eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
SOIO: Szpital w pajęczej osnowie. Apel do radnych powiatowych[więcej]
pismak, 08.07.2014 11:53|czytane: 1356 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Punkty i terminy selektywnej zbiórki odpadów w Kutnie
Urząd Miasta Kutna opublikował punkty i terminy  selektywnej zbiórki odpadów w naszym mieście.

Przeterminowane leki – każdy mieszkaniec możebezpłatnie oddawać przeterminowane leki w ośmiu aptekach:  ul. Zamoyskiego 4, ul. Sienkiewicza 6, ul. Grunwaldzka 1, ul. Jana Pawła II 3, ul. Mickiewicza 5, ul. Skłodowskiej-Curie 46, ul. Chrobrego 12 i Wyszyńskiego 5 (Kaufland).

Punkty i terminy selektywnej zbiórki odpadów w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24055/01_obraz.jpg


Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory oraz chemikalia – można bezpłatnie dostarczyć do czterech punktów gromadzenia odpadów rozmieszczonych na poszczególnych osiedlach miasta (harmonogram poniżej). Zbiórka trwać będzie od 130.0 do 17.00.

- osiedle Dybów, ul. Wiosenna – pierwszy wtorek każdego miesiąca,
- osiedle Grunwald, ul. Grunwaldzka 8 – drugi wtorek każdego miesiąca,
- osiedle Tarnowskiego, ul. Tarnowskiego 42 – trzeci wtorek każdego miesiąca,
- osiedle Centrum, ul. B. Śniadeckich 6/3 – czwarty wtorek każdego miesiąca.

Meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony.
Odbiór odpadów w miesiącach: kwiecień, sierpień.
- osiedle Dybów, ul. Wiosenna – pierwsza środa wymienionych miesięcy,
- osiedle Grunwald, ul. Grunwaldzka 8 – druga środa wymienionych miesięcy,
- osiedle Tarnowskiego, ul. Tarnowskiego 42 – trzecia środa wymienionych miesięcy,
- osiedle Centrum, ul. B. Śniadeckich 6/3 – czwarta środa wymienionych miesięcy. [więcej]
pismak, 08.07.2014 11:06|czytane: 1095 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Czy zmiany w naliczaniu janosikowego wpłyną na samorząd powiatowy?
Przepisy o tzw. janosikowym czyli swego rodzaju podatku, które płacą bogate miasta, gminy czy województwa na rzecz biedniejszych samorządów, okazały się sprzeczne z Konstytucją RP. Rząd i parlament mieli półtora roku na zrobienie legislacyjnego porządku. Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianą przepisów o janosikowym i liczy, że zostaną one uchwalone jesienią 2014 r.

Czy zmiany w naliczaniu janosikowego wpłyną na samorząd powiatowy?, ./upload/articles_pakiety/23913/01_obraz.jpg


Trybunał Konstytucyjny nie zakwestionował idei janosikowego, tylko nakazał zmianę sposobu jego naliczania. Janosikowe na wysokim poziomie powodowało, że regiony zamożne zaczynały stawać się coraz mniej wydolne finansowo. Bardzo często zdarzało się, że gminy czy miasta, do których szła  pomoc i tak nie miały środków na duże i dużo inwestycji. Trybunał zakwestionował sposób wyliczania janosikowego. Dotychczas brane były dochody samorządu sprzed dwóch lat. Jaka dotychczas była rola janosikowego w budżecie kutnowskiego samorządu powiatowego?

- Część równoważąca subwencji ogólnej dla powiatów ustalana jest w wysokości wpłat powiatów zgodnie ze wskaźnikiem "P". Powiaty, w których wskaźnik "P" jest większy niż 110% wskaźnika "Pp", dokonują wpłat do budżetu państwa z przeznaczeniem na część równoważącą subwencji ogólnej dla powiatów -o tym skąd bierze się janosikowe opowiada Jolanta Anioł, Skarbnik Powiatu Kutnowskiego. - Subwencja ogólna dla powiatu składa się z części wyrównawczej i równoważącej , o czym mówi art. 7 ust. 1 pkt. 2 ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Kwoty przeznaczone na część subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego określa ustawa budżetowa państwa.

Powiat kutnowski w 2012 roku otrzymał 3 038 499 zł części równoważącej subwencji ogólnej czyli tzw. janosikowego co stanowiło 0,28% części równoważącej dla powiatów. Zrealizowane dochody w 2012 roku to 98 437 097 zł. W 2013 roku otrzymał z kolei dużo więcej, bo 8 209 600 zł co stanowiło 0,76% części równoważącej dla powiatów. Zrealizowane dochody w 2013 roku to 104 766 603 zł. 

Na 2014 rok zaplanowano 7 878 067 zł części równoważącej subwencji ogólnej co stanowiło 0,73% części równoważącej dla powiatów. Zaplanowane na 2014 rok dochody to 99 203 900 zł. [więcej]
wandea, 08.07.2014 09:12|czytane: 937 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Aquaparkiem Kutno

Wakacje z Aquaparkiem Kutno
[więcej]
wandea, 08.07.2014 08:22|czytane: 913 razy|komentuj|czytaj cały
Turniej Piłki Plażowej Kobiet w Żychlinie
13 lipca  godz. 10.00  w Żychlinie odbędzie się Turniej Piłki Plażowej Kobiet. Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół w Żychlinie.

 Turniej Piłki Plażowej Kobiet w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23971/01_obraz.jpg


Turniej zostanie rozegrany na boisku przy ul. Łąkowej 6 w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria – szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne
II kategoria – open (w przypadku małej liczby zgłoszeń istnieje możliwość połączenia kategorii) [więcej]
redaktor, 08.07.2014 08:20|czytane: 958 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wakacje w kutnowskiej bibliotece

Wakacje w kutnowskiej bibliotece

[więcej]
wandea, 08.07.2014 08:09|czytane: 1391 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policja w Żychlinie będzie miała nowy radiowóz
Jutro podczas sesji rady Miejskiej w Żychlinie radni zdecydują o pomocy finansowej Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Chodzi o kwotę 14 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu radiowozu oznakowanego dla Komisariatu Policji w Żychlinie.

26 czerwca br. Komisariat Policji w Żychlinie zwrócił się do Burmistrza Żychlina z prośbą o pomoc finansową w wysokości 14 000 zł na rzecz Funduszu Wsparcia Policji, prowadzonego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi, z przeznaczeniem na zakup radiowozu oznakowanego dla komisariatu.

Prośbę uzasadniono koniecznością zapewnienia właściwego poziomu obsługi mieszkańców Gminy, m.in. krótkiego czasu dojazdu na zgłoszenia i interwencje [więcej]
wandea, 08.07.2014 08:03|czytane: 1011 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chcesz być trendy, tańcz zumbę
Zumba to zajęcia łączące fitness i taniec. Zajęcia w atmosferze zabawy i relaksu proponuje Szkoła Tańca Alibi i Kutnowski Dom Kultury. Muzyka latynoska i najnowsze hity, pozytywna energia i łatwe kroki, sprawią, że zapomina się o żmudnym treningu, czy ciężkich ćwiczeniach. Podczas zajęć Zumba®Fitness nie ma skomplikowanych ruchów a poziom zajęć dostosowany jest do uczestników początkujących.

Chcesz być trendy, tańcz zumbę, ./upload/articles_pakiety/24052/01_obraz.jpg


Zumba w Polsce i na całym świecie już wciągnęła tysiące ludzi. Bez względu na wiek mieszkańcy Kutna mogą być kolejnymi uczestnikami niesamowitych zajęć.

Zajęcia odbywają się w Kutnowskim Domu Kultury w środy o godz.19.00-20.00 (nowa sala baletowa) prowadzi je instruktor licencjonowany instruktor Agnieszka Dębowska. [więcej]
kultura, 08.07.2014 07:45|czytane: 950 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dopalacze to śmierć. Sanepid przestrzega
Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie przestrzega i informuje rodziców o skutkach dopalaczy. Radzi też w wakacje mieć szczególną uwagę na nietypowe zachowania swoich dzieci.

Dopalacze to śmierć. Sanepid przestrzega, ./upload/articles_pakiety/24053/01_obraz.jpg
Dopalacze to śmierć. Sanepid przestrzega, ./upload/articles_pakiety/24053/02_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 08.07.2014 07:54|czytane: 943 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces Leszczynianek
W minioną sobotę Ludowy Zespół Wokalny “Leszczynianki” gościł na III Przeglądzie Kapel i Zespołów Folklorystycznych w ramach XV Jarmarku Świętego Brunona w Giżycku. Grupa wystąpiła znakomicie, co doceniło jury Przeglądu, przyznając “Leszczyniankom” wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną.

Sukces Leszczynianek, ./upload/articles_pakiety/23583/01_obraz.jpg


– Jest to duże osiągnięcie dla tak młodego zespołu. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ponieważ występowały wyłącznie profesjonalne grupy mające kilkudziesięcioletnią tradycję – mówi Wiesław Kowalski, kierownik zespołu. – Na pewno jeszcze kiedyś wrócimy do Giżycka. Jest to miasto z wyjątkowym klimatem, bardzo przyjazne, tętniące ludową kulturą. [więcej]
kultura, 08.07.2014 07:37|czytane: 1065 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jakie nazwy dla rond i ulic? Profesora Pokrzywnickiego, Urbaniaka, a może pułkownika Pileckiego
Mieszkańcy Kutna oraz radni miejscy mają pomysły na nazwy dla nowopowstających ulic i właśnie budowanego ronda przy ulicy Oporowskiej. Chcą aby uhonorować wybitnych Polaków urodzonych w powiecie kutnowskim, zasłużonych dla wolności Polski albo kutnowian, którzy zaznaczyli na trwale swoje miejsce w historii społeczności lokalnej.

Robert Bąk napisał do Rady Miasta Kutna z propozycją nazwania ronda przy Oporowskiej imieniem pułkownika profesora doktora nauk medycznych Stanisława Pokrzywnickiego.

Jakie nazwy dla rond i ulic? Profesora Pokrzywnickiego, Urbaniaka, a może pułkownika Pileckiego, ./upload/articles_pakiety/23638/01_obraz.jpg


- Stanisław Pokrzywnicki urodził się 7 maja 1909 roku w Sójkach, a zmarł 20 listopada 1993 roku. Budowane rondo znajduje się na trasie dojazdowej do nowego i byłego szpitala, a Profesor Pokrzywnicki właśnie w Kutnie przeprowadził pierwsze w Polsce znieczulenie ogólne z użyciem kurary (środka znieczulającego) - pisze Robert Bąk. - Profesor Pokrzywnicki był pierwszym i przez kilka lat jedynym anestezjologiem w Polsce. Trzykrotnie otrzymał tytuł doktora honoris causa: Wojskowej Akademii Medycznej, Śląskiej Akademii Medycznej oraz Akademii Medycznej w Poznaniu oraz był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dzięki Profesorowi we wszystkich województwach ustanowiono funkcję nadzoru specjalistycznego. W czasie działań wojennych w okresie drugiej wojny światowej  był reprezentantem Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii służył między innymi jako lekarz 303 i 302 Dywizjonu Myśliwskiego oraz zastępca szefa służby zdrowia w dowództwie lotnictwa taktycznego. Za swój udział w wojnie został odznaczony między innymi czterokrotnie Medalem Lotniczym oraz brytyjskimi Defence Medal i War Medal 1939-1945.

Mieszkaniec Kutna prosi radę miasta o pozytywne rozpatrzenie propozycji, bo nigdy nie powinniśmy zapominać wybitnych Polaków, których korzenie związane są z naszym miastem i powiatem. -To w naszym interesie jest uhonorowanie wybitnego kutnowskiego naukowca i Polaka - Bąk tak kończy pismo.

Inną propozycję ma Włodzimierz Andrzejewski z Kutna.
- Nieżyjący od kilka lat Andrzej Urbaniak był moim przyjacielem - dość bliskim przyjacielem. Ale nie o to chodzi. Andrzej dla naszego regionu zrobił zdecydowanie wiecęj niż cała Rada Miasta Kutna razem z radnymi powiatowymi - pisze Andrzejewski. - Nie jest tajemnicą, że człowiek ten poświęcił swoje życie dla rozwoju regionalizmu i promocji powiatu kutnowskiego na arenie ogólnopolskiej. Był między innymi pracownikiem Muzeum Regionalnego w Kutnie i Zamku w Oporowie, a także dyrektorem Muzuem im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Wiele lat prezesował Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Był on także inicjatorem, pomysłodawcą i głównym organizatorem kwesty na rzecz ratowania starych nagrobków kutnowskiego cmentarza. [więcej]
wandea, 07.07.2014 17:56|czytane: 1475 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Opowieść o wyścigu London-Brighton w kutnowskim muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na spotkanie z panem Tomaszem Skrzelińskim pt. „Spotkania z zabytkową motoryzacją – opowieść o wyścigu London-Brighton”, które odbędzie się  w sobotę, 12 lipca w godz. 10:00-12:00.

Opowieść o wyścigu London-Brighton w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/24051/01_obraz.jpg
Opowieść o wyścigu London-Brighton w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/24051/02_obraz.jpg


Edward Poskier w ten sposób opisuje Tomasza Skrzelińskiego: „(...) Pan Tomasz związany jest z motoryzacją od zawsze, aby nie powiedzieć od kołyski, Pasjonowała go mechanika, wyczyn, konstrukcje, modele pojazdów, rajdy i organizacja, zawsze był z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

W chwili obecnej prowadzi prestiżowy Klub Pojazdów Zabytkowych – Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Historycznego w Wielkiej Brytanii, to trochę skomplikowane, ale tylko na początku. Wcześniej działał w międzynarodowym Klubie CAAR i innych organizacjach i stowarzyszeniach automobilowych. Pan Tomasz tym się różni od innych restauratorów i kolekcjonerów, że jego kolekcja nie stoi, ale ciągle jest w ruchu, bierze udział w prestiżowych rajdach, zlotach, konkursach. [więcej]
kultura, 07.07.2014 15:50|czytane: 946 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Pogoda się zmienia. Burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem na województwie łódzkim. 

Burze mogą wystąpić od dziś do 03:00 jutro. Opady deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie około 40 mm z porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie wystąpią opady gradu. [więcej]
MaciejW, 07.07.2014 15:56|czytane: 936 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kampania Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj
Policjanci z Kutna po raz dziesiąty uczestniczą w Kampanii Społecznej Bezpieczny przejazd- „Zatrzymaj się i żyj”, której autorem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest edukacja pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, zmierzająca do ograniczenia liczby zdarzeń na przejazdach kolejowych.

Na terenie powiatu kutnowskiego znajduje się 50 przejazdów kolejowych, a w Polsce jest ich prawie 14 tysięcy. Rocznie dochodzi tam blisko do 250 wypadków z udziałem pojazdów, w których ginie średnio około 40 osób. Przyczyną tych zdarzeń jest ignorowanie przepisów i niezachowanie podstawowych środków ostrożności, dlatego policjanci uczestniczą w działaniach edukacyjnych jak uniknąć tego typu tragedii. [więcej]
redaktor, 07.07.2014 15:35|czytane: 1026 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKobieta: Opalanie z głową nie wyrządzi krzywdy!
Lato, lato wszędzie - śpiewała Formacja Nieżywych Schabuff. Nic dziwnego, że mamy trzydziestostopniowe upały. Słoneczną pogodę można wykorzystać i zafundować sobie opaleniznę bez podróży nad morze. Jednak należy opalać się "z głową".  

Opalenizna to reakcja adaptacyjna-  obrona skóry przed promieniowaniem UV. Często chroni nas przed promieniowaniem UV jednak nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do poważnych chorób skórnych, przyspiesza też starzenie się skóry. Bezpośrednio na słońcu możemy przebywać 20 minut, w tym czasie jesteśmy naturalnie chronieni. Dlatego jeśli chcemy się opalić lub musimy przebywać na słońcu dłużej pamiętajmy o nałożeniu preparatu z filtrem.

- Zanim filtr zacznie działać, mija trochę czasu, należy nałożyć go jeszcze w domu- radzi Joanna Antkowiak, autorka popularnego bloga facehairbodycare - Nie należy bać się wysokich filtrów. Większość ludzi unika filtrów wyższych niż SPF 20 myśląc, że używając wysokiego filtra się nie opalą. To nieprawda – opalą się, jednak wolniej i bezpieczniej. Żeby rzeczywiście uzyskać ochronę na poziomie sugerowanym na opakowaniu, trzeba nałożyć na skórę bardzo dużo filtru, a mało kto nakłada „przepisową” ilość kosmetyku. Nakładając mniejszą ilość, uzyskujemy mniejszą ochronę, np. z SPF 30 robi się SPF 20, dlatego najlepiej zacząć od filtra SPF 30, a potem stopniowo schodzić do coraz niższego- kontynuuje pani Joanna. - Nie polecam stosowania kosmetyków typu SPF 8, ponieważ w obliczu zbyt małej ilości nałożonego kosmetyku, nie uzyskujemy praktycznie żadnej ochrony. [więcej]
MaciejW, 07.07.2014 15:33|czytane: 1219 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Staszic" i "Dąbrowszczak" najbardziej popularne wśród gimnazjalistów
Zakończył się nabór do pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych w powiecie kutnowskim. 877 uczniów zadeklarowało chęć kontynuacji nauki, z tego 857 ma przydział. Pozostało jeszcze 21 osób, które zapewne w naborze specjalnym uzyska miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych.

- Niewielka liczba osób wybrała szkoły poza naszym powiatem zatem trzeba się cieszyć, że gimnazjaliści postawili na szkoły w miejscu zamieszkania - mówi Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu. - Absolwenci wybierali najczęściej I LO im. J.H. Dąbrowskiego oraz Zespół Szkół nr 1 w Kutnie. [więcej]
wandea, 07.07.2014 15:20|czytane: 1851 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe boiska dla kutnowskich szkół
Dwie szkoły ponadgimnazjalne w Kutnie od września będą miały nowe boiska. Finansowane będą one z budżetu powiatu kutnowskiego oraz środków zewnętrznych.

W Zespole Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie powstanie boisko wielofunkcyjne.

-Uczniowie będą mogli grać na jego długości w piłkę nożną, a na szerokości będą dwa boiska do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę w zależności od potrzeb. Obok zostanie wybudowane bieżnia do skoku w dal i pchnięcia kulą - mówi dyrektor Janusz Pawlak. - Około 250 tys. zł to środki własne powiatu. Niewykluczone, że już na przełomie września i października uczniowie będą się cieszyć z nowego obiektu. 

Nowe boiska dla kutnowskich szkół, ./upload/articles_pakiety/24048/01_obraz.jpg
Nowe boiska dla kutnowskich szkół, ./upload/articles_pakiety/24048/04_obraz.jpg


- Ministerstwo Sportu w przypadku boiska przy "Staszicu" dołoży połowę kwoty uzyskanej z przetargu tj. do kwoty 333 tys. zł. Boisko w ZS nr 1 raczej będzie gotowe na jesieni, nie uda się  zamknąć z procedurą w wakacjach - mówi Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu.

-Trwa pierwszy etap budowy boisk w I LO im. J.H. Dąbrowskiego. Do 22 sierpnia powstanie boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, koszykówka i siatkówka)- mówi Przemysław Zawadzki, dyrektor I LO. [więcej]
MaciejW, 07.07.2014 15:08|czytane: 1152 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kąpielisko przy ul. Narutowicza otwarte
W te upalne dni warto skorzystać z basenów miejskiego kąpieliska w Kutnie przy ulicy Narutowicza. Jest ono otwarte 28 czerwca. Wejście na basen jest bezpłatne. 

Kąpielisko przy ul. Narutowicza otwarte, ./upload/articles_pakiety/24046/01_obraz.jpg
Kąpielisko przy ul. Narutowicza otwarte, ./upload/articles_pakiety/24046/12_obraz.jpg
Kąpielisko przy ul. Narutowicza otwarte, ./upload/articles_pakiety/24046/03_obraz.jpg


W gorącym lecie warto jest ochłodzić się i kąpać w basenach. Ponadto najmłodsi mogą nauczyć się pływać. NAd bezpieczeństwem czuwa trzech ratowników. [więcej]
MaciejW, 07.07.2014 10:55|czytane: 1906 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa strona Święta Róży i patronat żony prezydenta Polski
Na jubileuszowe 40. Święto Róży Kutnowski Dom Kultury uruchomił nową stronę poświęconą największemu rozrywkowemu wydarzeniu naszego miasta.

Nowa strona Święta Róży i patronat żony prezydenta Polski, ./upload/articles_pakiety/24044/01_obraz.jpg


Poza wspomnieniami zeszłorocznego Święta, poradami różanymi oraz historią, wkrótce będzie można znaleźć aktualności oraz program tegorocznego Święta Róży. Strona póki co jest w budowie i będzie systematycznie uzupełniana.

Tegoroczne Święto Róży objęła honorowym patronatem małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. 

- Mamy nadzieję, że nowy wygląd i jakość strony przypadną Państwu do gustu i będziecie nas często odwiedzać - mówią organizatorzy. [więcej]
kultura, 07.07.2014 09:57|czytane: 1231 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Studio Tańca Alibi na V Fireproof
Wśród punktów sobotniego programu V Festiwalu Ognia w Kutnie znalazł się występ Szkoły Tańca Alibi Doroty Ciołkowskiej.

Studio Tańca Alibi na V Fireproof, ./upload/articles_pakiety/24043/01_obraz.jpg
Studio Tańca Alibi na V Fireproof, ./upload/articles_pakiety/24043/02_obraz.jpg
Studio Tańca Alibi na V Fireproof, ./upload/articles_pakiety/24043/03_obraz.jpg


O godz. 23.20 przed werdyktem w gorących rytmach wystąpili młodzi tancerze z Kutna ,którzy pokazali wysokie umiejętności zdobyte na zajęcia w Kutnowskim Domu Kultury. [więcej]
kultura, 07.07.2014 09:44|czytane: 1301 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim
Artur Fryz był i jest poetą niechcianym. Do feudalnego „układu” rządzącego Kutnem nie tylko nie należał, ale był wobec niego w otwartej opozycji. „Układ” mu tego nie zapomniał po śmierci, bo „układ” jest pamiętliwy. Dlatego nazwisko Fryza jest zewsząd eliminowane, dlatego propozycja nadania Festiwalowi Złoty Środek Poezji imienia jego twórcy została przez władze odrzucony.

Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/24045/04_obraz.jpg
Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/24045/10_obraz.jpg
Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/24045/08_obraz.jpg


Władający Kutnem tylko z konieczności tolerują festiwal i chcieliby zapomnieć o nim, tak jak o Fryzie, bo „panowie na Kutnie” akceptują tylko to co jest im podporządkowane, bądź jest kontrolowanym produktem ich akolitów. Boją się poza tym wszystkiego co wybiega ponad przeciętność, co jest inne, kontrowersyjne, nowe, i twórcze, czego nie można porównać z istniejącymi już wzorcami lub bezpiecznie skopiować z innego miasta. Walka z cieniami niepokornego poety odsłoniła kolejny rąbek oblicza wyalienowanej ekipy rządzącej miastem na feudalny sposób.
Festiwal postanowiono stopniowo wygaszać. Miał być zredukowany do jednego dnia, co szybko skróciłoby jego żywot, i gdyby nie sprzeciw radnej Marii Aulich, pewnie by się tak stało; ostatecznie zgodzono się łaskawie na imprezę dwudniową, ale okrojoną …
Przypomnijmy, w zaproszeniu na jubileuszowy X Festiwal Złoty Środek Poezji, który przynosi miastu sławę, a którego twórcą był Artur,  nie padło jego nazwisko. W programie dwóch festiwalowych dni organizatorzy nie przewidzieli choćby kwadransa poświęconego zmarłemu twórcy. „Artur był znienawidzony” – napisał Tomasz Piątek w „Gazecie Wyborczej”. „Skrzywdziłem cię, więc muszę się na tobie zemścić” – dodał Fiodor Dostojewski.
Gdyby nic więcej nie pozostało po Fryzie tylko 24 sonety municypalne z tomiku "miasto nad bitwą", które stworzył z nieodwzajemnionej miłości do Kutna, to dał on temu miastu dobrą nowiną, która – zapamiętajcie to dobrze - zostanie na zawsze. Kiedy nikt już nie będzie pamiętał o Wdowiaku i Burzyńskim – nazwisko Fryza będzie wciąż mówiące. [więcej]
kultura, 07.07.2014 09:42|czytane: 2127 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sportowe wakacje z MOSiRem
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie w tym roku na wakacje proponuje cykl zawodów siatkówki, koszykówki, piłki nożnej. W sportowych zmaganiach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Przedstawiamy terminarz sportowych wakacji z MOSiRem.

Sportowe wakacje z MOSiRem , ./upload/articles_pakiety/23734/01_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 07.07.2014 08:37|czytane: 1212 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Program kulturalnych wakacji w Kutnie
Kutnowski Dom Kultury zapraszam wszystkich chętnych do udziału w wakacyjnych zajęciach sekcji KDK. WAKACJE W KDK i CTMiT – zapisy tel. (024) 254 21 37 lub e-mail: aniajasinska@kdk.art.pl

 „WAKACJE W WESOŁEJ DOLINIE” Termin: 01, 08, 15 lipca  Godzina:11.30 – 13.30
Temat:origami i nie tylko
Miejsce:Kutnowski Dom Kultury, sala nr 118
Dla kogo:I grupa dzieci w wieku  5-6 lat
Wstęp: 10,00 zł/osobę

Termin: 03, 10, 17 lipca  Godzina:11.30 – 13.30
Temat:origami i nie tylko
Miejsce:Kutnowski Dom Kultury, sala nr 118
Dla kogo:II grupa dzieci w wieku  7-9 lat
Wstęp: 10,00 zł/osobę

„LETNIE SZYCIE” Termin: 02, 04, 09 lipca Godzina:10.00 – 12.00
Temat:wakacyjne zajęcia szycia
Miejsce:Kutnowski Dom Kultury, pracownia plastyczna
Dla kogo:dzieci w wieku  8-11 lat
Wstęp: 10,00 zł/osobę

„MODA NA SZYCIE” Termin: 11, 16, 18 lipca Godzina:10.00 – 12.00
Temat:wakacyjne zajęcia szycia
Miejsce:Kutnowski Dom Kultury, pracownia plastyczna
Dla kogo:młodzież w wieku  13-15 lat
Wstęp: 10,00 zł/osobę [więcej]
kultura, 07.07.2014 08:34|czytane: 987 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uwaga na upały: herbata z solą, miski z wodą i zasłonięte okna
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega pred dużymi upałami w województwie łódzkim. Wystąpią one do jutra wieczora.

Uwaga na upały: herbata z solą, miski z wodą i zasłonięte okna, ./upload/articles_pakiety/24039/01_obraz.jpg


Prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek i wtorek od 31°C do 33°C. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C.

Podczas upałów jeśli jesteśmy na urlopie najlepiej między godz. 11.00 a 14.00 zróbmy sobie przerwę.
Jeśli musimy pracować przede wszystkim należy dbać o nawadnianie. Zamiast polecanych wszędzie zimnych napojów warto zastosować starą żeglarską metodę. Podczas rejsów morskich czy nawet regat na jeziorach wielu z nich pije gorącą herbatę z solą. Nie obniża ona sztucznie temperatury naszego organizmu tak jak zimne napoje, przez które tylko jeszcze bardziej odczuwamy gorąco. Zapobiega nadmiernej utracie wody, bo sól ją zatrzymuje. Uzupełnia też elektrolity, które tracimy wraz z potem.

Ten sposób polecają też przewodnicy górscy. Dodają też, że warto pić wodę zmieszaną z czymś, a nie w czystej postaci - wtedy na dłużej zostanie ona w organizmie. Dlatego poza sokami czy herbatą, można sięgnąć po ogórki czy arbuzy. [więcej]
pismak, 07.07.2014 08:11|czytane: 890 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Lato w Krośniewicach
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach gościło w piątek 4 lipca przedstawicielki Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z kutnowskiego Sanepidu, które przeprowadziły dla uczestników AKCJI LATO 2014 pogadankę na temat bezpieczeństwa i higieny  podczas pobytu na wakacjach, zapobiegania chorobom zakaźnym w tym  tzw.  „brudnych rąk”  oraz  profilaktyki nałogów.

Akcja Lato w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/24038/01_obraz.jpg
Akcja Lato w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/24038/02_obraz.jpg
Akcja Lato w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/24038/03_obraz.jpg


Dla dzieci przygotowana została również krzyżówka z hasłem „Zdrowy,bezpieczny styl życia” oraz  mini warsztaty dotyczące bezpiecznych wakacji na wsi, w domu, nad wodą oraz w lesie. [więcej]
pismak, 07.07.2014 07:52|czytane: 883 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Futbolowy weekend
W miniony weekend na  Orliku przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie obyły się dwa turnieje piłki nożnej. W piątek swoje umiejętności piłkarskie mieli możliwość sprawdzić chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. 

Futbolowy weekend, ./upload/articles_pakiety/24037/08_obraz.jpg
Futbolowy weekend, ./upload/articles_pakiety/24037/02_obraz.jpg
Futbolowy weekend, ./upload/articles_pakiety/24037/10_obraz.jpg


Grupa A to ekipy: 1. Jabłko Team 2. Aleje ZHP 3. Pioruny 4. Omega Kutno
Grupa B : 1. Gramy dla Patryka 2. White Power 3. Black Power

System rozgrywania turnieju to każdy z każdym w grupach. Dwie najlepsze drużyny wchodziły do półfinału. Grupę A wygrała drużyna „Aleje ZHP” z kompletem zwycięstw, drugie miejsce zajęła drużyna Omegi Kutno. Rywalizację w grupie B na swoją korzyść rozstrzygnęli chłopcy o nazwie „Gramy dla Patryka ”, zaraz za mini uplasowała się ekipa „Black Power”.

Następna faza turnieju odbywała się systemem pucharowym zwycięscy półfinałów grali w wielkim finale o pierwsze miejsce w turnieju, natomiast przegrani zmagań półfinałowych grali o trzecie miejsce. [więcej]
pismak, 07.07.2014 07:46|czytane: 1222 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kronika kryminalna: kolizja, potrącenie i zablokowana obwodnica Krośniewic
W sobotę przed godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Bitwy pod Kutnem doszło do kolizji. Tico uderzyło w opla, jadącego od strony Płocka. Kierowca opla został przewieziony do kutnowskiego szpitala.

Z kolei wczoraj około godz. 17.30 samochód osobowy potrącił rowerzystę na rondzie Romana Dmowskiego w Kutnie. Rowerzyście nic się nie stało, kierująca toyotą kobieta została ukarana mandatem.

Również w niedzielę o godz. 22.10 na DK 92a Krośniewice Kutno na obwodnicy Krośniewic wywrócił się motocykl. [więcej]
pismak, 07.07.2014 07:25|czytane: 1085 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Fireproof zakończony
Werdyktem jury festiwalu zakończył się piąty Fireproof  w Kutnie organizowany przez Teatr Ognia Fireproof, Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury oraz Kutnowski Dom Kultury. Impreza była współfinansowana ze środków Prezydenta Miasta Kutna i Powiatu Kutnowskiego.

Festiwal Fireproof zakończony, ./upload/articles_pakiety/24020/01_obraz.jpg
Festiwal Fireproof zakończony, ./upload/articles_pakiety/24020/12_obraz.jpg
Festiwal Fireproof zakończony, ./upload/articles_pakiety/24020/29_obraz.jpg


Jury w składzie: Joanna Aksman (Fireproof), Dominika Staniszewska (KDK), Adam Suliński (Cerber z Golubia Dobrzynia) oraz Filip Dobrowolski (Eight z Torunia) nagrodziło w kategorii zespół: I miejsce - Na CoDzień, II - Wymiatacze, III- Azis Light. Natomiast w kategorii solista kolejno trzy nagrody odebrali: Jerzy Kozłowski, Tomasz Piotrowski, Krzysztof Kidawa.

Przed konkursowymi występami publiczność wysłuchała koncertu OFFENSYWY. Energetyczny i melodyjny punk rock rozgrzał mieszkańców Kutna i przygotował na ogniste pokazy. [więcej]
kultura, 06.07.2014 08:15|czytane: 1319 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Don Juan podbił serca publiczności
W ramach V Festiwalu Ognia Fireproof o 18.00 na placu Marsz. J. Piłsudskiego wystąpił Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop w komediowym spektaklu plenerowym "Serce Don Juana" inspirowanym sztuką Moliera. Całość została wykonana przez aktorów chodzących na szczudłach. Oczywiście zgromadzona publiczność nie mogła oprzeć się kochankowi wszechczasów.

Don Juan podbił serca publiczności, ./upload/articles_pakiety/24035/11_obraz.jpg
Don Juan podbił serca publiczności, ./upload/articles_pakiety/24035/02_obraz.jpg
Don Juan podbił serca publiczności, ./upload/articles_pakiety/24035/13_obraz.jpg


Na początku Don Juan zajął się tym z czego słynie najbardziej, czyli uwodzeniem pięknych kobiet. Tych wśród publiki nie brakowało. Później swe afekty skierował w kierunku uroczej dziewczyny, wyrastającej ponad kutnianki. Ba, nawet dwojgu dziewcząt. Pojedynkował się o serce Anny z jej ojcem, ukazując swe szermiercze umiejętności. [więcej]
MaciejW, 05.07.2014 20:46|czytane: 1110 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lena, Aleksander i Kalif wiły się w rękach kutnian
Na Placu Marsz. J. Piłsudskiego węże kusiły kutnian i kutnianki. Jabłek może i nie oferowały, lecz publiczność chętnie brała je w ramiona.

Lena, Aleksander i Kalif wiły się w rękach kutnian, ./upload/articles_pakiety/24034/01_obraz.jpg
Lena, Aleksander i Kalif wiły się w rękach kutnian, ./upload/articles_pakiety/24034/06_obraz.jpg
Lena, Aleksander i Kalif wiły się w rękach kutnian, ./upload/articles_pakiety/24034/03_obraz.jpg


Najniebezpieczniejsza z trójki zaprezentowanych przez fakira Radamesa gadów okazała się albinoska pytona tygrysiego Lena, gotowa zapolować na gołębia, dlatego szybko wróciła do kufra.

Na szyi poskramiacza wisiał spokojny boa Kalif. Natomiast zgromadzeni kutnianie mieli okazję bliżej zapoznać się z pytonem tygrysim Aleksandrem, nieustannie pokazującym język. [więcej]
MaciejW, 05.07.2014 17:38|czytane: 1406 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wodne szaleństwa i polowanie na mamuta
W upalne popołudnie drugiego dnia Festiwalu Ognia Fireproof mieszkańcu Kutna obecni na pl. Marsz. J. Piłsudskiego zaznali ochłodzenia ze strony grupy kuglarzy. Artyści szczególnie upodobali sobie balony z wodą, które pękały w nieoczekiwanych momentach. 

Wodne szaleństwa i polowanie na mamuta, ./upload/articles_pakiety/24033/01_obraz.jpg
Wodne szaleństwa i polowanie na mamuta, ./upload/articles_pakiety/24033/02_obraz.jpg
Wodne szaleństwa i polowanie na mamuta, ./upload/articles_pakiety/24033/03_obraz.jpg


A czasem celowo obrzucali się wypełnionymi chłodzącą wodą balonomi, wytrwale ścigali dziewczyny i płatali sobie nawzajem psikusy. Wiele wylało się za kołnierz, a reszta na bluzki, za bluzki i na spodnie. Wszystko to dla dobrej zabawy i nie tylko, wiadomo, że woda zdrowia i urody doda, także każdemu wyszło to na dobre. [więcej]
MaciejW, 05.07.2014 16:05|czytane: 1276 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką! Otwarcie Festiwalu Ognia w Kutnie
Wczoraj, 4 lipca paradą kolorowych kuglarzy i szczudlarzy w Kutnie rozpoczął się piąty Fireproof Festiwal Ognia. Impreza na stałe wpisała się w wakacyjny kalendarz wydarzeń kulturalnych i jest przez wielu mieszkańców naszego miasta z niecierpliwością oczekiwana. Tak było i tym razem, publiczności na festiwalu nie zabrakło.

Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką! Otwarcie Festiwalu Ognia w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24032/16_obraz.jpg
Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką! Otwarcie Festiwalu Ognia w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24032/27_obraz.jpg
Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką! Otwarcie Festiwalu Ognia w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24032/39_obraz.jpg


- Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką!!!
- Karolinko ta pani chodzi na szczudłach, to nie są jej nóżki.
- Ja też chcę...

Na ulicy Królewskiej w Kutnie wczoraj było słychać takie właśnie rozmowy rodziców z dziećmi, było dużo zabawy, radości, kolorowe bańki mydlane fruwały nad głowami przechodniów. Wielu z nich, szczególnie rodzin przyłączyło się do barwnej parady i weszło roześmianym korowodem do parku Traugutta, gdzie oficjalnie koncertem Szulerów rozpoczął się pierwszy dzień ognistego festiwalu. 

Szulerzy nie oszukiwali, grali prawdziwy, tradycyjny blues połączony z rhythm and bluesem, tanecznym rock and rollem i swingiem. Żywiołowa muzyka przyciągała coraz więcej publiczności i na wieczornych konkursowych pokazach umiejętności ekwilibrystycznych i tanecznych, było już jej w parku dość dużo. Soliści i zespoły za każdym razem dostawali gromkie brawa, które z pewnością im się należały za widowiskowe igranie z ogniem, artystyczne wrażenia i scenariusze etiud. [więcej]
kultura, 05.07.2014 10:03|czytane: 1447 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na sobotnie atrakcje Festiwalu Ognia
Dziś w ramach V Fireproof w Kutnie zapraszamy na plac Piłsudskiego o godz.12.00 na pokazy kuglarskie. Szczudlarze będą przechadzać się wśród mieszkańcówi zabawiać dzieci, będzie można obejrzeć pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych. 

Zapraszamy na sobotnie atrakcje Festiwalu Ognia, ./upload/articles_pakiety/24029/01_obraz.jpg
Zapraszamy na sobotnie atrakcje Festiwalu Ognia, ./upload/articles_pakiety/24029/02_obraz.jpg


Wczorajsze pokazy. fot. Leszek Baranowski

O godz. 13.00 zapraszamy na interaktywne widowisko dla dzieci pt. "Zawirowania jaskiniowego polowania" w wykonaniu Fabryki Zabawy TĘCZOWO. Animatorów  można było zobaczyć również wczoraj podczas parady kuglarzy otwierającej imprezę.

Z kolei w parku Traugutta od 14.30 warsztaty kuglarskie i zajęcia dla dzieci, które poprowadzi Grupa O-Pal.

Potem na placu Piłsudskiego o godz. 16.30 pokaz fakira Radmesa poskramiacza węży i o godz. 18.00 Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop pokaże kunszt szczudlarzy oraz pirotechnikę ze wspaniałą muzyką. Widowisko pt. Serce Don Juana powstało w opraciu  osławioną historię najsłynniejszego kochanka  Don Juana. [więcej]
kultura, 05.07.2014 08:08|czytane: 1056 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sprawdź jak wygląda słynny Złoty serwis MARY KAY
Ewelina i Dorota zachęcają do skorzystania z zaufanej marki mającej w swojej ofercie produkty do pielęgnacji skóry, makijażu i pielęgancji ciała.

Sprawdź jak wygląda słynny Złoty serwis MARY KAY, ./upload/articles_pakiety/24014/01_obraz.jpg
Sprawdź jak wygląda słynny Złoty serwis MARY KAY, ./upload/articles_pakiety/24014/02_obraz.jpg
Sprawdź jak wygląda słynny Złoty serwis MARY KAY, ./upload/articles_pakiety/24014/03_obraz.jpg


To nowość na kutnowskim rynku, ale już wiele Pań skorzystało z oferty MARY KAY podczas spotkań kosmetycznych. Zadzwoń i umów się z konsultatntką Ewelina 601 615 906; Dorota 720 891 888.

Najbliższe spotkanie z konsultantkami 10 lipca o godz.15.00, a kolejne 26 lipca od godz. 10.00 w Caffe Galeria Sztuki przy ul. Królewskiej 16 (nad sklepem Obsession). [więcej]
wandea, 03.07.2014 11:00|czytane: 1082 razy|komentuj|czytaj cały
Na wakacje tylko z godnym zaufania biurem podróży
Inspekcja Handlowa regularnie sprawdza biura podróży pod kątem podpisywanych umów z klientami. Mimo to nie zawsze uda się nam uniknąć naciągaczy. Oto kilka kroków, które pozwolą cieszyć się wakacjami bez przykrych niespodzianek.

1. Sprawdź wiarygodność organizatora wycieczki
Można to zrobić zaglądając na stronę www.turystyka.gov.pl Jeśli firma, z którą chcemy podpisać umowę znajduje się w spisie, oznacza to, że posiada ona np. zabezpieczenia bankowe w razie jej bankructwa. Pozwoli to na bezpieczny powrót z wakacji do domu. Komplementarną formą sprawdzenia biura podróży jest fakt posiadania przez nie wizytówki na stronie www.firmagodnazaufania.pl. Witryna zarządzana jest przez Centrum Badań Opinii Klientów, które przyznaje certyfikat jakości „Firma Godna Zaufania”. Aby taki certyfikat uzyskać, wystarczy, że biuro podda się bezpłatnym badaniom tzw. wskaźnika opinii. Pozwala on na określenie poziomu rzetelności danej firmy i zadowolenia klientów z jej usług.

2. Wnikliwie przeanalizuj ofertę
Ładne obrazki pięknych hoteli i basenów to nie wszystko. Liczba gwiazdek, którymi szczyci się dany hotel de facto nic nie oznacza, gdyż każdy kraj przyznaje je wedle własnego uznania. Pamiętaj, że pięciogwiazdkowy hotel w Europie będzie różnił się standardem od jego pięciogwiazdkowego odpowiednika w Azji. Istnieją kraje, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie hotelom przyznaje się nawet siedem gwiazdek, co jest swego rodzaju próbą użycia marketingowego blichtru. Mowa m.in. o Burj Al Arab i hotelu Emirates Palace. Warto więc czytać przede wszystkim opinie klientów na temat danych hoteli.

3. Cena niska, ale co zawiera?
Niezwykle ważne jest, by sprawdzić, jakie usługi zawarte są w cenie wycieczki. Czy będzie to oferta all inclusive czy też bez wyżywienia? Poza wszystkimi powyższymi informacjami, warto też upewnić się, jakie obowiązują przepisy paszportowe i wizowe w danym kraju. Należy też zapytać o kontakt do lokalnego przedstawiciela organizatora wycieczki. [więcej]
redaktor, 05.07.2014 07:59|czytane: 845 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
3 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności