eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Obniżki opłat za śmieci nie będzie
Radny miejski Krzysztof W. Dębski zapytał dziś na sesji Rady Miasta Kutna czy władze miasta wprowadzą obietnice obniżki opłat za odbiór śmieci w życie.

- Czy zostały już zrobione analizy dochodów z opłat za odbiór śmieci i jak mówiliście panowie i szef firmy Eko Serwis na tej sali uda się obniżyć te opłaty? - pytał radny Dębski. 

- Obniżek nie będzie, bo w miarę dobrze ustaliliśmy stawki opłat i nie zostaje nam zbyt dużo dochodu z tego tytułu. Tym bardziej, że kiedy weszła ustawa to ludzie zaczęli czyścić piwnice, strychy itp. śmieci było bardzo dużo - powiedział Jacek Boczkaja, [więcej]
wandea, 30.09.2014 15:08|czytane: 923 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
50 tys. złotych na renowację prywatnych budowli zabytkowych
20 tysięcy złotych przeznaczy dziś Rada Miasta Kutna na dotację dla współwłaścicieli Bronisława Komara, Waldemara Sztygla, Leszka Obiegłego i Mirosława Dobrowolskiego posiadających zabytkowy budynek przy ul. Sienkiewicza 2 do renowacji.

O dotację wnioskował prezydent Kutna z przeznaczeniem na realizowane w roku 2014 prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków decyzją z 1967 roku. Dotacja zostanie wykorzystana na remont elewacji od strony ulicy Sienkiewicza.

Podobną dotację w kwocie 30 tys. zł otrzymają na wniosek prezydenta Witold Macher, Zdzisław Macher, Barbara Macher Daling na wymianę pokrycia dachowego wraz z wymianą więźby dachowej oraz naprawę i malowanie elewacji zabytkowego budynku przy ul. Matejki 8, wpisanego do rejestru zabytków w 1997 roku. 

Podstawą udzielanych dotacji dla prywatnych właścicieli zabytków jest uchwała Rady Miasta Kutna z dnia 24 czerwca 2008 r. w sprawie zasadi trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy [więcej]
wandea, 30.09.2014 08:44|czytane: 1103 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie "Grabskiego" w Borowie
We wrześniu - zgodnie z wieloletnią tradycją- uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie pod opieką wychowawców wyjeżdżają na zajęcia integracyjne do Borowa. Tam bowiem urodził się i przez wiele lat mieszkał patron placówki- dwukrotny premier rządu RP, minister skarbu i rolnictwa, wybitny polityk i ekonomista.

Uczniowie
Uczniowie
Uczniowie


W gościnnych progach dawnego dworku Grabskich obecny gospodarz - pan Zbigniew Nyga- chętnie opowiadał o czasach II Rzeczpospolitej, a zajęcia sportowe w plenerze prowadzone i integracyjne pozwoliły młodzieży lepiej się poznać.

W ostatnią środę w takim właśnie wyjeździe wzięła udział klasa I TL. Młodzież miała możliwość nie tylko integrować się poprzez zabawę, ale również poznać pana Grzegorza Grabskiego - prawnuka patrona szkoły. Historia przedstawiana przez krewnych - uczestników dawnych wydarzeń jest ciekawsza niż ta wyczytywana na stronach podręczników. Pan Grzegorz Grabski barwnie opowiadał o swojej rodzinie i jej wybitnych przedstawicielach. Uczniowie dowiedzieli się, że ojciec patrona wychowywał swoich synów w duchu patriotycznym i demokratycznym. Wcześnie też podjął decyzję o uwłaszczeniu chłopów w swoim majątku. Władysław Grabski, zanim objął w posiadanie rodzinne dziedzictwo, studiował ekonomię i rolnictwo. Po powrocie do Borowa zakochał się w lektorce swojej matki. Choć ożenił się z piękną Katarzyną wbrew  woli swojej rodziny i ku oburzeniu okolicznego ziemiaństwa, ich małżeństwo było zgodne i szczęśliwe. [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:56|czytane: 996 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dotacja od miasta dla Gminy Kutno
Dziś na sesji Rady Miasta Kutna radni zdecydują czy udzielić pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 15 tys. zł Gminie Kutno.

Dotacja ma być przeznaczona na dofinansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego do ratownictwa drogowego „LUKAS” dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie. Całkowity koszt zakupu sprzętu ratownictwa [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:30|czytane: 813 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Filmy pod parasolem. Biblioteka zaprasza
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza do skorzystania z nowego projektu pt. Filmy pod parasolem. W sali projekcyjnej odbywają się bezpłatne pokazy filmów ze zbiorów biblioteki, objęte parasolem licencyjnym.

Zapraszamy grupy zorganizowane (od 5 do 30 osób) ze szkół, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych i grupy znajomych miłośników filmów. Pokazy będą organizowane [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:12|czytane: 922 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rusza Liga Piłki Siatkowej
Salezjańska Organizacja Sportowa SL SALOS z Kutna – Woźniakowa zaprasza dziewczęta ze szkół gimnazjalnych do udziału w Lidze Piłki Siatkowej. Rozpoczęcie rozgrywek 8 października  środa) o godz. 16.45 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie.

Rusza Liga Piłki Siatkowej, ./upload/articles_pakiety/24744/01_obraz.jpg


Zapisy do dnia 6 października. Zapraszamy do wspólnej zabawy. [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:21|czytane: 710 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno tryumfuje w Zielonej Górze
W ostatnim przedsezonowym sparingu zawodnicy kutnowskiego Polfarmexu wygrali w Zielonej Górze z miejscowym Stelmetem 96:91 w kwartach (30:14, 24:20, 18:31, 24:26). W drużynie prowadzonej przez Jarosława Krysiewicza bardzo dobre zawody rozegrał Bartłomiej Wołoszyn, który okazał się pierwszą strzelbą Farmaceutów.

Wołoszyn zdobył 23 punkty, grając na bardzo dobrej skuteczności 7/9 rzutów z gry. Drugi strzelec Farmeceutów, Kwamein Mitchell (22 pkt.) raził rywali rzutami z dystansu. Kutnowski rozgrywający trafił 4/6 rzutów zza linii 6,75m. Swój potencjał na deskach pokazał Kevin Johson, który miał 9 zbiórek, a w decydujących o wyniku momentach nie zawiódł Krzysztof Jakóbczyk. Faulowany przy rzucie zza 3 Mały wykonał rzadką akcję 3+1. W ocenie kutnowskiego szkoleniowca wszyscy zawodnicy Polfarmexu zasługuje na pochwałę i wysoką ocenę. Przypomnijmy, że Farmaceuci grali dziś bez kontuzjowanych Jakuba Dłuskiego, Marcina Malczyka oraz Jacka Jareckiego. [więcej]
pismak, 30.09.2014 08:11|czytane: 891 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Opracują program funkcjonalny Pałacu Saskiego
Miasto Kutno chce pozyskać fundusze unijne na rewitalizację Pałacu Saskiego. Teraz przystępuje do opracowania pełnej dokumentacji budowlanej jego odbudowy, a prezydent Kutna powoła zespół zadaniowy, który opracuje program funkcjonowania obiektu.

Opracują program funkcjonalny Pałacu Saskiego, ./upload/articles_pakiety/24735/01_obraz.jpg
Opracują program funkcjonalny Pałacu Saskiego, ./upload/articles_pakiety/24735/02_obraz.jpg


Koncerty i Noce w Pałacu

Zarząd Nieruchomości Miejskich, który administruje pałacem na początku tego roku zwolnił wszystkich pracowników, co spotkało się z protestem mieszkańców Kutna, którzy wystosowali list otwarty do Rady Miasta Kutna. Fundacja Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie, której jednym z członków założycieli jest Miasto Kutno - w ramach swoich możliwości dzięki działaniu jej prezesa Andrzeja Mariusza Wieczorkowskiego oraz innych fundatorów i donatorów podtrzymuje cykliczność wydarzeń kulturalnych w Pałacu. Tak było w ostatnie Święto Róży, kiedy to Pałac odwiedziły setki gości. Fundacja zgłosiła również swoich kandydatów do zadaniowego zespołu.

- Celem opracowania będzie dostosowanie obiektu do nowych standardów użytkowych i technicznych, a także do obowiązujących przepisów prawa budowlanego, przy jednoczesnym zachowaniu zabytkowego charakteru Pałacu Saskiego. Wypracowany program zostanie poddany szerokim konsultacjom społecznym - mówi Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna. 

Prezydent zwrócił się już z prośbą o wytypowanie przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji kultury, radnych Rady Miasta Kutna do pracy w zespole ds.opracowania programu funkcjonalnego Pałacu Saskiego. Spośród zgłoszonych kandydatur [więcej]
wandea, 29.09.2014 21:00|czytane: 1396 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu
W minioną sobotę i niedzielę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie uczestniczyli w Mityngu Wielobojowym i Mityngu Zakończenia Sezonu, które były rozgrywane na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu, ./upload/articles_pakiety/24738/13_obraz.jpg
Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu, ./upload/articles_pakiety/24738/02_obraz.jpg
Nasi lekkoatleci na zakończeniu sezonu, ./upload/articles_pakiety/24738/03_obraz.jpg


- Udaliśmy się na te dwudniowe zawody kilkunasto-osobową grupą. Były to zawody klubowe, kończące zmagania na stadionie w sezonie 2014. Pozostaną nam jeszcze w pierwszej połowie października zawody szkolne ,ligi gimnazjalne i ponad gimnazjalne i zawody przełajowe – powiedział na wstępie trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

W zawodach wielobojowych w siedmioboju (I dzień:  100 m ppł., skok wzwyż, pchnięcie kulą, 200 m, II dzień: skok w dal, rzut oszczepem, 800 m) wystartowała dwójka zawodniczek Iga Chodorowska (juniorka młodsza) i Sandra Kucharska (młodziczka).

W kategorii młodziczek Sandra Kucharska zakończyła wielobój na drugim miejscu z łącznym wynikiem 2694 punkty. [więcej]
pismak, 29.09.2014 19:45|czytane: 839 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekty, które znalazły się w budżecie obywatelskim
Prezentujemy protokół z liczenia głosów mieszkańców, którzy wybrali projekty realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekty, które znalazły się w budżecie obywatelskim, ./upload/articles_pakiety/24737/01_obraz.jpg
Projekty, które znalazły się w budżecie obywatelskim, ./upload/articles_pakiety/24737/02_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 29.09.2014 14:47|czytane: 1784 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bezpłatna podróż po regionie. Odbierz bilet na wycieczkę
Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Kutna zapraszają do udziału w wycieczce po naszym regionie. Bilety można odebrać w Urzędzie Miasta Kutna, Kutnowskim Domu Kultury i bibliotece. Liczba miejsc ograniczona 150 osób, jedna osoba może odebrać bilety dla max. 5 osób. 

Bezpłatna podróż po regionie. Odbierz bilet na wycieczkę, ./upload/articles_pakiety/24736/01_obraz.jpg


Celem wycieczki jest edukacja ekologiczna poprzez zwiedzanie – forma nauki poprzez turystykę i krajoznawstwo. Turystyka pozwala realizować koncepcję kształcenia i wychowywania społeczeństwa  w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego, a także upowszechniania wiedzy o przyrodzie, jak również propagowania konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego.

Wycieczki mają na celu wskazanie mieszkańcom województwa ciekawych przyrodniczo miejsc regionu, informowanie społeczeństwa o potencjale przyrodniczym, formach ochrony przyrody, zachęcanie do korzystania z ekologicznych form transportu (pieszo, rower, konno itp.) oraz promocję pociągów także jako transportu przyjaznego środowisku.

Najbliższa wycieczka na którą serdecznie zapraszamy odbędzie się 04.10.2014 roku do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich (Łódź – Arturówek). [więcej]
pismak, 29.09.2014 14:27|czytane: 832 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wniosek o składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady miasta
Dziś Stowarzyszenie KUTNO PLUS wystąpiło do Rady Miasta Kutna z wnioskiem o zmianę w statucie miasta dopuszczającym obywatelską inicjatywę uchwałodawczą czyli składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady miasta.

Wniosek o składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady miasta, ./upload/articles_pakiety/24734/01_obraz.jpg


W uzasadnieniu wniosku czytamy: W ostatnim czasie w coraz więcej gmin, zarówno wiejskich, jak i miejskich dopuszcza obywatelską inicjatywę uchwałodawczą, czyli składanie przez grupy mieszkańców własnych projektów uchwał rady gminy. Obywatelski projekt uchwały może dotyczyć dowolnej sprawy pozostającej w gestii rady, czyli np. planowanych lub podejmowanych inwestycji, zmiany nazw ulic, wysokości opłat komunalnych. Warunkiem wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej jest wpisanie takiej możliwości do statutu gminy - powinien określać choćby, ile podpisów trzeba zebrać, aby zgłoszony projekt został rozpatrzony przez radę i jak szybko
trafi pod obrady.

Podstawą prawną do wprowadzenia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej są art. 3, 8, 22 oraz art. 40 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. [więcej]
wandea, 29.09.2014 13:55|czytane: 878 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Scena Zaułek z Anną Dereszowską
Zapraszamy na kolejny koncert piosenki literackiej w ramach projektu „Scena Zaułek”. Tym razem gościem Wojtka Gęsickiego będzie Anna Dereszowska, polska wokalistka, aktorka teatralno-musicalowa, a także filmowa. Na stałe związana z Teatrem Muzycznym Studio Buffo w Warszawie. Występ 26 października o godz. 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. Bilety 20 zł.

Scena Zaułek z Anną Dereszowską , ./upload/articles_pakiety/24733/01_obraz.jpg


„Zaułek” to miejsce spotkań z kabaretem i piosenką literacką. Początki powstania projektu sięgają roku 1995. Przez wszystkie lata scena gościła w różnych miastach grając cyklicznie swoje przedstawienia (m.in. w Teatrze Nowym w Warszawie). Scena skupia wokół siebie doświadczonych Wykonawców i Twórców parających się piosenką artystyczną posiadających różne temperamenty i osobowości sceniczne co powoduje, że koncert jest ciekawy i zdecydowanie różni się od jednoosobowych recitali dramaturgią. [więcej]
kultura, 29.09.2014 11:22|czytane: 737 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Agresywny mieszkaniec Inowrocławia pobił sokistę
W sobotę 27 września o godzinie 20:20 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Kutnie podjęli interwencję wobec 32-letniego mężczyzny, który zakłócał ład i porządek, używając słów wulgarnych na stacji PKP w Kutnie.

Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu. Podczas prowadzonej interwencji mężczyzna nadal używał słów wulgarnych, po czym niespodziewanie uderzył pięścią w twarz funkcjonariusza SOK, powodując otarcie naskórka pod lewym okiem. Sokiści obezwładnili sprawcę, założyli mu kajdanki i agresywnego mieszkańca Inowrocławia przekazali nfunkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. [więcej]
pismak, 29.09.2014 11:19|czytane: 802 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix na Spotkaniach Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach. Trzydniowe dwunaste już Spotkania zgromadziły ponad 400 uczestników z 32 zespołów z całej Polski. Artyści reprezentują różne środowiska. Przeważały zespoły ludowe, ale nie brakowały zespółów branżowych na przykład kolejarzy. 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix , ./upload/articles_pakiety/24731/01_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix , ./upload/articles_pakiety/24731/05_obraz.jpg
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył Grand Prix , ./upload/articles_pakiety/24731/03_obraz.jpg


Spotkania mają charakter konkursu dla zespołów folklorystycznych, kapel ludowych, chórów i zespołów śpiewaczych, zespoły przygotowują do prezentacji 3 utwory.

Jury oceniało walory głosowe i taneczne, interpretację muzykalność poczucie rytmu dobór repertuaru ogólny wyraz artystyczny, prezentację wizualną zespołu, elementy kultury regionalnej. ZPiTZK zgłosił do konkursu oprócz zespołu również swoją kapelę i gawędziarza Andrzeja Kurczewskiego.

- Prezentowaliśmy swój rodzimy folklor kutnowski w barwnych jego strojach reprezentując i promując  miasto Kutno. Jury po przesłuchaniu wszystkich 31 zespołów gdzie uczestników było ponad 400 przyznało nagrody i wyróżnienia dla  poszczególnych wykonawców- mówi Bożena Sudomir.- Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi że znowu doceniono nas i otrzymaliśmy i najwyższą nagrodę jaką jest Grand Prix i wyróżnienia dla nasze kapeli oraz gawędziarza Andrzeja Kurczewskiego, który rozbawiał publiczność [więcej]
kultura, 29.09.2014 08:49|czytane: 1953 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KS Kutno pokonuje LKS Świnice Warckie
Szósta kolejka A klasy za zespołem KS Kutno. Nasi piłkarze pokonali w meczu wyjazdowym drużynę LKS Świnice Warckie 3:1. [więcej]
pismak, 29.09.2014 08:43|czytane: 825 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki IX Grand Prix w Tenisie Stołowym
Czwarty turniej IX Grand Prix w Tenisie Stołowym zakończył się sukcesem wielu kutnian. Następny turniej25 października o godz. 11.00.

Wyniki.

[więcej]
pismak, 29.09.2014 08:40|czytane: 766 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piotr Rybacki z Kutna wystąpi w finale iSing Stars
Życzymy powodzenia Piotrowi Rybackiemu z Kutna (pepe1975), który wziął udział w konkursie iSing Stars i wystąpi w finale projektu. Walczyć będzie o atrakcyjne nagrody m.in. o nagranie i wydanie singla w HQT Music.

Piotr Rybacki z Kutna wystąpi w finale iSing Stars, ./upload/articles_pakiety/24727/01_obraz.jpg
Piotr Rybacki z Kutna wystąpi w finale iSing Stars, ./upload/articles_pakiety/24727/02_obraz.jpg
Piotr Rybacki z Kutna wystąpi w finale iSing Stars, ./upload/articles_pakiety/24727/03_obraz.jpg


W ubiegłą sobotę pisaliśmy o kutnowianinie, który spełnił swoje muzyczne marzenia, wykorzystał swój talent, nagrał z przyjaciółmi clip "Unchain my heart" Joe Cockera i udało mu się zajść aż do finału iSing Stars. Konkurs jest szansą dla utalentowanych osób, które potrzebują trampoliny na drodze muzycznej. 

Obejrzyj Piotrka Rybackiego w akcji

Konkurs rozpoczął się 24 lipca, jury po przesłuchaniu 3200 osób w selekcji, 114 osób w audycjach radiowych i zapoznaniu się z 43 teledyskami wybrało 20 finalistów iSing Stars Wśród nich znalazł się kutnian Piotr Rybacki. 

W ten weekend 20 finalistów  pojechało do Wrocławia na indywidualny trening wokalny przygotowujący do finałowego występu przed konkursowym Jury. Trening obejmuje również próbę z zespołem, który będzie towarzyszył finalistom na scenie. 

Finał iSing Stars odbędzie się w poniedziałek 29 września w klubie Zaklęte Rewiry we Wrocławiu podczas otwartej imprezy z uczestnictwem zespołu grającego na żywo. W Kutnie trzymamy kciuki za Piotrka. [więcej]
kultura, 27.09.2014 16:56|czytane: 1353 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prezentacja drużyny Polfarmex Kutno
Dziś w centrum Kutna kibice Polfarmexu Kutno mogli spotkać swoją ulubioną drużynę, która już wkrótce rozpocznie zmagania sportowe w Tauron Basket Lidze. Na Placu Marsz. J. Piłsudskiego odbyła się prezentacja zespołu Jarosława Krysiewicza i wojciecha Walicha.

Prezentacja drużyny Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24726/05_obraz.jpg
Prezentacja drużyny Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24726/06_obraz.jpg
Prezentacja drużyny Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24726/15_obraz.jpg


KKS Pro Basket S.A. i prezydenta Kutna przygotowali pokazy koszykarskie oraz liczne konkursy. Kibice robili sobie pamiątkowe zdjęcia z koszykarzami i zbierali autografy.  Event odbył się w ramach projektu "Łódzkie ma pomysł na zdrowie" organizowanego przy współpracy z Radiem Zet. Imprezę poprowadził Kamil Nosel z "Zetki". [więcej]
redaktor, 27.09.2014 16:27|czytane: 2033 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrał mecz sparingowy
Wczoraj Polfarmex Kutno w wyjazdowym meczu wygrał z drużyną MKS Dąbrowa Górnicza 76:84, w kwartach 18:16, 24:20, 21:19, 21:21. 

MKS: McKay -25, Weaver -12, Dziemba -9, Piechowicz -9, Małecki -8, Zmarlak -4, Koelner -3, Metelski -3, Szymański -2, Wróbel -1.

Polfarmex: Mitchell -18, Batka -16, Johnson -14, Jakóbczyk -12, Auda -10, Wołoszyn -10, Grochowski -4, Bartosz -0, Pabian -0. [więcej]
redaktor, 27.09.2014 15:32|czytane: 704 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy Rowerzyści zapraszają na rajd w sobotę
W najbliższą sobotę, 27 września Kutnowscy Rowerzyści zapraszają mieszkańców Kutna, którzy regularnie jeżdżą na rowerze, na wyjazd rowerowy do Łącka. Jego celem będzie wspólny udział w rajdzie "Pojezierzem na rowerze"  organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego oraz Klub Turystyki Kolarskiej "BeneqTeam" z Płocka.

Kutnowscy Rowerzyści zapraszają na rajd w sobotę, ./upload/articles_pakiety/24690/01_obraz.jpg
Kutnowscy Rowerzyści zapraszają na rajd w sobotę, ./upload/articles_pakiety/24690/02_obraz.jpg


Do wyboru będą następujące dystanse: ok. 120 km (rajd w Łącku plus dojazd i powrót z nami), ok. 80 km (dojazd z nami, powrót pociągiem o 16:24 z Łącka, bezpłatny przewóz roweru w Kolejach Mazowieckich) lub ok. 40 km po ciekawych przyrodniczo terenach Pojezierza Gosynińskiego (sam rajd w Łącku, samodzielny dojazd pociągiem z Kutna o 8:38, powrót o 16:24).

- Zbiórka o 7:30 na pl. Piłsudskiego w Kutnie przy fontannie. Wyruszymy około godz. 7:40 do Łącka przez Mnich, Skórzewę, Trębki, Szczawin Kościelny i Smolentę. Odległość do Łącka wyniesie niecałe 40 km, a zakładane średnie tempo jazdy to 18-20 km/h (nie wliczając postojów) z zachowaniem niezbędnej rezerwy czasowej na ewentualne przerwy i odpoczynek przed rajdem w Łącku - mówi Marcin Ciesielski, przedstawiciel stowarzyszenia Kutnowscy Rowerzyści.

Rajd "Pojezierzem na rowerze" rozpocznie się o 11:00 na parkingu przed Halą Sportową w Łącku (ul. Gostynińska 2, przy drodze krajowej nr 60). W tym momencie skończy się pierwsza część rajdu organizowanego przez nasze stowarzyszenie (drugą częścią będzie jazda na rowerze do Kutna po rajdzie łąckim dla tych, którzy nie zdecydują się na powrót pociągiem), a zaczną obowiązywać zasady organizatora tamtejszego rajdu (niezbędne jest zapoznanie się z jego REGULAMINEM  
[więcej]
wandea, 26.09.2014 16:32|czytane: 1123 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Początek Tauron Basket Ligi coraz bliżej. Dziś mecz Polfarmex Kutno vs MKS Dąbrowa Górnicza
Już 5 października Polfarmex Kutno w swoim extraklasowym debiucie zmierzy się z silną Rosą Radom (czwarta drużyna poprzedniego sezonu).

Ostatnim etapem przygotowań drużyny prowadzonej przez Jarosława Krysiewicza i Wojciecha Walicha są dwa sparingi, które zostaną rozegrane  dziś i w najbliższy poniedziałek.

Dziś Polfarmex Kutno zmierzy się w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MKS-em, natomiast w poniedziałek w Zielonej Górze ostateczną formę kutnian sprawdzi wicemistrz Polski Stelmet.

Niestety trener Jarosław Krysiewicz nie będzie mógł skorzystać z usług: Jakuba Dłuskiego, Jacka Jareckiego i Marcina Malczyka (kontuzje). [więcej]
redaktor, 26.09.2014 11:32|czytane: 949 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje
[więcej]
wandea, 24.09.2014 08:09|czytane: 1011 razy|komentuj|czytaj cały
Turniej szachowy im. Janusza Ziemackiego
Janusz Ziemacki był aktywnym działaczem szachowym, szachista i sędzią. Dla nas był przede wszystkim Mistrzem, który potrafił zainteresować młodych ludzi tą wyjątkową grą, sztuką, sportem. Prowadził atrakcyjne zajęcia w klubie. Umiejętnie wspierał  adeptów na drodze do samodoskonalenia, poświęcając, jak każdy pasjonat swój wolny czas. By oddać cześć Jego pamięci zorganizowaliśmy 25 września 2014 roku XII Turniej Szachowy o Tytuł Mistrza Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie im. M. Skłodowskiej-Curie.

Turniej szachowy im. Janusza Ziemackiego , ./upload/articles_pakiety/24723/01_obraz.jpg
Turniej szachowy im. Janusza Ziemackiego , ./upload/articles_pakiety/24723/02_obraz.jpg
Turniej szachowy im. Janusza Ziemackiego , ./upload/articles_pakiety/24723/03_obraz.jpg


Wystartowało 27 uczniów, w tym 3 dziewczynki. Graliśmy systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry - 10 minut na całkowite zakończenie partii przez zawodnika. Oprócz popularyzowania gry  w szachy w środowisku szkolnym, naszym celem było wyłonienie najlepszego szachisty, najlepszej szachistki, oraz reprezentacji szkoły na zawody drużynowe. Zawody trwały ponad trzy godziny.

Imprezę oficjalnie otworzyła pani dyrektor Anita Lemańska, zwracając uwagę na zasady fair play. Zwycięzcą został, zdobywając komplet punktów, szóstoklasista Paweł Kwiatkowski przed swoim bratem Michałem Kwiatkowskim. Na trzecim miejscu uplasował się niespodziewanie uczeń klasy czwartej Kacper Dałek. Czwarty był Kacper Szerszeń (V kl.), piąty - Mikołaj Nowicki (II kl. !). Kolejne pozycje w pierwszej dziesiątce zajęli: Szymon Kolczyński (kl. VI), Piotr Wykrętowicz (kl. V), Igor Filipczak (kl. II), Jakub Hofman (kl. II) i Szczepan Krajniak (kl. IV). [więcej]
redaktor, 26.09.2014 11:06|czytane: 937 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na mecze siatkówki do Żychlina
Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki, a przede wszystkim kibiców Volley Team Żychlin do gorącego dopingu w niedzielę 28 września. Hala przy Zespole Szkół w Żychlinie ul. Łukasińskiego 21. Musicie tam być!

Zapraszamy na mecze siatkówki do Żychlina, ./upload/articles_pakiety/24722/01_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 26.09.2014 09:29|czytane: 733 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zespoły muzyczne w MDK zapraszają
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież, którzy chcieliby grać i śpiewać w zespole wokalno - instrumentalnym zapraszamy do MDK-u do sekcji "Zespoły muzyczne".

- Jeśli muzykujesz w zaciszu domu, grasz rocka czy bluesa, a chciałbyć pograć razem z rówieśnikami...przyjdź, zgłoś się i rozpocznijcie próby. Są jeszcze wolne miejsca - zaprasza MDK. [więcej]
kultura, 26.09.2014 09:25|czytane: 761 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kabaret z Konopi w październiku w Kutnie
11 października o godz. 18.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpi formacja Kabaret z Konopi z programem "Przygotowani na wszystko".

Kabaret z Konopi w październiku w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24720/01_obraz.jpg


Kabaret  powstał w 2004 roku, w jego skład wchodzi Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz oraz Radosław Kielich. Formacja na przeglądach kabaretowych zbiera mnóstwo nagród publiczności oraz znalazła się w finale PAKI.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie KDK, CTMiT [więcej]
kultura, 26.09.2014 09:13|czytane: 898 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
IX Kongres Obywatelski - Polska jutra. Jak rozwinąć nasze skrzydła
Po 25 latach wolności warto, abyśmy stanęli razem przed lustrem i przyjrzeli się sobie. Zatrzymajmy się więc na chwilę w nieustannym biegu i zastanówmy się, jacy jesteśmy, jacy byliśmy, a jacy chcielibyśmy być? Z czego możemy być dumni, a nad czym powinniśmy pracować? O tym właśnie warto poczytać na  obywatelski.natemat.pl  25 października zapraszamy na IX Kongres Obywatelski „Polska jutra. Jak rozwinąć nasze skrzydła?” Najważniejszym warunkiem naszego narodowego sukcesu w następnych dekadach jest zmiana postaw, wzorców myślenia i zachowań Polaków. To wyzwanie, przed którym stoi każdy z nas oraz my wszyscy jako społeczeństwo.

Polska potrzebuje zmian zarówno w gospodarce, państwie, jak i w życiu społecznym, zmian, które uczyniłyby Polskę lepszym miejscem do pracy i życia. O tym, jak rozwinąć nasze skrzydła w różnych dziedzinach – jest właśnie IX Kongres Obywatelski, który odbędzie się 25 października br. w godz. 11:00?17:30 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp na Kongres jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji
rejestracja.ibngr.pl

Wśród zaproszonych gości są m. in.: prof. Jerzy Buzek, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki, Monika Kuszyńska, piosenkarka, autorka tekstów, działaczka społeczna oraz Marcin Beme, Prezes Zarządu Audioteka.pl.

Obrady odbędą się w siedmiu sesjach tematycznych:
Narodowy Coaching w edukacji, kulturze i biznesie – jak rozwinąć nasze skrzydła?
Jak budować pomosty pomiędzy Polakami?
Rola polskich championów w pobudzaniu innowacyjności i ekspansji zagranicznej małych i średnich przedsiębiorstw
Umiędzynarodowienie uczelni – jak to zrobić dobrze? [więcej]
redaktor, 26.09.2014 08:44|czytane: 831 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Połowa projektów zgłoszonych przez mieszkańców została odrzucona
Wśród 24 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego wybranych przez zespół złożony z radnych i urzędników spośród 51 zakwalifikowanych, znalazło się kilka związanych ze szkołami i instytucjami kultury czy też miejską spółką MZK Sp. z o.o. Czytelnicy eKutno.pl wyrazili swoje opinie związane z wyborem dokonanym w Urzędzie Miasta Kutna.

- Połowa projektów zgłoszonych przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego została odrzucona na werfikacji. Ciekawe dlaczego? Może nie odpowiadały władzy? - zastanawia się w liście do redakcji pan Adam. - Władza każe nam się cieszyć, że możemy decydować o przeznaczniu środków na poszczególne cele, ale tak naprawdę decydujemy jedynie o 0.0065% budżetu, wpłacamy 100 zł podatku i dostajemy jedynie 0,65 groszy na projekty. Dodatkowo połowa projektów dotyczy zadań miasta, czyli inwestycje w szkołach i miejskich placówkach takich jak domu kultury czy biblioteka. Są to projekty o wartości o 823 896 zł, pieniądze trafiają i tak do instytucji miasta, czyli mieszkańcy nic nie mają, czyli tak naprawdę decydyjemy jak wydać 30 groszy.

- Liczyliśmy, że wybieg, teren dla psów załapie się do budżetu obywatelskiego, a tutaj po weryfikacji nie było nawet napisane dlaczego został odrzucony. Wszyscy narzekają na psie kupy na chodnikach zatem myśleliśmy, że taki pomysł na pewno się spodoba i jako jeden z tańszych przejdzie- mówi młode małżeństwo z Kutna. - Nie podoba nam się, że zostały wybrane propozycje, które wyszły od instytucji i szkół. Naszym zdaniem te podmioty mogą pozyskać pieniądze z innych funduszy czy to unijnych czy państwowych. 

Do 26 września głosujemy na 3 pomysły, które nam się podobają. Kutnowski Dom Kultury i biblioteka zachęcają swoich klientów do głosowania na projekty związane z ich działalnością, [więcej]
redaktor, 25.09.2014 13:37|czytane: 2131 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Śmierć na drodze. Wypadek w Żeronicach
Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia drogowego, w którym śmierć poniosła 64-letnia kobieta.

Do wypadku doszło 25 września o godzinie 17.45 w miejscowości Żeronice na terenie gminy Bedlno. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż na łuku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów kia picanto i samochodu ciężarowego volvo. W wyniku zdarzenia do szpitala w Kutnie trafiła kierująca samochodem osobowym 64- letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego. Po kilku godzinach kobieta zmarła. Kierujący samochodem ciężarowym 61-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać kutnowscy policjanci. [więcej]
redaktor, 26.09.2014 09:01|czytane: 2429 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pilecki czy Pokrzywnicki? Która postać stanie się patronem nowego ronda w Kutnie?
Na najbliższej sesji Rady Miasta Kutna 30 września radni zdecydują o nazwie dla ronda na skrzyżowaniu ulic: Oporowskiej, Szymanowskiego oraz Żwirki i Wigury imieniem Rotmistrza Witolda Pileckiego. Taka nazwa jest uwzględniona w projekcie uchwały rady. 

Inną propozycję nazwy zgłosił Robert Bąk, mieszkaniec Kutna, który wystosował do Rady Miasta Kutna pismo w sprawie nazwania ronda imieniem pułkownika profesora doktora nauk medycznych Stanisława Pokrzywnickiego.

Pilecki czy Pokrzywnicki? Która postać stanie się patronem nowego ronda w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/24717/01_obraz.jpg
Pilecki czy Pokrzywnicki? Która postać stanie się patronem nowego ronda w Kutnie?, ./upload/articles_pakiety/24717/02_obraz.jpg


- Stanisław Pokrzywnicki urodził się 7 maja 1909 roku w Sójkach, a zmarł 20 listopada 1993 roku. Budowane rondo znajduje się na trasie dojazdowej do nowego i byłego szpitala, a Profesor Pokrzywnicki właśnie w Kutnie przeprowadził pierwsze w Polsce znieczulenie ogólne z użyciem kurary (środka znieczulającego) - pisze Robert Bąk. - Profesor Pokrzywnicki był pierwszym i przez kilka lat jedynym anestezjologiem w Polsce. Trzykrotnie otrzymał tytuł doktora honoris causa: Wojskowej Akademii Medycznej, Śląskiej Akademii Medycznej oraz Akademii Medycznej w Poznaniu oraz był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dzięki Profesorowi we wszystkich województwach ustanowiono funkcję nadzoru specjalistycznego. W czasie działań wojennych w okresie drugiej wojny światowej  był reprezentantem Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii służył między innymi jako lekarz 303 i 302 Dywizjonu Myśliwskiego oraz zastępca szefa służby zdrowia w dowództwie lotnictwa taktycznego. Za swój udział w wojnie został odznaczony między innymi czterokrotnie Medalem Lotniczym oraz brytyjskimi Defence Medal i War Medal 1939-1945.

Mieszkaniec Kutna prosi radę miasta o pozytywne rozpatrzenie propozycji, bo nigdy nie powinniśmy zapominać wybitnych Polaków, których korzenie związane są z naszym miastem i powiatem.

- To w naszym interesie jest uhonorowanie wybitnego kutnowskiego naukowca i Polaka - Bąk tak kończy pismo.

Z kolei radny miejski Robert Feliniak złożył pismo w sprawie nazwania ronda na Oporowskiej imieniem Rotmistrza Witolda Pileckiego. Pełne poparcie dla tej idei wyraziła Brygada Łódzka Obozu Narodowo-Radykalnego.

Radny i mieszkaniec Kutna swoje propozycje złożyli najpierw w sprawie nazwania ronda przy marcredo Center. Wówczas jednak obie propozycje nie uzyskały poparcia rady. [więcej]
wandea, 25.09.2014 11:42|czytane: 1816 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kutnie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Kutno zapraszają do złożenia kwiatów z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego  27 września  o godz.12.00 pod tablicą na Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Łęczyckiej. [więcej]
pismak, 25.09.2014 11:46|czytane: 787 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rzecznik Odpowiedzialności Dyscyplinarnej dla Nauczycieli umorzył postępowanie
Łódzki Kurator Oświaty skierował sprawę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie do Rzecznika Odpowiedzialności Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Łódzkim po kontroli wizytatora jaka odbyła się w lipcu tego roku. Wyniki kontroli Kuratorium Oświaty w Łodzi opisywaliśmy TUTAJ. Postępowanie wyjaśniające Rzecznika Odpowiedzialności Dyscyplinarnej wobec pani dyrektor placówki zostało zakończone - umorzone. 

- Wyniki zostały przekazane do organu prowadzącego placówkę, tj. Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz dyrektorki placówki, wobec której toczyło się postępowanie - informuje Marcin Markowski, inspektor w Wydziale Strategii i Kadr Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Jak się dowiadujemy Rzecznik Odpowiedzialności Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Łódzkim postępowanie umorzył. 

Jolanta Śmiałek, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 nie chce komentować decyzji Rzecznika, poinformowała nas za to jak wypełniła  zalecenia wskazane przez wizytatora.

- Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego już nie ma, jeśli chodzi o nadzór pedagogiczny i merytoryczny to był zawsze, wszyscy nauczyciele pracują dla dobra dzieci - mówi Jolanta Śmiałek. - Dla mnie cała ta sprawa jest polityczna, tuż przed wyborami nagle sprawa wypływa, a kontroli różnych instytucji do tej pory było około 9. Nie zamierzam startować w wyborach samorządowych i nie dam siebie oraz Ośrodka uwikłać w polityczne gierki. [więcej]
wandea, 25.09.2014 10:31|czytane: 2858 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Łódzkie ma pomysł na zdrowie. Prezentacja Polfarmex Kutno w sobotę
W sobotę zapraszamy mieszkańców Kutna i kibiców Polfarmexu Kutno od godz. 10.00 do 14.00 na Plac Marsz. J. Piłsudskiego, gdzie w ramach eventu "Łódzkie ma pomysł na zdrowie", organizowanej przez Radio Zet będzie można poznać bliżej naszą drużynę koszykarską. Imprezę poprowadzi Kamil Nosel z Radia Zet.

Łódzkie ma pomysł na zdrowie. Prezentacja Polfarmex Kutno w sobotę, ./upload/articles_pakiety/24716/01_obraz.jpg


Oprócz prezentacji drużyny około godziny 11.40 zorganizowane będą dwa konkursy dla dzieci, w których do wygrania będą piłki z autografami zawodników drużyny z Kutna. Dodatkowo kapitan drużyny przeprowadzi krótką rozgrzewkę z piłkami dla grupy 10 chętnych dzieci.

- Innymi atrakcjami będą występ zespołu tanecznego POLFARMEX DANCE TEAM, pokaz taneczny Zumby, krótki wykład dietetyka oraz wiele innych atrakcji. Oczywiście prezentacja oraz cała impreza jest za darmo oraz dostępna dla wszystkich. Dodatkowo będzie można zrobić sobie zdjęcie z maskotkami drużyny i jeśli się uda zdjęcia z zawodnikami i może jakieś autografy - mówi Dorian Koralewski, specjalista ds. marketingu KKS PRO-BASKET KUTNO. [więcej]
redaktor, 25.09.2014 09:21|czytane: 763 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Podwójne zwycięstwo Staszica w Lidze LA
Reprezentacje dziewcząt oraz chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie zwyciężyły w mistrzostwach powiatu kutnowskiego w lidze lekkoatletycznej w ramach „Licealiady”. Oprócz „Staszica” w zawodach wzięły udział następujące szkoły: Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego, ZSZ nr 2 im A. Troczewskiego, I LO im J.H. Dąbrowskiego, II LO im. J. Kasprowicza, I LO PUL w Kutnie oraz ZS nr 4 im. Z. Balickiego.

Podwójne zwycięstwo Staszica w Lidze LA, ./upload/articles_pakiety/24698/01_obraz.jpg
Podwójne zwycięstwo Staszica w Lidze LA, ./upload/articles_pakiety/24698/02_obraz.jpg
Podwójne zwycięstwo Staszica w Lidze LA, ./upload/articles_pakiety/24698/03_obraz.jpg


Zawody odbyły się 24 września na stadionie miejskim a organizatorem był kutnowski MOSiR. Słoneczna pogoda pozwoliła na osiągnięcie kilku wartościowych rezultatów. Najlepsze trzy szkoły w rywalizacji dziewcząt oraz chłopców otrzymały puchary i dyplomy.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

100m  - DZIEWCZĘTA
1. Domańska Marta       14.18 sek   ZS nr 1 w Kutnie
2. Stasiak Kinga             14.56 sek  ZS nr 1 w Kutnie
3. Kajak Aleksandra       14.61 sek    I LO w Kutnie       

400m - DZIEWCZĘTA
1. Marciniak Wiktoria   69.42 sek  ZS nr 3 w Kutnie       
2. Zielińska Karolina     70.95 sek  ZS nr 3 w Kutnie       
3. Matczak Klaudia        70.96 sek ZS nr 1 w Kutnie [więcej]
redaktor, 25.09.2014 09:35|czytane: 1225 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
6 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
14 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
40 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
51 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
2 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności