eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Turniej o Różę Kutna 2014 z zespołami Tauron Basket Ligi
Turniej o Różę Kutna 2014 odbędzie się w dniach 20-21 września w Kutnie. Tym razem obsada zawodów jest bardzo mocna, są to cztery zespoły Tauron Basket Ligi: Polfarmex Kutno, Anwil Włocławek, Asseco Gdynia oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

Turniej o Różę Kutna 2014 z zespołami Tauron Basket Ligi, ./upload/articles_pakiety/24287/02_obraz.jpg
Turniej o Różę Kutna 2014 z zespołami Tauron Basket Ligi, ./upload/articles_pakiety/24287/03_obraz.jpg
Turniej o Różę Kutna 2014 z zespołami Tauron Basket Ligi, ./upload/articles_pakiety/24287/05_obraz.jpg

Tak było na Turnieju o Różę Kutna 2013

Przypomnijmy, w ubiegłym roku w imprezie wystartowały oprócz kutnowskiej drużyny -  SKK Siedlce, Stal Ostrów Wielkopolski, WKK Wrocław. Najlepsza okazała się nasza drużyna, która w finale pokonała Stal Ostrów Wielkopolski.

Wcześniej Polfarmex Kutno zagra w II Memoriale Izabeli Kaczmarek w Ostrowie Wielkopolskim 5-7 września. Tu również wystąpią [więcej]
redaktor, 06.08.2014 17:48|czytane: 1269 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wakacje w Bibliotece. Wędrówki po Polsce z Julitą Szczepankiewicz
Dzisiaj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie w ramach tygodnia "Na polskich dróżkach" odbyło się spotkanie z Julitą Szczepankiewicz z Krośniewic pod hasłem "Moje wędrówki po Polsce".

Wakacje w Bibliotece. Wędrówki po Polsce z Julitą Szczepankiewicz, ./upload/articles_pakiety/24285/01_obraz.jpg
Wakacje w Bibliotece. Wędrówki po Polsce z Julitą Szczepankiewicz, ./upload/articles_pakiety/24285/02_obraz.jpg
Wakacje w Bibliotece. Wędrówki po Polsce z Julitą Szczepankiewicz, ./upload/articles_pakiety/24285/03_obraz.jpg


Pani Szczepankiewicz tłumaczyła, że lubi zwiedzać Polskę, a zwłaszcza Pomorze. Jako dobra turystka ma kondycję i zwiedza polskie latarnie. W specjalnym paszporcie zbiera pieczątki z każdej odwiedzonej latarni. Była już w każdej z polskich latarń otwartych do zwiedzania od największej w Świnoujściu, przez latarnię Czołpino i Stilo, po najstarszą Rozewie. Dzieci chętnie opowiadały o tym jak same widziały latarnie morskie i chwaliły się swoją wiedzą. Zachwyt wzbudziły zdjęcia, zwłaszcza te na których były miniaturki latarni z jeżdżącymi dookoła małymi kolejkami. [więcej]
MaciejW, 06.08.2014 14:39|czytane: 1318 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Upamiętnili 100- lecie wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej
Dzisiaj o godz. 9.45 przedstawiciele Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego, Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 i Muzeum Regionalnego w Kutnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Marsz. J. Piłsudskiego upamiętniając 100-lecie wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej.

Upamiętnili 100- lecie wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej , ./upload/articles_pakiety/24282/01_obraz.jpg
Upamiętnili 100- lecie wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej , ./upload/articles_pakiety/24282/02_obraz.jpg
Upamiętnili 100- lecie wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej , ./upload/articles_pakiety/24282/03_obraz.jpg


6 sierpnia Józef Piłsudski wydał rozkaz wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej złożonej ze 144 ochotników ze Strzelca i Drużyn Strzeleckich z podkrakowskich Oleandrów. Dokładnie o godz. 3.30 Kompania wyruszyła, a o godz. 9.45 żołnierze obalili symboliczne słupy graniczne państw zaborczych w Michałowicach i rozpoczęli marsz w kierunku Kielc.

- Obalając te słupy komendant Tadeusz Kasprzycki powiedział takie piękne słowa "Przed wami ziemia w niewoli. Idziemy ją wyzwolić" . To był początek polskiego czynu niepodległościowego, początek kształtowania się polskiej armii. - mówił Jacek Saramonowicz prezes Kutnowskiego Stowarzyszenia Historycznego. 

Były to początki I Wojny Światowej. 29 i 30 lipca Józef Piłsudski zarządził częściowa mobilizację i koncentrację strzelców (Związku Strzeleckiego "Strzelec"). Następnie podporządkował sobie Polskie Drużyny Strzeleckie. 2 sierpnia dowódcą kompanii wyznaczył Tadeusza Kasprzyckiego "Zbigniewa". 3 sierpnia Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Rosji. O godz. 18.00 w Oleandrach z członków ZS i PDS sformowano Pierwszą Kompanię Kadrową. W skład Komapnii wchodziły 4 plutony każdy złożony z 4 dziesięcioosobowych sekcji. Żołnierze uzbrojeni byli w jednostrzałowe karabiny systemu Werndla. [więcej]
MaciejW, 06.08.2014 07:44|czytane: 1524 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrali karnety na hip-hop dla dowolnej grupy wiekowej we wrześniu
Street Dance Studio zaprasza dzieci od 3 roku życia na zajęcie taneczne w sezonie 2014/15. Zachęcamy do udziału w konkursie. Trzy karnety na hip-hop dla dowolnej grupy wiekowej we wrześniu wygrali: Katarzyna Łuczak, Ilona Starybrat i Maciej Tomaszewski.

Wygrali karnety na hip-hop dla dowolnej grupy wiekowej we wrześniu, ./upload/articles_pakiety/24256/01_obraz.jpg


- Oferujemy szeroką gamę zajęć dla dzieci i młodzieży, m.in. Hip-Hop, Dancehall  oraz wiele form tańca Street Dance. Dzieci nabywają wiedzę o tańcu poprzez zabawę. Nasze grupy taneczne, które są zarazem sekcjami Kutnowskiego Domu Kultury reprezentują miasto na najlepszych zawodach tanecznych w kraju oraz pokazach zdobywając podia i nagrody - mówi Joanna Zielińska, właścicielka szkoły tańca. - Zajęcia z dziećmi przeprowadzane są w formie zabawy z tańcem, a młodzież pracuje w lekkiej, sympatycznej i luźnej atmosferze. Dzieci na zajęciach będą mogły się wyszaleć w rytm energicznych kawałków. Pracujemy w zespołach, więc dzieci mają stały kontakt z rówieśnikami. Każda osoba wstępująca do danego zespołu tanecznego będzie miała okazję pokazać się przed szerszą publicznością, a nawet reprezentować miasto na zawodach tanecznych. [więcej]
redaktor, 06.08.2014 09:27|czytane: 980 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urodziny generała Andersa w Krośniewicach


[więcej]
wandea, 06.08.2014 08:58|czytane: 1003 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trwają remonty w kutnowskich szkołach średnich
W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie trwa termomodernizacja i remont budynku szkoły. Wykonuje go Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Zagospodarowania Terenów Zielonych "Budrox" z Gostynina. Budrox wygrał z dwoma innymi oferentami:  Pracownią Konserwacji Zabytków nad Łódką z Łodzi oraz Przedsiębiorstwem KJS Krzysztof Szurgot z Koła. Koszt termomodernizacji "Troczewskiego" to 4,77 mln zł.

Trwają remonty w kutnowskich szkołach średnich, ./upload/articles_pakiety/24281/03_obraz.jpg
Trwają remonty w kutnowskich szkołach średnich, ./upload/articles_pakiety/24281/09_obraz.jpg


Po przyjęciu kosztorysów termomodernizacji Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie zarząd powiatu kutnowskiego zdecydował, że inwestycja będzie finansowana przez dwa lata. W zeszłym roku powiat wydał 3,091 mln zł, a 1,6 mln zł w 2014 rok. 

- Część nieruchomości objęta jest pewnymi restrykcjami z powodu opieki konserwatora. Zalecenie do zadania jest takie, aby w tej części właśnie nic nie zmieniać - mówił na początku inwestycji Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu w Kutnie. - Ocieplenie, przebudowa systemu grzewczego, wymiana instalacji c.o., wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, to wszystko wchodzi w to zadanie.

Druga inwestycja Powiatu Kutnowskiego to budowa boisk w I LO im. J.H. Dąbrowskiego. Póki co odbywa się pierwszy etap prac. Do 22 sierpnia powstanie boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna, koszykówka i siatkówka). Drugie boisko do piłki nożnej będzie robione w okresie późniejszym. [więcej]
wandea, 06.08.2014 08:54|czytane: 1325 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dla kierowców. Oddanie następnego odcinka drogi ekspresowej
W najbliższy piątek 8 sierpnia o godzinie 10. 00 zostanie oddany do ruchu odcinek drogi ekspresowej S8 węzeł Łask-węzeł Róża.

Nowo oddany fragment trasy liczy 8,15 km i jest kolejnym (6) odcinkiem realizacyjnym budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Wieluń-węzeł Łódź Południe.

- Dzięki nowemu fragmentowi trasy zostanie poprawiona nie tylko lokalna komunikacja, ale także będzie on alternatywą dla uciążliwego tranzytu samochodów ciężarowych między Łaskiem a Piotrkowem Trybunalskim (Kącik-Mzurki) - mówi Maciej Tomaszewski, Naczelnik Wydziału Realizacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Nowa trasa jest w standardzie drogi ekspresowej, ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu szerokości 3,5 m każdy oraz pas awaryjny o szerokości 2,5m. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nowa trasa ma nawierzchnię betonową znacznie trwalszą od tradycyjnych nawierzchni bitumicznych. [więcej]
redaktor, 06.08.2014 08:17|czytane: 886 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wycieczkowy tydzień Wakacji w Bibliotece. Kiedy dziadkowie byli dziećmi
Minął wycieczkowy tydzień Wakacji w Bibliotece pod hasłem „Kiedy dziadkowie byli dziećmi”. W trakcie zajęć dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści Wiesława Paluchowskiego - wiceprezesa Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37, który zaprezentował dzieciom plecaki wojskowe z I wojny światowej, angielski plecak lotniczy z II wojny światowej oraz plecak współczesny.

Wycieczkowy tydzień Wakacji w Bibliotece. Kiedy dziadkowie byli dziećmi, ./upload/articles_pakiety/24283/01_obraz.jpg
Wycieczkowy tydzień Wakacji w Bibliotece. Kiedy dziadkowie byli dziećmi, ./upload/articles_pakiety/24283/14_obraz.jpg
Wycieczkowy tydzień Wakacji w Bibliotece. Kiedy dziadkowie byli dziećmi, ./upload/articles_pakiety/24283/23_obraz.jpg


Dużą atrakcją dla dzieci była wycieczka do Dworku Modrzewiowego, w którym Bożena Gajewska - prezes TPZK opowiedziała dzieciom historię budynku oraz historię TPZK. Dzieci obejrzały kroniki stowarzyszenia założonego w 1972r. oraz zwiedziły ogród, w którym rosną róże Kutno, Maryla, Kopernik. [więcej]
MaciejW, 06.08.2014 08:25|czytane: 806 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Program Święta Róży 2014. Największa impreza w Kutnie już za miesiąc
Organizatorzy tegorocznego Święta Róży zapraszają już od piątku 5 września na atrakcje jubileuszowej edycji imprezy marki Kutna Miasta Róż. Za miesiąc w piątek o godz. 19.00 uroczyste Otwarcie 40. Jubileuszowej Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych pt. Jubileusz Królowej oraz występ Grupy MoCarta. 

Program Święta Róży 2014

6 – 7 września 2014
Kutnowski Dom Kultury 10.00 – 20.00
40. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych „Jubileusz Królowej" 
- Wydarzenia towarzyszące wystawie:
- Pokazy florystyczne
- Szkolenia z uprawy i pielęgnacji róż
- Kącik porad różanych
- Kącik plastyczny dla dzieci
- Konkurs na Najpiękniejszą Różę wystawy

Przystanek Dziecko
Park Traugutta 11.00 – 20.00

W programie: zabawki dmuchane, animatorzy postaci, szczudlarze, bańki, kuglarze, spektakle teatrów dziecięcych

Scena Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego
5 września 2014 (piątek)

19.00 – 22.00
KABARET SŁUCHAJCIE
Koncert zespołu EL SAFFRON [więcej]
wandea, 05.08.2014 16:28|czytane: 2274 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Letnia ofensywa sportowa w Krośniewicach
W piątek, 8 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej drużyn mieszanych. Zapraszamy na boisko przy Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Letnia ofensywa sportowa w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/24279/01_obraz.jpg


Z kolei już od jutra Turnieje tenisa Ziemnego w kategorii open. Będą się one odbywać na boisku lub w hali w godz. 18.00 - 20.00. Do dziś można dokonać zapisów w formie sms. [więcej]
redaktor, 05.08.2014 16:07|czytane: 935 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rajd rowerowy szlakiem stacji ciuchci
Urząd Miejski w Krośniewicach i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na sierpniowy rajd rowerowy szlakiem stacji ciuchci. 

Rajd rowerowy szlakiem stacji ciuchci, ./upload/articles_pakiety/24277/01_obraz.jpg


Start 9 sierpnia o godz. 16.00 z ulicy Poznańskiej. Trasa rajdu obejmuje 32 km. [więcej]
wandea, 05.08.2014 16:05|czytane: 1119 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowy sztab szkoleniowy. Michalski nowym zawodnikiem KS Kutno
Pierwszym trenerem KS Kutno w zbliżających się rozgrywkach A-Klasy będzie Sławomir Ryszkiewicz, który został zaprezentowany na początku lipca. W prowadzeniu drużyny S. Ryszkiewiczowi pomagać będzie Mariusz Jakubowski, zaś funkcję kierownika drużyny pełnić będzie Andrzej Królak.

Nowy sztab szkoleniowy. Michalski nowym zawodnikiem KS Kutno, ./upload/articles_pakiety/24234/01_obraz.jpg


- Trener Ryszkiewicz w ostatnim czasie przebywał na zgrupowaniu z młodymi piłkarzami z rocznika 1999, dlatego nie mógł brać udziału w przygotowaniach seniorów. Ostatni mecz sparingowy z Kujawiakiem Kowal obejrzał z trybun, ponieważ chciał przyjrzeć się poszczególnym zawodnikom, a od poniedziałku prowadzi już normalne zajęcia z zespołem – mówi Dominik Tomczak, prezes KS-u Kutno.

We wtorek 12 sierpnia poznamy nazwisko trenera bramkarzy oraz grup młodzieżowych.

Piotr Michalski jest kolejnym graczem, który wzmocni KS Kutno. Michalski w ostatnich tygodniach łączony był z czwartoligowym Nerem Poddębice, jednak ostatecznie zdecydował się, że będzie reprezentował barwy Kutna.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w KS-ie będzie grał kolejny zawodnik z naszego miasta. To bardzo dobry piłkarz i na pewno będzie dużym wzmocnieniem – dodaje Tomczak. [więcej]
redaktor, 05.08.2014 15:36|czytane: 1023 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Złodzieju oddaj dokumenty!
W sklepie z odzieżą używaną przy ulicy Warszawskie Przedmieście w Kutnie dziś o godz. 10.00 skradziono saszetkę z dowodem osobistym i innymi dokumentami. Właściciel prosi o zwrot dokumentów do sklepu.
[więcej]
pismak, 05.08.2014 11:06|czytane: 2141 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Urząd Miasta weryfikuje akta osobowe ratowników zatrudnionych przez MOSiR
Od 23 maja trwa audyt z Urzędu Miasta Kutna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie w związku z aferą z pseudo ratownikami w Aquaparku Kutno.

Urząd Miasta weryfikuje akta osobowe ratowników zatrudnionych przez MOSiR, ./upload/articles_pakiety/24275/01_obraz.jpg


Przypomnijmy Prokuratura Rejonowa oskarżyła Eugeniusza W. prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kutnie o poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz podrabianie dokumentów, a dziewięciu "ratowników" zatrudnionych przez dyrektora Pawła Ślęzaka w Aquaparku Kutno, oskarżyła o przestępstwa polegające na posługiwaniu się legitymacjami zawierającymi nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu stopnia młodszego ratownika i ratownika WOPR.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna wdrożony w ośrodku sportu audyt polega przede wszystkim na weryfikacji akt osobowych pracowników zatrudnionych na stanowisku ratownika wodnego pod kątem spełnienia wymogów ustawowych.

- Audytor Wewnętrzny Urzędu Miasta Kutno dokonał badania dokumentów w postaci akt osobowych 13 pracowników MOSiR-u. O kserokopie akt osobowych pozostałych 12 ratowników pismami z dnia 2 czerwca br. i 24 czerwca br. wystąpiono do Prokuratury Rejonowej w Kutnie, która jest w posiadaniu oryginałów dokumentów - informuje Joanna Brylska, kierownik Biura Prasowego. - Przedmiotowe dokumenty wpłynęły do Urzędu Miasta Kutno w dniu 9 lipca br. W chwili obecnej Audytor Wewnętrzny kontynuuje [więcej]
redaktor, 05.08.2014 10:58|czytane: 1680 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Biegły księgowy sprawdzi dokumentację Spółki Wodnej Dobrzelin
Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi postępowanie w kierunku kradzieży 14 tysięcy złotych z konta Spółki Wodnej Dobrzelin oraz przestępstwa z art. 296 par. 1 KK tj. wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce poprzez nadużycie udzielonych uprawnień lub niedopełnienie ciążącego obowiązku.

Biegły księgowy sprawdzi dokumentację Spółki Wodnej Dobrzelin , ./upload/articles_pakiety/24271/01_obraz.jpg


Mieszkańcy gminy Żychlin walczą o sprawiedliwość

Członkowie zarządu byłej Spółki Wodnej Dobrzelin, mieszkańcy gminy Żychlin nie zgodzili się z decyzją Prokuratury Rejonowej w Kutnie o umorzeniu dochodzenia w sprawie rzekomego popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa spółki wodnej i księgową. Prokuratura na koniec ubiegłego roku umorzyła postępowanie, a w styczniu poszkodawani przez działania szefa spółki złożyli zażalenia do Sądu Rejonowego w Kutnie. Sąd rozpatrzył je pozytywnie i zdecydował w  lutym br. o uchyleniu umorzenia postępowania, a co więcej wskazał Prokuraturze Rejonowej w Kutnie przeprowadzenie szerszego postępowania przygotowawczego.

Przypomnijmy, mieszkańcy gminy Żychlin w ubiegłym roku rozpoczęli publiczną batalię o sprawiedliwość i wyciągnięcie konsekwencji z braku nadzoru nad spółką wodną Dobrzelin prowadzonego przez Mirosławę Gal-Grabowską, Starostę Kutnowskiego, broniąc się jednocześnie przed decyzją Urzędu Skarbowego w Kutnie, który obciążył ich po likwidacji spółki sporymi należnościami. W trakcie likwidacji spółki pieniądze z konta zamiast trafić na opłatę VAT czy ZUS wypływały z niego, a przecież to na likwidatorze, którym był prezes spółki, ciążyło zadośćuczynienie spłaty zobowiązań. Kolejność spłaty zobowiązań jest ustawowa. Tak się jednak nie stało, wypłacano środki finansowe i nie płacono zobowiązań publicznych, dlatego teraz mieszkańcy gminy Żychlin mają zapłacić tysiące złotych.

Szerzej pisaliśmy o sprawie wielokrotnie m.in TUTAJ

- Zebrany materiał dowodowy wskazuje na konieczność powołania biegłego z zakresu księgowości  dla oceny czy likwidator Spółki bądź członkowie zarządu swoim zachowaniem wypełnili znamiona któregokolwiek z czynów opisanych w kodeksie karnym - mówi Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. [więcej]
wandea, 05.08.2014 10:49|czytane: 1088 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Myśliwy postrzelił śmiertelnie 21-latka na leśnym parkingu
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wyjaśnia okoliczności śmiertelnego postrzelenia 21-letniego mężczyzny, do jakiego doszło wczoraj po 21:00 w Grabowie w powiecie łęczyckim. Najprawdopodobniej doszło do postrzelenia podczas polowania.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 21-latek, w czasie postrzału siedział na tylnej kanapie samochodu Renault, który był zaparkowany na przyleśnym parkingu. W samochodzie znajdowało się także trzech innych młodych mężczyzn. W czasie gdy samochód odjeżdżał z parkingu doszło do postrzelenia 21-latka. Pociskiem przestrzelona została klapa bagażnika, kanapa, a następnie doszło do powstania rany przestrzałowej u pokrzywdzonego. Pocisk przestrzelił zagłówek i spowodował delikatne zranienie na szyi młodego mężczyzny, który siedział na przednim siedzeniu.

Kierowca samochodu bezpośrednio po odjeździe z parkingu udał się do miejsca zamieszkania 21-latka, który w tym czasie zaczął tracić oddech. Po dowiezieniu go do domu, niezwłocznie wezwane zostało pogotowie i policja. Niestety na pomoc medyczną było już za późno. Lekarz karetki stwierdził zgon. [więcej]
pismak, 04.08.2014 18:42|czytane: 1555 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pamięć o sierpniowym zrywie Polaków jest nadal żywa
W piątek, 1 sierpnia  o godz. 17.00 w Kutnie rozbrzmiewały syreny alarmowe. Tak rozpoczęto uroczystość z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość jak co roku rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji poległych powstańców, którą sprawował dziekan kutnowski ksiądz prałat Stanisław Pisarek.

Pamięć o sierpniowym zrywie Polaków jest nadal żywa, ./upload/articles_pakiety/24272/01_obraz.jpg
Pamięć o sierpniowym zrywie Polaków jest nadal żywa, ./upload/articles_pakiety/24272/02_obraz.jpg
Pamięć o sierpniowym zrywie Polaków jest nadal żywa, ./upload/articles_pakiety/24272/03_obraz.jpg


Następnie uczestnicy przeszli pod Tablicę Pamięci Narodowej, gdzie po godzinie „W” kontynuowano obchody najważniejszego wydarzenia z okresu walki zbrojnej z niemieckim okupantem.

Po odsłuchaniu hymnu państwowego w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie i wciągnięciu, przez harcerzy, flagi państwowej na maszt przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński. Przypomniał, że „...pamięć o sierpniowym zrywie Polaków jest nadal żywa. Przetrwała ona w żyjących uczestnikach, rodzinach poległych oraz kolejnych pokoleniach, dla których ideały powstańców żyją głęboko w sercach”.

Apel pamięci na cmentarzu parafialnym w miejscu pamięci narodowej poprowadził Józef Stocki – Prezes Kutnowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wspomnienie o harcerzach - powstańcach zebrani usłyszeli od hm. Wiesława Aksmana - przedstawiciela ZHP i harcerzy. [więcej]
pismak, 04.08.2014 17:58|czytane: 1287 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dożynki w gminie Krzyżanów
Pod koniec sierpnia w gminie Krzyżanów odbędą się Dożynki Gminne.

Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/24270/01_obraz.jpg
Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/24270/02_obraz.jpg
Dożynki w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/24270/03_obraz.jpg


Tak było w ubiegłym roku Dożynki w Krzyżanowie 2013

31 sierpnia od godz. 14.00 jak co roku wielka zabawa w Krzyżanowie, zagrają Cztery Struny Skrzypiec oraz lokalne zespoły. Zostanie poświęcony nowy samochód Ochotniczej Straży Pożarnej Krzyżanów, będą tradycyjne stoiska sołectw i zabawki dmuchane dla dzieci. [więcej]
wandea, 04.08.2014 17:16|czytane: 1979 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na spotkania informacyjne w programie Grant na lepszy start
1 sierpnia ruszył konkurs, w którym młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą uzyskać dotacyjne wsparcie do 5 tysięcy złotych. Realizatorami konkursu są Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS i Stowarzyszenie LGD POLCENTRUM w partnerstwie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego.

To jeden z nielicznych konkursów, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

Zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbędą się w:
- 05.08.2014r. o godz. 14.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomsku, ul. Leszka Czarnego 22
- 06.08.2014r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu, ul. Sadowa 6a
- 08.08.2014r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej, pl. Wolności 1
- 08.08.2014r. o godz. 15.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Szczercowie. ul. Pułaskiego 8 [więcej]
wandea, 04.08.2014 16:21|czytane: 752 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pieśnią świat malowany. Koncert w środę
Organizatorzy V Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie zapraszają w środę 6 sierpnia na koncert kameralny Pieśnią świat malowany. Odbędzie się on w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.

Pieśnią świat malowany. Koncert w środę, ./upload/articles_pakiety/24269/01_obraz.jpg
Pieśnią świat malowany. Koncert w środę, ./upload/articles_pakiety/24269/02_obraz.jpg


Poświęcony małym muzycznym arcydziełom, w których kompozytorzy zawierają wielki świat emocji koncert złożony jest z pieśni polskich i zagranicznych kompozytorów. Dla kutnowskiej publiczności zaśpiewają uczestnicy VI Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych Karina Baradzi, Zuzanna Ciszewska, Gabriela Dziadko, Weronika Grodzka, Renata Hincz, Agnieszka Jaworska, Marta Książek, Marta Matuszewska, Ewa Murzynowska, Wiktoria Klimakowa-Hofman, Małgorzata Pawłowska, Anna Sikora, Wang Shanshan, Katarzyna Zdziarska, Piotr Malinko.

Akompaniować im będą:  Małgorzata Zajączkowska-Warsza, Jarosław Domagała, Zbigniew Merecki. [więcej]
kultura, 04.08.2014 16:19|czytane: 974 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Street Art w Kutnie
W sobotę w parku Traugutta w Kutnie odbyły się otwarte zajęcia street art'u w ramach programu STREET ART - SZTUKA MIASTA. EDUKACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA.

Street Art w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24267/08_obraz.jpg
Street Art w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24267/02_obraz.jpg
Street Art w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24267/03_obraz.jpg


Kilkanaście osób, dzieci i młodzieży tworzyło szablony, prace na stretchu, tekturze i płytach OSB. Odbyła się również gra miejska - wszystkim uczestnikom udało się znaleźć i skompletować fragmenty piosenki Kabaretu Starszych Panów. Projekt realizuje Łódzki Dom Kultury. [więcej]
kultura, 04.08.2014 15:32|czytane: 1342 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wokół Kutna- spotkanie z Jarosławem Makowskim
Dzisiaj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie rozpoczął się kolejny tydzień Wakacji w Bibliotece tym razem pod hasłem "Na polskich dróżkach". Zainicjowało go spotkanie "Wokół Kutna" z ornitologiem, biologiem, ekologiem i nauczycielem Jarosławem Makowskim. 

Wokół Kutna- spotkanie z Jarosławem Makowskim, ./upload/articles_pakiety/24266/05_obraz.jpg
Wokół Kutna- spotkanie z Jarosławem Makowskim, ./upload/articles_pakiety/24266/02_obraz.jpg
Wokół Kutna- spotkanie z Jarosławem Makowskim, ./upload/articles_pakiety/24266/03_obraz.jpg


Dzieci dowiedziały się, że powiat kutnowski jest jednym z najmniej lesistych powiatów, a dominują w nim głównie pola uprawne i łąki. To wcale nie znaczy, iż w okolicy nie ma ciekawych miejsc do obserwowania fauny i flory. Najlepszym miejscem okazuje się być Dolina Bzury. To tam Jarosław Makowski sfotografował zwierzęta, które zachwyciły zgromadzone dzieci: jelenie szlachetne, lisy, błotniaki stawowe (najbliżej można je spotkać koło McDonalda), myszołowy i bieliki. Ponadto występują tam też kruki, sójki, siewki, czajki, bekasy, podróżniczki, gęsi, zimorodki, bociany i czaple białe.

Natomiast w kutnowskich lasach  można zaobserwować takie rośliny jak przylaszczkę, naparstnicę i lilię złotogłów z czerwonej księgi roślin. Pospolicie występują sarny, które nie mają w regionie naturalnego wroga, sikorki bogatki i modraszki, dzięcioły i maleńkie 4-5 cm mysikróliki. [więcej]
MaciejW, 04.08.2014 15:31|czytane: 1622 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wczoraj odbyła się druga runda Kutnowskiej Ligi Wędkarskiej
Druga runda Kutnowskiej Ligi Wędkarskiej 2014 odbyła się wczoraj na zbiorniku Stowarzyszenia Wędkarskiego „ZALEW” w Kutnie. 

Wczoraj odbyła się druga runda Kutnowskiej Ligi Wędkarskiej , ./upload/articles_pakiety/24263/01_obraz.jpg
Wczoraj odbyła się druga runda Kutnowskiej Ligi Wędkarskiej , ./upload/articles_pakiety/24263/02_obraz.jpg
Wczoraj odbyła się druga runda Kutnowskiej Ligi Wędkarskiej , ./upload/articles_pakiety/24263/03_obraz.jpg


3 sierpnia wczesnym rankiem przybyłych powitał szef stowarzyszenia Ryszard Woźnica. Przedstawił sędziego głównego, którym był Paweł Włodarczyk. Sędzia główny w otoczeniu pozostałych sędziów przypomniał regulamin i zarządza losowanie sektorów oraz stanowisk. Łowisko było dobrze zarybione więc brań nie brakowało. Co chwilę w wiadrach lądowały dorodne ryby leszcze, płocie. Były też liny, karpie i karasie.

Wyniki drużynowe o puchar Prezydenta Miasta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego:
I miejsce drużyna Koła PZW 109  „METALURG” Kutno w składzie : Derej Mikołaj, Gralewski Marek, Janakowski Stanisław, Koliński Jarosław i Matczak Tadeusz – 8 pkt. – 16,900 kg .
II miejsce drużyna Koła PZW Miejskie Nr 111 w Kutnie w składzie : Bieliński Piotr, Kotkowski Tomasz, Nowacki Andrzej, Tomczak Marek i Zdziarski Marcin – 11 pkt. – 17,395 kg [więcej]
pismak, 04.08.2014 12:45|czytane: 1079 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ruszyła strona KS Kutno
Ruszyła strona Klubu Sportowego Kutno. Wkrótce jak zapowiadał na konferencji prasowej Dominik Tomczak, prezes Klubu, zostanie ogłoszony konkurs na Herb Klubu, Nazwę Klubu i Herb Akademii Klubu.

Ruszyła strona KS Kutno , ./upload/articles_pakiety/24235/01_obraz.jpg


Szczegóły zostaną podane w piątek na fanpage KS Kutno oraz na oficjalnej stronie klubowej. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie, gdyż na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. [więcej]
redaktor, 04.08.2014 10:38|czytane: 1272 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyścig o fotel burmistrza Krośniewic rozpoczęty!
Niebawem ruszy przedwyborcza maszyna. Kandydaci z prawa i lewa prężą muskuły (ci w z centrum również) i nabierają mocy przed dycydującą potyczką. Wybory to nie tylko pozycja w lokalnej społecznoąści, to nie tylko wpływy - to o przede wszystkim możliwość podjęcia bardzo dobrze opłacanej pracy. Dlatego możemy spodziewać się, że kamapania będzie ostra, być może brutalna. Obietnice będą gonić obietnice - każdy z kandydatów ma miliony sposobów na utworzenie nowych miejsc pracy, na rozwiązanie problemów opieki socjalnej, itp. Co na tym zyska przeciętny Kowalski - pewno nic? Czy pójdzie zagłosować na swojego wybrańca? Zaczynamy prezentację osób, które już teraz deklarują chęć startu w wyborach na burmistrza Krośniewic. Są i tacy, którzy na razie wahają się.

Wyścig o fotel burmistrza Krośniewic rozpoczęty!, ./upload/articles_pakiety/24260/01_obraz.jpg


O ponowny wybór na burmistrza Krośniewic będzie się starać Julianna Barbara Herman.
- Zamierzam startować w najbliższych wyborach samorządowych. Swój program na 4-letnią kadencję ogłoszę, kiedy wdrożony zostanie kalendarz wyborczy i oficjalne zgłoszenie kandydatów - powiedziała nam Julianna Barbara Herman.- Obecnie realizuję budżet roku 2014.

Startu w wyborach na burmistrza Krośniewic nie wyklucza obecny radny Tomasz Walczewski.
-Nie wykluczam startu na Burmistrza Krośniewic, ale do podjęcia decyzji zostało jeszcze bardzo dużo czasu - mówi radny Walczewski. - Już dziś mogę poinformować, że z jednej z liczących się partii politycznych dostałem propozycję startu do Sejmu i zamierzam za rok ubiegać się o mandat posła.

O plany wyborcze zapytaliśmy również byłego starostę kutnowskiego Andrzeja Dąbrowicza.
- Na razie nie podjąłem decyzji o kandydowaniu. Rządzenie miastem i gminą, która ma tak ciężką sytuację finasową będzie bardzo trudne i odpowiedzialne, a ja nie chcę obiecywać mieszkańcom gruszek na wierzbie - powiedział dla eKutno.pl Andrzej Dąbrowicz. [więcej]
redaktor, 04.08.2014 07:55|czytane: 2521 razy|57 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakorkowana autostrada nad Bałtyk. Rady dla kierowców z Kutna
Nawet 90 minut trzeba poruszać się w gigantycznym korku do bramek na autrostradzie A-1 w Nowej Wsi koło Torunia. Korki tworzą się gównie w weekendy, ale i w dni robocze również można trafić na długą kolejkę wolno przesuwających się aut, również z Kutna.

Zakorkowana autostrada nad Bałtyk. Rady dla kierowców z Kutna, ./upload/articles_pakiety/24262/01_obraz.jpg
Zakorkowana autostrada nad Bałtyk. Rady dla kierowców z Kutna, ./upload/articles_pakiety/24262/02_obraz.jpg


W okolicach Torunia blisko 90 minut trzeba niekiedy oczekiwać na zakorkowanej austradzie A-1.
Przez Toruń jedzie się szybko i sprawnie


W ponad 8-kilomentrowym korku stoją kierowcy jadący z południa w kierunku Gdańska. Płynna jazda austroadą A-1 kończy się najczęściej w okolicach węzła Toruń-Czerniewice. Monotonne przesuwanie się w długiej kolejce trwa niekiedy ponad godzinę. Z nie lada kłopotem muszą zmierzyć się kierowcy aut, na wyposażeniu których nie ma klimatyzacji - jazda w takim upale, w takim aucie, to prawdziwy koszmar. Zbulwersowani kierowcy w niewybredny sposób komentują powtarzającą się co tydzień sytuację. Uważają, że płacenie za przejazd to oszustwo. Dodają przy okazji, że opłaty na naszych autostradach są kosmiczne. Twierdzą także, że autostrady nie spełniają podstawowych wymagań, a system pobotu opłat jest archaiczny.

Nad morze austradą A-1 podążają również kutnowscy kierowcy, którym polecamy objechanie korkujących się bramek w podtoruńskiej Nowej Wsi. Wystarczy zjechać z autostrady w kierunku Ciechocinka na dawną drogę krajową numer 1. Po koło 20 minutach jazdy docieramy do Torunia, ale nie musimy już wjeżdżać (tak jak to bywało kiedyś) w zakorkowane centrum i przebijać się przez stary zabytkowy most. Na przedmieściach Torunia wystarczy (doskonale pokazują to znaki drogowe) zjechać w kierunku Gdańska,  a potem po nowym moście. [więcej]
redaktor, 04.08.2014 08:29|czytane: 1705 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spalone śniadanie i interwencja strażaków
Dziś około godz. 8.00 kutnowscy strażacy interweniowali na ul. Warszawskie Przedmieście w Kutnie w związku z zadymieniem i zagrożeniem pożarem.

Okazało się, że mieszkaniec smażył frytki i przypalił olej. Na miejscu pojawiła się również Policja. Nikomu nic się nie stało, ale szkoda frytek ;)

[więcej]
pismak, 03.08.2014 08:57|czytane: 1724 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Prokuratura oskarża policjanta
Prokuratura Rejonowa w Kutnie skierowała akt oskarżenia przeciwko 26- letniemu funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, oskarżając go o przekroczenie uprawnień, kierowanie gróźb karalnych wobec mężczyzny, co do którego podejmował interwencję oraz jego znieważenie. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3.

Zarzuty dotyczący sytuacji, która miała miejsce w nocy z 19 na 20 października 2012 r, kiedy to funkcjonariusze KPP w Łęczycy podejmowali interwencję w stosunku do grupy mężczyzn przemieszczających się ulicą Konopnickiej. W interwencji brał udział dwuosobowy patrol w skład, którego wchodził oskarżony i towarzyszący mu policjant. W związku z liczną grupą legitymowanych, pomocy w czynnościach udzielały inne patrole.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, oskarżony odciągnął jednego z legitymowanych mężczyzn na bok i używając słów wulgarnych, groził mu użyciem przemocy i znieważył go. Pokrzywdzony zarejestrował w systemie audio, przy użyciu
telefonu komórkowego, przebieg interwencji. [więcej]
pismak, 03.08.2014 08:49|czytane: 1223 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zgwałcił znajomą w Żychlinie. Grozi mu 12 lat
Prokuratura Rejonowa w Kutnie skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciw 26-letniemu mężczyźnie z zarzutem zgwałcenia znajomej mu kobiety w lutym tego roku w Żychlinie. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

28 lutego br. policjanci z Żychlina otrzymali telefoniczne zgłoszenie, iż kobieta przemocą jest wciągana do jednej z kamienic i że może zostać zgwałcona. Te informacje potwierdziły się. Patrol policji, który przyjechał na miejsce,
którego dotyczyła informacja, zastał kobietę, która oświadczyła, iż została zgwałcona przez znajomego sobie mężczyznę. Była ona pod wpływem alkoholu.

Przesłuchana następnie przed sądem szczegółowo opisała przebieg zdarzenia oraz podała dane napastnika. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że oskarżony zmusił ją do obcowania płciowego. Ciągnąc ją za włosy, przewrócił ją na ziemię, a następnie groził, że uderzy ją w twarz. [więcej]
pismak, 03.08.2014 08:44|czytane: 1046 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Film dla kibiców siatkówki. Konkurs rozwiązany
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na film Drużyna. Dwa podwójne zaproszenia na film wygrali: Kinga Wyrzykowska i Krzysztof Adamczyk.

Film grany jest w Kutnie od 8 do 13 sierpnia o godz. 18.00Drugi w historii polskiego kina film o siatkówce. Premiera poprzedzi rozgrywane w Polsce po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Polski volleyland.  Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. Po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga-Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny; gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia. Co przyniesie ten sezon? [więcej]
MaciejW, 02.08.2014 18:25|czytane: 1040 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oświadczenie KSS w sprawie współpracy z Allenort
Zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego wydał oświadczenie w sprawie współpracy z Centrum Allenort. Oświadczenie TUTAJ

[więcej]
redaktor, 02.08.2014 18:05|czytane: 1450 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Dobrodziejówce o poezji księdza Jana Twardowskiego
Jan Twardowski - jego życie i twórczość były tematem kolejnego spotkania Klubu Wiedzy Uniwersalnej. Otoczenie leśnej przyrody i pyszne domowe ciasto sprzyjały rozmowom o życiu księdza - poety. Poezja, żarty i ciekawostki, ale również osobiste wspomnienia ze spotkań z księdzem Twardowskim wypełniły Dobrodziejówkę do wieczora.

W Dobrodziejówce o poezji księdza Jana Twardowskiego, ./upload/articles_pakiety/24254/01_obraz.jpg


Zachód słońca zakończył spotkanie Klubowiczów. Na kolejne spotkanie ks. Jan Dobrodziej zaprasza 28 sierpnia o godzinie 17.00 a tematem będzie II wojna światowa Bitwa nad Bzurą. Jeśli ktoś by chciałby się podzielić wiadomościami na ten temat lub posłuchać serdecznie zapraszamy do Dobrodziejówki w Krzesinówku. [więcej]
redaktor, 02.08.2014 16:35|czytane: 1910 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno z licencją zagra w Tauron Basket Lidze
Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki przyznał licencje klubom: PGE Turów Zgorzelec i Polfarmex Kutno.

Nasza drużyna koszykówki męskiej zatem na pewno weźmie udział w zbliżającym się sezonie Tauron Basket Ligi. Decyzje zostały wydane po rozpatrzeniu odwołań klubów.

[więcej]
wandea, 01.08.2014 15:39|czytane: 1543 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Stanowisko Komitetu Obywatelskiego wobec zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu kutnowskiego
Komitet Obywatelski. PL w Kutnie, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu kutnowskiego, z ogromnym niepokojem przyjął informację o zaprzestaniu świadczenia usług medycznych przez  Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie, w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

Od momentu powstania w 2010 roku Centrum Kardiologii Allenort, zapewniało opiekę kardiologiczną dla pogranicza trzech województw: łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego, ale przede wszystkim dla mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego. Doświadczeni kardiolodzy  wykonywali tutaj różnorodne zabiegi kardiologiczne przy użyciu nowoczesnego sprzętu medycznego. Przede wszystkim zaś korzystali pacjenci z zawałami serca, którym firma Allenort, zajmująca się kardiologią interwencyjną, uratowała życie. Korzystał na tym finansowo również kutnowski szpital.

Wobec zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu kutnowskiego stworzonego przez Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. oczekujemy od Zarządu Powiatu w Kutnie, który jest jednocześnie Zgromadzeniem Wspólników tej Spółki, podjęcia natychmiastowych działań w celu umożliwienia wykonywania zabiegów przez Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie. [więcej]
redaktor, 01.08.2014 15:44|czytane: 1931 razy|60 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kondolencje

Kondolencje
[więcej]
wandea, 30.07.2014 09:04|czytane: 1103 razy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
7 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
11 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności