eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34238-w-lipcu-roboty-drogowe-w-kutnie," title="Kutno: W lipcu roboty drogowe w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>W lipcu roboty drogowe w Kutnie</b><br>W lipcu rozpoczną się inwestycje drogowe w Kutnie. Przebudowy doczeka się...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34235-warsztaty-fotograficzne-w-bajkowej-zagrodzie," title="Kutno: Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Warsztaty fotograficzne w Bajkowej Zagrodzie</b><br>Życie jak z bajki- każdy o takim marzy. Niedaleko Warszawy jest...</div></a> <a href="/publicystyka,34171-trzymaja-c-w-r-ku-fragment-kosmosu-leszek-baranowski-i-mineral-and-gem," title="Kutno: Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem</b><br>Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom...</div></a> <a href="/sport,34216-koniec-sezonu-lekkoatletycznego-i-bardzo-dobre-wyniki-kutnowskich-sportowc-w," title="Kutno: Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Koniec sezonu lekkoatletycznego i bardzo dobre wyniki kutnowskich sportowców</b><br>W sobotę 24 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34232-r-kodzie-o-dla-doros-ych-spotkanie-15-lipca," title="Kutno: Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Rękodzieło dla dorosłych. Spotkanie 15 lipca</b><br>W sobotnie przedpołudnie w Ośrodku Kultury Gminy Kutno w Leszczynku odbyły...</div></a> <a href="/ekutnodladzieci,34231-ju-wakacje," title="Kutno: Już wakacje!" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Już wakacje!</b><br>Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Uroczystość w Szkole Podstawowej im. Kornela...</div></a> <a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Barter SA inwestuje w Ostrowach
Zautomatyzowane linie do ważenia i pakowania węgla, magazyny i  nowe, ekologiczne produkty  konfekcjonowane–białostocka spółka Barter inwestuje w segment detalicznej sprzedaży węgla w Ostrowach.

Barter SA inwestuje w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23893/01_obraz.jpg
Barter SA inwestuje w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23893/02_obraz.jpg
Barter SA inwestuje w Ostrowach, ./upload/articles_pakiety/23893/03_obraz.jpg


Barter SA - importer i dystrybutor węgla kamiennego – sprzedaje opał na dwa sposoby: luzem, w ilościach hurtowych, jako produkt masowy oraz konfekcjonowany w workach, trafiający do klientów detalicznych poprzez dystrybutorów, składy opałowe i detaliczne sieci handlowe.

- Po wprowadzeniu na rynek Eco Powera, naszego pierwszego konfekcjonowanego ekogroszku, postanowiliśmy zainwestować w kolejne linie pakująco-ważące i wyposażyć w nie swoje wszystkie składy węgla: w Sokółce, Ostrowach koło Kutna i w Babach koło Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju rynku towarów konfekcjonowanych Barter SA.

W bazie spółki w Ostrowach powstało największe w Polsce centrum konfekcjonowania węgla. W hali o powierzchni 6 tys. m.kw. zamontowano w pełni zautomatyzowaną linię, umożliwiającą mechaniczne pakowanie ekogroszku w szczelnie zgrzane worki o wadze 25 kg każdy.

- Zautomatyzowany jest proces nasypywania węgla w worki i ich zamykania, paletyzator układa worki na palecie według zadanego programu, po czym cała paleta o wadze tony jest ofoliowana, a następnie - również automatycznie - dostarczona do magazynu wyrobów gotowych – opowiada dalej.
Na park maszynowy Barteru w Ostrowach składa się jeszcze kilka linii półautomatycznych, które w połączeniu z najnowszą inwestycją są w stanie osiągnąć wydajność ok. 300 ton na jedną zmianę. [więcej]
MaciejW, 20.06.2014 08:23|czytane: 1424 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: V Zjazd Absolwentów II LO w Kutnie
Już w piątek, 20 czerwca w Roku Jubileuszowym II LO im. J. Kasprowicza rozpocznie się piąty Zjazd Absolwentów kutnowskiej szkoły.

Kasprowicz

Program uroczystości:
20 czerwca 2014 r.
10.00 - Msza święta w Kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Kutnie
11.15 - Przemarsz ulicami miasta pod Gimnazjum nr 2 ( pierwszą  siedzibę szkoły) i odsłonięcie tablicy pamiątkowej
12.00 - Uroczysta Gala Jubileuszowa w Kutnowskim Domu Kultury [więcej]
wandea, 19.06.2014 21:47|czytane: 1500 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
RIO 2. Konkurs filmowy Kina KDK rozstrzygnięty
Już od jutra, 20 czerwca o godz. 16.00 w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury film dla najmłodszych Rio 2. Zapraszamy na seanse do środy 25 czerwca do kutnowskiego kina.

Mamy dla Czytelników eKutno.pl dwa podwójne zaproszenia, które wygrały: Anna Pasterska i Monika Olczak.
Będą one do odebrania w kasie KDK przed wybranym seansem.

[więcej]
kultura, 19.06.2014 21:33|czytane: 1152 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dyrektorka MOPS-u poczeka na rozprawę
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie nie odbyła się rozprawa oskarżonej z art. 233 par. 1 KK Bożeny B., dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie. Zachorował sędzia. Następny termin sprawy 29 lipca jest również wątpliwy, gdzyż obrońca ma urlop. Być może dopiero po wakacjach pani dyrektor stanie przed sądem.

Przypomnijmy, Prokuratura Rejonowa w Kutnie pod koniec marca tego roku oskarżyła Bożenę B. dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie o to, że 29 kwietnia 2013 roku podczas składania zeznań w Sądzie Rejonowym w Kutnie po uprzedzeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań zeznała nieprawdę, że nie podpisała pism o reklamacji.

- Biegły grafolog stwierdził, że podpisy pod reklamacjami są pani Bożeny B. Ona podczas rozprawy zeznała, iż to nie ona je podpisała, zatem wystosowaliśmy akt oskarżenia o składanie fałszywch zeznań - mówił Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. [więcej]
wandea, 18.06.2014 18:36|czytane: 2044 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złote medale dla kutnowskich karateków
W minioną sobotę w Bytomiu/Sucha Góra odbyły się X Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzieży, w których wystąpili kutnowscy karatecy. Oprócz dużej liczby zawodników ze Śląska wystąpili również zawodnicy ze Staroźrebów,  Konina i naszego miasta. W mistrzostwach wzięło udział 65 zawodników w 115 startach.

Złote medale dla kutnowskich karateków, ./upload/articles_pakiety/23891/03_obraz.jpg
Złote medale dla kutnowskich karateków, ./upload/articles_pakiety/23891/02_obraz.jpg
Złote medale dla kutnowskich karateków, ./upload/articles_pakiety/23891/04_obraz.jpg


Otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes Śląskiego Centrum Karate Tsunami shihan Andrzej Kaczmar 7 dan. Sędzią głównym mistrzostw był Prezes Kutnowskiego Klubu Karate Tsunami Tadeusz Ryniec 8 dan. Kierownikiem kutnowskiej drużyny był sensei Tomasz Fajkowski 1 dan.

Kutnowscy zawodnicy wywalczyli medale w konkurencjach :
- kategoria juniorzy:
Pszenna Zuzanna - złoty medal w makiwara-kumite,  złoty medal w semi kontakt , złoty medal w tameshi-wari
- kategoria juniorzy młodsi:
Nowicki Michał - brązowy medal w makiwara-kumite, czwarte miejsce w semi kontakt  szóste miejsce w sumo-grapling
- kategoria kadeci:
Pasikowski Konrad - złoty medal w makiwara-kumite, srebrny medal w semi kontakt
Sokólska Julia - złoty medal w sumograpling,  złoty medal w semi kontakt [więcej]
pismak, 18.06.2014 18:09|czytane: 1321 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
NFZ prostuje wypowiedzi zarządu szpitala w Kutnie
Na konferencji prasowej zarządu szpitala na początku czerwca Andrzej Musiałowicz, prezes oraz Cezary Lipiński, dyrektor ekonomiczny spółki Kutnowski Szpital Samorządowy mówili o groźbie braku kontraktu Narodowego Funduszu Zdrowia na jeden z oddziałów internistycznych w Kutnie oraz szansie na kardiologię. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

NFZ prostuje wypowiedzi zarządu szpitala w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23886/01_obraz.jpg


W związku z przekazanymi informacjami zareagowała Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Umowy na leczenie szpitalne ze wszystkimi placówkami w Łódzkiem podpisane są do końca roku 2014. W szpitalu w Kutnie są 3 oddziały internistyczne, jak już informowaliśmy władze szpitala w Kutnie NFZ nie podjął decyzji o zmniejszeniu kontraktuna świadczenia na oddziałach internistycznych, niemniej jednak analizujemy dostępność do świadczeń zdrowotnych oraz działalność oddziałów o tym samym profilu  u jednego świadczeniodawcy, po to, by publiczne pieniądze wydawać w sposób jak najbardziej optymalny - mówi Anna Leder.- Łódzki OW NFZ analizuje finansowanie wszystkich zakresów leczenia szpitalnego w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Nakłady ŁOW NFZ na leczenie na oddziałach internistycznych w rok 2013 w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców powiatu kutnowskiego to ponad 1 mln złotych (1 112 537,13 PLN), czyli dużo więcej niż w innych powiatach np. łowickim, zgierskim czy wieruszowskim, więcej niż średnio na 10 tys. mieszkańców woj. łódzkiego (846 369,74 PLN). [więcej]
wandea, 18.06.2014 16:39|czytane: 1461 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Troje uczniów z Żychlina pojedzie do Czech na seminarium poświęcone demokracji
Od 20 do 30 czerwca Aleksandra Domżał, Sylwia Kuciapska oraz Mateusz Kućba z Zespołu Szkół w Żychlinie wyjadą do miejscowości Raspenava w Czechach na seminarium poświęcone demokracji zatytułowane: “International seminar of political project Exod-us (Youth in Action 1. 3 – participative democracy)”.

Troje uczniów z Żychlina pojedzie do Czech na seminarium poświęcone demokracji , ./upload/articles_pakiety/23889/01_obraz.jpg


Wraz z Zespołem Szkół udział w seminarium wezmą reprezentanci rumuńskich, czeskich i włoskich szkół. Wszyscy będą mieli zaszczyt spotkać polityków oraz dowiedzieć się o problemach polityki lokalnej. Kolejną radością dla uczestników seminarium będzie poznanie tamtejszych studentów,  jak i zaprezentowanie im krajowych systemów politycznych. Czas podczas projektu uczestnicy będą spędzać aktywnie poprzez wspólne gry, zabawy oraz zwiedzanie Parlamentu w Pradze. [więcej]
pismak, 18.06.2014 17:54|czytane: 1097 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Można inaczej - aktywizacja intelektualna osób w wieku emerytalnym
Stowarzyszenie Pomocy LARIS we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Woli Chruścińskiej zorganizowało wycieczkę do Arkadii i Nieborowa dzięki realizacji programu  integracji międzypokoleniowej "Można inaczej".

Można inaczej - aktywizacja intelektualna osób w wieku emerytalnym, ./upload/articles_pakiety/23884/01_obraz.jpg
Można inaczej - aktywizacja intelektualna osób w wieku emerytalnym, ./upload/articles_pakiety/23884/02_obraz.jpg
Można inaczej - aktywizacja intelektualna osób w wieku emerytalnym, ./upload/articles_pakiety/23884/03_obraz.jpg


Program jest współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Kutnie w ramach zadania publicznego w zakresie "Aktywizacji intelektualnej, kulturalnej i ruchowej osób w wieku emerytalnym".  Uczestnikami byli mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu kutnowskiego. [więcej]
pismak, 18.06.2014 13:48|czytane: 1248 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zielona Szkoła Życia dla podopiecznych "Tęczy"
W ramach IX Światowego Dnia Citi dla Społeczności wolontariusze Citi zaprosili  starszych wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychoawczej Tęcza w Kutnie do udziału w projekcie "Zielona Szkoła Życia" w podwarszawskiej Bajkowej Zagrodzie (w dniach 15-17 czerwca).

Zielona Szkoła Życia dla podopiecznych
Zielona Szkoła Życia dla podopiecznych
Zielona Szkoła Życia dla podopiecznych


Celem warsztatów była pomoc w przygotowaniu do dorosłości, nabycie praktycznych umiejętności takich jak: samodzielne przygotowanie posiłków, planowanie budżetu, samodzielne zakupy w sklepie oraz przez internet.

- Ponadto nasi wychowankowie przeliczyli koszt jednego posiłku obiadowego wykonanego samodzielnie z zakupionym w sklepie czy restauracji, poszerzyli swoją wiedzę na temat właściwej diety, piramidy zywienia oraz zakładania konta bankowego - mówią opiekunowie z "Tęczy". - We wszystkich aktywnościach naszych wychowanków wspierali wolontariusze Citi, którzy starali się uatrakcyjniać wszystkie formy zaplanowanej działalności tak, by była ona jednocześnie pracą, jak i świetną zabawą. [więcej]
pismak, 18.06.2014 17:13|czytane: 1106 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rozmowa z Tomaszem Marciszewskim z Orkiestry Dętej OSP Witonia
W niedzielę odbył się w Świnicach Warckich szesnasty Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego z kutnowskim akcentem. Otóż Kapelmistrzem Orkiestry Dętej z Witoni jest kutnowianin Tomasz Marciszewski. Orkiestra ta została doceniona przez organizatorów oraz  publiczność, która żywo reagowała na prezentowane utwory.

Od kiedy pan pracuje w orkiestrze OSP Witonia i skąd zamiłowanie do takiej pracy?
Tomasz Marciszewski:  Pracę rozpocząłem w orkiestrze w Witoni pod koniec marca tego roku.Przekazano mi taką wiadomość, że potrzebny jest nowy kapelmistrz i zgodziłem sie bez wahania. Zamiłowanie do
takiej pracy wzięło się stąd, że jako 12 -letni chłopak rozpoczynałem właśnie grę w takich orkiestrach dętych PKP Kutno, pózniej w OSP Kutno i z biegiem lat w innych orkiestrach w Kłodawie, Koninie, Śmiłowicach. Obecnie gram zawodowo w Orkiestrze Wojskowej w Warszawie.

Rozmowa z Tomaszem Marciszewskim z Orkiestry Dętej OSP Witonia, ./upload/articles_pakiety/23868/02_obraz.jpg
Rozmowa z Tomaszem Marciszewskim z Orkiestry Dętej OSP Witonia, ./upload/articles_pakiety/23868/35_obraz.jpg
Rozmowa z Tomaszem Marciszewskim z Orkiestry Dętej OSP Witonia, ./upload/articles_pakiety/23868/67_obraz.jpg


Na czym polega zjawiskowość tej orkiestry i wyróżnianie się w XVI Przeglądzie Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego w Świnicach Warckich?
Tomasz Marciszewski: Zjawiskowość tej orkiestry oparta jest na ludziach, którzy w niej grają, ich pasji i zamiłowaniu do tego co robią, a robią to perfekcyjnie. Myślę, że jeszzcze polega na gruntownej zmianie repertuaru orkiestry, co można było usłyszeć podczas niedzielnego przeglądu. Udział orkiestry w tymże przeglądzie podjęliśmy wspólnie z panem prezesem Józefem Bednarkiem i był to strzał w dziesiątkę, bo orkiestra w tym zestawieniu ludzi oraz repertuaru, który  mamy obecnie,  może cieszyć się naprawdę dużym zainteresowaniem w regionie zarówno kutnowskim, łęczyckim, jak i każdym innym.

Czy był pan zaskoczony i spodziewał się takiego sukcesu na przeglądzie poprzez docenienia pana orkiestry?
Tomasz Marciszewski: Tak byłem zupełnie zaskoczony, szczególnie wtedy kiedy pan dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich podszedł i powiedział, że jeśli byłby to punktowany konkurs orkiestra z Witoni zajęłaby czołowe miejsce. Wiedziałem, że zagraliśmy wszystko to co było zaplanowane i że podobało się zgromadzonej publiczności, ale że tak zostaniemy wysoko ocenieni było dal mnie zupełnym zaskoczeniem.
To ludzie tworzą tę orkiestrę i to jest ich zasługa. [więcej]
kultura, 18.06.2014 17:03|czytane: 1604 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jacek Piekara- autor bestsellerów literatury fantasy w bibliotece
Zapraszamy dziś 18 czerwca o godz. 17.00 do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie na spotkanie z Jackiem Piekarą, autorem bestsellerów literatury fantasy. Wstęp jak zawsze wolny.

Jacek Piekara (ur. w 1965 ), pisarz fantasy, dziennikarz. Studiował psychologię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się multimediami i szeroko pojętą popkulturą. Redaktor naczelny czasopisma „Fantasy” oraz redaktor czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking"), publikujący pod  pseudonimem Randall. Debiutował w 1983 r. opowiadaniem Wszystkie twarze szatana na łamach miesięcznika "Fantastyka".

Jacek Piekara- autor bestsellerów literatury fantasy w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/23801/01_obraz.jpg


Jego debiutem książkowym jest powieść Labirynt z 1987 r. Wielką popularność przyniosły mu ukazujące się w cyklach tomy opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża oraz o Mordimerze Madderdinie – inkwizytorze żyjącym w fikcyjnym świecie pełnym magii, złych mocy, objawień i pięknych kobiet (Sługa Boży, Młot na czarownice, Miecz aniołów, Łowcy Dusz, Płomień i krzyż, Ja, inkwizytor. Wieże do nieba, Ja, inkwizytor. Dotyk zła oraz Ja, inkwizytor. [więcej]
wandea, 18.06.2014 14:05|czytane: 970 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Reprezentacja Kutna bierze udziła w XX Finale Czwartków LA
W XX FINAŁÓW OGÓLNOPOLSKICH CZWARTKÓW LA – ŁÓDŹ 2014 startują reprezentanci 85 miast z całej Polski. W tych finałach startuje ponad 2 tysiące zawodników (dokładnie 2005 zgłoszonych). Reprezentacja Kutna została wyłoniona po cyklu 11 zawodów (10 czwartków i finale miejskim). Organizatorem cyklu Czwartków LA był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie.W całej historii czwartków reprezentanci Kutna zdobyli ponad trzydzieści medali.

Reprezentacja Kutna bierze udziła w XX Finale Czwartków LA, ./upload/articles_pakiety/23882/01_obraz.jpg


[więcej]
pismak, 18.06.2014 13:46|czytane: 899 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert zespołu Tervilia w Motopub Garage


[więcej]
wandea, 18.06.2014 13:40|czytane: 1077 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Turniej Piłki Nożnej o nagrodę Trans Michor
Zapraszamy uczniów gimnazjów w sobotę na Turniej piłki nożnej na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie.

Turniej Piłki Nożnej o nagrodę Trans Michor
[więcej]
pismak, 18.06.2014 08:06|czytane: 915 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Różany projekt TPZK już od jutra
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej  rozpoczyna jutro realizację  zadania publicznego zleconego przez Ministerstwo  Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Projekt bedzie realizowany wraz z partnerami  Miastem Kutno i Kutnowskim Domem Kultury do listopada 2014 roku.

Pierwszym działaniem jest Gra Miejska śladami tradycji różanej w Kutnie, która rozpocznie się w środę 18 czerwca  o godz. 11.00.

- Do Gry (a także do całego projektu) zaprosiliśmy kutnowskie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Z radością stwierdzamy, że zarówno dyrektorzy, jak i kadra nauczycielska zdecydowali się zaangażować w nasz projekt - mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. -  Nie zdradzamy jeszcze tytułu projektu, bo  stanowi on główne hasło  do odgadnięcia w Grze. Miejsce, w którym zakończy się Gra, także nie jest znane uczestnikom Gry, dowiedzą się o nim w trakcie Gry… Znane jest miejsce rozpoczęcia Gry -  Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, z którego zespoły wyruszą wypełniać zadania, jakie otrzymają do wykonania podczas Gry. 

Nagrodą  w Grze  są  talony  na sadzonki krzewów róż, które zwycięskie zespoły dostaną bezpłatnie do posadzenia na terenie swojej szkoły od TPZK w październiku 2014 roku (miejsce  pierwsze -100 szt.  krzewów róż, drugie - 70 szt. krzewów róż  i trzecie - 50 szt. krzewów róż).  Na uczestników czekają także  dodatkowe nagrody - bezpłatny wyjazd do ogrodu różanego w Forst (Niemcy) organizowanego przez TPZK, który nastąpi 30 sierpnia.  Bilety do ogrodu różanego ufundował  Prezydent Miasta Kutna. [więcej]
pismak, 17.06.2014 22:28|czytane: 1071 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Finansowanie drużyny Polfarmex Kutno już w Wieloletniej Prognozie Finansowej
Dziś prezydent Zbigniew Burzyński spełnił obietnicę daną zarządowi KKS Pro Basket i zaproponował aby w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Kutno na lata 2014-2021 znalazły się fundusze na najbliższe trzy lata dla drużyny męskiej koszykówki Polfarmex Kutno. Drużyna z Kutna zagra w Tauron Basket Lidze nadal pod opieką Jarosława Krysiewicza.

Finansowanie drużyny Polfarmex Kutno już w Wieloletniej Prognozie Finansowej, ./upload/articles_pakiety/23870/01_obraz.jpg


- Na finansowanie przedsięwzięć sportowych w Tauron Basket Lidze przeznaczamy po jednym milionie złotych do 2017 roku, natomiast w tym roku mamy zapisane jeszcze pół miliona złotych na przebudowę hali sportowej - mówił prezydent. - Klub aby grać w TBL musi pokazać, że ma dwa miliony złotych, jeden od nas, a drugi od sponsorów.

Za taką zmianą uchwały o Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Kutno opowiedziało się 11 radnych, jedna osoba się wstrzymała.

- Był już u nas przedstawiciel PLK i m.in. oglądał obiekt, w którym gramy. Wiemy, co musimy zrobić, by spełnić wymogi gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. W lipcu czeka nas wymiana parkietu. Zmienimy też oświetlenie i dostawimy dodatkowe trybuny za koszami. Po modernizacji sala będzie miała 1,5 tys. miejsc siedzących - powiedział PAP prezes klubu KKS Pro Basket Sławomir Erwiński. [więcej]
wandea, 17.06.2014 21:48|czytane: 2184 razy|70 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Trzecia nagroda dla Carpe Diem
Szkolna gazetka „Carpe Diem” z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie znalazła się wśród najlepszych gazetek w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie „Potęga Prasy”, organizowanym przez Tygodnik „Angorka”. Trzecie miejsce pozwoliło Redaktorkom naczelnym odebrać dyplomy oraz nagrody książkowe.

Trzecia nagroda dla Carpe Diem, ./upload/articles_pakiety/23867/01_obraz.jpg


W jury zasiedli: zastępca redaktora naczelnego „Angory” Maciej Wilczek, redaktor tygodnika "Angora" Adam Owczarek, redaktor naczelna tygodnika „Angorka” Katarzyna Gorzkiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Angorki” Agnieszka Pacho i inni redaktorzy „Angorki” - Mirosława Kamińska, Małgorzata Kopeć, Mateusz Koprowski oraz prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Jacek Jędrzejczak.

 „Carpe Diem” z Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie redagowana jest przez uczniów: redaktor naczelna Karolina Galus, redaktor naczelna Julia Kowalska oraz redaktorzy Julia Korowajska, Marcin Adamek, Iga Marczyńska, Paulina Jakubowska, Olga Paplińska, Marta Linkiewicz, Marta Pawlak, Ania Kaźmierczak, Kacper Stoś, Maciej Grzebielucha, Alicja Strupagiel, Angelika Mikołajewska, Weronika Bogdańska, Karolina Kotlińska, Zuzanna Nowak, Marta Pawlak, Kinga Maryniak, Aleksandra Bartnicka oraz Kamil Lemański. [więcej]
pismak, 17.06.2014 22:19|czytane: 1293 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Szlakiem zniszczonych dróg powiatu kutnowskiego: Jeszcze raz Raciborów
No i rok minął, a droga coraz gorsza. W czerwcu ubiegłego roku pisaliśmy o fatalnym stanie drogi w Raciborowie i Woli Raciborowskiej.  Pomimo wiosennego łatania dziur czyli tak zwanych "robót ręcznych" drogi te wygladają jeszcze gorzej.

Szlakiem zniszczonych dróg powiatu kutnowskiego: Jeszcze raz Raciborów, ./upload/articles_pakiety/23181/01_obraz.jpg
Szlakiem zniszczonych dróg powiatu kutnowskiego: Jeszcze raz Raciborów, ./upload/articles_pakiety/23181/02_obraz.jpg
Szlakiem zniszczonych dróg powiatu kutnowskiego: Jeszcze raz Raciborów, ./upload/articles_pakiety/23181/06_obraz.jpg


Zapytany o możliwość ich remontu bądź położenia nowej drogi Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu w Kutnie, mówi że jak starostwo robi drogi na północy powiatu to ci z zachodu przypominają sobie i też chcą i tak ciągle.

Zapewne gdyby mieszkańcy tych wsi byli we władzach powiatowych to szast-prast podobnie jak w gminie Oporów, pobudowano by piękną gładką wstęgę drogi. [więcej]
wandea, 17.06.2014 22:11|czytane: 1222 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kto kogo i po co faworyzuje? Wojna krośniewicko - krośniewicka, czyli miasto kontra wieś
Gmina Krośniewice chce rozstrzygnąć przetarg na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 1, ale by tak się stało trzeba dołożyć do tego zadania ponad 36 tysięcy złotych. Okazało się, że złożone oferty o te ponad 36 tysięcy złotych przekraczają kosztorysowe wartości. Pieniądze na to będą przesunięte z innego zadania - z budowy drogi do strefy przemysłowej w Krośniewicach. I w tym momencie sprawa powinna się zakończyć, zwłaszcza że krośniewiccy radni bez większych problemów podczas ostatniej sesji zaakceptowali takie przesunięcie w tegorocznym budżecie.

Kto kogo i po co faworyzuje? Wojna krośniewicko - krośniewicka, czyli miasto kontra wieś, ./upload/articles_pakiety/23876/01_obraz.jpg
Kto kogo i po co faworyzuje? Wojna krośniewicko - krośniewicka, czyli miasto kontra wieś, ./upload/articles_pakiety/23876/02_obraz.jpg


Jedno małe "ale" miała radna Jadwiga Rożnowska
- Powiem wprost, bo nie chcę żeby ktoś przekręcił to co powiem - mówiła Jadwiga Rożnowska. - Nie jestem przeciwko budowie boiska przy szkole nr 1, czy to na terenach wiejskich, ale w tej uchwale znowu zdejmuje się środki, które idą na boiska, na ulice, na wszystko co jest w mieście. Nie widzimy, żeby jakieś środki były przenoszone na tereny wiejskie. Mamy też szkołę na terenie wiejskim- zostało tam wybudowane ostatnio boisko. Ale popatrzmy - robimy place zabaw na terenie miasta i bardzo dobrze, że to robimy, bo dzieciom należy się i uważam że powinny bawić się na placu zabaw, a nie w innych miejscach do tego nie przeznaczonych. Zlikwidowane zostały dwie placówki oświatowe na terenie wiejskim. Zapewniano nas, że kiedy te szkoły znikną będzie to korzystne dla pozostałej szkoły na terenie wiejskim (szkoła w Nowem). Od kilku kadencji walczyliśmy, żeby powstał tam mini plac zabaw dla dzieci.

Dalej radna podkreśliła problem zarośniętych rowów przy drodze w Pawlikowicach, oczywiście drodze na terenie wiejskim.
- Jeśli na wsi nie ma inwestycji, to chociaż można by było zadbać o te rowy - dodaje radna. - Zarośnięte rowy stwarzają duże zagrożenie podczas wyjeżdżania z posesji.

- Podczas posiedzenia komisji tłumaczyłam już, że jeśli chodzi o plac zabaw w Nowem, to pani dyrektor szkoły złożyła wniosek o budowę placu zabaw - odpowiedziała radnej Rożnowskiej burmistrz Barbara Herman.
Słowa pani burmistrz potwierdziła dyrektorka podstawówki w Nowem.
- Pani radna przecież słyszała to w trakcie posiedzenia komisji, więc nie rozumiem w czym tutaj jest sprawa - dodała burmistrz. -Jeśli chodzi o Nowe, to tam również zostało włożonych sporo pieniędzy. Najpierw mieszkańcy życzyli sobie przychodnię. Nie chcieli jednak pojść do tej przychodni. Przychodnia została zamknięta i przerobiona na przedszkole, które w tym budnku powinno być od początku. Boisko przy krośniewickiej "Jedynce" finansowane zostało w oparciu o pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie ponad 224 tysiące złotych. [więcej]
redaktor, 17.06.2014 20:55|czytane: 1627 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Dbanie o czystość po kutnowsku
-13 czerwca kierowca samochodu czyszczącego ulice w mieście podjechał w ślepą obecnie dawną drogę na Płock - koło ulicy Szpitalnej i wylał nieczystości ze zbiornika je zbierającego na trawę. Ot, radosna twórczość i dbanie o czystość naszego miasta - pisze do  redakcji Czytelnik eKutno.pl.

Miejskie obrazki. Dbanie o czystość po kutnowsku, ./upload/articles_pakiety/23874/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Dbanie o czystość po kutnowsku, ./upload/articles_pakiety/23874/02_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Dbanie o czystość po kutnowsku, ./upload/articles_pakiety/23874/04_obraz.jpg


Bez komentarza. [więcej]
redaktor, 17.06.2014 19:53|czytane: 1871 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Strategia Rozwoju Miasta Kutna ze szpitalną spółką w tle
16 głosami "za" i jednym wstrzymującym się radnej Marii Aulich radni miejscy przyjęli dziś jednolity tekst Strategii Rozwoju Miasta Kutna na lata 2014-2020. Przed głosowaniem Grzegorz Chojnacki, przewodniczący rady odczytał wniosek Stowarzyszenia Kutno Plus o wprowadzenie zmian w projekcie uchwały Rady Miasta Kutna w sprawie uchwalenia strategii.

Zmiana, jaką organizacja proponowała dotyczyła celu szczegółowego nr 5 „ Podniesienia poziomu ochrony zdrowia” w Strategii, który mówi  „Realizacja celu zakłada stwarzanie warunków umożliwiających podnoszenie poziomu opieki zdrowotnej w mieście, w oparciu o istniejący stan prawny. Planuje się wsparcie działań w zakresie programów profilaktyki zdrowotnej. Kluczowe będzie także wsparcie na rzecz osób starszych oraz chorych, m.in. poprzez rozbudowę zakładu opiekuńczo – leczniczego w  strukturach Kutnowskiego Szpitala Samorządowego czy wsparcie utworzenia hospicjum stacjonarnego. W ramach współpracy z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym, przewiduje się doposażenie szpitala w sprzęt specjalistyczny.” (str.103- 104)

Strategia Rozwoju Miasta Kutna ze szpitalną spółką w tle, ./upload/articles_pakiety/23872/01_obraz.jpg
Strategia Rozwoju Miasta Kutna ze szpitalną spółką w tle, ./upload/articles_pakiety/23872/02_obraz.jpg
Strategia Rozwoju Miasta Kutna ze szpitalną spółką w tle, ./upload/articles_pakiety/23872/03_obraz.jpg


Kutno Plus wnosiło o dopisanie jeszcze  fragmentu: „ W celu zabezpieczenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Kutna i powiatu kutnowskiego planuje się za zgodą i we współpracy ze Starostwem  Powiatowym w Kutnie, wykup części udziałów w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o.”

- Strategia jest otwartym dokumentem, to droga działań samorządu do 2020 roku. Wiadomo, że podlega ona zmianom, że mogą pojawić się w trakcie następnych lat nowe pomysły - mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.- Założenia są śmiałe, bo 300 mln zł na 6 lat, to dużo, ale wszystko jest możliwe jeśli będą dobre programy unijne.

Jeśli chodzi o wniosek Stowarzyszenia prezydent nie mógł jednak go zaakceptować. Na pismo Teofila Trybury, przedstawiciela Stowarzyszenia odpowiadał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.  Po pierwsze zgłaszanie uwag do Strategii trwało do 25 kwietnia, druga sprawa jaką poruszył odpowiadający to zła sytuacja spółki i niemożliwość objęcia udziałów do 2015 roku przez gminy. Wdowiak podkreślał jak bardzo miasto wspierało i wspiera szpital, 2,5 mln zł na sprzęt medyczny, który z obawy przez komornikiem jest szpitalowi użyczany, 400 tys. zł na lądowisko, 200 tys. zł na remont ZOLu, zwalnianie z podatku od nieruchomości. [więcej]
wandea, 17.06.2014 19:43|czytane: 1440 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Entuzjaści Wolnych Książek łączmy się!
Dziś przypada XI Edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Z tej okazji w porozumieniu z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Kutnie, Kutnowski Dom Kultury zaprasza do skorzystania z półki z wolnymi książkami.

 Entuzjaści Wolnych Książek łączmy się!, ./upload/articles_pakiety/23875/01_obraz.jpg


Od wtorku na parterze KDK książki będą czekać na nowych właścicieli. ,,Półka z wolnymi książkami" oparta jest na idei bookcrossingu, która zakłada wymianę przeczytanych książek. Każdy uczestnik akcji może zabrać książkę do domu i oddać ją po przeczytaniu. [więcej]
kultura, 17.06.2014 20:07|czytane: 1042 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Kontrowersje wokół konkursu na dyrektora kutnowskiej biblioteki
Końcówka dzisiejszej sesji Rady Miasta Kutna była bardzo burzliwa za sprawą pytań radnego Bartosza Serendy, który miał liczne wątpliwości związane z konkursem na stanowisko dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie. Wczoraj Magdalena Konczarek, której kandydaturę zaproponowała prezydentowi komisja konkursowa, została powołana przez prezydenta Kutna na dyrektora biblioteki od 1 lipca br.

Kontrowersje wokół konkursu na dyrektora kutnowskiej biblioteki, ./upload/articles_pakiety/23871/01_obraz.jpg
Kontrowersje wokół konkursu na dyrektora kutnowskiej biblioteki, ./upload/articles_pakiety/23871/02_obraz.jpg


Przypomnijmy, w konkursie brały udział dwie pracownice biblioteki w tym jedna z wykształceniem wyższym bibliotekarskim oraz Konczarek. Radny z SLD pytał o wykształcenie, predyspozycje kandydatek, wskaźniki wg których komisja z przewodniczącym Zbigniewem Wdowiakiem wybrała akurat panią Magdę.

Wiceprezydent Wdowiak chcąc uciąć inne pytania Serendy dementował również informacje pojawiające się na forach mediów internetowych.

- Nie jestem towarzysko związany z panią Konczarek, znam ją w takim samym stopniu jak dwie pozostałe kandydatki, nie jestem z nią również spokrewniony – tłumaczył Wdowiak. - Pani Konczarek jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i ukończyła podyplomowe studia z zakresu zarządzania. Pani Magdalena  spełniła wymagania kwalifikacyjne określone w ogłoszeniu o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie oraz przedstawiła ciekawą koncepcję funkcjonowania instytucji.

- A czy nie można było osobie, której powierzono wcześniej pełnienie dyrektorskich obowiązków wydłużyć tego czasu? - pytał radny.

- To są prywatne sprawy pracowników biblioteki, nie miejsce tutaj  na roztrząsanie takich rzeczy. Być może ta osoba nie chciała? Tego pan nie wie - odparł Michał Adamski, zastępca przewodniczącego komisji, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta. [więcej]
wandea, 17.06.2014 17:53|czytane: 2370 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Absolutorium dla prezydenta bez niespodzianek
Absolutorium dla Zbigniewa Burzyńskiego, prezydenta Kutna od lat to formalność. Dyskusja, której punktami głównymi są oświadczenia Klubów popierające zarządzanie miastem przez Burzyńskiego, była dziś na sesji Rady Miasta Kutna bardzo krótka.

- To był niezły rok dla budżetu. W stu procentach wykonaliśmy zadania inwestycyjne. Zostały nam wolne środki w kwocie 6,5 mln zł. Sytuacja ekonomiczna i społeczna w Kutnie jest niezła. Poziom bezrobocia od 2012 r. pozostał bez zmian (2720 osób)- mówił Zbigniew Burzyński.- Co prawda niektóre zakłady zwalniały nawet po 100 osób, ale na Sklęczkach przybyło 600 miejsc pracy. Pozyskaliśmy nowych inwestorów. W parku przemysłowym pracuje teraz 5700 osób. Przyszłość dla Kutna rysuje się zatem bardzo dobrze. Dziękuję radnym, pracownikom urzędu i jednostek podległych za współpracę w 2013 roku. [więcej]
MaciejW, 17.06.2014 13:31|czytane: 1554 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sesja w mieście: Absolutorium dla prezydenta, obywatelski budżet i Strategia Rozwoju Miasta Kutna
Dziś, 17 czerwca o godz. 10.00 odbędzie się pięćdziesiąta sesja Rady Miasta Kutna. W porządku obrad znalazły się m.in. rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego jednostki samorządu terytorialnego Miasta Kutno za 2013 rok oraz udzielenie absolutorium prezydentowi Kutna, Sprawozdanie za 2013 rok z realizacji „Strategii Rozwoju Miasta Kutna na lata 2006-2013” oraz uchwalenie programu gospodarczego pn. „Strategia Rozwoju Miasta Kutna na lata 2014-2020”;

Sesja w mieście: Absolutorium dla prezydenta, obywatelski budżet i Strategia Rozwoju Miasta Kutna, ./upload/articles_pakiety/23721/01_obraz.jpg


Ponadto radni wysłuchają informacji na temat realizacji „Programu współpracy Miasta Kutno z organizacjami pozarządowymi za rok 2013”, realizacji zadań pomocy społecznej za 2013 rok oraz  realizacji w poprzednim roku wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta oraz budownictwa mieszkaniowego prowadzonego przez TBS Sp. z o.o. w Kutnie. Wśród informacji znalazła się również o działalności Miasta Kutno wynikającej z ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

Rada Miasta Kutna we wtorek zajmie się również przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w Kutnie pomiędzy ul. Grunwaldzką i torami PKP, wyrażeniem zgody na bezprzetargową sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność miasta położonej w Kutnie przy ul. Leonida Teligi.

Zmianie ulegnie uchwała z 23 czerwca 1992 roku w sprawie sprzedaży lokali mieszkalnych w budynkach komunalnych  i Zarządzenia  Prezydenta Miasta Kutna z 29 marca 1990 roku w sprawie utworzenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieście Kutnie. [więcej]
wandea, 17.06.2014 08:27|czytane: 1666 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Burmistrz Krośniewic z absolutorium. Radny Marciniak przeciw
Burmistrz Barbara Herman twierdzi, że ciężko pracuje dla mieszkańców gminy Krośniewice. Radny Tomasz Marciniak nie widzi tej pracy i twierdzi, że to tylko propaganda sukcesu...

Tylko radny Tomasz Marciniak był przeciwny udzielenia Barbarze Herman, burmistrzowi Krośniewic, absolutorium za 2013 rok. Radny Tomasz Walczewski wstrzymał się od głosowania. Wielkiej dyskusji na temat absolutorium dla pani Burmistrz nie było. Doszło jedynie do wymiany zdań między Barbarą Herman a radnym Tomaszem Marciniakiem. Nim to nastąpiło radni musieli wysłuchać sprawozdania oraz opinię komisji rewizyjnej, a przede wszystkim opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Opinie na temat między innymi sprawozdania z wykonania budżetu gminy Krośniewice za ubiegły rok były pozytywne.

Burmistrz Krośniewic z absolutorium. Radny Marciniak przeciw, ./upload/articles_pakiety/23863/01_obraz.jpg
Burmistrz Krośniewic z absolutorium. Radny Marciniak przeciw, ./upload/articles_pakiety/23863/02_obraz.jpg


Po stronie wykonanych dochodów zapisano kwotę 28.800.800,19 zł. Stanowi to nieco ponad 101 % planowanych dochodów. Wydatki gminy udało się zrealizować w ponad 94 procentach, czyli 26.464.892,05 zł. Wydatki na zadania inwestycyjne zrealizowano w wysokości 3.085.785,55 zł. W ten sposób gmina wypracowała nadwyżkę budżetową w wysokości 2.337.908,14 zł. Spłaty kredytów i pożyczek w 2013 roku kształtowały się na poziomie 2.606.099,30 złotych. I tak zadłużenie gminy wyniosło na koniec 2013 roku 6.838.403,30 złote, czyli 23,74% w 60% wskaźniku zadłużenia.

Bardzo pochlebnie o wykonaniu budżetu wypowiadał się radny Wojciech Wolniewski.
- Mimo trudnego roku gospodarczego budżet wykonany został prawidłowo - powiedział radny. - Mamy nadwyżkę, spada zadłużenie, wskaźniki są zadowalające. Jest to rezultat ciężkiej i wytężonej pracy. Zadania inwestycyjne zostały zrealizowane prawie w całości, co widać w mieście i na wsiach.

Całkiem odmienną opinię wyraził radny Tomasz Marciniak, który absolutorium za 2013 rok potraktował jakby podsumowanie pracy burmistrza Krośniewic przez całą 4-letnią kadencję. Dodał również, że nie chce w tej sprawie polemizować.
- Będę przeciwny udzielenia absolutorium dla pani burmistrz - mówił radny Marciniak. - Miał być rozwój, praca i zaufanie. Dla mnie rozwój gminy jest niezadowalający, mało satysfakcjonujący. Wielu mieszkańców ma podobną opinię. O zaufaniu to już nawet nie wspomnę. Takie jest moje zdanie.
- Ja również nie chcę polemizować z panem radnym - odpowiada Barbara Herman. - Też wyrażam swoje zdanie. Nie uważam, by było to podsumowanie 4-letniej kadencji.
W sprawie rozwoju i zatrudnienia burmistrz przypomniała, że pomimo trudności w Krośniewicach powstają dwa zakłady, które już niebawem dadzą miejsca pracy. [więcej]
redaktor, 16.06.2014 20:54|czytane: 3010 razy|91 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Uczniowie "Dziewiątki" na Vena Sport Festival
W niedzielę 15 czerwca reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie wzięli udział w Finale Międzynarodowym i Finale Krajowym Biegów Rozstawnych „Vena Sport Festival”. Zawody były rozegrane na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego.

Uczniowie
Uczniowie
Uczniowie


Bardzo blisko zdobycia medalu była sztafeta szwedzka (100+200+300+400) chłopców, która po emocjonującej walce przegrała brązowy medal o pół sekundy (do 4 miejsca zabrakło 0,17 s), plasując się z czasem 2;30,16 min;s na piątej pozycji. Sztafeta chłopców biegła w składzie: Robert  Dobraczyński, Adam Słoma, Bartosz Ruszkowski, Jakub Jaskuła i Bartosz Moszczyński (rezerwowy).

Wysokie siódme lokaty wywalczyły dwie pozostałe sztafety „Dziewiątki”:
- dziewczęta w sztafecie szwedzkiej (Daria Raurowicz, Natalia Brzozowska, Alicja Stelmasiak, Marta Budner i Martyna Puchalska (rezerwowa) uzyskując czas 2;42,50 min;s,
- chłopcy w sztafecie 4X100 m (Adrian Grzybowski, Jakub Grams, Artur Kominiak, Jan Ślusarski) pokonując dystans 400 m w czasie 55,78 s. [więcej]
redaktor, 16.06.2014 21:23|czytane: 1165 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Wyświetlacze dopiero po przebudowie peronów na stacji Kutno
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła projekt wyposażania stacji w systemy informacji pasażerskiej, który w pełnym zakresie ma zostać zainstalowany na 250 stacjach w Polsce. Kutnowski dworzec nie zakwalifikował się do tej grupy i nie pojawią się u nas wyświetlacze peronowe.

Pisaliśmy o tym na początku czerwca po interwencji Czytelnika Marcina Ciesielskiego. Zapytał on spółkę PKP PLK o  planowany zakres instalacji systemu informacji pasażerskiej na dworcu i peronach stacji w Kutnie.

- W tabeli załączonej do dokumentacji przedprojektowej dla zadania "Projekt, dostawa i instalacja elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych" zostały zawarte  informacje dotyczące systemu na stacji w Kutnie, oznaczające że nie zostaną w Kutnie zainstalowane wyświetlacze peronowe (krawędziowe), które pojawią się na wielu stacjach, a nawet przystankach osobowych obsługujących kilkakrotnie lub nawet kilkunastokrotnie mniejszy ruch pasażerski niż stacja Kutno (zatrzymuje się na niej ok. 120 pociągów na dobę, w tym EIC i międzynarodowe). Czy instalacja wyświetlaczy peronowych oraz monitoringu peronowego nie jest planowana w Kutnie w najbliższych latach, czy może zostaną one zainstalowane w ramach projektu "Wykonanie robót budowlanych w obszarze LCS Kutno- Kontrakt B1" i jedynie z tego powodu nie zostały uwzględnione w projekcie, do którego odnosiła się cytowana tabela? - pytał Ciesielski.

Z odpowiedzi PKP PLK wynika, że instalacja wyświetlaczy na peronach i w przejściach podziemnych jest planowana, ale ma nastąpić po przebudowie tych elementów stacji, a ogólnopolski projekt dotyczący informacji pasażerskiej ma zostać rozliczony wcześniej i dlatego nie można było wpisać do niego peronów stacji w
Kutnie.

Potwierdziło się to, co zauważył pewien doświadczony użytkownik forum Skyscrapercity. [więcej]
redaktor, 16.06.2014 17:33|czytane: 1084 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy lekkoatleci wystąpili w Łodzi
W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” uczestniczyli w IV Mityngu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Zawody odbyły się na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi.

Kutnowscy lekkoatleci wystąpili w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23865/01_obraz.jpg
Kutnowscy lekkoatleci wystąpili w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23865/02_obraz.jpg
Kutnowscy lekkoatleci wystąpili w Łodzi, ./upload/articles_pakiety/23865/03_obraz.jpg


Tradycyjnie do bardzo dobrych wyników przyzwyczaiła nas juniorka młodsza Natalia Kołodziejczak. Nie inaczej było w ostatnią sobotę, kiedy to wygrała konkurs skoku w dal, skacząc  na odległość 5,75 m. Wynik ten oprócz tego, że jest nowym rekordem życiowym Natalii jest także trzecim wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej.

- Piękny rezultat, plasujący Natalię w ścisłej czołówce w Polsce. Jednak dla mnie ważniejsze jest to, że nie jest to pojedynczy fajerwerk. W każdym z sześciu skoków konkursowych nasza lekkoatletka była bardzo blisko, albo przekraczała granicę 6,5 m (5,75; 5,48; 5,47; 5,61; 5,61; 5,57). Pozwala to z optymizmem patrzeć na dalsze poczynania naszej zawodniczki i jej start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu (13 – 15.07.2014.) - podsumował start swojej czołowej zawodniczki trener UKS Jacek Kudła.

Bardzo dobrą formę potwierdził drugi kwalifikant na imprezę mistrzowską Piotr Kowalski, który został zwycięzcą mityngu w swej koronnej konkurencji 400 m ppł., przebiegając dystans w czasie 56,02 s.

- Bardzo ładny bieg Piotra, pomimo trudnych warunków (mokra bieżnia). Mimo tego, że uzyskany czas jest gorszy od rekordu życiowego zawodnika, bieg był dobry technicznie i nasz zawodnik pokonał wyżej notowanych rywali.
Dalej o minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży walczą koledzy wymienionej dwójki, juniorzy młodsi; Rafał Ewkowski i Damian Lasecki, którzy uzyskali odpowiednio 6,34 w skoku w dal i 2;03,75 min;s w biegu na 800 m. Rafałowi brakuje trochę regularności i 10 cm do pełni szczęścia (20 wynik, który kwalifikuje się do mistrzostw to 6,44 m). Natomiast Damian  ma dużo trudniejsze zadanie i potrzebuje mocno poprowadzonego biegu na czas 1;59). Obydwaj będą się starali walczyć do końca, jednak minima można uzyskiwać tylko do 22 czerwca – powiedział trener „Dziewiątki”. [więcej]
redaktor, 16.06.2014 21:09|czytane: 1183 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Mieszkańcy gminy Kutno zapobiegli nieszczęściu. Pijana babcia z wnuczką na spacerze
W sobotę około godziny 20.00 dwoje mieszkańców gminy Kutno przejeżdżających przez Piątek zauważyło idącą wzdłuż ruchliwej drogi zataczającą się kobietę, ciągnącą za rękę płaczące dziecko. Zaniepokojeni tym widokiem zatrzymali samochód. Po podejściu zauważyli, że opiekunka jest pijana. Uniemożliwiając oddalenie się - jak się wkrótce okazało babci i jej 14-miesiecznej wnuczki - powiadomili o wszystkim policję.

wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła dziecko do łęczyckiego szpitala. Na szczęście maluchowi nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości 39-letniej kobiety wykazało w jej organizmie 1,48 promila alkoholu. W  tym czasie podjechał samochodem, również pijany, 53-letni dziadek dziewczynki. U niego badanie wykazało 1,96 promila alkoholu.

Funkcjonariusze ustalili, że matka dziewczynki wyjechała zostawiając córkę pod opieką dziadków. Ci jednak nie wywiązali się z zadania. Oboje zostali zatrzymani do czasu wytrzeźwienia. [więcej]
pismak, 16.06.2014 15:22|czytane: 1067 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Gimnazjum w Gołębiewku
Na początku czerwca klasa  IIa pod opieką Agnieszki Balcerzak z Gimnazjum w Gołębiewku otrzymała jedną z 30 nowoczesnych tablic multimedialnych. Jest to nagroda za udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanym przez markę WINIARY. Podczas oficjalnego wręczenia nagrody uczniowie wzięli udział w lekcji z dietetykiem, przetestowali tablicę multimedialną oraz uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance.

Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Gimnazjum w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/23860/01_obraz.jpg
Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Gimnazjum w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/23860/02_obraz.jpg
Tablica multimedialna trafiła w ręce gimnazjalistów z Gimnazjum w Gołębiewku, ./upload/articles_pakiety/23860/03_obraz.jpg


Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej, filmu lub wydarzenia społecznego promujących główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak) oraz o 30 laptopów.

Ważnym elementem tego wydarzenia była specjalna lekcja dla zwycięskiej klasy, w ramach której dietetyk programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” przeprowadził nietypowy quiz żywieniowy. Uczniowie wzięli udział w grze opartej na zasadach znanego turnieju Milionerzy. Przy pomocy pilotów do testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania dotyczące zdrowego żywienia. Później gimnazjaliści mieli okazję spróbować swoich sił podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance. [więcej]
pismak, 16.06.2014 15:08|czytane: 1109 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Zbadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę!
Połowa Kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Jeśli  jesteś w grupie, która już się przebadała,  bądź ambasadorem profilaktyki, zachęć swoje przyjaciółki do zgłoszenia się na badanie! Jeśli jeszcze się nie badałaś – przyjdźcie na badanie razem! Mammografię można będzie wykonać 18 lipca przy Bibliotece, Oporów 12.

 Zbadałaś się już? Zachęć przyjaciółkę!, ./upload/articles_pakiety/23861/01_obraz.jpg


Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.
Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu.

Nie dostała Pani imiennego zaproszenia na badanie? Nie szkodzi, jeśli jest Pani w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964) i w ciągu dwóch lat nie miała Pani wykonywanej mammografii, przysługuje Pani bezpłatne badanie. Zachęcamy do rejestracji!

Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie, rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl [więcej]
pismak, 16.06.2014 14:40|czytane: 867 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert Daniela Gałązki
27 czerwca o godzinie 19:00 w ramach X Festiwalu Złoty Środek Poezji zapraszamy na koncert DANIEL GAŁĄZKA Z ZESPOŁEM w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT.

Koncert Daniela Gałązki, ./upload/articles_pakiety/23859/01_obraz.jpg


Zespół DGZZ powstał w 2002 roku i jest kontynuacją solowej działalności Daniela Gałązki - laureata wielu konkursów muzyki poetyckiej. W listopadzie 2009 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt. „Dotykam dachów”.

W trakcie dotychczasowych występów zespół zagrał kilkadziesiąt imprez plenerowych, koncertów w domach kultury, wielokrotnie był  zapraszany na festiwale w charakterze gościa, występował przed gwiazdami polskiej sceny muzycznej. [więcej]
kultura, 16.06.2014 14:06|czytane: 881 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Rodzinne przejazdy PKP Intercity z Kartą Dużej Rodziny
Dziś PKP Intercity i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podpisały umowę, na podstawie której rodziny wielodzietne otrzymają szczególne uprawnienia do podróżowania koleją. 

Rodzinne przejazdy PKP Intercity z Kartą Dużej Rodziny, ./upload/articles_pakiety/23858/01_obraz.jpg
Rodzinne przejazdy PKP Intercity z Kartą Dużej Rodziny, ./upload/articles_pakiety/23858/03_obraz.jpg


Umowa jest elementem realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. Dzięki niej każdy
z członków rodziny otrzyma 25% upust podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej w dowolnej klasie. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, a więc np. bilet dla ucznia będzie jeszcze tańszy.

- PKP Intercity oferuje wiele udogodnień dla rodzin. Są to m.in. specjalne przedziały dla opiekunów podróżujących z małymi dziećmi, przewijaki w toaletach, wagony z placem zabaw czy możliwość podgrzania posiłku dla malucha w Warsie. Teraz poza Biletem Rodzinnym, nasi pasażerowie będą mogli skorzystać z 25% ulgi dla użytkowników Karty Dużej Rodziny – mówi Marcin Celejewski, prezes zarządu PKP Intercity.

Warunkiem otrzymania ulgi jest posiadanie Karty Dużej Rodziny [więcej]
wandea, 16.06.2014 13:57|czytane: 971 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Ważne dla pacjentów! Nowy druk zlecenia na wózki, pieluchy, protezy i inne wyroby medyczne
Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ uprzejmie informuje pacjentów, że od 1 lipca 2014 r. obowiązuje  jeden nowy druk zlecenia na wszystkie wyroby medyczne oraz nowy druk na ich naprawę.

Zlecenia potwierdzone przez NFZ do 30 czerwca 2014 r. zachowują swoją ważność:

-w przypadku wyrobów medycznych przysługujących comiesięcznie (pieluchomajtki, cewniki, zestawy infuzyjne itp.) – do 31 grudnia 2014 r.,
-w przypadku wyrobów medycznych innych niż przysługujące comiesięcznie (peruki, ortezy, wózki, aparaty słuchowe, okulary itp. ) – do 31 lipca 2014 r.

Wystawienie zlecenia na odpowiednim druku jest obowiązkiem lekarza, przypominamy jednak pacjentom, aby otrzymując druk zlecenia, upewnili się, czy jest to właściwy druk. Zlecenia wystawione na starym druku po 1 lipca nie będą mogły być potwierdzone, ani rozliczone przez NFZ.

Bez kolejki
W roku 2013 w Łódzkim NFZ pacjenci potwierdzili  54 tys. wniosków na zaopatrzenie ortopedyczne w tym: 4,5 tys. na aparaty słuchowe, 679 na wózki inwalidzkie, 33 tys. wniosków comiesięcznych (pieluchy, worki stomijne), 299 na protezy piersi.

Jak na razie wszystkie wnioski potwierdzane są od ręki! Można od razu odebrać potrzebne wyroby medyczne. Jedną z korzystnych zmian dla pacjentów jest zmiana (od 1 stycznia br.) finansowania  wózka  inwalidzkiego  ze stopów  lekkich z  systemem  szybkiego  demontażu kół,  składanego dla osób, które samodzielnie  poruszają się na wózku. [więcej]
wandea, 16.06.2014 12:45|czytane: 888 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Tobiasz Fa]ewski:
2 minut temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
16 minut temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
1 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
2 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
2 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
2 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
3 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
3 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
3 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
4 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Natomias/winno być natomiasd
Arkadiusz Macedoński:
4 godzin temu
Walenty Wielki- ludzie z Margaryny na temat PRĄDU najlepiej by było ,żeby się nie wypowiadali,również dla nich. Podpowiem jedynie ,że przy odrobinie szczęścia( a tacy z reguły je mają) w jedną z dziurek mogą włożyć nawet ... Natomias kombinować przy obydwu dziurkach odradzam nawet złodziejom komentarzy ! A przez grzeczność i zasady obowiązujące na e-Kutno nie wspomnę co można zrobić drutem w innych dziurkach...absolwent Staszica,sympatyk WNZK
Doroteusz Błażewski:
4 godzin temu
W tym mieście ludzie przez cały czas robieni są w chu...Zawsze, bo się boją odezwać. Dziś zebranie w spółdzielni. Ciekawe czy ktoś powie prawdę czy znów poklepią pa na prezesa.
Tymon Solipsa:
2
 · 
4 godzin temu
Na SGGW? A tutaj na miejscu takie renomowane uczelnie?
Mirosława Marcinek:
5 godzin temu
Na razie to się nauczyciceli z prywatnej ośmieszyli z tą napinką. Co to miało nie być - Staszic miiał paść, Kasprowicz też, a prywatna miała być potęgą. Dużo godzin będą mieli ci wybitni nauczyciele...
Oktawian Hakuba:
5 godzin temu
Ktoś się nie potrafi pogodzić z faktami, Pomysł nie wypalił i tyle, Jak się rozejdzie, że nitk tam się nie chce uczyć, w przyszłtm roku chętnych będzie jeszcze mniej.
Bogusław Passakas:
6 godzin temu
Ze swoich nie dadzą , nie martw się.
Narcyz Kaliszer:
6 godzin temu
Na stronie kutnowskiej policji figuruje jako I zastępca komendanta.Nie rozumię,jest jeszcze policjantem i startuje w konkursie.
Adrian Kwietniewski:
3
 · 
11 godzin temu
Okazy niesamowite.
Fakt Kutno mogłoby mieć swoje muzeum.
Ja sam nad rzeką Ochnią znalazłem skamieniałe muszelki.
Ale to co widzę na zdjęciach P. Leszka to coś niesamowitego co natura może wytwarzać.Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  50
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  90
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
15 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności