eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
W środę zapraszamy na Minę
Są jeszcze bilety na spektakl "Mina'' w Centrum Teatru Muzyki i Tańca. To III premiera Studia Teatralnego "Oj''. Spektakl w ubiegłym roku zdobył Grand Prix na XXIII OGÓLNOPOLSKICH SPOTKANIACH TEATRALNYCH MŁODYCH „CZWARTA ŚCIANA” w Turku, Nagrodę Dyrektora Rypińskiego Domu Kultury na 43. Rypińskiej Wiośnie Teatralnej, a Małgorzata Durmaj została nagrodzona za kreację aktorską na Brodnickiej Uczcie Teatralnej.

W środę zapraszamy na Minę, ./upload/articles_pakiety/32528/01_obraz.jpg


Zapraszamy 25 stycznia o godz. 18.00 do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na spektakl z dreszczykiem, opowiadający historię Miny i jej przyjaciół. Wspólnie staną przed pozornie błahym problemem, który zapoczątkuje serię zdarzeń prowadzących do rozwiązania pewnej tajemnicy. Jednej z tych, o których lepiej jest nie pamiętać. Bilety na spektakl w cenie 7 zł już w sprzedaży. [więcej]
kultura, 23.01.2017 11:17|czytane: 670 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chór "Speranza" uczestniczył w VII Koncercie Kolęd i Pastorałek
22 stycznia Chór "Speranza" uczestniczył w VII Koncercie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Chór "Camerata". Spotkanie odbyło się w kościele pw. św. Stanisława B.M. w Rzgowie.

Chór
Chór
Chór


Podczas koncertu wystąpiło 8 chórów amatorskich: Chór "Camerata" - Rzgów, Chór "Gloria" Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy - Wola Zaradzyńska, Chór Parafii św. Archaniołów Rafała i Michała - Aleksandrów Łódzki, Chór "Radość Życia" - Piotrków Trybunalski, Stowarzyszenie Śpiewaczo - Muzyczne im. Fryderyka Chopina - Konstantynów Łódzki, Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki - Aleksandrów Łódzki, Chór "Gloria Trinitatis" - Parafii Trójcy Przenajświętszej - Pabianice, Chór "Speranza" - Kutno.

Kutnowski chór pod kierownictwem Cezarego Górczyńskiego wykonał trzy kolędy w opracowaniu wielogłosowym: "Mizerna, cicha..." - opr. Wojciech Szaliński, "Gore gwiazda..." - opr. Stanisław Kusztyba, "Za Gwiazdą..." - sł. Stanisław Młodożeniec, muz. Jan Maklakiewicz. [więcej]
kultura, 23.01.2017 11:07|czytane: 794 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC
W sobotę został wyemitowany kolejny odcinek znanego i lubianego przez najmłodszych programu "Petersburski Music Show".

Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC, ./upload/articles_pakiety/32686/01_obraz.jpg
Zespół Luzik ze Street Dance Studio ponownie wystąpił w TVP ABC, ./upload/articles_pakiety/32686/02_obraz.jpg


Do piosenki finałowej wystąpił zespół taneczny "LUZIK" pod kierownictwem Joanny Gąsiorowskiej. Jest to już drugi występ grupy w tym programie.

Zapraszamy do obejrzenia programu
[więcej]
pismak, 23.01.2017 10:55|czytane: 876 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W środę sesja Rady Powiatu w Kutnie
W środę 25 stycznia o godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbędzie się sesja Rady Powiatu. W porządku znalazły się następujące punkty: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego na lata 2017 – 2020, wprowadzenie zmian w budżecie powiatu na 2017 rok, ustalenie trybu udzielania i rozliczania dotacji szkołom i placówkom niepublicznym.

W środę sesja Rady Powiatu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32684/01_obraz.jpg


Radni rozpatrzą skargę Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Kutnie na bezczynność Starosty Kutnowskiego. Nie zabraknie też interpelacji i zapytań, spraw różnych. [więcej]
pismak, 23.01.2017 09:11|czytane: 1990 razy|42 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Awantura w rodzinie zakończona tymczasowym aresztowaniem
Marija B. 41-letnia obywatelka Ukrainy usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa. W czwartek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety na 3 miesiące. 

Marija B. żona 28-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego w poniedziałek 16 stycznia w Podczachach podczas awantury ugodziła męża nożem. Oboje byli nietrzeźwi.

- Mężczyzna poniósł lekkie obrażenia, pomimo tego biegły uznał, że użyte do ataku narzędzie i miejsce ugodzenia nie pozostawiają wątpliwości, że mogło dojść do usiłowania zabójstwa - mówi asp. Edyta Machnik z KPP Kutno. [więcej]
redaktor, 23.01.2017 09:08|czytane: 1674 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6
Od 16 do 20 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbywały się zajęcia feryjne „Szach-mat, ping-pong” w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. 34 uczniów z klas I-IV codziennie pod fachowym okiem doskonaliło umiejętność gry w szachy i tenisa stołowego. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i w czasie, kiedy jedna grupa zajmowała się szachami, druga ćwiczyła  grę w tenisa. Później następowała zamiana dyscyplin.

Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/03_obraz.jpg
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/04_obraz.jpg
Druga edycja Szach-Mat, Ping-Pong w Szkole Podstawowej Nr 6, ./upload/articles_pakiety/32683/09_obraz.jpg


Celem zajęć tenisowych było opanowanie zasad i  podstaw  gry. Uczestnicy zajęć grantowych integrowali się ze sobą, aktywnie spędzali czas, uczyli się sposobów radzenia  sobie z porażką. Wykonali szereg ćwiczeń, w których szlifowali  szybkość, refleks i koordynację ruchową. Uczniowie opanowali serwis, odbicie forhend i bekhend, przepisy gry w tenisa stołowego oraz podstawy sędziowania tej konkurencji.

Młodym adeptom królewskiej gry zaaplikowano szachy „w pigułce”. Uczniowie dobrze poznali szachownicę, wartość i możliwości poszczególnych bierek, posunięcia specjalne. Przyswoili zasady gry w debiucie i reguły turniejowe. Ćwiczyli matowanie jedną wieżą  i unikanie pata. Obejrzeli ciekawą i zabawną prezentację „Szachy są super!” Rozwiązali mnóstwo interaktywnych zadań z matowaniem w 1 posunięciu.  Nauczyli się posługiwać zegarem szachowym. Szczególnie absorbujące były ćwiczenia doskonalące umiejętności taktyczne – wykorzystywanie podstawowych motywów taktycznych takich, jak podwójne uderzenie („widełki”) i dawanie mata w dwóch posunięciach. 

Zwieńczeniem  udziału w zajęciach i sprawdzianem poziomu opanowania podstaw gry były zawody poprzedzone pogadanką  nt. najważniejszej ogólnej reguły turniejów rycerskich i sportowych, jaką jest zasada ”fair play”, czyli uczciwej rozgrywki, zdrowej rywalizacji.

Zwycięzcą turnieju tenisa stołowego, rozegranego systemem pucharowym „do dwóch przegranych”, został  Oskar Filipczak, drugie miejsce  zajął Igor Filipczak,  a  trzecie  Grzegorz Zawadzki . Na czwartym miejscu uplasowali się ex aequo  Jakub Hofman i Jakub Gabryś. [więcej]
pismak, 23.01.2017 09:05|czytane: 576 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki I ligi KAHLPN
Po ostatniej kolejce I ligi KAHLPN zajmuje Hurt Pap Egolit AZS,a najlepszym strzelcem był Mariusz Jaśkiewicz z OB. AMAZONKA NIJHOF WASSINK.

Hurt-Pap Egolit AZS – Street Boys 4 : 3
Pankiewicz 2, Szuda, Kaliński – Romański, Ciszewski, Kubicki

Władcy Północy – Lombard Warszawski 3 : 5
Wiśniewski, Grzelak 2 – Błaszczyk, Cichoński, Szumiński, Bednarek, Dariusz Jędrzejewski

DS. Smith – Protektor Tęcza 9 : 2
Wojtalik 4, Szumiński 2, Szymański, Skonieczny, Lewandowski – Rajski, Skowron

Prosto Team – OB. Amazonka Nijhof Wassink 1 : 10
Kostrzewa – Mariusz Jaśkiewicz 4, Pietrzak 4, Wódka 2
Żółta kartka: Krzysztof Walczak (Prosto Team)

Śródmieście – DZPG 3 : 3
Waliszewski 2, Wójcik – Gutarowski, Matczak, Błaszczyk
Żółte kartki: Jakub Nadolski, Kamil Wójcik (2xżk) (Śródmieście) – Hubert Stawirowski, Eryk Stawirowski, Sebastian Gutarowski (DZPG)
[więcej]
pismak, 23.01.2017 08:19|czytane: 404 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wniki II Liga KAHLPN
Po wczorajszej kolejce pierwsze miejsce zajmuje drużyna FC Wieszczyce, a Przemysław Tomczak z Radioaktwnych najlepszym strzelcem.

Wolni Strzelcy - Radioaktywni 8 : 9
Zapałowski 3, Kawiński 2, Bierski, Krupowicz, Pawlak - Tomczak 4, Stańczyk 2, Życiński, Kopański, Lipnowski

TS Omega - New Cold 11 : 5
Kurzawa 4, Łysiak 4, Lewandowski 2, Żabiński - Adamiak 2, Kaczmarek, Towalski, Kruczkowski
Żółte kartki: Piotr Lewandowski (TS Omega), Jordan Towalski (New Cold)

FC Wieszczyce - 1,5L/G 5 : 3
Rybicki 2, Szczepański, Dąbrowski, Albiniak - Borowski 2, Chróścik

FC Gledzianów - GOKiS Krzyżanów 10 : 3
Peda 2, Kaczorowski 2, Góreczny 2, Tomes 2, Galiński, samobój - Krystian Jakubowski 2, Golis

Stary Łąkoszyn - Young Boys 3 : 2
Rejs, Maciej Lubasiński, samobój - Słowikowski
Żółta kartka: Krzysztof Jeruzal (Stary Łąkoszyn)
[więcej]
pismak, 23.01.2017 08:07|czytane: 196 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno przegrał z Dąbrową Górniczą
Wczoraj MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Polfarmex Kutno 90:77 (23:16, 22:22, 25:20, 20:19).

MKS: Pamuła 25, Wesley 21, Johnson 10, Wołoszyn 8, Wilson 7, Parzeński 5, Chatkevicius 5, Kowalenko 5, Szymański 4, Wieczorek 0;

Polfarmex: Wallace 20, Kowalczyk 12,  Bartosz 10, Thompson 10,  Fraser 7, Jarecki 7,  Gabiński 5,  Grochowski 4,  Kobus 3,  Salasz 0. [więcej]
pismak, 23.01.2017 08:02|czytane: 331 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje


[więcej]
wandea, 19.01.2017 15:01|czytane: 221 razy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje[więcej]
wandea, 19.01.2017 10:40|czytane: 383 razy|komentuj|czytaj cały
Początek jubileuszowego roku w domu kultury pod magiczną i pełną humoru batutą
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert karnawałowy Z Batutą i Humorem Po Świecie.  Radosław Rojewski dyrektor domu kultury przywitał publiczność i podziękował prezydentowi Zbigniewowi Burzyńskiemu za wsparcie finansowe samorządu miejskiego dla kultury oraz ogłosił rok jubileuszowy w KDK. W 2017 obchodzi on bowiem 45-lecie istnienia.

Potem scena należała już do Maestro Macieja Niesiołowskiego i jego wybitnych gości, sopranistki Mileny Lange i barytonu Adama Szerszenia, solisty Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie i Opery Krakowskiej oraz Wiktorii Szubelak, gitarzystki klasycznej, która występowała już na scenach wielu krajów.

Początek jubileuszowego roku w domu kultury pod magiczną i pełną humoru batutą , ./upload/articles_pakiety/32673/02_obraz.jpg
Początek jubileuszowego roku w domu kultury pod magiczną i pełną humoru batutą , ./upload/articles_pakiety/32673/14_obraz.jpg
Początek jubileuszowego roku w domu kultury pod magiczną i pełną humoru batutą , ./upload/articles_pakiety/32673/23_obraz.jpg


Solistom towarzyszyła Warszawska Orkiestra Kameralna Impressione, która pod magiczną batutą Macieja Niesiołowskiego zagrała najwspanialsze przeboje muzyki klasycznej i operetki.

Usłyszeliśmy Rusałkę Dvoraka, Na perskim rynku, Duet Kotów, To były piękne dni, Oczy czarne, utwory Zdenka Fibicha, Józefa i Johanna Straussów m.in. Marsz egipski (Strauss syn), Światło ognia, Mozarta, Ennio Morricone z filmu Misja, Malagueña Salerosa, Astor Piazzolla Libertango, Carlos Eleta Almarán Historia de un Amor i inne.

Koncert wzbogaciły też znakomite pokazy tańca towarzyskiego. Jednym słowem to była uczta dla ucha i oczu!
[więcej]
kultura, 20.01.2017 19:32|czytane: 1080 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Julia Myszkowska na zgrupowaniu Reprezentacji Polski Kadetek U15
Wydział Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki powołał na zgrupowanie szkoleniowe Reprezentacji Polski Kadetek U15 zawodniczkę Koszykarskiego Klubu Sportowego Pro-Basket Julię Myszkowską.

Julia Myszkowska na zgrupowaniu Reprezentacji Polski Kadetek U15 , ./upload/articles_pakiety/32678/01_obraz.jpg


Zgrupowanie odbędzie się w COS-OPO Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) w dniach 23-29 stycznia. Oprócz Julii w zgrupowaniu weźmie udział 19 zawodniczek z całej Polski.

Julka jest wychowanką kutnowskiego klubu, obecnie występuję w drużynie Kadetek KKS Pro-Basket Sirmax Kutno, której trenerem jest Adam Pawłowski. W rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Kadetek zawodniczka notuje średnio 13 punktów na mecz i jest podstawową zawodniczką w swoim zespole.
[więcej]
redaktor, 20.01.2017 19:52|czytane: 334 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
154. rocznica wybuchu powstania styczniowego


[więcej]
redaktor, 20.01.2017 18:02|czytane: 438 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szła przez życie, czyniąc dobrze. Wspomnienie o Ewie Haller de Hallenburg
27 lutego 2000 r. odbyły się w Kutnie Uroczystości Hallerowskie, z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych i wojewódzkich, Sejmu i Senatu oraz Wojska Polskiego. Odsłonięta została wówczas " Błękitna Tablica", upamiętniająca pobyt w Kutnie Błękitnej Armii. Ufundowali ją premier Jerzy Buzek i Wojewoda Łódzki Michał Kasiński. 15 maja 2000 r. Rada Miejska Kutna na wniosek Kutnowskiego Koła Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Redakcji Życia Kutna oraz Stowarzyszenia "Ad Memorandum" im. Walentyny i Feliksa Mniewskich ustanowiła dzień 25 maja miejskim Świętem Błękitnej Armii. Wówczas śp. Ewa Haller de Hallenburg uczestniczyła w kutnowskich uroczystościach. 

Jak powiedziała Niedzieli Łowickiej Ewa Haller de Hallenburg - seniorka rodu: "Jestem niezwykle zauroczona Kutnem, od pierwszego dnia, jak stwierdziłam jego miłość do Polski, szacunek dla Błękitnej Armii, złożonej z Polaków, którzy z całego świata jechali i płynęli w 1919 r., często po śmierć. Wtedy kształtowały się granice Polski, trzeba było odbierać Pomorze, bronić Warszawy i Śląska. Są w Kutnie wspaniali ludzie, którzy wiele serca włożyli, żeby wydobyć historię Błękitnej Armii z zapomnienia!"

Ewa Haller de Hallenburg zmarła 13 stycznia 2017 roku w Katowicach.

Urodziła się w 1921 roku w Sieborowicach. Już we wrześniu 1939 roku włączyła się w struktury tajnego nauczania, ucząc dzieci języka polskiego, historii i religii. Po wysiedleniu przez Niemców z Poznańskiego, wraz z rodzicami i bratem przejechała na Podlasie, a następnie pod Kraków, do rodziny, gdzie przebywała do końca wojny. Wstąpiła do AK i jako łączniczka, sanitariuszka i szyfrantka uczestniczyła w ruchu oporu. W czasie walk w okolicach Krakowa w 1944 roku pracowała z oddaniem w przyfrontowym punkcie sanitarnym, ratując rannych żołnierzy.
Maturę zdała na tajnych kompletach w Krakowie. Po wojnie ukończyła studia na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu Jagiellońskiego i osiedliła się w Krakowie. Założyła rodzinę.

Szła przez życie, czyniąc dobrze. Wspomnienie o Ewie Haller de Hallenburg, ./upload/articles_pakiety/32676/01_obraz.jpg


W 1952 roku wraz z mężem Cezarym Hallerem nakazem pracy władz komunistycznych zmuszona została do przeprowadzenia się – po raz kolejny wbrew swej woli – na Śląsk i zamieszkania w Bytomiu, z dala od rodziny i przyjaciół. Razem z mężem wychowała i wykształciła czwórkę dzieci.

W Bytomiu, pracując w pionie kultury, wprowadzała szereg nowatorskich inicjatyw, między innymi autorskie, nowoczesne, audiowizualne Centrum Kultury i Informacji. Pod jej nadzorem w wielu innych miastach na Śląsku powstały podobne ośrodki. [więcej]
redaktor, 20.01.2017 17:56|czytane: 481 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy Żychlina z zarzutami i bohaterska ekspedientka
Dzięki bohaterskiej postawie ekspedientki ze sklepu spożywczego w Żychlinie i szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymano sprawcę usiłowania kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna najpierw próbował ukraść w sklepie alkohol i papierosy, a następnie zaatakował ekspedientkę, gdy ta próbowała odzyskać towar. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Mieszkańcy Żychlina z zarzutami i bohaterska ekspedientka, ./upload/articles_pakiety/32669/01_obraz.jpg
Mieszkańcy Żychlina z zarzutami i bohaterska ekspedientka, ./upload/articles_pakiety/32669/02_obraz.jpg


W środę, 18 stycznia około godz. 18.00 w sklepu spożywczego w Żychlinie przy ul. Narutowicza według relacji ekspedientki weszło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich chciał zrobić zakupy prosząc o towar. W trakcie podawania towaru próbował wyjść z nim nie płacą za niego. Ekspedientka jednak stanęła mu na drodze i próbowała odebrać skradzione mienie. Sprawca nie miał zamiaru, ani płacić za towar, ani oddać go z powrotem. Odepchnął ekspedientkę i uderzył ją kilka razy ręką w klatkę piersiową.

W trakcie szarpaniny próbował również wyrwać gablotę podświetlaną zawierającą 12 paczek papierosów. Z uwagi na postawę ekspedientki mężczyźnie nie udało się osiągnąć celu, uciekł ze sklepu. Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Dzięki ich szybkiej reakcji, w kilkunaście minut zatrzymali 20 - latka i jego 29 – letniego kolegę, który towarzyszył mu na początku całego zajścia. Jak się okazało w wyniku przeszukania mężczyzn przy 29 - latku znaleziono środek odurzający w postaci marihuany w ilości 0,53 grama. [więcej]
redaktor, 20.01.2017 17:19|czytane: 802 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś w Uwadze reportaż o śmierci w Podczachach
Dziś o godz. 19.50 w programie UWAGA w TVN zostanie wyemitowany reportaż o śmierci 36-letniego mieszkańca Podczach, Cezarego S. 

Przypomnijmy, w związku z tym zdarzeniem Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła zarzut zabójstwa 29-letniemu policjantowi z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie Łukaszowi M. Nie przyznaje się on do winy i odmawia składania wyjaśnień. Został aresztowany na 3 miesiące. 

Jak wynika z dokonanych ustaleń, do zabójstwa doszło w godzinach wieczornych 31 grudnia 2016r. Zwłoki 36 – latka odnalazła w dniu 1 stycznia 2017r. po godz. 15.00 spacerująca kobieta. [więcej]
redaktor, 20.01.2017 17:03|czytane: 2263 razy|45 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kursy tańca w parze dla każdego
Studio Tańca Alibi zaprasza na kursy tańca użytkowego, które adresowane są dla wszystkich osób, które chcą szybko i skutecznie nauczyć się swobodnego tańca w parze.

Kursy tańca w parze dla każdego, ./upload/articles_pakiety/32675/01_obraz.jpg
Kursy tańca w parze dla każdego, ./upload/articles_pakiety/32675/02_obraz.jpg
Kursy tańca w parze dla każdego, ./upload/articles_pakiety/32675/03_obraz.jpg


Start 4 luty! Termin zajęć: Sobota 18.30-20.00

Program kursów  zawiera naukę dwóch tańców użytkowych disco samby i discofoxa:

Discofox  i disco samba to dyskotekowe tańce użytkowe, które są bardzo przydatne na każdej imprezie tańczonej w parach.  Są to tańce proste a jednocześnie niezwykle widowiskowe. Dzięki niezliczonej ilości obrotów i fantazyjnych figur, przyciągają uwagę i wzbudzają podziw oglądających. Stosując ich kroki można spokojnie przetańczyć całą noc, gdyż ilość figur jest tutaj nieograniczona. Schemat kroków może być układany w nieskończoną liczbę kombinacji zarówno prostych jak i zaawansowanych. Można je wykorzystać na każdej imprezie niezależnie od tego czy jest to wesele, impreza taneczna czy też sylwester.

KURS DLA NARZECZONYCH

To specjalna propozycja dla narzeczonych pragnących przygotować się tanecznie do zabawy weselnej i pierwszego tańca, jak też dla świadków i gości weselnych, którzy pragną podszlifować i udoskonalić swoje umiejętności taneczne. [więcej]
redaktor, 20.01.2017 16:59|czytane: 411 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uwaga na oblodzone drogi! W Gołębiewie od rana kolizje
O godz. 7.45 bus z pasażerami zderzył się z samochodem osobowym na łuku drogi w Gołębiewie. 79-letnia pasażerka busa znalazła się w szpitalu. Trwa akcja Policji. W tym samym czasie doszło do kolizji innych dwóch aut, z lądowaniem w rowie. 

Uwaga na oblodzone drogi! W Gołębiewie od rana kolizje, ./upload/articles_pakiety/32674/01_obraz.jpg
Uwaga na oblodzone drogi! W Gołębiewie od rana kolizje, ./upload/articles_pakiety/32674/02_obraz.jpg
Uwaga na oblodzone drogi! W Gołębiewie od rana kolizje, ./upload/articles_pakiety/32674/03_obraz.jpg


- To droga powiatowa, która jest kompletnie oblodzona. Z dnia na dzień nie widać piaskarek, jak tak dalej pójdzie to na zarządcę dróg spadną gromy i odpowiedzialność za śmierć i obrażenia na tej drodze - mówi kierowca. - Nie da się jeździć po tak oblodzonej jezdni. Czy zarządca drogi nie sprawdza prognoz pogody? Czy na akcję zima nie wystarczających środków aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców?  [więcej]
redaktor, 20.01.2017 10:06|czytane: 3784 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W strefie zapaliła się elewacja zakładu mięsnego
Pożar elewacji budynku Pini Polska wybuchł wczoraj około godziny 15.00, od 15.15 trwała akcja Państwowej Straży Pożarnej z Kutna i OSP Komadzyn. Pięć zastępów do godz. 16.00 pomogło w ugaszeniu i rozebraniu elewacji.

W strefie zapaliła się elewacja zakładu mięsnego, ./upload/articles_pakiety/32672/01_obraz.jpg


- Jak przyjechaliśmy właściwie było już po pożarze, dogasiliśmy elewację, rozebraliśmy ją częściowo. Pożar wynikł z rozszczelnienia się kabla ciepłowniczego między kotłownią a halą główną, zapalił się styropian. Szkody są niewielkie. Akcja trwała do godz. 16.00 - mówi kpt. Zdzisław Pęgowski, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, oficer prasowy PSP w Kutnie. - Bez względu na rodzaj zgłoszonego zagrożenia musimy szczególnie w strefie być przygotowani na wszystko, stąd kilka zastępów, tym bardziej, że mieliśmy już dość poważne zdarzenia w zakładach w ŁSSE. [więcej]
wandea, 20.01.2017 09:15|czytane: 1335 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CBŚP w Kutnie. Podejrzani zostają w areszcie
W piątek, 13 stycznia Sąd Okręgowy w Łodzi negatywnie rozpatrzył zażalenia aresztowanych w sprawie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw po wejściu Centralnego Biura Śledczego Policji do Pini Polonia w Kutnie. Póki co jedynie podejrzany Piero P. przebywa na wolności.

CBŚP w Kutnie. Podejrzani zostają w areszcie, ./upload/articles_pakiety/32664/01_obraz.jpg


- Sąd Okręgowy nie uchylił aresztu dla czterech osób aresztowanych w sprawie, które złożyły zażalenia - mówi Krzysztof Bukowiecki, prokurator Prokuratury Regionalnej w Łodzi. - Na rozpatrzenie czeka jeszcze zażalenie Prokuratury w zakresie uchylenia aresztu dla Piero P.

Przypomnijmy, postępowanie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi trwa od lutego ubiegłego roku. Do tej pory w sprawie występuje 13 podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw. Sąd Rejonowy w Łodzi na wniosek Prokuratury Regionalnej w Łodzi zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 5 osób -  najbardziej zaangażowanych w działalność przestępczą. W stosunku do pozostałych zastosowano dozory policji.

7 grudnia 2016 roku sąd rozpoznał wnioski prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 5 osób i dla Piero P. wyznaczył termin do wpłaty poręczenia majątkowego w kwocie 10 milionów złotych, które podejrzany wpłacił i przebywa na wolności.

Środki te zastosowano wobec m. in.Piero P. (lat 64) – prezesa zarządu i jedynego udziałowca spółki, który pozostaje m.in. pod zarzutami kierowania zorganizowaną grupą przestępczą w okresie od lipca 2011 roku do 5 grudnia 2016 roku, narażenie na uszczuplenie należności publicznoprawnych w postaci podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego w łącznej kwocie przekraczającej 35 milionów złotych w związku z wystawianymi przez podmioty występujące w łańcuchu powiązanych firm nierzetelnymi fakturami za świadczone usługi, jak również udział w praniu brudnych pieniędzy;

Elżbiety P. (l. 50), która podejrzana jest o to, że pełniąc funkcje prezesa w pięciu spółkach współpracujących z firmą kierowaną przez Piero P. oraz ze sobą wzajemnie brała udział oraz kierowała zorganizowaną grupą przestępczą, dopuszczała się tzw. „firmanctwa” i oszustw podatkowych, jak również brała udział w praniu brudnych pieniędzy. [więcej]
wandea, 19.01.2017 09:51|czytane: 5334 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie afery mieszkaniowej w Kutnie
W poniedziałek, 16 stycznia Prokuratura Rejonowa w Kutnie wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków w toku procedury przydziału mieszkań z zasobu Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie w latach 2011-2012 i inne. Postępowanie, w sprawie która bulwersowała czekających latami na mieszkanie komunalne mniej zamożnych kutnian, zostało wznowione.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie afery mieszkaniowej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32662/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, troje radnych miejskich złożyło 21 listopada 2012 r. w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi zawiadomienie dotyczące uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych w toku procedury przydziału mieszkań z zasobów Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie, braku właściwego nadzoru nad procedurą przydziału mieszkań przez Zbigniewa Burzyńskiego prezydenta Kutna oraz poświadczenia nieprawdy w podaniu radnego miejskiego Tomasza Michalskiego o mieszkanie komunalne z 29 grudnia 2011 r.

Prokuratura Okręgowa odesłała 26 listopada 2012 zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie z prośbą o zajęcie stanowiska do 31 grudnia 2012 r. Zawiadomienie zawierało wniosek o wyłączenie kutnowskiej prokuratury z postępowania. Został on rozpatrzony negatywnie.

Z kolei 11 grudnia mieszkaniec Kutna zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne, rozszerzając zawiadomienie z wnioskiem o podjęcie działań operacyjnych w związku z możliwością popełnienia przestępstwa korupcji w aferze mieszkaniowej w Kutnie. Zawiadomienie dotyczyło działań radnych Tomasza Michalskiego, Roberta Feliniaka, Prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, wiceprezydenta Jacka Boczkai oraz Michała Adamskiego Naczelnika z Urzędu Miasta Kutna. Na początku stycznia 2013 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało sprawę kutnowskiej prokuraturze ze względu na brak właściwości rzeczowej. Tym razem również nie było zgody na wyłączenie kutnowskiej prokuratury.

Przyznawaniem mieszkań komunalnych w Kutnie zajmowała się też Najwyższa Izba Kontroli, która w toku kontroli  stwierdziła we wnioskach  za lata 2009-2011, że nieprawidłowością były przypadki wystawiania skierowań do zawarcia umów najmu lokali i lokali socjalnych przez upoważnionego Jacka Boczkaję - Zastępcę Prezydenta Miasta, bez uzyskania opinii Komisji Mieszkaniowej (2 przypadki w 2009 roku, 4 przypadki w 2010 r.). Radni z ówczesnej Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kutna dołożyli do tego jeszcze przypadek z 2011 roku radnego Tomasza Michalskiego i po zajęciu się jego sprawą  w związku z ekspresowo podjętą decyzją zastępcy prezydenta i "zamianą" lokali, poprosili Zarząd Nieruchomości Miejskich o inne przypadki, w których nastąpił przydział mieszkania komunalnego po zrzeczeniu się mieszkania w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o.Wówczas okazało się, że są jeszcze takie trzy przypadki. [więcej]
wandea, 19.01.2017 08:36|czytane: 6642 razy|64 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Paweł Kułaga, instruktor SDS zatańczy w premierze spektaklu Sex and Authority
Paweł Kułaga, instruktor oraz trener Kutnowskiej Szkoły Tańca STREET DANCE STUDIO zatańczy i zagra w spektaklu, wśród najlepszych tancerzy w kraju. O instruktorze tańca kutnowskiej społeczności  możemy przeczytać w Gali.

Paweł Kułaga, instruktor SDS zatańczy w premierze spektaklu Sex and Authority, ./upload/articles_pakiety/32659/01_obraz.jpg


TUTAJ ARTYKUŁ

- Utalentowani i docenieni w kraju i za granicą tancerze programu TVN You Can Dance – Po Prostu Tańcz wystawią pierwsze interaktywne przedstawienie, które łączy taniec oraz grę aktorską, w Polsce! Premiera show już 21 stycznia w Warszawie. Marcin Mroziński, twórca i reżyser przedstawienia o tytule Sex and Authority wprowadza do świata polskiej sztuki nową jakość - pisze Gala.pl. - Marcin Mroziński, Kuba Józwiak, Paweł Kułaga, Zyta Bujacz-Dziel, Adrianna Kawecka, Natalia Madejczyk oraz Yuriy Kalynych to wyselekcjonowana grupa najlepszych tancerzy w Polsce. [więcej]
kultura, 19.01.2017 13:00|czytane: 345 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie w Krośniewicach
W poniedziałek w Ośrodku Kultury OSPa w Krośniewicach odbyły się warsztaty charakteryzacji scenicznej. Efekty niesamowite. Z powodzeniem uczestniczki mogą brać udział w kutnowskim Zombie Walk.

Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/01_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/02_obraz.jpg
Ferie w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32665/12_obraz.jpg


W Ośrodku trwają warsztaty wokalne, 23 stycznia w godz. 13.00-18.00 odbędą się warsztaty filcowania na mokro, do 27 stycznia można też skorzystać z hali sportowej i aktywnie spędzić czas. 24 stycznia w godz. 11.00-12.30 warto nauczyć się ozdabiania świec. [więcej]
redaktor, 19.01.2017 10:58|czytane: 584 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ciasto a la Kinder Country
Bardzo słodkie ciasto na wzór słynnego batonika, z mocnym akcentem białej  i mlecznej czekolady oraz chrupiącej preparowanej pszenicy z miodem. Tylko dla łasuchów z mleczakami :)

Zaglądaj na kulinarny blog Eweliny Pędzikowskiej z Kutna http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

eKuchnia: Ciasto a la Kinder Country, ./upload/articles_pakiety/32658/01_obraz.jpg


Składniki:
Biała masa:
350ml śmietany 30%
250g sera mascarpone
1 śmietan fix
200g białej czekolady
200g preparowanej pszenicy z miodem [więcej]
redaktor, 19.01.2017 08:37|czytane: 684 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Radny powiatowy chce zniesienia strefy płatnego parkowania w Kutnie
Dziś radny powiatowy Wojciech Ziółkowski rozpoczął walkę ze strefą płatnego parkowania i ... samorządem miejskim w Kutnie. Chce on zniesienia strefy w naszym mieście, ale też będzie, jak zapowiada, piętnował radnych, którzy nie poprą jego pomysłu.  Będą informacje w mediach, ulotki, wystąpienia, szykuje się cała akcja. Jak się dowiadujemy od radnego podobne pomysły już wkrótce pojawią się w innych miastach pod auspicjami .Nowoczesnej. 

Niedawno Klubowi Gazety Polskiej Oddział Kutno udało się doprowadzić do zmiany uchwały o spp w zakresie parkowania w soboty. Tu na pomoc przyszły przepisy i orzeczenia Najwyższego Sądu Administracyjnego, okazało się bowiem, że opłaty w soboty nie są legalne. Z kolei radnemu Ziółkowskiemu mają pomóc wyborcy. Jeśli rada nie podejmie stosownej uchwały, będzie zbierał on podpisy aby wystąpić z inicjatywą obywatelską podjęcia uchwały o likwidacji.

[więcej]
redaktor, 18.01.2017 15:14|czytane: 2447 razy|235 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Porażka za porażką. Polfarmex przegrywa z Krosnem
Dziś w Kutnie kolejny raz Polfarmex Kutno kolejny raz poniósł porażkę. Tym razem z Miastem Szkła Krosnem 65  :  75 (15:20, 13:17, 17:22, 20:16).

Podajemy za plk.pl Miasto Szkła weszło w to spotkanie ze zdecydowanie większą energią. Po trójce Szymona Rducha i akcji 2+1 Kareema Maddoxa było już 8:2. Kutnianie dość szybko odpowiedzieli na to serią 8:0 i dzięki rzutom z dystansu Michała Gabińskiego i D.J. Thompsona wyszli na prowadzenie. Później goście zdobywali jeszcze czteropunktową przewagę, a ostatecznie dzięki akcji 3+1 Royce’a Woolridge’a wygrywali 20:15 po 10 minutach gry. Druga kwarta nie była zbyt ofensywna, ale po rzutach wolnych Maddoxa i wsadzie Chrisa Czerapowicza to drużyna trenera Michała Barana miała już 12 punktów przewagi. W samej końcówce pierwszej połowy trafienia Dardana Berishy i Thompsona zmniejszyły lekko straty gospodarzy - do stanu 37:28. [więcej]
redaktor, 18.01.2017 20:17|czytane: 742 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ferie na kutnowskiej komendzie Policji
W ramach zajęć profilaktycznych organizowanych przez funkcjonariuszy policji w związku z feriami zimowymi, jednostkę Policji w Kutnie odwiedziły dzieci ze świetlicy środowiskowej „Wspólny dom”.

Ferie na kutnowskiej komendzie Policji, ./upload/articles_pakiety/32651/01_obraz.jpg
Ferie na kutnowskiej komendzie Policji, ./upload/articles_pakiety/32651/02_obraz.jpg
Ferie na kutnowskiej komendzie Policji, ./upload/articles_pakiety/32651/03_obraz.jpg


Połączenie przyjemnego z pożytecznym, tak z pewnością można podsumować dzisiejszą wizytę dzieciaków w kutnowskiej komendzie, które korzystają z półkolonii zimowych zorganizowanych na terenie świetlicy środowiskowej „Wspólny dom” w Kutnie przy ul. Wyszyńskiego.

Dla naszych gości był to z pewnością ciekawy element wspólnie spędzanego wypoczynku. Swoje miejsce znalazły oczywiście informacje o bezpiecznym wypoczynku podczas ferii, kontaktach z osobami obcymi, zachowaniu w przypadku ataku groźnego psa. Nasi goście zakładając alkogogle „na własnej skórze” mogli przekonać się jak zachowuje się organizm po wypiciu alkoholu i czy jazda autem w takich przypadkach może być bezpieczna. Przejście kilku metrów w alkogoglach w linii prostej wcale nie było takie łatwe. [więcej]
redaktor, 18.01.2017 20:07|czytane: 848 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs. Rozpocznij rok z Akademią Piłkarską Reissa!
Wraz z rozpoczęciem nowego roku Akademia Piłkarska Reissa ogłasza noworoczne nabory! Odpowiedz na pytanie i wygraj miesiąc otwartych treningów w Akademii.

Konkurs. Rozpocznij rok z Akademią Piłkarską Reissa!, ./upload/articles_pakiety/32653/01_obraz.jpg


W którym roku urodził się Patron Akademii Piłkarskiej Reissa?
Odpowiedzi prosimy wysyłać wraz z danymi i adresem do wysyłki na konkurs@akademiareissa.pl 

Spośród prawidłowych odpowiedzi zostanie wylosowana trójka zwycięzców, która wygra zaproszenie na miesiąc otwartych treningów w dowolnie wybranej lokalizacji Akademii Piłkarskiej Reissa
Na wasze odpowiedzi czekamy do 25.01.2016! [więcej]
redaktor, 18.01.2017 19:54|czytane: 282 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy najmłodszych na wystawę Tropem renifera
Jutro zapraszamy do Galerii KDK Okno na Sztukę na otwarcie wystawy "Tropem renifera".

Zapraszamy najmłodszych na wystawę Tropem renifera, ./upload/articles_pakiety/32652/01_obraz.jpg


Wystawa odzwierciedla piękno i surowość arktycznej przyrody, jest swoistą wędrówką po tajdze tundrze i przełęczach górskich. Jednocześnie ekspozycja rozpoczyna cykl prezentacji twórczości dzieci z całego świata ze zbiorów Galerii i ośrodka plastycznej twórczości dziecka w Toruniu.
[więcej]
kultura, 18.01.2017 19:48|czytane: 335 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie
Dziś około godz. 8.00 na skrzyżowaniu ulic Oporowskiej i Jana Pawła II doszło do kolizji Renaulta i Daewoo lanosa na kutnowskich numerach. Do Kierujący renault nie hamował w porę i uderzył w  drugi pojazd. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32649/01_obraz.jpg
Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32649/02_obraz.jpg
Kolizja na skrzyżowaniu w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32649/03_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 18.01.2017 16:17|czytane: 2027 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konsorcjum w zakresie ratownictwa medycznego
Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym obyło się pierwsze spotkanie starostów czterech powiatów: łowickiego, łęczyckiego, kutnowskiego  i gostynińskiego, którego celem było wypracowanie wspólnego stanowiska wobec planowanych zmian ustawowych w ratownictwie medycznym.

Konsorcjum w zakresie ratownictwa medycznego , ./upload/articles_pakiety/32648/01_obraz.jpg
Konsorcjum w zakresie ratownictwa medycznego , ./upload/articles_pakiety/32648/02_obraz.jpg


Powiat Kutnowski reprezentowali: Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, Pełnomocnik starosty ds. Pacjenta i Zdrowia Beata Krukowska oraz Zarząd KSS w osobach Marka Kiełczewskiego i Macieja Nerowskiego. W spotkaniu uczestniczyli również: starosta łowicki Krzysztof Figat, starosta gostyniński Tomasz Matuszewski, starosta łęczycki Wojciech Zdziarski, dyrektor szpitala w Łęczycy Andrzej Pietruszka, dyrektor szpitala w Łowiczu Jacek Kaniewski i sekretarz powiatu gostyńskiego Janusz Brudnowski.

Starosta łowicki mówił o potrzebie konsolidacji działań samorządów w sprawie prowadzenia ratownictwa medycznego. Nadmienił, że utworzenie wspólnego  samorządowego konsorcjum da możliwość pozyskania dodatkowych przychodów dla publicznych placówek szpitalnych w poszczególnych powiatach i zapewni bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom.

Następnie Beata Krukowska przedstawiła zmiany jakie planowane są w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Do najważniejszych z nich zaliczyła m.in.: planowane powierzenie realizacji umów na świadczenia zdrowotne w rodzaju ratownictwo medyczne wyłącznie samodzielnym publicznym zakładom opieki zdrowotnej oraz spółkom z o. o. lub spółkom cywilnym z większościowym udziałem kapitału skarbu państwa lub samorządu terytorialnego. [więcej]
redaktor, 18.01.2017 15:53|czytane: 1007 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uroczyste złożenie kwiatów z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego
Miasto Kutno zaprasza 20 stycznia o godz. 12.00 pod tablicę poświęconą Powstaniu Styczniowemu (przy ul. Sienkiewicza)  na uroczyste złożenie kwiatów z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Uroczyste złożenie kwiatów z okazji 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, ./upload/articles_pakiety/32647/01_obraz.jpg


-o godzinie 12.15 złożenie kwiatów pod tablicą na Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (przy ul. Łęczyckiej).

[więcej]
wandea, 18.01.2017 15:44|czytane: 425 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnowska Rada Pamięci Narodowej rozpatrzy prośbę radnych
Radni miejscy Jacek Saramonowicz, Tomasz Rędzikowski oraz Robert Feliniak złożyli interpelację do prezydenta Kutna w sprawie upamiętnienia ofiar zbrodni sowieckich w latach 1945-46 w Kutnie i w powiecie kutnowskim.

 Kutnowska Rada Pamięci Narodowej rozpatrzy prośbę radnych, ./upload/articles_pakiety/32645/01_obraz.jpg


Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta odpowiedział, że w trakcie remontu pomnika członkowie Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa byli informowani jakie napisy są przewidziane na tablicach, a wkrótce zostanie powołona Kutnowska Rada Pamięci Narodowej, która rozpatrzy wniosek radnych.

Wkrótce 19 stycznia więc przedstawiamy fragment dłuższego artykułu dra Jacka Saramonowicza pt. Wyzwoliciele, czy bandyci w sowieckich mundurach.

„Żywo stoją w pamięci owe styczniowe dni pełnie wyczekiwania i niepewności, nadziei przetrwania i doczekania lepszego jutra. 19 stycznia położył kres naszej niedoli a wraz z wkraczającymi oddziałami bohaterskiej Armii Czerwonej i odrodzonego Wojska Polskiego zajaśniało nam słońce wolności”.
Jan Balcerski I sekretarz PPR w Kutnie (1945 -1948)

Po wyzwoleniu spod okupacji hitlerowskiej społeczeństwo polskie dotknięte i udręczone dramatycznymi losami okresu II wojny św. chciało przede wszystkim szybkiego powrotu do spokojnego, normalnego życia. Na fali entuzjazmu i euforii wywołanej zakończeniem wojny z optymizmem patrzono w przyszłość. Wierzono, że uda się odbudować państwo, wolne od błędów II RP, że będzie to ustrój w pełni demokratyczny, zapewniający wszystkim warstwom społecznym równe traktowanie.
Chociaż zdawano sobie sprawę, że nowa Polska będzie w strefie wpływów sowieckich, to jednak przeważała nadzieja na pełną demokratyzację życia społeczno – politycznego. Szybko jednak nadzieje te zostały rozwiane. Entuzjazm i wdzięczność wyparte zostały przez mniej lub bardziej skrywaną powszechną niechęć, przerażenie i nienawiść wobec „wyzwolicieli”. Sowieci, wykorzystując pojecie „zdobyczy wojennej” traktowali nasz kraj jako „trofiejny”. Po zajęciu ziem polskich grabili wszystko co posiadało jakąkolwiek wartość,  dokonywali również mordów i gwałtów na ludności cywilnej. [więcej]
wandea, 17.01.2017 21:43|czytane: 1045 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stanowiska obsadzone po konkursach
Są wyniki konkursów na stanowiska specjalisty BHP w Urzędzie Miasta Kutna oraz referenta ds. administracyjnych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie. 

Specjalistą BHP został na 1/4 etatu Piotr Ryś. Do konkursu przystąpiło sześć osób, trzy spełniły wymagania formalne konkursu.

Referentem w ośrodku chciało zostać dziewięć osób, sześć po weryfikacji zostało zaproszonych na rozmowę rekrutacyjną. [więcej]
redaktor, 17.01.2017 17:05|czytane: 2606 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
1 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
7 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
15 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
21 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
25 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności