eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
V FIREPROOF Festiwal Ognia już na początku lipca
Teatr Ognia Fireproof zaprasza na V edycję Festiwalu Ognia FIREPROOF w Kutnie. Odbędzie się on w dniach 4-5 lipca w parku im. Romualda Traugutta oraz na ul. Królewskiej i Pl. Piłsudskiego. Wiemy już kto wystąpi w konkursie teatrów ognia. Organizatorami festiwalu są Teatr Ognia Fireproof, Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury oraz Kutnowski Dom Kultury. Impreza jest współfinansowana ze środków Prezydenta Miasta Kutna i Powiatu Kutnowskiego.

Zakwalifikowane do konkursu zespoły to: Teatr Ognia ARDENTI, Tancerze Ognia Azislight, Wymiatacze, Teatr Na Co-Dzień, Teatr Ognia AgniStorm, a z kolei soliści: Sebastian Dotyk Malicki, Tomasz Piotrowski, Martyna Kukla,Matylda Górska, Jakub "Yameso" Świderski, Jerzy "Solo" Kozłowski, Iga Zaborska "Freya", Krzysztof "Kiro" Kidawa.

V FIREPROOF Festiwal Ognia już na początku lipca, ./upload/articles_pakiety/23925/01_obraz.jpg


Poza pokazami ognia organizatorzy zapraszają na koncerty i występy teatralne, wystąpią m.in. Ofensywa, Szulerzy, fakir Radames i Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop. Jak co roku festiwal wzbogacą swoimi koncertami zespoły – w piątek na scenie w parku wystąpi zespół Szulerzy grający blues’n’roll, zaśw sobotę z energetycznym punkrockiem zaprezentuje się grupa Offensywa. Zobaczymy również popisy taneczne uczniów Szkoły Tańca Alibi.

W drugim dniu festiwalu na Placu Piłsudskiego i ul. Królewskiej pojawi się mnóstwo atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych - plenerowe przedstawienie dla dzieci zaprezentuje Fabryka Zabawy Tęczowo z Gostynina oraz Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop. Poza tym centrum miasta opanują animatorzy, szczudlarze, monocykliści, bańkarze, baloniarze i inni artyści o niecodziennych umiejętnościach – wśród nich m.in. fakir Radames, poskramiający węże. [więcej]
kultura, 23.06.2014 16:42|czytane: 988 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto kupi fabrykę Printpack w Kutnie?
Cztery firmy w tym jedna z Rawy Mazowieckiej są zainteresowane przejęciem fabryki Printpack w Kutnie. Właściciele firmy zapowiedzieli, iż do końca czerwca powinno się wyjaśnić czy uda się im zakład sprzedać i czy pracownicy zatrzymają miejsca pracy.

Przypomnijmy, w maju Printpack Poland sp. z o.o. zapowiedział zwolnienia grupowe. Pracę w zakładzie ma stracić 105 pracowników.

Amerykańska firma podjęła decyzję o likwidacji spółki i wynegocjowała z załogą warunki zwolnień grupowych. Jednym z ich punktów jest odwołanie porozumienia o blokowaniu przejść pracowników do zakładów w Podstefie Kutno ŁSSE. Niedawno porozumienie to wzbudziło ogromne kontrowersje na forach społecznościowych, teraz jednak pracownicy mogą skorzystać z ofert innych zakładów w strefie ekonomicznej.

Na dniach losy pracowników zostaną rozstrzygnięte, a realizacja warunków zwolnienia grupowego [więcej]
redaktor, 23.06.2014 16:00|czytane: 1972 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Trwa śledztwo w sprawie przywłaszczania pieniędzy w składzie opału
Komenda Powiatowa Policji w Kutnie sprawdza czy w składzie węgla w Adamowicach przywłaszczano pieniądze. Wartość poniesionych strat sięga kilkunastu tysięcy złotych.

Oprócz śledztwa w sprawie przywłaszczenia pieniędzy pochodzących ze sprzedaży węgla ze składu prowadzone jest też postępowanie w sprawie podrobienia dokumentacji. Trwają przesłuchania świadków, mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy kupowali opał. [więcej]
redaktor, 23.06.2014 16:15|czytane: 1362 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Anita Lemańska będzie dyrektorką "Szóstki"?
18 czerwca br. w Urzędzie Miasta Kutna odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która miała wyłonić kandydata na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kutnie.

Komisja w wyniku głosowania tajnego wybrała  kandydatkę na stanowisko dyrektora Anitę Lemańską, nauczycielkę Gimnazjum Nr 2 w Kutnie. Komisja przedłożyła tę kandydaturę Prezydentowi Miasta Kutna. [więcej]
wandea, 23.06.2014 15:00|czytane: 2240 razy|23 komentarzy|komentuj|czytaj cały
List otwarty do Rady Powiatu w Kutnie


[więcej]
redaktor, 23.06.2014 13:35|czytane: 1427 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ciągnik z kurczakami wpadł do rowu
Dziś o godz. 13.10 w miejscowości Sokół w gminie Krzyżanów, na drodze Nr 92 Łowicz - Kutno ciągnik z naczepą przewożący kurczaki wpadł do rowu.

W związku z przenoszeniem kurczaków z ciągnika, ruch odbywa się wahadłowo. Przewidywany czas utrudnienia na tej drodze to 3 godziny. [więcej]
MaciejW, 23.06.2014 13:33|czytane: 1299 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starosta przepowiada przyszłość?
Na czerwcowej sesji rady Powiatu w Kutnie w sprawach różnych radny Marek Materka z SLD koniecznie chciał się dowiedzieć od Zarządu Powiatu w Kutnie, co ten myśli o przedstawionej wcześniej przez prezesa Andrzej Musiałowicza i dyrektora Cezarego Lipińskiego sytuacji szpitalnej spółki.

Wcześniej podczas dyskusji nad absolutorium takiej oceny i informacji od Starosty  Mirosławy Gal-Grabowskiej (PO) nie mógł się doprosić radny z Komitetu Obywatelskiego Jacek Gałka. Zarząd i przewodniczący rady stwierdzali, że to nie czas na takie pytania.

Starosta przepowiada przyszłość?

W sprawach różnych jednak język pani Staroście się rozwiązał i nie dość że wiedziała, że szpital trzeba prywatyzować, a powiat musi sprzedać działki, bo banki nie chcą udzielić spółce kredytu, to stwierdziła jeszcze z nieukrywaną nadzieją, że Konrad Kłopotowski, jej koalicyjny kolega z Prawa i Sprawiedliwości, będzie na pewno starostą na jesieni i poradzi sobie z tym bałaganem. [więcej]
redaktor, 23.06.2014 13:23|czytane: 2046 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
X Festiwal Złoty Środek Poezji: Poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą
Od soboty, 28 czerwca w ramach X Festiwalu Złoty Środek Poezji Kutnowski Dom Kultury i Muzeum Regionalne w Kutnie zapraszają na Wystawę prac Andrzeja Mariana Bartczaka „Manuskrypt. Poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą”. Wystawa inspirowana jest twórczością pięciu kutnowskich poetów – Celiny Dangel Fijałkowskiej, Czesławy Politańskiej, Grażyny Baranowskiej, Miry Michalskiej i Artura Fryza. Towarzyszy jej katalog wydany przez Stowarzyszenie „Dom Pracy Twórczej – Nowa Wieś” i Kutnowski Dom Kultury. Wernisaż wystawy w najbliższą sobotę o  godz.17.00  galeria KDK II p. i Muzeum Regionalne w Kutnie, wstęp wolny.

X Festiwal Złoty Środek Poezji:  Poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą, ./upload/articles_pakiety/23919/01_obraz.jpg


- Spotkanie artystów, prawdziwa (istotna) rozmowa, rozpoznanie wspólnego losu. Powinowactwo z wyboru bywa okazją do nawiązania dialogu. Być może chodzi o miejsce, któremu dwaj twórcy nadają podobny sens. Kutno Andrzeja Mariana Bartczaka i Kutno Artura Fryza nałożone na siebie w mentalnej przestrzeni. Pierwszy się w Kutnie urodził, ale z niego wyjechał. Drugi na odwrót – przybył do Kutna i zaakceptował to miasto jako swoje.
Andrzej Marian Bartczak i Artur Fryz spotkali się… Profesor łódzkiej ASP chciał graficznie opowiedzieć o poetach ze swego miasta. Poprosił więc jednego z nich o wybór autorów do tej swoistej plastyczno-poetyckiej antologii - pisze we wstępie do katalogu Piotr Grobliński.

- Świętej pamięci Artur Fryz – poeta istotny – przekazał mi kilka tomików poetyckich wybranych przez siebie autorów. Ze swej strony dołączyłem twórczość znanej mi od wielu lat osobiście i bliskiej, równie wybitnej poetki – Czesławy Politańskiej. W miarę swoich najlepszych chęci i umiejętności starałem się niejako „wizualnie” odnieść do tekstów. Jako kutnowianin z urodzenia i artysta czuję brzemię odpowiedzialności za wspólne dzieło- mówi Andrzej Marian Bartczak.

- To nie tylko krótka historia powstania tej książki i wystawy. To także przypomnienie o zobowiązaniu, które śmierć Artura nałożyła na ich wspólnych przyjaciół. Kręgi ich artystycznych środowisk miały część wspólną – między innymi ja miałem okazję z nimi współpracować. Dlatego pozwalam sobie dokończyć rozpoczęte przez nich dzieło i wybrać z przygotowanych materiałów kilkadziesiąt prac do publikacji. Na wystawie będzie ich znacznie więcej…- pisze Grobliński. [więcej]
kultura, 23.06.2014 10:41|czytane: 999 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Dziewiątce z pasją do gwiazd
W tym roku VII Dzień bez Przemocy  zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie  pod hasłem "Z pasją do gwiazd". Celem głównym akcji było uświadomienie uczniom, że poszukiwanie swojej pasji, rozwijanie zainteresowań jest nie tylko sposobem  twórczego spędzania czasu wolnego, ale również szansą na wzbogacenie swojej osobowości lub zdobycie zawodu w przyszłości.

W Dziewiątce z pasją do gwiazd, ./upload/articles_pakiety/23915/01_obraz.jpg
W Dziewiątce z pasją do gwiazd, ./upload/articles_pakiety/23915/08_obraz.jpg
W Dziewiątce z pasją do gwiazd, ./upload/articles_pakiety/23915/03_obraz.jpg


Zaproszeni goście: pasjonat fotografii przyrodniczej - Marcin Nawrocki oraz astronomii obserwacyjnej i astrofotografii - Paweł Krajewski, przedstawili uczniom i nauczycielom zgromadzonym w hali sportowej  efekty swych wieloletnich dociekań, zainteresowań i wytrwałej pracy. Zaprezentowali fantastyczne fotografie, prezentacje multimedialne z piękną, skomponowaną z obrazem muzyką i specjalistyczny sprzęt do obserwacji astronomicznych.

Barwne opowieści towarzyszące pokazom wywołały ogromne zainteresowanie wśród słuchaczy. Organizatorzy imprezy szkolnej przedstawili również wyniki ankiety internetowej przeprowadzonej wśród uczniów na temat ich zainteresowań. Okazało się, że dzieci najczęściej czas wolny spędzają rozwijając zainteresowania sportowe, taneczno - muzyczne oraz teatralne. W dalszej części szkolnej uroczystości swoje pasje prezentowali uczniowie naszej szkoły z klas III - VI. [więcej]
redaktor, 23.06.2014 10:11|czytane: 926 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Podpisać umowę o potem na L4?
Radny Tomasz Marciniak podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w  Krośniewicach zarzucił, że władze samorządowe nic nie robią, by zmniejszyć bezrobocie. Radny twierdzi i całkiem słusznie, że radni są po to, by swoimi działaniami doprowadzić do polepszenia jakości życia. Jednak zdaniem urzędników, niektórzy bezrobotni chcą tylko pieniędzy i zamiast pracować "uciekają" na zwolnienia lekarskie. Czy problemy bezrobocia choć w minimalnym stopniu załagodzą mające niebawem powstać w Krośniewicach dwa zakłady pracy?

Ale to tylko teoria i chyba radny Tomasza Marciniak zdaje sobie sprawę, że problem bezrobocia, to nie tylko kłopoty gminy Krośniewice, ale także innych terenów powiatu kutnowskiego. Z Krośniewic Kleszczewa nie da się zrobić. Zresztą w opinii niekórych urzędników ludzie po prostu nie chcą pracować.
- Te miejsca pracy to następna propaganda, bo ludzie nie mają gdzie pracować- mówi Barbara Herman. - Co jakiś czas wybieramy grupę osób do robót publicznych, gdzie nie trzeba mieć żadnych kwalifikacji.

Krośniewice: Podpisać umowę o potem na L4?, ./upload/articles_pakiety/23905/01_obraz.jpg


Nie wszyscy "uciekli" na zwolnienia lekarskie. W Krośniewicach można spotkać ludzie sumiennie wykonujących swoją pracę

O wyjaśnienie kłopotów związanych z zatrudnieniem bezrobotnych w ramach robot publicznych pani burmistrz poprosiła inspektora Jerzego Borzuchowskiego.

- Przy naborze zdecydowaliśmy, że będziemy wybierać tych, którzy nigdy nie pracowali, szczególnie młodych - wyjaśnia pan inspektor. - Przyjmowaliśmy 10 osób, w tym dwie kobiety. I co się okazało? Do pracy miałem tylko 4 osoby. Bo pozostali, młodzi którzy wszystko potrafią, poszli na zwolnienie lekarskie. Im nie zależy na pracy. Im zależy tylko na pieniądzach. Oni chcieli tylko przyjść podpisać umowy i iść na zwolnienie. A pracowali na lewo na budowach. Niedawno przyjmowaliśmy następną grupę, ale braliśmy tych ludzi, którzy u nas się już sprawdzili. Mamy do wykonania ważne zadania. Jeżeli będziemy brali tych co stoją pod budką z piwem, to nic nie zrobimy.
Podań o pracę, jak mówi dalej Jerzy Borzuchowski, jest multum... Nie ma jednak kogo wybrać do pracy.

Kolejny nabór ma być przeprowadzony pod koniec sierpnia.
- Ja się boję, że następnym razem nie będziemy mieli ludzi do pracy - dodaje inspektor Borzuchowski. - Kobiety owszem można wybrać. Tylko że panie nie ułożą nam trylinki i nie zrobią innych tego typu rzeczy.

Burmistrz Herman zaprosiła radnych, by pod koniec sierpnia sami zobaczyli w jaki sposób wybiera się osoby do pracy. Jednak radny Tomasz Marciniak nie był zadowolony z tej informacji.
- Chyba zostałem źle zrozumiany - nie kryje rozczarowania radny Marciniak. - Nie miałem na myśli robót z urzędu pracy. Nie wiem jak to jest z tym naborem. Ja znam wiele osób, którzy chcieliby iść pracować w ramach robót interwencyjnych. Nie mówię o tym, bo to jest temat zastępczy. Mówię o miejscach pracy, które mieliście stworzyć w gminie Krośniewice. Nie mylmy tutaj pojęć - chodzi mi o zakłady pracy. To, że w Krośniewicach ludzie nie chcą pracować, to jest nieprawda! Jesteśmy chyba jedyną gminą, gdzie ludzie nie chcą pracować - ironizował. [więcej]
redaktor, 23.06.2014 08:00|czytane: 2199 razy|56 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Delfinek zaprasza na zawody pływackie
Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" w Kutnie zaprasza na zawody pływackie, które odbędą sie 24 czerwca o godz. 15:00 w Aquaparku Kutno, przy ulicy Kościuszki 54. W zawodach mogą brać udział wszystkie dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów, Członkowie UKS "Delfinek" w Kutnie.

Delfinek zaprasza na zawody pływackie, ./upload/articles_pakiety/23888/01_obraz.jpg


Zawody zostaną  przeprowadzone seriami na czas. Uzyskany rezultat czasowy decyduje o przyznaniu miejsca. Zawodnik ma prawo startu we wszystkich konkurencjach w swojej kategorii.  Skok startowy: styl grzbietowy,  – z wody, styl dowolny, klasyczny, motylkowy, zmienny (st. motylkowy, grzbietowy, klasyczny, dowolny) – ze słupka lub z wody(dowolnie).

Planowany czas zawodów godz. 15:00 - 17:00, brak opłaty startowej oraz darmowe wejście na basen. Dla zawodników biorących udział w zawodach zarezerwowany będzie basen sportowy. Zgłoszenia prosimy dostarczać do 22 czerwca. [więcej]
pismak, 23.06.2014 08:34|czytane: 1110 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Liga Obrony Suwerenności: Brudna kasa polityków
Po tym jak media opublikowały fragment wywiadu z Pawłem Piskorskim, byłym prominentnym działaczem PO i bliskim współpracownikiem Donalda Tuska, w którym twierdzi on, że Kongres Liberalno-Demokratyczny był finansowany przez niemiecką CDU, wybuchła wielka wrzawa na polskiej scenie politycznej. Politycy z opozycji, dający wiarę jego wynurzeniom, domagają się powołania specjalnej komisji śledczej, która miałaby zbadać patologie polskiego życia partyjnego w ciągu ostatnich 25 lat, no może poza SLD umoczonym niegdyś w podobne geszefty.

Przedstawiciele partii rządzącej, co zrozumiałe, starają się natomiast za wszelką cenę zdezawuować rewelacje byłego kamrata i przedstawić go jako niewiarygodnego, twierdząc, że jest to zemsta za wyrzucenie go z Platformy i element brudnej kampanii wyborczej. Przyznaję, że moment nie był zbyt szczęśliwy, bowiem akurat toczyła się kampania do Parlamentu Europejskiego, a sam Piskorski kandydował z list Komitetu Europa Plus-Twój Ruch, który walczył o przetrwanie i chwytał się wszystkich sposobów, aby zaszkodzić konkurentowi. Ale czy to czyni ujawnione informacje niewiarygodnymi?

Wątpię, ponieważ Piskorski jest doskonale poinformowany o kulisach funkcjonowania KL-D, był w końcu sekretarzem generalnym i wiceprzewodniczącym tej partii. Poza tym raczej zdaje on sobie sprawę z wagi zarzutów wobec kliki obecnego premiera i ewentualnych konsekwencji swoich słów. O ich prawdziwości świadczyć mogą dziwne reakcje Tuska i jego otoczenia. Premier wyraźnie kręci i unika jasnej odpowiedzi na stawiane zarzuty, jego partia nabrała wody w usta, a Piskorskiemu nie wytoczono sprawy sądowej o zniesławienie. Sprawca tego zamieszania twierdzi natomiast, że ma twarde dowody i deklaruje, że przedstawi odpowiednie dokumenty przed sądem lub komisją śledczą, gdyż „wymagają merytorycznej oceny, także prawdziwości podpisów, które tam widnieją”. [więcej]
redaktor, 23.06.2014 08:13|czytane: 880 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Remont instalacji w oporowskim Zamku
Muzeum Zamek w Oporowie będzie czynne tylko przez jeden miesiąc wakacji. Na drugi przewidziano remont instalacji elektrycznej oraz instalacji przeciwpożarowej. Od 1 sierpnia muzeum zostanie zamknięte dla turystów.

Koszt modernizacji instalacji to 200 tys. zł, z tego 80 tys. zł to dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. [więcej]
redaktor, 23.06.2014 08:01|czytane: 901 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II Edycja zajęć Duo Power ze Street Dance Studio
Street Dance Studio zaprasza na darmową lekcję pokazową zajęć 3w1 aerobik -gimnastyka-taniec. "DUO POWER" to podwójna energia z dwiema instruktorkami- Joanną Zielińską oraz Magdaleną Brudnicką.

- Chcesz poćwiczyć, potańczyć i dobrze się bawić? To idealne zajęcia dla Ciebie! Trzy w jednym to proste kroki taneczne, świetna kombinacja ruchów i motywująca muzyka. Baw się, ruszaj i spalaj kalorie - zachęcają instruktorki Asia i Magda, które sprawią, że z tych zajęć z pewnością wyjdziesz usatysfakcjonowany i szczęśliwy.

Zajęcia odbędą się już 26 czerwca w nowej sali baletowej KDK w godzinach 19.00-20.00 [więcej]
redaktor, 23.06.2014 08:09|czytane: 1121 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Profesjonalizm i zimna krew. Strażak z Kutna uratował niemowlaka
Wczoraj mł. kpt. Tomasz Bednarek dyżurny operacyjny powiatowego stanowiska kierowania w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie uratował dziecko instruując mężczyznę jak postąpić z duszącym się niemowlakiem.

Profesjonalizm i zimna krew. Strażak z Kutna uratował niemowlaka, ./upload/articles_pakiety/23909/01_obraz.jpg
Profesjonalizm i zimna krew. Strażak z Kutna uratował niemowlaka, ./upload/articles_pakiety/23909/02_obraz.jpg


- Wczoraj o 16.49 otrzymałem zgłoszenie, mężczyzna poinformował mnie, że ma pod opieką małe dziecko, które czymś się zakrztusiło i się dusi - opowiada mł. kpt. Tomasz Bednarek. - Nie wiedział do jakiej służby się dodzwonił, ale chciał przede wszystkim dowiedzieć się jak pomóc dziecku. Dowiedziałem się od niego, że niemowlę ma pięć tygodni, więc poprosiłem aby uniósł je na ręku nóżkami do góry i lekko klepnął między łopatki, tak, by dziecko wykrzytusiło powód duszenia. Mężczyzna był opanowany, wykonał tę czynność i pomogło. [więcej]
redaktor, 22.06.2014 15:16|czytane: 2343 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Niewidomych, Niedowidzących oraz ich Przewodników do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu
Sytuacja utraty wzroku stała się dla Jana Pawła II natchnieniem do napisania wiersza Niewidomi, w którym czytamy: ,,Stukając białymi laskami w bruk stwarzamy dystans nieodzowny. Kosztuje każdy krok. W pustych źrenicach wciąż umiera świat do siebie samego nie podobny: świat złożony nie z barw, lecz z łoskotów ". Wczoraj na zaproszenie Biskupa Łowickiego Andrzeja Dziuby do Sanktuarium w Głogowcu przybyli niewidomi, niedowidzący oraz ich przewodnicy, aby wspólnie się modlić i spotkać pod hasłem ,,Wierzę w Syna Bożego".

 Pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Niewidomych, Niedowidzących oraz ich Przewodników do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu, ./upload/articles_pakiety/23908/01_obraz.jpg
 Pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Niewidomych, Niedowidzących oraz ich Przewodników do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu, ./upload/articles_pakiety/23908/02_obraz.jpg
 Pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Niewidomych, Niedowidzących oraz ich Przewodników do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu, ./upload/articles_pakiety/23908/07_obraz.jpg


- Jestem przekonany, że niewidomym potrzebna jest nie tylko pomoc medyczna, ale także światłe oczy serca ukierunkowane na Boga. By naśladować świętych papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII nie trzeba okularów, ani sprawnych oczu. ,,Zobaczyć" to również stanąć blisko Boga i doświadczyć życzliwości drugiego człowieka - mówił ksiądz biskup Dziuba.

W programie pielgrzymki znalazł się Konferencja o Sanktuarium ks. Piotra Kalisiaka proboszcza z Sanktuarium, modlitwa i konferencja z ks. Andrzejem Gałką Krajowym Duszpasterzem, Msza Święta z homilią Księdza Biskupa i skromny wspólny posiłek. [więcej]
redaktor, 22.06.2014 12:42|czytane: 1260 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Koncert Renaty Przemyk w następną sobotę. Rozstrzygnięcie konkursu
Kutnowski Dom Kultury 28 czerwca o godz. 19.00 zaprasza na koncert Renaty Przemyk. To kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści: Błażej Chochorowski grający na fretlessie i gitarze akustycznej i na głównej gitarze akustycznej - Maciej Mąka. Ceny biletów: 35 zł (przedsprzedaż do 3 dni przed koncertem) potem 40 zł. Bilety dostępne w kasie KDK oraz ONLINE na stronie www.kdk.art.pl

Podwójne zaproszenie na koncert wylosowała pani Renata Chodorowska.


Koncert artystki, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz - co za tym idzie - przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. [więcej]
kultura, 22.06.2014 12:17|czytane: 1231 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zawsze ten sam Kasprowicz w progach Cię powita... V Zjazd Absolwentów II LO
Trwa piąty Zjazd Absolwentów podczas jubileuszowego roku 60-lecia II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie. Dziś do 15.00 w liceum jeszcze spotkania koleżeńskie. Pierwszy dzień Zjazdu, piątek 20 czerwca rozpoczęty został Mszą św. w Kościele św. Wawrzyńca i przemarszem absolwentów przez centrum naszego miasta.

Na murach Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a w okresie 1954-1964  II Liceum Ogólnokształcącego, z którym szkoła tworzyła 11-latkę, zawisła pamiątkowa tablica.W 1958 r. II LO nadano imię Jana Kasprowicza, ufundowano sztandar, a w 1964 r. rozpoczęło ono działalność w nowym budynku przy ul. S. Okrzei 1. Uroczystość pod murami starej szkoły poprowadził Zbigniew Leitgeber, prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, starosta kutnowski Mirosława Gal-Grabowska, przewodniczący rady powiatu Rafał Jóźwiak Karol Kremser, były dyrektor II LO.

Zawsze ten sam Kasprowicz w progach Cię powita... V Zjazd Absolwentów II LO , ./upload/articles_pakiety/23902/03_obraz.jpg
Zawsze ten sam Kasprowicz w progach Cię powita... V Zjazd Absolwentów II LO , ./upload/articles_pakiety/23902/57_obraz.jpg
Zawsze ten sam Kasprowicz w progach Cię powita... V Zjazd Absolwentów II LO , ./upload/articles_pakiety/23902/88_obraz.jpg


Na jubileuszowej Gali V Zjazdu pojawili się absolwenci zarówno z lat odległych w historii "Kasprowicza", jak i ci, którzy szkołę tę skończyli niedawno. Wypełniona po brzegi sala Kutnowskiego Domu Kultury świadczyła o jednym, uczniowie chętnie powrócili do swojej kochanej szkoły, chcieli ją wspominać i kolejny raz dobrze bawić się ze swoimi kolegami ze szkolnych lat.

Galę prowadzili Marta Wiśniewska (absolwentka z 2010 r.) oraz Artur Ciurlej (absolwent z 1999 r.) teraz nauczyciel. Barbara Rostek-Nowacka, dyrektor szkoły powitała wszystkich gości od posła Solidarnej Polski Tadeusza Woźniaka, przez księdza proboszcza Stanisława Pisarka,po byłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz jej byłych uczniów.

- Dziś stajemy przed Państwem jako spadkobiercy kasprowiczowskiej przeszłości i tradycji, z szacunkiem odnosimy się do pracy dyrektorów szkoły Józefa Mierzwińskiego, Józefa Stankiewicza, Stanisława Prośniewskiego, Karola Kremsera. Pamiętamy o nauczycielach "Kasprowicza", którzy budowali jego renomę  i byli twórcami jego sukcesów i osiągnięć. W szkole zawsze wiele się działo w dziedzinie nauki, kultury i sportu. Dziękujemy za ten spadek - mówiła Barbara Rostek-Nowacka. [więcej]
TomekKula, 21.06.2014 12:06|czytane: 4364 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Sanktuarium w Głogowcu Msza św. w intencji chorych
Dziś o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu odbędzie się Msza św. w intencji chorych. Zachęcamy wszystkich cierpiących oraz tych, którzy ich wspierają do uczestnictwa w niej.

W  Sanktuarium w Głogowcu Msza św. w intencji chorych, ./upload/articles_pakiety/23903/01_obraz.jpg
W  Sanktuarium w Głogowcu Msza św. w intencji chorych, ./upload/articles_pakiety/23903/02_obraz.jpg
W  Sanktuarium w Głogowcu Msza św. w intencji chorych, ./upload/articles_pakiety/23903/03_obraz.jpg


Modlitwa, której przewodniczyć będzie biskup Andrzej Dziuba potrwa kilka godzin. [więcej]
wandea, 21.06.2014 12:07|czytane: 1673 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Yves Saint Laurent. Pójdą na film o geniuszu mody
Dzięki niemu Sharon Stone, Victoria Beckham i Paris Hilton mogły publicznie pokazać się w przezroczystych kolekcjach odważnie eksponujących biust. To właśnie Yves Saint Laurent rozpoczął prawdziwą modową rewolucję, która uwolniła pokolenia kobiet. Zobacz dziś o godz. 18.00 w  Kinie KDK film o geniuszu mody, seanse trwają do 25 czerwca.

Dwa podwójne zaproszenia wygrały: Jolanta Święcicka i Marta Pińkowska.
Zaproszenie w kasie KDK można odebrać przed wybranym seansem.Sekrety niezwykłego życia i zjawiskowych kolekcji tego geniusza mody ujawnia film „Yves Saint Laurent”, który do kin trafi już 30 maja. To dzięki YSL czerwona szminka przestała być synonimem rozpusty, a za męskie spodnie czy przezroczyste bluzki przestano wyrzucać z restauracji. Tak, to prawda! Jeszcze w latach 60-tych Nan Kempner, ubraną w zaprojektowany przez YSL smoking wyproszono z nowojorskiej restauracji Le Côte Basque, uznając jej strój za nieodpowiedni. W rewanżu – kobieta zdjęła spodnie, zamieniając górę stroju w tunikę.

„To był dla nich horror, szok. Ludzie witali się ze mną, nie spoglądając w oczy dlatego, że miałam na sobie spodnie. W ich oczach musiałam być prostytutką rodem z Babilonu” – zwierzała się redaktorka paryskiego Vogue’a, Susan Train, która postanowiła ubrać się podobnie na jeden z dużych eventów. [więcej]
kultura, 21.06.2014 10:06|czytane: 910 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Składanie propozycji do Budżetu Obywatelskiego do 14 sierpnia
Wśród uchwał pięćdziesiątej sesji Rady Miasta Kutna znalazła się uchwała o zasadach i trybie przeprowadzania konsultacji społecznych dla realizacji Budżetu Obywatelskiego Kutna. Wktótce na naszej stronie formularze, na których będzie można zgłosić swój projekt.

O budżecie obywatelskim w tej kadencji radni rozmawiali i na komisjach i w samorządowych kuluarch jednak prezydent Zbigniew Burzyński dopiero w roku wyborczym zdecydował się na realizację rozszerzenia praw mieszkańców Kutna właśnie o możliwość zgłaszania pomysłów inwestycyjnych i ich wykonanie przez samorząd Konsultacje o charakterze ogólnomiejskim odbędą się jeszcze zatem przed listopadem tego roku i polegać będą na: zebraniu propozycji projektów do realizacji, wyrażeniu opinii mieszkańców na ich temat projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego.

Składanie propozycji do Budżetu Obywatelskiego do 14 sierpnia, ./upload/articles_pakiety/23652/01_obraz.jpg
Składanie propozycji do Budżetu Obywatelskiego do 14 sierpnia, ./upload/articles_pakiety/23652/02_obraz.jpg
Składanie propozycji do Budżetu Obywatelskiego do 14 sierpnia, ./upload/articles_pakiety/23652/03_obraz.jpg


W ramach tego budżetu kutnowianie mogą zgłaszać propozycje projektów o charakterze lokalnym lub ogólnomiejskim. Inicjatywą obywatelską może być w szczególności projekt zadania takiego jak: budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej; działanie mające na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców oraz wydarzenie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Koszt realizacji jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 100 000 zł.

Propozycje projektów ma prawo zgłosić każdy mieszkaniec Kutna, który najpóźniej w dniu zgłaszania projektu ukończył 16 lat i zbierze podpisy co najmniej 30 osób, które ukończyły co najmniej 16 lat – mieszkańców Kutna popierających jego projekt.

HARMONOGRAM PRZEPROWADZANIA KONSULTACJI SPOŁECZNYCH
do 14.08.2014r. Składanie propozycji projektów do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego
do 10.09.2014r. Weryfikacja formalna, merytoryczna i wybór projektów podlegających głosowaniu
22-26.09.2014r. Głosowanie nad projektami
29.09.2014r. Podanie do publicznej wiadomości wyników głosowania

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Kutna radna Maria Aulich zapytała Grzegorza Chojnackiego, przewodniczącego Rady Miasta Kutna o to czy otrzymał on e-mail z informacją i uwagami związanymi z procedowaną uchwałą i czemu go nie przeczytał.

- Nic mi nie wiadomo w tej sprawie. Wiadomość pewnie dotarła na moją skrzynkę e-mailową późnym wieczorem i nie zdążyłem jej odczytać - odpowiedział Chojnacki.

Radna poinformowała, że to uwagi ekseprta Wojciecha Kębłowskiego z Instytutu Obywatelskiego. Radni prośbę Marii Aulich przyjęli z kpiną, a prezydent Burzyński stwierdził, że takich ekspertów są w Polsce setki albo tysiące, tylko rozbawienie wywołała uwaga radnej, że ten jest z Brukseli i warto się z e-mailem od niego zapoznać przed głosowaniem. [więcej]
wandea, 20.06.2014 15:53|czytane: 1425 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Chopina bez zmian
Jak mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna na ulicy Chopina w Kutnie sytuacja związana z niebezpieczeństwem na drodze szybko nie ulegnie zmianie. W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o interpelacji Rafała Jóźwiaka, przewodniczącego Rady Powiatu w Kutnie, związanej ze stojącym na poboczu sznurem samochodów dostawczych do młyna, po której zarząd powiatu wymienił się pismami z samorządem miejskim, zarządcą tej drogi i sprawa dalszego toku, jak się okazuje nie nabrała.

- Nie można normalnie tędy przejechać, droga jest bardzo zniszczona- mówią mieszkańcy ulicy Chopina. - Ciężarówki stoją czasem aż do wyjazdu na Łęczycką. Stoją czasem całą dobę. Łamią przepisy i nic sobie nikt z tego nie robi. Zapraszamy pana prezydenta w te okolice, gdzie trudno przejść poboczem,  gdzie nie ma chodnika, gdzie są krzaczyska przy drodze, zobaczy jak dba o swoje miasto.

Na Chopina bez zmian, ./upload/articles_pakiety/23881/15_obraz.jpg
Na Chopina bez zmian, ./upload/articles_pakiety/23881/12_obraz.jpg
Na Chopina bez zmian, ./upload/articles_pakiety/23881/01_obraz.jpg


- Wysłaliśmy pismo do zarządcy drogi czyli prezydenta z prośbą o interwencję na tej ulicy. Docierają do nas liczne głosy kierowców, mieszkańców powiatu kutnowskiego, którzy uważają sytuację na Chopina za niebezpieczną i dla pojazdów i dla pieszych - mówi Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu.- Należałoby tam postawić odpowiednie znaki ruchu drogowego i myślę, że byłoby po problemie. To musi zrobić jednak zarządca tej drogi czyli miasto. Zarządca nie chce, woli abyśmy to my w drodze nakazu rozpoczęli tę procedurę. Rozumiem, że przemawia za tym chęć utrzymania dobrych kontaków z firmą, do której te ciężarówki dostarczają ziarno.

W listopadzie ubiegłego roku Ruciński proponował, aby miasto  lub firma wydzierżawiła tzw. plac buraczany od Gminy Kutno aby tam stworzyć miejsce postojowe dla samochodów. Nikt nie skorzystał z tego pomysłu, a teraz plac już jest sprzedany.

- Ten temat wyszedł ze starostwa, chyba od Jóźwiaka, bo tam mieszka. Ulicę Chopina trzeba wybudować od nowa i tyle. To jedyne wyjście. Niestety nie będzie to prędko, bo ważniejsza jest ulica Łęczycka - mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. [więcej]
wandea, 20.06.2014 12:28|czytane: 1322 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sebastian Aulich o 44 pomysłach na rozwój Kutna, miejskich aferach i szpitalu
44 pomysły na rozwój Kutna to bardzo dużo. Kilka osób zdecydowało się wysilić intelektualnie, aby pokazać społeczności, że warto myśleć w kategoriach wspólne znaczy nasze. Czy oddolne inicjatywy społeczne są wolne od polityki? Czy mają szansę zmienić postrzeganie miejsca na godne życie?
 
Sebastian Aulich: Jeżeli chodzi o nasze „44 Pomysły” to ta inicjatywa stała się konieczna ze względu na bardzo słabe zarządzanie miastem. Istnieje bardzo duży rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców, a tym co Kutno oferuje. W szczególności widać to na przykładzie młodych ludzi, którzy wykazują wysoki dynamizm podczas, gdy Kutno nie posiada żadnego. Przez ostatnie 4 lata obserwowaliśmy upadek polityki gospodarczej KWW Burzyńskiego i powolną degradację Kutna. Notowana w Nowym Jorku TEVA, która zatrudnia na świecie prawie 45 tysięcy pracowników i która w zeszłym roku osiągnęła bardzo wysoki zysk netto ponad 1.38 miliarda dolarów, postanowiła wyprowadzić się z Kutna. Taką samą decyzję podjął Printpack z faworyzowanej przez Burzyńskiego podstrefy. Kutno stało się mało atrakcyjnym miejscem na inwestycje.Sebastian Aulich o 44 pomysłach na rozwój Kutna, miejskich aferach i szpitalu W światowej gospodarce zachodzą bardzo poważne zmiany i coraz więcej zależy od tego, co się dzieje na poziomie poszczególnych firm. Niestety polityka Burzyńskiego w ostatnich latach całkowicie to bagatelizowała i każdego roku podnosiła koszty prowadzenia działalności gospodarczej w Kutnie. Nie było również żadnych skutecznych inicjatyw, które by uelastyczniały rynek pracy i wpływały na podniesienie kwalifikacji zawodowych mieszkańców. Kutno jest zarządzane jakbyśmy ciągle żyli w latach 90-tych ubiegłego wieku. W wyniku tych zaniedbań, nie tylko jest teraz trudno sprowadzić do Kutna perspektywicznych inwestorów, ale nawet ciężko będzie przetrwać tym firmom, które już tu są. Wyprowadzka TEVY i Printpack’a to przypuszczalnie dopiero początek bardzo bolesnego procesu związanego z upadkiem demograficznym i gospodarczym miasta. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że podobne decyzje w najbliższej przyszłości podejmą kolejne spółki ulokowane w Kutnie. Strategia „44 Pomysłów” próbuje tym zjawiskom zaradzić, ale problem w tym, że tego rodzaju zmiany powinny być wprowadzone już kilka lat temu. Niestety sytucja Kutna powoli zaczyna przypominać sytuację powiatowego szpitala. [więcej]
pismak, 18.06.2014 08:38|czytane: 1867 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkania z Internetem w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie
Wspólnym spotkaniem 20 czerwca zakończył się całoroczny cykl szkoleń dla seniorów, jakie prowadzone były w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie.

Spotkania z Internetem w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23901/01_obraz.jpg


W zajęciach uczestniczyło 27 osób, spośród których jedni stawiali pierwsze kroki w Internecie, inni zaś doskonalili posiadane umiejętności. Podczas szkoleń uczestnicy mogli m.in. założyć własną pocztę internetową i nauczyć się jej obsługi a także posiąść umiejętność zapisywania i odczytywania informacji z dysków przenośnych (kart pamięci, pendrive’ów). Atrakcją zajęć były wirtualne spacery po najdalszych zakątkach świata (Google Street View) oraz wirtualnych muzeach (Google Cultural Institute – Project Art). [więcej]
pismak, 20.06.2014 13:45|czytane: 915 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policyjny pościg za 18-latkiem na motocyklu
Policjanci po pościgu w Kutnie zatrzymali 18 -letniego pirata drogowego, który uciekał bo nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Popełnił co najmniej kilkanaście wykroczeń. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

18 czerwca przed godziną 11.00 policjanci z Komisariatu Autostradowego  pełniący służbę nieoznakowanym oplem insignia, na ulicy Podrzecznej zauważyli bardzo młodego motocyklistę. Postanowili go skontrolować. Funkcjonariusze dali sygnały nakazujące zjechanie na pobocze i zatrzymanie się. Kierujący początkowo zwolnił jednak w ostatniej chwili przyspieszył odjeżdżając z dużą prędkością.


Nagranie opublikowane przez Dziennik Łódzki

Policjanci rozpoczęli pościg używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pirat drogowy łamał kolejne przepisy przejeżdżając przez trawnik, nie sygnalizując manewrów, przejeżdżając na czerwonym świetle, wyprzedzając z niewłaściwej strony, na przejściu dla pieszych, przekraczając dozwoloną prędkość co na ulicach centrum miasta i rejonu deptaka stwarzało zagrożenie dla pieszych i innych kierujących, których zmuszał do gwałtownego hamowania.  Pościg przeniósł się za miasto. [więcej]
pismak, 20.06.2014 11:32|czytane: 2440 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Boże Ciało w Kutnie
W Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjnie parafianie z Kutna licznie zamanifestowali wiarę w uroczystej procesji ulicami naszego miasta.

Boże Ciało w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23890/02_obraz.jpg
Boże Ciało w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23890/34_obraz.jpg
Boże Ciało w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23890/53_obraz.jpg


[więcej]
redaktor, 20.06.2014 09:46|czytane: 2807 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie pobił i ukradł 60 zł. Grozi mu 12 lat
Prokuratura Rejonowa w Kutnie prowadzi śledztwo w sprawie rozboju w al. Racławickich w Żychlinie. Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował już  wobec sprawcy Pawła M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesięce.

16 czerwca około godziny 18:30 w al. Racławickich Paweł M. lat 24 mieszkaniec powiatu kutnowskiego, zadając uderzenia ręką doprowadził do bezbronności Piotra K. lat 20 również mieszkańca naszego powiatu, a następnie z kieszeni spodni dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 60 zł.

Pokrzywdzony o fakcie powiadomił Funkcjonariuszy KP Żychlin, którzy w wyniku podjętych czynności zatrzymali sprawcę rozboju.  Sprawcy rozboju za popełnienie przestępstwa z art. 280§1 k.k. grozi do 12 lat pozbawienia [więcej]
pismak, 20.06.2014 11:42|czytane: 1347 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sesja absolutoryjna w Żychlinie
W środę, 25 czerwca odbędzie się absolutoryjna sesja Rady Miejskiej w Żychlinie. Radni przyjmą informacje o stanie realizacji Uchwał Rady Miejskiej w Żychlinie za ubiegły rok oraz rozpatrzą sprawozdanie finansowe i z wykonania budżetu za 2013 r. oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2013 r. Po dyskusji i opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej będą głosować nad udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Gminy Żychlin.

W porządku obrad znalazły się zmiany w budżecie na 2014 rok, ustalenie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla  niepublicznych szkół, niepublicznych przedszkoli oraz dla osób prowadzących inne formy  wychowania przedszkolnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystywania oraz zaopiniowanie podziału Powiatu Kutnowskiego na okręgi wyborcze, ustalenia ich numerów i granic oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

 Rada Miejska w Zychlinie przyjmie również sprawozdania za rok 2013 z działalności: Samorządowego Zakładu Budżetowego, Spółki „Mig - Ma”, Żychlińskiego Domu Kultury, Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, [więcej]
wandea, 20.06.2014 11:09|czytane: 881 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Barter SA inwestuje w Ostrowach
Zautomatyzowane linie do ważenia i pakowania węgla, magazyny i  nowe, ekologiczne produkty  konfekcjonowane–białostocka spółka Barter inwestuje w segment detalicznej sprzedaży węgla w Ostrowach.

Barter SA inwestuje w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23893/01_obraz.jpg
Barter SA inwestuje w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23893/02_obraz.jpg
Barter SA inwestuje w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23893/03_obraz.jpg


Barter SA - importer i dystrybutor węgla kamiennego – sprzedaje opał na dwa sposoby: luzem, w ilościach hurtowych, jako produkt masowy oraz konfekcjonowany w workach, trafiający do klientów detalicznych poprzez dystrybutorów, składy opałowe i detaliczne sieci handlowe.

- Po wprowadzeniu na rynek Eco Powera, naszego pierwszego konfekcjonowanego ekogroszku, postanowiliśmy zainwestować w kolejne linie pakująco-ważące i wyposażyć w nie swoje wszystkie składy węgla: w Sokółce, Ostrowach koło Kutna i w Babach koło Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju rynku towarów konfekcjonowanych Barter SA.

W bazie spółki w Ostrowach powstało największe w Polsce centrum konfekcjonowania węgla. W hali o powierzchni 6 tys. m.kw. zamontowano w pełni zautomatyzowaną linię, umożliwiającą mechaniczne pakowanie ekogroszku w szczelnie zgrzane worki o wadze 25 kg każdy.

- Zautomatyzowany jest proces nasypywania węgla w worki i ich zamykania, paletyzator układa worki na palecie według zadanego programu, po czym cała paleta o wadze tony jest ofoliowana, a następnie - również automatycznie - dostarczona do magazynu wyrobów gotowych – opowiada dalej.
Na park maszynowy Barteru w Ostrowach składa się jeszcze kilka linii półautomatycznych, które w połączeniu z najnowszą inwestycją są w stanie osiągnąć wydajność ok. 300 ton na jedną zmianę. [więcej]
MaciejW, 20.06.2014 08:23|czytane: 1400 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: V Zjazd Absolwentów II LO w Kutnie
Już w piątek, 20 czerwca w Roku Jubileuszowym II LO im. J. Kasprowicza rozpocznie się piąty Zjazd Absolwentów kutnowskiej szkoły.

Kasprowicz

Program uroczystości:
20 czerwca 2014 r.
10.00 - Msza święta w Kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Kutnie
11.15 - Przemarsz ulicami miasta pod Gimnazjum nr 2 ( pierwszą  siedzibę szkoły) i odsłonięcie tablicy pamiątkowej
12.00 - Uroczysta Gala Jubileuszowa w Kutnowskim Domu Kultury [więcej]
wandea, 19.06.2014 21:47|czytane: 1463 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
RIO 2. Konkurs filmowy Kina KDK rozstrzygnięty
Już od jutra, 20 czerwca o godz. 16.00 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film dla najmłodszych Rio 2. Zapraszamy na seanse do środy 25 czerwca do kutnowskiego kina.

Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia, które wygrały: Anna Pasterska i Monika Olczak.
Będą one do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 19.06.2014 21:33|czytane: 1122 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dyrektorka MOPS-u poczeka na rozprawę
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie nie odbyła się rozprawa oskarżonej z art. 233 par. 1 KK Bożeny B., dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie. Zachorował sędzia. Następny termin sprawy 29 lipca jest również wątpliwy, gdzyż obrońca ma urlop. Być może dopiero po wakacjach pani dyrektor stanie przed sądem.

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie pod koniec marca tego roku oskarżyła Bożenę B. dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie o to, że 29 kwietnia 2013 roku podczas składania zeznań w Sądzie Rejonowym w Kutnie po uprzedzeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań zeznała nieprawdę, że nie podpisała pism o reklamacji.

- Biegły grafolog stwierdził, że podpisy pod reklamacjami są pani Bożeny B. Ona podczas rozprawy zeznała, iż to nie ona je podpisała, zatem wystosowaliśmy akt oskarżenia o składanie fałszywch zeznań - mówił Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. [więcej]
wandea, 18.06.2014 18:36|czytane: 2026 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złote medale dla kutnowskich karateków
W minioną sobotę w Bytomiu/Sucha Góra odbyły się X Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży, w których wystąpili kutnowscy karatecy. Oprócz dużej liczby zawodników ze Śląska wystąpili również zawodnicy ze Staroźrebów,  Konina i naszego miasta. W mistrzostwach wzięło udział 65 zawodników w 115 startach.

Złote medale dla kutnowskich karateków, ./upload/articles_pakiety/23891/03_obraz.jpg
Złote medale dla kutnowskich karateków, ./upload/articles_pakiety/23891/02_obraz.jpg
Złote medale dla kutnowskich karateków, ./upload/articles_pakiety/23891/04_obraz.jpg


Otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes Śląskiego Centrum Karate Tsunami shihan Andrzej Kaczmar 7 dan. Sędzią głównym mistrzostw był Prezes Kutnowskiego Klubu Karate Tsunami Tadeusz Ryniec 8 dan. Kierownikiem kutnowskiej drużyny był sensei Tomasz Fajkowski 1 dan.

Kutnowscy zawodnicy wywalczyli medale w konkurencjach :
- kategoria juniorzy:
Pszenna Zuzanna - złoty medal w makiwara-kumite,  złoty medal w semi kontakt , złoty medal w tameshi-wari
- kategoria juniorzy młodsi:
Nowicki Michał - brązowy medal w makiwara-kumite, czwarte miejsce w semi kontakt  szóste miejsce w sumo-grapling
- kategoria kadeci:
Pasikowski Konrad - złoty medal w makiwara-kumite, srebrny medal w semi kontakt
Sokólska Julia - złoty medal w sumograpling,  złoty medal w semi kontakt [więcej]
pismak, 18.06.2014 18:09|czytane: 1286 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
NFZ prostuje wypowiedzi zarządu szpitala w Kutnie
Na konferencji prasowej zarządu szpitala na początku czerwca Andrzej Musiałowicz, prezes oraz Cezary Lipiński, dyrektor ekonomiczny spółki Kutnowski Szpital Samorządowy mówili o groźbie braku kontraktu Narodowego Funduszu Zdrowia na jeden z oddziałów internistycznych w Kutnie oraz szansie na kardiologię. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

NFZ prostuje wypowiedzi zarządu szpitala w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23886/01_obraz.jpg


W związku z przekazanymi informacjami zareagowała Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Umowy na leczenie szpitalne ze wszystkimi placówkami w Łódzkiem podpisane są do końca roku 2014. W szpitalu w Kutnie są 3 oddziały internistyczne, jak już informowaliśmy władze szpitala w Kutnie NFZ nie podjął decyzji o zmniejszeniu kontraktuna świadczenia na oddziałach internistycznych, niemniej jednak analizujemy dostępność do świadczeń zdrowotnych oraz działalność oddziałów o tym samym profilu  u jednego świadczeniodawcy, po to, by publiczne pieniądze wydawać w sposób jak najbardziej optymalny - mówi Anna Leder.- Łódzki OW NFZ analizuje finansowanie wszystkich zakresów leczenia szpitalnego w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Nakłady ŁOW NFZ na leczenie na oddziałach internistycznych w rok 2013 w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców powiatu kutnowskiego to ponad 1 mln złotych (1 112 537,13 PLN), czyli dużo więcej niż w innych powiatach np. łowickim, zgierskim czy wieruszowskim, więcej niż średnio na 10 tys. mieszkańców woj. łódzkiego (846 369,74 PLN). [więcej]
wandea, 18.06.2014 16:39|czytane: 1430 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Troje uczniów z Żychlina pojedzie do Czech na seminarium poświęcone demokracji
Od 20 do 30 czerwca Aleksandra Domżał, Sylwia Kuciapska oraz Mateusz Kućba z Zespołu Szkół w Żychlinie wyjadą do miejscowości Raspenava w Czechach na seminarium poświęcone demokracji zatytułowane: “International seminar of political project Exod-us (Youth in Action 1. 3 – participative democracy)”.

Troje uczniów z Żychlina pojedzie do Czech na seminarium poświęcone demokracji , ./upload/articles_pakiety/23889/01_obraz.jpg


Wraz z Zespołem Szkół udział w seminarium wezmą reprezentanci rumuńskich, czeskich i włoskich szkół. Wszyscy będą mieli zaszczyt spotkać polityków oraz dowiedzieć się o problemach polityki lokalnej. Kolejną radością dla uczestników seminarium będzie poznanie tamtejszych studentów,  jak i zaprezentowanie im krajowych systemów politycznych. Czas podczas projektu uczestnicy będą spędzać aktywnie poprzez wspólne gry, zabawy oraz zwiedzanie Parlamentu w Pradze. [więcej]
pismak, 18.06.2014 17:54|czytane: 1073 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
12 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
13 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
14 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
16 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
35 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
42 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
48 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
57 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
2 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności