eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Będzie mgła
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed silną mgłą od 22.00 dziś do 8.00 jutro. 

Na znacznym obszarze mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m. [więcej]
pismak, 30.10.2014 17:04|czytane: 874 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dlaczego NFZ nie płaci za nadwykonania kutnowskiemu szpitalowi?
Andrzej Musialowicz, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. czeka na zapłatę nadwykonań. Uważa, że kwota ponad 1,2 mln zł podratowałaby upadający budżet spółki. 

- Banki, w których byliśmy albo odmówiły kredytu albo nie odpowiadają. W dwóch sytuacjach pośredniczyli nawet radni Konrad Kłopotowski, wicestarosta i Krzysztof Debich, nie udało się jednak pozyskać kredytu. Sytuacja finansowa jest bardzo trudna - mówi Andrzej Musiałowicz. - Nardowy Fundusz nie płaci za nadwykonania, to poważna kwota, która na pewno w tej sytuacji pomogłaby choćby uporać się z jakimś wierzycielem czy płatnościami. Po wyborach liczymy jednak, że nowa Rada Powiatu w Kutnie przyjmie nasz wniosek emisji obligacji. 

Dlaczego NFZ nie płaci za nadwykonania kutnowskiemu szpitalowi?

- Łódzki NFZ wywiązuje się terminowo z umowy, którą na rok 2014 zawarł z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym. Respektowanie umowy obowiązuje i płatnika, i szpital. Rok 2014 jeszcze się nie skończył - o nadwykonaniach za rok 2014 Łódzki Oddział NFZ będzie podejmował rozmowy po zakończeniu roku -odpowiada Anna Leder, rzecznik NFZ Oddział w Łodzi. -  Po analizie nadwykonań,  jeśli będą dotyczyły procedur ratujących życie, będziemy się  starali, w miarę możliwości finansowych oddziału, takie nadwykonania regulować. Ponadto informuję, że niewykonania szpitala (czyli kwota zarezerwowana na leczenie, ale nie wydana) stanowią 485.758,05 zł. [więcej]
wandea, 30.10.2014 14:25|czytane: 1257 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Królewski dar dla Muzeum w Krośniewicach
Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach otrzymało w darze bogatą kolekcję od Gabriela Kubickiego, z urodzenia krośniewiczanina, komandora porucznika w stanie spoczynku, zamieszkałego w Świnoujściu, który zbierał swoje zbiory przez 50 lat.

Królewski dar dla Muzeum w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25014/01_obraz.jpg
Królewski dar dla Muzeum w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/25014/06_obraz.jpg


Kolekcja obejmuje 965 egzemplarzy odznak, orderów i emblematów wojskowych z okresu od końca XIX w. do lat współczesnych. Darczyńca ofiarował także swój mundur galowy z czapką oficerską, kordzikiem, własnymi odznakami. Przekazane zbiory wzbogacą Naszą kolekcję. Dzięki temu darowi zbiory Muzeum Jerzego Dunin-Borkowskiego przekroczą liczbę 10900 obiektów. [więcej]
kultura, 30.10.2014 14:27|czytane: 1306 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy Kutna eksperymentowali na Planecie Energii
1,5 tysiąca dzieci i 900 dorosłych odwiedziło mobilne laboratorium, które gościło w Kutnie 27 i 28 października. Wizyta ekipy „Planety Energii” odbyła się w ramach trwającego właśnie konkursu edukacyjnego Grupy Energa, którego głównym celem jest propagowanie wśród najmłodszych wiedzy o energii elektrycznej.

Mieszkańcy Kutna wybierający się do centrum handlowego marcredo Center na zakupy mogli bez trudu zauważyć kosmiczny Energobus oraz makiety różnych typów elektrowni: wiatrowej, wodnej i słonecznej. Chętnych do nauki i zabawy nie brakowało. Mobilne laboratorium Grupy Energa odwiedzały nie tylko grupy szkolne wraz z nauczycielami, ale całe rodziny.

We wnętrzu pojazdu na dzieci czekały eksperymenty wyjaśniające m.in. budowę atomu oraz zjawisko przepływu prądu. Najmłodsi poznali także różne rodzaje przewodników i izolatorów oraz sposoby wytwarzania prądu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Każde dziecko mogło pochwalić się zdobytą wiedzą odpowiadając na pytania zadawane przez „Planetowych” ekspertów. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane upominkami.

Trwa konkurs edukacyjny „Planeta Energii”

Wizyta mobilnego laboratorium w Kutnie to zaledwie przedsmak nagrody głównej w konkursu edukacyjnym Grupy Energa. Można w nim zdobyć cenną wiedzę na temat prądu, ale i wygrać atrakcyjne nagrody.
– W naszym mobilnym centrum nauki oprócz Energobusu znajdują się jeszcze cztery strefy edukacyjne pełne fascynujących eksperymentów prowadzonych przez pracowników akademickich, kino 3D oraz multimedialne zabawy i konkursy – mówi Marta Dankowska z Grupy Energa, koordynator programu „Planeta Energii”. [więcej]
pismak, 30.10.2014 11:56|czytane: 666 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Zima w Kutnie. Pomagajmy bezdomnym, samotnym i chorym
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie przygotowuje się do Akcji Zima 2014/15 skierowanej do osób bezdomnych, samotnych, chorych, niepełnosprawnych oraz niezaradnych życiowo.

Od listopada do kwietnia MOPS wspólnie z miejskimi służbami rozpoczynają się działania ukierunkowane na wsparcie osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela pomocy w formie: schronienia w Domu Noclegowym przy ul. Wyszyńskiego 11, gorącego posiłku przygotowanego w Dziennym Domu Pomocy Społecznej, pomocy finansowej m.in. na dofinansowanie do zakupu opału, odzieży jak i remontu urządzeń grzewczych, pracy socjalnej, która obejmuje indywidualne podejście do każdej sytuacji życiowej.

Ponadto można skorzystać z pomocy w Jadłodajni "Caritas" przy ul. 3 Maja ( obok dworca PKP ), schronienia w Noclegowni Katolickiego Stowarzyszenia Wychowania w Trzeźwości w Głogowcu ( tel. 24 254-81-03 ).

Informacje o osobach potrzebujących wsparcia można zgłaszać także do instytucji i organizacji z Kutna:
Domu Noclegowego – 24 253-43-90
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – 24 355-47-50
Komendy Powiatowej Policji - 997 lub 24 253-21-00 [więcej]
pismak, 30.10.2014 11:48|czytane: 669 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie. Kwesta 1 listopada
1 listopada z inicjatywy Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego po raz drugi przeprowadzona zostanie kwesta pn. „Ratujmy zabytkowe nagrobki na cmentarzu w Łąkoszynie”. Na XIX wiecznym cmentarzu łąkoszyńskim zachowało się  jeszcze tylko kilka zabytkowych nagrobków, a ich stan ulega ciągłemu pogorszeniu. Uzyskane środki podczas kwesty zostaną w całości przekazane na renowację wybranego zabytkowego pomnika.

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie. Kwesta 1 listopada, ./upload/articles_pakiety/24906/01_obraz.jpg
Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie. Kwesta 1 listopada, ./upload/articles_pakiety/24906/02_obraz.jpg


Dzięki zebranym w ubiegłym roku środkom finansowych udało się odnowić najstarszy nagrobek na cmentarzu należący do Maryi Górskiej - córki właścicieli Łąkoszyna i Leszczynka zmarłej w 1862 roku.  Renowacji dokonała krośniewicka firma „GALANIT”. 

W zbiórce uczestniczyć będą członkowie Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego, Stowarzyszenia Pułk 37, nauczyciele i uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kutnie, Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, członkowie NSZZ „Solidarność” w Kutnie oraz zaproszeni goście. [więcej]
wandea, 30.10.2014 09:25|czytane: 968 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają zapisy do KAHLPN
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie informuje, iż trwają zapisy drużyn do rozgrywek Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Rozgrywki odbędą się w sali Szkoły Podstawowej   Nr 1 w Kutnie i będą rozgrywane w dwóch ligach. Liga składać się będzie zatem z 28 zespołów podzielonych po 14 na I i II ligę. Z pierwszej ligi spadać będą  4 zespoły i analogicznie cztery awansują   z drugiej.

Wpisowe w wysokości 340 zł i zgłoszenia drużyn można dokonywać  bezpośrednio w biurze MOSiR ul. Kościuszki 26, bądź online na adres info@mosir.kutno.pl, zaś wpisowe  na konto:  Bank BGŻ 85 2030 0045 1110 0000 0239 2050 w terminie do 10.11.2 014 roku. Start ligi 23.11.2014 roku. [więcej]
pismak, 30.10.2014 09:24|czytane: 734 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Apel o oddawanie krwi
W związku z drastycznym spadkiem stanów magazynowych krwi Punkt Pobrań apeluje do mieszkańców Kutna i okolic o wsparcie aby pomóc tym, którzy czekają na krew.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zdrowych ludzi w wieku od 18 do 60 lat po zjedzeniu lekkiego śniadania  z dowodem osobistym aby zgłaszali się do PUNKTU POBRAŃ w Kutnie ul.Kościuszki 52 /Szpital/ w godz. 7.40 -10.30. 

- Serdecznie dziękujemy za pomoc w imieniu tych, którzy potrzebują krwi - mówią panie pielęgniarki z Punktu Pobrań. [więcej]
wandea, 30.10.2014 09:20|czytane: 1144 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Narody, które tracą pamięć, tracą życie... Kwesta na miejskim cmentarzu
- Cmentarz – to nie tylko miejsce spoczynku tych, którzy odeszli, to także miejsce zadumy dla tych, którzy żyją. To miejsce, w którym przeszłość, teraźniejszość, a także przyszłość, sprowadzone są do właściwych proporcji. To jednocześnie bardzo szczególne miejsce w naszej pamięci o ludziach i zdarzeniach, o dziejach w skromnej skali każdego regionu i  wielkiej skali narodu polskiego. To również miejsce uświęcone świadectwem naszej historii i kultury - mówi Bożena Gajewska, prezes Towarztystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej

Pamiętajmy, że na kilku kutnowskich cmentarzach, a szczególnie na  Cmentarzu Parafialnym przy ulicy Cmentarnej, spoczywa wiele zasłużonych postaci dla Kutna i ziemi kutnowskiej. Dlatego zadbajmy wspólnie o kutnowskie zabytkowe groby, będące wymownymi świadectwami naszych korzeni, czy ojcowizny na ziemi kutnowskiej. Natomiast odnowione groby niech będą dla nas wszystkich powodem dumy, zarazem wymownym przykładem poszanowania dla pamiątek przeszłości naszej „małej ojczyzny”.

-Zwracamy się z apelem do całej społeczności miasta Kutno o wsparcie datkami dalszych prac konserwatorskich przy zabytkowych grobach na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. W dniach 1 i  2 listopada w godzinach 9.00-16.00 spotkacie Państwo w alejkach tego cmentarza uczestników  kwesty  na restaurację starych, zabytkowych grobów. Niech Państwa  dary serca będą najwymowniejszym dowodem naszej wspólnej troski o to bardzo szczególne miejsce w Kutnie – jakim jest miejscowy Cmentarz Parafialny. Prosimy – nie przechodźcie obojętnie obok kwestujących - mówi Gajewska. - Jesteśmy głęboko przekonani, że dzięki  pomocy wszystkich mieszkańców miasta Kutno, uda się nam wspólnie odrestaurować wiele zabytkowych grobów na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. [więcej]
redaktor, 28.10.2014 09:03|czytane: 625 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapal wirtualny znicz legioniście
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji Zapal wirtualny znicz legioniście. W roku Stulecia Legionów Polskich, żaden Legionista nie może być zapomniany.  Dzięki Wam w Dzień Zaduszny mapa Polski zapłonie symbolicznymi zniczami pamięci.

Wystarczy znaleźć miasta z powiatu kutnowskiego na liście tych, które pamiętają o Bohaterach Naszej Niepodległości, a potem w Internetowym Wykazie znaleźć Legionistę, któremu chcecie zapalić Symboliczny Znicz Pamięci.

Zapraszamy na stronę mjp.najlepszemedia.pl/zapal-znicz-legioniscie/o-projekcie

[więcej]
wandea, 30.10.2014 09:14|czytane: 677 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szkoła Tańca Joanny Zielińskiej zaprasza
STREET DANCE STUDIO ZAPRASZA NA ZAJĘCIA TANECZNE I FITNESSOWE DLA MŁODZIEŻY, OSÓB DOROSŁYCH I SENIORÓW.

STREET DANCE STUDIO – szkoła tańca, ucząca z pasją i zaangażowaniem! Oferujemy szeroką gamę zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Dołącz do nas i rozpocznij piękną przygodę z tańcem i fitnessem!
Pod okiem profesjonalistów poprawisz kondycję i wydolność organizmu, poznasz własne ciało, uwolnisz je od stresu i napełnisz się pozytywną energią w gronie nowych znajomych! Oferta zajęć dla dorosłych skierowana jest do osób szukających sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu w mieście. Jeśli lubisz ćwiczyć w grupie – to zajęcia dla Ciebie! Taka formuła niesie z sobą same zalety – zapewnia pełną mobilizację do ćwiczeń, miłą atmosferę oraz świetną okazję do zawarcia nowych znajomości.

Szkoła Tańca Joanny Zielińskiej zaprasza, ./upload/articles_pakiety/25007/01_obraz.jpg


Co ze sobą zabrać na zajęcia dla dorosłych wygodny, niekrępujący ruchów strój, obuwie zmienne, ręcznik, butelkę wody, a przede wszystkim pozytywne nastawienie!

Oferta:
3w1- aerobik-gimnastyka-taniec
Dancehall dla kobiet i mężczyzn
Hip-Hop
Salsa w parach
Modern jazz (młodzież i dorośli)
Aktywny Senior 50+ (zajęcia taneczno-fitnessowe, mniej intensywne od aerobiku)
Lekcje indywidualne (pierwszy taniec) [więcej]
kultura, 30.10.2014 08:55|czytane: 800 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na film Furia w Kinie KDK
Od piątku 31 października w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film Furia. W konkursie filmowym dwa podwójne zaproszenia wygrali: Marta Wojciechowska i Sławomir Marciniak. Zaproszenia będą do odebrania w Kasie KDK przed wybranym seansem.

Kwiecień 1945 roku. Alianckie wojska rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu sierżant Wardaddy (Brad Pitt) otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym silom wroga.Łukasz Muszyński tak pisze o Furii: Znajdziecie tu sceny, które oglądaliście do tej pory jedynie oczyma wyobraźni, gdy po szkole pod trzepakiem toczyła się kolejna wiekopomna bitwa. Łączą one bezbłędną inscenizację, epicki ton oraz przemoc tak realistyczną i dosadną, że ocierającą się o kino spod znaku exloitation. Jeśli po "Czterech pancernych i psie" każdy małolat chciał być Jankiem Kosem, to po obejrzeniu pojedynku Furii z niemiecką panterą wszyscy zapragną służyć u Wardaddy'ego. 

31 października 2014 (piątek)
godz. 16.00  PUDŁAKI 2D dubbing (animowany 97 min)
godz. 18.00  FURIA (dramat 136 min)
godz. 20.30  ANNABELLE (horror121 min) [więcej]
kultura, 30.10.2014 08:41|czytane: 1013 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KWW Teofila Trybury Kutno Plus zaprasza mieszkańców na spotkanie
Dziś o godz.  17.30 Regionalnej Izby Gospodarczej w Kutnie, przy ulicy Wyszyńskiego 11 odbędzie się na otwarta konferencja prasowa KWW Teofila Trybury Kutno Plus i spotkanie z mieszkańcami Kutna, wyborcami. 

W trakcie konferencji zaprezentowani zostaną kandydat na Prezydenta Miasta Kutna,  kandydaci na radnych Rady Miasta Kutna oraz plan działań w kadencji 2014-2018, następnie będzie możliwość zadawania pytań i rozmowy z kandydatami. [więcej]
wandea, 30.10.2014 08:34|czytane: 1395 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś rozmowa o funkcjonowaniu kutnowskiego szpitala
Krzysztof Debich i Anna Baranowska z KWW Komitet Obywatelski, Zdzisław Trawczyński i Halina Świerczyńska z KW Polskie Stronnictwo Ludowe, Konrad Kłopotowski i Zbigniew Kubiak z KW Prawo i Sprawiedliwość, Bartosz Serenda i Danuta Kawecka z KKW SLD Lewica Razem, Jacek Urbaniak i Michał Kaczmarek z KW Platforma Obywatelska oraz Krzysztof W. Dębski i Dariusz Puchała z KWW Pokolenia Samorządowe- pomysłodawcy rozmowy wezmą udział w dyskusji o przeszłości i przyszłości kutnowskiego szpitala.

Dziś rozmowa o funkcjonowaniu kutnowskiego szpitala , ./upload/articles_pakiety/24971/01_obraz.jpg


Spotkanie pt. Czy jest lekarstwo na chore układy? Prawdy i mity o funkcjonowaniu kutnowskiego szpitala odbędzie się w sali konferencyjnej Kutnowskiego Domu Kultury 29 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Kandydaci do Rady Powiatu w Kutnie w listopadowych wyborach oraz przedstawiciele komitetów w trzyminutowych wystąpieniach przedstawią swoje programy związane z ochroną zdrowia w powiecie kutnowskim i pomysłami na normalnie funkcjonowanie szpitalnej  spółki samorządowej. Następnie oddadzą głos dziennikarzom i wyborcom oraz odpowiedzą na ich pytania. 

Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców powiatu kutnowskiego do udziału w środowym spotkaniu oraz do zadawania pytań [więcej]
wandea, 29.10.2014 15:10|czytane: 2472 razy|53 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prezentacja kandydatów na radnych Rady Miasta Kutno z KWW Teofila Trybury Kutno Plus
KWW Teofila Trybury Kutno Plus zarejestrował 21 kandydatów w 21 okręgach do Rady Miasta Kutna.

Skupiamy ludzi o różnych poglądach politycznych. Jesteśmy działaczami organizacji pozarządowych działającymi dla dobra i rozwoju miasta, społecznikami, przedstawicielami różnych zawodów. Jesteśmy fachowcami w swoich dziedzinach, którzy dotychczas prowadzili działalność na rzecz społeczności lokalnej i często nie pobierali z tego tytułu wynagrodzenia.

Łączą nas wspólne pomysły na rozwój Kutna i sprzeciw układowi panującemu w samorządzie kutnowskim. W naszej ocenie blokuje on rozwój miasta. Spycha na margines ludzi młodych i ambitnych, którzy bez znajomości lub koneksji rodzinnych nie mogą normalnie podjąć pracy i odnaleźć swojego miejsca w życiu. Istnieje też potrzeba zapewnienia godnego życia seniorom -  ludziom starszym i schorowanym, których w naszym mieście jest coraz więcej. Mamy świadomość konieczności przeprowadzenia zmian, stąd nasza decyzja, by wziąć udział w wyborach samorządowych.

Prezentacja kandydatów  na radnych Rady Miasta Kutno z KWW Teofila Trybury Kutno Plus

Nikt z nas nie był  radnym w Radzie Miasta Kutna. W mieście, którym rządzi zasiedziała już ekipa, potrzeba osób z zupełnie innym spojrzeniem na kutnowską rzeczywistość, takich którzy będą szanować zwykłych ludzi, bo z ich szeregów pochodzą. Wiemy, że ci z nas, którzy zostaną wybrani do rady, będą musieli intensywnie pracować, aby zrealizować nasz plan działań w kadencji 2014-2018, ale jednocześnie będzie to okazja do nauki, dla tych co zapomnieli o służbie dla społeczności, o uczciwości, o wartościach, którzy wpasowali się w wypracowany przez wiele lat układ.  My wierzymy, że możemy zmienić nasze miasto na lepsze. Wierzymy, że RAZEM ZMIENIMY KUTNO NA PLUS. 
KANDYDACI DO RADY MIASTA KUTNO KWW TEOFILA TRYBURY KUTNO PLUS

Okręg nr 1 Sylwia Zakrzewska – lat 42, mężatka, dwoje dzieci, ekonomistka, specjalistka w zakresie kadr i płac, wieloletni działacz społeczny, w latach 2008-2011 ławnik Sądu Rejonowego w Kutnie Wydział Rodzinny.

Okręg nr 2 Monika Kucharska – lat 38, z wykształcenia technik technologii żywienia, menadżer z wieloletnim doświadczeniem, specjalista od zarządzania zasobami ludzkimi. Jej hasło wyborcze to: „Najważniejszy jest człowiek”.

Okręg nr 3 Andrzej Matusiak – lat 58, żonaty, przedsiębiorca prowadzący od kilkunastu lat  działalność gospodarczą  w Polsce i za granicą, specjalizuje się w programowaniu i obsłudze urządzeń cyfrowych, były pracownik ZPR „Miflex”, zasłużony członek Polskiego Związku Żeglarskiego, w przeszłości pełnił funkcję członka Zarządu Płockiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, zna i rozumie problemy prowadzenia działalności gospodarczej. [więcej]
wandea, 27.10.2014 07:34|czytane: 2290 razy|komentuj|czytaj cały
Najwyższa Izba Kontroli zakończyła kontrole w starostwie i kutnowskim szpitalu
Postępowanie kontrolne Najwyższej Izby Kontroli w Starostwie Powiatowym w Kutnie w zakresie "Działalności szpitali samorządowych przekształconych w spółki kapitałowe” zakończyło się w lipcu. W ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu w Kutnie zapoznał się z Raportem Kontroli i ustosunkował do zawartych tam wskazań. 

- Jeśli chodzi o wyniki kontroli NIK Zarząd Powiatu jako Zgromadzenie Wspólników dostał trzy wskazania, dwa związane z pogłębieniem nadzoru nad spółką Kutnowski Szpital Samorządowy, zwiększeniem analizy jej działalności i sprawozdawczości oraz jedno związane z przywróceniem odpisów na fundusz socjalny - mówi Jolanta Anioł, Skarbnik Powiatu Kutnowskiego. - W tej kwestii ostatniej są bardzo różne wykładnie prawa, tak więc szykujemy zastrzeżenia do Raportu właśnie w tym zakresie. Pozostałe wskazania Zarząd Powiatu przyjmie do realizacji. 

Postępowanie kontrolne zakończy się protokołem po przyjęciu przez NIK zastrzeżeń Zarządu Powiatu w Kutnie. Drugie postępowanie w zakresie "Działalności szpitali samorządowych przekształconych w spółki kapitałowe” inspektorzy NIK prowadzili w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

- Nie mieliśmy zastrzeżeń do Raportu z kontroli. NIK zalecił przestrzeganie programu naprawczego spółki, odpowiedzieliśmy, że dostosujemy się do zalecenia - mówi Andrzej Musiałowicz, prezes KKS sp. z o.o. [więcej]
wandea, 29.10.2014 14:07|czytane: 1036 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spektakle 37 Łódzkich Spotkań Teatralnych w listopadzie w Kutnie
Wielbiciele teatru w Kutnie będą mieli okazję w listopadzie obejrzeć spektakle 37 Łódzkich Spotkań Teatralnych.  W tym roku odbędą się 22 spektakle w 10 miastach.  Wstęp na spektakle w Kutnie wolny.

Spektakle 37 Łódzkich Spotkań Teatralnych w listopadzie w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25004/01_obraz.jpg


W Centrum Teatru, Muzyki i Tańca 29 listopada o godz. 18.00 - Ritsuko Takahashi (Japonia) "Histoired'-R-", po spektaklu, a potem spotkanie z artystami i dyskusja "Kontynuatorzy i aroganci". A dzień później o godz. 18.00 wystąpi Teatr California (Łódź) "Piaskownica",  a po spektaklu Piotr Olkusz poprowadzi spotkanie z artystami.

Ritsuko Takahashi´s to tancerka Butoh, urodzona w Hokkido, aktorka, uczennica Daisuke Yosimono, mistrza tańca Butoh. Gościnnie występuje w filmach, na scenie, współpracuje z fotografami i muzykami.
2006-2007 DaisukeYoshimoto´s performens „Eros and Thanatos” suport w Tokio
2008 Pierwszy solowy performens „SOUTENNOSIZUKU Nostalgia” w Kanagawa
2009 Daisuke Yoshimoto z ZAL performens „Lazarus” suport w Polsce Solo performens „Historied´-R- other side of the river“  w Tokio
2010 Solo performens „Historied´-R-“ w Instytut im. J. Grotowskiego, Polska [więcej]
kultura, 29.10.2014 13:30|czytane: 867 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Relacja: ZOBACZ, DOTKNIJ, USŁYSZ
ZOBACZ, DOTKNIJ, USŁYSZ. Te trzy hasła zapowiadały dwudniowe seminarium poświęcone działaniom artystycznym w przestrzeni publicznej, które odbyło się w dniach 24-25 października w Muzeum Regionalnym w Kutnie. Spotkania te były rozwinięciem projektu Pejzaż Rudymentarny, tym razem zamiast prezentacji w kraju prac o Kutnie, nasze miasto gościło osoby działające z przestrzeniami publicznymi w innych miejscach świata.

Relacja: ZOBACZ, DOTKNIJ, USŁYSZ, ./upload/articles_pakiety/25003/01_obraz.jpg
Relacja: ZOBACZ, DOTKNIJ, USŁYSZ, ./upload/articles_pakiety/25003/03_obraz.jpg
Relacja: ZOBACZ, DOTKNIJ, USŁYSZ, ./upload/articles_pakiety/25003/04_obraz.jpg


Kielecka artystka Joanna Biskup-Brykczyńska, na zaproszenie organizatora przygotowała realizację plenerową w duchu tzw. „włóczkowej partyzantki”, zaprezentowała również monumentalną grafikę oraz dokumentację swoich działań kolorem, humorem i zaskoczeniem, które wyrywają mieszkańców, użytkowników miast z codziennej rutyny. Ciekawym wątkiem okazała się historia społecznej obrony drzewostanu na jednym z kieleckich osiedli, kiedy to działanie z kolorowymi włóczkami pozostawiło efekt nie tylko w postaci uratowanych od wycinki drzew, ale również w uformowaniu sąsiedzkiej społeczności. Dotychczas o takich akcjach mieszkańcy Kutna mogli czytać w Internecie lub niszowych czasopismach, od soboty mamy nad stawem w Parku im. R.Traugutta własne, niezwykłe drzewo. Przez minione dni przybywa nam zdjęć uśmiechniętych mieszkańców pozujących na kolorowym i ciepłym w dotyku pniu. Osobiście bardzo cieszy mnie ta realizacja, wybrane do niej drzewo od lat pobudza moją wyobraźnię, jego kształt, w domyśle historia i możliwa symbolika zasługują na uwiecznienie. Uczestnictwo w montażu gigantycznego „szala” i tkaniu barwnych promieni, było nie tylko lekcją włóczkowych technik, ale też zachętą do kontynuacji, do dbałości o ten poskręcany pień i do grupowych prób nadawaniu mu znaczeń. [więcej]
kultura, 29.10.2014 13:18|czytane: 843 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zagraj Cześnika, Papkina albo Murarzy
5 listopada zostanie zainaugurowana działalność „Kutnowskiego Teatru Amatorskiego im. Aleksandra Fredry”.  Teatr działa pod kierunkiem Jadwigi Kubiak, która rozpoczęła już pracę spektaklem „Zemsta”. Obecnie do planowanej na wiosnę premiery, poszukiwani są odtwórcy męskich ról: Cześnika, Papkina oraz Murarzy.

Kutnowski Dom Kultury zaprasza zainteresowanych zagraniem w najsłynniejszej komedii Aleksandra Fredry na spotkanie 5 listopada o godz. 16.00 w sali konferencyjnej KDK. Efekty pracy Pani Jadwigi i jej zespołu zdolnych amatorów mogliśmy oglądać w spektaklu „Moralność Pani Dulskiej”, wystawionego na deskach sceny Centrum Teatru Muzyki i Tańca. [więcej]
kultura, 29.10.2014 13:13|czytane: 700 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Groby ratowane przed zniszczeniem. Pamiętaj o kweście na kutnowskim cmentarzu
Dzięki ofiarności społeczności Ziemi Kutnowskiej, latem 2014 roku Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej uratowało przed zniszczeniem jeszcze kilka nagrobków. Jednym z nich  był  nagrobek Zbigniewa Szczepana Dołęgi Zakrzewskiego.

Nagrobek znajduje przy  drugim wejściu na cmentarz  po lewej stronie w sektorze nr 23 (skupisko 17  grobów rosyjskich). Mocno pochylony (co groziło przewróceniem)  i zniszczony nagrobek  został rozebrany na części. Usunięto korzenie, które powodowały jego przechylanie, a następnie został ponownie złożony i uporządkowany. Poprawiono także mocowanie okalających  nagrobek  łańcuchów.

- Zdążyliśmy także uratować przed przewróceniem się jeden z  rosyjskich nagrobków znajdujących się  na kutnowskim cmentarzu (sektor nr 21), który mocno przechylił się pod  wpływem wrastających w niego korzeni drzewa. W grobie tym pochowany został w 1911 roku Siemion Paljuch - opowiada Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Groby ratowane przed zniszczeniem. Pamiętaj o kweście na kutnowskim cmentarzu, ./upload/articles_pakiety/24992/01_obraz.jpg
Groby ratowane przed zniszczeniem. Pamiętaj o kweście na kutnowskim cmentarzu, ./upload/articles_pakiety/24992/02_obraz.jpg
Groby ratowane przed zniszczeniem. Pamiętaj o kweście na kutnowskim cmentarzu, ./upload/articles_pakiety/24992/03_obraz.jpg


- Niestety, nie udało nam się doprowadzić do stanu pierwotnego nagrobka Cesiuni  Śliwińskiej (sektor nr 22).  Otrzymaliśmy informację od mieszkanki Kutna, że nagrobek (także pod wpływem wrastających korzeni rosnącego obok drzewa) przewrócił się  i potłukł. Zrobiliśmy, co w naszej mocy, ale krzyża nie udało nam się jeszcze posklejać… Szkoda - kontynuuje. 

Uporządkowano także nagrobek Anny z Wernów Krysińskiej (sektor nr 8), który był  pierwszym z   restaurowanych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Jest to jeden z najstarszych  nagrobków na kutnowskim cmentarzu – z 1837 roku. Wierzch grobowca został wysypany kamieniem otoczakiem, tak, by nie zatrzymywała się w nim woda deszczowa.

Wszystkie prace wykonał Wiesław Domański. [więcej]
pismak, 29.10.2014 09:02|czytane: 734 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W listopadzie w Kinie KDK: Pudłaki, Furia, Obywatel, Interstellar, Bella i Sebastian
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w listopadzie na premierowe pokazy filmów Obywatel, Interstellar, Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewną 3 D oraz na bis 20 listopada filmu Bogowie.

31 października 2014 (piątek)
godz. 16.00  PUDŁAKI 2D dubbing (animowany 97 min)
godz. 18.00  FURIA (dramat 136 min)
godz. 20.30  ANNABELLE(horror121 min)

1 listopada (sobota) kino KDK nieczynne

W listopadzie w Kinie KDK: Pudłaki, Furia, Obywatel, Interstellar, Bella i Sebastian, ./upload/articles_pakiety/25000/03_obraz.jpg
W listopadzie w Kinie KDK: Pudłaki, Furia, Obywatel, Interstellar, Bella i Sebastian, ./upload/articles_pakiety/25000/07_obraz.jpg
W listopadzie w Kinie KDK: Pudłaki, Furia, Obywatel, Interstellar, Bella i Sebastian, ./upload/articles_pakiety/25000/10_obraz.jpg


02-05 listopada 2014 (od niedzieli do środy)
godz. 16.00  PUDŁAKI 2D dubbing (animowany 97 min)
godz. 18.00  FURIA (dramat 136 min)
godz. 20.30 ANNABELLE (horror121 min)

07 i 09 listopada 2014 (piątek i niedziela)
godz. 15.30 PUDŁAKI 3D dubbing (animowany 97 min)
godz. 17.15 i 19.15 OBYWATEL premiera (komediodramat 108 min)
godz. 21.15 INTERSTELLAR premiera (169 min)

08 listopada 2014 (sobota)
godz. 11.00 PUDŁAKI 3D dubbing (animowany 97 min)
godz. 18.00 i 20.00 OBYWATEL premiera (komediodramat 108 min)
godz. 22.00 INTERSTELLAR premiera (169 min)

10-12 listopada 2014 (od poniedziałku do środy)
godz. 15.30 PUDŁAKI 2D dubbing (animowany 97 min)
godz. 17.15 i 19.15 OBYWATEL premiera (komediodramat 108 min)
godz. 21.15 INTERSTELLAR premiera (169 min) [więcej]
kultura, 28.10.2014 18:35|czytane: 802 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piłkarskie zmagania w Gimnazjum nr 3
Wczoraj na boisku szkolnym Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców „TRÓJKA CUP” zrealizowany w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna.

Piłkarskie zmagania w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/24998/01_obraz.jpg
Piłkarskie zmagania w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/24998/02_obraz.jpg
Piłkarskie zmagania w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/24998/03_obraz.jpg


Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkół Podstawowych
nr  4, nr 5, nr 6 oraz Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kutnie. 

Turniej przebiegał na wysokim poziomie. Chłopcy grali imponująco, pamiętając o sportowej zasadzie fair play.
Najlepszą drużyną okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 6, którzy zdobyli w całym turnieju 25 bramek, nie tracąc żadnej. W skład zwycięskiej drużyny weszli: K.Ulatowski, P. Szczepański, P. Kwiatkowski, P. Guzek, T. Środecki, H. Stolarczyk, M. Kaźmierczak, J. Pietrzak, D. Wiciński.

II miejsce zajęła Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Kutnie w składzie: J. Lewandowski, P. Wielgosz, M. Karczewski, P. Krakus, W. Sochacki, J. Kubiak, K. Wielgosz, D. Półtorak.

III miejsce na podium  zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4: P. Cieślak, M. Swat, M. Michalski, Sz. Pietrzak, P. Popławski, G. Życzkowski, D. Bednarek, P. Bandachowicz, A. Gabryś, M. Borkowski.

IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, którą reprezentowali: M. Galant, D. Kowalski, K. Wolski, M. Sobierański, K. Kaźmierczak, B. Garus, M. Gmerek, A. Kotliński, K. Janowski, E. Różański. [więcej]
pismak, 28.10.2014 17:52|czytane: 739 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pół roku na rozpatrzenie wniosku stowarzyszenia o obywatelską inicjatywę uchwałodawczą
Dziś na krótkiej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Kutna radni zdecydowali o przedłużeniu terminu rozpatrzenia wniosku Stowarzyszenia Kutno Plus z dnia 29 września br. aż do 31 maja 2015 r.

Stowarzyszenie Kutno Plus wystąpiło z wnioskiem o zmianę w statucie miasta dopuszczającą obywatelską inicjatywę uchwałodawczą czyli składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady miasta.

Obywatelski projekt uchwały może dotyczyć dowolnej sprawy pozostającej w gestii rady, czyli np. planowanych lub podejmowanych inwestycji, zmiany nazw ulic, wysokości opłat komunalnych. Warunkiem wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej jest wpisanie takiej możliwości do statutu gminy - powinien określać choćby, ile podpisów trzeba zebrać, aby zgłoszony projekt został rozpatrzony przez radę i jak szybko trafi pod obrady. Podstawą prawną do wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej są art. 3, 8, 22 oraz art. 40 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

Inicjatywa taka z pewnością rozszerzy demokratyczne działanie samorządu i pozwoli wypełniać zasadę sprawiedliwości społecznej i pokaże czy samorząd jest otwarty na bezpośredni głos lokalnej społeczności.

Radni miejscy z wyjątkiem Bartosza Serendy z SLD zagłosowali za aż półrocznym przedłużeniem rozpatrzenia wniosku Stowarzyszenia. Wniosek zatem ma być załatwiony do 31 maja 2015 r.   [więcej]
wandea, 28.10.2014 18:12|czytane: 1210 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szósty Ogólnopolski Tydzień Kariery na Azorach
Zgodnie z tradycją  w Zespole Szkół nr 4 Kutno Azory odbył się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Podczas szóstej edycji szkoła gościła gimnazjalistów, dla których zorganizowane zostały zajęcia warsztatowe ze spedycji, budownictwa oraz informatyki.

Szósty Ogólnopolski Tydzień Kariery na Azorach, ./upload/articles_pakiety/24994/01_obraz.jpg
Szósty Ogólnopolski Tydzień Kariery na Azorach, ./upload/articles_pakiety/24994/02_obraz.jpg
Szósty Ogólnopolski Tydzień Kariery na Azorach, ./upload/articles_pakiety/24994/03_obraz.jpg


85% ze 111 uczestników oceniła je w skali szkolnej bardzo dobrze i celująco. Uczniowie klas trzecich z Gimnazjum w Ostrowach, Krośniewicach, Byszewie, Strzelcach oraz Gimnazjum Nr 2 w Kutnie poznali również ofertę edukacyjną naszej szkoły. Dodatkowo chętni gimnazjaliści skorzystali ze zorganizowanych przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Kutnie wycieczek do zakładów pracy, w których nasza młodzież ZSZ odbywa zajęcia praktyczne.

Uczniowie ZS nr 4uczestniczyli w zajęciach z doradcami zawodowymi z instytucji zewnętrznych. Młodzież klas pierwszych miała możliwość poznać swoje preferencje zawodowe – doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Kutnie, a klasy maturalne w zajęciach „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?” przeprowadzonych przez pracownika Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Chętni uczniowie z klasy drugiej TZ skorzystali z konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego – dyżur pełniła pani psycholog/doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kutnie. [więcej]
pismak, 28.10.2014 17:15|czytane: 810 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Peter Gladwin autor książki Powstać z popiołów w ZS 4 w Kutnie - Azorach
W miniony czwartek w Zespole Szkół 4 w Kutnie - Azorach wyjątkowego człowieka – Petera Gladwina, który odwiedził nas, by opowiedzieć o swoim niełatwym życiu. Peter przeżył wiele tragicznych wydarzeń, popadał w rozmaite tarapaty. Jako dziecko został poparzony w czasie pożaru, doznał ciężkich uszkodzeń ciała.

Peter Gladwin autor książki Powstać z popiołów w ZS 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/24996/01_obraz.jpg
Peter Gladwin autor książki Powstać z popiołów w ZS 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/24996/02_obraz.jpg
Peter Gladwin autor książki Powstać z popiołów w ZS 4 w Kutnie - Azorach, ./upload/articles_pakiety/24996/03_obraz.jpg


Gdy był nastolatkiem większość czasu spędzał na ulicy, często popadał w konflikt z prawem, co skutkowało pobytami  w szpitalach, domach dziecka i więzieniach. Uzależnił się od  w alkoholu, narkotyków, hazardu, miał myśli samobójcze – ale to już tylko wspomnienia, przeszłość. Dzisiaj jest człowiekiem, który pokonał swoje słabości, przezwyciężył zło. Jak mówi, pewnego dnia otrzymał znak od Boga, co zupełnie odmieniło jego życie. Zerwał z nałogami, a po uzupełnieniu braków w wykształceniu, pracował w domach opieki społecznej, w ośrodkach odwykowych, w więzieniach, a także w sądowej służbie kuratorskiej. [więcej]
pismak, 28.10.2014 12:20|czytane: 817 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pobili i zabrali telefon komórkowy
Kutnowscy policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy pobili 32-latka i zabrali mu telefon komórkowy. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godziny 03:45 w Kutnie przy ulicy 29 Listopada do patrolu nieumundurowanych policjantów zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że kilkanaście minut wcześniej grupa około 7-8 mężczyzn siłą, bijąc go zabrała mu telefon komórkowy. Na podstawie podanych rysopisów sprawców i ich ubioru w wyniku penetracji terenu funkcjonariusze zatrzymali pięciu podejrzanych o rozbój. Wszyscy to mężczyźni w wieku 18 i 19 lat. Byli nietrzeźwi.

27 października Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca. [więcej]
wandea, 28.10.2014 11:46|czytane: 1153 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czwartek mija termin zgłoszeń do projektu o przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu
Miasto Kutno otrzymało dotację unijną w wysokości 672 999 zł na realizację projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Kutna”. Dotacja wynosi 100 % wartości projektu.

Miasto dofinansuje z tego projektu zakup 150 zestawów komputerowych z dostępem do Internetu. W kutnowskich szkołach podstawowych i gimnazjach zostaną utworzone powszechnie dostępne Centra Dostępu do Internetu (100 zestawów).  Pozostałych 50 zestawów ma trafić do osób znajdujących się trudnej sytuacji materialnej, zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego (w tym 30 dzieci z rodzin najuboższych z najlepszymi wynikami w nauce oraz 20 osób w przedziale 50+ spełniających odpowiednie kryteria pomocy społecznej).

- Ostateczny termin składania formularzy rekrutacyjnych do projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Miasta Kutna" mija 30 października br. Zainteresowanie tym projektem jest wystarczające do jego uruchomienia, mamy ponad 50 zgłoszeń do udziału w projekcie- mówi Joanna Brylska, Kierownika Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.

Centra Dostępu do Internetu zostaną utworzone w Szkole Podstawowej nr1, Nr 4, Nr 6 i Nr 9 oraz w Gimnazjum Nr 1, Nr 2 i Nr 3. [więcej]
wandea, 28.10.2014 11:44|czytane: 603 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana kadetek KKS Kutno ZOO Safari Borysew
Dopiero w czwartej kolejce ligi kadetek dziewczęta z KKS Kutno ZOO Safari Borysew mogły zaprezentować się przed własną publicznością. Zawodniczki z Kutna pokonały 49:41 (13:7,14:8, 12:15, 10:11) drużynę LUKS Trójka Sieradz.

Bardzo słaba skuteczność ( poniżej 30%)spowodowała, że końcówka meczu był bardzo zacięta. Początek meczu to dominacja kutnianek, które pomimo słabej skuteczności dobrze broniły ( w połowie trzeciej kwarty – 16 pkt przewagi). Na cztery minuty przed końcem meczu przewaga KKS Pro -Basket Kutno stopniała do 4 punktów ale skuteczniejsza gra w ostatnich minutach zapewniła drugą wygraną.

Skład i punkty: Marta Erwińska 0, Kinga Chodorowska 8,Anna Żeberkiewicz 0, Weronika Bogdańska 12, Monika Witkowska 0, Zuzanna Molka 12, Martyna Goniarska 8, [więcej]
redaktor, 27.10.2014 21:43|czytane: 746 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy dojdzie do otwartej debaty Sebastian Aulich kontra Zbigniew Burzyński?
Komitet Wyborczy Wyborców Sebastiana Aulicha zaproponował KWW Zbigniewa Burzyńskiego otwartą debatę na temat Strategii Rozwoju Miasta Kutna,  Obywatelskiej Strategii Rozwoju Miasta i jej 44 pomysłów, programów działań i wizji kandydatów na prezydenta Sebastiana Aulicha i Zbigniewa Burzyńskiego miasta Kutna w latach 2014-2018.

Czy dojdzie do otwartej debaty Sebastian Aulich kontra Zbigniew Burzyński?, ./upload/articles_pakiety/24989/01_obraz.jpg
Czy dojdzie do otwartej debaty Sebastian Aulich kontra Zbigniew Burzyński?, ./upload/articles_pakiety/24989/02_obraz.jpg


Komitety póki co korespondują na temat warunków debaty. Na ich prośbę przytaczamy ją w całości. [więcej]
wandea, 27.10.2014 17:06|czytane: 1586 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcą zmieniać świat z Bankiem Zachodnim WBK. 59 pomysłów kutnian
Co wyróżnia mieszkańców Kutna? To kreatywne i pełne pomysłów osoby. Podczas dnia otwartego konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Banku Zachodniego WBK należącego do Grupy Santander, przedstawili aż 59 pomysłów na poprawę jakości życia i funkcjonalności przestrzeni publicznej. Najlepsze projekty mają szansę realizacji dzięki grantom ufundowanym przez Bank Zachodni WBK.

Nowoczesny plac zabaw dla dzieci, siłownia na świeżym powietrzu, muszla koncertowa w Parku Traugutta, skatepark oraz mobilne biblioteki przy przystankach to tylko niektóre z życzeń mieszkańców Kutna zgłoszone na Muralu Pomysłów. Pieniądze na realizację tych projektów można wygrać w konkursie „Tu mieszkam, tu zmieniam”, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Bank Zachodni WBK.

Konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam” jest skierowany do lokalnych organizacji społecznych i samorządowych, które chcą modernizować swoje otoczenie. Projekty zmian można zgłaszać do 23 listopada, a 17 grudnia specjalne jury wybierze aż 305 z nich, których wdrożenie zostanie wsparte grantami w wysokości od 2,5 tys. zł (160 dotacji) do 20 tysięcy zł (15 dotacji). W sumie na wsparcie pomysłów przeznaczonych zostało aż 1,5 mln zł.

Projekty należy zgłaszać poprzez specjalną aplikację na stronie internetowej www.bzwbk.pl/tumieszkamtuzmieniam [więcej]
pismak, 27.10.2014 15:10|czytane: 682 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wszystkie kolory tęczy w Ochni. Dziś jest czerwona
Co jakiś czas informujemy o zmianie koloru Ochni pod mostem na ulicy Sienkiewicza w Kutnie. Była już zielona, seledynowa, różowa, fioletowa. Dziś jest czerwona. 

Wszystkie kolory tęczy w Ochni. Dziś jest czerwona, ./upload/articles_pakiety/24985/01_obraz.jpg


Co na to Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kutna? [więcej]
pismak, 27.10.2014 14:46|czytane: 1449 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sezon na zapomniane warzywa: topinambur, wężymord, pasternak i jarmuż
Kilkadziesiąt lat temu warzywa takie jak topinambur, wężymord, pasternak czy jarmuż gościły regularnie w diecie Polaków. Nasze babcie potrafiły upichcić z nich prawdziwe rarytasy. Te tajemnicze dziś nazwy z łatwością odnajdziemy w starych, polskich książkach kucharskich. Dlaczego do nich nie zajrzeć? Zapomniane jarzyny, ze względu na swoje niezwykłe właściwości, wracają do łask. Z jakich powodów warto sięgać po te modne warzywa radzi Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”.

Sezon na zapomniane warzywa: topinambur, wężymord, pasternak i jarmuż , ./upload/articles_pakiety/24987/01_obraz.jpg


Dlaczego zapomnieliśmy o warzywach, które teraz przeżywają swoją drugą świetność?
Agnieszka Piskała: Jako głównego winowajcę możemy wskazać po prostu czas. Z biegiem lat zmienia się moda na wszystko, również na naszą kuchnię. Po drugiej wojnie światowej, powszechnie uprawiany pasternak zamieniono na popularnego ziemniaka, a jarmuż na znaną nam dobrze kapustę. W czasach komunizmu, topinambur, wężymord czy wspomniany wcześniej pasternak były składnikami pasz zwierzęcych ze względu na swe niezwykłe wartości odżywcze. Współcześnie zapomina się już nawet o samej kulturze gotowania. Zabiegani, zapracowani ludzie sięgają po niezdrowe, szybkie dania, przez co zapominają o rodzinnych potrawach i wypierają tradycje kulinarne. Warto zatrzymać się na chwilę w codziennym biegu i przygotować posiłek „jak u mamy”.

Niezwykłe wartości odżywcze? Co takiego kryją w sobie te zapomniane warzywa, co mogłoby skłonić nas do sięgnięcia po nie? Kiedy są dostępne?
Agnieszka Piskała:
Korzyści, które przyniesie nam spożywanie wspomnianych warzyw jest o wiele więcej niż sobie wyobrażamy. Pomijając oczywiste walory smakowe, warto wspomnieć o ponadprzeciętnych wartościach odżywczych. Przykładowo jarmuż jest uważany za superfood, czyli za produkt o bardzo wysokiej zawartości składników korzystnie wpływających na nasz organizm, za tak zwaną „bombę witaminową”. Sezon na niego właśnie trwa, więc warto wybrać się do pobliskiego sklepu. Jarmuż jest warzywem z rodziny kapustowatych, ma piękne zielone liście w których kryje się bardzo dużo chlorofilu, karotenu, witaminy E czy witamin z grupy B. Jeden kubek surowego jarmużu to aż 70% naszego dziennego zapotrzebowania na witaminę C! Ponadto jarmuż zawiera błonnik, magnez, cynk, żelazo, wapń oraz luteinę, która wpływa na poprawę wzroku. Umieszczenie jarmużu w naszej diecie to z pewnością dobry pomysł, ale musimy pamiętać, że jedzenie jego dużej ilości spowalnia wchłanianie jodu, na co powinny uważać osoby z tarczycą. To warzywo zawiera również szczawiany, więc zbyt duże spożycie nie jest wskazane z kolei dla ludzi, którzy mają problemy z kamieniami nerkowymi typu szczawianowego. [więcej]
redaktor, 27.10.2014 12:44|czytane: 940 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koszykarski weekend. Wyniki
Zawodnicy KKS Pro-Basket Kutno Fresenius Kabi grający w kategorii Junior U18M odnieśli w minioną sobotę pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligowych, pokonując zespół PKK 99 Pabianice 101:89. Wyniki w kwartach: 32:26, 16:25, 27:20, 26:18.

Koszykarski weekend. Wyniki, ./upload/articles_pakiety/24986/01_obraz.jpg
Koszykarski weekend. Wyniki, ./upload/articles_pakiety/24986/02_obraz.jpg
Koszykarski weekend. Wyniki, ./upload/articles_pakiety/24986/03_obraz.jpg


Niedzielny mecz

Pierwszy mecz w kutnowskim zespole rozegrał January Sobczak trenujący z seniorami KKS-u, który od pierwszych minut wziął na siebie ciężar rozgrywania akcji i prowadzenia gry. Mecz zakończył z dorobkiem 31 pkt. Pomimo dużej ilości zdobytych punktów udało mu się także wykreować wiele sytuacji punktowych kolegom z drużyny. A punktowali jeszcze: 32 pkt. Jakub Swiątek, 19 Bartłomiej Smakowski, 10 Szymon Pawlak, 9 Michał Józefecki.

Z kolei wczoraj grali KKS Pro-Basket Fresenius Kabi U16M i GTK Głowno. W trzeciej kolejce spotkań pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze KKS Pro-Basket Fresenius Kabi U16M (rocznik 2000).

Nasi zawodnicy pokonali na wyjeździe drużynę GTK Głowno 108:42. Od pierwszej do ostatnie minuty młodzi koszykarze z Kutna dominowali na parkiecie i wygrali wysoko wszystkie kwarty: 30:5, 22:11, 26:11, 30:15. [więcej]
redaktor, 27.10.2014 12:42|czytane: 788 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ostatnia przed wyborami sesja Rady Miasta Kutna
4 listopada o godz. 10. 00 odbędzie się sesja Rady Miasta Kutna, na której prezydent przedstawi Informację o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2013/2014, w przedszkolach i szkołach w tym o wynikach sprawdzianu po klasie VI szkoły podstawowej i egzaminu gimnazjalnego, Informacje  na temat realizacji zadań inwestycyjnych za III kwartały 2014 roku oraz Analizę zmian w zagospodarowaniu przestrzennym Miasta Kutno.

Ostatnia przed wyborami sesja Rady Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/24984/01_obraz.jpg


Radni podejmą uchwały w sprawie aktualności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
obowiązujących w Kutnie,  aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
miasta Kutna, współdziałania z Gminą Krośniewice w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

Uchwalony zostanie Program współpracy na rok 2015 Miasta  z organizacjami pozarządowymi, Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 rok, Miejski Program Przeciwdziałania Narkomanii na 2015 rok.

Radni określą wysokości stawek podatku na 2015 rok od nieruchomości i od środków transportowych, [więcej]
wandea, 27.10.2014 11:30|czytane: 984 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Gmina Żychlin i Powiat Kutnowski wspólnie wyremontują drogi
Dziś na sesji Rady Miejskiej w Żychlinie radni zdecydują o udzieleniu się Powiatowi Kutnowskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości do 50% wartości zadania nie więcej niż 159 000 zł na remont dróg powiatowych: Nr 2111 E  Drzewoszki – Czesławów – Kręcieszki – Wojszyce – Szewce Owsiane i Nr  2110E Oporów –Drzewoszki-Dobrzelin.

Zadanie realizowane będzie przez zarządcę dróg jeszcze w tym roku.  Szacunkowy koszt przedsięwzięcia wynosi 318 000 zł. Tak więc Powiat Kutnowski jak i Gmina Zychlin pokryją koszty [więcej]
redaktor, 27.10.2014 10:45|czytane: 713 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
12 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
13 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
14 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
16 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
34 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
42 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
48 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
57 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności