eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wygrali wejściówki na Wodne Szaleństwa
4 wejściówki na Wodne Szaleństwa w Aquaparku Kutno wygrali: Marzena Rybacka, Emil Stankiewicz, Ewelina Kołomłocka i Edyta Pietruszka. Wejściówki będą do odebrania w Aquaparku w okresie 14 dni od ogłoszenia wyników konkursu.

Wygrali wejściówki na Wodne Szaleństwa, ./upload/articles_pakiety/23468/01_obraz.jpg


[więcej]
wandea, 11.05.2014 17:34|czytane: 1028 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło nr 1 w Kutnie jako organizator tegorocznych obchodów ,,Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną’’ informuje mieszkańców Kutna i okolic, że 11 maja  od godz. 9:00 do 17:00 nastąpi zamknięcie całej ulicy Witosa, Placu Piłsudskiego 20 do zakrętu  w   ul. Narutowicza oraz zamknięcie wjazdu z ul. Zamenhofa w ul. Joselewicza.
W niedzielę Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
[więcej]
wandea, 11.05.2014 08:14|czytane: 998 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiesław Taraska przewodniczącym podregionu Kutno NSZZ Solidarność
Wczoraj delegaci zakładowych organizacji NSZZ "Solidarność" wybrali władze podregionu Kutno. W Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym wzięli udział również przedstawiciele władz miejskich i powiatowych oraz Waldemar Krenc, szef NSZZ "Solidarność Ziemi Łódzkiej.

Wiesław Taraska przewodniczącym podregionu Kutno NSZZ Solidarność, ./upload/articles_pakiety/23476/01_obraz.jpg


W środku Wiesław Taraska

Przewodniczącym podregionu Kutno NSZZ Solidarność został Wiesław Taraska. Waldemar Krenc zapowiedział, iż w wyborach parlamentarnych związek weźmie udział jako siła polityczna w związku z nieudolnymi i przeciwnymi Polakom decyzjami rządu i parlamentu polskiego.

-Nauczyłem się, że w tym państwie nie idzie się do sądu po sprawiedliwość, tylko po wyrok. Jak można było zlekceważyć 2,5 miliona podpisów pod inicjatywą referendum w sprawie przedłużeniu wieku emerytalnego? - mówił Krenc. [więcej]
pismak, 11.05.2014 08:43|czytane: 1980 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kroniki wojenne w obiektywie
Od wczoraj w Krośniewicach w parku Rembielińskich odbywa się pierwsza edycja Kronik Wojennych 11 czerwca 1944. Zachęcam do obejrzenia w niedzielę 11 maja wystawy fotograficznej w Muzeum J. Dunin-Borkowskiego  od 10.00 do 14.00, o godz. 11.00 meczu baseballowego rekonstruktorów. O godz. 14.00 odbędzie się uroczyste zakończenie Kronik Wojennych. vol.1"

Kroniki wojenne w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/23471/37_obraz.jpg
Kroniki wojenne w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/23471/43_obraz.jpg
Kroniki wojenne w obiektywie, ./upload/articles_pakiety/23471/54_obraz.jpg


A dziś zpraszam do oglądania fotorelacji z soboty w Saint Georges d'Elle czyli nowego projektu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Normandia 44 i Cezarego Walczaka. [więcej]
TomekKula, 10.05.2014 23:26|czytane: 3666 razy|41 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś dwumecz Ekstraligi Baseballu


[więcej]
pismak, 11.05.2014 09:00|czytane: 1063 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Janusz Onyszkiewicz i wnuczka Marszałka Piłsudskiego w Kutnie
Kutno odwiedził Janusz Onyszkiewicz - dwukrotny minister obrony narodowej, poseł na sejm X, I, II i III kadencji, matematyk, alpinista, himalaista i speleolog,  od 2004 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego.

Janusz Onyszkiewicz i wnuczka Marszałka Piłsudskiego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23479/01_obraz.jpg


Z okazji 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej dyskutował z młodzieżą Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. W trakcie wizyty w Kutnie spotkał się również z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim, który krótko przestawił główne aspekty funkcjonowania miasta. [więcej]
pismak, 11.05.2014 09:11|czytane: 1499 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kutno będzie organizatorem obchodów Dnia Olimpijczyka
Kutno będzie organizatorem  przyszłorocznych obchodów Dnia Olimpijczyka w województwie łódzkim. Prezydent Zbigniew Burzyński w czwartek 8 maja odebrał flagę olimpijską podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Olimpijczyka połączonych z nadaniem Szkole Podstawowej w Drzewicy imienia Polskich Olimpijczyków.

Kutno będzie organizatorem obchodów Dnia Olimpijczyka , ./upload/articles_pakiety/23478/01_obraz.jpg
Kutno będzie organizatorem obchodów Dnia Olimpijczyka , ./upload/articles_pakiety/23478/02_obraz.jpg


Nieprzypadkowo społeczność Szkoły Podstawowej w Drzewicy wybrała imię Polskich Olimpijczyków, bo właśnie w jej murach kształcili się sportowcy, którzy reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Wszyscy to kajakarze górscy.

Patrona wybrali wspólnie rodzice, nauczyciele i uczniowie placówki. - Z takiego wyboru patrona jestem bardzo dumna - podsumowała Renata Smolarek, dyrektor szkoły - To ogromna satysfakcja, że możemy uczcić wszystkich olimpijczyków, w tym także tych, którzy uczyli się właśnie w tej szkole - dodała. [więcej]
pismak, 11.05.2014 09:04|czytane: 830 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewickie Maki. Zawody strzelecko-obronne
Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Nowem gościła 9 maja uczestników zawodów strzelecko-obronnych zorganizowanych w ramach obchodów rocznicy bitwy pod Monte Cassino (Krośniewickie Maki). Uczestnicy imprezy najpierw zajechali rowerami przed Andersówkę, złożyli kwiaty przed pomnikiem Generała, a następnie ruszyli do Nowego. Organizatorami zawodów było Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Liga Obrony Kraju w Kutnie i Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego.

Krośniewickie Maki. Zawody strzelecko-obronne, ./upload/articles_pakiety/23474/01_obraz.jpg
Krośniewickie Maki. Zawody strzelecko-obronne, ./upload/articles_pakiety/23474/02_obraz.jpg
Krośniewickie Maki. Zawody strzelecko-obronne, ./upload/articles_pakiety/23474/03_obraz.jpg


W zawodach wzięło udział osiem drużyn:
„Maki” (Łukasz Bogdański, Michał Prajs, Mateusz Zagajewski) oraz „Andersówki” (Nadia Dąbrowicz, Katarzyna Nowak, Karolina Zagajewska) – Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” z Oddziałem Przedszkolnym w Jankowicach

„SP1” (Kamil Piasecki, Adrian Janiak, Jan Koczaski) – Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach

„Bez nazwy” (Rafał Fabisiak, Łukasz Koczaski, Sebastian Rzetelski) – Szkoła Podstawowa im. gen. W. Andersa w Nowem

„Dąbrowice” (Ewelina Stasiak, Kamil Słoczyński, Maciej Kacprowicz) – Zespół Szkół w Dąbrowicach [więcej]
pismak, 11.05.2014 08:15|czytane: 1258 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozstrzygnięcie VIII powiatowego konkursu plastycznego
W Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie 9 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród w VIII powiatowym konkursie plastycznym zorganizowanym  z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 2014, przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz Szkołę Podstawową nr 9 w Kutnie.

Rozstrzygnięcie VIII powiatowego konkursu plastycznego, ./upload/articles_pakiety/23475/01_obraz.jpg
Rozstrzygnięcie VIII powiatowego konkursu plastycznego, ./upload/articles_pakiety/23475/02_obraz.jpg
Rozstrzygnięcie VIII powiatowego konkursu plastycznego, ./upload/articles_pakiety/23475/03_obraz.jpg


- Konkursy plastyczne organizowane z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek od 2007 r. mają rozbudzać zainteresowania czytelnicze uczniów, rozwijać ich wyobraźnię i kreatywność a także promować bibliotekę pedagogiczną i biblioteki szkolne w środowisku lokalnym. Zadaniem uczestników konkursu  (w nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów „Czytanie łączy pokolenia”), było wykonanie plakatu promującego czytanie - mówi Agnieszka Mikołajczyk Kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filii w Kutnie.

W uroczystości uczestniczyli Elżbieta Borowiecka – kanclerz Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, Marcin Paszkowski – wicedyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi, Danuta Blus – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie, Katarzyna Stelmaszewska – nauczyciel bibliotekarz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kutnie. Przybyli wszyscy nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami. Obecni byli również rodzice laureatów.

Prowadząca uroczystość Agnieszka Mikołajczyk  przypomniała ideę obchodów Tygodnia Bibliotek oraz tradycję powiatowych konkursów plastycznych organizowanych z tej okazji. Warto podkreślić, że konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół z powiatu kutnowskiego a poziom zgłaszanych prac jest zawsze bardzo wysoki. [więcej]
pismak, 11.05.2014 08:25|czytane: 932 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dobry początek finału dla Polfarmexu Kutno
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbył się pierwszy z meczów finałowych I Ligi Koszykówki Mężczyzn. O pierwsze miejsce walczą Polfarmex Kutno i WKK Probiotics Wrocław. Dziś wygrał kutnowski zespół 89:56. W kwartach było 21-15; 26-19; 17-9; 25:13.

Dobry początek finału dla Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/23469/11_obraz.jpg
Dobry początek finału dla Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/23469/08_obraz.jpg
Dobry początek finału dla Polfarmexu Kutno, ./upload/articles_pakiety/23469/19_obraz.jpg


Punktowali w Polfarmex Kutno: K. Jakóbczyk  18, J. Garbacz  9,  S. Sikora  2,  M. Szwed  0, J. Dłuski9 ,  M. Bartosz  0, H. Mazur  12, N. Kulon  4, W. Glabas  1, S. Rduch 14, H. Pabian  12. [więcej]
TomekKula, 10.05.2014 19:13|czytane: 2333 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak pozyskać fundusze dla organizacji społecznych ze środków województwa łódzkiego?
Społeczna Fundacja Miasta Kutna 16 maja o godz. 9.00 w Centrum Organizacji Pozarządowej Wspólny Dom w Kutnie organizuje spotkanie z Dariuszem Klimczakiem - Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego.

Spotkanie odpowie na pytanie jak pozyskać fundusze dla organizacji społecznych ze środków województwa łódzkiego i nie tylko. Gość przedstawi również nowe zadania PROWu.

Spotkanie dedykowane jest do wszystkich organizacji, stowarzyszeń i instytucji w zakresie pozyskania środków zewnętrznych. [więcej]
wandea, 10.05.2014 23:36|czytane: 753 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Alianci pokonali Niemców we francuskim miasteczku
11 czerwca 1944. Miasteczko Saint Georges d'Elle. Wojska sprzymierzonych stawiają pierwsze kroki na poprzecinanych żywopłotami polach Normandii. Nacierają na niewielki pałacyk, w którym stacjonowali Niemcy. W parku wokół pałacyku czekają na nich niemiłe niespodzianki, miny, zasieki i żołnierze Hitlera, którzy bronią się do ostatniej kropli krwi.

Pod patronatem eKutno.pl: Alianci pokonali Niemców we francuskim miasteczku , ./upload/articles_pakiety/23470/01_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Alianci pokonali Niemców we francuskim miasteczku , ./upload/articles_pakiety/23470/13_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: Alianci pokonali Niemców we francuskim miasteczku , ./upload/articles_pakiety/23470/20_obraz.jpg


Na placu przed pałacem trupy, wojskowy kapelan udziela ostatniego namaszczenia młodemu aliantowi, nie udało się go uratować. Amerykanie po krótkiej wymianie ognia wdzierają się do pałacu, wyprowadzają Niemców i biorą do niewoli.

10 maja 2014 r. Krośniewice, Pałac Rembielińskich. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Normandia 44, Cezary Walczak i zaprzyjaźnione GRH dla mieszkańców Krośniewic odtworzyli walki zachodnich aliantów z wojskami niemieckimi we Francji w czerwcu 1944 roku, tuż po lądowaniu na plażach Normandii. [więcej]
wandea, 10.05.2014 22:28|czytane: 1689 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sekcja Brydża Sportowego zaprasza
Sekcja Brydża Sportowego działająca przy Kutnowskim Domu Kultury serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na turnieje brydża sportowego odbywające się w każdy poniedziałek o godz. 17:00 w gościnnej kawiarence "Cafe Cultura" w budynku KDK. Telefony kontaktowe: 501 549 482; 509 899 475. [więcej]
pismak, 09.05.2014 14:16|czytane: 806 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W weekend zapraszamy na finał play off 2014
Rozgrywki I Ligi Koszykarzy sezonu 2013/2014 pomału dobiegają końca. W grze pozostały już tylko cztery drużyny. KKS Polfarmex Kutno, WKK Wrocław, MOSiR Krosno i Start Lublin. Dwie pierwsze w dniach 10-11 maja rozpoczynają bój o złote medale oraz przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce - Tauron Basket Ligi (gra się do trzech zwycięstw). Natomiast MOSiR Krosno i Start Lublin rozegrają dwumecz w walce o brąz.

Kutnowski Klub, który w I lidze gości dopiero trzeci sezon z roku na rok pnie się coraz wyżej po szczeblach koszykarskiej hierarchii. W sezonie, 2011/2012 jako beniaminek, występując pod nazwą AZS WSGK Polfarmex Kutno zakończył rundę zasadniczą na 8 miejscu, dającą przepustkę do gry w play- off. W ćwierćfinale odpadliśmy ze Startem Gdynia, późniejszym triumfatorem 1 Ligi.

W weekend zapraszamy na finał play off 2014, ./upload/articles_pakiety/23433/01_obraz.jpg


Rok później - sezon 2012/2013, rozpoczynamy od drugiego miejsca w Pucharze Polski rozgrywanym na szczeblu PZKosz. W Lidze po dramatycznych bojach odpadamy w półfinale play-off z MOSiR-em Krosno. Pozostaje walka o brązowe medale, które zdobywamy pokonując w dwumeczu SIDEn Toruń. Był to wówczas największy sukces kutnowskiej koszykówki.

Jednak zarząd KKS Pro-Basket Kutno nie poprzestał na tym, chciał więcej. Sztab trenerski w postaci Jarosława Krysiewicza i Wojciecha Walicha pozostał w Kutnie. Trzon drużyny również. Do Dawida Bręka, Krzysztofa Jakóbczyka, Huberta Mazura, Wojciecha Glabasa, Jakuba Dłuskiego, Mateusza Szweda i Szymona Rducha dołączyły nowe twarze: Sławomir Sikora, Norbert Kulon, Hubert Pabian, Jakub Garbacz i Mateusz Bartosz. Zarząd budował zespół gotowy do walki o najwyższe cele. [więcej]
pismak, 09.05.2014 10:22|czytane: 1176 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rotacja w kutnowskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Działania nowego, młodego przewodniczącego powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej Bartosza Serenda nie odpowiadają wszystkim członkom partii. Kilkanaście osób już wystąpiło z powiatowych struktur SLD. Niektórzy przechodzą do Pokoleń Samorządowych, w których prym wiedzie Zdzisław Sapiejka, a niektórzy do Platformy Obywatelskiej.

Rotacja w kutnowskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ./upload/articles_pakiety/23464/01_obraz.jpg


Jak mówi Bartosz Serenda są tacy, którzy po wystąpieniu z SLD chcą wracać. Niestety młody przewodniczący nie daje im szans na jakiekolwiek miejsca na listach w wyborach samorządowych.

- Z SLD występują ci, którzy nie mają już nic do powiedzenia w naszej partii i przestali się z nią identyfikować, są tacy, którzy zrezygnowali przed werdyktem sądu partyjnego - komentuje Serenda. - Dla mnie to dobry znak, bo Sojusz chce być stabilny i pokazać świeże podejście do polityki, do życia mieszkańców i samorządności. Nie płaczę z powodu odejścia kilkunastu osób, pomimo że to nazwiska znane na politycznej mapie Kutna, ponieważ przyszedł czas na zmiany w SLD. [więcej]
wandea, 09.05.2014 12:41|czytane: 2440 razy|40 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kwiatki na Dzień Matki - II edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych
Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału  w konkursie plastycznym, w którym główną nagrodą są warsztaty florystyczne.

Kwiatki na Dzień Matki - II edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych , ./upload/articles_pakiety/23359/01_obraz.jpg


- Namaluj lub narysuj: piękny bukiet, kwiaty w wazonie lub kosz kwiatowy, napisz imię nazwisko, wiek i tel. kontaktowy - mówi Agnieszka Dąbrowska-Walczak z KDK. - Pracę  należy przynieść do domu kultury do 15 maja, a my potem zadzwonimy.

Piętnastu autorów najpiękniejszych prac wraz ze swoimi mamami zaproszonych zostanie na warsztaty florystyczne, w czasie których wykonają bukiety z żywych kwiatów pod kierunkiem florysty. [więcej]
kultura, 09.05.2014 14:12|czytane: 1110 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Patrona w Zespole Szkół w Krośniewicach
W CIEKAWYCH CZASACH PRZYSZŁO NAM ŻYĆ
LECZ BEZ RODZINY NIE ZNACZĘ NIC ,
BO ONA PIERWSZA KSZTAŁCI -WYCHOWUJE
A SZKOŁA UCZY, MĄDROŚĆ PROMUJE.
fragment Hymnu Gimnazjum


Dzień Patrona w Zespole Szkół w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/23460/01_obraz.jpg


23 maja (piątek) Zespół Szkół w Krośniewicach obchodzi Dzień Patrona - Rodziny Rembielińskich. Rozpocznie się on Mszą świętą o godzinie 9.00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz przez miasto do szkoły. W szkole będzie miała miejsce część oficjalna i koncert.

Około godziny 12.00 do Krośniewic zawita Deutsch Wagen Tour. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu promowanie nauki języka niemieckiego. Odbędzie się również lekcja pokazowa, podczas której zastosowane zostaną najnowsze metody oraz techniki nauczania.

Kalendarium Rodziny Rembielińskich

1775  
Rajmund Hiacynt Rembieliński urodził  się w Warszawie w rodzinie Stanisława i Marianny
(z Łączyńskich) Rembielińskich.

1788- 1792
Pobiera nauki w Szkole Rycerskiej w Warszawie, którą ukończyłw stopniu oficerskim ze złotym medalem.

1794        
Bierze udział w insurekcji   kościuszkowskiej. Otrzymuje stopień pułkownika milicji w  Ziemi Wiskiej. [więcej]
wandea, 09.05.2014 14:11|czytane: 975 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
69. rocznica zakończenia II wojny światowej
Wczoraj z okazji 69. rocznicy zakończenia II wojny światowej na cmentarzu parafialnym w Kutnie w miejscu pamięci narodowej złożono symboliczne wiązanki kwiatów.

 69. rocznica zakończenia II wojny światowej , ./upload/articles_pakiety/23466/01_obraz.jpg
 69. rocznica zakończenia II wojny światowej , ./upload/articles_pakiety/23466/02_obraz.jpg
 69. rocznica zakończenia II wojny światowej , ./upload/articles_pakiety/23466/03_obraz.jpg


Wieńce złożyli: Zastępca Prezydenta Miasta Kutna Zbigniew Wdowiak, Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Wicestarosta Kutnowski Konrad Kłopotowski i Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Sylwester Reterski, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Gimnazjum Nr 2 w Kutnie. [więcej]
pismak, 09.05.2014 13:56|czytane: 1216 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kandydaci z SLD do Parlamentu Europejskiego blisko ludzi
Dziś od rana kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Europarlamentu rozmawiali z mieszkańcami Kutna pod placem targowym i na Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Zachęcali do wzięcia udziału w wyborach 25 maja br. i informowali jak ważna jest polska reprezentacja w Europarlamencie.

Liderka lewicowej listy Weronika Marczuk, radca prawny, menadżerka, założycielka Fundacji "Z nadzieją" mówiła dziś, że przede wszystkim kandydaci informali mieszkańców o roli wyborów do Parlamentu Europejskiego i zbierali cięgi za wszystkich polityków.

Kandydaci z SLD do Parlamentu Europejskiego blisko ludzi, ./upload/articles_pakiety/23465/05_obraz.jpg
Kandydaci z SLD do Parlamentu Europejskiego blisko ludzi, ./upload/articles_pakiety/23465/02_obraz.jpg
Kandydaci z SLD do Parlamentu Europejskiego blisko ludzi, ./upload/articles_pakiety/23465/03_obraz.jpg


- Staramy się odwiedzić całe województwo łódzkie, małe i duże miejscowości, gdzie na rynkach i najważniejszych ulicach rozmawiamy z mieszkańcami. Wychodzimy do ludzi, bo nie bardzo wierzymy w przekaz spotów telewizyjnych czy bilboardów. Bardzo dużo dowiadujemy się w ten sposób, bo widzimy reakcje Polaków, często słuchamy ich narzekań, odczytujemy nastroje, które niestety są nam politykom nieprzychylne. Zbieramy też po głowie za wszystkich polityków, ale taki już nasz los - mówiła Weronika Marczuk. - Przeprowadzamy dużą akcję edukacyjną,  ponieważ mieszkańcy nie wiedzą kiedy są wybory, jak się głosuje, jakie są okręgi wyborcze, kto ich reprezentuje w okręgu. Mieszkańcy pytają również o inne partie, rzetelnie informujemy i dajemy możliwość wyboru. Ludzie nie rozróżniają często uprawnień i roli samorządowców, parlamentarzystów i europarlamentarzystów. Rozmawiamy z nimi na ten temat. Dziś w Kutnie przeprowadziliśmy dużo rozmów, na pięknym rynku spotkaliśmy wielu miłych ludzi, którzy mówili o swoich problemach. Będziemy się starali do 25 maja odwiedzić jak najwięcej miast w naszym okręgu.

Profesor Grzegorz Matuszak (miejsce 2) socjolog, nauczyciel akademicki, członek założyciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma już za sobą działalność parlamentarną i samorządową. Był radnym w Łodzi, senatorem RP, teraz stawia na Parlament Europejski, bo wie jak ważne są idee socjaldemokracji i jak ich realizacja na szczeblu Unii Europejskiej może przydać się Polsce.

- Główne nasze cele programowe to walka z bezrobociem czyli zwiększenie środków unijnych na tworzenie nowych miejsc pracy, wsparcie państwa dla inwestycji w nowoczesne technologie - mówił Grzegorz Matuszak. - Nie dajemy zgody na dziką prywatyzację służby zdrowia i edukacji. Lewica nie zgadza się również na kolejne cięcia w wydatkach socjalnych tylko po to, aby ratować źle zarządzane instytucje finansowe. [więcej]
wandea, 09.05.2014 12:25|czytane: 2209 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś Noc Bibliotek
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie zaprasza dzieci w wieku od 5 do 10 lat na NOC BIBLIOTEK 9 maja w godz. 18.00 – 21.00. Liczba miejsc ograniczona, zapisy przyjmowane są do 8 maja, tel 24 355 10 12 wew. 103.

Dziś Noc Bibliotek , ./upload/articles_pakiety/23436/01_obraz.jpg


[więcej]
kultura, 09.05.2014 10:21|czytane: 1218 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
MKS KUTNO uległ Akademii Futbolu Tomasza Hajto
Wczoraj na kutnowskim stadionie  MKS KUTNO Górski kat. „E” uległ Akademii Futbolu Tomasza Hajto. MKS KUTNO – AKADEMIA FUTBOLU TOMASZA HAJTO 1- 4.

MKS KUTNO uległ Akademii Futbolu Tomasza Hajto, ./upload/articles_pakiety/23463/02_obraz.jpg
MKS KUTNO uległ Akademii Futbolu Tomasza Hajto, ./upload/articles_pakiety/23463/03_obraz.jpg
MKS KUTNO uległ Akademii Futbolu Tomasza Hajto, ./upload/articles_pakiety/23463/05_obraz.jpg


Bramki dla MKS KUTNO: KRYGIEL MIŁOSZ

SKŁAD MKS KUTNO: PAWŁOWSKI IGOR, MARCZAK JAKUB, KOWALSKI DAWID, SOŁEK KAMIL, SADOWSKI KACPER, WALCZAK DAWID, MARZEC DAMIAN, KARBOWSKI OSKAR, NYŚKIEWICZ KACPER, RADECKI MIŁOSZ, SOBCZYK PATRYK, WOJTCZAK JAKUB, ZAGÓROWSKI EMIL, TOMCZAK BARTŁOMIEJ, GRÓDECKI JAKUB, BARDZIŃSKI PATRYK, KRYGIEL MIŁOSZ, DEKREWICZ ALEKSANDER

TRENER: ROBERT MARZEC [więcej]
pismak, 09.05.2014 10:03|czytane: 1114 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Ale Smaki z kurczakiem
Blog kulinarny ALE SMAKI poleca na sobotę polski obiad - wątróbkę i mizerię. Więcej przepisów znajdziecie na blogu alesmaki.com.pl lub na funpage na Facebooku.

ZUPA WARZYWNA Z TORTELLINI
Składniki:

500g pomidorów z puszki (krojonych)
1 duży ziemniak
200g  pieczarek
3 ząbki czosnku
3 marchewki
3 łyżki oliwy

eKuchnia: Ale Smaki z kurczakiem , ./upload/articles_pakiety/23462/03_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki z kurczakiem , ./upload/articles_pakiety/23462/01_obraz.jpg
eKuchnia: Ale Smaki z kurczakiem , ./upload/articles_pakiety/23462/02_obraz.jpg


1 duża cebula
1 łyżeczka tymianku
1 l bulionu drobiowego lub wywaru z warzyw
200 g tortellini (użyliśmy ze szpinakiem)
Sól
Pieprz
kilka listków świeżej bazylii
Wykonanie:
W garnku na oliwie podsmaż posiekany czosnek i pokrojoną w kostkę cebulę. Dodaj pokrojoną w plastry marchew, pieczarki oraz ziemniaka i podsmażaj około 10 minut mieszając co jakiś czas. Do warzyw dodaj tymianek, smaż jeszcze około 2 minuty. Zalej bulionem, dołóż pomidory, zmniejsz ogień i gotuj pod przykryciem około 20 minut co jakiś czas mieszając. Dopraw solą, pieprzem i bazylią. [więcej]
wandea, 09.05.2014 09:03|czytane: 1146 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolonie dla dzieci z obszarów wiejskich
Po raz kolejny Tomasz Walczewski, radny z Krośniewic, współorganizuje kolonie dla dzieci z obszarów wiejskich. W koloniach mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 16-ego roku życia i których co najmniej jeden z rodziców jest płatnikiem KRUS.

Pierwszy wyjazd do Jarosławca nad Bałtykiem (zakwaterowanie będzie jak co rok w pensjonacie Róża Wiatrów) rozpoczyna się w lipcu i potrwa 14 dni.

Koszt kolonii to: 350 zł.

Dzieci, których rodzice nie są płatnikami KRUS także mogą w tym roku brać udział w naszych koloniach. Koszt pobytu wynosi wówczas 900 zł. [więcej]
redaktor, 09.05.2014 08:47|czytane: 1774 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprawdź ile zarabiają władze samorządowe
W Biuletynach Informacji Publicznej obu samorządów pojawiły się już pierwsze oświadczenia majątkowe samorządowców miasta i powiatu za 2013 rok. W tym roku złożą oni je jeszcze raz, na dwa miesiące przed upływem kadencji.

Z oświadczenia Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna wynika, iż posiada oszczędności w wysokości 75 050 zł, papiery wartościowe na 325 tys. złotych. Burzyński jest właścicielem domu o powierzchni 220 mkw wartego 400 tys. zł, 388- metrowej działki za 40 tys. złotych i posiadaczem 759 akcji Miflex S.A.  W 2013 roku prezydent Kutna otrzymał wynagrodzenie w wysokości około 159 599, 83 tys. zł. Jeździ Citroenem C3 z 2008 roku wartym16 tys. zł.

Sprawdź ile zarabiają władze samorządowe, ./upload/articles_pakiety/23434/02_obraz.jpg
Sprawdź ile zarabiają władze samorządowe, ./upload/articles_pakiety/23434/01_obraz.jpg


Wiceprezydent Jacek Boczkaja zarobił 162 633 zł, jest współwłaścicielem dwóch mieszkań i właścielem jednego na łączną wartość  675 tys.zł. Ma też wraz z żoną gospodarstwo rolne o wartości 80 tys. zł.  Zaoszczędził 20 tys. złotych i 300 euro. Boczkaja jeździ Skodą Octavią 1,6 z 2006 roku. Wiceprezydent zasiada w radach nadzorczych dwóch spółek Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego i Tönsmeier Centrum sp.z o.o. w Kutnie.

Drugi zastępca prezydenta Kutna Zbigniew Wdowiak zarobił 137 171 złotych i sprzedał akcję za około 2 000 zł. Ma oszczędności w wysokości 90 tys. zł, dom za 145 tys. zł. i mieszkanie za 160 tys., dwie działki jedną 300 mkw z domkiem 24 mkw, drugą 690 mkw o wartości 40 tys. zł na której stoi dom 100 mkw. Jeździ Nissanem qashqai z 2009 roku. [więcej]
pismak, 08.05.2014 19:32|czytane: 3178 razy|32 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktualizacja: Printpack wynosi się z Kutna?
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy w okresie dwóch miesięcy wszyscy pracownicy zakładu Printpack w Podstrefie Kutno mają dostać wypowiedzenia.

Aktualizacja godz. 18.37: Dziś o godz. 14.00 w zakładzie odbyło się spotkanie kadry kierowniczej z pracownikami. Spośród załogi będzie wybrana 3-osobowa delegacja pracowników, która podejmie się negocjacji warunków grupowych zwolnień w firmie. Pracownicy sformułowali zarzuty, jakie mają do zarządu firmy, a teraz będą formułować oczekiwania związane z zapowiadaną nagłą likwidacją zakładu. Pracownikom przysługują odprawy oraz mogą wynegocjować odprawy likwidacyjne, jako odszkodowanie za nagłą utratę pracy z winy pracodawcy.

Okazało się, że obie fabryki w Anglii są sprzedane. Kupili je dyrektorzy firmy. A w tej sytuacji kutnowski Printpack jako zleceniobiorca tych zakładów właściwie nie ma racji bytu.

-Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego zgłoszenia od firmy o zwolnieniach grupowych. Firma ma na to 45 dni po powzięciu decyzji i porozumieniu z pracownikami - informuje Danuta Raciborska, dyrektor Powiatowego Urzędu pracy w Kutnie.

Printpack to firma założona w USA roku 1956. Zajmuje się produkcją elastycznych materiałów opakowań dla takich producentów jak Coca-Cola, Nestle czy Unilever. Kutnowski zakład Printpack działa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej od września 2010 roku. Obszar inwestycji amerykańskiej firmy przy ul. Wschodniej obejmuje 6,5 ha powierzchni, 10 tys. mkw budynków. Wartość całego projektu przekracza 50 mln dolarów.

Kutnowska fabryka była pierwszą w tej części Europy. 20 lat temu uruchomiono produkcję w Wielkiej Brytanii, jednak w tej branży wówczas Printpack nie był liderem w Europie. Przy otwarciu zakładu w Kutnie Dennisowi Love, prezesowi Printpack przyświecała idea zmiany sytuacji w Europie, chciał dzięki polskiej fabryce stworzyć solidną platformę do obsługi klientów z północnej, centralnej i wschodniej Europy i stać się liderem w tej branży. [więcej]
wandea, 08.05.2014 09:59|czytane: 3638 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy będzie kontrakt na wentylację mechaniczną w kutnowskim szpitalu?
Trwa remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego na drugim piętrze w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym w Kutnie. Prace prowadzi Facit Usługi Budowlano-Remontowe z Wieniawy, firma wyłoniona w przetargu. Remont podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy ma być zrealizowany do końca maja kiedy zostanie oddane do użytku jedno skrzydło ZOLu z 39 łóżkami zwykłymi i 10 dla pacjentów wentylowanych.

Czy będzie kontrakt na wentylację mechaniczną w kutnowskim szpitalu?, ./upload/articles_pakiety/23457/01_obraz.jpg


Docelowo w Zakładzie ma być 96 miejsc dla chorych, to jednak zależy od kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia na wentylację mechaniczną i darowizn sponsorów. W remont tego oddziału zaangażowały się bowiem lokalne samorządy i prywatne firmy. Rada Miasta Kutna zdecydowała o przekazaniu 200 tys. zł z miejskiego budżetu na ten cel w formie refundacji poniesionych przez szpital kosztów.

Wczoraj 7 maja zostały ogłoszone wyniki przetargu nieograniczonego na dostawę 10 respiratorów do wentylacji mechanicznej. Brała w nim udział tylko jedna firma, która siłą rzeczy złożyła najkorzystniejszą ofertę. Szpitalowi sprzęt ten dostarczy EKOMARK Sp. z o.o. z Warszawy.

- Dziś przekazaliśmy ofertę do NFZ, mamy nadzieję, że kontrakt na wentylację mechaniczną uzyskamy - mówi Halina Zagajewska van Mierlo, kierownik ZOL-u. [więcej]
wandea, 08.05.2014 14:56|czytane: 1157 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Las - mamy szczęście! Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach
Fundacja Ekologiczna Arka wspólnie z Lasami Państwowymi rozpoczynają nową, ogólnopolską kampanię edukacyjną "Las – mamy szczęście". Przedszkola i szkoły z całej Polski już mogą zgłaszać się do fundacji po materiały edukacyjne, w których znajdą wskazówki jak zaangażować się w kampanię. ARKA zachęca do podejmowania działań edukacyjnych, w tym do sadzenia drzew i organizowania lekcji ekologicznych w polskich lasach.

eKologia: Las - mamy szczęście! Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach, ./upload/articles_pakiety/23459/01_obraz.jpg


Stres, hałas, pośpiech i życie w zanieczyszczonym środowisku to codzienność wielu Polaków. Powodują one przemęczenie, a w konsekwencji choroby. Las to lek na wiele z nich. Na dodatek jest otwarty dla każdego i całkowicie bezpłatny.

Instalacje edukacyjne
Jednym z elementów kampanii będą instalacje. Las – mamy szczęście powstanie z dużych makiet drzew najczęściej występujących w polskich lasach. Natomiast Ośmiobok leśny (tablice informacyjne do samodzielnego uzupełniania) będą bodźcem do rozmowy na temat wartości materialnych i niematerialnych, jakie daje las oraz o bezpłatnym i otwartym dostępie do lasów w Polsce. Warsztaty poprowadzi Fundacja Ekologiczna ARKA.

Niezmienne wartości w zmiennym świecie
– Chcemy przypomnieć naszym rodakom, za co kochamy polskie lasy, chcemy zaszczepić miłość do zielonej krainy najmłodszym z przedszkoli i szkół – mówi Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

– W tym pędzącym i jakże zmiennym świecie dobrze jest oprzeć się na niezmiennych wartościach. A do takich z pewnością możemy zaliczyć polskie lasy. Warto także docenić: czyste powietrze, źródlaną wodę czy poranny spacer w cichym lesie. Czy właśnie nie to jest nam potrzebne do dobrego życia – przekonuje Wojciech Owczarz, prezes Arki i zarazem pomysłodawca kampanii. [więcej]
wandea, 08.05.2014 15:04|czytane: 1112 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Justyna Ciniarska finalistką Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
Justyna Ciniarska, uczennica klasy IId I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. H. Dąbrowskiego  w Kutnie  uzyskała tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej jest tematyczną Olimpiadą skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowaną jako forma kampanii społecznej promującej postawę rozwoju człowieka poprzez pogłębianie wiedzy na temat historii i współczesności Unii Europejskiej oraz kształtowanie uczucia poszanowania dla dziedzictwa historycznego i  kulturowego Europy. [więcej]
pismak, 08.05.2014 14:01|czytane: 781 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK. Serdeczne życzenia
Wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom życzymy szczęścia i satysfakcji płynących z pracy zawodowej, spełnienia marzeń, podwyżek i "trzynastek". Może nowy Sejm zmieni ustawę:)
Redakcja eKutno.pl

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK. Serdeczne życzenia , ./upload/articles_pakiety/23455/01_obraz.jpg


Za naszym pośrednictwem życzenia składają również życzenia mieszkańcy powiatu kutnowskiego
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzę wszystkim pracownikom biblioteki zdrowia i cierpliwości, wytrwałości.
Aby każdy dzień dawał satysfakcję zawodową, twórczą inwencję w propagowaniu języka polskiego i czytelnictwa.
Aby praca, którą wykonujecie dawała radość i satysfakcję
a wasze starania w „służbie książce” przekładały się w rosnącą liczbę czytelników.
Życzę Paniom dalszego rozwoju czytelnictwa i zadowolenia użytkowników.
Dziękuję za upowszechnianie wiedzy i promowanie kultury  wśród społeczności lokalnej.
Oby drzwi biblioteki zawsze stały otworem dla wszystkich, którzy  pragną poszerzać swoje horyzonty i oby nie zabrakło Wam sił i pomysłów w pracy nad promowaniem książki i czytelnictwa.


Uczestnicy kursu komputerowego 50+  w Żychlinie, Elżbieta Małowiejska i Grażyna Sierakowska [więcej]
wandea, 08.05.2014 13:03|czytane: 1093 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rzemiosło secesyjne po raz pierwszy w kutnowskim muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na wernisaż wystawy "Piękno secesji. Wyroby secesyjne z kolekcji Andrzeja Papiewskiego", który odbędzie się 12 maja br. (poniedziałek) o godz. 17:00 w salach Ratusza.

Rzemiosło secesyjne po raz pierwszy w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/23456/01_obraz.jpg


Na wystawie można będzie obejrzeć ponad 150 eksponatów – wyrobów ze szkła, porcelany, metali oraz meble. Są to w dużej mierze przedmioty codziennego użytku, których twórcy chcieli, aby cieszyły też oko ciekawym kształtem i zdobieniem. W większości pochodzą z wytwórni niemieckich, austro-węgierskich i francuskich, ale są też wyroby polskie, głównie z Warszawy.  

Pomysł na taką wystawę ma związek z przypadającą w tym roku 100 rocznicą rozpoczęcia I wojny światowej. Secesja była ostatnim wielkim kierunkiem w sztuce, o światowym zasięgu, który dominował w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat przed wybuchem tego konfliktu. Istotą secesji (od łacińskiego słowa secessio - oddzielenie się, wycofanie) było dążenie do stylowej jedności sztuki dzięki łączeniu działań w różnych jej dziedzinach, a w szczególności rzemiosła artystycznego, architektury wnętrz, rzeźby i grafiki. [więcej]
kultura, 08.05.2014 13:19|czytane: 875 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
70. rocznica Bitwy pod Monte Cassino. Krośniewickie Maki


[więcej]
wandea, 08.05.2014 11:00|czytane: 1037 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: W sobotę Kroniki Wojenne w Krośniewicach
Już w sobotę, 10 maja wszystkich fanów historii, rekonstrukcji historycznych i dobrej zabawy zapraszamy do Krośniewic. Kroniki Wojenne to nowy projekt Cezarego Walczaka, Grupy Rekonstrukcji Historycznej NORMANDIA 44 i Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach.

Od piątku do niedzieli w parku Rembielińskich będzie można obejrzeć rekonstrukcję historyczną KRONIKI WOJENNE - Czerwiec 1944 roku, a w Muzeum wyjątkową wystawę fotograficzną Łukasza Dyczkowskiego, który jest członkiem Stowarzyszenia Niezależnych Fotoreporterów Tropiciel Historii.

Pod patronatem eKutno.pl: W następny weekend Kroniki Wojenne w Krośniewicach

Piątek jest dniem dla rekonstruktorów, którzy muszą przygotować miejsce pod żywe lekcje historii. Otwarcie Kronik Wojennych natomiast nastąpi w sobotę o godz. 12.00 pod pomnikiem Generała Wł. Andersa na placu Wolności. Od godz. 13.00 do 20.00 prezentacja GRH w parku, a o godz. 16.00 inscenizacja walk wojsk alianckich i niemieckich.

- W organizację rekonstrukcji włączą się zaprzyjaźnione grupy rekonstrukcji historycznej i grupa ratownictwa medycznego z I LO w Kutnie. Mamy nadzieję, że w sobotę 10 maja w parku Rembielińskich w Krośniewicach będzie się działo  - mówi Cezary Walczak. [więcej]
wandea, 08.05.2014 10:58|czytane: 1081 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkania z Elżbietą Bednarczyk - poetką, tancerką i aktorką
Miejsko  –  Gminna  Biblioteka  Publiczna  w  Żychlinie  rozpoczęła  „Tydzień bibliotek”  spotkaniem  autorskim  z  Elżbietą  Bednarczyk.  Kobietą  pełną  przeróżnych  zamiłowań  i  umiejętności  od  pisarstwa  dla dzieci  i  dorosłych  oraz tańca  po  aktorstwo  i  reżyserię  przedstawień  teatralnych. Dała  się  bliżej  poznać najmłodszym  jako  człowiek  kochający  życie  i  swoje  niejedno  hobby. Zachęcała dzieci  do  tego,  aby  korzystali   z   łatwego  obecnie  dostępu  do  książek,  uczyli się i  szanowali  innych.  Dodatkowo  chętnie  podejmowała  rozmowy  z  nimi, odpowiadała  na  liczne  pytania. Przy  nastrojowej  muzyce  rozbrzmiewały  pełne ekspresji  strofy  poezji  jej  autorstwa,  których  motywem  przewodnim  była życzliwość,  dobroć  międzyludzka,  miłość.

Spotkania z Elżbietą Bednarczyk - poetką, tancerką i aktorką, ./upload/articles_pakiety/23454/01_obraz.jpg
Spotkania z Elżbietą Bednarczyk - poetką, tancerką i aktorką, ./upload/articles_pakiety/23454/02_obraz.jpg
Spotkania z Elżbietą Bednarczyk - poetką, tancerką i aktorką, ./upload/articles_pakiety/23454/03_obraz.jpg


Spotkania autorskie były adresowane do dzieci w wieku 5 - 12 lat ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Żychlinie. Elżbieta Bednarczyk najpierw przeczytała zaproszonym dzieciom kilka bajek. Następnie rozmawiała na temat przesłań i morałów, jakie z nich płyną. Pisząc bajki dla dzieci, autorka stara się, aby każda z nich uczyła czegoś wartościowego.

Na przykład „Kłótnia w tornistrze” uczy, że należy szanować przedmioty, których używamy, a inna z bajek, którą czytała  na spotkaniach  z dziećmi, że nie należy okłamywać rodziców ani być chciwym. [więcej]
redaktor, 08.05.2014 10:47|czytane: 1195 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Sprawca zdarzenia na ulicy Barlickiego uciekł
Wczoraj około 16.10 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Barlickiego przy Polo Markecie. Policja szuka sprawcy kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Kierowca auta, który uderzył w forda fiestę i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Na miejscu było Pogotowie Ratunkowe, bowiem poszkodowana kobieta uskarżała się na ból szyi oraz Straż Pożarna. Po stłuczce sprawca dogadał się z nią po czym uciekł. [więcej]
pismak, 08.05.2014 07:25|czytane: 1643 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi sportowe
Piłka Nożna Młodzieżowa
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW GR B
Bzura Młogoszyn –  MKS Kutno 1 : 5 /1 : 1/
Bramki dla MKS: Piotr Kierus – 2, Bartosz Kapruziak, Adam Pomorski, Jakub Szczęsny
Trener: Robert Marzec
Kierownik drużyny: Andrzej Błęcki

ŁÓDZKA KLASA KAT. MICHAŁOWICZ
MKS AMZ Kutno –   GKS Bedlno 2 : 1 /0 : 0/
Bramki dla MKS : Mateusz  Sobczyk, Piotr Stoliński
Trener: Sławomir Ryszkiewicz
Kierownik drużyny: Radosław Stoliński

ZAPOWIEDŹ NAJBLIŻSZYCH ZAWODÓW
KOSZYKÓWKA

WOJEWÓDZKA LIGA SKRZATEK
10 maja /sobota/ turniej w Głownie
11.30 MKS Kutno – Dekorex II Pabianice
14.00 MKS Kutno – Dekorex I Pabianice [więcej]
pismak, 08.05.2014 10:02|czytane: 765 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
1 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
2 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
8 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
15 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
21 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
26 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności