eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Szósta kolejka kadetów KKS Pro-Basket SandBus Kutno
W szóstej kolejce wojewódzkiej ligi kadetów KKS Pro-Basket SandBus Kutno na własnym parkiecie pokonał zespół KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno 119:52 (35:5, 36:15, 18:18, 30:14).

Tak wysokie zwycięstwo to efekt bardzo agresywnej obrony na całym boisku, jednak należy pamiętać że drużyna Freseniusa Kabi jest młodsza rocznikowo.

Drużyna KKS Pro-Basket SandBus Kutno grała w składzie: Żydowo Michał 2 pkt., Mróz Jakub 11 pkt., Wojtczak Krzysztof 2 pkt.,Sobczyk Mateusz 10 pkt., Pawłowski Bartosz 11 pkt., Haczyk Marcel 44 pkt., Golis Daniel 2 pkt., Łukasiewicz Jakub 10 pkt., Ćwirko-Godycki Mateusz 27 pkt., Psurski Arkadiusz. [więcej]
pismak, 25.11.2014 15:54|czytane: 674 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miłosz Myszkowski i Hubert Witczak z brązowymi medalami na Otwartym Pucharze Polski w Judo
W minioną sobotę i niedzielę w sali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Otwarty Puchar Polski w Judo. Na pięciu matach rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z Niemiec, Ukrainy, Estonii, Rosji, Chorwacji i Polski. Na tle silnych rywali znakomicie zaprezentowali się judocy kutnowskiego UKS ,,IPPON'' MDK.

Miłosz Myszkowski i Hubert Witczak z brązowymi medalami na Otwartym Pucharze Polski w Judo, ./upload/articles_pakiety/25240/01_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski i Hubert Witczak z brązowymi medalami na Otwartym Pucharze Polski w Judo, ./upload/articles_pakiety/25240/02_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski i Hubert Witczak z brązowymi medalami na Otwartym Pucharze Polski w Judo, ./upload/articles_pakiety/25240/03_obraz.jpg


Na szczególne uznanie zasłużył Miłosz Myszkowski, który w bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej (36 kg) wywalczył III miejsce, staczając aż 6 walk. W pierwszej przed czasem przez rzut pokonał Jakuba Cieślaka z UKJ ,,Ryś'' Warszawa. W drugiej rundzie uległ decyzji arbitra Grzegorzowi Babireckiemu, z KJ ,,Samuraj'' Koszalin. Walka była bardzo wyrównana, gdyż w regulaminowym czasie oraz w dogrywce żaden z zawodników nie zdołał wykonać punktowanej akcji. Awans Babireckiego do finału dał Miłoszowi możliwość walk w repasażach, w których pokonał Jakuba Kuczyńskiego z Gdańska i Krzysztofa Maślankę z ,,Gwardii'' Opole.

W szóstej, decydującej o brązowym medalu walce, Myszkowski spotkał się z jednym z najlepszych zawodników w kraju, reprezentantem gospodarzy (,,Orły" Gdynia) - Jakubem Bieleckim. W końcówce tego bardzo trudnego pojedynku, Miłosz wykonał rzut oceniony na yuko, co dało mu upragnione miejsce na podium.
Jest to jak dotąd największy sukces tego młodego zawodnika. [więcej]
pismak, 25.11.2014 07:40|czytane: 798 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie podpalają komórki?
Wczoraj czwarte już zgłoszenie w tym miesiącu o pożarze pomieszczenia gospodarczego w Żychlinie otrzymali kutnowscy strażacy. W godzinach popołudniowych dyżurny kutnowskiej PSP otrzymał informację, że płonie komórka przy ul. Narutowicza.

Prawdopodobnie przyczyną zapłonu było podpalenie. Sprawę wyjaśni również policja. Na miejsce przybyły dwa [więcej]
pismak, 25.11.2014 07:49|czytane: 808 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Andrzejki z wróżką Agnieszką w Aquaparku Kutno


[więcej]
pismak, 25.11.2014 07:52|czytane: 791 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Aktywnie w obronie życia
W sobotę 22 listopada, dzięki życzliwości proboszcza parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Kutnie, w jednej z przykościelnych sal odbyło się szkolenie pro life. Obóz Narodowo-Radykalny zaprosił przedstawicieli fundacji Pro – Prawo do życia, którzy poprowadzili spotkanie.

Aktywnie w obronie życia, ./upload/articles_pakiety/25239/01_obraz.jpg
Aktywnie w obronie życia, ./upload/articles_pakiety/25239/02_obraz.jpg
Aktywnie w obronie życia, ./upload/articles_pakiety/25239/03_obraz.jpg


Członkowie ONR relacjonują.
WOJNA
Na samym początku szkolenia usłyszeliśmy... "To jest wojna!". Czym ona jest, gdzie i o co się toczy? Wszędzie. Na całym świecie, w Polsce, a może nawet w Kutnie. Ta wojna toczy się w ludzkich sumieniach, głęboko w najciemniejszych zakamarkach serc. Powtarzając za Janem Pawłem II, to swoiste starcie cywilizacji śmierci z cywilizacją życia.
OFIARY
Jak wiadomo z historycznego punktu widzenia okrucieństwo wojny, skalę tragedii ocenia się zazwyczaj po ilości jej ofiar. Na całym świcie co roku ginie 50 milionów, w Polsce tylko w sposób legalny około 1000, a wiadomo, że czarny rynek kwitnie... Ofiarami tej globalnej tragedii, są ludzie, mogli wiele osiągnąć, żyć, jednak nie pozwolono im przyjść na świat. W bestialski sposób na samym początku życia, bezbronne dzieci są wyrywane z łon swoich matek. Nasuwa się jedno pytanie, dlaczego matki na to pozwoliły? Zbrodnia jest tym gorsza i tym głębiej sięgająca w ludzkie sumienie, że te morderstwa zleciły właśnie matki. Aborcja, przerwanie ciąży, usunięcie płodu.... bo tak właśnie dzisiejszy świat nazywa zabójstwo nienarodzonego dziecka, codziennie zbiera krwawe żniwo, generalizując jej ofiarami mógł paść nawet miliard dzieci. [więcej]
pismak, 25.11.2014 07:27|czytane: 1269 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Andrzej Górczyński dziękuje Wyborcom[więcej]
wandea, 24.11.2014 14:33|czytane: 683 razy|komentuj|czytaj cały
Dziękuję Wyborcom. Patrzmy władzy na ręce

Dziękuję Wyborcom

[więcej]
pismak, 24.11.2014 08:22|czytane: 642 razy|komentuj|czytaj cały
Jakie założenia do budżetu Kutna na 2015 rok?
Pod obrady nowej Rady Miasta Kutna prezydent przygotował już projekt budżetu miasta na 2015 rok zarządzeniem z 14 listopada br.  

Projekt uchwały zakłada poziom dochodów na  152 292 127 zł, w tym jest planowana dotacja z budżetu państwa na zadania z zakresu administracji rządowej w kwocie 11 131 000 zł i dotację wynikającą z porozumień między jednostkami samorządu terytorialnego 1 588 676 zł.

Projekt budżetu zakłada wydatki na poziomie 155 292 127 zł.  Planowany deficyt wynosi więc 3 mln zł. W 2015 roku miasto będzie spłacać dług z pożyczek i kredytów zaciągniętymi kredytami w kwocie 6 994 853 zł. Paragraf dziewiąty projektu zawiera limit zobowiązań. Są to 8,1 mln zł na występującego przejściowo w ciągu roku deficytu, 3,3 mln zł na sfinansowanie planowanego deficytu i 7,5 mln zł na sfinansowanie rozchodów z zaciągniętych wcześniej pożyczek i kredytów.   [więcej]
wandea, 24.11.2014 18:45|czytane: 1277 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Polin
Pod koniec października uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, nad którą honorowy patronat objęło MEN. Natomiast 19 listopada zwiedzili POLIN.

Gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Polin, ./upload/articles_pakiety/25234/01_obraz.jpg
Gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Polin, ./upload/articles_pakiety/25234/03_obraz.jpg
Gimnazjaliści odwiedzili Muzeum Polin, ./upload/articles_pakiety/25234/07_obraz.jpg


Lekcja była ona prowadzona na żywo za pośrednictwem Internetu i nosiła tytuł „Opowieść o Żydach polskich”. W ten sposób otwierające swe podwoje Muzeum POLIN zachęcało do zwiedzania niezwykle ciekawej wystawy. Aby lekcja była zrozumiała dla uczniów, przygotowaliśmy się do niej , korzystając z materiałów zamieszczonych na stronie muzeum.

Kontynuacją niecodziennej lekcji była wycieczka do Warszawy. POLIN zrobił na uczniach olbrzymie wrażenie.

- To prawdziwa perła nowoczesnej architektury – prosta bryła pokryta szklanymi taflami, oczywiście o symbolicznym wymiarze. Podobne odczucia towarzyszyły nam podczas zwiedzania. Zetknęliśmy się z bogactwem kultury żydowskiej i różnorodnością losów polskich Żydów, które przerwała zagłada - opowiada młodzież. [więcej]
wandea, 24.11.2014 18:14|czytane: 683 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Be EKO | Let's Boogie
6 grudnia podczas meczu X kolejki Tauron Basket Ligii Polfarmex Kutno- Trefl Sopot, na hali Szkoły Podstawowej  nr 9 w Kutnie odbędzie się event Be EKO | Let’s Boogie promujący ekologiczny i sportowy tryb życia.

Pod patronatem eKutno.pl: Be EKO | Let's Boogie, ./upload/articles_pakiety/25233/01_obraz.jpg


KKS Pro Basket dzięki współpracy z PGNiG organizuje wydarzenie o charakterze edukacyjnym, mające na celu przekazanie podstawowych zasad ekologii.  Podczas imprezy na uczestników czeka wiele atrakcji: quizy, konkursy, ekspresowe zdjęcia oraz wielki mecz Zawodnicy vs. Kibice. 

- To wyjątkowa data, dlatego oprócz sportowych zmagań na najwyższym poziomie i eko-edukacji przygotowaliśmy także Mikołajkową niespodziankę dla najmłodszych sympatyków koszykówki- zdradza Prezes Zarządu KKS Pro Basket Radosław Borowski. [więcej]
wandea, 24.11.2014 18:01|czytane: 647 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypożyczalnia książek w bibliotece nieczynna do odwołania
Z powodu awarii sieci wodociągowej, wypożyczalnia dla dorosłych i oddział dla dzieci i młodzieży w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej będą nieczynne do odwołania.

Natomiast od jutra zapraszamy do korzystania z usług działu audiowizualnego i czytelni. Pomimo awarii zaplanowane spotkania odbędą się w terminie.

Punkt oddawania książek został uruchomiony przy wejściu do biblioteki od strony ulicy Staszica (w godz. 10.00 - 15.00)

Osoby chcące wypożyczyć nowe pozycje zapraszamy do filii bibliotecznych (otwartych od Pon. do Pt. w godz. 10.00 - 17.00) Filia nr 3, ul. Łąkoszyńska 9 - tel. 508-919-317, Filia nr 4, ul. Dąbrowskiego 10 - tel. 24 355-60-35, Filia nr 5, ul. Wilcza 2A - tel. 24 355-65-40 [więcej]
kultura, 24.11.2014 14:26|czytane: 1016 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strategia Rozwoju Powiatu Kutnowskiego czeka na nową radę
W tym roku Powiat Kutnowski przygotował Strategię Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2014-2020. 6 marca odbyło się pierwsze spotkanie w ramach konsultacji społecznych Strategii. Powiat podobnie jak Miasto Kutno miał zespół do jej opracowania oraz zatrudnił firmę Westmor Consulting z Włocławka, która pomogła przy budowie dokumentu.  Koszt zlecenia dla włocławskiej firmy to około 32 tys. zł brutto.

Strategia Rozwoju Powiatu Kutnowskiego czeka na nową radę , ./upload/articles_pakiety/25146/01_obraz.jpg


Zespół ds. przygotowania i oceny materiałów dotyczących opracowania strategii w składzie: wicestarosta Konrad Kłopotowski - przewodniczący,  Dariusz JabłońskiKrzysztof Dębski, Mirosław Ruciński, Artur Gierula, Jolanta Anioł, Waldemar Kadłubowski, Anna Rzeźnicka i Anna Antczak.

Kilka spotkań konsultacyjnych nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, jednak "zespół strategiczny" wraz z wynajętą firmą dokończył prace nad strategią. Dlaczego zatem na jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu w Kutnie dokument nie został przedstawiony radnym i poddany głosowaniu?

- Zakończyliśmy prace nad strategią trochę później niż myślałem, wstępnie miał być to wrzesień tego roku. Zarząd powiatu nie zdecydował się przedstawić radnym pod opinię dokumentu. Być może starosta się czegoś bała, nie wiem. Strategia jest poprawiona i skończona - mówi wicestarosta Konrad Kłopotowski. [więcej]
wandea, 24.11.2014 14:14|czytane: 2566 razy|61 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie Miejska Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2015 -2019
Powstaje Miejska Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2015 -2019. Prezydent Kutna 18 listopada powołał zespół roboczy, który ma zająć się zebraniem danych, opracowaniem założeń, narzędzi i metodologii tworzenia tej Strategii. 

W zespole, który zakończy prace do 31 marca 2015 roku znaleźli się urzędnicy: Władysław Janik, Michał Kacprzak, Anna Michalska, Edyta Michalska, Monika Mikulska, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Ineza Kubiak, Katarzyna Osiecka, Halina Szatkowska, Renata Szyburska [więcej]
wandea, 24.11.2014 12:54|czytane: 1066 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszyła II liga Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej
Wczoraj na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie rozpoczęła się II liga Kutnowskiej Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. 

Omega - Śródmieście 2:9
Omega: Jędrzejewski 1, Garwicki 1
Śródmieście: Krajewski 3 Kamiński 3 Wojtczak 2 Maciąg 1

Stalex - Replay Kutno 6:2
Stalex: Jóźwiak 1 Skrzynecki 1 Kurzawa 1 Jagiełło 1 Staniszewski 1 Koniuszy 1 ŻK Koniuszy Łukasz
Replay: Kowalczyk 1  Sulej 1  ŻK Sulej Michał

1,5 L na G - KP Klonowiec 0:5
KP Klonowiec: Matuszewski Daniel 2 Wiater 1 Majtczak 1 Sobczyk 1 ŻK Mikołajczyk Dawid [więcej]
redaktor, 24.11.2014 12:39|czytane: 697 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak zmienić nawyki żywieniowe maluchów?
W bieżącym roku szkolnym dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie uczestniczą w ogólnopolskim programie "Owoce i warzywa w szkole", którego celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci przez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie. 

Jak zmienić nawyki żywieniowe maluchów?, ./upload/articles_pakiety/25226/01_obraz.jpg
Jak zmienić nawyki żywieniowe maluchów?, ./upload/articles_pakiety/25226/05_obraz.jpg
Jak zmienić nawyki żywieniowe maluchów?, ./upload/articles_pakiety/25226/03_obraz.jpg


W ramach akcji w sobotę 22 listopada dla uczniów klas pierwszych zorganizowano prelekcję nt. "Zdrowe odżywianie  i inne sposoby zapobiegania chorobom" prelekcję wygłosiła  Aleksandra Szafrańska - Barańska doktor nauk medycznych, specjalista medycyny rodzinnej. [więcej]
pismak, 24.11.2014 12:33|czytane: 869 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wygrana Juniorów U18 KKS PRO-BASKET Kutno Fresenius Kabi
22. listopada drużyna KKS PRO-BASKET Kutno Fresenius Kabi grająca w kategorii wiekowej Junior U18 odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonała w meczu wyjazdowym drużynę AZS PWSZ Skierniewice.

Podopieczni Karola Jażdżewskigo bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Agresywna obrona i wysoka skuteczność rzutów z gry zaskoczyła gospodarzy, którzy nie potrafili nawiązać walki w pierwszej kwarcie spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się wysoką wygraną zawodników KKS-u 28 do 10. Wyniki wszystkich kwart: 10:28, 19:22, 25:25, 22:23.

Dla naszej drużyny punktowali: ŚWIĄTEK Jakub 26, JÓZEFECKI Michał 10, KOPAŃSKI Emil 2, PAWLAK Szymon
31, ŚWIĄTKOWSKI Remigiusz 6, SMAKOWSKI Bartłomiej 2, SOBCZAK January 21. [więcej]
redaktor, 24.11.2014 12:18|czytane: 640 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Ostrowach
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia zorganizowała w piątek, 21 listopada wspólnie z  gronem pedagogicznym Gminnego Przedszkola w Ostrowach akcję prozdrowotną  ph. „Dzień Zdrowego Przedszkolaka”.

Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/25223/01_obraz.jpg
Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/25223/02_obraz.jpg
Dzień Zdrowego Przedszkolaka w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/25223/03_obraz.jpg


Celem  imprezy było  uświadamianie dzieci  na temat znaczenia higieny osobistej  oraz zapobiegania chorobom zakaźnym  tzw. „brudnych rąk”. W  programie akcji były piosenki i wierszyki o zdrowiu, zgaduj – zgadule, kolorowanki o zdrowiu,  zabawa przy muzyce oraz rozwiązywanie krzyżówki o zdrowiu. [więcej]
pismak, 24.11.2014 12:21|czytane: 976 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taekwondo: Srebro dla Aleksandry Domżał
Aleksandra Domżał, zawodniczka Taekwondo AZS WSGK oraz uczennica Zespołu Szkół w Żychlinie zdobyła srebrny medal na zawodach w Taekwondo o „Puchar Poomsae Centrum Kultrury Ambasady Republiki Korei” które odbyły się wczoraj w Warszawie.

Taekwondo: Srebro dla Aleksandry Domżał, ./upload/articles_pakiety/25220/01_obraz.jpg
Taekwondo: Srebro dla Aleksandry Domżał, ./upload/articles_pakiety/25220/02_obraz.jpg


Był to pierwszy w Polsce turniej pod patronatem Kukkiwon - czyli światowej stolicy Taekwondo. Kolejny start Aleksandry - 10 stycznia w Kutnie, kategoria walki full contact. Trener: Tomek Białobłocki. [więcej]
pismak, 24.11.2014 08:08|czytane: 893 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
X Stację Kutno wygrała Dominika Barabas
X Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory Stacja Kutno wygrała Dominika Barabas.

X Stację Kutno wygrała Dominika Barabas, ./upload/articles_pakiety/25219/01_obraz.jpg


Jury w składzie: Andrzej Strzelecki, Elżbieta Zapendowska, Bogdan Hołownia, Dariusz Michalski, Magda Ptaszyńska i Darek Sikorski po wysłuchaniu koncertu konkursowego  „Piosenki Mistrza Jeremiego” spośród 12 wykonawców przyznało:

I Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez Bank BGŻ oddział w Kutnie, upominki ufundowane przez PHU Przyłoga i KDK za wykonanie utworów „W słowach ślad” i „Pan chce przede mną odkryć wnętrze…” otrzymała Aneta Strzeszewska z Warszawy.

II Wyróżnienie w wysokości 1 000 zł brutto ufundowaną przez Firmę Mavex, upominki ufundowane przez PHU Przyłoga i KDK za wykonanie utworów „Boje się tej melodii” i „Zapomniałam” otrzymała Kamila Banasiak z Kutna.

Nagrodę ufundowaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu o wartości 1 000 zł brutto oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez: Hurt-Pap Kutno – wysokiej klasy mikrofon, upominki ufundowane przez KDK za piosenki „Nie pamiętam” i „Panienka z temperamentem” otrzymała Adrianna Kaźmierczak z Kutna. [więcej]
kultura, 24.11.2014 07:45|czytane: 1211 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
KKS PRO-BASKET Kutno Tonsmeier Centrum wygrały w Kutnie
Wczoraj w hali kutnowskiej ”Dziewiątki”  rozegrany został mecz koszykówki juniorek w ramach rozgrywek Łódzkiego Związku Koszykówki. Drużyna KKS PRO-BASKET Kutno Tonsmeier Centrum pewnie pokonała Dekorex Pabianice 63 do 41. W kwartach: 20:12; 18:7; 12:9; 13:13.

 KKS PRO-BASKET Kutno Tonsmeier Centrum wygrały w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/25217/01_obraz.jpg


Najskuteczniejsza zawodniczka drużyny z Kutna to  kapitan zespołu Paulina Kacprowicz, która zdobyła 20 punktów. Grały również:  Martyna Borowiecka 6 ,  Anna Walicka 4, Natalia Furmańska 10, Małgorzata Lesicka 6, Weronika Bogdańska 12, Zuzanna Molka 3, [więcej]
pismak, 24.11.2014 07:29|czytane: 869 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
kiedy Bóg drzwi zamyka/ to otwiera okno. Spotkanie z gwiazdą - dobrym człowiekiem
Dziś gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie była Anna Dymna, wielka aktorka, gwiazda, dobry, zwykły człowiek. W przygotowanej odpowiednio czytelni (zasłonięte okna, podest, wypożyczony stolik, fotel, lampa) przygotowano ponad 130 miejsc dla publiczności, która zdecydowała się niedzielne południe spędzić z wyjątkową osobą emanującą ciepłem, życzliwością, życiową mądrością i dobrem. 

Aktorka przeczytała teksty księdza Jana Twardowskiego. Proste, mocne zdania tego poety to katechizm dla tych, którzy jeszcze nie odkryli piękna świata, bogactwa życia, szacunku do żywych i umarłych, którzy nie doświadczyli miłości i przyjaźni zwierząt i ludzi czy radości. Lektura wierszy Twardowskiego to edukacja wiary, miłości i pokory. Trzeba przyznać, że poezja ta zawsze przynosi olśnienia i nowe interpretacje, dzięki niej więcej rozumiemy z tego co się dzieje wokół nas. Pośród czytanych przez Annę Dymną strof znalazły się i moje ulubione, na przyklad.

kiedy Bóg drzwi zamyka/ to otwiera okno. Spotkanie z gwiazdą - dobrym człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/25213/06_obraz.jpg
kiedy Bóg drzwi zamyka/ to otwiera okno. Spotkanie z gwiazdą - dobrym człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/25213/07_obraz.jpg
kiedy Bóg drzwi zamyka/ to otwiera okno. Spotkanie z gwiazdą - dobrym człowiekiem, ./upload/articles_pakiety/25213/03_obraz.jpg


Kiedy mówisz

Nie płacz
w liście nie pisz
że los ciebie dotknął
nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka
to otwiera okno

odetchnij
popatrz
spadają z obłoków
małe-wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia

a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij że jesteś
gdy mówisz że kochasz

W przerwach czytania poezji dwie nauczycielki z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie Iwona Blacha - skrzypce i Joanna Morycińska -pianino uraczyły publiczność świetnie dobraną do poetyckiego południa muzyką.

Zasłuchana w skupieniu publiczność nagrodziła aktorkę i artystki gorącymi brawami i przyszedł czas na rozmowę. Pani Anny nie trzeba było zachęcać do zwierzeń, jest ona bardzo otwartą i bezpośrednią osobą z poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata. Od razu było widać, że te zalety pozwalają jej właśnie robić rzeczy wielkie i normalne, zywkłe, jak później mówiła czyli pomagać ludziom niepełnosprawnym i zagubionym. [więcej]
wandea, 23.11.2014 16:44|czytane: 1566 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum nr 3
W Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie, już po raz czwarty, odbył się przegląd projektów edukacyjnych pod nazwą "Dzień Projektu Edukacyjnego".

Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/25216/01_obraz.jpg
Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/25216/02_obraz.jpg
Festiwal Projektów Edukacyjnych w Gimnazjum nr 3, ./upload/articles_pakiety/25216/03_obraz.jpg


Przez kilka miesięcy zespoły uczniowskie wszystkich trzecioklasistów, pod czujnym okiem nauczycieli – opiekunów, realizowały zadania objęte wybranym tematem projektu. Efekty tej pracy można było zobaczyć, ocenić  i docenić w sobotę 22 listopada. Zrealizowanych zostało 16 projektów o różnorodnej tematyce:  Co kutnianie wiedzą o Polsce, Młodzież w Polsce i we Francji – różnice i podobieństwa, Co nam mówią etykiety?, Różnice między Polską a Wielką Brytanią, Drzewa regionu kutnowskiego, Co nam zostało z tych lat… PRL-u?, Artystyczna podróż po Kutnie i okolicach, Czas wolny dawniej i dziś – więcej różnic czy podobieństw?, Rola pieniądza w życiu człowieka, Człowiek, artysta, nauczyciel – mój mistrz - historia osobowości, „Gramatyka języka angielskiego” – Informator dla uczniów przygotowujących się do egzaminu gimnazjalnego, Typowy Polak i typowy Niemiec – czyli o stereotypach, Modelarstwo moja pasja, Możliwości uprawiania sportu w naszym mieście, Nowoczesne formy tańca  –  hip – hop, dancehall, Przejawy kultury azjatyckiej w Polsce. [więcej]
wandea, 23.11.2014 16:55|czytane: 740 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I Kolejka I Ligi KAHLPN
EXPOM  - STARTER BIUROMAX VIVA    2 :  2
Kacprowicz, Więcek – Szymański,Baranowski
Żk. Kornacki ( STARTER )
DZPG  -  PROSTO TEAM   8  :  1
Domański 3,Wasiak 3, Stawirowski Hubert, samobójczy  -  Majczak Damian
SAMI SWOI  -  DS. SMITH  3  :  3
Szuda, Witkowski, Bala  -  Skonieczny 2, Wojtalik
Żk. Witczak  ( Ds. Smith )
STRAŻ POŻARNA  -  STREET BOYS  4  :  6
Kujawa 3, Biskupski  -  Orłowski 2, Bączkowski 2, Romański, Baranowski
Żk. Tomczak, Bąbrych ( Street Boys )
PROTEKTOR  -  OLD BOYS AMAZONKA  6  :  3
Burdak 3, Karczewski, Krzymiński, samobójczy  -  Jaśkiewicz Mariusz, Mordzak, Kopczyński
Żk. Jaśkiewicz Mariusz, Kotkowski, Jaśkiewicz Dariusz ( OB. Amazonka )
ULK 97 HURT – PAP  -  FC WIESZCZYCE  5  :  2
Nowakowski 3, Pankiewicz 2 – Grabarczyk, Wronkowski
Żk. Chmurski, Iwaniak ( Hurt – Pap ) [więcej]
wandea, 23.11.2014 16:46|czytane: 744 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rec 4: Apokalipsa. Wygrały zaproszenia do Kina KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od poniedziałku do środy o godz. 20.15 na film Rec 4: Apokalipsa. Dwa podwójne zaproszenia wygrały: Edyta Lubasińska i Natalia Chmiel.

- Ciasne niedoświetlone korytarze, zadymiona maszynownia, sekretne pomieszczenia, kratki wentylacyjne, za którymi kryje się śmierć, wreszcie dziesiątki włazów i ciężkich metalowych drzwi spowalniających ucieczkę – ileż zła można wyrządzić w tej malowniczej scenerii? - pyta Łukasz Muszyński z filmweb.pl


[więcej]
kultura, 23.11.2014 15:17|czytane: 898 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na wodne szaleństwa
Aquapark Kutno przygotował dla Czytelników eKutno.pl 4 zaproszenia na wodne szaleństwa. Wygrali je: Agnieszka Kowalewska-Kosnowicz, Anna Szydłowska, Marcin Wójcik i Dawid Otto.

Wygrali zaproszenia na wodne szaleństwa, ./upload/articles_pakiety/25201/01_obraz.jpg


Zaproszenia są do odebrania w Aquaparku Kutno w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia.
[więcej]
pismak, 23.11.2014 15:12|czytane: 1069 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wygrali zaproszenia na Zbliżenia
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na najnowszy film Magdaleny Piekorz pt. Zbliżenia od poniedziałku do środy 24-26 listopada godz. 18.00.  Podwójne zaproszenia wygrali: Przemysław  Iwaniak i Kazimierz Śwircz.


[więcej]
kultura, 20.11.2014 12:56|czytane: 1113 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zostają pociągi między Kutnem a Toruniem
Urząd Marszałkowski oraz przewoźnik zawarli porozumienie o utrzymaniu połączenia na granicy województwa kujawsko-pomorskiego i Kutna w rozkładzie jazdy 2014-2015.

Między Kutnem a Włocławkiem kursować będą cztery pary połączeń na dobę. PKP Przewozy Regionalne dodatkowo uruchomią połączenie między Łodzią a Toruniem. Porozumienie obowiązuje do końca roku 2015 czyli póki co [więcej]
wandea, 23.11.2014 14:33|czytane: 706 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chór A'CAPPELLA z Krośniewic z nagrodą Burmistrza Łęczycy
Chór A'CAPPELLA z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Krośniewicach wyśpiewał wczoraj Nagrodę Burmistrza Łęczycy na przeglądzie woklanym pt. Mikrofon dla każdego.

W Przeglądzie wzięło udział 53 uczestników - solistów i zespołów, łącznie ponad 90 osób. Występy wokalistów oceniało Jury w składzie: Emilia Kudra, Ewelina Kujawa i Paulina Krańska. [więcej]
kultura, 23.11.2014 14:06|czytane: 776 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowa Msza Święta w Kościele św. Jadwigi w Kutnie. Przyjdź i posłuchaj
Dziś w Kościele św. Jadwigi w Kutnie o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta ze śpiewem chóru pod kierownictwem Pawła Bębenka. Wcześniej o godz. 17.30 koncert chóru. To niewątpliwie największe w tym roku wydarzenie kulturalne w tym Kościele. 

Wyjątkowa Msza Święta w Kościele św. Jadwigi w Kutnie. Przyjdź i posłuchaj, ./upload/articles_pakiety/25211/01_obraz.jpg


Paweł Bębenek (01.09.1972) dyrygent, kompozytor, wokalista. Członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych. Absolwent podyplomowego chórmistrzostwa na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 2002 dyrygent chórów  (ok. 100 osób) i orkiestra (20 osób) Duszpasterstwa OO Dominikanów w Krakowie, Chór Duszpasterstwa Karmelitów Bosych w Krakowie (ok. 40 osób), [więcej]
pismak, 23.11.2014 09:51|czytane: 912 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Kutnie zakończenie sezonu Polskiej Ligi Motoparalotniowej
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zakończono Polską Ligę Motoparalotniową w sezonie 2014. Uroczystość poprowadzili Mariusz Nowacki, prezes PSP, Mirosław Górski, koordynator PLMP z ramienia PSP oraz Adam Paska, trener kadry narodowej PPG.

W Kutnie zakończenie sezonu Polskiej Ligi Motoparalotniowej , ./upload/articles_pakiety/25210/06_obraz.jpg
W Kutnie zakończenie sezonu Polskiej Ligi Motoparalotniowej , ./upload/articles_pakiety/25210/02_obraz.jpg
W Kutnie zakończenie sezonu Polskiej Ligi Motoparalotniowej , ./upload/articles_pakiety/25210/09_obraz.jpg


Paralotniarze przylecieli do Kutna z Warszawy

Paralotniarze spotkali się również z członkom Klubu Turystyki Rowerowej "Na siodełku" na lądowisku pod Kutnem a potem odebrali nagrody w Centrum. 

- Na zakończenie sezonu "Polskiego Stowarzyszenia Paralotniarskiego" na podkutnowskim lądowisku mimo niesprzyjającej pogody trzy paralotnie lądowały po locie z Warszawy. Za sterami zasiadali kadrowicze naszej reprezentacji tej jakże mało znanej dyscypliny sportowej - mówi Andrzej Koszalski.

Medale otrzymali:
Klasa PF-1 Nawigacja
1. Jacek Ciszkowski
2. Marian Drężek
3. Adam Piórek [więcej]
pismak, 23.11.2014 08:15|czytane: 944 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Robert Baryła i Andrzej Górczyński będą reprezentować Kutnowskie w sejmiku wojewódzkim
Długo przyszło czekać na wyniki minionych wyborów samorządowych. Wczoraj okazało się, że radnymi do Sejmiku Wojewódzkiego, reprezentującymi Ziemię Kutnowską są Robert Baryła z Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzej Górczyński z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 

Robert Baryła
jest pracownikiem Biura Poselskiego posła Tadeusza Woźniaka z Solidarnej Polski, ma swój sklep Irys na ulicy Barlickiego, natomiast Andrzej Gorczyński jest mgr inż. rolnikiem, ekonomistą. Jest bezpartyjny. Od 11 lat jest Prezesem Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. [więcej]
pismak, 23.11.2014 08:05|czytane: 2012 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrywa po dogrywce
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie po emocjonującym meczu drużyna Polfarmex Kutno wygrała z Asseco Gdynia 86:80 (13:24, 15:11, 19:19, 27:20, 12:6). Do rozstrzygnięcia spotkania była potrzebna dogrywka, w której podopieczni Jarosława Krysiewicza okazali się lepsi od gości. 

Polfarmex Kutno wygrywa po dogrywce, ./upload/articles_pakiety/25209/51_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrywa po dogrywce, ./upload/articles_pakiety/25209/12_obraz.jpg
Polfarmex Kutno wygrywa po dogrywce, ./upload/articles_pakiety/25209/82_obraz.jpg


W dzisiejszym meczu świetne zawody rozegrał Kwamain Mitchell, który  zdobył 26 punktów i miał 7 asyst oraz Bartłomiej Wołoszyn, który zdobył 17 punktów. Kevin Johnson zaliczył double-double (11 pkt. i 11 zbiórek).   W drużynie z Gdyni świetne zagrał A.J. Walton, który zdobył 33 punkty oraz Piotr Szczotka, który rzucił 19 punktów.

Za tydzień kolejne sportowe widowisko w Kutnie, Polfarmex Kutno będzie podejmować drużynę King Wilki Morskie Szczecin, w której gra były zawodnik z Polfarmex-u Hubert Mazur. [więcej]
redaktor, 22.11.2014 21:07|czytane: 2500 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro czwarty Kutnowski Rajd Patriotyczny
Tym razem Kutnowski Rajd Patriotyczny organizowany jest poźniej ze względu na minione wybory. 23 listopada w niedzielę o godz. 11.15 spod Dworku Modrzewiowego ruszy rajd - spacer pieszy po terenach Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Krótka przechadzka terenami znanymi z wcześniejszych rajdów, w okolicach Miałkówka – Jazów – Nowego Duninowa.  Wszystkie zainteresowane osoby proszę o potwierdzenie uczestnictwa drogą sms lub e-mailem.

- Potwierdzenie jest o tyle istotne, że musimy jakoś zorganizować się z transportem. Natomiast sam rajd co roku dawał sporo zadowolenia i takiego przyjemnego zmęczenia. Postaram się również przygotować herbatę rajdową, czyli autorską mieszanką herbat, przypraw i naparów korzennych - podaje Bartosz Serenda, organizator rajdu. 

Wyciąg z Regulaminu: IV KUTNOWSKI RAJD PATRIOTYCZNY
1. ORGANIZATOR: Kutnowski Klub Turystyczny
2. KOMANDOR: Bartosz W. Serenda, tel. 532-655-200 (również w czasie rajdu), mail: bartosz.serenda@serenda.pl
3. CEL: upamiętnienie 96. rocznicy odzyskania niepodległości, przejście lasami (około 10-12 km w obie strony), odnalezienie i wejście na wzgórze w samym środku lasu o wysokości 104 m. n.p.m., poznawanie walorów Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu, integracja środowiska turystycznego, promocja KKT i turystyki pieszej [więcej]
redaktor, 22.11.2014 08:33|czytane: 574 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnianin zwycięzcą Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej
W połowie listopada w ramach VIII festiwalu Puls Literatury w Radomsku odbył się finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej. Czteroosobowe jury spośród 133 prac wyłoniło zwycięzcę, którym został Maciej Kaźmierczak – kutnianin, uczeń II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie, dzięki opowiadaniu „Reinkarnacja”.

Kutnianin zwycięzcą Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej, ./upload/articles_pakiety/25207/01_obraz.jpg


Już po raz drugi opowiadanie Macieja zostało nagrodzone w tym konkursie, w 2012 r. otrzymał on wyróżnienie, za tekst „Niedoskonali”. Maciej Kaźmierczak jest autorem ponad czterdziestu opowiadań oraz laureatem wielu konkursów. W najbliższym czasie ma się ukazać jego debiutancka powieść „Złośliwość rzeczy martwej”.

Festiwal Puls Literatury w Łodzi odbywa się w dniach 28 listopada - 8 grudnia. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Verdana Rudan, Jurij Andruchowycz, Eustachy Rylski, Szczepan Twardoch czy Krzysztof Maciejewski. Organizatorami Pulsu Literatury są Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. [więcej]
kultura, 22.11.2014 08:24|czytane: 799 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
A może na skrzydle...
- A tak już na sam koniec przygód z rowerem w tym sezonie mamy jeszcze jedną, ciekawą propozycję. Jeśli tylko warunki pogodowe dopiszą, to zapraszamy na krótką wycieczkę do paralotniarzy. Zapowiada się ciekawie. Serdecznie zapraszamy z nami -mówią członkowie "Na Siodełku" Klub Turystyki Rowerowej KutnoWięcej informacji n anaszej stronie adres; http://www.facebook.com/ktrkutno [więcej]
redaktor, 22.11.2014 08:30|czytane: 673 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
6 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
19 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
3 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności