eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Uczniowie strzelali
Wczoraj  w Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły. Wzięło w nich udział 46 uczniów, w tym  12 dziewcząt. Celem zawodów jest popularyzacja i rozwój strzelectwa sportowego wśród młodzieży gimnazjalnej. Uczniowie strzelali z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej  z wolnej ręki.

Uczniowie strzelali, ./upload/articles_pakiety/25259/01_obraz.jpg
Uczniowie strzelali, ./upload/articles_pakiety/25259/02_obraz.jpg
Uczniowie strzelali, ./upload/articles_pakiety/25259/03_obraz.jpg


Wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Julia van der Velden (kl. IIc), II miejsce  - Emilia Mazur (kl. IIIb) , III miejsce – Karolina Michalik (kl. IIIc). Wśród chłopców I miejsce zajął Miłosz Sobczak (kl. IIIc), II miejsce Maciej Koniarek (kl. IIIb), zaś III miejsce Mateusz Kopański (kl. IIa). [więcej]
pismak, 26.11.2014 21:15|czytane: 918 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sylwester w Aquaparku Kutno

Sylwester w Aquaparku Kutno

[więcej]
pismak, 24.11.2014 07:42|czytane: 708 razy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Mapy gwiazd
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od piątku 28 listopada na Mapy gwiazd, mroczną satyrę na Hollywood autorstwa Davida Cronenberga. Dwa podwójne zaproszenia na ten film wygrali: Agnieszka Pietrowska i Arkadiusz Dąbrowski.

28 listopada - 3 grudnia 2014 (od piatku do środy)
godz. 18.00 MAPY GWIAZD (dramat 111 min)

Dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Jego żona Cristina poświęciła się karierze ich 13-letniego syna Benjiego mającego problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha, jest piromanką. A do tego Stafford, ma romans z aktorką Havaną Segrand, która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki. (stopklatka.pl)

[więcej]
wandea, 26.11.2014 20:52|czytane: 874 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Na Chopina niebezpiecznie
- Dziś ulicą Chopina w Kutnie trzeba było jeździć slalomem. Słyszałem, że ma się coś zmienić w zarządzaniu ruchem na tej ulicy. Podobno tiry miały stać na placu - pisze pan Sławomir z Kutna. - Tymczasem jest coraz gorzej. Auta i rowerzyści przebijali się dziś wśród tirów i nie brakowało groźnych sytuacji. Czy zarządca drogi wreszcie coś zrobi dla bezpieczeństwa mieszkańców Kutna? 

Czytelnicy piszą: Na Chopina niebezpiecznie, ./upload/articles_pakiety/25256/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Na Chopina niebezpiecznie, ./upload/articles_pakiety/25256/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Na Chopina niebezpiecznie, ./upload/articles_pakiety/25256/03_obraz.jpg


Przypomnijmy, wielokrotnie mieszkańcy Kutna sygnalizowali zarzący drogi i policji, że samochody ciężarowe przyjeżdżające ze zbożem do firmy GoodMills tarasują drogę, utrudniając ruch drogowy i stwarzają niebezpieczeństwo. W sierpniu tego roku Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna informowało, że oczekujące na rozładunek samochody nie tarasują ul. Chopina, ponieważ korzystają z parkingu na tzw. placu buraczanym zlokalizowanym w Woźniakowie na przedłużeniu ul. Zbożowej. Ustawiono też znaki zakazu zatrzymywania się B36.

Jak widać na zdjęciach sytuacja nie została jednak rozwiązana dostatecznie. [więcej]
wandea, 26.11.2014 17:11|czytane: 1578 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto będzie Starostą Powiatu Kutnowskiego?
Wygląda na to, że karty w Powiecie Kutnowskim zostały już rozdane i to nie ci, którzy wprowadzili największą liczbę radnych (siedem osób) czyli Prawo i Sprawiedliwość, te karty rozdawali. Jak sikorki w Kutnie ćwierkają do porozumienia doszli radni z Polskiego Stronnictwa Ludowego, które wprowadziło pięć osób do Rady Powiatu w Kutnie, Komitet Obywatelski (cztery osoby) oraz PO i SLD Lewica Razem - razem trzy osoby. Koalicji da to 12 głosów przeciw siedmiu z PiSu i dwóm z Pokoleń Samorządowych. 

Kto będzie Starostą Powiatu Kutnowskiego?, ./upload/articles_pakiety/25236/01_obraz.jpg
Kto będzie Starostą Powiatu Kutnowskiego?, ./upload/articles_pakiety/25236/02_obraz.jpg


Od lewej: Krzysztof Debich i Zdzisław Trawczyński

Kto zatem będzie Starostą Powiatu Kutnowskiego? Wszystko wskazuje, że Krzysztof Debich, choć Zdzisław Trawczyński lider PSL zdobył podobną liczbę głosów w wyborach samorządowych i ma większe doświadczenie w powiatowym samorządzie. Wykazał się również odwagą przed wyborcami, ujawniając kulisy poprzedniej kadencji. Mieszkańcy nie docenili w wyborach poprzedniej opozycji czyli KO, być może ze względu za brak konkretnych działań przy czczej gadaninie. Demokracja po kutnowsku to zdaje się bardzo kapryśna dama, więc trudno racjonalnie oceniać wybory mieszkańców. 

Możliwy skład Zarządu Powiatu w kadencji 2014-18: Starosta Debich, Wicestarosta Trawczyński, Waldemar Drążkiewicz, Zbigniew Filipiak i Artur Gierula. Przewodniczącym Rady mógłby zatem zostać Marek Jankowski a jego zastępcami Bartosz Serenda i Andrzej Karniszewski. Czy tak będzie? Przekonamy się wkrótce. 

Przypomnijmy skład nowej Rady Powiatu w Kutnie, która zacznie obrady w piątek, 28 listopada o godz. 10.00. PiS: Konrad Kłopotowski, Jolanta Pietrusiak, Wojciech Ziółkowski, Marek Drabik, Marek Jędrzejczak, Andrzej Szarwas, Marek Ciąpała, PSL: Zdzisław Trawczyński, Andrzej Karniszewski, Robert Fabijański, Marek Jankowski, Waldemar Drążkiewicz, KO: Krzysztof Debich, Zdzisław Góreczny, Zbigniew Filipiak, Grzegorz Ambroziak, PO: Jacek Urbaniak i Artur Gierula, Pokolenia Samorządowe: Mirosława Gal-Grabowska, Ewa Kotlińska, SLD Lewica Razem: Bartosz Serenda.

W kuluarach polityki samorządowej mówi się, że koalicja z PiSem byłaby możliwa, ale bez Konrada Kłopotowskiego - jego powiatowego lidera. [więcej]
wandea, 26.11.2014 10:47|czytane: 3059 razy|73 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Warsztaty świąteczne w krośniewickim muzeum
Choć do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka tygodni, już dziś warto pomyśleć o bożonarodzeniowych kartkach, świątecznych ozdobach i upominkach. Z tej okazji Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza grupy zorganizowane, przedszkola i szkoły podstawowe powiatu kutnowskiego do wzięcia udziału w warsztatach bożonarodzeniowych 1-8 grudnia.

Warsztaty świąteczne w krośniewickim muzeum, ./upload/articles_pakiety/25255/01_obraz.jpg


TRADYCJE I ZWYCZAJE ADWENTOWE. W ramach spotkania dowiemy się czym jest adwent i czemu służą roraty, poznamy znaczenie symboli i ozdób adwentowych. Uczestnicy wykonają i samodzielnie udekorują własny lampion roratni.
ŚWIĄTECZNYCH KARTEK CZAR. Podczas spotkania poznamy historię i tradycję wysyłania kartek bożonarodzeniowych, dowiemy się kto wysłał pierwszą świąteczną pocztówkę i jak ona wyglądała. W ramach zajęć dzieci własnoręcznie wykonają kartki z życzeniami.
WIGILIA DZIADKÓW. W trakcie tych warsztatów zapoznamy się z tradycjami wigilijnymi naszych przodków. Dowiemy się między innymi czym była podłaźniczka i do czego służyły kładzione pod stół siekiery. Dzieci samodzielnie przygotują i ozdobią ramkę do zdjęć, którą mogą ofiarować w prezencie najbliższym. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą zdjęcie o wymiarach 10x15. [więcej]
pismak, 26.11.2014 16:54|czytane: 603 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kamienica na Barlickiego do zamieszkania dopiero w grudniu
Do końca roku potrwa wykończenie mieszkań w wybudowanej kamienicy przy ulicy Barlickiego w Kutnie. Zakończenie miejskiej inwestycji planowane było na wrzesień tego roku. 

Kamienica na Barlickiego do zamieszkania dopiero w grudniu, ./upload/articles_pakiety/25251/01_obraz.jpg


W budynku będzie 10 lokali mieszkalnych. Firma "Elbud" z Gostynina wykonuje prace za 1,2 mln złotych i już raz prosiła o przedłużenie terminu zakończenia prac. Kolejnym terminem był koniec listopada, jednak firmie znów nie uda się dotrzymać terminu. [więcej]
pismak, 26.11.2014 14:35|czytane: 1239 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Maze of Sound. Koncert rockowy w KDK już jutro
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu Maze Of Sound w ramach trasy promującej debiutancką płytę pt. "Sunray". Muzycy wystąpią przed kutnowską publicznością jutro, 27 listopada o godzinie 19.00 w sali widowiskowej. Bilet tylko 5 zł. 

Maze of Sound. Koncert rockowy w KDK już jutro, ./upload/articles_pakiety/25148/01_obraz.jpg


Zespół Maze Of Sound powstał w 2012 roku. Wykonuje muzykę z gatunku rock / rock progresywny. Fantastykę mieszają z rzeczywistością, a powagę z groteską i absurdem. Podczas koncertów "na żywo" Maze Of Sound nawiązuje do tzw. teatru rockowego używając różnych przebrań i gadżetów scenicznych.

W 2014 roku zespół był  headlinerem VIII Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie oraz zagrał na Festiwalu w Jarocinie na scenie SDK. Grupa wystąpiła też na wielu przeglądach i festiwalach w całej Polsce. Jest zwycięzcą Festiwalu Rockowanie 2014 oraz Busko-rock 2013. W styczniu 2013 zespół nagrał EPkę "Man in the balloon" zawierającą 3 kompozycje: "Rain Charmer", "Animal" i "Man in the balloon". Muzyka zespołu jest już prezentowana w wielu stacjach radiowych w Polsce i zagranicą. [więcej]
kultura, 26.11.2014 11:09|czytane: 847 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzieciaki nagrodzone w konkursie Papierowe Misie
Wczoraj odbyło się rozstrzygnięcie konkursu origami "Papierowe misie" w Kutnowskim Domu Kultury. Na konkurs wpłynęły 152 prace.  Jury w składzie Anna Jasińska - przewodnicząca, Dominika Staniszewska, Karolina Łabęcka postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Dzieciaki nagrodzone w konkursie Papierowe Misie, ./upload/articles_pakiety/25252/01_obraz.jpg


Kategoria I (4-6 lat)
miejsca I: Dorota Kozik lat 5 (Szkoła Podstawowa nr 6 – oddział przedszkolny 0a) Lena Góralska lat 5 (Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek”)
miejsce II Lena Zdobiak lat 5 (Integracyjne Przedszkole nr 3 „Jarzębinka”)
miejsce III Nikola Kmieciak 5 lat (Szkoła Podstawowa nr 6 – oddział przedszkolny 0a)
Zuzia Krukowska 6 lat (Szkoła Podstawowa nr 6 – oddział przedszkolny 0a)
4 wyróżnienia Julia Łucka lat 6 (Szkoła Podstawowa nr 9 – oddział przedszkolny 0a) Magdalena Jurczak lat 5 (Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek”) Oliwier Tworus lat 6 (Szkoła Podstawowa nr 6 – oddział przedszkolny 0b)
Paulinka Żylak lat 5 (Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek”)

Kategoria I (7-10 lat)
miejsca I: Krystian Kałużny lat 9 (Szkoła Podstawowa nr 9 – świetlica) Paweł Garstka lat 9 (Szkoła Podstawowa nr 9 – świetlica)
miejsce II Zuzanna Mierzwińska lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 1, klasa II A)
miejsce III Aleksander Wiliński (Szkoła Podstawowa nr 6 kl ID) Szymon Turek 8 lat (Szkoła Podstawowa nr 9 – świetlica) [więcej]
Krecik, 26.11.2014 11:10|czytane: 830 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 51 rodzin czeka na Szlachetną Paczkę od nas
51 rodzin z regionu kutnowskiego czeka na swoich darczyńców w ramach akcji Szlachetna Paczka. 16 rodzin ma już swoich darczyńców. Jeśli chcesz pomóc wybierz rodzinę TUTAJ.

Pod patronatem eKutno.pl: 51 rodzin czeka na Szlachetną Paczkę od nas, ./upload/articles_pakiety/25247/01_obraz.jpg


Akcja w Kutnie funkcjonuje od trzech lat, do tej pory pomogła 60 rodzinom. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla konkretnych ludzi, którzy są w niezawinionej biedzie. Wejdźcie do bazy i sprawdźcie czego potrzebują wytypowane przez wolontariuszy rodziny. [więcej]
wandea, 26.11.2014 08:34|czytane: 1252 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
1 676 982 zł dofinansowania dla kutnowskiego szpitala
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o uzyskał unijne dofinansowanie na projekt „Środowisko informatyczne dla e-usług w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym im. dr. A. Troczewskiego".

1 676 982 zł dofinansowania dla kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/25250/01_obraz.jpg


KSS projekt o wartości 1 993 830 zł zrealizuje w 2015 roku. Kwota dofinansowania wyniosła 1 676 982 zł.

Szpital wnioskował o środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej IV Społeczeństwo Informacyjne, Działanie IV.2 E- usługi [więcej]
wandea, 25.11.2014 20:50|czytane: 1465 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat kierownika I Ligi KAHLPN
Kierownik drużyny PROTEKTOR powiadomił Mirosława Krzymińskiego, kierownika I Ligi KAHLPN, że bez jego wiedzy w ich zespole wystąpił zawodnik Kamil Kaźmierczak,  który wcześniej zagrał 60 minut w rozgrywkach A klasy GR. III w drużynie Bzura Młogoszyn. Jednocześnie powiadomił o konsekwencjach jakie mogą spotkać jego zespół i całkowicie zgadza się z podjętym rozstrzygnięciem.

- Po przeanalizowaniu i sprawdzeniu powyższej informacji stwierdzam iż w/w fakt miał miejsce. W dniu 31.08.2014 roku Kamil Kaźmierczak rozegrał 60 minut w meczu A KL. między drużynami BZURA Młogoszyn a MALINA Piątek - pisze Mirosław Krzymiński. - W związku z powyższym zostały podjęte następujące decyzje :
-wynik meczu pomiędzy PROTEKTOR – OLD BOYS AMAZONKA zostaje zweryfikowany jako walkower dla drużyny O.B.  AMAZONKA  0  :  3, wszystkich strzelców bramek nie uwzględnia się w końcowej klasyfikacji, utrzymuje się nałożone na zawodników kary dyscyplinarne.

TABELA  PO  WERYFIKACJI

1. DZPG 3   8  :  1
2. Hurt Pap 3   6  :  3
3. OLD BOYS AMAZONKA 3   3  :  0
4. Street Boys 3   6  :  4
5. Sami Swoi 1   3  :  3
6. DS. Smith 1   3  :  3
7. Expom 1   2  :  2 [więcej]
redaktor, 25.11.2014 20:32|czytane: 755 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W grudniu w Kinie KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w grudniu na następujące seanse:

1 - 3 grudnia 2014 (od poniedziałku do środy)
godz. 14.15 KAROLINA (biograficzny 102 min)
godz. 16.00 BELLA I SEBASTIAN (familijny 95 min)
godz. 18.00 MAPY GWIAZD (dramat 111 min)
godz. 20.15 ROGI (horror 121 min)

W grudniu w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/25245/01_obraz.jpg
W grudniu w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/25245/06_obraz.jpg
W grudniu w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/25245/03_obraz.jpg


5 grudnia 2014 (piątek)
godz. 14.30 UWOLNIĆ MIKOŁAJA premiera 2D dubbing (familijny 104 min)
godz. 16.30 SEN O WARSZAWIE (biograficzny102 min)
godz. 18.30 ZA JAKIE GRZECHY DOBRY BOŻE (komedia 97 min)
godz. 20.30 DZIEŃ DOBRY KOCHAM CIĘ (komedia 93 min)

6 grudnia 2014 (sobota)MIKOŁAJKI W KINIE KDK
godz.   9.00 UWOLNIĆ MIKOŁAJA premiera 2D dubbing (familijny 104 min)
godz. 11.00 SIEDMIU KRASNOLUDKÓW RATUJE ŚPIĄCĄ KRÓLEWNĘ 3D dubbing (animowany 87 min)
godz. 14.00 SEN O WARSZAWIE (biograficzny 102 min)
godz. 16.00 ZA JAKIE GRZECHY DOBRY BOŻE (komedia 97 min)
godz. 18.00 DZIEŃ DOBRY KOCHAM CIĘ (komedia 93 min) [więcej]
kultura, 25.11.2014 15:51|czytane: 966 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szósta kolejka kadetów KKS Pro-Basket SandBus Kutno
W szóstej kolejce wojewódzkiej ligi kadetów KKS Pro-Basket SandBus Kutno na własnym parkiecie pokonał zespół KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno 119:52 (35:5, 36:15, 18:18, 30:14).

Tak wysokie zwycięstwo to efekt bardzo agresywnej obrony na całym boisku, jednak należy pamiętać że drużyna Freseniusa Kabi jest młodsza rocznikowo.

Drużyna KKS Pro-Basket SandBus Kutno grała w składzie: Żydowo Michał 2 pkt., Mróz Jakub 11 pkt., Wojtczak Krzysztof 2 pkt.,Sobczyk Mateusz 10 pkt., Pawłowski Bartosz 11 pkt., Haczyk Marcel 44 pkt., Golis Daniel 2 pkt., Łukasiewicz Jakub 10 pkt., Ćwirko-Godycki Mateusz 27 pkt., Psurski Arkadiusz. [więcej]
pismak, 25.11.2014 15:54|czytane: 672 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miłosz Myszkowski i Hubert Witczak z brązowymi medalami na Otwartym Pucharze Polski w Judo
W minioną sobotę i niedzielę w sali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Otwarty Puchar Polski w Judo. Na pięciu matach rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z Niemiec, Ukrainy, Estonii, Rosji, Chorwacji i Polski. Na tle silnych rywali znakomicie zaprezentowali się judocy kutnowskiego UKS ,,IPPON'' MDK.

Miłosz Myszkowski i Hubert Witczak z brązowymi medalami na Otwartym Pucharze Polski w Judo, ./upload/articles_pakiety/25240/01_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski i Hubert Witczak z brązowymi medalami na Otwartym Pucharze Polski w Judo, ./upload/articles_pakiety/25240/02_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski i Hubert Witczak z brązowymi medalami na Otwartym Pucharze Polski w Judo, ./upload/articles_pakiety/25240/03_obraz.jpg


Na szczególne uznanie zasłużył Miłosz Myszkowski, który w bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej (36 kg) wywalczył III miejsce, staczając aż 6 walk. W pierwszej przed czasem przez rzut pokonał Jakuba Cieślaka z UKJ ,,Ryś'' Warszawa. W drugiej rundzie uległ decyzji arbitra Grzegorzowi Babireckiemu, z KJ ,,Samuraj'' Koszalin. Walka była bardzo wyrównana, gdyż w regulaminowym czasie oraz w dogrywce żaden z zawodników nie zdołał wykonać punktowanej akcji. Awans Babireckiego do finału dał Miłoszowi możliwość walk w repasażach, w których pokonał Jakuba Kuczyńskiego z Gdańska i Krzysztofa Maślankę z ,,Gwardii'' Opole.

W szóstej, decydującej o brązowym medalu walce, Myszkowski spotkał się z jednym z najlepszych zawodników w kraju, reprezentantem gospodarzy (,,Orły" Gdynia) - Jakubem Bieleckim. W końcówce tego bardzo trudnego pojedynku, Miłosz wykonał rzut oceniony na yuko, co dało mu upragnione miejsce na podium.
Jest to jak dotąd największy sukces tego młodego zawodnika. [więcej]
pismak, 25.11.2014 07:40|czytane: 793 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie podpalają komórki?
Wczoraj czwarte już zgłoszenie w tym miesiącu o pożarze pomieszczenia gospodarczego w Żychlinie otrzymali kutnowscy strażacy. W godzinach popołudniowych dyżurny kutnowskiej PSP otrzymał informację, że płonie komórka przy ul. Narutowicza.

Prawdopodobnie przyczyną zapłonu było podpalenie. Sprawę wyjaśni również policja. Na miejsce przybyły dwa [więcej]
pismak, 25.11.2014 07:49|czytane: 805 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Andrzejki z wróżką Agnieszką w Aquaparku Kutno


[więcej]
pismak, 25.11.2014 07:52|czytane: 787 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Aktywnie w obronie życia
W sobotę 22 listopada, dzięki życzliwości proboszcza parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie, w jednej z przykościelnych sal odbyło się szkolenie pro life. Obóz Narodowo-Radykalny zaprosił przedstawicieli fundacji Pro – Prawo do życia, którzy poprowadzili spotkanie.

Aktywnie w obronie życia, ./upload/articles_pakiety/25239/01_obraz.jpg
Aktywnie w obronie życia, ./upload/articles_pakiety/25239/02_obraz.jpg
Aktywnie w obronie życia, ./upload/articles_pakiety/25239/03_obraz.jpg


Członkowie ONR relacjonują.
WOJNA
Na samym początku szkolenia usłyszeliśmy... "To jest wojna!". Czym ona jest, gdzie i o co się toczy? Wszędzie. Na całym świecie, w Polsce, a może nawet w Kutnie. Ta wojna toczy się w ludzkich sumieniach, głęboko w najciemniejszych zakamarkach serc. Powtarzając za Janem Pawłem II, to swoiste starcie cywilizacji śmierci z cywilizacją życia.
OFIARY
Jak wiadomo z historycznego punktu widzenia okrucieństwo wojny, skalę tragedii ocenia się zazwyczaj po ilości jej ofiar. Na całym świcie co roku ginie 50 milionów, w Polsce tylko w sposób legalny około 1000, a wiadomo, że czarny rynek kwitnie... Ofiarami tej globalnej tragedii, są ludzie, mogli wiele osiągnąć, żyć, jednak nie pozwolono im przyjść na świat. W bestialski sposób na samym początku życia, bezbronne dzieci są wyrywane z łon swoich matek. Nasuwa się jedno pytanie, dlaczego matki na to pozwoliły? Zbrodnia jest tym gorsza i tym głębiej sięgająca w ludzkie sumienie, że te morderstwa zleciły właśnie matki. Aborcja, przerwanie ciąży, usunięcie płodu.... bo tak właśnie dzisiejszy świat nazywa zabójstwo nienarodzonego dziecka, codziennie zbiera krwawe żniwo, generalizując jej ofiarami mógł paść nawet miliard dzieci. [więcej]
pismak, 25.11.2014 07:27|czytane: 1268 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Andrzej Górczyński dziękuje Wyborcom[więcej]
wandea, 24.11.2014 14:33|czytane: 680 razy|komentuj|czytaj cały
Dziękuję Wyborcom. Patrzmy władzy na ręce

Dziękuję Wyborcom

[więcej]
pismak, 24.11.2014 08:22|czytane: 634 razy|komentuj|czytaj cały
Jakie założenia do budżetu Kutna na 2015 rok?
Pod obrady nowej Rady Miasta Kutna prezydent przygotował już projekt budżetu miasta na 2015 rok zarządzeniem z 14 listopada br.  

Projekt uchwały zakłada poziom dochodów na  152 292 127 zł, w tym jest planowana dotacja z budżetu państwa na zadania z zakresu administracji rządowej w kwocie 11 131 000 zł i dotację wynikającą z porozumień między jednostkami samorządu terytorialnego 1 588 676 zł.

Projekt budżetu zakłada wydatki na poziomie 155 292 127 zł.  Planowany deficyt wynosi więc 3 mln zł. W 2015 roku miasto będzie spłacać dług z pożyczek i kredytów zaciągniętymi kredytami w kwocie 6 994 853 zł. Paragraf dziewiąty projektu zawiera limit zobowiązań. Są to 8,1 mln zł na występującego przejściowo w ciągu roku deficytu, 3,3 mln zł na sfinansowanie planowanego deficytu i 7,5 mln zł na sfinansowanie rozchodów z zaciągniętych wcześniej pożyczek i kredytów.   [więcej]
wandea, 24.11.2014 18:45|czytane: 1272 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Polin
Pod koniec października uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, nad którą honorowy patronat objęło MEN. Natomiast 19 listopada zwiedzili POLIN.

Gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Polin, ./upload/articles_pakiety/25234/01_obraz.jpg
Gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Polin, ./upload/articles_pakiety/25234/03_obraz.jpg
Gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Polin, ./upload/articles_pakiety/25234/07_obraz.jpg


Lekcja była ona prowadzona na żywo za pośrednictwem Internetu i nosiła tytuł „Opowieść o Żydach polskich”. W ten sposób otwierające swe podwoje Muzeum POLIN zachęcało do zwiedzania niezwykle ciekawej wystawy. Aby lekcja była zrozumiała dla uczniów, przygotowaliśmy się do niej , korzystając z materiałów zamieszczonych na stronie muzeum.

Kontynuacją niecodziennej lekcji była wycieczka do Warszawy. POLIN zrobił na uczniach olbrzymie wrażenie.

- To prawdziwa perła nowoczesnej architektury – prosta bryła pokryta szklanymi taflami, oczywiście o symbolicznym wymiarze. Podobne odczucia towarzyszyły nam podczas zwiedzania. Zetknęliśmy się z bogactwem kultury żydowskiej i różnorodnością losów polskich Żydów, które przerwała zagłada - opowiada młodzież. [więcej]
wandea, 24.11.2014 18:14|czytane: 677 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Be EKO | Let's Boogie
6 grudnia podczas meczu X kolejki Tauron Basket Ligii Polfarmex Kutno- Trefl Sopot, na hali Szkoły Podstawowej  nr 9 w Kutnie odbędzie się event Be EKO | Let’s Boogie promujący ekologiczny i sportowy tryb życia.

Pod patronatem eKutno.pl: Be EKO | Let's Boogie, ./upload/articles_pakiety/25233/01_obraz.jpg


KKS Pro Basket dzięki współpracy z PGNiG organizuje wydarzenie o charakterze edukacyjnym, mające na celu przekazanie podstawowych zasad ekologii.  Podczas imprezy na uczestników czeka wiele atrakcji: quizy, konkursy, ekspresowe zdjęcia oraz wielki mecz Zawodnicy vs. Kibice. 

- To wyjątkowa data, dlatego oprócz sportowych zmagań na najwyższym poziomie i eko-edukacji przygotowaliśmy także Mikołajkową niespodziankę dla najmłodszych sympatyków koszykówki- zdradza Prezes Zarządu KKS Pro Basket Radosław Borowski. [więcej]
wandea, 24.11.2014 18:01|czytane: 646 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypożyczalnia książek w bibliotece nieczynna do odwołania
Z powodu awarii sieci wodociągowej, wypożyczalnia dla dorosłych i oddział dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej będą nieczynne do odwołania.

Natomiast od jutra zapraszamy do korzystania z usług działu audiowizualnego i czytelni. Pomimo awarii zaplanowane spotkania odbędą się w terminie.

Punkt oddawania książek został uruchomiony przy wejściu do biblioteki od strony ulicy Staszica (w godz. 10.00 - 15.00)

Osoby chcące wypożyczyć nowe pozycje zapraszamy do filii bibliotecznych (otwartych od Pon. do Pt. w godz. 10.00 - 17.00) Filia nr 3, ul. Łąkoszyńska 9 - tel. 508-919-317, Filia nr 4, ul. Dąbrowskiego 10 - tel. 24 355-60-35, Filia nr 5, ul. Wilcza 2A - tel. 24 355-65-40 [więcej]
kultura, 24.11.2014 14:26|czytane: 1009 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strategia Rozwoju Powiatu Kutnowskiego czeka na nową radę
W tym roku Powiat Kutnowski przygotował Strategię Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2014-2020. 6 marca odbyło się pierwsze spotkanie w ramach konsultacji społecznych Strategii. Powiat podobnie jak Miasto Kutno miał zespół do jej opracowania oraz zatrudnił firmę Westmor Consulting z Włocławka, która pomogła przy budowie dokumentu.  Koszt zlecenia dla włocławskiej firmy to około 32 tys. zł brutto.

Strategia Rozwoju Powiatu Kutnowskiego czeka na nową radę , ./upload/articles_pakiety/25146/01_obraz.jpg


Zespół ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii w składzie: wicestarosta Konrad Kłopotowski - przewodniczący,  Dariusz JabłońskiKrzysztof Dębski, Mirosław Ruciński, Artur Gierula, Jolanta Anioł, Waldemar Kadłubowski, Anna Rzeźnicka i Anna Antczak.

Kilka spotkań konsultacyjnych nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, jednak "zespół strategiczny" wraz z wynajętą firmą dokończył prace nad strategią. Dlaczego zatem na jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu w Kutnie dokument nie został przedstawiony radnym i poddany głosowaniu?

- Zakończyliśmy prace nad strategią trochę później niż myślałem, wstępnie miał być to wrzesień tego roku. Zarząd powiatu nie zdecydował się przedstawić radnym pod opinię dokumentu. Być może starosta się czegoś bała, nie wiem. Strategia jest poprawiona i skończona - mówi wicestarosta Konrad Kłopotowski. [więcej]
wandea, 24.11.2014 14:14|czytane: 2566 razy|61 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie Miejska Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2015 -2019
Powstaje Miejska Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2015 -2019. Prezydent Kutna 18 listopada powołał zespół roboczy, który ma zająć się zebraniem danych, opracowaniem założeń, narzędzi i metodologii tworzenia tej Strategii. 

W zespole, który zakończy prace do 31 marca 2015 roku znaleźli się urzędnicy: Władysław Janik, Michał Kacprzak, Anna Michalska, Edyta Michalska, Monika Mikulska, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Ineza Kubiak, Katarzyna Osiecka, Halina Szatkowska, Renata Szyburska [więcej]
wandea, 24.11.2014 12:54|czytane: 1065 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszyła II liga Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej
Wczoraj na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie rozpoczęła się II liga Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. 

Omega - Śródmieście 2:9
Omega: Jędrzejewski 1, Garwicki 1
Śródmieście: Krajewski 3 Kamiński 3 Wojtczak 2 Maciąg 1

Stalex - Replay Kutno 6:2
Stalex: Jóźwiak 1 Skrzynecki 1 Kurzawa 1 Jagiełło 1 Staniszewski 1 Koniuszy 1 ŻK Koniuszy Łukasz
Replay: Kowalczyk 1  Sulej 1  ŻK Sulej Michał

1,5 L na G - KP Klonowiec 0:5
KP Klonowiec: Matuszewski Daniel 2 Wiater 1 Majtczak 1 Sobczyk 1 ŻK Mikołajczyk Dawid [więcej]
redaktor, 24.11.2014 12:39|czytane: 688 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak zmienić nawyki żywieniowe maluchów?
W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie uczestniczą w ogólnopolskim programie "Owoce i warzywa w szkole", którego celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci przez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie. 

Jak zmienić nawyki żywieniowe maluchów?, ./upload/articles_pakiety/25226/01_obraz.jpg
Jak zmienić nawyki żywieniowe maluchów?, ./upload/articles_pakiety/25226/05_obraz.jpg
Jak zmienić nawyki żywieniowe maluchów?, ./upload/articles_pakiety/25226/03_obraz.jpg


W ramach akcji w sobotę 22 listopada dla uczniów klas pierwszych zorganizowano prelekcję nt. "Zdrowe odżywianie  i inne sposoby zapobiegania chorobom" prelekcję wygłosiła  Aleksandra Szafrańska - Barańska doktor nauk medycznych, specjalista medycyny rodzinnej. [więcej]
pismak, 24.11.2014 12:33|czytane: 867 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wygrana Juniorów U18 KKS PRO-BASKET Kutno Fresenius Kabi
22. listopada drużyna KKS PRO-BASKET Kutno Fresenius Kabi grająca w kategorii wiekowej Junior U18 odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonała w meczu wyjazdowym drużynę AZS PWSZ Skierniewice.

Podopieczni Karola Jażdżewskigo bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Agresywna obrona i wysoka skuteczność rzutów z gry zaskoczyła gospodarzy, którzy nie potrafili nawiązać walki w pierwszej kwarcie spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się wysoką wygraną zawodników KKS-u 28 do 10. Wyniki wszystkich kwart: 10:28, 19:22, 25:25, 22:23.

Dla naszej drużyny punktowali: ŚWIĄTEK Jakub 26, JÓZEFECKI Michał 10, KOPAŃSKI Emil 2, PAWLAK Szymon
31, ŚWIĄTKOWSKI Remigiusz 6, SMAKOWSKI Bartłomiej 2, SOBCZAK January 21. [więcej]
redaktor, 24.11.2014 12:18|czytane: 630 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Ostrowach
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia zorganizowała w piątek, 21 listopada wspólnie z  gronem pedagogicznym Gminnego Przedszkola w Ostrowach akcję prozdrowotną  ph. „Dzień Zdrowego Przedszkolaka”.

Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/25223/01_obraz.jpg
Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/25223/02_obraz.jpg
Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/25223/03_obraz.jpg


Celem  imprezy było  uświadamianie dzieci  na temat znaczenia higieny osobistej  oraz zapobiegania chorobom zakaźnym  tzw. „brudnych rąk”. W  programie akcji były piosenki i wierszyki o zdrowiu, zgaduj – zgadule, kolorowanki o zdrowiu,  zabawa przy muzyce oraz rozwiązywanie krzyżówki o zdrowiu. [więcej]
pismak, 24.11.2014 12:21|czytane: 975 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taekwondo: Srebro dla Aleksandry Domżał
Aleksandra Domżał, zawodniczka Taekwondo AZS WSGK oraz uczennica Zespołu Szkół w Żychlinie zdobyła srebrny medal na zawodach w Taekwondo o „Puchar Poomsae Centrum Kultrury Ambasady Republiki Korei” które odbyły się wczoraj w Warszawie.

Taekwondo: Srebro dla Aleksandry Domżał, ./upload/articles_pakiety/25220/01_obraz.jpg
Taekwondo: Srebro dla Aleksandry Domżał, ./upload/articles_pakiety/25220/02_obraz.jpg


Był to pierwszy w Polsce turniej pod patronatem Kukkiwon - czyli światowej stolicy Taekwondo. Kolejny start Aleksandry - 10 stycznia w Kutnie, kategoria walki full contact. Trener: Tomek Białobłocki. [więcej]
pismak, 24.11.2014 08:08|czytane: 884 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
X Stację Kutno wygrała Dominika Barabas
X Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory Stacja Kutno wygrała Dominika Barabas.

X Stację Kutno wygrała Dominika Barabas, ./upload/articles_pakiety/25219/01_obraz.jpg


Jury w składzie: Andrzej Strzelecki, Elżbieta Zapendowska, Bogdan Hołownia, Dariusz Michalski, Magda Ptaszyńska i Darek Sikorski po wysłuchaniu koncertu konkursowego  „Piosenki Mistrza Jeremiego” spośród 12 wykonawców przyznało:

I Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez Bank BGŻ oddział w Kutnie, upominki ufundowane przez PHU Przyłoga i KDK za wykonanie utworów „W słowach ślad” i „Pan chce przede mną odkryć wnętrze…” otrzymała Aneta Strzeszewska z Warszawy.

II Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez Firmę Mavex, upominki ufundowane przez PHU Przyłoga i KDK za wykonanie utworów „Boje się tej melodii” i „Zapomniałam” otrzymała Kamila Banasiak z Kutna.

Nagrodę ufundowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu o wartości 1 000 zł brutto oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez: Hurt-Pap Kutno – wysokiej klasy mikrofon, upominki ufundowane przez KDK za piosenki „Nie pamiętam” i „Panienka z temperamentem” otrzymała Adrianna Kaźmierczak z Kutna. [więcej]
kultura, 24.11.2014 07:45|czytane: 1208 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET Kutno Tonsmeier Centrum wygrały w Kutnie
Wczoraj w hali kutnowskiej ”Dziewiątki”  rozegrany został mecz koszykówki juniorek w ramach rozgrywek Łódzkiego Związku Koszykówki. Drużyna KKS PRO-BASKET Kutno Tonsmeier Centrum pewnie pokonała Dekorex Pabianice 63 do 41. W kwartach: 20:12; 18:7; 12:9; 13:13.

 KKS PRO-BASKET Kutno Tonsmeier Centrum wygrały w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25217/01_obraz.jpg


Najskuteczniejsza zawodniczka drużyny z Kutna to  kapitan zespołu Paulina Kacprowicz, która zdobyła 20 punktów. Grały również:  Martyna Borowiecka 6 ,  Anna Walicka 4, Natalia Furmańska 10, Małgorzata Lesicka 6, Weronika Bogdańska 12, Zuzanna Molka 3, [więcej]
pismak, 24.11.2014 07:29|czytane: 865 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
kiedy Bóg drzwi zamyka/ to otwiera okno. Spotkanie z gwiazdą - dobrym człowiekiem
Dziś gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie była Anna Dymna, wielka aktorka, gwiazda, dobry, zwykły człowiek. W przygotowanej odpowiednio czytelni (zasłonięte okna, podest, wypożyczony stolik, fotel, lampa) przygotowano ponad 130 miejsc dla publiczności, która zdecydowała się niedzielne południe spędzić z wyjątkową osobą emanującą ciepłem, życzliwością, życiową mądrością i dobrem. 

Aktorka przeczytała teksty księdza Jana Twardowskiego. Proste, mocne zdania tego poety to katechizm dla tych, którzy jeszcze nie odkryli piękna świata, bogactwa życia, szacunku do żywych i umarłych, którzy nie doświadczyli miłości i przyjaźni zwierząt i ludzi czy radości. Lektura wierszy Twardowskiego to edukacja wiary, miłości i pokory. Trzeba przyznać, że poezja ta zawsze przynosi olśnienia i nowe interpretacje, dzięki niej więcej rozumiemy z tego co się dzieje wokół nas. Pośród czytanych przez Annę Dymną strof znalazły się i moje ulubione, na przyklad.

kiedy Bóg drzwi zamyka/ to otwiera okno. Spotkanie z gwiazdą - dobrym człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/25213/06_obraz.jpg
kiedy Bóg drzwi zamyka/ to otwiera okno. Spotkanie z gwiazdą - dobrym człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/25213/07_obraz.jpg
kiedy Bóg drzwi zamyka/ to otwiera okno. Spotkanie z gwiazdą - dobrym człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/25213/03_obraz.jpg


Kiedy mówisz

Nie płacz
w liście nie pisz
że los ciebie dotknął
nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka
to otwiera okno

odetchnij
popatrz
spadają z obłoków
małe-wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia

a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij że jesteś
gdy mówisz że kochasz

W przerwach czytania poezji dwie nauczycielki z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie Iwona Blacha - skrzypce i Joanna Morycińska -pianino uraczyły publiczność świetnie dobraną do poetyckiego południa muzyką.

Zasłuchana w skupieniu publiczność nagrodziła aktorkę i artystki gorącymi brawami i przyszedł czas na rozmowę. Pani Anny nie trzeba było zachęcać do zwierzeń, jest ona bardzo otwartą i bezpośrednią osobą z poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata. Od razu było widać, że te zalety pozwalają jej właśnie robić rzeczy wielkie i normalne, zywkłe, jak później mówiła czyli pomagać ludziom niepełnosprawnym i zagubionym. [więcej]
wandea, 23.11.2014 16:44|czytane: 1566 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum nr 3
W Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, już po raz czwarty, odbył się przegląd projektów edukacyjnych pod nazwą "Dzień Projektu Edukacyjnego".

Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/25216/01_obraz.jpg
Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/25216/02_obraz.jpg
Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/25216/03_obraz.jpg


Przez kilka miesięcy zespoły uczniowskie wszystkich trzecioklasistów, pod czujnym okiem nauczycieli – opiekunów, realizowały zadania objęte wybranym tematem projektu. Efekty tej pracy można było zobaczyć, ocenić  i docenić w sobotę 22 listopada. Zrealizowanych zostało 16 projektów o różnorodnej tematyce:  Co kutnianie wiedzą o Polsce, Młodzież w Polsce i we Francji – różnice i podobieństwa, Co nam mówią etykiety?, Różnice między Polską a Wielką Brytanią, Drzewa regionu kutnowskiego, Co nam zostało z tych lat… PRL-u?, Artystyczna podróż po Kutnie i okolicach, Czas wolny dawniej i dziś – więcej różnic czy podobieństw?, Rola pieniądza w życiu człowieka, Człowiek, artysta, nauczyciel – mój mistrz - historia osobowości, „Gramatyka języka angielskiego” – Informator dla uczniów przygotowujących się do egzaminu gimnazjalnego, Typowy Polak i typowy Niemiec – czyli o stereotypach, Modelarstwo moja pasja, Możliwości uprawiania sportu w naszym mieście, Nowoczesne formy tańca  –  hip – hop, dancehall, Przejawy kultury azjatyckiej w Polsce. [więcej]
wandea, 23.11.2014 16:55|czytane: 740 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
16 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności