25407/01_obraz.jpg
W Żychlinie pisali listy Amnesty International, ./upload/articles_pakiety/25407/02_obraz.jpg
W Żychlinie pisali listy Amnesty International, ./upload/articles_pakiety/25407/03_obraz.jpg


W maratonie wzięli udział uczniowie, pracownicy szkoły, członkowie Stowarzyszenia Blisko Dziecka, a także młodzież z LO im. Adama Mickiewicza wraz z opiekunem  Ewą Dałek. Na świecie był to już 15 maraton, w Żychlinie pierwszy i organizatorzy mają nadzieję, że nie ostatni. [więcej]
pismak, 18.12.2014 09:33|czytane: 657 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
19 grudnia mammobus odwiedzi powiat kutnowski
Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka Piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Program jest jednym z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych. Zachęcamy do propagowania profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek.

Mammografię można będzie wykonać 19 grudnia:  w Krośniewicach – 19 grudnia przy Stadionie Miejskim, ul. Kolejowa 2, w Leszczynku (gm. Kutno)  przy Gminnym Ośrodku Kultury, Leszczynek 49A i Krzyżanowie przy Gimnazjum, Krzyżanów 6.

Kogo dotyczą badania w ramach Programu?
Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. [więcej]
redaktor, 18.12.2014 09:27|czytane: 656 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz czujkę dymu? Zgłoś się do kutnowskich strażaków do 20 grudnia
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej  w Kutnie ogłasza konkurs prewencyjny w ramach kontynuacji akcji „Bezpieczny dom”. Do 20 grudnia wystarczy zgłosić sie ze szkicem planu umieszczenia czujki dymu w swoim domu i można otrzymać bezpłatnie urządzenie od kutnowskich strażaków.

Warunkiem otrzymania czujki dymu jest złożenie zgłoszenia w Sekretariacie KP PSP w Kutnie ul. 1-go Maja 7, 99-300 Kutno lub elektronicznie na email kppsp03@straz.lodz.pl
Zgłoszenie powyższe powinno zawierać następujące elementy:
- dane kontaktowe – imię, nazwisko, adres, numer telefonu zgłaszającego
- powód montażu urządzenia – uzasadnienie
- szkic z planowaną lokalizacją czujki dymu
- rodzaj zainstalowanego urządzenia grzewczego (na paliwo stałe, olej, gaz)
- wiek budynku.

Liczba czujek dymu ograniczona (w przypadku dużej ilości zgłoszeń o przekazaniu czujki zadecyduje komisja weryfikacyjna). Czujki zostaną nieodpłatnie przekazane właścicielom lub użytkownikom budynków mieszkalnych.

Bezpieczeństwo pożarowe w domu
Domowe czujki dymu to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem. W Polsce co roku, w pożarach domów jednorodzinnych ginie dziesiątki osób. 60-70% przypadków to ofiary zetknięcia z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór. Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dymu. [więcej]
wandea, 18.12.2014 09:27|czytane: 756 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro zawody pływackie
Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie,  AG Trening  oraz Aquapark Kutno zapraszają jutro 18 grudnia wszystkich miłośników pływania na zawody pływackie.

Jutro zawody pływackie, ./upload/articles_pakiety/25414/01_obraz.jpg


Do zaciętej rywalizacji  na basenie sportowym staną zawodnicy sekcji pływackiej UKS "Delfinek" w Kutnie w ramach IV urodzin UKS "Delfinek", na co dzień  podopieczni trenerów Anny Szczepańskiej i Jacka Kudły, reprezentujący Kutno na zawodach pływackich. Zawodnicy zmierzą się z konkurencjami: 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym.

Do zaciętej rywalizacji staną również dzieci biorące udział w programie "Umiem pływać"  prowadzonym przez Andrzeja Grzegorka. Zawody te stanowią jednocześnie podsumowanie programu oraz okazję do sprawdzenia swoich umiejętności pływackich. Konkurencją w której wezmą udział to 25m stylem grzbietowym. [więcej]
pismak, 17.12.2014 22:00|czytane: 721 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Można inaczej - podsumowanie programu aktywizacji międzypokoleniowej
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się impreza integracyjna podsumowująca realizację programu "Można inaczej", realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Laris we współpracy z jednostkami pomocy społecznej.

Można inaczej - podsumowanie programu aktywizacji międzypokoleniowej, ./upload/articles_pakiety/25413/01_obraz.jpg
Można inaczej - podsumowanie programu aktywizacji międzypokoleniowej, ./upload/articles_pakiety/25413/02_obraz.jpg
Można inaczej - podsumowanie programu aktywizacji międzypokoleniowej, ./upload/articles_pakiety/25413/03_obraz.jpg


Głównym celem programu była integracja i aktywizacja międzypokoleniowa mieszkańców domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych. W ramach programu, który realizowany był od kwietnia do grudnia 2014 roku odbywały się warsztaty artystyczne, taneczne i wycieczki. Program był współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Kutnie w ramach realizacji zadania publicznego. [więcej]
pismak, 17.12.2014 21:56|czytane: 754 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Jesteśmy zbulwersowani podwyżką dla pani burmistrz
Mieszkańcy Krośniewic są zbulwersowani, że na początku kadencji samorządu radni zdecydowali o podwyższeniu wynagrodzenia dla burmistrz Julianny Barbary Herman. Powtarza ona kadencję więc zdaniem mieszkańców podwyżkę powinna otrzymać w połowie nowej kadencji. 

- Radni podnieśli wynagrodzenie pani burmistrz o 1350 zł brutto.  Takich pieniędzy krośniewiczanie czasami nie zarabiają przez miesiąc, a tu od razu podwyżka. Wypadałoby chyba, że pani burmistrz czymś się w tej nowej kadencji zasłużyła, miała jakieś osiagnięcia, a dopiero potem można podwyższać wynagrodzenie - pisze mieszkaniec Krośniewic (nazwisko do wiad. red.) -  Teraz zarabia ponad 11 tysięcy złotych, co na taka małą i zabiedzoną gminę jest kpiną z mieszkańców wiążących z trudnością koniec z końcem i proszących się o kilka złotych w opiece społecznej. Gdzie tu etyka i moralność ludzi, którzy sprawują władzę? Czyżby znów przyszli tylko po to, aby się nachapać? 

12 grudnia na drugiej sesji Rady Miejskiej w Krośniewicach radni przegłosowali 11 190 złotych brutto wynagrodzenia dla burmistrz Julianny Barbary Herman. [więcej]
redaktor, 17.12.2014 17:27|czytane: 2084 razy|72 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przymiarki do kontraktu i audyt w szpitalu
Zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. zo.o. negocjuje z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt na najbliższy rok. Jak mówi Cezary Lipiński, zastępca dyrektora ds. administracyjno-finansowy kontrakt będzie na podobnym poziomie, jednak z uwagi na rosnące ceny usług i towarów to należy traktować go jako mniejszy. 

Przymiarki do kontraktu i audyt w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/25412/01_obraz.jpg


- Oczywiście, że nie jesteśmy zadowoleni z takiego podziału środków przez NFZ. Póki co dysponujemy wstępną przymiarką do aneksu kontraktu na 2015 rok i nie jest to kwota nas zadawalająca - mówi Cezary Lipiński. 

Przypomnijmy, kontrakt dla szpitala w roku 2014 wynosił 42 373 972,55 zł a w 2013 - 42 417 946, 50 zł. Teraz patrząc na uwarunkowania ekonomiczne powinno być przynajmniej 45 mln zł. Czy tak będzie? 

W szpitalu trwa również audyt, Madanes Risk Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przeprowadza go w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Jest on niezbędny dla zarządu szpitala do diagnozy pracy, działań i procedur na SOR. Wyniki audytu powinny być znane do 15 lutego przyszłego roku.

- Izraelczycy mają bardzo wysokie standardy w dziedzinie ratowania życia, dlatego uważamy, że firma z takimi korzeniami wnikliwie i jak najbardziej profesjonalnie przyjrzy się działalności naszego SORu - mówi Lipiński. [więcej]
wandea, 17.12.2014 17:18|czytane: 1127 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyła się już ósma edycja Kutnowskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno- Noworocznych. 

Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!, ./upload/articles_pakiety/25409/11_obraz.jpg
Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!, ./upload/articles_pakiety/25409/08_obraz.jpg
Świąteczny festiwal. Zawsze bądź wśród nas! Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!, ./upload/articles_pakiety/25409/03_obraz.jpg


Kochany Panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy. Dlaczego zawsze Pan przychodzi do nas gdy śpimy? Czy to już musi tak pozostać, czy to jest w księgach zapisane? Ja od prezentu bym wolała spotkanie z Panem. I wiem od dzieci, że z radością chciałyby słuchać Pana głosu. W mróz ugrzejemy Panu uszy piosenką gorącą jak rosół. (Hu, hu, ha, ha, ha !) - śpiewała lata temu Majka Jeżowska. A we wtorkowe popołudnie dzieci z Kutna i okolic śpiewały znane i lubiane kolędy i te mniej osłuchane piosenki świąteczne. Za sprawą pięknych wykonań i życzliwej publiczność klimat koncertu towarzyszyć będzie dzieciom i ich rodzinom do świąt. 

W koncercie finałowym wzięli udział wyłonieni przez jury spośród 79 uczestników mali laureaci.
I tak w kategorii PRZEDSZKOLA i ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE: WYRÓŻNIENIA otrzymali Martyna Sztekiel PM nr 8w Kutnie,  Nikola Stępska PM nr 3 w Kutnie,  Antoni Marzec PM nr 15 w Kutnie. 

NAGRODY GŁÓWNE zaś otrzymali: Magdalena Jurczak PM nr 8 w Kutnie, Hanna Wawrzyńczak PM nr 3 w Kutnie, Lena Klembalska PM nr 3 w Kutnie, Antonina Zdziarska PM nr 15 w Kutnie, Zespół „NUTKI” PM nr 3 w Kutnie.

W kategorii KLASY I – III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH były również wyróżnienia i nagrody. Pierwsze otrzymali Wiktoria Pietrzak SP w Gołębiewku, Alicja Marchewka SP nr 5 w Kutnie, Helena Czarnecka – ZGŁOSZENIE indywidualne, Jakub Krysiak SP w Gołębiewku, a drugie: Alicja Jaciubek SP w Gołębiewku, Aleksander Klembalski MDK w Kutnie, Tobiasz Kopczyński SP w Pleckiej Dąbrowie, Marta Ryczkowska SP nr 6 w Kutnie. [więcej]
redaktor, 17.12.2014 11:28|czytane: 1303 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ekipa siłaczy z Kutna znów na podium
Start w Międzynarodowym Pucharze Polski Federacji WPA w "Wyciskaniu na Ławeczce Leżąc" który odbył się w minioną sobotę  w Łodzi zakończył się sukcesem dla kutnian i nowymi rekordami Świata i Europy.

Ekipa siłaczy z Kutna znów na podium, ./upload/articles_pakiety/25411/01_obraz.jpg
Ekipa siłaczy z Kutna znów na podium, ./upload/articles_pakiety/25411/02_obraz.jpg
Ekipa siłaczy z Kutna znów na podium, ./upload/articles_pakiety/25411/03_obraz.jpg


Mateusz Gajewicz startował w grupie wiekowej Junior (20-23 lat) i kategorii wagowej do 82,5 kg
i zdobył pierwsze miejsce wynikiem 190,0 kg. Rekord Świata tej Federacji. Antoni Kaliński startował w grupie weteranów (60-64 lat) w kategorii wagowej do 67,5 kg i wywalczył pierwsze miejsce z wynikiem 107,5 kg. Jest to Rekord Europy w tej kategorii wagowej i wiekowej w tej Federacji.

Pierwsze miejsca kategori wiekowej (16-17) zdobyli Łukasz Brudnicki, który w wadze do 67.5 kg podniósł ciężar 100 kg w wadze do 82,5 kg a Mateusz Czarnecki udźwignął ciężar 130 kg. [więcej]
redaktor, 17.12.2014 11:05|czytane: 1302 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rozmowa o budżetach: place zabaw, zmarnowane pieniądze, zaniedbane getto i odrodzenie edukacji zawodowej
Dziś w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Kutnie prezydent Zbigniew Burzyński oraz Artur Gierula, członek zarządu powiatu oraz Jolanta Anioł skarbnik powiatowy przedstawili założenia do budżetów na przyszły rok. Nielicznie zgromadzeni przedsiębiorcy i szefowie miejskich spółek zadawali pytania władzom samorządowym, odbyła się krótka dyskusja o tym co w Kutnie warto zmienić. W konkluzji tej rozmowy prezydent zauważył jednak dylemat czy dbać o dorosłych, którzy w Kutnie się osiedlili czy z kolei o dzieci, które są przyszłością Kutna.

Dla Adama Wasiaka to żaden dylemat ponieważ dla niego najważniejsze są dzieci i młodzież.
- W Kutnie należy stworzyć dobry klimat dla edukacji zawodowej i ogólnej na wysokim poziomie. Dlaczego w Kutnie nie może być szkół na ogólnopolskim poziomie? Tak aby dzieci chciały do nich chodzić a potem w Kutnie zostawać. Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe, to ważne jest dostosowanie go do potrzeb rynku pracy. Dlaczego nasze szkoły nie mogą kształcić chemików, elektryków potrzebnych w strefie przemysłowej? - mówił Adam Wasiak. - Odbyło się w zeszłym roku spotkanie a propo potrzeb naszego rynku, jakaś pani z Łodzi po badaniach stwierdziła, że w naszym regionie potrzeba najwięcej szwaczek. Po 20 minutach chciałem wyjść z tego spotkania. Edukacja dzieci i młodzieży aby zostawały w Kutnie i tu potem pracowały i zakładały rodziny to jedno, a drugie  należy zadbać o to aby małe dzieci czuły się tu bezpiecznie i miały gdzie w godnych warunkach  się pobawić. Czy naprawdę już musi powstać rosarium i pomnik pana Wituszyńskiego a dopiero potem place zabaw?

Rozmowa o budżetach: place zabaw, zmarnowane pieniądze, zaniedbane getto i odrodzenie edukacji zawodowej, ./upload/articles_pakiety/25405/01_obraz.jpg
Rozmowa o budżetach: place zabaw, zmarnowane pieniądze, zaniedbane getto i odrodzenie edukacji zawodowej, ./upload/articles_pakiety/25405/03_obraz.jpg
Rozmowa o budżetach: place zabaw, zmarnowane pieniądze, zaniedbane getto i odrodzenie edukacji zawodowej, ./upload/articles_pakiety/25405/09_obraz.jpg


O budżecie powiatowym zebranym gościom opowiedziała Jolanta Anioł, skarbnik powiatu. Jest on mniejszy od miejskiego i zdominowany przez utrzymanie szkół ponadgimnazjalnych oraz spłatę zadłużenia po SPZOZ. Anioł poinformowała, że powiat jest zadłużony na 10 mln zł, czyli cztery razy mniej niż miasto. Główne inwestycje powiatu to rewitalizacja obszarów parkowych w Oporowie, dostosowanie budynku w Żychlinie do potrzeb Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. W przyszłym bowiem roku odbędą się wielkie przenosiny placówki z Nowej Wsi. Powiat będzie dbał też o drogi i pewnie nie zabraknie niespodziewanych inwestycji w spółkę Kutnowski Szpital Samorządowy. Kolejna inwestycja to boisko przy II LO w Kutnie i rozpoczęcie dualnej edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ostatnia propozycja to efekt współpracy z miastem i firmami z Podstrefy Kutno. 

Spotkanie w RIGu zdominowały sprawy miasta. Prezydent poinformował, że nowe rozdanie środków unijnych źle się zaczęło i nie wróży nic dobrego. - Okres budżetowania to 2014 -20, mija 2014 i  dosłownie w tym zakresie nic sie nie dzieje. Z ważniejszych dokumentów, które zostały podpisane, to tuż przed wyborami kontrakt terytorialny. Zostaliśmy w nim wzięci pod uwagę w ostatniej chwili, ponieważ wszystko miała dostać Łódź – mówił Burzyński. -  W budżecie na następny rok nie ma zbyt wiele inwestycji z tymi środkami, choć w drogowej czyli remoncie ulicy Łęczyckiej na 7 mln zł kosztów, 3 mln zł będą z tzw. schetynówek. Zostało bardzo dużo środków z poprzedniego rozdania na ochronę środowiska, na oczyszczalnie, kanalizację, itp. Oczywiście trzeba mieć wkłady własne (15 %), a gminy już nie mają tych pieniędzy. A z kolei tam gdzie gminy by chciały coś robić jak np. rewitalizacje, to pieniądze się skończyły.

Dochody w budżecie Kutna na 2015 r. to 152 mln zł. O 2 mln zł więcej będzie wpływu z PIT, zdaniem prezydenta wzrasta liczba płatników PIT, a nie średnie wynagrodzenie, również o 2 mln zł wzrasta subwencja oświatowa, to znaczy, że problemy demograficzne w szkołach już się stabilizują. Po stronie wydatków z kolei będzie 155 mln zł.

- W kontrakcie terytorialnym mamy obiecane 40 mln zł na rewitalizację. W to wchodzi przebudowa Placu Wolności, odnowienie Pałacu Saskiego i centrum. Kiedy te pieniądze będą do wzięcia, trudno powiedzieć. Czekamy na Narodowy Program Rewitalizacji aby procedury konkursowe w Polsce mogły ruszyć. Myślę, że nie ma nawet co myśleć o przyszłym roku, na te inwestycje to raczej należy liczyć od połowy kadencji – mówił prezydent Kutna. [więcej]
wandea, 17.12.2014 00:11|czytane: 1905 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mariola Grodnicka Prezesem ARRK
Wczoraj stanowisko prezesa Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. w Kutnie objęła Mariola Grodnicka, mieszkanka Kutna, przedsiębiorca.

Mariola Grodnicka to absolwentka studiów MBA dla Finansistów na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od ponad 15 lat doradza przedsiębiorcom w efektywnym korzystaniu z funduszy europejskich oraz innych publicznych form dofinansowania. Bezpośrednio uczestniczyła w procesie ubiegania się o dotacje i realizacji ponad 150 projektów inwestycyjnych, doradczych i szkoleniowych, których odbiorcami byli przede wszystkim przedsiębiorcy a także JST i organizacje pozarządowe. Współpracowała z podmiotami reprezentującymi wiele obszarów gospodarki, m. in. branżę energetyczną, farmaceutyczną, meblarską, informatyczną, motoryzacyjną, transportową oraz inne branże zainteresowane wdrażaniem rozwiązań pro-środowiskowych.

Mariola Grodnicka Prezesem ARRK , ./upload/articles_pakiety/25400/01_obraz.jpg


Mariola Grodnicka, dziś na spotkaniu w Regionalnej Izbie Gospodarczej, obok Adama Wasiaka

Bogate doświadczenie to także wynik wieloletniej współpracy z instytucjami aktywnie zaangażowanymi w rozwój przedsiębiorczości w Polsce, takimi jak: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi, Fundacja Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości z Poznania, Centrum Inicjatyw Rozwoju Regionalnego w Skierniewicach, Regionalna Izba Gospodarcza – Łódź, Centrum Wspierania Biznesu w Płocku, Regionalna Izba Gospodarcza w Kutnie.

Grodnicka prowadzi liczne konferencje, seminaria i warsztaty dla przedsiębiorców oraz jest autorem wielu publikacji m. in. na temat praktycznych aspektów korzystania ze środków unijnych oraz innych istotnych zagadnień dotyczących przedsiębiorczości. [więcej]
wandea, 16.12.2014 15:56|czytane: 2164 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W drużynie Radioaktywnych Łanięta grał czynnie zrzeszony zawodnik Bzury Młogoszyn
Organizatorzy KAHLPN II Liga informują, że w drużynie Radioaktywnych Łanięta grał czynnie zrzeszony zawodnik Bzury Młogoszyn- Stańczyk Dominik.

W związku z powyższym weryfikuje się następujące mecze:
ABSTRAXI-RADIOAKTYWNI   3:0 VO
WŁADCY PÓŁNOCY-RADIOAKTYWNI 3:0 VO

Aktualna tabela pokazana będzie w najbliższą niedzielę po piątej kolejce ligi. [więcej]
redaktor, 16.12.2014 15:43|czytane: 649 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy ktoś będzie chciał być opozycją w Radzie Miasta Kutna?
8 marca w dwóch okręgach 2 i 6 odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta Kutna. Przypomnijmy, że dwaj radni Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak zostali wyznaczeni przez prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego do sprawowania funkcji wiceprezydentów, dlatego należy przeprowadzić jeszcze raz głosowanie w okręgach, w których panowie startowali. 

Rada Miasta Kutna złożona jest wyłącznie z członków KWW Zbigniewa Burzyńskiego i komitet ten również wystawi swoich kandydatów w wyborach uzupełniających. Inne komitety spokojnie podchodzą do marcowych wyborów, bo brak osób w opozycji czy tylko dwie osoby, to żadna różnica i taka sytuacja nie wpłynie na jakość pracy rady.  Jak sikorki w Kutnie ćwierkają w wyborach do rady miasta chcą wystawić swoich kandydatów komitety, które miały mocnych kandydatów w powiecie. Czy tak będzie? O tym wkrótce. 

Kampania wyborcza już trwa. Do 29 grudnia do godz. 16.00 Komisarz Wyborczy w Skierniewicach przyjmuje zgłoszenia komitetów wyborczych. Niewiele zatem czasu zostało aby zdecydować się o wystawieniu kandydatów do rady miasta.

Kalendarz wyborczy: 
do 28 grudnia 2014 r. podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia Prezydenta Miasta Kutno, informacji o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach oraz liczbie radnych wybieranych w okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej w Kutnie,
- zawiadomienie Komisarza Wyborczego w Skierniewicach o utworzeniu komitetu wyborczego
oraz o zamiarze zgłaszania list kandydatów na radnego
do 7 stycznia 2015 r.  zgłaszanie Komisarzowi Wyborczemu w Skierniewicach kandydatów do składu Miejskiej
Komisji Wyborczej w Kutnie
do 12 stycznia 2015 r. powołanie przez Komisarza Wyborczego w Skierniewicach Miejskiej Komisji Wyborczej
w Kutnie
do 27 stycznia 2015 r. do godz. 2400 - zgłaszanie Miejskiej Komisji Wyborczej w Kutnie list kandydatów na radnego [więcej]
wandea, 16.12.2014 12:39|czytane: 1730 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kluby sportowe mogą składać wnioski o dotację
Wczoraj prezydent Kutna wydał zarządzenie z określeniem przedsięwzięć sportowych, które będą dotowane przez miasto w 2015 roku. 

I tak  w pierwszym półroczu 800 tysięcy złotych miasto przeznaczy na wspieranie szkolenia i współzawodnictwa w koszykówce seniorów, 45 tys. zł na piłkę nożną w IV lidze, 156 tys. zł na koszykówkę dzieci i młodzieży, 115 tys. zł piłkę nożną dzieci i młodzieży. 

Z kolei w 2015 roku 135 tys. zł miasto przeznaczy na wspieranie szkolenia i współzawodnictwa seniorów i seniorek w baseballu i 120 tys. zł na baseball i softball dzieci i młodzieży, [więcej]
redaktor, 16.12.2014 12:30|czytane: 771 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bilety na mecz Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk już sprzedane
Dziś ruszyła i bardzo szybko skończyła się sprzedaż biletów na mecz w ramach 12 kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy drużynami Polfarmex Kutno – Energa Czarni Słupsk.

Bilety na mecz Polfarmex Kutno - Energa Czarni Słupsk już sprzedane , ./upload/articles_pakiety/25380/01_obraz.jpg


- Informujemy, iż istnieje możliwość zakupu biletu w dniu meczu jeśli pozostaną bilety z puli zarezerwowanej dla sektora gości. Na informację o ilości kibiców Energii Czarnych Słupsk przyjeżdżających na najbliższy mecz mamy obowiązek czekać do piątku do godziny 17.30. W związku z tym nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile biletów będzie jeszcze dostępnych. Ewentualna sprzedaż tych biletów rozpocznie się w kasie biletowej od godziny 16-stej w dniu meczu - mówi Dorian Koralewski z KKS Pro-Basket. [więcej]
redaktor, 16.12.2014 12:10|czytane: 735 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat zarządu szpitala
Udostępniamy komunikat zarządu Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w sprawie zamknięcia dwóch oddziałów. 

TUTAJ


[więcej]
wandea, 16.12.2014 09:25|czytane: 2062 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie
25 osobowa delegacja z Hufca ZHP Kutno na czele z komendantka hufca hm. Agnieszką Ciesielską wzięła udział w przekazaniu z rąk komendanta Chorągwi Łódzkiej ZHP oraz  arcybiskupa metropolity łódzkiego  Betlejemskiego Światła Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25401/01_obraz.jpg
Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25401/02_obraz.jpg
Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25401/03_obraz.jpg


Po raz 24 Betlejemskie Światło Pokoju  zawitało do Polski  a teraz niesione rękami kutnowskich harcerzy dotrze do instytucji i mieszkańców Kutna oraz  regionu. Przesłaniem tegorocznej akcji BŚP jest hasło „ Pokój jest w nas”. [więcej]
redaktor, 16.12.2014 08:57|czytane: 894 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Tysiące euro dla Zespołu Szkół w Żychlinie na autorski projekt
Zespół Szkół w Żychlinie otrzymał 24 776 euro na realizację projektu Erasmus +  dotyczącego  przedwczesnego  kończenia edukacji  przez młodzież. Projekt „ Nasza szkoła- nasza przyszłość – przedwczesne kończenie edukacji  ” uzyskał akceptację Narodowej Agencji  i będzie realizowany w Zespole Szkół w Żychlinie przez dwa lata 2014-2014.  Koordynatorem projektu jest Iwona Kciuk.

Tysiące euro dla Zespołu Szkół w Żychlinie na autorski projekt , ./upload/articles_pakiety/25383/01_obraz.jpg


ZS będzie współpracował z czterema szkołami partnerskimi z Grecji , Turcji, Rumunii i Hiszpanii.  Celem proponowanego projektu jest stworzenie sieci edukacyjnej zajmującej się problemem przedwczesnego kończenia nauki  (ESL), z którym boryka się wiele krajów europejskich.  Zgodnie z  raportami CEDEFOPs (Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego)  porzucanie szkoły spowodowane jest zazwyczaj przez łączny proces braku osobistego zaangażowania wywołany przez szereg przyczyn natury społecznej, gospodarczej, geograficznej oraz  rodzinnej. Znaczną część problemu można przypisać brakowi wsparcia i wskazówek ze strony szkoły.

Projekt jest oparty na współpracy wszystkich uczestniczących szkół, w zakresie zbierania informacji, wymiany wiedzy, rozwoju, przenoszenia i wdrażania innowacyjnych metod i  dobrych praktyk.  Celem projektu jest tez rozwijanie i testowanie metod nauczania, a także nieformalnych i formalnych strategii edukacyjnych w zakresie zarządzania i profilaktyki ESL. [więcej]
redaktor, 15.12.2014 19:11|czytane: 850 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
10 medali kutnowskich judoków
Pracowitą końcówkę roku mają młodzi judocy z Kutna. W ubiegłą sobotę  w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie k/Otwocka rozegrano VIII turniej z cyklu Kuźnia Młodych Talentów. Nasze miasto reprezentowała piątka młodych zawodników w dwóch grupach wiekowych dzieci młodsze (Alan Krawczyk i Franek Pawłowski), dzieci starsze (Ola Urbańska, Miłosz Myszkowski i Wojtek Florczak).

10 medali kutnowskich judoków , ./upload/articles_pakiety/25399/01_obraz.jpg
10 medali kutnowskich judoków , ./upload/articles_pakiety/25399/02_obraz.jpg
10 medali kutnowskich judoków , ./upload/articles_pakiety/25399/03_obraz.jpg


Rewelacyjnie spisał się jeden z najlepszych zawodników w kraju w tej grupie wiekowej - Miłosz Myszkowski, który wszystkie swoje cztery walki skończył efektownymi rzutami przed czasem, zdobywając złoty medal w kategorii 35 kg. Na drugim stopniu podium uplasowali się Ola Urbańska i Franek Pawłowski, który po trzech wygranych walkach uległ w finale reprezentantowi klubu Lemur Warszawa. Brązowy medal w kategorii wagowej 50 kg wywalczył Wojtek Florczak.

W ostatnią sobotę i niedzielę judocy UKS-u wystartowali w bardzo silnie obsadzonym Turnieju Gwiazdkowym na warszawskim Ursynowie, do którego zgłoszono ponad 730 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Największą niespodziankę sprawił debiutant - Hubert Pisera w grupie dzieci najmłodszych, który w pięknym stylu pokonał przed czasem czterech kolejnych rywali zajmując pierwsze miejsce w swej kategorii wagowej. [więcej]
redaktor, 15.12.2014 17:48|czytane: 810 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Powiat kutnowski przygotowany na zimę
Firma Transportowo-Handlowa Wotex z Micina w gminie Krzyżanów, WA-TRANS z Piątku oraz Agro-Jagieła z Dąbkowic w gminie Strzelce zajmą się zimowym utrzymaniem dróg powiatowych.

Starostwo Powiatowe rozstrzygnęło przetargi. Firmy te dysponują sprzętem ciężkim i średnim. Wszyscy przed Świętami Bożego Narodzenia czekają na śnieg, bo bez niego  święta są smutne.  Powiat i miasto do zimy przygotowane zatem nikogo nie powinna ona w tym roku zaskoczyć. [więcej]
redaktor, 15.12.2014 15:10|czytane: 747 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dwa oddziały w szpitalu zamknięte do końca stycznia
Dziś na oddziale ginekologiczno-położniczym w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. odbyła się kontrola Sanepidu. Po niej zarząd szpitala zdecydował zamknąć do końca stycznia ten oddział wraz z drugim - neonatologią.

- Dzisiejsza kontrola wydała drobne zalecenia i pobrała wymazy do dalszych badań. Ponieważ jednak ta kontrola wynikała z naszego nadzoru nad stanem sanitarnym (a jesteśmy w czołówce w Polsce pod tym względem) i naszego zgłoszenia do sanepidu o podejrzeniu występowania bakterii trudnych do likwidacji, to zapewne potwierdzą, że nasze decyzje są słuszne - mówi Andrzej Musiałowicz, prezes szpitala. 

W październiku ubiegłego roku w kutowskim szpitalu zlikwidowano część Oddziału Ciąży Powikłanej i sale do porodów rodzinnych. Wszystko z myślą, jak mówił wówczas Cezary Lipiński, zastępca dyrektora ds. administracyjno-finansowych, o rehabilitacji kardiologicznej. Jak wiemy, pomysł nie wypalił, po jakimś czasie OCP otwarto, ale nie spełniał on jak twierdzą pacjentki, wysokich standardów.

Jak mówi Andrzej Musiałowicz, prezes szpitala zarząd podjął decyzję o remoncie oddziału i podwyższeniu jego standardu więc czasowo musi być on zamknięty. Na pytanie czy wpływ na wyniki kontroli Sanepidu miały kłopoty z firmą sprzątającą i brakiem środków czystości, prezes odpowiada, że niekoniecznie, bo główny problem to brak remontu oddziału i wysokie standardy bakteriologiczne. [więcej]
wandea, 15.12.2014 13:53|czytane: 2826 razy|45 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
Kutnowskie uroczystości upamiętniające 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce rozpoczęły się o godzinie 12:00 w sobotę przy pomniku „Ulotka”.

Kutnowskie obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/25397/01_obraz.jpg
Kutnowskie obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, ./upload/articles_pakiety/25397/03_obraz.jpg


Organizatorami uroczystości byli: Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie oraz Rada Podregionu Kutno NSZZ „Solidarność” Po wygłoszonych okolicznościowych przemówieniach przedstawiciele samorządów, partii politycznych, stowarzyszeń, instytucji, szkół i organizacji złożyli wiązanki kwiatów pod „Ulotką”. O godzinie 13:00 odprawiono uroczystą mszę świętą w Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej. Po mszy nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem „Solidarności” na placu pielgrzymkowym w Głogowcu koło Kutna. [więcej]
redaktor, 15.12.2014 14:54|czytane: 1142 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs plastyczny Solidarności rozstrzygnięty
Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kutnie w ramach obchodów 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego zorganizowała konkurs plastyczny „Życie codzienne Polaków w stanie wojennym”.

Konkurs plastyczny Solidarności rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/25394/01_obraz.jpg
Konkurs plastyczny Solidarności rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/25394/02_obraz.jpg
Konkurs plastyczny Solidarności rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/25394/03_obraz.jpg


W sobotę w Kutnowskim Domu Kultury wręczono nagrody:
Hania Matczak – Szkoła Podstawowa nr 4- I miejsce
Norbert Tybińkowski - Szkoła Podstawowa nr 4- II miejsce
Oliwier Adamczewski - Szkoła Podstawowa nr 4- III miejsce
Wyróżnienia przyznano: Kamilowi Wasiakowi, Dawidowi Stanisławskiemu, Błażejowi Kuźmińskiemu, Marcie Jóźwiak, Danielowi Cieślakowi.

W konkurencji na najlepszy album nagrodzono: Alicję Krzesicką, Martę Kaszubowską oraz Basię Jaśkowiak. Nagrodę specjalną za prezentację multimedialną otrzymał Przemek Dębski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie. [więcej]
redaktor, 15.12.2014 14:28|czytane: 820 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy scrabbliści na trzecim miejscu w ogólnopolskim turnieju
W sobotę, 13 grudnia w Warszawie odbył się tradycyjny, VII Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Scrabble zorganizowany w ramach Programu Scrabble w Szkole. Ponad siedemdziesięciu zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało ze sobą, bez podziału na kategorie wiekowe. Pierwsze dwa miejsca zajęły starsze wiekiem drużyny, a kutnowska reprezentacja z Gimnazjum nr 2 uplasowała się na trzecim miejscu. 

Kutnowscy scrabbliści na trzecim miejscu w ogólnopolskim turnieju , ./upload/articles_pakiety/25395/01_obraz.jpg


Najlepszy gracz z Kutna, Kamil Olejniczak, w kategorii gimnazjów zajął drugie miejsce, tuż za nim Błażej Wilanowski, Mateusz Jóźwiak i Krystian Hiszpański.

Kutno już po raz szósty reprezentowała silna grupa dwunastu uczniów z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego: Piotr Florczak, Krystian Hiszpański, Mateusz Jóźwiak, Julia Korowajska, Julia Kwiatkowska, Piotr Matczak, Kamil Olejniczak, Maciej Pasikowski, Martyna Puchalska, Krzysztof Tomaczak, Błażej Wilanowski, Aleksandra Wybrańska pod opieką nauczycieli: Renaty Chodorowskiej i Małgorzaty Sieradzon oraz trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. M. Curie-Skłodowskiej: Kacper Dałek, Julia Tulińska, Piotr Wykrętowicz  pod opieką nauczyciela: Wiesława Zwarycza, którzy bardzo [więcej]
redaktor, 15.12.2014 14:28|czytane: 712 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bajkowe Poranki w Muzeum otrzymały grant w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam". Trwa głosowanie internautów
Bank Zachodni WBK w konkursie grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam” sfinansuje aż 305 pomysłów lokalnych społeczności. W puli nagród jest łącznie 1,5 miliona złotych. Wśród tych projektów znalazł się pomysł Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach "Bajkowe Poranki w Muzeum". Muzeum otrzyma na realizację projektu 5 tysięcy złotych.

Krośniewicki projekt zakwalifikowany również został do internetowego głosowania. Do 21 grudnia br. zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty, które Waszym zdaniem powinny otrzymać dodatkowe środki na realizację dowolnego celu. Biorąc udział w głosowaniu możesz zdecydować, która z nich otrzyma dodatkowe nagrody wysokości: 2 tys. zł, 3,5 tys. zł oraz 5 tys. zł. Nagrody otrzymają podmioty,  które zdobędą największą liczbę głosów.

Bajkowe Poranki w Muzeum otrzymały grant w konkursie


Głosując, można wziąć udział w konkursie, na hasło projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam” promujące działania w społeczności lokalnej. Nagrodą są trzy czytniki KINDLE Paperwhite.

Celem projektu muzeum  jest zorganizowanie "Bajkowych Poranków w Muzeum" - cyklicznych, niedzielnych spotkań rodzinnych. "Bajkowy Poranek" będzie się składał z dwóch części. Pierwsza obejmuje projekcję bajek, wyświetlanych za pomocą projektora slajdów (z wykorzystaniem starego adaptera "ANIA") i projektora do komputera; druga - to warsztaty plastyczne, tematycznie związane z wyświetlaną bajką. W projekcie może uczestniczyć cała rodzina, co pozwoli pogłębić więzi międzypokoleniowe. [więcej]
wandea, 15.12.2014 13:41|czytane: 852 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Gimnazjum nr 1 mistrzem rejonu wojewódzkiego
W piątek, 12 grudnia odbyły się zawody rejonowe piłki ręcznej szkół gimnazjalnych. Powiat kutnowski reprezentowało Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie.

Gimnazjum nr 1 mistrzem rejonu wojewódzkiego, ./upload/articles_pakiety/25393/01_obraz.jpg
Gimnazjum nr 1 mistrzem rejonu wojewódzkiego, ./upload/articles_pakiety/25393/02_obraz.jpg
Gimnazjum nr 1 mistrzem rejonu wojewódzkiego, ./upload/articles_pakiety/25393/06_obraz.jpg


W wyniku losowania, pierwsze spotkanie chłopcy zagrali z Gimnazjum w Skierniewicach. Mecz zakończył się zwycięstwem kutnian 10:7. Finał z Gimnazjum w Łowiczu był bardzo wyrównany, jednak w drugiej połowie meczu kutnowscy zawodnicy poprawili jakość gry i mecz zakończył się wynikiem 11:9 dla naszych gimnazjalistów. Pierwsze miejsce w rejonie to duży sukces kutnowskich szczypiornistów, umożliwiający grę finale, wśród sześciu najlepszych zespołów województwa łódzkiego.

Skład drużyny: Sobczyk Mateusz, Pawłowski Bartosz, Łukasiewicz Jakub, Mróz Jakub, Golis Daniel, Żydowo Michał, Kopczyński Wiktor, Gralak Łukasz, Gajewicz Kacper, Skonieczny Adam, Wilkowiecki Grzegorz.  Opiekunami drużyny byli Tomasz Skowron i Piotr Sala. [więcej]
redaktor, 15.12.2014 14:15|czytane: 739 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: II liga Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej
ŚRÓDMIEŚCIE - KP KLONOWIEC 2:1
Korkowski 1 Majtczak 1 Waliszewski 1

YOUNG BOYS-1,5L/G 1:14
Grabowski 1 Jatczak Artur 3 Ignaczak 3 Zagórowski Michał 2 Chróścik 2 Golan 2 Samobój 2 ŻK Jóźwiak Dawid

REPLAY - KS TĘCZA 1:6
Szumiński Krzysztof 1 Brzeziński 3 Skowron 1 Pieczkowski 1 Samobój 1

GOKiS - OMEGA 1:3
Jakubowski Sebastian Żabiński 1 Jędrzejewski Marek 1 Garwicki 1
ŻK Pigulski Łukasz ŻK Kasiński Krzysztof ŻK Żydowo Michał ŻK Ziemlacz Marcin CZK Ziemlacz Marcin

RADIOAKTYWNI - WŁADCY PÓŁNOCY 1:2
Tomczak 1 Kowalski 1 Grzegorzewski 1
ŻK Tomczak Przemysław 2 [więcej]
redaktor, 15.12.2014 12:44|czytane: 673 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dobre mecze KKS Pro-Basket AMZ Kutno
W sobotę koszykarki KKS Pro-Basket  AMZ Kutno zainaugurowały rozgrywki  o mistrzostwo województwa łódzkiego kategorii wiekowej U-12 (żaczki). Dziewczęta rozegrały dwa spotkania z drużynami  TK ALLES Głowno i  TK Basket Stryków.

Gospodarzem turnieju była drużyna Ósemki Skierniewice.  W pierwszym spotkaniu z drużyną Basketu Stryków  dziewczęta odniosły wysokie zwycięstwo 61 – 6 (16-0; 17-2; 18-0; 10-4) natomiast w drugim spotkaniu z drużyną  Alles Głowno po bardzo dobrym i wyrównanym meczu poniosły nieznaczną porażkę 32-37 (7-12; 11-7; 12-8; 5-7).

Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie : STASINOWSKA Kinga (kapitan zespołu 17;14), GOŁOFIT Natalia (12;6), BUDNER Milena (8;2), KACPERSKA Wiktoria (6;8); GALANT Weronika(6;0), NADOLSKA Gabriela (4;0); PONISZEWSKA Paulina (2;2); JABŁOŃSKA Małgorzata (2;0), KRAWCZYK Paulina (2;0), [więcej]
redaktor, 15.12.2014 11:45|czytane: 611 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kutnie Widzew Łódź wygrywa z KKS PRO-BASKET SIRMAX
W wojewódzkiej lidze młodziczek U-14K Widzew Łódź w pierwszym meczu rundy rewanżowej ponownie pokonał koszykarki KKS PRO-BASKET SIRMAX 69 do 38 w kwartach 15:9, 18:11, 16:4, 20:14.

W Kutnie Widzew Łódź wygrywa z KKS PRO-BASKET SIRMAX, ./upload/articles_pakiety/25386/01_obraz.jpg
W Kutnie Widzew Łódź wygrywa z KKS PRO-BASKET SIRMAX, ./upload/articles_pakiety/25386/02_obraz.jpg
W Kutnie Widzew Łódź wygrywa z KKS PRO-BASKET SIRMAX, ./upload/articles_pakiety/25386/03_obraz.jpg


Młodziutkie koszykarki z Kutna, mimo ambitnej gry nie sprostały starszym, silniejszym fizycznie i bardziej doświadczonym przeciwniczkom. Cieszyć może widoczny postęp w umiejętnościach koszykarskich kutnowskiej drużyny.  Z każdym meczem grają pewniej i osiągają lepsze wyniki niż w pierwszej rundzie.

Z Widzewem drużyna grała w składzie: Kozarska Justyna -4 pkt., Myszkowska Julia -11 pkt., Ambroziak Julita -0, Brewińska Julia -0, Żurawik Aleksandra -7, Woźniak Iga -7, Kacalak Natalia [więcej]
redaktor, 15.12.2014 11:21|czytane: 698 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany rewanż U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno
W sobotę drużyna KKS PRO-BASKET TBS Kutno rozegrała mecz z liderem grupy C  AZS PWSZ II Skierniewice.Od pierwszych minut nasza drużyna wyszła bardzo skoncentrowana dzięki bardzo dobrej wysokiej obronie pierwszą kwartę wygrywamy wysoko 32:4, pozwalając sobie rzucić tylko 2 kosze.

Udany rewanż U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25385/01_obraz.jpg
Udany rewanż U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25385/02_obraz.jpg
Udany rewanż U-14 KKS PRO-BASKET TBS Kutno, ./upload/articles_pakiety/25385/03_obraz.jpg


Druga i trzecia odsłona to już bardziej wyrównana gra, kwarty kończą się 17:14 i 21:12. W czwartej kwarcie drużyna KKS znów sobie przypomniała jak należy bronić i skutecznie  wykorzystywać przewagę w ataku ,kwarta kończy się wynikiem 34:6,zaś cały mecz  zaskakująco się wysoką wygraną 103:36 .Był to udany rewanż za nieznaczną porażkę w Skierniewicach 62:67. [więcej]
redaktor, 15.12.2014 11:05|czytane: 767 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
6 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
19 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności