eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Atrakcje Święta Róży 2014: Muzyczna Scena na placu Piłsudskiego
Jutro od godz. 18.00 na scenie na placu Piłsudskiego rozpocznie się różane granie w Kutnie. Na początek wystąpią Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej, potem o godz. 19.00 Kabaret Słuchajcie i na koniec zagra El Saffron.

Atrakcje Święta Róży 2014: Muzyczna Scena na placu Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/24468/04_obraz.jpg
Atrakcje Święta Róży 2014: Muzyczna Scena na placu Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/24468/02_obraz.jpg
Atrakcje Święta Róży 2014: Muzyczna Scena na placu Piłsudskiego, ./upload/articles_pakiety/24468/03_obraz.jpg


Kabaret Słuchajcie to zielonogórska grupa istniejąca od 10 lat. Zdobyli większosc najwazniejszych nagród na najwazniejszych festiwalach sztuki kabaretowej. Obecny skład grupy Jarosław Marek Sobański, Tomasz Łupak i Janusz Pietruszka.

A w sobotę o godzinie 11.30 spod Kościoła św. Wawrzyńca Królowa Róż poprowadzi korowód przez ulicę Królewską na plac Piłsudskiego, gdzie od godz. 12.30 sceną zawładną taneczne zespoły z Kutnowskiego Domu Kultury. Następnie od 14.00 wystąpią uczestnicy Festiwalu Kwietnik. O godz. 18.30 zapraszamy na koncert Stopersów, po godzinie zagrają Mechanicy Schanty i na koniec wieczoru na placu Piłsudskiego o godz. 21.00 Nocna Zmiana Bluesa. 

Stopersi rodem z Kutna to zespół, który powstał w kwietniu 2010 r. z inicjatywy Sebastiana Tadeusiaka i Damiana Popławskiego. Muzycy poznali się w "Stopie" w Kutnie, który przez wiele lat gromadził fanów gitarowego grania. Nazwa zespołu to hołd oddany tamtym ludziom i chwilom. Skład zespołu: Anna Winkler - wokal Sebastian Tadeusiak - gitara rytmiczna, Rafał Wiśniewski - gitara solowa, Grzegorz Pirek - bas i Damian Popławski - perkusja.  Mechanicy Shanty to jak nazwa wskazuje zespół szantowy. Został założony w 1985 na Harcerskich Warsztatach Kultury Marynistycznej w Gdyni.  Nocna Zmiana Bluesa pochodzi z Torunia, zespół został założony przez Sławomira Wierzcholskiego w 1982 roku. W swoim dorobku zposiada 15 płyt. Swoimi występami otwierał koncerty m.in. B.B. Kinga i zespołu Blues Brothers. [więcej]
kultura, 05.09.2014 08:17|czytane: 1339 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek na ulicy Grunwaldzkiej
Dziś około godz. 19.20 doszło do wypadku na ulicy Grunwaldzkiej w Kutnie. Jedna osoba została ranna. Na miejscu zdarzenia są Policja, dwie jednostki Straży Pożarnej, a Pogotowie Ratunkowe zabrało osobę poszkodowaną.

Wypadek na ulicy Grunwaldzkiej, ./upload/articles_pakiety/24531/03_obraz.jpg
Wypadek na ulicy Grunwaldzkiej, ./upload/articles_pakiety/24531/05_obraz.jpg


Daewoo tico jechał od strony Ronda Romana Dmowskiego, skręcając w lewo w ul. Łokietka został uderzony przez rozpędzonego forda escorta, który ściął znak drogowy. Ford zatrzymał się dopiero na drzewie.  [więcej]
redaktor, 04.09.2014 20:04|czytane: 1880 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Konrad kazał to wklejać co jakiś czas na kutnowskich portalach...
Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre. Jeden z zaangażowanych komentatorów na naszym portalu, zresztą post ukazał się również u konkurencji,  przekazał kutnowskiej społeczności swoją wiedzę dotyczącą wygranej w najbliższych wyborach Prawa i Sprawiedliwości. O ile zdanie Nie będzie zwalniać ręki .... przy wnioskach do organów ścigania. Zrobi lustrację i przyjrzy się układowi władzy! jest zapowiedzią wartościowych działań, o tyle wtrącone, wklejone zdanie psuje refleksję nad szumną zapowiedzią OCZYŚCI POLITYKĘ Z SZUMOWIN, ZWERYFIKUJE POSTAWY OBYWATELSKIE, NA ICH MIEJSCE ZATRUDNI UCZCIWYCH POLAKÓW!

Pankracy Leszczyc
Wszystko wskazuje na to, że PIS wygra wybory z tak dużą przewagą, że będzie mógł samodzielnie rządzić w mieście i powiecie. Dopiero wtedy naprawdę będzie mógł oczyścić miasto i powiat z politycznej patologii. Mieszkańcy Kutna i powiatu kutnowskiego mogą się spodziewać wprowadzenie w niedalekiej przyszłości pionu dyscyplinarnego, w całej administracji samorządowej i umocnienie kontroli wewnątrz tej administracji. Nie będzie zwalniać ręki Konrad kazał to wklejać co jakiś czas na kutnowskich portalach. Ja to dziś wieczorem puszczę, więc ty może jutro, aha, podeślij mi mailem oświadczenie lustracyjne, bo gdzieś zapodziałem i zgodę na kandydowanie. Trzym się!  [więcej]
redaktor, 04.09.2014 19:35|czytane: 1783 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruch w Podstrefie Kutno
Radni miejscy jednogłośnie uchwalili dziś zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na terenie między ulicami Sklęczkowską, Wschodnią a Bohaterów Walk nad Bzurą w Kutnie oraz uchwałę w sprawie sprzedaży działek w Podstrefie ŁSSE.

Ruch w Podstrefie Kutno, ./upload/articles_pakiety/24530/01_obraz.jpg


- Zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego wiążą się z tym, że nowy inwestor chce pobudować budynek magazynowy o 40 metrach wysokości, a plan zezwala na 16 m -mówił prezydent Zbigniew Burzyński. - Za nowym inwestorem w strefie NewCold Sp. z o.o. właśnie przyjdzie firma z branży spożywczej, prawdopodobnie będą to też jakieś chłodnie. 

Spółka NewCold Sp. z o.o.w lipcu dostała pozwolenie na budowę w Podstrefie Kutno. Wzniesie ona halę magazynowo-logistyczną wyposażoną w mroźnię i będzie prowadziła działalność usługową w zakresie logistyki dostaw żywności mrożonej. Firma ma ofertę skierowaną do producentów wyrobów mrożonych (lody, warzywa i owoce, wyroby z ziemniaków, chleb i inne) oraz do sieci detalicznych posiadających punkty sprzedaży w Polsce.

Druga uchwała dotyczyła terenów inwestycyjnych pomiędzy ulicami Metalową a Lotniczą. Jedna z firm, z którą miasto miało zawartą umowę dzierżawy wycofała się, [więcej]
wandea, 04.09.2014 19:58|czytane: 940 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Co władze samorządowe zrobiły w sprawie afery w Aquaparku Kutno?
Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna poinformował na sesji co władze samorządowe zrobiły w sprawie afery w Aquaparku Kutno. Odpowiadał na pytania radnego Krzysztofa W. Dębskiego, który zapytał jak miasto mogło sprawdzać kwalifikacje pseudo ratowników w parku wodnym i co dzieje się z audytem w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie.

O skardze i zarzutach ojca ratowniczki oskarżonej o przestępstwo polegające na posługiwaniu się legitymacją zawierającą nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu kwalifikacji ratownika WOPR pisaliśmy dziś rano. Mężczyzna skierował skargę 28 lipca br. do Ministerstwa Zdrowia Departamentu Nadzoru, Kontroli i Skarg z zarzutami pod adresem Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna w związku z brakiem nadzoru nad Aquaparkiem  Kutno oraz w zakresie zatrudnienia Pawła Ślęzaka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. 

Skargę radni miejscy uznali za bezzasadną 13 głosami "za". Radna Maria Aulich nie wiedziała czy jest za czy przeciw i wstrzymała się od głosu. Wcześniej wniosek o głosowanie skargi bez dyskusji nad skargą wniósł radny Bartosz Serenda. Przedstawił on argumenty związane z językiem skargi oraz brakiem potwierdzenia winy podejrzanych osób. Autor skargi użył słowa "koleś" w stosunku do dyrektora ośrodka sportu i radny uznał, że to uwłaczające.

Co władze samorządowe zrobiły w sprawie afery w Aquaparku Kutno?, ./upload/articles_pakiety/24528/09_obraz.jpg
Co władze samorządowe zrobiły w sprawie afery w Aquaparku Kutno?, ./upload/articles_pakiety/24528/07_obraz.jpg
Co władze samorządowe zrobiły w sprawie afery w Aquaparku Kutno?, ./upload/articles_pakiety/24528/10_obraz.jpg


- Nie chce mi się sluchać dalej tego języka. To czy ktoś umie pływać czy nie, wie on sam i egzaminujący go człowiek. Jeśli doniesienia medialne są prawdziwe, to puknąć się w piersi mogą tylko ratownicy, jeśli można ich tak nazwać i ten kto ich egzaminował, a nie dyrektor MOSiR - mówił Serenda.- Co on mógł wiedzieć, mając pod sobą 100 osób? Ja też bym nic nie wiedział. Dyrektor nie jest od zajmowania się takimi rzeczami. 

22 maja podejrzany Eugeniusz W. prezes zarządu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, zatrudniony przez Multi Grupę do tamtej chwili, przyznał się do stawianych mu zarzutów. Stwierdził, że dokonywał niezgodnych z rzeczywistością wpisów w wyniku czego osiągnął korzyść majątkową około 10 tys. złotych. Osoby te, ani nie uczestniczyły w kursach, ani nie zdawały egzaminów. Eugeniusz W. za korzyść od 1000 do 1400 zł dokonywał wpisów, które dawały tym osobom możliwość zatrudnienia w parku wodnym. 

Wdowiak złożył wyjaśnienia komisjom rady miasta w zakresie zatrudniania ratowników wodnych i poinformował, jakie działania podjęło miasto w tej sprawie. 23 maja wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu po doniesieniach medialnych celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji udał się do Aquaparku w Kutnie. Naczelnik sprawdził dokumentację oraz stan osobowy ratowników sprawujących opiekę i nadzór nad osobami kąpiącymi się. Tego samego dnia prezydent zlecił Audytorowi Urzędu czynności audytowo – doradcze pn. „Ocena spełnienia warunków i wymogów szczegółowych kandydatów na pracowników zatrudnionych w MOSiR Kutno na stanowisku ratownika wodnego i starszego ratownika pływalni Aquapark Kutno”. Audytor rozpoczął czynności 23 maja. 

W związku z przeprowadzaną kontrolą 2 i 25 czerwca prezydent zwrócił się do Prokuratury Rejonowej w Kutnie z wnioskiem o udostępnienie akt sprawy. Czynności kontrolne prowadzone przez Audytora nadal trwają.

- Dopiero otrzymaliśmy brakujące dokumenty z prokuratury, nasze czynności wstrzymaliśmy do momentu wyniku postępowania karnego w tej sprawie - powiedział Zbigniew Wdowiak. [więcej]
wandea, 04.09.2014 19:23|czytane: 1584 razy|41 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Głowa dzika, hełm, tetradrachmy i pokazy. Nowa wystawa w Muzeum
Dzisiaj w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbył się wernisaż wystawy czasowej "Asterix prawdziwy, czyli rzecz o Celtach". Wernisażowi towarzyszyły pokazy przygotowane przez członków grupy rekonstrukcyjnej Archeo-Concept.

Głowa dzika, hełm, tetradrachmy i pokazy. Nowa wystawa w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/24529/02_obraz.jpg
Głowa dzika, hełm, tetradrachmy i pokazy. Nowa wystawa w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/24529/05_obraz.jpg
Głowa dzika, hełm, tetradrachmy i pokazy. Nowa wystawa w Muzeum, ./upload/articles_pakiety/24529/12_obraz.jpg


-  Skąd Asterix w tytule? Otóż przy okazji rozmów z dziećmi, mówiąc o Europie Zachodniej pod panowaniem rzymskim, na pytanie o to co było wcześniej mówię Celtowie. Pytam dzieci czy o Celtach słyszały? Nie. A o Asteriksie? W tym momencie jest odpowiedź: Ale to był Gal. Ta wystawa odpowiada, że Galowie to Celtowie- mówiła  kustosz wystawy Sylwia Stasiak. - Celtowie byli ekspansywni, opanowali całą Europę, dotarli również na nasze ziemie, ziemie Polski południowej, Kujawy, Wielkopolskę. Tuż za rzeką, na Łąkoszynie mamy cmentarzysko kultury przeworskiej. Są tam groby datowane na od II w. p.n.e. do przełomu ery. To są właśnie czasy kiedy w Europie dominowali Celtowie.

Zwiedzajacy na nowej wystawie w kutnowskim muzeum mogą obejrzeć przedmioty codziennego użytku jakimi posługiwali się Celtowie- naczynia, zawieszki w różnych kształtach, klamry, prześliki, kowadełka, monety, odważniki, a także broń, hełm i dorodną głowę dzika. Istotną częścią wystawy były komiksy o niezwykle sprytnym Galu Asteriksie. [więcej]
MaciejW, 04.09.2014 18:24|czytane: 894 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybory samorządowe 2014: Jak grzyby po deszczu
Komitetów wyborczych przybywa jak grzybów po deszczu. Przypomnijmy, od 27 sierpnia do 8 września można rejestrować komitety wyborcze, które wystawią kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich. Komitety mogą zakładać również organizacje społeczne i sami wyborcy.

Wybory samorządowe 2014: Jak grzyby po deszczu

Wczoraj zarejstrowały się w Skierniewicach KWW Unia Samorządowa Żychlina z pełnomocnikiem Romanem Ostaszem (gmina Żychlin), KWW Sebastiana Aulicha z pełnomocnikiem Andrzejem Kozłowskim (miasto Kutno), Komitet Wyborczy Wyborców Marka Smolczewskiego [więcej]
wandea, 04.09.2014 10:37|czytane: 1692 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacyjna przygoda. Konkurs trwa do dziś. Wygraj kupony na podręczniki i przybory szkolne
Podobnie jak w ubiegłym roku proponujemy Czytelnikom eKutno.pl konkurs przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych w powiecie kutnowskim. Do wygrania będą kupony na zakup podręczników i przyborów szkolnych o wartości 200 zł, 150 zł i 100 zł. 

Wakacyjna przygoda. Konkurs trwa do dziś. Wygraj kupony na podręczniki i przybory szkolne, ./upload/articles_pakiety/24306/01_obraz.jpg


Aby wziąć udział w naszym konkursie należy krótko opisać swoją Wakacyjną przygodę. Opisy wraz danymi dziecka, imię, nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania (miasto, wieś itp.) należy przesyłać do 4 września do godz. 18.00 na adres redakcja@ekutno.pl. O wręczeniu kuponów poinformujemy wkrótce.

Dotychczas akcję wsparli: Senator RP Przemysław Błaszczyk, radny powiatowy Jacek Urbaniak, radni miejscy Maria Aulich, Krzysztof W. Dębski, Włodzimierz Klimecki.

Partnerami konkursu są: Księgarnia Tomasza Zielińskiego na Manhattanie oraz sklep Biuromax na ulicy Narutowicza. [więcej]
wandea, 19.08.2014 07:26|czytane: 1208 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Watergate. Ojciec ratowniczki wniósł skargę na prezydenta Kutna i dyrektora MOSiR
Dziś na sesji nadzwyczajnej radni zajmą się dwiema skargami mieszkańców Kutna na działania prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego. Wczoraj pisaliśmy o jednej z nich, druga została wniesiona przez ojca jednej z ratowniczek z Aquaparku Kutno 28 lipca br. do Ministerstwa Zdrowia Departamentu Nadzoru, Kontroli i Skarg z zarzutami pod adresem prezydenta Kutna w związku z brakiem nadzoru nad parkiem wodnym oraz w zakresie zatrudnienia Pawła Ślęzaka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie. 

Watergate. Ojciec ratowniczki wniósł skargę na prezydenta Kutna i dyrektora MOSiR, ./upload/articles_pakiety/24522/01_obraz.jpg


W lipcu Ministerstwo Zdrowia Departament Nadzoru, Kontroli i Skarg w Warszawie odesłało skargę do Rady Miasta Kutna, bowiem w części dotyczy ona zastrzeżeń właśnie do prezydenta Burzyńskiego, a wiadomo skargi na działalność organu wykonawczego gminy oraz kierowników gminnych jednostek organizacyjnych w zakresie zadań własnych rozpatruje rada gminy. Zgodnie zatem z art. 229 Kpa organem właściwym do rozpatrzenia skargi jest więc Rada Miasta Kutna. 

Komisja Rewizyjna skargę rozpatrywała podczas posiedzeń, które odbyły się w dniach 20 i 27 sierpnia i wysłuchała również dodatkowych wyjaśnień udzielonych przez radcę prawnego oraz Pawła Ślęzaka dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie.

Mieszkaniec Kutna, ojciec zwolnionej z Aquaparku ratowniczki podnosi, zarzut zatrudnienia jej w terminie od 1 lipca do 30 września 2013  na zlecenie, a potem zwolnienia. Paweł Ślęzak rzeczywiście zatrudnił ją w tym czasie na umowę zlecenie w charakterze ratownika w Aquaparku Kutno. Komisja Rewizyjna stwierdziła, że zatrudnienie nastąpiło w oparciu o przepisy prawa, na podstawie ważnych dokumentów uprawniających tę panią do podjęcia pracy w tym charakterze, a dopiero potem okazało się, że nie odbyła odpowiednich przeszkoleń, a dokumenty jakimi się legitymowała uzyskała w niezgodny z prawem sposób. Ojciec kobiety ma inne zdanie na ten temat. Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kutna uznała, że nie może zająć się kwestiami dotyczącymi zwolnienia z pracy córki skarżącego, gdyż sprawa ta jest przedmiotem odrębnego postępowania prokuratorskiego dotyczącego jej uprawnień i kwestii zatrudnienia. [więcej]
wandea, 04.09.2014 08:40|czytane: 2362 razy|39 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kibicujmy najmłodszym kutnowskim baseballistom
W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Małej Ligi Baseballu i Softballu w Kutnie przy ulicy Małej Ligii drużyny MKS Stal Bis Kutno w kategorii młodzik (10-12 lat) rozegrają mecze sparingowe z drużyną UKS Dęby Osielsko oraz WUKB Centaury Warszawa. Najmłodsi adepci baseballu zapraszają do dopingowania ich zmagań.

Kibicujmy najmłodszym kutnowskim baseballistom, ./upload/articles_pakiety/24525/01_obraz.jpg


Sobota
godz. 11:00
UKS Dęby Osielsko - MKS Stal BIS Kutno 1
godz. 14:00
UKS Dęby Osielsko - MKS Stal BIS Kutno 2 [więcej]
wandea, 04.09.2014 10:06|czytane: 890 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Święta Róży


[więcej]
MaciejW, 04.09.2014 08:57|czytane: 844 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atrakcje 40. Święta Róży: Boczek i Boczkaja ugotują dla mieszkańców
Tradycją już stał się punkt programu Święta Róży pod patronatem Kutnowskich Zakładów Drobiarskich „EXDROB” S.A. i wspólne gotowanie telewizyjnej gwiazdy oraz Jacka Boczkai, zastępcy prezydenta Kutna.

Atrakcje 40. Święta Róży: Boczek i Boczkaja ugotują dla mieszkańców, ./upload/articles_pakiety/22485/01_obraz.jpg
Atrakcje 40. Święta Róży: Boczek i Boczkaja ugotują dla mieszkańców, ./upload/articles_pakiety/22485/02_obraz.jpg
Atrakcje 40. Święta Róży: Boczek i Boczkaja ugotują dla mieszkańców, ./upload/articles_pakiety/22485/03_obraz.jpg


Tym razem w niedzielę 7 września od godz. 14.30 na scenie na placu Piłsudskiego Dariusz Gnatowski czyli Boczek z serialu Świat według Kiepskich ugotuje nam coś dobrego, okraszając swoje kulinarne wyczyny humorystycznymi anegdotami. 

Podczas poprzednicj edycji z wiceprezydentem Boczkają na kutnowskim rynku gotowali: Paolo Cozza, Bożena Dykiel, Kurt Scheller i Karol Okrasa. [więcej]
wandea, 04.09.2014 07:54|czytane: 1107 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od dziś Wystawa Asterix prawdziwy, czyli rzecz o Celtach
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wernisaż wystawy czasowej "Asterix prawdziwy, czyli rzecz o Celtach". Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 4 września o godz. 17:00 w Ratuszu.

Od dziś Wystawa Asterix prawdziwy, czyli rzecz o Celtach , ./upload/articles_pakiety/24460/01_obraz.jpg


Wystawa będzie swoistym odkłamaniem Asterixa – postaci fikcyjnej i filmowej zarazem. Zostaną na niej zaprezentowane artefakty związane z kulturą duchową i materialną ludu, który przybywszy "zza Słupów Herkulesa" zasiedlił niemal całą Europę Zachodnią i Środkową i któremu zawdzięczamy rozwój cywilizacji żelaza. Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in.: eksponaty z Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Narodowego w Krakowie, wśród których znajdą się monety celtyckie, miecze, naczynia, odważniki, kostka do gry, półkosek. [więcej]
MaciejW, 04.09.2014 07:36|czytane: 875 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wrześniowy Rajd Rowerowy w sobotę wyruszy z Krośniewic


[więcej]
MaciejW, 04.09.2014 07:32|czytane: 872 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Niespodzianki różane na Wystawie. Loty balonem, bilety, kupony i wiele innych
Wystarczy kupić bilet na 40. Wystawę Róż i Aranżacji Florystycznych w Kutnowskim Domu Kultury podczas Święta Róży 2014, a będzie można otrzymać jedną z Niespodzianek Różanych, na przykład zaproszenia na niedzielne (7 września) loty balonem.

Niespodzianki różane na Wystawie. Loty balonem, bilety, kupony i wiele innych, ./upload/articles_pakiety/24516/01_obraz.jpg


- Będą one odbywać się w ostatni dzień Święta Róży, od godz. 17.00 do zachodu słońca nad Ochnią - mówi Justyna Sola-Stańczyk, przedstawicielka organizatora Święta Róży 2014. - Zaproszenia na loty balonem przekazaliśmy domowi kultury dla odwiedzających wystawę róż.

A co więcej wśród różanych niespodzianek bilety do Aquaparku Kutno, kupony na realizację w marcredo Center, Exdrobie, w Cukierni Wasiakowie i wiele wiele innych. [więcej]
wandea, 04.09.2014 07:29|czytane: 1049 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Afery trzeciej kadencji cały czas bulwersują. Litania zarzutów wobec prezydenta Kutna w skardze mieszkańca
12 maja br. jeden z mieszkańców Kutna złożył skargę w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim na działania Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna, Mariana Sierpińskiego dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich oraz dyrektorki Gimnazjum nr 1 w Kutnie. Mieszkaniec opisał swój problem z lokalem i załatwianiem sprawy przez kilka lat przez ZNM oraz bulwersujące go i społeczność lokalną afery począwszy od mieszkaniowej, utrzymywania przez podatników radnego (kilkanaście tysięcy złotych) niewypełniającego obowiązków w Radzie Miasta Kutna, przez akty oskarżenia dla ratowników bez uprawnień, w tym jednej osoby nie umiejącej pływać, która została zatrudniona na tym stanowisku, aż do przyznawania dotacji Miejskiemu Klubowi Sportowemu pomimo jego zadłużenia. Mieszkańca bulwersuje fakt, że dotychczas nikt z pracowników samorządowych ani nadzorujących władz miasta, nie poniósł konsekwencji, więc napisał wyżej - to znaczy do Wojewody Łódzkiego.

Afery trzeciej kadencji cały czas bulwersują. Litania zarzutów wobec prezydenta Kutna w skardze mieszkańca, ./upload/articles_pakiety/24514/01_obraz.jpg
Afery trzeciej kadencji cały czas bulwersują. Litania zarzutów wobec prezydenta Kutna w skardze mieszkańca, ./upload/articles_pakiety/24514/02_obraz.jpg
Afery trzeciej kadencji cały czas bulwersują. Litania zarzutów wobec prezydenta Kutna w skardze mieszkańca, ./upload/articles_pakiety/24514/03_obraz.jpg


3 lipca Łódzki Urząd Wojewódzki przesłał skargę kutnowianina do Rady Miasta Kutna i zajęła się nią Komisja Rewizyjna. Skarga dotyczy między innymi stanu technicznego lokalu socjalnego, w którym mieszka ten człowiek i problemu z załatwieniem przez dwa lata wymiany stolarki okiennej i drzwiowej oraz uzyskaniem wc.

Mieszkaniec wskazuje też  na wiele nieprawidłowości w zarządzaniu miastem przez Zbigniewa Burzyńskiego. Pisze o nieprawidłowo wydawanych decyzjach dotyczących opłat za wydzierżawienie placu do handlu, podniesieniu opłat za śmieci, dyskryminacji rodzin wielodzietnych przy wydawaniu karty dużej rodziny, próbie przejęcia, zmarnowania i sprzedania Pałacu Saskiego oraz rozwiązaniu umowy z dotychczasowym opiekunem tego obiektu. Kutnowianin podnosi również brak reakcji Prezydenta i Rady Miasta Kutna na temat pobierania diety radnego przez Tomasza Michalskiego, który nie uczestniczył w sesjach, przyznawanie grantów dla MKS Kutno pomimo jego zadłużenia, wydanie pozwolenia na budowę domu bez pozwolenia i zgody konserwatora zabytków. Wraca do afery mieszkaniowej i pisze o nieprawidłowościach przy przyznawaniu mieszkań komunalnych, zbędnych planach budowlanych na zagospodarowanie Placu Wolności, zamawianiu badań socjologicznych dotyczących bezrobocia, braku reakcji Zbigniewa Burzyńskiego na zatrudnienie w Aquaparku Kutno ratowników bez kwalifikacji. [więcej]
wandea, 03.09.2014 17:22|czytane: 2655 razy|72 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Do sprzedania nowy dom parterowy[więcej]
wandea, 01.09.2014 07:33|czytane: 1132 razy|komentuj|czytaj cały
SportoweFakty.pl: Wszyscy trzymamy się razem - rozmowa z Jackiem Jareckim, zawodnikiem Polfarmexu Kutno
Podajemy za portalem SportoweFakty.pl rozmowę Jakuba Artycha z Jackiem Jareckim, zawodnikiem Polfarmexu Kutno.

Jakub Artych:
Od połowy sierpnia rozpoczęliście przygotowania do rozgrywek. Zdążyłeś już zapoznać się z nowym miastem i otoczeniem?
Jacek Jarecki: Minęło już sporo czasu, ale jeszcze nie miałem okazji poznać bliżej miasta, gdyż mieliśmy obóz oraz turniej i czasu nie było za wiele. Natomiast widzę, że mieszkańcy Kutna są przyjaźni i naprawdę bardzo interesują się koszykówka, a zwłaszcza naszą drużyną.

Jak przebiega twoja aklimatyzacja w zespole? Z kim najchętniej spędzasz wolny czas?
- Większość chłopaków znałem, czy to z gry w I lidze czy z kadry młodzieżowej, dlatego przebiegło to bardzo szybko. Trzymamy się wszyscy razem. Teraz mieliśmy obóz i wydaje mi się, że nie ma lepszego miejsca na integracje. Atmosfera jest bardzo pozytywna.

Tak jak wspomniałeś, Polfarmex ma już za sobą obóz w Dzierżonowie. Nad czym dokładnie pracowaliście na tym zgrupowaniu?
- Pracowaliśmy głównie nad przygotowaniem fizyczno-motorycznym i obroną. Podejrzewam, że wszyscy teraz nad tym trenują.

Na koniec obozu wzięliście udział w silnie obsadzonym turnieju w Wałbrzychu. Która drużyna zrobiła na ciebie największe wrażenie?
- Fakt, turniej był naprawdę fajnym przetarciem. Wydaje mi się, że graliśmy z drużynami, które będą w ścisłej czołówce. Widać było, że każdy zespół jest na innym etapie przygotowań. Fajnie grała Rosa, która na chwilę obecną była najbardziej zgraną ekipą. [więcej]
redaktor, 03.09.2014 22:04|czytane: 759 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zbliża się baseballowy weekend


[więcej]
pismak, 03.09.2014 20:47|czytane: 794 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wybory 2014: Następne komitety zarejestrowane w mieście i powiecie kutnowskim
Rejestrują się kolejne komitety w powiecie kutnowskim. W Skierniewicach już byli KWW Strażacy Gminy Kutno z pełnomocnikiem Janem Brodą, KWW Jolanty Wodzyńskiej (gm. Bedlno) z przedstawicielkami Moniką Brewińską i Magdaleną Jaros, KWW "Dąbrowice bez Granic" z Beatą Drążkiewicz, KWW Julianny Barbary Herman (gm. Krośniewice), z pełnomocnikiem wyborczym Markiem Wietrzykiem

Wybory 2014: Następne komitety zarejestrowane w mieście i powiecie kutnowskim

Listę do Rady Miasta Kutn wystawi również Komitet Wyborczy Wyborców Teofila Trybury Kutno Plus, z pełnomocnikiem Teofilem Tryburą. [więcej]
wandea, 03.09.2014 13:09|czytane: 1755 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Narodowe czytanie Sienkiewicza w Krośniewicach


[więcej]
MaciejW, 03.09.2014 13:18|czytane: 889 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atrakcje 40. Święta Róży: Lunapark
Od piątku 5 września od godz. 12.00 na Placu Wolności w Kutnie jak co roku stanie wesołe miasteczko. Największą atrakcją jaką przywiezie ze sobą Lunapark Braci Boss w tym roku będzie 45- metrowe wahadło Monster. Zajmie ono sporo miejsca, zatem tym razem na placu będzie mniej urządzeń. 

Atrakcje 40. Święta Róży: Lunapark , ./upload/articles_pakiety/24508/01_obraz.jpg
Atrakcje 40. Święta Róży: Lunapark , ./upload/articles_pakiety/24508/02_obraz.jpg
Atrakcje 40. Święta Róży: Lunapark , ./upload/articles_pakiety/24508/03_obraz.jpg


Wśród atrakcji z jakich będzie można skorzystać w Lunaparku jest Auto Scooter dla fanów motoryzacji, a także karuzela Break Dancer.

- Ponadto na placu stanie też m.in Diabelski Młyn Panoramica, Autodrom, kolejka górska - mówi Justyna Sola- Stańczyk, przedstawicielka organizatora Jarmarku Różanego. - W piątek zapraszamy do lunaparku od godz. 12.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 9.00. [więcej]
wandea, 03.09.2014 12:59|czytane: 1741 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nabór słuchaczy na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żychlinie
Żychliński Dom Kultury prowadzi nabór słuchaczy na Uniwersytet Trzeciego Wieku na rok akademicki 2014/2015. Uniwersytet Trzeciego Wieku działa przy Żychlińskim Domu Kultury od października 2011 pod patronatem Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie. 

UTW jest popularną formą kształcenia dla ludzi bez względu na posiadane wykształcenie powyżej 50 roku życia, którzy są już nieaktywni zawodowo. Nauka odbywa się w systemie semestralnym. UTW działa jako jedna z sekcji domu kultury z podziałem na podsekcje:

-języka angielskiego                                                      -gimnastyki korekcyjno -usprawniającej
-języka niemieckiego                                                     -nauki obsługi komputera
-języka rosyjskiego                                                       -kulinarną
-plastyczną                                                                   -literacka
-muzyczną                                                                    -zajęcia z samoobrony
-teatralną                                                                        
                                                                     
Zapisy prowadzone są  do 13 października. Wpisowe na semestr wynosi 60 zł. [więcej]
MaciejW, 03.09.2014 12:19|czytane: 721 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atrakcje 40. Święta Róży: Szkolenia różane
W ramach 40. Święta Róży Kutnowski Dom Kultury zaprasza na cykl szkoleń dotyczących pielęgnacji oraz uprawy róż. W sobotę i niedzielę między 12.00 a 16.00 na parkingu KDK będzie czynny Kącik różany, w którym specjaliści i producenci odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące róż i ich uprawy. Dodatkowo w sobotę i niedzielę odbędą się szkolenia różane zgodnie z poniższym programem:

Atrakcje 40. Święta Róży: Szkolenia różane, ./upload/articles_pakiety/24509/01_obraz.jpg


Soboto 6 września
14.00 SZKOLENIE „Najzdrowsze odmiany róż ogrodowych – paleta nowości” –
Katarzyna i Andrzej Ćwik
15.00 SZKOLENIE „Mity i fakty – czyli jak właściwie pielęgnować róże” –
Katarzyna i Andrzej Ćwik
16.00 SZKOLENIE  Zastosowanie, uprawa i znaczenie róż w przestrzeni
miejskiej – dr inż. Agnieszka Szczecińska [więcej]
kultura, 03.09.2014 09:34|czytane: 774 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprawa sprzedaży PKS umorzona, a tabor przenoszony do innych miast
Powiat Kutnowski sprzedał Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej sp. z o. o w Kutnie spółce PKS w Grodzisku Mazowieckim. Mirosława Gal-Grabowska Starosta Kutnowski informowała w grudniu ubiegłego roku o wartości umowy sprzedaży czyli 1,322 mln zł to kwota sprzedaży akcji, każda po 39 zł. Nabywca przejął też, czy kupił stratę spółki w wysokości 780 tys. zł, 2,3 mln zł zobowiązań i długów, 535 tys zł wpisu w hipotece, jeszcze 400 tys. zł wprowadzenia inwestycji w spółce czyli w sumie PKS zdaniem Starosty wart był ponad 5 mln zł. Z taką postawą i wartością spółki nie zgodziło się Stowarzyszenie Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska, które złożyło zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

Sprawa sprzedaży PKS umorzona, a tabor przenoszony do innych miast, ./upload/articles_pakiety/24488/01_obraz.jpg


Postępowanie w sprawie niedopełnienia obowiązków w okresie od 2010 roku do 28 listopada 2013 r. przez Starostę Kutnowskiego i członków Zarządu Powiatu w Kutnie poprzez brak wdrażania czynności naprawczych zmierzających do ratowania spółki PKS czym doprowadzili do jej sprzedaży po zaniżonej cenie tj. o czyn z art. 231 par. 1 kk. zostało przez prokuraturę kutnowską umorzone. Natomiast Sąd Rejonowy odmówił przyjęcia zażalenia Stowarzyszenia uznając, że zostało ono złożone przez osobą prywatną tj. Wiesława Bryłkę, a nie organizację pozarządową. Bryłka jest prezesem Stowarzyszenia i reprezentuje je na zewnątrz.

Prezes Stowarzyszenia Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska skieruje sprawę do Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Tymczasem PKS Grodzisk doposaża swój tabor w innych miastach autobusami z Kutna. Jak pisze Czytelnik eKutno.pl Marcin Ciesielski - Wiele osób ostrzegało, że tak się skończy sprzedaż kutnowskiego PKS-u. PKS Grodzisk dzięki temu może tanio doposażyć swój tabor, tymczasem w Kutnie od sierpnia skasowano kilka kolejnych kursów. Niedawno wywieziono jeden z lepszych autobusów. Niektóre jeszcze mają rejestrację kutnowską, ale oznaczenie zmienione już na PKS Grodzisk Mazowiecki.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że przeniesiono z Kutna do Grodziska kilka gorszych autobusów, a z Gostynina - 5 najlepszych. [więcej]
redaktor, 03.09.2014 09:48|czytane: 1282 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biegaj z nami w Kutnie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie zaprasza 21 września na II Bieg Uliczny "BIEGAJ Z NAMI W KUTNIE". Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem TUTAJ
[więcej]
pismak, 03.09.2014 09:30|czytane: 978 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Atrakcje 40. Święta Róży: Przystanek Dziecko
Kutnowski Dom Kultury zaprasza małych i dużych do odwiedzenia podczas 40. Święta Róży Przystanku Dziecko. 6 i 7 września Park Traugutta zamieni się w wielki plac zabaw, pełnych dmuchanych zabawek, bajkowych postaci, kuglarzy i szczudlarzy. Będzie można też obejrzeć spektakle plenerowe.

Atrakcje 40. Święta Róży: Przystanek Dziecko , ./upload/articles_pakiety/24507/01_obraz.jpg


Sobota 6 września
11.00 – 20.00  „KRÓLESTWO MALUCHA” – zabawki dmuchane i inne atrakcje
11.00 – 17.00  „WESOŁE ZWIERZAKI” – animatorzy bajkowych postaci
13.00 – 18.00  SZCZUDLARZE - KUGLARZE (grupa Nocturn)
15.00 -1 7.00    „Teatr Pana O” – spektakl plenerowy „REKSIO, CZYLI
GWAR NA WIEJSKIM PODWÓRKU” [więcej]
redaktor, 03.09.2014 09:36|czytane: 805 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Piłki Nożnej
W piątek o 16.00 na orliku przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie odbędzie się Turniej Piłki Nożnej dla dzieci uczęszczające do szkół podstawowych (klasy IV – VI).

Kadra drużyny może liczyć maksymalnie 12 zawodników, na boisku przebywa pięciu plus bramkarz. [więcej]
MaciejW, 03.09.2014 09:13|czytane: 955 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III Turniej Brydża Ziemi Łódzkiej o Różę Kutna
W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 w Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie odbędzie się III Turniej Brydża Ziemi Łódzkiej o Różę Kutna. Zapisy od 9.30.

III Turniej Brydża Ziemi Łódzkiej o Różę Kutna, ./upload/articles_pakiety/24510/01_obraz.jpg
III Turniej Brydża Ziemi Łódzkiej o Różę Kutna, ./upload/articles_pakiety/24510/02_obraz.jpg


Zawody sportowe odbędą się w ramach Grand Prix Ziemi Łódzkiej. Zostanie rozegrane około 30 rozdań , w zależności od ilości uczestników, przewidywane zakończenie turnieju godzina 15.30. Sędzią turnieju będzie Mariusz Stańczyk, przedstawiciel Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego w Łodzi. Patronat nad imprezą objął Urząd Miasta Kutna. Dla najlepszych par przewidziano nagrody rzeczowe i finansowe. [więcej]
MaciejW, 03.09.2014 08:57|czytane: 743 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atrakcje Święta Róży 2014: Kto wystąpi w szóstej edycji Kwietnika?
Szósty Ogólnopolski Festiwal Piosenki "KWIETNIK" podczas Święta Róży 2014 realizowany jest przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Kutna.  W sobotę 6 września na scenie na Placu Marsz. J. Piłsudskiego od godz. 14.00 do 18.00 wystąpią mali i młodzi wokaliści z różnych stron Polski. Oczywiście nie zabraknie wśród nich mocnej reprezentacji Miasta Róż. 

Atrakcje Święta Róży 2014: Kto wystąpi w szóstej edycji Kwietnika?, ./upload/articles_pakiety/24506/01_obraz.jpg
Atrakcje Święta Róży 2014: Kto wystąpi w szóstej edycji Kwietnika?, ./upload/articles_pakiety/24506/02_obraz.jpg
Atrakcje Święta Róży 2014: Kto wystąpi w szóstej edycji Kwietnika?, ./upload/articles_pakiety/24506/05_obraz.jpg


Tak było w 2012 roku

Oto kolejność sobotnich występów: 
KATEGORIA A soliści 6-9 lat
1. Aleksandra Gałka – Walczykiewicz, Łowicz
2. Hania Sztachańska, Rokietnica
3. Aurelia Duraj, Bielawa
4. Alicja Jaciubek, Kutno
5. Mateusz Subocz, Bielawa
6.Aleksandra Brzuszkiewicz, Bielawa
7. Antonina Zdziarska, Kutno
8.Agata Brandenburger, Piła
9. Michalina Chmielewska, Stare Miasto
10. Aleksandra Michalska, Kutno
11. Natalia Ochmańska, Częstochowa
12. Aleksander Klembalski, Kutno

KATEGORIA B soliści 10-12 lat

1. Malwina Wojciechowska, Łowicz
2. Ula Zubek, Warszawa
3. Marta Marat, Białołęka
4. Julia Maciejewska, Kutno [więcej]
kultura, 02.09.2014 16:55|czytane: 1544 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
360 tys. zł MKS Kutno jest winny miejskiemu samorządowi
Do 18 września prezydent Kutna Zbigniew Burzyński musi wydać decyzję administracyjną i tym samym zamknąć sprawę krachu finansowego w Miejskim Klubie Sportowym Kutno.  Czy sprawa zakończy się doniesieniem do prokuratury albo innych instytucji? Trudno powiedzieć, na pewno miasto musi odzyskać około 360 tys. zł. 

Jak mówi  Paweł Szczepanik inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Kutna, który przeprowadzał kontrolę wydatkowania otrzymanych dotacji przez stowarzyszenie w trybie tego postępowania ustalił, że MKS niezgodnie z przeznaczeniem i zawartymi umowami na dotację wydał 359 169, 08 zł. 

Protokół pokontrolny został podpisany przez obie strony 30 czerwca. Kontrola wykazała nieprawidłowości powstałe w toku wykonywania zadań publicznych realizowanych na podstawie umów o dotację z Miastem Kutno. Inspektor poddał ocenie pięć umów z 2013 roku na łączną kwotę 882 400 zł oraz pięć umów z 2014 roku na łączną kwotę 953 200 zł. 

- Niezgodnie z przeznaczeniem w ramach umowy na koszykówkę żeńską zostało wydanych 26 165,55 zł, na piłkę nożną młodzieżową 25 276, 67 zł i na piłkę nożną seniorów 307 726, 86 zł - mówi Paweł Szczepanik. [więcej]
wandea, 02.09.2014 08:50|czytane: 1807 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Rekreacja w chaszczach
Pani Maria, która biega z koleżankami przy boisku na ul. Jagiełły w Kutnie zwróciła naszą uwagę, że coraz trudniej przedzierać się obok Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie przez krzaki i wybujałą roślinność. Jak pisze Czytelniczka eKutno.pl w naszym mieście niewiele jest miejsc, w których można uprawiać jogging. 

Czytelnicy piszą: Rekreacja w chaszczach, ./upload/articles_pakiety/24466/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Rekreacja w chaszczach, ./upload/articles_pakiety/24466/06_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Rekreacja w chaszczach, ./upload/articles_pakiety/24466/03_obraz.jpg


- Zrobiło się tam również dość niebezpiecznie, bo wysokie krzaki od czasu do czasu nawiedzają panowie spożywający alkohol - pisze pani Maria. - Niestety brak jest też oświetlenia. Kiedy lato się skończy zmierzch będzie przychodził szybciej i trudno będzie korzystać z tego miejsca, nie ma żadnej lampy, która oświetlałaby wytyczną ścieżkę do biegania. Być może warto aby miasto zadbało o te tereny zielone i ułatwiło mieszkańcom rekreację. 

- Jest to teren miejski, którego zarządcą jest Szkoła Podstawowa Nr 9. Prace porządkowe trwają i jeśli warunki pogodowe pozwolą to powinny się one zakończyć się do końca tygodnia - informuje Joanna Brylska, [więcej]
redaktor, 02.09.2014 14:28|czytane: 1403 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Plon niesiemy plon... Dożynki w Krzyżanowie
31 sierpnia br. w Krzyżanowie odbyła się uroczystość Święta Plonów. Gminne Dożynki 2014 miały szczególną oprawę, gdyż święto rolników zbiegło się z uroczystością poświęcenia nowego samochodu strażackiego, w który została doposażona jednostka OSP Krzyżanów.

Plon niesiemy plon... Dożynki w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/24504/01_obraz.jpg
Plon niesiemy plon... Dożynki w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/24504/04_obraz.jpg
Plon niesiemy plon... Dożynki w Krzyżanowie, ./upload/articles_pakiety/24504/06_obraz.jpg


Organizatorami pożniwnego święta byli: Samorząd Gminy Krzyżanów i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzyżanowie. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy sołectw: Krzyżanówek, Jagniątki i Władysławów. Honory starostów pełnili: Monika Galant z Krzyżanówka i Andrzej Karpiak z Władysławowa.

Barwny dożynkowy korowód był sygnałem do rozpoczęcia uroczystości.Po części obrzędowo- wieńcowej została odprawiona msza święta w intencji rolników i ich rodzin. Następnie dożynkowych gości powitała Przewodnicząca Rady Gminy Krzyżanów Magdalena Jabłońska. Gospodarz Gminy- Wójt Gminy Krzyżanów Tomasz Jakubowski, w przemówieniu okolicznościowym podziękował rolnikom za ich całoroczną pracę i zebrane plony, za troskę, by nigdy nie brakło chleba na naszym stole. [więcej]
redaktor, 02.09.2014 14:40|czytane: 3497 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Atrakcje Święta Róży 2014: Muzyczna Scena nad Ochnią
Muzyczna Scena nad Ochnią to od lat jedna z atrakcji Święta Róży w Kutnie. Tym razem w jubileuszowym czterdziestym roku imprezy w programie koncertów wystąpią top gwiazdy muzyki rozrywkowej.

Donatan & Cleo Sobota 18.30 
Para która reprezentowała Polskę podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze z utworem "My Słowianie", gdzie dotarli do finału i zajęli 14. miejsce.

Atrakcje Święta Róży 2014: Muzyczna Scena nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/24502/01_obraz.jpg
Atrakcje Święta Róży 2014: Muzyczna Scena nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/24502/02_obraz.jpg
Atrakcje Święta Róży 2014: Muzyczna Scena nad Ochnią, ./upload/articles_pakiety/24502/03_obraz.jpg


Aleksandra Szwed Sobota 19.30
Aktorka i piosenkarka, karierę zaczynała od występów w grupie towarzyszącej Majce Jeżowskiej. 14 lutego 2009 z piosenką "All My Life" wzięła udział wraz z Marco Bocchino w polskich preselekcjach do KONKURSU Piosenki Eurowizji, zajmując 2. miejsce. W kwietniu 2013 roku Ola wydała swój debiutancki singiel zatytułowany "Ach Ten Pan". Kompozycja została zgłoszona do konkursu Tip Trendy 2013.

Varius Manx  Sobota 20.45
Polski zespół rockowy założony w 1989 roku w Łodzi przez Roberta Jansona, Michała i Pawła Marciniaków. Varius Manx ma na swoim koncie takie przeboje jak "Orła Cień", "Zanim zrozumiesz" czy "Piosenka księżycowa".

Natalia Lubrano Niedziela 17.30 
Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W marcu 2012 roku ukazała się autorska płyta wokalistki i jej zespołu pt. "R.E.S.P.E.C.T." wydana przez wydawnictwo Kayax. Wcześniej Lubrano współpracowała m.in. z Renatą Przemyk, Andrzejem Smolikiem, Marią Peszek i Miloopą. [więcej]
MaciejW, 02.09.2014 13:23|czytane: 1276 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rozpatrzenie skarg na sesji nadzwyczajnej w mieście
W czwartek o godz. 14.00 na wniosek prezydenta Kutna została zwołana sesja nadzwyczajna Rady Miasta Kutna.

W porządku obrad znalazło się rozpatrzenie skargi z  12 maja 2014 r. pana Władysława Marczaka, przekazanej pismem z dnia 3 lipca 2014 r. przez Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi oraz skargi  z dnia 21 lipca 2014 r. pana Eugeniusza Leszewicza [więcej]
redaktor, 02.09.2014 12:34|czytane: 1188 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
14 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności