eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wszystko wolno w niedzielę. Eko-torby
Zapraszamy na kolejną odsłonę rozpoczętego w ubiegłym roku cyklu „Wszystko wolno”, czyli różnego rodzaju kreatywne i rozwijające wyobraźnię zajęcia dla wolnych dzieci i nigdzie niespieszących się rodziców. Tym razem podczas zajęć „Wiosna ach to ty!” Kutnowski Dom Kultury proponuje 26 marca godz.15.00 kolorowe, wiosenne, ręcznie malowane eko-torby z motywami kwiatowymi.

Wszystko wolno w niedzielę. Eko-torby, ./upload/articles_pakiety/33198/01_obraz.jpg


Zajęcia odbywać się będą Galerii Okno na Sztukę w KDK, w otoczeniu tętniącej kolorami wystawy „Ogrody dziecięcej wyobraźni”, organizowanej przez KDK i Galerię i Ośrodek plastycznej twórczości dziecka w Toruniu. Po wspólnym zwiedzaniu wystawy, do której prace stworzyły dzieci i młodzież z całego świata, uczestnicy zajęć wraz z animatorami stworzą wiosenne eko-torby, zainspirowane motywami kwiatowymi.
[więcej]
kultura, 23.03.2017 09:18|czytane: 531 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Innowacyjna firma. Konferencja dla przedsiębiorców
Innowacyjna firma. Konferencja dla przedsiębiorców

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich 23 marca 2017 r., Park naukowo-technologiczny „Bionanopark" (Łódź, ul. Dubois 114/116)

11:30-12:00  Rejestracja
12:00-13:00  Oferta ogólnopolskiego Programu Inteligentny Rozwój w zakresie wszystkich etapów realizacji innowacyjnych inwestycji:
start up’y,
działalność badawczo-rozwojowa,
przygotowanie do wdrożenia,
inwestycje produktowe,
działania powdrożeniowe.
13:00-13:15  Oferta dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Województwa
Łódzkiego
13:30-15:00  Indywidualne konsultacje z ekspertami z instytucji przyznających wsparcie (m.in.: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bank Gospodarstwa Krajowego, PFR Ventures, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego).


Innowacyjna firma. Konferencja dla przedsiębiorców

[więcej]
wandea, 23.03.2017 08:29|czytane: 147 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Jajka z nutą szczypiorku faszerowane brokułem
Nie ma Wielkanocy bez jajek! Kutnowska kulinarna blogerka Ewelina Pędzikowska proponuje jajka na twardo faszerowane masą z brokułu, posypane pachnącym świeżym szczypiorkiem. - Zróbcie z pewnością będą hitem Wielkanocnego śniadania. Sprawdzą się również w roli jajecznej imprezowej przekąski - dodaje Ewelina. - Zapraszam na http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Jajka z nutą szczypiorku faszerowane brokułem, ./upload/articles_pakiety/33268/01_obraz.jpg


Składniki:
6 jajek
260g brokuł
4 łyżki posiekanego szczypiorku
1 łyżka majonezu
1 łyżka jogurtu naturalnego
sól morska
świeżo mielony pieprz [więcej]
wandea, 23.03.2017 07:28|czytane: 578 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zjazd maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie z roku 1967
Uwaga Maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie z roku 1967! Zapraszamy Was, tj. kl. XIa, XIb, XIc na spotkanie w 50-lecie Matury do lokalu „U Andrzeja” ul. Długosza 9a (Dom Nauczyciela) 9 czerwca 2017 r. godz. 18.00, by wesoło lub nostalgicznie wspominać lata młodości, przyjaźni, sympatii itd. Mamy nadzieję na 100% obecność.

Zjazd maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie z roku 1967, ./upload/articles_pakiety/33269/01_obraz.jpg
Zjazd maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie z roku 1967, ./upload/articles_pakiety/33269/02_obraz.jpg
Zjazd maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie z roku 1967, ./upload/articles_pakiety/33269/03_obraz.jpg


Informacji udzielają i zapisy przyjmują:
Kl. XIa – Ewa Pięta (Górska) tel. 500 097 523
kl. XIb – Krystyna Warcikowska (Balczyńska) tel. 513 877 859
kl. XIc – Krystyna Wojtczak (Kornacka) tel. 691 116 276

Termin zgłoszeń upływa 10 maja 2017 r. Czekamy i do zobaczenia. Organizatorzy [więcej]
wandea, 23.03.2017 07:31|czytane: 1005 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zostań Królową Róż
Zapraszamy kobiety w wieku od 18 do 30 lat na casting na Królową Róż 43. Święta Róży, który odbędzie się w sali widowiskowej KDK, 23 kwietnia, o godz. 10.00.

Zostań Królową Róż, ./upload/articles_pakiety/33266/01_obraz.jpg


Kutnowski Dom Kultury szuka wyjątkowej twarzy i nietuzinkowej osobowości, która będzie reprezentować nasze miasto podczas 43. Święta Róży oraz zostanie twarzą ogólnopolskiej kampanii reklamowej  jednej z największych imprez różanych w Polsce.

Warunkiem wzięcia udziału w castingu jest nadesłanie  formularza zgłoszeniowego wraz ze zdjęciem - termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia. Szczegóły znajdują się w regulaminie castingu.
[więcej]
pismak, 23.03.2017 07:25|czytane: 388 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
PRACOWNIK 50+ POTENCJAŁEM FIRMY MŚP!
Projekt „STAY. Wsparcie aktywności zawodowej osób 50+. Zdrowy i zmotywowany pracownik – zadowolony pracodawca” nabiera rozpędu. Początek nowego roku był dla ARRK S.A. i Uniwersytetu Łódzkiego - lidera projektu, szczególnie pracowity.

Izabela Krajewska-Ciska, która z ramienia ARRK S.A. zajmuje się tym projektem wymienia jednym tchem: 
 Kończyliśmy prace merytoryczne nad produktami dostępnymi w ramach projektu, czyli szkoleniami w ramach trzech Akademii: Akademii Kompetencji Menedżerskich, Akademii Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Akademii Kompetencji Osób 50+ i narzędziami: Age Positive i BALANCE. Ta oferta jest skierowana do pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dla pracodawców MŚP, instytucji szkoleniowych i instytucji otoczenia biznesu przygotowaliśmy obszerne kompendia. Równolegle w firmach MŚP, które wyraziły chęć podzielenia się z nami swoimi opiniami na temat wypracowanych przez nas rozwiązań, odbywały się bezpośrednie  konsultacje z pracownikami i właścicielami firm. W styczniu odbyły się dwa spotkania konsultacyjne, a w okresie styczeń-luty cztery spotkania eksperckie.

PRACOWNIK 50+ POTENCJAŁEM FIRMY MŚP!

Jaki był cel tych spotkań?
Izabela Krajewska - Ciska, ARRK S.A.: Spotkania konsultacyjne  miały pomóc nam w identyfikacji mocnych i słabych stron już opracowanych elementów modelu STAY m.in. celowości prowadzonych w ramach projektu działań, takich jak np. szkolenia. Natomiast spotkania eksperckie miały na celu poznanie opinii na temat narzędzia diagnostycznego Age Positive, opracowanego w ramach projektu.

Czy firmy chętnie przyłączały się do tej inicjatywy?
Izabela Krajewska - Ciska, ARRK S.A.: Zdecydowanie chętniej w inicjatywę chciały zaangażować się firmy duże, które chyba silniej rozumieją potrzebę realizacji tego typu przedsięwzięć, ale ze względu na ich wielkość nie mogą wziąć udziału w projekcie. Firmy MŚP potrzebę widzą, ale bardziej skupione są na swojej codziennej działalności. Tym niemniej jednak udało nam się zorganizować łącznie 6 spotkań. [więcej]
wandea, 20.03.2017 07:55|czytane: 439 razy|komentuj|czytaj cały
Niezwrócona przez MKS Kutno dotacja do budżetu miasta i zaniechania prezydenta pod lupą Prokuratury Okręgowej w Sieradzu
Prokuratura Okręgowa w Sieradzu przejęła od kutnowskiej prokuratury śledztwo w sprawie afery mieszkaniowej (o wznowieniu postępowania pisaliśmy TUTAJ) oraz wszczęła drugie związane z podejrzeniem niedopełnienia obowiązków przez Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna i podejrzeniem niezgodnego z przeznaczeniem i zawartymi umowami z Miastem Kutno na dotację wydania kwoty 359 169, 08 zł przez Miejski Klub Sportowy "Kutno".

W przypadku klubu sportowego Prokuratura Okręgowa w Sieradzu sprawdza czy jego zarząd niezgodnie z przeznaczeniem i zawartymi umowami z Miastem Kutno na dotację wydał kwotę 359 169, 08 zł (art. 82 § 1 KKS tj. narażenie finansów publicznych) i czy prowadząc nierzetelną dokumentację działalności doprowadził do szkody majątkowej w postaci wykorzystania ww. kwoty dotacji niezgodnie z przeznaczeniem, czym mógł wypełnić znamiona przestępstwa określonego w art. 300 KK.

Z kolei jeśli chodzi o prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego, który pełniąc funkcję Prezydenta Miasta Kutno śledczy sprawdzą czy nie dopełnił obowiązków w zakresie właściwego nadzoru i kontroli wydatkowania przyznanych dotacji dla MKS Kutno, obowiązku złożenia zawiadomienia o naruszeniu dyscypliny finansów, publicznych przez osoby uprawnione do reprezentacji oraz obowiązku złożenia niezwłocznego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratora lub policji [więcej]
wandea, 22.03.2017 08:23|czytane: 2377 razy|67 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Proces byłej dyrektor pośredniaka Danuty R. ponownie niejawny
Podobnie jak w pierwszym procesie byłej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie Danuty R. dziś postanowieniem Sądu Rejonowego w Kutnie wyłączono jawność procesu.

Proces byłej dyrektor pośredniaka Danuty R. ponownie niejawny, ./upload/articles_pakiety/33256/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła Danutę R. o to, że w okresie od lipca 2011 do kwietnia 2013 r. wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy działając czynem ciągłym z powziętym z góry zamiarem złośliwie naruszała prawa pracowników wynikające ze stosunku pracy, nie respektowała zasad równego traktowania i dyskryminowała pracowników z powodu przynależności do zakładowej organizacji związkowej NSZZ Solidarność i rozwiązała z nimi stosunek pracy (art. 218 par 1 KK w zw. z art 12 KK).

Oskarżyciele, pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie żądali kary dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5. Prokurator z kolei kary jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Sąd Rejonowy w Kutnie w składzie sędzia SR Sylwester Przygodziński 27 listopada 2015 roku uznał byłą dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie za winną zarzucanych jej czynów eliminując z opisu czynu zarzucanego przez Prokuraturę działanie czynem ciągłym z powziętym z góry zamiarem i skazał Danutę R. na 3 000 zł grzywny, zwrot kosztów procesu oskarżycielom posiłkowym (po 1680 zł i 1700 zł) oraz koszty sądowe w kwocie 2 850 zł.

Wyrok ten zaskarżyli do Sądu Okręgowego w Łodzi zarówno poszkodowani, byli pracownicy pośredniaka, jak i oskarżona. Sąd w Łodzi po prawie roku od wyroku, 10 listopada 2016, zdecydował o skierowaniu sprawy Danuty R. do ponownego rozpoznania przez sąd I instancji czyli Sąd Rejonowy w Kutnie.

Pierwsze posiedzenie Sądu odbyło się 14 lutego, a dziś kolejne, na którym sędzia Eufemia Korzekwa-Stawowska wyłączyła jawność procesu, stąd jak poprzednio ani media ani publiczność nie może w nim uczestniczyć. Sędzia w lutym zleciła badania oskarżonej przez biegłego na okoliczność postanowienia w kwestii jawności sprawy. [więcej]
wandea, 22.03.2017 11:39|czytane: 1091 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Szóstka" zapewniła panowanie wiosny
Topienie marzanny jest zanikającym zwyczajem, który sięga czasów pogańskich. Marzanna to kukła, która jest symbolem odchodzącej zimy. Zgodnie z tradycją ludową i od kilku już lat świetlicową, chcąc pozbyć się zimy z naszego regionu i kraju, należy marzannę w pierwszym dniu wiosny wrzucić do rzeki.Topienie marzanny, jako zwyczaj, nie jest ścigane, jeśli zachowa się odpowiednie środki ostrożności i przestrzega pewnych zasad. Przede wszystkim świetlica „6. Baza” zadbała o właściwe naturalne, w pełni biodegradowalne materiały, które łatwo się rozłożą: szkielet z drewna, wypełnienie z siana, sukienka z liści kapusty pekińskiej, oczy z plasterków marchwi, włosy z pęku kopru a usta z fasolowego strąka. Do tego gustowny naszyjnik i bransoletka z makaronu. Całość łączona sznurkiem jutowym. Ta eko-marzanna mogłaby z powodzeniem wystartować w konkursie piękności, lecz jej główną funkcją jest zapewnienie panowania wiosny w Kutnie i okolicach przez kilka miesięcy. Poziom wody w Ochni po zimie jest wysoki. Wartki nurt gwałtownie porwał marzannę  ku uciesze zebranych i poniósł ją do Bzury.

Dzisiaj podobno widziano kutnowską kukłę na Wiśle w okolicach Torunia, więc jeśli nikt jej nie wyłowi w celu przerobienia na surówkę, to powinna już niedługo wypłynąć na wody Zatoki Gdańskiej i stać się darem dla Neptuna. [więcej]
pismak, 22.03.2017 19:03|czytane: 190 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs filmowy Porady na zdrady rozstrzygnięty
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza od piątku 24 marca  o godz. 18.15 na film Porady na zdrady. Dwa podwójne zaproszenia wygrały: Ewa Michalak i Bożena Kluth. Zaproszenia można odebrać w kasie KDK przed wybranym seansem.

Dwie kobiety, Kalina i Fretka, zostawione przez swoich partnerów zakładają firmę, w której chcą zajmować się rozwiązywaniem problemów z niewiernością facetów. Gdy ta pierwsza ma uwieść coacha Macieja, cały plan spala na panewce. 

[więcej]
kultura, 18.03.2017 10:03|czytane: 1270 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reprezentacja "Delfinka" dobrze spisała się w Łodzi
We wtorek, 21 marca na Pływalni SP 190 w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 9-latków w Pływaniu. Sześcioosobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” w Kutnie rywalizowała w 3 różnych konkurencjach: 25m stylem dowolnym, 25m stylem motylkowym i 25m stylem grzbietowym.

Reprezentacja
Reprezentacja


Największy sukces osiągnął Adam Mazurek zajmując 4 miejsce w konkurencji 25m stylem dowolnym z czasem: 18.71. Adam w drugiej swojej konkurencji – 25m stylem grzbietowym zając 12 miejsce z czasem: 24.69.         
Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Julia Nowacka zajmując w dwóch konkurencjach 9 miejsce w województwie: 25m stylem dowolnym z czasem: 20.60 oraz 25m stylem motylkowym z czasem: 25.10. Zaraz za nią Michalska Aleksandra – 25m stylem dowolnym z czasem: 22.66, 25m stylem grzbietowym z czasem: 26.98. Równie udane starty Michalskiej Julii – 25m stylem dowolnym z czasem: 23.22, 25m stylem grzbietowym z czasem: 26.64.
Bardzo dobrze spisały się również Nikola Zgórzyńska – 25m stylem dowolnym z czasem: 23.72 oraz Nastia Florczak – 25m stylem dowolnym z czasem: 27.60. [więcej]
pismak, 22.03.2017 18:47|czytane: 547 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powitanie wiosny w "Niezabudce"
Wczoraj, z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie Gimnazjum w Szczycie odwiedzili podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego „Niezabudka” Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie.

Powitanie wiosny w
Powitanie wiosny w
Powitanie wiosny w


Gości przywitała Dyrektor OREW „Niezabudka” Katarzyna Erdman. Spotkanie integracyjne rozpoczęło się występem uczniów „Niezabudki”, którzy pod kierunkiem logopedy Magdaleny Pawlak, oraz nauczycieli Agnieszki Klimczak i Piotra Malinko przygotowali przedstawienie „Witaj Wiosno”. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Po przedstawieniu na wszystkich czekał słodki poczęstunek, po którym goście zwiedzili placówkę. Na zakończenie spotkania uczniowie gimnazjum wręczyli każdemu podopiecznemu „Niezabudki” czekoladowego zająca, a dyrektor placówki własnoręcznie wykonany z bibuły bukiet kwiatów. [więcej]
pismak, 22.03.2017 16:40|czytane: 1358 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II z Żychlina ma szansę na remont szkolnej stołówki
Już 33 szkoły podstawowe z województwa łódzkiego zarejestrowały się w programie „Extra Szkolna Stołówka”, którego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. W konkursie towarzyszącym akcji do wygrania jest remont stołówki o wartości 30 000 złotych. Głosowanie na stronie internetowej ruszyło na początku lutego – każdy może pomóc szkołom wygrać remont.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II z Żychlina ma szansę na remont szkolnej stołówki, ./upload/articles_pakiety/33258/01_obraz.jpg
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II z Żychlina ma szansę na remont szkolnej stołówki, ./upload/articles_pakiety/33258/02_obraz.jpg
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II z Żychlina ma szansę na remont szkolnej stołówki, ./upload/articles_pakiety/33258/03_obraz.jpg


W województwie łódzkim do programu przyłączyły się m.in.: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II z Żychlina, Szkoła Podstawowa nr 13 ze Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa nr 38 z Łodzi, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamieńsku, Szkoła Podstawowa nr 61 z Łodzi.

W jaki sposób szkoły mogą dołączyć do programu „Extra Szkolna Stołówka”?
Wystarczy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i zgłosić placówkę, z dodaniem krótkiego opisu i aktualnego zdjęcia stołówki. Rejestracji może dokonać dyrektor placówki lub inna osoba dorosła za zgodą dyrektora, do 31 maja 2017 r.

Jak przybliżyć szkołę do wygranej?
Należy wejść na stronę www.extrastolowki.pl i zagłosować na zdjęcie stołówki dodane przez placówkę. Głosowanie trwa do 31 maja 2017 r. Jedna osoba może oddać jeden głos dziennie, warty jeden punkt. Aby zwiększyć szansę na wygraną, wystarczy zarejestrować paragon z dowolnego produktu Delmy – szkoła otrzyma wtedy głos o wartości 10 punktów. My już zagłosowaliśmy. Zachęcamy Czytelników eKutno.pl do głosowania na żychlińską szkołę. 

Stołówki zostaną wyremontowane w czterech szkołach z największą ilością głosów. Dodatkowo, piątą szkołę wskaże jury wyznaczone przez organizatora programu. Ponadto w 50 kolejnych szkołach z największą ilością głosów eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. 30 kolejnych szkół otrzyma także zestaw 50 kolorowych tac, w które extra stołówka powinna być wyposażona. Każdy może głosować i pomóc szkole. [więcej]
wandea, 22.03.2017 16:54|czytane: 308 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczennica Gimnazjum nr 2 w Kutnie finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii
Julia Dźwinacka, uczennica klasy trzeciej Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Uczennica Gimnazjum nr 2 w Kutnie finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, ./upload/articles_pakiety/33261/01_obraz.jpg


Droga do osiągnięcia najlepszego wyniku wśród uczniów wszystkich gimnazjów Miasta Róż nie była prosta. Przygotowania wymagały poświęcenia wielu godzin barwnego życia gimnazjalisty na opanowanie materiału ujętego w regulaminie konkursu. Setki zadań rozwiązanych podczas zajęć koła chemicznego, którego opiekunem jest Izabela Szczepaniak-Kozłowska oraz mnóstwo samodzielnej pracy w domu. [więcej]
redaktor, 22.03.2017 12:19|czytane: 539 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany kierowca zabił 19-letniego motocyklistę w gminie Bedlno
Wczoraj w Szewcach Owsianych pijany kierowca (3 promile) mitsubishi 41-letni mieszkaniec gminy Bedlno śmiertelnie potrącił motocyklistę, porzucił samochód i uciekł z miejsca wypadku. Policja zatrzymała go zakrwawionego na poboczu niedaleko wypadku.

Pijany kierowca zabił 19-letniego motocyklistę w gminie Bedlno, ./upload/articles_pakiety/33259/01_obraz.jpg
Pijany kierowca zabił 19-letniego motocyklistę w gminie Bedlno, ./upload/articles_pakiety/33259/02_obraz.jpg


21 marca ok. godz. 18.20 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Szewcach Owsianych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mitsubishi potrącił 19- letniego motocyklistę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń nastolatek zginął na miejscu. Kierujący mitsubishi pieszo uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy. Policjanci podjęli natychmiastowe działania pościgowe. Mundurowi w bardzo szybkim czasie ustalili podejrzewanego.

Do zatrzymania 41-letniego mieszkańca gminy Bedlno doszło kilometr od miejsca zdarzenia. Dzielnicowi patrolując pobliski teren zauważyli mężczyznę idącego pobliskim rowem. Miał zakrwawioną twarz. Jak się okazało był to właściciel samochodu mitsubishi, który brał udział w zdarzeniu. [więcej]
redaktor, 22.03.2017 12:06|czytane: 3775 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Królestwo leśnej przyrody na pierwszy dzień wiosny w kutnowskim przedszkolu
Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 5 „Stokrotka" w Kutnie zakończyła się realizacja projektu edukacyjnego pt. „Królestwo leśnej przyrody” w ramach grantu pt. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga - Kutnowskie Granty Oświatowe”. Spotkanie rozpoczęła dyrektor przedszkola, Arleta Kacprzak, która powitała przybyłych gości: przedstawicieli LOP Ewę Łompieś i Grażynę Pleszczyńską, rodziców, dzieci oraz pracowników przedszkola. Następnie zaprosiła wszystkich zebranych na uroczyste podsumowanie grantu połączone z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny.

Królestwo leśnej przyrody na pierwszy dzień wiosny w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/33257/01_obraz.jpg
Królestwo leśnej przyrody na pierwszy dzień wiosny w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/33257/12_obraz.jpg
Królestwo leśnej przyrody na pierwszy dzień wiosny w kutnowskim przedszkolu, ./upload/articles_pakiety/33257/23_obraz.jpg


Autorkami realizowanego projektu były nauczycielki: Anna Olesińska i Monika Woźniak. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy III „Biedronki” i IV „Słoneczka”. W czasie trwania grantu przedszkolaki w sposób aktywny poznawały przyrodę, brały udział w wielu działaniach, zabawach i zajęciach, które dostarczyły im pozytywnych emocji, cieszyły, wzbudzały szacunek dla świata roślin i zwierząt. Między innymi uczestniczyły w wycieczce do lasu w Raciborowie, zajęciach w Muzeum Regionalnym, sadzeniu roślin w ramach akcji „Święto Drzewa”, spotkaniach z pracownikami Nadleśnictwa Kutno, Biblioteki Pedagogicznej, przedstawicielem LOP. Zdobyte wiadomości dzieci wykorzystały podczas konkursu wiedzy pt. „Co wiemy o lesie?”.

W organizowane działania chętnie włączali się rodzice. Brali udział w warsztatach plastyczno – konstrukcyjnych nt. „Jesienne cudaki”, w comiesięcznym czytaniu dzieciom książek o tematyce przyrodniczej. Zainteresowaniem cieszyły się akcje prowadzone na terenie przedszkola: „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”, „Zbieramy karmę dla zwierząt leśnych”. Ponadto rodzice razem z dziećmi uczestniczyli w konkursie fotograficznym „Uroki lasu w naszej okolicy” oraz plastyczno – technicznym „Karmnik dla ptaków”. Dzięki ich współpracy wzbogacona została „ptasia stołówka” na terenie ogrodu przedszkolnego o nowe karmniki. [więcej]
wandea, 22.03.2017 11:44|czytane: 304 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Są jeszcze bilety na poniedziałkowe święto teatru w Kutnie
Są jeszcze bilety na święto teatru w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. 27 marca w poniedziałek publiczność będzie miała okazję obejrzeć dwa spektakle: Papusza oraz Wanda Wasielewska. Po spektaklach odbędzie się spotkanie z aktorkami. Bilety w cenie 15 zł.

Są jeszcze bilety na poniedziałkowe święto teatru w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33255/01_obraz.jpg


"Poetka przeklęta" w Teatrze "Pod Lupą".
Bohaterką spektaklu Teatru "Pod Lupą" działającego od 25 lat w ŁDK jest cygańska poetka Bronisława Wajs, przypomniana niedawno w reportażu Angeliki Kuźniak i filmie biograficznym Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. "Ona jedna potrafiła wyrazić swoją miłość do cygańskiego losu w prostych, z serca płynących, wierszach" - pisała Julia Hartwig. Odkrył ją na początku lat 50-tych Jerzy Ficowski, tłumacząc i publikując często niezrozumiałe teksty (Papusza sama nauczyła się pisać), doceniał Julian Tuwim, przyjęto ja do Związku Literatów Polskich.
Nasza "Papusza" jest dialogiem pomiędzy młodą i dojrzałą kobietą. Ten poetycki dwugłos, który w istocie jest monologiem poetki pokazuje Jej rozdwojenie i nieuchronność tragicznego losu. Papuszę wykluczono z cygańskiej społeczności za naruszenie "tabu", czyli ujawnienie światu języka cygańskiego, mimo, że w wierszach manifestowała więź ze wspólnotą, głosiła afirmację życia oraz przyrody. Szykany ze strony Romów doprowadziły w efekcie do choroby psychicznej i wyparcia się swojej twórczości (wiele utworów spaliła).

Spektakl rozpocznie się częścią biograficzną. Widz pozna historię Papuszy w prezentacji filmu zrealizowanego przez Sylwię Majcher. Dojrzałą Papuszę zagra Bożena Wilk, młodą Anna Zgoda. Spektakl stanowi ewaluację projektu "A ja ich widzę" realizowanego w ramach "Dotknij teatru 2015".Teresa Radzikowska - reżyser

O spektaklu Wanda Wasilewska
Monodram powstał w oparciu o biografię Wandy Wasilewskiej. Wanda postrzegana zazwyczaj stereotypowo jako zdrajczyni ojczyzny czy kochanka Stalina pojawia się 52 lata po swojej śmierci, by powiedzieć o uwikłaniach rodzinnych, o uwikłaniach w historię i z dystansu spojrzeć na losy współczesnej Polski.
Spektakl jest próbą "uczłowieczenia" posągu i podania w wątpliwość jednoznaczną ocenę postępowania Wandy Wasilewskiej. Dla pokolenia urodzonego po 1989 roku spektakl może być z kolei okazją do poznania tej postaci, która praktycznie nie pojawia się na lekcjach historii. [więcej]
kultura, 22.03.2017 08:53|czytane: 354 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od maja woda i ścieki będą droższe w Kutnie
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o w Kutnie zaproponowało nowe taryfy za wodę i ścieki od dnia 1 maja 2017 r. do 30 kwietnia 2018 r. Na wtorkowej sesji Rady Miasta Kutna radni będą głosować nad uchwałą w tej sprawie. 

Wzrost ceny łącznej za 1 m3 dostarczonej wody i odprowadzonych ścieków wyniesie około 4,47% czyli 33 grosze. Cena 1 m3 wody i ścieków, porównując obecnie: 3,42 zł/m3 + 3,96 zł/m3 = 7,38 zł/m3 i po majowych zmianach: 3,75 zł/m3 +3,96 zł/m3 = 7,71 zł/m3
[więcej]
wandea, 22.03.2017 08:01|czytane: 1405 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy Komisja Rewizyjna skontroluje inwestycję w ośrodku w Żychlinie?
Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Kutnie miała zająć się skontrolowaniem inwestycji dostosowania budynku w Żychlinie do potrzeb Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Na ostatniej sesji Rady po wystąpieniu dyrektor Ewy Rutkowskiej rozgorzała dyskusja na temat remontu w ośrodku i radny Marek Jędrzejczak z Żychlina wnioskował o przeprowadzenie kontroli inwestycji.

Czy Komisja Rewizyjna skontroluje inwestycję w ośrodku w Żychlinie?, ./upload/articles_pakiety/33251/01_obraz.jpg


Od prawej: Marek Jędrzejczak, Marek Drabik, Konrad Kłopotowski

W planie pracy Komisji na ten rok nie ma jednak tego zadania. Zapytaliśmy więc radnego Marka Drabika, przewodniczącego Komisji czy radni zajmą się gorącym tematem błędnych decyzji i fuszerki wykonawców remontu w obiekcie po POW Nadzieja. 

- Nie wiem czemu przewodniczący Marek Jankowski nie wpisał tej kontroli w plan pracy Komisji. Myślę, że powinna się znaleźć, można też ją połączyć z innym zadaniem zaproponowanym w planie - mówi Marek Drabik.

[więcej]
wandea, 22.03.2017 08:01|czytane: 751 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto przekaże kolejny milion złotych dla powiatowego szpitala
Rada Miasta Kutna w ramach obiecanej przez prezydenta pomocy dla Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o w następny wtorek udzieli pomocy finansowej z budżetu miasta Powiatowi Kutnowskiemu.  Miasto Kutno co roku przez pięć lat będzie udzielać takiej pomocy.

Miasto przekaże kolejny milion złotych dla powiatowego szpitala, ./upload/articles_pakiety/33253/01_obraz.jpg


Milion złotych w formie dotacji celowej przeznaczony będzie na podwyższenie kapitału KKS.

Pierwszy milion dla powiatu miał stanowić wkład własny szpitala w projekcie na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jak wiemy wniosek napisany przez firmę Anny Lebiedzińskiej przepadł i szpital nie otrzymał dofinansowania. O to na co szpital wydał poprzednią dotację w październiku ubiegłego roku pytaliśmy rzecznika Starostwa Powiatowego, uzyskując informację z uchwały - na podwyższenie kapitału KSS.
[więcej]
wandea, 22.03.2017 08:00|czytane: 784 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej szkół Z kawalerią przez wieki
W piątek w hali sportowej w Bedlnie odbędzie się turniej dla szkół podstawowych "Z kawalerią przez wieki". W rywalizacji drużynowej w 10-ciu przygotowanych konkurencjach wezmą udział trzy szkoły SP im. 37 Pułku Piechoty z Pleckiej Dąbrowy (gm. Bedlno), SP im. 37 Pułku Piechoty ze Szczytu (gm. Oporów), SP im. 17 Pułku Ułanów Wilekopolskich z Bielaw (gm. Bielawy, powiat łowicki).

Turniej szkół Z kawalerią przez wieki, ./upload/articles_pakiety/33252/01_obraz.jpg


Współorganizatorami turnieju są: Starostwo Powiatowe w Kutnie, Polski Klub Kawaleryjski oraz Liga Obrony Kraju. Obsługę i przygotowanie konkurencji zapewniają członkowie Polskiego Klubu Kawaleryjskiego.

10 - osobowe drużyny będa się sprawdzać w następujących KONKURENCJACH :
TROCZENIE SIODŁA NA CZA
RZUCANIE PODKOWAMI
WIĄZANIE PROPORCÓW DO LANC
STRZELANIE BIATLONOWE
SIODŁANIE KONIA [więcej]
redaktor, 22.03.2017 08:00|czytane: 431 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Bieg po zdrowie w gminie Strzelce
W ramach realizowanego programu „Bieg po zdrowie”  koordynowanego przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Kutnie,  uczniowie klasy IV b  w  Szkole Podstawowej w Strzelcach uczestniczyli w warsztatach dotyczących edukacji  prozdrowotnej  antytytoniowej.

Bieg po zdrowie w gminie Strzelce, ./upload/articles_pakiety/33249/01_obraz.jpg
Bieg po zdrowie w gminie Strzelce, ./upload/articles_pakiety/33249/02_obraz.jpg
Bieg po zdrowie w gminie Strzelce, ./upload/articles_pakiety/33249/03_obraz.jpg


Z zainteresowaniem wysłuchali  informacji o szkodliwym działaniu nikotyny i innych substancjach  zawartych w  dymie tytoniowym. Dzieci  chętnie omawiały  znaczenie  zdrowe i niezdrowe zachowania, uczyły się  sposobów asertywnej  obrony  własnych  praw i  postępowania zgodnego z własnymi przekonaniami. Koordynatorem programu w szkole jest Marta Łykowska. [więcej]
redaktor, 21.03.2017 16:57|czytane: 296 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Powitanie wiosny w Kaszewach Dwornych i Kterach
Dziś w Szkole Podstawowej w Kaszewach odbyła się impreza integracyjna „Powitanie Wiosny” z udziałem zaproszonych  uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Kterach.

Uroczystości rozpoczęły się powitaniem gości i zwiedzaniem szkoły. Główną atrakcją uczestników był konkurs Pani i Pan Wiosna. Wyobraźnia uczniów podpowiedziała niezwykle barwne i oryginalne stroje, wyróżniające się pomysłowością i poczuciem humoru. Jury z wielkim trudem wyłoniło zwycięzców konkursu.

Powitanie wiosny w Kaszewach Dwornych i Kterach, ./upload/articles_pakiety/33247/09_obraz.jpg
Powitanie wiosny w Kaszewach Dwornych i Kterach, ./upload/articles_pakiety/33247/12_obraz.jpg
Powitanie wiosny w Kaszewach Dwornych i Kterach, ./upload/articles_pakiety/33247/14_obraz.jpg


W dalszej części programu uczniowie prezentowali piosenki o wiośnie, które wprowadziły wszystkich w radosny, wiosenny nastrój. Motywem przewodnim spotkania była piosenka „Idzie wiosna”, której nauczyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele i zgromadzeni rodzice. Również pogoda dopisała tego dnia- piękne słońce towarzyszyło barwnemu korowodowi, który oznajmił okolicznym mieszkańcom nadejście wiosny. Imprezę zakończyły gry i zabawy integracyjne. Wszyscy doskonale się bawili, uczniowie nawiązali nowe znajomości i spędzili miło czas, prezentując swoje talenty i umiejętności artystyczne. [więcej]
redaktor, 21.03.2017 16:46|czytane: 696 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z ratownikiem medycznym
Wczoraj w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie, w ramach projektu orientacji zawodowej najmłodszych uczniów pod hasłem "Uratuj mnie – zawody w służbie społeczeństwa”, realizowanego przez wychowawców świetlicy, odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym Jackiem Tomczakiem.

Spotkanie z ratownikiem medycznym , ./upload/articles_pakiety/33248/05_obraz.jpg
Spotkanie z ratownikiem medycznym , ./upload/articles_pakiety/33248/09_obraz.jpg
Spotkanie z ratownikiem medycznym , ./upload/articles_pakiety/33248/12_obraz.jpg


Przedstawiciel służby ratowniczej opowiedział dzieciom o zadaniach, warunkach i środowisku pracy, a także wymaganiach, jakie stawia zawód kandydatom na pracownika oraz wyzwaniach, które niesie za sobą praca. Pan Jacek zainicjował również rozmowę z dziecmi na temat sytuacji, w których niezbędne jest udzielenie pierwszej pomocy. Następnie  zajęcia przybrały formę praktyczną, bowiem odbyła się prezentacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  z udziałem chętnych uczniów. [więcej]
redaktor, 21.03.2017 16:42|czytane: 1218 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Relacja z Muzeum: Imieniny Marszałka Piłsudskiego
19 marca świętowaliśmy w Kutnie Imieniny Marszałka Piłsudskiego, tym samym przypominając o międzywojennej tradycji zapoczątkowanej w naszym mieście dokładnie 90 lat wcześniej.

Relacja z Muzeum: Imieniny Marszałka Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/33246/04_obraz.jpg
Relacja z Muzeum: Imieniny Marszałka Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/33246/09_obraz.jpg
Relacja z Muzeum: Imieniny Marszałka Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/33246/14_obraz.jpg


Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Marszałka w kościele pw. św. Wawrzyńca, podczas której kazanie poświęcone walca o niepodległość i roli Piłsudskiego w drodze Polski do wolności wygłosił ks. dr Jerzy Swędrowski, dziekan dekanatu kutnowskiego. W nabożeństwie uczestniczyła delegacja ze sztandarem Gimnazjum nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie. Podczas uroczystości w postać Marszałka wcielał się Wojciech Walczak ze Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37. Wziął udział w mszy świętej, a następnie w asyście orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej Kutno oraz rekonstruktorów ze SH Pułk 37, Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza, Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Kutnie udał się na plac Piłsudskiego.

Przed pomnikiem Marszałka krótką przemowę wygłosił prezes Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego oraz inicjator obchodów imienin Marszałka w Kutnie od 2013 roku dr Jacek Saramonowicz. Następnie kwiaty złożyli przedstawiciele Urzędu Miasta Kutna – zastępca prezydenta miasta Zbigniew Wdowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Kutna Grzegorz Chojnacki, a także Józef Stocki - Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Kutnie oraz delegacje Gimnazjum nr 2 w Kutnie i organizatorów imprezy Muzeum Regionalnego w Kutnie, SH Pułk 37 oraz Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego. Następnie organizatorzy zaprosili na imieninowy poczęstunek: wojskową grochówkę oraz ulubione ciasto Marszałka  - placek ze śliwkami. [więcej]
kultura, 21.03.2017 16:38|czytane: 1059 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żaczki KKS Pro-Basket Kutno odniosły dwa zwycięstwa
W ostatnim turnieju rozgrywanym w Ksawerowie, żaczki KKS Pro-Basket Kutno odniosły dwa zwycięstwa, kończąc tym samym zmaganie w sezonie zasadniczym w Wojewódzkiej Lidze Żaczek na pierwszym miejscu. 13-0 to bilans zespołu prowadzonego przez trenera Mariusza Łubińskiego, który dzięki temu zyskał prawo do organizacji turnieju finałowego w najbliższy weekend.

Żaczki KKS Pro-Basket Kutno odniosły dwa zwycięstwa, ./upload/articles_pakiety/33242/01_obraz.jpg


Kutnowska drużyna o wejście do Finału rozegra mecz z zespołem Alles Basket Głowno. Drugą parę półfinałową tworzą drużyny ŁKS SMS Łódź oraz PTK Suwary Pabianice. Początek turnieju finałowego w sobotę 25 marca  od godziny 10:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie.

Poniżej wyniki ostatnich dwóch sobotnich spotkań:
KKS Pro-Basket Kutno – UHS Hastex Ksawerów 59:29 (24:6, 10:10, 13:4, 12:9)
Białoskórska Klaudia 2, Borowiecka Marlena 0, Góral Amelia 1, Jędrzejczyk Julia 6, Józefowicz Maria 8, Królikowska Martyna 9, Lewańczyk Amelia 0, Mackiel Aleksandra 4, Sobczyk Alicja 18, Starbała Milena 5, Tomasik Nikola 0,Urban Zuzanna 4, Zawierucha Nadia 0, Łubińska Oliwia 2, Rejmonciak Wiktoria 0.
[więcej]
redaktor, 21.03.2017 16:08|czytane: 363 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Medale dla kutnowskich kickbokserów
W ostatnią sobotę w Obrowie koło Torunia odbył się turniej Młodych Wojowników w kickboxingu w formule kick light kadeta młodszego (10-13 lat).

Medale dla kutnowskich kickbokserów, ./upload/articles_pakiety/33240/01_obraz.jpg
Medale dla kutnowskich kickbokserów, ./upload/articles_pakiety/33240/02_obraz.jpg
Medale dla kutnowskich kickbokserów, ./upload/articles_pakiety/33240/03_obraz.jpg


W imprezie udział wzięli także najmłodsi zawodnicy Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie i Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno: Oliwia Tomasik, Nadia Czarnecka, Oskar Ziębicki i Alan Sadowski.

W wyniku rywalizacji sportowej zawodnicy uzyskali:
Oliwia Tomasik w kat. wagowej -32 kg. - I miejsce,
Oskar Ziębicki w kat. wagowej - 28 kg. - I miejsce,
Nadia Czarnecka w kat. wagowej  - 47 kg. - III miejsce,
Alan Sadowski w kat. wagowej - 32 kg. - III miejsce.

- Wszyscy najmłodsi adepci kickboxingu zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Pokazali, że posiadają jak na swój wiek spore umiejętności, odwagę i  wolę walki. Poznali także smak swoich pierwszych porażek jak również zwycięstw.To początek ich kariery sportowej i na tym etapie jestem bardzo dumny z ich postawy - powiedział trener Aleksander Grabowski. - W turnieju tym mogli zmierzyć swe umiejętności z zawodnikami: Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego, Kurzętnika, Obrowa i Gdańska. [więcej]
wandea, 21.03.2017 08:23|czytane: 420 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Urząd Gminy Bedlno odpowiada dlaczego nie ma decyzji wójta w sprawie wiatraków
Katarzyna Golis Sekretarz Gminy Bedlno odpowiada na pytanie o przewlekłość postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji polegającej na budowie wiatraków w gminie. Przypomnijmy, wójt Krzysztof Kołach przedłuża co miesiąc wydanie decyzji, po werdykcie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach nakazującym ją wydać. 

"Informuję, że organ I instancji nie „odwleka nieuchronnej decyzji”. Z uwagi na fakt, że sprawa ma skomplikowany charakter i wymaga dokładnej analizy przedłużono termin jej załatwienia do dnia 3 kwietnia 2017 roku.

Wyjaśniam ponadto, że decyzja Wójta Gminy Bedlno o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 24 czerwca 2016r. znak: RiOŚ.6220.12.2013 dotycząca budowy farmy wiatrowej na terenie Gminy Bedlno została wydana w oparciu o przepisy obowiązujące w dacie jej wydania, czyli przed wejściem w życie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, która obowiązuje od dnia 16 lipca 2016r. Od w/w decyzji wpłynęły do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach (dalej zwanego SKO) odwołania. Skład orzekający SKO ostatecznie wydał rozstrzygnięcie (decyzja znak: SKO.4009-56-62/16 z dnia 30 września 2016r.), w którym umorzył postępowania odwoławcze, uwzględniając jedynie odwołanie Stowarzyszenia „Czysta Okolica” oraz uchylił zaskarżoną decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Jako uzasadnienie swojej decyzji SKO wskazało, że w dacie orzekania tj. 30 września 2016r., było zobowiązane zastosować przepisy już obowiązujące, czyli przepisy ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

Takie orzeczenie wydane przez organ SKO jest do dziś niezrozumiałe dla nas jako Gminy. Gmina zawsze działa w granicach prawa i w oparciu o prawo, zatem jak miało być możliwe wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w oparciu o przepisy planowane do wejścia w życie? W naszej ocenie SKO wydając swoje rozstrzygnięcie dotyczące decyzji środowiskowej Wójta Gminy Bedlno wydanej przed dniem wejścia nowych przepisów, również powinno rozpatrzeć w/w decyzję pod kątem jej poprawności ze stanem prawnym w dniu jej wydania. Natomiast, powoływanie się SKO w swoim orzeczeniu na konieczność zastosowania przez nich nowych przepisów, według Gminy, powinno skutkować podjęciem decyzji o utrzymaniu decyzji Wójta Gminy Bedlno lub uchyleniem tej decyzji i umorzeniem postępowania. [więcej]
wandea, 21.03.2017 08:13|czytane: 1938 razy|59 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miłosz Myszkowski piątym judoką w Polsce
Suchy Las k/Poznania był miejscem gdzie w miniony weekend rywalizowali najlepsi judocy z całego kraju w grupie młodzików U-15. Uczniowski Klub Sportowy ,,IPPON'' MDK reprezentowało trzech zawodników: Miłosz Myszkowski (46 kg), Jakub Kacalak (55 kg) i Piotr Graczyk (81 kg).

Miłosz Myszkowski piątym judoką w Polsce, ./upload/articles_pakiety/33190/01_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski piątym judoką w Polsce, ./upload/articles_pakiety/33190/02_obraz.jpg
Miłosz Myszkowski piątym judoką w Polsce, ./upload/articles_pakiety/33190/03_obraz.jpg


Otwarty Puchar Polski zgromadził na starcie ponad 400 zawodników i zawodniczek. Bardzo udany występ zanotował Miłosz Myszkowski, który rywalizował w kategorii wagowej 46 kg, w której zgłoszono do startu aż 50 judoków. Pierwszą swoją walkę rozstrzygnął już po ok. 30 sekundach, pokonując przed czasem (trzymanie) Stanisława Drąga z klubu Ryś Warszawa. W drugiej rundzie pokonał Rafała Szulimowskiego (Gwardia Białystok) przez dwie techniki ocenione na waza-ari. Trzecia runda eliminacji to szybkie zwycięstwo przez ippon nad Maciejem Filipkiem z Warszawy.

W ćwierćfinale judoka z Kutna stoczył bardzo trudną i emocjonującą walkę z Jakubem Okuniewiczem (Czarni Bytom). Pomimo małego doświadczenia (dopiero drugi start Miłosza w kategorii młodzików), nasz reprezentant wykonał skuteczny atak na seoi-nage, który dał mu awans do półfinału. Chwila nieuwagi kosztowała Miłosza porażkę i brak awansu do ścisłego finału. [więcej]
wandea, 21.03.2017 08:04|czytane: 440 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Tłuszcz - to nie tylko fałdki ale najważniejszy składnik diety!
Bardzo długo (bardzo) uważano, że tłuszcze są dla nas wręcz szkodliwe. Z jednej strony, że odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej, z drugiej zaś, że powodują choroby serca, miażdżycę itp. Dziś w naszym wtorkowym cyklu eKuchni Klinika Dietetyka o tłuszczowych mitach.

Oczywiście wzięto już wtedy pod uwagę rodzaje tłuszczu, jakie występują. Poza tym, że są zwierzęce i roślinne, wyróżniamy jeszcze rodzaje pod względem długości łańcuchów węglowych oraz stanu skupienia.

eKuchnia: Tłuszcz - to nie tylko fałdki ale najważniejszy składnik diety!, ./upload/articles_pakiety/33220/01_obraz.jpg


Tłuszcze zwierzęce charakteryzują się pojedynczym wiązaniem węglowodorowym, a roślinne podwójnym wiązaniem węglowodorowym. Stąd rodzaje tłuszczów, które najczęściej występują również na etykietach produktów: nasycone, jednonienasycone, wielonienasycone, średniołańcuchowe MCT.

Dziś przedstawię pokrótce ich właściwości, a w kolejnych wpisach postaram się opisać dokładnie każdy z rodzajów.
Należy pamiętać, że każdy produkt występujący w naturze, zawiera kilka rodzajów kwasów tłuszczowych, oczywiście jeśli nie jest on wytworem człowieka co często możemy spotkać w przypadku wyodrębnionych olejów MCT.

Bardzo dużo źródeł nadal wmawia nam, że należy jak ognia unikać tłuszczy nasyconych ( zwierzęcych ). Na szczęście powoli dochodzą już do nas publikacje naukowe, ( jedną z nich podałem we wcześniejszych postach ) które dementują informację jakoby miały one negatywny wpływ na nasz układ sercowo-naczyniowy oraz powstawanie miażdżycy. Wręcz przeciwnie, tłuszcze nasycone takie jak smalec, łój, masło, masło klarowane są tłuszczami bardzo stabilnymi dzięki swojej budowie, w pewnym sensie świadczyć może o tym fakt, że w temperaturze pokojowe są w formie stałej – nie płynnej.  Chyba, że mowa o tłuszczach tzw. utwardzanych, które uległy procesowi uwodornienia. Efektem tego jest uzyskanie tłuszczu płynnego o formie stałej, przy czym podczas tego procesu powstają bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia tłuszcze TRANS. Uznane są one za jedne z najbardziej szkodliwych dla zdrowia kwasów tłuszczowych – jednym z nich jest np. margaryna, którą od kilku lat twardo „wciskają” nam koncerny oraz media. Tłuszcze trans są składnikiem praktycznie każdego tłuszczu roślinnego poddanego wysokiej temperaturze, dotyczy to oczywiście również produktów typu fast-food, produktów cukierniczych. Tłuszcze trans niosą za sobą zło w postaci stanów zapalnych w naszym organizmie, co idzie w parze z obniżeniem cholesterolu dobrego HDL, a podwyższeniem „złego” LDL. [więcej]
redaktor, 21.03.2017 07:59|czytane: 285 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Promocja z Reklamufką. Zamów reklamę i stronę swojej firmy

Promocja z Reklamufką. Zamów reklamę i stronę swojej firmy
[więcej]
wandea, 21.03.2017 07:31|czytane: 112 razy|komentuj|czytaj cały
Aktorskie kreacje kutnowskich przedszkolaków
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbył się XV Przegląd Małych Form Scenicznych pod hasłem Z biegiem Wisły. W aktorskich kreacjach wystąpiły przedszkolaki z kutnowskich placówek. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Miejskie nr 15 "Bajka."

Aktorskie kreacje kutnowskich przedszkolaków, ./upload/articles_pakiety/33236/03_obraz.jpg
Aktorskie kreacje kutnowskich przedszkolaków, ./upload/articles_pakiety/33236/08_obraz.jpg
Aktorskie kreacje kutnowskich przedszkolaków, ./upload/articles_pakiety/33236/01_obraz.jpg


GALERIA

W teatr znakomicie bawiły się dzieci z IPM nr 3 "Jarzębinka", PM nr 5 "Stokrotka", , PM nr 8 "Promyczek", PM nr 16 "Calineczka", PP nr 2 przy SP nr 6, PM nr 15 "Bajka", PM nr 17 "Niezapominajka". 

Przegląd małych form scenicznych realizowany jest w ramach grantu "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga - Kutnowskie Granty Oświatowe". Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Kutna wręczała inspektor Anna Michalska z Wydziału Edukacji i Sportu. [więcej]
redaktor, 20.03.2017 19:13|czytane: 1572 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wieczór wspomnień Dla Ireny
„Ludzie mogą należeć do nas tylko we wspomnieniach” (John Updike)

Te słowa stały się mottem montażu słowno-muzycznego pt. „Dla Ireny” przygotowanego przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie. Montaż poświęcony był wyjątkowej osobie – pani Irenie Adaszewskiej, wieloletniej kierowniczce Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie,  Honorowemu Obywatelowi Miasta i Gminy Żychlina, wspaniałemu nauczycielowi i społecznemu działaczowi i wyjątkowemu człowiekowi.

Wieczór wspomnień Dla Ireny, ./upload/articles_pakiety/33237/01_obraz.jpg
Wieczór wspomnień Dla Ireny, ./upload/articles_pakiety/33237/02_obraz.jpg
Wieczór wspomnień Dla Ireny, ./upload/articles_pakiety/33237/03_obraz.jpg


Pomysłodawcami zorganizowania wieczoru wspomnień poświęconemu p. Irenie były słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie – p. Jadwiga Melcher i p. Zofia Banasiak. W realizację pomysłu zaangażowali się członkowie grupy dyskusyjno – literackiej działającej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żychlinie pod kierunkiem Renaty Dziuby, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie montażu słowno - muzycznego „Dla Ireny”.
Program składał się z wierszy p. Ireny Adaszewskiej. Warto wiedzieć, że wiersze pisała przez całe życie  – „w jej dorobku zajduje się ponad 300 utworów. Jej wiersze były refleksją na temat spraw wielkich i małych. W jej twórczości zawiera się wszystko, co bliskie każdemu człowiekowi – głęboka wiara w Boga i w człowieka, zachwyt nad pięknem dnia i trudem codzienności, nad bogactwem i różnorodnością natury. Jej poezja wzrusza czytelnika prostym spojrzeniem na życie i głębokością uczuć” (cytat pochodzi z notatek udostępnionych przez p. Annę Wrzesińską). Wybranym wierszom towarzyszyła prezentacja multimedialna, w której wykorzystano zdjęcia udostępnione przez Rodzinę p. Adaszewskiej oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1, zdjęcia i krótkie filmiki prezentujące najciekawsze miejsca w Żychlinie udostępnione przez słuchaczy UTW. [więcej]
redaktor, 20.03.2017 19:19|czytane: 310 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zwycięstwo młodziczek KKS Pro Basket Kutno
W niedzielę podopieczne trener Karoliny Kociurskiej –Tomczak podejmowały zespół MUKS Bełchatów. W pierwszym spotkaniu rundy zasadniczej pomiędzy tymi zespołami kutnianki uległy nieznacznie koszykarkom z Bełchatowa 57 do 51.

Zwycięstwo młodziczek KKS Pro Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/33235/01_obraz.jpg
Zwycięstwo młodziczek KKS Pro Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/33235/02_obraz.jpg
Zwycięstwo młodziczek KKS Pro Basket Kutno, ./upload/articles_pakiety/33235/03_obraz.jpg


Założenie przed meczem było jedno - pokonanie zespołu z Bełchatowa, co dałoby nam szanse dalej walczyć o tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego i awans do rozgrywek strefowych. Młode koszykarki z Kutna zadanie wykonały świetnie wygrywając 83 do 38 (26:11;15:11;22:7,20;9). Od początku spotkania dominowały nad rywalkami. Twarda agresywna obrona, duża ilość przechwytów i przeprowadzenie kilkunastu szybkich ataków pozwoliły spokojnie kontrolować spotkanie do samego końca. [więcej]
redaktor, 20.03.2017 15:34|czytane: 683 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Moda na weganizm?
Prezentujemy pracę Martyny Kruglak pt. Moda na weganizm? wyróżnioną w I edycji amatorskiego konkursu na reportaż organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie dla uczniów szkół średnich.

Ostatnimi czasy coraz częściej możemy spotkać wegańskie produkty w sklepach spożywczych. W większych marketach powstają odrębne działy z żywnością pozbawioną produktów pochodzenia zwierzęcego. Zjawisko to pozwala stwierdzić, iż popyt na ową żywność wzrasta.

Czym jest weganizm? Weganie to osoby, które w swojej diecie nie uwzględniają produktów pochodzenia zwierzęcego (mięso, nabiał, jaja) oraz powstrzymują się od korzystania z kosmetyków i ubrań bazujących na owych produktach. Często rezygnują również z rozrywek typu zoo czy cyrk. Mniej radykalną formą weganizmu jest wegetarianizm – wegetarianie rezygnują tylko ze spożywania mięsa. Zwykle decydują się na owy styl życia
z powodów etycznych, zdrowotnych czy religijnych. Mimo wzrostu ilości osób będących na diecie roślinnej nadal stanowią oni mniejszość w stosunku do populacji na świecie. Część z nich pragnie dzielić się własnymi spostrzeżeniami i pokazać jak wyglądają ich posiłki, które dla wielu mogą stanowić zagadkę. Często ceny niektórych produktów mogą okazać się zbyt wysokie. Ten i wiele innych czynników mogą hamować chęć przejścia na dietę roślinną. Zbilansowanie diety, by nie zaszkodzić samemu sobie, nie jest łatwe, o czym można usłyszeć od każdego dietetyka.

Marta Dymek, mieszkanka Warszawy, zdecydowała się na zmianę stylu życia. „Zaryzykowałam i rzuciłam pracę w agencji reklamowej, żeby poświęcić się w całości blogowi – wegańskie gotowanie i podróżowanie po świecie to teraz moja praca na pełen etat” – pisze weganka na swoim blogu (www.jadlonomia.com). Dzieli się setkami przepisów z mnóstwem osób. Zainteresowanie jej potrawami jest na tyle duże, że powstała książka „Jadłonomia. Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan” gromadząca ciekawe połączenia produktów. Marta Dymek prowadzi również profil na Instagramie, który przepełniony jest zdjęciami wegańskich potraw. Zyskał dużą popularność – obecnie obserwuje go ponad 110tys. osób. Wegańskie osiągnięcia Marty można również obserwować w programie kulinarnym „Zielona Rewolucja Marty Dymek” emitowanym na antenie Kuchni+.
[więcej]
kultura, 20.03.2017 14:55|czytane: 821 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
36 sekund temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
14 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
59 minut temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności