eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Krośniewice zainteresowane transportem lotniczym
W Krośniewicach trwają prace nad wdrożeniem projektu, dzięki któremu małe miasteczko w powiecie kutnowskim znalazłoby się na mapie wycieczek lotniczych w Polsce. Jak mówi Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic jest duża szansa na to, że wkrótce na terenie gminy powstaną pasy startowe i lądowiska dla tzw. małego lotnictwa oraz jednostka Naukowo-Badawczą Lotnictwa. 

Krośniewice zainteresowane transportem lotniczym, ./upload/articles_pakiety/24199/01_obraz.jpg


22 lipca br. burmistrz Krośniewic, jej zastępca Jalub Krygier oraz Andrzej Brzostowski, ekspert Lotnictwa Cywilnego, Przemysław Panas właściciel Panas Transport, dr Tomasz Kośmider przedstawiciel Technology Partners spotkali się z wojewodą łódzkim Jolantą Chełmińską. Tematem spotkania były możliwości pilotażowego wdrażania na terenie gminy i województwa (etap wstępny) modelu systemu transportu międzyregionalnego opartego o „małe lotnictwo" czyli samoloty transportowe do 19 miejsc pasażerskich. 

- W Polsce jest duży popyt na przewozy małymi samolotami, powstają niewielkie lotniska, coraz więcej też osób kupuje sobie takie wycieczki- mówi Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic. - Nawiązali z nami kontakt naukowcy oraz biznesmeni ponieważ mamy bardzo dobre tereny pod pasy startowe oraz obiekt na bazę edukacji służb lądowych takich małych lotnisk. Przystaliśmy zatem na propozycję i pracujemy nad projektem. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania. Będziemy finalizować następne etapy programu.

- Opracowywanie i uruchamianie kompleksowego modelu systemu transportu międzyregionalnego opartego o małe lotniska może być wspierane ze środków unijnych. System powinien być uruchomiony w skali pilotażowej, w ramach współpracujących w projekcie kilku partnerów regionalnych, a następnie rozszerzony na całą Polskę i w dalszej perspektywie jako rozwiązanie modelowe dla Europy - informuje  Technology Partners. 

Opracowania dokumentacji technicznej trawiastego pasa startowego podjęła się w lipcu tego roku  Politechnika Gdańska, gmina Krośniewice natomiast posiada zapewnienia inwestorów o sfinansowaniu tego przedsięwzięcia. [więcej]
wandea, 29.07.2014 12:40|czytane: 1185 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Daleko nie zajechał
20-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego wykorzystując fakt pozostawienia przez właściciela pojazdu kluczyków w stacyjce dokonał jego kradzieży. Podróż złodzieja nie trwała długo, gdyż już po kilku kilometrach stracił panowanie nad pojazdem i spowodował zdarzenie drogowe.

Wczoraj  w godzinach wieczornych w Lipinach, właściciel samochodu dostawczego lublin zaparkował przy drodze swoje auto i oddalił się na pobliskie pole. Fakt pozostawienia kluczyków wykorzystał przypadkowy przechodzień, który odjechał samochodem.

Jednak w Dąbrowicach mężczyzna nie zapanował nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w przydrożny słup energetyczny. Złodzieja zatrzymali krośniewiccy policjanci. Okazało się, że 20-latek był nietrzeźwy. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. [więcej]
redaktor, 29.07.2014 12:34|czytane: 892 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zarząd spółki nie chce prywatyzować szpitala. Oświadczenie

oświadczenie
[więcej]
redaktor, 29.07.2014 12:12|czytane: 1145 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sportowy tydzień w bibliotece
Wakacje w pełni, a więc i zajęcia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Kutnie już na półmetku. Kolejny tydzień wakacyjny upłynął pod hasłem Ruch to zdrowie. Rozpoczął się on wycieczką do Fitness Club Forza w Kutnie, gdzie instruktor Adrian Kozicki zaprezentował działanie sprzętów do ćwiczeń i omówił, w jaki sposób pomagają w utrzymaniu zdrowej sylwetki. Zwrócił uwagę dzieci na potrzebę nie tylko ćwiczeń, ale i właściwego odżywiania.

Sportowy tydzień w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/24212/01_obraz.jpg
Sportowy tydzień w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/24212/02_obraz.jpg
Sportowy tydzień w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/24212/06_obraz.jpg


W usportowionym tygodniu  nie mogło zabraknąć zajęć z Krav Magą, która z roku na rok staje się  tradycją wakacyjnych zajęć w Bibliotece, a wszystko dzięki wspaniałej instruktorce Jolancie Wasilewskiej, którą dzieci wprost uwielbiają. Krav Maga dla dzieci uczy, jak radzić sobie z wszelkimi rodzajami przemocy i ataków. Jest łatwa do nauczenia gdyż opiera się na naturalnych i intuicyjnych odruchach. [więcej]
redaktor, 29.07.2014 09:41|czytane: 1167 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces polskich baseballistów w kategorii U 15
W Bratysławie, stolicy Słowacji, w dniach 22-26 lipca rozegrany został turniej kwalifikacyjny europejskich mistrzostw kadetów (U15). Polska reprezentacja znalazła się w grupie A, razem z drużynami Słowacji, Szwajcarii i Węgier, zaś w grupie B zagrały zespoły Austrii, Francji, Serbii i Słowenii. Reprezentacyjna polska drużyna miała w składzie ośmiu zawodników z MKS Stal BiS Kutno, a głównym trenerem kadr  jest Andrzej Pietrzak, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie oraz trener baseballu pracujący w kutnowskim klubie z drużynami młodzieżowymi.

Sukces polskich baseballistów w kategorii U 15, ./upload/articles_pakiety/24210/01_obraz.jpg


Pierwszy dzień zawodów nie dokończono ze względów na obfite opady deszczu. Mecz Polaków ze Szwajcarami został przeniesiony na drugi dzień, ale nie wiedząc czemu nie jako pierwszy tylko po planowanym na godzinę 10.00 meczu z Węgrami. Po dobrym początku i wysokim zwycięstwie przyszła porażka po dogrywce ze Szwajcarią, nasi chłopcy tego dnia nie schodzili z boiska przez dziewięć godzin. Życie napisało jak zwykle swój scenariusz i dramaturgię. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce Polska drużyna awansowała do ½ finału z drugiego miejsca, mając lepszy współczynnik punktowy od Szwajcarów i Węgrów zarówno w grze obronnej jak i w ataku.

Wszystkie trzy reprezentacje po rozgrywkach grupowych miały ten sam bilans meczy wygranych i przegranych a o awansie decydowały setne.
Wyniki grupy A :
Słowacja – Węgry 10 : 0,
Polska – Węgry 30:3
Szwajcaria – Polska 11:10 (po dogrywce w 8 zmianie)
Słowacja – Szwajcaria 21 : 9 [więcej]
redaktor, 29.07.2014 09:30|czytane: 919 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
W piątek zawyją syreny
W piątek, 1 sierpnia w Kutnie zostanie przeprowadzony trening wykrywania i alarmowania w postaci minutowego sygnału ciągłego. Stosowne zarządzenie wydał w tej sprawie prezydent Kutna. 

Godzina 17.00 1 sierpnia dla każdego Polaka to kryptonim rozpoczęcia Powstania Warszawskiego  we wtorek 1 sierpnia 1944. Dzień wcześniej, pułkownik Antoni Chruściel (ps. "Monter") wydał rozkaz następującej treści:

ALARM – do rąk własnych! Dnia 31.7. g. 19. Nakazuję W dnia 1.8. g. 17.00. Adres m. p. Okręgu: Jasna 22 m. 20 czynny od godziny W. Otrzymanie rozkazu natychmiast kwitować. (-) "X" .

[więcej]
redaktor, 29.07.2014 08:54|czytane: 841 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejny wniosek Kutno Plus przyjęty
10 lipca br. Stowarzyszenie Kutno Plus wystąpiło z wnioskiem o publikację umów cywilnoprawnych na stronach BIP Urzędu Miasta Kutna. Umowy są już w Biuletynie i trzeba mieć nadzieję, że na bieżąco w ramach transparentności działań samorządu miejskiego będą umieszczane kolejne z tego roku i następnych lat. 

Kolejny wniosek Kutno Plus przyjęty, ./upload/articles_pakiety/24208/01_obraz.jpg


To już kolejny wniosek organizacji, która skupia ludzi o różnych poglądach politycznych, chcących zmienić panującego w mieście "zwyczaje" samorządowe. 

Umowy cywilnoprawne zawarte w latach 2013 i do kwietnia 2014 przez miejski samorząd dostępne są TUTAJ. [więcej]
wandea, 29.07.2014 08:40|czytane: 779 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pies trafił do schroniska
Wczoraj pisaliśmy o uwięzionym na terenie Urzędu Gminy Kutno bezpańskim psie. W upał pies siedział na słońcu bez wody i jedzenia. Około godz. 14.00 przyjechał patrol Policji, który wezwał hycla i zwierzak został przewieziony do schroniska.

Pies trafił do schroniska, ./upload/articles_pakiety/24202/01_obraz.jpg
Pies trafił do schroniska, ./upload/articles_pakiety/24202/04_obraz.jpg


Publikujemy raz jeszcze jego zdjęcia, być może jednak właściciel rozpozna swojego pupila i psu uda się wrócić do domu. [więcej]
redaktor, 28.07.2014 15:54|czytane: 1491 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolejna rozprawa dyrektorki pośredniaka
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się kolejna sprawa oskarżonej o Danuty R. dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Prokuratura Rejonowa zarzuca jej złośliwe naruszanie praw pracowniczych, tj. czyn z art. 218 paragraf 1 kk. Oskarżonej grozi grzywna lub kara ograniczenia bądź pozbawienia wolności do dwóch lat. Danuta R. stawiła się dziś na rozprawę.

Przypomnijmy, 17 marca tego roku, w trzecim wyznaczonym przez Sąd Rejonowy w Kutnie terminie, ruszył proces dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy.Wcześniej oskarżona nie stawiała się na rozprawy.

Sędzia uznał w marcu na podstawie opinii biegłego o stanie zdrowia oskarżonej  za zasadne wyłączenie jawności procesu. Publiczność oraz prasa zostały zatem nie mogą [więcej]
wandea, 28.07.2014 15:44|czytane: 2451 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na co do Kina KDK w sierpniu?
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w sierpniu.

01.08.2014 (piątek)

g. 17.00  „godzina W” – 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego –pokaz filmu POWSTANIE WARSZAWSKIE    dramat non fiction 90 min
g.18.45 STEP UP. ALL IN  3D muzyczny 112min
g.20.45 EWOLUCJA PLANETY MAŁP  3D 130 min

Na co do Kina KDK w sierpniu?, ./upload/articles_pakiety/24205/01_obraz.jpg
Na co do Kina KDK w sierpniu?, ./upload/articles_pakiety/24205/05_obraz.jpg
Na co do Kina KDK w sierpniu?, ./upload/articles_pakiety/24205/03_obraz.jpg


02-06.08.2014 (od soboty do środy)
g. 16.00  POWSTANIE WARSZAWSKIE  dramat non fiction  90 min
g. 18.00  STEP UP. ALL IN  3D muzyczny 112 min
g. 20.00 EWOLUCJA PLANETY MAŁP  3D 130 min

08-10.08.2014 (od piątku do niedzieli)
g. 14.30  Wakacje z DISNEY’EM  SAMOLOTY 2 2D dubbing 83 min
g. 16.00  Wakacje z DISNEY’EM  SAMOLOTY 2 3D dubbing 83 min
g. 18.00 DRUŻYNA 2D premiera dokumentalny 80 min
g. 20.00 HERCULES 3D kino akcji 98 min [więcej]
wandea, 28.07.2014 15:12|czytane: 1022 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tylko SLD zareagowało na układ zamknięty w szpitalu
Dziś przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej z udziałem posła Dariusza Jońskiego, który złożył wniosek w Najwyższej Izbie Kontroli o sprawdzenie spółki Kutnowski Szpital Samorządowy. 

Tylko SLD zareagowało na układ zamknięty w szpitalu, ./upload/articles_pakiety/24203/01_obraz.jpg


Konferencję poświęconą sprawom szpitala otworzył Bartosz Serenda, szef struktur powiatowych Sojuszu.
- Sytuacja szpitala nie była, nie jest dobra. Najważniejsze aby do końca tej kadencji ten szpital przetrwał. Jeśli tak będzie to gwarantujemy, że zrobimy jako SLD wszystko aby pozostał w tej formie i takim zakresie jak teraz - mówił Serenda. 

- Od sześciu lat z grupą mieszkańców Kutna mówimy o niegospodarności, zwolnieniach i dramatycznej sytuacji finansowej kutnowskiego szpitala. Chodziliśmy do władz różnych szczebli, do posłów, nikt do tej pory nie zareagował, dlatego dziękuję posłowi Jońskiemu za pomoc - mówiła Halina Świerczyńska. - Pisaliśmy do prezesa PiS, do premiera Donalda Tuska, żaden z nich i jemu podległe struktury nie podjęły tematu, ani nie dali odpowiedzi. Nie pozwolimy aby ludzie z układu zamkniętego, jacy działają w Kutnie i zarząd szpitala związany z firmą Magellan, doprowadzili do upadku tego szpitala.

Głos zabrała również uczestnicząca w konferencji mieszkanka Kutna, Zofia Janiszewska-Ignasiak, lekarka, która pracowała w szpitalu i jak powiedziała dwukrotnie została zwolniona z niego po prostu za mówienie głośno prawdy o tym co się lecznicy dzieje. [więcej]
MaciejW, 28.07.2014 14:12|czytane: 2017 razy|44 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Printpack będzie sprzedany
31 lipca br. Pintpack Poland Sp. z o.o. sprzeda swoją fabrykę w Kutnie. Wcześniej pisaliśmy o toczących się w czerwcu negocjacjach z różnymi oferentami. 3 lipca br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie firma  po zakończonych konsultacjach z pracownikami zgłosiła odwołanie zwolnień grupowych.

Jak nieoficjalnie się dowiadujemy kierownictwo firmy póki co zostaje zatem być może nowy pracodawca nie ograniczy również zatrudnienia [więcej]
wandea, 28.07.2014 13:33|czytane: 1912 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno bez licencji Tauron Basket Ligi
Zarząd Polskiej Ligi Koszykówki poinformował, że procedurę licencyjną do gry w Tauron Basket Lidze pozytywnie przeszło trzynaście zespołów. Niestety Polfarmex Kutno nie otrzymał licencji. Na odwołanie ma siedem dni.

W Tauron Basket Lidze w sezonie 2014/2015 na pewno zagrają: Anwil Włocławek, Asseco Gdynia, AZS Koszalin, Energa Czarni Słupsk, Jezioro Tarnobrzeg, King Wilki Morskie Szczecin, MKS Dąbrowa Górnicza, Polski Cukier Toruń, Rosa Radom, Stelmet Zielona Góra, Trefl Sopot, Wikana Start SA Lublin oraz WKS Śląsk Wrocław.

Pozostałe trzy kluby, które złożyły wniosek o przyznanie licencji okresowej, czyli PGE Turów Zgorzelec, Polpharma Starogard Gdański oraz Polfarmex Kutno, mogą w ciągu siedmiu dni [więcej]
redaktor, 28.07.2014 13:21|czytane: 1409 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy budynki zabytkowego kompleksu Kolejki Wąskotorowej w Krośniewicach będą wyburzane?
Wojciech Bednarek Prezes Stowarzyszenia NEO oraz Paweł Papierz Prezes Stowarzyszenia Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej zwrócili się do Prokuratury Okręgowej w Łodzi o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, mającego potwierdzić informacje o planowanym przeznaczeniu do wyburzenia budynków na terenie zabytkowego kompleksu Kolejki Wąskotorowej w Krośniewicach i tym samym ewentualności popełnienia przestępstwa.

Kompleks jest wpisany do rejestru zabytków. Wnioskodawcy chcą aby prokuratura wnikliwe zbadała czy PKP SA oraz władze samorządowe Krośniewic dopełniają należycie swoich obowiązków, w celu ochrony tegoż obiektu, do czego są zobowiązane na mocy ustawy.

- To jakaś plotka. Budynki wpisane są do rejestru zabytków i jest niemożliwe aby je wyburzać. Gdyby ktoś taką decyzję podjął, wiedziałabym o tym. W tym tygodniu dostaniemy odpowiedź od pani Konserwator, bowiem zwróciliśmy się z pytaniem o możliwości przeznaczenia i zagospodarowania budynków Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej. W związku z planem jaki posiadamy na rewitalizację tego terenu, chcemy uzyskać informacje co tak naprawdę możemy tam zrobić - mówi Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic. [więcej]
wandea, 28.07.2014 12:46|czytane: 1400 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozwiązanie konkursu. 1 sierpnia w godzinę "W" kino KDK zaprasza na wyjątkowy film
1 sierpnia o godz. 17.00 Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na film Powstanie Warszawskie, pierwszy w świecie dramat wojenny non-fiction opowiadający o wydarzeniu z 1 sierpnia 1944 roku. Film wykorzystuje autentyczne kroniki z tego okresu i został stworzony z materiałów dokumentalnych.

W kutnowskim kinie 9 maja odbyła się polska premiera tego filmu i cieszył się on  dużym zainteresowaniem widzów. Dwa podwójne zaproszenia wygrali: Andrzej Nitecki Bogusz Stawicki.

1 sierpnia w godzinę

Od 2 do 6 sierpnia seanse w KINIE KDK o godz. 16.00

"Powstanie Warszawskie" to film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. [więcej]
wandea, 28.07.2014 12:06|czytane: 1415 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dachował na autostradzie
Wczoraj, o godz. 18.45 na 245 km A1 w Sójkach kierowca skody octavii 35-letni mieszkaniec powiatu dębickiego najechał na skodę fabię.

- Skoda octavia poruszała się lewym pasem ruchu, kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto wjechała na prawy pas ruchu i uderzyło w bok prawidłowo jadącej skody fabii - mówi st. asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. 

Kierowca z powiatu dębickiego stracił panowanie nad kierownicą i dachował. Pasażerowi tego samochodu udzielono pomocy medycznej.  [więcej]
wandea, 28.07.2014 11:48|czytane: 1054 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Najwyższa Izba Kontroli w kutnowskim szpitalu
Posłowie Cezary Olejniczak i Dariusz Joński z SLD w kwietniu tego roku wystosowali pisma do Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kompleksowej kontroli w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. NIK podjął kontrolę w szpitalu, w zainteresowaniu Izby znajduje się również działanie Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Najwyższa Izba Kontroli w kutnowskim szpitalu , ./upload/articles_pakiety/24193/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, że kilka lat wcześniej szpital był już sprawdzany przez NIK, wówczas wnioski i zalecenia pokontrolne nie zostały przez szpital wypełnione. Nic dziwnego zmieniający się jak rękawiczki dyrektorzy placówki pewnie nawet nie wiedzieli, że mają coś zmienić albo wypełnić jakieś zalecenia. Jednak o wszystkim wiedział zawsze zarząd powiatu, który zmieniał się jak wiadomo rzadziej, bo co 4 lata. O tym wkrótce szerzej na naszych łamach.

Przyszedł czas na rozliczenie wszystkich, którzy latami wbijali gwoździe do trumny szpitala i wyciągnięcie konsekwencji prawnych i politycznych. Jak mówi przedstawiciel Najwyższej Izby Kontroli każdy kto ma możliwość przedstawienia zagadnień do kontroli szpitala może je podać albo w formie skargi [więcej]
wandea, 28.07.2014 09:17|czytane: 1474 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Siedem goli GKS Bedlno
W towarzyskim meczu GKS Bedlno pokonał KS Kutno 7:2. W pierwszej połowie kutnowianie prowadzili, a potem niestety w światło bramki wpadło aż siedem goli.

KS Kutno - GKS Bedlno 2:7 (2:0)
- Damian Okupski (4), Bartłomiej Lewańczyk, Kamil Gałązka, Marcin Panek [więcej]
pismak, 28.07.2014 10:04|czytane: 888 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska: Przyjdźcie na sierpniowe obrady Rady Powiatu w Kutnie


[więcej]
pismak, 28.07.2014 10:33|czytane: 1167 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Żar z nieba
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu informuje, że do 30 lipca wystąpią w województwie łódzkim temperatury od 29°C do 32°C.

Przypominamy, jak najlepiej przetrwać upał. Podczas upałów jeśli jesteśmy na urlopie najlepiej między godz. 11.00 a 14.00 zróbmy sobie przerwę.

Jeśli musimy pracować przede wszystkim należy dbać o nawadnianie. Zamiast polecanych wszędzie zimnych napojów warto zastosować starą żeglarską metodę. Podczas rejsów morskich czy nawet regat na jeziorach wielu z nich pije gorącą herbatę z solą. Nie obniża ona sztucznie temperatury naszego organizmu tak jak zimne napoje, przez które tylko jeszcze bardziej odczuwamy gorąco. Zapobiega nadmiernej utracie wody, bo sól ją zatrzymuje. Uzupełnia też elektrolity, które tracimy wraz z potem.

Ten sposób polecają też przewodnicy górscy. Dodają też, że warto pić wodę zmieszaną z czymś, a nie w czystej postaci - wtedy na dłużej zostanie ona w organizmie. Dlatego poza sokami czy herbatą, można sięgnąć po ogórki czy arbuzy.

Nie pijmy kawy i alkoholu. [więcej]
pismak, 28.07.2014 10:15|czytane: 1144 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pieskie życie w Kutnie. Komu zginął piesek?
Mieszkanka bloku przy ulicy 29 Listopada w Kutnie interweniowała w redakcji w sprawie uwięzionego na terenie Urzędu Gminy Kutno psa. Lokatorzy bloku nakarmili go i dali pić zwierzęciu. 

Pieskie życie w Kutnie. Komu zginął piesek?, ./upload/articles_pakiety/24192/01_obraz.jpg
Pieskie życie w Kutnie. Komu zginął piesek?, ./upload/articles_pakiety/24192/04_obraz.jpg
Pieskie życie w Kutnie. Komu zginął piesek?, ./upload/articles_pakiety/24192/06_obraz.jpg


- Wygląda na to, że jest rasowy, ma też obrożę, być może ktoś przez nieuwagę go tam zostawił, zamknięto bramę i zwierzę utknęło. Nie ma wody ani jedzenia, jest gorąco. Szkoda zwierzaka - mówi mieszkanka Kutna. -Daliśmy jeść i pić pieskowi.  [więcej]
MaciejW, 27.07.2014 10:48|czytane: 2042 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krzepiące melodie polskiej ziemi rozbrzmiały w centrum Kutna
Jak bardzo muzyka poważna kształtuje gusty muzyczne widać wśród gwiazd światowej muzyki rozrywkowej, które pobierały naukę w akademiach muzycznych. My w Kutnie, mamy to szczęście, że w Pałacu Gierałty w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia kształcą się mali oraz nieco starsi kutnianie, a co więcej profesor sztuk muzycznych Anna Jeremus-Lewandowska w naszym mieście organizuje Letni Festiwal Muzyczny.

Krzepiące melodie polskiej ziemi rozbrzmiały w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/24128/01_obraz.jpg
Krzepiące melodie polskiej ziemi rozbrzmiały w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/24128/02_obraz.jpg
Krzepiące melodie polskiej ziemi rozbrzmiały w centrum Kutna, ./upload/articles_pakiety/24128/03_obraz.jpg


Dziś na Placu Marsz. J. Piłsudskiego odbył się koncert inaugurujący jubileuszowy festiwal muzyki poważnej. Rok 2014 oprócz piątej edycji imprezy to również rok sukcesu dyrektor festiwalu, śpiewaczki operowej Anny Jeremus-Lewandowskiej. Otrzymała ona bowiem medal „Pro publico bono” im. Sabiny Nowickiej – za wybitne dokonania dla kultury polskiej i miasta Łodzi, przyznany przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi.

Publiczność i otwierający razem z panią profesor festiwal wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja nie zapomnieli o jej dzisiejszym święcie, czyli imieninach Anny, złożyli najlepsze życzenia, a także zaśpiewali "Sto lat".

Melodie Ziemi Polskiej to tytuł pierwszego koncertu uczestników festiwalu. Przed liczną kutnowską publicznością wystąpili Elwira Janasik, mezzosopran, jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Cieśli. Jest również wielokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendium Fundacji Pro Polonia Society. Jolanta Pszczółkowska-Pawlik, pianistka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracowała z Krajowym Biurem Koncertowym. Nagrywała dla Radia i Telewizji; koncertowała we Francji, Niemczech i na Węgrzech. Zbigniew Malak w 2012 roku ukończył Międzywydziałowe Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Profesor Ryszard Cieśla - baryton jest absolwentem AMFC w Warszawie i solistą Teatru Wielkiego w Warszawie od 1983 r. do dziś.

Koncert prowadził prof. Ryszarda Cieśla z Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który uraczył zgromadzonych swoim barytonem, śpiewając "Kukułkę", "Czarny Krzyżyk" i "Pieśń wojenną", a także partycypując w trio śpiewającym melodie Powstania Warszawskiego - "Szturmówkę", "Marsz Mokotowa", "Hej chłopcy bagnet na broń" i bisowane "Warszawskie dzieci". Publiczność usłyszała także najpiękniejsze utwory Stanisława Moniuszki m.in.: "Krakowiaczka", "Dwie Zorze", "Do Niemna", "Sen", "Nad Rzeką", "Grajka", "Znasz li ten kraj", "Matko już nie ma Cię". Nie zabrakło arii z oper wybitnego kompozytora: pieśni Franka z opery Flis i arii Jadwigi ze Strasznego Dworu. [więcej]
kultura, 26.07.2014 19:52|czytane: 1551 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Planowe operacje i zabiegi w kutnowskim szpitalu wstrzymane do odwołania?
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. poinformował wczoraj personel lecznicy, że planowe operacje i zabiegi będą wstrzymane do odwołania od poniedziałku 28 lipca.

Niedawno Cezary Lipiński, zastępca dyrektora ds. administracyjno-finansowych mówił nam, że szpital musi uniknąć masowego zgłaszania się wierzycieli, bo nie ma pieniędzy na zadośćuczynienie im. Czy sytuacja wstrzymania operacji i zabiegów ma jednak coś wspólnego z "sypaniem" się budżetu szpitala albo brakiem materiałów czy sprzętu bo u dostawców zbyt duże długi? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w przyszłym tygodniu. [więcej]
wandea, 26.07.2014 13:50|czytane: 2513 razy|46 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Mieście Róż na Różanej fatalna droga
Drogowe dylematy to zawsze poważny problem władz samorządowych czy to miejskich czy powiatowych. Wiosną tego roku w kilku artykułach pisaliśmy o stanie miejskich ulic. Jedne są już odnowione, albo niedawno w ogóle budowane, inne od dziesięciu lat wyglądają tak samo, to znaczy coraz gorzej. Coraz gorzej w Mieście Róż wygląda ulica Różana nomen omen wizytówka miasta.

W Mieście Róż na Różanej fatalna droga, ./upload/articles_pakiety/24191/04_obraz.jpg
W Mieście Róż na Różanej fatalna droga, ./upload/articles_pakiety/24191/01_obraz.jpg
W Mieście Róż na Różanej fatalna droga, ./upload/articles_pakiety/24191/05_obraz.jpg


Piękny przykład takiej sytuacji to sąsiadujące ze sobą na Kościuszkowie boczne ulice odchodzące od Północnej. Jedna to Różana, zaniedbana i dziurawa, a druga Wspólna, piękna z pasami  dla pieszych i wjazdami do will. Kiedyś ktoś w komentarzu napisał, że przy tych niezrobionych na pewno nikt ważny nie mieszka, czyli po prostu swoje domy mają zwykli wyborcy. Z kolei przy tych nowych pewnie mieszkają - wybierani i wybrani. [więcej]
redaktor, 26.07.2014 13:43|czytane: 1643 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauczą pływać niemowlęta

Szkoła pływania
[więcej]
wandea, 24.07.2014 18:27|czytane: 868 razy|komentuj|czytaj cały
Dziś koncert inauguracyjny V Letniego Festiwalu Muzycznego
Organizatorzy piątego Letniego Festiwalu Muzycznego w Kutnie zapraszają w sobotę 26 lipca o godz. 19.00 na Koncert plenerowy Melodie Ziemi Polskiej.

Dziś koncert inauguracyjny V Letniego Festiwalu Muzycznego, ./upload/articles_pakiety/24183/01_obraz.jpg


- W roku 2019 będziemy w Polsce świętować okrągłą 200-letnią rocznicę urodzin wielkiego kompozytora, twórcy narodowej opery Stanisława Moniuszki. Do takiej rocznicy trzeba się przecież godnie przygotować, także poprzez przypomnienie kompozycji, które uczyniły go wielkim - mówi Anna Jeremus Lewandowska, dyrektor Festiwalu. - Wśród nich jest zaś dzieło wiekopomne, około 300 pieśni opiewających to co polskie we wszystkich aspektach: religijnym, patriotycznym, sielankowym, tragicznym, żartobliwym.

Druga ważna rocznica, która znalazła swój wymiar w programie tego koncertu to 70 rocznica Powstania Warszawskiego.

W sobotę na Placu Marsz. J. Piłsudskiego wystąpią: Elwira Janasik mezzosopran, Zbigniew Malak tenor, prowadzenie Ryszard Cieśla baryton, prowadzenie Jolanta Pszczółkowska-Pawlik fortepian. Zapraszamy serdecznie. [więcej]
kultura, 26.07.2014 09:51|czytane: 1382 razy|komentuj|czytaj cały
Zmiana organizacji ruchu w sobotę 26 lipca
Kutnowski Dom Kultury  informuje, iż w związku z organizacją koncertu plenerowego w ramach V Letniego Festiwalu Muzycznego  (sobota) przed Muzeum Regionalnym na Placu Piłsudskiego w Kutnie 26 lipca w godz. 15.00 – 22.00 nastąpi zamknięcie drogi przy ul. Witosa (od ulicy Barlickiego i 29 listopada do Placu Piłsudskiego) dla ruchu kołowego.

KDK przeprasza za utrudnienia i zaprasza na koncert pt. „Melodie Ziemi Polskiej”. [więcej]
wandea, 26.07.2014 12:48|czytane: 784 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Święto kutnowskiej Policji
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. Zasłużeni funkcjonariusze odebrali nagrody, odznaczenia i mianowania na wyższy stopień oraz wysłuchali licznych podziękowań od Senatora RP Przemysława Błaszczyka, władz miasta, powiatu, służb mundurowych współpracujących z Policją. 

Święto kutnowskiej Policji, ./upload/articles_pakiety/24186/02_obraz.jpg
Święto kutnowskiej Policji, ./upload/articles_pakiety/24186/10_obraz.jpg
Święto kutnowskiej Policji, ./upload/articles_pakiety/24186/08_obraz.jpg


Komendant Policji w Kutnie mł. insp. Jan Kuropatwa podziękował swoim pracownikom za dobrą służbę i pracę, pełne oddanie oraz działanie na rzecz innych, a także wszystkim, którzy pomagają Policji w pełnieniu obowiązków.

- Służba policjanta jest rzeczywiście szczególna, bo tak naprawdę walczycie ze złem. Chronicie nas przed wszystkim co przynosi jakiekolwiek zagrożenie, a ponadto myślę, że przede wszystkim przed patologiami, przed cwaniactwem, może czasem, a może nawet często przed głupotą zwykłą- powiedziała starosta Mirosława Gal-Grabowska. [więcej]
MaciejW, 26.07.2014 09:46|czytane: 2571 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Firma BUDROX z Gostynina pomoże zrealizować Twoje marzenia

Burdex
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na budownictwo mieszkalne wielorodzinne firma „BUDROX” wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. „BUDROX” to firma z 26-letnim doświadczeniem w budownictwie.

Burdex

Realizuje projekty typu: obiekty użyteczności publicznej, hale sportowe, galerie handlowe biurowce i przede wszystkim budynki mieszkalne wielorodzinne.

Przy realizowaniu projektów BUDROX przykłada dużą wagę do nowoczesnej formy budowanych obiektów, tym samym starając się wyjść naprzeciw obecnym oczekiwaniom klientów.

W branży deweloperskiej od 2005 roku wybudowała 8 budynków mieszkalnych wielorodzinnych zarówno w Gostyninie „Osiedle nad Zalewem”, jak i  Gąbinie „Osiedle Słoneczne”:  [więcej]
wandea, 24.07.2014 13:19|czytane: 1343 razy|komentuj|czytaj cały
KTR Na siodełku chce upamiętnić kutnowskiego dziennikarza
Od 1 do 10 sierpnia Klub Turystyki Rowerowej Kutno "Na siodełku" organizuje wycięczkę rowerową Świnoujście - Hel, która będzie w części poświęcona byłemu koledze Krzysztofowi Michalskiemu dziennikarzowi, wicenaczelnemu Radia Łódź, a przede wszystkim mieszkańcowi naszego miasta.

KTR Na siodełku chce upamiętnić kutnowskiego dziennikarza, ./upload/articles_pakiety/24188/01_obraz.jpg


- Krzysztof wędrował pieszo swymi szlakami od Łeby do Władysławowa. Chcemy poprzez naszą wycieczkę przypomnieć postać Krzysztofa - mówi Andrzej Koszalski. [więcej]
pismak, 25.07.2014 22:17|czytane: 1130 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutnianin nie przyznaje się do pedofilii
Prokuratura Rejonowa w Kutnie skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mieszkańcowi Kutna, zarzucając mu pedofilię. 

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Do ujawnienia tego przestępstwa doszło w kwietniu br. dzięki doniesieniu złożonemu przez jednego z członków rodziny tego mężczyzny. Okoliczności podane w doniesieniu zostały potwierdzone w toku przeprowadzonego śledztwa i doprowadziły do przedstawienia 59-latkowi zarzutu o przestępstwo pedofilii na szkodę małoletniej dziewczynki. [więcej]
pismak, 25.07.2014 21:17|czytane: 1059 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rząd przeciw polskim rolnikom? Skandaliczne ceny skupu owoców
28 lipca w poniedziałek odbędzie się pod Ministerstwem Rolnictwa pikieta NSZZ RI "Solidarność" w związku z dramatyczną sytuacją sektora ogrodniczego i skandalicznie niskimi cenami skupu na produkty ogrodnicze w tym sezonie. Pojadą na nią również rolnicy z powiatu kutnowskiego. 

Skupy w powiecie kutnowskim przyjmują średnią cenę skupu wiśni od 60 do 70 groszy. Nie wiedzieć czemu w roku, w którym jak podaje Bank Gospodarki Żywnościowej jest silny popyt na mrożonki z tych owoców cena spadła na łeb na szyję. Foodnews w zeszłym roku oceniał, że ceny wiśni będą utrzymywać się na wysokim poziomie do następnego sezonu, między innymi z powodu braku alternatywnych źródeł dostaw. Nasze wiśnie są bardzo dobre i popyt na nie jest, to czemu tak niska cena skupu, uderzająca w polskich rolników?

Solidarność Rolników Indywidualnych będzie pikietować przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa wobec braku podjęcia odpowiednich działań ze strony Ministerstwa w celu stabilizacji rynku oraz wprowadzenia odpowiednich działań zaradczych. Początek poniedziałkowej pikiety o godz. 12.00, wyjazd o godz. 7.30 autokarem z Kutna.

Województwo łódzkie będzie reprezentował przewodniczący NSZZ RI "Solidarność"Jerzy Dęga, a powiat kutnowski przewodniczący struktur powiatowych Tomasz Walczewski.

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI NA TEMAT WYJAZDU UDZIELA ORGANIZATOR - TOMASZ WALCZEWSKI POD ADRESEM E-MAIL: tomaszwalczewski@o2.pl  I NA PROFILU FB. Liczba miejsc ograniczona. [więcej]
wandea, 24.07.2014 18:15|czytane: 953 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Krośniewice pyta o powody upadku przemysłu
Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Krośniewice zwróciło się na początku lipca tego roku do Julianny Barbary Herman burmistrza Krośniewic i radnych miejskich z listem otwartym, w którym pyta o powody upadku przemysłu w Krośniewicach oraz plotek związanych z ucieczką firmy spedycyjnej "na Europę". Organizacja proponuje również dyskusję na temat powołania strefy przemysłowej w gminie.

Stowarzyszenie pyta dlaczego w Krośniewicach przemysł upada skoro w gminach Kutno czy Lubień Kujawski się rozwija oraz  wnioskuje o obniżenie podatków dla przedsiębiorców i zakładów działających na terenie gminy Krośniewice. Andrzej Dąbrowicz, przewodniczący organizacji prosi o podjęcie dyskusji w sprawie powiększenia Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o grunty gminy Krośniewice. 

Julianna Barbara Herman dementuje w swojej odpowiedzi krążące przynajmniej od pięciu lat plotki o likwidacji firmy spedycyjnej "na Europę" w Krośniewicach. Firma nie ma zamiaru uciec z tego miasta. Burmistrze dementuje również  informację Dąbrowicza, że przemysł w Krośniewicach upada. Stwierdza ona, że po prostu przemysł nie miał się gdzie w Krośniewicach rozwijać. Informuje również, że w Lubieniu Kujawskim tereny pod działalność firm została pozyskana dzięki przejęciu gotowych odrolnionych terenów, które stanowiły zapasowe lotnisko wojskowe. 

Herman podaje również, że obecnie pomimo braku strefy ekonomicznej w Krośniewicach ulokowały się trzy firmy, w tym jedna na gruntach kupionych od komornika sądowego. Inwestorzy w drugim półroczu tego roku rozpoczną budowę zakładów. [więcej]
wandea, 24.07.2014 16:15|czytane: 2239 razy|67 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Będzie nowa podłoga w "Dziewiątce"
Eversport sp. z o.o. z Warszawy wykona w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie drewnianą podłogę sportową powierzchniowo- elastyczną. 

Miejska inwestycja za 222 507 zł jest jednym z etapów przygotowania się drużyny koszykarskiej z Kutna do rozgrywek w Tauron Basket Lidze. [więcej]
pismak, 24.07.2014 15:36|czytane: 1558 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W czyje ręce oddacie kutnowski szpital?
Rada Nadzorcza spółki Kutnowski Szpital Samorządowy oraz Zarząd Powiatu w Kutnie akceptują zabezpieczenie emisji obligacji zaproponowane przez zarząd KSS. Jest nim warty około 70 mln zł budynek szpitala. W sierpniu na sesji Rady Powiatu w Kutnie nad tym pomysłem zagłosują radni powiatowi. Jaką podejmą decyzję i w czyje ręce oddadzą kutnowski szpital? 

Przypomnijmy, Magellan S.A. z Łodzi, nie mając konkurentów, wygrał przetarg na doradztwo w procesie emisji obligacji emitowanych przez Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. o łącznej wartości emisji do 14 mln zł oraz na objęcie przez doradcę wyemitowanych i niewykupionych obligacji do tej kwoty. Okazało się, że zabezpieczenie procedury było zbyt małe, zarząd szpitala przetarg unieważnił i poinformował Radę Nadzorczą oraz Zarząd Powiatu w Kutnie o tym, iż zabezpieczenie musi być znacznie wyższe i powinien być nim budynek szpitala.

W czyje ręce oddacie kutnowski szpital? , ./upload/articles_pakiety/24178/01_obraz.jpg


Andrzej Musiałowicz, prezes KSS sp. z o.o.

Wszystko musi zadziać się do końca sierpnia tego roku aby kolejny raz prezes Andrzej Musiałowicz podobnie jak w kilka miesięcy po objęciu stanowiska, nie stał przed koniecznością postawienia spółki w stan upadłości. Przedstawiana mieszkańcom powiatu kutnowskiego w czerwcu ubiegłego roku zgrana ekipa Musiałowicz - Cezary Lipiński, znany nam wcześniej z Rady Nadzorczej spółki za czasów poprzedniego zarządu szpitala, miała uleczyć schorowany szpital. Minął rok spółka ledwo zipie, zaś jej zadłużenie sięga około 26 mln zł, wziąwszy pod uwagę pożyczki, zobowiązania wymagalne i niewymagalne. 

Rok działalności nowego zarządu to na zmianę podnoszenie kapitału spółki dzięki Radzie Powiatu w Kutnie oraz oczekiwanie na zdobycie kredytu.

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie przetargu na długoterminowy kredyt Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o. o. wcześniej jesienią ubiegłego roku zaciągnął 5 mln zł pożyczki w Magellan S.A.i w innym parabanku Remedis S.A. Andrzej Musiałowicz prezes spółki twierdził na jednej z sesji Rady Powiatu w Kutnie, że te pożyczki mają mniejsze niż 11 % oprocentowanie w skali roku. Pożyczyki miały być spłacone do końca marca 2014 r. potem do końca czerwca, terminy są przedłużane, bo jak twierdzi Musiałowicz z Magellanem idzie się dogadać. Zabezpieczeniem pożyczek w Remedisie i Magellanie nie są nieruchomości ani majątek ruchomy. W jednym przypadku jest to cesja z części kontraktu z NFZ, a w drugim weksel in blanco.

Pożyczki od Magellana i Remedisu uratowały szpitalną spółkę od postawienia w stan upadłości i pozwoliły załatać dziurę po wypowiedzianym kredycie przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Następnie przyszedł czas na przetargi na kredyt długoterminowy, bo w zastraszającym tempie rosła strata. Wśród pierwszych zainteresowanych znalazły się oprócz banków instytucje finansowe Magellan i Electus. Niestety w rezultacie kilku podejść w tym postępowania z wolnej ręki,  nikt nie chciał dać na 10 lat kredytu kutnowskiemu szpitalowi. Wreszcie panowie Musiałowicz i Lipiński zdecydowali o wypuszczeniu obligacji. Celowo nie wymieniam trzeciego dyrektora spółki do spraw medycznych Grzegorza Koszady, bo wydaje się, że w tych kwestiach nie ma on nic do powiedzenia. Zresztą w żadnych innych pewnie też. [więcej]
wandea, 24.07.2014 13:11|czytane: 2711 razy|48 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
9 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności