eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
ARRK: Szkolenia W drodze do zamówień publicznych
Szukasz możliwości rozwoju swojej firmy?
Planujesz udział w przetargu a procedury zamówień publicznych są Tobie obce? 
KONIECZNIE skorzystaj z okazji na dofinansowane szkolenie!


W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 2.2 współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego chcielibyśmy zaoferować firmie uczestnictwo w projekcie: "W drodze do zamówień publicznych".

„W drodze do zamówień publicznych” to projekt dla wszystkich firm z sektora MŚP mających siedzibę w woj. łódzkim.

Ten projekt to nie tylko teoria, ale również praktyczne warsztaty z zakresu ubiegania się o zamówienia publiczne.

Dodatkowo oferujemy doradztwo poszkoleniowe i fakultatywne,które można poświęcić na wykonanie ofert przetargowych, indywidualne pytania, wyjaśnienia wątpliwości, itp.

Planowany termin szkoleń: 26-27 stycznia 2017 r. godz.9:00-16:15.
Planowany termin warsztatów: 9-10 lutego 2017 r. w godzinach: 9:00-16:15.


Zgłoszenia do 20 stycznia włącznie. [więcej]
wandea, 13.01.2017 12:27|czytane: 165 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wójcik na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Klasie Otwartej
Od 9 do 21 stycznia na australijskim kontynencie w miejscowości Benalla odbywają się 34. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Klasie Otwartej, 15-metrowej i 18-metrowej. Polskę reprezentuje kutnianin Łukasz Wójcik, członek Aeroklubu Włocławskiego. W zawodach startuje 115 pilotów z 28 krajów. Po raz pierwszy w historii mistrzostw tej rangi zobaczymy reprezentację z Chin w klasie Otwartej i 15-metrowej. Piloci latają na lotnisku Gliding Club of Victoria.

Wójcik na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Klasie Otwartej, ./upload/articles_pakiety/32609/01_obraz.jpg
Wójcik na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Klasie Otwartej, ./upload/articles_pakiety/32609/05_obraz.jpg
Wójcik na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Klasie Otwartej, ./upload/articles_pakiety/32609/08_obraz.jpg


Polską ekipę reprezentują:
Klasa Otwarta - Łukasz Wójcik, Adam Czeladzki
Klasa 18-metrowa - Paweł Wojciechowski, Tomasz Krok
Klasa 15-metrowa - Sebastian Kawa, Łukasz Grabowski, Christoph Matkowski
Trener kadry szybowcowej - Jacek Dankowski

-Mój udział w Mistrzostwach Świata możliwy jest dzięki partnerom, którzy okazali mi dużą pomoc i wsparcie, za co im bardzo dziękuję. Miasto Kutno, Polfarmex S.A., Gliding Team Klinika Kolasiński, Jonker Sailplanes, M D Flugzeugbau, Agencja Curcuma i WW Reklama. Specjalne podziękowania także dla firm PCC IntermodalS.A. i MSC Poland za pomoc przy organizacji transportu kontenerów z naszymi szybowcami do Australii i z powrotem. Trzymajcie kciuki i kibicujcie - podkreśla Łukasz. [więcej]
wandea, 13.01.2017 10:24|czytane: 496 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Interpelacja radnego miejskiego: Przy "Jedynce" będzie bezpieczniej
W połowie grudnia radny miejski Jacek Saramonowicz złożył interpelację do Prezydenta Miasta Kutna w sprawie budowy parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie. 

Interpelacja radnego miejskiego: Przy
Interpelacja radnego miejskiego: Przy
Interpelacja radnego miejskiego: Przy


Jak pisze radny problemy z parkingiem przy "Jedynce" są znane nie od dziś, skarżą się rodzice, kierowcy, pracownicy szkoły.  Zdarzają się stłuczki i nieporozumienia wśród kierowców, jednym słowem niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym i dla pieszych.

Saramonowicz proponuje aby wykorzystać wolny plac przy szkole od ulicy Sobieskiego, za pawilonem I-III z wjazdem od ulicy Teligi. Sytuację jego zdaniem  poprawiłoby też wykonanie zatok parkingowych przy ulicy Zamoyskiego.

Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna odpowiedział radnemu, że na początku tego roku zostaną podjęte działania projektowe w celu przeanalizowania lokalizacji miejsc postojowych [więcej]
wandea, 12.01.2017 18:37|czytane: 1339 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrały Karnety OPEN w Street Dance Studio
KARNET OPEN NA WYBRANE PRZEZ SIEBIE ZAJĘCIA W STREET DANCE STUDIO DO WYKORZYSTANIA DO KOŃCA STYCZNIA wygrały Anna Wolska i Małgorzata Radke.  Karnety do odbioru u Joanny Gąsiorowskiej, właścicielki SDS.

WYGRAJ KARNET OPEN W STREET DANCE STUDIO

[więcej]
wandea, 12.01.2017 18:00|czytane: 917 razy|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Zupa rybna Bouillabaisse
- Polecam moją wersję znanej na całym świecie niezwykle aromatycznej francuskiej zupy rybnej z polskimi ziemniakami, pomidorami, wyrazistym czosnkiem, cebulą, miękkim gotowanym halibutem i delikatnymi krewetkami - zachęca kulinarna blogerka Ewelina Pędzikowska.

eKuchnia: Zupa rybna Bouillabaisse, ./upload/articles_pakiety/32567/01_obraz.jpg


Zajrzyj na szalonakuchniaeweliny.bloog.pl

Składniki:
300g filetów z halibuta
300g krewetek
600g ziemniaków
2 puszki krojonych pomidorów
1 duża cebula
3 ząbki czosnku [więcej]
redaktor, 12.01.2017 14:22|czytane: 386 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Na ferie zimowe z PKP Intercity!
Sudety, Beskidy, Tatry, Bieszczady - w te rejony górskie podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity. Przewoźnik wprowadzi dodatkowe terminy kursowania wybranych składów oraz zapewni wsparcie informacyjne na 18 dworcach w Polsce. Zimowe wyjazdy rozpoczną się już 16 stycznia, a bilety w atrakcyjnych cenach można kupić już teraz!

Na ferie zimowe z PKP Intercity!, ./upload/articles_pakiety/32602/01_obraz.jpg


W tym roku przewidziano cztery turnusy ferii w zależności od poszczególnych województw. Pierwsza tura zacznie się już 16 stycznia, a uczniowie z czterech ostatnich regionów wrócą do szkół 27 lutego.

W Tatry, Sudety czy Beskidy z PKP Intercity

Osoby, planujące wyjazd na ferie zimowe będą mogły skorzystać z szerokiej siatki połączeń PKP Intercity. Do dyspozycji podróżnych będzie ok. 30 pociągów, kursujących do wielu miejscowości turystycznych w górach, m.in. Szklarskiej Poręby, Kudowy-Zdroju, Kłodzka, Wisły, Bielska-Białej, Sanoka, Krynicy-Zdroju czy Zagórza. Przewoźnik przygotował również bogatą ofertę połączeń dla Zakopanego. Do stolicy Tatr będzie docierać 6 pociągów, w tym 4 kursujące codziennie. Skorzystają z nich m.in. mieszkańcy Trójmiasta, Szczecina, Poznania, Warszawy, Częstochowy czy Krakowa.

Podróże w dobrej cenie

PKP Intercity umożliwia zakup biletów krajowych na 30 dni przed podróżą. Na tych, którzy planują wyjazdy z wyprzedzeniem i kupują bilety wcześniej czekają rabaty. W przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo, dzięki której, np. składem Express InterCity Premium z Warszawy do Bielska-Białej można pojechać już za 59 zł. Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. [więcej]
pismak, 12.01.2017 12:36|czytane: 684 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Warsztaty charakteryzacji dla młodzieży w Krośniewicach[więcej]
wandea, 12.01.2017 12:27|czytane: 404 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Rejestruj paragony i wygrywaj. Do marca premiowanie branży paliwowej
Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów 1 stycznia 2017 r. zawitała na stacje benzynowe w całym kraju. Premiowana branża paliwowa obowiązywać będzie przez cały I kwartał nowego roku, tj. od 1 stycznia do 31 marca 2017 r.

Oznacza to, że wszystkie paragony fiskalne za paliwo kupione na stacjach benzynowych będą mogły być zgłoszone w loterii jako paragony branżowe i wezmą udział w kwietniowym losowaniu nagrody specjalnej – samochodu osobowego marki Opel Insignia, wraz z rocznym ubezpieczeniem OC/AC.

Oczywiście tak jak do tej pory, w ramach loterii można rejestrować również paragony spoza branży premiowanej. Wystarczy, że na stronie Narodowej Loterii Paragonowej zarejestrujemy paragon fiskalny na kwotę minimum 10 zł [więcej]
wandea, 12.01.2017 12:21|czytane: 529 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jak wrócić po świętach do formy? Pomoże SDS
Po świętach dla wielu osób nadchodzi czas na odchudzanie. Jednak sama dieta odchudzająca po świętach nie wystarczy, trzeba pomyśleć również o sporcie. Jak wrócić do formy po świętach i podjąć pierwsze treningi w klubie fitness? Jakie ćwiczenia pomogą nam wrócić do formy po świętach? Na te pytania dostaniecie odpowiedź w owym artykule.

Przedstawiamy rodzaje i opisy zajęć fitness, które pomogą dojść do sprawności fizycznej. Sądzisz, że fitness i ruch nie są dla Ciebie? Jesteś w błędzie! Taki wybór zajęć znajdziesz tylko u Nas. Zajęcia są prowadzone o różnej intensywności. Rodzaj intensywności oznaczyliśmy skalą 1-5 punktów.

ZAJĘCIA FITNESS:
- Perfect Body - idealna sylwetka - zajęcia modelujące ciało, spalające tkankę tłuszczową. INTENSYWNOŚĆ: 4 punkty
- Power Interwał - trening interwałowy - zajęcia skupiają się na poprawieniu kondycji, spaleniu tkanki. INTENSYWNOŚĆ: 5 punktów
- Płaski brzuch i jędrne pośladki - zajęcia odchudzające i modelujące sylwetkę. INTENSYWNOŚĆ: 4 punkty
- TABATA - trening poprawiający kondycję, trening przy obciązeniu własnego ciała. INTENSYWNOŚĆ: 5 punktów
- LEJDIS JUMP - trening odchudzający na trampolinach fitness. INTENSYWNOŚĆ: 4-5 punktów
- TBC - Total body Conditioning - zajęcia odchudzające i modelujące. INTENSYWNOŚĆ: 3-4 punkty
- SZTANGI - zajęcia fitness ze sztangami - rzeźba. INTENSYWNOŚĆ: 4-5 punktów
- trening personalny - zajęcia indywidualne. Zajęcia dostosowane pod uczestnika indywidualnie. [więcej]
wandea, 12.01.2017 12:29|czytane: 288 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogrzej się zimą. Zapraszamy na Mickiewicza 23
Firma Handlowo Usługowa przy ulicy Mickiewicza 23 w Kutnie oferuje węgiel, miał, eko-groszek, pellet, drewno kominkowe. Przyjdź i sprawdź jakość![więcej]
redaktor, 11.01.2017 09:05|czytane: 506 razy|komentuj|czytaj cały
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Kutnowskie parki (zimą) w latach sześćdziesiątych
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie to nowy cykl dziennika internetowego eKutno.pl Dla tych, którzy pamiętają, widzieli i znają oraz dla tych, którzy są za młodzi aby kutnowskie skarby, cuda świąt i codzienności z ubiegłych lat mieć pod powiekami, ale dla których nie jest za późno aby poznać historię swojego miasta, przypomnimy w galeriach zdjęć miejca, ludzi, zdarzenia...

Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Kutnowskie parki (zimą) w latach sześćdziesiątych, ./upload/articles_pakiety/32596/02_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Kutnowskie parki (zimą) w latach sześćdziesiątych, ./upload/articles_pakiety/32596/03_obraz.jpg
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Kutnowskie parki (zimą) w latach sześćdziesiątych, ./upload/articles_pakiety/32596/11_obraz.jpg


Dzięki współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, jej działem regionaliów i panem Andrzejem Olewnikiem oraz mamy nadzieję zbiorom prywatnym naszych Czytelników chcemy pokazać Kutno, które było i nie minie, bo pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Zachęcamy Państwa do tworzenia cyklu eKutno.pl, wysyłajcie zdjęcia z opisem na  biuro@ekutno.pl

Dziś zdjęcia z lat 60' z kutnowskich parków. Najpierw Park im. R. Traugutta, a w nim lodownia, a potem wybujałość Parku Wiosny Ludów. I trochę prawdziwej zimy! [więcej]
wandea, 11.01.2017 18:50|czytane: 2180 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
2017 - rok pełen unijnych konkursów w województwie łódzkim
Na koniec grudnia 2016 r. województwo łódzkie uplasowało się na 4. miejscu w kraju pod względem wartości dofinansowania UE w podpisanych umowach oraz na 5. miejscu pod względem stopnia zakontraktowanych środków unijnych w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. W 2017 roku przewidywane są 52 konkursy, na które Urząd Marszałkowski przeznaczy 2 mld zł.

Konkursy przeznaczone są dla samorządów, instytucji i przedsiębiorców. Oto programy i terminy:

Oś I Badania, rozwój i komercjalizacja wiedzy
W 2017 roku dofinasowanie głównie wspierające projekty B+R w przedsiębiorstwach  (konkurs w  II kwartał, na który planuje się przeznaczyć  ok. 65 mln zł) oraz infrastrukturę B+R w przedsiębiorstwach (konkurs I kwartał, planowana kwota ok. 43 mln zł).
 
 Oś II Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka
Głównie wsparcie  kierowane będzie na  innowacje w  MSP  konkurs na III kwartał, na który planuje się przeznaczyć ok. 65 mln zł) oraz terenów inwestycyjnych (konkurs II kwartał, planowana kwota ok. 43 mln zł). Wsparcie udzielane będzie również na :
Profesjonalizację usług  biznesowych (konkurs III kwartał, planowana kwota 21,65 mln zł);
Modele biznesowe MŚP (konkurs III kwartał, planowana kwota 17,3 mln zł);
Promocja gospodarcza regionu (konkurs III kwartał, kwota 4,3 mln zł); [więcej]
pismak, 11.01.2017 20:15|czytane: 341 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
KKS Pro-Basket II Kutno wygrywa z AZS II Skierniewice
Kadeci KKS Pro-Basket II Kutno odnieśli w miniony weekend kolejne zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Kadetów.  Tym razem podopieczni trenera Mateusza Wasielewskiego wygrali z drużyną AZS PWSZ II Skierniewice.

KKS Pro-Basket II Kutno wygrywa z AZS II Skierniewice, ./upload/articles_pakiety/32594/01_obraz.jpg


Spotkanie zakończyło się wynikiem 85:26 (14:6, 18:13, 22:0, 31:7). Najwięcej punktów w drużynie kutnowskiej rzucili Jaworski Grzegorz ( 23pkt) oraz Malicki Jakub (22 pkt). Zespół z bilansem 7-3 zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli.

Punktowali: Jaworski Grzegorz 23, Bielecki Kamil 18, Moszczyński Bartosz 0, Malicki Jakub 22, Urbański Miłosz 3, Lewandowski Artur 13, Grontkowski Kacper 0, Katarzyński Jakub 2, Sobolewski Michał 4. [więcej]
wandea, 11.01.2017 17:07|czytane: 449 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W piątek powiat rozpoczyna obchody 150-lecia
13 stycznia o godz. 17.00 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie nastąpi uroczysta konferencja inaugurująca obchody 150-lecia istnienia Powiatu Kutnowskiego.

Uchwałę o uznaniu 2017 roku za rok jubileuszowy dla samorządu powiatowego podjęła na ostatniej sesji Rada Powiatu w Kutnie, przy czym radni opozycyjni nie zgadzali się na znaczny wydatek z budżetu powiatu na bogaty program jubileuszu. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

W piątek powiat rozpoczyna obchody 150-lecia

Jak na stronie powiatu podaje starosta Krzysztof Debich dokładnie 13 stycznia 1867 roku w miejsce dawnego powiatu (okręgu) orłowskiego powstał powiat kutnowski. Obejmował on wówczas cztery miasta: Kutno, Żychlin, Dąbrowice, Krośniewice oraz 12 gmin: Błonie, Dąbrowice, Krzyżanówek, Kutno, Mikstal, Oporów, Plecka Dąbrowa, Rdutów, Sójki, Wojszyce, Wroczyny, Żychlin.

W programie piątkowej konferencji znalazły się wystąpienia starosty i gości, powitanie pierwszych małych mieszkańców powiatu kutnowskiego i ich rodziców, wykład dr Piotra Stasiaka z Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego o dziejach powiatu oraz występ uzdolnionych dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury. [więcej]
wandea, 11.01.2017 16:30|czytane: 1378 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Spotkanie z Elżbietą Dzikowską w bibliotece. Od dziś dostępne wejściówki
Od 11 stycznia od godz. 14.00 można w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odebrać wejściówki na spotkanie z Elżbietą Dzikowską, które odbędzie się 19 stycznia o godz. 18.00 w Czytelni. 

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską w bibliotece. Od dziś dostępne wejściówki, ./upload/articles_pakiety/32563/01_obraz.jpg


Gość kutnowskiej książnicy to historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia. Od 2015 roku ponownie prowadzi program Pieprz i Wanilia, tym razem na antenie TVN Biznes i Świat. (wikipedia) [więcej]
kultura, 09.01.2017 14:31|czytane: 1008 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Świetlica w SP nr 6 kreatywnie korzysta z mediów
Grupa Główna świetlicy „6. Baza” w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie, składająca się z 35 uczniów i trojga liderów-wychowawców,  zrealizowała kolejną misję Ogólnopolskiego Projektu Fundacji Orange MegaMisja.

Świetlica w SP nr 6 kreatywnie korzysta z mediów, ./upload/articles_pakiety/32591/01_obraz.jpg
Świetlica w SP nr 6 kreatywnie korzysta z mediów, ./upload/articles_pakiety/32591/02_obraz.jpg
Świetlica w SP nr 6 kreatywnie korzysta z mediów, ./upload/articles_pakiety/32591/03_obraz.jpg


Misja polegała na kreatywnym korzystaniu z różnych mediów i przetwarzaniu zdjęć, dźwięków oraz obrazów za pomocą cyfrowych narzędzi. Dzieci poznawały podstawowe zasady fotografii w laboratorium fotograficznym, uczyły się tworzyć dźwiękowy przewodnik, poznawały sposoby budowania cyfrowych opowieści obrazkowych, zdobywały podstawowe umiejętności obróbki graficznej, a także zapoznawały się  z cyfrowymi zasobami muzealnymi i pojęciem digitalizacji. Fotoreportaż i relacje z wykonywania kolejnych zadań zawiera 5 numer gazetki „6. Baza & MegaMisja”. [więcej]
redaktor, 11.01.2017 08:47|czytane: 452 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
JAROCIN. PO CO WOLNOŚĆ. Zapraszamy w ferie do Kina KDK
Film o Jarocinie to film o wolności. Nie tylko tej rozumianej jako wolność jednostki w totalitarnym świecie, ale również o wolności artystycznej, wolności tworzenia i wyrażania siebie, wolności w każdym wymiarze. Pokazuje to, co oznaczała wolność w latach 1970-1990, ale także, co oznacza dziś i jak rozumie ją współczesny człowiek. Na kanwie opowieści o festiwalu został pokazany trudny okres życia w systemie komunistycznym i muzyczna droga Polaków do wolności. (filmweb.pl)

Zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury od 16 do 18 stycznia o godz. 14.00. Film ten zobaczymy jeszcze w Kutnie w terminie późniejszym na seansach wieczornych."Jarocin, po co wolność" to prawdziwa, punkowo-rockowa, niecenzurowana historia kultowego festiwalu w Jarocinie. Energetyczna podróż pokazująca fenomenalną siłę muzyki, przeplatana tekstami piosenek i opowieściami Bohaterów. Film łączy biało-czarne archiwalne obrazy, niepublikowane dotąd amatorskie nagrania, z lekko zamazanymi, ale wciąż żywymi wspomnieniami Bohaterów – legendarnych rockowych buntowników, dla których Jarocin był inspiracją i źródłem twórczej wolności. Swoimi jarocińskimi wspomnieniami dzielą się m.in.: Robert Brylewski – jeden z pierwszych muzyków punkrockowych, współzałożyciel Brygady Kryzys, Walter Chełstowski – współtwórca Jarocina w latach 1980-83, Krzysztof "Grabaż" Grabowski [więcej]
kultura, 11.01.2017 08:20|czytane: 370 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Z Kliniką Dietetyka na skutecznej zdrowej diecie przez cały rok
Z Kliniką Dietetyka na skutecznej zdrowej diecie przez cały rok w ramach eKuchni to nowy cykl eKutno.pl. Zawsze we wtorek zapraszamy do zapoznania się z poradami Kliniki Dietetyka z Kutna.

Nasz gabinet dietetyczny w Kutnie odwiedza sporo osób. Większość z nich otwiera szeroko oczy kiedy konsultuje ze mną swoje obecne nawyki, diety, sposoby odżywiania. Organizm człowieka jest cały czas „penetrowany” przez naukowców i badaczy. Otrzymujemy każdego tygodnia przynajmniej kilka „nowinek” i ciekawostek na „nasz” temat.

eKuchnia: Z Kliniką Dietetyka na skutecznej zdrowej diecie przez cały rok

Dotychczas uważało się, że zdrowe odżywianie wiąże się z jedzeniem co 3h, a jeśli nie dokładnie co trzy, to jak najbardziej regularnie. Powinniśmy jeść częściej, mniej, zdrowiej, odpowiednio bilansując posiłki w zgodzie z piramidą żywienia Instytutu Żywności i Żywienia. Problem w tym, że coś zrobione „dla każdego” najczęściej jest dla nikogo. Dla przykładu, jedzenie 5 regularnych posiłków, w skład, których wchodzą zboża ( uogólniam, każde, nie dzieląc na lepsze i gorsze), źródło białka oraz tłuszczu. Pomijam już tutaj diety, w których liczymy tylko kalorie i wspomniane makroelementy nie biorąc w ogóle pod uwagę zawartości mineralnej, to w pewnym sensie taki „żarcik”.

Do sedna. Co złego jest w powyższym schemacie? A no fakt, że nie do końca pokrywa się to z naturą pracy naszych organizmów. Zacznijmy od najważniejszego – żołądek. Naturalnym dla żołądka jest środowisko kwaśne, stąd zgagi i nadkwaśność, tak? Nie. Kiedy mamy odpowiednio DOKWASZONY, a nie zobojętniony żołądek to powyższe problemy nie występują. Co robimy kiedy łapie nas zgaga? Od razu sięgamy po manti czy ranigast czyli leki ZOBOJĘTNIAJĄCE ph żołądka. Co za tym idzie, zaburzając jego naturalną harmonię. Po co nam to? A no po to, że to właśnie żołądek i kwas, który jest w nim produkowany odpowiada za naturalną ochronę naszego organizmu przed pasożytami, robakami i ich jajami, które to z pożywieniem mogą się doń dostać. W przeciwnym wypadku, wpadają do jelit i zaczynają siać spustoszenie w organizmie niosąc za sobą dziesiątki różnych problemów. [więcej]
redaktor, 10.01.2017 19:34|czytane: 1757 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
TYDZIEŃ BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ W STUDIU TAŃCA ALIBI
Serdecznie zapraszamy osoby, które jeszcze nie zdążyły zapisać się na zajęcia taneczne lub fitnessowe na drzwi otwarte do Studia Tańca Alibi. Przez cały tydzień od 9 do 13 stycznia bezpłatnie będzie można wziąć udział w wybranych przez siebie zajęciach tanecznych lub fitnessowych. Tydzień otwarty to doskonała okazja, by zapoznać się z naszą ofertą, spróbować swoich sił na różnych zajęciach i wybrać te,  które nam najbardziej odpowiadają.

TYDZIEŃ BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/32548/01_obraz.jpg
TYDZIEŃ BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/32548/02_obraz.jpg
TYDZIEŃ BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ W STUDIU TAŃCA ALIBI, ./upload/articles_pakiety/32548/03_obraz.jpg


Nie przegap okazji! Polecamy zajęcia Jumping frog jedyne w naszym Kutnie i okolicach.
Jumping Frog to specjaliści w dziedzinie fitness oraz liderzy na rynku, gwarantujący największe i  najwyższej jakości trampoliny oraz szkolenia na najwyższym poziomie.

Mamy dla Was różne stopnie intensywności treningu:

Oferujemy:
zajęcia taneczne dla dzieci
zajęcia fitnesowe dla dzieci i dorosłych
zajęcia fitnesowo-taneczne
zajęcia na trampolinach dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów

Przedstawiamy grafik zajęć podczas dni otwartych:
Miejsce zajęć: ul.Grunwaldzka 3 oraz Kutnowski Dom Kultury [więcej]
wandea, 07.01.2017 19:39|czytane: 657 razy|komentuj|czytaj cały
Czy samorząd przeciwdziała smogowi w mieście?
- Czy miasto otrzymało kiedykolwiek wyniki badań zanieczyszczenia powietrza w Kutnie? Jakie są plany przeciwdziałania smogowi w mieście? - zapytaliśmy Biuro Prasowe kutnowskiego magistratu.

Czy samorząd przeciwdziała smogowi w mieście?, ./upload/articles_pakiety/32585/01_obraz.jpg


Odpowiedź samorządu miejskiego:
Rokrocznie miasto otrzymuje raporty o stanie województwa łódzkiego, który jest opracowywany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi. Zawiera on również informacje na temat zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego w Kutnie na podstawie badań prowadzonych w cyklu rocznym przez stację pomiarową, zlokalizowaną na terenie stadionu miejskiego przy ul. Kościuszki. W ostatnich trzech latach do Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Kutno nie wpłynęła żadna niepokojąca informacja o przekroczeniu zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, powodujących powstanie zjawiska smogu na terenie miasta.

Walka z tzw. niską emisją obejmującą emisję komunikacyjną, emisję pyłów i szkodliwych gazów pochodzących z lokalnych kotłowni węglowych i domowych pieców grzewczych toczy się wielotorowo.
Samorząd miejski poddał termomodernizacji wszystkie budynki użyteczności publicznej jednostek podległych miastu m.in. przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, siedziby instytucji kultury, czy kaplicę na cmentarzu komunalnym.

W ciągu ostatnich kilku lat do miejskiej sieci ciepłowniczej włączono 9 budynków będących w zarządzie TBS, natomiast Zarząd Nieruchomości Miejskich przyłączył do sieci 10 budynków mieszkalnych. Tego typu inwestycje będą kontynuowane. [więcej]
redaktor, 10.01.2017 19:18|czytane: 774 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Poznaj 4 zbędne informacje, które zabierają miejsce w Twoim CV
W dzisiejszych czasach CV spełnia rolę wizytówki. Musi być merytoryczne, interesujące i krótkie. 
Jeśli zastanawiasz się:

Jak krótko, ale skutecznie opisać swoje doświadczenie?
Które informacje nie mają znaczenia dla pracodawcy w procesie rekrutacji?
Odpowiedź znajdziesz w tym artykule. Pokażę Ci jak wyselekcjonować dane, które mają znaczenie dla Twojego potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak napisać skuteczne CV, zobacz artykuł: https://interviewme.pl/blog/jak-napisac-cv-eyetracking

1. Czego nie dodawać w danych osobowych?
Pokażę Ci to na kilku przykładach:
- data urodzenia – nie musisz jej wpisywać. Pracodawca ma zatrudnić Ciebie za kompetencje, a nie za początek numeru PESEL.
- dokładny adres zamieszkania – jakie znaczenie dla firmy będzie miało to czy dojeżdżasz z ulicy Mickiewicza czy Słowackiego? Żadne. W rekrutacji liczą się kompetencje.
- stan cywilny – nie idziesz na randkę tylko na rozmowę o pracę, ta informacja jest zbędna.
- miejsce urodzenia, płeć, obywatelstwo – żadna z tych informacji nie ma przełożenia na Twoją wartość jako kandydata.
Dane osobowe w celach rekrutacji to informacje umożliwiające kontakt z Tobą, czyli numer telefonu oraz adres e-mail. W zależności od wykonywanego zawodu możesz dodać również miejsce zamieszkania. W przypadku pracy mobilnej adres nie będzie miał znaczenia. [więcej]
redaktor, 10.01.2017 18:16|czytane: 1069 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Postanowienie noworoczne? Zrobić mammografię!
Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

Postanowienie noworoczne? Zrobić mammografię!, ./upload/articles_pakiety/32583/01_obraz.jpg


Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

- Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:
Kutno – 26 stycznia przy sklepie Kaufland, ul. Wyszyńskiego
[więcej]
redaktor, 10.01.2017 17:57|czytane: 556 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Grabski - Technikum ze Srebrną Tarczą Perspektyw
Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie już po raz kolejny otrzymał srebrną tarczę przyznawaną w rankingu „Perspektyw” najlepszym szkołom w Polsce. Komisja nadająca to elitarne wyróżnienie uwzględnia w swoim werdykcie sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki na maturze z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych i zdawalność na egzaminie zawodowym. Warto podkreślić, że „Grabski” jest jedyną szkołą w powiecie kutnowskim, która w 2017 roku otrzymała srebrną tarczę „Perspektyw”

Grabski - Technikum ze Srebrną Tarczą Perspektyw, ./upload/articles_pakiety/32582/01_obraz.jpg
Grabski - Technikum ze Srebrną Tarczą Perspektyw, ./upload/articles_pakiety/32582/02_obraz.jpg


Po zsumowaniu punktów „Grabski”  znalazł się na 160 miejscu wśród najlepszych techników w kraju i na 7 w województwie łódzkim.

W poprzednich latach szkoła również była wysoko oceniana w 2015 r. otrzymała srebrną tarczę, w 2016 r. brązową. Sukces wskazuje na nieustający progres, bowiem ilość punktów zgromadzonych w tym roku jest zdecydowanie wyższa niż w poprzednich. Świadczy to o dużym zaangażowaniu nauczycieli w swoją pracę oraz o ambicjach i kreatywności uczniów. [więcej]
redaktor, 10.01.2017 17:43|czytane: 1669 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Powiatowe szkoły w rankingu Perspektywy 2017
"Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy" co rok publikują ranking szkół w Polsce. Na jakich pozycjach w Rankingu Szkół  znajdują się szkoły w powiecie kutnowskim?

Powiatowe szkoły w rankingu Perspektywy 2017, ./upload/articles_pakiety/32580/01_obraz.jpg


W Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 310 miejsce zajęło I LO w Kutnie, to spadek względem zeszłego roku o 141 miejsc, z kolei 359 miejsce zajęło III LO w Zespole Szkół nr 1, którego w ubiegłym roku w ogóle nie było w rankingu.  

Z kolei w rankingu maturalnym LO wśród 200 szkół nie ma żadnej z powiatu. Ale już w rankingu olimpijskich liceów na 200 sklasyfikowanych I LO w Kutnie jest na 149 miejscu, w ubiegłym roku było na 101. 

W Rankingu Techników 2017 na 300 sklasyfikowanych szkół na 160 miejscu znalazło się w Polsce Technikum nr 3 w ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego. W zeszłym roku był na 290 miejscu, więc to znaczny skok. [więcej]
wandea, 10.01.2017 16:03|czytane: 1012 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy w powiecie kutnowskim jest koroner?
W jednym z artykułów wspomnieliśmy o koronerze w powiecie kutnowskim i od razu pojawiły się kontrowersje wokół istnienia takiej instytucji w powiecie kutnowskim. 

Czy w powiecie kutnowskim jest koroner?, ./upload/articles_pakiety/32574/01_obraz.jpg


Informujemy, że stwierdzaniem zgonów i wystawianiem kart zgonów w powiecie kutnowskim od 22 stycznia 2015 zajmuje się NZOZ Dermex Mirosław Ziółkowski

- W dniu 22 stycznia 2015 roku Zarząd Powiatu w Kutnie zawarł umowę z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „DERMEX”  Mirosław Ziółkowski. Usługi są świadczone na podstawie telefonicznego wezwania osoby uprawnionej. Za wykonaną usługę wystawiana jest faktura zbiorcza za dany miesiąc wraz z załącznikiem wskazującym czas, miejsce zgonu i dane personalne osób zmarłych oraz wzywającego do wykonania usługi - podaje Jacek Saramonowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kutnie. [więcej]
wandea, 10.01.2017 13:38|czytane: 3024 razy|51 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzieci z "Jedynki" spotkały się z prezydentem miasta
Uczniowie klasy III G ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki złożyli wizytę w Urzędzie Miasta Kutna. Spotkanie z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim było elementem projektu pn. „Ja - Młody Obywatel” zorganizowanego w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga”.

Dzieci z


Najmłodsi kutnianie mieli okazję zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi Kutna. Dzieci chętnie zadawały pytania m.in. o to, kim chciał zostać Prezydent Miasta, gdy był w ich wieku. Następnie uczniowie wzięli udział w krótkim quizie o mieście, wykazując się dużą wiedzą. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z operatorem monitoringu miejskiego, który wyjaśnił, na czym polega jego praca.

Warto wspomnieć, że uczniowie klasy III G są członkami gromady zuchowej ZHP o nazwie „Pracowite Mrówki” z 11. Kutnowskiego Szczepu „Watra”. Poza działalnością na terenie szkoły i miasta, gromada bierze udział w imprezach wojewódzkich i ogólnopolskich. „Pracowite Mrówki” zajęły 2 miejsce podczas XXXIX Ogólnopolskiego Rajdu „Wisła” oraz 1 miejsce na trasie o tematyce policyjnej podczas Święta Chorągwi Łódzkiej. [więcej]
redaktor, 10.01.2017 14:23|czytane: 812 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Bezpłatne usługi księgowe dla organizacji pozarządowych w Kutnie
Centrum Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Lokalnych przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 11) prowadzone przez Centrum  OPUS we współpracy z Miastem Kutno zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania zapotrzebowania na prowadzenie całorocznej nieodpłatnej usługi księgowej w roku 2017.

W roku 2017 istnieje możliwość prowadzenia bezpłatnej usługi księgowej dla pięciu podmiotów. Aby zgłosić chęć korzystania z nieodpłatnej usługi księgowej należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać na adres mailowy: mmirys@opus.org.pl  lub kutno@opus.org.pl lub dostarczyć osobiście do COPiIL przy ul. Wyszyńskie 11, pok. nr 2.

Formularze będą przyjmowane do dnia 25 stycznia do godz. 14.00 (w formie elektronicznej lub papierowej). Rozstrzygnięcie 30 stycznia. [więcej]
wandea, 10.01.2017 14:20|czytane: 266 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tytuł Brązowej Szkoły dla "Dąbrowszczaka"
W prestiżowym rankingu najlepszych szkół w Polsce organizowanym od lat przez Perspektywy I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie uplasowało się na 310 miejscu w kraju (na około 1850 ocenianych liceów).

Tytuł Brązowej Szkoły dla
Tytuł Brązowej Szkoły dla


- W rankingu szkół olimpijskich, tak jak dotychczas, jesteśmy najlepsi w powiecie kutnowskim, a województwie łódzkim uplasowaliśmy się na 149 miejscu. Dzięki temu sukcesowi zgodnie z przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami, mamy  prawo używać w 2017 roku tytułu honorowego i „Brązowej” Szkoły 2017. Bardzo cieszy nas ten wynik - mówi Przemysław Zawadzki, dyrektor Dąbrowszczaka. - Od zawsze staramy się zapewniać uczniom optymalne warunki do nauki i jak największe możliwości rozwoju. Fakt, że jesteśmy najlepszym liceum w regionie zobowiązuje nas do ciężkiej pracy, której efektem są wyniki jakie osiągają nasi uczniowie podczas olimpiad przedmiotowych, egzaminów maturalnych, czy dostając się na upragnione uczelnie. [więcej]
redaktor, 10.01.2017 13:44|czytane: 1340 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielki Konkurs Recytatorski Zwierzątkowo
Już 26 stycznia Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku od 3 do 11 lat na kolejną edycję konkursu recytatorskiego.

Wielki Konkurs Recytatorski Zwierzątkowo, ./upload/articles_pakiety/32573/01_obraz.jpg


Na konkurs należy przygotować jeden wiersz o zwierzętach (pieskach, kotkach, ptaszkach, motylkach itd), następnie wypełnić czytelnie kartę zgłoszenia (do pobrania w sekretariacie KDK) i oddać do dnia 16 stycznia. Na uczestników czekają upominki ufundowane przez Kutnowski Dom Kultury. [więcej]
kultura, 10.01.2017 12:44|czytane: 354 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koncert formacji ORGANEK w lutym w Kutnowskim Domu Kultury
Kiedy w 2013 roku na polskim rynku muzycznym pojawił się zespół Ørganek wiadomo było, że mamy do czynienia z zupełnie nową, zaskakującą jakością na polskiej scenie muzycznej. Wydając rok później swój debiutancki album Głupi, formacja udowodniła, że ten rockowo-gitarowy krążek to zupełnie nowe, świeże i nie dające się tak łatwo zaszufladkować wydarzenie na polskim rynku muzycznym.   Już 9 lutego o godz. 18.00  Ørganek zagra koncert w Kutnowskim Domu Kultury. bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Zapowiedzi: Koncert formacji ORGANEK w lutym w Kutnowskim Domu Kultury, ./upload/articles_pakiety/32572/01_obraz.jpg


W latach 2014 - 2016 kwartet, w którego skład poza liderem Tomaszem Organkiem wchodzą Adam Staszewski (bas), Robert Markiewicz (perkusja) i Tomasz Lewandowski (klawisze), dał ponad dwieście koncertów w Polsce i zagranicą, dzięki czemu zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, a album Głupi uzyskał status Platynowej Płyty. Koncerty zespołu dla wielu stały się prawdziwym zaskoczeniem – jeśli przyzwyczajeni jesteśmy do aranżacji muzycznych proponowanych na płycie, to utwory wykonywane na żywo mogą  okazać się prawdziwą niespodzianką.

Obecnie zespół podczas koncertów prezentuje materiał z drugiego już albumu pt. Czarna Madonna, dając popis nie tylko muzyczny, ale również językowy. Organek cytuje kolejne gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym samym znana z pierwszego albumu stylistyka vintage rocka, tu poszerzona została o takie gatunki jak  np.country czy punk rock. [więcej]
kultura, 10.01.2017 09:27|czytane: 298 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zimowa krzyżówka Sanepidu
PSSE w Kutnie zachęca dzieci w wieku 7 -10 lat do rozwiązania tegorocznej zimowej krzyżówki. 

Zimowa krzyżówka Sanepidu, ./upload/articles_pakiety/32571/01_obraz.jpg
Zimowa krzyżówka Sanepidu, ./upload/articles_pakiety/32571/02_obraz.jpg


Poniżej krzyżówka i zasady. Rozwiązanie należy nadesłać do 25 stycznia. [więcej]
redaktor, 10.01.2017 09:09|czytane: 572 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert Kolęd i Pastorałek Art Creative
W niedzielę w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu młodych artystów, członków grupy ART- CREATIVE „ Twórczość Dziecięca”, którą prowadzi pani Agnieszka Sroka- Świstak.

Koncert Kolęd i Pastorałek Art Creative, ./upload/articles_pakiety/32570/01_obraz.jpg
Koncert Kolęd i Pastorałek Art Creative, ./upload/articles_pakiety/32570/02_obraz.jpg
Koncert Kolęd i Pastorałek Art Creative, ./upload/articles_pakiety/32570/03_obraz.jpg


Uczestnicy wykonywali kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne grając na różnych instrumentach oraz śpiewając. Nie zabrakło wśród nich tradycyjnych utworów takich jak „ Cicha noc”, „ Przybieżeli do Betlejem” „ Nie było miejsca dla Ciebie…” czy „ Wśród nocnej ciszy”.

Najmłodszymi solistami były dzieci z Przedszkola Miejskiego Calineczka w Kutnie, które uczestniczą w zajęciach rytmicznych prowadzonych tam przez panią Agnieszkę. Koncert odbył się w bardzo miłej atmosferze i zatrzymał we wszystkich jeszcze na trochę ducha Bożego Narodzenia i pozwolił na wspomnienie przeżytych już Świąt. [więcej]
redaktor, 10.01.2017 09:08|czytane: 1014 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Policjanci z Kutna i Łęczycy zabezpieczyli kontrabandę za 1,2 mln zł
Policjanci z Kutna i Łęczycy wspólnie z celnikami w gminie Witonia ujawnili i zabezpieczyli 1703 kilogramy suszu tytoniowego oraz 69 kilogramów gotowego tytoniu bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali 37-letniego właściciela nielegalnego towaru. Wartość kontrabandy wyceniono na ponad 1,2 miliona złotych.

Policjanci z Kutna i Łęczycy zabezpieczyli kontrabandę za 1,2 mln zł

6 stycznia  policjanci z komend powiatowych w Kutnie i Łęczycy wraz z celnikami z Łodzi oddział w Kutnie podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych w gminie Witonia będących własnością 37-letniego mężczyzny zabezpieczyli 10 sprasowanych bel suszu tytoniowego, drewnianą skrzynię oraz 4 worki foliowe wypełnione takim suszem. Łącznie zabezpieczono 1.703 kilogramy suszu tytoniowego oraz 69 kilogramów gotowego tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz maszynę do cięcia liści. Wartość zabezpieczonej kontrabandy to 1.204.729 złotych. [więcej]
redaktor, 09.01.2017 20:21|czytane: 2030 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wygrana Juniorów KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno
W sobotę, 7 stycznia zespół Juniorów KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno rozegrał wyjazdowe spotkanie w Łodzi z miejscową drużyna ŁKS Szkoła Gortata II. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych trenera Tomasza Skowrona 50:96 (13:23, 9:19, 21:26, 7:28).

Wygrana Juniorów KKS Pro-Basket Fresenius Kabi Kutno, ./upload/articles_pakiety/32566/01_obraz.jpg


Drużyna kutnowska od początku narzuciła swoje tempo gry, wygrywając każdą z czterech kwart spotkania. W ostatniej odsłonie meczu kutnowscy juniorzy pozwolili rzucić swoim rywalom jedynie 7 punktów (7:28!). Najwięcej punktów w zespole uzbierał Łukasiewicz Jakub – 35 oczek. Drużyna z bilansem 7-3 zajmuje 3 miejsce w tabeli i ma realne szanse walczyć w rozgrywkach strefowych.

Punktowali: Boroń Adam 6, Ćwirko - Godycki Mateusz 11, Haczyk Marcel 16, Łukasiewicz Jakub 35, Mróz Jakub 8, Popławski Michał 1, Postolski Adam 5, Wiercioch Maciej 5, Wojtczak Krzysztof 7, Kucharski Stanisław 2. [więcej]
redaktor, 09.01.2017 15:21|czytane: 725 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wysokie zwycięstwo Młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno
Od wysokiej wygranej rozpoczęli rozgrywki w nowym roku Młodzicy KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno. Zespół kutnowski podejmował przed własna publicznością drużynę PKK 99 II Pabianice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 91:39 (16:11, 26:7, 16:12, 33:9).

Wysokie zwycięstwo Młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno, ./upload/articles_pakiety/32565/01_obraz.jpg


O wyniku zadecydowała 2 i 4 kwarta w której to podopieczni trenera Sławomira Rybarczyka pozwolili rzucił swoim przeciwnikom odpowiednio 7 i 9 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie KKS pro-Basket Kutno był Kowalewski Jakub, który uzbierał łącznie 19 punktów. Zespół z bilansem 5-2 zajmuje 3 miejsce w tabeli grupy B.

Punktowali: Mikołaj Osiecki 2, Maksimilian Frydrysiak 12, Jakub Kowalewski 19, Kacper Maciejewski 2, Robert Woźniak 4, Kamil Dogadalski 8, Michał Sierocki 6, Jakub Zieliński 6, Koralewski Kacper 3, Aleksander Decrewicz 11, Szymański Kacper 12, Marczak Jakub 6. [więcej]
redaktor, 09.01.2017 15:05|czytane: 300 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
2 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
3 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
8 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
16 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
22 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
26 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności