eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,33931-gimnazjum-nr-2-w-kutnie-mistrzem-polski-gimnazj-w-w-scrabble-2017," title="Kutno: Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Gimnazjum nr 2 w Kutnie MISTRZEM POLSKI GIMNAZJÓW w SCRABBLE 2017</b><br>Wczoraj koło godz. 16:00 sędzia Polskiej Federacji Scrabble Maciej Śliwa zakończył...</div></a> <a href="/sport,33925-w-kutnie-trwaja-p-fina-y-mistrzostw-polski-m-odziczek," title="Kutno: W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek</b><br>Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne...</div></a> <a href="/wiadomosci,33922-rado-nie-i-tanecznie-na-pikniku-r-anym-dzi-pokaz-florystyczny-i-koncert-singin-birds," title="Kutno: Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radośnie i tanecznie na Pikniku Różanym</b><br>Na scenie przed Kutnowskim Domem Kultury wystąpili dla Mam najmłodsi wokaliści...</div></a> <a href="/sport,33921-pierwszy-dzie-p-fina-w-mistrzostw-polski-m-odziczek-jutro-kibicuj-naszym-dziewczynom," title="Kutno: Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom</b><br>Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,33917-zag-osuj-na-projekt-wietlicy-rodzinka-w-kutnie," title="Kutno: Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zagłosuj na projekt Świetlicy Rodzinka w Kutnie</b><br>W ramach projektu „Przystanek nauka” Świetlica profilaktyczno – wychowawcza „Rodzinka” w Kutnie zachęca...</div></a> <a href="/wiadomosci,33915-piknik-r-any-rozpocz-ty," title="Kutno: Piknik Różany rozpoczęty" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Piknik Różany rozpoczęty</b><br>Zapraszamy na Piknik Różany do parku Traugutta. W Kutnowskim Domu Kultury...</div></a> <a href="/wiadomosci,33912-trwaja-xv-og-lnopolskie-mistrzostwa-szk-w-scrabble," title="Kutno: Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trwają XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE</b><br>W tym roku w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego...</div></a> <a href="/wiadomosci,33913-trzy-ofiary-miertelne-wypadku-w-ychlinie," title="Kutno: Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzy ofiary śmiertelne wypadku w Żychlinie</b><br>Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Afery made in Folwark Kutno. Jak dobrze promować małe miasto?
Trzecia kadencja Zbigniewa Burzyńskiego jest dla niego i grupy trzymającej prezydenta Kutna pechowa. Można powiedzieć afera goni aferę. Najpierw mieszkaniowa, potem powiązana z nią procedura utrzymywania radnego Porozumienia dla Kutna, któremu ponad rok wypłacano dietę, choć ten nie stawiał się na komisjach i obradach Rady Miasta Kutna. Za co samorząd miejski płacił Tomaszowi Michalskiemu? Może za milczenie? Na pewno nie za pracę na rzecz społeczności lokalnej i wyborców. W obu przypadkach o Kutnie mówiło się w mediach ogólnopolskich, tyle że pokazując przykłady absurdów prowincjonalnej Polski i działań, które nie mają nic wspólnego z dbałością o pieniądze publiczne.

Afera mieszkaniowa za sprawą porzuconej kobiety i radnego miejskiego, który rekordowo szybko, bo w 3 dni dostał mieszkanie komunalne pozwoliła odsłonić podobne przypadki  skorej  do podpisów przydziałów i skierowań do zamieszkania ręki Jacka Boczkai, wiceprezydenta Kutna, który działał z upoważnienia prezydenta Kutna. W tym samym czasie pojawiła się informacja Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła kontrolę w przedmiocie gospodarowania zasobem mieszkaniowym miasta Kutna w latach 2009-2011. Wnioski pokontrolne z lipca 2012 ujawniły i potwierdziły zlekceważenie wielu przepisów prawa oraz wyborców przez władze samorządowe Kutna.

Afery made in Folwark Kutno. Jak dobrze promować małe miasto?, ./upload/articles_pakiety/23665/03_obraz.jpg


W ocenie NIK nieprawidłowości było kilka m.in. przypadki wystawiania skierowań do zawarcia umów najmu lokali i lokali socjalnych przez upoważnionego Zastępcę Prezydenta Miasta, bez uzyskania opinii Komisji Mieszkaniowej (2 przypadki w 2009 roku, 4 przypadki w 2010 r.). Izba stwierdziła  również "dziwną praktykę" w postępowaniach  najmu/dzierżawy lokali użytkowych. Nie podawano wówczas do wiadomości publicznej wymaganych informacji, z zachowaniem terminu i sposobu podania informacji, stosownie do postanowień ustawy o gospodarce nieruchomościami. Brak było dokumentów z negocjacji stawek czynszu, lub stawkę czynszu wprost określał przyszły najemca. Stosowanie  kaucji zabezpieczających w wysokości 3-miesięcznego czynszu, również nie wynikało z formalnych regulacji żadnego z organów Miasta Kutno. W Biuletynie Informacji Publicznej nie publikowano informacji dotyczących zasad najmu/dzierżawy ponieważ Rada Miasta Kutna ich nie uchwaliła. Brak ustalonych zasad najmu/dzierżawy lokali użytkowych zdaniem NIK stwarza potencjalnie możliwość występowania w tym obszarze warunków korupcjogennych.

Wnioski NIKu dotyczące Kutna wielokrotnie przytaczane w ogólnopolskich dziennikach i tygodnikach przez ostatnie dwa lata jak widać wstydu i ujmy miejskim włodarzom nie przyniosły. W myśl zasady nic się nie stało, kutnowiacy, nic się nie stało dotarli oni do kolejnej afery. Ale o niej póki co, cicho sza.

Jednak półroczną sensacyjną pracą kutnowskiej prokuratury w sprawie ratowników z Aquaparku Kutno z lewymi uprawnieniami w tym takich, którzy pływać nie umieli, czyli kolejną aferą tym razem Watergate, zajęły się nawet media zagraniczne. Kutno promuje się jak nigdy dotąd!

Najpierw w Aquaparku Kutno topiła się mała Niemka, potem była zanieczyszczona woda, a teraz Eugeniusz W. który podsyłał Pawłowi Ślęzakowi dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie zgniłe jaja - dziewięcioro "pływajacych po egzaminach, czuwających nad bezpieczeństwem" tysięcy kąpiących rozbawianych klientów nagradzanego parku wodnego. Ale się porobiło! Kto ich przyjmował do pracy? Kto weryfikował CV i uprawnienia? Kto sprawdził ich umiejętności? Jak to możliwe, że przez kawał czasu ratowniczka nie umiejąca pływać ... nie utopiła się? [więcej]
wandea, 28.05.2014 05:54|czytane: 5312 razy|226 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: W czwartek X Piknik z Kulturą w Nowej Wsi
29 maja od 9.00 do 14.00 w Nowej Wsi już po raz dziesiąty Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii organizuje X Piknik z Kulturą. Jubileuszowy piknik pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Kutnowskiego odbędzie się pod hasłem „Abrakadabra – Fabryka Bajek”. eKutno.pl ma zaszczyt po raz kolejny być partnerem Ośrodka jako patron medialny.

Pod patronatem eKutno.pl: W czwartek X Piknik z Kulturą w Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/23438/06_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: W czwartek X Piknik z Kulturą w Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/23438/02_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: W czwartek X Piknik z Kulturą w Nowej Wsi, ./upload/articles_pakiety/23438/03_obraz.jpg


Tak było w ubiegłych latach. Życzymy przyjaznej aury podczas Pikniku

W Pikniku będą uczestniczyć wychowankowie MOS w Nowej Wsi oraz przedstawiciele młodzieży innych ośrodków i szkół powiatu kutnowskiego, zaprzyjaźnionych placówek województwa łódzkiego i województw ościennych.
Młodzież podczas Pikniku tradycyjnie zaprezentuje na stoiskach wypracowany dorobek artystyczny i kulturalny szkoły lub placówki wg własnego pomysłu (np. kroniki, medale, puchary, prace plastyczne, rękodzielnicze).

- Nie zabraknie też prezentacji artystycznych, wystąpią na scenie z przedstawieniem  bajki lub jej fragmentem, ujawnią swoją pomysłowość w kreowaniu bajkowych postaci, będą uczestniczyli w konkursach i zabawach związanych tematycznie z Bajką, rozumianą jako ciepłe wspomnienie lat dziecięcych. Podczas Pikniku  świat bajkowy wkroczy w rzeczywisty, czyniąc go piękniejszym - mówi Ewa Rutkowska, wicedyrektor MOS w Nowej Wsi.

Program X Pikniku z Kulturą
8.30–09.00 – rozstawianie stoisk, galerii (przygotowane dla każdego ośrodka stoły, krzesła, zadaszenie oraz stały słodki poczęstunek i napoje)
09.00–09.15 – oficjalne powitanie uczestników Pikniku przez młodzież i dyrekcję MOS, słowo inauguracyjne gości honorowych
09.15–10.00 –   tytułowy spektakl artystyczny uczniów MOS [więcej]
kultura, 28.05.2014 06:54|czytane: 1697 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jubileusz 50-lecia kapłaństwa kutnowskich księży
W ostatnią niedzielę w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Kutnie podczas mszy świętej uczczono 50-lecie kapłaństwa ks. Prałata Stanisława Pisarka i ks. Prałata Jana Dobrodzieja. W tym szczególnym dla obu Jubilatów dniu uczestniczyli przedstawiciele diecezji łowickiej, władz miasta i powiatu, Związku Harcerstwa Polskiego, służb mundurowych, stowarzyszeń, placówek oświatowych, przedszkoli, szkół i  lokalnej społeczności.

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa kutnowskich księży, ./upload/articles_pakiety/23668/01_obraz.jpg
Jubileusz 50-lecia kapłaństwa kutnowskich księży, ./upload/articles_pakiety/23668/02_obraz.jpg
Jubileusz 50-lecia kapłaństwa kutnowskich księży, ./upload/articles_pakiety/23668/03_obraz.jpg


Po mszy świętej księża otrzymali  życzenie i gratulacje od licznie przybyłych gości i parafian. Podziękowania i życzenia w imieniu Powiatu Kutnowskiego złożyli Mirosława Gal-Grabowska starosta kutnowski, Rafał Jóźwiak przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie oraz Konrad Kłopotowski wicestarosta kutnowski.

- Dziękujemy, że było dane ks. Prałatowi Stanisławowi Pisarkowi i ks. Prałatowi Janowi Dobrodziejowi większość z 50 lat kapłaństwa służyć wiernym na ziemi kutnowskiej. W imieniu władz powiatu kutnowskiego dziękuję ks. Stanisławowi Pisarkowi za działalność charytatywną, społeczną, za budowanie organizacji katolickich i za bezcenne inicjatywy tworzące przedszkole i szkoły katolickie,  za trwającą przez  ponad 30 lat w Krośniewicach i w Kutnie posługę kapłańską.  Dziękujemy za kultywowanie duchowych tradycji narodu polskiego, za pójście śladem swego poprzednika bł. ks. Michała Woźniaka i wielokrotnie uczestnictwo wraz  z lokalną społecznością w lokalnych wydarzeniach liturgicznych i patriotycznych - mówił Rafał Jóźwiak. -  Ksiądz Jan Dobrodziej do Kutna przybył w 1985 roku i został proboszczem Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Za najwybitniejszą z jego zasług z pewnością należy uznać budowę Kościoła Parafialnego, która rozpoczęła się w trudnych dla Polski latach 80-tych XX wieku. [więcej]
wandea, 28.05.2014 06:40|czytane: 3130 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: Żychlińska biblioteka podsumowała projekt
22 maja Biblioteka w Żychlinie podsumowała projekt: „Spotkania informacyjno-konsultacyjne ZAWÓD – PRACA – SUKCES”.

Reminiscencje: Żychlińska biblioteka podsumowała projekt, ./upload/articles_pakiety/23667/01_obraz.jpg


W obecności zaproszonych gości Waldemara Bartochowskiego – sekretarza Gminy Żychlin, Anny Kozik i Przemysława Kozaka  Fundacja Inicjatyw Społeczno - Ekonomicznych w Warszawie, partnerów projektu Martyny Pietrasiak, Agnieszki Sawickiej, reprezentujące Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Płocku, Marzeny Kalińskiej oraz  Łukasza Antczaka – dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Żychlinie, bibliotekarzy i wychowawców,  beneficjenci projektu otrzymali certyfikaty ukończenia warsztatów.

- Mamy powody do dumy. Żychlińscy uczniowie to młodzi, kreatywni ludzie,  znający własny potencjał , o sprecyzowanych pomysłach wyboru ścieżki edukacyjno –zawodowej, ścieżki kariery, znający  własne  możliwości  i  umiejętności,  mający marzenia i plany na przyszłość, znający sposoby przełożenia pasji na zawód i sukces.
Drodzy uczniowie  ja  trzymam  kciuki  za Was, za realizację Waszych pomysłów i zamierzeń tych na dziś i w przyszłości. Trzymam kciuki za sukcesy tak zdolnej młodzieży! Mam nadzieję, że w przyszłości to Wy będziecie kreować nowe horyzonty naszej, lokalnej rzeczywistości - mówi Ewa Andrzejewska, dyrektor żychlińskiej biblioteki. [więcej]
wandea, 28.05.2014 06:22|czytane: 935 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy naszego miasta coraz liczniej uczestniczą w obchodach Święta Pułkowego
„Tradycyjnym zwyczajem w Wojsku Polskim obchodzi każdy pułk swe doroczne święto pułkowe dla uczczenia chwili dlań najdroższej, najświętszej.(…)” Jak opisuje to Eugeniusz Walczak w broszurze poświęconej 37 Pułkowi Piechoty, Święto pułkowe 37 pp  trwało 2 dni.  W przeddzień święta ulicami miasta przechodził capstrzyk ze sztandarem, proporcami i orkiestrą. O godz. 21.00 na placu apelowym przy koszarach, odbywał się uroczysty apel poległych, w którym brała udział młodzież oraz władze miasta i przedstawiciele organizacji społecznych. Rano o godz. 7.00 trębacze grali uroczystą pobudkę z wieży magistratu. O godz. 10.00 odbywała się uroczysta Msza Św. polowa na placu przy koszarach. Po nabożeństwie na Placu Marszałka Piłsudskiego miała miejsce defilada. O godz. 13.00 odbywał się uroczysty obiad żołnierski. Organizowano konkursy i zawody sportowe, w których obok żołnierzy brała udział młodzież ze szkół, organizacji społecznych i klubów sportowych.

Mieszkańcy naszego miasta coraz liczniej uczestniczą w  obchodach Święta Pułkowego, ./upload/articles_pakiety/23602/01_obraz.jpg
Mieszkańcy naszego miasta coraz liczniej uczestniczą w  obchodach Święta Pułkowego, ./upload/articles_pakiety/23602/02_obraz.jpg
Mieszkańcy naszego miasta coraz liczniej uczestniczą w  obchodach Święta Pułkowego, ./upload/articles_pakiety/23602/03_obraz.jpg


Święto 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. Ks. Józefa Poniatowskiego obchodzono  od roku 1923  w dniu  9 września, na pamiątkę zwycięstwa pod Rohatyniem. Z czasem termin ten okazał się niedogodny ze względu na czas manewrów poligonowych. Dowództwo pułku wystąpiło więc do ministra o zmianę daty święta pułku i wpisanie do jego bojowej tradycji innej wielkiej bitwy, stoczonej zwycięsko 26 maja 1920 roku pod  Żukowcem.

Wcaoraj, w poniedziałek obchodziliśmy 80 rocznicę ustanowienie Święta Pułkowego w dniu 26 maja 1934r. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Dyrektor 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL w Kutnie im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty już po raz trzeci wspólnie zorganizowali  Święto Pułkowe przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Kutnie, gdzie przed wojną mieściły się koszary 37 pp.

Uroczystość uświetniły  poczty sztandarowe uczniów ze Szkoły Podstawowej im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. J. Poniatowskiego w Pleckiej Dąbrowie i  w Szczycie, Gimnazjum nr 1 w Kutnie im. Adama Mickiewicza, Szkoły Podstawowej nr  1 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie, a także  kutnowskiej Policji i  Państwowej Straży Pożarnej.

Posterunek honorowy  przy tablicy pamiątkowej żołnierzy 37 pp   wystawili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego PUL imienia 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie, którzy na uroczystość przybyli wraz z ppłk. dr inż. Remigiuszem Wiśniewskim. Część uczniów ubrana była w  repliki mundurów wojskowych 37 pp z września 1939 roku (dzięki Stowarzyszeniu Pułk 37 – dziękujemy!).  W imieniu  TPZK przemawiała Bożena Gajewska, a w imieniu Kręgu Rodzin Wojskowych 37 pp przemawiał Kazimierz Ciążela.

Tradycją stało się, iż z okazji święta patrona szkoły I LO PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty a zarazem święta pułkowego Dyrektor placówki  wręcza  sympatykom, osobom współpracującym ze szkołą pamiątkowe logotypy. W tym roku wyróżniono Michała Adamskiego, Dorotę Bień, Joannę Bronowską, Bożenę Gajewską,  Rafała Jóźwiaka, Konrada Kłopotowskiego, Lidię Nowocin. [więcej]
pismak, 27.05.2014 15:18|czytane: 1374 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Reminiscencje: O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce
Piękna, mądra, otoczona troskliwą opieką rodziców i łańcuszkiem adoratorów, ale jednak nieszczęśliwa. O kim mowa? O tytułowej bohaterce bajki pt. „O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”. Sztuka została wystawiona w miniony czwartek w sali OSP w Krośniewicach.

Reminiscencje: O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce, ./upload/articles_pakiety/23662/11_obraz.jpg
Reminiscencje: O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce, ./upload/articles_pakiety/23662/02_obraz.jpg
Reminiscencje: O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce, ./upload/articles_pakiety/23662/17_obraz.jpg


Bajka w reżyserii Jolanty Zagajewskiej instruktor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Krośniewicach opowiada o perypetiach królewny Pięknotki. Bohaterka czuje się nierozumiana przez otoczenie, które docenia jej urodę a nie cechy charakteru. Poznanie Pryszczycerza (w tej roli Maria Turkowska) oraz Wiedźmiły (Kaja Mikołajczyk ) doprowadza do nagłych zwrotów akcji. Swój udział ma też  Zbójnik-Psujnik (Maria Anuszkiewicz), który kradnie księgę z zaklęciami. Jak z każdą bajką bywa, tak i ta ma swoje dobre zakończenie. Pięknotka wychodzi za mąż za Pryszczycerza, który pokochał królewnę za to, jaką jest . Okazuje się też, kto jest prawdziwym przyjacielem.

W przedstawieniu wystąpili młodzi artyści z grupy „Na przekór”, którzy  nie dali się tremie i z dużym wdziękiem wcielili się w swoje role. A byli to: Pryszczycerz - Maria Turkowska, królewna Pięknotka- Zofia Chmielecka, Nina Budniak, królowa-Agnieszka Madalska, król - Patryk Budniak, dama dworu - Anna Woźniak, błazen - Katarzyna Stasiak, baron Modniak-Marlena Reptowska, książę Bławatek - Gabriela Koczaska, królewicz Piękniewicz - Gabriela Albińska, Wiedźmiła - Kaja Mikołajczyk, Zbójnik-Psujnik - Maria Anuszkiewicz, Psujatko - Natalia Madalska, pokojówki - Małgorzata Stajewska, Oliwia Pieniążek, wiersz dla mamy recytowała Wiktoria starosta, sufler - Joanna Magielska, oprawa muzyczna - trąbka - Damian Łukomski.  Scenografię przygotowała Magdalena Mitlas-Kostrzewa – kierownik GCKSiR w Krośniewicach. [więcej]
pismak, 27.05.2014 13:26|czytane: 1250 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyróżnienie dla Huberta Smolińskiego
W weekend w Zielonej Górze odbył się  VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży FUMA 2014, na którym Kutno reprezentował Hubert Smoliński.

Wyróżnienie dla Huberta Smolińskiego, ./upload/articles_pakiety/23663/01_obraz.jpg


Jury w składzie: Aleksander Maliszewski (przewodniczący), Katarzyna Groniec, Agata Miedzińska, Eugeniusz Banachowicz, Tadeusz Szarwaryn i Jarosław Wasik postanowiło przyznać wokaliście z Kutna wyróżnienie.
Hubert na FUMIE reprezentował Kutno i województwo łódzkie, po otrzymaniu nominacji jako Laureat Nagrody Grand Prix  na Wojewódzkim  Festiwalu Piosenki "Rozdźwięki " 2014 w Kutnie. [więcej]
pismak, 27.05.2014 13:29|czytane: 1124 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
GODZILLA 3D na kutnowskim dużym ekranie. Wygrali zaproszenia
Zobacz w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury w 3D najsłynniejszego potwora w historii, który mierzy się z wrogimi stworami zagrażającymi ludzkości. Dwa podwójne zaproszenia wygrali Waldemar Grgorczyk i Robert Waląg.

Godzilla to cud designu oraz grafiki komputerowej – ziejący grozą i atomowym oddechem majestatyczny kolos. Jego prezencję docenią zarówno ortodoksi wychowani na filmach japońskiej wytwórni Toho, jak i młodzież, która jeszcze niedawno zajadała popcorn na "Pacific Rim". A gdy tylko z kinowych głośników dobiegnie ryk jaszczura, jedni i drudzy poczują dreszcz na plecach i gotowanie w żołądkach. Łukasz Muszyński z filmweb.pl tak zaczyna recenzję filmu.

26-28.05.2014
g. 16.00 CZARNOKSIĘŻNIK Z OZ: POWRÓT DOROTKI 3D premiera familijny czas 100 min
g. 18.00  GRACE KSIĘŻNA MONAKO dramat czas 103 min
g. 20.00  GODZILLA 3D fantastyka [więcej]
wandea, 27.05.2014 12:24|czytane: 1067 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Burmistrz Krośniewic dzieciom


[więcej]
pismak, 27.05.2014 12:13|czytane: 1781 razy|33 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS Kutno w turnieju w Aleksandrowie Łódzkim
31 maja w Turnieju Wojewódzkiej Ligi Skrzatek 11K w Aleksandrowie Łódzkim zagra MKS Kutno. Kutnowska kosztkarska drużyna wystąpi w finale B o miejsca 5 – 8.

10.00 MKS Kutno – Widzew Łódź
11.30  ŁKS KK Łódź – UKS Basket Aleksandrów Ł.
13.00 mecz o 7 miejsce [więcej]
pismak, 27.05.2014 11:45|czytane: 883 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Utrudnienia w głosowaniu w Kutnie (aktualizacja)
Jak podaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna frekwencja wyborcza w naszym mieście wyniosła 22,09% na liczbę uprawnionych 38 110 osób, oddano 8 141 ważnych głosów. Wygrał Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 36,19% głosów.

Można zastanawiać się co było przyczyną tak niskiej frekwencji w tych wyborach, lenistwo, zniesmaczenie działalnością polskiego rządu na arenie międzynarodowej, czy subiektywny odczuwalny brak wpływu na to kto i jak nas reprezentuje, szczególnie jak. Wiadomo, że w polityce wszystko się zmienia po wyborach. Kiedy kandydaci zmienią już perspektywę współpracy z wyborcami, czyli dostaną to czego chcieli - głosy i staną się WYBRANI, nie raz, nie dwa zdarza się, że mają głęboko w niepamięci problemy, opinie i prośby tych, którzy sprawili im piękny prezent - dietę radnego, posła, europosła.

Pan Paweł z Kutna, czytelnik eKutno.pl wyraził swoją opinię o wpływie informacji o zmianach obwodów głosowania i problemie mieszkańców Azorów z oddaniem głosu w niedzielę. Zapytaliśmy Biuro Prasowe o to kiedy i gdzie kutnowski magistrat informował mieszkańców o tych zmianach. Czekamy na odpowiedź.

- Staram się każdorazowo uczestniczyć w Wyborach. Uważam, że jest to powinność każdego z nas. Wczoraj nie poszedłem głosować rano, bo zazwyczaj chodzę po niedzielnym obiedzie.Jakie było moje zdziwienie, gdy w adaptowanej, jak w trakcie kilku ostatnich wyborów, sali gimnastycznej, Szkoły Podstawowej nr 5 nie było Komisji Wyborczej. Nigdzie w okolicach szkoły, przy osiedlowym sklepie i na tradycyjnych miejscach wieszania ogłoszeń nie było jakiejkolwiek informacji, że Komisja Wyborcza znajduje się w zupełnie innym miejscu - pisze pan Paweł.- Wiele osób szło do dawnego lokalu Komisji i odchodziło z kwitkiem. Nikt nic nie wiedział o tej, jakże zaskakującej mieszkańców tego obwodu wyborczego, zmianie. Dopiero jedna z osób poinformowała nas, zainteresowanych i chcących oddać swój głos w Wyborach, że w tym roku Komisja Wyborcza będzie w lokalu Gimnazjum nr 3 na ul. Łęczyckiej a ogłoszenie o tym fakcie zawieszono w sobotę w godzinach popołudniowych.

Mieszkaniec Kutna pisze dalej: Niedziela jest specyficznym dniem, w którym kutnowski MZK bardzo ograniczył kursowanie autobusów komunikacji miejskiej. Do nowego lokalu wyborczego osoby nie posiadające własnego transportu, a mieszka ich tutaj bardzo dużo, zmuszone były iść pieszo. Do lokalu w SP nr 5 należały między innymi Azory, Woźniaków, Majdany, ul. Raszewska, część ul. Mickiewicza, ulica Zielna, Zbożowa, Krośniewicka, Objazdowa i wiele, wiele innych. [więcej]
wandea, 26.05.2014 15:20|czytane: 1918 razy|24 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pobili się na dybowskim festynie
W niedzielę o godzinie 20.25 w Kutnie przy ulicy Wiosennej podczas festynu na boisku osiedlowym doszło do sprzeczki pomiędzy uczestnikami imprezy. Trzech mężczyzn pobiło 50-letniego mężczyznę i kobietę w wieku 55 lat.

- W wyniku pobicia mieszkanka Kutna doznała urazu złamania nogi. Dwóch sprawców w wieku 33 lata i trzeci 29-latek zostali zatrzymani przez kutnowskich policjantów. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie będą prowadzić dochodzenie w tej sprawie i szczegółowo wyjaśniać jak doszło do tego zdarzenia - podaje st.asp. Paweł Witczak, oficer prasowy KPP Kutno. [więcej]
pismak, 27.05.2014 11:36|czytane: 1421 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W Krośniewicach powstaje fit park
W sobotę przy ul. Kwiatowej w Krośniewicach w sąsiedztwie terenu rekreacyjnego zainstalowano zestaw urządzeń do wykonywania ćwiczeń na świeżym powietrzu. Powstaje tam fit park, z którego będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Krośniewic.

W Krośniewicach powstaje fit park, ./upload/articles_pakiety/23658/01_obraz.jpg
W Krośniewicach powstaje fit park, ./upload/articles_pakiety/23658/02_obraz.jpg
W Krośniewicach powstaje fit park, ./upload/articles_pakiety/23658/03_obraz.jpg


Ławka, wyciąg górny, krzesło do wyciskania, podciąg nóg, drabinka, prostownik pleców to niektóre z urządzeń zgromadzonych w fit parku. Na nowo zagospodarowanym terenie przy ul. Kwiatowej ma powstać również duży plac zabaw dla dzieci. Zasadzono już drzewa, trwają prace związane z architekturą terenu. Więcej o rekreacyjnej inwestycji w Krośniewicach wkrótce. [więcej]
wandea, 26.05.2014 21:27|czytane: 3262 razy|47 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Siano dla klaczy
Dziś przez cały dzień w Parku nad Ochnią i wcześniej na cmentarzu żydowskim na ulicy Tarnowskiego w Kutnie pan Adam przerzucał siano dla swojej klaczy. Kutnowianie przecierali oczy ze zdumienia, dzieciaki z miasta miały wiele radości, bo mogły z bliska zobaczyć a nawet dotknąć konia.

Miejskie obrazki. Siano dla klaczy , ./upload/articles_pakiety/23657/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Siano dla klaczy , ./upload/articles_pakiety/23657/02_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Siano dla klaczy , ./upload/articles_pakiety/23657/03_obraz.jpg


Pan Adam mieszka za Witonią, pochodzi z Kłodawy, pracował w kopalni. Jak mówi sam pan prezydent Kutna pozwolił mu w tych dwóch miejscach po skoszeniu trawy zebrać siano. Przyjechał więc zgrabiarką i do roboty.

- Dziś przerzucam, musi wyschnąć, a potem zbiorę. Robię to za siano dla mojej klaczy, nie biorę pieniędzy - mówi pan Adam. [więcej]
TomekKula, 26.05.2014 20:27|czytane: 2669 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zagrają w tym tygodniu w scrabble
Po raz ósmy w Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie 30 maja odbędą się XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2014.

W osobnych kategoriach zagrają uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W tegorocznych rozgrywkach zagra 110 uczniów reprezentujących 37 szkół z 16 miejscowości w całym kraju.   
Turniej realizowany jest w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych, a partnerem w organizacji jest ogólnopolski Program Scrabble w szkole promujący szkolne kółka scrabble. [więcej]
wandea, 26.05.2014 15:12|czytane: 895 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wysokie formy lekkoatletów z UKS "Dziewiątka"
Kilkunastoosobowa grupa kutnowskich lekkoatletów, zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wzięła udział w III Mityngu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, który był rozegrany na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Wysokie formy lekkoatletów z UKS
Wysokie formy lekkoatletów z UKS
Wysokie formy lekkoatletów z UKS


Ostatni weekend był bardzo pracowity dla lekkoatletów w całym kraju. W różnych miastach rozegrano kilkadziesiąt mityngów na których sportowcy w wieku od młodzika do seniora próbowali uzyskiwać jak najlepsze wyniki, ustanawiać rekordy życiowe i osiągać kwalifikacje do imprez mistrzowskich.

Ponownie wysoką formą błysnął junior młodszy Piotr Kowalski, który w swojej koronnej konkurencji 400 m ppł. zajął drugie miejsce, a czasem 55,07 s znacznie poprawił swój rekord życiowy. Aktualnie jest to szósty wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej.

- Cieszy rosnąca forma Piotra. Wynik, który uzyskał raczej na pewno zapewni mu start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Wrocław 13-15.07.2014.). Teraz czeka nas praca nad stabilizacją formy sportowej i dalszym doskonaleniem techniki – podsumował start swojego płotkarza trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

Bardzo dobry występ zaliczyła juniorka młodsza Natalia Kołodziejczak, która w skoku w dal zajęła także drugie miejsce w konkursie uzyskując wynik 5,35 m. [więcej]
wandea, 26.05.2014 14:43|czytane: 1209 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Burze z gradem w naszym województwie
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu ostrzega przed burzami z gradem, które mają wystąpić dziś do godziny 24.00 w województwie łódzkim.

Burze z gradem w naszym województwie, ./upload/articles_pakiety/23653/01_obraz.jpg
Burze z gradem w naszym województwie, ./upload/articles_pakiety/23653/02_obraz.jpg
Burze z gradem w naszym województwie, ./upload/articles_pakiety/23653/03_obraz.jpg


Ostatnie burzowe klimaty nad Kutnem

 Prognozuje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. Liczymy, że te pogodowe "atrakcje" Kutnowskie ominą. [więcej]
wandea, 26.05.2014 14:26|czytane: 1416 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
54 wykonawców koncertu dla kutnowskich Mam
Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert "A na razie rośniemy" w wykonaniu dzieci z sekcji wokalnej, teatralnej i tanecznej Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

54 wykonawców koncertu dla kutnowskich Mam, ./upload/articles_pakiety/23649/01_obraz.jpg
54 wykonawców koncertu dla kutnowskich Mam, ./upload/articles_pakiety/23649/04_obraz.jpg
54 wykonawców koncertu dla kutnowskich Mam, ./upload/articles_pakiety/23649/11_obraz.jpg


Wystąpili najmłodsi uczestnicy sekcji, w wieku od 4 do 13 lat. Koncert dedykowany był Mamom z okazji ich święta, był też pokazem talentów wokalnych, tanecznych i aktorskich młodych wykonawców.

W koncercie wystąpiło 54 dzieci: Maja Andrzejewska, Oliwia Byczkowska, Anna Kowalewska, Aleksandra KozarskaMartyna Michalska, Maria Wawrzyńczak, Barbara Cieślińska, Agata Daniel, Maria Nodzak, Julia Woźniak, Zuzanna Głogoza, Karolina Grabowska, Anna Łykowska, Julia Maciejewska, Natalia Sobczyk, Lidia Warszawska, Alicja Jaciubek, Aleksander Klembalski, Marta Ryczkowska, Hanna Tomczak, Maria Tomczak, Jakub Krysiak, Aleksandra Michalska, Wojciech Fabisiak, Patrycja Fabiańska, Aleksandra Kuraszkiewicz, [więcej]
wandea, 26.05.2014 11:15|czytane: 1614 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wszystkim Mamom samych radości!
Wszystkim Mamom składamy gorące życzenia zdrowia, radości, siły, cierpliwości oraz poczucia  spełnienia i dumy kiedy patrzą na swoje dzieci.

Wszystkim Mamom samych radości!, ./upload/articles_pakiety/23640/01_obraz.jpg


Dziękujemy za troskę, dobre rady i miłość, którymi Nas obdarzacie. A na koniec CMOKI i WIELKIE PRZYTULAKI
dzieciaki z eKutno.pl [więcej]
wandea, 26.05.2014 07:25|czytane: 886 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kolejne świadczenia zdrowotne w obcych rękach
Kutnowski Szpital Samorządowy Spółka z o.o.  rozstrzygnął przetarg na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie wykonywania badań histopatologicznych, cytologicznych, dodatkowych barwień histochemicznych, badań immunohistochemicznych i konsultacji specjalistycznych (w uzasadnionych medycznie przypadkach).

Kolejne świadczenia zdrowotne w obcych rękach, ./upload/articles_pakiety/23648/01_obraz.jpg


Świadczenia te na rzecz pacjentów szpitala wykonywać będzie Diagnostyka Consilio Sp. z o.o. z Łodzi. To już kolejna zewnętrzna firma po sprzątającej i laboratorium, która ma przyczynić się jak mówił Andrzej Musiałowicz, prezes [więcej]
redaktor, 26.05.2014 10:39|czytane: 1621 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Scena Zaułek zaprasza w czwartek
Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zaprasza na kolejny koncert z monologiem i piosenką. 29 maja o godz. 19.00 wystąpią Krzysztof Daukszewicz, Marek Majewski i Wojciech Gęsicki.

Scena Zaułek zaprasza w czwartek, ./upload/articles_pakiety/23647/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Centrum. [więcej]
wandea, 26.05.2014 10:30|czytane: 993 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA


MKS KUTNO – START OTWOCK 3 : 1 /3 : 0/
Bramki  dla MKS: Mariusz Jakubowski, Michał Żółtowski, Sylwester Płacheta
Trener: Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW GR.B
MKS Kutno –  LKS Rosanów 1 : 0 (1 : 0)
Bramki dla MKS : Emil Seklecki
Trener : Robert Marzec
Kierownik drużyny : Andrzej Błęcki

ZAPOWIEDŹ NAJBLIŻSZYCH ZAWODÓW

PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III Liga łódzko – mazowiecka
28 maja /środa/ godz. 16.00 w Kleszczowie Omega Kleszczów – MKS Kutno
1 czerwca /niedziela/ godz. 17.00 w Tomaszowie Maz.  Lechia Tomaszów – MKS Kutno [więcej]
wandea, 26.05.2014 10:27|czytane: 887 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn Rodzinny w Oporowie


[więcej]
wandea, 26.05.2014 10:11|czytane: 1380 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Od dziś Plener Rzeźbiarski na dziedzińcu muzeum
Od dziś do 2 czerwca Muzeum Regionalne w Kutnie organizuje Plener Rzeźbiarski – Kutno 2014. Odbędzie się on na dziedzińcu muzealnym, na którym powstanie pięć rzeźb prezentujących kobiecy zespół śpiewaczy. Zapraszamy do odwiedzenia pleneru w dniach  26-30 maja oraz 1-2 czerwca  w godz. 10.00 – 15.00.

Od dziś Plener Rzeźbiarski na dziedzińcu muzeum, ./upload/articles_pakiety/23644/01_obraz.jpg
Od dziś Plener Rzeźbiarski na dziedzińcu muzeum, ./upload/articles_pakiety/23644/03_obraz.jpg


Do udziału zaproszonych zostało sześciu kutnowskich rzeźbiarzy: Antoni Kamiński, Zbigniew Szczepański, Jan Szymański, Sławomir Suchodolski, Romuald Olesiński i Jarosław Gorzelak.

Podczas trwania pleneru można będzie nie tylko przyjrzeć się pracy rzeźbiarzy, [więcej]
kultura, 26.05.2014 08:19|czytane: 1054 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festyn Rodzinny w Nowych Ostrowach[więcej]
wandea, 26.05.2014 08:20|czytane: 1151 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wycieczka z Salosem
Salezjańska Organizacja Sportowa SL SALOS z Kutna – Woźniakowa zaprasza na wspólną wycieczkę po Jurze Krakowsko Częstochowskiej.

Wycieczka z Salosem, ./upload/articles_pakiety/23642/01_obraz.jpg


- Tam jest naprawdę pięknie. Wiemy to z własnego doświadczenia ponieważ w tych miejscach zorganizowaliśmy dwa obozy turystyczne  dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy tych, którzy jeszcze tam nie byli, a także tych, którzy chcą tam jeszcze wrócić - mówi Alicja Wojciechowska.- Przypominamy, że wycieczka jest autokarowa i dlatego liczba miejsc jest ograniczona. [więcej]
wandea, 26.05.2014 08:03|czytane: 1098 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Rekreacyjne nurkowanie 31 maja
Nurkowanie jest jednym z najbardziej ekscytujących sportów. Dzięki niemu można podziwiać niesamowite widoki pod wodą i czuć to nieprawdopodobne wrażenia zawisania w przestrzeni wodnego środowiska.

Rekreacyjne nurkowanie 31 maja, ./upload/articles_pakiety/23641/01_obraz.jpg


Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej oddział Kutno przy współpracy z Aquaparkiem w Kutnie oraz fimą Nitrox z Płocka organizuje nurkowanie rekreacyjne 31 maja dla wszystkich chętnych. Jedyny warunek ukończone 12 lat. Nurkowanie odbywać się będzie pod okiem doświadczonego instruktora. [więcej]
wandea, 26.05.2014 08:02|czytane: 1101 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PiS poszedł do eurowyborów po zwycięstwo. Czekamy na oficjalne wyniki
Poranne wyniki wczorajszych eurowyborów wskazują na zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Po prze­li­cze­niu gło­sów z 91 proc. ob­wo­dów wy­bor­czych wy­ni­ka jak dotąd, że naj­lep­szy wynik uzy­skała partia Ja­ro­sła­wa Ka­czyń­skie­go. Za­gło­so­wa­ło na nią 32,35 proc. przy bardzo niskiej frekwencji 23,7 proc.

PiS poszedł do eurowyborów po zwycięstwo. Czekamy na oficjalne wyniki, ./upload/articles_pakiety/23639/01_obraz.jpg


Plat­for­ma Oby­wa­tel­ska zdo­by­ła 31,29 proc., SLD/UP 9,55 proc., PSL 7,21 proc. gło­sów i wielka niespodzianka Nowa Pra­wi­ca Kor­wi­na-Mik­ke­go z wynikiem 7,06 proc.

We­dług gło­sów prze­li­czo­nych przez Państwową Komisję Wyborczą do europarlamentu na tę chwilę nie wejdą So­li­dar­na Pol­ska 4,4 proc., Eu­ro­pa Plus Twój Ruch 3,45 proc., Pol­ska Razem 3,08 proc., [więcej]
wandea, 26.05.2014 07:14|czytane: 1433 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Po co była furtka przy kolejowym bloku?
W piątek pisaliśmy o zamontowanej na  Warszawskim Przedmieściu nr 6 w Kutnie furtce, która zdaniem sąsiadów z okolicznych bloków i z samej "szóstki" utrudni im poruszanie się po osiedlu. Inni lokatorzy, którzy zagłosowali na Zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej za tą małą inwestycją widzą w niej szansę na spokój. Jak mówił inicjator odgrodzenia się od bloku nr 8, niepokój wywołują klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej notorycznie tam spożywający alkohol.

Czytelnicy piszą: Po co była furtka przy kolejowym bloku?, ./upload/articles_pakiety/23634/01_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Po co była furtka przy kolejowym bloku?, ./upload/articles_pakiety/23634/02_obraz.jpg
Czytelnicy piszą: Po co była furtka przy kolejowym bloku?, ./upload/articles_pakiety/23634/03_obraz.jpg


Na redakcyjną pocztę jeden z mieszkańców Warszawskiego Przedmieścia w Kutnie w dzień po zamontowaniu furtki nadesłał zdjęcia oraz swoją wypowiedź.

- Pragnę pokazać Państwu oraz innym mieszkańcom do czego tak naprawdę potrzebna jest założona wczoraj furtka w zarośniętych roślinnością przejściu miedzy blokami. Otóż aby mieszkańcy bloku nr 6  mogli bezkarnie spożywać alkohol nagminnie popełniając wykroczenie art. 43 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, tylko z taką różnicą, że teraz interwencja policji lub straży miejskiej jest szczególnie utrudniona od jednej strony - pisze mieszkaniec "Szóstki". [więcej]
wandea, 25.05.2014 22:14|czytane: 2756 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukcesy młodych siłaczy
Wczoraj w Pałacu Młodzieży w Łodzi odbyły się 7. Mistrzostwa Tytana w wyciskaniu sztangi leżąc. W kategorii juniorów do lat 18 zawodnicy Tytan Kutno i  Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Nowej Wsi osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Sukcesy młodych siłaczy, ./upload/articles_pakiety/23636/01_obraz.jpg
Sukcesy młodych siłaczy, ./upload/articles_pakiety/23636/02_obraz.jpg


Dekoracje w kategorii 66 i 83 kg

W kat. do 59 kg Adrian Staszewski 3 miejsce z wynikiem 65 kg, w kat. do 66 kg Adrian Jonczyk 1 miejsce z wynikiem 85 kg, Sebastian Szatkowski 3 miejsce z wynikiem 80 kg, Bartek Szkutnik 6 miejsce, 67,5 kg.
W  kat. do 74  kg Bogumił Strożek 2 miejsce 80 kg, Bartek Jędrzejewski 3 miejsce, 75 kg, w kategorii 83 kg Mateusz Czarnecki 1 miejsce130 kg. [więcej]
wandea, 25.05.2014 20:29|czytane: 1433 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: 16. KRFT za nami
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się prezentacje taneczne solistów i zespołów w ramach XVI Konfrontacji Różnych Form Tanecznych.

Artystyczne konfrontacje dorobku amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca i ruchu z całego kraju są jedną z cyklicznych i sztandarowych imprez domu kultury. Koordynatorką projektu od lat jest instruktor Anna Jasińska (Zwierzyńska).

Pod patronatem eKutno.pl: 16. KRFT za nami, ./upload/articles_pakiety/23630/09_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: 16. KRFT za nami, ./upload/articles_pakiety/23630/39_obraz.jpg
Pod patronatem eKutno.pl: 16. KRFT za nami, ./upload/articles_pakiety/23630/62_obraz.jpg


Do Kutna jak zawsze przyjechały setki tancerzy. W tym roku z Warszawy, Łodzi, Głowna, Strykowa, Gostynina, Grodziska Mazowieckiego. Nie mogło się obyć bez kutnowskich talentów tanecznych, w tym roku w KRFT wystąpiło ich ponad dziesięć. Jury w składzie: Anita Stanisławska z Kutna, Bartosz Figurski z Warszawy, Benoit le Gros Azeodouvo z Wraszawy, Anna Bubnowska ze Skwierzyny i Anna Jujka z Warszawy oceniało w Kutnie znakomitości młodzieżowego świata tańca nowoczesnego.

Wśród 17  prezentacji w  I  grupie wiekowej najlepsi byli:
W KATEGORII Taniec nowoczesny:
I miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 650 zł. –  „BEAT KILLERS” z KUTNA za prezentację „HIP-HOPOWA MOC!”
II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 450 zł.  –„ALIBI” z KUTNA za prezentację „MONSTER”
III miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 250 zł. – „MAŁY FLEX” z GRODZISKA MAZOWIECKIEGO za prezentację „DZIEWCZYNA BONDA”
Duże wyróżnienie i nagrodę pieniężną w kwocie 150 zł. – „MAGIC KIDS” z GOSTYNINA za prezentację „BREAKDANCE SHOW”
Małe wyróżnienie i nagrodę pieniężną w kwocie 100 zł. – „LUZIK” z KUTNA za prezentację „LUZIK POWER!” [więcej]
TomekKula, 24.05.2014 17:35|czytane: 2737 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ogłoszenie. Podejrzani ratownicy i prezes WOPR nie pracują w Aquaparku Kutno


[więcej]
wandea, 23.05.2014 15:53|czytane: 1310 razy|komentuj|czytaj cały
Przypomnieli o ofiarach totalitaryzmu
Dzisiaj o godz. 16.00 w Parku im. Romualda Traugutta w Kutnie, przy Pomniku ku czci żołnierzy poległych w Bitwie nad Bzurą, Obóz Narodowo-Radykalny uczcił bohaterów walki z totalitaryzmem. Dwunastu uczestników tej skromnej manifestacji czuło się bardzo bezpiecznie, gdyż ochraniało ich łącznie aż sześciu policjantów i dwóch strażników miejskich, krążących lub stojących w pobliżu. Niektóre przechodzące obok pomnika osoby komentowały śmiechem tę mobilizację mundurowych.

Przypomnieli o ofiarach totalitaryzmu, ./upload/articles_pakiety/23633/04_obraz.jpg
Przypomnieli o ofiarach totalitaryzmu, ./upload/articles_pakiety/23633/05_obraz.jpg
Przypomnieli o ofiarach totalitaryzmu, ./upload/articles_pakiety/23633/06_obraz.jpg


Młodzi narodowcy zabrali głos, aby zadbać o historyczną edukację. Mateusz Szymański przypomniał zmagania wojsk polskich z niemieckim najeźdźcą w bitwie nad Bzurą. Opowiedział o Łukaszu Cieplińskim, który - zanim został jednym z Żołnierzy Wyklętych - wyróżnił się w największej bitwie kampanii wrześniowej niszcząc z działka przeciwpancernego sześć niemieckich czołgów i dwa wozy dowódcze. Został za to odznaczony Orderem Virtuti Militari przez gen. Tadeusza Kutrzebę i awansowany do stopnia porucznika.
[więcej]
motylewski, 24.05.2014 20:11|czytane: 1643 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
II edycja Kwiatków na Dzień Matki
Na drugi konkurs plastyczny Kutnowskiego Domu Kultury pt. Kwiatki na Dzień Matki wpłynęło aż 101 prac. Jury postanowiło nagrodzić udziałem w warsztatach florystycznych następujących uczniów szkół podstawowych:  KINGA ROSIK  LAT 9 OLIWIWA PSURSKA LAT 12  NINA KMITO LAT 9  WERONIKA GRUSZKA LAT 9 ANDRZEJ TOMES LAT 7 HUBERT CISZEK LAT 6  JULIA SIPIŃSKA LAT 6  SANDRA SZYMAŃSKA LAT 13  KLAUDIA ORZEŁ LAT 13  KATARZYNA SIERMIŃSKA LAT 13  ANNA MRÓWCZYŃSKA LAT 13 ALEKSANDRA BRZOZOWSKA LAT 13.

II edycja Kwiatków na Dzień Matki, ./upload/articles_pakiety/23629/01_obraz.jpg
II edycja Kwiatków na Dzień Matki, ./upload/articles_pakiety/23629/02_obraz.jpg
II edycja Kwiatków na Dzień Matki, ./upload/articles_pakiety/23629/03_obraz.jpg


Dziś laureaci wraz z mamusiami ( a nawet tatusiami) uczestniczyli w warsztatach florystycznych w domu kultury pod kierunkiem florystki Agnieszki Dąbrowskiej-Walczak. Własnoręcznie i wspólnie  wykonane kompozycje z żywych kwiatów stanowiły piękny, pachnący prezent dla Mam. Zachęcamy również do obejrzenia wystawy  nagrodzonych prac plastycznych na dolnym holu KDK. [więcej]
kultura, 24.05.2014 20:33|czytane: 1305 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pierwsze w sezonie zwycięstwo podopiecznych Tomasza Kaby
Piłka Nożna Młodzieżowa
WOJEWÓDZKA LIGA KAT DEYNA

MKS Mavex Kutno – LKS Ksawerów   2 : 0 (2 : 0)
Bramki dla MKS : Adrian Krzymieniewski – 2
Trener : Tomasz Kaba
Kierownik drużyny : Eligiusz Nadolski

Łódzka liga kat. Michałowicz
Termy Uniejów –  MKS AMZ Kutno 1 : 10 /0 : 4/
Bramki dla MKS : Jan Nadolski – 2, Błażej Jóźwiak – 2,  Michał Głodek – 2 , Mateusz Sobczyk, Norbert Zagajewski, Maciej Fałdziński, Szymon Brewiński
Trener : Sławomir Ryszkiewicz…
Kierownik drużyny : Radosław Stoliński [więcej]
wandea, 24.05.2014 15:14|czytane: 983 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Rządy w Staszicu to konflikt między dyrektorem, a grupką nauczycieli. Wg mnie prawda jest po środku. Za oddaniem kontraktu opowiedziało się 13 radnych, reszta się wstrzymała, nikt nie był przeciwko, dzięki temu w Kutnie jest kardiologia inwazyjna. A co masz na mysli z dziwnymi ruchami w komunikacji i geodezji?
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Radny z PSL by się nie wyłamał w tej sytuacji, nie było na to cienia szans. W takiej sytuacji byłoby Debich 11, Bryłka 2. Radny PSL by się wyłamał tylko wtedy gdyby nie wyszła opozycja, która wszystko zepsuła. Bryłka spadł z nieba tym, że chciał kandydować po tym jak opozycja nie wystawiła kandydata i nie wiem jak to można było tak zepsuć.
Otto Ruhmfeld:
2
 · 
1 godzin temu
Czyli merytoryczne są np rządy w Staszicu, Oddanie kontraktu szpitala, dziwne ruchy w geodezji komunikacji itp ?
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Celowo piszę biznesowego bo wydaje mi się że ktoś przy władzy myli służbę lokalnej społeczności z dobrym interesem wynikającym z bycia przy władzy.
Otto Ruhmfeld:
1 godzin temu
Krystian, błąd. Gdyby obaj byli kosekwentni i jeden z nich nie zaglosował na debicha to ten pewnie nie zostałby starostą. Brylka też nie, a to zmuszałoby radnych do poszukania porządnego kandydata. Mieli wiedzę że jeden z psl może się wylamać, ale nawet tej wiedzy nie dali szansy, ten z nich ktory zaglosowal za debichem, świadomie byl za utrzymaniem obecnego ukladu i taka jest prawda, a gadki o starszym panie, sprycie, złej opozycji przy tym fakcie są bez znaczenia. FAKT JEST TAKI ŻE JEDEN ZNICH AKTYWNIE PRZYCZYNIL SIĘ DO TRWANIA TEGO CHOREGO UKŁADU BIZNESOWEGO.
Bożydar Kotontay:
1 godzin temu
eeeee czepialski ale niewygodnyś...
Krystian Boczeń:
1 godzin temu
Przykład tych myślących opozycjonistów? Przynajmniej jeden.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jedno Krystianie - cieszy mnie bardzo, że opozycja istnieje w radzie powiatu, ze nie udało sie po 2,5 roku intensywnej pracy Debicha i koalicjantów zmacerować, urobić do wymaganej przez starostę konsystencji całej rady. Widać, nie na wszystkich czar Debicha działa. Sa rownież w radzie ludzie myslący, którzy maja własne zdanie. Ci ludzie jakos nie chcą uczestniczyć w realizacji koncepcji, ktore uważają za nierealne, a niekiedy wręcz szkodliwe.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Nikt nie próbuje robić wody sodowej z mózgu nikomu. Mieli dobre intencje, a stali się kozłami ofiarnymi tej sytuacji. I to wszyscy 3 panowie.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, nie usiluj ludziom robić wody sodowej z mózgu. Ludzie to nie "ciemny lud, który to kupi", jak się wyraził jeden z polityków. Ludzie to widzą, słyszą, czytają i analizują. Ta raptowna zmiana taktyki nie zmieni faktu, że dwaj młodzi radni Serenda i Ziólkowski faktycznie zakpili sobie ze starszego czlowieka. W swojej mądrości, inteligencji, umiejetnościach i kunszcie politycznym nie przewidzieli tylko jednego, że to wszystko obróci sie przeciwko nim samym. Stało się tak, jak napisał kiedyś Sienkiewicz "Złapał kozak tatarzyna, a tatrzyn za łeb trzyma". Skutek jest taki, ze obydwaj mlodzi radni -Serenda i Ziółkowski - poniesli sromotną wizerunkowa porazke.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
Ja nie bronię Debicha, stwierdzam tylko, że to człowiek merytoryczny i nie piszcie że to mój protegowany tylko dlatego, że mam takie zdanie o nim. A sytuacja w szpitalu to przecież nie jest jego wina, dostał bałagan po poprzedniej ekipie rządzącej i niech mi nikt nie próbuje wciskać że jest inaczej. Zarządzanie majątkiem powiatu też złe nie jest, a jak jest to też oprzyjmy się na przykładzie. To co było złe to sprzedaż PKSu, ale to też w poprzedniej kadencji. Pokażcie mi przykład gdzie w polityce nie ma kolesiostwa, chociaż jeden, każdy obstawia się swoimi, tak jest na całym świecie. Brak ambicji? każdy ma ambicje. Honor, no tu można dyskutować o tym, fakt.
Ewaryst Gaspary:
2
 · 
2 godzin temu
Krystian, ja bym był ostrozny z takimi epitetami pochwalnymi wobec Debicha. Tydzien temu byliśmy świadkami bardzo burzliwej debaty medialnej, gdzie forumowicze okreslali to, co dzieje sie w samorządzie powiatowym jako bagno. Debich to podobno myslący człowiek, a wpakował sie w taki układ koalicyjny, który go pogrąża. Czyzby tak bardzo chciał być starostą, że przestały sie liczyć jakiekolwiek standardy ? To jest jego świadomy wybór. Za to wszystko, co dzieje sie w powiecie bedzie ponosił odpowiedzialność. Nie pamiętam, aby aż takie cyrki działy sie za Dąbrowskiej, a nawet Galowej.,
Józef Ciołek:
2 godzin temu
Opamiętajcie się za chwilę się okaże, że nikt wam w Polsce nie dorównuje, Trochę pokory
Dymitr Gietgud:
2
 · 
2 godzin temu
Jeszcze jednej lekcji nie było, a już wiedzą, że są świetni. Niezwykli ludzie
Zachary Filipczyk:
2
 · 
2 godzin temu
Boli mnie wielki balagan w kutnowskim szpitalu i zarzarzanie majatkiem powiatu,kolesiostwo,miernota,a przedeszystkim brak honoru i ambicji u twojego protegowanego. Wojewoda wywalil go ze stanowiska a on zrobil wszystko aby na nim pozostac nie sprawdzajac sie zbraku wlasnie merytoryki i troski o dobro spoleczne.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A i jeszcze jedno. Nie rozumiem nagonki i pretensji wobec Ziółkowskiego i Serendy. Za Bryłką zagłosował najprawdopodobniej Serenda tylko dlatego, że nie mógł zagłosować za Debichem bo jak powiedział przez Gierule, gdyby Debich powiedział, że Gieruli w zarządzie nie będzie to Serenda by na Debicha zagłosował, a tak przynajmniej wynikało z jego wypowiedzi. Radny Ziółkowski słysząc jak Bryłka krzyczy, że jeśli opozycja nie wystawi kandydata to on chce wystartować. Ponieważ tylko radni mogą zgłaszać kandydatów to sam się Bryłka nie mógł zgłosić. Ziółkowski zrobił mu prezent i go zgłosił, uszanował w ten sposób starszego człowieka i byłego radnego powiatowego, start w wyborach na starostę był więc symbolicznym wyrazem szacunku oraz też świetną reklamą dla samego pana Bryłki. I teraz najważniejsze, z tego co ptaszki ćwierkają to gdyby opozycja nie wyszła by z sali to Bryłka byłby starostą! Ziółkowski zagłosowałby wtedy na Bryłkę oraz jeden z panów chłopskiej partii też by sie wyłamał, jest to pewne bo sam tak mówił. I teraz ta sama opozycja skłóca na forum Bryłkę z młodymi radnymi, a czemu? No bo tak jest im wygodnie! Oni narozrabiali, a teraz ma im to ujść na sucho, a za nich po uszach dostają młodzi. I to nie Bryłka pokazał kindersztube młodym, ani młodzi nie ośmieszyli Bryłki. Wszyscy stali się ofiarami opozycji, która dolewa oliwy do ognia.
Adrian Czande:
2 godzin temu
Ewaryście, nie jestem pewny, czy Debich, Burzyński i Trawczyński sa szczęśliwii, że w jednym szeregu obok nich umieszcza sie takich "wybitnych samorzadowców" i tak "zasłużone osoby" jak Ziołkowski i Serenda.
Krystian Boczeń:
2 godzin temu
A może ty napisz najpierw co tak cię boli ta "sitwa". Co ona złego zrobiła i w czym tak szkodzi? W tym, że pierwszy raz od dawna mamy porządnego starostę i merytorykę w starostwie? Ty podaj przykład tego szkodzenia. Nie jestem jednym z nich choć się kręce w otoczeniu radnych.
Ewaryst Kierło:
3 godzin temu
Zmień płytę Czesławie czy Wiesławie czy jak tam masz panie poszkodowany dziadku. Co wpis to każdy już upadł i zakończył kariere polityczną, Debich, Trawczyński, Burzyński, Ziółkowski, Serenda i w zasadzie wszyscy co są radnymi i pewnie ci co jeszcze nie wiedzą, że nimi będą. Niestety poza wylewaniem żalu nie da to panu żadnych efektów. Proszę zresztą zgłosić sprawę na policje, prokuraturę czy gdzie pan chce.
Zachary Filipczyk:
3 godzin temu
Ewerest powierz tak scerze ille naliczyles tych porzadnych ludzi w tej powiatowej sitwie utrzymujacej sie z nszych podatkow i szkodzacych nam wszystkim.Czy zdolas ich wymienic choc jednego z nich to podaj jego nazwisko.Jesli tego nie zrobisz to znaczy ze jestes jednym z nich.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
7 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
11 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
11 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
19 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
21 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
28 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
28 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
29 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
30 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności