eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Kabaret Hrabi w Kutnie. Rozstrzygnięcie konkursu
10 maja na scenie Kutnowskiego Domu Kultury wystąpi Kabaret Hrabi z programem pt. "Tak, że o". Kabaret Hrabi to formacja w skład której wchodzą: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majer oraz Łukasz Pietsch.

Podwójne zaproszenie w naszym konkursie wygrała pani Zofia Twardowska.

Kabaret Hrabi w Kutnie. Rozstrzygnięcie konkursu, ./upload/articles_pakiety/23313/01_obraz.jpg


- Można naćkać instrumentów muzycznych, scenografii, dymów i świateł, fajerwerkiem brzdęknąć, wąsy dokleić, kostiumy oszałamiające przytaszczyć,     a mimo to widzów nie ogłuszyć. „Tak, że o” będzie więc prostotą mamił i skromnością. Mniej wydatków, więcej korzyści. A i kabaretowa tradycja w tej formie lepiej się uchowa. Kobieta koń… potrzebna jest do tego kobieta i koń. Ale po co tak zaraz szaleć? Niech nic nie kosztuje! Do skeczu „Kobieta koń” wystarczy tylko kobieta. Tak, że o. - Kabaret o programie „Tak, że o”.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie KDK oraz CTMiT i w sprzedaży internetowej na stronie www.kdk.art.pl.
Rezerwacje: tel. 24 254 21 37 lub kasa@kdk.art.pl. [więcej]
kultura, 30.04.2014 16:11|czytane: 1555 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Uczniowie "Dziewiątki" śpiewali dla Świętego Papieża
W Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie odbył się koncert z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II. Uczniowie z klasy VI d, V d oraz III d, III c, III e  przybliżyli całej społeczności szkolnej nauczanie Papieża - Polaka, przedstawiając cytaty z wybranych pielgrzymek do Ojczyzny w formie drogowskazów, którymi ludzie żyjący na co dzień wartościami powinni kierować się w swoim życiu.

Uczniowie
Uczniowie
Uczniowie


W roli konferansjerów wystąpili: Aleksandra Iżyńska i  Paweł Cegiełka oraz Paulina Poniszewska i Filip Balawajder. Podczas koncertu zaśpiewały dla papieża: Anna Olesińska - "Na drugi brzeg", Wiktoria Święcicka - "Santo subito", Maria Nodzak - "Fundament", Maria Wawrzyńczak, Anna Olesińska i Maria Nodzak - "Lolek", Anna Kowalewska - "Jak papież" oraz "Tato", Aleksandra Szczygielska - "Święty uśmiechnięty". Na zakończenie wspólnie z Lidią Warszawską cała społeczność szkolna zaśpiewała ulubioną pieśń papieża - "Barkę".

Młody Karol Wojtyła  interesował się aktorstwem, lubił pisać wiersze. Podczas koncertu swoje wiersze o Janie Pawle II przedstawili uczniowie klasy III d: Alicja Sadowska oraz Jakub Kowalewski. Na zakończenie koncertu papieskiego głos zabrała Danuta Blus dyrektor szkoły,  która podkreśliła, że kanonizacja wielkiego Polaka - Jana Pawła II  była bardzo ważnym wydarzeniem, w historii nie tylko Polski. [więcej]
redaktor, 30.04.2014 16:22|czytane: 1107 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Żychlin: Droga do sukcesu wiedzie przez dobry zawód i pracę
Spotkania informacyjno-konsultacyjne „ZAWÓD - PRACA - SUKCES",  które organizowała Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna Żychlinie  dzięki współpracy partnerskiej z Mobilnym Centrum Informacji  Zawodowej w Płocku zostały dobrze  przyjęte przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza.

Żychlin: Droga do sukcesu wiedzie przez dobry zawód i pracę, ./upload/articles_pakiety/23376/06_obraz.jpg
Żychlin: Droga do sukcesu wiedzie przez dobry zawód i pracę, ./upload/articles_pakiety/23376/02_obraz.jpg
Żychlin: Droga do sukcesu wiedzie przez dobry zawód i pracę, ./upload/articles_pakiety/23376/13_obraz.jpg


Zajęcia warsztatowe w II etapie przeprowadziły: Martyna Pietrasiak i Edyta Białczak – doradcy zawodowi oraz Marzena Kalińska – psycholog, trener. Zajęcia dotyczyły oceny  możliwości i umiejętności uczniów, przygotowania CV oraz listu motywacyjnego, przełożenia pasji na zawód i sukces, określenia  własnego potencjału, wyboru ścieżki edukacyjno – zawodowej. Beneficjenci projektu poznali zasady przedsiębiorczości, sposoby zarządzania środkami finansowymi, wiedzę na temat marketingu oraz poznali metody pracy w grupie.

III etapem projektu był wyjazd edukacyjny dla 40 uczestników projektu do kompleksu termalno – basenowego „Termy Uniejów” pod hasłem „Dobry pomysł-solidna praca-pewny sukces”. Program obejmował zwiedzanie obiektu , spotkanie informacyjno-edukacyjne oraz pobyt w strefie kąpielowo-basenowej. [więcej]
kultura, 30.04.2014 15:59|czytane: 1036 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Recytowali gimnazjaliści. Wyniki konkursu Pięknie być człowiekiem
Ostatniego dnia rejonowych eliminacji XXXVI Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie jury wysłuchało recytatorów w trzeciej grupie wiekowej czyli gimnazjalistów.

Jury w składzie: Grażyna Baranowska, Anna Góra, Miroslawa Kowalczyk przyznało dziś następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda: Bartosz Olesiński, Zuzanna Przygodzka
II nagroda: Krzysztof Jurczak, Marta Kotlińska, Iga Marczyńska
III nagroda: Kinga Szczepańska

Wyróżnienia:
1. Jakub Górski – za prozę
2. Karolina Jaros – za wiersz
3. Marta Linkiewicz – za wiersz [więcej]
wandea, 30.04.2014 15:03|czytane: 1029 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zderzenie samochodów osobowych na A1
Na 246 kilometrze Autostrady A1 pomiędzy węzłami Kutno Północ – Kutno Wschód w Strzelcach około godziny 9.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W zdarzeniu żaden z kierowców i pasażerów nie poniósł uszczerbku na zdrowiu. Na miejscu pojawiła się Policja, dwa zastępy Straży Pożarnej oraz Pogotowie Ratunkowe. Przez godzinę zablokowany był pas szybkiego ruchu w kierunku Łodzi.

41-letni kierowca forda focus podczas maneru wyprzedzania za wcześnie zmienił pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą mazdę i w barierkę. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem [więcej]
pismak, 30.04.2014 10:59|czytane: 1222 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Krośniewice: Debata o uzależnieniach dzieci i młodzieży
Wczoraj w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach policjanci przygotowali debatę społeczną dotyczącą „Problematyki uzależnień dzieci i młodzieży”.

Krośniewice: Debata o uzależnieniach dzieci i młodzieży, ./upload/articles_pakiety/23377/01_obraz.jpg


W spotkaniu, którego mottem były słowa św. Pawła „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę” uczestniczyli mieszkańcy Gminy Krośniewice oraz młodzież szkolna. Debatę otworzył Komendant Komisariatu Policji w Krośniewicach nadkom. Ireneusz Wrzesiński, który wprowadził w zagadnienie spotkania. Głos zabrał również Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krośniewicach Waldemar Pietrzak oraz Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman. [więcej]
pismak, 30.04.2014 10:57|czytane: 1109 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ostatni dzień na zgłoszenie. Wygraj METAMORFOZĘ o wartości 1100 zł
Jeśli chcesz zmienić fryzurę, umalować się u profesjonalisty, poradzić stylistki, a później odbyć sesję zdjęciową prześlij nam swoje zdjęcie lub zdjęcia w dowolnej liczbie oraz napisz kilka słów o sobie i o tym dlaczego chcesz poddać się metamorfozie. Przysyłajcie zgłoszenia i zdjęcia do dziś, 30 kwietnia na e-mail: metamorfoza@ekutno.pl.

Konkurs z okazji dnia kobiet

Wybranej przez nas osobie zapewniamy zabieg pielęgnacyjny, makijaż, manicure, profesjonalne doradztwo z zakresu stylizacji dziennej, zmianę fryzury,  koloryzację, stylizację oraz sesje zdjęciową o łącznej wartości 1100 zł.

Metamorfozy dokonają
Stylistka, charakteryzatorka i kosmetyczka Marta Dankowska ze studia Art en face mieszczącego się na ul. Królewska 36, I piętro tel. 887 34 26 00
Mistrz fryzjerstwa  Magdalena Kaźmierczak  z Atelier Fryzjerskiego mieszczącego się na ul. Królewska 36, I piętro / tel. 695 73 12 14 [więcej]
TomekKula, 30.04.2014 06:30|czytane: 2655 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Casting na Królową Róż 40. Święta Róży. Do dziś zgłoszenia
Do 30 kwietnia można zgłosić się na casting na Królową Róż 40. Święta Róży. Zgłoszenia zawierające wypełniony formularz oraz zdjęcie należy przesyłać drogą elektroniczną na adres krolowarozkutno@gmail.com.

Casting na Królową Róż 40. Święta Róży. Do dziś zgłoszenia , ./upload/articles_pakiety/23132/01_obraz.jpg


Casting ogłoszony przez Kutnowski Dom Kultury odbędzie się 10 maja 2014 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.  

Regulamin i Karta Zgłoszeń

[więcej]
redaktor, 30.04.2014 06:43|czytane: 1633 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem
Urząd Skarbowy w Kutnie wydłuża godziny przyjmowania zeznań podatkowych dziś 30 kwietnia do godz. 18.00.

Ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem, ./upload/articles_pakiety/23307/01_obraz.jpg


Przypominamy, że: termin składania zeznań podatkowych za 2013r. upływa w przyszłą środę 30 kwietnia. Różnicę między podatkiem należnym wynikającym z zeznania za rok 2013, a sumą należnych zaliczek, w tym zaliczek [więcej]
wandea, 30.04.2014 06:32|czytane: 977 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kamila Radecka i Eryk Woźniak będą reprezentować Kutno w konkursie recytatorskim
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyły się przesłuchania recytatorów drugiej kategorii wiekowej w Rejonowych Eliminacjach XXXVI Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka Pięknie być człowiekiem.

 Kamila Radecka i Eryk Woźniak będą reprezentować Kutno w konkursie recytatorskim, ./upload/articles_pakiety/23372/01_obraz.jpg
 Kamila Radecka i Eryk Woźniak będą reprezentować Kutno w konkursie recytatorskim, ./upload/articles_pakiety/23372/02_obraz.jpg


Wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

l nagroda: Kamila Radecka, Eryk Woźniak
II nagroda: Artur Kowalski, Natalia Sobczyk
III nagroda: Zofia Bregier, Zuzanna Ogórek, Julia Zielińska

Kamila Radecka i Eryk Woźniak będą reprezentować Kutno w drugim etapie konkursu w Płocku.

Wyróżnienia:
1. Klaudia Ciszewska za prozę
2. Julia Czekalska za wiersz
3. Natalia Gens za prozę
4. Martyna Kraszewska za prozę [więcej]
wandea, 29.04.2014 17:28|czytane: 1376 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
W starym kinie. Rodzinna Niedziela w muzeum
W niedzielę, 27 kwietnia w Muzeum Regionalnym Kutnie odbyły się kolejne spotkania z cyklu Rodzinna Niedziela w Muzeum.

W starym kinie. Rodzinna Niedziela w muzeum, ./upload/articles_pakiety/23374/01_obraz.jpg
W starym kinie. Rodzinna Niedziela w muzeum, ./upload/articles_pakiety/23374/07_obraz.jpg
W starym kinie. Rodzinna Niedziela w muzeum, ./upload/articles_pakiety/23374/13_obraz.jpg


Podczas zajęć zatytułowanych „W starym kinie” uczestnicy dowiedzieli się, min. czym jest oraz jak zbudować camera obscura. Nie zabrakło także informacji o naszym rodaku Kazimierzu Prószyńskim, który skonstruował pierwszą na świecie ręczną filmową kamerę zdjęciową.

Rodziny biorące udział w zajęciach miały również niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska projektory z lat 50, 60 i 70 XX. - m.in. 8 mm Ruś i Mir, 16 mm Elew czy projektor włoskiej firmy Microtechnica z lat 50. [więcej]
kultura, 29.04.2014 17:42|czytane: 1230 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Chór Speranza świętemu Janowi Pawłowi II
W ostatnią niedzielę o godz. 10.00 odbyła się w kościele parafii Woźniaków uroczysta Msza Święta z okazji kanonizacji błogosławionych Jana Pawła II i Jana XXIII. W oprawie mszy św. uczestniczył Chór "Speranza" Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

Chór Speranza świętemu Janowi Pawłowi II, ./upload/articles_pakiety/23373/01_obraz.jpg
Chór Speranza świętemu Janowi Pawłowi II, ./upload/articles_pakiety/23373/02_obraz.jpg
Chór Speranza świętemu Janowi Pawłowi II, ./upload/articles_pakiety/23373/05_obraz.jpg


Zabrzmiały w układzie wielogłosowym najbardziej znane pieśni związane z Janem Pawłem – papieżem: "Barka", "Abba Ojcze", "Syćka Se Wom zycom" i in.. Na zakończenie mszy chór wspólnie z wiernymi zgromadzonymi w kościele zaśpiewał "Boże coś Polskę". [więcej]
redaktor, 29.04.2014 17:33|czytane: 1353 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: Odjazdowy Bibliotekarz
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Kutnie oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie po raz drugi organizują akcję „Odjazdowy  Bibliotekarz”,  która odbędzie się 7 czerwca 2014 r.

Jest to ogólnopolska akcja- rajd rowerowy i inne związane z nim imprezy skierowane do bibliotekarzy, czytelników, fanów słowa pisanego i miłośników rowerów. Akcja z roku na rok zwiększa swój zasięg. W 2013 r. Odjazdowego Bibliotekarza zorganizowano w ponad 200 miejscowościach.

Pod patronatem eKutno.pl: Odjazdowy  Bibliotekarz, ./upload/articles_pakiety/23369/01_obraz.jpg


- Celem imprezy jest promowanie książki i czytelnictwa, integracja środowiska bibliotekarskiego, popularyzacja roweru jako zdrowego środka lokomocji - mówi Agnieszka Mikołajczyk, kierownik Filii w Kutnie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

- Będzie to druga kutnowska edycja ogólnopolskiej akcji, która w ubiegłym roku wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta. Pojechało z nami ok. 60 osób, w tym 20 bibliotekarzy. Pokonaliśmy 20 km. Uczestnicy wzięli udział w innych atrakcjach związanych z książką i czytaniem - dodaje Jolanta Stasinowska
p.o. dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie.
[więcej]
wandea, 29.04.2014 13:40|czytane: 1474 razy|14 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Majówka ze Szpitalem
Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. zaprasza na MAJÓWKĘ ZE SZPITALEM.

Majówka ze Szpitalem, ./upload/articles_pakiety/23370/01_obraz.jpg
Majówka ze Szpitalem, ./upload/articles_pakiety/23370/02_obraz.jpg


- Będziemy obecni na ul. Królewskiej (stoisko Szpitala) w dniach 1 maja w godzinach od godz. 12:00 do 15:00 oferując Państwu prezentację Szkoły Rodzenia i prelekcję nt. naturalnego karmienia - informuje Beata Pokojska, rzecznik szpitala. - 2 maja w godzinach od 12:00 do 15:00 oferując informacje nt. rozpoznawania objawów udaru [więcej]
redaktor, 29.04.2014 13:09|czytane: 1554 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi kutnowski szpital?
Poseł Cezary Olejniczak z SLD 14 kwietnia br. wystosował pismo do Krzysztofa Kwiatkowskiego, prezesa Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kompleksowej kontroli w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o.

Czy Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi kutnowski szpital?, ./upload/articles_pakiety/23366/01_obraz.jpg


- Poseł Olejniczak zajął się sprawą na wniosek mieszkańców powiatu kutnowskiego i personelu szpitala w związku z podejrzeniem poważnych uchybień w działalności i zarządzaniu placówką - informuje Biuro Poselskie. [więcej]
redaktor, 29.04.2014 12:33|czytane: 1946 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Aktywna Majówka w Aquaparku Kutno


[więcej]
redaktor, 29.04.2014 12:38|czytane: 1351 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dzień Ziemi w "Szóstce"
W sobotę w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Ten wyjątkowy dzień uświadamia młodym ludziom, jak kruchy jest ekosystem ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka.

Dzień Ziemi w
Dzień Ziemi w
Dzień Ziemi w


Wszystkie akcje ekologiczne w szkole kształtują właściwe, aktywne postawy wobec ochrony środowiska oraz uzmysłowiają uczniom, że jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody i chroniąc ją gwarantujemy sobie lepsze, spokojne życie.

Montaż słowno – muzyczny z tej okazji przygotowali uczniowie z klasy II A, II B oraz z czwartoklasiści z klasy C wraz z wychowawcami Wandą Baranowską, Dorotą Kawka  oraz Emilią Sobczyk. [więcej]
redaktor, 29.04.2014 10:50|czytane: 1192 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dywersja Potera
Zapraszamy do wysłuchania najnowszego utworu Dywersja Potera produkt. PrZeMaS pochodzącego z  albumu  „Najbardziej dokładnie". Jak zawsze życzymy pozytywnego odbioru.

[więcej]
kultura, 21.03.2014 19:10|czytane: 2143 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Dzień Flagi 2 maja
Urząd Miasta Kutna zachęca do wzięcia udziału w Dniu Flagi w piątek 2 maja.

Dzień Flagi 2 maja, ./upload/articles_pakiety/23360/01_obraz.jpg


O godz.11.30 nastąpi przejście harcerzy ul. Królewską do Pl. Wolności, o godz.11.45 - zbiórka uczestników „BIEGU ku BIAŁO – CZERWONEJ” na Pl. Wolności, o godz.12.00 zabrzmi hymn państwowy. O godz.12.15 nastąpi start „BIEGU ku BIAŁO – CZERWONEJ”. REGULAMIN biegu [więcej]
pismak, 29.04.2014 10:24|czytane: 1053 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dni Nowej Szansy w drugi weekend maja
„TEEN CHALLENGE” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Kutnie zaprasza na „DNI NOWEJ SZANSY”, które odbędą się w Kutnie, ul. FILIPOWICZA 5 w dniach 10-11 maja.

DNI NOWEJ SZANSY realizowane są w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych współfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutna. Wykłady prowadzić będzie terapeuta uzależnień z Chełmna Kazimierz Juszczak.

PROGRAM DNIA
SOBOTA:
godz.   9.30 -  śniadanie
godz. 10.00 – pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu, wykład
godz. 11.15 -  kawa, herbata, ciasto
godz. 11.45 – wykład, pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu
godz. 13.00 – obiad
godz. 14.00 –  pieśni, relacje osób uwolnionych z nałogu
godz. 15.30 – kawa, herbata, ciasto [więcej]
redaktor, 29.04.2014 10:29|czytane: 854 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sprzedaliście nas, to teraz pomóżcie. Dramat sprzątaczek z kutnowskiego szpitala
Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. odbyło się spotkanie pracowników firmy L. S. MED. Sp. z o.o z Andrzejem Musiałowiczem, prezesem szpitala i Cezarym Lipińskim zastępcą dyrektora ds. administracyjnych.  O problemach sprzątaczek przejętych przez firmę z Warszawy pisaliśmy TUTAJ. Dziejszemu spotkaniu przysłuchiwał się również inspektor Państwowej Inspekcji Pracy, bowiem rozpoczęła się właśnie kontrola związana z nieprzestrzeganiem przez pracodawcę kodeksu pracy.

Sprzedaliście nas, to teraz pomóżcie. Dramat sprzątaczek z kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/23351/03_obraz.jpg
Sprzedaliście nas, to teraz pomóżcie. Dramat sprzątaczek z kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/23351/06_obraz.jpg
Sprzedaliście nas, to teraz pomóżcie. Dramat sprzątaczek z kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/23351/08_obraz.jpg


Przypomnijmy, KSS sp. z o.o. w ramach oszczędności chciał wprowadzić usługi sprzątania pomieszczeń, transportu wewnętrznego, wykonywania prac pomocniczych przy pacjentach od 1 stycznia tego roku. Przetarg nieograniczony jednak nie powiódł się. Kutnowska spółka musiała unieważnić decyzję o wyborze najkorzystniejszej oferty w związku z treścią orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie. Procedura przeciągnęła się aż do 17 marca. Od tego momentu  L. S. MED. Sp. z o.o. funkcjonuje w Kutnie.

Dziś na spotkaniu w pokoju dla pracowników wrzało. Zbigniew Kubiak  z NSZZ Solidarność uspokajał ludzi i zapewniał, że Państwowa Inspekcja Pracy rozwieje wszystkie wątpliwości i na pewno uda się dojść do porozumienia z nowym pracodawcą przy udziale starego czyli zarządu KSS.

- Nie możemy jeszcze o wszystkim głośno mówić, bo czekamy na wyniki kontroli PIP - mówił Kubiak.- Znamy już fakt dotyczący rzekomo niewypełnionych lub błędnie wypełnionych przez pracowników formularzy z danymi. Firma twierdziła, że nie wypłaca pensji z winy pracowników, jednak PIP ujawnił, że formularze były dobrze wypełnione i to dwukrotnie.

- To prawdziwy dramat, na święta nie dostaliśmy pełnej wypłaty. Szpital wywiązał się ze swojej części, a nowy pracodawca nie. Przelewy przychodziły po tygodniu, dwóch od terminu wynagrodzenia. Jedna z nas jest jedyną żywicielką rodziny i nie dostała do dziś pieniędzy za marzec, a zbliża się już termin kolejnej wypłaty i pełen przepracowany miesiąc. A my nie mamy kokosów, mamy najniższe krajowe, więc w czym problem? - mówią sprzątaczki z kutnowskiego szpitala. - Nie ma nas w systemie Ewuś, nie jesteśmy ubezpieczeni i nie możemy skorzystać z umówionych wcześniej wizyt u lekarzy. Nie mieliśmy ubezpieczenia grupowego. Dopiero przed świętami w kwietniu Małgorzata Terebińska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej przy Szpitalu w Kutnie sprowadziła inspektorów PZU. Ubezpieczaliśmy się też indywidualnie. Czy tak powinno to wszystko wyglądać? [więcej]
wandea, 28.04.2014 18:16|czytane: 4435 razy|70 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Łódzkiem są pieniądze na innowacyjne zdarzenia kulturalne
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie informacyjne Łódzkiego Domu Kultury, który proponuje instytucjom w województwie łódzkim współorganizację projektów kulturalnych w 2014. Każdy partner może otrzymać w konkursie 15 tysięcy złotych na własny niepowtarzalny pomysł.

W Łódzkiem są pieniądze na innowacyjne zdarzenia kulturalne , ./upload/articles_pakiety/23352/05_obraz.jpg
W Łódzkiem są pieniądze na innowacyjne zdarzenia kulturalne , ./upload/articles_pakiety/23352/02_obraz.jpg
W Łódzkiem są pieniądze na innowacyjne zdarzenia kulturalne , ./upload/articles_pakiety/23352/03_obraz.jpg


Łódzki Dom Kultury po raz drugi jest odpowiedzialny za realizację projektu pn. "Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego". Do naboru mogą przystąpić wyłącznie samorządowe instytucje kultury posiadające siedzibę w Łódzkiem, z wyłączeniem Łodzi, takie jak muzea, biblioteki oraz domy i ośrodki kultury, które zamierzają zrealizować projekty związane z efektywnym wykorzystaniem swoich zasobów i powiązaniem działalności z potrzebami lokalnej społeczności.

W ubiegłym roku na projekt przyszło aż 200 propozycji instytucji kultury z województwa łódzkiego, tym razem liderzy projektu twierdzą, że może ich być więcej.

Na współorganizację projektów kulturalnych ŁDK przeznaczył 500 000 zł. Maksymalna kwota udziału finansowego Łódzkiego Domu Kultury wynosi do 15 000 zł. Udział finansowy partnera to minimum 20% całości projektu. Zadania zrealizowane wspólnie powinny zakończyć się do 15 listopada. Na rozliczenie instytucja będzie miała 7 dni. [więcej]
kultura, 28.04.2014 20:46|czytane: 1392 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Dzień Patrona - święto "Jedynki"
W ostatnią sobotę kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie obchodziła Dzień Patrona Tadeusza Kościuszki. Do uroczystości włączyły się wszystkie  klasy  z wychowawcami. W każdej sali lekcyjnej widniała gazetka poświęcona Patronowi, a w Izbie Patrona dzieci wysłuchały prelekcji   na jego temat.

Dzień Patrona - święto
Dzień Patrona - święto
Dzień Patrona - święto


Klasy trzecie uczestniczyły w konkursie plastycznym pt. „Portret T.Kościuszki” zorganizowanym przez nauczycielki J.Traczyk i E.Górczyńską. Najciekawsze prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi pięknie prezentowały się na wystawie.

Istotnym punktem planu dnia był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy IIIa i IIId pod okiem wychowawczyń H.Hetmaniak, U.Salwy, A.Barańskiej.  Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrani na widowni wysłuchali informacji na temat życia i działalności bohatera narodowego, recytacji wierszy patriotycznych, obejrzeli układy ruchowe z przyborem do piosenek. Atrakcyjnym elementem  przedstawienia był krakowiak w wykonaniu uczniów klasy IIIa. Całości towarzyszyła dekoracja w barwach narodowych i odpowiedni do uroczystości  podniosły nastrój. [więcej]
pismak, 28.04.2014 19:25|czytane: 1217 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
"Czwórka" najlepsza w konkursie ekologicznym
W piątek, 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych  pt. "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny " Ziemia - nasz dom".W konkursie wzięły  udział  3 - osobowe drużyny z klas II kutnowskich szkół podstawowych. Oto wyniki:
I   miejsce Szkoła Podstawowa nr 4
II  miejsce Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 6

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Każda szkoła biorąca udział  w konkursie otrzymała dyplomy oraz komplet  książek o tematyce przyrodniczej. Nagrody zostały zakupione z funduszu Prezydenta Miasta Kutna. [więcej]
pismak, 28.04.2014 19:15|czytane: 1489 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowska firma reprezentowała łódzkie
Agencja Eventowa Party Projekt kolejny raz reprezentowała województwo łódzkie na MP Power Night.  Tegoroczna gala odbyła się w miniony weekend na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kutnowska firma reprezentowała łódzkie, ./upload/articles_pakiety/23358/02_obraz.jpg


Prestiżowa impreza organizowana przy udziale Stowarzyszenia Branży Eventowej, macharakter cykliczny, zostają na nią zaproszone wybrane agencje eventowe z całego kraju. Tegoroczną edycję prowadził Michał Figurski, przy wspaniałym wsparciu artystycznym Nicka Sincklera.

Party Projekt reprezentowało łódzkie już po raz drugi, zgarniając w ubiegłym roku nagrodę Kreatywny Roku Branży Eventowej. [więcej]
wandea, 28.04.2014 18:53|czytane: 1136 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizje na kutnowskich drogach
W piątek o godz. 15.45 na ul. Północnej w Kutnie kierujący samochodem ford transit 56-letni kutnianin, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu renaultem również mieszkańcowi Kutna. Ten w wyniku zderzenia odniósł niegroźne obrażenia w postaci stłuczenia barku. Kierujący byli trzeźwi.

Również 25 kwietnia o godz. 17.55 w Zalesiu kierująca samochodem vw golf 18-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej motocyklem kawasaki mieszkance powiatu bydgoskiego, która w wyniku zderzenia się pojazdów doznała ciężkich obrażeń [więcej]
pismak, 28.04.2014 18:38|czytane: 1091 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA

LEGIA II WARSZAWA –  MKS KUTNO 1 : 1 /0 : 0/
Bramka dla MKS : Michał Żółtowski
Trener: Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

Piłka nożna młodzieżowa
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW
Termy Uniejów – MKS Kutno 0 : 4 /0 : 1/
Bramki dla MKS : Piotr Kierus, Michał Wietrzyk, Karol Czekalski, Bartosz Kapruziak
Trener: Robert Marzec

WOJEWÓDZKA LIGA KAT. DEYNA
Sokół Aleksandrów Łódzki – MKS Mavex Kutno 10 : 1 /4 : 1/
Bramka dla MKS : Dominik Dębowski
Trener: Tomasz Kaba
Kierownik drużyny:  Eligiusz Nadolski [więcej]
pismak, 28.04.2014 18:51|czytane: 842 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wspólne działania profilaktyczne kutnowskich policjantów i Green Snakes
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z motocyklistami wzięli udział w działaniach profilaktycznych „ Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie”. Celem akcji było uwrażliwienie użytkowników „ czterech kółek” na obecność na drogach motocyklistów.

Wspólne działania profilaktyczne kutnowskich policjantów i Green Snakes, ./upload/articles_pakiety/23355/01_obraz.jpg
Wspólne działania profilaktyczne kutnowskich policjantów i Green Snakes, ./upload/articles_pakiety/23355/02_obraz.jpg
Wspólne działania profilaktyczne kutnowskich policjantów i Green Snakes, ./upload/articles_pakiety/23355/03_obraz.jpg


Wspólne działania rozpoczęły się 26 kwietnia  o godzinie 10.00 w dwóch punktach na terenie Kutna, gdzie motocykliści z Green Snakes rozmawiali z kierowcami samochodów na temat bezpiecznego użytkowania dróg oraz rozdawali naklejki z hasłem kampanii. Policjanci natomiast przypominali użytkownikom dróg, aby podczas jazdy każdy uczestnik zachowywał się zgodnie z przepisami, w duchu wzajemnego poszanowania i kultury na drodze. [więcej]
pismak, 28.04.2014 18:26|czytane: 1285 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konferencja Chrześcijańskiego Przebudzenia
Dwudziesty raz Kościół Chrześcijański "Jezus Żyje" zaprasza na Konferencję Chrześcijańskiego Przebudzenia. Konferencja skierowana jest do wszystkich chrześcijan bez względu na denominację.

Konferencja Chrześcijańskiego Przebudzenia, ./upload/articles_pakiety/23353/01_obraz.jpg


-Fakt, że organizatorem jest KCHJZ nie ma absolutnie żadnego znaczenia.  Jak co roku zagra znakomity zespół muzyczny CorTuum oraz będziemy gościć znakomitych mówców. Jak co roku zapraszamy wszystkich tych, którzy mają się znakomicie i tych, którzy mają się trochę gorzej. Dla nich przygotowaliśmy indywidualne spotkania z ludźmi szczególnie namaszczonymi do poszczególnych służb a więc uzdrawiania, prorokowania, uwalniania. Będą też doradcy biznesowi oraz będzie można skorzystać z porady psychologa - zachęcają organziatorzy. - Ile to kosztuje? Nic darmo wzięliśmy darmo dajemy. Zapraszamy. Przyjdź już czas. [więcej]
pismak, 28.04.2014 18:35|czytane: 912 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
I Powiatowa Konferencja dot. Profilaktyki Nałogów
Państwowy Inspektor Sanitarny w Kutnie wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz Komendą Powiatową Policji w Kutnie zorganizowali konferencję dotyczącą profilaktyki nałogów.

I Powiatowa Konferencja dot. Profilaktyki Nałogów, ./upload/articles_pakiety/23354/01_obraz.jpg


W piątek, 25 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie przeprowadzono spotkanie w ramach „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Grupą docelową konferencji byli dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz pedagodzy szkolni i kuratorzy sądowi. Zaproszeni zostali również przedstawiciele placówek opiekuńczo- wychowawczych, ośrodków szkolno-wychowawczych, oraz placówek służby zdrowia, którzy sprawują opiekę lekarsko- pielęgniarską nad placówkami nauczania i wychowania.

Spotkanie rozpoczął wykład psychologa Jakuba Rychtera, który przedstawił prezentację „ Młodzież i substancje psychoaktywne- używanie, nadużywanie, profilaktyka”. Następnie głos zabrała  Celina Marciszewska- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie, która omówiła działania profilaktyczne w walce z uzależnieniami. [więcej]
pismak, 28.04.2014 18:29|czytane: 958 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Nagrody dla małych recytatorów
Dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbył się XXXVI konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży "Pięknie być człowiekiem" w I grupie wiekowej I- III klasy szkół podstawowych.

Nagrody dla małych recytatorów, ./upload/articles_pakiety/23350/01_obraz.jpg
Nagrody dla małych recytatorów, ./upload/articles_pakiety/23350/02_obraz.jpg
Nagrody dla małych recytatorów, ./upload/articles_pakiety/23350/08_obraz.jpg


Jury w składzie Grażyna Baranowska, Teresa Mosingiewicz i Anna Góra wysłuchało dziś 33 recytatorów i przyznało następujące nagrody:

I miejsce Zofia Czekalska i Albert Drabik
II miejsce Anna Kowalewska
III miejsce Anna Jaros, Szymon Jaros, Anna Domaradzka

Wyróżnienia: Gabriela Albińska, Maria Anuszkiewicz, Paulina Bartniak, Dominika Błaszczyk, Natalia Fudała, Weronika Gruszka, Kacper Kazimierski, Mateusz Ołdakowski, Wiktoria Rosiak, Julia Sokólska, Gabriela Zawierucha.

Zofia Czekalska i Albert Drabik wezmą w Płocku udział w kolejnym etapie korczakowskiego konkursu. [więcej]
wandea, 28.04.2014 13:51|czytane: 1489 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trwają prace nad strategią rozwoju powiatu kutnowskiego
30 kwietnia o godz. 8.00 rozpoczną się w Starostwie Powiatowym w Kutnie spotkania konsultacyjne w sprawie Strategii Rozwoju Powiatu Kutnowskiego na lata 2014 -2020. 

Trwają prace nad strategią rozwoju powiatu kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/23349/01_obraz.jpg


Będą one dotyczyć tematów związanych z infrastrukturą godz. 8.00 -10.15, edukacją 10.30.-12.45 i służbą zdrowia, pomocą społeczną i rynkiem pracy godz. 13.00-15.15.

- Spotkanie jest jawne, mogą przybyć mieszkańcy powiatu kutnowskiego i osoby zaproszone z samorządów gminnych, szkół i instytucji  powiatowych - mówi Konrad Kłopotowski, wicestarosta kutnowski, przewodniczący Zespołu ds. przygotowania i oceny [więcej]
wandea, 28.04.2014 11:54|czytane: 1510 razy|18 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przed Majówką. Zmiany w organizacji ruchu już od dziś
Kutnowski Dom Kultury informuje, że w związku z organizowaną w dniach   1 – 4 maja przez naszą instytucję „Kutnowską Majówką”  i koncertami na Placu Wolności nastąpią zamknięcia, zmiany i ograniczenia  i ruchu kołowego w centrum Kutna.

Zamknięciu dla ruchu kołowego  ulegają  drogi:

ulica  Teatralna - odcinek ulicy od  ul.  Podrzecznej  do ul. Miłej  w dniu 1 maja od godziny 7.00  do godziny 23.00 

plac Wolności wraz z ulicami przyległymi do pierzei od dnia 1 maja od godziny 7.00  do dnia 4 maja 2014r. do godziny 24.00 

ulica Witosa  do Placu Piłsudskiego od DZIŚ dnia 28 kwietnia od godziny 23.00  do dnia 5 maja do godziny 24.00 

ulica  Ludwika Zamenhofa od skrzyżowania z ul. Szaloma Asza w kierunku placu Placu  Marszałka Józefa  Piłsudskiego od  dnia 28 kwietniaod godziny 23.00  do dnia 5 maja do godziny 24.00 [więcej]
wandea, 28.04.2014 08:28|czytane: 867 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krośniewice świętemu Janowi Pawłowi II
W przeddzień kanonizacji Jana Pawła II, 26 kwietnia Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach przygotowało koncert pt. „W drodze do świętości”. W wyjątkowym wydarzeniu wzięły udział władze miasta, wśród nich burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman, radni Rady Miejskiej wraz z przewodniczącym Henrykiem Ociepą,  komendant Komisariatu Policji w Krośniewicach Ireneusz Wrzesiński, dyrektorzy szkół,  licznie przybyła społeczność lokalna, a także osoby duchowne.

Krośniewice świętemu Janowi Pawłowi II, ./upload/articles_pakiety/23347/08_obraz.jpg
Krośniewice świętemu Janowi Pawłowi II, ./upload/articles_pakiety/23347/12_obraz.jpg
Krośniewice świętemu Janowi Pawłowi II, ./upload/articles_pakiety/23347/03_obraz.jpg


Hala sportowa GCKS i R w Krośniewicach była przygotowana na przyjęcie wielu gości, a ci nie zawiedli. Reżyserką koncertu poświęconego Ojcu Świętemu była Małgorzata Przygodzka dyrektor GCKS i R w Krośniewicach. W przygotowanie widowiska zaangażowało się ponad 110 osób, które poświęciły wiele godzin, by w szczególny sposób uczcić kanonizację Jana Pawła II.

Ponad 1,5 godzinny program artystyczny był bardzo zróżnicowany. Przeplatały się w nim podnoszące na duchu pieśni, poezja kardynała Karola Wojtyły, utwór pt. „Santo Subito” wykonany przez dzieci z Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach, trzy układy taneczne przygotowane przez grupę Moderato Furioso pod kierunkiem Małgorzaty Janickiej, instruktor tańca GCK S i R w Krośniewicach.

Przedstawione zostały także wyniki sondy ulicznej przeprowadzonej przez Katarzynę Brewińską wśród mieszkańców, którzy odpowiadali, czym dla nich jest świętość. Podczas wyjątkowego koncertu pt. „W drodze do świętości” zaprezentowali się również: Chór Seniorów „ Młodzi duchem” oraz Chór A'cappella pod opieką Aleksandry Kołodziejskiej oraz goście, Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Romana Frontczaka i goście z orkiestry OSP Mazew, sekcja instrumentalna Zbigniew Merecki i Mirosław Komorowski, a także Iwona Kobrzyńska z Ostrów i 7-letnia Marysia Anuszkiewicz. W roli lektorów wystąpili Grzegorz Janakowski oraz Rafał Ślusarczyk. [więcej]
pismak, 28.04.2014 08:16|czytane: 2090 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mecze baseballowej ekstraligi w Kutnie - wyniki
Dziś na stadionach Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej w Kutnie rozegrano dwa dwumecze w rozgrywkach baseballowej ekstraligi. Zagrały drużyny MKS „STAL” BiS Kutno i KS „SILESIA” Rybnik oraz WUKB „CENTAURY” Warszawa z BUKS „GEPARDY” Żory. Przedstawiamy wyniki.

Mecze baseballowej ekstraligi w Kutnie - wyniki, ./upload/articles_pakiety/23346/01_obraz.jpg
Mecze baseballowej ekstraligi w Kutnie - wyniki, ./upload/articles_pakiety/23346/11_obraz.jpg
Mecze baseballowej ekstraligi w Kutnie - wyniki, ./upload/articles_pakiety/23346/23_obraz.jpg


WUKB „CENTAURY” Warszawa – BUKS „GEPARDY” Żory 4 : 2, 0 : 9
sędziują: Cedzyński Piotr, Mańkowski Marcin, zapisowy: Kolanowska Kinga.
MVP SPOTKANIA: Rafał Bednarczyk

MKS „STAL” BiS Kutno – KS „SILESIA” Rybnik 4 : 5, 5 : 14
sędziują: Góralski Waldemar, Wasiak Michał, zapisowy: Kubiak Daria.
MVP SPOTKANIA: Szymura Artur [więcej]
TomekKula, 27.04.2014 19:53|czytane: 1662 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Beniamin Kurojed:
3 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
3 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
9 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
16 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
23 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
27 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematu
Gwidon Wielkołucki:
3
 · 
8 godzin temu
Nieroby darmozjady na budowę!!!!!!!!!Najciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności