eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim
Artur Fryz był i jest poetą niechcianym. Do feudalnego „układu” rządzącego Kutnem nie tylko nie należał, ale był wobec niego w otwartej opozycji. „Układ” mu tego nie zapomniał po śmierci, bo „układ” jest pamiętliwy. Dlatego nazwisko Fryza jest zewsząd eliminowane, dlatego propozycja nadania Festiwalowi Złoty Środek Poezji imienia jego twórcy została przez władze odrzucony.

Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/24045/04_obraz.jpg
Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/24045/10_obraz.jpg
Dokończymy to później. Noc Pamięci Artura Fryza w Pałacu Saskim, ./upload/articles_pakiety/24045/08_obraz.jpg


Władający Kutnem tylko z konieczności tolerują festiwal i chcieliby zapomnieć o nim, tak jak o Fryzie, bo „panowie na Kutnie” akceptują tylko to co jest im podporządkowane, bądź jest kontrolowanym produktem ich akolitów. Boją się poza tym wszystkiego co wybiega ponad przeciętność, co jest inne, kontrowersyjne, nowe, i twórcze, czego nie można porównać z istniejącymi już wzorcami lub bezpiecznie skopiować z innego miasta. Walka z cieniami niepokornego poety odsłoniła kolejny rąbek oblicza wyalienowanej ekipy rządzącej miastem na feudalny sposób.
Festiwal postanowiono stopniowo wygaszać. Miał być zredukowany do jednego dnia, co szybko skróciłoby jego żywot, i gdyby nie sprzeciw radnej Marii Aulich, pewnie by się tak stało; ostatecznie zgodzono się łaskawie na imprezę dwudniową, ale okrojoną …
Przypomnijmy, w zaproszeniu na jubileuszowy X Festiwal Złoty Środek Poezji, który przynosi miastu sławę, a którego twórcą był Artur,  nie padło jego nazwisko. W programie dwóch festiwalowych dni organizatorzy nie przewidzieli choćby kwadransa poświęconego zmarłemu twórcy. „Artur był znienawidzony” – napisał Tomasz Piątek w „Gazecie Wyborczej”. „Skrzywdziłem cię, więc muszę się na tobie zemścić” – dodał Fiodor Dostojewski.
Gdyby nic więcej nie pozostało po Fryzie tylko 24 sonety municypalne z tomiku "miasto nad bitwą", które stworzył z nieodwzajemnionej miłości do Kutna, to dał on temu miastu dobrą nowiną, która – zapamiętajcie to dobrze - zostanie na zawsze. Kiedy nikt już nie będzie pamiętał o Wdowiaku i Burzyńskim – nazwisko Fryza będzie wciąż mówiące. [więcej]
kultura, 07.07.2014 09:42|czytane: 2162 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sportowe wakacje z MOSiRem
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie w tym roku na wakacje proponuje cykl zawodów siatkówki, koszykówki, piłki nożnej. W sportowych zmaganiach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Przedstawiamy terminarz sportowych wakacji z MOSiRem.

Sportowe wakacje z MOSiRem , ./upload/articles_pakiety/23734/01_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 07.07.2014 08:37|czytane: 1248 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Program kulturalnych wakacji w Kutnie
Kutnowski Dom Kultury zapraszam wszystkich chętnych do udziału w wakacyjnych zajęciach sekcji KDK. WAKACJE W KDK i CTMiT – zapisy tel. (024) 254 21 37 lub e-mail: aniajasinska@kdk.art.pl

 „WAKACJE W WESOŁEJ DOLINIE” Termin: 01, 08, 15 lipca  Godzina:11.30 – 13.30
Temat:origami i nie tylko
Miejsce:Kutnowski Dom Kultury, sala nr 118
Dla kogo:I grupa dzieci w wieku  5-6 lat
Wstęp: 10,00 zł/osobę

Termin: 03, 10, 17 lipca  Godzina:11.30 – 13.30
Temat:origami i nie tylko
Miejsce:Kutnowski Dom Kultury, sala nr 118
Dla kogo:II grupa dzieci w wieku  7-9 lat
Wstęp: 10,00 zł/osobę

„LETNIE SZYCIE” Termin: 02, 04, 09 lipca Godzina:10.00 – 12.00
Temat:wakacyjne zajęcia szycia
Miejsce:Kutnowski Dom Kultury, pracownia plastyczna
Dla kogo:dzieci w wieku  8-11 lat
Wstęp: 10,00 zł/osobę

„MODA NA SZYCIE” Termin: 11, 16, 18 lipca Godzina:10.00 – 12.00
Temat:wakacyjne zajęcia szycia
Miejsce:Kutnowski Dom Kultury, pracownia plastyczna
Dla kogo:młodzież w wieku  13-15 lat
Wstęp: 10,00 zł/osobę [więcej]
kultura, 07.07.2014 08:34|czytane: 1015 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uwaga na upały: herbata z solą, miski z wodą i zasłonięte okna
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega pred dużymi upałami w województwie łódzkim. Wystąpią one do jutra wieczora.

Uwaga na upały: herbata z solą, miski z wodą i zasłonięte okna, ./upload/articles_pakiety/24039/01_obraz.jpg


Prognozuje się temperaturę maksymalną w poniedziałek i wtorek od 31°C do 33°C. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C.

Podczas upałów jeśli jesteśmy na urlopie najlepiej między godz. 11.00 a 14.00 zróbmy sobie przerwę.
Jeśli musimy pracować przede wszystkim należy dbać o nawadnianie. Zamiast polecanych wszędzie zimnych napojów warto zastosować starą żeglarską metodę. Podczas rejsów morskich czy nawet regat na jeziorach wielu z nich pije gorącą herbatę z solą. Nie obniża ona sztucznie temperatury naszego organizmu tak jak zimne napoje, przez które tylko jeszcze bardziej odczuwamy gorąco. Zapobiega nadmiernej utracie wody, bo sól ją zatrzymuje. Uzupełnia też elektrolity, które tracimy wraz z potem.

Ten sposób polecają też przewodnicy górscy. Dodają też, że warto pić wodę zmieszaną z czymś, a nie w czystej postaci - wtedy na dłużej zostanie ona w organizmie. Dlatego poza sokami czy herbatą, można sięgnąć po ogórki czy arbuzy. [więcej]
pismak, 07.07.2014 08:11|czytane: 920 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Lato w Krośniewicach
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach gościło w piątek 4 lipca przedstawicielki Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z kutnowskiego Sanepidu, które przeprowadziły dla uczestników AKCJI LATO 2014 pogadankę na temat bezpieczeństwa i higieny  podczas pobytu na wakacjach, zapobiegania chorobom zakaźnym w tym  tzw.  „brudnych rąk”  oraz  profilaktyki nałogów.

Akcja Lato w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/24038/01_obraz.jpg
Akcja Lato w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/24038/02_obraz.jpg
Akcja Lato w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/24038/03_obraz.jpg


Dla dzieci przygotowana została również krzyżówka z hasłem „Zdrowy,bezpieczny styl życia” oraz  mini warsztaty dotyczące bezpiecznych wakacji na wsi, w domu, nad wodą oraz w lesie. [więcej]
pismak, 07.07.2014 07:52|czytane: 906 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Futbolowy weekend
W miniony weekend na  Orliku przy Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie obyły się dwa turnieje piłki nożnej. W piątek swoje umiejętności piłkarskie mieli możliwość sprawdzić chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. 

Futbolowy weekend, ./upload/articles_pakiety/24037/08_obraz.jpg
Futbolowy weekend, ./upload/articles_pakiety/24037/02_obraz.jpg
Futbolowy weekend, ./upload/articles_pakiety/24037/10_obraz.jpg


Grupa A to ekipy: 1. Jabłko Team 2. Aleje ZHP 3. Pioruny 4. Omega Kutno
Grupa B : 1. Gramy dla Patryka 2. White Power 3. Black Power

System rozgrywania turnieju to każdy z każdym w grupach. Dwie najlepsze drużyny wchodziły do półfinału. Grupę A wygrała drużyna „Aleje ZHP” z kompletem zwycięstw, drugie miejsce zajęła drużyna Omegi Kutno. Rywalizację w grupie B na swoją korzyść rozstrzygnęli chłopcy o nazwie „Gramy dla Patryka ”, zaraz za mini uplasowała się ekipa „Black Power”.

Następna faza turnieju odbywała się systemem pucharowym zwycięscy półfinałów grali w wielkim finale o pierwsze miejsce w turnieju, natomiast przegrani zmagań półfinałowych grali o trzecie miejsce. [więcej]
pismak, 07.07.2014 07:46|czytane: 1248 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kronika kryminalna: kolizja, potrącenie i zablokowana obwodnica Krośniewic
W sobotę przed godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Bitwy pod Kutnem doszło do kolizji. Tico uderzyło w opla, jadącego od strony Płocka. Kierowca opla został przewieziony do kutnowskiego szpitala.

Z kolei wczoraj około godz. 17.30 samochód osobowy potrącił rowerzystę na rondzie Romana Dmowskiego w Kutnie. Rowerzyście nic się nie stało, kierująca toyotą kobieta została ukarana mandatem.

Również w niedzielę o godz. 22.10 na DK 92a Krośniewice Kutno na obwodnicy Krośniewic wywrócił się motocykl. [więcej]
pismak, 07.07.2014 07:25|czytane: 1109 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Fireproof zakończony
Werdyktem jury festiwalu zakończył się piąty Fireproof  w Kutnie organizowany przez Teatr Ognia Fireproof, Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury oraz Kutnowski Dom Kultury. Impreza była współfinansowana ze środków Prezydenta Miasta Kutna i Powiatu Kutnowskiego.

Festiwal Fireproof zakończony, ./upload/articles_pakiety/24020/01_obraz.jpg
Festiwal Fireproof zakończony, ./upload/articles_pakiety/24020/12_obraz.jpg
Festiwal Fireproof zakończony, ./upload/articles_pakiety/24020/29_obraz.jpg


Jury w składzie: Joanna Aksman (Fireproof), Dominika Staniszewska (KDK), Adam Suliński (Cerber z Golubia Dobrzynia) oraz Filip Dobrowolski (Eight z Torunia) nagrodziło w kategorii zespół: I miejsce - Na CoDzień, II - Wymiatacze, III- Azis Light. Natomiast w kategorii solista kolejno trzy nagrody odebrali: Jerzy Kozłowski, Tomasz Piotrowski, Krzysztof Kidawa.

Przed konkursowymi występami publiczność wysłuchała koncertu OFFENSYWY. Energetyczny i melodyjny punk rock rozgrzał mieszkańców Kutna i przygotował na ogniste pokazy. [więcej]
kultura, 06.07.2014 08:15|czytane: 1342 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Don Juan podbił serca publiczności
W ramach V Festiwalu Ognia Fireproof o 18.00 na placu Marsz. J. Piłsudskiego wystąpił Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop w komediowym spektaklu plenerowym "Serce Don Juana" inspirowanym sztuką Moliera. Całość została wykonana przez aktorów chodzących na szczudłach. Oczywiście zgromadzona publiczność nie mogła oprzeć się kochankowi wszechczasów.

Don Juan podbił serca publiczności, ./upload/articles_pakiety/24035/11_obraz.jpg
Don Juan podbił serca publiczności, ./upload/articles_pakiety/24035/02_obraz.jpg
Don Juan podbił serca publiczności, ./upload/articles_pakiety/24035/13_obraz.jpg


Na początku Don Juan zajął się tym z czego słynie najbardziej, czyli uwodzeniem pięknych kobiet. Tych wśród publiki nie brakowało. Później swe afekty skierował w kierunku uroczej dziewczyny, wyrastającej ponad kutnianki. Ba, nawet dwojgu dziewcząt. Pojedynkował się o serce Anny z jej ojcem, ukazując swe szermiercze umiejętności. [więcej]
MaciejW, 05.07.2014 20:46|czytane: 1139 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lena, Aleksander i Kalif wiły się w rękach kutnian
Na Placu Marsz. J. Piłsudskiego węże kusiły kutnian i kutnianki. Jabłek może i nie oferowały, lecz publiczność chętnie brała je w ramiona.

Lena, Aleksander i Kalif wiły się w rękach kutnian, ./upload/articles_pakiety/24034/01_obraz.jpg
Lena, Aleksander i Kalif wiły się w rękach kutnian, ./upload/articles_pakiety/24034/06_obraz.jpg
Lena, Aleksander i Kalif wiły się w rękach kutnian, ./upload/articles_pakiety/24034/03_obraz.jpg


Najniebezpieczniejsza z trójki zaprezentowanych przez fakira Radamesa gadów okazała się albinoska pytona tygrysiego Lena, gotowa zapolować na gołębia, dlatego szybko wróciła do kufra.

Na szyi poskramiacza wisiał spokojny boa Kalif. Natomiast zgromadzeni kutnianie mieli okazję bliżej zapoznać się z pytonem tygrysim Aleksandrem, nieustannie pokazującym język. [więcej]
MaciejW, 05.07.2014 17:38|czytane: 1441 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wodne szaleństwa i polowanie na mamuta
W upalne popołudnie drugiego dnia Festiwalu Ognia Fireproof mieszkańcu Kutna obecni na pl. Marsz. J. Piłsudskiego zaznali ochłodzenia ze strony grupy kuglarzy. Artyści szczególnie upodobali sobie balony z wodą, które pękały w nieoczekiwanych momentach. 

Wodne szaleństwa i polowanie na mamuta, ./upload/articles_pakiety/24033/01_obraz.jpg
Wodne szaleństwa i polowanie na mamuta, ./upload/articles_pakiety/24033/02_obraz.jpg
Wodne szaleństwa i polowanie na mamuta, ./upload/articles_pakiety/24033/03_obraz.jpg


A czasem celowo obrzucali się wypełnionymi chłodzącą wodą balonomi, wytrwale ścigali dziewczyny i płatali sobie nawzajem psikusy. Wiele wylało się za kołnierz, a reszta na bluzki, za bluzki i na spodnie. Wszystko to dla dobrej zabawy i nie tylko, wiadomo, że woda zdrowia i urody doda, także każdemu wyszło to na dobre. [więcej]
MaciejW, 05.07.2014 16:05|czytane: 1316 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką! Otwarcie Festiwalu Ognia w Kutnie
Wczoraj, 4 lipca paradą kolorowych kuglarzy i szczudlarzy w Kutnie rozpoczął się piąty Fireproof Festiwal Ognia. Impreza na stałe wpisała się w wakacyjny kalendarz wydarzeń kulturalnych i jest przez wielu mieszkańców naszego miasta z niecierpliwością oczekiwana. Tak było i tym razem, publiczności na festiwalu nie zabrakło.

Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką! Otwarcie Festiwalu Ognia w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24032/16_obraz.jpg
Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką! Otwarcie Festiwalu Ognia w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24032/27_obraz.jpg
Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką! Otwarcie Festiwalu Ognia w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/24032/39_obraz.jpg


- Mamo, mamo patrz, jaka duża pani z parasolką!!!
- Karolinko ta pani chodzi na szczudłach, to nie są jej nóżki.
- Ja też chcę...

Na ulicy Królewskiej w Kutnie wczoraj było słychać takie właśnie rozmowy rodziców z dziećmi, było dużo zabawy, radości, kolorowe bańki mydlane fruwały nad głowami przechodniów. Wielu z nich, szczególnie rodzin przyłączyło się do barwnej parady i weszło roześmianym korowodem do parku Traugutta, gdzie oficjalnie koncertem Szulerów rozpoczął się pierwszy dzień ognistego festiwalu. 

Szulerzy nie oszukiwali, grali prawdziwy, tradycyjny blues połączony z rhythm and bluesem, tanecznym rock and rollem i swingiem. Żywiołowa muzyka przyciągała coraz więcej publiczności i na wieczornych konkursowych pokazach umiejętności ekwilibrystycznych i tanecznych, było już jej w parku dość dużo. Soliści i zespoły za każdym razem dostawali gromkie brawa, które z pewnością im się należały za widowiskowe igranie z ogniem, artystyczne wrażenia i scenariusze etiud. [więcej]
kultura, 05.07.2014 10:03|czytane: 1478 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zapraszamy na sobotnie atrakcje Festiwalu Ognia
Dziś w ramach V Fireproof w Kutnie zapraszamy na plac Piłsudskiego o godz.12.00 na pokazy kuglarskie. Szczudlarze będą przechadzać się wśród mieszkańcówi zabawiać dzieci, będzie można obejrzeć pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych. 

Zapraszamy na sobotnie atrakcje Festiwalu Ognia, ./upload/articles_pakiety/24029/01_obraz.jpg
Zapraszamy na sobotnie atrakcje Festiwalu Ognia, ./upload/articles_pakiety/24029/02_obraz.jpg


Wczorajsze pokazy. fot. Leszek Baranowski

O godz. 13.00 zapraszamy na interaktywne widowisko dla dzieci pt. "Zawirowania jaskiniowego polowania" w wykonaniu Fabryki Zabawy TĘCZOWO. Animatorów  można było zobaczyć również wczoraj podczas parady kuglarzy otwierającej imprezę.

Z kolei w parku Traugutta od 14.30 warsztaty kuglarskie i zajęcia dla dzieci, które poprowadzi Grupa O-Pal.

Potem na placu Piłsudskiego o godz. 16.30 pokaz fakira Radmesa poskramiacza węży i o godz. 18.00 Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop pokaże kunszt szczudlarzy oraz pirotechnikę ze wspaniałą muzyką. Widowisko pt. Serce Don Juana powstało w opraciu  osławioną historię najsłynniejszego kochanka  Don Juana. [więcej]
kultura, 05.07.2014 08:08|czytane: 1086 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sprawdź jak wygląda słynny Złoty serwis MARY KAY
Ewelina i Dorota zachęcają do skorzystania z zaufanej marki mającej w swojej ofercie produkty do pielęgnacji skóry, makijażu i pielęgancji ciała.

Sprawdź jak wygląda słynny Złoty serwis MARY KAY, ./upload/articles_pakiety/24014/01_obraz.jpg
Sprawdź jak wygląda słynny Złoty serwis MARY KAY, ./upload/articles_pakiety/24014/02_obraz.jpg
Sprawdź jak wygląda słynny Złoty serwis MARY KAY, ./upload/articles_pakiety/24014/03_obraz.jpg


To nowość na kutnowskim rynku, ale już wiele Pań skorzystało z oferty MARY KAY podczas spotkań kosmetycznych. Zadzwoń i umów się z konsultatntką Ewelina 601 615 906; Dorota 720 891 888.

Najbliższe spotkanie z konsultantkami 10 lipca o godz.15.00, a kolejne 26 lipca od godz. 10.00 w Caffe Galeria Sztuki przy ul. Królewskiej 16 (nad sklepem Obsession). [więcej]
wandea, 03.07.2014 11:00|czytane: 1105 razy|komentuj|czytaj cały
Na wakacje tylko z godnym zaufania biurem podróży
Inspekcja Handlowa regularnie sprawdza biura podróży pod kątem podpisywanych umów z klientami. Mimo to nie zawsze uda się nam uniknąć naciągaczy. Oto kilka kroków, które pozwolą cieszyć się wakacjami bez przykrych niespodzianek.

1. Sprawdź wiarygodność organizatora wycieczki
Można to zrobić zaglądając na stronę www.turystyka.gov.pl Jeśli firma, z którą chcemy podpisać umowę znajduje się w spisie, oznacza to, że posiada ona np. zabezpieczenia bankowe w razie jej bankructwa. Pozwoli to na bezpieczny powrót z wakacji do domu. Komplementarną formą sprawdzenia biura podróży jest fakt posiadania przez nie wizytówki na stronie www.firmagodnazaufania.pl. Witryna zarządzana jest przez Centrum Badań Opinii Klientów, które przyznaje certyfikat jakości „Firma Godna Zaufania”. Aby taki certyfikat uzyskać, wystarczy, że biuro podda się bezpłatnym badaniom tzw. wskaźnika opinii. Pozwala on na określenie poziomu rzetelności danej firmy i zadowolenia klientów z jej usług.

2. Wnikliwie przeanalizuj ofertę
Ładne obrazki pięknych hoteli i basenów to nie wszystko. Liczba gwiazdek, którymi szczyci się dany hotel de facto nic nie oznacza, gdyż każdy kraj przyznaje je wedle własnego uznania. Pamiętaj, że pięciogwiazdkowy hotel w Europie będzie różnił się standardem od jego pięciogwiazdkowego odpowiednika w Azji. Istnieją kraje, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie hotelom przyznaje się nawet siedem gwiazdek, co jest swego rodzaju próbą użycia marketingowego blichtru. Mowa m.in. o Burj Al Arab i hotelu Emirates Palace. Warto więc czytać przede wszystkim opinie klientów na temat danych hoteli.

3. Cena niska, ale co zawiera?
Niezwykle ważne jest, by sprawdzić, jakie usługi zawarte są w cenie wycieczki. Czy będzie to oferta all inclusive czy też bez wyżywienia? Poza wszystkimi powyższymi informacjami, warto też upewnić się, jakie obowiązują przepisy paszportowe i wizowe w danym kraju. Należy też zapytać o kontakt do lokalnego przedstawiciela organizatora wycieczki. [więcej]
redaktor, 05.07.2014 07:59|czytane: 865 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wystawa w hołdzie poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą
Do 30 lipca w Kutnowskim Domu Kultury i Muzeum Regionalnym w Kutnie można oglądać wyjątkową wystawę artystyczną. Wyjątkową podwójnie, bo za sprawą autora - kutnowianina z urodzenia, profesora Andrzeja Mariana Bartczaka oraz tematu wystawy inspirowanej twórczością pięciu kutnowskich poetów – Celiny Dangel Fijałkowskiej, Czesławy Politańskiej, Grażyny Baranowskiej, Miry Michalskiej i Artura Fryza.

Wystawa pt. „Manuskrypt. Poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą” miała wernisaż 28 czerwca w ramach X Festiwalu Złoty Środek Poezji . Towarzyszy jej katalog wydany przez Stowarzyszenie „Dom Pracy Twórczej – Nowa Wieś” i Kutnowski Dom Kultury. 

Wystawa w hołdzie poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą, ./upload/articles_pakiety/23877/01_obraz.jpg
Wystawa w hołdzie poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą, ./upload/articles_pakiety/23877/02_obraz.jpg
Wystawa w hołdzie poetom kutnowskim, wszystkim kiedykolwiek byli, którzy są i kiedykolwiek będą, ./upload/articles_pakiety/23877/03_obraz.jpg


- Spotkanie artystów, prawdziwa (istotna) rozmowa, rozpoznanie wspólnego losu. Powinowactwo z wyboru bywa okazją do nawiązania dialogu. Być może chodzi o miejsce, któremu dwaj twórcy nadają podobny sens. Kutno Andrzeja Mariana Bartczaka i Kutno Artura Fryza nałożone na siebie w mentalnej przestrzeni. Pierwszy się w Kutnie urodził, ale z niego wyjechał. Drugi na odwrót – przybył do Kutna i zaakceptował to miasto jako swoje. Andrzej Marian Bartczak i Artur Fryz spotkali się... - tak pisze we wstępie do katalogu Piotr Grobliński, poeta, redaktor. 

- I ta wystawa narodziła się z porozumienia dusz - mówi Agnieszka Dąbrowska -Walczak, komisarz wystawy.- Świętej pamięci Artur Fryz, pomysłodawca festiwalu Złoty Środek Poezji był bardzo wrażliwy zarówno na muzykę, jak i malarstwo, czerpał z obu sztuk inspiracje do swojej twórczości i do tematyki różnych edycji festiwalu poetyckiego. Trzeba powiedzić, że każda edycja była interdyscyplinarna. 

- Czułem jako kutnowianin powinność i dług wdzięczności wobec osób bliskich. Takim pomysłem zrelatywizowania obrazu i słowa czyli pokazania fraz poetyckich z moimi pracami podzieliłem się z panią Teresą Mosingiewicz, która przekazała pomysł Arturowi Fryzowi. Wytypował on poetów, ja ze swej strony dołączyłem twórczość znanej mi od wielu lat osobiście i bliskiej, wybitnej poetki z Kutna, Czesławy Politańskiej- mówi Andrzej Marian Bartczak. -Oprócz emocjonalnych przyczyn trudno było znaleźć jedną formę do poetów tak różnych. Czuję wielką odpowiedzialność z powodu tego co zrobiłem spontanicznie, ale głęboko  przeżywając ducha poezji. [więcej]
kultura, 04.07.2014 18:48|czytane: 1836 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Magellan doradza szpitalowi w procesie emisji obligacji
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. rozstrzygnął przetarg na doradztwo w procesie emisji obligacji emitowanych przez KSS o łącznej wartości emisji do 14 mln zł oraz na objęcie przez doradcę wyemitowanych i niewykupionych obligacji do tej kwoty. Na przetarg złożono tylko jedną ofertę.

W postępowaniu przetargowym została wybrana oferta Magellan S.A. z Łodzi, który zaproponował za doradztwo 700 000 zł.  Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu. Wybrana oferta uzyskała najwyższą ilość punktów w kryterium oceny ofert ze względu na cenę usługi.

Przypomnijmy, zarząd szpitala bezskutecznie starał się w bankach o kredyt, pomocy odmówił również Bank Gospodarstwa Krajowego, zatem zarząd szpitala zdecydował o emisji obligacji.

Całkowite zadłużenie szpitala wynosi 17 mln zł.1,6 mln zł wyniosła strata spółki Kutnowski Szpital Samorządowy za pierwszy kwartał tego roku. To dwa razy więcej niż zakładał plan naprawczy (784 tys. zł). [więcej]
wandea, 04.07.2014 19:21|czytane: 1321 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Półmetek wakacyjnych warsztatów w Żychlińskim Domu Kultury
Pierwszy z dwóch tygodni Wakacji w Żychlińskim Domu Kultury uczestnicy zakończyli wycieczką do kina Kutnowskiego Domu Kultury na bajkę "Gang Wiewióra".  

Półmetek wakacyjnych warsztatów w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/24030/05_obraz.jpg
Półmetek wakacyjnych warsztatów w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/24030/02_obraz.jpg
Półmetek wakacyjnych warsztatów w Żychlińskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/24030/03_obraz.jpg


Przez ten cały tydzień nie brakowało urozmaiconych zajęć zarówno stacjonarnych jak i tych na powietrzu. Dzieci chętnie brały udział w warsztatach breakdance, zajęciach plastycznych, tanecznych,  grach i zabawach sportowo ruchowych oraz pieszych wycieczkach. [więcej]
redaktor, 04.07.2014 18:00|czytane: 883 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szybki konkurs na stanowiska lekarzy ginekologów. Ignasiak pełni obowiązki ordynatora
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o miał nie lada kłopot w związku z rezygnacją profesora Witolda Malinowskiego ze stanowiska ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Od razu miał odbyć się konkurs, o którym mówił prezes Andrzej Musiałowicz, jednak do niego nie doszło. Prezes informował również wcześniej o odświeżeniu składu kadry lekarskiej oddziału i o nowych siłach, które miały wspierać profesora Malinowskiego. 

Do dziś od wtorku 1 lipca lekarze ginekolodzy i położnicy mogli składać oferty na świadczenie usług na rzecz pacjentów KSS.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, po rezygnacji prof. Malinowskiego zarząd szpitala próbował go przekonać o powrocie i cofnięciu rezygnacji. Tymczasem zarząd szpitala powierzył pełnienie obowiązków szefa tego odziału Krzysztofowi Ignasiakowi. Po trzech miesiącach jednak taką sytuację trzeba zmienić [więcej]
wandea, 04.07.2014 19:17|czytane: 2475 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprawa sprzedaży PKS w prokuraturze i nieodpłatne zbycie udziałów w lipcu
Od 28 lipca Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej sp. z o. o w Kutnie będzie nieodpłatnie zbywać pracownikom 5100 udziałów, o wartości nominalnej 50 zł każdy.  Procedura ta jest wynikiem umowy sprzedaży przez Powiat Kutnowski PKSu firmie zewnętrznej - spółce PKS w Grodzisku Mazowieckim.

Mirosława Gal-Grabowska, Starosta Kutnowski informowała w grudniu ubiegłego roku o wartości umowy sprzedaży czyli 1,322 mln zł to kwota sprzedaży akcji, każda po 39 zł. Nabywca przejął też czy kupił stratę spółki w wysokości 780 tys. zł, 2,3 mln zł zobowiązań i długów, 535 tys zł wpisu w hipotece, jeszcze 400 tys. zł wprowadzenia inwestycji w spółce czyli w sumie PKS zdaniem Starosty wart był ponad 5 mln zł. Do dziś sprzedaż PKS jest kością niezgody między opozycją a koalicją rządzącą w powiecie.

Sprawa trafiła również do Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Stowarzyszenie Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków w okresie od 2010 roku do 28 listopada 2013 r. przez Starostę Kutnowskiego i członków Zarządu Powiatu w Kutnie poprzez brak wdrażania czynności naprawczych zmierzających do ratowania spółki PKS czym doprowadzili do jej sprzedaży [więcej]
redaktor, 04.07.2014 15:02|czytane: 1498 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Lądowisko przy szpitalu już gotowe
W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego trwa proces rejestracji lądowiska przy Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. zo.o. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przyjęło lądowisko jako całodobowe. Jest zatem przystosowane do lądowania śmigłowców w warunkach nocnych.

Inwestycja dotyczyła przystosowania istniejącego lądowiska dla śmigłowców do wymagań obowiązujących przepisów. Wartość projektu wyniosła ponad 400 tys. złotych.

Wsparcia szpitalowi udzielił miejski samorząd. Rada Miasta Kutna uchwałą z listopada 2013 r. [więcej]
redaktor, 04.07.2014 14:42|czytane: 1255 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Młodzieżowa Akademia Ratownictwa
Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej  oddział Kutno wspólnie z Komendą Powiatową  Policji w Kutnie oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie zorganizował akcje pod hasłem "Młodzieżowa Akademia Ratownictwa".

Młodzieżowa Akademia Ratownictwa, ./upload/articles_pakiety/24028/01_obraz.jpg
Młodzieżowa Akademia Ratownictwa, ./upload/articles_pakiety/24028/02_obraz.jpg
Młodzieżowa Akademia Ratownictwa, ./upload/articles_pakiety/24028/03_obraz.jpg


Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas wakacji. Szereg spotkań odbył się w kutnowskich szkołach podstawowych oraz w Strzelcach i Oporowie. Instruktorzy RWR Kutno opowiadali dzieciom o możliwych zagrożeniach nad wodą i przedstawili czynności pierwszej pomocy. [więcej]
redaktor, 04.07.2014 14:55|czytane: 957 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zbadaj piersi[więcej]
redaktor, 04.07.2014 14:32|czytane: 1085 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto wybierze mieszkańców w projekcie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu?
Prezydenta Miasta Kutna powołał zespół zarządzający projektem „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Kutna", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś Priorytetowa 8 Społeczeństwo informacyjne zwiększenie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3 - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - elnclusion.

Kto wybierze mieszkańców w projekcie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu?, ./upload/articles_pakiety/24023/01_obraz.jpg


Przypomnijmy, Miasto Kutno pozyskało dotację unijną w wysokości 672 999 zł na realizację tego projektu. Dotacja wynosi 100 % wartości projektu, który ma na celu zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom miasta, którzy ze względu na trudną sytuację materialną nie są w stanie dokonać zakupu komputera wraz z dostępem do Internetu. Projekt realizowany jest w latach 2014 – 2015.

Miasto może dofinansować z tego projektu zakup 150 zestawów komputerowych z dostępem do Internetu. W kutnowskich szkołach podstawowych i gimnazjach zostaną utworzone powszechnie dostępne Centra Dostępu do Internetu (100 zestawów).  Pozostałych 50 zestawów trafi do osób znajdujących się trudnej sytuacji materialnej, zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego (w tym 30 dzieci z rodzin najuboższych z najlepszymi wynikami w nauce oraz 20 osób w przedziale 50+ spełniających odpowiednie kryteria pomocy społecznej).

W skład zespołu, który zajmie się procedurą rekrutacji uczestników projektu, realizacją i sprawozdaniem, weszli urzędnicy: Marcin Traczykowski -kierownik projektu, Jarosław Kotliński, [więcej]
redaktor, 04.07.2014 13:42|czytane: 1216 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jutro Turniej Piłki Nożnej
Jutro na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie odbędzie się Turniej Piłki Nożnej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00 jako pierwsi mecze rozegrają gimnazjaliści, a o 16.30 na boisko wyjdą uczniowie szkół podstawowych.

Podczas zawodów każda drużyna musi mieć opiekuna (osobę pełnoletnią). Brak opiekuna to niedopuszczenienie do zawodów. wymagane są także strój i obuwie sportowe oraz ważna legitymacja szkolna. Zgłoszenia przyjmowane są przez animatorów Orlika przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie. [więcej]
redaktor, 04.07.2014 12:54|czytane: 915 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Leszczynianki na Ogólnopolskim Przeglądzie Folklorystycznym
Dzisiaj Ludowy Zespół Wokalny Ośrodka Kultury Gminy Kutno wyjechał do Giżycka. Grupa weźmie udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Folklorystycznym w ramach Jarmarku Świętego Brunona na zaproszenie Giżyckiego Centrum Kultury.

– To dla nas ważne wydarzenie, bo po raz pierwszy reprezentować będziemy gminę Kutno na tak prestiżowej imprezie. Dzięki temu wzbogacimy nasze doświadczenia i skonfrontujemy naszą twórczość z zespołami z całej Polski – mówi Wiesław Kowalski, kierownik zespołu.

Zespół “Leszczynianki”  często występuje na lokalnych scenach. Grupa bardzo dużo pracuje i ciągle poszerza repertuar. Ostatnio gościła na Festiwalu “Na Ludowo w Mieście Róż” na zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. [więcej]
redaktor, 04.07.2014 12:55|czytane: 824 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turystyczno-rowerowe rozpoczęcie wakacji na 65 kilometrach
- Zapowiada się genialna pogoda i genialna rowerowo-turystyczna trasa dla wszystkich. Zarówno dla tych, którzy lubią dalekie i turystyczne wypady (bo jednak będziemy jechać pięknymi okolicami, a 60 km to też nie jest tak mało), jak i dla tych, którzy podchodzą bardzo poważnie do odległości 60 km i mocno się zastanawiają, czy dadzą radę. Uspokajam: trasa łatwa, tempo wolne, okolice przyjazne rowerzystom i jak najmniej tras z dużym natężeniem ruchu kołowego (stąd tyle wybranych polnych dróg). Dlatego zapraszam WSZYSTKICH chętnych - mówi Bartosz Serenda z Kutnowskiego Towarzystwa Turystycznego.

Turystyczno-rowerowe rozpoczęcie wakacji na 65 kilometrach, ./upload/articles_pakiety/22939/01_obraz.jpg


Rajd na rozpoczęcie wakacji odbędzie się jutro start o godz. 9.15, a powrót około 15.00. Do pokonania będzie trasa z Kutna do przez Osiny, Stanisławów, Muchnicę i Malinę czyli około 65-68 km.

REGULAMIN: RAJD ROZPOCZĘCIE WAKACJI 2014 
3. CEL: promocja turystyki aktywnej i kwalifikowanej, promowanie wspólnej i bezpiecznej jazdy rowerem, poznanie walorów krajoznawczych regionu kutnowskiego oraz regionu gostynińskiego; integracja turystów rowerowych, promocja aktywnego i zdrowego stylu życia, turystyczne rozpoczęcie wakacji
4. TERMIN: 5.07.2014 (sobota) start godz. 9:15, PLANOWANY powrót godz. ok. 14:30 – 15:00
6. TRASA: Kutno – Gołębiew Nowy – Gołębiew Stary – Raciborów – Osiny – Zaborów Stary – Ruszków – Strzałki – Osada – przedmieścia Gostynina – Stanisławów Skrzański – Długołęka – Muchnice – Debina – Malina – Kutno
7. MIEJSCE ZBIÓRKI i ZAKOŃCZENIA: Pl. Piłsudskiego (przy fontannie); zakończenie na Pl. Piłsudskiego lub wcześniejszy rozjazd [więcej]
wandea, 04.07.2014 08:51|czytane: 894 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowska Liga Wędkarska 2014
13 lipca na zbiorniku w Oporowie rozpocznie się Kutnowska Liga Wędkarska 2014. Organizatorem tej tury jest Koło nr 111 PZW Miejskie w Kutnie.

W zawodach biorą udział drużyny  pięciooosobowe. Rolę sędziów będą pełnili przedstawiciele wszystkich zgłoszonych drużyn, a funkcję sędziego głównego każdej tury przedstawiciel użytkownika wody. Zbiórka uczestników we wszystkich turach jest planowana o godz. 6.00, a rywalizacja potrwa 4 godziny. Organizator tury zapewnia na jej zakończenie wspólny posiłek. Drużyny walczą o puchary, medale i nagrody fundowane przez władze samorządowe Miasta Kutno. [więcej]
redaktor, 04.07.2014 08:47|czytane: 972 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs na dyrektora CKU
Starostwo Powiatowe ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie.

Konkurs na dyrektora CKU, ./upload/articles_pakiety/23341/02_obraz.jpg
Konkurs na dyrektora CKU, ./upload/articles_pakiety/23341/01_obraz.jpg


Oferty należy składać w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie, ul. Staszica 27 do dnia 31 lipca 2014 roku, do godziny 12.00. [więcej]
redaktor, 04.07.2014 08:56|czytane: 1121 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowa firma magazynowo-logistyczna w Podstrefie Kutno
NewCold Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie może uzyskać zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Kutno na ulicy Intermodalnej. Firma wygrała przetarg na prowadzenie działalności gospodarczej na tym terenie.

Inwestor zajmuje się działalnością usługową w zakresie logistyki dostaw żywności mrożonej (lody, warzywa i owoce, wyroby z ziemniaków, chleb i inne) w oparciu o zaplecze magazynowo-logistyczne (mroźnia). 

Spółka zainwestuje w Kutnie 120 025 485,00 zł do dnia 1 lipca 2016 r. oraz ma zatrudnić przy prowadzeniu działalności na terenie Strefy co najmniej 30 pracowników w terminie do dnia 1 lipca 2016 r. [więcej]
redaktor, 03.07.2014 16:06|czytane: 1064 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od 7 lipca ul. Siemiradzkiego będzie zamknięta
W związku z realizacją inwestycji  "Przebudowa ulicy Siemiradzkiego w Kutnie wraz z budową zatoki dla samochodów oraz budową kanalizacji deszczowej i wykonaniem przyłączy kanalizacji sanitarnej" od 7 lipca  (poniedziałek) obowiązywać będzie czasowa zmiana organizacji ruchu.

Ulica Siemiradzkiego od ul. Matejki do ul. Fałata zostanie wyłączona z ruchu drogowego do 15 września br. [więcej]
redaktor, 03.07.2014 14:59|czytane: 952 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Masowe ewakuacje miejsc użyteczności publicznej. W Kutnie wirus wąglika?
Do kilkunastu miejsc użyteczności publicznej w Polsce dotarły informacje o podłożeniu  ładunków wybuchowych lub wirusa wąglika. Podobna sytuacja jest w Kutnie, gdzie z powodu e-maila o wągliku ewakuowano już jeden z urzędów.

Alarmy bombowe występują w Małopolsce i w Łódzkiem. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, do 8 instytucji na terenie Krakowa i Nowego Sącza nieznany sprawca wysłał e-maila o treści: "o 12 wybuchnie tu bomba i rozszerzy się wirus wąglika". Wcześniej pisaliśmy o niepokojącym e-mailu do Sądu Rejonowego w Łęczycy.

Policja i służby ratunkowe mobilizowane są w całym kraju. [więcej]
redaktor, 03.07.2014 12:17|czytane: 2319 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Podłożyli bombę w sądzie w Łęczycy?
Około 9.30 do Sądu Rejonowego w Łęczycy przyszedł e-mail informujący, że podłożono ładunki wybuchowe w gmachu sądu. Terrorysta w liście podaje godzinę wybuchu 12.00. 

Zza miedzy: Podłożyli bombę w sądzie w Łęczycy?, ./upload/articles_pakiety/24013/01_obraz.jpg


W Łęczycy już zmobilizowane są wszystkie służby ratunkowe, Policja i Straż Pożarna. O sprawie będziemy informować na bieżąco. [więcej]
MaciejW, 03.07.2014 10:02|czytane: 1509 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dzieci z POW "Tęcza" zakończyły naukę pływania
25 czerwca oddział Ratownictwa Wodnego RP w Kutnie zakończył program podstawowej nauki pływania dla Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej "Tęcza" w Kutnie. Zajęcia odbywały się cyklicznie w każdy piątek przez 4 miesiące.

Dzieci z POW
Dzieci z POW
Dzieci z POW


Program nauki odbył się dzięki instruktorom RWR i dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Kutno Pawłowi Ślęzakowi i przede wszystkim samym dzieciom, które z chęcią odwiedzały Aquapark. [więcej]
redaktor, 03.07.2014 11:10|czytane: 1217 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jerzy Robert Nowak: "PiS jest zbyt łagodny. Potrzebny drugi Orban." Kozłowski zarzuca Kłopotowskiemu udział w sprzedaży dzieci
Trzygodzinne spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, historykiem i publicystą, w czwartek 26 czerwca we "Wspólnym Domu" w Kutnie, rozpoczęło się od tradycyjnej prasówki, która stanowi stały schemat jego wystąpień. Tym razem był to przegląd publikacji sprzed lat dopasowanych do tematu spotkania, który brzmiał: „W obronie Polski. W obronie polskości”. Organizatorem spotkania był Klub „Gazety Polskiej” w Kutnie.

Jerzy Robert Nowak:
Jerzy Robert Nowak:
Jerzy Robert Nowak:


Tak długi czas trwania pozwolił poruszyć wiele wątków. Uzbrojony w książki i wycinki prasowe (niektóre puszczał w obieg po sali) stanowiące źródło jego spostrzeżeń, prelegent zajął się szeroką gamą problemów. Martwił się groźbą krachu systemu emerytalnego i zaniedbywaniem zasad katolickiej nauki społecznej, złościł wieżowcami ZUS i uwłaszczoną nomenklaturą. Opowiadał o rabunkach i morderstwach policji żydowskiej w getcie warszawskim oraz gromił za zdradę interesów Polski tych, którzy w jej imieniu przyjęli pakiet klimatyczny. Oprócz lektur swojego autorstwa polecał wszystkim m.in. książkę „Patologia transformacji” prof. Witolda Kieżuna.

Zdaniem Jerzego Roberta Nowaka Polska to jedyny kraj na świecie, w którym w ostatnich 25 latach oczerniono tylu wielkich rodaków lub pominięto ich zasługi. A wszystko po to, żeby pokazać, że „Polak nie potrafi”. I tak na przykład w encyklopedii nie można znaleźć prof. Hilarego Koprowskiego, twórcy pierwszej w świecie szczepionki przeciwko wirusowi polio, wywołującemu chorobę Heinego-Medina. Mało kto zna również historię Polaka, który uratował Luwr przed spaleniem podczas Komuny Paryskiej. Zamiast tego szkaluje się wielkich Polaków w kraju i za granicą. Podkopuje się polski patriotyzm, czego przykładem są nagłówki z „Gazety Wyborczej”, cytowane przez gościa: „Niepodległość? Jestem przeciw”, „Rozbiory oznaczały dla Polski postęp i modernizację”, „Niszcząca miłość do ojczyzny” , „Patriotyzm na zgubę ojczyzny”, „Patriotyzm jest jak rasizm”, „Patriotyzm boli Polaków”. Jego zdaniem ma to wpływ na wyniki sondaży, które pokazują, że połowa Polaków nie wie, co się wydarzyło w Katyniu i nie kojarzy daty 17 września 1939 r. Pytał retorycznie, czy takie artykuły mogłyby się ukazać w Rosji, Niemczech, Izraelu, czy Stanach Zjednoczonych.

Lista grzeszników i ratunek na Węgrzech

Nieodłączną częścią pogadanek Jerzego Roberta Nowaka jest rozdawanie negatywnych cenzurek. Profesor lubi referować, kto i czym mu się naraził. Tak też było i tym razem. Prof. Jadwiga Staniszkis zarobiła „minusa” u profesora tym, że optowała za koalicją PO z SLD i prezentowała swoje poglądy w jednej książce z Kazimierzem Kutzem. Nowak nie zdradził, czy mówiła tam coś, za co należy ją zganić, była to raczej krytyka przypominająca zarzuty wobec Chrystusa, że jadał razem z celnikami.
[więcej]
motylewski, 02.07.2014 22:09|czytane: 2268 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
2 minut temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
10 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
36 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
46 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
1 godzin temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności