eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Pod patronatem eKutno.pl: Piąty jubileuszowy Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2014
W dniach 26 lipca- 28 sierpnia w Kutnie odbędzie się V Letni Festiwal Muzyczny organizowany przez Fundację Promocji Muzyki ARTIFEX we współpracy z Miastem Kutno i jego kulturalnymi placówkami oraz firmą Polfarmex S.A. W ramach Festiwalu organizatorzy zapraszają na 16 koncertów muzyki klasycznej oraz VI Międzynarodowe Warsztaty Wokalne.

Pod patronatem eKutno.pl: Piąty jubileuszowy Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2014, ./upload/articles_pakiety/24109/01_obraz.jpg


W programie jubileuszowego Festiwalu zaplanowano szereg koncertów w tym: Melodie Ziemi Polskiej, Z muzyką klasyczną dookoła świata, w zaczarowanych barwach lata, Muzyka srebrnego ekranu i Laudamus - te na dwa soprany i alt, spotkanie z Izabelą Kłosińską sopranistką, która odtwarzała główną postać w Madame Butterfly.

Uczestnicy VI Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych jak co roku zapewnią artystyczną oprawę Mszy Św. w Kościołach św. Wawrzyńca, św Jana Chrzciciela w Kutnie, Kościele Świętej Trójcy w Strzelcach i Kościele św. Michała Archanioła w Woźniakowie. [więcej]
MaciejW, 15.07.2014 07:12|czytane: 1029 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Parada Małej Ligi Baseballa
Dzisiaj o godz. 17.00 na pl. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie odbyło się uroczyste powitanie baseballowych drużyn i parada Małej Ligi Baseballa. Zgromadzonych przywitali Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna i dyrektor regionu europejskiego Małej Ligi – Beata Kaszuba.

Parada Małej Ligi Baseballa, ./upload/articles_pakiety/24111/06_obraz.jpg
Parada Małej Ligi Baseballa, ./upload/articles_pakiety/24111/02_obraz.jpg
Parada Małej Ligi Baseballa, ./upload/articles_pakiety/24111/10_obraz.jpg


Ul. Królewską na Pl. Wolności przeszło czternaście reprezentacji baseballowych, które będą uczestniczyć w Mistrzostwach Regionu Europy i Afryki 2014. Mieszkańcy miasta ciepło powitali zagranicznych gości, bijąc im brawa.

Trzy grupy drużyn będą walczyć w rundzie eliminacyjnej. Do ćwierćfinałów przejdą po dwa zespoły z każdej z nich, a 21 lipca wielki finał Mistrzostw Regionu Europy i Afryki. [więcej]
MaciejW, 14.07.2014 17:21|czytane: 1633 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Klasy czwarte w "Jedynce" jeszcze bez uczniów
Rodzice uczniów z klas trzecich w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie dowiedzieli się pod koniec roku szkolnego, że klasy muszą być rozbite, bowiem będzie mniej klas czwartych niż trzecich. Dwie z nich są nietykalne. Poza tym obowiązuje konkretna liczba uczniów w tych oddziałach i warto zrównoważyć klasy pod względem liczby chłopców i dziewczynek. Jarosław Koszański, dyrektor szkoły twierdzi, że ta równowaga logistycznie pomocna będzie  przy układaniu planu dla lekcji w-f, języków obcych czy informatyki, gdzie istnieje podział na grupy. 

- Dzieci mają być przenoszone ze swoich klas, od kolegów i koleżanek. W domu już były płacze, że zostaną rozdzieleni ze swoimi przyjaciółmi - opowiada jedna z matek. - Pan dyrektor na jednym ze spotkań bardzo obcesowo odniósł się do tej procedury, stwierdzając że trzeba dzieci przemieszać, bo bywa że przeszkadzają na lekcjach, potworzyły się przyjaźnie i potem rozrabiają. Nie usłyszeliśmy konkretnych przyczyn zmniejszenia liczby oddziałów i sposobu doboru uczniów do poszczególnych klas czwartych. Dyrektor Jarosław Koszański mówił, że urząd miasta tak kazał i robią. Zostawiono nas w niewiedzy.

Zasięgnęliśmy informacji u Jarosława Kotlińskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu w kutnowskim magistracie w związku z listami rodziców do redakcji w sprawie rozbijania klas w "Jedynce".

Kotliński uspokajał, że sytuacja taka spowodowana jest zapisami ustawy, że obowiązują widełki liczby uczniów w poszczególnych klasach, a  likwidacja oddziałów jest niezbędna i na pewno przez dyrektora Koszańskiego będzie wykonana w zgodzie z rodzicami, predyspozycjami dzieci i uniknie się niezadowolenia i smutku dzieci. 

Na następnym spotkaniu z rodzicami było nieco inaczej. Uczestniczyliśmy w tym zebraniu. Dyrektor szkoły Jarosław Koszański poinformował w szczegółach o ustaleniu liczby dzieci w klasach czwartych. W spotkaniu uczestniczyła również inspektor z Urzędu Miasta Kutna.

Dyrektor poinformował, że nie udało się uruchomić klasy czwartej sportowej, bowiem było za mało chętnych. Rodzice zgłaszali dzieci do 15 maja tego roku. W założeniu klasa miała mieć 26 dzieci - 13 dziewczynek i 13 chłopców. Zgłosiło się o wiele za mało dzieci. [więcej]
wandea, 14.07.2014 14:32|czytane: 3012 razy|62 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje w Muzeum Regionalnym na półmetku
Muzeum Regionalnie w Kutnie tego lata jest organizatorem wielu atrakcji dla dzieci. Do tej pory odbyły się zajęcia i warsztaty dla najmłodszych. 

Wakacje w Muzeum Regionalnym na półmetku, ./upload/articles_pakiety/24110/11_obraz.jpg
Wakacje w Muzeum Regionalnym na półmetku, ./upload/articles_pakiety/24110/22_obraz.jpg
Wakacje w Muzeum Regionalnym na półmetku, ./upload/articles_pakiety/24110/07_obraz.jpg


Pierwszego lipca odbyły się pierwsze wakacyjne zajęcia, na których kustosz Kazimierz Śwircz opowiedział dzieciom o najbardziej niezwykłym żołnierzu armii gen. Andersa – kapralu „Wojtku”, niedźwiedziu brunatnym. Uczestnicy zajęć mogli m.in. zobaczyć zdjęcia i filmy nakręcone przez żołnierzy, na których „Wojtek” prezentuje swoją siłę i bardzo przyjazny stosunek do ludzi. Historia „Wojtka” stała się też pretekstem do przypomnienia gatunków niedźwiedzi żyjących na świecie i ich zwyczajów, a także poznania okoliczności powstania ulubionej przytulanki dzieci na całym świecie – pluszowego misia. Na koniec dzieci kolorowały przygotowane rysunki, a niektóre tworzyły własne kompozycje przedstawiające epizody z życia kaprala „Wojtka”. [więcej]
MaciejW, 14.07.2014 14:44|czytane: 947 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół Pieśni Tańca Ziemi Kutnowskiej na Balkan Folk Fest
Do piątku, 11 lipca Zespół Pieśni Tańca Ziemi Kutnowskiej uczestniczył w VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Balkan Folk Fest” w  Kiten w Bułgarii. Jest to jeden z największych w Europie przeglądów zespołów ludowych, orkiestr dętych, grup tanecznych oraz chórów. Rokrocznie w imprezie uczestniczy przeszło 200 zespołów z 10 krajów, a rozpiętość wiekowa wykonawców sięga od 3 do 87 lat.

Zespół Pieśni Tańca Ziemi Kutnowskiej na Balkan Folk Fest, ./upload/articles_pakiety/24107/01_obraz.jpg
Zespół Pieśni Tańca Ziemi Kutnowskiej na Balkan Folk Fest, ./upload/articles_pakiety/24107/02_obraz.jpg
Zespół Pieśni Tańca Ziemi Kutnowskiej na Balkan Folk Fest, ./upload/articles_pakiety/24107/09_obraz.jpg


Zespół występował na dwóch scenach w Kiten i Primorsko. W barwnych strojach kutnowskich ZPiTZK godnie reprezentował Polskę i przede wszystkim Kutno. Publiczność gromkimi brawami nagradzała popisy sceniczne, które bardzo się spodobały także organizatorom oraz innym występującym zespołom. Występy odbywały się w godzinach wieczornych, natomiast w ciągu dnia zespół pod okiem choreograf Patrycji Lichej przygotowywał elementy nowych układów tanecznych. [więcej]
MaciejW, 14.07.2014 12:06|czytane: 2237 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dodatkowa grupa półkolonii. Zaprasza MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że przyjmuje zapisy na dodatkową grupę półkolonii (turnus 21-25 lipca). 

Dodatkowa grupa półkolonii. Zaprasza MOSiR, ./upload/articles_pakiety/24106/01_obraz.jpg


Telefon 24 357 56 08 lub 24 357 56 04. Można też bezpośrednio zgłosić się do kasy Aquaparku. [więcej]
wandea, 14.07.2014 12:03|czytane: 921 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
CHAUSSON AH-48 i JELCZ 272 zawiozą na Odyseję Historyczną w Leszczynku
Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o w Kutnie zaprasza do skorzystania ze specjalnie uruchomionych kursów w związku z V Odyseją Historyczną w Leszczynku. Dodatkowe kursy linii nr 13 w sobotę do godziny 22.30 oraz w niedzielę do godziny 14.30.

Na trasie Kutno – Leszczynek będzie jeździł m.in. zabytkowy autobus Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z Warszawy. Jest to autobus produkcji francuskiej marki Chausson z 1950 roku oraz autobus produkcji polskiej Jelcz MEX 272. Na przejazd wszystkimi autobusami obowiązują bilety, zgodnie z cennikiem usług.

JELCZ 272 w dniach od 16 do 18 lipca będzie jeździł na trasach:
Linia nr 4:
Odjazd z ul. Granicznej: 10:15, 11:25
Odjazd z os. Łąkoszyn: 10:50
Linia nr 9:
Odjazd z dworca PKP: 12:35, 14:35, 15:35, 16:35
Odjazd z os. Batorego: 13:05, 15:05, 16:05, 17:20 [więcej]
redaktor, 14.07.2014 09:46|czytane: 1056 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Strażackie zawody w Oporowie. OSP Skórzewa bezkonkurencyjna
Wczoraj  w Oporowie odbyły się Zawody sportowo-pożarnicze organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Oporowa. Wzięło w nich udział 5 jednostek OSP ze Skórzewy, Oporowa, Mnichu, Podgajewa i Kurowa.

Strażackie zawody w Oporowie. OSP Skórzewa bezkonkurencyjna, ./upload/articles_pakiety/24100/02_obraz.jpg
Strażackie zawody w Oporowie. OSP Skórzewa bezkonkurencyjna, ./upload/articles_pakiety/24100/25_obraz.jpg
Strażackie zawody w Oporowie. OSP Skórzewa bezkonkurencyjna, ./upload/articles_pakiety/24100/47_obraz.jpg


Strażackie konkurencje to: sztafeta pożarnicza 7x50 m oraz ćwiczenia bojowe. Sędziowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. OSP Skórzewa i tym razem nie dała nikomu wygrać i podobnie jak w zeszłych latach okazała się bezkonkurencyjna. 14 zwycięstwo to nie lada wyczyn. Strażacy z OSP Skórzewa wyprzedzili kolejno strażaków z Oporowa, Podgajewa, Kurowa i Mnichu.

-  Są to zawody eliminacyjne, zwycięzca startuje w przyszłym roku w zawodach powiatowych - mówi Kamil Kobus, Komendant  Oddziału Gminnego ZOSP RP.- Występują drużyny seniorskie A, nie mamy drużyn młodzieżowych ani kobiecych. [więcej]
redaktor, 14.07.2014 08:51|czytane: 2049 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wystartowała Kutnowska Liga Wędkarska 2014
Wczoraj na zbiorniku w Oporowie odbyła się pierwsza runda Kutnowskiej Ligi Wędkarskiej 2014. W godz. rannych zaczęły zjeżdżać się reprezentanci organizacji wędkarskich Kutna. Po powitaniu i przedstawieniu harmonogramu zawodów przez organizatorów nastąpiło losowanie stanowisk.

Wystartowała Kutnowska Liga Wędkarska 2014, ./upload/articles_pakiety/24101/01_obraz.jpg
Wystartowała Kutnowska Liga Wędkarska 2014, ./upload/articles_pakiety/24101/02_obraz.jpg
Wystartowała Kutnowska Liga Wędkarska 2014, ./upload/articles_pakiety/24101/03_obraz.jpg


Sędzia główny I rundy S. Wasielewski wraz z sędziami pomocniczymi przybliżyli zasady. Padła komenda wyjścia na stanowiska. Zawodnicy udali się do wylosowanych sektorów i zajęli miejsca startu czyniąc ostatnie przygotowania. Po upływie określonego czasu sędzia podał sygnał na rozpoczęcie nęcenia, rozległ się plusk rzucanych kul zanętowych. Potem padł sygnał do rozpoczęcia łowienia, idą w ruch tyczki, odległościówki tu i tam pojawia się uklejówka. Zaczął się hol pierwszych ryb.

W trakcie zawodów organizatorzy z Koła Nr 111 PZW Miejskie  Kutno przygotowywali dla uczestników posiłek-schabowe i młoda kapusta, kawa, herbata i zimne napoje.

Po czterech godzinach walki padł sygnał zakończenia zawodów i do pracy przystępili sędziowie.  Byłto zgrany i doświadczony zespół więc wszystko przebiegło sprawnie. [więcej]
redaktor, 14.07.2014 09:03|czytane: 1059 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pasażer renaulta zmarł, 10 osób rannych. Wypadek w gminie Krzyżanów
W Za­wa­dach w gminie Krzyżanów dziś nad ranem (niedziela, 13 lipca godz. 5.00) zde­rzy­ły się dwa sa­mo­cho­dy, jeden osobowy, a drugi van. 11 osób, w tym troje dzie­ci zo­sta­ło ran nych. Aktualizacja 14 lipca: 64-letni pasażer renaulta nie przeżył. Zmarł w szpitalu w Łęczycy. 

Pasażer renaulta zmarł, 10 osób rannych. Wypadek w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/24099/01_obraz.jpg
Pasażer renaulta zmarł, 10 osób rannych. Wypadek w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/24099/02_obraz.jpg
Pasażer renaulta zmarł, 10 osób rannych. Wypadek w gminie Krzyżanów, ./upload/articles_pakiety/24099/03_obraz.jpg


Policja poczyniła już pierwsze ustalenia okoliczności tego tragicznego wypadku. Kierująca nissanem 35-letnia mieszkanka gminy Lubień Kujawski, wracała z wesela w Wojciechowicach z czworgiem pasażerów, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą wojewódzką nr 702 od strony Łodzi w kierunku Kutna, 44-letniemu mieszkańcowi Kutna, który kierując pojazdem renault scenic wiózł pięcioro pasażerów. Renault scenic zaczął się palić.

Jak relacjonują świadkowie na pomoc poszkodowanym ruszyli goście weselni z pobliskiego lokalu, a policjanci, którzy byli pierwszymi slużbami na miejscu zdarzenia, wyciągnęli z nissana dwie zakleszczone w nim pasażerki. Naj­cię­żej ranna 61- letnia kobieta zo­sta­ła prze­trans­por­to­wa­na przez śmi­gło­wiec Lot­ni­cze­go Po­go­to­wia Ra­tun­ko­we­go do szpi­ta­la w Płoc­ku. [więcej]
pismak, 13.07.2014 11:17|czytane: 5954 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zabytkowe auta wciąż na chodzie
Dzisiaj o godz. 10.00 w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyło się „Spotkanie z zabytkową motoryzacją – opowieść o wyścigu London-Brighton”z Tomaszem Skrzelińskim. Prezes Klubu Pojazdów Zabytkowych – Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych i rzeczoznawca pojazdów zabytkowych opowiadał o uczestnictwie w rajdzie oraz o początkach motoryzacji.

Zabytkowe auta wciąż na chodzie, ./upload/articles_pakiety/24098/08_obraz.jpg
Zabytkowe auta wciąż na chodzie, ./upload/articles_pakiety/24098/02_obraz.jpg
Zabytkowe auta wciąż na chodzie, ./upload/articles_pakiety/24098/21_obraz.jpg


Zgromadzeni zapoznali się z filmikami i prezentacją zdjęć z rajdu London-Brighton, a w tym czasie pan SKrzeliński opowiadał o początkach jego fascynacji zabytkowymi samochodami.

- W 1997 roku była setna rocznica pierwszego wyczynu automobilisty w Polsce. Stanisław Grodzki kupił sobie jako pierwszy samochód, to był Peugeot z silnikiem Daimler. Postanowiliśmy wtedy z Markiem Sankowskim znaleźć to auto- mówił Skrzeliński. 

Panom udało się znaleźć auto u kolekcjonera z Perth w Australii, a nawet na podstawie zdjęć i szkiców je odtworzyć. Postanowili wziąć udział w rajdzie  samochodów zabytkowych London-Brighton, do czego potrzebny był im oryginał, użyczony przez kolekcjonera. 

- W rajdzie nie chodzi o to, żeby być pierwszym na mecie tylko o to, by w ogóle dojechać- tłumaczył.

Skrzeliński pokazał brązowy medal jaki dostawali wszyscy, których zabytkowe samochody zdołały ukończyć rajd. Ponadto udostępnił publiczności pokaźne albumy ze zdjęciami z rajdów, w których uczestniczył i których był obserwatorem. 

- My z Markiem jesteśmy z Kutnem blisko związani. 10 lipca 1997 odtwarzaliśmy tę trasę, którą przejechał Grodzki. Pierwszy etap to był Warszawa- Kutno. Myśmy stanęli wtedy tu przed Muzeum. Marek jest związany też sentymentalnie, bo znalazł sobie żonę w Kutnie - opowiadał Skrzeliński. [więcej]
MaciejW, 12.07.2014 12:44|czytane: 1619 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Puchar lata w Pływaniu[więcej]
wandea, 11.07.2014 08:33|czytane: 984 razy|komentuj|czytaj cały
Prezes WOPR i pseudo-ratownicy oskarżeni
Prokuratura Rejonowa w Kutnie skierowała do Sądu Rejonowego w Kutnie akt oskarżenia przeciwko Eugeniuszowi W. prezesowi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kutnie zarzucając mu poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz podrabianie dokumentów.

Prezes WOPR i pseudo-ratownicy oskarżeni, ./upload/articles_pakiety/24096/01_obraz.jpg


Dziewięciu "ratowników" zatrudnionych przez Pawła Ślęzaka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie - w Aquaparku Kutno, zostało oskarżonych przez prokuraturę o przestępstwa polegające na posługiwaniu się legitymacjami zawierającymi nieprawdziwe wpisy o uzyskaniu stopnia młodszego ratownika i ratownika WOPR.

Eugeniuszowi W. grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, pozostałym oskarżonym do 2 lat.

- Jak ustalono w toku postępowania, prezes Zarządu WOPR w Kutnie posiadał uprawnienia do przeprowadzania kursów i egzaminów, a także potwierdzania uprawnień młodszego ratownika i ratownika. Na przestrzeni lat 2011-2012, dochodziło do sytuacji, że osoby zamierzające podjąć pracę jako ratownicy w miejscowym aquaparku, w zamian za korzyści majątkowe, uzyskiwały wpisy dotyczące posiadania uprawnień młodszego ratownika, bądź ratownika - podaje Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.-   Dopiero ten drugi poziom upoważniał do podjęcia zatrudnienia w charakterze samodzielnego ratownika. Osoby te, nie uczestniczyły w kursach, ani nie zdawały egzaminów. W zamian za korzyści w kwotach 500-700zł za jednorazowy wpis, uzyskiwały niezgodne z rzeczywistością wpisy w legitymacjach, które następnie były wykorzystywane przy podejmowaniu zatrudnienia. Aby uzyskać adnotacje, które  2 dawały możliwość zatrudnienia, należało zatem wręczyć prezesowi WOPR korzyść sięgającą nawet 1400 zł. Łącznie przyjął on korzyści w kwocie 9 750 zł.

Z ustaleń dowodowych wynika, że jedna z kobiet, która uzyskała wpis w legitymacji, upoważniający do wykonywania zawodu ratownika, uczyła się pływać, dopiero po podjęciu zatrudnienia w Aquaparku Kutno. [więcej]
redaktor, 12.07.2014 11:46|czytane: 2450 razy|37 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Renault w rowie
Dzisiaj około godz. 9.00 w Żurawieńcu na dk nr 60 samochód osobowy marki Renault wpadł do rowu.

Kierowca 18- letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego stracił panowanie nad samochodem,wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Chłopak został przetransportowany helikopterem do Wojewódzkiego [więcej]
pismak, 12.07.2014 09:43|czytane: 2095 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
KS Kutno chce stworzyć nową historię piłki nożnej w Kutnie
Dziś na konferencji prasowej zarządu KS "Kutno" padły deklaracje przejrzystości finansowej i grubej kreski między działalnością zadłużonego MKS "Kutno" a nowego klubu sportowego. Zarząd wyraźnie odcinał się od klęski finansowej poprzedniego zarządu i informował, że do likwidacji MKSu się nie przyczynił. Oprócz dziennikarzy w konferencji wzięli też udział kibice oraz rodzice dzieci piłkarzy z drużyn młodzieżowych.

Obecni na konferencji członkowie władz KS "Kutno" Dominik Tomczak, Zbigniew Tomczak i Michał Gens zakładają, że Klub wystartuje w A Klasie. Przejął on już drużyny młodzieżowe wraz z trenerami i planuje zainteresować publiczność "kopanej" atrakcjami takimi jak spotkania ze sportowcami, znanymi piłkarzami, konkursy z losowaniem nagród. Siedziba Klubu będzie przy Kościuszki, tam gdzie miał swoją siedzibę MKS Kutno. Póki co dwie organizacje jedna w likwidacji, a druga w organizacji, będą funkcjonowały pod jednym adresem.

KS Kutno chce stworzyć nową historię piłki nożnej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24094/01_obraz.jpg
KS Kutno chce stworzyć nową historię piłki nożnej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24094/02_obraz.jpg


Od lewej: Dominik Tomczak i Michał Gens. Czyste ręce w sporcie, Klub będzie prowadził przejrzyste działania

- Złożyliśmy już statut do Starosty Kutnowskiego, wkrótce zapoznamy opinię publiczną z jego treścią. Ma różne zapisy od tych zawartych w statucie MKSu - mówił prezes Dominik Tomczak.- W Kuluarach mówi się o tym, że jako nowy klub przyczyniliśmy się do likwidacji MKS Kutno. Nie życzę sobie takich insynuacji, bo nie ma w tym żadnej prawdy. Likwidacja klubu miała być ogłoszona miesiąc temu, nawet wtedy pomysłu nowego klubu nie było. 

- MKS Kutno prowadzi rozmowy o sprzedaży licencji z Unią Warszawa. Byłem jedynie pracownikiem Unii Warszawa, my jako nowe stowarzyszenie nie prowadzimy tych rozmów. Najlepiej pytać Piotra Bajdę- informował prezes Klubu.

Nowy klub chce działać profesjonalnie i stworzyć nową historię piłki nożnej w Kutnie. Priorytetem będą drużyny młodzieżowe. [więcej]
MaciejW, 11.07.2014 20:52|czytane: 2309 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przyjdź i dowiedz się, jak można radzić sobie z bólem porodowym

Przyjdź i dowiedz się, jak można radzić sobie z bólem porodowym

W naszym regionie od niedawna możemy korzystać z nowej propozycji skierowanej do kobiet planujących ciążę, ciężarnych, rodziców oraz osób zainteresowanych tematyką rodzicielstwa. Doula Joanna Zajkowska zaprasza do skorzystania ze swojej oferty opieki pozamedycznej okołoporodowej oraz wypożyczalni najnowszego sprzętu przydatnego w pierwszych chwilach życia dziecka, przy karmieniu czy też na wakacjach. Wypożyczalnia już za kilka dni będzie działała online i gwarantuje najwyższe standardy higieniczne oraz jakościowe.
Ponadto Joanna Zajkowska zaprasza serdecznie na cykl spotkań poświęconych pracy Douli, opiece okołoporodowej, karmieniu piersią, noszeniu dzieci w chustach oraz szeroko pojętej tematyce rodzicielstwa. [więcej]
wandea, 09.07.2014 11:26|czytane: 1302 razy|komentuj|czytaj cały
Szpital ogłosił przetarg na usługi sprzątania
Dziś zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o ogłosił przetarg na usługi sprzątania, transportu wewnętrznego oraz wykonywania prac pomocniczych przy pacjentach. Firmy mogą składać oferty do 21 sierpnia.  Kryterium rozstrzygnięcia jest 100 % ceny. 

Przypomnijmy, że szpital wypowiedział umowę firmie L.S. Med z Warszawy, która wygrała pierwszy przetarg na te usługi. Pracownicy przejęci na zasadzie art.23' KP przez cały okres obowiązywania umowy nie dostawali wynagrodzenia terminowo i w całości. Tak jest również  w lipcu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Zarząd szpitala przeprowadził kontrolę wykonywanych usług i wielokrotnie stwierdził znaczne uchybienia, więc zdecydował się w niespełna dwa miesiące po zawarciu umowy, w maju wypowiedzieć ją. [więcej]
wandea, 11.07.2014 16:49|czytane: 1300 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Dlaczego Krośniewice nie mają podstrefy ekonomicznej?
- Dlaczego Krośniewice nie mają podstrefy ekonomicznej?  Czy władze Krośniewic kiedykolwiek złożyły wniosek do Łódzkiej Specalnej Strefy Ekonomicznej o organizację podstrefy u nas? - pyta mieszkaniec gminy Krośniewice. - Przecież byłyby miejsca pracy, i nie tylko dla mieszkańców naszej gminy ale też dla całego powiatu kutnowskiego. U nas jest sporo ludzi bezrobotnych.  „Wniosek o ustanowienie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie Gminy Krośniewice" ze wskazaniem gruntów oraz wymaganymi załącznikami, między innymi Uchwałą Nr LX/363/10 Rady Miejskiej w Krośniewicach z 15 października 2010 r, został złożony 28 października 2010 r.  Inicjatywę poprzez uchwałę podjęli radni obecnej kadencji.

Czytelnicy pytają: Dlaczego Krośniewice nie mają podstrefy ekonomicznej?, ./upload/articles_pakiety/24085/01_obraz.jpg


25 marca 2011 roku po dodatkowych ustnych wyjaśnieniach i uzupełnieniu informacji do złożonego wniosku oraz wizycie przedstawiciela ŁSSE S.A. na proponowanych  przez gminę gruntach Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic otrzymała pismo z negatywną decyzją Zarządu ŁSSE S.A. odnośnie możliwości objęcia tego terenu statusem ŁSSE. 

Dlaczego decyzja była negatywna?
Na stronie Urzędu Gminy burmistrz odpowiada: - Przede wszystkim nie posiadaliśmy wówczas i nie posiadamy obecnie minimum 10 ha gruntów o stosownym przeznaczeniu, będących własnością gminy. Należy bowiem pamiętać, że „Strefa może być ustanowiona (...) wyłącznie na gruntach stanowiących własność zarządzającego, Skarbu Państwa albo jednostki samorządu terytorialnego, związku komunalnego lub będących w użytkowaniu wieczystym zarządzającego." Tak więc nie można mówić o utworzeniu strefy na nowych gruntach, które zostały włączone do granic miasta i przekwalifikowane na grunty przemysłowe, gdyż nie stanowią one własności Gminy Krośniewice - pisze pani burmistrz.  [więcej]
wandea, 11.07.2014 16:41|czytane: 1900 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
130 chętnych na dofinansowanie podłączeń budynków do kanalizacji sanitarnej
Zakończyła się w Kutnie procedura naboru chętnych do skorzystania z Programu dotyczącego wykonania podłączeń budynków do kanalizacji sanitarnej – etap I. Zainteresowanych jest 130 kutnowian.

Miasto Kutno zamierza przystąpić do realizacji przedsięwzięcia i pozyskać dofinansowanie dla wykonania podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego. Warunkiem finansowania podłączeń jest zebranie odpowiedniej liczby zgłoszeń i otrzymanie przez Miasto Kutno dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Zainteresowanych jest ok. 130 gospodarstw domowych więc miasto przystąpiło do opracowania dokumentacji aplikacyjnej do WFOŚiGW w Łodzi. [więcej]
wandea, 11.07.2014 16:20|czytane: 1029 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zobacz jutro Ramblera z 1903 roku i Cadilaca z 1929 roku
Przypominamy, Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza jutro 12 lipca o godz. 10.00-12.00 na spotkanie z panem Tomaszem Skrzelińskim pt. „Spotkania z zabytkową motoryzacją – opowieść o wyścigu London-Brighton”.

Zobacz jutro Ramblera z 1903 roku i Cadilaca z 1929 roku, ./upload/articles_pakiety/24091/01_obraz.jpg
Zobacz jutro Ramblera z 1903 roku i Cadilaca z 1929 roku, ./upload/articles_pakiety/24091/02_obraz.jpg
Zobacz jutro Ramblera z 1903 roku i Cadilaca z 1929 roku, ./upload/articles_pakiety/24091/03_obraz.jpg


Pan Tomasz jest prezesem Klubu Pojazdów Zabytkowych – Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych i rzeczoznawcą pojazdów zabytkowych, kilkakrotnie brał udział w rajdach w Troyes w Szampanii (Francja), w Miluzie w Alzacji (Mulhouse, Francja), w Barcelonie (Hiszpania), w Malmoe (Szwecja), The London – Bighton Veteran Car Run (Anglia).
Spotkanie uatrakcyjni prezentacja zabytkowych pojazdów. [więcej]
pismak, 11.07.2014 15:19|czytane: 1033 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Koniec wakacyjnych warsztatów w Żychlińskim Domu Kultury
Wakacyjne warsztaty w Żychlińskim Domu Kultury dobiegły końca. W ostatnim dniu dla dzieci zorganizowano zabawy na świeżym powietrzu. Tym razem każdy miłośnik dobrej zabawy mógł skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni i zamku do skakania. Dzieci korzystały także z maty sumo na której odbywały się "mrożące krew w żyłach walki".

Koniec wakacyjnych warsztatów w Żychlińskim Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/24090/01_obraz.jpg
Koniec wakacyjnych warsztatów w Żychlińskim Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/24090/05_obraz.jpg
Koniec wakacyjnych warsztatów w Żychlińskim Domu Kultury , ./upload/articles_pakiety/24090/03_obraz.jpg


- Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za spędzony wspólnie z nami czas. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszej oferty kulturalnej poszczególnych sekcji  we wrześniu - mówią pracownicy Żychlińskiego Domu Kultury. - Dziękujemy również OSP w Żychlinie za udostępnienie ścianki wspinaczkowej, Kamilowi Korzewskiemu za przeprowadzenie warsztatów breakdance, st. sierż. z Komisariatu Policji w Żychlinie Łukaszowi Sierce za zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, Zespołowi Pieśni i Tańca ze Szczawina Kościelnego za pokaz  ludowych tańców oraz Czesławowi Majchrzakowi za pomoc przy organizacji wakacyjnych warsztatów. [więcej]
pismak, 11.07.2014 15:06|czytane: 913 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Obóz sportowy Krasnali z Bedlna
Od 3 do 6 lipca najmłodsi piłkarze z Gminy Bedlno doskonalili swoje piłkarskie umiejętności na terenie ośrodka wypoczynkowego Sosnowy Las w Mstowie k. Chodcza.  W czasie czterech dni na chłopców prócz treningów doskonalących sprawność, technikę oraz podstawy taktyki czekało wiele innych atrakcji.

Obóz sportowy Krasnali z Bedlna, ./upload/articles_pakiety/24089/01_obraz.jpg
Obóz sportowy Krasnali z Bedlna, ./upload/articles_pakiety/24089/02_obraz.jpg
Obóz sportowy Krasnali z Bedlna, ./upload/articles_pakiety/24089/03_obraz.jpg


Mali piłkarze rozegrali cztery mecze sparingowe z zaprzyjaźnioną Dziecięcą Akademią Piłkarską  z Włocławka oraz miejscową młodzieżą z Chodcza. Dzieci miały możliwość rywalizacji na boisku orlik, boiskach trawiastych oraz co sprawiło największą radość wszystkim uczestnikom – boisku do beach soccera. Rozegrano również wewnętrzny turniej Mistrzostw Świata, który wygrał zespół Belgii w składzie: Szymon Nowotniak ( 10 goli król strzelców), Dawid Stodulski oraz Oskar Tuwalski. [więcej]
redaktor, 11.07.2014 15:03|czytane: 1009 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zakończenie półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury
Dzisiaj zakończyły się półkolonie dla dzieci zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. Dzieci pełne werwy i energii zatańczyły na dyskotece.

Zakończenie półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/24088/01_obraz.jpg
Zakończenie półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/24088/10_obraz.jpg
Zakończenie półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/24088/13_obraz.jpg


Półkolonie odbywały się w dwóch grupach. Najmłodsze pociechy w wieku 5-7 lat wraz z Artystyczną Akademią Dziecięcą "eMDeKuś" przez dwa tygodnie trwania półkolonii uczestniczyły w zajęciach plastycznych, teatralnych, plastycznych, wokalnych i sportowych oraz konkursach. Ponadto wychodziły na wycieczki m.in. do kina i na plac zabaw. [więcej]
MaciejW, 11.07.2014 14:11|czytane: 1176 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mazur w Wilkach Morskich Szczecin, a Grochowski w Polfarmex Kutno
Drużyna Polfarmex Kutno przygotowuje się do Tauron Basket Ligi. Kolejnym jej zawodnikiem został 21- letni rozgrywający Grzegorz Grochowski. Koszykarz podpisał dwuletni kontrakt. Wychowanek Stali Stalowa Wola wraz z reprezentacją Polski do lat 17 wywalczył  srebrny medal mistrzostw świata w Hamburgu w 2010 roku. 

Mazur w Wilkach Morskich Szczecin, a Grochowski w Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24087/04_obraz.jpg
Mazur w Wilkach Morskich Szczecin, a Grochowski w Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24087/02_obraz.jpg
Mazur w Wilkach Morskich Szczecin, a Grochowski w Polfarmex Kutno, ./upload/articles_pakiety/24087/03_obraz.jpg


Przebieg kariery Grochowskiego:
- 2009-2010 OSSM PZKosz Stalowa Wola (POL)
- 2010-2011 SMS PZKosz Władysławowo (POL)
- 2011-2013 MKS Dąbrowa Górnicza (POL)
- 2013-2014 KKK MOSiR Krosno (POL)Hubert Mazur oficjalnie w Wilkach

Jednym z celów zarządu KKS Pro-Basket Kutno było zatrzymanie kapitana drużyny Huberta Mazura. 30-letni zawodnik po zakończeniu rozgrywek zapowiedział jednak swoje odejście. I niestety już dziświadomo, że jzostał zawodnikiem Wilków Morskich Szczecin, beniaminka ekstraklasy. Mazur to wychowanek Spójni Stargard Szczeciński, [więcej]
redaktor, 11.07.2014 09:19|czytane: 1063 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W poniedziałek Parada Małej Ligi
W poniedziałek 14 lipca o godz. 17.00 ulicami Kutna przejdzie Parada Małej Ligi rozpoczynająca Mistrzostwa Little League Baseball (11-12 lat). To wyjątkowa chwila dla drużyn baseballowych rywalizujących w Mistrzostwach Europy. W paradzie zwykle biorą udział przedstawiciele służb mundurowych, zabytkowe samochody, motocykle i mieszkańcy miasta.

W poniedziałek  Parada Małej Ligi, ./upload/articles_pakiety/24086/01_obraz.jpg


Wokół Urzędu Miasta Kutna na placu Piłsudskiego ustawią się drużyny z całej Europy wraz z rodzicami i towarzyszącymi im osobami, grupa sędziów z USA i niektórych krajów europejskich. Powitania drużyny Mistrzostw dokona Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna wraz z dyrektorką regionu europejskiego Małej Ligi – Beatą Kaszubą. [więcej]
pismak, 11.07.2014 09:01|czytane: 1023 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Hiszpanią w Oporowie
Uczniowie Zespołu Szkół w Oporowie w tym tygodniu mieli możliwość uczestnictwa w Projekcie edukacyjnym Fundacji Rozwoju Wolontariatu w Lublinie „Hiszpania bliżej nas”. Realizacja tego typu zajęć była możliwa dzięki uczestnictwu oporowskiej placówki w Projekcie Edukacyjnym realizowanym w ramach programu „PROJEKTOR- wolontariat studencki”.

Wakacje z Hiszpanią w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/24084/01_obraz.jpg
Wakacje z Hiszpanią w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/24084/02_obraz.jpg
Wakacje z Hiszpanią w Oporowie, ./upload/articles_pakiety/24084/03_obraz.jpg


Działanie miało na celu zapoznanie młodzieży z kulturą hiszpańską, poznanie obyczajów panujących  w tym kraju, a także opanowanie podstawowego słownictwa języka hiszpańskiego.

Spotkania z dziećmi odbywały się na terenie Szkoły a także Muzeum- Zamku w Oporowie. Organizacją i prowadzeniem zajęć zajęły się nauczycielki Zespołu Szkół w Oporowie Małgorzata Tadeusiak i Elżbieta Komorowska, a także dwie studentki z Bydgoszczy Martyna Tadrowska oraz Daria Ośka. [więcej]
pismak, 11.07.2014 08:33|czytane: 1423 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kolizja na A1
Dziś około 6.45 Straż Pożarna oraz Policja zostały wezwane do zdarzenia na 244 km A1 Węzeł Kutno Północ w Sójkach. Samochód osobowy marki opel najechał na bariery. Dwie osoby zostały ranne w tym dziecko. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierowca zasnął za kierownicą. 

Został zablokowany pas wolny w kierunku Łodzi. Utrudnienie dobiega końca. [więcej]
pismak, 11.07.2014 07:58|czytane: 2172 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
19-latek z Łodzi z marihuaną w bagażniku ukradł paliwo
Kutnowscy policjanci zatrzymali 19-letniego łodzianina, który nie zapłacił za zatankowane paliwo. Dodatkowo policjanci w bagażniku samochodu znaleźli marihuanę. Młodemu człowiekowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

- 10 lipca o godzinie 1.50 w Sójkach policjanci radiowozem nieoznakowanym zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy citroena. Istniało podejrzenie, że jadący nim mężczyźni kilka minut wcześniej w Kutnie zatankowali samochód i nie zapłacili za benzynę - mówi  st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. - Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec Łodzi, a pasażerem również łodzianin w wieku 18 lat. Kierowca przyznał się, że w miejscu zamieszkania z zaparkowanego przypadkowego samochodu ukradł tablice rejestracyjne. [więcej]
pismak, 10.07.2014 15:09|czytane: 1237 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapolują z Łowcą w Kinie KDK
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na film Łowca. Film jest grany od jutra, 11 lipca do 16 lipca o 20:15. Dwa podwójne zaproszenia wygrały: Kamila Sadowska i Małgorzata Trzeciak.Myśliwy Martin David zostaje wynajęty przez firmę biotechnologiczną Red Leaf do wytropienia tygrysa tasmańskiego, ostatnio widzianego na wolności w 1932 roku. [więcej]
kultura, 10.07.2014 11:22|czytane: 1073 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Piłka jest okrągła... Wakacje z MOSiRem
Trwa Mundial w Brazylii, a w Kutnie toczą się turnieje na Orliku przy ul. Troczewskiego, w których swoje umięjętności piłkarskie prezentują chłopcy z podstawówek. Dla tych, którzy kochają kopaną od dziecka, to podstawa każdych wakacji - meczyk z kumplami. Turnieje jak co roku organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Piłka jest okrągła... Wakacje z MOSiRem , ./upload/articles_pakiety/24070/05_obraz.jpg
Piłka jest okrągła... Wakacje z MOSiRem , ./upload/articles_pakiety/24070/24_obraz.jpg
Piłka jest okrągła... Wakacje z MOSiRem , ./upload/articles_pakiety/24070/34_obraz.jpg


Wczoraj w lejącym się żarze z nieba grali uczniowie szkół podstawowych m.in. drużyna FC Kisiel. Spotkania obfitowały w emocje- dynamiczne akcje skrzydłami, rozgrywanie piłki środkiem boiska, prostopadłe podania, zwody, strzały z woleja i uderzenia zza połowy. Były momenty, gdy o wyniku meczu decydowały ostatnie minuty, w których padały upragnione bramki. Zdarzały się też pogromy na miarę półfinału Brazylia- Niemcy.

Dzisiaj gorszej pogody nie przestraszyło się jedynie trzech kolegów. Panowie stanęli do indywidualnej konkurencji między sobą w rzutach za trzy punkty. Ten niezmiernie trudny aspekt gry wzbudził w chłopakach ducha rywalizacji, [więcej]
MaciejW, 10.07.2014 11:10|czytane: 1135 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy pytają: Co z fuszerką na drodze w Gołębiewie Starym?
Przebudowa drogi powiatowej Gołębiew Stary - Stara Wieś zakończyła się w czerwcu tego roku. W piątek ma nastąpić odbiór prac, jednak mieszkańcy Gminy Kutno zasygnalizowali, że droga została źle wykonana i obawiają się, że w szybkim czasie ulegnie uszkodzeniu. Pytają również czy za błędy firmy zapłacą podatnicy.

Czytelnicy pytają: Co z fuszerką na drodze w Gołębiewie Starym?, ./upload/articles_pakiety/24071/20_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Co z fuszerką na drodze w Gołębiewie Starym?, ./upload/articles_pakiety/24071/13_obraz.jpg
Czytelnicy pytają: Co z fuszerką na drodze w Gołębiewie Starym?, ./upload/articles_pakiety/24071/08_obraz.jpg


Zaczęło się od pękania świeżo położonego asfaltu w czerwcu, a skończyło na wymyciu sporych fragmentów

Jest to inwestycja wspólna Powiatu Kutnowskiego i Gminy Kutno. Koszt 1,5 km drogi to około 340 tys. zł. Prace  wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. w Kutnie. 

- Na 600 metrach są aż cztery 1,5 metrowe wyrwy w asfalcie, wygląda na to, że metoda kładzenia tej nawierzchni była wadliwa. Spod asfaltu prześwitywała podbudowa drogi, a potem wymyło całe kawały. Tak być nie powinno - mówi mieszkaniec Gminy Kutno. - Interweniowaliśmy w Wydziale Drogownictwa i czekamy kiedy fuszerka zostanie usunięta.

- Wiele do życzenia pozostawiają również pobocza, zbiera się już woda i podmywa, asfalt zaczyna się już kruszyć. Jak tydzień po zakończeniu prac takie rzeczy się dzieją, to chyba niezbyt prace solidnie zostały wykonane - dodaje inny mieszkaniec.

- Droga nie zostałaby odebrana dlatego już dziś wyrwy w drodze są przez wykonawcę uzupełniane. Właśnie trwają prace - mówi Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu w Kutnie. 

- Wiem o sprawie, jutro będę obecny na odbiorze drogi, jeśli trzeba będzie to zgłoszę uwagi - mówi Jerzy Bryła, Wójt Gminy Kutno. - Tam zostały również wykonane prace poza specyfikacją przetargową, podjazdy itp., do tego też trzeba się odnieść. [więcej]
wandea, 10.07.2014 10:47|czytane: 1770 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rezerwowi Kutno na fali
W miniony weekend w Płocku kutnowska drużyna koszykarzy 3x3 „REZERWOWI” zajęła II miejsce w turnieju kat. Open mężczyzn. Turniej wpisany jest w oficjalny kalendarz cyklu imprez BOSCH GRAND PRIX POLSKI 2014, organizowanym przez STOWARZYSZENIE STREETBALL POLSKA przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PZKosz.

Rezerwowi Kutno na fali, ./upload/articles_pakiety/24081/01_obraz.jpg
Rezerwowi Kutno na fali, ./upload/articles_pakiety/24081/02_obraz.jpg


Kutnowska ekipa uległa jedynie w finale rozgrywek faworytom, którzy co prawda wystartowali poza konkurencją, reprezentantom Kadry Polski w koszykówce 3x3 - „SEMI-PRO PZKosz”. Zawodnicy z Kutna potwierdzili swoją wysoką formę utrzymującą się od początku sezonu. To niewątpliwie kolejny duży sukces tego zespołu, ale nie większy od poprzedniego, kiedy to w Pile (28.06.2014r.) REZERWOWI nie pozostawili złudzeń innym ekipom i po emocjonującym finale wygrali cały turniej. Tym samym zagwarantowali sobie cenne miejsca kwalifikując się do ścisłego Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 16-17 sierpnia w Gdyni oraz do Finałów Mistrzostw Wielkopolski (Kalisz, 24.08.2014r.).

W tym sezonie REZERWOWI Kutno łącznie stawali na podium cztery razy, poprzednio zajęli III miejsce w prestiżowym turnieju w Łodzi – BASKETMANIA oraz również III miejsce w Grand Prix Koła. W klasyfikacji generalnej BOSCH GRAND PRIX POLSKI 2014 kutnowska drużyna zdecydowanie przewodzi tabeli z 43 punktami i o 11pkt wyprzedza drugi GENERATIONS Świdnica. Przed najważniejszymi finałami zostały jeszcze 4 turnieje cyklu Grand Prix Polski m.in. w malowniczym Mrągowie. Panowie zapowiadają udział w turniejach, w których stawiani są w gronie faworytów, tak samo zresztą jak w nadchodzących w sierpniu finałach.

Na co dzień kutnowska drużyna, występująca w składzie: Emil Janczura, Łukasz Janczura, Jakub Cykowski i Arkadiusz Stachera, trenuje na Orliku MOSiR Kutno przy ul. Troczewskiego. Panowie przyznają, że nagrody finansowe za wysokie miejsca w turniejach szybko są wydatkowane (głównie na sprzęt sportowy) i inne koszty związane chociażby z dojazdami pokrywają z własnych kieszeni. [więcej]
MaciejW, 10.07.2014 11:17|czytane: 981 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Nasi wokaliści nagrodzeni na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki
Od 25 czerwca do 2 lipca dzieci i młodzież z sekcji wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie przebywały w Rimini we Włoszech na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "Magia Italiana". Podobnie jak w poprzednich latach, koncerty konkursowe odbyły się m.in.: w Parku Rozrywki "Mirabilandia".

Nasi wokaliści nagrodzeni na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki , ./upload/articles_pakiety/24079/02_obraz.jpg
Nasi wokaliści nagrodzeni na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki , ./upload/articles_pakiety/24079/03_obraz.jpg
Nasi wokaliści nagrodzeni na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki , ./upload/articles_pakiety/24079/05_obraz.jpg


Jury festiwalowe nagrodziło wszystkich wykonawców z Kutna: zespół GRANDA zajął I miejsce w kategorii zespołów starszych, zespół ABRAKADABRA II miejsce w kategorii zespołów młodszych, a Paulina Wróblewska II miejsce  wśród solistów. [więcej]
MaciejW, 10.07.2014 09:06|czytane: 1328 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Skazani lekarze nieumyślnie narazili życie Magdy
Swój finał w Sądzie Rejonowym w Kutnie miała sprawa odpowiedzialności lekarzy Romana W. i Tomasza D. za śmierć 23-letniej Magdaleny  Lewandowskiej z powiatu kutnowskiego, która zmarła na świńską grypę w kutnowskim szpitalu w 2009 roku. Prokuratura Rejonowa w Kutnie oskarżyła dwóch lekarzy o nieumyślne narażenie życia kobiety. Sąd właśnie uznał, że są winni. Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, Magdalenę diagnozowało dwóch lekarzy Roman W. i Tomasz D. (nie pracują już w szpitalu w Kutnie). Jeden z nich przepisał jej antybiotyki i odesłał do domu, a drugi dzień później kiedy trafiła do szpitala nie zdecydował się na pozostawienie pacjentki na oddziale. W Wigilię 2009 roku młoda kobieta trafiła na oddział wewnętrzny, a po kilku godzinach na OIOM. Tam w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia zmarła. Okazało się, że była chora na świńską grypę, której zresztą przypadki wówczas się zdarzały w Polsce.

Bardzo długo trwała praca biegłych sądowych z Wrocławia, w efekcie uznali oni, że pacjentkę źle zdiagnozowano i podawano jej antybiotyki, które nie pomogły, a wręcz opóźniły działanie właściwych leków i leczenia. Oskarżeni w trakcie postępowania sądowego nie przyznali się do winy. Groziło im do 5 lat więzienia. [więcej]
redaktor, 10.07.2014 09:01|czytane: 1804 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje z muzeum

Wakacje z muzeum

[więcej]
pismak, 10.07.2014 08:36|czytane: 1162 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
10 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
6 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności