eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wodne pluski w Aquaparku za 5 zł

Wodne pluski w Aquaparku za 5 zł

[więcej]
pismak, 28.06.2014 08:43|czytane: 1145 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Nie ma to jak truskawka - tym razem suszona
Sezon truskawkowy mamy prawie na finiszu. W Kutnie można jeszcze bez większych kłopotów kupić truskawki praktycznie wszędzie, ale to naprawdę już "końcówka". Warto więc przygotować zimowe zapasy - dżemy, kompoty, soki. Warto też dodać im słodyczy, ale bez cukru!

eKuchnia: Nie ma to jak truskawka - tym razem suszona, ./upload/articles_pakiety/23974/01_obraz.jpg


Najmniej popularną formą konserwowania truskawek jest ich suszenie. Suszone truskawki powalają aromatem, kolorem i smakiem. Są prawdziwą bombą z ładunkiem witaminy C. Doskonale się przechowują. Zimą można je chrupać jak chipsy - szczególnie polecane jako zdrowa przekąska dla dzieci. Można je jeść z płatkami owsianymi zalanymi mlekiem. A drobno zmielone suszone truskawki posłużą do zrobienia wspaniałego jogurtu, maślanki lub twarogu. Oczywiście jogurty i twarogi zrobimy sami i posłodzimy je nie cukrem, a na przykład stewią.

Co zrobić, by mieć suszone truskawki?
Przede wszystkim kupić je, bo to ostatnia chwila. Owoce te suszymy w piekarniku lub suszarce do warzyw i grzybów. Umyte i osuszone truskawki kroimy w grube plastry (drobne owoce suszymy w całości lub dzielimy na dwie części). Piekarniki ustawiamy na około 80 stopni. Owoce suszymy około 7-9 godzin. Podczas suszenia raz na 2-3 godziny warto uchylić drzwiczki pierkarnika na 10-15 minut, żeby odparowała woda. Taki sam efekt osiągniemy susząc truskawki w suszarce do warzyw. Do perfekcji dojdziemy z czasem na prostej zasadzie prób i poprawiania własnych błędów - jak to w życiu bywa - szkoda że zasad tych nie wykorzystują nasi "kochani" politycy (ci lokalni również). [więcej]
redaktor, 27.06.2014 13:31|czytane: 892 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nauka pływania z UKS Delfinek
Trwają zapisy do drugiej grupy  nauki pływania dla 4 – 5 latków w Uczniowskim Klubie Sportowym "Delfinek" w Kutnie. Zajęcia odbywać się będą od 30 czerwca w poniedziałki i wtorki w godz. 16:00 lub 17:00.

Nauka pływania z UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/23973/01_obraz.jpg
Nauka pływania z UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/23973/02_obraz.jpg
Nauka pływania z UKS Delfinek, ./upload/articles_pakiety/23973/03_obraz.jpg


Zajęcia prowadzone będą  przez Annę Szczepańską, nauczyciela-rehabilitanta w przedszkolu, instruktora pływania, pływania niemowląt, oraz  Agnieszkę Fuz, instruktor pływania, wieloletniego ratownika w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie. Każde zajęcia dla 4 – 5 latków będą prowadziły jednocześnie obie Panie. [więcej]
redaktor, 27.06.2014 12:27|czytane: 1215 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Burmistrz Grzegorz Ambroziak z absolutorium
Radni z Żychlina jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu burmistrzowi Grzegorzowi Ambroziakowi absolutorium za realizację gminnego budżetu za 2013 rok. Za udzieleniem abslolutorium głosowało 14 radnych, którzy wcześniej zapoznali się z opiniami Regionalnej Izby Obrachunowej oraz komisji rewizyjnej.

Budżet 2013 roku w liczbach.

Dochody gminy - 33.187.754,10 zł, wykonanie wyniosło 32.991.846,68 zł (99,40% planu). Wydatki - 33.798.707,10 zł, wykonanie w kwocie 31.905.237,67 zł (94,39% planu). Nadwyżka budżetowa w wysokości 1.068.609,01 zł.

Zadłużenie gminy z tytułu zaciągniętych kredytów na rynku krajowym na koniec ubiegłego roku wyniosło 5.424.138 zł, co stanowi 16% wykonanych dochodów i jest zgodne z obowiązującym prawem.

-Działania restrukturyzacyjne, podejmowane przez nas w ciągu ostatnich czterech lat przybliżają gminę do upragnionego celu - powiedział Grzegorz Ambroziak. - [więcej]
redaktor, 27.06.2014 10:03|czytane: 981 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Watergate: Trwa audyt w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie
W ubiegłym miesiącu dziewięciu ratownikom Aquaparku Kutno Prokuratura Rejonowa w Kutnie zarzuciła posługiwanie się legitymacjami zawierającymi niezgodne z prawdą wpisy o odbytych kursach i egzaminach ratowniczych.

Watergate: Trwa audyt w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23914/01_obraz.jpg


Kolejny zarzut poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w legitymacjach ratowników z aquaparku oraz podrabiania dokumentów usłyszał prezes kutnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Eugeniusz W. Okazało się zatem, że na 12 zatrudnionych w Aquaparku Kutno 9 osób nie miało stosownych uprawnień a jedna osoba w chwili przyjmowania do pracy nie umiała pływać.

Teraz ratowników zatrudnia Multi Grupa, która po aferze zweryfikowała swoich pracowników i daje gwarancje, iż wszyscy są faktycznie przeszkoleni.

Samorząd miejski w związku z tymi doniesienieniami zdecydował się na audyt w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie, który zapewne odpowie podobnie jak prokuratorskie śledztwo w jakim stopniu kierownictwo placówki podległej miastu odpowiada za przyjęcie do pracy ratowników z "trefnymi" uprawnieniami.

Zapytaliśmy Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna o wyniki pokontrolne. Audyt w MOSirze jednak cały czas trwa.

- W trakcie przeprowadzania audytu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie wystąpiła potrzeba przedłużenia zadania audytowego ze względu na konieczność uzyskania dodatkowej [więcej]
redaktor, 27.06.2014 08:42|czytane: 2113 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od dziś Moto Party In Rose City
Green Snakes zaprasza od piątku do niedzieli 27- 29 czerwca na Józefów 7 i Plac Wolności w Kutnie na Moto Party In Rose City. WJAZD - 35 zł (pole namiotowe, grochówka, koszulka, parking), WEJŚCIE - 10 zł, ZNACZEK ZLOTOWY - 5 zł.W programie imprezy koncerty THE HOOCH, GHETTO, QUATRO, PARANOYA, HIGHWAY RIDERS, FROG & DOG, WOLF & THE MOTHERFUCKERS, wystąpią MACIEK DOP - STUNT, DAWID PROCENT - STUNT, KARATE COMBAT, PUNISHMENT SQUAD KUTNO, A.G.P PŁOCK.

NA TERENIE IMPREZY:
* POLE NAMIOTOWE
* PARKING STRZEŻONY
* ZIMNE PIWKO
* PYSZNE JADŁO [więcej]
pismak, 27.06.2014 08:11|czytane: 1242 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie
24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2013/2014 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku  działającym przy Żychlińskim Domu Kultury. Z tej okazji została zorganizowana  „Tajemnicza wyprawa”, która bardzo zaintrygowała słuchaczy UTW. 

Zakończenie roku akademickiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23970/01_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23970/02_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23970/03_obraz.jpg


Miejscem docelowym podróży okazał się Tum. Uczestnicy wycieczki zwiedzili skansen -„Łęczycka Zagroda Chłopska” oraz Kolegiatę- unikatowy zabytek sztuki romańskiej. Po zwiedzaniu  odbyło się uroczyste wręczenie  certyfikatów ukończenia  UTW. [więcej]
pismak, 27.06.2014 08:46|czytane: 1469 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jubileusz 20-lecia Klubu Seniora Radość
W środę w Żychlińskim Domu Kultury odbył się jubileusz 20-lecia działalności Klubu Seniora „Radość”.

Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, podczas której Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Tarnowska wręczyli podziękowanie za działalność Klubu Seniora. Następnie zostały wręczone upominki od Żychlińskiego Domu Kultury. [więcej]
redaktor, 27.06.2014 08:49|czytane: 860 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
eKologia: Konkurs WSPÓLNE ZNACZY NASZE rozstrzygnięty
Stowarzyszenie Czysta Okolica oraz Stowarzyszenie Kutno Plus byli organizatorami akcji pod hasłem Wspólne znaczy nasze czyli wspólnego sprzątania Kutna oraz konkursu ekologicznego na naszych łamach. 5 czerwca w Światowy Dzień Ochrony Środowiska uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 posprzątali park w centrum Kutna i jego okolice. Z kolei wczoraj na Kutnowskim Forum Inicjatyw Pozarządowych organizatorzy konkursu rozstrzygnęli go publicznie.

eKologia: Konkurs WSPÓLNE ZNACZY NASZE rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/23966/03_obraz.jpg


Spośród przesłanych na adres Stowarzyszenia odpowiedzi wpłynęły cztery poprawne. Wylosowaną wczoraj zwyciężczynią  została Nikola GOŁĘBIEWSKA w nagrodę otrzymała karnet na obóz żeglarski o wartości 1950 zł.
Fundatorem nagrody była  Szkoła Żeglowania ORLAND

Pozostali laureaci Mateusz WICIK, Julia SZAŁWIŃSKA, Anna KIESZKOWSKA otrzymali nagrody pocieszenia w postaci karnetów do Kina Kutnowskiego Domu Kultury dla dwóch osób na trzy wybrane seanse  i wejściówek do Aquaparku Kutno

Wszystkim laureatom gratulujemy a zwyciężczyni życzymy pełnych żagli i niezapomnianych wrażeń wakacyjnych. [więcej]
wandea, 26.06.2014 20:43|czytane: 1613 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
FESTIWAL ZŁOTY ŚRODEK POEZJI IMIENIA ARTURA FRYZA
Już w dniu pogrzebu Artura Fryza ruszyła w Internecie brutalna nagonka na zmarłego poetę. Nie minął rok od tragicznej śmierci Artura, a jego imię wymazywane jest ze zbiorowej pamięci miasteczka przez tych, dla których był społecznym, moralnym i często osobistym problemem.  Za nikim nie nosił trenu, ani nie chadzał w ratuszowej liberii. Na polskiej prowincji gdzie demokracja samorządowa przekształciła się w samorządowy feudalizm, los żyjącego poza układem, bezkompromisowego twórcy, jest pasmem udręki.  Fryzowie wszystkich dziedzin są bowiem zadawnioną bolączką polskich miast i miasteczek.

Artur Fryz nadal jest poetą niechcianym. Ale tomik „miasto nad bitwą. 24 sonety municypalne”, które ten Przybysz  stworzył z „nieodwzajemnionej miłości”– są dobrą nowiną miasteczka. I – zapamiętajcie to dobrze - tak zostanie na zawsze.

Tomasz Piątek kilkanaście dni temu napisał w „Gazecie Wyborczej” : „Ministrem kultury powinien być Artur Fryz. Ale nie żyje. Kim był Fryz? Nic dziwnego, że Państwo nie wiedzą; był poetą. I to w Kutnie. Był też genialnym działaczem. Kutno zawdzięcza mu Złoty Środek Poezji. (…) Chciałbym, żeby minister miał podobnego ducha. Ducha walki. Bo kultura, sztuka, czytelnictwo walczą właśnie z ogłupieniem i przegrywają.” 

FESTIWAL ZŁOTY ŚRODEK POEZJI IMIENIA ARTURA FRYZA, ./upload/articles_pakiety/23948/01_obraz.jpg


Pomimo, że Złoty Środek Poezji stał się sygnałem wywoławczym Kutna w wysokich stanach kultury,  a Fryz to spiritus movens  - duch sprawczy tego sygnału, mówi się półotwarcie, że władze Kutna tylko z konieczności tolerują festiwal. Nazwisko Fryza jest wszędzie eliminowane. Pomysł o nadanie festiwalowi – jest taka tradycja – imienia jego twórcy został odrzucony przez władze. Mówi się o stopniowym wygaszaniu Złotego Środka. Zagadkowo brzmi umieszczona w programie imprezy zapowiedź: „debaty o przyszłości festiwalu”…

W pięknie wydanym zaproszeniu na jubileuszowy X Festiwal Złoty Środek Poezji nie pada nazwisko jego twórcy. W programie dwóch festiwalowych dni próżno szukać choćby kwadransa poświęconego zmarłemu poecie, jak być powinno. „Artur był znienawidzony” – napisał Piątek. „Skrzywdziłem cię, więc muszę się na tobie zemścić” – dodaje Dostojewski.

W roku 2013  w trakcie Złotego Środka w Pałacu Saskim czynna była na okrągło darmowa Kawiarnia Poetów. Ostatniego dnia wieczorem dla festiwalowych gości wydane zostało przyjęcie na salach, a na dziedzińcu nocne garden party. W roku bieżącym organizatorzy festiwalu nie skorzystali z naszej zeszłorocznej oferty, bardzo ciepło wówczas  przyjętej. A więc dwa wykluczenia w jednym.

Postanowiliśmy unieważnić oba – tak poety jak i pałacu. W piątek 27 czerwca  o godzinie 20.15 zapraszamy na NOC PAMIĘCI ARTURA FRYZA, POETY NIECHCIANEGO, TWÓRCY FESTIWALU ZŁOTY ŚRODEK POEZJI. Przy słynnej pałacowej herbacie można będzie posłuchać wierszy i o wierszach Artura, podzielić się wspomnieniami o poecie. [więcej]
kultura, 25.06.2014 09:18|czytane: 2264 razy|komentuj|czytaj cały
80-latek potrącił 14-latkę
Dziś około godz. 10.40 na drodze krajowej nr 92, obok osiedla Łąkoszyn, 80-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki mercedes potrącił 14-latkę przejeżdżającą rowerem przez przejście dla pieszych.

80-latek potrącił 14-latkę, ./upload/articles_pakiety/23968/01_obraz.jpg
80-latek potrącił 14-latkę, ./upload/articles_pakiety/23968/02_obraz.jpg


Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Łodzi. Kierowca był trzeźwy. Policja prowadzi [więcej]
pismak, 26.06.2014 20:01|czytane: 2233 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni
Dzisiaj  w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w szkołach, których organem prowadzącym jest Miasto Kutno. Uhonorowani zostali uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami.

Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni, ./upload/articles_pakiety/23967/03_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni, ./upload/articles_pakiety/23967/12_obraz.jpg
Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni, ./upload/articles_pakiety/23967/25_obraz.jpg


Na początku zgromadzeni obejrzeli występ dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 16 "Calineczka" pt. "Okularnicy". Następnie uroczystość poprowadził Jarosław Kotliński naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu. Uczniom i rodzicom za osiągnięcia podziękował prezydent Miasta Kutna Zbigniew Burzyński

Za najlepsze wyniki na sprawdziane zewnętrznym zostali nagrodzeni: Joanna Najbar, Aleksandra Wybrańska, Wojciech Chojnacki, Laura Nowogórska, Maja Podziewska, Anna Żeberkiewicz, Piotr Matczak, Zuzanna Szubert, Kacper Stępień, Magdalena Dębska, Jakub Piotrowski i Jak Ślusarski.

Za najlepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym zostali nagrodzeni: Maria Kalbarczyk, Michał Włodarczyk, Aleksandra Pawlak, Krzysztof Jaworski, Gabriela Czajkowska, Przemysław Rył, Dominik Szczesiak, Wiktoria Kostyniak i Wiktoria Dąbrowska. [więcej]
MaciejW, 26.06.2014 16:05|czytane: 2894 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy będą pasy przy Kauflandzie?
Andrzej Bieniek radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości pytał na czerwcowej sesji Rady Miasta Kutna o to czy nie można zrobić przejścia dla pieszych w postaci pasów na ulicy Wyszyńskiego przy wejściu do Kauflandu.

Czy będą pasy przy Kauflandzie?, ./upload/articles_pakiety/23936/01_obraz.jpg
Czy będą pasy przy Kauflandzie?, ./upload/articles_pakiety/23936/02_obraz.jpg


- Tam są tylko dwa pasy ostrzegające, ale moim zdaniem to za mało, to bardzo niebezpieczne miejsce dla pieszych - mówił Bieniek. - Samochody wręcz najeżdżają na ludzi i jest bardzo szeroko.

- Przyjrzymy się, ale jestem za tym aby tam wymalować pasy - odparł Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. [więcej]
redaktor, 26.06.2014 14:58|czytane: 1633 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W wakacje w Kutnie dyżurują dwa przedszkola
W tym roku podczas wakacji rodzice będą mogli zostawić swoje dzieci pod opieką dwóch przedszkoli publicznych w Kutnie.

W lipcu dyżur będzie pełniło Przedszkole Miejskie Nr 16 "Calineczka", natomiast w sierpniu Przedszkole Miejskie Nr 5 "Stokrotka". [więcej]
pismak, 26.06.2014 14:21|czytane: 1006 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutno miasto róż - chcę tu być!
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej od środy 18 czerwca realizuje projekt zadanie publiczne zlecone przez Ministerstwo  Pracy i Polityki Społecznejw ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partnerami w projekcie są: Miasto Kutno i Kutnowski Dom Kultury.

Kutno miasto róż - chcę tu być!, ./upload/articles_pakiety/23963/01_obraz.jpg
Kutno miasto róż - chcę tu być!, ./upload/articles_pakiety/23963/02_obraz.jpg
Kutno miasto róż - chcę tu być!, ./upload/articles_pakiety/23963/03_obraz.jpg


Pierwszym działaniem była Gra Miejska śladami tradycji różanej w Kutnie, któraodbyła się18 czerwca, a jej efektem było poznanie przez uczestników tytułu projektu TPZK. Okazało się, że zadanie publiczne zlecone przez Ministerstwo  Pracy i Polityki Społecznejw ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ma nazwę Kutno miasto róż - chcę tu być!

W Grze uczestniczyło w niej 14 zespołów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Każdy zespół układał hasło z pojedynczych wyrazów przekazywanych im w wyznaczonych miejscach Gry. Młodzież odwiedziła podczas wędrówki Kutnowski Dom Kultury, by tam odszukać wiadomości na temat Święta Róży w Kutnowskich Zeszytach Regionalnych, obejrzała  chylącą się ku upadkowi posiadłość Bolesława Wituszyńskiego a także miała za zadanie odnaleźć jego grób na cmentarzu parafialnym.

W wyznaczonych miejscach czekali na nich Strażnicy Gry, którzy przekazywali im koperty z następnymi  wskazówkami. Uczestnicy Gry zobaczyli, gdzie mieściła się tzw. „górka” czyli Międzyspółdzielniany Klub, w którym odbyła się pierwsza wystawa róż, policzone zostały gazony z różami na Placu Piłsudskiego i szukano eksponatów z motywem róży w Muzeum Regionalnym w Kutnie. W ogródku różanym przy Dworku Modrzewiowym młodzież rozpoznawała nazwy róż wyhodowanych przez Bolesława Wituszyńskiego – a rosną w nim róże „Kutno” i „Marylka” podarowane TPZK przez Krzysztofa Byczkowskiego oraz róże „Kopernik”. [więcej]
pismak, 26.06.2014 13:56|czytane: 1236 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowi dyrektorzy w powiatowych placówkach
Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Wojciech Banasiak dotychczasowy dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Kutnie obejmie stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3  im. W. Grabskiego w Kutnie. Natomiast Ewa Rutkowska, dotychczasowa wicedyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nowej Wsi zostanie jego dyrektorką.

Oboje zostali przedstawieni przez Komisję Konkursową Staroście Kutnowskiemu jako kandydaci na to stanowisko. Z Banasiakiem rywalizowała Anna Janiak, wicedyrektor "Grabskiego", a z Rutkowską- Barbara Korczak, [więcej]
wandea, 26.06.2014 13:45|czytane: 2046 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dyrektor CKU odwołany
Wczoraj Zarząd Powiatu w Kutnie podjął uchwałę o odwołaniu Włodzimierza Pietrzaka, dyrektora Centrum Kształcenia Ustawiczego w Kutnie ze stanowiska z dniem 31 sierpnia br.

Włodzimierz Pietrzak z dniem 31 maja złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. Szykuje się zatem konkurs [więcej]
wandea, 26.06.2014 13:40|czytane: 1573 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wyniki zawodów pływackich
We wtorek w Aquaparku Kutno odbyły się zawody pływackie organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "Delfinek" Kutno. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazji. TUTAJ WYNIKI

Wyniki zawodów pływackich, ./upload/articles_pakiety/23960/01_obraz.jpg
Wyniki zawodów pływackich, ./upload/articles_pakiety/23960/02_obraz.jpg
Wyniki zawodów pływackich, ./upload/articles_pakiety/23960/03_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 26.06.2014 12:52|czytane: 1128 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wypadki: trzy osoby w szpitalu
We wtorek 24 czerwca o godz. 17.20 na autostradzie A1 w Krzyżanówku kierowca peugeota 306 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył ciężarówki. Kierowca peugeota trafił do szpitala.

tego samego dnia o 19.30 w Pleckiej Dąbrowie zderzyły się dwa samochody osobowe ­– opel corsa i toyota avensis. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby [więcej]
pismak, 26.06.2014 11:40|czytane: 1157 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od klasyki do rozrywki i Muzyczny Pejzaż Miasta
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się charytatywny koncert zorganizowany przez CTMiT i Państwową Szkołę Muzyczną w Kutnie na rzecz Hospicjum Kutnowskiego.

W programie koncertu znalazły się przepiękne wykonania m.in Arii Pazia Oskara z Oper Bal Maskowy i Hugenoci, Arii Lauretty z Opery Gianni Schicchi, Pieśni Zueigung, Arii Rozyny z Cyrulika Sewilskiego. Śpiewała Małgorzata Piechnowska przy akompaniamencie Mateusza Piechnata.

Od klasyki do rozrywki i Muzyczny Pejzaż Miasta, ./upload/articles_pakiety/23955/02_obraz.jpg
Od klasyki do rozrywki i Muzyczny Pejzaż Miasta, ./upload/articles_pakiety/23955/16_obraz.jpg
Od klasyki do rozrywki i Muzyczny Pejzaż Miasta, ./upload/articles_pakiety/23955/18_obraz.jpg


Z kolei Chór Cantores Kutnoviensis wykonał pieśni i wariacje na temat pieśni J. S. Bacha, W.A. Mozarta, F. Schuberta oraz populrne melodie Czy mnie jeszcze pamiętasz, Hymn kolejarzy wąskotorowych, Czerwone róże są.

Skład Chóru: soprany Joanna Domagała, Elżbieta Kurczyńska-Sołowiej, Małgorzata Musiałowska, alty: Teresa Karpińska, Kinga Szczepanik, Przemysław Pogocki, tenory: Mateusz Piechnat, Andrzej Tomaszewski, basy: Marek Czmochowski, Piotr Komorowski, Piotr Ranfeld, fortepian: Marcin Janiszewski.

Zagraniczni goście z Fundacji Holenderskiej Samen Delen przekazali skrzypce dla Państwowej Szkoły Muzycznej, m.in. dla jej uczennicy Martyny Baranowskiej. Instrumenty należały m.in. do zmarłego męża kobiety, która jest sponsorem fundacji.

Podczas koncertu odbyła się również promocja płyty Chór Cantores Kutnoviensis "Muzyczny Pejzaż Miasta" z piosenkami rozrywkowymi. Na płycie znalazły się takie utwory: Czerwone róże są, Mały książę, Jesienne róże, [więcej]
kultura, 26.06.2014 10:55|czytane: 1045 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Michał Olesiński na konkursowej gali w Pałacu Prezydenckim
W poniedziałek 23 czerwca Michał Olesiński uczeń Va w Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie jako laureat konkursu „2014! Młodzi dla Wolności” wziął udział w uroczystej gali z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który objął swym patronem powyższy konkurs.

Michał Olesiński na konkursowej gali w Pałacu Prezydenckim, ./upload/articles_pakiety/23956/04_obraz.jpg
Michał Olesiński na konkursowej gali w Pałacu Prezydenckim, ./upload/articles_pakiety/23956/02_obraz.jpg
Michał Olesiński na konkursowej gali w Pałacu Prezydenckim, ./upload/articles_pakiety/23956/03_obraz.jpg


Do zmagań konkursowych przygotował ucznia nauczyciel historii pan Wiesław Leśniewski. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ponad 60 placówek oświatowych z całej Polski od szkół podstawowych do średnich. [więcej]
pismak, 26.06.2014 11:01|czytane: 1442 razy|35 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Liga Obrony Suwerenności: Wróg u bram!
Hannibal ante portas! Właśnie takimi słowami ostrzegali się starożytni Rzymianie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Geneza tej sentencji sięga 216 r. p.n.e., kiedy to po druzgocącej klęsce legionów rzymskich w bitwie pod Kannami wódz kartagiński Hannibal stanął u wrót Rzymu, zyskując niepowtarzalną okazję do zdobycia Wiecznego Miasta, którego mieszkańcy z trwogą w sercu przekazywali sobie niepokojące wieści. W chwili obecnej w Europie mamy do czynienia z podobną sytuacją, gdy termin - wojna odmieniany jest przez wszystkie przypadki, co ma bezpośredni związek z wydarzeniami na Ukrainie. Blady strach padł na społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej, a zachodnie elity wpadły w prawdziwą histerię. Jeszcze gorzej rzecz się przedstawia na naszym krajowym podwórku, gdzie zapanowała nieopisana panika. I trudno się temu dziwić skoro „niespodziewanie” na naszej wschodniej granicy wybuchł konflikt zbrojny wywołany przez agresywne mocarstwo o imperialnych dążeniach. W tej sytuacji należałoby więc zadać pytanie: jak do tego doszło i kto jest temu winien, że jesteśmy bezradni wobec rosyjskiej agresji?

Przez wiele ostatnich lat uprawiano w stosunku do Rosji i jej przywódcy bardzo naiwną „politykę miłości”. Jednak wszystko wskazuje na to, że była to miłość jednostronna i nieodwzajemniona. W czasie, gdy polityczne elity Zachodu karmiły się złudzeniami, co do prawdziwych intencji wschodniego mocarstwa, rosyjskie sztaby planowały skrupulatnie operację destabilizacji i aneksji wielu obszarów dawnego ZSRR. Potwierdzają to perfekcyjnie prowadzone operacje na terenie Krymu i Ukrainy, z wykorzystaniem sił specjalnych, dywersantów i miejscowej prorosyjskiej ludności. Takie działania, jeśli mają przynieść pożądane rezultaty, a jak pokazuje rozwój wypadków są one bardzo skuteczne, wymagają wieloletnich drobiazgowych działań wywiadowczych i studiów planistycznych, nie wspominając już o samej ich organizacji oraz odpowiednim zabezpieczeniu politycznym i propagandowym. Dlatego dotychczasowa krótkowzroczność przywódców państw zachodnich i zachowania niektórych polskich polityków słusznie bulwersują opinię publiczną. Rosjanie włożyli wiele wysiłku w to, aby uśpić czujność Zachodu i wykorzystali do tego całe tabuny „pożytecznych idiotów”. Putin od dawna brylował na światowych salonach, a zachodni politycy i opiniotwórcze media zachwycały się jego dokonaniami w dziedzinie „modernizacji” Rosji i skuteczności w walce z terroryzmem. [więcej]
pismak, 26.06.2014 11:27|czytane: 939 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z prof. Jerzym Nowakiem w czwartek we Wspólnym Domu
Klub GAZETY POLSKIEJ w Kutnie zaprasza na wykład profesor JERZEGO ROBERT NOWAKA  wykładowcy w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, historyka i publicysty - autora 81 książek, w których odkłamuje prawdę o historii Polski i walczy o dobre imię narodu polskiego.

W OBRONIE POLSKI, W OBRONIE POLSKOŚCI to tytuł spotkania z profesorem Nowakiem, które odbędzie się
w czwartek 26 czerwca o godz. 17.30 we „WSPÓLNYM DOMU” przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 11. Po wykładzie można będzie nabyć książki pana profesora z autografem.

J.R. Nowak ur. 1940. Autor 81 książek i ponad 1800 publikacji prasowych. Parędziesiąt lat zajmował się  historią i literatura Węgier. Członek honorowy Związku Pisarzy Węgierskich. Po roku 1989 głównie historią i aktualnymi problemami Polski.  Od 1998 r. prowadzi w Radiu Maryja comiesięczna audycję „Minął miesiąc”. Przez niektóre środowiska uważny jest za postać co najmniej kontrowersyjną, często niewybrednie atakowaną.  [więcej]
wandea, 25.06.2014 19:59|czytane: 1238 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
X-MEN PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE 3D. Wygrali zaproszenia do kina
 Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza do wzięcia udziału w konkursie filmowym. Dwa podwójne zaproszenia na film X-MEN PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE 3D, który w Kinie KDK już od piątku 27 czerwca wygrali: Grzegorz Chyczewski i Paweł Stańczuk.X-Meni łączą siły, by zawalczyć o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. X-MEN PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE  3D znane z poprzednich części mutanty łączą siły z młodszymi wersjami samych siebie  z filmu X-Men: Pierwsza Klasa. Toczą walkę o przeszłość, by ocalić przyszłość. [więcej]
kultura, 25.06.2014 19:47|czytane: 1037 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Lipiec w Kinie KDK
KINO Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na premiery, dramat, film familijny, thriller, komedie. Z pewnością każdy fan X Muzy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

01.07.2014 (wtorek)

g. 18.00  Arcydzieła Amerykańskiego Kina   EGZORCYSTA  horror 122 min 
g. 20.00  X-MEN PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE  3D sci-fi 131min.

02.07.2014 (sroda)
g. 20.00  X-MEN PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE  3D sci-fi 131min.

Lipiec w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/23950/01_obraz.jpg
Lipiec w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/23950/02_obraz.jpg
Lipiec w Kinie KDK, ./upload/articles_pakiety/23950/03_obraz.jpg


03.07.2014 (czwartek)
g. 17.00  Arcydzieła Amerykańskiego Kina   CIEKAWY PRZYPADEK BENJAMINA BUTTONA
g. 20.00  Arcydzieła Amerykańskiego Kina   INCEPCJA

04-09.07.2014 (od piątku do środy)
g. 14.00  GANG WIEWIÓRA  2D premiera animowany familijny 86 min.
g. 16.00  GANG WIEWIÓRA  3D premiera animowany familijny 86 min.
g. 18.00 22 JUMP STREET  komedia 112min
g. 20.00 RIWIERA DLA DWOJGA  komedia 95min [więcej]
wandea, 25.06.2014 18:14|czytane: 1576 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Razem mogą więcej. Forum kutnowskich organizacji pozarządowych
Ponad dwadzieścia organizacji pozarządowych, zajmujących się różnymi dziedzinami życia lokalnej społeczności spotkało się dziś w parku Traugutta na Kutnowskim Forum Inicjatyw Pozarządowych. Na stoiskach organizacje zaprezentowały rękodzieło swoich członków, smakowitości, idee oraz projekty.

Razem mogą więcej. Forum kutnowskich organizacji pozarządowych, ./upload/articles_pakiety/23954/11_obraz.jpg
Razem mogą więcej. Forum kutnowskich organizacji pozarządowych, ./upload/articles_pakiety/23954/02_obraz.jpg
Razem mogą więcej. Forum kutnowskich organizacji pozarządowych, ./upload/articles_pakiety/23954/33_obraz.jpg


Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z kutnowskich szkół oraz z sekcji Kutnowskiego Domu Kultury, lokalne zespoły ludowe. Najmłodsi z kolei świetnie bawili się w strefie dmuchanych zabawek.

Organizatorami forum są Miasto Kutno oraz Centrum Rozwoju i Promocji Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Impreza jest realizowana w ramach projektu „Modelowe Kutno” i potrwa dziś do godz. 20.00. [więcej]
wandea, 25.06.2014 18:17|czytane: 1649 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą wystąpić dzisiaj między godz. 16.00 a 4.00 następnego dnia. Największa intensywność opadów na południu i wschodzie województwa. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady
deszczu/1
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od godz. 16:00 dnia 25.06.2014 do godz. 04:00 dnia 26.06.2014
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. [więcej]
redaktor, 25.06.2014 13:44|czytane: 892 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego
Dzisiaj o godz. 10.00 w Muzeum Regionalnym w Kutnie odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Najlepsi studenci odebrali nagrody za zdobycie największej liczby karteczek i pieczęci w Indeksach Muzealnika.

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/23951/04_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/23951/07_obraz.jpg
Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego, ./upload/articles_pakiety/23951/10_obraz.jpg


Łącznie w Uniwersytecie Dziecięcym wzięło udział 762 studentów z 35 klas 0-III Szkół Podstawowych. Szkoły, które uczestniczyły w Uniwersytecie to: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kutnie, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kutnie, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kutnie, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Kutnie. Warunkiem zdobycia karteczki i pieczęci do indeksu było uczestnictwo w spotkaniach przeznaczonych dla studentów, zwiedzanie aktualnych wystaw Muzeum Regionalnego i udział w rodzinnych niedzielach w muzeum.

Za szczególne osiągnięcia (zdobycie największej ilości karteczek) i zaangażowanie rozdano 22 nagrody specjalne:

15 karteczek:
Zuzanna Zardzewiecka, 
Marcel Pietrzykowski. 

12 karteczek:
Michalina Frontczak,
Zuzanna Olejnik. [więcej]
MaciejW, 25.06.2014 13:01|czytane: 1365 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Formuje się drużyna Polfarmex Kutno
Wiadomo już, że Mateusz Bartosz, Hubert Pabian, Jakub Dłuski, Krzysztof Jakóbczyk, Jacek Jarecki, Marcin Malczyk zagrają w TBL w drużynie Polfarmex Kutno.

Formuje się drużyna Polfarmex Kutno , ./upload/articles_pakiety/23932/01_obraz.jpg
Formuje się drużyna Polfarmex Kutno , ./upload/articles_pakiety/23932/04_obraz.jpg
Formuje się drużyna Polfarmex Kutno , ./upload/articles_pakiety/23932/03_obraz.jpg


Mateusz Bartosz zostaje w Kutnie, na co najmniej dwa sezony. Grający na pozycji środkowego, Bartosz zdobywał dla kutnowskiej drużyny ponad 10,5 punktów w meczu oraz notował 8,2 zbiórek. Mateusz Bartosz, z kutnowskim zespołem, będzie miał okazję powrócić na parkiety PLK, gdzie wcześniej występował między innymi z Anwilem Włocławek.

Hubert Pabian znany z doskonale ułożonej "ręki" i specjalizujący się w rzutach zza "trzy" silny skrzydłowy kutnowskiej drużyny pozostanie w niej na co najmniej rok. Wychowanek klubu z Opalenicy w sezonie 2013/2014 przebywał na boisku średnio około 17 minut, zdobywając w tym czasie 7,5 pkt.

Wychowanek bydgoskiej Astorii, Jakub Dłuski również podpisał  kontrakt na kolejny sezon (z możliwością przedłużenia na koleiny rok). Jeden z liderów kutnowskiego Polfarmexu popularny Buba odkąd pojawił się w drużynie Jarosława Krysiewicz (sezon 20121/2013) okazał się jednym z jego filarów.Mierzący 200 cm koszykarz ma za sobą dwa bardzo dobre sezony na zapleczu PLK. W sezonie 2012/2013 kutnowscy Farmaceuci skończyli sezon z brązowymi medalami, rok później Dłuski z kolegami zgarnął wszystko, co było do wzięcia. Polfarmex Kutno najpierw wywalczył Puchar Polski na szczeblu PZKosz, a w play-off okazał się bezkonkurencyjny wygrywając ligę i zapewniając sobie sportowy awans do PLK. Jakub Dłuski rozegrał 37 spotkań, średnio zdobywając 8,4 pkt, i notując 6,4 zbiórek. [więcej]
redaktor, 25.06.2014 09:26|czytane: 1294 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dziś Koncert Charytatywny dla Hospicjum: Od klasyki do rozrywki
Centrum Teatru Muzyki i Tańca oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Kutnie zapraszają na Koncert wokalny "Od klasyki do rozrywki"w środę, 25 czerwca  o godz. 17.00 w CTMiT.

Wykonawcy: Chór nauczycielski PSM I i II st.w Kutnie Cantores Kutnoviensis, Małgorzata Pawłowska- sopran, Marcin Janiszewski - fortepian,Mateusz Piechnat-fortepian. Zaproszenia do odbioru w szkole muzycznej i kasie Centrum.
Dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz Hospicjum Kutnowskiego.

Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu. [więcej]
wandea, 25.06.2014 08:12|czytane: 1123 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reprezentacje SP nr 9 najlepsze w trójboju
Wczoraj na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie zostały rozegrane I Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym Klas Czwartych.

Reprezentacje SP nr 9 najlepsze w trójboju, ./upload/articles_pakiety/23921/01_obraz.jpg
Reprezentacje SP nr 9 najlepsze w trójboju, ./upload/articles_pakiety/23921/02_obraz.jpg
Reprezentacje SP nr 9 najlepsze w trójboju, ./upload/articles_pakiety/23921/03_obraz.jpg


W zawodach wzięły udział reprezentacje dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Obydwie reprezentacje zdecydowanie wygrały punktacje drużynową, a przedstawiciele drużyn żeńskiej i męskiej zajęli wysokie miejsca w punktacji indywidualnej.

Reprezentacja dziewcząt (opiekun Piotr Chlebny) występująca w składzie: Oliwia Budner, Natalia Majchrzak, Oliwia Mikołajczyk, Julia Piłacik i Alicja Stelmasiak zdobyły łącznie 492 punkty i wyprzedziła następną drużynę o 69 punktów.

Reprezentacja chłopców (opiekun Jacek Kudła) występująca w składzie: Kacper Kościelak, Dawid Dominiak, Michał Tasiemski, Krystian Bardziński i Artur Petikyan zdobyła  w punktacji drużynowej 362 punkty i wyprzedziła następną drużynę o 74 punkty. [więcej]
redaktor, 25.06.2014 08:57|czytane: 996 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Więcej policyjnych patroli
W poniedziałek, 23 czerwca w Urzędzie Miasta Kutno I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie nadkom. Zbigniew Gruszczyński podpisał porozumienie z Prezydentem Miasta Kutna Zbigniewem Burzyńskim w sprawie dofinansowania służb ponadnormatywnych policjantów.

Na ten cel miasto przeznaczyło środki finansowe w kwocie 20 000 zł. W ramach porozumienia funkcjonariusze KPP w Kutnie będą dodatkowo pełnić służbę na terenie miasta Kutno w piątki, soboty i niedzielę od 28 czerwca do końca września. [więcej]
MaciejW, 25.06.2014 08:42|czytane: 1049 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Od jutra ruszają roboty związane z budową nowego wiaduktu
Od jutra, 26 czerwca na drodze krajowej 92 w Kutnie (Warszawa-Poznań) ruszają roboty związane z rozbiórką istniejącego i budową nowego wiaduktu nad linią kolejową, w związku z czym należy spodziewać się utrudnień. 

- Prace są prowadzone na 360 kilometrze trasy.  Dla kierowców podróżujących drogą 92 zbudowano blisko 700 metrowy objazd ze strzeżonym przejazdem kolejowym na czas prowadzonych robót. Budowę nowego obiektu wymusił zły stan techniczny istniejącego wiaduktu, zbudowanego ponad 40 lat temu - informuje Maciej Zalewski, Specjalista ds. Komunikacji Społecznej Genralnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. -  Nowy wiadukt będzie miał dwa pasy ruchu po 3,5 szerokości każdy i pobocza o szerokości 2,5 metra. Będzie także spełniał normę obciążenia klasy A, [więcej]
redaktor, 25.06.2014 08:34|czytane: 1482 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy lekkoatleci wystąpili w krajowym finale Czwartków Lekkoatletycznych
W dniach 20-21 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi został rozegrany XX Finał Krajowy „Czwartków Lekkoatletycznych”.

Kutnowscy lekkoatleci wystąpili w krajowym finale Czwartków Lekkoatletycznych, ./upload/articles_pakiety/23944/01_obraz.jpg
Kutnowscy lekkoatleci wystąpili w krajowym finale Czwartków Lekkoatletycznych, ./upload/articles_pakiety/23944/02_obraz.jpg
Kutnowscy lekkoatleci wystąpili w krajowym finale Czwartków Lekkoatletycznych, ./upload/articles_pakiety/23944/03_obraz.jpg


Najliczniejszą grupę (18 osób) biorącą udział w dwudniowych zmaganiach młodych lekkoatletów z rejonu kutnowskiego stanowiła reprezentacja dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Najlepiej z „Dziewiątki” zaprezentowały się zawodniczki startujące w skoku w dal:
- Alicja Stelmasiak (klasy  IV), która zajęła szóste miejsce w konkursie skacząc na odległość 4,24 m (rekord życiowy),
- Marta Budner (klasy VI) plasująca się w tej samej konkurencji na ósmej pozycji, skacząc na odległość 4,89 m (w eliminacjach ustanowiła rekord życiowy skokiem na odległość 4,97 m).

Bardzo blisko zakwalifikowania się do ścisłego finału (8 miejsc w konkurencjach biegowych i 12 miejsc w konkurencjach technicznych) byli:
- Bartosz Moszczyński (klasy VI) - 16 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,79 m,
- Bartosz Ruszkowski (klasy VI)–22 miejsce w biegu na 300 m z wynikiem 43,87s (rekord życiowy zawodnika), [więcej]
redaktor, 25.06.2014 08:24|czytane: 928 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Osiągnięcia edukacyjne uczniów SP 9
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie we wtorek uczestniczyli  w uroczystym apelu podsumowującym ich osiągnięcia edukacyjne. Wielu mogło cieszyć się owocami całorocznego trudu szkolnego.

Osiągnięcia edukacyjne uczniów SP 9, ./upload/articles_pakiety/23939/01_obraz.jpg
Osiągnięcia edukacyjne uczniów SP 9, ./upload/articles_pakiety/23939/02_obraz.jpg
Osiągnięcia edukacyjne uczniów SP 9, ./upload/articles_pakiety/23939/03_obraz.jpg


Spotkanie rozpoczęło się od podsumowania ogólnopolskich konkursów przedmiotowych, w których nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus- Matematyka.Plus
Jakub Grams VI a – 100 pkt. – tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem, nagroda główna w postaci Wielkiej Encyklopedii Geografii
Maciej Pluta V a – laureat I stopnia z wyróżnieniem
Jan Ślusarski VI a – laureat II stopnia
Adam Słoma VI a – laureat II stopnia
Daria Raurowicz VI a – laureat III stopnia
Rafał Kanas VI b – laureat IV stopnia
Gabriel Kożuchowski V a – laureat V stopnia
Mateusz Kowalski V b – laureat V stopnia
Mateusz Kowalewski V a – laureat V stopnia [więcej]
redaktor, 25.06.2014 08:35|czytane: 1066 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Mikołaj Baranowski:
11 sekund temu
Pisssssofff
Zenobiusz Biga:
8 minut temu
Rzeczniczka jest córką Mańkowskiego
Dymitr Fiut:
34 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
45 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
59 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
3 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności